U ľudí je fínsky biologický systém zodpovedný za zrážanie krvi. Systémové indikátory sú dôležité pre správne fungovanie celého organizmu, musia byť v dynamickej rovnováhe. Kvapalný stav krvi umožňuje vykonávať hlavné funkcie:

 • transport;
 • ochrana;
 • jedlo;
 • termostaticky riadené.

Nedostatok alebo prebytok akýchkoľvek koagulačných faktorov vedie k ochoreniam založeným na zrýchlení alebo spomalení koagulačného procesu. Či systém funguje správne, pomáha zistiť test krvnej zrážanlivosti.

Rýchlosť zrážania krvi je determinovaná tým, ako rýchlo vzniká krvná zrazenina po poranení a styku krvi s cudzorodým povrchom.

Rýchla koagulácia krvi, ktorá prekračuje štandardné hodnoty, je nebezpečnejšia ako stav kvapalnej krvi.

Prečo je koagulačná analýza dôležitá

Určenie času zrážania krvi je nevyhnutné na kontrolu reakcie tela na poškodenie, stupeň zúženia cievneho lumenu, detekcia získanej alebo vrodenej koagulačnej choroby.

Zo zrejmých dôvodov nastavte čas zrážania krvi pred akýmikoľvek operáciami a u tehotných žien.

Metódy testu zrážanlivosti

Stanovenie zrážanlivosti krvi sa môže uskutočniť niekoľkými metódami, vrátane: byrokratizátora, ducu (stanovenie trvania krvácania) autami. Ale spoľahlivejšie a informatívnejšie sú:

 • Sukharevova metóda (pre kapilárnu krv)
 • metóda, či je wight (pre venóznu krv).

Aktivovaný čas zrážania krvi umožňuje odhadnúť čas zrážania celej krvi počas heparinizácie.

Príčiny nerovnováhy systému

U dospelých a detí môžu byť koagulačné poruchy vrodené alebo získané. Vykazujú sa zvýšené krvácanie (napríklad hemofília) alebo spontánna tvorba krvných zrazenín (trombov).

Príznaky takýchto porúch zahŕňajú zvýšenie krvácania, napríklad krvácanie po čistení zubov, injekcia, ženy majú ťažkú ​​menštruáciu, pravidelné podliatiny, kŕče v srdci.

Existujú predisponujúce faktory, ktoré vedú k neuspokojivému zrážaniu krvi, medzi ktoré patrí:

 • nepriaznivá dedičnosť
 • prvé tehotenstvo
 • diabetes mellitus
 • zlé životné podmienky
 • veľký psycho-emocionálny stres
 • nízka sociálna úroveň atď.

Vitamíny na zrážanie krvi, najmä vitamín K, ktorý sa podieľa na procese koagulácie a vstupuje do ľudského tela prostredníctvom vyváženej stravy a je neustále produkovaný intestinálnymi baktériami, zabezpečuje normálne fungovanie systému.

Najhoršia koagulovateľnosť krvi sa pozoruje u vlastníkov krvnej skupiny 0.

Príprava na štúdiu

Krv na túto analýzu musí byť darovaná ráno, na prázdny žalúdok. Ak ste užili lieky, ktoré ovplyvňujú koaguláciu krvi, musíte to oznámiť lekárovi.

Dekódovanie výsledku vykonáva iba lekár.

V laboratóriu INVITRO vždy môžete stanoviť čas zrážania krvi pomocou požadovanej metódy, kde je zaručená vysoká presnosť výsledkov.

Ako je analýza určená na zrážanie krvi: dekódovanie a frekvencia

Test krvnej zrážanlivosti je nepostrádateľnou súčasťou mnohých komplexných štúdií závažných ochorení pečene, počas tehotenstva alebo v prípade žilových patológií. Odporúča sa, aby sa táto štúdia neopustila pri príprave na operáciu. Čo nazýva analýza a aké by mali byť "zdravé" výsledky? Hovoríme.

Prečo testy zrážania krvi?

Poruchy koagulačného systému krvi sú jedným z hlavných dôvodov vzniku mnohých kardiovaskulárnych ochorení. Ak dôjde k poklesu údajov, dôjde k zvýšenému krvácaniu, ale ak sa zvýši, riziko vzniku krvných zrazenín sa zvýši. Aby sme pochopili, ako dobre dochádza k zrážaniu, je priradená vhodná analýza. Jeho lekárska definícia je "koagulogram".

Účinok koagulačného systému je pomerne komplikovaný, napríklad ako obvyklý strih. Hĺbka a umiestnenie poranenia určuje intenzitu, ktorou krv bude prúdiť. Akonáhle vznikne potreba ochrany, začnú hrať krvné bunky: zhromažďujú sa na tomto mieste, aby vytvorili potrebnú bariéru - zrazeninu.

Z dôvodu zrazeniny sa objavuje prekážka, ktorá zabraňuje toku kvapaliny z poškodenej časti tela. V skutočnosti chráni telo pred nadmerným strate krvi a tiež zabraňuje prenikaniu infekcie do miesta poranenia, "spojuje" okraje rany.

Súčasne musí krv zostať tekutá, aby mohla pokračovať v cirkulácii normálne v tele. Keď krv koaguluje na požadovanom mieste, dôjde k vyváženému zriedeniu.

Indikátorom rovnováhy je čas, počas ktorého prebieha proces zrážania a spätného riedenia. Ak sa v tejto lehote vyskytne nejaká odchýlka, lekári odporúčajú uskutočniť podrobný krvný test a presne určiť všetky parametre.

Kto potrebuje túto analýzu urobiť

Prerušenie procesu zrážania je plné infarktu, mŕtvice a trombózy. So zníženou sadzbou nie je možné predpovedať, ako sa uskutoční operácia alebo podanie: pacient môže jednoducho krvácať na smrť. Včasné odhalenie porušení tiež pomáha predchádzať vzniku nebezpečných chorôb.

Analýza môže byť predpísaná pre podozrenie na kardiovaskulárne choroby alebo poruchy koagulácie. V niektorých prípadoch je to povinné. Tieto situácie zahŕňajú:

 • prenatálne obdobie;
 • podozrenie na dedičnú chorobu;
 • pred a po operácii;
 • potreba dlhodobého užívania antikoagulancií;
 • akútne poškodenie krvného obehu mozgu;
 • ochorenia imunitného systému.

Ak sa počas rutinnej analýzy zistí zníženie hladiny krvných doštičiek, objaví sa potreba hemostasiogramu.

S týmito patológiami sa musí skontrolovať funkcia koagulačného systému, aby sa potvrdila diagnóza a zabránilo možným komplikáciám.

Prečo krvná zrazenina

Koagulabilita je pomerne zložitý biologický proces. Počas tejto operácie sa vytvára fibrín - špeciálny proteín potrebný na tvorbu zrazenín. Je to kvôli nim, že krv sa stáva menej tekutým, jeho konzistencia sa začína podobať tvarohu. Rýchlosť zrážania krvi závisí vo veľkej miere od tohto proteínu.

