Kríže z modrín alebo "zarobené" na jeseň prekvapujú nikto. Stane sa vám to, že je tu modrina - tu je, fialová a bolestivá - a nie je tam žiadna spomienka na to, odkiaľ pochádza, nie? Zostáva a nezmizne celé týždne a mesiace za sebou. A čo je dôležitejšie, takéto modriny odnikiaľ sa stávajú trvalým javom. Iste, mnohí sa stretli s niečím podobným a dokonca začali pochybovať o svojej vlastnej pamäti. Väčšina ľudí v takýchto prípadoch neúmyselne odmieta: premýšľať, viac pohmoždiť, menej pohmoždiť. V skutočnosti však "bezproblémové" modriny majú dôvody na objavenie a často veľmi závažné. Akonáhle si prečítate tento článok, zrejme je na čase zistiť príčiny takých modrín na vašom tele.

Prečo existujú modriny na tele?

Akákoľvek modrina alebo hematóm je krvácanie v mäkkých tkanivách, najčastejšie v dôsledku mechanickej deštrukcie cievnych stien. Krv z týchto poškodených tkanív vstupuje do okolitých tkanív, čo spôsobuje modrinu. Čím väčšia loď utrpela, tým väčší bude hematóm a čím dlhšie sa bude liečiť. Toto je odpoveď na zranenie.

Fialovo-červené, fialové modriny sú spôsobené hemoglobínom obsiahnutým v krvi. Pri rozpadu hemoglobínu sa uvoľňujú medziprodukty a hematómy "kvitnú" zelenými a žltými kvetmi. Postupom času by miesto modrín nemalo zostať stopou.

Zlomeniny sa môžu objaviť z rôznych dôvodov, od jednoduchej kontúzie, starnutia až po výživové nedostatky, prítomnosti určitých chorôb, ako je hemofília alebo rakovina.

Príčiny modrín na tele bez modrín

Nebudeme sa zaoberať mechanickými zraneniami, pretože tu a tak je všetko zrejmé. Hovorme o dôvodoch, ktoré spôsobujú výskyt "nevysvetlených" modrín. Bohužiaľ, najčastejšie to znamená zdravotné problémy. Tu sú najčastejšie príčiny tvorby modrín bez modrín.

Jednotlivé funkcie kože

Tento dôvod je viac "ženská". Tenká koža zle chráni subkutánne krvné cievy a dokonca aj malý tlak spôsobuje tvorbu modrín.

Hormonálne zmeny

Nedostatok estrogénu, ktorý sa často vyskytuje u žien počas menopauzy alebo pri užívaní antikoncepčných piluliek, má vplyv na steny krvných ciev.

Pri prebytku glukokortikosteroidov sa vyskytuje takzvaná purpura - početné hemorágie v koži, pod kožou alebo v slizniciach. Tento stav môže nastať napríklad v priebehu autoimunitných ochorení. Typicky tento príznak zmizne na konci liečby alebo pri zmene dávkovania liekov.

Prijatie niektorých liekov

V niektorých prípadoch môžu byť neprimerané modriny spôsobené dlhodobým používaním analgetík, antidepresív, protizápalových a antiastmatických liekov.

Vzhľad modrín na tele bez zjavného dôvodu môže byť signálom nedostatku vitamínu.

Vitamín R. Jeho nedostatok porušuje produkciu kolagénu, steny krvných ciev sú tenké, kvôli čomu sa ľahko zničia. Okrem modrín sa zvyčajne objavujú aj iné príznaky: gastrointestinálne poruchy (hnačka, pálenie záhy, plynatosť), podráždenosť a zvýšená citlivosť na kožu (kozmetika, chemikálie pre domácnosť, vystavenie slnku).

Vitamín K. V tomto prípade dochádza k narušeniu zrážanlivosti krvi, čo je dôvod, prečo sa tvorba častíc stáva častým výskytom. Nedostatok vitamínu K môže sprevádzať nazálne krvácanie, zlé hojenie rán, krvácanie ďasien.

Vitamín C. Keď jeho nedostatok zvyšuje krehkosť ciev, kvôli tomu, čo sa najčastejšie objavuje na nohách a ramenách. Existujú ďalšie príznaky nedostatku kyseliny askorbovej: systematická únava, časté prechladnutie, apatia, ospalosť, odlupovanie kože, vypadávanie vlasov.

Zinok a železo. Obidva tieto minerály sú dôležité pre zdravie a pomáhajú pri hojení rán. Okrem toho nedostatok železa vedie k anémii, ktorá je jednou zo známych príčin vzniku modrín.

Bioflavonoidy. Citrín, rutín, katechín a kvercetín sú niektoré bioflavonoidy, ktoré sú mimoriadne cenné na to, aby sa zbavili neustáleho sklonu k tvorbe podliatin.

Každá z týchto podmienok sa zvyčajne upravuje zahrnutím potravín do stravy - prírodnými zdrojmi potrebného vitamínu.

Choroby spojivového tkaniva

Niekoľko závažných ochorení môže byť príčinou porušenia výroby kolagénu, ktorý zabezpečuje silu cievnych stien:

Nedokonalá osteogenéza (ochorenie kryštálov);

Elastické pseudoksantómy a niektoré ďalšie.

Tieto ochorenia sú vrodené a, bohužiaľ, nie sú pripravené na úplné vyliečenie. Zvyčajne sa prihlásia už v ranom veku.

Ochorenia obehového systému

Jeho fungovanie je zabezpečené mnohými faktormi a poruchy v aspoň jednom z nich môžu spôsobiť modriny na tele.

Krvné doštičky sú zvyčajne zodpovedné za blokovanie poškodených ciev a zastavenie krvácania. Ak sa krvné doštičky nedokážu vyrovnať s ich funkciami, na koži sa môžu objaviť modriny a akékoľvek krvácanie bude mať vážne dôsledky.

Nedostatok koagulačných faktorov

V tomto prípade je každé poškodenie plavidla plné dlhotrvajúceho krvácania a výskytu hematómov. Jedným príkladom podobnej patológie je hemofília. "Bezproblémový" vzhľad modrín na tele je prvý zvonček a dôvod, prečo ísť na lekára.

Kŕčové žily

Výskyt modrín iba na nohách je dôkazom stagnácie krvi v cievach a prvých štádiách vývoja ochorenia.

Hemoragická vaskulitída je zápal steny krvných ciev, čo vedie k ich zničeniu. Táto podmienka vzniká v dôsledku zlyhania imunitného systému, keď telo začne napadnúť svoje bunky.

V niektorých prípadoch môže byť výskyt modrín dôkazom vývoja nádorových procesov. Ak sa objaví hematóm na pozadí ostrého úbytku hmotnosti, zvýšenie lymfatických uzlín, bledá pokožka, časté krvácanie z nosa, potom je to dôvod okamžitej liečby lekárovi.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa modriny môžu objaviť na tele bez zjavného dôvodu. Sú zvyčajne spôsobené chorobami sprevádzanými ďalšími príznakmi a príležitostné nevysvetliteľné podliatiny sa môžu vyskytnúť v neskorších štádiách ochorenia.

Závažné ochorenie pečene môže spôsobiť ľahké modriny, pretože pečeň nemôže produkovať dostatok krvných zrážacích faktorov. Okrem toho také ochorenia môžu sprevádzať žltá koža, spôsobiť svrbenie celého tela, opuch končatín a črevné krvácanie.

Ľahké modriny sú niekedy symptómy neskorých štádií chronického ochorenia obličiek. Takíto ľudia môžu mať ospalosť, necitlivosť na ruky a nohy, vracanie ráno, stolica s krvou.

