Ako je známe, krv sa skladá z krvných buniek (krvné doštičky, červené krvinky, leukocyty) a tekutého média (plazmy). Podľa jej stavu je možné identifikovať celý rad patológií orgánov a systémov. K tomu musíte absolvovať krvný test a stanoviť množstvo kvalitatívnych a kvantitatívnych indikátorov. Jedným z najdôležitejších ukazovateľov analýzy je jej viskozita.

Viskozita v krvi je pomer medzi počtom krvných buniek a objemom plazmy. Tento indikátor výrazne ovplyvňuje stav srdca a krvných ciev: čím je vyššia, tým väčšie je zaťaženie srdca, tým väčšie je riziko srdcového infarktu a mozgovej príhody. Ak dôjde k zníženiu viskozity krvi, krv zle sa zráža, čo je spojené s veľkou stratou krvi, keď sa objavia rany. Preto je potrebné udržiavať viskozitu krvi v norme alebo hodnotách, ktoré sú jej blízke.

Ako zistiť?

Určte viskozitu akejkoľvek kvapaliny pomocou špeciálneho zariadenia - viskozimetra. Podstata merania spočíva v porovnaní rýchlosti pohybu krvi a destilovanej vody rovnakého objemu pri rovnakej teplote. Predpokladá sa, že viskozita destilovanej vody pri teplote 20 ° C je 1 MPa × s. V priebehu výskumu sa zistilo, že pre krv v norme sa tento indikátor rovná 4 - 5 MPa × s. Prístroj má stupnicu, ktorá zjednodušuje výpočet výsledku. Ak sú v organizme nejaké abnormality, môže sa viskozita krvi pohybovať od 1,7 do 22,8 MPa x s, t.j. zvýšiť alebo znížiť.

Samozrejme, presné stanovenie tohto parametra je možné len v laboratóriu pri vykonávaní analýzy v lekárskej laboratóriu. Nebudeme však robiť krvný test každý týždeň, aby sme neustále sledovali jeho viskozitu. Existuje však niekoľko príznakov, ktoré umožňujú podozrenie, že došlo k zmene hodnoty parametra alebo dokonca k patológii, a stále pokračuje v analýze. Uvádzame tieto príznaky.

Ak je sadzba prekročená

S rastúcou viskozitou krvi sa zvyšuje krvný tlak, existuje všeobecná slabosť, únava, pocit slabosti. Pracovná kapacita je výrazne znížená, neustále chcem spať alebo aspoň odpočívať. Ak je prekročenie normy významné, objavujú sa na žilách noduly, krvácanie z nosa, rúk a nôh je stále chladné na dotyk, existuje pocit "plazenia husacích bokov", nohy sa zdajú byť obmedzené. Rozptyľovanie, závrat, zníženie koncentrácie, často ľudia spadajú do depresie.

Keď krv sa zahusťuje, riziko krvných zrazenín v srdci a krvných cievach, upchávanie krvných ciev, ktoré často vedie k akútnemu zlyhaniu srdca, infarktu, mŕtvici, sa dramaticky zvyšuje.

Ak je indikátor pod normálnou hodnotou

S poklesom viskozity krvi sa počet krvných doštičiek, erytrocytov a leukocytov znižuje a objem plazmy sa zvyšuje - krv sa stáva tenšou. Súčasne dochádza k narušeniu zrážanlivosti - aj pri malej rane dochádza k závažnému krvácaniu, ktoré je spojené s veľkou krvou. Krvný tlak klesá pod normál a slezina sa zvyšuje. Často, keď sa krv stáva menej viskóznou, dochádza k krvácaniu z nosa, ďasien, čriev, obličiek atď. V dôsledku veľkej straty krvi sa často vyskytuje anémia s nedostatkom železa.

Ako vidíte, viskozita krvi je jedným z najdôležitejších indikátorov celkového stavu tela, čo umožňuje zistiť prítomnosť patologických procesov. Udržanie tohto indikátora v normálnom režime umožňuje vyhnúť sa mnohým problémom so srdcom a krvnými cievami.

Krvný test na viskozitu, ako sa nazýva

Krvný test na viskozitu

Krv pozostáva z dvoch častí - jednotných prvkov a plazmy. Plazma je kvapalná časť a tvarované prvky sú krvné bunky, ktoré okrem svojich hlavných funkcií taktiež robia silnú krv. Keď sú vytvorené prvky väčšie ako plazma, viskozita krvi stúpa, stane sa hustá. Ale predtým, ako hovoríme o tom, ako zriediť krv, stojí za to podrobne analyzovať, čo je hrubá krv.

Čo je hrubá krv

V medicíne nie je žiadna taká vec. Existuje viskózna krv a zvýšený hematokrit. Viskozita v krvi je určená množstvom fibrinogénu a úrovňou protrombínu, aj keď viskozita krvi môže vzrásť v dôsledku zvýšenia ďalších parametrov, ako je cholesterol, hemoglobín, glukóza atď. Hodnota hematokritu je všeobecným indikátorom pomeru plazmy a vytvorených látok, čo nakoniec znamená tiež zvýšenú viskozitu alebo naopak tekutosť krvi.

Je zrážanie krvi nebezpečné?

Samozrejme. Krv nie je len tekutina v tele, ktorá preteká obehovým systémom a nesie živiny alebo rozkladné produkty, spája naše telo s nervovým systémom. Zvýšená viskozita krvi znamená, že nie všetky bunky budú schopné plniť svoju funkciu, čo znamená, že niektoré tkanivá dostanú menej živín, niektoré produkty rozpadu sa nevyvinú. Navyše je potrebný extrémne výkonný motor, ktorý tlačí príliš hustú hmotu, ktorá sa nakoniec opotrebuje oveľa rýchlejšie. To znamená, že potrebujete zdravé, silné srdce, ktorého rýchle zhoršenie nie je dobré. A to nehovorím o možnej tvorbe krvných zrazenín so všetkými následnými následkami.

Ak človek jedia veľa živočíšnych tukov, nepoužíva zdravé antioxidanty, ktoré sú obsiahnuté v rastlinných potravinách, jeho krv sa stáva viskóznou.

V prítomnosti viskóznej krvi často prúdi krv z nosa. Prečo? A to sa deje preto, že ak viskózna krv, telo má malý kyslík a kvôli tomu začnú bunky "hladovať", tlak vo vnútri buniek sa začína zvyšovať. V prípade, že prívod krvi do rúk a rúk, nôh a nôh je zlomený, na rukách a nohách sa objavia načervenalé škvrny, ktoré, ak sa dotknete, môžete cítiť, aké sú zima.

Čo ovplyvňuje viskozitu krvi

Viskozita krvi je ovplyvnená poškodením ciev, deformáciou pečene, ovplyvnením chemického zloženia a zvýšením viskozity plazmy a negatívnymi zmenami stavu erytrocytovej membrány a krvných doštičiek, čo vedie k intenzívnej adhézii týchto buniek. Pomer bunkovej hmoty k kvapalnej časti krvi ovplyvňuje aj viskozitu krvi. Rovnako ako všetky ukazovatele tela by to nemalo byť vysoké, nie nízke, ale normálne.

Nebezpečenstvo vysokej viskozity krvi je zvýšené riziko vzniku krvných zrazenín v srdci a krvných cievach.

