Arytmia v dospievaní sa považuje za častú. Nepríjemné príznaky sú spojené s rýchlym rastom rastúceho tela a niektoré orgány nemajú čas na prispôsobenie. Ťažká sínusová arytmia sprevádza dospievajúceho, narúša normálne fungovanie záchvatov závratov, búšenie srdca alebo pomalého srdcového tepu. Tento príznak zároveň môže hovoriť o ochoreniach kardiovaskulárneho systému a iných orgánov.

klasifikácia

Arytmia znamená akúkoľvek arytmiu, ktorá sa líši od normálnych hodnôt.

Význam slova arytmia z starovekého gréckeho - nejednotnosť - čo najlepšie určuje príčinu ochorenia. Porušenie určitej časti srdcového svalu, kde sa generuje srdcová frekvencia (sínusový atriálny uzol) a spôsobuje arytmiu u dieťaťa. Ak srdcová frekvencia spomaľuje svoju prácu, stane sa menej ako 60 úderov za minútu a hovorí o bradykardii. Ak srdcová frekvencia prekročí 100 úderov za minútu - ide o tachykardiu. Obe odchýlky od normy môžu naznačovať vývoj tak srdcových ochorení, ako aj ochorení autonómnych a endokrinných systémov.

Príčiny arytmie v dospievaní

Hlavnou príčinou arytmií je zmena podmienok vzniku excitácie srdcového svalu. Abnormálny vývoj srdcového vodivého systému ovplyvňuje srdcový rytmus. Kardiálne príčiny zahŕňajú také závažné ochorenia, ako je zlyhanie srdca, získané alebo vrodené ochorenie srdca, kardiomyopatia a infekčné choroby. Zrýchlenie srdcového tepu spôsobené fyzickou námahou, problémy v škole, zneužívanie "energetických" nápojov, porucha spánku nie je patológia. To sa prejavuje ako sínusová arytmia srdca. Dôvod jej výskytu spočíva v nerovnováhe práce vegetatívneho cievneho systému, jeho neschopnosti adekvátne reagovať na zmeny v tele.

Uvažovať o možných poruchách v tele a o návšteve lekára je nevyhnutné, keď dôjde k arytmiu u detí v pokoji alebo s opakovanými opakovanými útokmi.

Ako sa prejavuje arytmia?

Telo teenagerov počas puberty prechádza výraznými hormonálnymi zmenami. Posilnenie produkcie estrogénu, testosterónu ovplyvňuje emocionálne pozadie budúceho dospelého človeka. Ďalšie príznaky spojiť plač, podráždenosť:

 • časté záchvaty závraty,
 • svalová slabosť, letargia,
 • cvičenie spôsobuje bolestivé príznaky v oblasti srdca,
 • poruchy v krvnom obehu mozgu vedú k zníženiu koncentrácie, schopnosti pamätať informácie v správnom množstve.
Späť na obsah

komplikácie

Ak je teenagerova sínusová arytmia spôsobená nervovým vyčerpaním, fyzickým vyčerpaním tela, stačí stanoviť správny režim dňa, znížiť vplyv negatívnych faktorov, posilniť imunitný systém. V prípade, že arytmia u dieťaťa trvá dlhšie ako 2 roky, je potrebné osobitné liečenie. Tým sa zníži riziko komplikácií, ako je rozvoj srdcového zlyhania. Ďalšou dôležitou komplikáciou je spomalenie toku krvi v obehovom systéme. Výsledkom je, že mozgové bunky nedostávajú dostatok kyslíka, čo ovplyvňuje prácu iných orgánov, poškodzuje intelektuálny vývoj adolescentov.

