Usi materiálne na mieste zverejniť pod redakčnou radou profesionálnych liekov, nie navyše k likuvannya. Zvertaytesya to fahіvtsіv!

S kameniami v organizme ľudí vyzerajú šťastne, notoricky, nie krátkym spôsobom. Sertsevo-sudnna systém znuєyatsya, Sudin vozduzuyutsya, vo vrachuyuchi ich elastichnist a prohіdnst, scho priniesť takú úžasnú, yak aterosklerózu a arteriálnu hypertenziu. Zničené choroby iných ľudí sú aktívne v mikrocirkulácii a trpia vážnymi zraneniami - priamou príčinou aterosklerózy. Schob unicut cich vazhkovilіkovnykh nasledovne, potrіbno nobility, yak rosshiriti sudini i vnovnyi normal krovoobіg.

Symptómy znejúceho mozgu

Je to škoda, naša hodina je aj meno, zvuk posudzovania mozgovej vlny nie je jediné, čo sa ľudia musia učiť, a mladí ľudia, a to je dôvod. Implantovanie nezdravých, alkohol, fajčenie cigariet - až do konca pokusu. Symptómy a choroby môžu byť spôsobené hriechom, tak ako sa smradia sami?

 • Ušné pole je súčasťou útoku hlavy.
 • Zapamorochennya i nap_vnepritomnost_.
 • Shumi vuhah.
 • Porushennya abo vtrata pam'yatі.
 • Підвистення стомлюваності.
 • Znížená pracezdatnost.

Ak máte pocit, že máte symptómy, nemôžete naplniť vaše oči bez rešpektu, môžete mať zápach infikuje abo infarkt. Yakscho tak symptomaticky z'yavilisya v ľuďoch Litne, bolesť môže viesť k starému nedorozumeniu.

Pretože sudcovia znie

Dôvody na zničenie krvných ciev sú chemické. Významný Škoda) a bagato іnshogo.

 1. Pôvodný rozumovі a fіzichnі navantazhennya.
 2. Stresov situácia.
 3. Perevtom na robotoch.
 4. Nervoví zažíva.
 5. Rôzni kočíky a yak visnovok - manželstvo prvej strany.
 6. Maloruhliviy sposíb život, a tse znamenajú, zastiyn procesov v organizmoch.
 7. Menej často abo nesprávne grub-great je počet kalórií, tuku a maziva. Nedostatok u ratsy ovoch_v, morské plody a ovocie.
 8. Fajčenie, nadmerné implantovanie alkoholu, najmä pivo, navyše na zníženie hormonálnej nerovnováhy a obezity.

Bagato z chich dôvodov viesť k pіdvischennya v krvi cholestrina a že na stenách lodí. Ak chcete hádať sudca Mensh prohіdnimi, smrad vlechayat kolishnyu elastichnist.

Yak rozshiriti a zmyslím sudini hlavy?

Vyskytli sa príznaky aterosklerózy a bolo nemožné ich opraviť dovga spôsobom. Aký je problém, že deti sú špecializované, všetky ležia v svedectvách analytikov a príčiny choroby. Tí, ktorí sa podieľajú na liečbe, sú sudcovia mozgového mozgu, no najmä šľachta, ale zastosovuvati їх bez odporúčania autora sa neodporúča.

 • Pred prípravou je sudca cerebellum rozdelený na skupinu statínov: mefakor, mevakos-lostatín, atómy, atorostatín, lypoford a іnshi. Sozh victorista liki zo skupiny: klofіbrat, adromіdіn, atromіd. Môže byť zastasovanі pre lіkuvannya anіnoobnie smol, cerebrolizin, yodaterapіya, lecithin.
 • Nistroglitserin - tse sudinorozshiryuvalnu Lika, yogo zasosovuyvat p_d hodina sertsevogo nasіvіv. Priymati suvoro za prikazhennyam l_karya, pretože zle dávky priyomu mozhlyve rіzke pіdvishchennya arterіalnogo vice, môžete viesť k nepotomnostі abo silné bolesti hlavy.
 • Pre zdravotníckych maklérov, ako aj komplex mikroelementov a vitamínov C, B6, PP, antioxidantov a antioxidantov.
 • Neobhdnі v takých vipadki a sudinorozshyryuvalnі medikamenti, taki, yak eufіlіn a papaverin.
 • Nevyhnutne dôležitejšie je racion jastrab. Všetky produkty, stačí zadajte zadané bagato kalorіy, silno na prvé ovocie a zeleninu, morské plody, yak rosslinnogo, tak і т.
 • Po obsadení lingvistickej ekonomiky, ako aj licencujúceho v obyazkovskom poradí a triviálnych kočíkov v prvom poschodí.
 • Okrem ošetrovania lode kontrastnou sprchou je potrebné brať prvoradé minimum raz denne.
 • Zayva Vaga - jeden z dôvodov na nákup cholesterolu na súde, v žiadnom prípade nie je potrebné.

Video: Dimka Lіkarya o sudorozshiruvalni prípravkoch

Národné metódy rozvoja sudcov

V ľudových príbehoch receptov receptov dávajú desať rokov a prechádzajú na svoju prvú generáciu, tretiu generáciu problémov. Môžes yak sudini rosdiriti v domácej mysli ľudovými metódami? Osa zloženie recepty na prirodzenom základe, yakі vikoristovuyut pre rozvoj súdneho dvora a čistenie cholesterolu nalotu.

Klasika - chasnikovy nasti

 1. 250 gramov ráno podnіbniti dal do čistej môže dať pohár, naplňte ho 300 gramami alkoholu, stačí vymazať a dať ju do tmavšieho chladného počasia na 10-12 dní. Poti sumі dіstati, procedurálny, implantát pre ďalšiu schému:
 2. Prvý deň - kraplya infúzie na tretej časti fľaše mlieka, vezmite si to v natsheterse, pіslya priyryom nebudú mať štyridsať chilin. Pred kolom za 30 khvilin - dva krakl, pred večerou, aj pre ďalší rok - tri krapl.
 3. Iný deň trvám trikrát, užívam jednu dávku denne. Takže, vezmite to až do konca posledného dňa, vosstann krá priyma ptsya pätnásť krapel.
 4. Príďte si piť nápoj na schému, ala kraplі zbavlyuyut, v koži priyom na jednej.
 5. Dyshovshy na jeden kraplі, pribrіbno priymati nastenku na dvadsaťpäť krapel, vľavo sa nezastaví, takozhi zapivayuchi С-един tretinyu fľašu mlieka.

Viac informácií o zlepšení zdravia s hodinami nájdete tu.

Inshі dієvі recepty

 • Koru i listy vishusti i podrіbniti. V záujme čaju, varenie v pomere k fľaši posypeme jednu stolovú lyžicu čaju.
 • Podrіbniti dі stolové lyžice korene valerіani a fľaša nasіnnya kropu, všetky tse zmіshati z dvoch fliaš medu. Daly Sumíssh vyplňte 1,5 ml soli, dokončite tinktúru v thermos po dobu 24 rokov, potom vezmite primimat na jeden stôl po dobu 30 hilin, kým nie, potrebujete žiť celý nast_y.
 • Polievková lyžica kviniek hrabového by mala byť nalievaná s fľašou slanej vody, 40-60 hilin. Priymati takiy natiy je potrebný na štyridsať dní v pravidelný deň.
 • Plody ovocia (25-30 gramov) sa nalejú s 250 gramami posypania (Môžete si vziať chvost Roslini, jednu lyžicu na stôl na fľašu posypať), 40-45 gramov chilli. Priymati na jednom stole lichi trikne deň pred vašou 30-35 hilin.

Jedlo, sco rosshiryuyut sudini

Nuž, môžem vyrábať jedlo, rovnako ako sudca, myslím, že mám niečo spoločné s veterinárami?

Kolaps Ománu: nie pіdhodit za lіkuvannya sudin?

 1. Ak je chlad v mrazu, ľudia tvrdo zmrzli a ja som sa pohyboval, hľadám lepšie hľadanie vhodnej pórovitosti - napríklad teplej vody. Takže po hodinu času otočte lode Sudini a zahrejte, vôňu vône a zvuku a prineste dávku alkoholu - nie ďaleko od alkoholu. Neexistuje žiadny spôsob, ako zastaviť túto metódu bez toho, aby sa podarilo.
 2. Takže budem piť tento druh nápoja, koňak yak, môžete mi povedať, scho 50 gramov koňaku by mal byť vykorenený sudcom v čase útoku bolestí hlavy, ale po tom, ako post_jne lick nie v pidyyde.
 3. Takže v Qavi, kávu kávy, víno rozdiryu Sudini, ala visk nevýznamne, zanedbateľne, to je dôvod, prečo nechcete vyčistiť a vyčistiť to na dobrú hodinu.

Jedlo, yakі lіkuyuti

 • Vіvsjana kaša + polynitsya - tse dєdnannya zázračne čistí sudine v_d cholesterolu a navіt lіkє v nich zapalenya, vіdnovlyuyuchi їх elastichnіst і zmіtsnuychi.
 • Chervone víno je dobré Rozshiryu Sudini, a čistiaci ïh ïh z cholesterolu. V profesionálnych jazerách je možné čerpať (jeden deň červené víno, potim), ale vipivati ​​denne nie viac ako 100-150 gramov.
 • Pre čistenie, a preto rozšírenie súdnictva na najlepší spôsob, ako získať recept na sódu, odpustiť a dostupnosť. Vo sklenenej doske, ktorá je vrelo naplnená, je polovica čajovej lyžičky čajovej a vipitskej pôrodnej asistentky. Procedúra Qiu sa uskutočňuje dva dni s intervalom troch dní. V najbližších dňoch sa vraciate z pochúťky z čaju z čiernych byliniek. Uwagi! Tsei recept nie je pіdіyde tim, kto virazka slounka abo pidvishchena kyseliny.