Príčinou trombu je viskózna krv

Kvôli problémom so štítnou žľazou dochádza k poruche žalúdka: žlčové a pankreatické enzýmy vstupujú do dvanástnika so zdržaním, keď sa všetky potraviny už premiestnili do čreva. V tomto čase, v prázdnom žalúdku, tlak klesá, a v črevách, do ktorých potraviny odišiel, stúpa. V dôsledku rozdielu v tlaku vstupujú do žalúdka žlčové a pankreatické enzýmy (podľa kvality sú to veľmi silné alkálie), ktoré obsahujú kyselinu chlorovodíkovú. Kvôli reakcii medzi nimi je kyselina chlorovodíková neutralizovaná, ktorá po jedení sa vyrába iba na rozpustenie krvi. Ak sa to stane po každom jedle, koncentrácia chlóru v krvi sa neobnoví a krv zvyšuje jeho viskozitu. To spôsobuje tvorbu krvných zrazenín (tromboflebitída - nedostatok chlóru v krvi). Keď sa objaví tromboflebitída, viskózna krv začína "lepiť" malé cievy - kapiláry, ktoré sú väčšinou na končatinách: ruky, nohy, v hlave. Krvný obeh je narušený: ruky rastú necitlivé, sú chladnejšie, pot. Najzávažnejším je porušenie mikrocirkulácie ciev hlavy, pretože hlava je mikroprocesor zodpovedný za všetky ostatné orgány a nepodmienené reflexy. Výsledkom je zhoršenie pamäte, nárast únavy, ospalosť a letargia. Ovplyvňuje nielen samotný mozog, ale aj oči. Očné svaly sú neustále v pohybe a musia dostať kyslík vo veľkom objeme, čo je nemožné pri lepení malých ciev, takže dochádza k spazmom, čo vedie k myopii, hyperopii alebo astigmatizmu. Po čase, keď sa veľké cievy začnú držať, dôjde k mŕtvici alebo infarktu.

Pozrime sa podrobnejšie na to, čo je krv človeka a jeho funkcie, čo je hrubá krv a čo spôsobuje zvýšenie viskozity krvi.

* Normálna viskozita ľudskej krvi *

Jednou z najúčinnejších metód na zníženie viskozity hrubého krvného obehu je použitie laserového zariadenia Alt Elit. Možno dnes je to najlacnejšia a najefektívnejšia metóda. ja

Silný krv - zvýšený viskózny syndróm

Hrubá krv, neliečivý názov syndrómu so zvýšenou viskozitou (SPV), znamená zmenu jeho konzistencie v smere zahustenia. So zvýšenou viskozitou sa pozoruje zvýšenie hematokritu (pomer medzi vytvorenými prvkami a plazmou). Takáto odchýlka je spôsobená:

 • zvýšenie počtu alebo celkového objemu krvných buniek (erytrocyty, krvné doštičky atď.);
 • zvýšená hladina cholesterolu a glukózy;
 • zvýšenie množstva sérových imunoglobulínov;
 • vysoký obsah protrombínu a fibrinogénu;
 • tvorba enzýmových konglomerátov v krvi;
 • okyslenie krvi - vysoká koncentrácia silných kyselín (močových, fosforečných, sírnych);
 • veľké množstvo infekčných látok v krvi (vírusy, parazity, huby).

Prečo sa krv stáva silnou?

Faktory ovplyvňujúce viskozitu krvi možno rozdeliť do niekoľkých skupín:

Nedostatočná a zlá kvalita vody. 85% krvi je voda. Viskozitný index priamo závisí od množstva spotrebovanej tekutiny a jej kvalitatívnych charakteristík. Dehydratácia tela a v dôsledku toho vzniknú krvné zrazeniny:

 • v prípade nedostatočného vodného režimu;
 • v dôsledku klimatických podmienok (teplo v lete a suchý vzduch v izbách v zime);
 • pri používaní vody s nízkou kvalitou z vodovodného systému;
 • s ťažkým fyzickým námahom u športovcov.

Nesprávna výživa. Nadmerná spotreba cukroviniek zvyšuje hladinu glukózy, čo spôsobuje zahustenie krvi. Výživa s vysokým obsahom bielkovín (ryža, strukoviny, vajcia atď.) Má za následok, že nedosiahnuté zvyšky aminokyselín vstupujú do krvného obehu, čo môže významne zvýšiť index viskozity. Príliš veľa potravín zvyšuje hladinu cholesterolu a vytvára krvný tuk. Ďalším dobrým dôvodom - environmentálne nečisté produkty. Ťažké kovy a pesticídy inhibujú enzymatickú aktivitu a v kombinácii s proteínovými molekulami tvoria zlúčeniny, ktoré "troskajú" krv. Nedostatok vitamínov (C, B) a minerálov negatívne ovplyvňuje syntézu enzýmov a zhoršené trávenie jedla vedie k vzniku SPV.

Problémy s plavidlami. Zmeny v stenách krvných ciev vedú k zníženiu antitrombogénnej funkcie vnútornej vrstvy (intima). Vedúcou vaskulárnej patológie sú kŕčové žily.

Renálna patológia. Vedie k akumulácii proteínového štiepenia (silných kyselín) v krvi v dôsledku ich neúplného odstránenia a okyslenia krvi.

Choroby tráviaceho traktu. Dôsledkom nesprávnej funkcie pečene (cirhózy, hepatitídy) je nedostatočná syntéza krvných bielkovín, zmena chemického zloženia, v dôsledku ktorej trpia regulačné a transportné funkcie. Patológie spojené so zníženou enzýmovou aktivitou (pankreatitída, cholecystitída, dysbakterióza atď.) Vedú k nedostatočnému rozdeleniu potravy a výskytu podoxidovaných prvkov v krvnom obehu. Neschopnosť tela vyrovnať sa s bremenom počas tehotenstva často prejavuje SPV. Súčasne je zvýšená viskozita kompenzačnou reakciou, ktorá zabraňuje potratu a komplikáciám počas pôrodu (krvácanie).

Lieky, byliny. Diuretiká, antikoncepčné a hormonálne látky vedú k zahusteniu krvi. Je dôležité si uvedomiť, že niektoré bylinky (žihľava, matka, kukurica, rašelinové bôby, ľubovník bodkovaný atď.) Majú schopnosť zahusťovať krv, takže ich nekontrolovaný príjem je plný dôsledkov.

Infekčný faktor. SST sa pozoruje pri vysokej teplote spôsobenej vážnou infekčnou léziou a tiež sprevádza rôzne parazitické ochorenia.

Patologické stavy. Onkológia (myelóm a niektoré typy leukémie), diabetes mellitus / non-cukor, tepelné popáleniny v akútnom štádiu.

Stres, zlé návyky. Napätý nervový stav (trvalý alebo spontánny) vedie k zvýšeniu adrenalínu v krvi, v dôsledku ktorého sa cievy zužujú. stúpa tlak a krv sa zahusťuje. Alkohol, drogy, fajčenie iba zhoršujú situáciu.

Príznaky zvýšenej viskozity krvi

SPV - závislosť od patológie je syndróm iba znakom rôznych patológií. Zvyčajne sa počas testov zaznamenáva prítomnosť SST, klinický obraz hrubšej krvi je rozmazaný a závisí od príčinnej choroby. Zrazením krvi dochádza k pomalšiemu prietoku krvi a hypoxii všetkých orgánov, avšak mozog najrýchlejšie reaguje na nedostatok kyslíka. Preto sú prvé príznaky SST neurologickej povahy:

 • bolesť hlavy, tinitus, rozmazané videnie;
 • chronická únava a nevoľnosť;
 • necitlivosť, triaška, mravčenie a chlad v končatinách;
 • depresia, ospalosť.

Často hustá krv je sprevádzaná zvýšeným tlakom, výskytom uzlín v žilách, časté krvácanie z nosa.

Aké je nebezpečenstvo hrubšej krvi?

Závažná patológia vedúca k zahusteniu krvi vedie k rovnako závažným následkom, ktoré predstavujú hrozbu pre život. SPV - to znamená, že osoba je ohrozená:

 • trombóza malých ciev s nekrózou tkaniva;
 • trombóza portálnej žily, mesenterické cievy;
 • mŕtvice;
 • ischemický infarkt;
 • krvácanie (ak príčiny nárastu viskozity sú patologické príznaky, pri ktorých je počet trombocytov nízky, existuje nerentibilná leukémia, myelóm).

Riziko komplikácií priamo závisí od závažnosti patológie, ktorá spôsobila vznik SST.

diagnostika

Zvýšená viskozita je zistená nasledujúcimi laboratórnymi krvnými testami:

 1. Všeobecná analýza (zvýšenie počtu červených krviniek, hemoglobínu, ESR).
 2. Hematokrit alebo analýza viskozity (výpočet pomeru objemu vytvorených prvkov a plazmy).
 3. Stanovenie zrážanlivosti krvi.
 4. Koagulogram (krvný test, ktorý určuje stav hemostázy).
 5. Definícia APTT je indikátorom aktivovaného parciálneho tromboplastínového času.