Diagnostické opatrenia

Na diagnostiku vývoja srdcových arytmií u teenagerov by mal byť kardiológ. Uvádza smerovanie nasledujúcich metód zisťovania:

 • EKG, ktorý umožňuje posúdiť fyzickú kondíciu srdca, identifikovať akútne alebo chronické poškodenie myokardu, určiť frekvenciu a pravidelnosť kontrakcií srdca.
 • Echokardiografia, táto metóda ultrazvuku vám umožní zobraziť obraz srdcového svalu a preskúmať charakteristiku pohybu krvi v predsieňach a komorách srdca.
 • Ultrazvuk vám umožňuje diagnostikovať ochorenia srdcového svalu.
Späť na obsah

Liečba sínusovej arytmie u adolescentov

Ak je príčinou poruchy srdcová choroba, lekár predpíše vhodnú liečbu. Rozdiel v liečbe teenagerov je spôsobený množstvom kontraindikácií a vedľajších účinkov farmakoterapie. Liečba sínusovej arytmie pomocou lieku "Verapamil" je povolená, ak vek pacienta presiahne 14 rokov.

V prípade, keď hlavnou príčinou narušenia srdcového rytmu spočívajú vo fyziologických zmenách tela adolescenta, liečba je nápravná.

Prijímame prípravky na upokojenie pľúc, ktoré umožňujú znížiť nervozitu nadmerného vzrušenia, stres. Medzi obľúbené metódy - infúzie hloh, korene valeriánov. Odoberajte infúzie odporúčané niekoľkokrát denne, najmenej 30 dní. Tiež dobre osvedčená infúzia citrónového balzamu, motherwort ako antiarytmického činidla. Najdôležitejšie je mať na pamäti, že príjem bylinných infúzií by sa mal koordinovať so svojím lekárom.

Prevencia a prognóza

Sínusová arytmia u adolescentov by nemala zostať bez náležitej pozornosti. Prevencia by sa mala zamerať na činnosti, ktoré môžu zvýšiť odolnosť tela voči zmenám v jeho vlastnom tele aj v prostredí. Po konzultácii s lekárom by mali obsahovať:

 • Zvyk chodiť do postele pred 23-00, spánok by nemal presiahnuť 8 hodín.
 • Šport, plávanie, chôdza.
 • Vodné postupy - by mali byť diverzifikované s kontrastnou sprchou, stieraním.
 • Výživa - musí byť kompletná a rôznorodá, s dostatočným obsahom stopových prvkov a vitamínov. To nie je čas na diéty.
 • Ak je základná príčina v psychoemotionálne nestabilnom prostredí, odporučte konzultáciu s psychoterapeutom.

Časom sa hormonálne pozadie dieťaťa vyrovná. Práca divízií autonómneho nervového systému prebieha bez prerušenia. Porušenia takýchto arytmií by už nemali byť. Na profylaktické účely sa pozorovanie odporúča 2 roky. Ak prejavy arytmie neprešli, predpísajte vhodnú liečbu.

Arytmia u detí a adolescentov

Porucha srdcového rytmu (tj arytmia) je zmena normálnej frekvencie a / alebo sekvencie kontrakcií srdca, ktorá je dôsledkom poruchy funkcií vedenia, excitability, automatismu a kontraktility. Arytmia môže byť zistená u detí v akomkoľvek veku.

Arytmia u dieťaťa

U malých detí sa arytmia často prejavuje bez povšimnutia, pretože dieťa sa nemôže sťažovať na "srdcové problémy". A toto je jeho hlavné nebezpečenstvo. Skutočne, porucha srdcového rytmu u dojčiat a novorodencov bez liečby môže viesť k rozvoju zlyhania srdca, arytmogénnej kardiomyopatie a v niektorých prípadoch spôsobiť predčasnú invaliditu alebo dokonca smrť.

Arytmia u adolescentov

Arytmia v dospievaní zvyčajne nie je spojená s žiadnou patológiou, ale je vlastnosťou prechodného obdobia.

U dospievajúcich detí sú najbežnejšie podmienky:

Respiračná arytmia je typická dospievajúca arytmia. Keď vdychuje, jej srdcový tep sa mierne urýchľuje a pri výdychu sa spomaľuje. Takáto nezrovnalosť srdcového rytmu naznačuje zvýšenú excitabilitu autonómneho nervového systému a pre teenagerov je normou, zatiaľ čo výskyt respiračnej arytmie u dospelého je symptómom tejto choroby.

