Každý človek v jeho živote čelil bolesti hlavy. Môže sa vyskytnúť z rôznych dôvodov a je často príznakom akejkoľvek patológie v tele.

Avšak u niektorých ľudí je bolesť v hlave znakom migrény. Táto choroba je primárne dedičná.

Čo to je a aké sú dôvody?

Migréna je neurologická porucha, ktorá sa prejavuje formou ostrých záchvatov hlavy. Treba poznamenať, že tieto útoky môžu byť epizodické aj pravidelné, čo prináša pacientovi veľmi nepríjemné pocity.

V súčasnosti je migréna veľmi častá a nachádza sa v 10% svetovej populácie. Ženy sú navyše náchylnejšie na túto chorobu. Migréna sa vyskytuje od detstva alebo dospievania. Mali by ste vedieť, že ochorenie vo väčšine prípadov sa prenáša na genetickú úroveň.

V súčasnosti nie sú príčiny tejto choroby úplne pochopené, niektoré však možno ešte zistiť:

 • slabá cirkulácia mozgu spôsobená výrazným zúžením lumenu alveol.
 • Porucha CNS;
 • narušenie metabolizmu serotonínu;
 • vysoký alebo nízky krvný tlak.

Ako sa manifestujú záchvaty migrény?

Migréna sa zvyčajne prejavuje vo forme záchvatov, ktoré sa môžu vyskytnúť niekoľkokrát za rok av závažnejších prípadoch, dokonca aj niekoľkokrát za mesiac. Ich priemerná doba trvania môže byť od 4 hodín do niekoľkých dní.

Vo väčšine prípadov je bolesť lokalizovaná iba v jednej polovici hlavy. Migrenový útok je spravidla nepredvídateľný fenomén a môže kedykoľvek prekonať osobu.

Čo sa stane s telom?

Zvyčajne sa vývoj záchvatu migrény môže rozdeliť do 4 etáp, z ktorých každý spôsobuje určité zmeny v tele:

 1. Predbežná fáza (prodrom). Je to prvý príznak nástupu migrény. Táto fáza sa vyznačuje zvýšenou podráždenosťou, depresívnym stavom, pocitom "slabosti" v tele. V niektorých prípadoch spôsobuje opačný prodrom dobrý chuť, bezprecedentná aktivita.

Faktory, ktoré aktivujú chorobu

Často je aktivácia migrénových záchvatov priamo ovplyvnená určitými faktormi, ktoré sa nazývajú spúšťače. Spúšť má provokatívny účinok na migrénový záchvat. Navyše, ak je prahová hodnota migrény nízka, potom dopad jedného faktora môže spôsobiť útok.

Ak je prah vysoký, potom bude výskyt útoku vyžadovať súčasný vplyv viacerých spúšťačov. Takže zvážte najbežnejšie faktory, ktoré aktivujú migrény:

 1. Chudobná výživa (zlá diéta) - zriedkavé jedlá, neustále hladovanie, nedostatočný príjem tekutín môže často spôsobiť útok.
 2. Nedostatok spánku alebo naopak jeho nadbytok.

Liečebné metódy

Vo väčšine prípadov môže byť výskyt záchvatov migrény významne znížený alebo oslabený. Preto je dôležité vykonať preventívne opatrenia, ktoré možno rozdeliť do nasledujúcich skupín preventívnych opatrení:

 1. Kontrola príčin migrény - v tomto smere je dôležité dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 • monitorovať hladinu cukru v krvi, aby sa zabránilo pádu;
 • Nejedzte potraviny, ktoré obsahujú tiamín a dusitany (napríklad zemiaky, klobása, pivo, červené víno atď.);
 • denne dodáva telu dostatok tekutiny;
 • vyhnúť sa dlhodobému pobytu v horúčavom slnku atď.
 • Zmena životného štýlu - tu sa myslí:

  • správna výživa bohatá na všetky potrebné vitamíny a mikroelementy;
  • odmietanie zlých návykov (fajčenie, alkohol);
  • zníženie množstva spotrebovaného kofeínu až po úplné odstránenie látky z vašej stravy;
  • správne spánkové vzory;
  • pravidelné cvičenie (ale nie nadmerné) atď.
 • Príjem liekov - táto skupina je zastúpená nasledujúcimi činnosťami:

  • odmietanie užívať hormonálne lieky (antikoncepčné lieky);
  • užívanie liekov na profylaxiu (napríklad propranolol, kyselina valproová, topiramát atď.);

  Ako zabrániť bolesti?

  Prvé kroky by sa mali vykonať v počiatočnej fáze. Keď sa objavia prvé príznaky migrény (tlak v hlave, únava atď.), Mali by ste:

  1. Okamžite odložte všetky záležitosti.
  2. Ak je to možné, získajte čerstvý vzduch.
  3. Pijte silný čaj s citrónom (glukóza vo veľkých množstvách má veľmi pozitívny účinok na mozog, ktorý je v stave hypoxie).
  4. Ležte (ak existuje taká príležitosť).
  5. Jemne urobte masáž hlavy, krku (alebo sa o niekoho pýtajte).

  Ak sa začne plnohodnotný migrénový záchvat, je potrebné:

  1. Vezmite si sprchu (v niektorých prípadoch vám táto metóda umožňuje úplne odstrániť bolesť).
  2. Vytvorte pokojnú atmosféru v miestnosti pacienta, odstráňte jasné svetlá a hlasné zvuky.
  3. Štepte so špeciálnou mentolovou ceruzkou alebo balzam - môžete urobiť masáž nôh. Bolo preukázané, že na ľudských podpätkoch sú nervové zakončenia, ktoré sú priamo spojené s mozgom.
  4. Ak vyššie uvedené opatrenia nepriniesli požadovaný účinok, mali by ste piť lieky proti bolesti. Mal by začínať ľahkými liekmi (napríklad Ibuprofen, Paracetamol atď.).

  Ak sa dokonca ľahké lieky neodplatia bolesti, mali by ste piť silnejšie lieky, ale len na radu lekára (napríklad Solpadein, Sedalgin-Neo atď.),

  Čo robiť, ak sú útoky narušené každý deň?

  Približne 3-4% ľudí sa migrény opakujú takmer každý deň. Tento jav sa nazýva chronická migréna. Tento typ migrenóznej bolesti hlavy sa vyskytuje najmenej 15 krát mesačne a počet plnohodnotných migrénových záchvatov môže dosiahnuť 8-krát za mesiac.

  Predchodcom nástupu chronickej migrény je migréna, ktorá má epizodický charakter. Podľa výsledkov mnohých štúdií v tejto oblasti sa zistilo, že hlavnými príčinami permanentnej migrény môžu byť:

  • pravidelné užívanie liekov, ktoré zmierňujú bolesti hlavy (analgetiká);
  • osoba s nadváhou;
  • pretrvávajúca depresia, depresívny psychologický stav;
  • nedostatok hormónov štítnej žľazy (hypotyreóza).

  Tiež sa predpokladá, že veľmi významným faktorom, ktorý vyvoláva nástup chronickej migrény, je odložené fyzické alebo psychické násilie. A bez ohľadu na stav obmedzenia.

  Je dôležité pochopiť, že liečba tohto typu migrény by sa mala začať čo najskôr, pretože v priebehu času sa šance na úspešnú liečbu zmenšujú. Ak máte podozrenie na vznik chronickej migrény, mali by ste:

  1. Obmedziť alebo úplne vylúčiť užívanie liekov obsahujúcich opiáty a butalbutyláty (napríklad kodeín, hydrokodón, tramadol atď.).
  2. V prípade nárastu záchvatov migrény by mal byť naliehavo vyzvaný odborník (napríklad neurológ), ktorý bude schopný presne stanoviť diagnózu a predpísať primeranú liečbu.

  Ak sa vyvinula chronická migréna:

  1. Nezdržujte silnú bolesť. Útoky treba rýchlo a agresívne odstrániť.

  Osoba náchylná na migrény by preto mala byť pozorná voči svojmu zdravotnému stavu a pamätať, že iba komplexný prístup k liečbe tejto choroby bude mať pozitívny účinok.

  Užitočné video

  O príčinách migrény a ľudovej liečby.

  Častá migréna

  Migréna je dosť bežná patológia, ktorej hlavným príznakom je intenzívna bolesť hlavy. Pre mnohých ľudí je frekvencia útokov iná, ale v priebehu rokov a na pozadí mnohých príčin sa frekvencia ochorenia zvyšuje. Väčšina pacientov vie, aká je častá migréna, ktorá ich mnoho rokov obťažuje. Charakteristickým príznakom tejto choroby je bolesť, ktorá sa vyskytuje v jednej časti hlavy (okcipitálna alebo čelná) a je sprevádzaná nevoľnosťou a vracaním. Choroba spôsobuje vážne bolesti hlavy, ale každá bolesť hlavy nie je migréna.

  Približne 25% pacientov pocíti migrény počas ich života. V polovici týchto ľudí sa choroba prejavuje už od detstva alebo dospievania. Zároveň sú ženy viac náchylné na migrény ako muži. Doteraz neboli príčiny vzniku patológie úplne študované, ale bola stanovená dedičná predispozícia.

  Je známe, že bolesť nastáva na pozadí opuchu cievnych stien a podráždenia nervov. Mnohí vedci však tvrdia, že tieto zmeny nie sú príčinou tejto choroby, ale konečnou súčasťou mnohých porúch.

  V mozgu nie sú receptory bolesti, ale spracovávajú signály bolesti celého organizmu. Tieto centrá sú zvyčajne ovplyvnené migrénou. Predpokladá sa, že v tomto procese zohráva obrovskú úlohu serotonín.

  Hlavné príčiny migrény sú nasledovné:

  • genetická závislosť;
  • emocionálna turbulencia;
  • nervový a psycho-emocionálny stres;
  • hormonálne poruchy. To zahŕňa účinky na telo kontraceptíva;
  • zmeny atmosférického tlaku;
  • nedostatok spánku alebo prebytok;
  • potravinové výrobky obsahujúce tyramín a alkohol;
  • problémy s prívodom krvi do mozgu na pozadí vazokonstrikcie;
  • dilatácia krvných ciev v mozgu;
  • problémy s CNS;
  • problémy s metabolizmom.