Rýchlosť viskozity krvi sa pohybuje od 1,4 do 1,8. Klinicky sa PWV vyskytuje pri dávkach 4 a vyšších. Zvýšené hladiny viskozity až do 8 rokov sú sprevádzané výraznými príznakmi.

Je to dôležité! Diagnóza je stanovená len na základe laboratórneho potvrdenia.

Liečebný režim

Neexistuje presne definovaná liečba PWV, pretože príčiny, ktoré ju spôsobili, sú etiologicky rozdielne. Existuje však jasne definovaný akčný plán:

 1. Liečba hlavnej patológie.
 2. Oprava výkonu a vodného režimu.
 3. Antiagregačná liečba - profylaktické podávanie riedidiel krvi (prípravky obsahujúce aspirín - Magnecard, Cardiomagnyl atď.)

Ako odstrániť hustú krv doma?

Pri miernom zvýšení viskozity krvi, za predpokladu, že neexistujú vážne dôvody, môžete zvládnuť domáce opravné prostriedky. Medzi liečivými bylinkami, ktoré zmierňujú krv, sa svetový vodca považuje za gingo bilobo. V Rusku však rastie rovnako efektívne zariadenie. Meadowsweet lúčna tráva (bylinná infúzia) - silný bylinný liek, ktorý zlepšuje krvný obeh (najmä mozog!). Ďalšie ľudové lieky: tinktúra ďateliny (žltá), gaštan konský, ďatelina, hloh, atď.

Čo robiť a čo je účelnejšie jesť - dve dôležité otázky, ktoré treba riešiť pri detekcii SPV. Diéta by mala obsahovať cesnak, pšeničné klíčky, ľanový olej, citrón, zázvor, orechy (denná dávka - 30 g) a brusnice, morské plody, kakao / čokoláda. Je žiaduce čo najviac vylúčiť z potravinového cukru, tučných potravín, bieleho chleba, konzervovaných potravín a nápojov sýtených oxidom uhličitým.

Zvýšená viskozita krvi u ľudí je vážnym podnetom na vyšetrenie celého tela a začatie liečby. Aby sa zabránilo trombóze a komplikáciám patologickej príčiny, je potrebné pravidelne sledovať zloženie krvi a upraviť stravu s nárastom objemu tekutiny spotrebovanej na 2 litre pri prvom príznaku hrubšej krvi.

Ako viskózny by mal byť krv a ako skontrolovať viskozitu jeho krvi v laboratóriu?

Každý človek aspoň raz v živote mal pravdepodobne darovať krv z prsta alebo z žily. Po troch dňoch od darovania krvi sú zvyčajne dostupné výsledky, vrátane napríklad počtu červených krviniek a bielych krviniek, ako aj viskozity krvi; vlastné testy

interpretácia sa neodporúča.

Niektoré z najpopulárnejších internetových požiadaviek na lekárske témy sa zvyčajne zbavujú správnej interpretácie indikátorov na analýzu viskozity krvi, čo je to, čo zvyčajne volajú len málo ľudí. Viskozita krvi je mimoriadne dôležitým ukazovateľom, pretože táto látka určuje citlivosť tela na tvorbu krvných zrazenín. Na druhej strane ovplyvňujú telo mimoriadne negatívne: môžu poškodiť normálne fungovanie rôznych systémov a viesť k smrtiacemu

výsledok, upchatie životnej nádoby.

Vysoká viskozita krvi, dokonca aj nedostatočná na tvorbu krvných zrazenín, narúša komunikáciu medzi všetkými bunkami, zabezpečovanú krvným obehom a aktivitou kardiovaskulárneho systému ako celku. Samozrejme, nedostatok živín a vitamínov v určitom orgáne vedie k jeho chorobe;

Preto je potrebné sledovať celkový stav krvi v tele.

Hoci mnohí užívatelia Runetu majú záujem skontrolovať viskozitu svojej krvi podľa daných testov, je lepšie, aby to nepokročili samostatne, ale vypočuť ošetrujúceho lekára a všetky jeho predpisy (a samozrejme je lepšie napísať hlavné body listu). Ale všeobecné body dešifrovania čísel a symbolov každej osoby by mali

aby sa nedostali do siete podvodníkov.

Hlavný parameter ovplyvňujúci celkovú viskozitu krvi je indikátorom rýchlosti sedimentácie erytrocytov, ktorý sa zaznamenáva v skrátenej verzii ESR na hárku všetkých početných výsledkov testu. U zdravého mužského tela je norma ESR 1-10 mm / h, u samice - 2-15 mm / h. Je zrejmé, že pri nízkej rýchlosti usadzovania častíc sa krv stáva viac nasýtená erytrocytmi (analógia sa dá nakresliť s miešanou riekou vodou na brehu), čo je výsledkom väčšej viskozity. Optimálna hodnota pre mužov i ženy

je 5-7 mm / h.

Ďalším hlavným ukazovateľom celkovej viskozity krvi je počet protrombínu a fibrinogénu. Prvým je proteín, ktorý je prekurzorom trombínu, ktorý stimuluje zrážanie kože a ukazuje na koagulograme stav koagulačného systému. Druhou látkou je bielkovina, ktorá je rovnaká a v prípade potreby sa rozštiepi, upchávajú problémové oblasti v tele. Úroveň protrombínu by mala byť približne 70-77% u mužov aj žien, množstvo fibriogénu môže byť

sa pohybuje medzi 2 a 4 gramy na liter krvi.

Celková viskozita krvi je tiež ovplyvnená množstvom obsiahnutých albumínových proteínov, ktoré nie sú priamo zahrnuté do procesu zrážania krvi. Ich úlohou však je identifikovať rôzne škodlivé látky, ktoré sa majú odstrániť z tela a ich následné viazanie vlastným telom. Väzba sa zvyčajne vyskytuje náhodne, takže vizuálne to môže byť reprezentované vo forme veľkej jednej gule, ktorá absorbuje všetky ostatné. Je zrejmé, že väčší počet takýchto látok v tele, náchylné

tvorí celé ťažké komplexy a ovplyvňuje celkovú viskozitu krvi.

Odborníci poznamenávajú, že vysoká viskozita krvi môže spôsobiť výskyt infarktu a mŕtvice s rôznou závažnosťou. Je to spôsobené tým, že pri nižšej a strednej viskozite krvi srdce pumpuje tekutinu, ktorá si vyžaduje oveľa menšiu silu a energiu. čerpanie viskóznej krvi vyžaduje oveľa viac energie. Preto je jedným z príznakov zvýšenej viskozity krvi náhlý výskyt bolesti hlavy, vysoký krvný tlak, ako aj celková únava tela bez viditeľnosti

Zvýšenie príjmu tekutín všeobecne, rôznych prírodných produktov, ktoré prispievajú k zriedeniu krvi (napr. Sladkej papriky, hrozna, morské plody atď.), Ako aj tie, ktoré obsahujú dostatočne veľké množstvo vitamínu K (petržlen,

Aké by mali byť bežné indikátory viskozity krvi

Viskozita je korelácia medzi počtom krvných buniek a objemom plazmy, čo ovplyvňuje prácu srdca a krvných ciev. Hustá krv naznačuje, že vo svojej štruktúre sú porušené pomery tekutiny, plazmy, erytrocytov, leukocytov a krvných doštičiek. Podobne ako akékoľvek indikátory stavu tela, nemali by byť zvýšené alebo nízke. Hrubá krv nie je normálnym výskytom ani pre mužov, ani pre ženy ani pre deti. Preto ak sa diagnostikuje zvýšená viskozita krvi, liečba by mala určite začať. Vysoká hustota zvyšuje riziko krvných zrazenín, čo vedie k infarktu a mŕtviciam. Nízka viskozita spôsobí zlé zrážanie krvi, čo spôsobí obrovskú stratu krvi počas tvorby poranenia.