Extrasystoly sú náhle mimoriadne kontrakcie srdca. Obyčajne nie sú pocítané osobou, ale sú detegované EKG. Extrasystoly u dospelých sú patologické a v dospievaní môžu byť variantom normy. Takáto arytmia srdca u adolescentov vyplýva zo zvýšeného rastu srdca.

Príčiny arytmií u adolescentov a detí

U malých detí môže byť príčinou arytmie perinatálna patológia (poruchy počas tehotenstva a pôrodu), čo môže viesť k poruche neurovegetatívnej regulácie srdcovej aktivity so zmenou vzťahu medzi parasympatickým a sympatickým nervovým systémom. Výsledkom je elektrická nestabilita vodivého systému a srdcového svalu.

Pediatrickú srdcovú arytmiu možno spôsobiť z mnohých dôvodov, môžu sa však skombinovať do troch skupín:

1. Extracardia (spojená s inými, nekardiálnymi ochoreniami).

Arytmia srdca u detí častejšie má extrakardický pôvod. V tomto prípade môže byť porucha srdcového rytmu u dieťaťa dôsledkom poškodenia nervového systému (trauma, infekcia, nádor, malformácie atď.), Čo vedie k poruche inervácie srdca, nezrelosti vodivého systému.

2. Srdcová (spojená s patológiou samotného srdca).

Srdcové príčiny nie sú vedúce u detí a adolescentov, ale keď sú zistené, najskôr sú vylúčené arytmie. Môžu to byť srdcové chyby, infekčné choroby, srdcové nádory, dedičné syndrómy atď.

Príznaky a príznaky arytmie u detí a adolescentov

Hlavné prejavy arytmií v detstve:

pravidelná modrá alebo bledá pokožka;

pravidelná bezpodmienečná úzkosť dieťaťa;

pomalé sanie prsníka alebo fľaše, odmietanie jesť, malé zvýšenie telesnej hmotnosti;

časté prebúdzanie, chabý spánok, plač v noci.

Staršie dieťa môže mať arytmiu nasledovne:

pocit neznášanlivosti;

pocit zlyhania srdca;

Druhy arytmií u detí a adolescentov

1. Arytmie spôsobené poruchami vzniku impulzov:

sínusová bradykardia je zníženie srdcovej frekvencie v porovnaní s normálnymi ukazovateľmi veku;

sínusová arytmia - môže byť spojená s dýchaním (respiračné) alebo nie;

sínusová tachykardia je nárast srdcovej frekvencie, ktorý presahuje vekové normy;

Normálna tepová frekvencia, beaty / min

Arytmia u dospievajúcich: príčiny, symptómy a najlepšia liečba

Sínusová arytmia u teenagerov je pomerne bežným stavom, ktorý nie vždy vyžaduje liečbu. Tvárou v tvár porušeniu srdcového rytmu by sa mala podrobiť komplexnému vyšetreniu. V prevažnej väčšine prípadov sú arytmie v dospievaní spojené s procesom rastu a nie sú nebezpečné, pretože zmiznú, pretože hormonálne hladiny sa stabilizujú, ale je dôležité vylúčiť iné patológie kardiovaskulárneho systému.

Funkcie a príčiny arytmie u adolescentov

Arytmia v dospievaní zvyčajne nie je spojená s žiadnou patológiou, ale je vlastnosťou prechodného obdobia.

Hlavným dôvodom vzniku sínusovej arytmie u adolescentov je proces rýchleho rastu celého organizmu, v dôsledku čoho nervový systém prestáva pracovať s jeho funkciami. Toto sa prejavuje nepravidelným krvným tlakom, nepravidelným srdcovým srdcom a mnohými ďalšími príznakmi charakteristickými pre vaskulárnu dystóniu.

