Zdravé plavidlá sú zárukou harmonickej práce celého organizmu, jeho dopravného systému. Krvný prísun do buniek a tkanív nasýtených kyslíkom a živinami a vylučovanie metabolických produktov a toxínov Vždy je potrebné starostlivosť o cievne zdravie, naše pohodlie a kvalita života závisí od toho, ? Čo sa môže stať plavidlám? Ako sa starať o plavidlá?

Postarajte sa o seba a svojich blízkych a BUDETE ZDRAVÝ!

Navyše krv prúdiaca cez cievy ohrieva naše telo a udržuje teplotu tela na konštantnej úrovni.

Dôležitú úlohu plavidiel v životne dôležitých aktivitách spôsobuje skutočnosť, že sa ich musíme starať po celý náš život.


Aké sú cievy v tele?

Nebudeme sa ponoriť do anatomických detailov, iba načrtnúť hlavné črty každého typu krvných ciev. Takže v tele existujú:

• Tepny: tieto plavidlá majú najväčší prierez a považujú sa za kmeň. Podľa neho, krv obohatená o kyslík vstupuje do všetkých buniek. Steny tepien sú elastické a elastické: to je potrebné na zabezpečenie neprerušeného prietoku krvi. V týchto nádobách je rýchlosť toku krvi maximálna, takže ich steny sú tiež veľmi silné. Najväčšou tepnou v tele je aorta, ktorá slúži ako vodič krvi do hornej a dolnej časti tela.

• Žily. Tieto cievy zabezpečujú odtok krvi obsahujúci oxid uhličitý a rôzne metabolické produkty. Vďaka nim sú bunky tiež zbavené toxínov. Prietok krvi v žilách je oveľa pomalší ako v tepnách. To je zabezpečené ich štruktúrou: steny žíl sú mäkšie ako steny tepien. Okrem toho sú na stenách žíl špeciálne ventily, ktoré zabraňujú prietoku krvi. Je to potrebné, keď časť krvi musí byť uložená pri prerozdelení toku krvi.

• Kapiláry. Sú konečné vetvy arteriálnych a žilových kanálov. Tenké a malé kapiláry zapadajú priamo do buniek a tkanív, kde dochádza k procesu výmeny plynov. Kapilárna sieť nášho tela je veľmi rozsiahla: jeho dĺžka je viac ako 100 000 kilometrov. Počas dňa prechádza okolo nich 85 000 litrov krvi.

• Lymfatické cievy. Tento typ krvných ciev nemá krv, ale lymfatickú tekutinu. Je potrebná lymfatická vrstva, aby sa bunky vrátili späť do krvi rôznymi látkami (soľami, bielkovinami, vodou a ďalšími). Lymfatické cievy sa líšia v priemere av najväčšom z nich sú ventily na stenách (ako v žilách), ktoré zabraňujú toku tekutiny späť. Steny lymfatických ciev sú mäkké, pretože lymfatická tekutina je viskózna tekutina, ktorá tečie pomerne pomaly.

Práve tieto typy nádob poskytujú väčšinu životne dôležitých procesov spojených s prepravou kyslíka, oxidu uhličitého a biologicky aktívnych látok.

Čo sa môže stať plavidlám?

Štruktúra steny zvyčajne chráni nádobu pred malými poraneniami a poškodeniami. Samozrejme, že je možné porušiť jeho integritu, je však potrebné vynaložiť úsilie z vonku.

Existujú však situácie, keď rôzne patologické procesy zmierňujú cievnu stenu, robia to menej elastické, krehké. To môže viesť k mnohým nepriaznivým účinkom.

Napríklad nádoba sa môže pretrhnúť z prílišného tlaku krvi, ktorý prúdi cez ňu. Najčastejšie sa to vyskytuje u tepien. Ak je nádoba poškodená, spôsobuje krvácanie. Závažnosť dôsledkov v tomto prípade závisí od rozsahu krvácania a jeho lokalizácie. Ale prvé veci ako prvé.

Ak dôjde k pretrhnutiu veľkej cievy, ako je femorálna artéria, krvácanie bude veľmi silné. Ak krv nie je zastavená, osoba zomrie v priebehu niekoľkých minút. Zároveň nezáleží na tom, kde dôjde k "úniku": v každom prípade je riziko smrti veľmi vysoké.

Pokiaľ ide o malú nádobu alebo kapilárny výbuch, situácia sa môže rozvinúť dvomi spôsobmi. Keď sa nádoba roztrhne v tele, známym fenoménom sa javí všetko - modrina. Predstavuje krv, ktorá sa nahromadila v podkožných tkanivách. Spravidla takéto škody nie sú nebezpečné a prejdú sami, keď sa obnoví cievna stena.

Situácia je oveľa horšia, ak sa v mozgu zlomí malé plavidlo. Bunky nervového systému a mozgu vrátane veľmi citlivých. Dokonca aj malé množstvo rozliatej krvi vedie k ich smrti. To sa deje v hemoragických mŕtviciach a hematómoch v mozgu. Tá časť mozgu, do ktorej krv padla, zomiera. Preto boli porušené funkcie, za ktoré bola zodpovedná.

Obnova nervového tkaniva je veľmi pomalá, takže stratené funkcie sa nikdy nemôžu vrátiť na predchádzajúcu úroveň vývoja.

Nielen tepny, ale aj žily môžu byť ovplyvnené. Takmer nikdy sa nezlomia, pretože rýchlosť toku krvi v nich je oveľa menšia ako v tepnách. Ale môžu patologicky zvyšovať objem a formovať uzly, ku ktorým dochádza s kŕčovými žilami.

V tomto prípade sa krvný tok mení, akumuluje sa v dilatačných žilách, čo vedie k tvorbe opuchov. Najnebezpečnejšia situácia sa rozvíja pri kŕčových žilách pažeráka. Patologický proces vedie k zriedeniu ich steny, takže zvýšené zaťaženie (napríklad počas zvracania) môže viesť k prasknutiu žíl a výskytu rozsiahleho vnútorného krvácania.

Aby sa predišlo všetkým týmto nepríjemným a potenciálne život ohrozujúcim dôsledkom, je potrebné zachovať zdravie plavidiel a starať sa o ne po celý život.

Ako zistiť problémy s krvnými cievami?

Aby ste pochopili, že vaše lode potrebujú pomoc, nie je potrebné čakať na živé prejavy ich patológie. Existujú príznaky, ktoré možno pozorovať oveľa skôr. Tu sú:

• časté bolesti hlavy a závraty;
• únava, slabosť, apatia;
• meteo citlivosť;
• zvonenie v ušiach;
• vlnky a blikanie "muchov" pred očami;
• zlý spánok;
• dyspnoe aj pri malej námahe;
• pocit ťažkosti a tlaku v srdci;
• ospalosť a letargiu počas dňa, aj keď ste spali predtým večer;
• studené ruky a nohy, aj za teplého počasia;
• necitlivosť a brnenie v prstoch horných a dolných končatín;
• pocit ťažkosti v nohách;
• kŕče končatín;
• opuch.

Ak vás jeden alebo viac z týchto príznakov pravidelne obťažuje, musíte okamžite začať s preventívnymi opatreniami.

Ako sa starať o plavidlá?

Na zachovanie zdravia krvných ciev je potrebné posilniť ich steny. To sa dá dosiahnuť niekoľkými jednoduchými metódami, ktoré sú k dispozícii všetkým.

Jedným z najúčinnejších spôsobov prevencie cievnych ochorení je sprcha. Teplá voda rozšíri nádoby a studená voda, naopak ich zužuje. Takýto tréning zachová elasticitu cievnej steny. Okrem toho postup zlepšuje metabolizmus a výmenu plynov.

Optimálny čas na sprchu je ráno. Spustite postup teplou vodou a potom zvýšte jej teplotu na limit, ktorý môžete tolerovať. Potom prejdite na studenú vodu a znížte jej stupeň. Zopakujte striedanie 5 až 6 krát. Postupujte s chladnou vodou.