Čo sa považuje za mieru viskozity krvi

Na určenie viskozity krvi je miera stanovená odborníkmi. Uskutočňujú špecifický test, porovnávajú rýchlosť pohybu krvi a vody. Toto sa meria špeciálnym zariadením - viskozimetrom. S týmto prieskumom je:

 • 4.3-5.4 - pre mužov;
 • 3,9-4,9 - pre ženy.

Predpokladá sa, že v prípade slabšieho pohlavia je hustota krvi nižšia ako u mužskej populácie, čo sa dá dokázať v takýchto číslach - u žien je viskozita 37%, u mužov 54%. Je to spôsobené fyziologickými vlastnosťami a hormónmi. Hustota krvnej kvapaliny závisí od podielu červených krviniek v krvi, to znamená, že čím viac je, tým je krv silnejšia.

Príčiny krvných zrazenín sú rôzne:

 1. Chyby v stenách krvných ciev.
 2. Nadhodnotenie červených krviniek v krvi.
 3. Dysfunkcia pečene.
 4. Zlomená štruktúra erytrocytovej membrány, krvných doštičiek a leukocytov. V dôsledku toho sa držia spolu a bránia prietoku krvi a zvyšujú hrúbku.
 5. Pitný alkohol, fajčenie, stres a depresia spôsobujú vysokú hladinu červených krviniek.
 6. Červy v tele, ktoré ovplyvňujú produkciu hormónov a krviniek.
 7. Nezdravý spôsob života.
 8. Škodlivé pracovné podmienky.
 9. Nesprávna strava - neustále používanie príliš tučných, kyslých, slaných, ťažkých pre žalúdočné jedlo je plné zahustenia krvi a poškodenia krvných ciev.
 10. Dehydratácia tela.
 11. Nesprávne fungovanie tráviaceho traktu v dôsledku intoxikácie.
 12. Leukémie.
 13. Diabetes.
 14. Hepatitída.
 15. Tehotenstvo.
 16. Kŕčové žily
 17. Popáleniny rôzneho stupňa.

Všetky vyššie uvedené dôvody je potrebné odstrániť alebo liečiť, inak choroba začne postupovať, čo je podmienené prechodom týchto ochorení na chronickú alebo akútnu formu, ako aj výskyt vysokého syndrómu viskozity krvi.

Odchýlky od normy sa prejavujú v dvoch formách:

 1. Nízka viskozita. Vyskytuje sa vtedy, keď je objem kvapalnej krvnej frakcie doplnený nadmerným znížením počtu jeho vytvorených prvkov (napríklad obnovenie množstva tekutiny so silnou stratou krvi).
 2. Zvýšená viskozita. Vyskytuje sa to v rozpore s pomermi súčtu krvných buniek a objemu plazmy. Môže to viesť k poruche hlavnej funkcie krvi a to je hlavná príčina poškodenia oxidačne-regeneračných procesov každého orgánu - mozgu, pľúc, srdca, pečene a obličiek. Medzi bežné príznaky patrí: únava, ospalosť, zhoršená pamäť a zrak.

Príznaky zvýšenej viskozity

Symptómy ochorenia môžu byť neviditeľné, ak sa vyskytne mierna odchýlka od normy. V prípade, že kvôli nadmernej hustote dochádza k narušeniu krvného obehu, narušuje proces podávania a bunkovej dýchanie. Príznaky tejto choroby:

 • bolesť hlavy a mdloby (spôsobené nedostatkom kyslíka v mozgu);
 • strata sily, ospalosť, slabosť, apatia;
 • necitlivosť končatín;
 • zrak je zhoršený (vzhľadom na to, že nedostatočné množstvo krvi vstupuje do sietnice);
 • ochorenia srdca a krvných ciev;
 • zvýšená hemofília.

Ak spozorujete niektorý z vyššie uvedených príznakov, okamžite sa poraďte s lekárom.

Liečba syndrómu zvýšenej viskozity

Neexistuje jasná predpísaná liečba tejto choroby. Lekár zvyčajne predpisuje krvné riedidlá - Aspirín Cardio, Magnecard, Cardiomagnyl. Je dôležité pochopiť, že hustá krv nie je nezávislé ochorenie, ale je výsledkom patológie, ktorá existuje v tele. Preto je najprv potrebné zistiť a odstrániť príčinu nárastu viskozity. Napríklad na liečbu hepatitídy, cukrovky, gastrointestinálnych porúch.

Zníženie hrúbky krvnej kvapaliny tiež prispieva k:

 • lieky, v zložení ktorých je kôra cinchona;
 • zmena pracovných podmienok;
 • zvýšený kyslík v krvi;
 • vysoká telesná teplota;
 • horúce kúpele;
 • kyselina fosforečná;
 • špeciálna diéta a režim pitia.

Diéta so zvýšenou viskozitou krvnej kvapaliny

Potrebujete piť veľa, aspoň 1,5-2 litrov vody za deň. Odporúča sa tiež použiť zelený čaj alebo bylinné čaje. V strave musí byť:

 • čerstvé ovocie a zelenina (najmä granátové jablko a červené hrozno);
 • morské plody;
 • tmavá čokoláda, kakao;
 • mliečne výrobky;
 • oleje (ľanové, olivové).

Najefektívnejšia bude komplexná liečba - odmietanie zlých návykov, aktívny spôsob života, správna a vyvážená strava, prijatie liekov predpísaných lekárom a pravidelné vyšetrenie.

MEDINTERMAG.RU

Holiace príslušenstvo a stroje Pearl a Rockwell

Všeobecný krvný test. Viskozita krvi

Krv, viskozita krvi - jeho skenovanie

Smrť a život je filozofický koncept. Môžete mať 33 chorôb a žiť až 100 rokov. A nemôžete mať žiadny srdcový infarkt.

Stav krvi je stav kardiovaskulárneho systému. Bohužiaľ, kardiológovia prechádzajú hematológiou, prechádzajú cez cievy, cez srdce a stále sa snažia posilniť srdcový sval. Všetci sa snažia rozšíriť plavidlá, ale v skutočnosti je ďalší proces.

Je škoda, že mikroskopia živých kvapiek krvi sa nestane verejnou doménou.

Krv je hlavným životným prostredím, na ktorom závisí všetky procesy vyskytujúce sa v orgánoch a bunkách.

Keď je kvalita krvi narušená, hlavne keď sa zahustí, okyslí, zvyšuje hladinu cholesterolu atď., Hlavná transportná funkcia krvi je obmedzená, čo vedie k narušeniu redoxných procesov vo všetkých orgánoch a tkanivách vrátane mozgu, pečene, obličiek atď. Kvalita krvi sa musí udržiavať v rámci optimálnej homeostázy.

Symptómy hrubšej krvi

Zmena normálnej konzistencie krvi sa stáva "spúšťačom", ktorý spúšťa vývoj (alebo exacerbáciu existujúcich) ochorení, ako je ateroskleróza, kŕčové žily a iné.

Samostatné ochorenie nazývané "hrubá krv" neexistuje, preto nebude správne jednoznačne pomenovať príznaky "hrubšej krvi". Tieto rovnaké príznaky sa môžu vyskytnúť aj pri iných poruchách v tele.

Hrubá krv má vysokú viskozitu - spôsobuje stagnáciu krvi v cievach, zvyšuje riziko vzniku trombov.

Klinické prejavy silnej krvi:

Tento zoznam môže pokračovať, ale tento proces niekedy prebieha v latentnej podobe a je zistený až po odbere krvi na analýzu.

Komplexné zrážanie krvi sa nazýva koagulogram. Táto analýza poskytuje predstavu o celkovom stave hemostázy (ukazuje kompletný obraz zrážania krvi, ako aj integritu krvných ciev).

Príčiny silnej krvi

Prečo dochádza k zrážaniu krvi? Existuje celý rad dôležitých faktorov, ktoré ovplyvňujú jeho konzistentnosť.

1. Nedostatok vody. Krv je 85% a krvná plazma je 90-92% vody. Zníženie tohto indikátora iba o niekoľko percent vedie k zahusteniu krvi.