Regulácia zrážania kože závisí od dvoch systémov tela: nervového a endokrinného. Kvôli plynulosti krvných buniek nie sú navzájom spojené a môžu sa ľahko pohybovať cez cievy. Niekoľko funkcií závisí od stavu tekutiny:

 • trofický;
 • transport;
 • termoregulačné;
 • ochranný účinok.

V prípade porušenia integrity cievnych stien existuje naliehavá potreba v procese koagulability: bez vzniku zrazeniny v problémovej oblasti môže osoba vážne trpieť.

Krv si zachováva kvapalnú formu kvôli špeciálnemu antikoagulačnému systému a hemostáza je zodpovedná za tvorbu zrazenín.

Funkcie doručenia analýzy počas tehotenstva

Počas tehotenstva dochádza k vážnym fyziologickým zmenám. Zapojené do procesu:

 • krvi;
 • endokrinný systém;
 • vylučujúce orgány;
 • CNS;
 • kardiovaskulárny systém;
 • hemostázové prepojenia.

Často počas tohto obdobia dochádza k výraznému zvýšeniu koagulačných faktorov krvi, ktoré možno pripísať fyziologickej norme. Analýza zrážania krvi počas tehotenstva je povinná.

V období nosenia dieťaťa krvou sa vyskytujú určité zmeny, vrátane nasledujúcich:

 • zníženie aktivity C-proteínu;
 • znížená antitrombínová aktivita;
 • potlačenie fibrinolýzy;
 • zvýšenie vlastností agregácie trombocytov.

Zmeny súvisiace s procesom hemostázy sú prispôsobivé. Sú nevyhnutné, aby sa zabránilo nadmernému krvácaniu počas pôrodu a po pôrode. K tomu dochádza v dôsledku postupného, ​​ale konštantného poklesu fibrinolytickej aktivity a zvýšenej koagulácie.

Vzhľadom na závažné hormonálne zmeny, ktoré sa vyskytujú počas tehotenstva, sa hemostatický systém mení. Taktiež to ovplyvňuje aj tvorba uteroplacentárneho obehu. Niektoré ženy vyvíjajú DIC: najprv sa vyskytuje hyperkoagulácia, ktorá sa postupne nahrádza hypocoaguláciou.

To môže viesť k významnej strate krvi. Aby sme tomu zabránili, je potrebné analyzovať analýzu nielen v prvom trimestri, ale aj v nasledujúcich dvoch, aby odborníci mohli sledovať všetky zmeny. Uistite sa, že viesť štúdiu by mali byť predovšetkým ženy, ktoré trpia hypertonus maternice alebo mal potrat.

Stojí za zváženie, že rýchlosť zrážania krvi u tehotných žien sa môže líšiť od bežných, je to v poriadku vecí. Vysvetlite všetky nuansy dekódovania analýzy v prípade ošetrujúceho lekára.

Ako sa pripraviť

Pred vykonaním analýzy je potrebná určitá príprava, na ktorej bude závisieť spoľahlivosť údajov. Zrážanie krvi sa môže meniť v dôsledku pôsobenia rôznych faktorov, z ktorých väčšina je priamo závislá od pacienta.

Existujú určité pravidlá, ktoré treba dodržiavať pri príprave. Najjednoduchší zoznam je:

 1. Darovanie krvi musí byť výlučne na prázdny žalúdok. Každá potravina môže deformovať výsledky analýzy.
 2. Je žiaduce, aby posledné jedlo bolo 12 hodín pred odberom krvi.
 3. V predošlej noci sa môže piť len čistá voda, ale v obmedzených množstvách. Nadmerný prívod kvapaliny môže tiež vyvrátiť výsledok.
 4. Ráno pred plotom čaj a káva sú prísne zakázané.
 5. 2-3 dni pred kampaňou na darovanie krvi je žiaduce vyhnúť sa pikantným a mastným potravinám: tieto produkty môžu ovplyvniť proces zrážania.
 6. Alkohol sa môže konzumovať len 3-4 dni pred analýzou, v deň dodávky je zakázané fajčiť.
 7. Ak je to možné, je žiaduce eliminovať vážne fyzické námahy.

Stojí za to, že niektoré lieky ovplyvňujú krvnú tekutinu. Ak sú niektoré lieky predpísané v čase zberu, stojí za to upovedomiť lekára, ktorý predpisuje analýzu, inak by dešifrovanie bolo chybné.

Bežné údaje

Schopnosť krvného zrútenia sa určuje vykonaním laboratórnych testov. Tak môže byť použitá aj venózna a kapilárna krv z prsta. Každý z testov vyžaduje špecifický typ krvi a umožňuje identifikovať stav jednotlivých častí koagulačného systému.

Čas zrážania

Určené na mieste.

Doba zrážania krvi je štúdia charakterizujúca proces tvorby krvných zrazenín v plnej krvi. Test sa používa na zistenie závažného porušenia hemostázy a je široko používaný počas preventívneho vyšetrenia, ako aj v predoperačnej fáze.

Zvýšenie času zrážania krvi indikuje tendenciu k krvácaniu a pozoruje sa s:

 • významný nedostatok plazmatických koagulačných faktorov alebo ich vrodená funkčná menejcennosť;
 • ochorenia pečene v rozpore s jeho funkciami;
 • liečba heparínom, nepriame antikoagulanciá;
 • DIC syndróm (hypokoagulačná fáza).

Zníženie času zrážania krvi indikuje zvýšené riziko trombózy a je pozorované pri: - hyperkoagulačnom štádiu DIC; -trombóza a trombofília (s vysokým rizikom aktívnej trombózy); - dlhodobé užívanie tabletovaných antikoncepčných prostriedkov, hormonálnych prípravkov obsahujúcich kortikosteroidy atď.

Osobitná príprava na štúdium sa nevyžaduje. Je potrebné dodržiavať všeobecné pravidlá prípravy na výskum.

VŠEOBECNÉ PRAVIDLÁ PRE PRÍPRAVU VÝSKUMU:

1. Pre väčšinu štúdií sa odporúča darovať krv ráno, medzi 8 a 11 hodinou, na prázdny žalúdok (medzi posledným jedlom a odberom krvi by mala byť aspoň 8 hodín, voda sa môže opiť ako zvyčajne), v predvečer štúdie ľahká večera s obmedzením prijímanie mastných potravín. Pre infekčné testy a núdzový výskum je prípustné darovať krv 4-6 hodín po poslednom jedle.

2. POZOR! Špeciálne pravidlá prípravy na niekoľko testov: presne na prázdny žalúdok po 12 až 14 hodinách pôstu sa má krv darovať pre gastrín-17, lipidový profil (celkový cholesterol, HDL-cholesterol, LDL-cholesterol, LDL-cholesterol, triglyceridy, lipoproteín apolipoproteín A1, apolipoproteín B); Test glukózovej tolerancie sa vykonáva ráno na prázdny žalúdok po 12-16 hodinách pôstu.

