Dnes sú rôzne vaskulárne patológie bežným fenoménom a objavujú sa s takmer rovnakou frekvenciou ako u starších ľudí, tak aj u tých, ktorí sotva dosiahli tridsiate výročie. Takéto choroby zahŕňajú telangiektáziu (pavúkové žily), kŕčové žily, aterosklerózu, aneuryzmu, trombózu, akútnu arteriálnu obštrukciu. Pre komplexnú liečbu tejto nie vždy bezpečnej choroby sa pacientom často predpisuje masť žíl a ciev v nohách.

Všeobecné informácie o vaskulárnych ochoreniach

Hlavnou príčinou všetkých cievnych ochorení končatín je zvýšený venózny tlak. Stáva sa to v dôsledku vplyvu rôznych faktorov - zlý životný štýl, sedavá práca, dedičná predispozícia, nadváha, hormonálne poruchy. Najčastejšie sa pacienti stretávajú s týmito problémami:

 1. Kŕčové žily - patológia známa väčšine (najmä u žien) nie je počuť. Jeho hlavné príznaky zahŕňajú pocit ťažkosti v nohách, bolesť v oblúku, opuch, nočné kŕče v tele lýtkových svalov, vzhľad cievneho vzoru na nohách.
 2. Ateroskleróza - najčastejšie postihuje osoby staršie ako 50 rokov. To sa prejavuje blednutím povrchu kože nohy, ich znecitlivenosťou, ako aj poškodením kože a nechtov hubami. Dôsledky nezistenej a neošetrenej aterosklerózy môžu byť postihnutie (v dôsledku nútenej amputacie končatiny) alebo dokonca smrť.
 3. Trombóza je dôsledkom kŕčových žíl. Hlavnými príznakmi sú silné pulzujúce bolesti, hypertermia kože v mieste lézie, horúčka. Môže viesť k zlyhaniu srdca alebo dýchania, gangrénu končatiny.
 4. Aneuryzma - nebezpečná choroba, ktorá sa v počiatočných štádiách nezobrazuje. V budúcnosti sa môžu na koži nohy dostať modrasté škvrny, pocit nachladnutia v postihnutej oblasti, bolesť, imobilizácia končatiny. Pri absencii terapeutického zásahu je toto ochorenie plné gangrény, trombózy, prasknutia stien tepien.
 5. Akútna arteriálna obštrukcia je jednou z komplikácií aterosklerózy. Je charakterizovaná ochladením alebo znecitlivením končatiny, ťažkou spastickou bolesťou a príznakmi gangrény. Vyžaduje pohotovosť.
 6. Spider žily sú patológia, ktorá sa vyvíja v dôsledku žilovej stazy. Vo väčšine prípadov sa okrem vonkajších znakov nevyjadruje. Vyžaduje liečbu, pretože môže viesť k vážnejším problémom.

Klasifikácia liekov na vonkajšie použitie

Existuje niekoľko liečivých typov masti, krémy, gély na prevenciu a liečbu vaskulárnych patológií dolných končatín:

 • antikoagulanciá a angioprotektóriá - znižujú nadýchanlivosť, zastavujú zápalový proces, zabraňujú tvorbe krvných zrazenín;
 • venotonické - posilnenie steny ciev, prispievajú k zlepšeniu priepustnosti kapilár;
 • flebotonika - prispieva k normalizácii krvného obehu, znižuje nadýchanlivosť;
 • lieky, ktoré zmierňujú krv - zabraňujú vzniku komplikácií a zablokovania krvných ciev;
 • nesteroidné protizápalové lieky - účinne eliminujú bolesť v nohách;
 • antiseptiká a antibakteriálne lieky - používajú sa na odstránenie trofických vredov na koži.

Užitočné informácie! Účinok lokálnych liekov na cievne ochorenia je zameraný na normalizáciu krvného obehu, posilnenie steny ciev, elimináciu zápalu, zmiernenie nepríjemných symptómov a prevenciu možných komplikácií.

Prehľad účinných mastí pre cievy a žily

troksevazin

Tento prípravok je transparentná látka podobná gélu žltej farby. Najčastejšie sa predpisuje na kŕčové žily, venóznu insuficienciu, trombózu alebo posttromboflebitický syndróm, ako aj po chirurgických zákrokoch na cievach. Táto masť na posilnenie krvných ciev rýchlo preniká do epidermis, nezanecháva žiadne stopy a nepríjemný zápach.

Na liečbu a prevenciu vaskulárnych ochorení sa Troxevasin ľahko tretí do predtým vyčistenej postihnutej oblasti dolnej končatiny, kým sa úplne neabsorbuje. Frekvencia postupu je dvakrát denne po dobu 1-3 mesiacov (trvanie kurzu je určené terapeutom alebo flebológom v závislosti od závažnosti ochorenia).

Berte na vedomie! Liečba bude oveľa efektívnejšia, ak okamžite ľahne 15-20 minút po aplikácii lieku a položíte nohy na plošinu.

Gél Troxevasin má množstvo kontraindikácií. Toto je prvý trimestr tehotenstva, zlyhanie obličiek, niektoré problémy s tráviacim systémom, ako aj individuálna citlivosť na zložky lieku.

Masť heparínu

Relatívne lacný produkt s mnohými pozitívnymi vlastnosťami. Masť heparínu sa vyrovná s opuchom nohy, eliminuje uzliny, prispieva k zúženiu žíl a tiež bráni vzniku krvných zrazenín. Spravidla sa odporúča používať túto masť dva týždne, 2-3 krát denne.

Hlavnou kontraindikáciou pre vonkajšie použitie je intolerancia liekov, ako aj prítomnosť trhlín, rán, čerstvých vredov na postihnutej kožnej oblasti.

Gepatrombin

Drahšie analóg heparínovej masti. Účinné pri podráždenosti, zápalových procesoch v žilách alebo kĺboch. Táto gélovitá látka zlepšuje metabolické procesy, má analgetický účinok, zabraňuje tvorbe trombu, zabraňuje výskytu trofických vredov.

Hepatrombin sa aplikuje na očistenú pokožku trikrát denne. Účinok bude lepšie, ak použijete gél pod obväz.

Varovanie! Je prísne zakázané používať Gepatrombin na hubové infekcie kože, ako aj na nádorové procesy na pokožke.

Lioton

Vysokootáčkový topik na báze heparínu. Účinne potláča zápal, zmierňuje opuchy a pocit ťažkosti, slúži ako prevencia trombózy. Aplikuje sa trikrát denne. Veľmi rýchlo a úplne sa vstrebáva do pokožky.

Je zakázané aplikovať Lioton na hemofíliu, hemoragickú diatézu, purpuru a problémy s celistvosťou pokožky.

Dolobene

Miestna droga, ktorá pozostáva z heparínu, dexpanthenolu a alatoatínu. Je určená pre kŕčové žily, tromboflebitídu, flebitídu. Pri včasnom používaní už druhý deň môžete zaznamenať pokles bolesti a opuchu. Na dosiahnutie tohto výsledku je potrebné jemne masírovať gél do pokožky až štyrikrát denne počas desiatich alebo štrnástich dní s ľahkými masážnymi pohybmi.

Fleboksar

Kombinovaný nástroj, ktorý pomáha normalizovať žilovú cirkuláciu, posilňuje krvné cievy, znižuje bolesť, opuch, únavu v nohách. Aplikujte na pokožku tenkou vrstvou niekoľkokrát denne. Ľahko sa absorbuje, nezanecháva mastné škvrny, lepivosť a iné nepohodlie.