2. Intenzívna strata vody nastáva nielen v lete, ale aj v zime - suchý vzduch priestoru "odvádza vodu ako špongiu;

3. U športovcov - šport je sprevádzaný spaľovaním energie, telo zvyšuje prenos tepla na ochladenie;

4. V niektorých chorobách, ako je diabetes.

5. Fermentopatia. Patologický stav, v ktorom je nedostatok aktivity niektorých potravinárskych enzýmov alebo ich úplná absencia. V dôsledku toho nedochádza k úplnému rozkladu potravinových zložiek a oxidované produkty rozkladu vstupujú do krvi, čo vedie k jeho okysleniu.

6. Nesprávna výživa. Niektoré potravinové výrobky (strukoviny, obilniny, ryža, vajcia atď.) Majú vo svojom zložení tepelne stabilné špecifické inhibítory bielkovín, ktoré tvoria stabilné komplexy s proteázami v gastrointestinálnom trakte, čo spôsobuje poškodenie trávenia a absorpciu potravinového proteínu. Rozštiepené aminokyselinové zvyšky vstupujú do krvi. Ďalším dôvodom je nadmerná spotreba sacharidov, cukru vrátane fruktózy.

7. Kontaminácia výrobkov životným prostredím. Potlačenie enzymatickej aktivity prispieva k kontaminácii potravy soľami ťažkých kovov, pesticídmi, insekticídmi a mykotoxínmi, ktoré interagujú s molekulami proteínov a vytvárajú stabilné zlúčeniny.

8. Nedostatok vitamínov a minerálov. Voda rozpustné vitamíny: C, B skupiny a minerály sú potrebné pre biosyntézu väčšiny enzýmov, takže ich nedostatok (vitamíny) vedie k neúplnému tráveniu potravín kvôli nedostatku potrebných enzýmov.

9. Silné kyseliny. Silné kyseliny - konečný produkt zrútenia živočíšnych bielkovín. Ak sa obličky nedokážu vysporiadať s kyselinami, potom zostávajú v tele, dochádza k okysľovaniu krvi.

10. Poškodenie krvných ciev. Zdravá vnútorná cievna stena (intima), ktorá pozostáva z endotelu, má antitrombogénne vlastnosti.

11. Dysfunkcia pečene. Každý deň sa v pečeni syntetizuje 15-20 gramov krvných bielkovín, ktoré vykonávajú transportné, regulačné a iné funkcie a biosyntéza v pečeni vedie k zmenám v chemickom zložení krvi.

12. Hyperfunkcia sleziny. Spôsobuje zničenie krvných teliesok.

13. Prítomnosť parazitov v tele.

Hemoscanning - diagnostikovanie kvapky živých krvi

V súčasnosti existujú nové diagnostické metódy, ktoré pomáhajú identifikovať príčinu ochorenia.

* Hemoscanning - diagnostikovanie kvapkou živých krvi *

Jednou z takýchto metód je hemoscanning - diagnostika kvapky živých krviniek na tmavom poli mikroskopu s nárastom viac ako 1000x za prítomnosti pacienta.

Hemoscanning ako diagnóza kvapky živých ľudských krviniek umožňuje posúdiť stav imunitného systému.

Kontraindikácie krvného hemoscanningu:

Metóda hemoscanning nemá žiadne kontraindikácie.

Krvný test na viskozitu: plazmatické proteíny protrombín a fibrinogén nie sú kritické

Viskozita krvi je veľmi dôležitým ukazovateľom krvi, čo určuje maximálnu životnosť srdca a krvných ciev. Čím vyššia je viskozita krvi, tým rýchlejšie sa srdce vyčerpá. A tým, že zvyšuje arteriálny tlak, srdce kontroluje cievy pre silu, vaskulárnu rezistenciu na infarkt, isultu.

Čo vám dáva krvný test na viskozitu? Odpoveď na veľmi jednoduchú otázku. Zobudíte sa zajtra alebo nie. tj ísť do práce alebo na vstupe vašej spoločnosti bude len váš nekrolog. Viskozita krvi sa značne líši. Zároveň ovplyvňuje krvný stav veľa faktorov. Kritické zvýšenie viskozity krvi kladie celý kardiovaskulárny systém a jeho hostiteľ na pokraj prežitia.

Zvýšenie viskozity krvi by malo vydržať výkon srdcového svalu (bez akútneho zlyhania srdca, zníženie alebo zvýšenie krvného tlaku). A sila krvných ciev bez akútnej vaskulárnej nedostatočnosti vo forme infarktu myokardu, ischemickej alebo hemoragickej mŕtvice. tj zvýšenie viskozity krvi zvyšuje riziko srdca alebo riziko náhlej smrti.

Tradične sa predpokladá, že viskozita krvnej plazmy je určená len plazmatickými proteínmi, protrombínom a fibrinogénom. tj na stanovenie viskozity krvi sa riadia hladinou protrombínu, ktorá by mala byť na dolnej hranici normálneho rozmedzia 70 až 100% a množstvo fibrinogénu v rozmedzí 2 až 4 g / l.

Rovnako dôležitým ukazovateľom je však rýchlosť sedimentácie erytrocytov (ESR) alebo, ako sa už nazývalo, miera sedimentácie erytrocytov (ESR). tj schopnosť krvných buniek sa usadiť a tvoriť plazmu nad krvným stĺpcom. Reakcia sa odhaduje na 1 hodinu. Čím je menšia hodnota ESR (ROE), tým vyššia je viskozita krvi. A mnohí sú spokojní, keď získajú ROE (ESR) v hodnote 1-3 mm za hodinu! Okrem toho je viskozita krvi veľmi vysoká a srdce je nútené pumpovať viskóznu krv s výrazným preťažením!

Keď sa vytvorí tradičný krvný test viskozity, zvyčajne sa analyzuje iba hladina protrombínu a množstvo fibrinogénu v krvi, t.j. spoliehajú sa len na časť krvných zložiek, ktoré určujú reologické vlastnosti alebo tekutosť krvnej plazmy a nie krvi ako celku! Príležitostne berte do úvahy aj ROE (ESR). Pomocou mikroskopu na tmavom poli je možné analyzovať živú kvapku krvi na identifikáciu ďalších zložiek krvi, ktoré určujú schopnosť krvi ľahko sa pohybovať cez cievy. A tiež aký stres sa prejavuje srdcovým svalstvom a krvnými cievami a zároveň zabezpečuje správny krvný obeh.

Protrombín a fibrinogén sú najpočetnejšími proteínmi v krvnej plazme. A krvná plazma predstavuje približne 50% krvného objemu. A vyhodnocovanie len týchto dvoch zložiek odhaľuje len časť faktorov určujúcich viskozitu krvi.

Množstvo albumínových proteínov tiež ovplyvňuje viskozitu krvi. Albuminy, hoci sa nezúčastňujú práce koagulačného systému krvi, zohrávajú dôležitú úlohu - viažu rôzne toxíny a uľahčujú ich prenos na hlavné orgány vylučovania - pečeň a obličky. tj podporovať samočistenie tela, čistenie krvi rôznych toxínov. Množstvo albumínu v krvi ovplyvňuje nielen viskozitu krvi, ale aj tendenciu alergických ochorení, aktivitu nešpecifickej imunity.

Zvýšenie alebo zníženie počtu červených krviniek v analýzach. ESR

Erytrocyty a ich význam v analýzach: pokles a nárast počtu erytrocytov vo všeobecnej analýze krvi a pri analýze a moču. Rýchlosť sedimentácie erytrocytov (ESR) a jej hodnota.

Červené krvinky (červené krvinky, rbc) sú najpočetnejšie krvinky, ktoré vykonávajú funkciu transportu kyslíka a živín do tkanív a orgánov. Červené krvinky obsahujú veľké množstvá červeného pigmentového hemoglobínu, ktorý je schopný viazať kyslík v pľúcach a uvoľniť ho do tkanív tela. Zníženie počtu červených krviniek v krvi je známkou anémie. Zvýšenie počtu erytrocytov v krvi možno pozorovať pri ťažkej dehydratácii, ako aj pri erytémii.

Vzhľad červených krviniek v moči sa môže pozorovať pri zápaloch orgánov močového systému (obličiek, močového mechúra).

Čo sú červené krvinky?