Video: chi skořicové chervone víno pre Sudin?

Schob nevzniká v takýchto vážnych situáciách v dôsledku infarktu alebo trochu viac ako tretia strana a pravidelne vykonáva profesionálne upratovanie sudcov bez toho, aby ste na vašich stránkach dali čiastočne cholesterol. Tsi procedurálne zabiti nabagato prostyse, nіzh, poіm lіkuvati vzvho okouzlující sertsevo sudnnu systém dogy hodinu, a môže і až do konca života

Rozšírenie mozgových ciev: príznaky úzkosti

Aneuryzma mozgových ciev je veľmi nebezpečné ochorenie, ktoré nezmizne bez stopy.

Takáto choroba patrí medzi prvé z hľadiska smrti a zdravotného postihnutia.

Preto je dôležité vedieť, aké sú príznaky dilatácie mozgových ciev, ako spôsobuje takúto chorobu a aké opatrenia by mali byť v tomto prípade.

Prečo sa choroba objavuje

Aneuryzma je nidus expanzie v určitom bode cievy, ktorý má patologický charakter. Je to druh vypuklej steny. Takýto problém môže byť vrodený alebo získaný.

Malo by byť zrejmé, že expanzia vedie k riedeniu nádoby na tomto mieste, čo zvyšuje riziko prasknutia. A vnútrolebečné krvácanie je extrémne nebezpečné pre život.

Bez ohľadu na príčinu vzniká aneuryzma kvôli porušeniu štruktúry cievnych stien. Vplyv škodlivých faktorov vedie k postupnému znižovaniu elasticity. Aby došlo k rozšíreniu, musia sa kombinovať tieto faktory:

 • zmena štruktúry svalových vlákien strednej vrstvy
 • zničenie elasticity vnútornej vrstvy
 • zníženie odolnosti vonkajšieho plášťa

To všetko vedie k zvýšeniu vnútorného tlaku, ktorý sa ďalej zhoršuje pôsobením miestnych vírov prietoku krvi.

Aneuryzma sa môže vyskytnúť absolútne v ktorejkoľvek časti mozgu. Ak sa takýto jav objavil vo vzdialenejších oblastiach orgánu, potom je často o niečo menší ako tie, ktoré sa javia bližšie. Ale súčasne je frekvencia prasknutia vyššia.

V modernej medicíne sa nedospeli k spoločnému názoru, pokiaľ ide o príčiny výskytu rozšírenia mozgových ciev. Často je to niekoľko faktorov, ktoré mali vplyv na telo. Existujú dve skupiny:

 • Vrodené faktory. Dokonca aj v štádiu embryonálneho vývoja, v čase vzniku mozgu, je štruktúra spojivových vlákien v plodoch narušená. Tak sa začnú tvoriť arteriovenózne anastomózy medzi veľkými tepnami a žilami. Hoci na ultrazvuku táto patológia nebola nikdy schopná zistiť. Okrem toho sú do tejto kategórie zaradené aj ďalšie ochorenia obehového systému, ktoré negatívne ovplyvňujú elasticitu stien.
 • Získané faktory. Tento typ aneuryzmy sa vyskytuje v dôsledku vnútornej alebo vonkajšej expozície. Takéto momenty zahŕňajú cievne ochorenia, ktoré vedú k degenerácii tkaniva a štruktúre spojivového vlákna, hypertenzii a infekcii.

Problémy s mozgovými cievami môžu byť spôsobené nasledujúcimi špecifickými dôvodmi:

 • Genetická anomália. Výskyt aneuryzmy je spôsobený poruchou produkcie kolagénu a abnormálna štruktúra zvyšuje riziko vzniku defektu. To znamená, že akýkoľvek mechanický stres bude mať vplyv viac ako v bežnej situácii.
 • Koarktácia aorty. Tento typ ochorenia je genetický a je artériovou vinetou. Toto ochorenie je často sprevádzané vrodenými strednými poruchami. Existuje určitá kategória ochorení, ktorá zvyšuje riziko rozvoja expanzie:
 1. neurofibromatóza a tuberózna skleróza
 2. problémy so syntézou kolagénu typu 3
 3. elastický pseudoxantóm
 4. arteriálna hypertenzia
 5. anemická kosáčiková bunka
 6. Marfan, Ehlers-Danlos, Moyamoy a Osler-Randyův syndróm
 7. arteriovenóznej malformácie
 8. systémový lupus
 9. hypoplázia Fibre-svalovej typu
 10. autozomálne dominantné vrodené polycystické ochorenie obličiek
 11. nedostatok alfa-1-antitrypsínu
 • Arteriálna hypertenzia. V tomto prípade je krvný tlak pacienta dostatočne vysoký (od 140 mm pre systolický typ a 90 mm pre diastolický). Ak osoba neprijme žiadne lieky, môže to viesť nielen k problémom s cievnym systémom, ale aj k vnútorným orgánom. Často sa táto choroba vyskytuje v kombinácii s aterosklerózou. V takejto situácii dochádza k hromadeniu lipidových látok, ktoré sa ukladajú na steny obehového systému, čo nie je nebezpečné len pri pretrhnutí aneuryzmy, ale aj pri potenciálnej hrozbe srdcového záchvatu, ischemickej alebo hemoragickej mŕtvice. Pre aterosklerózu je charakterizovaná tvorba plakov a môžu zase upchať cievne medzery. V dôsledku toho prietok krvi bude mať za následok zvýšenú záťaž, vďaka ktorej sa steny budú musieť nedobrovoľne natiahnuť.
 • Infekciu. Tento problém je vrodený (ak sa mikroorganizmy dostali k dieťaťu cez materskú placentu) alebo sa vyskytujú počas života. Táto situácia vzniká zo skutočnosti, že zápal vždy nastáva v mieste infekcie. Tu telo začne vytvárať špeciálne telá, ktoré musia bojovať proti zápalu. Faktom však je, že to vedie k určitým zmenám v štruktúre cievnych stien. Taktiež zachytené baktérie vedú k difúznemu prenikaniu stien z dôvodu uvoľňovania odpadových produktov. Takýto "odpad" je pre plavidlá veľmi škodlivý. V dôsledku toho je povrch veľmi riedený.

Nasledujúce ochorenia infekčnej povahy môžu viesť k aneuryzme:

 • bakteriálna endokarditída - aneuryzma postihuje vzdialené vetvy, kvôli čomu sa postupne poškodzuje ventilové srdcové zariadenie
 • huby - infekcia postihuje všetky cievne vetvy, ale nakoniec sa dostáva do mozgu
 • meningitída - choroba začína v meningách, odkiaľ agenti prechádzajú do ciev

Zranenie hlavy je zakryté. Akékoľvek mechanické pôsobenie vedie k kontaktu mozgových ciev s koncom semilitanu.

Diagnóza aneuryzmy GM plavidiel

Trauma vyvoláva stratifikované aneuryzmy.

Neexistuje však žiadny výčnelok, namiesto toho dochádza k presakávaniu krvi cez choroidné membrány.

Výsledná dutina bude postupne viesť k delaminácii a výsledné "dutiny" vyvíjajú tlak na blízke nervy a tkanivá.

Bez ohľadu na príčiny rozšírenia krvných ciev musí pacient rýchlo reagovať na ich stav.

Čím skôr je poskytnutá lekárska starostlivosť, tým menšie následky choroby prinesú.

symptomatológie

Bohužiaľ, manifestácia expanzie mozgových ciev začína, keď stena už pretrhla. Samozrejme, existujú určité náznaky takéhoto stavu, ale sú tak málo vyjadrené, že väčšina ľudí im jednoducho nevenuje žiadnu pozornosť. A to je hlavná chyba, ktorá vedie k smutným dôsledkom.

Ak je aneuryzma dostatočne veľká, potom sa "cíti" je o niečo jednoduchšie. A prejavy môžu byť:

 • problémy s videním - čiastočná alebo úplná strata v závislosti od blízkosti optického nervu
 • pacient začína vnímať bolesť v tvári
 • kŕče - vyvolané aneuryzmami s priemerom 25 mm
 • bolesti hlavy - na jednej strane hlavy je pocit stláčania a je lokalizovaný v oblasti za oči, má pulzujúci charakter
 • závrat, nevoľnosť a zvracanie a strata vedomia môže byť
 • problémy s pamäťou, citlivosť, reč - jasné príznaky progresie
 • objavujú sa všetky druhy paralýzy
 • excitabilné vedenie v oblasti krku, hlavy a ďalších častí hornej časti tela
 • dochádza k nedobrovoľnému vynechaniu horného očného viečka
 • môže dôjsť k zníženiu sluchu alebo môže dôjsť k tinnitusu až po sluchové halucinácie

V závislosti od typu výčnelku a jeho mierky sa znaky môžu trochu líšiť.

Existujú príznaky, ktoré predchádza roztrhnutiu expanzie:

 • diplopia
 • problémy s rečou
 • ťažké závraty
 • citlivosť pacienta je narušená
 • bolesť vzniká za oči
 • existujú ťažkosti s pohybom tela a koordináciou
 • závažné kŕče
 • nevoľnosť, ktorá sa končí opakovaným vracaním
 • objaví sa náhly tinitus
 • jedno viečko sa znižuje
 • v rôznych častiach hlavy sú signálne bolesti hlavy

Ak máte znepokojujúce pocity, je lepšie poistiť a vyhľadať kvalifikovanú pomoc.

