Najskôr je potrebné poznamenať, že bigeminia a trigeminia sú varianty ventrikulárneho extrasystolu. Extrasystolia je druh poruchy srdcového rytmu, ktorý je charakterizovaný výskytom ektopických srdcových rytmov. Tento koncept odráža stav, v ktorom sa kontrakcie predsiení alebo komôr nenachádzajú v tých cestách vedenia, ktoré zvyčajne nasledujú impulzy. Extrasystoly môžu byť predsieňové a komorové.

V prípadoch, keď sa extrasystoly striedajú s normálnymi kontrakciami srdca prostredníctvom jednej kontrakcie, hovoria o srdcových bigemách (1: 1) a keď dve normálne kontrakcie naznačujú ventrikulárnu triémiu (1: 2). Preto jedna výnimočná kontrakcia po troch normálnych sa nazýva kvadriémia (1: 3) a po štyroch pentamínémiach. Tieto typy extrasystolov sa spájajú s konceptom alorytmie.

bigeminia na EKG: každý druhý komplex - extrasystol

Okrem toho izolovaný pár extrasystolov (dva po sebe) a časté skupinové extrasystoly, ak sú sledované v rade v množstve troch alebo viacerých. V druhom prípade extrasystol môže byť považovaný za krátky jog ventrikulárnej tachykardie.

Podľa štatistík vyskytuje extrasystol viac ako 68% ľudí. Súčasne väčšina (63%) je ventrikulárne extrasystoly, približne 25% je predsiene a zvyšné prípady sú v supraventrikulárnej bigeminii a trigeminii, ako aj ich kombináciách. Výskyt ventrikulárnej bigeminie je zaznamenaný u viac ako 60% pacientov s myokardiálnou ischémiou a viac ako u 80% pacientov s akútnym infarktom myokardu.

Príčiny bigeminie a trigeminie

Normálne jediné predsieňové a ventrikulárne extrasystoly sa normálne vyskytujú u zdravých osôb. Takmer nie sú cítiť a nespôsobujú nepríjemné pocity. Častejšie extrasystoly, ako napríklad aloritmia, ako aj časté spárované extrasystoly a jogy komorovej tachykardie, nemožno považovať za normálny variant a sú dôvodom pre podrobné vyšetrenie kardiovaskulárneho systému.

Takže hlavné príčiny epizód bigeminy a trigeminie sú:

 • Akútny infarkt myokardu,
 • Predávkovanie srdcovými glygozidmi alebo tzv. Glykosidová intoxikácia s prípravkami digitalis a digitalis - strofantín, digoxín, korglikon a iní,
 • Získané defekty mitrálnej a aortálnej chlopne,
 • Prenášaná reumatická horúčka (reumatizmus) s léziou vnútorného obloženia srdca - endokarditída,
 • Dôsledky myokarditídy - zápalový proces v hrúbke srdcového svalu a dokonca aj menšie zmeny v zúžení sú základom pre patologický obeh impulzu cez vlákna myokardu,
 • Postinfrakčná kardioskleróza (PEAX) - zmeny v normálnej štruktúre myokardu.

Ak pacient po úplnom vyšetrení nenašiel organické poškodenie myokardu, je pravdepodobné, že príčinou bigemií a trigeminie je narušenie vegetatívnych účinkov na srdce pri vegetatívno-vaskulárnej dystónii. Táto patológia vyžaduje konzultáciu s neurológom.

Symptómy bigeminie a trigeminie

Symptómy predčasných úderov typu bi- alebo trigeminie pozostávajú zo srdcových a neurologických symptómov.

Srdcové prejavy pozostávajú z pocitu rytmického tlaku pacienta v oblasti srdca, ktorý sa strieda so zmyslom zastavenia, vyblednutia srdca. Toto obdobie zodpovedá kompenzačnej pauze na EKG. Existuje tiež vnútorný tras, pocit nedostatku vzduchu a nepohodlie za hrudnou kosťou alebo v ľavej polovici hrudníka s prítlačným alebo bodavým znakom.

Neurologické príznaky sa vyskytujú v dôsledku porušenia celého cyklu srdcového tepu, čo vedie k nedostatočnému množstvu krvi prúdiacej do mozgu. V tomto prípade môže pacient pocítiť letargiu, ospalosť, blikajúce mušky pred očami a slabosť. V zriedkavých prípadoch sa môže objaviť krátkodobá synkopa, najmä ak je alorytmia kombinovaná s inými poruchami srdcového rytmu.

V prípade podobných symptómov, najmä tých, ktoré sú spojené s vysokým alebo nízkym krvným tlakom, by mal pacient ihneď konzultovať s lekárom (na klinike alebo pri núdzovej zdravotnej starostlivosti).

diagnostika

Diagnóza bigeminie a trigeminie sa objaví po EKG.

extrasystoly podľa typu bigeminie, trigeminie a kvadrigémie na EKG

V prípade, že pacient zaznamenáva pravidelné podobné sťažnosti, ale na EKG sa zaznamenávajú len jednotlivé extrasystoly, pacient je povinný denne monitorovať krvný tlak a EKG (podľa Holtera). To je nevyhnutné na "zachytenie" extrasystolov, posúdenie stupňovania extrasystolov Ryanom (Rayn) alebo Launom (Lown) a získanie prognostickej klasifikácie extrasystolov (pozri nižšie).

Ďalej, ak je pacient skutočne registrovaný bigeminia alebo trigeminia, je potrebné vykonať úplné vyšetrenie na určenie príčiny arytmie. Dodatočné metódy skúšania sú pridelené:

 1. Všeobecné a biochemické krvné testy na elimináciu zápalového procesu a na vyhodnotenie spektra krvných lipidov (pre aterosklerózu a ischemickú chorobu),
 2. Ultrazvuk srdca alebo Echo-x (echokardioskopia), ktorý umožňuje identifikovať štrukturálne alebo morfologické zmeny srdca,
 3. Cvičenie s fyzickou aktivitou (bežecký pás - test, skúška s 6-minútovou chôdzou, bicyklová ergometria) na posúdenie významu fyzickej aktivity pri výskyte bigeminie a trigeminie, ako aj na hodnotenie tolerancie cvičení pri ischémii alebo pri chronickom srdcovom zlyhaní.

Video: bigeminy na elektrokardiograme

liečba

Ak pacient vylúčil organické srdcové ochorenia ako príčinu bigeminie a trigeminie, potom potrebuje vyšetriť neurológ s liečbou vegetatívno-vaskulárnej dystónie.

Po prvé je potrebné opraviť spôsob života s dostatočným množstvom jedla a spôsobom práce a odpočinku. Je tiež potrebné normalizovať psychický stav pacienta a poskytnúť psycho-emocionálny komfort. Kontrastujúce duše, nalievanie a trenie vlhkou handričkou sú veľmi dobre vycvičené kardiovaskulárnym systémom.

V prípade, že pacient má ako príčinu konkrétne srdcové ochorenie, vyžaduje liečbu bez zlyhania. V niektorých prípadoch môže byť indikovaná aj chirurgická korekcia srdcových ochorení.

Okrem primárnej liečby sú pacientovi predpísané na nepretržité používanie beta-adrenergné blokátory, napríklad sotalol, nebilet, coronal, concor a ďalšie, ako aj blokátory vápnikového kanála, diltiazem, verapamil atď.. Tieto lieky môžu znížiť srdcovú frekvenciu a znížiť vodivosť patologických impulzov ventrikulárneho myokardu.

