Kuperoz (telangiektázia) je rozšírenie malých subkutánnych ciev na tvár, v dôsledku čoho sa na pokožke brady alebo krídel nosa vytvára zreteľné červené oko. Aj keď stav tohto javu je zriedkavo škodlivý a bolestivý, výrazne kazí vzhľad osoby a prinúti ho, aby sa poradil s lekárom.

dôvody

Couperóza na nosi je dôsledkom neschopnosti jednotlivých plavidiel uzatvárať normálne. Plavidlá sa príliš rozšíria a súčasne sa nemôžu zúžiť.

Získaná kupperóza

Ľudia so suchou a tenkou pokožkou sú náchylní na telangiektáziu, existujú však aj ďalšie faktory:

 1. Pravdepodobnosť výskytu rosacey je vyššia, ak bola choroba pozorovaná u rodičov.
 2. Ak osoba zostane príliš veľa času pod horiacim slnkom alebo navštívi soláriá, potom nadmerné vystavenie ultrafialovému žiareniu môže poškodiť cievne steny.
 3. Byť v príliš horúcom alebo chladnom prostredí. Dokonca aj jediná hypotermia môže spôsobiť vazodilatáciu. Ľudia nútení zostať v chlade na dlhú dobu trpia často rosacea. Choroba sa vyskytuje u tých, ktorí pracujú pri vysokých teplotách. Riziká sú zástupcovia takýchto profesií ako metalurg alebo pekáreň.
 4. Zlé návyky. Charakteristickým rysom vzhľadu každej osoby s "silným alkoholom" je červená sieť krvných ciev na tvári. Ale aj mierne pitie zvyšuje pravdepodobnosť rozvoja rosacey. Harm mikroskopické tváre a cigarety.
 5. Ťažké účinky na kožu počas kozmetických procedúr: vážne poškodenie je spôsobené plavidlám.
 6. Ochorenia pečene (hepatitída, cirhóza atď.).
 7. Výživa je dôležitý faktor. Pre prevenciu rosacey by mali byť z potravy vylúčené nezdravé potraviny (mastné potraviny, cukrovinky, sladké nápoje).
 8. Rosacea.
 9. Dlhodobá depresia, negatívne emocionálne zážitky sú bežnými príčinami rosacey. V dôsledku silného namáhania stúpa tlak v cievach a má škodlivý účinok na pokožku.
 10. Hormonálne poruchy, patológia kardiovaskulárneho systému a gastrointestinálneho traktu. V takejto situácii pôsobí kupperóza ako jedinečný spôsob, ako telo hlási vážne problémy.

Vrodená telangiektázia

Príčinou rozvoja rosacey môžu byť niektoré ochorenia:

 • Ataxia-telangiektázia (Louis-Bar syndróm) je zriedkavé neurodegeneratívne ochorenie, ktoré sa zdedilo.
 • Ochorenie Randyu-Osler-Weber (hemoragická angiomatóza).
 • Sturge-Weberova choroba je závažná patológia, ktorá sa vyskytuje u 1 osoby na 50 tisíc.

Zbaviť sa telangiektázie v prítomnosti takejto patológie je takmer nereálne. Občas môžete eliminovať vonkajšie prejavy ochorenia.

Komu kontaktovať

Dokonca aj vedomie bežných faktorov, ktoré vedú k rosacei, je ťažké nezávisle pochopiť, prečo dilatované cievy zkazia vzhľad tváre. Najlepší spôsob, ako zistiť skutočnú príčinu problému a vyliečiť ho, je vyhľadávať lekársku pomoc a podrobiť sa kompletnému vyšetreniu. Pre presnosť diagnostiky je potrebné získať radu od endokrinológov, dermatológov, flebológov, neurológov. Takže bude možné konať rýchlo a úspešne, ak sa zistí, že príčinou rosacea je vážna choroba.

liečba

Ak chcete odstrániť kumperózu na krídlach nosa, je veľmi dôležité sledovať a starať sa o pokožku. Starostlivý postoj pomôže pri riešení problémov s plavidlami:

 • Zloženie kozmetického výrobku by nemalo zahŕňať alkohol, aloe a eukalyptus, mätu a mentol, ako aj med.
 • Nepoužívajte výrobky s nízkou kvalitou starostlivosti. Lacné, zle vyrobené výrobky sú škodlivé pre kožu s rosaceou.
 • Vŕtať masť vo vaskulárnych hviezdach by mala byť čistá a bez námahy.
 • Uterák by mal byť vyrobený z prírodných materiálov. Utrite svoju tvár svetlom, jemným dotykom, neotrite pokožku.
 • Diéty. Odporúča sa opustiť sladkú, kyslou smotanou, jogurt a syr, paradajky a citrusy. Takže odstrániť rosacea bude oveľa jednoduchšie.
 • Udržujte zásobu vitamínov (C, K, P) a minerálov. Je potrebné zistiť s lekárom presne, ktoré vitamín-minerálne komplexy by mali byť prijaté.
 • Udržanie zdravého životného štýlu je prvoradou podmienkou pre zotavenie. Beh na lyžiach, jazda na bicykli, plávanie, dlhodobá outdoorová prechádzka, fitness a jóga a zdravý spánok sú dôležitými zložkami obnovy z akejkoľvek choroby. Nezabudnite sa opustiť alkohol a cigarety.

Na liečbu rosacey používajte rôzne lieky. Krémy sa predpisujú a predpisujú sa prípravky na perorálne podávanie:

 1. Troxevasin - zužuje krvné cievy, vracia ich pružnosť a silu.
 2. Ascorutín - obsahuje kyselinu askorbovú, vykonáva rovnakú funkciu.
 3. Adrenalín - dobre pomáha zúžiť cievy.

Na klinikách s telangiektázou sa vedie kozmetické procedúry:

Laserová liečba

Populárna a bezbolestná metóda. Nádoba sa zahrieva laserovým lúčom a rýchlo sa vylučujú hviezdičky. Nie sú potrebné opakované procedúry a po manipulácii nie sú žiadne rany, jazvy alebo dierky.

Ozónová terapia

Zmes kyslík-ozón sa zavádza pod kožu, čo vracia normálny vzhľad do kapilár. Ošklivé stopy alebo jazvy na tvári nezostávajú. S týmto koktailom sa nádoby posilňujú, zužujú a vrátia sa do normálu. Veľmi progresívna vaskulárna couperóza s týmto postupom je však ťažké zastaviť, aj keď sa môže spomaliť.

fotoomladenie

Vplyv na poškodené cievy s impulzmi svetelnej energie. Pred procedúrou sa očistí koža tváre a pacient má ochranné okuliare. Blesky bezbolestne "rozpúšťajú" cievy a nezanechávajú stopy. Po 5 až 7 sedeniach sa kapilárna sieť na nos zmizne úplne. Medzi zasadnutiami trvá medzera 4 týždne. Okrem liečby má postup všeobecný tonikový, spevňujúci a omladzujúci účinok.

mezoterapia

Séria podkožných injekcií, pomocou ktorých sa užitočné látky injektujú do nezdravých nádob. Injekcie sa vykonávajú ručne alebo pomocou špeciálneho zariadenia. Týmto spôsobom sa dodávajú pod kožu vitamíny, lieky, mikroelementy, kolagén a ďalšie terapeutické zmesi. Bolestivosť postupu závisí od citlivosti osoby.

Ľudové metódy

Doma si môžete vychutnať recepty tradičnej medicíny.