Nemenej dôležitou úlohou v prevencii cievnych ochorení je správna výživa. Je potrebné pridať do stravy potraviny bohaté na vitamíny C a PP, rovnako ako draslík. Tieto látky sa dostatočne nachádzajú v kapustách, mrkve, paprikách, reďkovkách, repy, jablkách, citrusových plodoch, banánoch a ostatnom ovocí a zelenine. Čerstvá zelenina a pohánka sú tiež užitočné.

Fyzické cvičenie tiež podporuje steny krvných ciev. Každé ráno robte cvičenia pokojným tempom bez toho, aby ste sa preťažili. Choďte ďalej, choďte kúpanie vždy, keď je to možné. Kardiovaskulárny tréning na bežiacom cykle a trenažéri pre bicykle prináša dobrý účinok. Ale nie sú vhodné pre každého, takže pred začatím vyučovania je potrebné sa poradiť s kardiológa.

Masáž pomáha zlepšiť stav ciev. Pravidelne hýbajte končatiny doma, ale nedotýkajte sa príliš tvrdej pokožky, inak môže dôjsť k poškodeniu ciev. Pri kŕčových žilách a trombóze je masáž kontraindikovaná.

Všetky tieto postupy prinesú dobrý účinok len vtedy, ak sa vykonávajú pravidelne. Ďalšou podmienkou úspechu - úplné odmietnutie zlých návykov. V opačnom prípade môže fajčenie a zneužívanie alkoholu negovať všetky vaše snahy o posilnenie ciev.

Postarajte sa o vaše plavidlá - a budú vám slúžiť veľmi dlho.

Posilnenie ľudských krvných ciev a kapilár

Človek je schopný žiť asi sto rokov, tak prečo sa zdroje tela vyčerpajú na 60-70 rokov? Bolesti srdca, problémy s tepnami a kapilárami, sklerotické ochorenia - to všetko zachytilo človeka dlho pred časom meraným prírodou.

Naša "Achillova päta" - krvné cievy. Najmenší nedostatok vo funkcii obehového systému môže spôsobiť celkové problémy v celom tele. Ak chcete tieto temné dni odstrániť, je potrebné posilniť kapiláry a tepny. Efektívne metódy posilnenia ciev, ktoré prezentujeme v tomto článku.

Symptómy vznikajúcich problémov

Aké sú "prvé zvončeky" budúcich nešťastí? Budete musieť premýšľať o návšteve lekára a zmeny životného štýlu, ak sú zaznamenané nasledovné príznaky:

 • časté závraty a všeobecné slabosti;
 • únava;
 • chronické bolesti hlavy;
 • tmavnutie očí;
 • zhoršenie zdravia pri zmene počasia;
 • hučanie v ušiach;
 • problémy so spánkom;
 • ospalosť a letargiu (aj keď spíte dobre);
 • búšenie srdca;
 • necitlivosť končatín (plus mravčenie v prstoch);
 • ťažkosťou v hrudi;
 • nočná únavová noha;
 • mraziace končatiny;
 • dýchavičnosť, ku ktorej dochádza, keď fyzicky nenastúpi.

Všeobecné odporúčania na posilnenie plavidiel

Tieto symptómy naznačujú neurochirurgickú dystóniu - postupné poškodenie ciev. Nikto nevyvinul zázračné pilulky na túto chorobu - budete sa snažiť bojovať s problémom, ktorý prišiel s pomocou celého komplexu preventívnych opatrení. Spojíme aj tradičnú medicínu a farmakologické lieky, ale o to neskôr.

Pozrite sa na svoj životný štýl. Cvičenie, cvičenie, pravidelné cvičenie, začať jesť správne. Plávanie, tanec, beh a joga budú mať priaznivý vplyv na elasticitu Vašich ciev. Zvážte problém lokálne.

Zaoberáme sa kapilárami

Kapiláry dodávajú výživu svalovým vláknom, to sú mikroskopické krvné cievy. Mikrovaskulárna sieť je veľmi veľká - celková dĺžka kapilár môže prekročiť niekoľko kilometrov.

Problémy vznikajú v prípade trombózy - cievy "zaspávajú" a budú musieť byť obnovené konštantnou stimuláciou.

Na posilnenie kapilár sa odporúčajú nasledujúce metódy:

 • intenzívne cvičenie;
 • masáž (hlavne s kuznetsovským hippikátom);
 • kontrastná sprcha;
 • Ruský kúpeľ (s použitím metly);
 • terapeutické kúpele (majú antiseptický a lokálny dráždivý účinok).

Ipplikátor Kuznetsova naznačuje pravidelné používanie - je nevyhnutné pôsobiť na chrbticu, tvár, kožu na čele, bradu. Terapentínové kúpele a masáž metly pomáhajú kapilárom otvárať a zvyšovať krvný obeh.

Posilnenie očných kapilár

Nielen krvné cievy, ktoré dodávajú rôzne časti nášho tela krvou. Tiež je potrebné posilniť kapiláry, ktoré kŕmia sliznicou. Bruštenie, brnenie a poškriabanie očnej gule sú rušivé príznaky, ktoré naznačujú, že kapilára praskla.

Dôvody môžu byť rôzne:

 • nezdravá strava;
 • alkohol a fajčenie;
 • alergie;
 • nedostatok vitamínov;
 • infekčné ochorenie.

Aby ste mali oči v dobrom stave, vyhnite sa priamemu vystaveniu sa umelému svetlu.

Pri práci na počítači sa pravidelne rozptýlejte - pozrite sa na oblohu a zeleninu mimo okna. Snažte sa udržiavať vzdialenosť medzi monitorom a očami asi 50 centimetrov. Na zlepšenie očných kapilár sú najlepšími prostriedkami:

 • med a zelený čaj sú zvlášť účinné (pleťové vody založené na zelenom čaji);
 • bobtnové boky (pridané do čaju namiesto cukru - medu);
 • vitamíny (K, C).

Tepny a žily

Koronárne tepny dodávajú srdcové svalstvo s prospešnými látkami - s vekom sa tieto cievy stanú zraniteľnými, musia byť posilnené a omladené. Hlavnou príčinou arteriálneho opotrebovania je obezita. Arteriálne steny sú pokryté plakmi s cholesterolom, strácajú elasticitu, získavajú jazvy a iné poruchy. Na posilnenie stien a zvýšenie ich elasticity sa odporúčajú tieto opatrenia:

 • tinktúra brezových púčikov;
 • horská arnica (infúzia vody);
 • infúzia kvetu z hlohu;
 • břízy (alkoholová tinktúra);
 • aterosklerotické poplatky (mäta, púpava, knotweed, prítok, lingonberry list, ľubovník bodkovaný);
 • infúzie kukuričného hodvábu.

Infúzia kvetov Hawthorn pomáha vyčistiť nádoby, ale hlavná pozornosť by sa mala venovať organizácii jeho režimu (odpočinok a práca).

Mozgové cievy a ich posilnenie

Ovplyvnené cievy, ktoré kŕmia mozog, následne zúžené a deformované. Ak sa problém nevenuje náležitá pozornosť, dôsledky môžu byť desivé - prípad končí s hemoragickou mozgovou príhodou, s mozgovým infarktom a dokonca s demenciou.

V nebezpečenstve sú ľudia, ktorí si zarobia duševnú prácu - zažívajú zvýšené mozgové zaťaženie, čo vedie k stresu a únave. Výsledok - oslabenie ciev mozgu. Vysokokalorické jedlá a nedostatok čerstvého vzduchu môžu takisto zhoršiť situáciu. Plavidlá sú upchaté, zarastené s cholesterolovými plakmi, ich steny sú poškodené.

Ako posilniť krvné cievy hlavy? Existuje veľa receptov, ktoré nie sú veľmi zložité.