Cordarone, lidokaín a chinidín na intravenózne podanie sa používajú ako núdzová pomoc v prípade náhleho výskytu častých bigeminií alebo trigeminie.

V prípade, že je antiarytmická liečba kontraindikovaná pacientovi alebo je zistená jeho zlá tolerancia a / alebo neúčinnosť, musí sa odstrániť potreba RFA (rádiofrekvenčná ablácia) - čo je kaučutie predsieňového tkaniva alebo komory, ktorou prechádzajú patologické impulzy.

Sú možné komplikácie bigeminie a trigeminie?

Komplikácie sa môžu objaviť u pacientov s akýmkoľvek extrasystolom - ventrikulárnym a predsieňovým.

Predčasné predčasné predsieňovanie sa môže zmeniť na fibriláciu predsiení a flutter a ventrikulárnu bigeminiu alebo trigeminiu na ventrikulárnu tachykardiu, na komorovú fibriláciu a viesť k asystolii (zastavenie srdca). Prevencia komplikácií je včasný začiatok liečby chorôb vedúcich k bigeminii a trigeminii.

výhľad

Samostatné extrasystoly v zásade nie sú nebezpečné bez organickej patológie srdca, na rozdiel od skupiny a spárované, čo môže viesť k paroxyzému komorovej tachykardie.

Tabuľka klasifikácie komorových extrasystolov pomocou Lown

Prognóza bigeminie a trigeminie je determinovaná prognostickou klasifikáciou extrasystolov Lown (Lown):

 • Stupeň 1 - menej ako 30 jednoduchých extrasystolov za hodinu
 • Stupeň 2 - viac ako 30 jednoduchých extrasystolov za hodinu,
 • Grade 3 - polymorfné (rôzne formy) a polytopické (z rôznych častí komorového myokardu) extrasystoly,
 • 4A - spárované extrasystoly,
 • 4 triedy B - skupinové extrasystoly,
 • Stupeň 5 - "skoré" extrasystoly, keď extrasystol objaví na pozadí stále pretrvávajúcej normálnej kontrakcie srdca.

Preto prognóza pre prvé dve triedy je priaznivá, napríklad ak má pacient niekoľko extrasystolov za hodinu, pravidelne sa strieda s normálnymi kontrakciami srdca po jednom alebo dvoch.
Tretie až piate triedy sú prognosticky nepriaznivé, pretože existuje vysoké riziko vzniku fatálnych porúch rytmu. To znamená, že ak bigeminia a trigeminia striedajú so spárovanými, skupinovými alebo skorými extrasystoly, môžu byť nebezpečné z hľadiska vývoja komplikácií.

Na záver treba poznamenať, že extrasystoly typu bigeminia a trigeminie sú nebezpečné len vtedy, ak sú spôsobené vážnou patológiou myokardu. Inak, napríklad v prípade vegetatívne-vaskulárnej dystónie, tento typ extrasystolov zmizne, keď sa normalizuje vplyv autonómnych nervov na srdce.

trigeminie

Srdcová trigeminia je druh extrasystoly, pri ktorom je každé tretie excitovanie a kontrakcia myokardu predčasné. Epizódy bigeminie a trigeminie sa môžu objaviť aj u prakticky zdravých jedincov, ale v mnohých prípadoch naznačujú prítomnosť štrukturálnych a funkčných porúch kardiovaskulárneho systému.

Príčiny trigeminie

Epizóda trigeminie sa môže objaviť aj u zdravého človeka. Podľa rôznych údajov je frekvencia detekcie tohto typu arytmie počas dňa na pozadí celkového zdravia 50-90% s tendenciou k nárastu s vekom.

Často však výskyt trigeminie je spôsobený určitými patologickými procesmi v tele, ako sú:

 • Zlé návyky: fajčenie, zneužívanie alkoholu, užívanie omamných a iných psychoaktívnych látok.
 • Nadbytočná spotreba čaju a kávy.
 • Štrukturálne poškodenie myokardu.
 • Endokrinné choroby.
 • Poruchy rovnováhy elektrolytov a iné.

Po identifikácii trigeminie nie je vždy možné identifikovať príčinu jej vývoja. Ďalšie terapeutické taktiky závisia viac od špecifického typu arytmie ako od príčiny jej vývoja.

Typy trigeminie

Trigeminy sa líšia v závislosti od umiestnenia centra predčasného budenia. V súlade s tým sa izoluje supraventrikulárna a ventrikulárna trigeminia.

Zdrojom supraventrikulárnej trihéminie je zameranie predčasného budenia umiestneného v systéme srdcového vedenia nad bodom rozvetvenia His bundle. Táto oblasť zahŕňa štruktúry vodivého systému, ktoré prechádzajú do predsieňového myokardu.

Ventrikulárna trigeminia sa vyvíja v dôsledku výskytu predčasného impulzu pod vekom zväzku His. Zvyčajne sú zdrojmi extrasystolov vlákna Purkinje, ktoré prenikajú do ventrikulárneho myokardu.

Supraventrikulárna trigeminia: čo je to?

Príčinou vzniku supraventrikulárnej trigeminie je patologický impulz, ktorý sa vyskytuje v štruktúrach srdcového vodivého systému umiestneného v oblasti predsieňového myokardu. Z klinického hľadiska sa tento typ arytmie nemusí prejaviť žiadnym spôsobom, avšak väčšina pacientov má takéto sťažnosti ako:

 • "Prerušenia" v práci srdca.
 • Pocit "prevrátenia" v hrudníku.
 • Všeobecné ťažkosti, úzkosť.

Niektorí pacienti tiež opisujú dýchavičnosť, závraty a bolesti za hrudnou kosťou, ku ktorým dochádza počas epizódy extrasystoly. Tieto príznaky sú však spôsobené viac vegetatívnou odpoveďou ako významnými obehovými poruchami.

Na EKG je supraventrikulárna trigeminia charakterizovaná predčasnými QRS komplexmi s predchádzajúcimi zubami P, ako aj nekompletná kompenzačná pauza. Extrasystole sa vyskytuje každé dva dni normálneho srdca. Na objasnenie diagnózy je potrebné monitorovanie holterov.

Zvyčajne supraventrikulárna trigeminia nevyžaduje špeciálnu liečbu. V niektorých prípadoch je pacientovi preukázaná antiarytmická liečba beta-blokátormi alebo antagonistami vápnika, ako aj sedatívami, pretože táto arytmia často sprevádza duševné a psychosomatické poruchy neurotického stupňa.

Ventrikulárna trigeminia

Ventrikulárne predčasné údery typu trigeminia sa vyvíjajú v dôsledku predčasnej excitácie, ktorej zdrojom je ventrikulárny myokard srdca. Tento typ arytmie je oveľa bežnejší ako supraventrikulárne predčasné údery, vyskytuje sa na pozadí štrukturálnych zmien v kardiovaskulárnom systéme, čo vedie k iným terapeutickým prístupom.

Klinický obraz komorovej trigeminie je podobný ako u supraventrikulárnych, ale často sú identifikované objektívne symptómy arytmie:

 • Nepravidelný pulz.
 • Nerovnomerná pulzácia, určená palpáciou vrcholu srdca.
 • Auskultúra počúvala predčasný tlkot srdca s charakteristickým hlasným tónom.

Ventrikulárna trigeminia je oveľa častejšie sprevádzaná dýchavičnosťou, slabosťou, závratmi a bolesťou za hrudnou kosťou.