Maska zemiakov

 • Číslo varianty 1. Pri príprave masky je potrebné odlúpnuť dve zemiaky a potom ich rozotrieť na malý strúhadlo. Aplikujte zmes na tvár. Keď sa maska ​​začne suchá, položte druhú vrstvu, počkajte 20 minút a umyte.
 • Číslo variantu 2. Jedno leštené zemiaky na jemnom strúhadle, zmiešajte s ovsenými vločkami. Po 5 minútach naneste zmes na kapilárnu mriežku, počkajte 20 minút a potom opláchnite.
  Zemiakové masky zlepšujú vzhľad tváre a pomáhajú znova dosiahnuť zdravie.

Berry masky

Príroda ponúka veľa darov s liečivými vlastnosťami. V lete, doma, sú vždy čerstvé a zrelé bobule, z ktorých môžete tiež robiť masky.

 • Číslo varianty 1. Vyčistite jahody a maliny, pridajte do zmesi varenú vodu a po ochladení masky ju aplikujte na problémové oblasti.
 • Číslo variantu 2. Zemiakový škrob (jedna čajová lyžička), čučoriedky, maliny, jahody, bobule rakytníka. Všetky zmiešané a nanesené cez mriežku kupperózy.

Ďalšie recepty

Masky pre rosacea:

 • Vezmite 1 čajovú lyžičku glycerínu a rastlinného oleja. Do zmesi pridajte trochu mastenca. Naneste masku na vyčistenú tvár a opláchnite pomocou odretia harmančeka.
 • Komprimujte z farmaceutického harmančeka. Jedna polievková lyžica harmančeka je naplnená šálkou vriacej vody. Výsledný odvar je nasiaknutý bavlneným tampónom alebo obrúskom, potom sa aplikuje na tvár dvakrát denne.

Vo väčšine prípadov sa liečia rosacea. Aby ste to dosiahli, musíte viesť zdravý životný štýl, vypočuť odporúčania lekárov a prejsť niekoľkými bezbolestnými procedúrami, po ktorých už nebudú vaskulárne hviezdy na vašom nosu problémom.

Ako sa vysporiadať so slabými a prasknutými kapilárami na nos

Rozšírené cievy na tvári (tzv. Kuperoz) nevyzerajú extrémne esteticky príjemné. Ženy sú obzvlášť vystrašené červenými kapilárami na nosi, pretože to ostatným naznačuje myšlienku chronického alkoholizmu. Farba žíl môže byť červeno-oranžová, modrá, fialová, čo jasne kontrastuje s obvyklým tónom pleti.

Dobrou správou je, že dilatácia malých plavidiel nie je nebezpečnou zdravotnou poruchou. Špinavé kapiláry dôkladne poškodzujú vzhľad tváre a zhoršujú náladu. Kozmetické procedúry trochu pomáhajú, takže liečenie ružovkace je lepšie zveriť skúseného dermatológa.

Formy kapilárnych porúch

Prvé prejavy rosacey možno vidieť (a prijať včasné pôsobenie), keď vaskulárna sieťka ešte nie je viditeľná. Po prvé, pokožka sa objaví vrecka sčervenania, je pocit pálenia, svrbenie, tesnosť. Ak dôkladne zvážite zapálené miesto pomocou lupy, môžete vidieť pruhované žily.

V druhom štádiu sú už len jednoduché červené kapiláry viditeľné voľným okom. Domáce opravné prostriedky sa s nimi nedokážu vyrovnať. Tretia etapa je charakterizovaná šírením žíl na väčšine častí tváre.

Najčastejšie postihnuté sú krídla nosa, lícnych kostí, čelo.

V dermatológii existuje niekoľko typov tejto patológie:

 • Teleangiektázia. Prejavuje sa tvorbou cievnej siete na lícach, na nos a blízko nosa. V teplej sezóne je sieť takmer neviditeľná, zhoršenie nastáva v jesenno-zimnom období. Teleangiektázia môže byť vrodená a získaná.
 • Rosacea. Jedna z ťažkých foriem rosacea. Počiatočná fáza je charakterizovaná výraznými prílivmi. Človek sa ostrne zráži v dôsledku stresu, podráždenia teploty alebo príjmu alkoholu. Navyše, začervenanie trvá dlho. V budúcnosti sa na tvári a tvárach objavia vyrážky s ružovou farbou, pľuzgiere, pavúky. Ovplyvnené oblasti sú zhutnené, tvoria hrboľatý povrch a deformujú tvár. V štúdiách neboli identifikované žiadne špecifické patogény.
 • Hemangiom. Tento benígny novotvar sa vyskytuje hlavne u detí. Najčastejšie sa nádor rozpadne, ale s aktívnym rastom je potrebné okamžité odstránenie. Existuje aj arachnoidný hemangióm. Na tvári sú jasné škvrny a nádoby sa rozchádzajú v rôznych smeroch. Takéto formácie zmiznú spontánne bez toho, aby museli konať.
 • Škvrny na víno. Choroba je vrodená. Hlavným príznakom je červená alebo fialová škvrna nepravidelného tvaru, ktorá sa nachádza v oblasti nosa, viečka, čela, chrámov. Patológia vyžaduje povinný zásah, pretože v priebehu času môže škvrna spôsobiť komplikácie. Zasiahnutá oblasť stmavne, zahusťuje a zakryje krvácavými papulami. Spontánna liečba nie je pevná.

Ak sa pozoruje rozšírenie kapilár na nos, je lepšie okamžite ísť k dermatológovi. Lekár posúdi rozsah poškodenia a postúpi postupy na odstránenie chýb, ktoré poškodzujú vzhľad.

Príčiny rozšírenia kapilár

Najčastejšie sa vaskulárne poruchy vyskytujú u ľudí s citlivou, tenkou, suchou kožou. Riziková skupina zahŕňa alergie a vegetatívno-vaskulárnu dystóniu.

Nasledujúce faktory môžu tiež spôsobiť rozitiu rosacea:

 • Dedičné predispozície.
 • Nekontrolovaný príjem antibiotík.
 • Podvýživa, najmä - neustále prejedanie sa a závislosť na pikantnom jedle.
 • Chronické ochorenia pečene - hepatitída, cirhóza, cholangitída, nádory.
 • Vášeň pre silový tréning.
 • Porušenie obehového a lymfatického systému.
 • Náhle poklesy teploty, trvalý pobyt vo vetre, horiace slnko a mráz. Rozbité kapiláry sú častým problémom geológov, staviteľov, vrátnikov, kuchárov.
 • Zranenia, pravidelné mechanické účinky na pokožku tváre (napríklad nosenie okuliarov s tesným okrajom).
 • Poruchy krvi.
 • Opakované postupy na čistenie omladzovania tváre a pokožky, dermabrázii, rôzne šupky.
 • Časté návštevy solárií, saunov a parných miestností.
 • Hormonálne prerušenia.
 • Zneužívanie nikotínu, alkoholu, kávy. Zlúčeniny vo svojej štruktúre spôsobujú zriedenie a krehkosť kapilár.
 • Silný stres.
 • Celkové oslabenie imunitného systému.
 • Vekové zmeny štruktúry kože a stien krvných ciev.

Ďalšou príčinou rosacey je tehotenstvo. V období gravidity plodu v tele sa zvyšuje liter krvi, ktorá zvyšuje tlak na obehový systém. Vyskytli sa prípady rýchleho rozvoja rosacey počas tehotenstva. V dôsledku liečby patológia zmizla, ale pri každom ďalšom tehotenstve došlo k relapsu ochorenia.

Druhy liečby

Pri koži náchylnej k zápalu a odlupovaniu potrebujete dennú starostlivosť. Dermatológovia obvykle odporúčajú lymfodrenážnu masáž, kryo-masáž, masky s mentolom a vitamíny. V lete sa doporučujú krémy s fotoprotektívnou ochranou, v zimnom období kryoprotektanty (krémy s tukami alebo mastnými kyselinami). Ak sa prejavia prejavy z rosacey, musíte sa obrátiť na vážnejšie metódy.