Tieto recepty majú hlavne národný pôvod. Nižšie uvádzame niekoľko najúčinnejších.

Ľudové opravné prostriedky

 1. Hloh a vlašské orechy. Samotné matice nepotrebujete, ale ich vnútorné priečky. 350 g oddielov je potrebné nalievať tinktúru hlohu, kúpil v lekárni. Elixír sa infúzi asi dva týždne - na chladnom mieste, v kontajneri pod vekom (musíte ju pevne uzavrieť). Potom je tinktúra filtrovaná a konzumovaná trikrát denne. Dávkovanie - čajová lyžička. Kurz liečby je týždeň.
 2. Cesnaková tinktúra. Cesnak je mimoriadne prospešný pre kardiovaskulárny systém. Môžete ju používať vo forme zubov a vo forme tinktúry. Nasekaný cesnak (250 g) sa naleje s rovnakým množstvom alkoholu, tesne uzatvorený a infundovaný po dobu 10-12 dní (studená temná miestnosť). Režim cesnakovej tinktúry je dosť komplikovaný, takže o tom budeme hovoriť zvlášť.

Takže, váš elixír je skutočný a pripravený k jedlu. Ďalší algoritmus vyzerá takto:

 • Prvý deň Nalejte mlieko do pohára o jednu tretinu a pridajte kvapku drogy. Použite zmes na prázdny žalúdok, 30 minút pred raňajkami. Pred večerou (pol hodinu) pripravte novú dávku - dve kvapky. Pred večerou sa do mlieka pridávajú 3 kvapky tinktúry.
 • Druhý deň Dávkovanie pred jedlom sa zvyšuje na 4, 5 a 6 kvapiek. Na dosiahnutie súladu je stále potrebný polhodinový interval.
 • Nasledujúce dni. Schéma pokračuje logicky v nasledujúcich dňoch - postupne pridáte jednu novú kvapku. Do šiesteho dňa dosiahne počet kvapiek 15. Teraz začnite opačný proces - znížte dávkovanie v rovnakých pomeroch. Potom urobte 25 kvapiek - až do konca kurzu (až do vysušenia lieku). Proces bude trvať asi 90 dní.

Problémy s nohami

Ak chcete aktivovať prietok krvi a posilniť krvné cievy nohy, je potrebné kombinovať silu tradičnej medicíny s cvičením. Pravidelné školenia a bylinné čaje zakúpené v lekárni - to je kľúč k budúcej dlhovekosti. Stojí za pozornosť nasledujúce lieky:

 • Zmes bylín (Rhodiola rosea, lemongrass, koreň ženšenu, Eleutherococcus). Rozdiely sú rovnaké (50 gramov), je potrebné nalievať 250 ml alkoholu. Proces trvala dva týždne. Liek sa užíva trikrát denne, 20-25 kvapiek.
 • Slamienka. Rozdrvené listy (20-30 g) sa naliali do pohára vriacej vody a potom sa varili počas nízkej teploty počas 8 až 10 minút. Posledný dotyk - trvala pod vekom (asi hodinu). Deformovaný vývar sa používa trikrát denne. Dávkovanie - jedna tretina pohára.

Z fyzickej námahy, priaznivého účinku na cievy nohy, stojí za to zdôrazniť:

 • prekonanie schodov pešo;
 • jazda na bicykli;
 • chôdzu;
 • zdvihnutie nohy (efektívne počas sedavých prác);
 • zdvihne ponožky (s následným spúšťaním na celej nohe);
 • kruhové pohyby nôh.

Posilňujeme srdce a nádoby, ktoré ho kŕmia

Rýchle občerstvenie a množstvo stresových situácií vedie k oslabeniu a deformácii ciev, ktoré sa živia srdcovým svalstvom. Trvalé zamestnanie podkopáva naše zdravie, takže musíte dodržiavať preventívny súbor opatrení, ktoré posilňujú srdce a krvné cievy.

Komplex je nasledovný:

 • vyhnúť sa stresovým situáciám;
 • zmiernenie vitamínov (C, P, E, K);
 • dobre jesť (mastné a vysokokalorické potraviny by mali byť vylúčené zo stravy);
 • zbaviť sa cholesterolu, vyčistiť tepny ľudovými metódami;
 • cvičenie (existujú špeciálne komplexy pre srdce a krvné cievy);
 • použiť vodné procedúry (univerzálny prostriedok - kontrastná sprcha).

Nádory v nose

Strata elasticity nosových ciev je zvyčajne spôsobená nedostatkom vitamínov (C, P). Je to alarmujúci zvon, naznačuje potrebu posilnenia ciev v nose. A opäť populárne recepty prichádzajú na záchranu:

 • Šťava z hrozna. Je potrebné, aby sa listy hrozna strhli a šťava sa stlačila cez gázu. Porcie sa pripravujú denne z čerstvých listov. Výsledná tekutina je v nosi najmenej 2-3x denne. Súčasne sa šťava užíva vnútri - trikrát denne v polievkovej lyžici. Ak by rašelina nebola na dosah, môžete ju nahradiť.
 • Viburnum kôra. Znie to docela exotické, ale nástroj je efektívny. 15-20 gramov drvenej kôry sa varí v pohári vriacej vody. Režim vodného kúpeľa sa udržiava asi polhodinu, potom sa bujón prefiltruje. Používanie vnútorných - lyžica trikrát denne.
 • Askorutin. Tento nástroj nie je vôbec populárny - predáva sa vo všetkých lekárňach v krajine.

Čo jesť a čo robiť

Existujú univerzálne ľudové drogy a lieky vyvinuté farmaceutmi, ktoré posilňujú obehový systém.

Tiež venujte veľkú pozornosť vašej strave. Začnite používať práve teraz:

Tieto výrobky majú posilňujúci účinok na steny krvných ciev. Jedlo sa má užívať v malých dávkach. Pravidelné prejedanie je príčinou slabosti a závratov. S mimoriadnou opatrnosťou piť kofeínové nápoje - zatiaľ čo zlepšuje tón, majú tiež vedľajší účinok (uvoľnenie) na obehový systém.

Režim pitnej vody pomôže normalizovať krvný obeh - vypite aspoň jeden a pol litra vody denne. Uprednostňujeme zeleninu a ovocie, ale soľ je lepšie odmietnuť.

lieky

V niektorých prípadoch lekári predpisujú špeciálne lieky, ktorých účelom je posilniť steny vašich tepien. Tieto prostriedky patria do viacerých skupín drog.

 • fibráty (klofibrát, atromidín, atromid, simvastatín, zokor, simvalitín);
 • statíny (mefakor, lovostatín, mevakos);
 • askorutin;
 • Cerebrolysin;
 • lecitín;
 • vazodilatačné liečivá (papaverín, aminofylín).

Výber liečiva sa uskutočňuje ošetrujúcim lekárom individuálne. Zoznam liekov bude závisieť od výsledkov diagnostiky a osobných charakteristík vlastných pacientovmu telu. Je to veľmi nežiaduce neoprávnené použitie týchto liekov.

Niektoré choroby sa ľahšie zabránia, než liečiť. Posilnenie krvných ciev zabraňuje celému radu ochorení, pri ktorých je lepšie, aby sa nestretli v starobe. Majte trpezlivosť a silu, disciplujte sa. Cvičte pravidelne a dajte mu 15 minút (aspoň) každý deň. Po porážke lenivosti budete dlhšiu dobu odložiť stretnutie s kardiológmi.

Posilnenie ciev: metódy, prípravky, vitamíny, recepty

K zhoršeniu práce plavidiel je veľa faktorov, ktoré sa vyskytujú denne na našej ceste. Niekedy si sám človek neuvedomuje, že škodí zdraviu, nesprávne jesť, nadmerne pije alkohol a tabak, podstupuje stres a nervózne preťaženie. Všetky tieto faktory negatívne ovplyvňujú stav ciev a kardiovaskulárny systém. Ako posilniť krvné cievy a vyhnúť sa negatívnym následkom - všetci by o tom mali vedieť, najmä tí, ktorí prekročili 40-ročný míľnik.

