Chronické cievne ochorenia dolných končatín sú dnes v rôznych segmentoch populácie skôr aktuálne. Choroba postihuje mladých aj starých ľudí (ale väčšina žien je postihnutá). To naznačuje, že ochorenie je "mladšie", a preto je mimoriadne dôležité, aby sa ochorenie zistilo v raných štádiách, a to ešte pred nástupom komplikácií. Keďže podľa štatistík väčšina žien trpí najviac a ako vidíme mladých ľudí, ktorí sa v budúcnosti plánujú stať matkami, je mimoriadne dôležité identifikovať chorobu pred tehotenstvom.

Flebológovia často používajú takúto inštrumentálnu metódu výskumu ako ultrazvuk (ultrazvuk). Je pomerne informatívny a môže posúdiť stav ciev dolnej končatiny. Ako vieme, medicína neostáva stáť a dnes "ona" môže ponúknuť niekoľko variantov tejto metódy:

 1. Ultrazvukové skenovanie (ultrazvukové duplexné skenovanie) alebo ultrazvukové skenovanie (ultrazvuková angioskopia).
 2. TsDK (farebné dopplerovské mapovanie).
 3. CDS (farebné duplexné skenovanie).

Ultrazvukový duplex (ultrazvuková duplexná kontrola) alebo ultrazvuková angiografia (ultrazvuková angiografia) je informatívna diagnostická metóda, ktorá pomáha v reálnom čase hodnotiť cievne zdravie. Tento postup je neinvazívny, absolútne bezpečný a bezbolestný. Jeho trvanie je približne 40 minút. Táto diagnostická metóda nevyžaduje špeciálne školenie.

Čo v tomto článku:

Ktoré lode podliehajú takejto analýze?

Duplexné skenovanie poskytuje hodnotenie povrchových, perforujúcich a hlbokých žíl. Pomocou tejto metódy môžete vyhodnotiť prácu žilových chlopní, identifikovať prítomnosť krvných zrazenín a vaskulárnych lézií s aterosklerotickými plakmi. U pacientov, ktorí majú v anamnéze žilovú chorobu, je tento postup povinný.

Farebné dopplerovské mapovanie. Podstata tejto metódy spočíva v tom, že sonológ môže v reálnom čase vyhodnotiť všetky pohyblivé tekutiny v tele (posúdi ich smer, odpor a rýchlosť). Používa sa nielen na obehový systém, ale aj na hodnotenie všetkých orgánov. Pomocou toho môžete zistiť prítomnosť nádoru, rovnako ako posúdiť jeho povahu a veľkosť.
CDS artérií a žíl dolných končatín.

Farebné duplexné skenovanie je moderná, vedúca diagnostická metóda, ktorá vám umožňuje rozšíriť rozsah ultrazvukových funkcií. Toto vyšetrenie zahŕňa tri metódy vyšetrenia - echografiu (štúdie ciev a priľahlých tkanív), Dopplerovú štúdiu krvného toku a farebné Dopplerovské mapovanie. CDS poskytuje odhad nie čiernobielo, ale vo farbe, čo výrazne zvyšuje kvalitu diagnostiky. Postup CDS je absolútne bezpečný, jeho trvanie je 40 minút.

Ktorí pacienti musia byť poslaní na vyšetrenie? Váš lekár vám môže odporučiť skenovať spolu s ďalšími diagnostickými metódami, ak máte nasledovné príznaky:

 • opuch lýtkových svalov a členkov;
 • pocit závažnosti a prítomnosti bolesti v stave pokoja a zaťaženia;
 • prítomnosť záchvatov;
 • stanovenie cyanózy a začervenanie kože;
 • prítomnosť vaskulárnej siete a trofických vredov;
 • neschopnosť určiť pulzáciu veľkých nádob;
 • prítomnosť pastoznosti a chladu v neprítomnosti vlasov.

Pacienti, u ktorých je riziko vzniku cievnych ochorení, sa tiež odporúčajú pre túto štúdiu:

 1. Ľudia, ktorých životný štýl je spojený s posedením v stojacej alebo stojacej polohe, zdvíhaním závažia alebo zaťaženou dedičnosťou.
 2. Tehotné ženy a ženy, ktoré užívajú hormonálne lieky (vrátane orálnej antikoncepcie).
 3. Pacienti s nadváhou.

Taktiež sa po chirurgických zásahoch na kontrolu liečby používa duplexné vyšetrenie ciev dolných končatín.

Treba mať na pamäti, že táto metóda výskumu je určená, keď vzniknú sťažnosti, ktoré nie sú priamo spojené s plavidlami nohy. Ak má pacient časté závraty a bolesti hlavy migrény, mdloby, zhoršenie pamäti a pozornosti, prítomnosť chronických ochorení, ktorých trvanie je dlhšie ako 10 rokov - potom ošetrujúci lekár môže tiež odporučiť farebné duplexné skenovanie.

Existujú aj niektoré kontraindikácie pre VTS.

Je potrebné dávať pozor, ak má pacient otvorenú ranu na koži alebo nespálené popáleniny; existujú dermatologické choroby, ktoré sprevádzajú vyrážky a vredy; infekčné choroby.

Okrem toho sa vyžaduje opatrnosť pri zhoršení priebehu bronchiálnej astmy.

Technológia VTS

Tento postup je možný iba v nemocnici alebo na klinike. Metodika výskumu je k dispozícii a často sa používa v lekárskej praxi.

Pacient by mal poskytnúť sonológovi prístup do oblasti štúdie.

Na povrch pokožky sa nanáša špeciálny gél, ktorý prispieva k signálu a vizualizácii obrazu. Po nanesení gélu na testovanú oblasť sa aplikuje snímač. Sonológ vykoná pohyb senzorov na povrchu kože pri skúmaní tepien a žíl tejto oblasti,

Na vyšetrenie veľkých žilových a arteriálnych ciev pacient leží na chrbte. Na posúdenie stavu popliteálnej artérie a žily - sa presúva do brucha. Postup by mal začať s oblasťou slabín, potom sa presunúť na prednú plochu holennej kosti a potom do poplitealnej oblasti.

Zvláštnosť postupu spočíva v tom, že pri skenovaní lekára požiada pacienta o vykonanie funkčného testu, ktorý pomáha posúdiť synchronizáciu rytmu krvného obehu a respiračných pohybov. Manéver Valsalvy - od pacienta sa žiada, aby sa zhlboka nadýchol a zadržal si dych pri súčasnom namáhaní. Veľké cievy v tomto stave sa zvyšujú v priemere o nie viac ako 15% (v neprítomnosti patológie) a krvný prietok počas namáhania zmizne (pri neprítomnosti refluxu). S hlbokým dychom sa zvyšuje tok krvi cez cievy.

Duplexné snímanie žíl dolnej končatiny sa vykonáva v nasledujúcich režimoch: režim B vám umožňuje posúdiť priemer nádoby, jej pružnosť, vzdialenosť a ventily; spektrálny Doppler - analyzuje fázy krvného obehu; farebný režim - poskytuje hodnotenie stavu lúmenu a prítomnosť zóny abnormálneho prietoku krvi.

Dešifrovanie takéhoto postupu môže urobiť sonológ alebo lekár.