Kontraindikácie zahŕňajú individuálnu precitlivenosť na zložky gélu, prítomnosť otvorených rán na ošetrenom povrchu, ako aj akékoľvek hnisavé procesy v poškodenej oblasti.

Je to dôležité! Na liečbu vaskulárnych ochorení je zakázané používať niekoľko lokálnych prípravkov naraz.

Topické žilové prípravky

Na začiatku vývoja vaskulárnych patológií na dolných končatinách možno dosiahnuť dobré výsledky pomocou mastí a gélov na báze rastlín. K dnešnému dňu sú špeciálne požiadavky:

 1. Normaven - obsahuje výťažky z paliva, arniky, zeleného čaju, extraktu z ginkga biloba, mentolu a citrónových olejov, vitamínový komplex. Odporúča sa používať ľudia, ktorí vedú sedavý životný štýl, ako aj s únavou a opuchom nôh, kŕčovými žilami. Použitie v akomkoľvek termíne tehotenstva (po konzultácii s lekárom).
 2. Cyklus. Hlavnou aktívnou zložkou lieku je gaštan z konského koní, ktorý posilňuje steny kapilár, zmierňuje opuchy a ťažkosti v nohách, eliminuje nočné kŕče. Táto vaskulárna masť na nohách je veľmi účinná pre žilové žily a začína kŕčové žily.
 3. Hirudoven - používa sa na obehové poruchy na dolných končatinách, kongestívne procesy, ťažkosti na nohách, prehĺbenosť a nadmerná suchosť pokožky. Gél obsahuje gaštanový koník a liečivé pijavé extrakty, ako aj mentol a kafr. Používanie je zakázané pre tehotné ženy a pacientov s poruchami krvácania, ako aj pre precitlivenosť na zložky.
 4. Venastat - gél na báze gaštanu konského a extraktu z nechtíka. Má protizápalové, tonické, protiedematózne, antibakteriálne účinky. Zlepšuje mikrocirkuláciu v dolných končatinách, zabraňuje stagnácii krvi.

Pamätať! Dokonca aj najviac nevinný bylinný liek môže spôsobiť vážnu alergickú reakciu. Preto je pred prvým použitím lepšie otestovať získanú masť alebo gél na malej ploche kože na vnútornej strane lakťa.

Domáce opravné prostriedky

Od staroveku sú známe všetky druhy mastí a trenie pre choroby nožičiek, pripravené doma. Najlepším spôsobom ukázali prostriedky, na prípravu ktorých bude potrebné:

 • 30 g bravčového mäsa;
 • 2 polievkové lyžice. l. masť Višnevskij a ichtyolová masť;
 • 30 g rozotretého mydla (hnedá);
 • 2 polievkové lyžice. l. med;
 • 30 ml šťavy z aloe a cibule.

Všetky zložky sa spoja, privedie sa k varu pri nízkej teplote. Po ochladení naneste na postihnuté miesta obväz a držte ho 24 hodín. Daily odporúča uloženie nového oblečenia s novou časťou kompozície. Táto liečba trvá, kým sa zmes nekončí.

Účinok rôznych lokálnych prípravkov na cievy a žily dolných končatín je najvýraznejší v počiatočných štádiách ochorenia. Napriek tomu, že tieto lieky sa predávajú bez predaja, nemali by ste sa spoliehať na názory a subjektívnu skúsenosť iných ľudí. Vybrať najefektívnejší nástroj môže byť len kvalifikovaný odborník. Preto je najvhodnejším riešením navštíviť lekára pri prvých nepríjemných pocitoch v nohách.

Masť pre kŕčové žily v nohách

Táto choroba, ako sú kŕčové žily, vyžaduje komplexnú liečbu, dôležitou etapou je použitie miestnych liekov: krémy, masti, gély. V súčasnosti existuje veľmi široká škála takýchto liekov. Stojí za to hovoriť o tých, ktorí budú na takúto chorobu najefektívnejší.

Aké sú masť sú kŕčové žily

Choroba často postihuje ženy. Pri tejto chorobe sú povrchové a potom vnútorné žily dolných končatín poškodené ako prvé. V dôsledku toho sa venózne chlopne zhoršujú, proces krvného obehu prebieha nesprávne a stagnuje, tvoria sa krvné zrazeniny. Príčiny ochorenia sú veľa. Ona je liečená komplexne, s pilulky, injekcie, vonkajšie prostriedky. Kŕčové žily sa prejavujú nasledujúcimi príznakmi:

 • človek má boľavé nohy, cíti ťažký;
 • končatiny kŕčov, najmä v noci;
 • žily bobtnajú;
 • farba kože v oblasti nohy sa mení, môže sa stať zo modravej až tmavo purpurovej.

Všetky lieky na kŕčové žily na nohách sú rozdelené do niekoľkých skupín podľa princípu účinku. Používajú sa na:

 • zbaviť sa príznakov ochorenia;
 • eliminovať pravdepodobnosť komplikácií;
 • vytvorenie prirodzeného procesu krvného obehu;
 • odstrániť nadýchanie a pocit ťažkosti;
 • ventily začali fungovať lepšie;
 • steny krvných ciev sú silnejšie;
 • zabrániť zápalu.

Flebotoniki

Takzvaná masť na nohy pre kŕčové žily a únavu na základe gaštanu konského, ktorá potláča zápal, eliminuje stasu krvi. Odstraňuje opuch, kŕče, ťažkosti v končatinách. Vďaka nej sa zväčšuje tón žíl, ale nemali by ste očakávať, že opuch zmizne. Najslávnejšie znamená:

 • Antistax;
 • venoruton;
 • detraleks;
 • para;
 • troksevazin;
 • Venoplant;
 • Escin (Venitan);
 • Reparil gél.

Riedidlá krvi

Ak sú nádoby príliš rozšírené, tieto prípravky sú nevyhnutné. Je potrebné nájsť krém na kŕčové žily na nohách, pravidelné používanie neumožní krvi zahusťovať. To pomôže predchádzať upchatiu krvných ciev, výskytu závažnosti a opuchu. Je dôležité si uvedomiť, že takéto lieky nevytvoria túto chorobu, ale pomôžu predchádzať komplikáciám. Zvyčajne sa masť na nohy žily, riedenie krvi používa súčasne s flebotonikou alebo náhradníkmi. Najúčinnejšie lieky:

 • Heparínová masť pre kŕčové žily pomáha veľa;
 • Liotónový gél;
 • Trombofob (látka s vysokým obsahom heparínu sodného);
 • Venolife (gél s dexpanthenolom a troxerutínom);
 • Gepatrombin;
 • Trombless;
 • Dolobene.

Lokálne protizápalové lieky

Pri kŕčových žilách sú potrebné aj tieto lieky. Ich hlavnou aktívnou zložkou je indometacín, diklofenak. Protizápalové lieky pomáhajú liečiť tromboflebitídu, zmierňujú bolesť. Lieky v tejto skupine:

 • Indometacinová masť;
 • Dikloren;
 • Voltaren;
 • diclofenac;
 • Fastum gél.