3. V predvečer štúdie (do 24 hodín) vylúčte alkohol, intenzívne telesné cvičenie, lieky (po porade s lekárom).

4. Za 1-2 hodiny pred darovaním krvi, zdržať sa fajčenia, nepijte šťavy, čaj, kávu, môžete piť ne-sýtené vody. Odstráňte fyzický stres (beh, rýchle lezenie po schodoch), emocionálny vzrušenie. 15 minút pred odberom krvi sa odporúča odpočívať, upokojiť sa.

5. Nevyžaduje sa odovzdávanie krvi na laboratórny výskum bezprostredne po fyzioterapeutických výkonoch, inštruktážnom vyšetrení, röntgenových a ultrazvukových štúdiách, masáži a iných lekárskych výkonoch.

6. Pri monitorovaní laboratórnych parametrov v priebehu času sa odporúča vykonať opakované štúdie za rovnakých podmienok - v tom istom laboratóriu darovať krv v rovnakú dennú dobu atď.

7. Krv na výskum by mala byť darovaná pred začiatkom liečby alebo nie skôr ako 10-14 dní po ich zrušení. Na posúdenie kontroly účinnosti liečby akýmikoľvek liekmi by sa štúdia mala uskutočniť 7 až 14 dní po poslednej dávke lieku.

Ak užívate lieky, upozornite to svojho lekára.

Analýza koagulability

Táto časť stránky podrobne opisuje, ako správne prekonať testy zrážania krvi u mužov, žien a detí. O tom, ako pripraviť ako dodanie koagulovaných krvných testov, čo je potrebné na to, ako aj podrobné označenie všetkých prepisov tohto krvného testu.

Hot Topics

Zrážanlivosť môže byť nepravidelná; o nich podrobne v tejto časti. Uvádza sa, prečo je koagulabilita nízka a čo má viesť. Takáto analýza nie je vždy vykonaná, existujú dôvody na to. V rubrike sa uvádza, prečo je také dôležité, aby sa testovalo zrážanie. Môžete sa naučiť, čo robiť pred analýzami, ako ich urobiť.

Opis toho, čo je koagulogram. V rubrike sa uvádza fyziológia zrážania, samotný proces. Správa o účinkoch iónov na zrážanie, najmä vápenatých iónov. Podrobný opis metód, ktorými sa uskutočňuje analýza zrážania kože, najmä rozdelenie testov na miestne a globálne. Uvádzajú sa príklady patológií, pri ktorých dochádza k narušeniu zrážanlivosti krvi. Na získanie krvi sa používa niekoľko metód. Všetky sú popísané v rubrike. Na diagnostiku existuje niekoľko indikácií. V rubrike sa uvádza, aké skutočnosti by sa mali venovať pozornosť pri vykonávaní analýzy. Popis vakueréra je opísaný. Popisuje systémy používané na odber krvi. Vysvetľuje, ako presne sa vykonáva analýza koagulability u mladých pacientov a aké sú vlastnosti pri krvi na HIV.

Ak nájdete v texte chybu, vyberte ju a stlačte Shift + Enter alebo kliknite tu a my sa pokúsime rýchlo opraviť chybu.

Ďakujem za vašu správu. V blízkej budúcnosti napravíme chybu.

Coagulogram (hemotest) - analýza indexu zrážanlivosti krvi.

Koagulogram (hemotest) je krvný test, ktorý vám umožňuje určiť jeho koagulačný index. Lekári by mali vedieť tento výsledok pri príprave osoby na operáciu. Tiež ak má pacient poruchu zrážania krvi alebo anamnézu srdcových, cievnych, pečeňových, autoimunitných systémových ochorení alebo kŕčových žíl v nohách, je potrebné mať výsledok koagulogramu.

Coagulogram - prepis a kľúčové ukazovatele.

Medzi hlavné indikátory patria:

 1. Doba zrážania je určená časovým intervalom medzi tým, ako krv začína prúdiť z rany a okamihu, keď sa zastaví, pretože fibrínová zrazenina sa tvorí v krvi.
 2. Dlhé krvácanie. Krv sa zrazí rýchlejšie po ťažkom krvácaní, ako aj počas užívania hormonálnej antikoncepcie.
 3. Ďalší indikátor, ktorý ukazuje koagulogram, je PTI (alebo protrombínový index). Je to pomer času, počas ktorého sa krvná plazma zrazí u zdravého človeka (kontrolná krv) až do času, kedy sa zrazí krv v pacientovi, ktorý vykoná analýzu. Ukazuje tiež stav ľudskej pečene.
 4. Trombínový čas (zvyčajne 15 až 18 sekúnd) je interval, počas ktorého sa fibrinogén zmení na fibrín.
 5. Aktivovaný parciálny tromboplastínový čas je najcitlivejší indikátor, ktorý indikuje čas tvorby krvnej zrazeniny po jeho kombinácii s plazmou chloridu vápenatého a ostatnými zložkami.
 6. Pomocou aktivovaného času na recalcifikáciu je možné pochopiť, ako dôjde k akémukoľvek štádiu zrážania krvi.
 7. Koncentrácia fibrinogénu.
 8. Rozpustné komplexy fibrín-monomér. Tento indikátor ukazuje, ako sa molekuly fibrínu menia pod vplyvom trombínu a plazmínu.

Kde môžem vytvoriť koagulogram a koľko bude takéto vyšetrenie stáť?

Krvný test, ktorý sa nazýva hemostasogram, môže absolvovať absolútne každý v najbližšom zdravotnom stredisku. Jediný čas, kedy má lekárska inštitúcia k dispozícii, by mala byť nevyhnutné vybavenie, ako aj reagencie. Analýza koagulogramu in vitro, tj mimo organizmu. Znamená to, že krv pacienta je odobratá z žily.

Komplex služieb a vybavenia lekárskeho centra určuje konečné náklady na analýzu koagulogramu in vitro. Cena základného balíka spravidla leží v rozpätí 700 - 1300 rubľov. Ale rozšírený koagulogram bude stáť osoba okolo 3500 rubľov. Pre ženy, ktoré sú v "zaujímavej pozícii", je táto analýza zahrnutá do povinného výskumu, a preto je bezplatná. Taktiež pomocou systému OMS môžete túto analýzu vykonať bezplatne, stačí, aby ste najskôr dostali príslušné odporúčanie od svojho lekára.

Krv sa podáva na prázdny žalúdok. Pred zákrokom musíte naposledy jesť najmenej 8-12 hodín. Je zakázané piť akékoľvek nápoje vrátane čaju a kávy, nehovoriac o alkohole. Počas darovania krvi musíte špecifikovať prijaté lieky, najmä ak majú vplyv na zrážanlivosť krvi. Veľmi dôležitá je tiež emocionálna situácia človeka. Pacient by sa mal snažiť byť pokojný, čo najvyváženejší a nie nervózny. Vzhľadom na preťaženie svalov môžu byť výsledky analýzy nesprávne. Okamžite pred darovaním krvi piť pohár čistej a studenej vody. Dekódovanie výsledkov koagulogramu vykonáva výhradne skúsený odborník.