Duplexné farebné skenovanie ciev dolnej končatiny je pevne zakorenené v diagnostickom lekárstve kvôli pohodliu pre lekárov i pacientov relatívne lacné náklady (priemerná cena je 1600-2800 rubľov). Ide o nové vydanie moderného vybavenia, ktoré vám umožní zobraziť plnohodnotný a jasný obraz o stave plavidiel na nohách v farebnom formáte. Postup je absolútne bezpečný, bez prísnych kontraindikácií a nemá žiadne následky na telo. Táto metóda vám umožňuje presne stanoviť a určiť optimálnu liečbu pre konkrétny prípad.

Ako je opísaná diagnóza kŕčových žíl vo videu v tomto článku.

Ultrazvuk ciev dolných končatín

Na diagnostiku vážnych patológií žíl a tepien v modernej medicíne sa často používa špeciálny ultrazvuk ciev dolných končatín. Zariadenie na takýto postup nie je vôbec drahé, takže je k dispozícii takmer v každom meste a dokonca aj na vidieckej nemocnici. Ak chcete vykonať duplexné vyšetrenie žíl dolných končatín, nemusíte ísť ďaleko, stačí ísť do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.

Pomocou tejto techniky môžu lekári objektívne posúdiť úroveň vaskulárnej permeability, stupeň vaskulárnej lézie s kŕčovými žilami alebo trombózu. Duplexné vyšetrenie krvných ciev umožňuje študovať stav nielen tepien, ale aj žíl súčasne. Podstata štúdie spočíva v tom, že zariadenie meria rýchlosť prietoku krvi v plavidle a doktor dokáže tento údaj porovnať so všeobecne akceptovanými normami. Moderné kliniky používajú zariadenia s čiernobielym alebo farebným obrazom.

Špeciálne funkcie

Ultrazvuk ciev dolnej končatiny je rýchly a bezbolestný postup. Technika duplexu sa trochu líši od konvenčného ultrazvuku. Odraz ultrazvukových vĺn z tkanív neumožní čo najpresnejšie posúdenie stavu žíl alebo tepien, pretože taká diagnóza je vhodná len pre stacionárne alebo veľmi pomaly sa meniace orgány.

Ultrazvuk ciev a žíl nohy

Duplexné vaskulárne skenovanie je založené na duplexovom vracaní. Vedci preukázali, že vlna môže byť rozdelená na niekoľko častí - jedna časť sa vracia a druhá spadne po pohyblivých časticiach. Pomocou tejto techniky lekári môžu ľahko fixovať pohyb krvi cez cievy a tiež merať rýchlosť toku krvi.

Graf rýchlosti pohybu krvi sa premieta na počítačovom monitore. Špeciálny program kódovania zdôrazňuje jednotlivé prvky. V dôsledku toho môžu byť viditeľné svetlé krvné cievy na tmavom pozadí.

príležitosti

USGD ciev dolných končatín je jednou z najúčinnejších metód diagnostiky vaskulárnych patológií. Táto moderná technika má mnoho výhod, a to:

 • S pomocou špeciálneho zariadenia na ultrazvuk ciev nohy dokážu lekári určiť stav žíl a tepien aj na najvzdialenejších miestach.
 • Dokonca aj najmenšie aterosklerotické plaky, krvné zrazeniny budú viditeľné. Táto technika môže byť dokonca použitá na štúdium malých žíl a tepien.
 • Vizuálny obraz žily je zobrazený na obrazovke s ďalšími indikátormi rýchlosti toku krvi.

Duplexné vaskulárne skenovanie je nezávislá diagnostická technika. Pomocou echokardiografie môžete určiť polohu ventilových kanálov a nesprávne vypúšťanie prietoku krvi.

Profesionálni lekári môžu v priebehu niekoľkých minút určiť, do akej miery fungujú ventily povrchových a hlbokých ciev dolných končatín. Tiež ultrazvukové vyšetrenie krvných ciev umožní identifikovať patológie perforovaných žíl.

svedectvo

Ultrazvuk ciev dolných končatín je hlavnou diagnostickou metódou, ktorú používajú flébológovia. Tento postup je potrebný pre ľudí, ktorí majú príznaky kŕčových žíl, tromboflebitídu, aterosklerózu a iné vaskulárne patológie.

V procese diagnostiky

Je potrebné absolvovať skúšku, ak:

 • Pri chôdzi alebo dokonca v kľude cítite bolesť, ťažkosť a nepohodlie v dolných končatinách.
 • V oblasti nohy a chodidla sa pozoruje opuch mäkkých tkanív.
 • Na periférnej artérii nohy nie je možné skúmať a vypočítať impulz.
 • Na koži dolných končatín sa objavili modré alebo červené škvrny, pavúkové žily.
 • Uzlíky a tesnenia na žilách jasne vyčnievajú na povrch kože, keď sa dotýkajú bolesť.
 • Nohy sú pokryté trofickými vredmi, ktoré sa nehojí.

Ak chcete začať účinnú liečbu, musíte najprv určiť typ a stupeň vývoja patológie. Na tento účel dopplerografia ciev dolných končatín alebo triplexové cievne skenovanie.

Najvhodnejší typ diagnózy zvolí lekár v závislosti od individuálnych charakteristík pacienta a závažnosti príznakov úzkosti.

výcvik

CDS ciev dolných končatín je úplne bezbolestný postup, ktorý trvá veľmi málo času. Pacient nepotrebuje žiadnu špeciálnu prípravu. Aby ultrazvuk bol čo najpresnejší, musíte dodržiavať všetky tri základné pravidlá, a to:

 • Najprv si vezmeme horizontálnu pozíciu - ležeme na gauči;
 • Pokúste sa uvoľniť a utiahnuť čo najviac;
 • Počas diagnostiky nevykonávajte náhle pohyby.

Pred začatím procedúry si budete musieť zobrať do pása CSDK, no spodná bielizeň sa nedá odstrániť. Aby sa snímače zariadenia lepšie dostali do styku s povrchom pokožky, lekár aplikuje špeciálny gél na dolné končatiny.

stupňa

Po tom, ako pacient pociťuje pohodlnú pozíciu na gauči, lekár pokračuje priamo k postupu.

Zariadenie na ultrasonografiu plavidiel

Pred vykonaním dolných končatín dolných končatín doporučujeme odobrať z domu čisté listy a vlhké obrúsky, aby ste po ukončení diagnózy stierali gél z pokožky. To vám umožní cítiť sa v lekárskom zariadení čo najpohodlnejšie.

Dopplerovská sonografia ciev dolnej končatiny je absolútne bezpečný postup, ktorý sa dá vykonať u pacientov akéhokoľvek veku, pohlavia a hmotnosti. Technika sa skladá z niekoľkých po sebe nasledujúcich fáz.

Po prvé, lekár so špeciálnym senzorom skúma oblasť svalov. Toto nastavuje výkon zariadenia až na 7 MHz. Postupne prístroj klesá. Variabilný tlak umožňuje študovať stav a prietok krvi v hlbokej žilke stehna.

Presunutie zariadenia do oblasti pod kolenom vám umožňuje preskúmať tibiálnu žilu. Vo štvrtej fáze musí pacient ležať na žalúdku, aby lekár mohol získať obraz živej žily na monitore.

Na samom konci postupu sú vidieť malé plavidlá. Na tento účel sa používajú iba senzory s nízkou frekvenciou.

dôstojnosť

Dolné končatiny USDG sa vykonávajú pomocou moderného počítačového vybavenia. Postup je veľmi jednoduchý a trvá veľmi málo času. Charakteristické znaky takejto diagnózy možno zvážiť:

 • Nie je potrebná špeciálna dlhodobá príprava pacienta;
 • Počas postupu lekári nepoužívajú špeciálne chemikálie, ktoré môžu poškodiť zdravie pacienta alebo spôsobiť alergickú reakciu.
 • Metóda bezbolestná;
 • Počas vyšetrenia nie je koža dolných končatín vôbec poškodená, nie sú potrebné žiadne injekcie.