Rastlinná masť

Tieto lieky účinne bojujú proti kŕčové žily, ale sú miernejšie ako heparínové lieky. Môžu používať nie kurzy, ale neustále. Veľmi často sa v tehotenstve predpisuje rastlinná masť na kŕčové žily, keď sú kontraindikované silnejšie lieky. Zvyšuje pružnosť krvných ciev, liečia poškodené oblasti. Najznámejšie bylinné prípravky:

Ako liečiť kŕčové žily na nohách

Stojí za zmienku, že trh ponúka veľa rôznych drog, ale nie všetky sú rovnako účinné. Pozrite sa na zoznam najlepších masti na kŕčové žily v nohách:

 1. Heparín. Ide o liek na kŕčové žily v nohách s najnižšou cenou a vynikajúcim liečebným účinkom. Tenká vrstva je pokrytá poškodenými končatinami a pretrepaná masážnymi pohybmi. Nesmie sa používať pri prítomnosti rán, trhlín a iných poškodení na ošetrenej ploche.
 2. Troksevazin. Dostupná masť na kŕčové žily v nohách. Je prípustné jeho použitie pri liečbe a prevencii. Kompozícia sa má po teste do pokožky dvakrát denne úplne absorbovať.
 3. Venitan. Krém na nohy pre kŕčové žily a únavu, ktorý spôsobuje, že kapiláry sú menej krehké, liečia zápaly, zlepšujú prietok krvi a dokonca aj vzhľad pokožky. Je účinná v počiatočných štádiách ochorenia, s výskytom modrín, pocit ťažkosti.
 4. Varikobuster. Masť na opuch nôh komplexnej akcie. Obsahuje esenciálne oleje, rastlinné extrakty, kofeín, med, gaštan konský a troxerutín. Zmierňuje zápal, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, posilňuje kapiláry, tónuje žily. Použité kurzy.
 5. Gepatrombin. Masť heparínu. Normalizuje proces zrážania krvi, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Aplikujte na nohy trikrát denne pod obväzom. Nástroj sa nedá použiť na kožné nádory, huby.
 6. Sofia. Krém na liečbu dolných končatín s poškodením krvného obehu. Obsahuje výťažky z pijavice a rastlín. Zvlášť účinné v počiatočných štádiách kŕčových žíl. Odporúča sa použiť trikrát každý deň. Aplikácia pod obložením je povolená.

Čo je to masť na výber z kŕčových žíl? Analyzujte všetky kritériá

Krém na kŕčové žily v nohách - špeciálna droga. Svojím správnym výberom a správnym použitím pomôže predchádzať chorobám spojeným s cievnym systémom v nohách. Najlepšie je vybrať krém, ktorý zmierni nielen symptómy, ale aj príčiny chorôb.

Odporúča sa použiť masť ako preventívne opatrenie. Zvlášť pre ľudí, ktorí majú genetickú predispozíciu na kŕčové žily. V každom prípade by sa mali okamžite prijať prvé príznaky. V opačnom prípade sa ochorenie môže vyvinúť a spôsobiť ťažké nepohodlie.

Mechanizmus účinku

Lieky vo forme mastí a gélov sú vytvorené pre priame pôsobenie na povrchové žily a kapiláry, pretože pokožka je schopná absorbovať rôzne chemikálie, ktoré interagujú s hlbokými vrstvami pokožky. Takéto lieky sú lieky, rovnako ako tablety, len v inej forme. Aktívnymi zložkami v ich zložení sú látky s komplexnou chemickou štruktúrou.

klasifikácia

Hlavnou zložkou každej protikaricídnej masti je jej aktívna zložka. Obsahuje samozrejme aj ďalšie zložky, ktoré vytvárajú potrebnú konzistenciu, pomáhajú zmäkčovať pokožku a uľahčujú vstrebávanie účinnej látky na miesto určenia.

Masť pre nohy kŕčových žíl a únavu, predpísaná fleboložkom, na tieto účely:

 • odstrániť večerný opuch;
 • ukončenie zápalu v žilách;
 • na úľavu od bolesti;
 • znížiť pocit ťažkosti v nohách a únavu:
 • dávajú silám a elasticite steny žíl a kapilár;
 • utesňuje steny krvných ciev, aby sa znížila ich priepustnosť kvapalnej časti krvi;
 • normalizácia funkcie ventilu v žilách
 • uľahčiť tok krvi a lymfy z nohy do srdca;
 • zlepšenie lokálneho krvného obehu v kapilárach;
 • s preventívnym účelom, na prevenciu prejavov komplikácií kŕčových žíl.

Umožniť dosiahnuť tieto ciele lieky rôzneho pôvodu. Flebológ predpíše liek na základe stupňa vývoja ochorenia, jeho závažnosti, závažnosti symptómov a sťažností pacienta.

Použité lieky sú nasledujúce typy:

 • s heparínom ako hlavnou účinnou látkou;
 • z rastlinných extraktov;
 • na báze nesteroidných protizápalových liekov (NSAID).

Najčastejšie používané masti na kŕčové žily sú pri liečbe tie, v ktorých je účinná látka heparín. Ako látka, heparín bol získaný v roku 1922 z pečene, odkiaľ jeho názov.

Látka sa ukázala byť silným antikoagulantom, ktorý zabraňuje zrážaniu krvi a po mnohých rokoch sa začal používať ako liečivá látka. V súčasnosti existuje veľa liekov, ktoré sú založené na heparíne. Video v tomto článku zobrazuje históriu heparínu.

heparín

Masť na kŕčové žily na nohách s účinnou látkou Heparín má rôzne názvy, navzájom sa líšia prítomnosťou excipientov, ktoré modifikujú účinok a prejavujú sa účinky.

Tabuľka. Masť heparínu:

Heparín je jedinečná látka, takže sa injekčne aplikuje do zmesí mnohých lokálnych činidiel, ktoré sa používajú na liečbu ochorení spojených so stázou krvi. Aký je najlepší masť na kŕčové žily na nohách, heparín alebo rastlinný flebológ vie. Okrem heparínu existujú drogy rastlinného pôvodu, ktoré účinnejšie zabraňujú rozvoju kŕčových žíl.

Prostriedky s venotonickým a krvne stimulujúcim účinkom

Bylinné zložky masti sú zložité prírodné látky, ktoré pôsobia v kombinácii s kŕčovými žilami, posilňujú krvné cievy a zlepšujú krvný obeh. Ako sa rozmazávať nohy s kŕčovými žilami je ťažké určiť, pretože každá droga má výhody a nevýhody.

Tabuľka. Lieky z výťažkov rastlinného pôvodu:

Pri súbežnej liečbe kŕčových žíl užívajte lieky súvisiace s anti-nesteroidnými protizápalovými liekmi. Majú analgetický účinok, vykazujú antihistaminový účinok. Masť založená na NSAIDs uľahčuje celkový stav pacienta, umožňuje urýchliť proces hojenia.

Nesteroidné protizápalové a analgetické prípravky

Potreba nesteroidných protizápalových liekov je spôsobená tým, že pacienti s kŕčovými žilami trpia bolesťou nôh, opuchom as komplikáciami a zápalom venóznych uzlín. Masti na liečbu kŕčovej dermatitídy sú len nesteroidné.