Symptómy vaskulárnych problémov

Problémy s plavidlami vás nebudú čakať, ak sa vyskytnú nasledovné príznaky:

 • Nedávno ste veľmi ťažké niesť horúcu sezónu.
 • Často sa vyskytla závrat a z nejakého konkrétneho dôvodu.
 • Zatmaví v očiach s ostrým vzostupom alebo otáčaním hlavy.
 • V kĺboch ​​sa objaví bolesť.
 • Studené končatiny - prsty a prsty.
 • V doprave sa objavila choroba pohybu, ktorá sa predtým nezaznamenala.
 • Negatívna reakcia na zmeny počasia, t.j. zvýšená citlivosť počasia.
 • Často sa mení tlak, potom sa zvyšuje, potom sa znižuje.
 • Náhle palpitácie srdca.
 • Výskyt krátkodobej synkopy.

Ak sa takéto prejavy prejavia, znamená to, že musíte urýchlene konzultovať špecializovaného lekára. Tieto príznaky naznačujú porušenie krvného obehu a máte slabé cievy. Hlavným dôvodom oslabenia a krehkosti ciev sú cholesterolové usadeniny na ich stenách. Pod tlakom cholesterolových plakov strácajú krvné cievy elasticitu a stávajú sa krehkými.

Posilňovanie plavidiel je dlhodobý proces a po jeho začatí sa musí pravidelne vrátiť neskôr. Nie je možné zlepšiť a vyčistiť cievy v jednej oblasti tela, je potrebné riešiť celý kardiovaskulárny systém.

Posilnenie mozgových ciev

Poškodenie mozgových ciev vedie k ich deformácii, najčastejšie k zúženiu. Ak sa s týmto problémom nezaoberáte včas, pretože máte pocit, že niečo nie je zlé, môže to skončiť veľmi smutne - môže to byť mozgový infarkt, hemoragická mŕtvica alebo demencia.

Ľudia, ktorí sa podieľajú na duševnej práci a v dôsledku toho zažívajú silné zaťaženie, a ako výsledok - únava a stres môžu byť vystavené oslabeniu krvných ciev mozgu. Tiež to vedie k nedostatku čerstvého vzduchu a vysokokalorických potravín. Všetky tieto faktory prispievajú k zaneseniu cholesterolu do ciev a poškodeniu ich steny.

Aby ste sa vyhli vyššie uvedeným problémom s nádobami, môžete použiť jednoduché a prístupné vo všetkých ohľadoch recepty na posilnenie ciev mozgu.

 1. Oddiely z vlašských orechov (350 g) sa naliajú s tinktúrou hlohu. Trvať na tom, že elixír by mal byť v priebehu dvoch týždňov v miske s tesne uzavretým vekom na chladnom mieste. Potom sa tinktúra musí filtrovať a užívať trikrát denne, jednu čajovú lyžičku tri týždne.
 2. Zhruba 250 gramov cesnaku, pridajte 250 gramov alkoholu, tesne uzavrite. Trvajte 10-12 dní na tmavom chladnom mieste. Po namáhaní je liek pripravený. Vezmite si túto tinktúru trochu zložitejšie ako predchádzajúca - má špeciálnu schému:

 • Prvý deň - jedna kvapka infúzie + jedna tretina pohára mlieka na prázdny žalúdok nemajú raňajky po pol hodinách, dve kvapky tridsať minút pred obedom a tri kvapky tridsať minút pred večerou;
 • Druhý deň - štyri kvapky na prázdny žalúdok, päť kvapiek pred obedom, šesť kvapiek pred večerou, recepcia je vždy tridsať minút pred jedlom.
 • Ďalej podľa schémy pridajte jednu kvapku infúzie na každý príjem. Keď dosiahneme pätnásť kvapiek (bude to šiesty deň), začneme redukovať jednu kvapku každého lieku. Vráťte sa na jednu kvapku, zoberte zostávajúcu tinktúru dvadsaťpäť kvapiek s tretím šálkou mlieka, trikrát denne, kým sa tinktúra neukončí. Tento kurz sa opakuje po troch mesiacoch.

Problémy s nohami

Dôvodom slabosti krvných ciev je rovnaký notoricky známy tuk, ktorý sa ukladá na ich stenách. Aby sa zbavili ťažkosti a bolesti v nohách, je potrebné zaistiť posilnenie steny krvných ciev pomocou ľudových prostriedkov a fyzickej námahy na nohách, aby sa aktivoval prietok krvi.

Ľudské lieky sú dobrým liekom okrem tréningu a farmaceutických prípravkov na posilnenie ciev v nohách.

 • Immortelle je známa svojimi liečivými vlastnosťami a pomáha pri rôznych vredoch. 20 - 30 gramov tejto rastliny potrebujeme brúsiť a vylejeť jednu pohár vriacej vody za nízkeho tepla, držať po dobu 8-10 minút, zavrite veko a infuse asi hodinu. Potom sa vývar odfiltruje a odoberie sa v 1/3 šálke trikrát denne.
 • Zloženie bylín z citrónovej trávy, Rhodiola rosea, Eleutherococcus a koreň ženšenu, ktoré sa odoberajú v rovnakých pomeroch, 50 gramov každej, naliať 250 mm alkoholu, trvať dva týždne, trvať 20-25 kvapiek trikrát denne.

Fyzická aktivita

Pri posilňovaní krvných ciev nohy nie je potrebné cvičenie, pretože je potrebné zvýšiť rýchlosť toku krvi v končatinách:

 1. Bežná chôdza, jazda na bicykli, lezenie po schodoch.
 2. Ak máte sedavú prácu, musíte pravidelne zdvihnúť nohy aspoň na ďalšiu stoličku a lepšie na úroveň stola na 5-7 minút.
 3. Dobrým cvičením je vstať na prsty a dostať sa na plnú nohu. Cvičenie sa vykonáva 8-10 krát. Počas dňa musí byť vykonané 5-7 krát.
 4. Kruhové pohyby nohy, najprv v jednom smere, potom v druhom - toto cvičenie sa môže vykonať kedykoľvek a toľkokrát, koľkokrát chcete, je to veľmi užitočné.

Video: domáci súbor cvičení pre cievy nohy

Ako posilniť očné kapiláry?

Nádory môžu byť slabé nielen v rôznych častiach tela, ale aj na slizniciach očí. Rezanie, brnenie, podliatiny na očné gule - to znamená, že roztrhnutie malého plavidla - kapilára. Dôvody, prečo oslabujú a zlyhávajú, môžu byť odlišné:

 1. fajčenie a alkohol;
 2. nezdravá strava;
 3. nedostatok vitamínov;
 4. alergie;
 5. infekčné ochorenie atď.

Čo robiť na posilnenie krvných ciev? Aby ste to dosiahli, budete musieť dodržiavať niekoľko veľmi dôležitých pravidiel a použiť nápravné opatrenia.

Pravidlá pre udržanie vhodnosti očí

 • Umelé osvetlenie by nemalo smerovať do očí.
 • Počas práce na počítači, prestávku, vyložte oči, pozrite sa na okno na zeleň a na oblohu. Lepšie je to, keď ide o otvorený priestor s možnosťou pozerať sa do vzdialenosti. Raz za hodinu po dobu piatich minút to bude stačiť.
 • Vzdialenosť medzi očami a počítačom by mala byť aspoň 50 cm.

Najlepšie prostriedky pre zdravie očných ciev

 1. Rozmarín vo forme odvarov a čaju + medu, namiesto cukru.
 2. Zelený čaj a med sa užívajú každý deň. Dobré mlieko zo zeleného čaju.
 3. Vitamíny C a K

Starostlivosť o tvár

Veľké problémy sa dávajú ľuďom, najmä ženám, slabým plavidlám tváre. Vyskytujú sa vo forme červených hviezd a škvŕn a tento jav sa nazýva kuperoz. Je možné vyhnúť sa iba vtedy, ak sa posilnia cievy na tvári. S týmito problémami môžete bojovať s maskou a kompresiami.