Ultrazvukové vyšetrenie krvných ciev trvá od 30 do 45 minút. Pomocou tejto diagnózy môže lekár identifikovať krvné zrazeniny alebo kŕčové žily vo veľmi skorom štádiu vývoja, posúdiť stav stien cév a identifikovať príčinu recidívy určitých ochorení.

Farebné duplexné skenovanie (DPT) artérií a žíl dolných končatín

Ultrazvuková duplexná kontrola tepien a žíl dolných končatín je vedúcou metódou na detekciu trombózy, aterosklerózy a meranie rýchlosti prietoku krvi. Farebná kontrola identifikuje arteriálnu stenózu a oklúziu, neúspešné žily.

Čo je duplexné skenovanie?

Pri duplexných skenovacích nádobách dolných končatín pomocou lineárneho snímača, ktorý sa pohybuje na povrchu kože.

Na obrazovke sa zobrazí obrázok. Vertikálna os znázorňuje štruktúry v hĺbke tela a horizontálne - štruktúry pozdĺž sondy.

Snímač je umiestnený pozdĺž nádoby na pozdĺžne snímanie a nad ním - na prierez.

V mäkkých tkanivách a na hraniciach medzi nimi sú vlny rozptýlené a odrážané od sondy, čím vytvárajú ozvenu.

Keď odraz jedného impulzu ustúpi, diagnostik usmerňuje ďalšie, ale z inej polohy. Pri zmene uhla pohľadu sonda vytvorí obraz v rovine. Hĺbka znamená ponorenie signálu do tkaniva.

Pri hodnotení periférnych ciev sa používa frekvencia 3 až 7 MHz. Vysoké frekvencie umožňujú detailné zobrazenie obrazu, ale rýchlo sa rozptýlia a hlboko neprenikajú.

Čierne a biele skenery používajú šedé odtiene: krv dáva menej odrazu než okolité tkanivá, pretože krvné cievy vyzerajú tmavšie. Vysokokvalitné skenery umožňujú vidieť vrstvy cievnej steny.

Moderné zariadenia umožňujú automatické prepínanie rôznych prijímačov, vydávanie až 30 snímok za sekundu, aby ste videli okamžitý pohyb sondy, aby ste sledovali pulzáciu tepien.

Výhody a pohodlie

Duplexné cievy dolných končatín v reálnom čase odhadujú rýchlosť prietoku krvi pomocou špeciálnej stupnice. Skener monitoruje prietok krvi vďaka Dopplerovmu efektu.

Signál začínajúci od pevných štruktúr sa vracia s rovnakou frekvenciou. Pohyblivý objekt v závislosti od pohybu smerom k alebo od sondy vracia ozvenu s vyššou alebo nižšou frekvenciou.

Skener zachytáva zmeny a vypočíta rýchlosť uhla medzi smerom signálu a smerom toku.

Značka sondy sa nachádza v prietoku krvi v nádobe a kurzor je na špičke rýchlosti. Frekvenčný posuv je tiež pevne nastavený v rozmedzí zvuku, preto sú duplexné skenery vybavené reproduktormi.

Farebné skenery zisťujú pohyblivé štruktúry a farby na šedý obrázok. Arteriálny lúmen je zvyčajne namaľovaný, aby ukázal pohyb krvi v porovnaní so stenou.

Odtiene ukazujú smer a veľkosť rýchlosti prietoku krvi. Napríklad tmavočervená - nízka rýchlosť a žltá a oranžová - vysoká. Pomocou CDS ciev dolných končatín sú identifikované oblasti zužovania tepien, kde dochádza k urýchleniu prietoku krvi.

Kto je poslaný?

Celé duplexné vyšetrenie ciev dolných končatín zvyčajne nasmeruje pacientov s krívaním, ak pri chôdzi vznikne bolesť, najmä pri šplhaní do kopca. Indikácie sú trofické vredy nohy.

Ak prvotné vyšetrenie chirurga neodhalilo pulzáciu artérií v členku alebo sa ukázalo byť slabé, vyžaduje sa aj hardvérová diagnostika.

Duplexné skenovanie pomáha vybrať možnosť liečby:

 • povzbudiť pacienta, aby chodil a trénoval s cieľom posilniť a rozvinúť sieť vedúcich lodí v postihnutej oblasti;
 • vykonávať balónikovú angioplastiku alebo dilatáciu tepny pomocou špeciálneho katétra v oblastiach zúženia a blokovania;
 • vykonajte transplantáciu plotu tepien na obnovenie toku krvi.

Uzi vám umožňuje získať dôležité informácie o rýchlosti prietoku krvi, závažnosti stenózy, dĺžke zúženej oblasti alebo zablokovania. Údaje vám umožnia urobiť rozhodnutie, načrtnúť plán liečby a rehabilitácie.

Kto nebude povolený na DS?

Kontraindikáciou je prítomnosť trofických vredov, infekčná vyrážka, ako aj všeobecný vážny stav pacienta.

Pri príznakoch mozgovej príhody, pred vykonaním naliehavých terapeutických opatrení, nikto nevykoná ultrazvukové vyšetrenie intrakraniálnych ciev pre diagnostiku.

Príprava na skenovanie

Ultrazvuk nevyžaduje špeciálne školenie. Pacient musí byť uvoľnený z odevnej časti tela, ktorý vyšetruje senzor.

Ako sa postupuje?

Skenovanie ciev dolných končatín sa uskutočňuje v polohe na ľavej strane so zdvihnutým hlavovým koncom pohovky. Vodivý gél sa aplikuje z slabiny na koleno pozdĺž tepny.

Sonda je umiestnená na koži v slabinách, kde sa nachádza femorálna artéria. Obraz nádoby sa zobrazuje na obrazovke pomocou farebného Dopplera. Potom sa skener prepne do režimu duplexu, aby prijal signály o rýchlosti prietoku krvi.

Výsledky dekódovania

Maximálna systolická rýchlosť, pri ktorej sa cievy výrazne rozširujú, je zvyčajne 90 až 140 cm / s. Odtiaľ sa vypočítajú možné odchýlky:

 • hodnota, ktorá je vo vyššom rozmedzí, môže naznačovať stenózu;
 • nízka hodnota naznačuje pomalší prúd spôsobený proximálnou alebo distálnou oklúziou.

Skener zobrazuje prítomnosť usadenín na stenách tepien, špecialista hodnotí stupeň stenózy. Rozšírenie krvných ciev počas systoly umožňuje vytvoriť zásobník krvi, ktorý sa nachádza v tepnách počas diastoly. Tento objem je dostatočný na dodanie krvi do končatín, zvyšok prúdi späť do brušnej aorty.

Ak v diastolovej fáze končatiny potrebujú ďalší objem krvi, stenóza alebo oklúzia iliakálnych artérií to naznačuje. Keď prekrývajúce sa problémy v tepnách vytvárajú vírivý prietok krvi alebo "turbulencie", ktorý určuje skúseného diagnostika.

V mieste stenózy sa miera prietoku krvi zvyšuje viac ako dvakrát. Farebné duplexné prehľadávanie ciev dolných končatín Doppler zobrazuje stupňovanie prietoku krvi v odtieňoch.