Liečba liečiv

Lieky sa zvyčajne predpisujú okrem metód hardvérovej terapie. Tieto lieky sa osvedčili dobre:

 • askorutin;
 • Kyselina alfa-linolová;
 • Pinogén a alfa-tokoferón;
 • Gingko biloba

Účinok týchto liekov je zameraný na zvýšenie elasticity kapilár a vylučovanie metabolických produktov.

Lekár môže tiež odporučiť špeciálne masti s morskými riasami, nechtíkom alebo harmančekom. Medzi ne patrí Alesans Lierak, Tiande, Sensibio, Uriage Roseliane. Tieto výrobky nájdete v kozmetických klinikách a lekárňach.

Hardvérové ​​metódy

Elektrokoagulácia sa považuje za účinný spôsob, ako sa zbaviť rozšírených ciev. Do nádoby sa privádza špeciálna ihla a cez ne prechádza elektrický prúd. Pod pôsobením výboja je poškodená kapilára zničená.

Nedostatok metódy v jej bolesti a možný výskyt jaziev.

Cryodestrukcia má rovnaké nepríjemné dôsledky - kauterizáciu ciev s kvapalným dusíkom.Ak chcete odstrániť kapiláry v nose, dnes môžete použiť viac neškodné metódy.

Laserová koagulácia. Poškodené nádoby sa spájajú pri vysokej teplote. Po určitom čase sa stávajú súčasťou spojivového tkaniva a nové zdravé spôsoby krvného obehu sa vytvárajú v blízkosti.

Sclerotherapy. Špeciálna látka (sklerotizujúca látka) sa vstrekuje do postihnutých kapilár. Pod jeho vplyvom sa nádoba lepí a odstráni z krvného systému.

Existujú tri typy tohto postupu:

 1. Mikroskleróza na odstránenie žilových žíl.
 2. Vytvrdenie pena-formy, keď je koagulant šľahaný do peny. Podobný postup ukazuje, že eliminuje účinky rosacey.
 3. Esklerozirovanie vykonávané pod kontrolou laserového skenera.

Ozónová terapia

Oblasti s červenými žilami sú odrezané ozónom. Ak sú na tvári hemangiómy alebo indukcie, injekcia sa robí priamo do oblasti novotvaru. V bunkových vrstvách dochádza k biochemickej reakcii, čo vedie k zničeniu poškodených ciev. Nasýtenie subkutánnych vrstiev kyslíkom súčasne poskytuje omladzujúci účinok.

fotoomladenie

Na miestach so slabou sieťou, ktoré sú ovplyvnené intenzívnymi svetelnými impulzmi. Lúče prístroja lepia steny kapilár. Po niekoľkých dňoch sa stávajú neviditeľnými.

mezoterapia

Odporúča sa na liečbu miernej kupperózy. Vitamínový medokokteil sa zavádza pod kožu, ktorého účelom je posilniť steny krvných ciev a eliminovať preťaženie v nich.

Tipy pre tradičnú medicínu

Nie je možné odstrániť rozšírené nádoby pomocou ľudových receptov, ale s ich pomocou môžete odstrániť zápalový proces, znížiť krehkosť nádob a zvýšiť ich tón.

Pomáha pomáha šťava, kde hlavnou zložkou je čerstvo vylisovaná biela kapustová šťava. Ak chcete zmäkčiť jeho horkú chuť, pridajte švestku alebo mrkvovú šťavu.

Nasledujúce lieky majú na pokožku spevňujúce účinky:

 • Vody z heřmánku, plantajnu a nechtíka;
 • Zmesi petržlenu miesené a zmiešané s mliekom;
 • Surové zemiakové masky;
 • Gadgets bodyagi.

Nemôžete použiť otepľovacie prostriedky, rovnako ako masky s včelím výrobkom. Je nežiaduce použiť opatrenia, ako je napríklad čistenie pokožky pomocou extraktu z octu alebo červeného korenia. Namiesto pozitívneho účinku môžete vypaľovať tvár.

Na záver. Kombinovaná terapia pomôže zmierniť príznaky rosacey, ale problém s plavidlami nenájde nikde. Iba prevencia a dodržiavanie pokynov dermatológa budú môcť dlho odložiť čas, kedy sa pavúk znovu objaví na tvári.

Červené pruhy na nos

Ak máte ľahkú a citlivú pokožku a vaša matka alebo babička majú na krídlach nosa červené siete alebo pruhy, odporúčame vám, aby ste v budúcnosti zabránili vzniku rovnakých problémov s kožou. Koža citlivá na svetlo a genetická predispozícia sú hlavnými faktormi, ktoré prispievajú k rozvoju rosacey.

Cuperóza je porušením krvného obehu v koži kvôli krehkosti a krehkosti najmenších kapilár. Slabý tón steny krvných ciev sa stáva príčinou rozšírenia lúmenu kapilár a prenosu krvných ciev cez kožu. Couperóza najčastejšie postihuje kožu na krídlach nosa, ale u niektorých ľudí sa šíri aj cez líce, bradu a čelo. Vzhľad červených pavúkov na tvári je často sprevádzaný pálenie, svrbenie a brnenie. V prípade komplikovaných foriem rosacey sa nos môže zvyčajne premeniť na červenú kužeľovitú formu.

Najčastejšie sa rosacea objavuje na jemnej koži žien, u mužov je menej častá. Samozrejme, dokonca aj malé červené pruhy na tvári žien môžu spôsobiť estetické a psychologické problémy, takže by ste nemali ignorovať kupperózu a očakávať, že prejde sama. Je nemožné zbaviť sa červených retikulátov bez liečby, ale kupperóza má za následok rýchle vysušenie pokožky a starnutie v dôsledku nedostatočnej výživy a kyslíka.

Niekedy sa červené siete na krídlach nosa objavujú aj u ľudí s tmavou pleťou, ktorí nemajú dedičnú predispozíciu k rosacei. Dôvodom ich výskytu môže byť vystavenie nepriaznivým poveternostným podmienkam, ako je vážne mrazy, vietor a ultrafialové žiarenie. Vášeň na opaľovanie v soláriu, návšteva kúpeľa a sauny, naparovanie a odlupovanie kože môže tiež viesť k rozzúre. Faktory ako zneužívanie alkoholu, fajčenie, zlá strava, chronické choroby tráviaceho systému a hormonálne zmeny zhoršujú situáciu a prispievajú k zhoršeniu kože a ciev, čo vedie k začervenaniu nosa a vzniku červených retikulov.

Nie je možné vyliečiť červené siete na krídlach nosa s ľuďmi, krémy a šupky. Ak sa plavidlá raz rozšírili, zúženie ich pomocou jednoduchých metód už nebude možné. Môžete ich jednoducho maskovať šikovným make-upom alebo znížiť rozdiel v pleti s červenou okolo nosa. Nadmerná starostlivosť o pleť, najmä v zime, keď je ovplyvnená náhlymi teplotnými zmenami, môže iba zhoršiť stav tenkej kože a viesť k vzniku nových problémov s krvnými cievami.

Najpopulárnejšou a najpoužívanejšou metódou zbavovania sa priesvitných kapilár je laserová fotokoagulácia. K dnešnému dňu nemá tento spôsob odstránenia cievnej sieťky žiadnu alternatívu vďaka svojej účinnosti a absencii vedľajších účinkov. Podstata metódy spočíva v účinku laserového lúča na stenách kapilár, po ktorých sa zrútia a červené mriežky zmiznú. Zvyčajne stačí jedna relácia na zníženie červenej oka na krídlach nosa. V pokročilých štádiách je potrebné postupovať 2-4 krát. V niektorých kozmetických salónoch sa môže ponúknuť elektrokoagulácia, fotorejuvenácia alebo ozónová terapia.