Tabuľka. Lieky na odstránenie bolesti a zápalu:

Miestna liečba kŕčových žíl je dôležitým terapeutickým nástrojom, ktorý spolu s liečením, fyzikálnou terapiou a prevenciou prispieva k návratu do zdravého stavu obehového systému:

 1. Masť na báze heparínu uľahčuje priebeh ochorenia a používa sa ako súčasť komplexnej liečby spolu s liekmi, ktoré posilňujú steny ciev. Zavedenie na postihnuté oblasti dopĺňa terapeutický účinok hlavnej drogy. Absorpcia do pokožky účinná zložka masti posilňuje steny žíl a kapilár, zlepšuje resorpciu koagulovanej krvi v mikrotromboch.
 2. Rastlinné výťažky, najmä gaštan z konského koní, majú heparínovitý účinok a tiež stimulujú regeneračné procesy a zlepšujú stav kože. Masť vytvorená na základe rastlinných extraktov ovplyvňuje metabolizmus tkanív kože a krvných ciev, má mnohostranný účinok, vykazuje regeneračný účinok, zlepšuje vzhľad pokožky a ciev.
 3. Nesteroidné protizápalové lieky okrem anestézie a eliminácie zápalových javov, uľahčujú všeobecný stav pacientov s kŕčovými žilkami, ovplyvňujú proces regenerácie v tele. Externé užívanie drog neznižuje ich účinnosť, umožňuje pracovať na cielených bodoch bolesti.

Použitie masti na liečbu kŕčových žíl reguluje lekárnik, ktorý berie na vedomie indikácie a kontraindikácie ich použitia. Preto je napriek jednoduchosti takého lieku neprijateľná jeho samotná bez konzultácie s lekárom.

Rozdiely medzi krémom, gélom a masťou

Nie sú žiadne zásadné rozdiely medzi topickými prípravkami vo forme masti, gélu alebo krému.

Varovanie! Väčšina topických prípravkov obsahuje rovnaké účinné zložky.

Z tohto dôvodu sa môžu nazývať podobnými svojimi účinkami. Rozdiely spočívajú len v pohodlí ich použitia alebo v osobných preferenciách pacienta.

Odkazy! Masti a krémy sa vyrábajú na báze tukov rastlinného alebo živočíšneho pôvodu a aktívne zložky v nich nie sú úplne rozpustené.

Po aplikácii liečiva na pokožku je potrebné počkať určitý čas, kým sa úplne nezabudne, inak môžu na odevoch zostať tučné stopy, ktoré sa ťažko odstránia.

Odkazy! Gély sa vyrábajú na báze vody, z tohto dôvodu sa všetky aktívne zložky v nich rozpúšťajú bez zvyškov, čo prispieva k rýchlejšej absorpcii do pokožky.

Takéto výrobky sa ľahko odmyjú pokožkou vodou a v skutočnosti nenechávajú značky na textíliách. Napriek tomu, že sa masti na kŕčové žily a tromboflebitídu používajú rovnako, všeobecná taktika liečby je zásadne odlišná. pretože je dôležité správne klasifikovať túto chorobu.

Hlavné skupiny liekov na vonkajšie použitie

Všetky lieky určené na lokálne použitie pre kŕčové žily sú rozdelené do niekoľkých skupín. Rozdelenie drog je založené na smerovaní ich vplyvu.

Najčastejšie nástroje sú uvedené v tabuľke:

 • troxerutín;
 • troksevazin;
 • Venorutin;
 • Flebodia.
 • Venolayf;
 • Trentalu.
 • flutsinar;
 • sinaflana;
 • Tselestoderm.
 • diclofenac;
 • Voltaren;
 • Indometsin.

Masť pre kŕčové žily zohráva dôležitú úlohu pri komplexnej liečbe kŕčových žíl a ich použitia, hoci neodstraňuje príčinu patológie, posilňuje žilné kanály krvi, stimuluje prietok krvi a významne zabraňuje výskytu komplikácií.

Antikoagulačné lieky

Hlavným rizikom kŕčových žíl je tvorba krvných zrazenín. Keď je krvný obeh pomalý, dochádza k jeho preťaženiu, čo spôsobuje vznik trombocytov - krvné zrazeniny.

Je to dôležité! Krvné zrazeniny, oddelené od cievnej steny a pohybujúce sa v krvnom obehu pozdĺž cievneho lôžka, môžu viesť k zablokovaniu životne dôležitých orgánov.

Antikoagulanciá vedú k zriedeniu krvi a sú schopné obnoviť cievny tonus žíl, čo zabraňuje tvorbe takýchto zrazenín.

Najznámejší liek z lokálneho spektra expozície je masť heparínu (na fotografii). Je k dispozícii v tubách 10, 25, 50g. Kľúčovou aktívnou zložkou je heparín.

Okrem toho v prostriedku existuje anestezín, ktorý znižuje intenzitu bolestivého syndrómu a benzyl nikotinát, čo zlepšuje absorpciu hlavnej aktívnej zložky. Cena trubice zvyčajne nepresahuje 100 rubľov.

Heparínová masť pre kŕčové žily sa nemôže použiť, ak sú kontraindikácie:

 • neznášanlivosť niektorých zložiek lieku;
 • jednorazové použitie viacerých antibiotík;
 • patologické stavy, ktoré znižujú zrážanlivosť krvi;
 • vredy v postihnutej oblasti.

Pokyny Heparín masť odporúča použiť nástroj až trikrát denne a počkajte, kým je úplne suchý. Dĺžka liečby je 7 dní, ak bol pozitívny účinok nedostatočný, ošetrujúci lekár ho môže predĺžiť o ďalších 7 dní.

Troxevasín alebo Troxerutin je členom skupiny venotoník a angioprotektík, ktoré sú schopné obnoviť žilný prietok krvi.

Pri pravidelnom používaní podľa lekárskych odporúčaní je možné dosiahnuť tento pozitívny účinok:

 • zbaviť sa kŕčov dolných končatín;
 • znížiť intenzitu bolesti;
 • zabrániť tvorbe trofických vredov.

Hlavnými kontraindikáciami použitia Troxevazinu a Troxerutinu sú prítomnosť otvorených povrchov rany na koži a individuálna intolerancia niektorých zložiek nástroja. Je tiež nežiaduce použiť gél pre osoby mladšie ako 15 rokov a osoby s renálnou insuficienciou.

Je to dôležité! Pri zvýšenej opatrnosti sa gél používa na dojčenie, ako aj počas tehotenstva.

Troxevasín sa vyrába v skúmavkách s objemom 40 g a jedna rúrka stojí asi 250 rubov. Troxerutín je lacný kompletný analóg Troxevasinu a jeho cena je približne 30 rubov. pre skúmavku s objemom 25 g.

Protizápalové lieky

Aby sa odstránili nepríjemné symptomatické prejavy kŕčových žíl, je potrebné používať nie lieky proti bolesti, ale znamená vyrovnanie príčiny vzniku bolesti. Tieto prostriedky zahŕňajú NSAID - nielenže znižujú intenzitu bolesti, ale účinne riešia aj svoju príčinu - zápalový proces.

Diklofenakový gél je jedným z najlacnejších výrobkov medzi analógmi, ale jeho účinnosť netrpí nízkymi nákladmi.

Fakt! Je rýchlo absorbovaný, eliminuje zápaly a opuchy a tiež znižuje miestnu teplotu v postihnutej oblasti.

Hlavné kontraindikácie, ktoré sa majú použiť, sú tieto:

 • otvorené povrchy rany;
 • vek pacientov do 6 rokov;
 • astmatické záchvaty po použití NSAID;
 • posledné týždne tehotenstva;
 • obdobie dojčenia;
 • individuálnu intoleranciu ktorejkoľvek zo zložiek.

Diklofenakový gél je dostupný v tubách s hmotnosťou 30 g a 50 g. Koncentrácia aktívnej zložky sa tiež môže meniť - môže ju predstavovať 1% alebo 5%. Cena lieku je približne 50p.

Terpentínová masť pre kŕčové žily sa nepoužíva tak často, hoci tento nástroj nemôže zbaviť bolestivý syndróm a znížiť intenzitu zápalového procesu lepšie ako ostatné. Tento prírodný liek je k dispozícii v pohároch a tubách o hmotnosti 25 g a 50 g. Cena jednej trubice je asi 30 rubľov.