Pri oklúzii sa rýchlosť znižuje pri prechode cez pomocné plavidlá. Doppler vizualizuje zastavenie prietoku krvi. Existujú cievy, ktoré sú pre skener neprístupné, ale patológie v nich sú determinované vírovými tokmi alebo odhadovanou rýchlosťou.

Vyhodnotenie lumenu žily

Anatómia žíl je zložitá a premenlivá, pretože nádoby sú rozdelené do nasledujúcich typov:

Venózny návrat krvi odoláva gravitácii. Čerpadlo je lýtkové svaly na okraji a membrána, ktorá sprísňuje krv ako čerpadlo. Ventily v žilách poskytujú jednostranný prietok krvi. Anatomicky je krv z povrchových ciev smerovaná do hlbín, kde svalové čerpadlo funguje efektívnejšie.

Ultrazvukové duplexné vyšetrenie žíl dolných končatín hodnotí funkcie spoločných femorálnych, povrchových femorálnych, popliteálnych, zadných a predných tibiálnych a peroneálnych žíl. Zmeny v ich štruktúre a funkcii ovplyvňujú prácu iných plavidiel.

Pri duplexných žilách dolných končatín odborník upozorňuje na únik ventilov v dôsledku poškodenia alebo naťahovania nádoby. Keď zlyhajú, v nohách stagnuje krv, zvyšuje sa periférny odpor a rozvinú sa kŕčové žily.

Zvyčajne sa liečba vykonáva chirurgicky. Čo sa týka "ligácie" insolventných žíl v miestach ich vstupu do hlbokých ciev, ak sa v nich objaví trombóza, potom sa na zvýšenie venózneho tlaku použije elastické bandážovanie.

Počas procedúry pacient leží na chrbte a zavesí nohu pod uhlom 20 stupňov od vodorovnej roviny, takže žily sú naplnené krvou. Gél sa aplikuje na sondu, ktorá sa inštaluje do slabín vo femorálnej žile. Sonda sa presunie na miesto, kde sa nachádza sapheno-femorálna fistula.

Keď farebné obojstranné skenovanie žíl dolných končatín na výslednom Dopplerovom obrázku prekrýva stín, študoval tok krvi smerujúci do panvy.

Žila sa zovrie a uvoľní, aby skontrolovala regurgitáciu. Ak spätný prúd pretrváva dlhšie ako sekundu, potom je vetva saphenous vadná.

Niekedy sa od pacienta vyžaduje zavrieť ústa a nos kvôli zvýšeniu intraabdominálneho tlaku, potom je reverzný tok fixovaný v žilách blokovaných femorom.

Podobne CDV žily dolných končatín odhaľujú postihnuté perforujúce žily stlačením gastrocnemia svalu. Podobne sú vyšetrené žily pozdĺž chrbta stehna.

Pri skenovaní žíl, ktoré ležia hlboko, je senzor zatlačený do cievy, kým sa nezobrazí trombus.

záver

Duplexné vyšetrenie tepien a žíl nohy je cenným neinvazívnym spôsobom diagnostiky cievnych ochorení. Okamžite zisťuje stenózu a oklúziu, venóznu insuficienciu a hlbokú žilovú trombózu. Význam metódy závisí od skúseností diagnostika, obmedzených len technickými schopnosťami zariadenia.

Farebné duplexné skenovanie (DPT) artérií a žíl dolných končatín

Choroby ciev dolných končatín dnes strácajú význam. Najčastejšie títo ľudia trpia týmito patológiami stredného veku a starších, väčšinou ženy.

Nedávno choroby začali vyzerať mladšie, takže včasné odhalenie ochorenia sa stáva mimoriadne dôležité. Na diagnostiku sa používa veľké množstvo metód, ktorých vedením je farebné duplexné skenovanie (DPC).

Čo je duplexný výskum?

Duplexné žily dolných končatín kombinujú ultrazvukové a dopplerovské skenovanie.

Ultrazvuk je založený na odrazení vlny z tkaniva a vizualizácii obrazu na obrazovke zariadenia.

Metóda ukazuje stav hustých orgánov a nie je vhodná na analýzu dynamického pohybu.

S týmto zámerom bolo zavedené obojstranné skenovanie do lekárskej praxe na základe dopplerovského efektu.

Vlna odráža študovanú časticu a je synchronizovaná so smerom jej pohybu. Duplexné cievy dolných končatín odrážajú vlnu z krvných buniek. Počas prieskumu sa na monitore objaví jasný obraz pohybu tekutiny na čiernom a bielom pozadí.

Zvláštnosťou je, že okrem posúdenia stavu štruktúr orgánu, umožňuje metóda vyhodnotiť prietok krvi a určiť jej parametre. Existujú farebné a čiernobiele zariadenia. Prvé modernejšie a jasne ukazujú oblasti abnormálneho krvného obehu.

Výhody DS

Metóda je informatívna, pomáha zobrazovať objekt na ťažko dostupných miestach. Napríklad ultrazvukové intrakraniálne cievy. Snímač je inštalovaný v mieste projekcie tepny alebo žily. Samotná nádoba nie je viditeľná, odrazená zvuková vlna je zaznamenaná zariadením a požadovaný obraz sa zobrazí na monitore. Je tiež možné zvážiť najmenšie aterosklerotické usadeniny.

Jednou z najdôležitejších výhod je online režim. Objekty sú jasne vizualizované, čo ich nedovoľuje navzájom zamieňať.

Duplexné vyšetrenie ciev dolných končatín je veľmi informatívne a je schopné nájsť malígne nádory vaskulárneho pôvodu v počiatočných fázach.

Kto je odoslaný do prieskumu

Duplexné vyšetrenie ciev dolných končatín je vhodná metóda, ktorá umožňuje diagnostiku mnohých ochorení. Štúdia je predpísaná pre nasledujúce sťažnosti pacientov:

 1. Prítomnosť opuchu nohy a členkov.
 2. Pocit ťažkosti a únavy, bolestivý syndróm (ako počas cvičenia, tak aj v pokojnom stave).
 3. Pocit "plazenie husi" na nohách, kŕče.
 4. Prítomnosť cyanózy, začervenania, pavúkov, nehojivých trofických vredov na koži.
 5. Ak počas vyšetrenia dolných končatín nie je možné nájsť pulzáciu veľkých ciev, alebo je diagnostikovaná pastoznost, chladenie a nedostatok vlasov, predpísané je aj ultrazvukové duplexné vyšetrenie žíl dolných končatín.

Táto metóda je určená pacientom, ktorým hrozí tieto ochorenia. Patria k nim ľudia, ktorých práca súvisí s neustálou prítomnosťou sedenia alebo státia, zdvíhanie závažia s nepriaznivou dedičnosťou.

Odporúča sa skenovať tehotné ženy, ženy užívajúce hormonálne antikoncepčné lieky, ľudí trpiacich obezitou.

Duplexné vyšetrenie tepien a žíl dolných končatín sa používa po operácii na kontrolu hojenia a úpravu liečby.

Je dôležité vedieť, že metóda je predpísaná pre sťažnosti, ktoré priamo nesúvisia s cievami nohy. Ak sa pacient obáva o závratoch a bolesti migrény, mdloby, oslabení pamäťového procesu a pozornosti, má chronické ochorenia (arteriálna hypertenzia, diabetes, dyslipidémia), ošetrujúci lekár sa môže rozhodnúť vykonať skenovanie spolu s ďalšími štúdiami.