Cievna dilatácia u detí

Bohužiaľ, symptómy mozgovej vaskulárnej dilatácie u detí sú rovnaké ako u dospelých. To je často genetický moment.

Môže sa objaviť aneuryzma:

 • s vysokým krvným tlakom
 • vrodená malignita v mozgu
 • v dôsledku infekčnej choroby, ktorá vyvolala vývoj patológie cievneho systému
 • pri vrodených ochoreniach kardiovaskulárneho systému

Ak chcete určiť rozšírenie mozgových ciev u dieťaťa, mali by ste venovať pozornosť takýmto znakom:

 • bolesť hlavy, ktorá je často sprevádzaná závratmi;
 • nevoľnosť
 • problémy s koordináciou pohybov
 • nezodpovedá vývoj vo vašom veku

Ak má dieťa problémy so zrakom, prestane držať sa spájať s ostatnými, sťažuje sa na bolesti hlavy, sú to priame príznaky skorého pretrhnutia aneuryzmy. Táto situácia môže dokonca viesť k kóme.

Včasná odpoveď vám umožňuje rýchlo eliminovať krvácanie a tým znížiť riziko komplikácií.

prehľad

Ak sú zjavné príznaky podobné príznakom aneuryzmy, je potrebné objasniť diagnózu. V tomto prípade špecialista (neurológ) vykoná prieskum a odkáže pacienta na vyšetrenie.

Hardvérová diagnostika obsahuje nasledujúce body:

 • RTG a tomografia - aj keď takéto vyšetrenie neposkytuje vždy 100% informácie
 • Röntgenový lúč - určený na identifikáciu rozšírení s petrizáciou
 • Počítačové a magnetické rezonančné zobrazovanie je najpresnejšia diagnóza, ktorá umožňuje nielen zistiť prítomnosť expanzie, ale aj analyzovať tok krvi
 • elektroencefalografia - typy 1 a 2 umožňujú operáciu, typ 3 - operácia sa neodporúča, typ 4 - operácia je prijateľná, ak existuje bezprostredná hrozba pre život pacienta
 • Angiografická diagnostika - zobrazuje na obrazovke 2D a 3D obraz, vďaka čomu špecialista môže spoľahlivo určiť rozšírenie, jeho veľkosť a typ

V prípade potreby môže byť pacientovi predpísaná lumbálna punkcia. Takýto postup je alternatívou k hardvérovej kontrole. Určuje prítomnosť hemoragie v mozgu.

Komplexná diagnóza vám umožňuje vidieť celú fotografiu ako celok, a preto si vyberiete vhodnú liečbu.

terapia

Napriek vývoju farmakológie je najúčinnejšou metódou riešenia rozšírenia krvných ciev chirurgia. Lieky napomáhajú stabilizácii procesu tak, aby nedošlo k pokroku, a odstránenie príznakov. Bohužiaľ, žiadne lieky neodstránili rozšírenie. Pomáhajú len vyhnúť sa pretrhnutiu.

Na mieste konvexnosti steny sa vždy vytvára určitá dutina, preto je chirurgická intervencia zameraná na jej izoláciu. Takéto opatrenia prispievajú k obnoveniu normálneho prietoku krvi v plavidlách. V závislosti od situácie je možné použiť nasledujúce typy operácií:

 • Kraniotómia a orezávanie. Tu lekár vykoná pitvu na lebke a na mieste, kde začína expanzia, nainštaluje špeciálny kovový klip. Teda nekróza dutiny sa vyskytuje prirodzene a na jej miesto nastane neskoršie spojivové tkanivo. ALE! Takáto operácia sa uskutočňuje len na tých plavidlách, ktoré nie sú umiestnené v blízkosti dôležitých životne dôležitých centier. Príliš vysoká pravdepodobnosť zranenia.
 • Endovaskulárna chirurgia. Špeciálny katéter sa vloží cez veľkú nádobu do tela, aby mal prístup do krvného obehu. Keď dosiahne expanziu, vystupuje z konca kovová špirála, čo vedie k zablokovaniu a smrti dutiny úplným naplnením aneuryzmy. Na rozdiel od prvého typu operácie, môže chirurg dostať absolútne akýkoľvek bod mozgu, aj keď už došlo k medzery. Preto je endovaskulárna chirurgia tak populárna u chirurgov.

V počiatočných štádiách vývoja sa lekár môže uchýliť k konzervatívnej liečbe:

 • lieky proti bolesti, antikonvulzíva a antiemetické lieky
 • sú užívané tlakové lieky
 • Blokátory kalciového kanála sú predpísané na stabilizáciu ciev obehového systému a na prevenciu kŕčov.

Pokiaľ ide o liečbu tradičných metód príznakov cerebrálnej vaskulárnej expanzie, všetko je podľa uváženia lekára.

Aneuryzma nikdy neprechádza bez stopy - pacient môže mať fyzické nepohodlie (bolesti hlavy, zhoršená koncentrácia, strata vedomia atď.) Alebo psychické poruchy (podráždenosť, výkyvy nálady atď.).

Recepty preto len pomôžu podporiť silu človeka a zmierniť niektoré prejavy (bolesť hlavy, závraty atď.) A ak sa k nim dostanete v počiatočnom štádiu, znížia sa riziko prasknutia. Ale nemôžu vyliečiť rozšírenie mozgových ciev. Potom chirurgicky pomôže orezanie aneuryzmy.

Preventívne opatrenia

Akékoľvek ochorenie sa dá ľahšie predchádzať, ako bežať okolo lekárov a vyhľadávať pomoc. To isté platí pre aneuryzmu. Aby sa zabránilo vzniku tejto choroby, je potrebné mať na pamäti nasledujúce body:

 • nezabudnite na aktívny životný štýl, pretože v tomto prípade bude vaskulárny systém vždy v dobrej kondícii
 • Každých šesť mesiacov sa uistite o vaskulárnych ochoreniach a prijmite primerané opatrenia na ich včasné odstránenie.
 • ak je potrebné užívať hormonálne lieky, presne dodržiavajte dávkovanie a trvanie liečby (najmä u žien)
 • kontrolujte krvný tlak
 • snažte sa minimalizovať stres vo vašom živote
 • vzdať sa cigariet a alkoholu

Takéto opatrenia významne znížia riziko vzniku aneuryzmy mozgu.

Ak sa stále diagnostikuje, je dôležité dodržiavať tieto opatrenia:

 • pravidelne zmerajte svoj tlak
 • testovať na hladinu cholesterolu v krvi
 • vytvorte si strave pre seba, kde budú vylúčené mastné a vyprážané jedlá
 • alternatívna pracovná aktivita s odpočinkom, aby sa predišlo prepracovaniu
 • maximalizujte čerstvú zeleninu a ovocie
 • konzultovať so svojím lekárom na úkor užívania vitamínových komplexov
 • odstrániť škodlivé faktory z vášho života - stres, alkohol, fajčenie.

Samoliečba zatiaľ nikoho nepriniesla. Preto ak existujú nejaké podozrenia, je lepšie ísť do nemocnice a podstúpiť úplné vyšetrenie tam. Len lekár dokáže diagnostikovať a predpísať primeranú liečbu na základe získaných výsledkov.

Ďalšie informácie o aneuryzme mozgu nájdete v programe "O najdôležitejších" vo videu:

Všimol si si chybu? Vyberte ho a stlačte klávesy Ctrl + Enter, aby ste nám to povedali.

Zvuk mozgu mozgu: diagnostika a osvetlenie

V zdravom ľudskom lymfatickom mozgu je normálne zabrániť krviprelievaniu, len aby bola bezpečná. Al jaccio pochádza zo zrenia mozočkových ciev, orgánom podráždenia z deficitnej oblasti a kvôli tomu sa vyvíja hypotéza a vývoj nekrózy tkanív. Takýto prejav nie je iba potlačený neprijateľnými príznakmi, ale a zagruzhu ťažkými pre zdravie a život ľudí.

dôvody

Na zavolanie ciev vzniká stenóza stenózy aterosklerózou. Zachytenie súdov, supersprofuzhuyutsya v_dkladennyam na naše vnútorné štatistiky tuku, kalórií a cholesterolu. Všetka chen rechovini naprostá ateromatóza (plaky). Vedľajšie udalosti negatívne ovplyvňujú tábor tepien, steny yachi porazia elastisty. Najdôležitejšie je, že steny domu vyžadujú prosperitu a dôvodom stenózy veľkých sudcov je krvácať a organizovať. Ateroskleróza môže byť spôsobená týmito dôvodmi:

 • gіpertonієyu;
 • ozhirіnnyam;
 • tsukrovy diabetes;
 • zlý kharchuvannyam v trochu podvyživený spôsob života;
 • spadkovym faktorom.

S rizikom aterosklerózy, zrážania ciev do mozgu, počas ktorých je potrebné zatvoriť sa, zablokujú a zablokujú prietok krvi do orgánu. U chorého človeka, cynickej choroby (urážky), jak nie je len dobré pre vás, ale aj za smrteľný výsledok.

Hypertenzia sa nedá vnímať ako dôvod rozvitku aterosklerózy, ala i yak samostniyny faktor, provokácia znejúca cievy. Pošmyknite záchytný zverák, aby bol vhodný na to, aby visel na špičke lodí a dovnútra jeho elasticity, v zadnej časti a stenózy. Hypertonic nychastіse rozvivaС "tsya s obirіnіnnі, postіnyh stresah інфекційних увворюваннях, ucho nepriateľa Sudini. Nedugu shilnі lіtnі ľudia і tі, chi і brevniі konchіі takozhuzhdzhalis vіd pіdvischenogo zver.