 • Petržlen je dobrý pomocník v boji proti slabým nádobám tváre. Odvar je vyrobený z dvoch hŕstky rastlín a pohárom vriacej vody, infúzie asi dvadsať minút, potom filtrované a zmiešané s mliekom jeden po druhom. Navlhčite mäkkú handričku v bujóne, vyskočte a položte na tvár po dobu pol hodiny.
 • Aloe je liek na tisíc chorôb, pomôže aj slabým plavidlám. Je potrebné rozložiť list rastliny a vložiť ju do chladničky. Mal by tam ležať asi týždeň. Stlačte džús z neho a naneste na miesta, kde sa objavili červené škvrny. Aloe šťava môže dať mierny pocit pálenia, ale nie je nič starať.

Slabé cievy v nose

Ak sa cievy v nose oslabia a strácajú elasticitu, dôvodom môže byť nedostatok vitamínov C a P v tele a samozrejme je to prebudenie, že kardiovaskulárny systém sa nemení k lepšiemu. Na posilnenie ciev v nosovej dutine môžete použiť špeciálne ľudové recepty.

Byliny pomáhajú v mnohých prípadoch a pri posilňovaní plavidiel sú tiež dobrými pomocníkmi:

 1. Je potrebné robiť šťavu z rakvy, pretože to je rozdrvené a vytlačené cez tkaninu. Každý deň sa pripravuje nová šarža. Šťava kvapkajte do nosa 2-3 krát denne a vezmite si jednu lžíčku trikrát denne. Pre tie isté účely je šťavnatý džús veľmi vhodný.
 2. Nakrájajte kôru z chleba a odneste ju z odvaru (15-20 g na šálku vriacej vody). Napaľte vývar do vodného kúpeľa na dvadsať minút, potom prefiltrujte a vezmite jednu polievkovú lyžičku trikrát denne.

Z drog, vynikajúci nástroj, ktorý posilňuje cievy nosa - to je askorutín.

Srdcové a srdcové cievy

Ako posilniť srdce a krvné cievy, potrebujete vedieť všetko, pretože v súčasnosti čelíme stresovým situáciám každý deň a sú nútení rýchlo jesť kvôli nášmu zamestnania. Ak chcete zachovať a posilniť svoje zdravie, musíte dodržiavať pravidlá, ktoré pozostávajú z nasledujúcich položiek:

 • Vyhnite sa stresovým situáciám.
 • Správna výživa, zníženie používania vysokokalorických, tučných jedál.
 • Vezmite vitamíny na posilnenie krvných ciev, ako sú P, C, K, E.
 • Čistenie nádob s ľudskými prostriedkami, ich uvoľňovanie z cholesterolu.
 • Vykonajte zložité fyzické cvičenia na posilnenie krvných ciev a srdca.
 • Veľmi užitočné úpravy vody, najmä kontrastnej sprchy.

Univerzálne riešenia

Aké potraviny posilňujú plavidlá?

Je nevyhnutné vedieť, ktoré produkty posilňujú krvné cievy a snažia sa ich používať častejšie:

 1. mrkva, repa, chren, cibuľa, cesnak, ramson, všetky citrusy;
 2. med;
 3. chudé hydiny a ryby;
 4. sušené marhule, hrozienka.

Prípravky na liečbu krvných ciev

V niektorých prípadoch môže lekár predpisovať lieky na posilnenie krvných ciev rôznych drogových skupín.

 • Statíny: lovostatín, mefakor, mevakos.
 • Fibráty: atromidín, klofibrát, atromid, zokor, simvastatín, simvalitín.
 • Používajte tiež lecitín, cerebrolyzín, askorutín.
 • Vazodilatačné liečivá: aminofylín, papaverín atď.
 • Venotonika (flebotonika).

Výber liekov sa uskutočňuje pre každého pacienta individuálne, berúc do úvahy osobné charakteristiky a diagnostické výsledky. Neoprávnené používanie drog je plné nežiaducich dôsledkov.

Užitočné vitamíny

Lekár môže tiež predpísať komplexy vitamínov na posilnenie ciev, ktoré môžu zahŕňať C, E, A, K a ďalšie. Komplexy vitamínov je potrebné užívať aj na predpis, aby mohli naozaj profitovať.

Aby sa zabránilo problémom s plavidlami, najlepšou možnosťou je zdravý životný štýl, pretože upchatie a oslabenie plavidiel je veľmi jednoduché, ale posilniť ich a vrátiť ich späť do normálu - bude to vyžadovať veľa sily a trpezlivosti.

Ako sledovať cievy tela

Nedávno sa stáva čoraz častejšie počuť z úst lekárov, že zdroje ľudského tela sú určené aspoň na sto rokov "neprerušenej" práce. Prečo je dokonca značka 70-80 rokov pre mnohých je mimo dosahu? Možno preto, že sme veľmi neopatrní v našom vlastnom zdraví. Takže v odpovedi na otázku: "Čo viete o tom, ako posilniť nádoby a aké dôležité je pre organizmus ako celok?" - väčšina z nás pokrčí ramenami v zmätku alebo je obmedzená na niekoľko nejasných fráz.

Medzitým sú krvné cievy veľmi zraniteľné a často sa prejavujú ako "Achillova päta", čo spôsobuje narušenie fungovania celého organizmu. Je to stav nádob, ktorý určuje dodávku kyslíka do svojich buniek, prácu srdca a všetkých životne dôležitých orgánov, metabolizmus a v dôsledku toho náš kvitnúci (alebo nie tak) vzhľad. A premýšľať o tom, ako posilniť krvné cievy, a tak zabrániť všetkým druhom trombózy, aterosklerózy, infarktu, mŕtvica a iných ťažkostí, čo potrebujete čo najskôr.

Prvé zvončeky budúcich problémov

Niektorí ľudia, ktorí si prečítali tieto riadky, musia svojim obočím posunúť obočie - hovoria, je to určite príliš skoro, aby som na to premýšľal! Avšak tí, ktorí sa naivne domnievajú, že všetky vyššie uvedené by sa mali týkať len starších ľudí, sú pre vážne sklamanie. V skutočnosti sa poruchy fungovania kardiovaskulárneho systému čoraz častejšie vyskytujú u tých, ktorí ešte nie sú tridsať. Mnohí z nich si však ani neuvedomujú, že dôvod náhlej indispozície je skrytý... v nádobách.

Preto nie je vôbec zbytočné sa bližšie pozrieť na seba - že nastal čas premýšľať o tom, ako posilniť krvné cievy a kapiláry, môže signalizovať množstvo príznakov. Medzi ne patria:

 • únava;
 • celková slabosť, závrat;
 • časté bolesti hlavy;
 • zhoršenie zdravia pri zmene počasia;
 • stmavnutie, "mušky" v očiach;
 • problémy so spánkom;
 • hučanie v ušiach;
 • búšenie srdca;
 • letargia, ospalosť aj po celodennom spánku;
 • búšenie srdca;
 • ťažkosťou v srdci;
 • necitlivosť končatín, sprevádzaná brnenie v prstoch;
 • studené ruky a nohy;
 • pocit ťažkosti, unavené nohy večer;
 • dýchavičnosť aj pri malej námahe.

Nájdete v jednom z týchto príznakov? Je čas seriózne sa postarať o svoje vlastné zdravie!

Ako posilniť plavidlá: začneme konať

Zázračná pilulka, ktorá je schopná raz a navždy uvoľniť neurocirkulačnú dystóniu (to je presne to, ako sa vedecky nazývajú problémy s plavidlami) ešte neexistuje. Avšak na obnovenie plavidiel a ich fungovanie ako predtým - cieľ je celkom dosiahnuteľný, hoci samozrejme nemôžeme bez úsilia urobiť.