Elektrokoagulácia zahŕňa kauterizáciu ciev vlasovou elektródou, ale pri tejto metóde môžu na pokožke tváre zostať jazvy a pigmentové škvrny. Priaznivejšou metódou je ozónová terapia, pri ktorej sa injekčne pod kožu podáva zmes ozónu a kyslíka namiesto červených sietí. Po ošetrení ozónom na koži nezostanú žiadne chyby, ale postup sa musí opakovať 5 až 6 krát. Fotorejuvenizácia je založená na účinku svetelných lúčov na poškodenú kožu, ale účinnosť tejto metódy na zbavenie sa červených mriežok je nevýznamná. Touto metódou je lepšie uchýliť sa k liečbe začervenania kože zapríčineného zápalom vo forme akné a akné na tvári.

Výber liečby pre rosaceu závisí od intenzity výskytu červených sietí na krídlach nosa, farby kože a stavu tela, a preto by táto úloha mala byť zverená špecialistovi - kozmetike. Nie je potrebné dúfať, že po ošetrení a zbavovaní sa červených sietí bude problém navždy odstránený. Ak máte citlivú pokožku a existuje dedičná dispozícia voči rosacei, potom sa po určitom čase môže objaviť červená retikulita, dokonca aj pri koži, ktorú ste nedávno vyhoreli. Ak chcete zabudnúť na životnosť rosacey, je nevyhnutné zapojiť sa do posilňovania krvných ciev a normalizovať dennú starostlivosť o pleť.

Pre prevenciu rosacea, obmedziť spotrebu nakladaných a tučných jedál, čokolády, kávy a úplne odstrániť alkohol. V strave by mali prevažovať potraviny, ktoré posilňujú steny ciev. Patria k nim všetky potraviny bohaté na vitamíny C, P, B a E. Sú bohaté na oranžové ovocie a zeleninu, mastné ryby, mäso, orechy, semená, čierne ríbezle, brusnice a šípky. Dermatológovia s couperózou zvyčajne predpisujú priebeh liečby komplexmi vitamínov. Napríklad kyselina askorbová, askorutín a ďalšie.

Je potrebné vyživovať kožu s týmito vitamínmi nielen zvnútra, ale aj zvonku. Dnes si môžete kúpiť špeciálny krém z rosacea, ktorý posilňuje krvné cievy a má vysoký ochranný faktor proti nepriaznivým účinkom nepriaznivých poveternostných podmienok na pokožku. Takéto krémy sú zastúpené v profesionálnych značkách Pevonia Botanica, Hanorah, Phyris, Cosmactive, Algologie a vo farmaceutickej značke Uriage. Zloženie týchto krémov obsahuje najdôležitejšie vitamíny na posilnenie cievy, výťažky z čučoriedok, mäsiarstva, Kalganu, mimózy, myrty, polynenasýtených mastných kyselín, rutínu, kolagénu a esenciálnych olejov.

- Vráťte sa do obsahu sekcie "Dermatológia"

Všetky choroby sa odrážajú na tvári výrobku (samostatne)

Posielam ťa znovu pre nových priateľov

tu sa črevo stať paličkou tvárou sa môže naučiť všetko a nie je povinné veriť, že každý doktor, ktorý nie je plne vzdelaný až do konca môže byť dlhý, ale užitočný. môžete záložku neskôr, keď potrebujete čítať aj šťastie a zdravie pre vás

Všetky choroby sa odrážajú na tvári.

Podľa čínskej medicíny, ktorá je stará viac ako 5 tisíc rokov, tvár je zrkadlom reflexie zdravia. Ak o tom premýšľate, toto tvrdenie by malo obsahovať určitú časť pravdy. Je ťažké mať kvitnúci vzhľad, ak všetko nie je vo vás dobre. Dokonca aj Lope de Vega u psa v seno, cez ústa hrdinov, hovorí: "Zdravie a krása sú neoddeliteľné!"

Podľa pravidiel čínskej medicíny prvok požiaru zodpovedá čele. Je zodpovedná za prácu srdca a tenkého čreva, ako aj samozrejme so stavom mysle a ducha.

Pri pohľade okolo čela sa pozrite na akékoľvek zmeny farby. Sčervenanie a početnosť červených krvných ciev naznačuje srdcové problémy. Tmavší odtieň čela v porovnaní so zvyškom tváre naznačuje niektoré problémy s trávením, ale s najväčšou pravdepodobnosťou je tak drobné. Zmena farby čela môže byť tiež dôsledkom silných emočných nepokojov. Ľudia, ktorí sú náchylní na stres a silné emócie, majú na čele veľký počet vrások a spravidla záhyb medzi obočím.

Infarkt môže byť niekedy predpovedaný zo slabého zeleného a modrého čela. Mali by ste byť opatrní, ak je taký odtieň sprevádzaný inými príznakmi srdcových problémov: ťažkým srdcom, závratmi, ťažkosťami s dýchaním alebo bolesťou v ľavej ruke.

Nos zodpovedá prvkom Zeme, ktorý je zodpovedný za prácu žalúdka, sleziny a pankreasu.

Zrazu vyskočila pupienka na špičku alebo na stranu nosa? Nie všetko je tak neškodné, ako sa zdá! Tento pupienok naznačuje nejakú poruchu v tráviacom systéme. Pamätáte si, čo ste jedli predtým? Mnoho korenistých, vyprážaných, údených alebo tučných jedál? Alebo možno ste jedli čokoládový bar? Ak je odpoveď na aspoň jednu otázku pozitívna, asi problém je len vo vašom výbere jedla. Mimochodom, vzhľad takéhoto zdanlivo bezvýznamného pupienka môže byť sprevádzaný trávením, hnačkou alebo zápchou.

Červené kapiláry a červené škvrny na moste nosa môžu naznačovať nadmerné užívanie alkoholu alebo stres, čo má vplyv aj na tráviaci trakt.

Oblasť brady sa vzťahuje na prvok vody, ktorý je spojený s prácou obličiek a urogenitálneho systému a je tiež zodpovedný za fungovanie hormonálneho systému a žliaz.

Sčervenanie, podráždenie, odlupovanie, stmavnutie alebo naopak, osvetlenie oblasti okolo úst a na brade môže naznačovať problémy s obličkami alebo močovým mechúrom. Pravidelné akné na brade hovorí o hormonálnej nerovnováhe. Problém najčastejšie spočíva v nadmernej produkcii estrogénu alebo testosterónu v tele a môže byť sprevádzaný nepravidelnou menštruáciou u žien a prostatitis u mužov.

Dávajte pozor na oblasť nachádzajúcu sa od nosa po hornú peru. Táto malá oblasť odráža stav maternice a vaječníkov u žien a stav prostaty a pohlavných orgánov u mužov. Horizontálne prehyby, odlupovanie alebo zmena farby v tejto oblasti môžu signalizovať vážne problémy v oblasti reprodukcie vrátane endometriózy, maternicových fibroidov alebo neplodnosti.

Podľa čínskej medicíny sú ľudia s malou bradou geneticky predisponovaní k slabým obličkám a problémom v močovej sústave. To však neznamená, že každý človek s malou bradu bude nutne mať choré obličky. Toto je len varovanie o súčasnom trende, takže sa človek pokúša urobiť vhodné zmeny v jeho životnom štýle a zabrániť výskytu tejto choroby.

Pravá tvár zodpovedá kovu, ktorý je zodpovedný za prácu pľúc a hrubého čreva.

Problémy s pľúcami alebo s hrubými črevomi sa odrazia vo forme odfarbenia, odlupovania a problémov s kožou na pravej tvári. Malé pupienky, sčervenanie alebo vločkovité škvrny môžu buď hlásiť rýchly nástup ochorenia alebo bronchitídy, alebo naznačujú vážnejšie problémy s pľúcami.