Komorová trigeminia na EKG

V typických prípadoch elektrokardiografická charakteristika komorovej trigeminie zahŕňa:

 • Prítomnosť predčasných komplexov QRS bez predchádzajúcich zubov P.
 • Komplexy QRS sa rozširujú (viac ako 0,12 sekúnd), deformujú a môžu sa podobať blokáde zväzku His balíka.
 • Prítomnosť úplnej kompenzačnej pauzy.

Extrasystol sa vyskytuje každé dve normálne kontrakcie (algorytmia typu trigeminie). Na objasnenie diagnózy je potrebné monitorovanie Holtera, ktoré dokáže odhaliť kombináciu bigeminie a trigeminie, ako aj iných porúch srdcového rytmu a vedenia.

Liečba komorovej trigeminie

Liečba ventrikulárnej trigeminie sa nelíši od akejkoľvek inej formy predčasných komorových úderov. Je nevyhnutné liečiť hlavné ochorenie srdca, aby sa kompenzoval a stabilizoval stav.

Pri liečbe predčasných srdcových komôr typu trigeminie sa používajú rôzne triedy antiarytmických liekov. Výber konkrétneho činidla závisí od celkového stavu pacienta a od formy komorovej trigeminie.

Liečte srdce

Tipy a recepty

Trigeminia na ekg

Najskôr je potrebné poznamenať, že bigeminia a trigeminia sú varianty ventrikulárneho extrasystolu. Extrasystolia je druh poruchy srdcového rytmu, ktorý je charakterizovaný výskytom ektopických srdcových rytmov. Tento koncept odráža stav, v ktorom sa kontrakcie predsiení alebo komôr nenachádzajú v tých cestách vedenia, ktoré zvyčajne nasledujú impulzy. Extrasystoly môžu byť predsieňové a komorové.

V prípadoch, keď sa extrasystoly striedajú s normálnymi kontrakciami srdca prostredníctvom jednej kontrakcie, hovoria o srdcových bigemách (1: 1) a keď dve normálne kontrakcie naznačujú ventrikulárnu triémiu (1: 2). Preto jedna výnimočná kontrakcia po troch normálnych sa nazýva kvadriémia (1: 3) a po štyroch pentamínémiach. Tieto typy extrasystolov sa spájajú s konceptom alorytmie.

bigeminia na EKG: každý druhý komplex - extrasystol

Okrem toho izolovaný pár extrasystolov (dva po sebe) a časté skupinové extrasystoly, ak sú sledované v rade v množstve troch alebo viacerých. V druhom prípade extrasystol môže byť považovaný za krátky jog ventrikulárnej tachykardie.

Podľa štatistík vyskytuje extrasystol viac ako 68% ľudí. Súčasne väčšina (63%) je ventrikulárne extrasystoly, približne 25% je predsiene a zvyšné prípady sú v supraventrikulárnej bigeminii a trigeminii, ako aj ich kombináciách. Výskyt ventrikulárnej bigeminie je zaznamenaný u viac ako 60% pacientov s myokardiálnou ischémiou a viac ako u 80% pacientov s akútnym infarktom myokardu.

Príčiny bigeminie a trigeminie

Normálne jediné predsieňové a ventrikulárne extrasystoly sa normálne vyskytujú u zdravých osôb. Takmer nie sú cítiť a nespôsobujú nepríjemné pocity. Častejšie extrasystoly, ako napríklad aloritmia, ako aj časté spárované extrasystoly a jogy komorovej tachykardie, nemožno považovať za normálny variant a sú dôvodom pre podrobné vyšetrenie kardiovaskulárneho systému.

Takže hlavné príčiny epizód bigeminy a trigeminie sú:

Akútny infarkt myokardu, srdcová Predávkovanie gligozidami alebo tzv glykozid intoxikácie drogy digitalis a digitalisu - strophanthin, digoxín, Korglikon atď., Získané mitrálnej a aortálnej ventily Prenesená reumatickou horúčku (reumatizmu) s léziami vnútorný obal srdca - endokarditída, dôsledky myokarditída - zápal v hrúbke srdcového svalu a dokonca aj menšie zmeny zúženia sú základom pre patologickú cirkuláciu pulzu cez vlákna amyokardiálny infarkt, postinfrakčná kardiozarkóza (PICS) - zmeny v normálnej štruktúre myokardu.

Ak pacient po úplnom vyšetrení nenašiel organické poškodenie myokardu, je pravdepodobné, že príčinou bigemií a trigeminie je narušenie vegetatívnych účinkov na srdce pri vegetatívno-vaskulárnej dystónii. Táto patológia vyžaduje konzultáciu s neurológom.

Symptómy bigeminie a trigeminie

Symptómy predčasných úderov typu bi- alebo trigeminie pozostávajú zo srdcových a neurologických symptómov.

Srdcové prejavy pozostávajú z pocitu rytmického tlaku pacienta v oblasti srdca, ktorý sa strieda so zmyslom zastavenia, vyblednutia srdca. Toto obdobie zodpovedá kompenzačnej pauze na EKG. Existuje tiež vnútorný tras, pocit nedostatku vzduchu a nepohodlie za hrudnou kosťou alebo v ľavej polovici hrudníka s prítlačným alebo bodavým znakom.

Neurologické príznaky sa vyskytujú v dôsledku porušenia celého cyklu srdcového tepu, čo vedie k nedostatočnému množstvu krvi prúdiacej do mozgu. V tomto prípade môže pacient pocítiť letargiu, ospalosť, blikajúce mušky pred očami a slabosť. V zriedkavých prípadoch sa môže objaviť krátkodobá synkopa, najmä ak je alorytmia kombinovaná s inými poruchami srdcového rytmu.

V prípade podobných symptómov, najmä tých, ktoré sú spojené s vysokým alebo nízkym krvným tlakom, by mal pacient ihneď konzultovať s lekárom (na klinike alebo pri núdzovej zdravotnej starostlivosti).

diagnostika

Diagnóza bigeminie a trigeminie sa objaví po EKG.

extrasystoly podľa typu bigeminie, trigeminie a kvadrigémie na EKG

V prípade, že pacient zaznamenáva pravidelné podobné sťažnosti, ale na EKG sa zaznamenávajú len jednotlivé extrasystoly, pacient je povinný denne monitorovať krvný tlak a EKG (podľa Holtera). To je nevyhnutné na "zachytenie" extrasystolov, posúdenie stupňovania extrasystolov Ryanom (Rayn) alebo Launom (Lown) a získanie prognostickej klasifikácie extrasystolov (pozri nižšie).

Ďalej, ak je pacient skutočne registrovaný bigeminia alebo trigeminia, je potrebné vykonať úplné vyšetrenie na určenie príčiny arytmie. Dodatočné metódy skúšania sú pridelené:

Všeobecné a biochemické krvné testy na elimináciu zápalového procesu a na vyhodnotenie spektra krvných lipidov (aterosklerózy a koronárneho ochorenia), ultrazvuku srdca alebo Echo-x (echokardiografia), ktoré umožňujú identifikovať štrukturálne alebo morfologické zmeny v srdci. zaťaženie (bežecký pás - test, 6 minútový test, bicyklová ergometria) na posúdenie významu fyzickej aktivity pri výskyte bigeminie a trigeminie, ako aj na stanovenie tolerancie fyzickej aktivity počas ischémie alebo chronickej bežné srdcové zlyhanie.

Video: bigeminy na elektrokardiograme

liečba

Ak pacient vylúčil organické srdcové ochorenia ako príčinu bigeminie a trigeminie, potom potrebuje vyšetriť neurológ s liečbou vegetatívno-vaskulárnej dystónie.