Prvá vec, ktorú musíte úplne zmeniť váš životný štýl. A nezabudnite zahrnúť do každodennej rutiny, bez ohľadu na to, ako je to zaneprázdnené, cvičenie, cvičenie. Vynikajúce tréningové plavidlá, ktoré plávajú, plavajú, tancujú a jogujú.

Udržanie normálnych krvných ciev je dôležité pre správnu výživu. Zvýšte podiel ovocia a zeleniny vo vašej strave. Znížte množstvo kávy, ktoré pijete denne. Odmietajte nápoje Coca-Cola a nahraďte ich čistou vodou. A čo je najdôležitejšie - nikdy prejedať.

Pri hľadaní odpovede na otázku, ako posilniť plavidlá a predĺžiť ich mladosť, je nemožné ignorovať taký dôležitý prostriedok na "pestovanie" plavidiel ako vodné postupy. Užitočné a bežné hygienické kúpele, kontrastná sprcha a výlety do kúpeľa.

Po dni sa môžete rozmaznávať s takzvanými bylinnými kúpeľmi - s prídavkom hemisféry, postele, oregano, celandín, valerián, žihľavka, dubová kôra, borovicové ihly. Mimochodom, všetky infúzie sa pripravujú podľa rovnakej schémy: 100 g suchých surovín sa naleje s litrom studenej vody, varí sa, naplní sa jednu hodinu a po filtrácii sa naleje do teplej kúpeľa.

Samozrejme, rôzne ľudové prostriedky na posilnenie nádob a ich čistenie sú tiež zahrnuté do osobného liečebného programu.

 • Každý deň pred spaním je vhodné piť pohár vriacej vody s polovicou citrónovej šťavy zriedenej v ňom a čajovou lyžičkou medu.
 • Pravidlom je každý deň jesť pár strúčikov cesnaku. A môžete sa zbaviť vône žuvaním plátku citrónu alebo vetvičky petržlenovej vône.
 • Počas mesiaca dokončite každé jedlo malým množstvom liečebnej kompozície z mletých vlašských orechov, sušených marhúľ, hrozienok, sliviek, citrónovej kôry a medu (v ľubovoľnom pomere).
 • Vykonajte 4-mesačný priebeh čistenia: piť denne namiesto vody, infúziu šípky (3 polievkové lyžice) a nasekané ihlice (5 lyžice). Všetko toto sa naleje s 3 pohárami vody, privedie sa k varu a dusí sa pri nízkej teplote po dobu 10 minút, naplnená cez noc na teplom mieste, prefiltruje sa nasledujúce ráno.

A nezabudnite si užívať každý deň a nájsť si čas na odpočinok. Pozitívne emócie sú len v prospech našich pracovníkov - plavidiel.

Tradičná medicína naozaj pomáha zlepšiť stav IRR. Dávam nižšie recepty, nástroje, ktoré pomáhajú pri vegetatívno-vaskulárnej dystónii:

Pred prijatím poplatkov sa zoznámte s kontraindikáciami na bylinky, ktoré ich vytvárajú! Byliny sú opité kurzy s povinnými prestávkami medzi nimi.

Liečba vegetatívno-vaskulárnej dystónie (VVD) s ľudskými prostriedkami, ako aj recepty, ktoré pomôžu vyčistiť a posilniť cievy, zvyšujú ich elasticitu:

Pri vegetatívno-vaskulárnej dystónii sa odporúča zaradiť banány do menu denne, najlepšie s akýmikoľvek maticami.

Infúzia na čistenie nádob.

1 šálka suchých kôprových semien, dve polievkové lyžice valerijského koreňa nalejte liter vriacej vody v termose, nechajte na deň. Potom napnite, pridajte dve poháre medu. Všetko dobre premiešajte a vložte do chladničky. Vezmite zmes 1 polievková lyžička 3 krát denne pol hodiny pred jedlom, kým sa celok neukončí.

FEEDBACK: Veľmi dobré riešenie pre VSD. Cítil som sa skvele. Ale akonáhle infúzia skončí, je ešte horšie. Začalo sa užívať nasledujúcu tinktúru:

Srdcová tinktúra uľahčí stav vegetatívne-vaskulárnej dystónie.

Takto variť. Kúpiť v lekárni 100 ml tinktúry pivoňiek, ktoré sa vyhýbajú, valeriánsky, hlohový, morušový a pridajte k nim 50 ml eukalyptovej tinktúry a 25 ml tinktúry z mäty piepornej. Všetko zmiešajte v pol litrovej fľaši a pridajte 10 pukov klinčekov (korenia).
Položte fľašu na "tmavom mieste" dva týždne, občas sa potriasajte. Užívajte liek 3 krát denne po dobu 15-20 minút. pred jedlom, 20-25 kvapiek, zriedením malým množstvom vody alebo kvapkaním na cukor. Kurz liečby je mesiac. Po krátkej prestávke môžete zopakovať.
Spektrum účinku takejto liečby je veľmi rozsiahle: znižuje intrakraniálny tlak a normalizuje artériu, má protizápasový a antikonvulzívny účinok, pomáha s kŕčovými žilami, zlepšuje cerebrálnu cirkuláciu, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, stimuluje tvorbu krvi.

REVÍZIA: Tento recept tradičnej medicíny je nádherný, veľmi ľahko sa pripravuje. To naozaj pomáha zmierniť príznaky IRR. Budem ju používať pravidelne.

Zdravie z Tibetu.

Pri liečbe vegetatívno-vaskulárnej dystónie je tento recept užitočný pre ľudí s tukovými depozitmi alebo sklerotickými plakmi v tepnách, ktoré spôsobujú bolesť srdca, hypertenziu a nedostatočné dodávanie krvi do mozgu.
Infúzia zlepšuje metabolizmus, krvné cievy sa stávajú pružnými, skleróza, srdcový záchvat, hypertenzia sa zabraňuje, hluk v hlave, závraty zmiznú. Celkový stav tela je zlepšený, zrak je obnovený, celé telo je omladené.
Vezmite 100 g. každá tráva: harmanček, ľubovník bodkovaný, imortelle, břízy. Všetko premiešajte. Večer, 1. poschodie. zmes nalejte 0,5 vriacej vody, trvať na termosky po dobu 3-4 hodín, napätie cez textílie a stlačte. Piť pred spaním 1 pohár s 1 lyžičkou. med. Ráno ráno vypite zvyšok, predhrievaný aj medom, 30 minút pred jedlom. Takže každý deň, kým zmes neuplynie. Kurz môžete opakovať až po 5 rokoch.

Spätná väzba: Dobrá pohoda sa okamžite zlepší. Nie je dokonalý stav, ale je prijateľný. Kurz trval 4 mesiace. Odborníci na výživu odporúčajú tento recept tým, ktorí chcú schudnúť, ale osobne o tom nemôžem povedať nič (som taký tenký).
Spolu s týmto receptom (zhodou s časom zberu) som videl tento borovicový čaj.

Borovice čistí nádoby.

5 polievkových lyžičiek. jemne nasekané borovicové ihly (najlepšie mladé ihly bežného roka), 2-3 lyžice. lyžice cibuľovej kôry (ošetruje pyelonefritídu - ak púčiky neobťažujú, nie je potrebné pridávať cibuľovú kôru). Všetko toto nalejte 0,7 litra vriacej vody v termose. Trvať na noc. Kmeň a pitie miesto vody počas dňa. Liečba trvá 4 mesiace. Počas celého času užívania vývaru sa nemôžete obávať prechladnutia a chrípky.

Spätná väzba: milujte čaj s celou rodinou. Pili bez cibule. Moja dcéra bola dobre pomohla s kašľom. Moja hlava sa objasňovala. V skutočnosti som sa necítil chorý pri užívaní borovicového nápoja. Z VSD sa nezbavili. Ale budem piť každú jar, aspoň 1 mesiac.
Čítal som niekde, že nie je možné vysušiť ihly, pretože Ihneď v ňom zmizne vitamín C, zmrazil som ho po častiach.