Červené krvinky alebo červené krvinky sú najpočetnejšími krvinkami. Červené krvinky majú správny tvar disku. Na okrajoch je erytrocyt mierne hrubší ako v strede a na výreze má vzhľad bikonkavej šošovky alebo činky. Táto štruktúra erytrocytov jej pomáha maximálne nasýtiť kyslíkom a oxidom uhličitým pri prechode cez krvný obeh človeka. Tvorba červených krviniek sa vyskytuje v červenej kostnej dreni pod pôsobením špeciálneho hormónu ľadvín - erytropoetínu. Zrelé erytrocyty cirkulujúce v krvi neobsahujú jadro a organely a nemôžu syntetizovať hemoglobín a nukleové kyseliny. Erytrocyty sú charakterizované nízkou úrovňou metabolizmu, ktorá spôsobuje dlhú životnosť, v priemere 120 dní. Počas 120 dní od uvoľnenia červených krviniek z červenej kostnej drene do krvného obehu sa postupne opotrebovávajú. Na konci tohto termínu sú "staré" červené krvinky zrážané a zničené v slezine a pečeni. Proces tvorby nových červených krviniek v červenej kostnej dreni je neustále preto aj napriek zničeniu starých červených krviniek zostáva celkový počet červených krviniek v krvi konštantný.

Červené krvinky sú hlavne (2/3) hemoglobínu - špeciálne železo obsahujúce železo, ktorého hlavnou funkciou je transport kyslíka a oxidu uhličitého. Hemoglobín má červenú farbu, ktorá určuje charakteristickú farbu červených krviniek a krvi.

Hlavnými funkciami erytrocytov sú prenos kyslíka z pľúc do tkanív tela a oxidu uhličitého z tkanív do pľúc, tiež vykonávajú výživové a ochranné funkcie a udržujú rovnováhu kyseliny v báze v krvi.

Výživa so zvýšenou viskozitou krvi

Hrubá krv znamená, že jeho viskozita sa zvyšuje. Mnoho faktorov ovplyvňuje viskozitu. Toto poškodenie krvných ciev, abnormálna funkcia pečene, čo vedie k abnormalitám v chemickom zložení a zvýšeniu viskozity plazmy, zmenám normálneho stavu bunkových membrán erytrocytov a krvných doštičiek, čo vedie k zvýšenému priľnutiu týchto buniek.

Pomer bunkovej hmoty a kvapalnej časti krvi môže byť narušený. Vysoká viskozita krvi zvyšuje riziko trombogenézy v srdci a krvných cievach.

Diéta a špeciálny pitný režim prispievajú k zriedeniu krvi. Mali by ste piť najmenej 1,5 litra tekutiny denne. Najužitočnejšie sú zelený čaj alebo bylinné čaje (odporúčané ošetrujúcim lekárom), prírodné zeleninové a ovocné šťavy a voda. Odporúča sa najmä piť prírodnú šťavu z červeného hrozna. Vzhľadom na vysoký obsah biofla-vonoidov sa považuje za balzam na kardiovaskulárny systém.

Jedlá by mali byť vyvážené v bielkovinách, tukoch, sacharidoch, vitamínoch, makro a mikroživinách. Aby sa telu poskytol materiál na obnovu a obnovu membrán krvných buniek a cievnych stien, je dôležité získať kompletné proteíny s kompletným súborom esenciálnych aminokyselín. Hoci je mäso dôležitým zdrojom vysokokvalitných proteínov, obsahuje nasýtené tuky, ktorých spotreba by mala byť obmedzená tak, aby nezasahovala do stabilného procesu znižovania viskozity krvi. Hlavným zdrojom bielkovín by mali byť ryby, najmä morské plody, mliečne výrobky a vajcia 2 krát týždenne v strave zahŕňajú kurča alebo morčacie.

Ďalším zdrojom omega-3-nenasýtených mastných kyselín je ľanový olej, ktorý sa môže odobrať v 1 polievkovej lyžice. lyžičku denne. Prostaglandíny, syntetizované z týchto kyselín, znižujú hladinu cholesterolu a zmierňujú krv.

Ďalším dôležitým zdrojom tuku je nerafinovaný lisovaný olivový olej, ktorý obsahuje veľké množstvo biologicky aktívnych látok. Na potlačenie krvi sa odporúčajú produkty obsahujúce aminokyselinu taurín. Najviac zo všetkých taurín - v morských rybách a rybách: chobotnice, mäkkýše, krevety, tuniak, platesa. Požadovaná dávka (najmenej 2 krát týždenne) - 200 g kalamára alebo surovej platýs. Pri varení sa množstvo taurínu v potravinách dramaticky znižuje. Preto, aby sa dosiahla požadovaná dávka, lekári odporúčajú používanie liekov alebo vysokokvalitných doplnkov stravy s taurínom.

Alt Elit laserové žiarenie môže zlepšiť viskozitu krvi!

Na ožarovanie krvi sa používa laser s vlnovou dĺžkou 650 nm. Laserové žiarenie s podobnou vlnovou dĺžkou môže byť vnímané oxyhemoglobínom a hemoglobínom v krvi. Medzi všetkými krvnými zložkami tvoria červené krvinky 90 percent. Agregácia erytrocytov je najdôležitejším faktorom ovplyvňujúcim viskozitu krvi, najmä ak je nedostatočný počet buniek; Zároveň schopnosť deformovať a usmerňovať pohyb pohyblivých krvných buniek ovplyvňuje viskozitu krvi, a to najmä vtedy, ak existuje prebytok buniek. V tomto smere prúdenie laserovej energie do krvi zlepšuje funkciu erytrocytov a ich morpotropizmus, hemoro-logické vlastnosti krvi, znižuje viskozitu krvi. V dôsledku toho môže telo dostať potrebný prívod krvi, zlepšuje tok kyslíka, najmä koncové časti mikrocirkulácie. V súlade so štúdiou môže použitie laseru s vlnovou dĺžkou 650 nm znížiť viskozitu krvi a akumuláciu krvných doštičiek, zlepšiť deformačnú kapacitu červených krviniek, zabrániť a zúčastniť sa na liečbe kardiovaskulárnych / cerebrovaskulárnych ochorení. Zvlášť vedie k zmene štruktúry a funkcie bunkovej membrány, čo spôsobí mierne redistribúciu elektrických nábojov na povrchu enzýmových receptorov a zvýšenie stability membrány. Zariadenie teda znižuje viskozitu krvi a akumuláciu krvných doštičiek a tiež zvyšuje deformovateľnosť červených krviniek. Okrem toho môže spôsobiť zmeny trombocytov A2 (TXA2) a prostaglandínu 12 (PG 12), inhibovať akumuláciu krvných doštičiek, regulovať funkciu krvných ciev a zabrániť vzniku trombotických stavov.

Počas hemoscanningu sa odoberie kvapka kapilárnej krvi s obvyklým prepichnutím prsta s jednorazovou ihlou a okamžite sa vyšetrí pod mikroskopom pri 800-násobnom zväčšení. Pacient spolu s lekárom vidí život na krvi na obrazovke monitora.

Pri zhlukovaní červených krviniek (oxidácia tela) sú postihnuté najmä orgány, ktoré sú ďaleko od srdca, pretože sú zásobované krvnými cievami s malým priemerom - obličkami, očami, dolnými končatinami.

Priľnavosť červených krviniek (oxidácia tela) vedie k hypertenzii, infarktu a mŕtviciam. Vzhľadom na adhéziu červených krviniek do konglomerátov sa vlastnosti krvných zmien a prietoku krvi spomaľujú. Aby sa zachovala rýchlosť prietoku krvi, telo musí silne tlačiť na krvné cievy - a preto stúpa tlak krvi - vzniká hypertenzia. Srdce počas oxidácie organizmu musí pracovať so zvýšeným zaťažením - čo vedie k infarktu a mŕtviciam.