Po prvé je potrebné opraviť spôsob života s dostatočným množstvom jedla a spôsobom práce a odpočinku. Je tiež potrebné normalizovať psychický stav pacienta a poskytnúť psycho-emocionálny komfort. Kontrastujúce duše, nalievanie a trenie vlhkou handričkou sú veľmi dobre vycvičené kardiovaskulárnym systémom.

V prípade, že pacient má ako príčinu konkrétne srdcové ochorenie, vyžaduje liečbu bez zlyhania. V niektorých prípadoch môže byť indikovaná aj chirurgická korekcia srdcových ochorení.

Okrem primárnej liečby sú pacientovi predpísané na nepretržité používanie beta-adrenergné blokátory, napríklad sotalol, nebilet, coronal, concor a ďalšie, ako aj blokátory vápnikového kanála, diltiazem, verapamil atď.. Tieto lieky môžu znížiť srdcovú frekvenciu a znížiť vodivosť patologických impulzov ventrikulárneho myokardu.

Cordarone, lidokaín a chinidín na intravenózne podanie sa používajú ako núdzová pomoc v prípade náhleho výskytu častých bigeminií alebo trigeminie.

V prípade, že je antiarytmická liečba kontraindikovaná pacientovi alebo je zistená jeho zlá tolerancia a / alebo neúčinnosť, musí sa odstrániť potreba RFA (rádiofrekvenčná ablácia) - čo je kaučutie predsieňového tkaniva alebo komory, ktorou prechádzajú patologické impulzy.

Sú možné komplikácie bigeminie a trigeminie?

Komplikácie sa môžu objaviť u pacientov s akýmkoľvek extrasystolom - ventrikulárnym a predsieňovým.

Predčasné predčasné predsieňovanie sa môže zmeniť na fibriláciu predsiení a flutter a ventrikulárnu bigeminiu alebo trigeminiu na ventrikulárnu tachykardiu, na komorovú fibriláciu a viesť k asystolii (zastavenie srdca). Prevencia komplikácií je včasný začiatok liečby chorôb vedúcich k bigeminii a trigeminii.

výhľad

Samostatné extrasystoly v zásade nie sú nebezpečné bez organickej patológie srdca, na rozdiel od skupiny a spárované, čo môže viesť k paroxyzému komorovej tachykardie.

Tabuľka klasifikácie komorových extrasystolov pomocou Lown

Prognóza bigeminie a trigeminie je determinovaná prognostickou klasifikáciou extrasystolov Lown (Lown):

Stupeň 1 - menej ako 30 jednorázových extrasystolov za hodinu, stupeň 2 - viac ako 30 jednorázových extrasystolov za hodinu, stupeň 3 - polymorfné (rôzne tvary) a polytopické (z rôznych častí komorového myokardu) extrasystoly, extrasystoly, stupeň 5 - "skoré" extrasystoly, keď extrasystoly vznikajú na pozadí stále pretrvávajúcej normálnej kontrakcie srdca.

Preto prognóza pre prvé dve triedy je priaznivá, napríklad ak má pacient niekoľko extrasystolov za hodinu, pravidelne sa strieda s normálnymi kontrakciami srdca po jednom alebo dvoch.
Tretie až piate triedy sú prognosticky nepriaznivé, pretože existuje vysoké riziko vzniku fatálnych porúch rytmu. To znamená, že ak bigeminia a trigeminia striedajú so spárovanými, skupinovými alebo skorými extrasystoly, môžu byť nebezpečné z hľadiska vývoja komplikácií.

Na záver treba poznamenať, že extrasystoly typu bigeminia a trigeminie sú nebezpečné len vtedy, ak sú spôsobené vážnou patológiou myokardu. Inak, napríklad v prípade vegetatívne-vaskulárnej dystónie, tento typ extrasystolov zmizne, keď sa normalizuje vplyv autonómnych nervov na srdce.

Krok 1: plaťte za konzultáciu pomocou formulára → Krok 2: po zaplatení položte svoju otázku v nižšie uvedenom formulári ↓ Krok 3: Môžete tiež poďakovať špecialistovi inou platbou za ľubovoľnú sumu ↑

Hodnotenie a charakteristiky extrasystolov. Alorytmia, bigeminia, trigeminia

Na EKG sa väčšina extrasystolov líši od cyklov OR v rôznych tvaroch alebo smeroch (vzhľadom k obrysom) alebo od polohy P vlny (supraventrikulárne extrasystoly) alebo od šírky, tvaru a smeru jednotlivých QRST zubov (komorové extrasystoly), niektorých ďalších znakov, ako aj po extrasystole sa zvýšila pauza. Táto pauza sa nazýva kompenzačná, pretože je dlhšia ako intervaly medzi jednotlivými cyklami OR, ako keby úplne alebo nekompletne kompenzovala (úplná alebo nekompletná kompenzačná prestávka) skrátený pre-ektopický interval. Kompletná kompenzačná pauza (CP) sa nazýva, ak je súčet s pre-ektopickým intervalom, ktorý sa rovná trvaniu a súčtu intervalov interceptorov s 2 cyklami. Neúplné KP je kratšie ako plné. Po vložení extrasystolov chýba kompenzačná prestávka, ak je extrasystol zaznamenaný na pozadí predsieňovej fibrilácie a ak sa lokalizácia extrasystolov a vodičov hlavného rytmu zhoduje.

P-vlna alebo komplex QRS, ktoré určujú lokalizáciu monofokálnych extrasystolov, často majú rovnaký tvar, ale môžu sa líšiť v dôsledku porúch vedenia.

Hodnotenie extrasystolov sa uskutočňuje podľa rôznych parametrov.

Jednotlivé (jednorazové) extrasystoly sú reprezentované oddelenými predčasnými cyklami celkovo nie viac ako 5 za 1 min. Mierne časté jednotlivé ES sú reprezentované samostatnými predčasnými redukciami v množstve od 6 do 10 za 1 minútu. Ak je počet jednotlivých ES v 1 min. viac ako 10, sú označované ako časté jediné extrasystoly.

Extrasystol sa nazýva čoskoro, ak je prvý zub (P alebo QRS) vrstvený na vlne T pred extrasystolom cyklu PR.

Spárované extrasystoly (spárované extrasystoly). ide o dve ES nasledujúce po sebe s krátkym intervalom (menej ako 0,6 s). Prvému z nich predchádza interval spojky, po druhom sa stanoví kompenzačná prestávka. Takéto extrasystoly sú nepriaznivou prognózou, pretože často predchádza výskytu paroxyzmálnej tachykardie.

Vložený (interpolovaný) extrasystol (WEC) je extrasystol, ktorý sa nachádza medzi dvoma susednými cyklami hlavného rytmu. Hrúbka všetkých veterných elektrární - skoro alebo vznikla na pozadí bradykardie. Toto je zvyčajne ventrikulárny alebo AV extrasystol, ale v zriedkavých prípadoch môže byť WEC predsiene. WPP nemá žiadnu kompenzačnú pauzu. Interval OP, v ktorom je zaklinený (P - P), sa nezmení, avšak v dôsledku zvýšenia intervalu P - Q post - extrasystolického cyklu sa často pozoruje mierne zvýšenie intervalu R - R tohto cyklu. Zaznamenáva sa aj často aberantnosť postextrasystolického QRS komplexu v dôsledku funkčnej intraventrikulárnej blokády.

Alorhytmia (alorytmický extrasystol) je extrasystol, v ktorom sa ES vyskytuje pravidelne po rovnakom počte cyklov OR: bigeminia, trigeminia atď.