Coagulogram (test krvnej zrážanlivosti)
(Hemostasiogram)

Krvné testy

Všeobecný opis

Koagulogram (syn: hemostasiogram) je súbor krvných parametrov, ktoré charakterizujú jeho schopnosť zrážať sa. Zrážanie krvi je jednou z mnohých ochranných funkcií, ktoré podporujú normálne fungovanie tela.

Koagulogram, ktorý je základný a rozšírený, by sa mal zhodnotiť spolu so všeobecným krvným testom vrátane stanovenia počtu krvných doštičiek, erytrocytov, hemoglobínu a hematokritu. Všetky indikátory koagulácie sú orientačné. Ak bola v základnej štúdii identifikovaná patológia, vykoná sa jej rozšírená verzia, ktorá môže zahŕňať hodnotenie faktorov zrážanlivosti krvi.

Zrýchlenie zrážanlivosti, takzvaná hyperkoagulácia, vedie k zvýšeniu trombózy, ktorá je plná vývoja trombózy a tromboembólie. Zníženie zrážanlivosti alebo hypokotulácia nesie riziko vzniku nekontrolovaného krvácania.

Ako sa postupuje?

Odber vzoriek krvi sa vykonáva z kubickej žily na prázdny žalúdok ráno.

Indikácie pre určenie krvného testu na zrážanie

 • monitorovanie stavu hemostatického systému;
 • rutinné vyšetrenie pred operáciou;
 • tehotenstva;
 • gestóza;
 • monitorovanie antikoagulačnej liečby;
 • monitorovanie terapie antigregantnuyu;
 • hematologické choroby;
 • žilové ochorenie;
 • fibrilácia predsiení;
 • koronárne arteriálne ochorenia;
 • mŕtvice;
 • pľúcna embólia;
 • DIC syndróm;
 • lieky (perorálne kontraceptíva, glukokortikosteroidy, anabolické steroidy);
 • cirhóza pečene.

Doba krvácania

Doba krvácania je hlavným indikátorom stavu hemostatického systému, jeho vaskulárneho trombocytárneho spojenia. Ak chcete študovať rozvlečovač, prepnite ušnicu a zaznamenajte čas, po ktorom krv prestane. Pozoruje sa len predĺženie. Test by sa nemal používať na predoperačné plánované vyšetrenie.


Interpretácia výsledkov

Predĺženie času krvácania:

 • trombocytopénia;
 • thrombocytopathy;
 • hemofílie;
 • alkoholické ochorenie pečene;
 • cirhóza pečene;
 • hemoragické horúčky;
 • predávkovanie antikoagulanciami a protidoštičkovými látkami.

Skrátenie času krvácania:

 • žiadna diagnostická hodnota;
 • technická chyba v štúdii.

Aktivovaný parciálny tromboplastínový čas (APTT) je indikátorom účinnosti zastavenia krvácania plazmatickými faktormi, charakterizuje koagulačnú (plazmatickú) hemostázu a je najcitlivejším a najpresnejším indikátorom hemostasiogramu. Hodnota APTT v prvom rade závisí od činidiel aktivátora používaných lekárom a indikátor sa môže v rôznych laboratóriách líšiť.


Interpretácia výsledkov

 • zlyhanie II, V, VIII, IX, X, XI, XII koagulačných faktorov krvi;
 • fibrinolýza;
 • DIC, 2. a 3. fáza;
 • heparínová terapia (fraxiparín a analógy);
 • autoimunitné ochorenia;
 • závažné ochorenie pečene;
 • hemofília A, B, C;
 • Hagemanova choroba;
 • antifosfolipidový syndróm (APS);
 • infúzie reopoliglukiny, prípravky hydroxyetylškrobu.
 • DIC, 1. fáza;
 • trombóza;
 • tromboembolické;
 • nepresné odbery krvi na analýzu;
 • fyziologické tehotenstvo.

Protrombínový čas od spoločnosti Kvik a INR

Protrombínový čas (PTV) je čas vzniku trombínovej zrazeniny, ak sa do plazmy pridáva vápnik a tromboplastín, charakterizuje koagulačnú (plazmatickú) hemostázu. Indikátor odráža fázy 1 a 2 plazmatickej koagulácie a aktivitu práce faktorov II, V, VII a X. Test sa používa na hodnotenie vonkajšieho mechanizmu koagulácie krvi. Antikoagulačná liečba sa považuje za účinnú, ak je PTV zvýšená aspoň o 1,5-2 krát.


Interpretácia výsledkov

 • DIC syndróm;
 • posledné týždne tehotenstva;
 • užívanie perorálnych kontraceptív;
 • liečba faktorov protrombínového komplexu.
 • nedostatok alebo anomália faktorov protrombínového komplexu (VII, X, V, II);
 • podávanie nepriamych antikoagulancií;
 • ochorenia pečene a žlčových ciest;
 • liečba nefrakcionovaným heparínom;
 • infúzie reopoliglukiny, prípravky hydroxyetylškrobu;
 • prítomnosť lupusového antikoagulancia v krvi;
 • nesprávny odber krvi pre výskum.

INR (medzinárodný normalizovaný pomer) alebo protrombínový koeficient je pomer pacienta PTW k normálnej plazmovej PTV k stupňu medzinárodného indexu citlivosti. Tento ukazovateľ je matematická korekčná hodnota, pomocou ktorej sa vykonáva štandardizácia PTV s cieľom porovnať výsledky získané v rôznych laboratóriách. Hlavným účelom stanovenia INR je kontrola pacientov, ktorí dostávajú nepriame antikoagulanciá. Za normálnych okolností sa INR blíži k 1. Terapeutické rozpätie INR 2-3 na pozadí liečby nepriamymi antikoagulanciami zabezpečuje prevenciu trombózy bez zvyšovania rizika krvácania.


Interpretácia výsledkov

Zvýšenie času PTV a INR:

 • cirhóza pečene;
 • chronická hepatitída;
 • nedostatok vitamínu K;
 • amyloidóza;
 • nefrotický syndróm;
 • DIC syndróm;
 • dedičná deficiencia koagulačných faktorov II, V, VII a X;
 • zníženie hladiny fibrinogénu alebo jeho neprítomnosť;
 • ošetrenie kumarínovými derivátmi.

Zníženie PTV a INR:

 • trombóza;
 • tromboembolické;
 • aktivácia fibrinolýzy;
 • zvýšená aktivita koagulačného faktora VII.

Trombínový čas

Trombínový čas (TB) je tretím najdôležitejším koagulačným testom charakterizujúcim konečný stupeň koagulačného procesu - konverziu fibrinogénu na fibrín pôsobením trombínu. Vždy sa spolu s APTTV a PTV určuje kontrola fibrinolytickej a heparínovej terapie, diagnostikujú vrodené abnormality fibrinogénu. Definícia TB sa používa na identifikáciu dysfibrinogénie a na hodnotenie antikoagulačnej aktivity krvi.