Ľudia, ktorí sú náchylní na respiračné alergie a astmu často vykazujú červený šupinatý alebo šupinatý ekzém alebo oblasť s miernou zeleno-modrou farbou na pravej tvári. Vyvolanie takého ekzému alebo podobného odtieňa môže naznačovať nástup alergického záchvatu alebo astmatický záchvat, ktorý vám umožňuje prijať preventívne opatrenia.

Ľavá tvár zodpovedá prvku "strom", ktorý je zodpovedný za prácu pečene a žlčníka, ako aj za prácu nervového systému.

Výrazné kapiláry a začervenanie, najmä v blízkosti krídel nosa, naznačujú možný zápal alebo stagnáciu (nahromadenie toxínov) v pečeni. Žltý odtieň pod ľavým okom naznačuje buď prítomnosť kameňov v žlčníku, alebo vysokú hladinu cholesterolu alebo triglyceridov, ktoré sú reprodukované systémami pečene a žlčníka.

Rôzne problémové známky na tejto časti tváre môžu tiež naznačovať nestabilný emocionálny stav, ako je úzkosť, hnev alebo depresia. Vypuknutie vencov, sčervenanie alebo vyrážka na ľavej tvári môže signalizovať vysoký tlak alebo skrytý hnev.

Pamätajte si, že existuje veľa spôsobov, ako nás telo varuje pred poruchami a chorobami. A to nie je vždy výskyt bolesti. Naopak, bolesť naznačuje, že choroba už beží alebo prešla do akútneho alebo chronického štádia. Nie je potrebné čakať na to. Počúvajte svoje vnútorné pocity a pozrite sa na vonkajšie príznaky, aby ste predišli malým poruchám, kým sa nestanú vážnymi chorobami. Dúfam, že navrhovaná metóda vám pomôže trochu.

Kožná diagnostika

O PODNIKU KOŽE, možno celkom presne posúdiť poškodené funkcie vnútorných orgánov a žliaz. Takže bledosť tváre zvyčajne indikuje znížený tlak, anémiu, periférne poruchy obehu, zlyhanie obličiek. Extrémna bledosť tváre naznačuje, že nie sú veľmi zdravé pľúca a závažné poruchy trávenia.
Žltý odtieň kože tváre naznačuje porušenie funkcií pečene alebo žlčníka a červená farba indikuje zvýšený tlak, predispozíciu k silnému úderu tepu, apoplexiu. Pravidelné sčervenanie tváre môže byť spôsobené spláchnutím spôsobeným menopauzou, ako aj malígnou tvorbou v tenkom čreve alebo nádorom nadobličiek.

Príliš hodvábna koža je znakom predispozície k reumatizmu, dnu, ochoreniam obličiek a močového mechúra. Suchá, drsná pokožka naznačuje predispozíciu na horúčku a kožné ochorenia. Studená a mokrá koža je signálom predispozície k ochoreniu pečene. Schnutá koža tváre v mladom a strednom veku hovorí o chorobe pankreasu.

Ak má koža tváre bronzovú farbu, potom je to známka poškodenia nadobličiek. Náhle žltnutie kože tváre je signálom o porušení funkcií sleziny. Počas rakoviny sa môže objaviť nazelenalá pleť. Ak majú tváre modro-červenú farbu, môžeme hovoriť o zlyhaní srdca.

Bledá pokožka čela je známkou nízkeho krvného tlaku. Celková bledosť, po ktorej nasleduje potenie na čele, naznačuje perforáciu žalúdočného vredu alebo apendicídu. Pri nadmernom príjme bielkovín v tele a spotrebe vyprážaného sa môžu objaviť materské znamienka, takzvané pečeňové škvrny. Dlhodobé poruchy trávenia spôsobujú akné na pokožke.

Pavučina krvných ciev na koži, ako hnedé škvrny v koreňoch vlasov, je znakom zvýšeného stresu pečene. Biele škvrny na koži hovoria o metabolických poruchách.

Rozšírenie krvných ciev na kožu v blízkosti úst predstavuje gastritídu, gastrokolit.

, KTORÉ CHOROJÚ "PÍSOMNE" na tvári

Vzhľad človeka môže povedať skúseným klinikom prakticky všetko od fyzického až po duševné zdravie.

Tu je 25 bezpodmienečných, potvrdených zdravotnými praktickými prejavmi rôznych ochorení na tvári:

 1. Veľa priečnych vrások na čele (akordeónové čelo), spôsob obťažovania obočia, akoby prekvapený - je typický pre ľudí náchylných na alkoholizmus.
 2. "Horký" záhyb medzi obočím (najmä v kombinácii s tesne stlačenými rtami) naznačuje, že človek dlho trpí určitým syndrómom chronickej bolesti.
 3. Brilantné oči mierne vydutia, ktoré Vás lákajú a bláznia - znamenie štítnej žľazy.
 4. Žlté očné oko hovorí o chorých peších.
 5. Dlhé, zakrivené, krásne, nadýchané riasy - znak pľúcneho pacienta alebo osoby náchylnej na pľúcne patológie a astmu.
 6. Tašky, tmavé kruhy pod očami - choré obličky alebo močový mechúr.
 7. Zvýšená strata vlasov je príznakom vážneho poklesu imunity po alebo v dôsledku vážnej choroby.
 8. Amymická maska ​​podobná tvár, mimikry nezodpovedá udalostiam, ktoré sa odohrávajú - príznak ťažkej duševnej choroby, najmä schizofrénie.
 9. Vráskavá tvár, aj u mladého človeka - endokrinné poruchy.
 10. Červené pruhy v žalúdku - signál nervového vyčerpania, chronická únava.
 11. Elastická pokožka tváre je znakom zdravia. A nepríjemnosť hovorí o predčasnom starnutí kože. Stáva sa to pri metabolických a gastrointestinálnych ochoreniach.
 12. Všeobecná otupenosť tváre - bolestivé srdce.
 13. Zemitá pleť, "znížená" tvár, je znakom vývoja neoplastických ochorení.
 14. Kapilárne retikulum na tvári - signál zvýšeného tlaku a tendencie k mŕtvici - apoplexný typ.
 15. Pigmentácia svetlých škvŕn na tvári ženy je známkou tehotenstva.
 16. Vzhľad žltohnedých pigmentových škvŕn na tvári indikuje renálnu patológiu.
 17. Ružové, červené tváre a zároveň modrasté pery - mitrálna srdcová choroba.
 18. Modrozelená bledosť tváre je príznakom anémie alebo pľúcnej patológie. Barevný vosk je znakom tuberkulózy.
 19. Koketne otvorené ústa - znak adenoidov, sinusitída.
 20. Zníženie rohov na ústa a oči je vonkajším prejavom depresie.
 21. Spodný ret padá, objem horného pera je väčší - znak onkológie.
 22. Suché pery s zaedami v rohoch signálu gastritídy alebo žalúdočného vredu.
 23. Krehké zlyhanie výmeny vlasov, avitaminóza.
 24. Olejnaté, vlečné visiace vlasy sú znakom endokrinných problémov, chorôb žalúdka a čriev.
 25. Charakteristické hnedé škvrny - "medveď" koža - v dúhovke - znak náchylnosti na onkológiu.

ČO SA LEKTOK OBSAHUJE VAŠU KOŽU, NÁROKY A PRÁCE?

Pulzná diagnostika

Diagnóza nechtov

Diagnostika tváre

Pachová diagnostika

Jazyková diagnostika

Diagnóza moču

Diagnostika podľa zvukov

Diagnostika pier a chrupu

Očná diagnóza

Diagnóza žalúdka

BOLI BOLI UČIŤ NA TRH!