Dlhodobé modriny môžu byť zaznamenané ľuďmi s cukrovkou. Je to spôsobené komplikáciami ochorenia krvných ciev. Najčastejšie sa na nohách nachádzajú modriny a sú znakom progresívneho cukrovky.

Nemôžete zriecť veku. U starších ľudí sa zvyšuje priepustnosť krvných ciev, kapiláry sú krehké a koža stráca pružnosť, stáva sa tenšou, a preto sa tvoria modriny často.

Ženy sú navyše náchylnejšie k tvorbe podliatin ako muži a ich podliatiny sa často objavujú z drobných zranení ramien, bokov a hýždí.

Všetky príčiny modrín sú ťažké na zozname. Aby sa nevystavovali neprimeranému riziku, je potrebné sa poradiť s lekárom. Podrobný krvný test a koagulogram pomôžu určiť príčinu "bezproblémových" modrín a zvoliť liečbu.

Kedy navštíviť lekára

Spravidla modriny zmiznú do dvoch týždňov. Ak sa objavia neprimerané modriny spolu s inými príznakmi, poraďte sa so svojím lekárom, napríklad:

Nie sú žiadne modriny dlhšie ako dva týždne;

Zlomeniny na nohách a iných častiach tela sú často pozorované bez zjavného dôvodu.

Neexistujú žiadne modriny bez dôvodu. Ak ste sa neublížili a neboli zranení, nemôžete vysvetliť dôvod jeho vzhľadu, znamená to, že je skrytý hlbšie a len vyšetrenia pomôžu odhaliť jeho dôvod.

Ako sa zbaviť modrín na tele

Najskôr sa musíte pokúsiť minimalizovať možnosť hematómu po úraze:

 1. Pripojte niečo studené. Nízka teplota vedie k zúženiu krvných ciev, prietok krvi do pomliaždeného priestoru sa zníži. Je rozumné aplikovať chlad v prvých hodinách (čím skôr, tým lepšie). Po 4-5 hodinách je to zbytočné.
 2. Použite tesnú obväzovú bandáž. Môžete ho nosiť dlhšie ako 2 hodiny po poranení, aby nedošlo k poškodeniu krvného obehu.
 3. Použite na mieste poškodenia špeciálny gél a masť (troxevasín, indovazín, voltaren, dexpanthenol). Toto sa môže vykonať skôr ako 6-8 hodín po poranení. Ak použijete liek skôr, opuch sa zintenzívni a modriny budú výraznejšie.

Tradičná medicína odporúča aplikovať listy kapusty alebo plátky zemiakov na hematómy (rozrezané na modrinu). Musia byť namontované a opotrebované niekoľko hodín.

Existuje mnoho ďalších domácich a ľudových liekov, ktoré možno použiť na zmiernenie bolesti, zápalu a urýchlenia vymiznutia modrín.

Existuje mnoho prírodných domácich liekov, ktoré môžete použiť na zníženie zápalu, zníženie bolesti a pomôcť pri tvorbe modrín rýchlejšie sa liečiť. Môžete mať mnoho z týchto liekov, ako sú čajové vrecká a aloe vera priamo na dosah ruky. Už som spomenul tieto prirodzené metódy liečby modrín, ktoré sú podporované vedeckými dôkazmi.

Tri hlavné príčiny modrín na tele, ktoré choroby ponechajú takéto známky

Čo spôsobuje krvácanie na koži?

Ďalšie názvy na subkutánne krvácanie sú hematómy, modriny, petechiae, purpura, červené škvrny na koži.

Príčinou krvácania kože môžu byť rozbité cievy, ktoré tvoria malé červené bodky s priemerom jedného až dvoch milimetrov, ktoré sa tiež nazývajú "petechiae".

Petechiae sa objavujú ako dôsledok kapilárneho krvácania.

Ak sa krv pod tkanivami zhromažďuje na veľkých plochách, je to už "purpura" a zmena farby kože v oblasti veľmi veľkých modrín sa nazýva "modrina".

Príčiny krvácania na koži

Príčiny krvácanie do kože môže byť nedostatok vitamínu C, hemoragická diatéza, navyše tieto prejavy sú pozorované v rikketsiozah kliešť, týfus, šarlach, osýpky, záškrt, intoxikácie drogami, hemoragickej horúčky, chorobu z ožiarenia, a niekoľko ďalších štátov.

Nezahŕňajúc bežné modřiny, krvácania na koži alebo slizniciach sú veľmi dôležitým príznakom mnohých, vrátane nebezpečných chorôb, pretože musia byť vždy kontrolované.

Erytém (sčervenanie kože) sa nesmie zamieňať s krvácaním.

Ekchymóza ( "modriny"), purpura a petechie v nadavlivaniine zbelie, a začervenanie erytém stráca intenzity, ktorý je potom vrátená pri ukončení tlaku na postihnutú oblasť kože.

Medzi najčastejšie príčiny hematómov sú považované za zranenie a poškodenie, autoimunitné ochorenia a alergické reakcie, starnutie kože, začiatkoch (petechie) ochorení a vírusových infekcií, ktoré ovplyvňujú zrážanie krvi, rádioterapie, chemoterapia, a rad ďalších spôsobov liečby, protidoštičkové lieky (Plavix, Klopidogrel), trombocytopénia, pri ktorej sa počet krvných doštičiek znižuje a dochádza k zvýšenému krvácaniu sprevádzané problémami so zastavením krvácania.

Okrem toho medzi tieto príčiny sú trombocytopénia a diopaticheskuyu purpura, leukémia, lieky, antikoagulanciá (warfarín, heparín), steroidy, aspirín, Henoch-Schönleinova purpury, ktorý je systémová vaskulitída, ktoré postihuje kapiláry, nádoby s mikrovaskulárnych arterioly, po kapilárnej venul, a Výsledkom je kožná hemoragická vyrážka, kĺby, obličky a gastrointestinálny trakt, sepsa je ovplyvnená.

Ako zabrániť krvácaniu na koži?

Aby sa zabránilo takýmto prejavom, je potrebné po prvé chrániť pokožku pred starnutím, aby sa predišlo zraneniam všetkými možnými spôsobmi, aby sa predišlo preťahovaniu kože. Pri škrabancoch alebo rezoch aplikujte tlak v pravom uhle, aby ste zastavili krvácanie.

Ak má osoba podobnú reakciu na liek, mali by ste požiadať svojho lekára, aby ste prestali používať tento liek.

diagnostika

V prípade krvácaní na koži je potrebné poradiť sa s lekárom, ak pacient z akéhokoľvek zjavného dôvodu nemá náhle krvácanie kože, ak sa zistí, že nedeformované modriny neprechádzajú.

Mali by ste byť pripravení na odpoveď, ak sa lekár po vyšetrení pýta na niekoľko otázok týkajúcich sa krvácania. Napríklad, či nedávne nehody alebo zranenia, chemoterapie alebo rádioterapie, celkovom stave zhoršenie, aký iný účel boli pacient nedávno inými lekármi, bolo tam vidieť v poslednej dobe opakovaného krvácania, používa Má pacient liek aspirín raz týždenne, okrem antikoagulantov (riedidiel krvi), ako je napríklad heparín alebo coumadín, má pacient tendenciu krvácať pokožku po prvom krvácaní, napríklad v detskom veku, napríklad počas rituálu brezaniya.

Na potvrdenie diagnózy sa vykonáva niekoľko diagnostických testov.

Toto je kompletný krvný obraz s počtom krvných doštičiek a rozdielom krvného obrazu, koagulačné testy vrátane protrombínového času a medzinárodného normalizovaného pomeru, biopsia kostnej drene.