Interpretácia výsledkov

 • hypofibrinogenémia: pokles koncentrácie fibrinogénu (pod 0,5 g / l) alebo jeho úplná absencia;
 • DIC syndróm;
 • fibrinolytická liečba;
 • autoimunitné ochorenia;
 • chronické ochorenie pečene;
 • akútne DIC;
 • prítomnosť priamo pôsobiacich antikoagulancií v krvi;
 • hyperbilirubinémia;
 • paraproteinémia;
 • urémia;
 • multiformný myelóm;
 • nesprávny odber krvi pre výskum.
 • liečba inhibítormi heparínu a fibrínovej polymerizácie;
 • hyperfibrinogenémia (fibrinogén 6,0 g / l a viac);
 • akútne a subakútne DIC, počiatočné fázy.

fibrinogénu

Fibrinogén - podľa medzinárodného nomenklatúrneho faktora I (prvý) plazmatický koagulačný systém. Kvantitatívne stanovenie fibrinogénu pomocou metódy Clauss je základným testom pre štúdium hemostázy. Fibrinogén patrí k proteínom akútnej fázy, jeho koncentrácia sa zvyšuje v plazme s infekciami, zraneniami, stresom. Zvýšenie koncentrácie fibrinogénu v plazme, dokonca aj v rámci referenčných limitov, koreluje so zvýšením rizika komplikácií kardiovaskulárnych ochorení.


Interpretácia výsledkov

 • závažné infekčné choroby;
 • u pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami predchádza vývoj infarktu myokardu a mŕtvice;
 • systémové ochorenia spojivového tkaniva;
 • zhoubných novotvarov;
 • tehotenstva;
 • popáleniny;
 • po operácii;
 • amyloidóza;
 • menštruácie;
 • liečba heparínom a jeho nízkomolekulárnymi analógmi, estrogénmi, perorálnymi kontraceptívami;
 • rôzne patológie obličiek.
 • vrodený a dedičný nedostatok;
 • akútne DIC;
 • alkoholické ochorenie pečene;
 • cirhóza pečene;
 • leukémie;
 • rakovina prostaty s metastázami;
 • stav po krvácaní;
 • liečba anabolickými, androgénmi, barbiturátmi, rybím olejom, kyselinou valproovou, inhibítormi fibrínovej polymerizácie;
 • intoxikácia heparínom.

Antitrombín III

Antitrombín III (AT III) je fyziologický antikoagulant, inhibítor plazmatických koagulačných faktorov a plazmatický heparínový kofaktor. Má významný inhibičný (antikoagulačný) účinok na procesy koagulácie krvi. Test sa používa na sledovanie liečby heparínom.


Interpretácia výsledkov

Zvýšená hodnota AT III:

 • závažné infekčné choroby;
 • akútna hepatitída;
 • nedostatok vitamínu K;
 • cholestáza;
 • ťažká akútna pankreatitída;
 • rakovina pankreasu;
 • menštruácie;
 • liečba anabolickými steroidmi, nepriame antikoagulanciá.

Znížený AT III:

 • vrodený a dedičný nedostatok AT III;
 • alkoholické ochorenie pečene;
 • cirhóza pečene;
 • akútne DIC;
 • koronárne arteriálne ochorenia;
 • posledný trimester tehotenstva;
 • ateroskleróza;
 • po operácii;
 • sepsa;
 • trombóza a tromboembolizmus;
 • sepsa;
 • liečba inhibítormi heparínu a fibrínovej polymerizácie, perorálnymi kontraceptívami, kortikosteroidmi;
 • nefrotický syndróm;
 • karcinóm pľúc;
 • polytrauma;
 • gestóza.

D-dimér

D-diméry sú špecifické produkty degradácie fibrínu, ktoré tvoria súčasť krvnej zrazeniny. Týka sa to testov aktivácie krvnej koagulácie (prokoagulácia). Koncentrácia D-dimérov v sére je úmerná aktivite fibrinolýzy a množstvu lizibilného fibrínu. Tento test umožňuje posúdiť intenzitu procesov tvorby a deštrukcie fibrínových zrazenín. Zvýšená hladina D-diméru sa deteguje v rôznych podmienkach spojených s aktiváciou koagulácie.


Interpretácia výsledkov

Zvýšiť úroveň:

 • arteriálna a venózna trombóza a tromboembolizmus rôznej lokalizácie;
 • viaceré ochorenia pečene;
 • rozsiahle hematómy;
 • koronárne arteriálne ochorenia;
 • infarkt myokardu;
 • pooperačné obdobie rozsiahlych chirurgických zákrokov;
 • dlhoročné skúsenosti s fajčením;
 • DIC syndróm;
 • séropozitívna reumatoidná artritída;
 • sepsa;
 • tehotenstva;
 • vek nad 80 rokov;
 • onkologické ochorenia;
 • trombolytickej liečby.

Rozpustné komplexy fibrín-monomér (FDMK) sú medziprodukty rozpadu fibrínovej zrazeniny spôsobené fibrinolýzou, týkajú sa testov na aktiváciu krvnej koagulácie (parakagulácia). FAMC sa veľmi rýchlo odstraňuje z krvnej plazmy, takže je veľmi ťažké určiť. Test CPMC sa používa hlavne na včasnú diagnostiku DIC.


Interpretácia výsledkov

Zvýšiť úroveň:

 • DIC syndróm;
 • arteriálna a venózna trombóza a tromboembolizmus rôznej lokalizácie;
 • pooperačné obdobie rozsiahlych chirurgických zákrokov;
 • zložité tehotenstvo;
 • fyziologické tehotenstvo;
 • neonatálne obdobie;
 • akútne a chronické zlyhanie obličiek;
 • sepsa;
 • šoku;
 • systémové ochorenia spojivového tkaniva;
 • fyzického a psychického stresu.

Analýzy v Zelenograde

PROSÍM SI ULOŽIŤ SORTIMENT DO DOMU

Analýzy v meste Zelenograd - rýchlo a lacno - je možné zobrať do lekárskeho centra "338".

V našom zdravotnom stredisku sa vykonáva viac ako 5000 analýz a štúdií biologického materiálu.

Liečba každej choroby začína diagnózou. Laboratórne štúdie uskutočnené v moderných klinických laboratóriách sú presným a rýchlym spôsobom identifikácie mnohých chorôb.

Myslíte si, že testy sú nepríjemné a bolestivé? Vytvorili sme príjemnú atmosféru, aby ste sa cítili ako doma. Budete vám ponúkaný čaj so sladkosťami, ktoré zvýšia prácu mozgu a organizmu ako celku. Proces biologického materiálu trvá len 3 až 5 minút vďaka profesionalite našich zdravotných sestier.

Našou výhodou je srdečné privítanie, útulná atmosféra, úprimný úsmev a pozornosť každého pacienta.

Ak potrebujete absolvovať skúšky v Zelenograde, ponúkneme vám najpohodlnejšie a najpriaznivejšie podmienky!

Ponúkame:

 • Prechádzať krvnými testami a inými biologickými materiálmi v deň liečby v Zelenograde, vyhnúť sa frontám a dlhému čakaniu na výsledky.
 • Testovanie anonymne - garantujeme nezverejnenie výsledkov.
 • Odosielanie výsledkov e-mailom.
 • Vďaka profesionalite našich lekárov si môžete byť istí správnosťou interpretácie získaných výsledkov testov.
 • Spolupracujeme s najväčšími ruskými a európskymi laboratórnymi a diagnostickými centrami, ktoré fungujú v prísnom súlade s požiadavkami medzinárodných noriem.