15 znakov rôznych ochorení, ktoré možno rozpoznať vzhľadom na osobu
Je tu taká vec - obraz choroby. Mnohé vnútorné ochorenia sú doslova vykreslené na našom vzhľade - niekedy s hrubými ťahmi, niekedy s jemnými polotónmi. A posúdenie toho, ako človek vyzerá, pohybuje sa, aká chôdza, držanie tela, spôsob sedenia a postoja v mnohých ohľadoch pomáha špecialistovi vykonať správnu diagnózu a potom ju zálohuje rôznymi štúdiami.
Nuž, začnime?
Pri chôdzi ramená sú ohnuté dopredu, ako keby chránili hrudník a brucho, hlava je mierne zasunutá (ako v smiechu vrabec), spôsob spájania rúk s bruchom je znakom chorôb tráviaceho traktu: chronická gastritída, žalúdočné vredy, dvanástnikový vred.
Keď osoba stoja alebo sedí, často mení svoju pozíciu, nohavice - znakom chrbtice: osteochondróza alebo medzistavcová kýla.
Chodí ako na protézy, snaží sa čo najmenšie ohýbať kolená, má malé kroky, musí sa usilovať o to, aby si sadol a hlavne sa postavil - problémy so spojmi: artróza, artritída.
Muž chodí, drží hlavu ako krištáľovú vázu, neotáča krk, ale celé telo - krčná osteochondróza. V kombinácii s celkovou bledosťou - silné bolesti hlavy, migréna. Ak je zároveň hlava mierne naklonená na jednu stranu, môžeme hovoriť o myozitíde - zápale svalov krku.
Človek sa udržiava príliš rovný, ohýba sa po celom tele, bez ohýbania chrbta, je znakom ankylozujúcej spondylitídy.
Neistá chôdza, akoby neustále hľadanie podpory je charakteristická pre tých, ktorí trpia závratmi s problémami s tlakom, vaskulárnou dystóniou.
Miešanie chôdze, spojené s ramenami a hlavou nadol, je príznakom hlbokej depresie.
Nervózne, ako na pántoch, chôdzi, nadmernej gestikulácii aj s pokojným rozhovorom - znakom neurózy, psychopatie.
Inhibícia pohybu, nízka pohyblivosť, stuhnutosť rúk - znak vážnej duševnej poruchy vrátane schizofrénie.
Dokonca aj mierny výkyv hlavy naznačuje aterosklerózu mozgových ciev alebo neurologické problémy (u mladých ľudí je často posttraumatický parkinsonizmus). Pretrepanie rukou hovorí viac o vaskulárnej patológii.
Je ľahké "vypočítať" osobu, ktorá utrpela mikroskop po chôdzi na jednej strane a charakteristických pohybov: ruka je stlačená na telo, noha je posunutá k boku.
Starostlivá chôdza, strach z niečoho ublížiť, ruky tlačené na telo - akýkoľvek syndróm chronickej bolesti.
Chúlostivá chôdza, ako keby človek vystupuje na horúce uhlie, je známkou dny alebo polyartritídy.
Muž chodí, rozširuje nohy, ako na chodníkoch, sedí väčšinou na bokoch - znak hemoroidov.

SELF-DIAGNOSTICKÝ ORGANIZMUS PODĽA JAZYKA

Ako sa naučiť jazyk porúch chrbtice, žalúdka, pečene a zabrániť im?
ZNÍŽENIE SKLADU V TLAKU JAZYKA signalizuje o krčnej osteochondróze. S najväčšou pravdepodobnosťou je to výsledok sedavého životného štýlu, dlhej práce s počítačom alebo pri stole.
OTVORENIE SKLADU V STROJOM JAZYKU - bedrovej osteochondróza, zvyčajne trpí profesionálnymi vodičmi a ľuďmi, ktorí trávia veľa času za volantom. Aby ste sa vyhli osteochondróze, musíte pravidelne zahrievať: niekoľko kolíkov, rotácia hlavy sú jednoduché, ale veľmi užitočné cvičenia.
ZNÍŽENIE TIPU JAZYKA je známkou slabej srdcovej aktivity, ktorá začína koronárnou chorobou. O chorobách pľúcneho systému možno posúdiť zmeny na okrajoch jazyka, bližšie k špičke. Ochorenia srdca a pľúc najčastejšie trpia fajčiarmi, takže takéto zmeny v jazyku - vážny dôvod prestať fajčiť.
ŽLTÉ OŠETRENIE V JAZYKU A SKY hovorí o chorobách pečene, chronickej cholecystitíde.
ROZHODNUTÍ NA ZÁKLADE JAZYKA posudzované porušenia v gastrointestinálnom trakte a obličkách.
JAZYKOVÉ TLAČENIE ZUBU - znak dysbiózy, vytvrdzovanie tela. V tomto prípade je potrebné zmeniť stravu, jesť menej tuku a vyprážané. Ak chcete vyčistiť telo, môžete užívať rôzne bylinné infúzie. Napríklad, pripravte 1 šálku vriacej vody 1 lyžica Hypericum, trvať na teple 30 minút. Vezmite 1/3 pohára 3 krát denne pred jedlom po dobu 2-3 týždňov.
JAZYKOVÁ TRENDA - prejav neurasténového syndrómu. Tu je tip: snažte sa zlepšiť psychologické prostredie doma, v práci, zmeniť svoj životný štýl.
VRÁTKY V JAZYKU môžu hovoriť o rôznych ochoreniach krvi, endokrinnom systéme, patológii obličiek. Tu je najdôležitejšia kontrola. Známka narušenia tela - zníženie chuti. V jazyku sú zóny zodpovedné za reakciu na sladké, kyslé, slané, horké. Ak človek prestane cítiť niektorý z týchto chutí, potom môžeme hovoriť o chorobách nervového a endokrinného systému.