  Vzhľadom na vplyv týchto faktorov má človek časté bolesti hlavy. Pacienti, ktorí žijú v megalopolis, sú v rizikovej zóne, pretože je pravdepodobnejšie, že osoba bude v stresových situáciách v zúfalom tempe. Ľudia žijúci v obci sú menej náchylní na migrény, pretože ich životný štýl je pokojnejší a výraznejší. Ľudia, ktorí trpia častými záchvatmi migrény, sú ambiciózni pracovníci, ktorí sa snažia dosiahnuť vo svojej kariére veľké výšky. Depresívni ľudia s nestabilnou mentálnosťou majú väčšiu pravdepodobnosť, že budú trpieť migrénami. Tí, ktorí zneužívajú alkohol a dym, často sťažujú na útoky, než ľudia, ktorí vedú zdravý životný štýl.

  To sú však všetky vonkajšie alebo fyziologické príčiny. Nie je to tak dávno, francúzski vedci sa rozhodli skontrolovať, čo presne sa deje v hlave človeka v momente útoku bolestivého útoku. V priebehu výskumu odhalili zvýšenú mozgovú aktivitu v čase migrénového záchvatu. Hypotalamus dostáva informácie zo srdca, respiračného a endokrinného systému. Existuje scenár hladu a smädu, ktorý reguluje ľudské správanie. Mozog riadi ľudské reakcie, ktoré vyvolávajú bolesť hlavy. Vedci dúfajú, že tieto objavy pomôžu vyvinúť nové účinné prostriedky migrény.

  Klinický obraz

  Záchvaty migrény sa prejavujú silnými bolesťami hlavy lokalizovanými v čelnej alebo okcipitálnej časti hlavy. Toto ochorenie je obvykle sprevádzané nevoľnosťou a stratu záujmu o jedlo. Ostré svetlo a zvuky, pohyby hlavy značne zvyšujú bolesť, takže pacient trpiaci migrénou hľadá chladné, tiché a tiché miesto na vydržanie bolesti. Všeobecne platí, že záchvat migrény trvá od 4 do 72 hodín. Mimoriadne príznaky naznačujúce blížiaci sa útok sú predzvesťou bolestivého útoku. Tieto prejavy v medicíne sa nazývajú aura. Môžu alebo nemusia byť prítomné.

  Pacienti sa sťažujú na zrakové poruchy, bifurkáciu objektov, oslnenie pred očami, husacie kosti, strata hmatových pocitov. Aura obvykle trvá nie viac ako hodinu. Po tom okamžite príde migrény.

  diagnostika

  Ak máte často bolesti hlavy, skontaktujte sa so svojím lekárom. Lekár zvyčajne robí diagnózu založenú na príznakoch ochorenia. Lekár môže predpísať ďalšie zobrazovanie pomocou magnetickej rezonancie alebo počítačovú tomografiu.

  Vo väčšine prípadov pacientov s migrénou existuje niekoľko útokov za mesiac. Bolesti hlavy sa u niektorých pacientov vyskytujú raz za život, zatiaľ čo iní sa sťažujú na neustále bolesti hlavy.

  Ako liečiť migrénu?

  Prirodzene, denné bolesti hlavy vyžadujú účinnú liečbu. Terapeutická metóda bude závisieť od pravidelnosti a závažnosti záchvatov hlavy. Ľudia, ktorí majú bolesti hlavy raz do roka, poznajú pozitívny účinok liečby analgetikami, ktoré sa predávajú v predajniach v lekárňach. Avšak ak lieky boli neúspešné v boji proti migréne, lekár vám môže predpísať liek, ktorý pomôže rýchlo zastaviť útok, ktorý začal, a pomôže vám rýchlo sa vrátiť do normálneho životného štýlu.

  Existujú dve kategórie liekov, ktoré sú určené na liečbu migrény - to sú lieky, ktoré pijú v čase bolestivého záchvatu, aby prerušili útok v čase. Sú to neúspešné prostriedky a lieky, ktoré sa musia užívať každý deň, aby sa predišlo vzniku nových záchvatov bolesti. Preventívna liečba je potrebná, ak pacient trpí dvoma alebo viacerými záchvatmi bolesti hlavy za mesiac.

  V modernej medicíne sú dôvody preventívnej liečby:

  • zriedkavé bolesti hlavy, ktoré sa ťažko liečia neúspešnými prostriedkami;
  • časté záchvaty bolesti hlavy;
  • časté používanie abortívnych liekov;
  • výrazné vedľajšie účinky na liečbu abortívnymi liekmi;
  • častá absencia z dôvodu záchvatov migrény;
  • ak je migréna sprevádzaná komplexnými neurologickými príznakmi.

  Aboratívne prostriedky

  Aboratívne lieky sú predpísané, keď pacient prežíva predzvesť migrény. To môže byť problém u pacientov s častými príznakmi aury alebo bolesti hlavy, pretože zneužívanie drog vedie k častým útokom a vedľajším účinkom. Aborné lieky, ktoré sa môžu užívať bez konzultácie s lekárom, sú aspirín, ibuprofén.

  Zvyšné lieky sa užívajú po konzultácii s neurológom. Sú to triptány a deriváty ergotamínu. Antiemetiká sa dodatočne predpisujú tak, ako je uvedené. Ak sa bolesti hlavy stanú častejšími a pozorujú sa takmer každý deň, môžu byť predpísané veľmi aktívne lieky proti bolesti. Dávka a typ týchto liečiv sa vyberá na základe účinnosti odpovede na abortívne látky.

  Migréna: čo robiť tak, aby dnes a v budúcnosti neudelali

  Neprestávajú opakovať svojich pacientov: je veľmi dôležité rýchlo a úplne odstrániť migrény! Migrenová bolesť nemusí vydržať. Teraz to nie je len bolestivé, ale aj v budúcnosti povedie k väčším bolestiam hlavy. A to je veľmi dôležité. Každý deň na recepcii vidím pacientov s dennou bolesťou hlavy (chronická migréna), často komplikovaná zneužívaním liekov proti bolestiam. A pre mnohé z nich sa abnormálna anestézia stala jednou alebo dokonca jedinou príčinou zvýšenej bolesti hlavy. Dlhé hodiny bolesti v priebehu rokov dokonca aj vo fáze epizodickej migrény môžu viesť k jej zvýšenému výskytu a chronickosti. V dôsledku toho budete nútení užívať viac liekov proti bolesti. Z tohto dôvodu je mimoriadne dôležitá náležitá úľava z migrénových záchvatov. Hovorme o tom podrobnejšie.

  Pýtate sa, ako sa pohybovať vo všetkých rôznych prostriedkoch bolesti? A kde začať? Zloženie a účinnosť najbežnejšie používaných analgetík pre bolesti hlavy sme tu diskutovali.

  Prediskutujeme, ako vybrať ten správny liečiva na bolesť a ako ich správne užívať.

  Nasledujúci prístup je rozumný: vždy začínajú jednoduchými analgetikami. Tu je však dôležité, aby ste dostali primeranú dávku, aby účinok nebol rozostrený v dôsledku nedostatočnej dávky. V opačnom prípade budete pravdepodobne trvať ešte pár ďalších liekov, ale nebudú fungovať, pretože budú prijaté neskoro.

  Zo všetkých analgetických liekov proti migréne je najúčinnejší aspirín. Nedávno bola publikovaná veľká štúdia, v ktorej sa ukázalo, že užívanie 2 aspirínových tabliet (celková dávka má byť 1000 mg) je rovnako účinná ako triptány. Skúste to! Avšak v prítomnosti žalúdočných alebo dvanástnikových vredov, ako aj exacerbácie gastritídy, okamžite prejdite na triptány.

  Veľmi často bolesť hlavy počas migrény je sprevádzaná nevoľnosťou. Nielenže sú tieto pocity extrémne nepríjemné, ale tiež bránia práci liekov proti bolesti. Počas nevoľnosti sú lieky proti bolesti veľmi slabo absorbované. A ak začalo zvracanie, pilulka nemá čas dostať sa do krvi vôbec, vyjde a nebude fungovať. Preto, aj pri minimálnych príznakoch nauzey, by sa mala užívať anestetikum spolu s antiemetickým liekom. Zvyčajne stačí 1 tableta metoklopramidu (Reglan, Raglan) na zmiernenie nevoľnosti a zvýšenie pravdepodobnosti absorpcie liekov proti bolesti.

  Ďalším veľmi dôležitým bodom. Dokonca aj keď užívate lieky na začiatku migrénového záchvatu, napriek tomu, že nevoľnosť ešte nie je, váš žalúdok prestane fungovať správne. Jedlo, ktoré ste už najedli, je oneskorené v žalúdku a zabraňuje tomu, aby lieky prechádzali ďalej do čreva, kde sú absorbované. Výsledkom je, že pilulky na bolesť ležia v žalúdku a dráždia sliznicu a ich absorpcia a začiatok analgetického účinku sa oneskorí.

  Preto sa väčšina liekov proti bolesti musí užívať spolu s liekmi, ktoré zvyšujú peristaltiku (kontrakciu) v zažívacom trakte. Ak nemáte nevoľnosť, stačí, ak užívate 1-2 tablety domperidonu (motilium). Jedná sa o pilulku na prejedanie, ale v tomto prípade účinne podporuje lieky proti bolesti, ktoré užívate do čriev, kde sú úspešne absorbované.

  Pamätať. Migrenový záchvat je veľmi závažným testom proti bolestiam. Nechajte sa úplne dokázať!

  Aby bol aspirín účinnejší, v zahraničí sa používa tento "trik":

  Prečo? Rozmýšľajme o tom. Ukazuje sa, že užívate veľkú dávku aspirínu (protizápalový účinok) plus nápoj dáva tekutinu, glukózu (nezabudnite, migréna provokatérov?) A kofeín (pre vazokonstrikciu) + motilium zvyšuje absorpciu tohto všetkého.