V prípade, že steny ciev, strácajú svoju pružnosť a stávajú sa môže objaviť krehký krehkosť ciev, a potom sa v dôsledku i drobných poranení na tele pacienta začnú prejaviť ako krvácanie do pozoroval po biopsii petechií či podliatin a krvácanie.

Znížená vaskulárnej rezistencie v cievnej krehkosti môže dôjsť z dôvodu zápalu a toxických-alergických zmien po chrípkou alebo inými infekčnými chorobami, nefritídu, chronické angíny, reumatizmu, hypertenzie. Zvýšená vaskulárna krehkosť je často spôsobená chorobami krvného systému.

Zvyšovanie krehkosti krvných ciev pri znižovaní tónu cievnych stien sa považuje za priamy dôsledok nedostatku vitamínov P a C, to znamená rutínu a kyseliny askorbovej.

Rastyazhek.net

Všetko o rozťahovaní a zbavovaní sa

Sledujte nás
Tel: +91 123456789
E-mail: [email protected]

Slide Názov 1

Lorem ipsum dolor sedí amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas pulvinar nibh purus, eget convallis erat efficitur eget.

Slide Názov 2

Lorem ipsum dolor sedí amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas pulvinar nibh purus, eget convallis erat efficitur eget.

Slide Title 3

Lorem ipsum dolor sedí amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas pulvinar nibh purus, eget convallis erat efficitur eget.

Zlomeniny nôh - príčiny, znaky hematómov a spôsoby liečby

Pichanie na nohách je patologický proces, ktorý poukazuje na prítomnosť vážneho ochorenia. Navyše, takýto prejav môže niekoho upozorniť, pretože takéto formácie nevznikajú bez dôvodu. Bodové krvácanie môže vyzerať ako ploché, tak dlhé stopy a vo forme škvŕn guľatého tvaru, ktoré pripomínajú body. V každom prípade takéto prejavy naznačujú prítomnosť ochorenia v tele, takže existuje dôvod na konzultáciu s dermatovenerológom. Problém sa zhoršuje prítomnosťou ďalších klinických prejavov. Malo by byť podrobnejšie riešiť tento problém, zvážiť príčiny a mechanizmus jeho výskytu.

1 Príčiny akútneho krvácania

Je dôležité pochopiť, že podliatiny sa na nohách neobjavujú bez dôvodu, pretože tieto vonkajšie a vnútorné faktory sú nevyhnutné, čo vedie k vzniku špecifických stôp. Sú namaľované červenkastým odtieňom, dosahujú rozdielne veľkosti, od niekoľkých milimetrov až po pár centimetrov. Palpáciu nemožno zistiť vytvorením, pretože nevyčnievajú nad pokožku. Niekedy sú malé škvrny zmätené uhryznutím hmyzom, v takom prípade je potrebné analyzovať prítomnosť centrálneho otvoru.

Špecialisti klasifikujú krvácanie bodového typu ako pethychias. Výskyt týchto stavov možno vysvetliť krvácaním nevýznamnej mierky, inými slovami, sú to kapilárne krvácania na vnútornom povrchu kože, ako aj na povrchu slizníc. Hlavným dôvodom vzniku bodových útvarov je mechanické poškodenie, napríklad silná rana na povrchu kože. Petihias sa tvorí u pacientov rôznych vekových skupín, dokonca u detí.

V zriedkavých prípadoch bodové krvácanie na tvári je odpoveďou na zvracanie a silný kašeľ. Tento prejav je charakterizovaný silným napätím, v dôsledku ktorého sa kapiláry v oblasti oka roztrhajú a deti sú na to viac náchylné. Závažná črevná infekcia sprevádzaná zvracaním spôsobuje brušnú vyrážku v hrudníku, dolných končatinách a tvári, ako aj v prednej stene krčka maternice.

Pichanie na nohách je patologický proces, ktorý poukazuje na prítomnosť vážneho ochorenia.

Na nohách sa tieto formácie vyskytujú po silnom tlaku na pokožku, s malými léziami, nemusíte kontaktovať špecialistu. Bodové modriny na koži sa prejavia samy o sebe za pár dní, ak sa tak nestane, má zmysel konzultovať s lekárom. Niekedy sa príčinou stopy objavuje strmeňové spodné prádlo, napríklad pančuchy a ponožky. V tomto prípade sa vyrážka nachádza v tých oblastiach, kde bol tlak najväčší.

Vo viac zriedkavých prípadoch sú zistené modriny spôsobené trombocytopéniou. Toto ochorenie sa vyskytuje vtedy, keď hladiny krvných doštičiek v krvnom obehu klesajú. Táto podmienka sa vyskytuje po použití určitých liekov a môže sa tiež pripísať komplikáciám skupiny infekčných ochorení. Počas trombocytopénie dochádza k zhoršeniu procesu zrážania krvi pacienta a výsledkom tohto procesu je oprava tkaniva veľa času aj po malom oteru.

Treba poznamenať, že existuje množstvo ochorení, ktoré môžu viesť k vzniku takéhoto nepríjemného prejavu, ako sú subkutánne krvácanie na nohách a na iných miestach tela. Tieto ochorenia zahŕňajú nasledujúce názvy:

 • lupus;
 • Wegenerova granulomatóza;
 • skorbut;
 • reumatoidná artritída;
 • periarteritis nodosa;
 • purpura;
 • horúčka týfusu;
 • septikémia;
 • endokarditída infekčných druhov;
 • kiahne atď.

Toto nie je úplný zoznam chorôb, ale je to jeden z najbežnejších. Možno konštatovať, že presné krvácanie sa vzťahuje výlučne na prejavy patologických stavov alebo je výsledkom banálneho poškodenia. Ak stopy nezmiznú dlhú dobu a zdravotný stav sa zhorší, musíte navštíviť lekársku inštitúciu. Nepodceňujte taký zdanlivo nezanedbateľný prejav ako malé červené bodky, pretože to môže byť príznakom sepsy. Táto choroba je dôsledkom zápalových procesov, ktoré trvajú veľmi dlho a intenzívne.

2 Hematómy na nohách

Krvácanie na koži sa môže vyskytnúť u zdravých ľudí bez akýchkoľvek príčin a súvisiacich faktorov. V tomto prípade je dôležité venovať osobitnú pozornosť vášmu zdraviu, pretože problém môže byť naozaj dosť vážny. Často chudobné dievčatá s pomerne tenkou kožou čelia zvýšeným hematómom. To možno vysvetliť skutočnosťou, že v tomto prípade sú kapiláry umiestnené blízko povrchu, preto sú všetky mechanické manipulácie veľmi vnímané a dokonca aj dotyk spôsobuje tvorbu modrín. Tento typ pokožky je však extrémne zriedkavý a v tomto prípade bude jediným riešením viesť opatrný životný štýl a všetkým možným spôsobom sa chrániť pred poškodením.

Ak neberiete do úvahy mechanické poškodenie, v iných prípadoch sa tvoria hematómy u dospelých a detí z takých závažných dôvodov:

 1. Často sú problémy s hemostázou obehového systému. To znamená, že krvný tok a udržiavanie jeho tekutého stavu sú narušené. Táto patológia zvyšuje niekoľkokrát pravdepodobnosť vzniku krvných zrazenín. Choroba môže byť získaná aj dedičná. V druhom prípade môže byť choroba diagnostikovaná aj počas tehotenstva alebo bezprostredne po pôrode.
 2. Porucha zrážania krvi. Tento problém obehového systému je jednou z hlavných príčin predčasného pôrodu, ako aj tvorba podivných znakov na dolných končatinách.
 3. Hemoragická diatéza. Táto definícia je celá sada rôznych klinických prejavov. Ochorenie je charakterizované zvýšenou krehkosťou krvných ciev, je charakterizované nedostatkom hemoglobínu v obehovom systéme, ako aj výskytom hemofílie. Často sa takéto prejavy vyskytujú po infekčných ochoreniach.
 4. Nedostatok kyseliny nikotínovej a kyseliny askorbovej.
 5. Kŕčové žily spôsobujú na nohách malé modriny bez dôvodu.
 6. Ochorenie pečene.