Kontraindikácie na použitie sú nasledujúce stavy:

 • osobná neznášanlivosť na niektorú zo zložiek;
 • vypaľovanie patológií;
 • patológia obličiek.

Priebeh užívania určuje lekár a nesmie presiahnuť 7 dní.

antiseptikami

Prostriedky na lokálne použitie v tejto kategórii pomáhajú obnoviť prietok krvi, eliminujú zápal a zabraňujú pravdepodobným komplikáciám kŕčových žíl spôsobených infekciami. Táto kategória liekov je predpísaná, ak je priebeh kŕčových žíl komplikovaný trofickými vredmi.

Najobľúbenejšou liekovou liečbou v tejto kategórii je maska ​​Višnevska na kŕčové žily.

Je to jeden z najefektívnejších liekov, ktorý dokáže zvládnuť nasledujúce prejavy kŕčových žíl a má nasledujúce pozitívne účinky:

 • odstránenie kŕčov;
 • posilniť žilové cievy;
 • stabilizovať tok krvi;
 • obnoviť kožu po trofických vredoch.

Hlavnou kontraindikáciou lieku je osobná intolerancia jednej zo zložiek alebo prítomnosť otvorených povrchov rany (môže sa aplikovať na kožné lézie len so súhlasom ošetrujúceho lekára).

Vishnevsky masť sa inak nazýva tmelom balsamikum. Nástroj je k dispozícii v skúmavkách alebo v sklenených nádobách 20, 30, 40g.

Varovanie! Vishnevsky masť na kŕčové žily je klasickou liečbou. Napriek prevažujúcej bezpečnosti je použitie nástroja bez konzultácie s lekárom neprijateľné.

Použiť akýkoľvek prostriedok lokálnej expozície, napriek ich zdanlivej neškodnosti, je možné len na základe lekárskeho predpisu, pretože dokonca majú svoje vlastné kontraindikácie a môžu spôsobiť závažné alergické reakcie, napríklad angioedém, počas ktorých pri absencii včasnej lekárskej starostlivosti možná smrť.

vymenovanie

Bez vhodných opatrení sa kŕčové žily vyvinú pomerne rýchlo a ťažko sa liečia. Aby sa tomu zabránilo, krémy musia byť aplikované neustále a pravidelne. Medzi týmito výrobkami sú nielen krémy, ale aj gély a masti.

Široká škála takýchto výrobkov je k dispozícii v lekárňach. Nájdenie správneho lieku na kŕčové žily nebude ťažké. Je dôrazne odporúčaná konzultácia s lekárnikom, vaskulárnym lekárom alebo iným odborníkom.

V závislosti od typu ochorenia a jeho štádia môžu byť predpísané rôzne typy terapeutických a profylaktických látok. Dnes, najčastejšie, lekári predpisujú krémy a tiež gély.

To je spôsobené tým, že efektívne prenikajú do kože. V dôsledku toho urýchlite proces hojenia. Masť má hustý mastný základ, takže nemá takú vysokú účinnosť.

Pre čo možno použiť krém na kŕčové žily pre nohy:

 • Zníženie zápalu
 • Cievne opevnenie
 • Zlepšený tok krvi
 • Zvýšená vaskulárna elasticita
 • Vylepšená mikrocirkulácia
 • Odstráňte bolesť a ťažkosti v nohách.
 • Vyčistite opuch

komponenty

Účinok masti závisí od jeho zložiek. Dnes existuje obrovské množstvo rôznych kompozícií, ktoré odstraňujú hlavný problém - kŕčové žily. Môžu mať tiež priaznivý účinok na cievny systém a zdravie nohy.

Aké zložky sa najčastejšie používajú v zložení masti:

 1. Praslička. Posilňuje cievny systém. Tón cievnej steny sa taví a dodáva mu pružnosť.
 2. Dubová kôra má tannické vlastnosti. Znižuje zápal a zlepšuje krvný obeh.
 3. Výťažok z pijavice zostáva populárny v krémoch. Má mnoho užitočných vlastností. Pozitívny vplyv na zdravie nohy a zmierňuje problémy s kŕčovými žilami.
 4. Výťažok z konského kaštanu sa považuje za najúčinnejšiu látku. To tóny stien krvných ciev a má spevňujúci účinok.
 5. Ginko Biloba. Je to prirodzená zložka a zlepšuje stav obehového systému.
 6. Výťažok z vlašských orechov je veľmi účinný v boji proti kŕčové žily. Nemá žiadne vedľajšie účinky a kontraindikácie.
 7. Troxerutín znižuje zápal a znižuje bolesť.
 8. Calendula zlepšuje regeneračný proces.
 9. Formulácie vitamínov. Spravidla ich činnosť smeruje k posilneniu kožných buniek.
 10. Ďalšie látky, ktoré zlepšujú vstrebávanie iných zložiek.

Ako si vybrať

Vysokokvalitný krém eliminuje väčšinu problémov. Zmierňuje príznaky ako zápal, opuch a bolesť. Posilňuje cievny systém. To výrazne znižuje nepohodlie. Okrem odstránenia príznakov by krém nemal poškodiť pokožku.

Pred zakúpením lieku je potrebné prečítať jeho zloženie s cieľom vylúčiť použitie zložiek, ktoré môžu mať alergickú reakciu. Prvé zložky kompozície majú spravidla najvyšší obsah. Ak chcete vybrať ten správny krém na kŕčové žily na nohách, musíte venovať pozornosť nie reklame. Najlepšie je čítať recenzie na webových stránkach a fórach. Nákupný krém je v špecializovaných predajniach a predajniach. Cena závisí od zloženia masti a jeho pôsobenia.

prihláška

Krém sa vždy aplikuje na čistú pokožku. Pomoc pri liečbe nohy masáže. Normalizujú krvný obeh, pomáhajú krému lepšie absorbovať. Masáže sa vykonávajú zdola nahor. Tak sa zvyšuje práca plavidiel a zvyšuje sa ich tón.

Krém sa má používať pravidelne, najmä pri ťažkých formách ochorenia. Pozitívny efekt poskytuje aj kontrastnú sprchu a kompresie. Pokyny týkajúce sa rôznych prípravkov sa môžu líšiť v závislosti od zloženia. Ďalšie informácie nájdete v tomto videu.

Ľudové opravné prostriedky

Okrem farmaceutických prípravkov existuje obrovské množstvo ľudových prostriedkov. Masť môže byť vyrobená z rastlín a živočíšnych produktov. Populárne sú masti, medzi ktoré patrí med, maslo a rastlinný olej, cesnak. Niektoré farmaceutické prípravky pochádzali z populárnych receptov. Napríklad masť z konského gaštanu.

Je dôležité povedať, že ľudové lieky nemôžu úplne masť z lekárne. Môžu skôr dopĺňať liečbu a pomôcť pri prevencii. Pred aplikáciou krému na kŕčové žily na nohy sa musíte poradiť s odborníkom. Lekár predpisuje liečbu v závislosti od závažnosti a špecifickosti ochorenia.