  V úlohe sladkého nápoja s obsahom kofeínu môže byť v závislosti od situácie čerstvo uvarená káva, čerstvo pripravený sladký čaj alebo koláč (má menej kofeínu, ale veľa cukru).

  V dôsledku toho dosiahnete účinnosť porovnateľnú s kombinovanými analgetikami, ktoré sa teraz stali predpisom, vzhľadom na to, že rýchlo vedú k závislosti a vývoju bolesti hlavy vyvolanej liekmi. Skúste to vyskúšať!

  Po prijatí tejto kombinácie počkajte 45 minút. Ak sa tento účinok nevyskytuje, pokračujte do triptánov. Ak v troch prípadoch z troch prípadov nie je možné uvoľniť záchvat migrény s takýmto systémom, začnite užívať triptany hneď na začiatku nasledujúcich útokov. Opäť, pred prvým prijatím triptánu, musíte získať povolenie od lekára!

  Ako alternatíva k aspirínu sa môže ibuprofén podávať v dávke 600-800 mg alebo naproxenu v dávke 500-750 mg. Jedná sa o nerozpustné tablety, je tiež potrebné ich umyť sladkým nápojom obsahujúcim kofeín a pridať 1 tabletu motilium. Rýchla akcia môže tiež vytvoriť diklofenak v sviečkach.

  A ako dlho by ste mali čakať na účinok? Keď žiadame pacientov na recepcii, či sú lieky proti bolesti, ktoré užívajú počas migrénových záchvatov, účinné, ukáže sa, že všetci pacienti chápu inak ako účinne. Niektorí hovoria "áno, sú účinné", ak tabletka účinkuje rýchlo, niektorí, ak bolesť úplne zmizne počas dňa a niekto je lekárovi vďačný za aspoň minimálnu úľavu od bolesti.

  Boli ste liekom na bolesť na začiatku útoku. Liečivo možno považovať za účinné, ak:

  • zmierňuje bolesti hlavy o maximálne 2 hodiny
  • vaša pohoda sa zlepšuje od zlého po uspokojivé alebo dobré do 2 hodín po užití lieku na liečbu migrény (to znamená, že bolesť hlavy sa zastaví pulzovaním, nevoľnosť zmizne a svetlo, zvuky a vône vás prestávajú obťažovať)
  • ak liečba migrénou "funguje" vo väčšine útokov
  • ak sa bolesť hlavy neobjaví v nasledujúcich dňoch
  • ak nepotrebujete ďalší príjem rovnakého alebo iného nápravy na zmiernenie útoku.

  A ako robiť lieky proti bolesti naozaj efektívne? Vezmite ho skoro na začiatku bolesti! Koniec koncov, pred tým, ako prejdete na výkonnejšie analgetiká, musíte vytvoriť všetky podmienky pre liek tak, aby mohol mať maximálny účinok.

  Pri migréne je zdrojom bolesti zápal v stene dilatačných ciev. Všetky lieky, ktoré sme diskutovali vyššie, poskytujú analgetický účinok v dôsledku protizápalového účinku. A zápal v stene krvných ciev je jediným zdrojom bolesti počas 2-3 hodín. Ak vaša bolesť rastie rýchlo, táto medzera je ešte menšia. Ak sa vám podarí užívať lieky proti bolesti do 2 hodín po nástupe bolesti, potom účinná látka vstúpi do krvného riečišťa, zastaví zápal a bolesť sa zastaví.

  Ak nauzeu, precitlivenosť na svetlo alebo zvuk sa spojila s bolesťou hlavy, to znamená, že bolestivé impulzy z cievnej steny pozdĺž vlákien trigeminálneho nervu už dosiahli mozog a nastala bolestivá aktivácia. Neexistuje žiadny zápal v mozgu, takže ak ste neskoro užívali lieky na bolesť, migrény sa nemusia zastaviť. Analgetikum sa blíži k stene cievy, zastaví zápal v ňom, takže bolesť prestane pulzovať, stane sa matná, ale nemôže zmiznúť až do konca. Súčasne môže pretrvávať aj nevoľnosť a zvýšená citlivosť na svetlo a zvuk. Preto keď užívate analgetiká neskoro, nedovoľte im, aby vám pomohli a vedľajšie účinky sú stále plne rozvinuté!

  Ak bol útok oneskorený, začalo sa zvracanie, nemá zmysel užívať lieky proti bolesti. Pri takýchto zásahoch lekári ambulancií podávajú intravenózne hypnotiká (Dimedrol), silné sedatíva (Relanium) a antiemetické lieky (Escal). Tieto látky zastavujú nadmernú excitáciu v mozgu a nemajú analgetický účinok. Vašou úlohou nie je priniesť migrény do tejto fázy a užívať lieky proti bolesti včas!

  Druhý dôvod, prečo je potrebné na začiatku útoku urobiť lieky proti bolesti: Počas záchvatu migrény sa gastrostáza začína rozvíjať veľmi skoro - spomaľuje kontrakcie žalúdka - a absorpcia neskoro prijatých analgetík je takmer pozastavená. Výsledkom je, že tablety ležia v žalúdku a dráždia mukózne membrány a veľmi pomaly prejdú do čriev. Do krvi sa čoskoro dostanú, keď už viac nemôžu konať. Takže s oneskorením (po 2 hodinách od nástupu bolesti) pri užívaní analgetík dostanete len ich negatívny účinok a blahodárny účinok lieku sa už nedá realizovať.

  Keď bolesť hlavy pretrváva, budete nakoniec užívať pilulky niekoľkokrát počas dňa. To znamená, že v kruhu budete mať ešte viac piluliek, ako keby ste užili jednu tabletku naraz!

  Existuje ďalší dôležitý dôvod na prijatie liekov proti bolesti už na začiatku útoku. Dokonca aj v prípade, že sa nič neurobí, migrény sa zastavia samostatne maximálne 3 dni. Je to preto, že v mozgu existujú systémy proti bolestiam. V reakcii na bolestivé impulzy v mozgu sa zvyšuje množstvo serotonínu a ďalších látok, ktoré zastavujú bolesť. Po celé roky môže vaše telo zastaviť vaše záchvaty migrény. Ale ak užívate lieky proti bolesti nesprávne a nepomáhate svojmu telu zastaviť bolesť, časom sa vyčerpáva rezervy mozgu. To spôsobuje, že bolesti hlavy sa stanú dlhšou. Časom sa bolesť hlavy stáva takmer konštantnou. V tomto prípade migrény obvykle zmierňujú.

  Ak aj pri správnom príjme analgetiká neprestávajú migrény počas maximálne 2 hodín, pokračujte v podávaní triptanov. Tieto lieky pôsobia silnejšie ako konvenčné lieky proti bolesti, pretože konajú konkrétnejšie. Navyše stlačujú krvné cievy rozšírené počas migrénového záchvatu. Preto triptány nemôžu zmierniť bolesť v zapálenej kĺbe, a počas migrény, ich účinnosť presahuje 70%. Ale tieto lieky stále pôsobia na cievy, nekonajú na samotný mozog, a preto na dosiahnutie maximálneho účinku je potrebné, aby boli prijaté skoro. A skoro znamená do 2 hodín od nástupu bolesti a určite pred nástupom zvracania a zvýšenej citlivosti na svetlo a zvuk. Koniec koncov, tieto príznaky vás upozorňujú na zahrnutie nielen ciev, ale aj samotného mozgu, a preto je čas na užívanie analgetík už stratený!

  Ako sme už s vami diskutovali, migrény sa vyvíjajú podľa konkrétneho scenára. Musí sa rýchlo zastaviť s pomocou správne vybratých liekov proti bolesti v primeranej dávke. A aby ste neboli neskoro s užívaním liekov, vaše "obľúbené" pilulky by mali byť vždy nosené s vami!

  Pri migréne nemusíte hrdo trpieť bolesťou. Najneskôr 2 hodiny po nástupe bolesti potrebujete účinný liek proti bolesti. To mu umožní úplne zastaviť útok a zachrániť vás pred narastajúcimi bolesťami hlavy.

  Ďalšie články na tému

  Liečba migrény: ako zmierniť útok

  Liečba migrény: sú rovnako dobré všetky pilulky na bolesť hlavy?