NAŠE CHOROBY SÚ NAČÍTANÉ NA FACE

Keď niečo nie je v poriadku s našim zdravím, zvyčajne chodíme k lekárovi a začneme robiť veľa rôznych testov. Alebo naopak, chodíme po klinike čo najviac, bez toho, aby sme venovali pozornosť výskytu porúch v tele. Možno prebehnú! Ukázalo sa však, že prinajmenšom predbežná diagnóza môže byť vykonaná nezávisle, a to len tým, že sa pozriete na vlastnú reflexiu v zrkadle. Je pravda, že na to potrebujete určité špeciálne vedomosti.
To všetko vo všeobecnosti nie je nové. Dokonca aj veľký Aristoteles sa venoval fyziognomii alebo vedy o tvári. Niektorí ľudia majú vrodené zručnosti na rýchle určenie tvárou, že sme "v našom srdci". Sme prekvapení, keď budovateľ na ulici rýchlo a takmer nepochybne určuje náš emocionálny stav a niekedy dokonca aj uhádne choroby, s ktorými trpíme. Hlavným "nádychom" v tejto lekcii je naša tvár. Emocionálny stav je viac či menej jasný. Predstavitelia okrúhleho, podlhovastého, štvorcového, trojuholníkového a lichobežníkového tváre majú veľmi špecifické znaky charakteru a to je známe už od nepamäti. Ale ako môže osoba diagnostikovať ochorenie?
Ukazuje sa, že choroby nechávajú nezmazateľnú stopu na tvári pacienta. V tom čase N.I. Pirogov dokonca zostavil atlas "Tvár chorých". Tvrdil, že takmer každá choroba opúšťa svoju charakteristickú známku na tvári osoby. Metóda diagnostiky na tvári však bola obzvlášť populárna v krajinách na východe (najmä v Číne a Kórei). Žiadny skúsený lekár vyškolený tibetskou medicínou neurobí diagnózu bez dôkladného vyšetrenia tváre pacienta. Odvtedy sa objavili mnohí nasledovníci fyziognomie.
Začnime s najčastejšou chorobou srdca a krvných ciev. Napríklad infarkt myokardu možno predpovedať tvárovými vlastnosťami. Najspoľahlivejším diagnostickým znakom možnej srdcovej "katastrofy" je porušenie citlivosti, vrátane znecitlivenia oblasti kože medzi bradom a spodnou perou. Ak sa táto zóna zvýši, potom prítomnosť hlbokej vrásky medzi perom a nosom indikuje poruchu srdcovej chlopne. Nástup srdcového zlyhania sa prejavuje na tvári pravidelným modrínovaním pier. Ak si všimnete niečo také, čo je za tebou, je to vážny dôvod, prečo ísť na lekára.
Dôležitým znakom zvýšeného stresu na srdci a obehových orgánoch je hlboký a predĺžený nasolabiálny záhyb na oboch stranách. Úzka chrbát nosa svedčí o neuróze srdca.
Červený, hrboľatý nos s pruhmi krvných ciev naznačuje vysoký krvný tlak. Nízky krvný tlak sa často prejavuje modro-červenou farbou nosa.
Informácie o srdcových ochoreniach pripomínajú krídla nosa, ktoré majú modro-červenú farbu a o porušovaní krvného obehu - bledosť zvončekov s charakteristickým voskovým nádychom.
Dôležitou diagnostickou oblasťou je whisky. Zakrivená temporálna artéria vystupujúca pod kožou s ostrými kontúrami v kombinácii s príležitostným návalom tváre naznačuje časté a prudké zvýšenie krvného tlaku. Takíto ľudia majú vysokú pravdepodobnosť hypertenznej krízy.
Jeden z príznakov problémov so srdcom môže slúžiť ako tváre. Ak je ľavá tvár dutá, môžete podozrenie na ochorenie srdca. Nepriama známka skorých porúch obehu v mladom veku je predčasné šedivenie vlasov.
Krátky krk znamená náchylnosť na srdcové ochorenie. Okrem problémov so srdcom je pre majiteľa krátkeho krku reálna hrozba rannej sklerózy mozgových ciev.
Mnoho takzvaných "kozmetických" nedostatkov na tvári môže tiež naznačovať vážne zdravotné problémy.
Napríklad vaky pod očami, ako aj opuch tváre ako celku naznačujú možné problémy s obličkami alebo so štítnou žľazou.
O celom komplexe ochorení môže "povedať" a náhle sa objavil a dlhú dobu neprechádzal tmavými kruhmi pod očami.
Najbežnejšie akné je všeobecne skutočná "mapa" chorôb, ktoré sa nachádzajú na našej tvári. V závislosti od ich polohy je možné diagnostikovať choroby reprodukčného systému, ako aj problémy s gastrointestinálnym traktom, nervovým a endokrinným systémom, ako aj s mnohými ďalšími poruchami.
Ale to nie je všetko! Skúsený lekár dokáže posúdiť zdravie pacienta aj stavom jeho pokožky (jej odtieň, stupeň sucha atď.).
Avšak väčšina tváre môže "vypočítať" ochorenia centrálneho nervového systému. Americkí vedci nedávno vyvinuli špeciálny program, ktorý dokáže rozpoznať choroby a genetické syndrómy. Počítač, ktorý analyzuje funkcie tváre pacienta, pomáha lekárom s malou skúsenosťou pri diagnostike. Použitím fotografií pacientov sa počítač naučil rozpoznať také zriedkavé patológie ako je syndróm Cornelia de Lange, krehký chromozómový syndróm a syndróm Williams-Beuren.
Nový program predstavuje tvár vo forme schémy s 48 bodmi. Porovnaním polohy týchto bodov a vzdialenosti medzi nimi a informáciami z databázy rozpozná počítač patológiu.
Prvé pokusy poskytli správnu diagnózu v 60% prípadov. Keď boli vykonané úpravy a program začal venovať väčšiu pozornosť očkám, nosu, ústam a bradu, výkon sa zvýšil na 76%. Predchádzajúce práce sa ukázali byť menej úspešné - nedostatočná pozornosť sa venovala odhadovaniu parametrov osoby ako celku.
Je veľmi dôležité, aby nový program umožnil predbežnú diagnózu dlho pred objavením sa iných klinických prejavov ochorenia. A to je v prípade genetických patológií veľmi dôležité. V skutočnosti je možné včas uskutočniť lekárske zákroky, čo v budúcnosti značne uľahčí priebeh ochorenia pacienta.
Mimochodom, nemeckí vedci vykonali nezávislé vyšetrenie novej počítačovej diagnostickej metódy. "Identifikovať" programu bolo ponúknutých 55 fotiek ľudí s rôznymi patológiami. Presná diagnóza bola vykonaná v 76% prípadov.
Nový program pomôže vedcom zistiť, aké ochorenia starí Egypťania utrpeli. Na tento účel sa niekoľko zachovaných výkresov nedávno preskúmalo. Vyštudovali farebné portréty, ktoré sa nachádzajú v starobylých hrobkách múmie, ktoré sa teraz nachádzajú v britskom múzeu v Londýne av metropolitnom múzeu v New Yorku. Veľa portrétov zobrazuje ľudí, ktorí trpia progresívnou hemitériou tváre - ochorením, pri ktorom sú deformované tvárové znaky.

SELF-DIAGNOSTIKA: PRÍZNAKY NEBEZPEČIE NA FACE

Modrý tieň vo vnútornom rohu oka: slabý bod tela - obličky.
"Tašky" pod očami: možno močový systém nie je v poriadku.
Spodná časť tváre (s perami) signalizuje stav kardiovaskulárneho a dýchacieho systému.
Ako tváre lícnych kostí a nosu závisia od gastrointestinálneho traktu.
Oblasť okolo očí signalizuje choroby močového mechúra.
Tmavé kruhy pod očami: je celkom možné, že pečeň je preťažená. Ale niekedy to môže byť výsledok veľmi tenkej kože, cez ktorú prechádzajú kapiláry.
Peeling, najmä na nos, môže mať niekoľko príčin
1. Vypnite.
2. V lete sa typ pleti často mení a normálny sa stáva suchým a odlupuje sa.
3. U mužov, pravdepodobne predpokladom pre psoriázu.
Skorá dvojitá brada, uvoľnená koža: problémy s endokrinným systémom sú pravdepodobné.
Suchosť nad lícnymi kosťami: možné problémy v lymfatickom systéme gastrointestinálneho traktu. U mužov to môže byť niekedy príznakom častého "oslobodenia". Vyrážka na chrámoch: existuje možnosť problémov s žlčníkom.
Hnedé škvrny. Pigmentácia sa často vyskytuje v dôsledku ultrafialového žiarenia a neprejde sama. Odstráňte škvrny iba od dermatológov. U mužov môžu tiež hovoriť o prítomnosti hormonálnych problémov.
Malé biele bodky. Môže to byť metabolická porucha, ale častejšie to pochádza z nedostatku čistej pokožky a blokovania mazových žliaz.
Červené beztvaré škvrny. Alergická reakcia na potraviny, kozmetiku alebo oblečenie; niekedy dochádza na pozadí dlhotrvajúceho namáhania alebo po dlhotrvajúcom prechladnutí.
Žltnutie. Takmer vždy hovorí o problémoch s pečeňou a žlčníkom - naliehavú potrebu konzultovať s lekárom.
Červená vaskulárna sieť. Najčastejšie je to dôsledok prudkého poklesu teploty, ale niekedy naznačuje zlý stav krvných ciev v celom tele; sledovať krvný tlak!
Akné vyrážka. V mladom veku sa akné vyskytuje v dôsledku nezrelosti endokrinného systému a vo vyššom veku (po 25 až 28 rokoch) v dôsledku nedostatočného čistenia kože. Muži môžu dostať infekciu po holení.
Biele škvrny. Zvyčajne sa neobjavujú na tvári, ale na krku, hrudníku, ramenách a nazývajú sa vitiligo. Odkiaľ pochádza táto choroba a ako sa liečia, lekári stále nevedia, ale väčšina lekárov považuje vitiligo za prejav nervového nadmerného tlaku.