Takozh іsnuyut Mensh poshirenі spôsobuje škrípanie lodí do mozgu:

 • Vrodzhen_ patológia і Sudin.
 • Aneuryzma.
 • Vaskulіt.
 • Infektsіyne urazhennya stіnok sudin sifіlіsі, tuberkulóza a tak ďalej.
 • Naslkі hіrurgіchnih vtruchan.
 • Onkologіchnі zahvoryuvnya.

symptomatológie

Príznaky zvonenia rozsudku Isnuє gastry i chronická stenóza sudin. Goste rumená tepny davu vidbuvatsya raptovo, scho provoku ішемічний іссільну. Tento príznak je:

 • Porushennya koordinácia;
 • tvrdá práca;
 • Porushennya yazika;
 • Porushennya Zora;
 • zapamorochennya;
 • vvrata sv_domost_;
 • nudot a blyuvannya;
 • kognitívne úlomky;
 • onіmіnnya kіntsіvok abo tsіlo boku tila.

Chronická stenóza ciev mozgu môže byť trivati ​​kılka rokіv a príznaky rozvitku ležia zo štádia ochorenia:

 • Na kohútiku invázie, obviňovať nešpecifické pre značky іshemіїku. Ľudia cudzincov videli pіdvishcheno ї Stomlyuvanostі, mіgrenі, dravlivostі abo apatії. Takozh možno rozdeliť na problémy s krátkodobým Pam'yattyu. Príznaky často nezabúdajú na ľudí, na choroby lán, ako aj na prejavy počasia a počasia.
 • Zvuk rozsudkov mozgového kmeňa kamaráta stadiónu sa vyznačuje zničením ľudovej chôdze a spomienkou na mladých mužov pred premiestnením sechovoe mihury.
 • Vo zvyšných štádiách stenózy mozgových tepien, prostuzhuyutsya perusheniya koordinácia (ľudia nemôžu utrimvati rivnova), príznaky demencie. Pozemky nekontrolujú proces defekácie a sekhovipuskan.

  Pri príznakoch mozgovej stenózy mozgu musí pacient mať mimotelové liečivo a keď je pacient diagnostikovaný s ochorením u pacientov podstupujúcich intenzívnu liečbu. Príznaky chronickej výzvy sudcu k mozgu tiež hádali ľudí a dôvod, prečo je zviera povolené.

  Dіagnostika

  Na diagnostikovanie ochorení sa zúčastňuje neuropatológ, kardiológ a terapeut. V prvom rade vkvchayutsya klіnіchni príznaky. Lікр вимірює krvavý výpis pacienta a registrátor parametrizácie. Očný lekár, ktorý trpel aj stenózou mozgovej šnúry u pacienta, tiež trpí závažným ochorením vnútorného dna. Pre vivchennya stan sudin mozog mozgu zasosovuyut taki diagnostické postupy:

 • K životopisu spoločnosti: prenos rádioaktívneho činidla a dodávka skúšobných nádob do krvného obehu plavidiel. Nepoužívajte zastosovuС "aksya, keď navyavnost_ Alergia na jód, len vstúpiť do skladu kontrastu reči.
 • Magnetická rezonančná tomografia: uskutočňujte s rádiopaktnou medikáciou, takže bez akéhokoľvek činu. Umožňuje doslіdzhuvat tábor mozog a yogogo m'yakkikh tkaniny.
 • Dopplerov ultrazvuk: neinvazívna metóda na diagnostikovanie mozgu.

  U ľudí, stenóza stenózy mozgu, Yomu má byť komplexná a zároveň choroby sú chirurgickým zákrokom.

  Lіkuvannya

  Vіdpovіdayuchi na jedlo o tých, ktorí liac lіkuvati tvuzhdennya Sudin mozgového mozgu, sl_d vrahovuvati faktor, len sprovokuvali podsíbny tábor. Pri ateroskleróze sú ľudia liekovými liekmi, ale dostávajú:

 • Statiniv - lieky na znižovanie hladiny cholesterolu v krvi. Pred nimi, Mevacor, Mevakos.
 • Antioxidanty - spriyat vivedennyu toksiniv a purifikovaný organizmus. Tse Aktovegіn, Cardioksipin, Kudesan Forte, komplex vily.
 • Antikoagulanciá tvoria trombidy (Clexan, heparín, warfarín).
 • Sudinorozshiryuvalnih drogy (v Eufіlіnu Papaverinu).

  Ľudia trpiaci aterosklerózou utrpeli smrť, znížili hladinu cholesterolu v krvi a normálne dýchanie. Pri ťažkej ateroskleróze, ktorá je hlasom sudcu, je zobrazený mozog. V prípade stenózy plavidiel sa vykonávajú útočné operácie:

 • Balonová angioplastika: zavdyaki ts_y nízkoinvazívna procedúra drte aterosklerotickú plaketu a zbіlshuС "tsya prosvіt sudini. Operujte viskonium na ďalšiu pomoc katetru, kinchik yakogo vybavenie balónom. Khirurg zaviesť nástroj do stygnov žily pacienta a hladko ho preniesť do sudcu urazhennya. Po ticho balon rozdmuhuyut, bezpepeyuyu rossiyrennya sudini pre rakhunok prisiskuvannya plaques. Po zavedení injekčného katétra a pri expanzii bol implantátom stent, ktorým bola opakovaná stenóza. Vykonávame operáciu na jej vykonanie, u tých, ktorí študovali mozgové cievy, zatváranie o 70%.
 • Bypass urazheno і arterі: lebka box patsієnta rozkrivaС "tsya, pіslya chogo hіrrg blok є urazhenu artery_u mech a presmerovanie krvi do tepien.

  Yakshcho ľudia postrazhdal vedel vostogo kŕče sudinov mozku, yomu ukázal lіkuvannya v mysli іddілняня інтивенсої terapie. Likuvannya spryamovane na p_dtrimannya funktsii і orgány і dikhannya i krovoobіgu, a tiež na normal_ vise, kontrolu vody-elektricky rovnováhy, izdnovlennnya metabolizmus v mozgu a izdirenny Sudin Vyhľadávanie policajnej stanice ukazuje triviálnu rehabilitáciu.

  Hypertenzia, sprycinya spazmus Sudin mozku, lіkєitsya droga. Nemocný je predpísaný:

  • diuretiká (Veroshpıron, Kanefron, Lasix, Furosemid);
  • beta-adrenoblokátor (Vazokardin, Bioprolol, Propranolol);
  • Ingіbіtori APF (Berlipril, Captopril, Prestarium);
  • antagonistu vápnika (Amlodipin-Teva, Verapamil, Cardilopin).

  Pacient je vinný z ochorenia vimiruvati a f_ksvuvati s arteriálnou zverou. Hovoríme, že s pomocou vozu sa ukázalo, že je to trochu dobré, je správne trochu jesť v strede sveta pomocou rôznych druhov dávkovania a implantácie alkoholu.

  Je to zvuk mozgových ciev, spôsobený tsukrovim diabetom, svedectvom ľudí prijímaním občanov skupiny B (Nerviplex, Milgammi), spazmolytických (No-Spi) a prípravkov kyseliny lipidovej (Berlityon).

  Keď vidsutnosti protipokazan patsіС "ntú môže priznatyatsya fyziometóda:

  • hirudoterapia (lkuvannya p'yavkami);
  • golkovkolyuvannya;
  • l_kuvalny masáž.

  Všetci ľudia, ktorí trpia zvukom mozgu, vzrušením leva, dušou, sú podstatou yakoya polygónov v normálnosti mas a zníženým cholesterolom v krvi. Je to dobré pravidlo, je nevyhnutné maximálne zveličovať implantáciu tučného tuku, vedľajších produktov, rýchleho občerstvenia a alkoholu.

  V yakostі dodatkovogo lіkuvannya zahvoryuvannya mozhna vikoristovuvati zásobou narodnoї medicíny. Їh zastosuvannya slіd poperedno uzgoditi of lіkarem. recept:

  Profіlaktika

  Schob zachrániť sa v kŕče mozgu, neobhіdno:

 • Zaymatis šport: plávanie, fitnes, na bicykli.
 • Zagartovuvati organizmus s kontrastnou sprchou.
 • Vіdmovitisya od shkіdlivih zvichok.
 • Udržujte správny výživový režim.
 • Správne harchuvatisya: Áno i bіlshe siroї mіnіmalno obroblenoї їzhі, vіdmovitisya od produktіv z pіdsilyuvachami ochutenie, konzervačné látky, atď. I..

  Keď spadkovіy skhilnostі k ateroskleróze, gіpertonії že іnshih zahvoryuvan Sertsevy-sudinnoї sistemi potrіbno pravidelne sposterіgatisya v lіkarya.

  Rozšírenie mozgových ciev: hlavné príčiny tejto patológie, najmä jej vývoj, príznaky a metódy liečby.

  V modernej medicíne je rozšírenie mozgových ciev (aneuryzma) považované za veľmi nebezpečné ochorenie. Hlavným rysom ochorenia je, že nemôže prejsť bez stopy. V súčasnosti sa tento problém považuje za jednu z hlavných príčin početných úmrtí a zdravotného postihnutia.

  Preto v prípade najmenšieho podozrenia je najlepšie požiadať o kvalifikovanú pomoc špecialistu, ktorý nielenže môže určiť diagnózu na základe symptómov, ale tiež zistiť príčiny vývoja tejto patológie.