  Prečo sa migréna zvyšuje a ako sa jej vyhnúť

  Migréna každý deň

  Lekárska konzultácia

  Dobré popoludnie Pomôžte mi objasniť situáciu s častými bolesťami hlavy. Od 12 rokov trpí bolesťami hlavy, útok trval 2 dni. Začalo to ráno a večer som len ležal v posteli a kopol som si nohy z neznesiteľnej bolesti. Útoky sa stali pri 2-3 p za mesiac. Až 16 rokov trpeli 3 otrasy. Neskôr sa ukázalo, že pomáha zmierniť útok tsitramon (tlak v detstve bol vždy znížený o 90 až 60). Diagnostikovali sme vegeto-vaskulárnu dystóniu. Do veku 20 rokov sa tlak stal normálnym a keď útoky nefungovali, citramon nepomohol, žiadny typ liekov proti bolesti ako Nurofen, Tempalgin, Spasmalgon a iní ani nepracovali (skúšala všetky lieky proti bolesti). 2 dni museli vydržať. Pri 25-27 bolestiach sa začalo obťažovať oveľa častejšie, 2-3 krát týždenne (došlo k stresovej situácii - rozvodu). V roku 2008 sa obrátila na neurológka so zhoršenou bolesťou hlavy, frustrovaným nervovým systémom, zlým zdravím, slabosťou. Diagnóza: asténno-neurotický syndróm, vegetatívno-vaskulárna dystónia. Liečba: Phenibut, Vazbrail, Relanium. Zdá sa mi, že v tom čase sa stalo lepším. Po dvoch rokoch som sa musel obrátiť na psychoterapeuta, keďže sa zhoršil stav zdravia, diagnostika depresie, neurasténia. Predpísali sa silné lieky: stratirazín, alprozolam a fluokucetin. Bol som liečený asi 2 roky, nakoniec som si uvedomil, že tieto lieky ma ospalú a utopia hlavný problém - bolesti hlavy. Keď prestanete užívať tieto lieky, vráti sa zlý stav. Opäť sa obrátila k neurológovi, liečila sa mexidolom, zvončeky. antidepresíva, cavinton. Liečba nepomohla. Bolesti hlavy sa časom zvyšovali, pocit depresie, slabosť, časté bolesti hlavy. Neschopnosť robiť aj domáce práce, ako často sa cíti dobre. V roku 2013 opäť vyzývam neurológov. Diagnóza: astenický - neurotický syndróm, vaskulárna distónia, cerebrálna angiodystónia, cefalgický syndróm. Cerebrálna angiodystónia s migrénovými paroxyzmami. Neuskutočnili sa žiadne vyšetrenia hlavy. Diagnóza sa robí z mojich slov. Nananac v priebehu injekcií Cerebrolyzín, milgamma, kyselina nikotínová 2 týždne. Liečte nádoby. Na konci priebehu injekcií sa nástup výrazne zvýši tlak, nedokončený priebeh. Odvolala sa po kurze, znova k neurológovi a povedala jej, že injekcie mi nepomohli, dôvod nie je v nádobách (myslím, že kvôli tomu, že lieky, ktoré mi boli predpísané, ovplyvňujú cievy, ale moja nepriniesla žiadnu bolesť). zlyhanie. Predpísal som pitie fenobutu a ísť na psychoterapeuta. V uplynulom roku sa počet záchvatov zvýšil, 4 až 5 p týždenne. V tejto chvíli ma každý deň bolesť. Bolest typu migréna, pravé čelo je vždy upnuté (od ostrých pachov, od alkoholu, počas menštruácie, od počasia, od vzrušenia, od nedostatku spánku, od peresypu atď.) Viem, to všetko vedie zdravý životný štýl, nefajčujem, Nepijem (akonáhle začne útok alkoholu), robím mierne tvarovanie, sledujem váhu, pijem vitamíny. Nepijem veľa kávy a čaju. Napriek tomu útoky takmer každý deň. Ak budem chorý vírusom, bolesťami hrdla alebo chrípkou, táto ťažká bolesť hlavy sa pridá ku všetkým známkam hlavnej choroby (všimol som si, že všetci ostatní ľudia trpia týmito ochoreniami ľahšie). Rovnako ako najmenšia disharmónia v tele vyvoláva túto bolesť hlavy. V pravej čelnej časti. Pred 4 mesiacmi som sa pokúsil vypiť drogu Sumatriptan, po uplynutí pol hodiny sa bolesť odišla. Ukázalo sa, že migréna triptáni pomáhajú raz. Ale skutočnosťou je, že teraz mám bolesť hlavy každý deň, niekedy veľmi (napríklad pri menštruácii), dokonca aj sumatriptan zmierňuje útok až po 3 tabletách a na ceste. deň, niekedy mierne, ale môj stav je vždy depresívny, každý deň mám, niečo je zle s trigeminálnym nervom. Ak pijem sumatriptan, môj zdravotný stav sa stáva podobným zdravému človeku, som veselý a energický. Ale na chodníku. v deň, keď opäť cítim, že moja hlava je opäť upnutá v prednej časti pravice, slabosť, rýchla únava. Včera sa znova obrátila na neurológka, vysvetlila jej, že bolesť je každý deň, čo pomáha sumatriptanu, ale je možné ho piť každý deň? Napísala diagnózu Migrénu bez aury, ale už som ju pochopila počas trvania trápenia. Mám záujem o to, prečo každý deň útočí, môj nervový systém z toho dôvodu trpí, je nejako spojený s trigeminálnym nervom, serotonínom. Povedzte mi, čo robiť, ako sa liečiť. Pretože sa to zhoršuje.

  Cvetkoff.by

  Migréna a ako sa s ňou vyrovnávam: 10 jednoduchých pravidiel

  • 21. júna 2014
  • Na zdravie

  Ahoj všetci! Dnes budem písať o tak príliš príjemnom veku ako bolesti hlavy. A nielen obvyklé, takéto domáce a domáce bolesti hlavy, ktoré sa dejú po "včerajšom" alebo "práve tak". A o divokej bolesti, divokej, s hviezdami z očí a inými súvisiacimi hlukovo-vizuálnymi a fyziologickými javmi. A napíšem, odkiaľ pochádza, aspoň pre mňa a ako sa dnes vyrovnávajú s migrénami.

  Všetky tieto skutočnosti sú osobné skúsenosti a v žiadnom prípade nie sú sprievodcom žiadosti. Pred použitím tejto alebo tej drogy sa poraďte so svojím lekárom.

  Takže čo je migréna?

  Podľa Wikipedie je autoritatívny zdroj v osobe Veľkej medicínskej encyklopédie, MIGRAIN alebo hemicrania, osobitný druh bolesti hlavy, izolovaný do nezávislého klinického stavu na typickom charaktere komplexu symptómov. Migréna vo väčšine prípadov (s opatrnou históriou) sa ukazuje ako dedičná rodinná choroba - dominantné dedičstvo, čiastočne obmedzené na ženský pohlavie.

  Migréna je paradoxne považovaná za jednu z najstarších a najbežnejších chorôb známych ľudstvu. Aby to bolo trochu jednoduchšie, je potrebné poznamenať, že migréna patrila k takým slávnym a nepochybne chytrým ľuďom ako Julius Caesar, Isaac Newton, Karl Marx, Charles Darwin, Frederic Chopin, Sigmund Freud, Edgar Po, AP Čechov, PI Čajkovskij a ďalšie.

  Starí sumeričania boli prvými, ktorí spomenuli príznaky podobné migréne v písomnostiach spred 3 000 rokov pred Kristom. V čase starovekého Egypta sa verilo, že symptómy zodpovedajúce migrénami boli spôsobené zlými duchmi a niekedy dokonca urobili kraniotómiu, aby ich uvoľnili. Hoci v papyre bol predpísaný aj liek na menej radikálnu liečbu tejto choroby.

  Rímsky doktor Galen (II storočie pred Kr.) Nazval migrénu "hemikraniu" a zdôraznil jeden dôležitý detail tejto choroby - lokalizáciu bolesti v polovici hlavy. Galen veril, že hlavnou príčinou migrény je zmena krvných ciev. V budúcnosti sa migréna stále viac a viac rozlišuje na nezávislé, odlišné od iných chorôb hlavy. To bolo spôsobené špecifickosťou klinických prejavov migrény: prechodná, reverzibilná povaha útokov, ich stereotyp, závislosť na množstve podnetov (jasné svetlo, vôňa, víno) atď.

  V 18. storočí švajčiarsky lekári opísali klinické formy migrény (očné, hemiplegické, menštruačné), rôzne faktory vyvolávajúce migrénu, medzi ktoré patrí aj čokoláda.

  Súčasné štádium štúdia migrény je charakterizované štúdiom genetických, neurofyziologických, neurochemických a imunologických aspektov patogenézy migrény, hľadanie účinných abortívnych a profylaktických látok na jej liečbu. Treba poznamenať, že za posledných 15 rokov sa dosiahol významný pokrok v oblasti patofyziológie, epidemiológie a farmakológie migrény.

  Väčšina foriem primárnej bolesti hlavy je migréna s aurou, migréna bez aury, bolestivé bolesti hlavy (epizodické a chronické) a bolestivé bolesti hlavy (epizodické a chronické).

  No, a tak ďalej, dobre, budem vás unavovať akoukoľvek vedou. Veľmi rozsiahlu a podrobnú štúdiu nájdete na tejto adrese:

  Odkiaľ pochádzala a príznaky migrény

  Môžem pevne odpovedať na otázku, kde je moja migréna. Ona sa objavila po pár mesiacoch potom, čo som prestala fajčiť. Spočiatku som nenapísal žiadny význam tejto divokej bolesti hlavy. Nevidel som jej, ako som vždy robil s bežnou bolesťou hlavy. Pili som si citramonovú pilulku a to je všetko. Zvyčajne bolesť hlavy trvá dva až tri dni. Častejšie - presne tri. A žiadnym spôsobom, absolútne nič, nemohla som ju upokojiť. Ani pentalgin ani benalgin ani analgin. Nepomohol ketanov, baralgin a nurofen. Samozrejme, žiaden prechádzok, pohlavie a bazén taktiež nevyriešil problém. Mierne znížená bolesť hlavy vietnamský balzam "Star". Ale to som pochopil neskôr. Stručne povedané, trpel som toľko, že som vyliezol na strop a prilepil sa na všetky akupunktúrne body šialene rozdeľujúcej sa hlavy. Pokaždé za pár hodín som cítil, že prístup migrény sa zlepšuje a zlepšuje. A pokaždé, keď som pochopil - niečo treba urobiť, inak budúce tri dni môžu byť "mierne stratené".

  Stručne povedané, zoznam symptómov. Všeobecne povedané, každý má všetky príznaky inak, dal som svoje závery do zátvoriek.

  Symptómy pred útokom

  - letargia alebo nervozita (I - nie);

  - podráždenosť, zlá nálada alebo stav nezvyčajnej eufórie (nie);

  - únava, nízky výkon (nie);

  - pocit hladu alebo nedostatku chuti do jedla pre určité potraviny alebo nápoje, striedajúce pocity hladu a nedostatok chuti do jedla (nie);

  - precitlivenosť na zápach, hluk a svetlo (nie);

  - studené nohy, pocit chladu (niekedy);

  - opuch rúk a nôh (nie).