Arytmia u dospievajúcich často ide ruka v ruke s IRR, ktorá je spojená so zvláštnosťami nervového systému počas puberty.

Príčiny arytmie u dospievajúcich spočívajú v zvláštnostiach nervového systému na pozadí puberty. Toto obdobie samo osebe je pre telo dosť stresujúce, čo vedie k rozvoju rôznych krátkodobých narušení práce psychiky, nervového a kardiovaskulárneho systému. Počas puberty sa všetky telesné sily zameriavajú na rýchly rast a normalizáciu produkcie pohlavných hormónov, čo môže viesť k narušeniu v iných oblastiach.

Faktory predisponujúce k rozvoju arytmie u teenagerov vo veku 14 rokov:

 • obezita;
 • nepriaznivých podmienok doma alebo vo vzdelávacom tíme;
 • prítomnosť chronických ochorení;
 • zneužívanie kofeínu;
 • vrodené srdcové chyby;
 • myokarditída.

Dôležitú úlohu pri rozvoji arytmie u adolescentov zohráva životný štýl. Ak dieťa nedodržuje denný režim, zneužíva kávu a energetické nápoje, vedie sedavý životný štýl, riziko srdcových porúch je vysoké.

Sínusová arytmia u dospievajúcich je arytmia spôsobená poruchami nervového systému. Problém je často spôsobený stresom a napätím doma.

Príznaky a klinický obraz

V dospievaní existujú tri typy arytmií:

 • sinus;
 • dýchanie;
 • paroxyzmálna tachykardia.

Sínusová arytmia srdca u teenagera je narušený srdcový tep na pozadí častých stresov. Symptómy sa objavujú spontánne alebo na pozadí fyzickej námahy. Útok je charakterizovaný náhlym nárastom pulzu, netrvá dlho, obnovuje sa srdcová frekvencia, stojí za to len držať dych.

Dýchacia arytmia je najčastejšou formou u adolescentov. To sa prejavuje zvýšením pulzu pri inhalácii a spomalení pri výdychu. Zvyčajne sú príznaky pre pacienta neviditeľné, porušenie je náhodne zistené počas vyšetrenia.

Paroxysmálna tachykardia sa vyznačuje náhlymi a dlhotrvajúcimi záchvatmi, ktoré trvajú niekoľko minút až niekoľko hodín. Pri útokoch môže srdcová frekvencia dosiahnuť 210-220 úderov za minútu.

Čo sa stane, ak sa liečba arytmie nezaobchádza?

Odmietnutie včasnej liečby môže viesť k závratom, strate vedomia, náhlemu zástavu srdca.

Sínusová arytmia u adolescentov nie je zvyčajne zdravotným rizikom. Toto sa vzťahuje iba na tie prípady, keď je porušenie spôsobené hormonálnymi zmenami tela a počas vyšetrenia neboli zistené žiadne iné patologické stavy srdca.

Respiračná arytmia, ktorá je typom sínusu, nie je ani nebezpečná. Tieto dve poruchy často vymiznú bez liečby, existujú však prípady, kedy sa arytmia časom rozvinula do iných patologických stavov srdca, a preto si porucha vyžaduje pozornosť.

U dospievajúcich s VSD sa môže vyskytnúť sínusová bradykardia. Táto paroxysmálna porucha srdcového rytmu, pri ktorej pulz klesne pod 50 úderov za minútu. Útoky môžu viesť k strate vedomia, nedostatku kyslíka, náhlemu zástavu srdca. Zvyčajne sa sinusová bradykardia vyvíja ako komplikácia v porovnaní s inými patologickými stavmi srdca alebo nervového systému.

V každom prípade je dôležité dôkladne preskúmať dieťa, aby zistil príčiny porúch srdcového rytmu. Včasné zistenie arytmie a kvalifikovanej liečby pomôže predchádzať vzniku nebezpečných komplikácií.

diagnostika

Pri poruchách srdca u mladého muža alebo dievčaťa by ste sa mali poradiť s rodinným lekárom (praktickým lekárom) s cieľom určiť príčinu vývoja srdcovej arytmie u teenagerov. Je pravidlom, že tento odborník vedie počiatočnú diagnózu, ale okamžite ho môže odkázať na kardiológ.