Kto nebude mať DS povolené

Opatrnosť je potrebná, ak má pacient otvorené rany na koži, nevyhorené popáleniny. Duplexné vyšetrenie tepien a žíl nohy je kontraindikované u ľudí s dermatologickými ochoreniami sprevádzanými vyrážkami a vredmi a infekčnými patológiami. Budeme musieť čakať na štúdiu tých, ktorí majú zhoršený bronchiálny astma.

Príprava na skenovanie

Skenovanie ciev dolných končatín nevyžaduje špeciálne školenie.

Pacienti dostatočne dodržiavali hygienické opatrenia pred štúdiom. Metóda je bezbolestná, prakticky nemá žiadne kontraindikácie, neinvazívne.

Pacient sa musí obliecť tak, aby bolo vhodné otvoriť požadovanú oblasť kože na procedúre.

Je potrebné odstrániť šperky, prenášať jednorazové utierky na odstránenie gélu.

Ako je to

Skenovanie sa vykonáva v polyklinických a stacionárnych podmienkach. Metóda je k dispozícii a často sa používa v lekárskych zariadeniach. Pacient ležia a poskytuje examinátorovi prístup do oblasti záujmu.

Na povrch pokožky sa nanáša špeciálny gél, ktorý pomáha pri vedení signálu a vizualizácii obrazu na monitore. Na skúšobný priestor sa aplikuje senzor, špecialista pokračuje v skúške ciev a pohybuje sa po povrchu kože.

Pri skúmaní veľkých žilových a arteriálnych ciev pacient ležia na chrbte, aby posúdil stav poplitealnej oblasti, pacient sa presunie do brucha.

Osobitnou vlastnosťou je, že pri skenovaní lekára navrhuje, aby pacient vykonal určité funkčné testy, ktoré pomôžu posúdiť synchronizáciu rytmu krvného obehu a respiračných pohybov. Manéver Valsalvy je nasledovný: pacient sa zhlboka nadýchne a zadržiava dych pri súčasnom namáhaní.

Za normálnych okolností by sa veľké žily mali zvýšiť v priemere o nie viac ako 15%.

Počas farebnej štúdie pri namáhaní klesá prietok krvi a nedochádza k spätnému toku tekutiny.

Pri vykonávaní zákona o inhalácii prietoku krvi sa zvyšuje. Ak je plavidlo zachytené snímačom, zvyčajne klesá.

Počas CDS ciev dolných končatín dostane odborník informácie o stave steny cievy, prítomnosti krvných zrazenín, fungovanie ventilov a informácie o stave prietoku krvi.

Štúdia sa uskutočňuje v niekoľkých režimoch. Prvým z nich je režim B, v dôsledku čoho sa hodnotí priemer nádoby, pružnosť a vzdialenosť nádoby, ako aj ventily. Spektrálny Doppler pomáha analyzovať fázy krvného obehu. Farebný režim hodnotí stav lúmenu, prítomnosť zón abnormálneho prietoku krvi.

Trvanie postupu je v priemere 30-45 minút. Tento čas postačuje na úplné posúdenie stavu zmien v štruktúre a priechodnosti. Procedúra začína v inguinálnej zóne, potom sa lekár presunie na prednú plochu holennej kosti, po ktorej sa pacient prenesie do brucha, aby skontroloval stav ciev v poplitealnej oblasti.

odpis

Iba vyškolený ultrazvuk lekár sa zaoberá analýzou výsledkov. Normálne cievne steny majú hrúbku približne 2 mm, hladkú a elastickú, nemali by byť tesnenia, krvné zrazeniny. Lumen je anechoický, s vizualizáciou ventilových letákov. Tieto zvyčajne fungujú v plnom rozsahu, plne zabezpečujú tlak krvi, tesne uzavreté.

Bežné farebné skenovanie žíl by malo vykazovať rovnomerné zafarbenie krvného toku.

Priemer žily je väčší ako tento indikátor tej istej názvovej tepny, ale nie viac ako 2 krát.

Odchýlky od normálneho obrazu umožňujú podrobnejšiu štúdiu s detekciou príčin patologického procesu, stanovenie presnej diagnózy a terapie.

Je dôležité držať CAF dolných končatín vodorovne a zvisle.

Aj keď sa pacient sťažuje na bolestivý proces v jednej končatine, obidva nohy sú vždy skontrolované na porovnávacie posúdenie a diagnostiku zmien v počiatočných štádiách.

záver

Duplexné farebné skenovanie žiliek dolnej končatiny je pevne zakorenené v diagnostickom lekárstve kvôli pohodliu pre lekára a pacienta za pomerne lacné náklady. Postup je absolútne bezpečné, nemá takmer žiadne kontraindikácie, nevyžaduje špeciálny tréning, neinvazívne, nemá vplyv na telo.

Metóda umožňuje sledovať prietok krvi v reálnom čase, vyhodnocovať rôzne patologické zvuky. Z týchto dôvodov CDS umožňuje presnú diagnostiku a určenie správneho smeru liečby pacienta.

Duplexné vyhľadávanie ciev dolnej končatiny

Vďaka vaskulárnemu systému sa krv nasýtený kyslíkom a živinami dodáva do všetkých častí tela. Ak dôležité tepny spájajúce aortu s dolnými končatinami, ako aj s periférnymi krvnými cievami sú zablokované alebo upravené, potom osoba začína pociťovať závažné dôsledky straty krvi na nohy.

V diagnostike cievnych ochorení ultrazvuk nestráca svoju relevanciu. Predovšetkým je veľmi obľúbené duplexné vyšetrenie žíl dolných končatín. Keď sa po prvýkrát objavil na recepcii vo flébologovi alebo angiosurgeóne, pacient počuje veľa neznámych pojmov. Takže napríklad nemusí vedieť, čo je USDG žíl alebo duplexné vyšetrenie ciev dolných končatín.

Dopplerovské odrody nohy

Ultrazvuková vaskulárna dopplerografia je spôsob, ako študovať tok krvi vo veľkých a stredných žilách a artériách ľudského tela. Podstata techniky súvisí s dopplerovským efektom, ktorý naznačuje, že ultrazvukové vlny odrazené od pohybujúcich sa objektov budú meniť frekvenciu v pomere k rýchlosti pohybu týchto objektov.

Dopplerovská sonografia dolných končatín je rozdelená do troch hlavných typov:

 1. USDG ciev dolných končatín je zastaraná ultrazvuková diagnóza, ktorá sa používa čoraz menej. Je to spôsobené tým, že existovali zariadenia, ktoré umožňujú vykonávať výskum na vyššej úrovni. Predtým bola táto metóda široko používaná na hodnotenie priechodnosti žíl a životaschopnosti ventilov v rôznych skupinách ciev.
 2. Duplexné skenovanie nožných ciev (UZDS) je metóda založená na použití farebnej Dopplerovej echografie. Na rozdiel od ultrazvuku Doppler s dolnou končatinou táto metóda odhaľuje nielen hlavné hemodynamické parametre, ale aj štrukturálne zmeny v stenách krvných ciev.
 3. UZDS s farebným mapovaním (triplexové skenovanie) je moderná metóda s použitím impulzného dopplera, ktorý umožňuje v reálnom čase vyhodnotiť prietok krvi v ľubovoľnej časti cievneho lôžka a označiť jeho farbu (modré a červené odtiene). Čím bohatší je tieň, tým vyššia rýchlosť. Výhodou triplexu je schopnosť súčasne posúdiť stav cievy v troch ultrazvukových režimoch a pri duplexnom skenovaní sa používajú iba dva režimy.