  Príčiny aneuryzmy

  Rozšírenie mozgových ciev spočíva v prehĺbení ich stien. Patológia môže byť vrodená aj získaná. Prítomnosť aneuryzmy vedie k tomu, že sa nádoba stáva tenšou, v dôsledku čoho môže prasknúť pri najmenšom zaťažení.

  Táto medzera je sprevádzaná silným intrakraniálnym krvácaním, ktoré je mimoriadne nebezpečné pre život pacienta.

  Hlavným dôvodom, prečo môžu byť dilatované tepny hlavy, je narušená štruktúra cievnych stien.

  Postupné znižovanie elasticity je spôsobené prítomnosťou nasledujúcich faktorov:

  • modifikovaná štruktúra svalových vlákien v strednom plášti;
  • zničená vnútorná vrstva steny cievy;
  • znížená odolnosť vonkajšieho plášťa steny.

  Navyše lokálne turbulencie krvného toku zhoršujú jeho negatívny vplyv a spôsobujú silné zvýšenie vnútorného tlaku.

  Mali by ste venovať pozornosť tomu, že aneuryzmy sa môžu vyskytnúť v akýchkoľvek oblastiach.

  Hlbšie lokalizované rozšírenia sú menšie v porovnaní s tými, ktoré sa javia bližšie. Napriek tomu sa častejšie rozvíja aneuryzma vo vzdialených častiach mozgového tkaniva.

  V súčasnosti lieky zvažujú rôzne faktory ovplyvňujúce vývoj rozšírených ciev v mozgu.

  Všetky dôvody sú rozdelené do dvoch hlavných skupín:

  • zhoršený vývoj štruktúry spojivových vlákien (vyskytuje sa v embryonálnej fáze, keď sa tvorí mozog a objavia sa arteriovenózne anastomózy);
  • ochorenia obehového systému, ktoré majú negatívny vplyv na elastickú povahu stien.
  • cievne choroby, ktoré sprevádzajú degenerácia tkanív a spojivových vlákien;
  • príčiny hypertenzie;
  • choroby infekčnej povahy.

  Okrem vyššie uvedených faktorov môže genetický abnormálny vývoj spôsobiť problémy v tepnách. K dnešnému dňu najčastejšou príčinou je koarktácia aorty, ktorá je spojená so zhoršenou produkciou kolagénu a anomálnou štruktúrou krvných ciev.

  Srdcové nedostatky vrodeného pôvodu sa považujú za rovnako zriedkavé.

  Ak sa dilatačné cievy rozšíria, môže to znamenať prítomnosť:

  • neurofibromatóza;
  • tuberózna skleróza;
  • narušená syntéza kolagénu;
  • elastické pseudoxantomy;
  • hypertenzia;
  • srpkovitá anémia;
  • Marfanov syndróm;
  • Ehlers-Danlosův syndróm;
  • Rendu-Osler;
  • Moyamoya;
  • arteriovenózna malformácia;
  • lupus erythematosus;
  • systémové nedostatočné rozvinutie fibromuskulárneho typu;
  • autozomálne dominantné kongenitálne polycystické ochorenie obličiek;
  • nedostatok alfa-1-antitrypsínu;
  • arteriálna hypertenzia;
  • ateroskleróza.

  symptomatológie

  Je potrebné venovať pozornosť skutočnosti, že živé príznaky cerebrálnej cievnej dilatácie sa objavujú už po pretrhnutí steny.

  Vo väčšine prípadov sú prvé príznaky prakticky nevyjadrené, takže táto patológia môže viesť k negatívnym následkom. Súčasne je veľká veľkosť aneuryzmy výraznejšou symptomatológiou.

  V tomto prípade môžu nasledujúce ochorenia pacienta poukázať na problém:

  • čiastočná alebo úplná strata videnia (záleží na tom, ako blízko je aneuryzma na zrakový nerv);
  • objavenie bolesti, bolesti hlavy a kŕčov;
  • pocit stláčania v jednej časti hlavy (vo väčšine prípadov sa vyskytuje v oblasti za oči a má pulzujúci charakter);
  • závraty;
  • nevoľnosť a vracanie;
  • častá strata vedomia;
  • problémy s pamäťou;
  • znížená citlivosť tela;
  • problémy s rečou.

  Okrem toho príznaky rozšírených mozgových ciev pozostávajú z rôznych druhov paralýzy (problémy s vedením hlavy, krku a ďalších častí tela pacienta), nedobrovoľného poklesu horných viečok, straty sluchu alebo naopak tinitus a dokonca aj halucinácie.

  Treba zdôrazniť, že znaky symptomatických prejavov závisia priamo od typu výčnelku cievy a jeho veľkosti. Pred roztrhnutím rozšírenej tepny v závratoch sa môže pacient sťažovať na problémy s riadením jeho tela, koordináciu, vážne kŕče, tinitus a nevoľnosť.

  Práve preto, že symptómy sú pomerne vágne a môžu naznačovať množstvo ochorení, je najlepšie požiadať o kvalifikovanú pomoc a diagnostické vyšetrenie, ktoré vykonáva lekár.

  Vlastnosti patológie v detstve

  Mali by ste venovať pozornosť tomu, že dilatačné cievy v hlave dieťaťa nie sú sprevádzané príliš jasnými alebo výraznými symptomatickými prejavmi. V súčasnosti sa patológia vyskytuje rovnako často ako u dospelého pacienta a u novorodenca. Napriek tomu je najbežnejšou príčinou tohto problému genetická.

  Expresia mozgových tepien u novorodencov je teda spojená s vysokým krvným tlakom alebo s malígnou hmotou, ktorá sa môže vyvinúť ako dôsledok ochorenia infekčného pôvodu.

  Znaky, ktoré definuje inštrukcie, sú nasledujúce:

  • bolesti hlavy;
  • závraty;
  • nevoľnosť;
  • koordinačné problémy;
  • rozdiel medzi vekom a úrovňou vývoja.

  Okrem toho môže byť rozšírenie mozgovej cievy u novorodencov sprevádzané vizuálnymi problémami. Hlavným príznakom je, že spojenie novorodenca s vonkajším svetom a ľuďmi sa stratilo, čo naznačuje, že aneuryzma sa chystá prelomiť.

  V tejto situácii je kóma celkom možná. Preto je najúčinnejší spôsob boja považovaný za včasnú reakciu, ktorou je eliminovanie krvácania a zníženie rizika možných komplikácií.

  diagnostika

  Video v tomto článku vysvetľuje, ako špecialista vykonáva prieskum (v prípade tejto patológie všetky postupy vykonáva neurológ) a všetky diagnostické vyšetrenia. Náklady na diagnostiku hardvéru závisia hlavne od umiestnenia aneuryzmy a od počtu vykonaných procedúr. Povinná diagnóza pozostáva z röntgenových lúčov a tomografie, ktoré umožňujú identifikovať skryté rozšírenia.

  Magnetické rezonančné zobrazenie, ktoré umožňuje diagnostikovať aneuryzmu a obehové funkcie, sa považuje za menej informatívne a najpresnejšie v modernej medicíne.

  Preto sa analyzuje tok krvi a prítomnosť expanzie. Ak je to potrebné, špecialista môže predpísať elektroencefalografiu, angiografickú diagnostiku a lumbálnu punkciu.

  Terapeutické možnosti riešenia tejto choroby

  Napriek prítomnosti rôznych možností, považuje sa za najúčinnejšiu liečbu rozšírenie mozgovej cievy chirurgickým zákrokom. Vďaka lekárskym prípravkom je možné dosiahnuť len stabilizáciu procesu a pozastaviť jeho postup, eliminovať symptómy.

  Eliminácia expanzie je možná iba pomocou chirurgického zákroku, ktorý vám umožňuje vyhnúť sa prasknutiu artérie s poškodenou štruktúrou. V opačnom prípade, ak má pacient záujem o to, čo má urobiť pre rozšírenie mozgových ciev, odporúčame konzultovať s odborníkom.

  Čo môže rozšíriť cievy mozgu

  Ako rozšíriť cievy mozgu? Túto otázku kladú ľudia, ktorí čelia nepríjemným príznakom vazokonstrikcie. Patria medzi ne závraty, bolesti hlavy, strata sily, tmavnutie očí, tinitus a znížený výkon. Takéto podmienky výrazne komplikujú život pacienta, takže je potrebné s nimi zaobchádzať presnejšie s ich príčinou.

  Rozšírenie krvných ciev môže byť rôznymi spôsobmi. Samozrejme, nemôžete to urobiť sami. Nezabudnite ísť na lekára a diagnostikovať. Predpíše liečbu. Tiež s ním môžete diskutovať o populárnych metódach liečby.

  Všeobecné odporúčania

  Je dôležité pochopiť, prečo môže dôjsť k zúženiu krvných ciev mozgu. Krvné tepny sa stávajú krehké, krehké, strácajú elasticitu a zužujú nielen. Môže to byť odpoveď na častý stres, zúrivosť života, choroby a nedostatok kvalitných prechádzok na čerstvom vzduchu.

  Dôležitú úlohu zohrávajú plaky cholesterolu. Vyskytujú sa na stenách krvných ciev v dôsledku zlých návykov, nedostatku fyzickej aktivity a nesprávnej výživy. Aby sa znížilo riziko zúženia krvných ciev mozgu, ako je mozgová príhoda, je potrebné urobiť dôležité zmeny vo vašom živote.