Priľnavosť červených krviniek (oxidácia tela) tiež vedie k chorobám spôsobeným ukladaním toxínov a solí: artróza, dna, artérioskleróza. Oxidácia organizmu spomaľuje vylučovanie toxínov. Aby sa ich zbavili v krvi, telo hľadá vhodné "úložné miesta". Spojenie a tkanivá chrupaviek sa stávajú predovšetkým - celulitídy a artróza sa vyskytujú týmto spôsobom, potom ide o životne dôležité orgány - krvné cievy - arterioskleróza sa vyvíja, keď sa trosky ukladajú do tepien a žíl.

Ak máte príležitosť, potom analyzujte krvný pokles pod mikroskopom pred a po ožiarení laserovým prístrojom Alt Elit, pochopíte, že nie sme žartovaní so zdravím a zaručujeme, že všetko, čo sa píše o nádhernej účinnosti tohto zariadenia - nielen PR, ale čistá pravda.

Účinnosť nosového pulzujúceho lasera priamo závisí od intenzity laserového žiarenia (luminiscencia) - čím je nasýtený a jasnejší, tým vyššia je účinnosť tohto zariadenia. Čím väčšia je pravdepodobnosť, že laserové žiarenie vstúpi do krvi, hrúbka koženej prekážky, ktorá sa stala v jej ceste.

Viskozita krvi

Viskozita v krvi je pomer počtu krvných buniek a objemu jeho kvapalnej časti (plazmy). Je to neuveriteľne dôležitý ukazovateľ stavu krvi. Stanovuje maximálnu dobu normálneho chodu obehového systému, pretože čím je viskozita vyššia, tým rýchlejšie sa srdce "vyčerpá".

Symptómy zmien viskozity krvi

Krv pozostáva z plazmy a buniek. Ak sú vytvorené prvky (bunky) väčšie ako plazma, potom sa zvyšuje viskozita krvi a naopak. To ovplyvňuje krvný tlak a rýchlosť, ktorou krv preteká tepnami. Má viskozita krvi zvýšená? Krv je zhrubnutá a transportná funkcia je obmedzená. To vedie k narušeniu redoxných procesov v tkanivách a orgánoch celého organizmu, vrátane pečene, mozgu a obličiek.

Nasledujúce klinické prejavy môžu naznačovať, že kvalita krvi je znížená a nemôže vykonávať všetky svoje funkcie:

 • všeobecná slabosť;
 • bolesti hlavy;
 • ťažkosť v nohách;
 • únava;
 • depresívny stav;
 • roztržitosť;
 • vysoký krvný tlak;
 • podráždenosť;
 • ospalosť;
 • sucho v ústach;
 • neustále chladné nohy a ruky;
 • vzhľad uzlíkov na žilách.

S poklesom viskozity krvi sa nevyskytujú žiadne príznaky.

Čo spôsobuje zmenu viskozity krvi?

Zvýšená viskozita krvi spôsobuje zníženie telesnej teploty, ťažkú ​​a dlhodobú prácu, nízky príjem tekutín a príjem alkoholu. V niektorých prípadoch sa toto číslo zvyšuje pri inhalácii éterových pár, pri použití diuretických, diaforetických alebo antipyretických liekov. Zvýšená viskozita krvi sa môže vyskytnúť aj pri nesprávnej výžive, keď človek prísne obmedzuje používanie stolovej soli, nesie viac ako 2 krát denne, pri jedle jedia alebo konzumuje značné množstvo bielkovín a škrobových potravín.

Znížte viskozitu krvi:

 • dlhotrvajúca práca;
 • vírivky;
 • cinchona prípravky;
 • horúčka;
 • vysoká hladina kyslíka v krvi;
 • kyselina fosforečná.

Stanovenie viskozity krvi

Stanovenie viskozity krvi sa vykonáva pomocou špeciálneho prístroja - viskozimetra. Destilovaná voda sa ťahá do jednej z kapilárnych pipiet zariadenia a druhá je to isté množstvo krvi z prsta. Potom otočte trojcestný ventil na pripojenie obidvoch pipiet k gumovej hadici, cez ktorú je z nich vyťahovaný vzduch na vytvorenie vákua. Stĺpce vody a krvi sa začínajú postupovať v rôznych rýchlostiach v závislosti od viskozity. Výsledok tohto krvného testu na viskozitu je možné vidieť na stupnici odmeranej pipety.

Ako zvýšiť viskozitu krvi?

V norme je ukazovateľ viskozity krvi u mužov 4,3-5,4 a u žien 3,9-4,9.

Ak sú výsledky analýzy nižšie, mali by ste:

 1. Postupujte podľa bežného pitného režimu.
 2. Vyvarujte sa horúcim kúpeľom.
 3. Znížte teplotu, keď stúpa.

S nárastom viskozity krvi je potrebné:

 1. Najprv vyvážte stravu a pite viac vody, bylinného alebo zeleného čaju, zeleniny alebo ovocných štiav.
 2. Aby ste svojmu telu poskytli stavebný materiál na obnovu krvných buniek a steny ciev, mali by ste pravidelne jesť (3-4 krát denne), do stravy zaradiť viac morských plodov a zeleniny (odporúča sa, aby ste ich nevarili, ale konzumovali ich surový).
 3. Nepoužívajte banány, jogurty a listovú zeleninu.

Cesnak a cibuľka pomáhajú znižovať viskozitu krvi. Každý deň jedzte 1 strúčiky cesnaku a polovice surovej cibule. Látky obsiahnuté v nich zabraňujú priľnutiu krvných buniek.

Silný krv - zvýšený viskózny syndróm

Hrubá krv: význam konceptu

Hrubá krv, neliečivý názov syndrómu so zvýšenou viskozitou (SPV), znamená zmenu jeho konzistencie v smere zahustenia. So zvýšenou viskozitou sa pozoruje zvýšenie hematokritu (pomer medzi vytvorenými prvkami a plazmou). Takáto odchýlka je spôsobená:

 • zvýšenie počtu alebo celkového objemu krvných buniek (erytrocyty, krvné doštičky atď.);
 • zvýšená hladina cholesterolu a glukózy;
 • zvýšenie množstva sérových imunoglobulínov;
 • vysoký obsah protrombínu a fibrinogénu;
 • tvorba enzýmových konglomerátov v krvi;
 • okyslenie krvi - vysoká koncentrácia silných kyselín (močových, fosforečných, sírnych);
 • veľké množstvo infekčných látok v krvi (vírusy, parazity, huby).

Prečo sa krv stáva silnou?


Faktory ovplyvňujúce viskozitu krvi možno rozdeliť do niekoľkých skupín:

Nedostatočná a zlá kvalita vody. 85% krvi je voda. Viskozitný index priamo závisí od množstva spotrebovanej tekutiny a jej kvalitatívnych charakteristík. Dehydratácia tela a v dôsledku toho vzniknú krvné zrazeniny:

 • v prípade nedostatočného vodného režimu;
 • v dôsledku klimatických podmienok (teplo v lete a suchý vzduch v izbách v zime);
 • pri používaní vody s nízkou kvalitou z vodovodného systému;
 • s ťažkým fyzickým námahom u športovcov.

Nesprávna výživa. Nadmerná spotreba cukroviniek zvyšuje hladinu glukózy, čo spôsobuje zahustenie krvi. Výživa s vysokým obsahom bielkovín (ryža, strukoviny, vajcia atď.) Má za následok, že nedosiahnuté zvyšky aminokyselín vstupujú do krvného obehu, čo môže významne zvýšiť index viskozity. Príliš veľa potravín zvyšuje hladinu cholesterolu a vytvára krvný tuk. Ďalším dobrým dôvodom - environmentálne nečisté produkty. Ťažké kovy a pesticídy inhibujú enzymatickú aktivitu a v kombinácii s proteínovými molekulami tvoria zlúčeniny, ktoré "troskajú" krv. Nedostatok vitamínov (C, B) a minerálov negatívne ovplyvňuje syntézu enzýmov a zhoršené trávenie jedla vedie k vzniku SPV.

Problémy s plavidlami. Zmeny v stenách krvných ciev vedú k zníženiu antitrombogénnej funkcie vnútornej vrstvy (intima). Vedúcou vaskulárnej patológie sú kŕčové žily.

Renálna patológia. Vedie k akumulácii proteínového štiepenia (silných kyselín) v krvi v dôsledku ich neúplného odstránenia a okyslenia krvi.