Kŕčové žily spôsobujú na nohách malé modriny bez dôvodu.

Uvedené dôvody vyžadujú kvalifikovanú skúšku a kvalifikované zaobchádzanie. Je veľmi dôležité ihneď prejsť do lekárskeho zariadenia a dodržiavať všetky odporúčania ošetrujúceho lekára, aby sa obnovenie mohlo uskutočniť čo najskôr.

3

Skôr sme zistili, že ďalšia liečba priamo závisí od príčiny, ktorá viedla k výskytu hematómov. Treba poznamenať, že liečebná terapia by sa mala komplexne zaoberať, to znamená, že je potrebné použiť niekoľko faktorov, z ktorých každá bude pôsobiť na určitý aspekt. Napríklad jedna metóda odstráni príčinu prejavov, druhá odstráni stupeň modrín a tretí bude zameraný na zníženie pravdepodobnosti opakovaného výskytu tejto choroby. Pacientovi môžu byť predpísané nasledujúce postupy:

 • v pokročilých prípadoch a za prítomnosti závažného patologického procesu sa môže vyžadovať transfúzia krvi;
 • pri ukončení takej diagnózy ako hemoragickej diatézy sa používa hormonálna terapia, aby sa presnejšie použili glukokortikosteroidy. Z tohto dôvodu je možné zahusťovanie kapilárnych stien na normálne;
 • v prítomnosti kŕčových žíl špecialista predpisuje venotoniku - to sú špeciálne prípravy aktívneho účinku;
 • antikoagulanciá pomáhajú zvýšiť zrážanlivosť krvi, ktoré zabraňujú výskytu krvných zrazenín v cievnom systéme;
 • môžete posilniť kapiláry pomocou vitamínu K;
 • ako preventívne opatrenie sa používa liek ako Arnica;
 • avitaminóza môže byť vyliečená systematicky konzumujúcimi vitamíny, tieto látky výrazne posilňujú krvné cievy;
 • Masť heparínu sa ukázala pozoruhodne v boji proti hematómom, hlavnou úlohou je pravidelne používať hematómy. Vzhľadom na účinnú látku - heparín - krv v postihnutej oblasti sa rýchlo vstrebáva;
 • moderný farmaceutický priemysel ponúka množstvo účinných prostriedkov na zvládnutie modrín na koži rôznych etiológií, niektoré z nich sú "záchranca", "Troxevasin" a "Troxerutin".

Použitie liekov tiež prináša pozitívny výsledok pre kŕčové žily, ale predpisuje liečbu výhradne špecialistom. Používanie drog je vhodné len v počiatočných štádiách, ale s bežiacimi formami je nemožné robiť bez radikálnejšej terapie, ktorá zahŕňa chirurgickú operáciu.

Bojové modriny na pokožke sú dlhý proces, najmä ak je príčinou tohto stavu vážny patologický proces. Spočiatku sa môžu použiť konzervatívne spôsoby liečby, ale pri absencii požadovaného výsledku sa prenášajú iné typy lekárskej terapie. Zvýšenie účinnosti môže byť spôsobené populárnymi metódami, napríklad recenzie na rôznych fórach dokazujú účinnosť čerstvých zemiakov proti hematómu. K tomu je potrebné, spolu s pokožkou, trieť zemiaky na malú látku a pripevniť k poškodeniu. Zhora je potrebné fixovať kompresiu polyetylénom a bezpečne obaľovať.

Subkutánne krvácanie (hematóm)

Alternatívne názvy: modriny; červené škvrny na koži, hematóm, petechiae

Krvácanie kože (pod kožou) sa môže vyskytnúť v dôsledku prasknutia krvných ciev, ktoré tvoria malé červené bodky (tzv. "Petechiae" - škvrny na koži alebo slizniciach s priemerom 1-2 mm vyplývajúcim z najmenších kapilárnych krvácaní). Krv sa môže tiež zhromažďovať pod tkanivami vo veľkých plochých plochách (to je "purpura") alebo v oblasti veľmi veľkých modrín ("modrina").


Krvácanie z kože je typickým znakom hemoragickej diatézy, avitaminózy C; pozorované pri mnohých ochoreniach (tyfus, rickettsióza viazaná na kliešť, šarlach, difterický vírus, osýpky, hemoragická horúčka, intoxikácia liekom, choroba z ožiarenia atď.).

Okrem bežných poranení sú krvácanie na koži alebo slizniciach veľmi dôležitým znakom a mali by sa vždy skontrolovať. Sčervenanie kože (erytém) sa nesmie zamieňať s krvácaním. Ekchymóza (škvrny na koži modročernej farby spôsobené krvácaním do okolitého tkaniva v dôsledku zranenia alebo spontánneho úniku krvi z krvných ciev - napríklad pri niektorých ochoreniach krvi, krvácaní do kože alebo slizníc, ktorých priemer obvykle presahuje 3 mm; Životná ekchymóza sa často označuje ako "modriny"), purpura a petechiae sa pri stlačení nezmazávajú (nevyblednú). Sčervenanie rovnakého erytému sa znižuje a potom sa vráti, keď prestanete stlačiť postihnutú kožu.

Bežné príčiny hematómov


- poškodenie alebo zranenie;
- alergické reakcie;
- autoimunitné poruchy;
- vírusové infekcie alebo ochorenia ovplyvňujúce zrážanie krvi;
- trombocytopénia (stav charakterizovaný znížením počtu krvných doštičiek pod 150 × 109 / l, čo sprevádza zvýšené krvácanie a problémy so zastavením krvácania);
- lekárske ošetrenie vrátane radiačnej (radiačnej) terapie a chemoterapie;
- protidoštičkové lieky, ako je klopidogrel (Plavix);
- pomliaždeniny;
- deti (petechiae najčastejšie u novorodencov);
- starnutie pokožky;
- idiopatická trombocytopenická purpura;
- Schonlein-Henochova purpura (systémová vaskulitída postihujúca arterioly mikrovaskulatúry, kapiláry a postkapilárne venuly, klinicky často sa prejavujúca kožná hemoragická vyrážka v spojení so škodou na kĺboch, zažívacom trakte a obličkách);
- leukémie;
- liečivá;
- antikoagulanciá, ako je warfarín alebo heparín;
- aspirín;
- steroidy;
- sepsa.

Diagnostika a liečba hematómov

Chráňte svoju pokožku pred starnutím. Zabráňte zraneniu, ako je prekážka na ostrých alebo hrubých predmetoch. Neťahajte pokožku. Pre rezy alebo škrabance použite tlak v pravom uhle, aby ste zastavili krvácanie.
Ak má osoba reakciu na liek, mal by zistiť od svojho lekára, či má prestať užívať liek. V opačnom prípade je potrebné dodržiavať predpísanú liečbu na liečenie základných príčin problému.

Je potrebné konzultovať s lekárom, ak:

- pacient mal náhle krvácanie kože bez zjavného dôvodu;
- pacient si všimol, že nevysvetliteľné modriny neodišli.