  1. Hlboké nosové dýchanie. Takáto jednoduchá metóda môže spočiatku zlepšiť prívod kyslíka do mozgu.
  2. Vykonajte špeciálnu gymnastiku. Mal by sa zameriavať na posilnenie a rozširovanie krvných ciev. Nasledujúce cvičenia zvyšujú krvný tlak v mozgu: nakláňanie hlavy napríklad smerom nadol na lopatky hlavy, lakte a lakťoch, zdvihnutie nohy v ležiacej polohe pod pravým uhlom. Ak nie sú žiadne kontraindikácie, môžete vykonať cvičenia, ktoré vyžadujú ostrú zmenu polohy hlavy, môže to byť torzo otočí a nakloní tam a späť. Žabky a oblúky majú dobrý účinok na nádoby. Je užitočné robiť tance. Cvičením musíte postupne zvyšovať telesnú aktivitu.
  3. Nízkokalorická strava. Je potrebné obmedziť spotrebu živočíšnych tukov, cukroviniek a alkoholu. Okrem toho musíte prestať pridávať potraviny dosalivat. Je užitočné prijímať komplexy vitamínov, medzi ktoré patria vitamíny B6, PP a kyselina askorbová.
  4. Časté prechádzky na čerstvom vzduchu. Môžete kombinovať prechádzky so športom.
  5. Normalizácia hmotnosti. To pomôže aj diéte a fyzickej aktivite.
  6. Vyhnite sa psycho-emocionálnemu stresu.

  Tieto jednoduché opatrenia pomôžu zlepšiť stav krvných ciev.

  Samozrejme, ak je zúženie veľké a toto sa dá zistiť iba ako výsledok diagnostiky, zmena životného štýlu nestačí, ale je to v každom prípade nevyhnutné. Iné spôsoby nemajú požadovaný účinok, ak je životný štýl rovnaký.

  Liečba

  V mnohých prípadoch pacienti vyhľadávajú lekársku pomoc, keď sú mozgové cievy príliš úzke. V tomto prípade musíte súhlasiť s používaním určitých liekov. Nie je možné ich predpísať sami, inak by mohli začať komplikácie. Zvážte niekoľko skupín liekov, ktoré sú predpísané na zúženie ciev mozgu.

  1. Antagonisty vápnika. Lieky z tejto skupiny majú relaxačný účinok na tepny. Tón žíl sa takmer nemení. Krvný obeh sa stáva silnejším a krv bohatá na kyslík vstupuje do mozgu. V skupine antagonistov vápnika existujú lieky, ktoré pôsobia špecificky proti mozgovým cievam a nemajú takmer žiadny vplyv na iné cievy. Medzi ne patrí cinnarizín a nimodipín.
  2. Prípravky na báze rastlinných alkaloidov. Existujú dva typy takýchto liekov.
   • Lieky na báze Vinca. Táto záhradná rastlina má veľmi priaznivý účinok na cerebrálny obeh. Je to antispazmodik, ktorý uvoľňuje cievy. Navyše alkaloid periwinkle pôsobí dobre na metabolizmus v mozgových tkanivách.
   • Lieky ginkgo biloba. Užívaním prípravkov ginkga môžete zmierniť cievne kŕče, zmeny krvného obehu a zvýšiť mikrocirkuláciu. Liečivo má antioxidačné vlastnosti, takže sa zničia voľné radikály a posilnia sa cievne steny.
  1. Deriváty kyseliny nikotínovej. Pomocou týchto liekov môže krv znižovať hladinu zlého cholesterolu, ktorý sa usadzuje na stenách krvných ciev. Tiež tieto lieky posilňujú cievnu stenu.
  2. Lieky, ktoré posilňujú cievnu stenu. Pri užívaní takýchto liekov si môžete zachovať svoju elasticitu, aktivovať metabolické procesy a ovplyvniť kapilárnu permeabilitu. Také sú vitamíny. Je tiež potrebné vziať stopové prvky. Napríklad prvok P je potrebný pre dobrú kapilárnu funkciu, pôsobí silnejšie v kombinácii s vitamínom C, ktorý má antioxidačné vlastnosti. Veľmi užitočné pre nádoby selénu, kremíka a vápnika.
  3. Homeopatické lieky. Vzhľadom na nízku koncentráciu liečivých látok, ktoré sú v nich obsiahnuté, energetické informácie sa prenášajú do ľudského tela.

  Ľudové opravné prostriedky

  Použitie ľudových prostriedkov je oprávnené iba vtedy, ak dôjde k dôkladnej kontrole a neexistujú žiadne kontraindikácie. Uvádzame príklady niektorých spôsobov a tradičnej medicíny.

  1. Cesnak. Jedna hlava musí byť brúsená v čistej forme a miesená do hríbov, potom vylejte jednu pohár rastlinného oleja a vložte ju na chladné miesto na jednu noc. Ráno opäť miešajte zmes, oddeľte čajovú lyžičku do samostatnej doštičky a pridajte toľko citrónovej šťavy. Užívajte túto kompozíciu 30 minút pred jedlom trikrát denne. Dĺžka liečby je 3 mesiace.
  2. Hawthorn ovocie. Dvadsať gramov je potrebné naliať pohár vriacej vody a variť na nízkej teplote po dobu piatich minút. Potom, čo vývar získal izbovú teplotu, môže sa konzumovať 20 minút pred jedlom polievkou niekoľkokrát denne. Namiesto ovocia môžete používať kvetiny hlohu, len by ste si mali nakrájať a jednu polievkovú lyžicu na pohár vriacej vody.
  3. Heřmánek, rakva, brezy, třezalka tekvica, nemorálna. Je nevyhnutné, aby sa všetky tieto zložky odobrali v rovnakých častiach tak, aby celý objem bol jedna polievková lyžica. Zmes by mala byť naliata do vriacej vody v objeme pol litra. Potom v uzavretej nádobe by sa taká zmes mala podať infúziu počas 30 minút. Namiesto toho ho môžete variť vo vodnom kúpeli asi desať minút. Potom musíte vychladnúť kompozíciu, napnúť ju a pridať lyžicu medu. Jedna časť na pitie okamžite a druhá pred raňajkami.

  Dobrá nálada, pozornosť a pravidelnosť pomôžu rýchlo rozšíriť krvné cievy a vyhnúť sa závažným komplikáciám!

  Yak rosshiriti sudini mozog domashnіh

  Ak robíte robiť, výrobky, prípravky

  S kameniami v organizme ľudí vyzerajú šťastne, notoricky, nie krátkym spôsobom. Sertsevo-sudnna systém znuєyatsya, Sudin vozduzuyutsya, vo vrachuyuchi ich elastichnist a prohіdnst, scho priniesť takú úžasnú, yak aterosklerózu a arteriálnu hypertenziu. Zničené choroby iných ľudí sú aktívne v mikrocirkulácii a trpia vážnymi zraneniami - priamou príčinou aterosklerózy. Schob unicut tsih vazhkom Vilikovnykh nasledkiv, potnіbno nobility, ako rosshirit sudini i vnovnyi normálne krovoobіg.

  Symptómy znejúceho mozgu

  Je škoda, aby sme sa v našom čase pozreli, pretože zvuk mozgových ciev sa nevidí na mladých ľudí a mladí ľudia to spôsobujú. Implantovanie nezdravých, alkohol, fajčenie cigariet - až do konca pokusu. Symptómy a choroby môžu byť spôsobené hriechom, tak ako sa smradia sami?

  Ak máte pocit symptómov, nemôžete naplniť vaše oči bez rešpektu, môžete priniesť pachy do urážok abo infarktu. Yakscho tak symptomatická z'yavilisya v ľutej ľuďoch, choroba môže viesť k starému nedorozumeniu.

  Pretože sudcovia znie

  Dôvody na zničenie krvných ciev sú chemické. Významný Škoda) a bagato іnshogo.

  1. Pôvodný rozumovі a fіzichnі navantazhennya.
  2. Stresov situácia.
  3. Perevtom na robotoch.
  4. Nervoví zažíva.
  5. Rôzni kočíky a yak visnovok - manželstvo prvej strany.
  6. Maloruhliviy sponzoruje život a zisťuje procesy v organizme.
  7. Menej často abo nesprávne grub-great je počet kalórií, tuku a maziva. Nedostatok u ratsy ovoch_v, morské plody a ovocie.
  8. Fajčenie, nadmerné implantovanie alkoholu, najmä pivo, navyše na zníženie hormonálnej nerovnováhy a obezity.

  Bagato z chich dôvodov viesť k pidvischennya v krvi cholesterolu a vіdkladnya yogo na stenách lodí. Ak chcete hádať sudca Mensh prohіdnimi, smrad vlechayat kolishnyu elastichnist.

  Yak rozshiriti a zmyslím sudini hlavy?

  Vyskytli sa príznaky aterosklerózy, likwannuyu makuti dovgy, môže byť post_yne. Aký je problém je problém choroby, všetky sú v správach analytikov a príčiny choroby. Tí, ktorí sa podieľajú na liečbe, sú sudcovia mozgového mozgu, no najmä šľachta, ale zastosovuvati їх bez odporúčania autora sa neodporúča.