Indikácie a kontraindikácie

Dolné končatiny USDG majú tieto hlavné ciele:

 • stanovenie priechodnosti žilových ciev rôznych hodnôt a úrovne lokalizácie;
 • diagnostika zlyhania cievnych chlopní;
 • posúdenie nekonzistencie perforujúcich žíl.

Dopplerovský ultrazvuk žíl dolných končatín sa odporúča pre tieto príznaky:

 • perzistentný a hustý edém pylorickej oblasti;
 • prominentné rozšírené saphenózne žily;
 • hnedé alebo fialovo-ružové škvrny na koži nohy;
 • plačúce rany a hnisavé poranenia na nohe;
 • dočasná strata citlivosti v nohách, časté paroxysmálne mimovoľné svalové kontrakcie;
 • závažné svrbenie bez dermatologických patológií.

Dopplerov ultrazvuk tepien dolných končatín sa odporúča pre nasledujúce symptómy, životný štýl a súvisiace ochorenia:

 • endokrinné ochorenia;
 • zvýšený cholesterol v krvi
 • dlhoročné skúsenosti s fajčením;
 • bolesť končatín so zvýšenou chôdzou;
 • bledosť kože na nohách;
 • rýchle mraziace končatiny;
 • svalová slabosť v nohách;
 • dočasnú stratu pocitu a vlnatené mravčenie v nohách.

Ultrazvuk končatín vám umožňuje diagnostikovať takéto ochorenia: aterosklerózu krvných ciev, tvorbu krvných zrazenín v dolnej časti stehna, stehna alebo panvu, zakrvácanie endarteritídy (chronické zápalové ochorenie), kŕčové žily.

Ultrazvukové duplexné vyšetrenie končatín umožňuje vyhodnotiť nasledujúce charakteristiky cievneho systému:

 • v akom stave sú cievne steny;
 • ako hlboké a povrchné sú žily;
 • porucha ventilu;
 • prítomnosť krvných zrazenín a súvisiace patológie;
 • dôvod na obnovenie ochorenia kiahne po adekvátnej liečbe.

Duplexné skenovanie arterií dolných končatín je potrebné v takýchto prípadoch:

 • zmrazenie chodidiel aj za teplého počasia;
 • častá bolesť v dolných končatinách spojená s chôdzou;
 • bolesti v nohách nohy, ktoré sú uvoľnené znížením končatín z lôžka;
 • trvalé fajčenie tabaku;
 • zvýšený cholesterol v krvi, cukrovka.

Duplexné skenovanie žíl dolnej končatiny sa odporúča v takýchto prípadoch:

 • riziko dedičnej kiahňovej choroby;
 • potreba vylúčiť krvné zrazeniny pred operáciou brucha;
 • akumulácia tekutín v tkanivách dolných končatín;
 • bolesť v nohách vyklenutie prírody;
 • tmavnutie a cyanóza kože na nohách od kolena po nohy;
 • plač a nehojacie rany na nohách.

Vykonanie postupu

Štúdia začína nižšou vena cava. V tomto štádiu je dôležité vylúčiť prítomnosť krvnej zrazeniny a preukázať priechodnosť vonkajších a vnútorných (ak sú vizualizované) iliakálne žily. Ďalej sa skúma spoločná femorálna žila, povrchová a hlboká femorálna žila, popliteálna, predná a zadná fibulárna a tibiálna žila a povrchové cievy.

Ultrazvuk žíl dolných končatín sa uskutočňuje nasledovne:

 1. Po prvé, pacient sa vyšetruje v horizontálnej polohe a potom vo zvislej polohe.
 2. Test Valsalva sa uskutočňuje so štandardným exspiračným tlakom a testom s kompresiou proximálnych častí. Keď pacient zadržiava dych počas inhalácie, tlak v peritoneu sa zvyšuje, a preto je vytvorená dobrá skúšobná situácia na testovanie fungovania ventilov hlbokých a povrchových žíl.
 3. Vykonajte test dýchania a kašľa. V takom prípade by mal pacient urobiť taký hlboký dych, ako je to možné, alebo niekoľkokrát napodobniť kašeľ. Takéto pohyby by mali viesť k vzniku opačného krvného prietoku, ak existuje patológia chlopňového aparátu.

Dopplerografia hlbokých žíl dolných končatín sa vykonáva v farebných a šedých režimoch. Okrem toho je v ultrazvuku tepien potrebné merať ukazovatele krvného tlaku v rôznych častiach končatiny. Na toto použitie používajte špeciálne manžety. Štúdia sa vykonáva v horizontálnej a vertikálnej polohe s výberom ultrazvukových frekvencií v závislosti od lokalizácie cievy.

Trvanie procedúry je 40 minút. Ak to vykoná flébológ, potom ihneď po vyšetrení môže vybrať vhodnú stratégiu liečby. V tejto záležitosti je všetko veľmi individuálne a niekedy sa výsledky diagnostiky môžu veľmi líšiť v závislosti od odborníka, ktorý ju vykonal.

Výsledky dekódovania

Pri ultrazvuku žíl dolných končatín interpretácia výsledkov zahŕňa nasledujúce parametre:

 • dvojstranné hodnotenie žíl;
 • respiračná odpoveď;
 • odpoveď na kompresiu snímačom;
 • charakteristiky cievnej steny (elasticita, tuhosť, zahustenie);
 • prítomnosť krvných zrazenín v lúmenoch krvných ciev;
 • konzistencia ventilov;
 • patologický žilový reflux;
 • umiestnenie insolventných komunikačných žíl.

Ak vykonáte vyšetrenie tepien nôh, potom pri dešifrovaní popíšte tieto ukazovatele:

 • štruktúra nádoby a hrúbka jej steny;
 • charakteristiky a typ prietoku krvi v každej tepne;
 • rýchlosť toku krvi, vrátane systolického maxima v každej tepne;
 • Gosling Index;
 • odporový index;
 • Hodnota KIM (komplex intima-media);
 • percento stenózy (zúženie) tepny.

Kde urobiť Dopplerovu diagnózu žíl a tepien pre pacienta, je lepšie sa naučiť od svojho flebologa alebo angiosurgeonu. Môžu odporučiť osvedčené miesto. Zvyčajne sa takéto vyšetrenie môže uskutočniť bezplatne na oddeleniach cievnej chirurgie štátnej nemocnice.

Ale ak nechcete čakať a finančná situácia to dovoľuje, potom sa štúdia môže uhradiť v najbližšej flébologickej klinike alebo diagnostickom centre. V tomto prípade je dôležité zabezpečiť dobrú povesť zdravotníckeho zariadenia a vysokokvalifikovaného personálu.

Ultrazvuk nožných ciev je pohodlnou a bezpečnou diagnózou pre pacienta, ktorá sa môže podávať v akejkoľvek vekovej kategórii. Nevyžaduje špeciálnu prípravu a po 60 minútach môžete získať podrobnú predstavu o fungovaní vášho cievneho systému.

Duplexné farebné skenovanie

Farebné obojstranné skenovanie krvných ciev (VTS)

Vysoko informatívny spôsob ultrazvukovej diagnostiky - umožňuje vidieť cievy zvnútra, identifikovať aterosklerotické plaky v tepnách, krvné zrazeniny veľkých ciev (tepny a žily), vidieť a vyhodnocovať varianty štruktúry, patologické deformity (latentnosť) ciev. CDS umožňuje posúdiť vplyv zmien na krvný obeh, určiť potrebu ďalšieho vyšetrenia alebo konzultácie vaskulárnych (neurochirurgov) V našom oddelení sa skúmame tepny a žily krku a hlavy, tepny a žily dolných a horných končatín, aorty a ich vetvy, renálne tepny, dolná kanyla žily.