Lekár preskúma a môže požiadať o nasledujúce otázky o krvácaní:

- či má pacient nedávne zranenie alebo nehodu;
- či bol pacient v poslednom čase chorý;
- či má pacient radiačnú terapiu alebo chemoterapiu;
- aké ďalšie metódy liečby boli predpísané pacientovi;
- či pacient užíva aspirín viac ako raz za týždeň;
- či pacient užíva coumadin, heparín alebo iné riedidlá krvi (antikoagulanciá);
- či došlo k opakovanému krvácaniu;
- či má telo pacienta vždy tendenciu krvácať kožu;
- či pacient začal krvácať v detstve (napríklad počas obriezky obriezky);
- prvé krvácanie začalo kvôli chirurgickému zákroku alebo keď musel byť vytiahnutý zub.

Môžu sa vykonať tieto diagnostické testy:

- koagulácia testov vrátane INR (medzinárodný normalizovaný pomer) a protrombínového času (PT);
- kompletný krvný obraz s počtom krvných doštičiek a rozdielom krvného obrazu;
- biopsia kostnej drene.

Príčiny a liečba krvácaní na pokožke

Petechiálne krvácanie je malé krvácanie pod kožou, ktoré sa objavuje smerom von ako malé bodky na epiteliálnej výstelke. Priemer petechie nie je väčší ako jeden až dva milimetre. Nie je to nezávislé dermatologické ochorenie, ale prejav patologických zmien v ľudskom tele.

Prečo sa zobrazuje?

Takéto formácie sa môžu vyskytnúť bez ohľadu na vek alebo pohlavie osoby, ale stále existuje určitá lokalizácia určitých kategórií ľudí.

Petechiálne krvácanie sa vyskytuje z nasledujúcich niekoľkých dôvodov:

 1. Zranenia - pod vplyvom silného tlaku alebo mechanického nárazu na kožu sa rozpadnú malé kapiláry, z vlastného lôžka vyteká krv v malom množstve.
 2. Ochranné reflexy - zahŕňajú kýchanie, kašeľ, vracanie, v tomto prípade sa tvoria petechiae na tvári, a to v oblasti očí. Táto etiológia je charakteristickejšia pre deti a dospievajúcich.
 3. Krvné patológie - malé body sa môžu stať príznakom takejto vrodenej alebo získanej patológie, ako je trombocytopénia - nedostatočné množstvo krvných doštičiek v krvi, čo prispieva k zlej koagulácii a rôznym krvácaním.
 4. Chemické látky - v tomto prípade by sa mala venovať väčšia pozornosť liekom, ktoré spomaľujú tvorbu krvných zrazenín - protidoštičkové látky, pri ich vedľajších účinkoch pokyny naznačujú výskyt petechií.
 5. Zápal - táto kategória zahŕňa choroby spôsobené patogénnou mikroflórou (infekčná endokarditída, týfusová horúčka, kiahne) a autoimunitné ochorenia (systémový lupus erythematosus, periarteritis nodosa).
 6. Hypovitaminóza - nedostatok kyseliny askorbovej (vitamín C) vedie k krehkosti malých ciev a ich čiastočnej deštrukcii.
 7. Pôrod - petechiae sa tvoria ako u matky, tak aj u novorodenca, pretože od narodenia dieťaťa dochádza k silnému fyzickému zaťaženiu tela a vo všeobecnosti k stresovej situácii.

Patogenéza je pomerne jednoduchá. Pod vplyvom jedného alebo viacerých faktorov, stena kapiláry pod kožou nestoja, zlomí, minimálne množstvo krvi prechádza do medzibunkového priestoru.

Súčasne sú doštičky aktivované, majú tendenciu k miestu lézie a pokúšajú sa "uzavrieť" otvor. Agregácia trombocytov - sú to malé červené bodky v epiteliu.

príznaky

Petechiálne krvácanie samé o sebe neprináša žiadny nepríjemný pocit, pacient si ich na začiatku ani nevšimne. Skutočnosťou však je, že tieto formácie, ako sa už uviedlo, sa samy neobjavujú, sprevádzajú rôzne choroby, ktoré majú jasný klinický obraz.

Keď sú systémy autoimunitných orgánov poškodené, zaznamenávajú sa poruchy funkcie imunitného systému, ktoré produkujú protilátky proti vlastným zdravým bunkám tela. V tomto prípade symptómy zahŕňajú bolesť v oblasti malých a veľkých kĺbov, svaly, nádych dýchania, nadmerné potenie, nepohodlie alebo bolesti za hrudnou kosťou.

Vývoj infekcie sprevádza nielen petechiálne krvácanie, ale aj zvýšenie srdcovej frekvencie, zvýšenie telesnej teploty až do horúčkového stavu, slabosť a zvýšená únava na pozadí predchádzajúceho fyzického a psychického stresu.

Počas trombocytopénie sa subkutánne krvácanie začína malými bodmi, ale potom sa ich priemer zvyšuje, keď krv opúšťa svoje vlastné lôžko, vytvárajú sa hematómy (modriny).

Pri všetkých takýchto prejavoch musíte kontaktovať svojho lekára, aby ste stanovili diagnózu a konzultovať úzke špecialistov.

diagnostika

Predbežnú diagnózu urobil lekár na základe údajov získaných počas rozhovoru s pacientom a všeobecného vyšetrenia. Laboratórne a inštrumentálne metódy sú predpísané na potvrdenie údajnej choroby.

Výskumný plán priamo závisí od klinického obrazu, ale štandardná analýza sa zvažuje na štúdium zloženia krvi a moču. V krvi môže dôjsť k zníženiu hladiny krvných doštičiek počas trombocytopénie, zvýšeniu leukocytov so zmenou vľavo a zvýšeniu rýchlosti sedimentácie erytrocytov v zápalovom procese.

Zmena moču je možná pri masívnom krvácaní, v tomto prípade sa v analýze objavia červené krvinky (hematúria). Ďalej sa krvná plazma vyšetruje na prítomnosť určitých protilátok a izolujú sa patogény, ak existujú.

Inštrumentálna diagnostika sa tiež zameriava na definíciu pôvodnej patológie. Zahŕňa elektrokardiografiu, ultrazvukové vyšetrenie orgánov, röntgenové, počítačové a magnetické rezonančné zobrazovanie a ďalšie.

Konzultácia s dermatovenerológom.

Terapia a prognóza

Cieľom liečby je zníženie krvácania, potlačenie symptómov a odstránenie etiologického faktora po ukončení všetkých patogenéz.

S mechanickým účinkom na pokožku je potrebný studený kompres, ktorý eliminuje bolestivý syndróm, znižuje krvácanie v dôsledku kŕčov ciev a zabraňuje ďalšiemu rastu malých erupcií.

Vývoj infekcie vyžaduje lekára predpísaním antibakteriálnych látok, zvyčajne sa používajú širokospektrálne antibiotiká, ale ak sú informácie o náchylnosti patogénu na niektoré lieky, liek sa vyberie individuálne.

Lokálne alebo systémové použitie steroidných a nesteroidných protizápalových liekov je možné na zmiernenie zápalu.

Ak chcete zvýšiť a stabilizovať imunitný systém, stimulovať obranyschopnosť tela, je potrebné priradiť komplex biologicky aktívnych látok pozostávajúci z povinnej kyseliny askorbovej a nikotínovej, retinolu, tokoferolu a vitamínov B.

Prognóza je priaznivá s vhodnou liečbou a včasnou diagnózou. Vývoj komplikácií závisí od skupiny patológie a závažnosti priebehu ochorenia, pretože dôsledky sa môžu meniť až po masívnu stratu krvi a smrť.