Bigeminia (extrasystolická bigeminia). Extrasystoly sa zaznamenávajú pravidelne pre každý cyklus OP, t.j. sa pozoruje striedanie, napríklad sínusové a extrasystolické cykly v pomere 1: 1. Intervaly spojenia všetkých extrasystolov sú rovnaké.

Trigeminie. Pozoruje sa v dvoch variantoch: 1) extrasystol by mal byť pravidelne po dvoch cykloch OR, opakovane mnohokrát, tj striedanie sínusových a extrasystolických cyklov v pomere 2: 1; 2) dve extrasystoly, bežiace v rade (párové extrasystoly), pravidelne po jednom cykle OR, t.j. pomer sínusových a extrasystolických cyklov je 1: 2. Druhá možnosť je správnejšie označená ako predčasné dvojité spomalenie typu trigeminie a hodnotená ako závažnejšia patológia porúch rytmu.

Quadrigeminia je extrasystol, pri ktorom sa po troch cykloch OR pravidelne sleduje extrasystol, to znamená pomer cyklov OR ku extrasystolickému 3: 1. Druhý variant je tiež zriedka možný, podobne ako druhý variant trigeminie, ale s pomerom 1: 3 alebo 2: 2.

Skryté extrasystoly (alorhytmické). Na pozadí registrovaného alorhymu (akejkoľvek formy) sa pozorovali oblasti EKG bez extrasystolov a s nepárnym počtom OR cyklov medzi posledným ES v zázname alorhytmie a prvým ES nasledujúceho obdobia alorhytmie.

Obsah predmetu "EKG na extrasystoloch":

Internet ambulancie zdravotníckych portálov

Napíšte o nedostatkoch [e-mail chránený]

trigeminie

Trigeminia - (trigeminia) - srdcová arytmia, pri ktorej sa srdcový tep kombinuje do troch skupín. Prvá kontrakcia je zvyčajne normálna a druhá a tretia sú skoré extrasystoly (pozri Ektopická systóla).

Nájdených v 15 otázkach:

Kardiológ 12. marca 2015 / @ anonymný / Nazarovo

. od 18:00 do 19:00 Z nich: • Jeden 422 (188 v noci), max. množstvo za hodinu - 62 od 18:00 do 19:00. • Typ trigeminie 3 (v noci) v 1 epizóde. Trvanie epizódy 00:00:00. Celkový deň noci 13: 22- -14: 00 14: 00- -15: 00 15: 00- 16: 00 16: 00-17. otvoriť

Kardiológ 3. júna 2014 / Alyona / Tver

. alebo sínusovej arytmie. Tabuľka všeobecných štatistických údajov o poruchách srdcového rytmu: celkový počet komôr 116 kusov jediný 116 kusov bigeminy 5/25 (ep / kusy), supraventrikulárne 535 kusov jednoduché 388 kusov spárované 71 kusov skupina 1/5 (ep / kusy) 1/4 trigeminia ) otvorené

Kardiológ 6. februára 2014 / @ Anonymous / Moskva

. Sinusový rytmus.Min.CHSS 69, max.173, priemer 98. Cirkadiánny index 1.19, Ventrikulárny e / s 2. Supraventrikulárne e / s 5180, jednotlivé a skupiny, trigeminia je zaznamenaná. V segmente ST sa nezistili žiadne významné výkyvy. Ďakujeme vopred za vašu odpoveď. S pozdravom, otvorená Irina

Kardiológ 21. apríla 2013 / Alexander...

. popoludní, 106 v noci), osamelý 7603 (4862 popoludní, 2741 v noci), podľa typu bigemia 1081 (410 popoludní, 671 v noci), trigeminia typu 2173 (1227 popoludní, 946 v noci). Dynamika st-t. odchýlky st segmentu nie sú zaznamenané. Dynamika intervalu qt. Rozšírený qt: qt syndróm. otvoriť

Detský kardiológ 13. septembra 2012 / Elena / Komsomolsk-on-Amur

. EKG dieťa vo veku 6 rokov. Záverom je napísané: Sinus bradyarrhythmia (Vyjadrené). Jednorazové supraventrikulárne extrasystoly. Trigeminie. Polo-vertikálna elektrická poloha srdca. Odchýlka elektrickej osi doprava. Skrátený PQ interval (syndróm

kardiológ 22. augusta 2012 / Marina

Vážený pane doktor, mám 54g, trpím žltomnosťou, niekedy sú trigeniemi a paroxysmi žltej farby.Tchikardii.Uzi-do veku, žiadna antirhythmická pomoc, snažila som sa otvoriť (1 ďalší odkaz)

22. augusta 2012 / Marina

nestabilná ventrikulárna tachykardia, extrasystolická ventrikulárna arytmia jav t.ch. aloritrirovannaya Yav t.ch.

Pediatrický kardiológ 24. mája 2012 / Elena / Vladimir

. AQRS, krupobitie. 71 HR, 152 Záver: migrácia kardiostimulátora s HR = 152 jednotiek / min Jednorazové a skupinové komorové extrasystoly. Trigeminie. Kompletná blokáda pravého ramena zväzku. Aké závažné je to a ak sú výsledky EKG správne, ak je dieťa v kontakte. otvoriť

Kardiológ 23. mája 2012 / Natalia / 0

. a parný kúpeľ. Dočasná alorhytmia typu bi-, trigeminie, predčasných komorových úderov. (ZHES iba 8667, iba bigeminy 551, trigeminia 38) Po ukončení odporúčania. Concor 5 mg raz denne. diéty a obmedzenie fyzického stresu. otvoriť

Kardiológ 7. septembra 2010 / Alexey / Surgut

. za minútu v aktívnom čase, častá ventrikulárna ektopická aktivita - 3291 ventrikulárnych extrasystolov, ventrikulárna biterémia - 15, spárovaná - 1, solitérne komorové extrasystoly - 3236, prechodné zmeny segmentu ST nie sú registrované; Echokardiografia. otvoriť

Kardiológ 4. marca 2010 / Valentine... / Saki

. Normálna srdcová frekvencia. HR = 66 beats./min. Časté (57 na vstup) extrasystoly komôr. Bigemínia. Trigeminia Výkonné pomalé vlny malého obdobia (od 10 do 30 s), pravdepodobne centrálneho pôvodu, na pozadí neadekvátnych. otvoriť

Kardiológ 18. decembra 2009 / Ekaterina... / 0

. -Betalok ZOK 2r / d + Alllapinin 3t / d za mesiac 4. Po mesiaci som znova nastavil Holter - Acorn Extrasystoles 22052, bigeminy 551, trigeminia - 448, min HR-52, max. sec. epizódy AV blokády 1 stupňa. otvoriť

. HR 83 / min, max. 148 / min, min. 58 / min Zaznamenalo sa 28872 ventrikulárnych extrasystolov, vrátane 588 veršov, trigeminia, celkovo 1,465 a 6-bigeminia, 20 atriálnych extrasystolov. Mesiac užívam amiodorón 2 tablety denne. Bolesti sa stali o niečo menej, ale. otvoriť

. ektopická aktivita s max. číslo 854e / s za hodinu, para. Polymorfné ventrikulárne extrasystoly, bigeminy, trigeminiya. variabilita rytmu je normálna. Kardiológ vymenoval Concor Cor, Magne B6, ale nenastali žiadne zmeny a došlo k prerušeniam. otvoriť

Ventrikulárny extrasystol

Ventrikulárne extrasystoly (rovnako ako predsiene) sa môžu vyskytnúť aj u zdravých jedincov bez toho, aby boli sprevádzané klinikou a bez významných následkov (obrázok 12.19). Zdrojom komorových extrasystolov je zvyčajne ektopické centrum v komorách. Na EKG sa zaznamenávajú široké QRS komplexy, pretože impulz sa pomaly šíri cez ventrikulárny myokard, hlavne v dôsledku medzibunkových kontaktov a nie cez vodivý systém srdca. Zub P pred QRS komplexom extrasystolov chýba.