Štúdia sa uskutočňuje na ultrazvukovej výbave expertnej triedy (GE VIVD E9, Toshiba Aplio 500).

Farebné duplexné alebo trojité skenovanie brachiocefalických artérií

Stenózna lézia vnútornej krčnej tepny

Máte 40 rokov? Máte vysoký cholesterol (bez ohľadu na vek)? Má nadváhu? Existuje závrat? Existujú epizódy straty vedomia? Mali príbuzní skoré (40-60 rokov) kardiovaskulárne príhody? Staráte sa o svoje zdravie?

Krútenie vnútornej krčnej tepny v tvare písmena S

Ukazuje sa vám ultrazvukové vyšetrenie karotickej, chrbtice, podkľúčových tepien, ktoré priamo prenášajú krv do mozgu (detekcia aterosklerotických plakov, krvné zrazeniny, varianty štruktúry, patologické deformity (latentnosť) ciev.

Pri identifikácii patológie brachiocefalických artérií vám včasná konzultácia špecialistov (terapeuta, kardiológ, neurológ) a vhodne zvolená terapia pomôže vyhnúť sa komplikáciám v budúcnosti.

Opakovaný výskum sa vykonáva podľa indikácií raz za 3-6 až 12 mesiacov.

Duplexné farebné snímanie žíl krku a hlavy
(Vysoko informatívna štúdia na identifikáciu poškodeného venózneho odtoku
cez žily hlavy a krku)

Máte bolesť hlavy, ktorá je najvýraznejšia ráno? Osoba trpiaca touto chorobou má ťažkosti s výstupom z postele. Zdá sa mu, že telo neposlušuje, cíti letargiu, akoby vôbec nespal. Bolesť sa zvyšuje počas pohybu hlavy v rôznych smeroch. Pri zmene atmosférického tlaku sa tiež môže zvýšiť teplota bolesti. Vzrušenie, stres, pitie alkoholu tiež často spôsobujú bolesť. Bolesť môže byť sprevádzaná hlukom alebo bruchom v hlave, cyanickým prejavom tváre, pier, nosa, uší, úst, dolných viečok, bradaviek. Tieto príznaky sú najvýraznejšie ráno hneď po prebudení.

Po vyšetrení poskytneme podrobný názor a v prípade potreby sa obrátime na neurologov, ktorí sa špecializujú na liečbu venóznej patológie.

Farebné duplexné vyšetrenie hlbokých a povrchných žíl dolných končatín

 • na detekciu trombózy hlbokých a povrchových žíl, závažnosti procesu, možnosti komplikácií (riziko pľúcnej embólie - PE);
 • identifikovať rozsah a prevalenciu kŕčových žíl, indikácie na chirurgickú intervenciu;
 • identifikovať vlastnosti štruktúry a kongenitálnu patológiu;
 • Dynamika PTFE u pacientov s trombózou hlbokých a saphenóznych žíl.

Pri identifikácii patológie žíl dolných končatín sa odporúča nosiť pančuchový tovar na ošetrenie (profylaktické) kompresie. Stupeň kompresie a typ výrobku vám odporučí cévní chirurg alebo funkční (ultrazvuk) diagnostikovaní lekári, ktorí vykonávajú farebné duplexné vyšetrenie žíl dolných končatín.

Farebné duplexné skenovanie (CDS = triplex) arterií dolnej končatiny

Ak máte bolesti počas chôdze, musíte prestať kvôli bolestiam nohy a bolesti v nohách, máte chladu na nohách, kŕče a potom posúdiť rozsah poškodenia tepien dodávajúcich nohy, musíte vykonať CDS athérium n / a. (hodnotenie závažnosti vazokonstrikcie aterosklerotickými plakmi, arteriálnymi trombami).

Okrem ultrazvukových vyšetrení tepien, pri určovaní významnej patológie, vykonáte ďalší výskum. Meranie SLI (indexy bedrových členkov) na určenie kompenzačných schopností pracovných tepien, ktoré pomôžu vaskulárnym chirurgom rozhodnúť o ďalšej taktike liečby (konzervatívna alebo chirurgická liečba).

Farebné obojstranné skenovanie (CDS = triplex) tepien horných končatín

Ak máte počas spánku znecitlivené ruky; keď sa zdvihnete ruky hore (zavesíte oblečenie, vysypete vlasy sušičom vlasov atď.), slabosť v horných končatinách, pocit necitlivosti, ochladzovanie - môže dôjsť k neurosvulárnemu syndrómu: v určitej polohe hlavy a ramien môže krvný tok prudko klesnúť alebo úplne zastaviť tepien a žíl rúk, rovnako ako štipka s nervovými zakončeniami. Dôvod: svorka medzi svalmi neurovaskulárneho zväzku, prídavným rebrom alebo iným anatomickým znakom.

Štúdia umožňuje identifikovať a dokumentovať zdokumentované príznaky neurovaskulárneho syndrómu (zníženie alebo úplné zastavenie prietoku krvi). Štúdia sa uskutočňuje najčastejšie v kombinácii s funkčnými testami.

Farebné duplexné skenovanie (CDS = triplex) hlbokých a povrchných žíl horných končatín

Táto štúdia je najdôležitejšia na detekciu trombózy po injekcii po zavedení intravenóznych katétrov.

Farebné duplexné (trojité) skenovanie aorty a jej vetvy

Štúdia je indikovaná pri porážke aorty a jej vetvy. Umožňuje určiť prevalenciu aterosklerotických lézií, úroveň a závažnosť stenózy (kontrakcie), vrodené a získané abnormality štruktúry brušnej aorty, aneuryzmatické rozšírenie alebo patologické zúženie tohto oddelenia.

Farebné duplexné (trojité) skenovanie dolnej dutej žily, ileálne žily

Štúdia sa uskutočňuje so stúpajúcou trombózou (keď sa trombotické usadeniny z žíl v nohách šíria do žalúdočných žíl do dolnej vene cava.) Ak pacient má filter cava (trombusový lapač), štúdia umožňuje prehliadanie filtrácie cava pre priechodnosť a prítomnosť trombotických hmôt.

Farebné duplexné (triplexové) skenovanie renálnych artérií

Analýza toku obličiek je vysoko informatívna štúdia.

Indikátorom jeho zavedenia je prítomnosť pretrvávajúcej hypertenzie (zvýšenie krvného tlaku) vo všetkých vekových kategóriách pacientov, zle korigovaná farmakoterapia; zvýšenie krvného tlaku v mladom veku.

Telefónne oddelenie platených lekárskych služieb: + 7-495-600-50-50 (1. poschodie terapeutickej budovy).

Plavidiel CDS (USDG)

"Zdieľaný lekár môže zachrániť stovky pacientov!" _____________________________________________________ © Ruslan Magomedov

Urobím kvalitatívny výskum CDC (USDG) o plavidlách.

Vyberte vhodný čas pre vás v nadväzujúcich organizáciách.

Nahrávanie navigácie

Čo je ultrazvuk (USDG, CDS)? Prečo? A čo je to? Takmer komplikovaný.