DIAGNOSTIKA POD NOSE

Je váš nos ďaleko od dokonalého? Nezúfajte. Ak si myslíte, že východná medicína, potom majitelia úhľadného nosa nie sú šťastní, pretože tento orgán z nich naznačuje možné srdcové problémy.
Pruhy krvných ciev v nose sa objavujú nielen so srdcovou chorobou, ale aj s vysokým krvným tlakom.
Modro-červený nos často naznačuje nízky tlak krvi.
Ak sa okolo nosa objaví retikulum krvných ciev, môže dôjsť k zhoršeniu krvného obehu a zápalu žíl.
Zahustenie alebo blednutie krídel nosa charakterizuje ochorenie pľúc.
Biela špička nosa signalizuje porušenie krvného obehu alebo peptického vredu.
Pravidelné alebo trvalé začervenanie nosa môže varovať pred chronickým ochorením žalúdka.
Roztrhnuté krvné cievy na pokožke v blízkosti nosa naznačujú stagnáciu v tele.
Priečna vráska na nosi indikuje hypofunkciu štítnej žľazy a zahustenie špičky nosa indikuje rozšírenie žalúdka.
Dokonca aj mierne opuchnutie nosa môže naznačovať zápalový proces v nose vrátane prítomnosti polypov.

DIAGNOSTICKÉ OČI

Ak sa dôkladne pozriete do nášho "zrkadla duše", môžete nepochybne rozpoznať nielen náladu a pravé úmysly, ale aj znaky rôznych problémov v tele.
Žltkasté sklére (biele) oka "signál" o problémoch s pečeňou. Ak sa vyskytne náhle, je spojená so všeobecnou žltosťou kože, teplotou a močou hnedej farby, je to takmer 100% hepatitída A (žltačka). Naliehavo do nemocnice!
Ak sú oči stále žlté, znamená to, že pečeň nemôže vyrovnať s bremenom. Stáva sa to pri chronickom zápale pečene a žlčníka, cirhóze. Je nevyhnutné absolvovať krvné testy - všeobecné a biochemické, ako aj vykonať pečeňové testy.
Oči na zápal očných viečok (blefaritída, konjunktivitída), infekcia paranazálnych dutín (sinusitída). Roztrhnutie z jedného oka a opuch okolia môže byť znakom zanedbanej pulpitídy (zápal mäkkých tkanív zubu).
Pevné vrecká na dolných viečkach sú znakom zlyhania srdca alebo problémov s obličkami.
Veľké a chrumkavé tašky so zažloutnutými žilami dávajú zaživa.
Nové horné viečka môžu byť jedným z vonkajších príznakov sklerózy mozgových ciev.
Vypuklé oči (bilaterálny exophthalmos) sú jasným znakom problémov so štítnou žľazou vrátane prejavu Gravesovej choroby.
Ak oko vyčnieva na jednej strane, môže sa o ňom hovoriť o vysokomakci alebo vzniku nádoru.
Úzke žiaky v normálnom osvetlení signalizujú, že osoba trpí nejakou silnou bolesťou.
Taktiež obmedzené žiaci sú charakteristické pre drogovo závislých s použitím derivátov ópia.
Viacfarebné oči (napríklad jedna modrá, druhá hnedá) sú vrodené poruchy pigmentácie. Toto je len pikantná funkcia, ktorá neovplyvňuje víziu.
Oba žiaci sú v niektorých formách krátkozrakosti rovnomerne široký. Takáto reakcia je možná pri hypertenznej kríze.
Veľmi široké žiaky, ktoré sotva reagujú na svetlo, sú typické pre užívanie drog na báze atropínu.
Otrava očí - nervový tic - známka rozvíjajúcej sa neurózy.
Môže tiež hovoriť o neuralgii tvárového nervu.
Jednosmerné kliešť je často prípad migrény.
Niečo o zdraví môže povedať ľan. Napríklad veľmi dlhé a nadýchané rozprávanie o vrodenej tendencii k bronchopulmonárnym ochoreniam, vrátane tuberkulózy a bronchiálnej astmy.
Strata rias signalizuje celkové zníženie imunity a nedostatok vitamínov skupiny B.
Ak sa oči stanú červenými a slzy začnú prúdiť v troch tokoch, akonáhle človek čuchne kvety alebo tiahne mačku, potom môžeme bezpečne hovoriť o alergickej reakcii.
Znížené rohy očí - znak dlhotrvajúceho depresie.
Časté blikanie je príznakom neurózy (to je zvlášť časté u detí).
Nekompromisný pohľad, ktorý v skutočnosti smeruje cez sprostredkovateľa, je charakteristickým znakom vážnej neuropsychickej poruchy spojenej s apatiou a "vstupom do seba".
Sčervenanie očných bulbov spolu so zapálenými viečkami dáva človeku, ktorý trpí chronickou nespavosťou.
Nádory v očiach prasknú, keď sú očné svaly nadmerne stresované, ako aj keď klesá intrakraniálny tlak

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Statíny: ako konať, indikácie a kontraindikácie, kontrola liekov, čo nahradiť

Cholesterol alebo cholesterol je látka, ktorá v ľudskom tele vykonáva dôležité funkcie. Patria medzi ne: Účasť ako stavebný materiál v živote prakticky všetkých buniek tela, pretože molekuly cholesterolu sú zahrnuté v bunkovej membráne a poskytujú jej silu, flexibilitu a "plynulosť" Účasť na procese trávenia a tvorbe žlčových kyselín potrebných na rozklad a absorpciu tukov v gastrointestinálnom trakte, Účasť na tvorbe hormónov v tele - steroidné hormóny nadobličiek a pohlavných hormónov.<

Liečba srdcovej tachykardie s liekmi: antiarytmiká, sedatívum a iné

Z tohto článku sa dozviete, aké sú lieky na tachykardiu, na akom princípe pôsobia, aké tabletky liečia rôzne typy tachykardie. Vedľajšie účinky a kontraindikácie rôznych liekov, ktoré sa používajú na tachykardiu.

Úplné zistenie akútneho zlyhania srdca

Z tohto článku sa dozviete: čo je akútne srdcové zlyhanie, aké sú jeho typy, najčastejšie príčiny výskytu. Príznaky, špeciálna liečba, ako pomôcť pacientovi doma.

Kompletná revízia bypassu koronárnych artérií: ako to ide, výsledky liečby

Z tohto článku sa dozviete, čo je chirurgia bypassu koronárnej artérie, úplné informácie o tom, čo bude človek musieť čeliť takým zásahom, ako aj ako dosiahnuť maximálny pozitívny výsledok takejto terapie.

Zvýšený protrombín - čo to znamená?

Protrombín je proteín, ktorý sa vyrába v pečeni a je prekurzorom trombínu (ktorý stimuluje tvorbu krvných zrazenín). Protrombín je jedným z najdôležitejších indikátorov krvnej zrážanlivosti.

Predsieňová fibrilácia srdca: popis, príčiny, symptómy, nebezpečenstvo a liečba

Čo je fibrilácia predsiení? Pacienti sa často sťažujú, že srdce je trochu "nezbedné".Cítia to v podobe silného tlkotu srdca, ktorý sa zdá, ako keby srdce vyskočilo z hrudníka.