Komplex potrebných vyšetrení:

Inšpekcia začína počúvaním srdca a meraním krvného tlaku. Ak nie sú zistené žiadne nezrovnalosti, ďalšou etapou diagnostiky je EKG. Elektrokardiografia odhaľuje patológiu v pokoji a umožňuje presne diagnostikovať respiračnú arytmiu u teenagerov. Ultrazvuk srdca je predpísaný len vtedy, ak existuje podozrenie na ochorenie myokardu a je potrebný záťažový test na detekciu arytmií počas cvičenia alebo vzrušenia. Tieto vyšetrenia sú zvyčajne postačujúce na diagnostiku.

Princip liečby

Novo-Passit sa môže užívať buď neriedený, alebo pridávaný do nápojov, v prípadoch poruchy trávenia sa odporúča užívať drogu počas stravovania

Nekomplikované sprievodné arytmie srdcových ochorení u dospievajúcich nepotrebujú liečbu. Je potrebné zmeniť spôsob života a urobiť EKG dvakrát do roka, pretože v prevažnej väčšine prípadov porušenie prechádza na vlastnú päsť.

Ako lieková terapia doktor môže navrhnúť lieky na zmiernenie stresu. Zvyčajne hovoríme o ľahkých sedatívnych liekoch s bylinkovým zložením:

 • Tinktura valeriána.
 • Tinktura materských úst.
 • Persen.
 • Sedistress.
 • New priesmyk.

Spolu so sedatívami by mal pacient zmeniť životný štýl. Dieťa musí:

 • pozorujte spánok a bdenie;
 • neprestrašujte štúdiu;
 • jesť správne;
 • nezneužívajte sladké, slané;
 • vyhýbať sa kofeínovým potravinám;
 • vykonávať pravidelne;
 • prechádzajte sa na čerstvý vzduch pred spaním.

Keďže arytmie u adolescentov sú spojené s aktivitou nervového systému, je potrebné vyhnúť sa stresu. V tomto ohľade sa odporúča, aby sa neprestúpili na školskú dochádzku a aby nevstúpili do konfliktných situácií s rovesníkmi.

Spánok trvá 8 hodín. Navyše je potrebné ísť spať a prebúdzať sa každý deň v rovnakom čase, pretože nervový systém potrebuje disciplínu.

Ďalšou príčinou arytmií v detstve a dospievaní je hypodynamia. Mladí ľudia musia viesť aktívny životný štýl, športovať, často chodiť na čerstvom vzduchu.

Okrem toho je pre deti správne jesť. Diéta by mala byť vyvážená, berúc do úvahy potreby aktívne rastúceho organizmu. Je potrebné odmietnuť občerstvenie, sladkú sódu, potraviny s vysokým obsahom cukru a kofeín.

Čo s útokom?

Po útoku sa odporúča ležať a relaxovať.

Útok arytmií môže byť v akejkoľvek situácii. U dospievajúcich sa zvyčajne vyskytuje počas úzkosti alebo počas fyzickej námahy. Keď je útok dôležitý na to, aby reagoval v čase, potom sa srdcová frekvencia obnoví rýchlejšie.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je začať dýchať správne. Niekoľko hlbokých nádychov a výdychov rýchlo zlepšuje zdravie a normalizuje srdcový rytmus. V prípade, že je zachytený arytmický záchvat počas napätej situácie, je potrebné vykonať dychové cvičenia a obnoviť mentálnu rovnováhu.