Po vyššie uvedených receptoch sa objavili nasledovné:

Zozbieranie z intrakraniálneho tlaku a hypertenzie.

Vezmite 1 časť kvetov čakanky, bylinky Hypericum, trávu Veronica, listy jahody, 2 časti ryby trávy a šípky, 0,5 dielov odrody kalamusu a borievky. Všetky zložky zberného mixu. Používame nasledovné: 2 lyžice zmesi zaspať v termosku, naliať 0,5 l vriacej vody a trvať na celú noc. Dopoludnia filtrujte infúziu a vezmite si pol hodiny pred jedlom vo forme tepla v troch dávkach. Je možné od 1 lyžičky. Táto infúzia vytvára s tela nejaké zázraky. Stav sa zlepšuje, hlava je jasná a svetlá. Iba je potrebné, aby sa s nimi zaobchádzalo pravidelne, aby neboli leniví, aby sa neskončili na zajtra.

REVIEW: dobrý recept. Tlak nie je skok, celková pohoda je dobrá. Pravidelne pijem kurzy. Pravda v tomto receptúre neuvádza, koľko ju môžete vypiť. Jediným negatívom nie je brať ľudí, ktorí majú tromboflebitídu, pretože po dlhom príjme takého čaju som mal veľmi vysoký hemoglobín.

Po pití 2 kurzy na 1 mesiac. s týždennou prestávkou medzi kurzami urobil nasledujúcu tinktúru.

Pomôžte plavidlám v IRR.

Tento recept viac ako 200 rokov pomáha ľuďom, ktorí trpia vegetatívno-vaskulárnou dystóniou, neurocirkulačnou dystóniou, koronárnou chorobou srdca, angínou pektoris, srdcovou neurózou, hypertenziou. Táto zbierka obsahuje 14 bylín:
(3 lyžice), jarná adonis tráva - 7 g (1,5 lyžice), tymian - 7 g (5 polievkových lyžíc), kefujúce amorfné plody - (prírodný trankvilizér) - 7 g (1 polievková lyžica ), plody z hlohu - 7 g (0,5 polievková lyžica), čierne kvetiny - 7 g (2 lyžice), listy mäty piepornej, - 7 g (3 lyžice), listy a kvety konvalinky - 7 g ), koreň sladkého drievka -7 g (1,5 lyžičky), valeriánový koreň - 7 g (1 polievková lyžica), kôra gaštanov - 10 g (1 polievková lyžica); biele imelo - 12 g (6 polievkových lyžíc). Zbierka bylín by mali byť nalievané 1,5 litra 45% alkoholu, trvať 21 dní na tmavom mieste, napätie cez niekoľko vrstiev gázy. Pijte tinktúru 1 čajovú lyžičku a rozložte ju na 5 čajových lyžičiek vody, 30 minút pred jedlom, ráno a večer. Piť 20-25 dní, potom 5-7 dní prestávke. S zanedbávanými chorobami trávia najmenej 3 kurzy. Terapeutický účinok sa pociťuje po 7 dňoch podania tinktúry. Pre tých, ktorí mali infarkt, potrebná dávka nie je viac ako 15 kvapiek 3 krát denne.

Spätná väzba: Mám rád výsledok liečby. Stalo sa zlé len zmeniť počasie a potom na krátku dobu. Po ukončení liečby sa však "nevoľnosť" vracia. Budem pokračovať v bylinnej liečbe, pretože výsledky stojí za to.

Nádherný balzam pre plavidlá

Ak chcete pripraviť balzam musí najprv pripraviť tri infúzie: propolis, červený ďatelina a Dioscorea kaukazského. Pre tento účel 40 g ďateliny kvetov zalejeme 500 ml 40 percent alkoholu, trvať 2 týždne na tmavom mieste, napätie. 50 g koreňov Dioscorea naleje 500 ml 40 percent alkoholu, v rovnakom tlače. Na prípravu propolisu tinktúry musí byť zvolená relatívne mäkké kusov (majú menej nečistôt) a žiadne známky kazenia, potom sa rozdrví a dať pripravené propolis v nádobách z tmavého skla sa naleje 70% alkoholu (vztiahnuté na 100 g propolisu na 1 liter alkoholu) tesne zátkou a nechajte stáť v tme pri izbovej teplote po dobu 8-10 dní, kmeňa. Potom, keď sú všetky tinktúry pripravení, môžete začať pripravovať balzam, ktorý musí byť zmiešané v rovnakých častiach, dobrý kokteil.
Balzam by mal byť 1 čajová lyžička 3 krát denne po jedle, zriedená v 50 ml vody. Dĺžka liečby je 2 mesiace. Po dvojtýždňovej prestávke sa kurz môže opakovať.

Poznámka: Wild yam kaukazská používané na srdcový infarkt, mŕtvica, roztrúsená skleróza, mozgovej arteriosklerózy a ďalších orgánov, zápal trojklanného nervu a všeobecné aterosklerózy, šum v ušiach a hlave, hypertenzia, vegetatívny-cievne dystónia, encefalopatia, vnútrolebečný tlak, zápal močového mechúra, jade, diabetes, dna. Čo potrebujeme.
Všetci už dlho vedia o propolisu - prírodnom antibiotiku.
Červená ďatelina má najsilnejšie anti-aterosklerotické vlastnosti.

REVIEW: Získate silnú zmes. Tlak neskáče, čistú hlavu, ale niekedy IRR príznaky sa prejavili. Propyl- 3 mesiace, som sa rozhodol urobiť si prestávku, už pripravené tinktúry z Sophora a imela (viď. Nižšie), keďže Byliny musieť neustále meniť, zachovaní rovnakého režimu: Kurz - 21 dní v týždni - prestávku.

Kalenie, ako cvičné plavidlá.

Kalenie nie je v zimnom období iba ponorením do diery a naleje cez ľadovú vodu. Najprv môžete svoje vlaky vyškoliť jemnejším spôsobom. Napríklad pomocou kúpeľa na ruky. Tieto postupy nevyžadujú žiadny zvláštny čas ani osobitné podmienky. A zároveň majú priaznivý vplyv na celé telo!
Ruky zo zbraní do podpaží ponorte do vody s teplotou 36 stupňov asi 5 minút. Potom ich utrite uterákom. Pri ďalšom použití chladnejšej vody, potom ešte chladnejšie, a tak ju priniesť na ľad. Bolo by dobré robiť takéto postupy každý deň.

Byliny pomôžu plavidlám v IRR.

Berieme bylinky: periwinkle, astragalus, ďatelinu, mätu a hlohu. Všetko 1 polievková lyžica. A nalejte jeden liter vriacej vody. Toto by malo trvať 30 minút. Strain.
Piť dvakrát denne - ráno a popoludní (nie večer) na pol pohára. Kurz je dva mesiace.

Poznámka: vinca sú 3 typy: malý - pretože to urobil liekov použiteľných pri neuro dystónia, priame a ružové, má protinádorovú aktivitu. Práve na základe aktívnej zložky zimozeleň a CAVINTON priame uvoľnenie. Aplikujte ho v kurzoch, pretože inak sa vyvíja závislosť, t. stali sa neúčinnými.

Riedenie krvi, pomôcť plavidlám.

Bylinky: pagaštanu, kôry a mladých výhonkov s lístkami Filbert (lieskový orech), lipové kvety a mladé výhonky, sladké ďatelina a mäty.
Gaštan konský sa dlho používa na zlepšenie krvného obehu v žilách.
1 polievková lyžica. zmes sa vloží do kanvice, naliať 0,5 litra. vriacej vode, nechajte variť 40-50 minút. A potom pijú 0,5 lyžice. na noc.