  Symptómy počas útoku

  - nevoľnosť a vracanie (nie);

  - absolútne odmietnutie zápachu, hluku a svetla (nie);

  - tráviace ťažkosti (nie);

  - zimnica, často sa strieda s návaly horúčavy (nie);

  - bledosť, kruhy pod očami (áno);

  - depresívna nálada (nie);

  - potrebu absolútneho mieru a tmy (nie);

  - neschopnosť sústrediť sa a urobiť niečo (áno).

  Vidíte, môžete mať všetky príznaky vôbec, a to je kapety ako nepríjemné. A možno ako moje, len bláznivá bolesť hlavy s píšťalkou v očiach a nejakou ťažkosťou podobnou preemetytickému stavu.

  Ako som zaobchádzal s migrénou a čo sa s ňou stalo

  Čítal som literatúru a uvedomil som si, že som mal migrénu. Nerobila som MRI, nezaznamenala som mozog, nestratila som lekárov. Bolo to tak jasné ako deň. Nakoniec som išiel a kúpil som si "Amigrenin". Docela drahé pilulky. V balení 2 tablety - 50 alebo 100 mg. Tkanie stojí o niečo viac ako päťdesiat dolárov, ale môže byť rozdelené na 4 časti každej tablety (alebo na polovicu) a je oveľa lacnejšie. Je potrebné povedať, že existuje celkom málo nepríjemných vecí v kontraindikáciách pre Amigrenin, ale najdôležitejšia vec je, že hovorí, že ak máte bolesť hlavy s migrénou povahou, potom vám prášky nepomôžu. To znamená, že po prijatí sa stane jednoznačne jasné, migréna alebo nie migréna.

  Stručne povedané, prvá tableta bola celá 100 mg jeden kus. Moja hlava praskla takým spôsobom, že som bol trochu v bezvedomí a neveril som, že tento malý drahý odpad by mohol pomôcť. Ale pomohla. Presne pol hodiny po tom, ako sa moje ochorenie zhoršilo ešte viac po užití tabletky, bol som prepustený. Absolútne. To znamená, že hlava je všeobecne preč. Žiadna stopa migrény. Vyskytol sa stav eufórie, mimoriadny boom. A bolo to úžasné.

  V dôsledku toho som našiel zázračnú pilulku. Kto prežil záchvat migrény, pochopí, čo mám na mysli.

  Veľkým odpadom bolo, že migréna nikam nešla. Naučila som sa strieľať útoky Amigrenin, ale opakovali. A ich interval sa predĺžil a dokonca naopak. Zdá sa, že je kratší. Niekedy som vypil pilulky každý druhý deň a nebolo to šťastné. Áno, začal som bežať. Hodil som sladkú, múku, čokoládu, kávu, vylúčil všetky zápachy. No, to znamená, že som začal viesť takmer zdravý životný štýl. Nie, vegetariánstvo sa nepokúšalo. A to je všetko, čo som prestala fajčiť, a viac ako päť rokov som nepil alkohol.

  To vôbec nepomohlo.

  Je však potrebné urobiť niečo, nie?

  Po opätovnom štúdiu referenčných kníh som narazil na drogu "Vazobral". Zlepšuje činnosť mozgu a to všetko. Tablety sú drahé, ale... Možno to bolo vhodné vyskúšať, najmä tam sú takmer žiadne kontraindikácie.

  No, využil som šancu. Úprimne povedané, po prvej polovici tabletky (vo výške 2 za deň) ma bili tak, že som skoro hodil celý balík do urny. S tým, cena za 30 tabliet je asi 300 tisíc bieloruských rubľov. (takmer 1000 ruských rubľov). Ale naozaj nebol veľmi dobrý. Ten pocit vyzeral, akoby opil tri šálky silnej kávy v rade.

  Po niekoľkých dňoch som to skúsil znova. Už je to jednoduchšie. O týždeň neskôr pil dva pilulky denne. Tak čo

  Migréna je preč. Nie, vôbec nie. Frekvencia útokov však klesla na približne 1-2 v dvoch alebo troch týždňoch. To znamená, že z predchádzajúcich dvoch alebo troch útokov týždeň. Bol to pokrok. Útoky sa stali nejakým letargickým a v zásade boli o niečo výrazne uľahčené.

  Opustila som "Amigreninu" a začala tieto vzácne útoky zastavovať najnovšou drogou "Rapimig". Tieto tablety (tiež 2 kusy v blistri) sa jednoducho rozpúšťajú pod jazykom a z nich vôbec nedochádza k zhoršeniu stavu. Okrem toho sa zaobchádza.

  V dôsledku toho nebudem hovoriť, že sa mi podarilo úplne zbaviť migrény, ale v podstate som ju pod kontrolou.

  Čo ešte pomáha?

  Keď som skúsil takmer všetko, čo môže mať aspoň nejaký vplyv na migrénu, dospel som k záveru, že v mojom prípade najlepšia podpora bola:

  1. Horká kúpeľ počas útoku to robí oveľa jednoduchšie.

  2. Horčičná omietka na krku je veľmi dobrá! Hlavnou vecou nie je preháňať ho a nespáliť pokožku na zadnej strane hlavy.

  3. Vietnamský balzam "Star" na miestach na hlave.

  4. Tvrdé masáž zadnej časti hlavy / krku.

  5. Masáž rukou / prstov.

  6. Čerstvý vzduch a zreteľne horizontálna poloha.

  7. Silný zelený čaj.

  8. A nič iné nepomôže... takmer

  9. Nezabudnite tiež pozrieť toto video, v ktorom majster čínskej masáže Andre Tze zdieľa tajné body masáže z migrény.

  10. Ak nemrznete a nevyhýbate sa, potom tieto body pomáhajú, skontroloval som.

  No, to je všetko, napíšte do komentárov, čo vám pomáha, aký pokrok v liečbe tejto infekcie zdieľajte svoje tipy a tajomstvá.

  Veľa šťastia a nie byť chorý, mať dobrý deň alebo noc, priatelia!

  Žena Žena-časopis ID

  Migréna - utrpenie môže byť nekonečné

  Pre migrénu pomáha droga Napropoff veľmi efektívne, ona to osobne skúsila.

  Trpím migrénou viac ako 20 rokov, takže môžem s istotou povedať, že okrem uvedených stresov migréna vyvoláva určité produkty: kávu, čokoládu, zelený čaj, alkoholické nápoje, najmä šampanské a víno !, cesnak je pekelná bolesť, tuky, majonéza, môžem si len dovoliť lyžicu ruského šalátu, už viac. Získajte preto notebook a napíšte, čo spôsobuje bolesť. Pokiaľ ide o osobnú skúsenosť, budem hovoriť, že každý rok existuje viac takýchto provokatérov. Hovorí sa, že po menopauze sa bolesť stáva menej častým a ľahším. Pokiaľ ide o triptány vo forme amigrénu, zolmigrenu a iných, bolo skontrolované na jeho hlave, že po nich zvyčajné drogy už nepomáhajú. Akonáhle som kúpil RAPIMIG, tryptán-obsahujúce liek novej generácie, dve tablety v balení -100 UAH. Výsledok je fantastický - po 5 minútach. hlava je jasná a jasná, ale závislosť pochádza z prvej pilulky. V priebehu rokov prišlo zúfalstvo. Vo vzťahu k chladu je to aj individuálne, pre mňa je teplý šál lepší.

  A ja sa tiež chcem opýtať: Ak náš oficiálny liek nepomôže, nemôže ani zbaviť útoku bolesti, to znamená, že niekto má skúsenosti s liečbou ľudovými prostriedkami, povedzte mi? Teraz existuje tak veľa rôznych doplnkov stravy, spoločnosti ako Vivasan, Amrita, Art Life, Samara zdravé, ktoré sľubujú liek na všetky choroby. Možno niekto z návštevníkov fóra oslovil ich problém, podelil sa o svoje skúsenosti. Ja som komunikoval so ženou, ktorá od detstva trpela migrénou, po jej manželstve bola vyliečená tchouniou, ktorá bola vidiecka žena, bola liečená len bylinami a vyskúšala na nej všetky druhy ľudových prostriedkov. Čo presne pomohlo, jednoducho nevie, ale hlavu neublíži viac ako 10 rokov. Kde nájdeme takého záchrancu!

  ahoj všetkým, ktorí majú bolesť, mám ich už od 16, teraz 40. Skúšal som všetko. keď bola tehotná so svojím synom v 16 týždňoch záchvaty zastavila, kvôli tomu sa dohodla, že je tehotná celý svoj život, ale po 4 dňoch ráj skončil. útoky 3-4 krát mesačne po dobu 4-5 dní, utopenie bolesti s ibuklínom a uvoľnenie injekcií prednizónu alebo dexametazónu v pomeroch i / m alebo w / w, pomáha dobre, alebo sumy, to bolí len moje srdce, ale 15 minút a ako uhorka, ale jedna tableta netrvá, uistite sa, že za jeden deň znova.

  Mám 45 rokov Migréna od detstva Ležala som doma, nevracala som sa do školy Čítanie citramonu niekedy pomohlo Časté nástroje nie sú C30 roky sa stávajú čoraz častejšie A nedávno každý týždeň Nemôžete pracovať normálne ani žiť. Predpísali mexibel a cavinton na profylaxiu Aby sa odstránil útok, suma migrénov Prispups sa nezastavil Teraz prijímam sermózu na profylaxiu a odstránenie amygrénu Hľadám preventívnu liečbu Dúfam, že aspoň zriedkavo mám záchvaty.

  V našej rodine sa migréna prenáša iba cez materskú líniu, ja, matka, prababička, s dvanástimi rokmi, teraz mám 25 rokov, len citramon, tma a ticho pomáha, niekedy som si predstavil, ako bolesť prúdi do tretieho oka, niekedy dokonca cítim to Môže to byť samo-návrh, ale pomáha.

  Ahoj všetci, som nový! Som 31 a migrény začali pred mesiacom.. už 3 krát to bolo.. Teraz poznám frázu * Život je krásny * patrí k migréne, ktorá utrpela útok!