Ako posilniť cievy v nohách: metódy prevencie a liečby

Krvné cievy sú rúrkové formácie s elastickou stenou, cez ktorú preteká krv zo srdca do všetkých systémov a orgánov ľudského tela. Ak počítate kilometre, potom ich celková dĺžka je takmer 100 tisíc! Cievková sieť má rozdelenie na tepny, žily a kapiláry. Tepny zabezpečujú pohyb krvi zo srdca do orgánov, žily - naopak, prenášajú krv do srdca, zatiaľ čo kapiláry sú najtenšie cievy, ktoré spájajú tepny a žily. Obehový systém prepravuje kyslík a živiny do tkanív a orgánov a odstraňuje z nich produkty rozkladu a oxid uhličitý. Je ťažké podceňovať úlohu cievneho systému v živote človeka. Iba vďaka zdravému obehovým systémom je možná koordinovaná práca organizmu ako celku. Preto pri prvých prejavoch žíl v dolných končatinách stojí za to premýšľať o tom, ako sa chrániť pred problémami s prietokom krvi vo všeobecnosti a ako posilniť cievy na nohách.

Obsah článku

Cvičenie na posilnenie ciev a žíl v nohách

Terapeutická gymnastika je neoddeliteľnou súčasťou prevencie a liečby cievnych ochorení, najmä kŕčových žíl. Cvičenie umožňuje posilnenie žíl v nohách, pomáha normalizovať prietok krvi, znižuje zaťaženie steny žilových ciev. Existuje množstvo gymnastických cvičení, ktoré sa dajú vykonať doma i v práci. Hlavnou úlohou je zodpovedne zaobchádzať s ich implementáciou. Koniec koncov, iba systematické cvičenie prinesie skutočné výhody. Je potrebné čas na obnovenie plavidiel touto metódou najmenej 2 krát denne: ráno a večer (každý 10-15 minút). Je možné uviesť žilové cievy do tónu doma vykonaním nasledujúcich druhov cvičení:

Toto cvičenie je jedným z najpopulárnejších a najpoužívanejších.

Technika: musíte ležať na podlahe, držať svoje ruky pozdĺž tela, potom zdvihnúť nohy o 40 stupňov od podlahy a začať pomaly pedálovať imaginárny bicykel.

Doba trvania cvičenia (v sekundách): 30.

Počet prístupov: 3.

Toto cvičenie nepatrí do kategórie komplexných, ale výhody jeho implementácie sú skvelé. Cvičenie "Nožnice" nie je zamerané len na posilnenie žíl v nohách, ale pomáha aj pri vytváraní skupiny svalov (abs, stehien).

Technika výkonu: položte sa na podlahu, položte ruky pozdĺž tela dlaňami, vytiahnite rovné nohy z podlahy a zdvihnite jednu nohu nahor a druhú nadol. Alternatívne hojdačky.

Doba trvania cvičenia (v sekundách): 40.

Počet prístupov: 2.

Týmto cvičením môžete posilniť celý obehový systém ako celok a zlepšiť prístup kyslíka k orgánom, najmä k mozgu. Denná výkonnosť "Birches" prinesie nárast vitality a energie, zmierni bolesti hlavy, znižuje krvný tlak v dolných končatinách, čo zmierňuje pocit ťažkosti a opuchu. Odporúča sa vykonávať ráno, na prázdny žalúdok.

Technika cvičenia: ležiace na chrbte pomaly zdvihnite telo do vzpriamenej polohy. Dôraz sa kladie na hlavu a ramená. V prípade potreby môžete držať puzdro rukami.

Doba trvania cvičenia (v sekundách): 40-60.

Počet prístupov: 3.

Pre uľahčenie všetkých cvičení v polohe na prsiach použite gymnastiku, turistickú "penu" alebo deku.

Existuje veľké množstvo rôznych cvičení na posilnenie žíl a stien krvných ciev nohy, ktoré sa vykonávajú v stojacej, stojacej alebo sediacej polohe. Zo všetkých odrôd si môžete vybrať pre seba tie najjednoduchšie uskutočniteľné a relevantné pre každú situáciu. Preto možno aj na pracovisku dostať 10 minút na vykonanie jednoduchých cvičení na žily. V skutočnosti človek v priemere trávi 40 hodín týždenne v práci. A ak je spojená s dlhým pobytom v statickej polohe, musíte si natiahnuť nohy. Gymnastika pomôže vyhnúť sa stagnácii v dolných končatinách, a čo je najdôležitejšie - neprerušujte výkonnosť komplexu denných cvičení. Tu sú niektoré z týchto cvičení:

 • flexia a rozšírenie prstov;
 • kruhová rotácia chodidiel;
 • Odtrhnutie prstov, potom podpätky (striedavo);
 • chôdza na mieste, bez oddelenia prstov od podlahy.

Doba dokončenia (minúty): 3-5.

Prípravky, vitamíny a krémy na posilnenie stien žíl

Na posilnenie steny žíl a krvných ciev nohy sa môžu používať lieky, vitamínové komplexy a topické látky. Koniec koncov, prevencia a liečba akejkoľvek choroby je v komplexe vždy účinnejšia. Tým sa zabezpečí maximálny účinok každej liečby samostatne.

Komplexy vitamínov sú ďalším zdrojom dôležitých zložiek ľudského tela. Preto pred použitím vitamínov musíte najprv venovať pozornosť vašej strave. Je potrebné uprednostňovať konzumáciu správnych potravín a podľa možnosti nasýtiť stravu:

 • citrusové plody (najmä grapefruity);
 • chudé mäso z rýb (merlúza európskej);
 • králičie mäso a hydina;
 • sušené ovocie (sušené marhule, hrozienka);
 • zelenina (mrkva, repa, cesnak).

Ale poskytnutie tela dostatok vitamínov a minerálov s jedinou stravou môže byť ťažké. Preto je potrebné začať užívať vitamíny. Normalizujú krvný obeh, znižujú priepustnosť a krehkosť kapilár, zabraňujú ukladaniu plakov cholesterolu a môžu ovplyvniť zachovanie elasticity a elasticity stien žíl. Komplex vitamínov a rastlinných extraktov obsahujúcich vitamíny "NORMAVEN®" obsahuje aktívne prírodné zložky, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s úlohami. Je potrebné ju akceptovať denne, počas jedla. Trvanie príjmu: 4-6 týždňov.

Lieky na zvýšenie elasticity krvných ciev pozostávajú z nasledujúcich účinných látok: diosmín, hesperidín, troxerutín, dihydroergokristín, rutozid atď. Príjem liekov ľubovoľnej lekárskej skupiny by mal byť koordinovaný so špecialistom. Vyberie individuálny režim liekov.

Krém na posilnenie krvných ciev nohy by mal pozostávať zo syntetických alebo prírodných zložiek, ktoré:

 • zvýši elasticitu cievnej steny;
 • posilniť a normalizovať krvný obeh v dolných končatinách;
 • bude mať venotonické účinky.

Syntetické látky, ako je troxerutín a heparín, sú podobné zložky. Prírodné látky, ktoré majú pozitívny účinok na žily, sú:

 • výťažky: gaštan konský, ginkgo biloba, zelený čaj, pijavica, čučoriedka, arnica atď.;
 • vitamíny: A, C, E atď.

Vyššie uvedené požiadavky spĺňa nórsky krém NORMAVEN®. Má bohaté zloženie z 12 prírodných zložiek, vďaka čomu pôsobí krém v 4 smeroch naraz: veno-tonikum, anestetikum, protizápalové a kozmetické. Účinnosť krému je klinicky dokázaná, je dokázaná aj v počiatočných štádiách vývoja kŕčových žíl a je absolútne bezpečná počas tehotenstva. Krém je rozložený po celom povrchu končatín ľahkými masážnymi pohybmi zospodu 1-2 krát denne.