Aby ste to pochopili, najprv musíte pochopiť, čo je ultrazvuk a ako to funguje. Áno, bolo by dobré pre bežného človeka, a nie pre bežného človeka, ktorý nie je zvyknutý na "abecedu MORZE" lekárovi (mám na mysli ich (a môj) rukopis). Ultrazvuk sa interpretuje ako ultrazvuk, t.j. najdôležitejšie je zvuk ULTRA.

Celý život prináša nejaké zvuky, hovoríme, počujeme a rozumieme druhému. Každý vie, čo je ozvena - odraz zvuku v horách, v prázdnej miestnosti atď. Hovoríme a počujeme odrazený hlas, môžeme odhadnúť, odkiaľ pochádza a približnú vzdialenosť (ďaleko alebo blízko).

Takto človek nepočuje zvuk ULTRA, ale je vnímaný špeciálnym vybavením, počítačom. Snímač, ktorý lekár vždy používa na ultrazvuk, vydáva ultrazvuk a počítač počuje "ECHO" a zobrazí obraz na obrazovke. Každé tkanivo (koža, svaly, vnútorné orgány atď.) Odráža iný zvuk a príslušný obraz vychádza na obrazovke, čo lekár rozumie ultrazvuku.

Takže čo sú plavidlá CDS (USDG)?

Tento obrázok (video) na obrazovke monitora, ktorý doktor vidí, vyhodnotí a opraví na papieri po umiestnení senzora na miesto, kde sa plavidlo nachádza.

Čo predpisujú lekári túto štúdiu?

Terapeuti, pediatri, neurológovia, kardiológovia, cévní chirurgovia, gynekológovia, urológovia.

Prečo? Nepotrebujeme to?

Lekári predpísali túto štúdiu, aby zistili, aký stav majú tieto cievy:

 1. Priepustnosť (uzatvorená trombom, plakama alebo len znížená, potom koľko a ako ovplyvňuje výživu orgánov);
 2. Stav postihnutej oblasti (krvná zrazenina visí alebo drží pevne, doska je pevná - dôkladne sa usadila alebo hrozí, že vypadne, možno je mäkká, kde krváca a vytvára malé krvné zrazeniny...);
 3. Rýchlosť toku krvi (zrýchlená alebo pomalá);
 4. Kvalita prietoku krvi (pulzuje, ako by mala, alebo prúdi ako vodovodná voda, ktorá sa má skončiť).

Ak je nádoba uzavretá plaketou, alebo to nechá v trochej krvi, cévní chirurg ju odstráni, umiestni protézu cievy a pacient žije nový život. To isté, ak je plavidlo uzavreté trombusom, je vyriešená otázka - vykonať operáciu alebo liečiť lieky, bez toho, aby pacient zomrel. Prijímajú pacientov s diagnostikovanou kritickou vazokonstrikciou (70% a viac), studené končatiny, bolesť v nohách pri chôdzi na krátku vzdialenosť, opuch a bolesť spôsobená trombózou žíl, lokálnym edémom a začervenaním počas trombózy žilných žíl a nehojivými vredmi s kŕčovými žilami.

Terapeisti, pediatri a neurológovia (pacienti s bolesťami hlavy, závraty, pravidelná strata vedomia, zhoršená pamäť a pozornosť atď.) Po preštudovaní stavu ciev predpisujú liečbu, ktorá obnovuje vaskulárny tonus, pomáha zlepšovať výživu orgánov, spomaľuje rast alebo znižuje veľkosť plakov používanie liekov a stravy.

Gynekológovia sa najčastejšie zaujímajú o závažnosť kŕčových žíl (nerovnomerné dilatácie a kŕčovitosť žíl), aby rozhodli, či pacient bude môcť porodiť alebo či potrebuje operačnú pomoc (cisársky rez).

Kardiológovia sa zaujímajú o záležitosti srdca, odkiaľ prichádzajú prerušenia a od akého tlaku vzrastá? Z dôvodu zúženia krvných ciev nedosahuje krvný obeh do vnútorných orgánov, tieto vylučujú enzýmy a hovoria do mozgu: Hej! Brat, potrebuješ viac krvi! Mozog: Čo konverzácia, pre vaše enzýmy, odskrutkujte skrutku pred odmietnutím! Na záchranu príde veľa tlaku a tlaku, ale potrubia (nádoby) sú "hrdzavé, uvoľnené". Potom si spomeniete na spoločenský byt, päťpodlažné budovy, ZIMNÝ, zapli ohrievanie, potrubia sa zlomili a všetci zmrzli, spomínajúc na milé slovo "strýko". A pre človeka to je mŕtvica, srdcový záchvat, je dobré, ak si stále pamätáte niekoho s lahodným slovom.

Urológovia sa zaujímajú o najcennejšiu vec, ktorá odlišuje muža od spravodlivého sexu a umožňuje rozšíriť jeho rasu! Varikokéla je rozšírenie a pretrhnutie žíl, ktoré krvácajú z mužského veku. Absencia detí, tragédia a to je jeden z častých dôvodov.

Ak vám niekto chýba, nahlas v komentároch kričí! Žiadny priestupok! Pridajte s vyznamenaním!

A čo je najdôležitejšie, drahí pacienti, nezabudnite: lekári sa budú plaziť z cesty, pomôžu, veľa bude lepšie, ale svojím životným štýlom sa s touto príčinou nezaoberajú. Cvičenie pravidelne sa usmejte častejšie. Pozrite sa všade dobre, je dnes tak chýba. Sme masívne inšpirovaní, že všetko je zlé, ale je oveľa lepšie ako to je!

Privítal by som pripomienky a konštruktívnu kritiku!

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Prečo sa na tele objavujú pomliaždeniny bez toho, čo majú robiť

Z tohto článku sa dozviete: prečo sa na tele objavujú modriny bez príčiny, aké ochorenia môžu spôsobiť tento problém. Čo s tým robiť.Príčiny modrín na tele (obsah článku):

Ultrazvukové duplexné vyšetrenie brachiocefalických artérií

Ultrazvuková skúška brachiocefalických artérií je najbežnejšou metódou diagnostiky patológií veľkých ciev, ktoré zabezpečujú dodávanie krvi do mozgu.

Preskúmanie metód testovania mozgových a krčných ciev

Z tohto článku sa dozviete, ako skontrolovať cievy mozgu a krku, keď potrebujete prejsť vyšetreniami, ako prechádzajú a ako dlho trvajú. Kto môže tieto postupy odporučiť.

Aké sú hlavné príčiny silnej krvi u žien a mužov a aké liečenie je potrebné?

Príčiny a liečba hrubé krvi je témou, ktorá je pre mnohých pacientov dôležitá. Obehový systém vykonáva najdôležitejšiu životnú funkciu - dodáva živiny a kyslík do všetkých orgánov a tkanív.

Hypertenzívne opatrenia na predchádzanie krízam

Hypertenzívna kríza je vážny stav, v ktorom sa kriticky zvyšujú ukazovatele krvného tlaku. V tomto prípade existujú výrazné klinické príznaky a ak sa nezačnú včas odstrániť, závažné komplikácie, ktoré si vyžadujú inú špecifickú liečbu.

Čo je to hypertenzná kríza - príznaky a komplikácie prvej pomoci

Čo je hypertenzná kríza, kód ICD10 a ako je to nebezpečnéJe to predovšetkým dôsledok pokročilého hypertenzie (s prevahou vo svete, ktorá dosahuje až 30% celkovej populácie), ktorá sa vyznačuje výrazným zvýšením krvného tlaku, niekedy až o 240 mm.