  Dobrý deň, bratia v nešťastí. Nemôžete to volať viac (((((Mám 33. 29 z nich "migréna" Tabuľky pomáhajú slabšie Užívam Cuffetin s Upsarin Upsa Je mi ľúto pre pečeň Dávam injekciu v jednej injekčnej striekačke Analgin-2 ml, Dimedrol - 1 ml, Platyphylline- 1 ml, bolesť zmizne po 15-20 minútach. Injekcia ketorolu tiež šetrí niekedy.

  Trpím migrénou dlhú dobu. Nie sú žiadne ďalšie sily.

  Mám migrénu od detstva trpím triptany, ale niekedy si dám kapustové listy a snažím sa spať v tmavej miestnosti pomáha

  Lenže antikonvulzíva a betablokátory a horčíková píla ma nevyliečili dobre, všeobecne sedím na triptánoch. Žijem v Taliansku, posledná nádej pre TOPOMAX je tiež nejakým liekom na epilepsiu, ale ešte nezačala liečbu. strašne nejako..

  Koľko si pamätá, niekde od veku 4 rokov som mal vždy bolesť hlavy - 4-6 krát týždenne. Niekedy za mesiac, pol mesiaca - prestávku, boli plnené analginom - vyvinutý druh Pavlovho syndrómu - min 15-20 a zvracanie. nikto neveril, povedal, že mu tak často neublížil hlavu, jeho otec ho podporoval - oni mu tiež neverili ako dieťa, bolo to jednoduchšie v škole - mohol by pomôcť, bolo to ťažšie pracovať - ​​za týždeň z 3 až 5 balíčkov zo Solupauinu, ktoré jedla.
  Teraz som 26 a dnes som prvýkrát skúšal Zolmigren. Zázrak. ))) !! O 20 minút neskôr bola moja hlava preč, dokonca som chcel jesť.
  Áno, nemyslím, drahá, ale pre pokojný život bez bolesti hlavy je malá cena. Vďaka lekárnikom))))

  Nie som naozaj jediný))) Mám aj migrény.
  Kto nebol ošetrený a práve nevykonal masáž (zóna krčka maternice) a preventívne pilulky a ležal na kvapkanie a akupunktúru šiel a angažoval sa v čínskej bylinnej medicíne, ale všetky tieto nezmysly.
  Zdá sa to jednoduchšie na 1 mesiac a potom opäť, bolesť takmer 2 krát týždenne. Zmiešané niekedy silné, niekedy tolerantné a niekedy také hrozné, že sa oči ťažko otvárajú.
  Ako sa ukázalo byť dedičným pre mňa, takže ak máte rovnaké problémy s blízkymi príbuznými vo vašej rodine, je nemožné, najmä keď ste na univerzite, často chodiť do nočných klubov, miešať a piť veľa rôznych alkoholických nápojov a obzvlášť nepoužívať perorálne antikoncepčné prostriedky. (Toto je pravdepodobne najviac deštruktívne, po ich užívaní sú záchvaty migrény obzvlášť akútne, nevoľnosť, závraty, vracanie a bežné analgetiká nepomáhajú).
  Jeden liek mi pomáha, okrem toho aj moji priatelia s migrénami pomáhajú dobre, tzv. SANTOTHETRALGIN. Je pravda, že do jeho zloženia prichádza nejaká slabá droga, bolesť zmizne, ale hlava sa stáva drevenou a žalúdok je strašne boľavý, takže ju nemôžete vypiť na prázdny žalúdok, najlepšie je jesť spolu s banánom. Ale keď je útok obzvlášť hrozný a piť Santa, žalúdok je naozaj patetický.
  Sumamigren tiež pomáha niekedy, stačí si piť v správny čas, inak kayuk nepomôže.

  13 rokov už táto aura a gol.bol (aj keď nie tak často ako niektorí) Nedávno som sa dozvedel od lekára, že ide o migrénu Napísal som Cortexin (1100r) injekcie - keď prechádzam kurzom, napíšem výsledok. fyzické zaťaženie, pretože po nich mám tento nezmysel.

  zomrel každý deň počas celého roka, zmenil klima, v ktorom žijem teraz Nemám obavy

  MRI by sa malo vykonať prinajmenšom preto, aby sa ubezpečil, že to nie je nákaza rakoviny alebo horšie. Ak nič neodhalí - potom sto libier migréna. Napríklad trpím od detstva a neviem čo. Išiel som k rôznym neuropatológom a iba jeden z nich povedal, že ide o migrénu v tom roku, iní boli vyradení z premiestnenia stavcov. Bolí ma každý deň asi 3-4 týždne a tak dvakrát ročne. V práci je to všeobecne neznesiteľné, modlím sa, že sa prejaví večer. Dva mesiace do roka práve vyhodili. Hovorí sa, že v Izraeli je dobrá klinika, ale na to potrebujete veľa peňazí.

  Mám migrénu tri roky, útoky 1-2 krát mesačne po dobu 3 dní, prichádzala na sanitku, ale diagnóza "migréna" nebola vykonaná, kým som sa nedostala k veľmi dobrému lekárovi. Zachráňam sa triparánom, ktoré nie sú lacné pilulky, ale to je jediný spôsob, ako sa vrátiť k úplnému životu. Nechcem agitovať všetkých, aby bežali do lekárne a kúpili si tieto lieky, najskôr sa obráťte na kompetentného neurologa, nehádžte sa urobiť takúto diagnózu sami.

  Môj syn trpí migrénou už od veku 5 rokov (teraz je 12 rokov), sme hospitalizovaní raz za rok, záchvaty sa zjednodušili, no nie menej, chýba mu veľa škôl a lekári nepredpisujú nič na úľavu od bolesti.

  Moja jediná "záchranná línia" je Zomig 2,5 mg (zolmitriptan), je to najsilnejší a najproduktívnejší (aj keď drahý). A samozrejme, keď milovaný pes položí tvár na vašu hlavu, bude to tichšie a ľahšie.
  Raz som "zomieral", ale môj milý sa prechádzal po lekárňach a hľadal Zomig - nikde. Trpel som 2 dni a on vzal Amigrenin (sumatriptan - je to 3-4 krát lacnejšie). Po 3 hodinách prešla bolesť a potom začala s novou silou, ale nebolo možné piť nič viac.
  Zomigu už nemeniam a vždy som so mnou a 2 ďalšími domami.
  Najviac otravné je, že mnohí ľudia nerozumie tomu, že je to skutočne migréna. "No, pomyslite, bolesť hlavy?" mnohí hovoria. A nechcem takúto utrpenie nepriateľovi.
  Moja drahá, želám si, aby si nikdy nebola chorá!

  Máme migrénu - dedičnú, všetko na ženskej línii (vďaka Bohu, že mám syna). Všetky migrény sú jasne "viazané" na menštruačný cyklus. Avšak menopauza postihla každého rôznymi spôsobmi. moja mama po menopauze sa migréna zastavila, ale moja sestra skôr opak. Teraz som 43, zatiaľ čo ani cyklus nie je zlomený. Migrény pred tým sú hrozné - 2-3 dni s vracaním atď. Dúfam, že všetko zmizne s menopauzou, a čo keď. no? Kto ako? odpovedzte, ľudia!

  Včera som mal záchvat Nechcel som žiť Je to len peklo, čo je ešte horšie, je to nemožné popísať so slovami Začalo to po narodení Nechcem to nikomu Zdá sa mi, že to nie je tak bolestivé Áno a najhoršie je, že doktori nevedia, ako s ním zaobchádzať. Želám si, aby ste toľko neublížili, aby ste to vydržali a trpezlivosť, trpezlivosť, trpezlivosť

  Bolesti hlavy začali trápiť počas školských rokov, ale boli zriedkavé a nie dlhé. Prvý vážny útok nastala v deň svadby (zrejme nervózny) pred 14 rokmi. Posledné 3-4 roky je len nočná mora - niekoľko mesiacov za sebou útok po útoku. Pilulky nie vždy pomáhajú, naposledy Almogran vzal, po ktorom tlak vyskočil - podarilo sa mi to myslieť, že to bola pravdepodobne bolestivá smrť, a práve vypnuté, akoby za anestézie. Asi po 3 hodinách "vyšiel z" anestézie ", nebolo bolesti, ale štát, ako ťažká kocovina a reč a pohyb, bola ešte hodinu za hodinu a ja som išla do zrkadla a chcela som plakať a smiať sa súčasne: celá moja hlava v rezinochkah a vlasoch - moja dcéra sa jej vlasy, ale ja som to ani necítil, najviac odporné a to len skončí, že medzi útokmi a po nich je taká slabosť, že tam jednoducho nie je žiadna sila.O triediť a otestované metódy viac alebo menej efektívne výrazne ľahšie existencia) sa ukázalo ako: aspirín, nemecký liek Novominalzufon (kvapky), 2-3 krát za rok na prepichnutie vitamínmi skupiny B a neobyčajne pravidelné kurzy s Novo-Passitom (zrejme upokojuje nervový systém, zmierňuje stres). sladký čaj... a trochu teplo od príbuzných alebo priateľov.. Ľudia, ak medzi tými, ktorí prichádzajú na túto stránku, sú príbuzní, priatelia alebo len známi tí, ktorí trpia touto nešťasťou, hovorím vám - buďte veľkorysí a liečte svojich blízkych s pochopením, Želám vám všetko zdravie a radosť bez ohľadu na to, čo.

  +MRI 10000 nie je vôbec dobrá, len som dospel k záveru o migréne práve teraz, predtým som vykonal rôzne vyšetrenia, nebolo nič, čo by som ukázal, všetko bolo normálne, dokonca som to poslal do vesmíru. Divoké záchvaty za týždeň, ale s mojou aurou, moje oči sa nemôžu zotaviť asi týždeň alebo tak. Neviem čo robiť, ako žiť.