Môžete vykonať viac ako 50 000 testov vrátane:

 • Krvný test (vrátane komplexov, testy na príkaze),
 • Spermogram v Zelenograde
 • PCR,
 • Genetické analýzy
 • moč
 • kala
 • Smears (vrátane bakposevy) a mnoho ďalších.
 • KOMPLEXNÉ LABORATÓRNE VÝSKUMNÉ PROGRAMY

Detské testy:

Analýzy - v lekárskom centre a doma

Testy môžete absolvovať (Zelenograd, budova 338) každý deň bez záznamu. Ak nemôžete prísť do lekárskeho strediska, môžete nechať sestru doma alebo v kancelárii pre analýzu.

V modernej medicíne sa zvyšuje úloha laboratórneho výskumu v diagnostike a hodnotení účinnosti liečby rôznych chorôb. Často laboratórna analýza poskytuje spoľahlivejšie údaje o zdravotnom stave pacienta ako iné diagnostické metódy. Na základe získaných údajov lekár potvrdzuje diagnózu alebo jej absenciu, vyberá správnu taktiku liečby, kontroluje jej účinnosť. Laboratórne štúdie vám umožňujú optimalizovať proces liečby, vyhýbať sa možným chybám a niekedy zbytočným schôdzam.

PRÍPRAVA NA PRENOS ANALYZY

Poznámka pre pacientov: Odporúčania pre prípravu na testovanie

PROCESNÝ ÚRAD

Procesný úrad zdravotníckeho centra "338" v Zelenograde je vybavený podľa noriem SanPin (uznesenie hlavného štátneho zdravotného lekára Ruskej federácie z 18. mája 2010 č. 58 "O schválení SanPin 2.1.3.2630-10" Sanitárne a epidemiologické požiadavky na organizácie vykonávajúce zdravotnícke aktivity "), Pri používaní biologického materiálu na výskum sa používajú iba jednorazové nástroje. Zozbieraný materiál je odoslaný do laboratória v súlade so všetkými pravidlami a predpismi.

Biologický materiál (krv, moč, výkaly, spúta, škvrny atď.) Sa zhromažďuje denne od 8.00 do 12.00 hod. Bez vypnutia.

V ordinácii môžete urobiť:

 • intravenózne, intramuskulárne injekcie - zo 150 rubľov. et al.
 • kvapky - 400 rubľov.
 • blokáda.

Spoľahlivosť laboratórnych výsledkov závisí od mnohých faktorov:

 • príprava pacienta, najmä diéta, cvičenie,
 • dodržiavanie pravidiel pre zber biomateriálov,
 • o kvalite činidiel a zariadení.

Môžete sa dozvedieť, ako sa pripraviť na doručenie tejto alebo tej analýzy, a to prostredníctvom správcov nášho centra. Odborníci nášho lekárskeho centra vás budú informovať o potrebných prípravných opatreniach pred odoslaním materiálu na výskum. To umožní čo najpresnejšiu diagnózu a najlepšiu liečbu.

Analýzy *

Zber krvi - 150 rubľov
Príjem tampónov - 250 rubľov

Skúška zrážanlivosti krvi

Analýza koagulability krvi je povinnou súčasťou vyšetrenia na zisťovanie ochorení pečene, venóznych patológií, počas tehotenstva, prebieha pred operáciou. Ak chcete získať spoľahlivé výsledky, musíte sa pripraviť na nadchádzajúcu štúdiu.

Kompletný test krvnej zrážanlivosti môže vykazovať abnormality v pečeni a žilách.

Test krvnej zrážanlivosti - čo to je?

Koagulačný test sa nazýva koagulogram, hemostasogram, ktorý umožňuje odhaliť latentné ochorenia mnohých vnútorných orgánov. S pomocou tejto laboratórnej štúdie sa monitorujú funkcie hemostázy - komplexný biologický systém, ktorý je zodpovedný za udržanie optimálnej viskozity krvi, včasnú deštrukciu krvných zrazenín a zastavenie krvácania.

Súčasne by krv mala mať dostatočnú úroveň viskozity, aby pokryla poškodenie stien nádob v rozpore s ich celistvosťou.

Nízka zrážanlivosť je plná vážnych krvných strát, smrti a so zvýšenou hustotou krvi, pravdepodobnosť tromboembólie, srdcový záchvat, mozgová príhoda je vysoká.

Je možné vytvoriť koagulogram na verejnej alebo súkromnej klinike, náklady závisia od typu analýzy. Základné výskumné náklady 350-1200 rubľov, cena podrobnej analýzy môže dosiahnuť až 3 tisíc rubľov. Bezplatné vyšetrenie vykonané počas tehotenstva a v núdzových prípadoch.

Výsledky analýzy o koagulabilite krvi je možné získať za 1-2 dni.

Indikácie pre analýzu

Lekári odporúčajú raz za rok urobiť koagulogram všetkým ľuďom na profylaktické účely, aby včas zistili skryté patológie. Pri ochoreniach, ktoré sa vyznačujú zrážaním krvi, poklesom počtu krvných doštičiek, je potrebné každý mesiac skontrolovať hladinu koagulability.

Keď je potrebné urobiť koagulogram:

 • pred operáciou, aby sa zabránilo silnej krvi alebo krvným zrazeninám;
 • s výskytom vonkajších príznakov porušenia ciev v nohách - kŕčové žily, trombóza;
 • ak existuje podozrenie na poruchu prívodu krvi do orgánov malého panvy, čriev, tromboembolizmu pľúc v tepnách, rozvoj diseminovanej koagulácie v cievach;
 • s častým krvácaním z nosa, subkutánne krvácanie;
 • pri vážnych kardiovaskulárnych ochoreniach - mŕtvica, infarkt myokardu, ischémia, arytmia;
 • tehotenstva, najmä pri ťažkej toxémii, pred pôrodom, cisárskym rezom, na identifikáciu príčin potratu;
 • chronické ochorenie pečene;
 • reumatoidná artritída, sklerodermia a iné patológie autoimunitnej povahy.

Ak nos často krváca, je potrebný koagulogram.

Pravidelná kontrola úrovne zrážanlivosti sa musí robiť pri užívaní liekov, ktoré zmierňujú krv, hormonálne lieky, anabolické steroidy, pri liečbe pijavicami.

Ženy, ktoré užívajú orálne antikoncepčné lieky, majú užívať koagulogram každé tri mesiace.

Ako sa pripraviť na štúdiu

Nesprávna príprava krvného testu môže mať vážne alebo smrteľné dôsledky, preto je potrebné dodržiavať jednoduché pravidlá, aby sa zabránilo falošným výsledkom. Koagulogram sa vždy užíva ráno na prázdny žalúdok.