Choroby tráviaceho traktu. Dôsledkom nesprávnej funkcie pečene (cirhózy, hepatitídy) je nedostatočná syntéza krvných bielkovín, zmena chemického zloženia, v dôsledku ktorej trpia regulačné a transportné funkcie. Patológie spojené so zníženou enzymatickou aktivitou (pankreatitída, cholecystitída, dysbakterióza atď.) Vedú k nedostatočnému rozštiepeniu potravy a vzniku nedostatočne oxidovaných prvkov v krvnom riečisku.
Tehotenstvo. Neschopnosť tela vyrovnať sa s bremenom počas tehotenstva často prejavuje SPV. Súčasne je zvýšená viskozita kompenzačnou reakciou, ktorá zabraňuje potratu a komplikáciám počas pôrodu (krvácanie).

Lieky, byliny. Diuretiká, antikoncepčné a hormonálne látky vedú k zahusteniu krvi. Je dôležité si uvedomiť, že niektoré bylinky (žihľava, matka, kukurica, rašelinové bôby, ľubovník bodkovaný atď.) Majú schopnosť zahusťovať krv, takže ich nekontrolovaný príjem je plný dôsledkov.

Infekčný faktor. SST sa pozoruje pri vysokej teplote spôsobenej vážnou infekčnou léziou a tiež sprevádza rôzne parazitické ochorenia.

Patologické stavy. Onkológia (myelóm a niektoré typy leukémie), diabetes mellitus / non-cukor, tepelné popáleniny v akútnom štádiu.

Stres, zlé návyky. Napätý nervový stav (trvalý alebo spontánny) vedie k zvýšeniu adrenalínu v krvi, v dôsledku ktorého sa cievy zužujú. stúpa tlak a krv sa zahusťuje. Alkohol, drogy, fajčenie iba zhoršujú situáciu.

Príznaky zvýšenej viskozity krvi

SPV - závislosť od patológie je syndróm iba znakom rôznych patológií. Zvyčajne sa počas testov zaznamenáva prítomnosť SST, klinický obraz hrubšej krvi je rozmazaný a závisí od príčinnej choroby. Zrazením krvi dochádza k pomalšiemu prietoku krvi a hypoxii všetkých orgánov, avšak mozog najrýchlejšie reaguje na nedostatok kyslíka. Preto sú prvé príznaky SST neurologickej povahy:

 • bolesť hlavy, tinitus, rozmazané videnie;
 • chronická únava a nevoľnosť;
 • necitlivosť, triaška, mravčenie a chlad v končatinách;
 • depresia, ospalosť.

Často hustá krv je sprevádzaná zvýšeným tlakom, výskytom uzlín v žilách, časté krvácanie z nosa.

Aké je nebezpečenstvo hrubšej krvi?

Závažná patológia vedúca k zahusteniu krvi vedie k rovnako závažným následkom, ktoré predstavujú hrozbu pre život. SPV - to znamená, že osoba je ohrozená:

 • trombóza malých ciev s nekrózou tkaniva;
 • trombóza portálnej žily, mesenterické cievy;
 • mŕtvice;
 • ischemický infarkt;
 • krvácanie (ak príčiny nárastu viskozity sú patologické príznaky, pri ktorých je počet trombocytov nízky, existuje nerentibilná leukémia, myelóm).

Riziko komplikácií priamo závisí od závažnosti patológie, ktorá spôsobila vznik SST.

diagnostika

Zvýšená viskozita je zistená nasledujúcimi laboratórnymi krvnými testami:

 1. Všeobecná analýza (zvýšenie počtu červených krviniek, hemoglobínu, ESR).
 2. Hematokrit alebo analýza viskozity (výpočet pomeru objemu vytvorených prvkov a plazmy).
 3. Stanovenie zrážanlivosti krvi.
 4. Koagulogram (krvný test, ktorý určuje stav hemostázy).
 5. Definícia APTT je indikátorom aktivovaného parciálneho tromboplastínového času.

Rýchlosť viskozity krvi sa pohybuje od 1,4 do 1,8. Klinicky sa PWV vyskytuje pri dávkach 4 a vyšších. Zvýšené hladiny viskozity až do 8 rokov sú sprevádzané výraznými príznakmi.

Je to dôležité! Diagnóza je stanovená len na základe laboratórneho potvrdenia.

Liečebný režim

Neexistuje presne definovaná liečba PWV, pretože príčiny, ktoré ju spôsobili, sú etiologicky rozdielne. Existuje však jasne definovaný akčný plán:

 1. Liečba hlavnej patológie.
 2. Oprava výkonu a vodného režimu.
 3. Antiagregačná liečba - profylaktické podávanie riedidiel krvi (prípravky obsahujúce aspirín - Magnecard, Cardiomagnyl atď.)

Ako odstrániť hustú krv doma?

Pri miernom zvýšení viskozity krvi, za predpokladu, že neexistujú vážne dôvody, môžete zvládnuť domáce opravné prostriedky. Medzi liečivými bylinkami, ktoré zmierňujú krv, sa svetový vodca považuje za gingo bilobo. V Rusku však rastie rovnako efektívne zariadenie. Meadowsweet lúčna tráva (bylinná infúzia) - silný bylinný liek, ktorý zlepšuje krvný obeh (najmä mozog!). Ďalšie ľudové lieky: tinktúra ďateliny (žltá), gaštan konský, ďatelina, hloh, atď.

Čo robiť a čo je účelnejšie jesť - dve dôležité otázky, ktoré treba riešiť pri detekcii SPV. Diéta by mala obsahovať cesnak, pšeničné klíčky, ľanový olej, citrón, zázvor, orechy (denná dávka - 30 g) a brusnice, morské plody, kakao / čokoláda. Je žiaduce čo najviac vylúčiť z potravinového cukru, tučných potravín, bieleho chleba, konzervovaných potravín a nápojov sýtených oxidom uhličitým.

Zvýšená viskozita krvi u ľudí je vážnym podnetom na vyšetrenie celého tela a začatie liečby. Aby sa zabránilo trombóze a komplikáciám patologickej príčiny, je potrebné pravidelne sledovať zloženie krvi a upraviť stravu s nárastom objemu tekutiny spotrebovanej na 2 litre pri prvom príznaku hrubšej krvi.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Čo je Rebergov test, ako je táto štúdia vykonaná a prečo je pridelená

V lekárskej diagnostike v skupine najpresnejších laboratórnych testov na identifikáciu rôznych patologických stavov obličiek je Rebergov test.

Normofónne neutrofily a abnormality

V procese skúmania stavu ľudského zdravia zohráva kľúčovú úlohu krvný test. Práve on pomáha správne a včas diagnostikovať nebezpečnú patológiu alebo objavujúce sa problémy v konkrétnom orgáne.

Ako sa vysporiadať so slabými a prasknutými kapilárami na nos

Rozšírené cievy na tvári (tzv. Kuperoz) nevyzerajú extrémne esteticky príjemné. Ženy sú obzvlášť vystrašené červenými kapilárami na nosi, pretože to ostatným naznačuje myšlienku chronického alkoholizmu.

Čo je soe 40 pripojený?

ESR je normálna u žien 2 - 20 mm / h, u mužov 1-15 mm / h, až do 20 a 15, ESR zrýchľuje na 60 rokov veku. Zvýšenie ESR až 40 mm.h je dôvodom pre diagnostické vyhľadávanie, pretože je to veľmi citlivý, ale nešpecifický test, čo naznačuje aktívny zápalový proces.

Kŕčová varix: prečo sa vyskytuje a ako sa má liečiť

Diagnóza ochorenia, ako sú kŕčové žily maternice, sa stala dostupnou iba v posledných desaťročiach. Predtým bola choroba považovaná za typickú ženskú gynekologickú chorobu.

Norma pásma a segmentovaných neutrofilov v krvi žien a mužov

Ľudská krv je celý systém, v ktorom hrá pomer rôznych typov buniek veľkú úlohu. Klinická analýza môže poskytnúť informácie o percentuálnom a absolútnom počte určitých buniek v biologickej tekutine.