  • Pred prípravou je sudca malého mozgu rozdelený na skupinu statínov: Mefakor, mevakos-lostatín, atómy, atorostatín, lýpoford a іnshі. Sozh victorista liki zo skupiny: klofibrat, adromіdіn, atrom_d. Môže byť zastasovanі pre lіkuvannya anіnoobnie smol, cerebrolizin, yodaterapіya, lecithin.
  • Nistroglitserin - tse sudinorozshiryuvalnu Lika, yogo zasosovuyvat p_d hodina sertsevogo nasіvіv. Priymati tіlki pre prikaznennyam lіkarya, tak ako s nesprávnou dávkou priyomu mozhlyve rіzke pіdvishchennya arterіalnogo vice, scho môže viesť k nepatomnostі abo bolesti hlavy
  • Pre zdravotníckych maklérov, ako aj komplex mikroelementov a vitamínov C, B6, PP, antioxidantov a antioxidantov.
  • Neobhdnі v takých vipadki a sudinorozshyryuvalnі medikamenti, taki, yak eufіlіn a papaverin.
  • Nevyhnutne dôležitejšie je racion jastrab. Všetky produkty, len dať zadad Bagato kalorіy, silno na prvé ovocie a zeleninu, morské plody, yak rosslinnogo, tak і а ва.
  • Keď som obsadil jazykové hospodárstvo, ako aj licencovaná osoba v konkrétnom poradí, snažím sa chodiť v prvom poschodí.
  • Okrem ošetrovania lode kontrastnou sprchou je potrebné brať prvoradé minimum raz denne.
  • Zayva Vaga - jeden z dôvodov nákupu cholesterolu na súdoch, okrem iného, ​​je potrebný.

  Video: Dimka Lіkarya o sudorozshiruvalni prípravkoch

  Národné metódy rozvoja sudcov

  V ľudových príbehoch sa recepty opakujú desať a pol vo svojej generácii, podľa vlastných metód a vývoja sudcov. Môžes yak sudini rosdiriti v domácej mysli ľudovými metódami? Osa zloženie recepty na prirodzenom základe, yakі vikoristovuyut pre rozvoj súdneho dvora a čistenie cholesterolu nalota.

  Klasika - chasnikovy nasti

  1. 250 gramov ráno podnіbniti dal do čistej môže dať pohár, naplňte ho 300 gramami alkoholu, stačí vymazať a dať ju do tmavšieho chladného počasia na 10-12 dní. Sweat Sumy dystati, procedurálne, priymati pre takýto systém:
  2. Prvý deň - kraplya infúzie na tretej časti fľaše mlieka, vezmite si to v natsheterse, pіslya priyryom nebudú mať štyridsať chilin. Pred kolom za 30 khvilin - dva krakl, pred večerou, aj pre ďalší rok - tri krapl.
  3. Iný deň, keď to trvám trikrát, užívam jednu dávku na kožu denne. Takže, vezmite to až do konca posledného dňa, na zvyšok dňa, prísť na devätnásť krapel.
  4. Poď, daj si nápoj na rovnakej schéme, ala kraplі zmenshuyut, v kozhen priyom na jednom.
  5. Dyshovshy na jeden kraplі, pribrіbno priymati nastenku na dvadsaťpäť krjat krapel, vľavo nezastaví, takozhi zapivayuchi С -ї odnіyu tretiynu fľaša mlieka.

  Inshі dієvі recepty

  • Koru i listy vishusti i podrіbniti. V záujme čaju, varenie v pomere k fľaši posypeme jednu stolovú lyžicu čaju.
  • Podrіbniti dve stolové lyžice koreňa valerіani a sklo nasіnnya kropu, všetky tse zmіshati s dvoma medmi medy. Daly Sumíssh vyplňte 1,5 ml soli, dokončite tinktúru v thermos po dobu 24 rokov, potom vezmite primimat na jeden stôl po dobu 30 hilin, kým nie, potrebujete žiť celý nast_y.
  • Polievková lyžica kviniek hrabového by mala byť nalievaná s fľašou slanej vody, 40-60 hilin. Priymati takiy natiy je potrebný na štyridsať dní v pravidelný deň.
  • Glaud plod (25-30 gramіv) 250 Gram sypané nahral (môže trvať kolіr tsієї Roslinová jednu polievkovú lyžicu na banku sypané) napolyagati hvilin 40-45. Priymati na jednom stole lichi trikne deň pred vašou 30-35 hilin.

  Jedlo, sco rosshiryuyut sudini

  Nuž, môžem vyrábať jedlo, rovnako ako sudca, myslím, že mám niečo spoločné s veterinárami?

  Kolaps odpustenie: nie pіdhodit pre lіkuvannya sudin?

  1. Cole na vulitsі mrazu, aj Lyudin Duzhe studena, chomus vvazhaєtsya scho udržiavaná proti prúdu zіgrіvaє sudinorozshiryuvalny zasіb - TSE alkohol, napriklad, Vodka. Tak deyaky hodín alkohol rozshirit Sudin aj tábor tepla, pivo zápach Shvydko zvuzyatsya i, i stalo Znovu Brati dávku alkoholu - tak i alkogolіzmu uzavrieť. Neexistuje žiadny spôsob, ako zastaviť túto metódu bez toho, aby sa podarilo.
  2. Takže budem piť tento druh nápoja, koňak yak, môžete mi povedať, scho 50 gramov koňaku by mal byť vykorenený sudcom v čase útoku bolestí hlavy, ale po tom, ako post_jne lick nie v pidyyde.
  3. Tak jaka v kava mіstitsya kofeїn, vіn rozshiryuє Sudin, pivo TLAČ pіdvischuє Neznachny na Tsey napіy takozh nie je pіdhodit pre obyvateľstvo ochistiti aj rozshiriti Sudin na Dovgy hodinu.

  Jedlo, yakі lіkuyuti

  • Vіvsyana kaša + polunitsya - Chudovo Tse poєdnannya ochischaє Sudin od cholesterol aj navіt lіkuє je rozbité rozvláčne, vіdnovlyuyuchi їh elastichnіst aj zmіtsnyuyuchi.
  • Chervone víno je dobré Rozshiryu Sudini, a čistiaci ïh ïh z cholesterolu. V profesionálnych jazerách je možné čerpať (jeden deň červené víno, potim), ale vipivati ​​denne nie viac ako 100-150 gramov.
  • Pre čistenie, a preto rozšírenie súdnictva na najlepší spôsob, ako získať recept na sódu, odpustiť a dostupnosť. V sklenenej doske, ktorá je naplnená, polovica lyžičky čajovej lyžičky sódy a vipity v pôrode. Procedúra Qiu sa uskutočňuje dva dni s intervalom troch dní. V najbližších dňoch sa vraciate z pochúťky z čaju z čiernych byliniek. Uwagi! Tsei recept nie je pіdіyde tim, kto virazka slounka abo pidvishchena kyseliny.

  Tse ts_kavo: alkohol a alkohol

  Schob nevzniká v takýchto vážnych situáciách v dôsledku infarktu alebo trochu viac ako tretia strana a pravidelne vykonáva profesionálne upratovanie sudcov bez toho, aby ste na vašich stránkach dali čiastočne cholesterol. Tsi procedurálne zabiti nabagato prostyse, nіzh, poіm lіkuvati vzvho okouzlující sertsevo sudnnu systém dogy hodinu, a môže і až do konca života

  Yak rosshiriti sudini: ak chomu varto tse robiti?

  S kameniami v organizme ľudí vyzerajú šťastne, notoricky, nie krátkym spôsobom. Sertsevo-sudnna systém znuєyatsya, Sudin vozduzuyutsya, vo vrachuyuchi ich elastichnist a prohіdnst, scho priniesť takú úžasnú, yak aterosklerózu a arteriálnu hypertenziu. Zničené choroby iných ľudí sú aktívne v mikrocirkulácii a trpia vážnymi zraneniami - priamou príčinou aterosklerózy. Schob unicut cich vazhkovilіkovnykh nasledovne, potrіbno nobility, yak rosshiriti sudini i vnovnyi normal krovoobіg.

  Symptómy znejúceho mozgu

  Je to škoda, naša hodina je aj meno, zvuk posudzovania mozgovej vlny nie je jediné, čo sa ľudia musia učiť, a mladí ľudia, a to je dôvod. Implantovanie nezdravých, alkohol, fajčenie cigariet - až do konca pokusu. Symptómy a choroby môžu byť spôsobené hriechom, tak ako sa smradia sami?

  • Ucho pobočky je súčasťou pristaobraznoobraznoe golovnі bolі.
  • Zapamorochennya a tábor napívnepritomnoі.
  • Shumi vuhah.
  • Porushennya abo vtrata pam'yatі.
  • Підвистення стомлюваності.
  • Znížená pracezdatnost.

  Ak máte pocit, že máte symptómy, nemôžete naplniť vaše oči bez rešpektu, môžete mať zápach infikuje abo infarkt. Yakscho tak symptomaticky z'yavilisya v ľuďoch Litne, bolesť môže viesť k starému nedorozumeniu.

  Pretože sudcovia znie

  Dôvody na zničenie krvných ciev sú chemické. Významný Škoda) a bagato іnshogo.

  1. Pôvodný rozumovі a fіzichnі navantazhennya.
  2. Stresov situácia.
  3. Perevtom na robotoch.
  4. Nervoví zažíva.
  5. Rôzni kočíky a yak visnovok - manželstvo prvej strany.
  6. Maloruhliviy sposíb život, a tse znamenajú, zastiyn procesov v organizmoch.
  7. Menej často abo nesprávne grub-great je počet kalórií, tuku a maziva. Nedostatok u ratsy ovoch_v, morské plody a ovocie.
  8. Fajčenie, nadmerné implantovanie alkoholu, najmä pivo, navyše na zníženie hormonálnej nerovnováhy a obezity.

  Bagat s Tsikhe dôvody vedú k pіdvischennya v krovі rіvnya cholesterolu aj vіdkladennyu Yogo na stіnkah Sudin. Ak chcete hádať sudca Mensh prohіdnimi, smrad vlechayat kolishnyu elastichnist.

  Yak rozshiriti a zmyslím sudini hlavy?