Posilnenie ciev a žíl v nohách ľudové prostriedky

Doplňte hlavné spôsoby posilnenia cievneho systému tým, že sa uchýlíte k pomoci tradičnej medicíny. Ľudové lieky pomôžu zlepšiť stav obehového systému, odstrániť pocit ťažkosti a dokonca aj opuch dolných končatín. Na tieto účely sa používajú liečivé vývary a tinktúry, nočné kúpele atď.

Existuje mnoho receptov na liečenie bylinných nočných kúpeľov. Takto sa používajú kúpele na báze nasledujúcich rastlinných prípravkov: púpava, ďatelina, farmársky harmanček, listy z nettle, ľubovník bodkovaný, limetová farba atď. Vybrané bylinky sa naplnia vriacou vodou a nechajú sa 15 minút variť, potom sa výsledný vývar pridá do teplej vody. Prijatie vody na nohy je 15-20 minút.

Neuveriteľne populárne v receptoch alternatívnej medicíny sú cesnak, med a citrón. Používajú sa na čistenie cievnych stien z cholesterolových plátov, zvýšenie elasticity cievnej steny a zníženie priepustnosti malých kapilár. Všetky tieto produkty sú bohaté na biologicky hodnotné látky. Preto existujú rôzne kombinácie a spôsoby liečby týchto produktov. Štiepenie nožičiek cesnaku. Aby ste to dosiahli, je potrebné nakrájať pár veľkých cesnakových hlavíc s cesnakovým lisom, zmiešať s malým množstvom masla (maslo) a miešať, kým sa nedosiahne homogénna kaša. Pri aplikácii hmoty na nohy treba venovať zvláštnu pozornosť bolestivým oblastiam žíl. Po obalení noh do celofánu a obalenie obväzu. Je žiaduce robiť procedúry pre noc.

Príjem rôznych bylinných infúzií sa tiež považuje za účinnú metódu posilnenia ciev. Užitočná infúzia raka alebo infúzie vo vode z kúpeľa odvar z chmeľových šištičiek.

Na záver by som rád dodal, že bez ohľadu na spôsob, akým ste sa rozhodli posilniť cievny systém, je dôležité viesť zdravý životný štýl a predovšetkým zanechať zlé návyky a telesnú aktivitu. Milujte sa a vaše telo vám na oplátku odpovie!

Video: Cvičenie na posilnenie plavidiel

Spoločnosť VERTEX nezodpovedá za správnosť informácií uvedených v tomto videoklipu. Zdroj - lecheniesosudov

Masť pre nožičky

Po nadmernej fyzickej záťaži svalov je najčastejšou príčinou únavy a bolesti v nohách venózna insuficiencia a kŕčové žily. Nohy sú veľmi unavené a u zdravých ľudí, ktorí na jeden alebo niekoľko dní veľa chodia alebo státia neobvykle.

Ale ak nemáte nejaký konkrétny dôvod na únavu a vaše nohy sú "bzučiace" a zranené, môže to byť prvý, skorý znak ochorenia žily.

Pred výberom masti pre cievy nohy nezabudnite, ak máte ďalšie nepríjemné príznaky:

 • nočné kŕče v členkoch a nohách;
 • opuch členkov, teliat a chodidiel, aj po krátkej prechádzke, dlhej sediacej alebo stojacej práci;
 • pavúkové žily na nohách a malé uzliny pozdĺž žíl.

Zvlášť pozorné je, aby boli tí ľudia, ktorých príbuzní majú kŕčové žily a tí, ktorí sú nútení sedieť alebo stáť v práci celý deň.

Kŕčové žily sú vyvolané tehotenstvom, často sa vyskytujú u fajčiarov a ľudí, ktorí zneužívajú alkohol.

Prečo sú bolesti kŕčových žíl?

Keď klesá prietok krvi v žilách dolných končatín, to znamená, že krv v nohách začína stagnovať, preniká z krvného obehu do okolitých tkanív, čo spôsobuje ťažkosti, opuch a únavu a niekedy bolesť v nohách. Zvyčajne vedie k nim:

 • flebitis (zápal steny žily) a tromboflebitída (ak je tiež blokovaná krvnou zrazeninou);
 • periflebitída (zápal tkanív okolo žily);
 • kŕčové žily dolných končatín;
 • podvýživa tkanív, to znamená trofické poruchy spôsobené nedostatočným prietokom krvi v nohách.

Masť je veľmi účinná pri liečbe kŕčových žíl, ale na rozdiel od jednoduchej únavy a závažnosti je v tomto prípade lokálna liečba len časťou komplexnej liečby cievnych ochorení.

Žiadna "masť na nohy na krvný obeh" pomôže niekomu, kto nedodrží iné podmienky úspešnej liečby: je to dostatočné cvičenie, zmiernenie potravy a úprava denného režimu.

Hlavné skupiny mastí na kŕčové žily

Hlavné skupiny liekov, ktoré sa používajú na vonkajšiu liečbu kŕčových žíl, sú flebotonika a lieky s antikoagulanciami. Flebotonické prípravky zlepšujú tón cievnych stien a zlepšujú zásobovanie krvi do končatín. Antikoagulanciá alebo krvné riedenie masti z krvných zrazenín na nohách zvyšujú prietok krvi, zabraňujú tvorbe krvných zrazenín a pomáhajú ich rozpúšťať.

Najznámejšie lieky z flebotonickej skupiny sú gél Troxevasin® (Troxerutin) a Venoruton® (iné názvy sú Ruton, Rutozid) vo forme gélu a krému. Majú priaznivý účinok na cievy, zmierňujú bolesť, pálenie, ťažkosti v nohách. Zloženie a účinok všetkých týchto liekov sú podobné.

Najefektívnejšie masti s antikoagulanciami - masti na báze heparínu, krémy a gély: masť s heparínom, masť Hepatrombin, gél Lioton® 1000; Venolife® gél (kombinovaný prípravok, obsahuje troxerutín a heparín sodný).
Prozápalové masti, krémy a gély nie sú špecifické na liečbu venóznej nedostatočnosti, ale môžu byť použité ako prídavné na bolesť a zápal. Sú to kompozície založené na diklofenaku a iných NSAIDs: Diclofenac, Indomethacin Gel, Voltaren a ďalšie.

Flebotoniki

Troxevasin® (Troxerutin) je mierne žltkastý transparentný gél. Vonia veľmi dobre, vstrebáva rýchlo do pokožky, nespája alebo žiara. Liečivo zvyšuje elasticitu ciev, znižuje ich krehkosť a priepustnosť, zlepšuje výživu tkanív, znižuje zápal.

Je predpísaný pre:

 • chronická žilová insuficiencia vrátane gravidných žien (od druhého trimestra);
 • nedostatočná výživa tkanív pri kŕčových ochoreniach dolných končatín s trofickými vredmi;
 • post-flebický syndróm;
 • po odstránení kŕčových žíl alebo skleroterapie.

Po liečbe sa pocit ťažkosti v nohách zmenšuje alebo zmizne, opuch zmizne a trofické vredy sa začnú hojiť.

Gél sa nemôže používať v prvom trimestri gravidity, so žalúdočným vredom žalúdka a čriev, s exacerbáciou chronickej gastritídy. Nepoužíva sa na dlhý chod u ľudí s renálnou insuficienciou, ak sa má použiť na veľké plochy pokožky.

Gél sa aplikuje na neporušenú pokožku dvakrát denne a ľahko trení, môžete použiť vzduchotesný (okluzívny) obväz. Po spracovaní nôh niekoľko hodín, nechodíte pod slnko.