Ihneď po útoku môžete chvíľu ľahnúť a relaxovať. Spravidla sú špeciálne lieky predpísané na úľavu arytmií u adolescentov, pretože sa im podarí vyrovnať sa s týmto útokom.

výhľad

V približne 80% prípadov nie sú adolescentné arytmie nebezpečné a za pár mesiacov zmiznú bez stopy. Jedinou výnimkou sú porušenia na pozadí existujúcich chorôb srdca. V každom prípade môže včasná diagnóza, zmeny životného štýlu a prípadne liečba drogou účinne vyrovnať s porušením a vyhnúť sa budúcim zdravotným problémom.

Popis arytmie u adolescentov

Keď človek dosiahne dospievanie, organizmus prechádza výraznými zmenami, ktoré sa prejavujú v intenzívnom raste, aj v kostiach a tkanivách a všetky orgány a systémy sa rýchlo rozvíjajú.

Ak dôjde k rozvinutiu nerovnomerne, ako keby to spôsobilo nárazom, srdce sa nie vždy vyrovná s obrovským zaťažením, a preto sa často vyskytujú zlyhania a narušenia jeho činnosti.

Keď dôjde k takémuto zlyhaniu, dieťa má pocit nepohodlia, čo je spôsobené výrazným zrýchlením alebo spomalením srdcovej frekvencie. Tento príznak sa nazýva sínusová arytmia u adolescentov.

 • Všetky informácie na stránke sú len informačné a nepredstavujú manuál pre akciu!
 • Len doktor vám môže poskytnúť presnú diagnózu!
 • Naliehavo vás žiadame, aby ste sa neuchovávali, ale aby ste sa zaregistrovali u špecialistov!
 • Zdravie pre vás a vašu rodinu!

Ak pre deti malého veku tento stav nie je nebezpečný, pretože môže byť spôsobený určitým oneskorením vo vývoji nervového systému, potom v staršom veku je potrebná špecializovaná liečba na odstránenie ochorenia.

Ak sú záchvaty porúch srdcového rytmu systematické a dieťa netrpí žiadnymi vrodenými chorobami, je len prijateľné monitorovať klinický obraz choroby, čo je nevyhnutné na zabránenie možnému zhoršeniu stavu v čase.

Ak sa záchvaty opakujú pravidelne a prejdú v pomerne ťažkej forme, vyžaduje sa včasná a primeraná liečba.

dôvody

Hlavné dôvody, ktoré môžu viesť k prejavu príznakov ochorenia, ako je arytmia v dospievaní, sú nasledovné:

 • nadmerný psychický stres a napätie;
 • emocionálna nestabilita;
 • nezdravá dedičnosť.

V dospievaní emocionálne prostredie nie je stabilné, je bežné, že človek zažíva nadmerné emócie z jedného alebo druhého dôvodu. Dieťa trávi väčšinu času v prostredí, ktoré napomáha stresovým situáciám.

Faktory ako vzťahy s rovesníkmi, nedostatočná schopnosť asimilovať určité predmety, materiály atď. Môžu ovplyvniť jeho duševný stav.

Tieto zmeny nálady v čase vrcholu spôsobujú významné zvýšenie srdcovej frekvencie, ktorá sa po absencii akýchkoľvek patológií po určitom čase vráti do normálu. Treba poznamenať, že týmto spôsobom sa arytmia najčastejšie prejavuje u adolescentných dievčat.

príznaky

Vzhľadom na zvláštnosti vnímania okolitého sveta a jeho vlastného fyzického stavu nemusí teenager vždy objektívne posúdiť a plne si uvedomiť riziko arytmie.

Rodičia dieťaťa, ktoré sú potenciálne náchylné na manifestáciu takejto choroby ako porucha srdcového rytmu, by mali okamžite vysvetliť, že ak existujú určité príznaky, mal by hľadať pomoc od ostatných.

Je tiež potrebné sledovať frekvenciu a frekvenciu prejavov útokov, aby sa zabránilo získaniu chronickej formy ochorenia.