Ako sa pripraviť na analýzu:

 • nedodávajte deti do 35-45 minút pred odberom krvi;
 • Dieťa do 5 rokov môže mať posledné jedlo 4 hodiny pred vyšetrením;
 • 3 dni pred vyšetrením by mali byť z potravy vylúčené alkoholické nápoje, korenené, mastné potraviny;
 • dospelí by nemali jesť 12 hodín;
 • večer pred analýzou môžete v malom množstve piť čistú vodu bez plynu, je prísne zakázané piť čaj a kávu;
 • pol hodiny pred užitím biomateriálu, musíte sa upokojiť, odstrániť intenzívnu fyzickú námahu;
 • fajčenie v deň analýzy nemôže byť.
Ak pacient užíva antikoagulanciá, malo by to oznámiť laboratórnemu technikovi.

Pred vykonaním testu je možné piť len vodu bez plynu.

Ako prejsť test krvnej zrážanlivosti

Odber vzoriek krvi na stanovenie úrovne zrážania sa vytvára z žily. Koža je ošetrená antiseptickým prípravkom, malá punkcia sa vykonáva injekčnou striekačkou alebo vákuovým systémom.

Laboratórny technik by mal starostlivo sledovať, že žily alebo blízke tkanivá nie sú poškodené - ak sa fragmenty tromboplastínu dostanú do materiálu na analýzu, negatívne to bude mať vplyv na výsledok štúdie. 2 tuby sa naplnia krvou, druhá časť sa posiela na vyšetrenie.

Krv na analýzu zrážanlivosti získanú z žily

Ako rýchly test niektoré laboratóriá robia analýzu trvania krvácania na posúdenie stavu krvných doštičiek - ihlu sa prepichne do prstenca prsníka alebo do ušnice pomocou špeciálnej ihly. V ideálnom prípade by sa mali 2-3 minúty objaviť na rane sušené kôry. Hodnoty v rozmedzí 1-9 minút sa však považujú za platné. Indikátory dlhšie ako 15 minút naznačujú úplnú nekoherenciu krvi, prítomnosť závažných patologických stavov.

Vlastnosti darcovstva krvi počas tehotenstva

Koagulogram je zahrnutý do zoznamu povinných testov počas tehotenstva, pretože zlá zrážavosť, ako napríklad nadmerne viskózna krv, je nebezpečná pre život matky a dieťaťa.

Štúdia koagulovateľnosti u tehotných žien sa uskutočňuje každý trimester, v prítomnosti dedičných krvných porúch, patologických stavov srdca, krvných ciev, pečene, negatívneho faktora Rh, analýza bude musieť prejsť častejšie.

Plazmatické faktory systému zrážania krvi. Štúdium polymorfizmov v génoch: F2 (20210, G> A), F5 (R534Q, G> A), F7 (R353Q, G> A) 5G> 4G)

Najmenej 3 hodiny po poslednom jedle. Môžete piť vodu bez plynu.

Štúdium polymorfizmov v génoch:

 • F2 (protrombín, 20210, G> A), rs1799963
 • F5 (Leidenova mutácia, R534Q, G> A), rs6025
 • F7 (koagulačný faktor VII, R353Q, G> A), rs6046
 • FGB (fibrinogén A), rs1800790
 • SERPINE1 alebo PAI-1 (inhibítor aktivátora plazminogénu, - 675, 5G> 4G), rs1799768

Polymorfizmy v génoch kódujúcich plazmatické faktory systému zrážania krvi zvyšujú pravdepodobnosť žilovej trombózy a súvisiacich komplikácií, predovšetkým v žilách dolných končatín, ako aj v cerebrálnych, mezenterických, pečeňových a portálnych žilách. Súčasná identifikácia niekoľkých genetických faktorov citlivých na trombofilné stavy významne zvyšuje riziko trombózy. Napríklad súčasná identifikácia rizikových alel v génoch F2 a F5 u pacienta zvyšuje riziko trombózy 22 krát a ich oddelené stanovenie je iba dvakrát.

Znalosť toho, či osoba má vrodenú trombofíliu, zmiešanú trombofíliu alebo jednoducho zvýšené genetické riziko trombózy, významne ovplyvňuje:

 • predoperačná príprava a manažment pooperačného obdobia;
 • o príprave a riadení tehotenstva a pôrodu;
 • o vývoji individuálnej prevencie trombózy a vymenovaní viacerých liekov atď.

Je potrebné pamätať na ďalšie faktory, ktoré zvyšujú riziko trombofílie:

 • vysoký krvný tlak;
 • sklerotické cievne zmeny;
 • zvýšený cholesterol;
 • zlé návyky (zneužívanie alkoholu, fajčenie atď.);
 • ťažké patologické procesy a ochorenia (zhubné nádory, choroby z ožiarenia, choroby vnútorných orgánov, najmä pečene).

Cieľom tejto štúdie je identifikovať polymorfné mutácie v génoch, ktoré aktivujú alebo deaktivujú rôzne časti systému koagulácie krvi a zvyšujú alebo znižujú pravdepodobnosť venóznej trombózy.

Určenie nukleotidovej sekvencie zodpovedajúcich genetických lokusov sa uskutočňuje pyrosekvenovaním pomocou činidiel a zariadení z Qiagen (Nemecko).

 • vysoká prognostická hodnota zistených rizikových faktorov;
 • presnosť určovania genotypu;
 • analýza prítomnosti mutácií stačí na to, aby som v živote strávila 1 čas.

Indikácie pre vymenovanie genetickej analýzy zrážania krvi:

 • dosymptomatické stanovenie rizika venóznej trombózy;
 • opakované prípady žilovej tromboembólie;
 • prvá epizóda žilovej tromboembólie vo veku 50 rokov;
 • prvú epizódu venóznej tromboembolizmu pri absencii environmentálnych rizikových faktorov v akomkoľvek veku;
 • prvá epizóda venózneho tromboembolizmu s nezvyčajnou anatomickou lokalizáciou (mozog, mezenterická, pečeňová, portálna žila, atď.);
 • prvá epizóda venóznej tromboembólie u osôb v akomkoľvek veku, ktorí majú prvotriednych príbuzných (rodičia, deti, sestry, bratia) s trombózou až do 50 rokov;
 • prvú epizódu žilovej tromboembólie, ktorá sa vyskytla počas tehotenstva, v popôrodnom období alebo pri užívaní perorálnych kontraceptív;
 • nevysvetliteľná intrauterinná smrť plodu počas druhého alebo tretieho trimestra gravidity, porušenie štruktúry a funkcie placenty, patológia pôrodu, oneskorený vývoj plodu;
 • prvú epizódu venózneho tromboembolizmu, keď dostáva hormonálnu substitučnú liečbu;
 • ischemickej choroby srdca, arteriálnej hypertenzie, aterosklerózy alebo venóznej trombózy;
 • antifosfolipidového syndrómu.

Kontraindikácie: Štúdia nemá žiadne kontraindikácie.

Príklad výsledku štúdie. Pre každý polymorfizmus vo forme odpovede stĺpec "Výsledok" označuje jeho alelický stav: "Heterozygote" alebo "Homozygote". "Referenčné hodnoty" pre tieto parametre neexistujú.