Ventrikulárne extrasystoly u pacientov s poškodením štruktúry srdca vyžadujú osobitnú pozornosť. Napríklad, ventrikulárne extrasystoly sú často pozorované u pacientov s infarktom myokardu. Časté komorové extrasystoly (viac ako 10 / h), ako aj párové alebo trojité - nepriaznivé prognostické znamienko, ktoré poukazuje na vysoké riziko úmrtia u pacientov v tejto kategórii.

Extrasystoly môžu pravidelne sledovať určité množstvo normálnych kontrakcií srdca. Preto je bigeminia nasledujúca extrasystoly pre každý normálny komorový komplex, trihéminia na každú sekundu, quadriheminia pre každú tretinu atď.

Asymptomatické ventrikulárne extrasystoly u zdravých jedincov nevyžadujú liečbu. Beta-blokátory (antiarytmiká triedy II) sú vystavené osobám, ktorých komorové extrasystoly sú sprevádzané klinickými prejavmi.

Ventrikulárna tachykardia

Tri po sebe idúce ventrikulárne extrasystoly by sa mali považovať za paroxizmus ventrikulárnej tachykardie (obrázok 12.20). Existujú dve formy ventrikulárnej tachykardie (VT): pretrvávajúce, ktoré trvajú viac ako 30 s alebo vyžadujú prerušenie v dôsledku závažných symptómov a nestabilné. Obe formy VT sú zvyčajne pozorované u pacientov so štrukturálnymi zmenami v myokarde, ale niekedy sa môžu vyskytnúť u zdravých jedincov.

Klinické príznaky KT sa líšia v závislosti od trvania paroxyzmie tachykardie a prítomnosti srdcového ochorenia pozadia. Symptómy nízkeho srdcového výdaja sú typické: hypotenzia a strata vedomia.

Pri ZhT na elektrokardiograme sú registrované široké QRS komplexy s frekvenciou 100 - 200 min-1. S monomorfnými VT, QRS komplexy majú rovnaký tvar; v prípade polymorfnej VT sa ich forma stále mení, čo naznačuje, že depolarizácia sa vyskytuje pri pôsobení impulzov pochádzajúcich z rôznych ohniskov automatizmu v komorách. Niektoré arytmie, napríklad atriálna tachykardia s blokovaním zväzku His, sa môžu podobať VT. Diferenciálna diagnostika sa v týchto prípadoch uskutočňuje na základe analýzy vzájomného usporiadania zubov P a QRS komplexov (na VT nie je medzi nimi spojenie). Elektrofyziologické mechanizmy výskytu VT sa líšia u rôznych pacientov. Aj keď príčinou VT môže byť zvýšenie automatizácie ektopických foci, je teraz všeobecne akceptované, že najčastejšie toto poruchy rytmu sú spôsobené opätovným vstupom excitačnej vlny.

Doprevádzané klinickými prejavmi alebo pretrvávajúcimi paroxyzmami VT vyžadujú osobitnú pozornosť, pretože môžu byť transformované do ventrikulárnej fibrilácie - stav, ktorý ohrozuje život pacienta pri absencii núdzovej starostlivosti. Liečba pacientov s VT zvyčajne začína elektrickou kardioverziou a následným podaním antiarytmických látok na potlačenie komorového rytmu. V niektorých prípadoch je indikovaná implantácia permanentného defibrilátora. Metódy liečby asymptomatickej alebo nestabilnej VT zostávajú predmetom diskusie, pretože použitie antiarytmických liekov nezdá sa, že zlepšuje dlhodobú prognózu, ale môže sa zhoršiť v dôsledku vedľajších účinkov (arytmogénnych) antiarytmík.

Pirouetová tachykardia (Torsades de pointes)

Torsades de pointes alebo pirouetová ventrikulárna tachykardia je charakterizovaná skutočnosťou, že na EKG komplexy QRS neustále menia amplitúdu, akoby sa otáčali okolo izoelektrickej línie (obrázok 12.21). Po depolarizácii v zmenenom myokarde (spúšťacou aktivitou) môže byť príčinou torsades de pointe, najmä u pacientov s predĺženým QT intervalom, napríklad pri užívaní niektorých antiarytmických liekov vrátane 2% pacientov užívajúcich chinín s elektrolytovými poruchami (hypokaliémia, hypomagnémia ) alebo vrodené predĺženie QT intervalu.

Pirouetová tachykardia je takmer vždy sprevádzaná zhoršenou hemodynamikou, ale často ide sama o sebe. Paroxysm torsades de pointe je vystavený riziku náhlej straty vedomia a vzniku fibrilácie komôr. Ak sa objaví torsades de pointe za prítomnosti porúch liekov alebo elektrolytov, zrušenie liekov alebo obnovenie indukcie elektrolytu pomáha eliminovať arytmie. Intravenózne podanie magnézie vám tiež umožňuje obnoviť normálny rytmus. Okrem toho liečba pacientov v tejto kategórii by mala byť zameraná na skrátenie QT intervalu a prevenciu opakujúcich sa paroxyzmov (vrátane intravenóznych injekcií izoproterenolu a inštalácie umelého kardiostimulátora).

Na rozdiel od toho u pacientov s vrodeným predĺžením QT intervalu sú lieky prvej línie betablokátory, pretože v týchto prípadoch môže stimulácia sympatického nervového systému viesť k zvýšeným arytmiám.

Čítať ďalej: Komorová fibrilácia

Srdcová trigeminia je druh extrasystoly, pri ktorom je každé tretie excitovanie a kontrakcia myokardu predčasné. Epizódy bigeminie a trigeminie sa môžu objaviť aj u prakticky zdravých jedincov, ale v mnohých prípadoch naznačujú prítomnosť štrukturálnych a funkčných porúch kardiovaskulárneho systému.

Príčiny trigeminie

Epizóda trigeminie sa môže objaviť aj u zdravého človeka. Podľa rôznych údajov je frekvencia detekcie tohto typu arytmie počas dňa na pozadí celkového zdravia 50-90% s tendenciou k nárastu s vekom.

Často však výskyt trigeminie je spôsobený určitými patologickými procesmi v tele, ako sú:

Zlé návyky: fajčenie, zneužívanie alkoholu, užívanie omamných a iných psychoaktívnych látok. Nadbytočná spotreba čaju a kávy. Štrukturálne poškodenie myokardu. Endokrinné choroby. Poruchy rovnováhy elektrolytov a iné.

Po identifikácii trigeminie nie je vždy možné identifikovať príčinu jej vývoja. Ďalšie terapeutické taktiky závisia viac od špecifického typu arytmie ako od príčiny jej vývoja.

Typy trigeminie

Trigeminy sa líšia v závislosti od umiestnenia centra predčasného budenia. V súlade s tým sa izoluje supraventrikulárna a ventrikulárna trigeminia.

Zdrojom supraventrikulárnej trihéminie je zameranie predčasného budenia umiestneného v systéme srdcového vedenia nad bodom rozvetvenia His bundle. Táto oblasť zahŕňa štruktúry vodivého systému, ktoré prechádzajú do predsieňového myokardu.