Pokiaľ ide o klinický obraz, príznaky sprevádzajúce srdcové arytmie sú najvýraznejšie v nasledujúcich prejavoch:

 • ťažké a časté závraty;
 • stratu vedomia, a to krátko i dlhšie;
 • zhoršenie zdravia vyjadrené vo výskyte únavy a slabosti;
 • v najvážnejších prípadoch - zmeny farby kože, až kým nezíska modrastý nádych;
 • potenie (tento príznak je príznakom ochorenia v dospievaní nie je vždy, pretože v tomto období žľazy rastú a dozrievajú, čo vyvoláva intenzívnu výmenu vlhkosti);
 • dýchavičnosť aj pri minimálnej fyzickej námahe;
 • nepohodlie v hrudníku, vyjadrené hlavne v závažnosti;
 • Prerušenia v práci srdca, ktoré pacient cíti ako nejaký "túlavý", spomaľujú alebo naopak zvyšujú rytmus.

Prečítajte si príznaky srdcovej arytmie tu.

diagnostika

Ak existuje podozrenie z takéhoto vážneho ochorenia ako sínusová arytmia u dospievajúceho dieťaťa, je potrebné vykonať včasnú diagnózu, ktorá zahŕňa nielen štandardný postup na vyšetrenie a zhromažďovanie potrebných testov, ale aj štúdiu v histórii, ako aj niekoľko nasledujúcich manipulácií:

 • bežná elektrokardiografia;
 • elektrokardiografia, ktorá sa vykonáva na zhromažďovanie presných údajov, by mala byť počas dňa;
 • echokardiografia;
 • Röntgenové a ultrazvukové;
 • phonocardiography.

Liečba arytmií u adolescentov

Zjavné príznaky choroby sa nie vždy prejavujú a nie každý dospievajúci má výrazný charakter, preto výnimočne kompetentný lekár môže určiť prítomnosť alebo neprítomnosť patológií.

Ak sa ochorenie nestalo systematickým, záchvaty sú zriedkavé, liečba sa môže obmedziť na vytvorenie správneho a zdravého životného štýlu, s výnimkou všetkých druhov liekov a použitia terapie.

Základné pravidlá, ktoré musia dodržiavať teenager, sú:

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Prečo sa objaví blokovanie AV srdca a liečba?

Diagnóza srdcového bloku indikuje kyslíkové hladovanie dôležitého orgánu. V prípade blokády je arytmia vždy stanovená - rýchly alebo pomalý srdcový tep. Častejšie EKG detekuje srdcovú frekvenciu pacienta menej ako 55 úderov za minútu.

Koronárna artériová stenting: aká je táto operácia?

Chirurgická technika nezostáva stáť. K tým chorobám, ktoré boli pre pacienta smrteľným trestom, sa moderné chirurgky naučili rozhodne odmietnuť. Hovoríme o endovaskulárnych vaskulárnych intervenciách, z ktorých jeden je stenting koronárnych artérií.

Rehabilitačný plán po mŕtvici akéhokoľvek druhu.

Z tohto článku sa dozviete, čo sa deje v rehabilitácii po mŕtvici doma, ako by mala prebehnúť každá fáza obnovy. Čo musíte urobiť, aby ste sa zotavili čo najskôr.

Úplná kontrola aterosklerotickej kardiálnej sklerózy: príčiny, liečba, prognóza

Z tohto článku sa dozviete: čo je aterosklerotická kardiálna skleróza, aké príčiny a rizikové faktory vyvolávajú jej výskyt.

Kompletná charakteristika aterosklerotického srdcového ochorenia

Z tohto článku sa dozviete: čo je aterosklerotická choroba srdca (skrátená ako ABS), čo spôsobuje jej rozvoj. Symptómy a diagnostika tejto choroby, metódy konzervatívnej a chirurgickej liečby.

Segmente neutrofilov

Neutrofily sú typom bielych krviniek. Sú to plazmatické bunky, vďaka ktorým ľudské telo vstupuje do boja proti plesňovým a bakteriálnym ochoreniam. Rozlišujte neutrofily skoro a zrelý.