Poznámka: Mnohé z týchto vlastností v gaštanu, a to najmä v rôznych cievnych ochorení, stačí mať vždy na pamäti, že gaštan je kontraindikovaný v prípade zápcha, gastritída, nezrovnalosti a oneskorenie v menštruačnom cykle, zlú zrážanlivosť krvi, trombocytopénia. Nemôžete užívať perorálne s hypotenziou. V prípade predávkovania môže spôsobiť kŕče - na prstoch ruky.

"Zemiaková čiapka" bulharského liečebníka Dimkova v IRR hypotonického typu.

Metóda "cap Dimkova" užitočné pre tých, ktorí majú cievne dystónia prejavuje hlavne bolesti hlavy.

Sa vzťahujú na postihnutú oblasť (hlava), tenké bavlnené tkaniny sa kaša z strúhaný na hrubé strúhadlo 1 kg zemiakov. Zemiakové vlákniny sa musí vopred zmiešaný s 50 ml surového prírodného mlieka a nechajte stáť 30 minút. Kaša ľahko vyžmýkať a aplikácie vrstvy 1 cm, a na hornej - klobúk vyrobený z vlny alebo srsti. Udržujte 1-1,5 hodiny pred spaním. Procedúry sa vykonávajú každý druhý deň 10-15 krát. Táto metóda je veľmi účinná a je nazývaný "potato Dimkova cap" - menom bulharskej liečiteľa. Existujú ľudia, ktorí utrpeli bolesť hlavy po mnoho rokov, a po 10 sedeniach vyliečený raz a navždy.

Colza na ošetrenie ciev

Na čistenie nádob je potrebné pripraviť nadzemnú časť rastlinnej škvrnitky: listy, stonky. 1 polievková lyžica. drvené suroviny naliať 1 polievková lyžica vriacej vody, trvať 30 minút a piť 1/3 šálku 3 krát denne. Koľko zdravotných problémov zmizne samo o sebe. Únava zmizne, spánok normalizuje.

Zmes vyčistí nádoby.

Je potrebné pripraviť 1 šálku čerstvej šťavy z cibule, premiešame s medom a pridajte pohárik vyfrézovanou v mlynček na mäso kôry z jedného citróna. Skladujte zmes v chladničke, hrniec s vekom. Cedat 1 dezert lyžica tejto zmesi 3 krát denne po dobu jednej hodiny pred jedlom. Píšte túto zmes niekoľkokrát do roka. Je to nielen čistí cievy, ale tiež posilňuje celé telo.

Čaj z pohánkových kvetov pre cievne zdravie.

Tento čaj zabraňuje predčasnému starnutiu cievneho systému a teda celého tela. Je potrebné variť 1 polievková lyžica. kvety pohánka 0,5 litra vriacej vody, trvať dve hodiny v zapečatenej nádobe, odtok. Pitný čaj bude mať dlhú dobu, 0,5 st. 3 krát denne.

Vetvy morušového (moruše) z intrakraniálneho tlaku.

Intrakraniálny tlak sa raz a navždy vyliečí odvarom moruše. Vezmite 2 polievkové lyžice. drvené vetvy nalejte 1 liter vriacej vody do termos, trvať na noci. Píšte trikrát denne na pohár 20 minút pred jedlom. Zlepšenie nastane za pár týždňov, bolesť úplne zmizne. Pijte odvar na 2 mesiace. Zároveň sa zlepší pamäť a prejdú bolesti hlavy.

Zozbieranie z vegetatívne-vaskulárnej dystonie.

Pri vegetatívny-cievne dystónia mix v rovnakých hmotnostných dielov, vopred sekané, sušené listy z vlašských orechov, mäty piepornej, kvet nechtíka lekárskeho, tráve, kvaka, rebríček, zemežlč, písmenami a Geum. Nalejte 2 polievkové lyžice. Zmes 0,5 litra vody, privedie sa do varu a varí sa v uzavretej nádoby na miernom ohni po dobu 10 minút. Cool, napätie a piť 1/3 šálky 3 krát denne po dobu 15-20 minút pred jedlom. Kurz je 21 dní, 7 dní je prestávka. V prípade potreby opakujte. Táto kolekcia dobre uľahčuje stav IRR.

Žuvačka umierajúca z vegetatívne-vaskulárnej dystónie.

1 lyžička suchá tráva drow drow naliať 2,5 šálky vody. Varte až do vyparovania tretiny objemu, vytečte. Vezmite odvar každý druhý deň na 1-2 stol. (vďaka pohode) 3 krát denne na rozšírenie ciev. Rastlina je jedovatá!

Tinktura japonského ovocného sophora a tŕnia imela vylieva krvné cievy veľmi efektívne.

Rozdrviť 100 g ovocia a implantátu zo Sophora, naliať 1 l vodky, trvať na tmavom mieste tri týždne, napätie. Pijte 1 lyžičku. trikrát denne, pol hodinu pred jedlom, kým sa tinktúra neukončí. Zlepšuje cerebrálnu cirkuláciu, lieči hypertenziu a iné kardiovaskulárne ochorenia, znižuje kapilárnu krehkosť (hlavne mozgových ciev) a čistí cievy. Tinktura imela s japonskou Sophorou veľmi starostlivo čistí cievy a zabraňuje ich zablokovaniu. Jmelí odstraňuje anorganické usadeniny (soli ťažkých kovov, trosky, rádionuklidy), Sophora - organické (cholesterol). Okrem toho je táto tinktúra veľmi účinná pri liečbe kŕčových žíl.

FEEDBACK: Najsilnejší recept pre mňa. Jediná vec, ktorú je potrebné vziať do úvahy, je to, že zahusťuje krv a zhoršuje zrážanie krvi.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Kardioskleróza po infarkte a jej liečba

Infarkt myokardu je najzávažnejším prejavom koronárnej choroby srdca. Súčasne tkanivá dodávané postihnutou tepnou už nedostávajú dostatok kyslíka a živín. Spočiatku bunky prežívajú ischémiu a ich metabolizmus sa prenáša na glykolýzu, preto sa akumulujú toxické metabolické produkty.

Dieťa má zvýšené monocyty v krvi.

Monocyty sa nazývajú jedným z typov krvných buniek, ktoré patria k leukocytom. Ich prítomnosť v krvi dieťaťa je dôležitá na ochranu tela dieťaťa pred nádorovými bunkami, mikróbmi a parazitmi, ako aj na odstránenie mŕtveho tkaniva.

Ako odstrániť červené cievy na tvári - zbaviť sa rosacey

Kuperoz nemôže byť pokrytý práškom alebo základom, je potrebné ho odstrániť. Preto článok popisuje, ako odstrániť červené cievy na tvári doma.Ale všimnite si, že nie je nezvyčajné, aby sa červené siete zamieňali s ochoreniami lupus erythematosus (postihuje celé telo), hemangiómami (benígnymi novotvarmi).

Metódy eliminácie cievnych hviezd (couperóza) na tvári

Mnoho žien v jednom alebo druhom stupni na koži tváre má kozmetické chyby, vrátane rosacea, ktorá je vyjadrená vo forme červenkastých žíl alebo oka.

MCH v krvi

MCH je indikátorom priemerného obsahu hemoglobínu v červených krvinkách. Takáto analýza dokáže poskytnúť lekárovi presnejšie informácie o tom, či má pacient anémiu (anémia) a akú formu má.Indikácie pre analýzuV závislosti od množstva červených krviniek v krvi a od množstva hemoglobínu v nich sa stanoví rýchlosť prívodu kyslíka do všetkých orgánov a systémov tela.

Kompletná revízia bypassu koronárnych artérií: ako to ide, výsledky liečby

Z tohto článku sa dozviete, čo je chirurgia bypassu koronárnej artérie, úplné informácie o tom, čo bude človek musieť čeliť takým zásahom, ako aj ako dosiahnuť maximálny pozitívny výsledok takejto terapie.