Ventrikulárna trigeminia sa vyvíja v dôsledku výskytu predčasného impulzu pod vekom zväzku His. Zvyčajne sú zdrojmi extrasystolov vlákna Purkinje, ktoré prenikajú do ventrikulárneho myokardu.

Supraventrikulárna trigeminia: čo je to?

Príčinou vzniku supraventrikulárnej trigeminie je patologický impulz, ktorý sa vyskytuje v štruktúrach srdcového vodivého systému umiestneného v oblasti predsieňového myokardu. Z klinického hľadiska sa tento typ arytmie nemusí prejaviť žiadnym spôsobom, avšak väčšina pacientov má takéto sťažnosti ako:

"Prerušenia" v práci srdca. Pocit "prevrátenia" v hrudníku. Všeobecné ťažkosti, úzkosť.

Niektorí pacienti tiež opisujú dýchavičnosť, závraty a bolesti za hrudnou kosťou, ku ktorým dochádza počas epizódy extrasystoly. Tieto príznaky sú však spôsobené viac vegetatívnou odpoveďou ako významnými obehovými poruchami.

Na EKG je supraventrikulárna trigeminia charakterizovaná predčasnými QRS komplexmi s predchádzajúcimi zubami P, ako aj nekompletná kompenzačná pauza. Extrasystole sa vyskytuje každé dva dni normálneho srdca. Na objasnenie diagnózy je potrebné monitorovanie holterov.

Zvyčajne supraventrikulárna trigeminia nevyžaduje špeciálnu liečbu. V niektorých prípadoch je pacientovi preukázaná antiarytmická liečba beta-blokátormi alebo antagonistami vápnika, ako aj sedatívami, pretože táto arytmia často sprevádza duševné a psychosomatické poruchy neurotického stupňa.

Ventrikulárna trigeminia

Ventrikulárne predčasné údery typu trigeminia sa vyvíjajú v dôsledku predčasnej excitácie, ktorej zdrojom je ventrikulárny myokard srdca. Tento typ arytmie je oveľa bežnejší ako supraventrikulárne predčasné údery, vyskytuje sa na pozadí štrukturálnych zmien v kardiovaskulárnom systéme, čo vedie k iným terapeutickým prístupom.

Klinický obraz komorovej trigeminie je podobný ako u supraventrikulárnych, ale často sú identifikované objektívne symptómy arytmie:

Nepravidelný pulz. Nerovnomerná pulzácia, určená palpáciou vrcholu srdca. Auskultúra počúvala predčasný tlkot srdca s charakteristickým hlasným tónom.

Ventrikulárna trigeminia je oveľa častejšie sprevádzaná dýchavičnosťou, slabosťou, závratmi a bolesťou za hrudnou kosťou.

Komorová trigeminia na EKG

V typických prípadoch elektrokardiografická charakteristika komorovej trigeminie zahŕňa:

Prítomnosť predčasných komplexov QRS bez predchádzajúcich zubov P. Komplexy QRS sa rozširujú (viac ako 0,12 sekúnd), deformujú sa a môžu sa podobať blokáde zväzku His balíka. Prítomnosť úplnej kompenzačnej pauzy.

Extrasystol sa vyskytuje každé dve normálne kontrakcie (algorytmia typu trigeminie). Na objasnenie diagnózy je potrebné monitorovanie Holtera, ktoré dokáže odhaliť kombináciu bigeminie a trigeminie, ako aj iných porúch srdcového rytmu a vedenia.

Komorová trigeminia: liečba

Liečba ventrikulárnej trigeminie sa nelíši od akejkoľvek inej formy predčasných komorových úderov. Je nevyhnutné liečiť hlavné ochorenie srdca, aby sa kompenzoval a stabilizoval stav.

Pri liečbe predčasných srdcových komôr typu trigeminie sa používajú rôzne triedy antiarytmických liekov. Výber konkrétneho činidla závisí od celkového stavu pacienta a od formy komorovej trigeminie.

Kardiológ sa zaoberá liečbou srdcových chorôb Na základe výberu špecialistu

a zdravie pacienta.

Používajte hodnotenie lekárov, ktoré je založené na spätnej väzbe pacienta.

Ako sa alorhytmia líši v type, jej prejavu a liečbe

Porucha srdcového rytmu, v ktorej dochádza k pravidelnému striedaniu (cez jednu, dve alebo tri kontrakcie) normálnych a mimoriadnych vĺn (extrasystoly), sa nazýva alorhytmia. Je obrazne nazývaný poriadny chaos. Ektopické zameranie môže byť v atriovom, atrioventrikulárnom uzle, ako aj v ventrikulárnom myokardu (najčastejšie). Na liečbu predpísaných liekov alebo chirurgických zákrokov.

Prečítajte si v tomto článku.

Prečo sa vyskytujú ventrikulárne alorhytmie?

Ak sa u zdravých ľudí objaví vzácne mimoriadne kontrakcie, nevyžaduje lekársku korekciu, potom alorytmia znamená prítomnosť stabilného zdroja patologických impulzov v myokarde, významné porušenie excitability a vodivosti myokardu. Príčiny tejto patológie môžu byť:

A tu je viac o parasystole na EKG.

Klasifikácia podľa typu

Alloritmia je usporiadaná verzia extrasystolu, v ktorej sa na EKG nachádza striedanie abnormálnych a normálnych komplexov. V závislosti od ich pomeru boli identifikované viaceré formy narušenia rytmu.

bigemínia

Po každej normálnej excitačnej vlne na EKG sa zaznamená predčasná kontrakcia z patologického zamerania.

trigeminie

Existujú dve možnosti pre vzhľad extrasystolov:

 • dva normálne srdcové a jeden extrasystol;
 • jeden správny komplex a dva mimoriadne.

Táto forma arytmie spravidla odráža zhoršenú elektrickú stabilitu myokardu počas srdcového infarktu, myokarditídy a endokarditídy.

quadrigeminie

Vyskytne sa, ak sa po troch normálnych systolických vlnách vyskytne jeden extrasystol. Tvrdšia možnosť je inverzný vzťah - tri abnormálne kontrakcie a jedna normálna. Kvadrygeminia sú menej časté ako bigeminia a trigeminia, v priebehu času sa môžu transformovať na predsieňový alebo ventrikulárny flutter.

Predsieňový flutter v dôsledku alorytmie

Symptómy epizód aloritmie

Poruchy rytmu v alorytmickej forme extrasystolov sa vykonávajú na kardiologické a neurologické prejavy. Pacienti zaznamenávajú pravidelné trepky v ľavej polovici hrudníka, ktoré sa striedajú s pocitom vyblednutia srdcovej činnosti. Zvyčajne dochádza k bolesti z kŕčajúceho alebo piercingu, ťažkosti s dýchaním.

Impulz pre mimoriadne kontrakcie sa môže vyskytnúť v akejkoľvek časti vodivého systému, nedosahuje časti srdca nerovnakou rýchlosťou. Z tohto dôvodu je narušená sekvencia excitácie vlákien a synchrónna činnosť srdca. Nedostatočné množstvo krvi vstupuje do komôr, čo znižuje srdcový výkon. Chudobná výživa mozgu sa prejavuje:

 • závraty,
 • všeobecná slabosť
 • tmavé oči
 • mdloby.

Starší pacienti s aterosklerotickými zmenami v tepnách, ktoré dodávajú mozog, môžu mať ischemické ataky a príznaky mŕtvice.