  A aký je zmysel, urobil som už tri rôzne projekcie MRI (začínajúce od mozgu, krčných stavcov a končiacich s cievami mozgu) a nič tam nie je, všetko je normálne, MRI nie je schopná pomôcť

  Chápem každého dokonale, boli chvíle, kedy som chcel rozbiť hlavu proti stene, a priatelia / príbuzní najlepších úmyslov odporúčali piť silný čaj, brandy.
  Mám 27 rokov, mačka ma bola od veku 20 rokov, bola som diagnostikovaná v Rusku, premiestnila som sa do Fínska, bolesť pretrváva, tu sa k nemu pristupuje inak. V poslednej dobe bol imigran sprej vypustený po tom, čo bolesť zmizla po 20 minútach, drahý naozaj, tento sprej, ale po 3 dňoch bolesti hlavy sa nestaral.

  Trpím migrénou asi 10 rokov. Pomáha zamknúť, napodobňovať tmu. Bude sa najprv aplikovať na lekára. Pomáhajú mi drogová spoločnosť Advil, nazývaná migréna.

  Ahoj všetci Migréna s aurou trpí (aj keď trpím) deťom (teraz mám 28 rokov). Útok začína čiastočnou stratou pohľadu (akoby melteshchas v ľavej alebo pravej strane pohľadu). Takmer vždy za hodinu sa znova obnoví vízia, ale ostáva bolesť. Nasledujúce ráno je všetko v poriadku. Tablety sa nesťažujú. Nedávno som náhodou zistil, že silný šálka kávy mi pomáha rýchlejšie zvládnuť auru (ale nie bolesťou). Útočí niekoľkokrát do roka. A od 20 do 25 neboli vôbec žiadne. Dôvodom je 80% prípadov nedostatku spánku. Hoci sa niekedy útoky objavujú "práve takto": (Najdôležitejšie je to, že z toho času sa dostanete za čas útoku, sedíte ako somnambulista a nič nemôžete urobiť, skrátka veľa šťastia pre vás všetkých v boji proti tejto pohrome.

  Som veľmi vystrašený počas útokov. "migréna s aurou trvá 40 minút. pilulky nepomáhajú, Božia vôľa ma zachráni pred týmto... pre Boha nie je nič nemožné

  Čítal som a rozumiem tomu, že nie som jediný.)), Keď hovorím svojim blízkym, bolesť mi hlava... počujem v reakcii, pili pilulku. by som opil.. ak by to pomohlo. Trpím 8 rokov. Deň 3 určite.. s týmito rokmi sa útoky stali viac a ostrejšími.. Chcem vyliezť po stene alebo stlačiť hlavu dverami. buď na jednej strane hlavy (tvár, oko, za uchom), alebo na zadnej strane hlavy. Ľudia, ako ťa rozumiem.

  Trpím už 15 rokov. Bolo to obdobie, keď každý týždeň - útok pred zvracaním, takmer po celú dobu, silné lieky proti bolesti museli byť aplikované. Študovala som migrénu ďaleko a hlboko, teoreticky i vo svojej vlastnej koži. Teraz používam nasledujúce
  1. veľké percento migrény závislé od horčíka (to znamená, že prípravky z horčíka znížia frekvenciu a intenzitu záchvatov). Ja osobne pijem minerálnu vodu - darujte horčík. Pijem kurz, niekoľko týždňov, potom prestávku
  2. Počas útoku na lepidlo na čele je špeciálna náplasť pre extraplastovú bolesť hlavy a prednostne potom ležať v tme a tichu. Zistil som extraplast počas tehotenstva, keď nebolo možné nič z môjho arzenálu proti bolestiam.
  3. Niektoré výrobky sú vylúčené zo stravy v koreňoch. To je samozrejme individuálne, hlavné škodcovia sú uvedené v článku.

  Drahý Sergej, z vlastnej skúsenosti vám poviem, že len ty si môžeš pomôcť najlepšie zo všetkých. Pokúste sa nájsť zdroj migrény. Vyzerá to tak, niečo ju povzbudzuje. Skúšaním a omylom vypočítajte zdroj bolesti a odstráňte ju.

  Trpím klasickou migrénou (na začiatku útoku môj zrak je narušený) od 14 rokov, raz za rok na jar, teraz je silnejší, pomáha 2 nosom, spasmalgon a 20 kvapiek Corvalolu Len okamžite a v posteli nikto nevidí ani nepočuje! Útoky začínajú z rôznych dôvodov - stres, fyzické namáhanie, počasie. Šiel som k lekárovi na sanitku. Povedali, že sa predstieram, že už nie je potrebné ísť na nich.

  Mám rovnaké zaostrenie na jar a na jeseň. Neviem ako ju interpretovať. Ak by na jar mohla byť obviňovaná z alergií, tak prečo padať? Najjemnejšia doba je zima.
  Bol na tomografii - všetko je normálne.
  Posledné 3 mesiace je úplná nočná mora. Každých 2 dni - migréna.
  Mám rodinu, malé dieťa. Musíte byť vyvážený, láskyplný, starostlivý. Ale s takýmto životom sa stal unavený, nahnevaný a roztrhaný. A žiadny z príbuzných nerozumie. Áno, a ako pochopiť, či to netrpíte. Zdá sa, že každý kývne, rozumejú. Ale ja v podstate vidím, že v podstate všetko na žiarovky. Funkioniruyu, úsmev - a to je všetko. A hneď ako začnete znova hovoriť o migréne, všetko, čo hovoria, opäť s tvojím kňučaním. Tak varenie, taký hnev, a nikto, kto pomôže. Nechcem jesť hŕstky liekov, ktoré ma urobia zeleninou. Mám 30 rokov. Všetok život je bolesť a boj. Ako zostať normálne v takýchto podmienkach. Ako sa vyhnúť tomu, aby ste sa v týždni po týždni stali obeťami vojny.

  Ahoj všetci! Ukazuje sa, že mnohí trpia migrénou. Mal som to pred troma rokmi. Spočiatku som nevedel, čo to bolo, vytlačil oko, aj keď s niečím zmohol, váš chrám (ľavé) bolesti. Šiel som k svojim oftalmológom, overil som tlak na oči, urobil som hlavnú tomografiu, všetko je v poriadku, žiadne abnormality. Bolesť trvá 2-3 dni, dokonca aj v noci. Dnes bol prvýkrát nauzea, nebola tam predtým. Ibuprofén pili, uvoľnený za hodinu. Saw the hellebore (teraz odpočíva mesiac, nepije) takmer žiadne záchvaty. Ak tam bolo, potom niekoľko hodín, niekedy aj Ibuklin alebo Ibuprofen.

  Chcem sa podeliť o svoje nové objavy (už som napísal dňa 26.2.2010). Zistil som, že po silnom znížení tlaku, ktorý klesá kvôli slabosti stien cievy, mám migrénu. Sledujem stravu. Robím cyklus (40-60 minút každý večer, viac o víkendoch) asi 3 týždne. Počas tejto doby nedošlo k žiadnym útokom. A najdôležitejší faktor: Zdá sa, že droga YARINA sa stala príčinou mojej migrény. Kto akceptuje - skúste zistiť, či je príčinou vášho trápenia.

  Už 15 rokov trpím migrénou, mám 37. Všetko to začalo s neustálymi škandálmi mojej ženy, migréna je výsledkom stresu, frekvencia útokov sa znížila na tri. Moja nová manželka je pokojná a vyvážená žena, a preto migrény sú zriedkavé. Napriek tomu však dôsledky minulosti rodinného života v mojom živote postihujú túto chorobu, duchovnosť, kozmetika, hlasná hudba a jasné svetlo by mali byť vylúčené z nášho života, žijem pri teplote +17. Moja žena si zvykla vidieť, že mi pomáha predtým, ako bola zima. Je tiež nevyhnutné naučiť sa abstraktne pôsobiť na faktory spôsobujúce stres, len psychicky sa chrániť pred agresívnym prostredím a vedieť, že nie je nič dôležitejšie ako vaše vlastné zdravie. V zahraničí (MRI atď.) Som na mňa nalil studenú vodu a nalil som si celú nádobu na hlavu (na balkón som položil dve kôstky vody). Vyskúšal som všetky lieky, ktoré sú na tejto stránke odporúčané. Ale len jedna pilulka, "PANACOD", mi pomáha. Piť dve tablety naraz. Bolesť zmizne po 20 minútach Manuálna terapia mi pomáha (ale nie všetci ruční terapeuti sú schopní pomôcť.) Vo Švédsku bol môj krk dobre spracovaný, dva týždne bolesť úplne zmizla. Problém migrény je úzko spojený s oblasťou krčka maternice, ktorá susedí so základom lebky. Pre prevenciu pitia "Norflex" na stôl. za deň. Neztraťte srdce. Sebakontrola je prvým partnerom.

  "Ak vás migrény raz alebo dvakrát týždenne mučia, lekár predpíše liek na prevenciu."
  MEDZINÁRODNÁ PREVENCIA MIGRAINU NIE JE EXISTUJÚ! Migréna môže byť získaná len skúmaním príčin jej výskytu, napríklad jedlom, stresom atď. A odstránením týchto príčin. Ak sú príčiny dedičné, je potrebné minimalizovať všetky faktory výskytu, vyliečiť lieky a čakať 50 rokov.

  Trpím migrénou od veku 7 rokov, pracujem 25 rokov, študoval som všetko, čo som mohol, urobil som 2-krát tomografiu, elektroencefalogram a všetko, čo bolo pozorované u 3 nepatológov; Počas 10 rokov sa príznaky a prejavy niekoľkokrát zmenili. v škole trvajú 3 až 7 dní, ale zriedkavé, divoké bolesti, vracanie, svetlo a strach zo strachu, nepomohli NIKDY. Na univerzite sú záchvaty zhruba raz za pol roka úplne nezávadné, neexistuje žiadna závislosť na strese, vzdala som sa zasadnutia, obhájila som svoju prácu - nič! Hormonálna antikoncepcia trvala 2 roky, nedošlo k žiadnemu zlepšeniu ani k zhoršeniu, po 3 rokoch sa nevyskytli žiadne záchvaty AT ALL - spojené so zmenou pobytu, vo veľmi zriedkavých prípadoch začne porucha reči - ako pri mŕtvici, po autonehode (AFC) - opäť tomografia a bez bolesti na 2 roky (myslel som si na klinový klin :)), ale počas druhého tehotenstva v siedmich mesiacoch došlo k strašnému útoku bez akýchkoľvek prevratov, nemohol som hovoriť týždeň - ako po mŕtvici. Teraz o metódach liečby: ešte v škole predpísali pitie cynarizínu a cavintónu dvakrát do roka, potom po nehode - lieky na zlepšenie cerebrálneho obehu, teraz spím s CAPILAROM! kowtow k jeho vynálezcovi, piť 10-15 piluliek a útok je uľavený, vyskúšajte tých s častými bolesťami hlavy, a naozaj máme veľa, držte sa! všetko zdravie!