Prečo sa podliatiny objavujú na tele bez akéhokoľvek dôvodu

Dobrý vzhľad je dôležitým parametrom v živote každého človeka, pretože to je to, čo ľudia v prvom rade venujú pozornosť pri pohľade na osobu. Najprv sa vzťahuje na otvorené časti tela. Preto, keď sa modriny objavia na koži bez dôvodu, mnohí sa začínajú obávať svojho zdravia. Aby ste predišli chybe, stojí za pochopenie dôvody, ktoré to vedú.

Mechanizmus vzhľadu

Po zasiahnutí pevného predmetu s časťou tela sa objaví bolesť a na mieste nárazu dochádza k začervenaniu kože a po určitej dobe získa modrofialový odtieň. Dotknutie sa tejto oblasti spôsobuje bolesť. Modrá farba kože v bode nárazu indikuje vnútorné krvácanie.

Je to spôsobené tým, že v dôsledku traumy mäkkých tkanív pod kožou sú malé cievy poškodené a krv z nich preniká do podkožného priestoru.

Ďalej vzniká hematóm. Kvôli hemoglobínu obsiahnutému v krvi dostáva dostatočný odtieň. Spočiatku má fialovo-červenú farbu, ale po určitej dobe sa farba mení a nadobúda fialový, fialový alebo žlto-zelený odtieň. Je to spôsobené produktmi rozkladu hemoglobínu - biliverdínu, ktorý má zelenú farbu, rovnako ako bilirubín so žlto-červeným pigmentom.

Predpokladá sa, že v dolných častiach ľudského tela v nádobách s vyšším tlakom. Z tohto dôvodu, čím nižšie bolo poškodenie, tým dlhšie sa tvoria modriny a hematóm.

Tento proces je prirodzený pre telo a vyskytuje sa u každého človeka, úplne vymizne bez stopy.

Ale sú to modriny, bez zranení, napríklad v procese spánku v noci. Takéto situácie sú spojené s negatívnymi zmenami, ktoré sa vyskytujú v tele, a preto naznačujú možnú prítomnosť závažných patologických stavov.

Príčiny hematómov a modrín

Keď sa na tele objaví jedno alebo niekoľko modrín bez zjavného dôvodu, objavia sa nové a systematicky sa stávajú, stojí za to znepokojovať. Táto situácia naznačuje prítomnosť vnútorných ochorení v tele. Ak chcete diagnostikovať a identifikovať presné príčiny, odporúča sa konzultovať s lekárom. Vykoná prieskum a zhromaždí potrebné analýzy.

Hlavné faktory vedúce k vzniku modrín bez fyzickej expozície sú:

 • Poruchy zrážanlivosti krvi, indikujúce hemoragický syndróm;
 • Kŕčové žily;
 • Používanie liekov, ktoré vedú k zriedeniu krvi;
 • Cievne choroby;
 • Nedostatok kyseliny askorbovej v tele.

Zlomeniny krvných ochorení

Krvné patológie sú kategóriou chorôb pozostávajúcich z mnohých chorôb. Ich vonkajšie príznaky sa objavujú ako modriny na ľudskom tele, bez poškodenia.

Hemoragická vaskulitída

Táto choroba sa považuje za najčastejšiu príčinu vzniku modrín na tele. Z tohto dôvodu imunita človeka začína považovať krvné cievy za cudzie predmety, ktorých odstránenie vylučuje protilátky. To vedie k ztenčovaniu ich steny, po ktorej nasleduje ich bolesť bez vonkajších vplyvov na ne. Aby sme pochopili, že dôvod vzniku hematómov spočíva práve v tomto, je potrebné mať charakteristické znaky:

 • Vzhľad modrín na tele sa objavuje symetricky na oboch stranách;
 • Hlavným miestom výskytu hematómov je povrch, kde dochádza k rozšíreniu ramien, nôh a iných končatín;
 • Zriedkavejšie sú prejavy lokalizované na povrchoch nôh, dlaní a tiež na tvári;
 • Hematómy sú spočiatku malé;
 • Ak sa v okolí nachádza niekoľko modrín, po určitej dobe sa stanú jediným bodom.

Trombocytopatia a trombocytopénia

Existujú aj ďalšie patológie, ktoré vedú k vzniku modrín na ľudskom tele. V lekárskej terminológii sa nazýva častejšie ako choroba krvných doštičiek.

Trombocytopatia je vrodené ochorenie alebo hemostázová porucha získaná v priebehu času. Vyvíja sa u ľudí z dôvodu podradnosti krvných doštičiek, ale s normálnym počtom.

Z tohto dôvodu dochádza k silnému krvácaniu, ku ktorému dochádza aj pri malých zraneniach, koži a sliznici je poškodená.

Príležitostné podliatiny pod kožou bez akéhokoľvek dôvodu hovoria o vnútornom krvácaní, ktoré ohrozuje zdravie a život.

Trombocytopénia je závažná patológia, pri ktorej hladina krvných doštičiek rýchlo klesá. K tomu dochádza v dôsledku zlého vývoja krvných buniek alebo ich intenzívneho rozpadu. Ak má osoba podobnú chorobu, často sa vyskytuje krvácanie z nosa, môže sa objaviť v slizniciach a pod kožou sa tvoria veľké hematómy a modriny.

Patológia spojivového tkaniva

Patria medzi ne aj viaceré ochorenia súčasne, počas ktorých dochádza k narušeniu produkcie kolagénu, ale aj kľúčového proteínu, ktorý sa používa na vytvorenie a posilnenie stien krvných ciev. Medzi ne patria:

 • Nedokonalá osteogenéza;
 • Elastický pseudoxant;
 • Iné choroby.

Steroid a lieky

Niekedy výskyt hematómov na tele, ako aj modriny, nepredstavuje dôvod na obavy a ohrozenie tela. Takéto prejavy sú vedľajším účinkom užívania určitých liekov.

Teda vývoj subkutánnych modrín je purpura, jeden z medicínskych symptómov, ktoré sa objavujú po dlhom použití glukokortikoidných liečiv, napríklad na liečenie autoimunitných patológií.

Ak je príčinou vedľajší účinok užívania liekov, nie je dôvod na obavy. Zvyčajne po ukončení terapie zameranej na odstránenie ochorenia alebo na zníženie dávky tento symptóm zaniká sám.

Hematómy sa môžu objaviť v dôsledku dlhodobého užívania antidepresív, analgetík, antiastmie alebo protizápalových liekov. Ukončenie prijímania alebo používanie analógov eliminuje modriny.

Nedostatok vitamínov

Nedostatočné množstvo jedného z troch vitamínov vedie k vzniku tohto príznaku:

Nedostatok vitamínu R. Nízke množstvo vitamínu P v tele vedie k problémom s tvorbou kolagénu. V dôsledku toho sa steny krvných ciev zúžia, ich krehkosť a priepustnosť krvi sa zvyšujú. Z tohto dôvodu sa objavujú modriny bez zjavného dôvodu. Okrem toho je ich prítomnosť sprevádzaná zvýšenou podráždenosťou, poruchou funkcie tráviaceho traktu, vracaním, hnačkou. Citlivosť na pokožku na akékoľvek dráždidlá, ultrafialové, kozmetické alebo chemikálie pre domácnosť sa zvyšuje.