Ak ste ešte neboli diagnostikovaní s kŕčovými žilami, ale na nohách sa objavili modravé "vzory", môžete použiť preventívnu krémovú masť z cievnej siete na nohy - Varicosteruster. Skladá sa z troxerutínu, konského gaštanu, mäty piepornej, výťažkov z žihľavy a harmančeka; mentol; kofeín (zmierňujú vazospazmus) a med. Na rozdiel od lieku Troxevasin sa masť Varicobuster môže používať na dojčenie av každom štádiu tehotenstva. Jedinou kontraindikáciou je alergia na jednu zo zložiek.

Masť heparínu

Heparín je takzvaný priamo pôsobiaci antikoagulant. Keď sa topicky aplikuje, nevytvára krvné zrazeniny, zmierňuje opuchy a zápaly, zlepšuje tok krvi v žilách nohy.

Najjednoduchší z týchto masti je masť heparínu, ktorá obsahuje heparín sodný, anestetickú zložku benzokaín a kyselinu benzonikotínovú, ktorá rozširuje krvné cievy. Aplikuje sa 2-3 krát denne maximálne 10 dní. Viac tekuté zloženie s rovnakým monokomponentom - gél Lioton® 1000.

Hepatrombin masť je podobný účinku ako heparín, ale je účinnejší: jeho ďalšie zložky (alantoín a dexpanténol) zlepšujú vstrebávanie heparínu do kože, znižujú opuch a zabraňujú vzniku žilových vredov. Alantoín má protizápalový účinok a zlepšuje metabolizmus tkaniva, zatiaľ čo dexpanthenol pomáha pri hojení. Naviac zloženie masti obsahuje oleje z borovice a citrónu a levomentolu. Hepatrombín sa používa rovnako ako heparínová masť.

Dolobénový gél (heparín sodný + dimetylsulfoxid + dexpanthenol) a Venolife® gél (heparín sodný + Dexpanthenol + Troxerutin). Sú predpísané na akútnu bolesť na pozadí povrchovej tromboflebitídy alebo flebitídy, periplebitídy a kŕčových žíl. Na bolestivú oblasť sa aplikuje tenká vrstva gélu a jemne sa rozotrie 2-3 krát denne. Zápal trvá zvyčajne 3-7 dní, ale lekár môže predpísať dlhší priebeh.

Dolodén sa môže používať pod hermeticky uzavretým obväzom. Pri nanášaní gélu pod obväz, musíte počkať, kým sa niektorý z nich nevysunie do kože a alkohol sa odparí, inak môže dôjsť k pocitu pálenia. Počkajte dve alebo tri minúty.

Bylinné masti (krémy)

Okrem kontraindikácií uvedených v inštrukciách rastlinné prípravky môžu spôsobiť alergie.

Pred prvým použitím je vhodné vykonať "test domácej alergie": na ohyb na lakeť naneste malú masť a počkajte pol hodiny. Ak sa na koži nevyskytuje vyrážka a opuch, masť nie je pre vás kontraindikovaná.

Cykloven (hlavná zložka je escin, extrakt z konského gaštanu). Aplikoval na symptomatickú liečbu kŕčových žíl dolných končatín, ako masť z kapilár na nohách, s unavenými nohami a ťažkosťami. Pomáha tiež ľuďom, ktorí sa obávajú nočných kŕčov v tele a holeniach, opuch a svrbenie. Cyklopen je povolený v treťom trimestri tehotenstva, ak nie je poškodená funkcia obličiek.

Gélový gél Theiss (želatína + extrakt z nechtíka). Znižuje kapilárnu priepustnosť, zmierňuje opuch a zlepšuje tón žíl.

Normaven®. Jedná sa o viaczložkový liek, vo svojom zložení - vitamíny A, C a E, extrakty z ginkgo biloba, zelený čaj, palina, arnica; citrónový olej, mentol. Používa sa na únavu a opuch nôh na prevenciu kŕčových žíl, vrátane tehotenstva alebo sedavého životného štýlu, sedavého alebo stojaceho práce.

Mentol tóny krvných ciev a mierne anestetizuje miesto zápalu; vitamíny posilňujú cievnu stenu a podporujú regeneráciu sliznice krvných ciev. Citrónový olej znižuje "ošklivé" pavúky.

Ktorá masť je lepšia?

Na túto otázku nemožno jednoznačne odpovedať. Závisí to od príčiny ochorenia, závažnosti ochorenia, celkového stavu osoby a mnohých ďalších faktorov.

Nekupujte masti a krémy za unavené nohy, dôverujúcu reklamu alebo na radu priateľov, "koho pomáhajú."

Je rozumnejšie konzultovať s lekárom pri prvých príznakoch kŕčových žíl a ak to považuje za potrebné podstúpiť ďalšie vyšetrenia.

Napríklad ľudia s ochoreniami obličiek a orgánov malého panvica často sťažujú na unavené nohy; príznaky, ktoré pripomínajú príznaky kŕčových žíl, sprevádzajú silné ploché päty. Krvný obeh v dolných končatinách je zhoršený u diabetikov, u fajčiarov s "dlhodobým" a pri určitých kardiovaskulárnych ochoreniach. V takýchto prípadoch nemá zmysel nakupovať masť z krvných zrazenín na nohách, z vaskulárnej siete alebo z unavených nôh. Nepríjemné pocity prestanú prechádzať až do začiatku liečby základnej choroby!

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Spôsobuje hrubú liečbu krvi

Obehový systém tela vykonáva transportnú funkciu, dodáva kyslík a živiny do buniek a tkanív. Všetky patologické procesy, ktoré ju ovplyvňujú, vedú k narušeniu vnútorných orgánov.

Aké pilulky na kŕčové žily v nohách sú lepšie a účinnejšie?

Tablety pre kŕčové žily na nohách - jedna z najbežnejších a najpoužívanejších dávkových foriem používaných pri komplexnej liečbe tejto choroby.

Aké sú hodnoty ESR u dieťaťa?

Norma ESR u detí naznačuje optimálnu rýchlosť sedimentácie erytrocytov. Ide o všeobecný indikátor, ktorý sa určuje pri analýze krvi. Zobrazuje rýchlosť lepenia buniek. Na získanie výsledkov lekári robia žilovú alebo kapilárnu krv.

Nepríjemnosť prstov ľavej ruky

Každý človek aspoň raz v živote pocítil necitlivosť prstov. Ak sa to stane raz, nemali by ste paniku, ale ak sa to stane často, potom venujte pozornosť problému. Krátkodobá, náhodná necitlivosť má zriedkavo vážne nebezpečenstvo pre zdravie, ale trvalé hovoria o vývoji patológie, závažnejšej choroby.

MCH v krvi

MCH je indikátorom priemerného obsahu hemoglobínu v červených krvinkách. Takáto analýza dokáže poskytnúť lekárovi presnejšie informácie o tom, či má pacient anémiu (anémia) a akú formu má.Indikácie pre analýzuV závislosti od množstva červených krviniek v krvi a od množstva hemoglobínu v nich sa stanoví rýchlosť prívodu kyslíka do všetkých orgánov a systémov tela.

Dôvody na zníženie počtu a priemerného objemu krvných doštičiek

Krvné doštičky sú najmenšie prvky krvi tvorené v kostnej dreni a sú oválne alebo zaoblené. V skutočnosti ide o fragmenty cytoplazmy megakaryocytov bez jadier - obrovské bunky kostnej drene.