Skúška zrážanlivosti krvi

Zrážanie krvi je najdôležitejšou schopnosťou tela zastaviť krvácanie, ak sú poškodené steny krvných ciev a resorpcia krvných zrazenín, keď už nie sú potrebné. Koncept zrážania krvi je neoddeliteľne spojený so systémom homeostázy, ktorého funkciou je zachovanie krvi. Homeostáza má dva mechanizmy:

 1. Primárne - cievne trombocyty. Keď sa krvné doštičky držia spolu a tvoria takzvaný "biely trombus", ktorému dominujú krvné doštičky.
 2. Sekundárna - koagulačná (aka - krvná zrážavosť). Keď vytvára husté blokovanie poškodenej oblasti fibrínovej zrazeniny, ktorá sa tiež nazýva "červený trombus". Tento názov dostal kvôli skutočnosti, že fibrínová sieťka sa skladá hlavne z červených krviniek.

Proces koagulácie krvi je teda dosť komplikovaný a jeho úloha v tele je veľmi významná. Každá patológia spojená s zrážaním krvi môže indikovať ochorenia a viesť k nim. Treba tiež objasniť, že konečnou fázou homeostázy je fibrinolýza, pri ktorej sa zrazí krvná zrazenina, keď sa nádoba zotavila a potreba fibrínovej zrazeniny zmizla.

Indikátory na analýzu zrážania krvi

Test krvnej zrážanlivosti sa tiež nazýva koaguloram. Ak chcete prejsť krvný test na zrážanie, musíte to určiť. Pri mnohých ochoreniach môže dôjsť k narušeniu zrážanlivosti krvi a ich prítomnosť je základom pre kontrolu schopnosti koagulácie:

 • autoimunitné ochorenia;
 • abnormálna funkcia pečene;
 • kardiovaskulárna patológia;
 • kŕčové žily;
 • diabetes mellitus;
 • hemochromatóza.

Analýza zrážania kože je tiež potrebná za určitých podmienok:

 • tehotenstva;
 • pooperačné alebo predoperačné obdobie;
 • kontrola počas liečby antikoagulanciami;
 • Ak máte podozrenie na dlhú krv, je potrebná kontrola zrážania.

Dešifrovanie krvného testu na zrážanie

Predtým, ako sa hovorí o rýchlosti analýzy krvného zrážania, je potrebné objasniť, že v každom laboratóriu sa tieto údaje môžu mierne líšiť, a preto posledné slovo pre ošetrujúceho lekára. Takisto musíte pochopiť, že koagulogramové miery sa počas tehotenstva líšia v závislosti na trimestri.

Takže úplný krvný obraz pre zrážanie krvi obsahuje 8 noriem, podľa ktorých sa hodnotí zrážanie krvi:

 1. Krvný test na čas zrážania. Rýchlosť zrážania je 5 - 10 minút (pre venóznu krv a pre kapilárnu krv, 2 minúty). Zvýšenie parametra indikuje nízku zrážanlivosť a zníženie nadmerného zrážania.
 2. APTTV je aktivovaný čiastočný tromboplastínový čas. Norm - od 24 do 35 sekúnd. Zvýšenie času naznačuje slabú schopnosť koagulácie a pokles času hyperkoagulácie.
 3. Protrombínový index je protrombínový čas, ktorý sa odčíta, aby sa odhadla vonkajšia dráha koagulácie. Norma je od 80 do 120%. Zníženie indexu naznačuje hyperkoaguláciu, zatiaľ čo zvýšenie znamená zníženú funkciu koagulácie krvi.
 4. Fibrinogén - plazmatické bielkoviny. Normálne je index od 5,9 do 11,7 μmol / l. Môže sa zvýšiť so zápalom, tehotenstvom, popáleninami a infarktom. Zníženie môže naznačovať DIC alebo ochorenie pečene.
 5. Trombínový čas je posúdenie konečného stavu koagulácie. Obvykle je toto číslo od 11 do 17,8 sekúnd. Pri nedostatku fibrinogénu, hyperbilirubinémii alebo pri liečbe heparínom sa môže pozorovať nárast a časový pokles sa môže pozorovať pri veľkom množstve fibrinogénu v krvi alebo s DIC.
 6. Čas rekalcifikácie plazmy je normou - od 60 do 120 sekúnd.
 7. Plazmatická tolerancia heparínu. V súčasnosti sa táto skúška nie vždy používa. Norm - od 3 do 11 minút.
 8. Odstránenie krvnej zrazeniny. Normálne sa parameter pohybuje od 44 do 65%.

Ako sa vykonáva vyšetrenie koagulácie krvi?

Analýzou zrážanlivosti krvi sa často uskutočňuje in vitro, ale napríklad pri posúdení koagulovateľnosti celkovej krvnej tromboelastografie je možné merať, tesne pri podmienkach in vitro.

Ak chcete urobiť kompletný počet krvných zrazenín, 8 hodín pred testom nestojí za stravovanie. Krv na analýzu sa odoberie z žily, aby sa stanovila venózna krv. Na posúdenie schopnosti kapilárnej krvi a zrážanlivosti krvných doštičiek postačí analyzovať krv z prsta.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Arteriálna hypertenzia 1, 2, 3 stupne

Hypertenzia je syndróm pretrvávajúceho zvýšenia tlaku v tepnách, keď je systolický tlak vyšší ako 139 mm Hg. Art. A diastolický nad 89 mm Hg. Art.Normálny arteriálny krvný tlak zdravého človeka sa považuje za 120 a 80 mm Hg.

Čo je bigeminia, príčiny, diagnóza a liečba

Z tohto článku sa dozviete: čo je bigeminy, príčiny tejto poruchy srdcového rytmu. Príznaky a liečba.Bigemninia je variantou srdcovej arytmie (správne striedanie extrasystolov a normálnych komplexov), pri ktorých je každá normálna mozgová príhoda sprevádzaná extrasystolom - predčasným kontrakciou srdcového svalu.

Prečo sú žily na rukách, diagnóza, čo robiť

Z tohto článku sa dozviete: žily v náručí, aké sú dôvody. Je to normálne alebo patologické? Aké sú spôsoby riešenia tohto problému?Žily na ramenách sú viditeľné alebo vyčnievajú, keď majú veľký priemer a sú umiestnené priamo pod kožou.

Prečo sú modriny na tele bez príčiny nebezpečné

Vzhľad modrín na tele spôsobený ranou, zranením alebo silným tlakom - to je normálny jav života. V mieste poškodenia sa kapiláry rozlomia a krv sa dostane do okolitej tkanivovej vrstvy a tvorí modrinu.

Ako je analýza určená na zrážanie krvi: dekódovanie a frekvencia

Test krvnej zrážanlivosti je nepostrádateľnou súčasťou mnohých komplexných štúdií závažných ochorení pečene, počas tehotenstva alebo v prípade žilových patológií.

Porušenie mozgového obehu

Porušenie mozgovej cirkulácie - patologický proces, ktorý vedie k obštrukcii krvného obehu cez cievy mozgu. Takéto porušenie je plné vážnych následkov, nie výnimky - smrteľného výsledku.