Nedostatok vitamínu C. Z dôvodu nedostatku vitamínu C v ľudskom tele sa zvyšuje vaskulárna krehkosť, čo vedie k veľkému množstvu hematómov v dolných končatinách, stehnách a bicepsoch. Preto ďalšie príznaky nízkeho množstva tohto prvku sú časté prechladnutie, chronická únava, zvýšená ospalosť a vypadávanie vlasov. Ak súčasný nedostatok vitamínov C a P je prítomný v ľudskom tele, vedie to k zníženiu hladiny vápnika v krvi.

Nedostatok vitamínu K. Keď telo nemá tento vitamín, rýchlosť zrážania krvi klesá. Preto aj malé pretrhnutie steny cievy vedie k modrínam a hematómu. To je spojené s náhlym krvácaním z nosa. Navyše, dokonca aj s malými rezmi alebo škrabancami po dlhú dobu nie je možné zastaviť krv.

Ochorenia Randyu-Oslera

Je to zriedkavá kongenitálna patológia, počas ktorej ľudské cievy nemajú ani vonkajšiu ani svalovú membránu. Preto sa časom rozširujú a vytvárajú malé kožné škvrny pod kožou.

Ochorenie je odlišné v tom, že počas cvičenia sa počet malých hematómov okamžite zvyšuje a existuje významné riziko krvácania. Existuje krvácanie z nosa. Z tejto choroby sa dnes nedá úplne zotaviť.

Kŕčové žily

Toto je patológia, keď nastane patologická deformácia žíl: zväčšenie veľkosti, vyvýšeniny alebo zvlnenie. Najčastejšie lokalizované na nohách. S takou chorobou sa objavuje opuch a stála únava nohy, niekedy aj kŕče svalov lýtka. Často sa objavujú modriny na nohách vedľa opuchnutých žíl a vytvára sa špecifická cievna mriežka.

Infekčné choroby a onkológia

Po infekčnej patológii bez príčiny sa môže tvoriť modrina na ľudskom tele. To isté platí aj pre prítomnosť rakoviny. Ak chcete zistiť presnú povahu výskytu hematómu, je potrebné navštíviť kvalifikovaného lekára a vykonať úplné vyšetrenie. Následná liečba sa bude vykonávať prísne individuálne.

Hormonálne zlyhanie

Ak sa používa antikoncepcia alebo keď nastane menopauza, zmena hormonálneho pozadia v ženskom tele sa pozoruje pokles hladiny estrogénu. Preto začína pokles viskozity krvi a objavujú sa veľké a ľahké hematómy. Po 4 - 5 dňoch prejdú rýchlo. Tento faktor je sprevádzaný zhoršením fungovania pamäti, poklesom koncentrácie pozornosti, problémami so spánkom, závratmi.

Ďalšie dôvody

Vzhľad modrín na ľudskom tele sa vyskytuje aj v dôsledku hypertenzie, reumatizmu, ochorenia obličiek alebo chronickej tonzilitídy. S cieľom presne identifikovať tento faktor sa vykoná analýza, ktorá odhaľuje hladinu krvných doštičiek, ako aj zrážanie krvi.

Liečba liečiv

Rýchla eliminácia podliatin zvyčajne nefunguje. Ale ak po objavení sa hematómu je operatívne priložiť k nemu chlad - to zníži jeho veľkosť a úroveň bolesti. Ak sa to neurobilo prvýkrát, stojí za to použiť lieky na liečbu.

Lekári odporúčajú použitie heparínovej masti. Urýchľuje rozpúšťanie krvi pod kožou a znižuje čas na odstránenie vonkajšej poruchy. Táto masť má analgetický účinok v dôsledku prítomnosti anestetika a benzokokaínu.

Takéto prostriedky sa nepoužívajú, keď dochádza k narušeniu integrity kože, trombóze alebo inkompatibilite lieku s nesteroidnými protizápalovými liekmi, ktoré sa používajú na elimináciu bolesti.

Ďalšími druhmi liekov sú troxevazínová masť. Urýchľuje elimináciu defektu niekoľkokrát a posilňuje steny krvných ciev.

Na dosiahnutie maximálneho terapeutického účinku liečby sa mast troxevasin používa spolu s použitím tabliet vo vnútri alebo troxivazínových kapsúl.

Ak sa modriny objavili ako dôsledok avitaminózy, keď telo nemá kyselinu askorbovú alebo vitamín P, na odstránenie prejavov postačí jednoducho ich naplniť do tela. Vykonáva sa to spotrebovaním nasledujúcich produktov:

 • Morské ryby;
 • greeny;
 • Čierne ríbezle;
 • Citrus: citrón, pomaranč, mandarinka;
 • Kuracie vajcia;
 • Kefír alebo iné fermentované mliečne výrobky.

Dnes lekárne predávajú rôzne diétne doplnky, ktoré dodávajú telu dennú dávku vitamínov a stopových prvkov.

Ľudové prostriedky na potlačenie modrín

Tradičná medicína zahŕňa použitie nasledujúcich nástrojov na odstránenie hematómov:

 • Cibuľu trenie na strúhadle a pridá sa 1 polievková lyžica. lyžica soli. Tento nástroj je zabalený do gázy, po ktorom sa aplikuje denne ako kompresia na modrinách. Procedúra sa vykonáva denne, aby sa odstránila chyba.
 • Zemiakový škrob sa mieša vo vode, aby sa dosiahla konzistencia kaše. Výsledný nástroj sa aplikuje na postihnutú oblasť a ponechá sa pol hodiny. Zníženie viditeľnosti príznaku sa stáva viditeľné po 2 dňoch.
 • Deň po objavení modriny alebo hematómu sa aplikuje jódová sieť na zlepšenie krvného obehu.

Prevencia a všeobecné odporúčania

Zvratky sa neobjavujú bez dôvodu. Predchádza to určité odchýlky vo fungovaní jednotlivých orgánov alebo systémov tela alebo choroby. Hlavná časť faktorov vedúcich k výskytu hematómov je prístupná terapeutickej liečbe, ale mala by sa začať bezprostredne po vzniku defektu.

Aby sa zabránilo bezpodmienečnému výskytu modrín na tele, je potrebné vyváženú stravu s vitamínmi a minerálmi. To posilní steny ciev a kapilár. Je dôležité sledovať stav vnútorných orgánov a vyhnúť sa používaniu liekov, ktoré porušujú zrážanlivosť. Je potrebné hrať šport a brať kontrastnú sprchu. Odporúča sa, aby sa pravidelne podrobili vyšetreniu organizmu na prítomnosť ochorení alebo patológií orgánov.

Čo spôsobuje modriny na telách žien bez dôvodu

Každý človek padol a dostal modriny a na jeho tele sa objavili modriny. Ale niekedy nemôžu byť spojené so zranením. Pozrime sa, prečo existujú modriny na tele bez príčiny u žien, na ktorých častiach tela sa objavujú a spôsoby ich liečby.

Príčiny modrín na ženskom tele

Pred liečbou choroby musíte poznať príčiny jej výskytu. Zvratky, vo vedeckej terminológii nazývané hematómy, sú kolekcia krvi pod kožou, ktorá sa tvorí, keď sa kapiláry a väčšie cievy zlomia. To isté sa deje pri rezaní - až potom sa pokožka poškodí. A pri hematómoch dochádza k vnútornému pretrhnutiu krvných ciev bez otvorenej rany. Zvyčajne sú spôsobené mechanickým poškodením (zranenie), takéto modriny na tele prechádzajú rýchlo.

Hematómy na rôznych miestach tela (na nohách a rukách, dlani, chrbte) sú niekedy znaky vážneho narušenia tela. To znamená, že krvné cievy sú poškodené v dôsledku vnútorných ochorení.

Je to dôležité! U starších žien je častým výskytom nežiaduce cievne poškodenie ciev, pretože sú staršie.