  Vyskytli sa príznaky aterosklerózy a bolo nemožné ich opraviť dovga spôsobom. Aký je problém, že deti sú špecializované, všetky ležia v svedectvách analytikov a príčiny choroby. Tí, ktorí sa podieľajú na liečbe, sú sudcovia mozgového mozgu, no najmä šľachta, ale zastosovuvati їх bez odporúčania autora sa neodporúča.

  • Pred prípravou je sudca cerebellum rozdelený na skupinu statínov: mefakor, mevakos-lostatín, atómy, atorostatín, lypoford a іnshi. Sozh victorista liki zo skupiny: klofіbrat, adromіdіn, atromіd. Môže byť zastasovanі pre lіkuvannya anіnoobnie smol, cerebrolizin, yodaterapіya, lecithin.
  • Nistroglitserin - tse sudinorozshiryuvalnu Lika, yogo zasosovuyvat p_d hodina sertsevogo nasіvіv. Priymati výhradne pre priznachennyam lіkarya, oskіlki na nepravilnіy dozі Priya mozhlive rіzke pіdvischennya arterіalnogo zverák, scho Mauger prizvesti na nepritomnostі abo bolesti hlavy BOLY.
  • Pre zdravotníckych maklérov, ako aj komplex mikroelementov a vitamínov C, B6, PP, antioxidantov a antioxidantov.
  • Neobhdnі v takých vipadki a sudinorozshyryuvalnі medikamenti, taki, yak eufіlіn a papaverin.
  • Nevyhnutne dôležitejšie je racion jastrab. Všetky produkty, stačí zadajte zadané bagato kalorіy, silno na prvé ovocie a zeleninu, morské plody, yak rosslinnogo, tak і т.
  • Po obsadení lingvistickej ekonomiky, ako aj licencujúceho v obyazkovskom poradí a triviálnych kočíkov v prvom poschodí.
  • Okrem ošetrenia lode kontrastnou sprchou je nevyhnutné, aby sa minimálna dávka podávala raz denne.
  • Zayva Vaga - jeden z dôvodov na nákup cholesterolu na súde, v žiadnom prípade nie je potrebné.

  Video: Dimka Lіkarya o sudorozshiruvalni prípravkoch

  Národné metódy rozvoja sudcov

  V ľudových príbehoch receptov receptov dávajú desať rokov a prechádzajú na svoju prvú generáciu, tretiu generáciu problémov. Môžes yak sudini rosdiriti v domácej mysli ľudovými metódami? Osa zloženie recepty na prirodzenom základe, yakі vikoristovuyut pre rozvoj súdneho dvora a čistenie cholesterolu nalotu.

  Klasika - chasnikovy nasti

  1. 250 gramov ráno podnіbniti dal do čistej môže dať pohár, naplňte ho 300 gramami alkoholu, stačí vymazať a dať ju do tmavšieho chladného počasia na 10-12 dní. Poti sumі dіstati, procedurálny, implantát pre ďalšiu schému:
  2. Prvý deň - kraplya infúzie na tretej časti fľaše mlieka, vezmite si to v natsheterse, pіslya priyryom nebudú mať štyridsať chilin. Pred kolom za 30 khvilin - dva krakl, pred večerou, aj pre ďalší rok - tri krapl.
  3. Iný deň trvám trikrát, užívam jednu dávku denne. Takže, vezmite to až do konca posledného dňa, vosstann krá priyma ptsya pätnásť krapel.
  4. Príďte si piť nápoj na schému, ala kraplі zbavlyuyut, v koži priyom na jednej.
  5. Dyshovshy na jeden kraplі, pribrіbno priymati nastenku na dvadsaťpäť krapel, vľavo sa nezastaví, takozhi zapivayuchi С-един tretinyu fľašu mlieka.

  Viac informácií o zlepšení zdravia s hodinami nájdete tu.

  Inshі dієvі recepty

  • Koru i listy vishusti i podrіbniti. V záujme čaju, varenie v pomere k fľaši posypeme jednu stolovú lyžicu čaju.
  • Podrіbniti dі stolové lyžice korene valerіani a fľaša nasіnnya kropu, všetky tse zmіshati z dvoch fliaš medu. Daly Sumíssh vyplňte 1,5 ml soli, dokončite tinktúru v thermos po dobu 24 rokov, potom vezmite primimat na jeden stôl po dobu 30 hilin, kým nie, potrebujete žiť celý nast_y.
  • Polievková lyžica kviniek hrabového by mala byť nalievaná s fľašou slanej vody, 40-60 hilin. Priymati takiy natiy je potrebný na štyridsať dní v pravidelný deň.
  • Plody ovocia (25-30 gramov) sa nalejú s 250 gramami posypania (Môžete si vziať chvost Roslini, jednu lyžicu na stôl na fľašu posypať), 40-45 gramov chilli. Priymati na jednom stole lichi trikne deň pred vašou 30-35 hilin.

  Jedlo, sco rosshiryuyut sudini

  Nuž, môžem vyrábať jedlo, rovnako ako sudca, myslím, že mám niečo spoločné s veterinárami?

  Kolaps Ománu: nie pіdhodit za lіkuvannya sudin?

  1. Cole na vulitsі mrazu, aj Lyudin Duzhe studena, chomus vvazhaєtsya scho udržiavaná proti prúdu zіgrіvayuchy sudinorozshiryuvalny zasіb - TSE alkohol, napriklad, Vodka. Tak deyaky hodín alkohol rozshirit Sudin aj tábor tepla, pivo zápach Shvydko zvuzyatsya i, i stalo Znovu Brati dávku alkoholu - tak i alkogolіzmu uzavrieť. Neexistuje žiadny spôsob, ako zastaviť túto metódu bez toho, aby sa podarilo.
  2. Takže budem piť tento druh nápoja, koňak yak, môžete mi povedať, scho 50 gramov koňaku by mal byť vykorenený sudcom v čase útoku bolestí hlavy, ale po tom, ako post_jne lick nie v pidyyde.
  3. Takže v Qavi, kávu kávy, víno rozdiryu Sudini, ala visk nevýznamne, zanedbateľne, to je dôvod, prečo nechcete vyčistiť a vyčistiť to na dobrú hodinu.

  Jedlo, yakі lіkuyuti

  • Vіvsjana kaša + polynitsya - tse dєdnannya zázračne čistí sudine v_d cholesterolu a navіt lіkє v nich zapalenya, vіdnovlyuyuchi їх elastichnіst і zmіtsnuychi.
  • Chervone víno je dobré Rozshiryu Sudini, a čistiaci ïh ïh z cholesterolu. V profesionálnych jazerách je možné čerpať (jeden deň červené víno, potim), ale vipivati ​​denne nie viac ako 100-150 gramov.
  • Pre čistenie, a preto rozšírenie súdnictva na najlepší spôsob, ako získať recept na sódu, odpustiť a dostupnosť. Vo sklenenej doske, ktorá je vrelo naplnená, je polovica čajovej lyžičky čajovej a vipitskej pôrodnej asistentky. Procedúra Qiu sa uskutočňuje dva dni s intervalom troch dní. V najbližších dňoch sa vraciate z pochúťky z čaju z čiernych byliniek. Uwagi! Tsei recept nie je pіdіyde tim, kto virazka slounka abo pidvishchena kyseliny.

  Video: chi skořicové chervone víno pre Sudin?

  Schob nevzniká v takýchto vážnych situáciách v dôsledku infarktu alebo trochu viac ako tretia strana a pravidelne vykonáva profesionálne upratovanie sudcov bez toho, aby ste na vašich stránkach dali čiastočne cholesterol. Tsi procedurálne zabiti nabagato prostyse, nіzh, poіm lіkuvati vzvho okouzlující sertsevo sudnnu systém dogy hodinu, a môže і až do konca života

 • Okrem Toho Čítal O Plavidlách

  Prečo bolesť po koronárnej angiografii?

  Po koronárnej angiografii je veľké krvácanie v mieste katétra a môže sa odstrániť?k Žiak (95), o hlasovaní pred 5 rokmiHlasovanie za najlepšiu odpoveďIrima Artificial Intelligence (137862) Pred 5 rokmi

  Srdcová arytmia - čo je to a ako sa liečiť?

  Arytmie srdca - porušenie frekvencie, rytmu a sekvencie kontrakcií srdca. Môžu sa vyskytnúť pri štrukturálnych zmenách v systéme vodivosti pri ochoreniach srdca a (alebo) pod vplyvom vegetatívnych, endokrinných, elektrolytických a iných metabolických porúch, s intoxikáciou a niektorými liečivými účinkami.

  Masť pre kŕčové žily v nohách

  Táto choroba, ako sú kŕčové žily, vyžaduje komplexnú liečbu, dôležitou etapou je použitie miestnych liekov: krémy, masti, gély. V súčasnosti existuje veľmi široká škála takýchto liekov.

  Kvôli tomu, aké sú škvrny na nohách ako hematómy a ako ich odstrániť

  Keď telo zlyhá v práci akýchkoľvek vnútorných orgánov, vydáva alarm v podobe klinických prejavov. Výskyt bodavých častí na nohách je jedným z týchto príznakov.

  Čo sa stane počas zúženia mozgových ciev, symptómov a liečby patológie

  Z tohto článku sa dozviete: čo sa nazýva zúženie mozgových ciev, liečba, symptómy, príčiny choroby. Mechanizmus vývoja patológie a diagnostických metód.

  Zvýšená ESR v krvi žien je normou a príčinou

  ROE - sedimentačná reakcia erytrocytovFenomén sedimentácie erytrocytov je známy už od dávnych čias. V súčasnosti zostáva definícia rýchlosti takéhoto usadzovania populárnou laboratórnou štúdiou prezentovanou v rámci všeobecného krvného testu (OAK).