  Pred niekoľkými týždňami som bol diagnostikovaný s migrénou. Prvý útok však bol pred rokom. Hoci možno a skôr, len s takou silou. Stalo sa to strašidelné, pretože sa s ním nezaobchádza. A útok trvá asi tri dni, postupne. Po prvé, krk začína ublížiť, potom sa začne s peklo druhým dňom so všetkými príznakmi, ktoré sú tu uvedené: nevoľnosť, vracanie, ťažkosti s videním, tinitus, zapnuté svetlo alebo hlasný rozhovor, chcem zabiť a tak ďalej! V tejto dobe som stále veľmi psychotický (čo s takouto bolesťou nie je prekvapujúce). A keď príde na zvracanie a začnem trápiť celú vec, len ticho plačím. (ak je nahlas - ešte bolestivé) mám (našťastie) málo skúseností, ale zdieľam to s vami. Možno aj niekto pomôže. Keď som nevedela, čo sa so mnou deje, išla som pracovať s touto bolesťou, neprijala nič. Potom sa sotva dostal domov, urobil studený kompres. Šiel som do postele (na mojej chrbte, poklonil som hlavu doprava, ako to bolí v hlavnej ľavej pologuli) a naniesol na mojom čele studený mokrý uterák, ktorý sa neustále obracal, akonáhle sa ohrial. Asi pol hodiny som bol vyradený. V stave v bezvedomí je stále ľahšie tolerovať. Keď sa záchvaty stali častými až trikrát týždenne - išli som k lekárom. Zistilo sa, že spôsobil dôveru. 2 týždne videli afobazol + kavintón. Ale akonáhle prestane ich užívať, bolesť začala znova. Aj keď pomáha, ale migréna. Ale ja nechcem žiť s touto bolesťou neustále na pilulkách, zabíjanie obličiek a pečene. Najmä v priebehu času sú drogy stále viac a viac potrebné. Mám v pláne zachrániť sa s lekárskym pôstom (výlučne Paul Bragg). Počas pôstu iba raz za týždeň počas 24 hodín. Ale zvláštne, v tomto okamihu ma nič neubližuje, po jedle začne ublížiť. Energia pochádza aj z pôstu a postupnej zmeny výživových a potravinových potrieb. Útoky mi nedovolili prísť do mojich zmyslov. Po ukončení útoku som sa cítil viac mŕtvy než živý. Okrem depresie a úplnej apatie som sa sotva pohybovala nohami a nemohla som jesť. A v žalúdku boli pekelné bolesti. Teraz žalúdok prestane ubližovať a cítim trochu silu v sebe. Kto sa neboja takýchto zásadných opatrení - prečítajte si knihu tohto pozoruhodného lekára "Zázrak hladovosti". Možno sa vám to bude páčiť. Neskôr budem písať, pôst mi pomáha, alebo nie, ak niekto má záujem. Alebo možno vytvoriť webové stránky.

  Musíme sa naučiť žiť s týmto MIGRAINom Skúsenosť je 5 rokov Pomáha každému svojmu a všetkému V poslednej dobe bolesť zmizla, keď som robil fyzioterapiu - SMT na kolená.. Lisuje sa raz mesačne, vezmem amigrenin, určite skúsim všetko, čo sa odporúča tu. Nevoľnosť pomáha chleba z hriankovača, posypané soľou, soľná ryba a sladký horúci čaj sú tiež dobré. Pozrite sa, nezúfajte, veľa šťastia.

  Mám 33, útoky z materskej školy. V škole - boli párkrát týždenne, hrozné. Na univerzite za deň alebo dva. Teraz každý deň. Napriek strašnej bolesti na vlastnú päsť, trápenie pečene, som našiel úľavu. Skúsil som všetky známe pilulky, všetku fyzioterapiu, všetky testy a výskum prešiel. To nič. Komplex pomáha: sumamigren (polovica môže byť, ak je samotný začiatok útoku) + sedal-m (alebo sedalgin) + motilak (alebo motilium), druhá na to, aby sa tablety absorbovali, a nie vracanie. V najchudobnejších prípadoch, ak neprechádza, prelečiem lytickú zmes (dimedrol + noshpa + analgin) cez noc a zaspávam. Keď som zistil tieto spôsoby, kvalita života sa výrazne zlepšila. Ale počas tehotenstva a následnej ročnej laktácie, kedy nebolo možné pilulky, mnohokrát som si myslel, že skočim z balkóna, bolesť bola UNESCECIFIED, chodila ako zombie, prakticky nejedla nič, stratila veľa váhy. Bola to nočná mora, moja vlastná peklo. Moji drahí kamaráti v nešťastí, napíšte, kto pomáha, vymeniť si informácie. Nezúfajte, nie ste sami. Keď bude pre teba naozaj zlé - aspoň si ma zapamätaj, mám to každý deň. Ale teraz môj stav je lepší ako rok a ešte pred viac ako dvoma rokmi. Dúfam, že jedného dňa presunie túto pekelnú migrénu na samý okraj môjho života. Veľa šťastia aj vám. Nemôžem písať viac, hlavu.

  Práve som prišiel od lekára a oh, horor - bola mi diagnostikovaná migréna. Áno, starajte sa o svoje nervy s mladými nervovými bunkami, ktoré nie sú obnovené.

  najhoršie. na čo čakáte na všetkých dôležitých udalostiach (schôdzka, dr, nejaká dovolenka), už prichádza k neurózam. Pri útokoch sa zdá, že vízia sa nevráti a bolesť nikdy nepríde. Jedna vec, ktorá "poteší" je to, čo som, čo znamená, že budeme vyhrávať. ZDRAVIE DO USA.

  Migréna s aurou od veku 17 rokov (teraz mám 31 rokov) Bolesť začína od nosa, vždy s vracaním, znecitlivenosťou ruky, jazykom (ako s zmrznutím zubov). Keď som bol prijatý za narkomana, aj keď som bol zamestnancom ministerstva vnútra (jednoducho som nemohol hovoriť). Jarná jeseň kopím cytoflavín, aktovigin, Melgamma (každý druhý deň) na 10 dní. "(400 rubľov na 2 kusy), teda 1 kocky injekčné (z vracania), ale 2 šálky Analgin 2. kocky Diagonálne a anginín možno zmiešať, noshpu prick oddelene.

  migrény sú mučené asi 10 rokov. Všimol som si, že najčastejším provokatérom je nervové napätie alebo stres, nedostatok spánku. Neapiam pilulky, len som ísť do postele, žiadam rodinu, aby nerobila hluk, upokojila sa, modlila sa a spala. Stručne povedané, spánok je pre mňa ten najlepší liek. Mám migrénu na línii môjho otca.. veľa šťastia v boji proti tejto chorobe :)

  Vitajte!
  Migréna trpela 20 rokov. Teraz je 26. Bolesť je sezónne jar - jeseň (to znamená, že v zime ani v lete nie je žiadna migréna) alebo naopak. Tablety nepomáhajú. Počas obdobia migrény prenikajem priebeh injekcií lieku Actovegin, bolesť zmizne pol roka.
  Zdravie pre vás a veľa šťastia, aby ste porazili túto chorobu!

 • Okrem Toho Čítal O Plavidlách

  Tip 1: Ako obnoviť pružnosť krvných ciev

  - kvety a plody hloh, vodky; - břízy; - adaptogény rastlín; - zeleniny a ovocia. - zemiakové hľuzy; - olivový olej; - sadenie cesnaku; - med; - vlašské orechy.<

  Fibrilácia predsiení: príznaky a liečba

  Fibrilácia predsiení alebo fibrilácia predsiení je jedným z najbežnejších typov srdcových arytmií. Incidencia tohto typu arytmie sa významne zvyšuje s vekom, pričom sa zvyšuje zo 6% u pacientov vo veku 60-70 rokov na 22% u 90-ročných pacientov.

  Čo zvyšuje ESR v krvi?

  Rýchlosť sedimentácie erytrocytov (ESR) je ukazovateľ, ktorý je stále dôležitý pre diagnózu organizmu. Definícia ESR sa aktívne používa na diagnostiku dospelých a detí. Takáto analýza sa odporúča užívať raz ročne a vo veku - raz za šesť mesiacov.

  Posttromboflebitické ochorenie žíl dolných končatín: liečba

  PTFS hlboké žily dolných končatín - porucha charakterizovaná pomalším venóznym odtokom z nohy, čo je komplikácia hlbokej žilovej trombózy. Klinicky sa ochorenie môže objaviť niekoľko rokov po tom, ako trpí akútnou formou trombózy.

  Dyscirkulatívna encefalopatia 2 stupne vo Wbb

  Dyscirkulatívna encefalopatiaV g.popala do nemocnice. Diagnóza: dyscirkulatívna encefalopatia 2. stupňa s nedostatočnosťou VBB. Dekompresia v etape. Vestibuloataktichesky, cefalgický syndróm.

  Povieme, ako čistiť nádoby doma

  Krvné cievy sú najdôležitejšou súčasťou ľudského tela. Predstavujú druh potrubia, ktoré je "položené" v celom ľudskom tele z mozgu na špičky prstov. Krvné cievy sa prepravujú do všetkých častí tela cez nádoby pod vysokým tlakom.