Pozrite sa na video o arytmii, jej typoch a liečbe:

Diagnostické metódy

Detekcia aloritmie na EKG zvyčajne nie je ťažké. V zriedkavých prípadoch môže byť narušenie rytmu zaznamenané s denným monitorovaním od spoločnosti Holter. Ale diagnostické vyhľadávanie nekončí tam, ak príčina tejto arytmie nie je známa. Preto sa pacientom s novo diagnostikovaným extrasystolom podáva:

 • Ultrazvuk na detekciu malformácií, endokarditídy;
 • EKG s testami na cvičenie alebo stresom EchoCG na určenie tolerancie fyzickej aktivity a možných prejavov zlyhania obehu, ischémie myokardu;
 • krvný test na určenie aktivity zápalu, stav metabolizmu cholesterolu;
 • CT a MRI scintigrafiu na štúdium štruktúry srdcového svalu;
 • elektrofyziologická štúdia na zistenie skrytých foriem alorhytmie.

Možnosti liečby

Obnova srdcového rytmu počas aloritmie sa uskutočňuje výberom antiarytmických liekov, pričom neúčinnosť je predpísaná rádiofrekvenčnou abláciou.

lekársky

Prítomnosť častých záchvatov alorhytmie, klinické prejavy srdcových arytmií, ako aj vaginálne poruchy systémového a intrakardiálneho krvného toku sú indikáciami na predpisovanie liekov, ktoré blokujú:

 • beta adrenoreceptory - bisoprolol, Atenol;
 • kalcium kanály - Verapamil, Diltiazem;
 • sodíkové kanály - novokainamid, lidokaín;
 • draslíkové kanály - Sotalol, Cordaron.

Ak sa dosiahne trvalé zlepšenie, postupné zníženie dávky je možné po dvoch mesiacoch stabilizácie rytmu. Pri malígnej forme arytmie môže byť hrozba jej premeny na predsieňovú alebo ventrikulárnu fibriláciu a užívanie antiarytmických liekov môže byť celoživotné. Pre účinnú liečbu je potrebné nájsť príčinu extrasystolov a vykonať plnohodnotnú liečbu ochorenia pozadia.

Pri užívaní liekov sa aktívne uhlie podáva vo vysokých dávkach, podáva sa Unithiol a podáva sa draselná soľ. Premývanie žalúdka, infúzna terapia a hemodialýza sú neúčinné.

chirurgický

V niektorých prípadoch nie je možné obnoviť normálny rytmus aj pri zmene viacerých liekov a ich kombinácii. V tomto prípade je priradený postup rádiofrekvenčnej ablácie (kauterizácie) zdroja extrasystolov, ak bol identifikovaný. Ak nie je možné zistiť patologickú zónu excitácie a ťažký stav pacienta abláciou, môže byť vytvorený umelý celkový priečny blok, potom môže byť inštalovaný kardiostimulátor.

A tu je viac o predsieňovej arytmii.

Alorhytmia je striedanie extrasystolov s normálnym drvením v určitom pomere. Bigeminiya a trigeminiya sú najčastejšie možnosti, vyskytujú sa v prítomnosti jaziev v myokarde, zápalovom procese alebo predávkovaní glykozidmi. Manifestácie alorhytmie sú spojené so zhoršenou funkciou srdca a nedostatočným prietokom krvi do mozgových buniek.

Diagnóza patológie zahŕňa identifikáciu arytmií, záťažové testy a hľadanie príčin vývoja. Na liečbu sa používajú antiarytmiká a rádiofrekvenčná ablácia zdroja extrasystolov.

Supraventrikulárne a ventrikulárne predčasné údery - porušenie srdcového rytmu. Existuje niekoľko variantov prejavov a foriem: časté, zriedkavé, bigeminy, polytopické, monomorfné, polymorfné, idiopatické. Aké sú príznaky tejto choroby? Ako sa lieči?

Ak sa zistí extrasystol, nemusí byť okamžite potrebné liečenie. Supraventrikulárne alebo komorové predčasné úseky srdca môžu byť prakticky eliminované len zmenami životného štýlu.

Ak máte podozrenie na arytmiu, testy vám pomôžu presne diagnostikovať. Čo je potrebné testovať na určenie diagnózy, s výnimkou krvi?

Pri chorobách srdca, aj keď nie sú jasne exprimované, sa môžu vyskytnúť polytopické extrasystoly. Sú to ventrikulárne, supraventrikulárne, predsieňové, polymorfné, osamelé, supraventrikulárne, časté. Príčiny môžu byť tiež úzkosť, takže liečba pozostáva z kombinácie liekov.

Ochorenie, ako sú predčasné predsieňové údery, môže byť osamelé, časté alebo zriedkavé, idiopatické, polytropické, blokované. Aké sú jej príznaky a príčiny vzhľadu? Ako sa to objavuje na EKG? Aká liečba je možná?

Pre extrasystoly, predsieňovú fibriláciu a tachykardiu sa používajú lieky, nové aj moderné, ako aj tie staršej generácie. Aktuálna klasifikácia antiarytmických liekov umožňuje rýchlo vybrať zo skupín na základe indikácií a kontraindikácií

Pod vplyvom určitých ochorení sa vyskytujú časté extrasystoly. Sú z rôznych typov - solitárne, veľmi časté, supraventrikulárne, monomorfné komory. Dôvody sú rôzne, vrátane. cievnych a srdcových ochorení u dospelých a detí. Aká je predpísaná liečba?

Parasystol na elektrokardiograme nie je diagnostikovaný tak často. Ochorenie má príznaky podobné extrasystole. Liečba je zmena životného štýlu, užívanie liekov, niekedy je potrebná operácia.

Funkčné extrasystoly sa môžu vyskytnúť u mladých aj starých. Dôvody často spočívajú v psychickom stave a prítomnosti chorôb, ako je IRR. Čo je určené na detekciu?

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Popis častého javu - krvácanie do oka

Nebezpečné krvácanie do oka sa nestaneKrvácanie do oka - pomerne častý jav, ktorého príčinou je porušenie cievnej steny oka.Krvácanie do oka je zbierka krvi v blízkych tkanivách oka.

Charakteristiky stenózy pľúcnej artérie u novorodencov a jej korekcia

Stenóza pľúcnej artérie (ALS) u novorodencov je zúženie lúmenu odtokového traktu pravej komory. Patologické zmeny ovplyvňujú pľúcny ventil alebo časť cievy v oblasti ventilov.

Zmiešaný náhradný mozgový hydrocefalus u dospelých

Hydrocefalus u dospelých môže byť nezávislou chorobou alebo prejavom patológie iných orgánov a systémov. U pacientov s hydrocefalom sa aktívne postupuje v procese nadmernej akumulácie cerebrospinálnej tekutiny v priestoroch mozgovomiešnenej tekutiny v dôsledku zhoršenej produkcie, obehu alebo absorpcie.

Ranná a ranná tachykardia

Príčiny tachykardie s VVD Informácie o IRR a tepovej frekvencii Klasifikácia tachykardie Diagnóza a liečbaTachykardia s VSD # 8212; Jedným z mnohých príznakov, v ktorých dochádza k výkyvom pulzu.

Indikátory hematokritu v krvnom vyšetrení: čo to je a ako sa určuje

Kompletný krvný obraz sa považuje za univerzálny. Aj keď sa skúma niekoľko ukazovateľov, všetky sú základné. Patrí medzi ne hematokrit alebo index NST.

Žila na ruke je zlomená.

Často počujem ľudí, ktorých poznám - žila na mojom ramene, nevyžadovali zranenie. Čo je to, ako sa liečiť a iné problémy roll v vlnách. Niektorí aj po spánku nájsť bolestivé tuberkulózy pod kožou alebo modra na paži.