Na nohách

Príčinou hematómov je zvýšená alebo dlhotrvajúca fyzická námaha - napríklad pre predajcov, ktorí stáli na jednom mieste dlhú dobu. Krv v žilách stagnuje, môže dôjsť k poškodeniu krvných ciev (obvykle vo večerných hodinách alebo po spánku). Bojovať s týmto je jednoduchý - mali by ste chodiť viac a cvičiť, pravidelne udržiavať nohy vo vyvýšenom postavení.

Ďalšou možnosťou, prečo sa hematómy objavili len na nohách - kŕčové žily. Toto ochorenie sa môže objaviť po pôrode. Je tiež sprevádzané silným rozšírením ciev v nohách a opuchom vo večerných hodinách. Jeho príznaky sú rozmanité, takže ak máte podozrenie na ochorenie kiahne, potrebujete kontaktovať špecialistu.

Je to dôležité! Kŕčové žily - bežná choroba, je diagnostikovaná u 70-80% žien. Táto choroba nie je život ohrozujúca, ale je sprevádzaná nepríjemnými pocitmi, môže viesť k tvorbe trofických vredov. Liečte to je potrebné.

Na rukách

Patológie krvi a cievnych systémov vedú k vzniku modrín na rukách. Ide o nebezpečnú skupinu príčin hematómu - množstvo ochorení je sprevádzaných takýmto symptómom (difúzne choroby spojivového tkaniva, rakovina krvi, rôzne vaskulitídy). Pri reumatoidnej artritíde sú modriny na rukách kvôli zvýšenej krehkosti ciev iba nepriamym znakom základnej patológie.

Hemoragická vaskulitída spôsobuje hematómy v dôsledku poškodenia steny mikroskopov, čo vedie k krvácaniu pod kožou a farebným škvrnám na ramene. Okrem toho môžu byť k tejto skupine prisudzované ochorenia kardiovaskulárneho systému, zlé zrážanie krvi (hemofília), anémia s nedostatkom železa a leukémia. Nezávisle určiť presnú príčinu modrín na jeho rukách je nemožné - potrebujú odbornú radu.

Na storočie

Je to zriedkavý typ modriny, ale ak sa na viečkach objavujú hematómy, je to dôvod na obavy. Môžu to byť príznakom rakoviny, rozvoja rakoviny krvi. Pod týmto názvom sa ukrýva celá skupina orgánových nádorov spojených s hematopoetickým systémom (kostná dreň, lymfatické uzliny).

Pri malígnom novotvaru sú hematómy na očné viečka sprevádzané inými príznakmi - zvracanie, závrat, zvýšené potenie, slabosť a strata hmotnosti. Akonáhle žena má podozrenie na nádor, je potrebné ju vyšetriť v lekárskej inštitúcii. Poranenia očných viečok sú prvými príznakmi, v tomto štádiu je rakovina stále liečiteľná.

Taktiež sa objavujú modriny na očných viečkach so zvýšenou krehkosťou kapilár, ochorením obličiek, nedostatkom vitamínov.

Zlomeniny na kolenách a žalúdku

Zlomeniny na týchto častiach tela sú zvyčajne spôsobené menej závažnými príčinami, ako je hypovitaminóza - nedostatok vitamínu C (kyselina askorbová) a rutínu v tele, v dôsledku čoho sa nádoby stanú krehkými a krehkými. Na prevenciu výskytu hematómov potrebujete piť askorutín, potom pomliaždenia zmiznú.

Ak táto liečba nepomôže - problém je v hormonálnej poruche. Toto sa pozoruje počas menopauzy, keď je narušený normálny metabolizmus. Vaječné vaječky nevyvolávajú dôležitý hormonálny estrogén, cievy stratia svoju elasticitu a stanú sa krehkými. Takéto porušenia môžu byť jednorazové a trvalé. V druhom prípade musíte konzultovať s lekárom - trvalé modriny môžu indikovať dysfunkciu štítnej žľazy alebo pečene, ochorenia krvného systému.

Všeobecné odporúčania pre manifestáciu

Aby sa zabránilo tvorbe podliatin bez udania dôvodu, žena by mala dodržiavať tieto pravidlá:

 • Nepokúšajte sa liečiť pravidelné modriny s krémami alebo masťami;
 • choďte na kliniku a vyšetrite ho hematológ;
 • nezabudnite pred časom - zmeny súvisiace s vekom, nedostatok vitamínov alebo nadmerné cvičenie;
 • postupujte podľa stravy.

Po kontaktovaní špecialistu musíte prísne dodržiavať jeho odporúčania, aby ste predišli opätovnému objaveniu sa hematómov na tele.

Liečebné metódy

Liečba hematómov závisí výlučne od príčiny ich výskytu. Príznaky môžu byť eliminované rôznymi ľudovými prostriedkami (fyziologická kompozícia, adekvátna výživa, fyzická aktivita) a lieky (Bruise off, krémy s badagiou). Ale to problém nerieši ako celok. Len preto, že sa objavujú modriny - ak sú nádoby poškodené bez vonkajšieho vplyvu, telo potrebuje liečbu.

Keď hypovitaminóza vyžaduje pridávanie do potravy vitamín C (divoká ruža, čierny ríbezľ, korenie). Hormonálne poruchy sa liečia špeciálnymi liekmi, ktoré predpisujú endokrinológ alebo gynekológ. Ak je podozrenie na onkologickú chorobu, je potrebné odvolať sa na odborníka - samošetrenie je neprijateľné.

V tejto chvíli môže nastať otázka: ktorý lekár sa má obrátiť, ak modriny majú také rôzne príčiny. Pri silných modrinách, ktoré sú zvyčajne príčinou farebných škvŕn na tele, sú napísané chirurgovi alebo traumatológovi. V iných prípadoch je potrebné navštíviť hematológov - špecialista na ochorenia krvi a kostnej drene. Po vykonaní primárneho vyšetrenia bude poslaný onkológovi (ak existuje podozrenie na rakovinu), endokrinológovi (ak je to hormonálna príčina) alebo reumatológovi (s vaskulitídou). V prípade patológie krvného systému, sám hematológ predpíše liečbu. Ak na klinike nie je takýto špecialista, môžete kontaktovať lekára.

Hematómy a modriny v rôznych častiach tela môžu byť symptómom vážnych ochorení krvi, hormonálneho systému alebo celého tela. Preto sa pravidelne objavujú modriny na miestach, ktoré neboli vystavené mechanickému poškodeniu - mali by ste sa určite obrátiť na špecialistu.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

trombocytopénia

Trombocytopénia je kvantitatívne porušení hemostázy krvných doštičiek, charakterizované znížením počtu krvných doštičiek na jednotku objemu krvi. Klinické príznaky trombocytopénie zahŕňajú zvýšené krvácanie z poškodenej kože a sliznice, citlivosť na modriny a purpura, spontánne krvácanie rôzne lokalizácií (nazálnej, gingiválna, žalúdka, maternice, atď.).

Intracraniálna hypertenzia - čo to je, príčiny a liečba

Intrakraniálna hypertenzia je zvýšený tlak v lebke. Intrakraniálny tlak (ICP) je sila, ktorou je intracerebrálna tekutina pritlačená k mozgu.Jeho nárast je zvyčajne spôsobený nárastom objemu lebečnej dutiny (krv, cerebrospinálna tekutina, tkanivová tekutina, cudzorodé tkanivo).

Revízia mitrálnej nedostatočnosti, 1, 2 a zvyšné stupne ochorenia

Z tohto článku sa dozviete: čo je nedostatočnosť mitrálnej chlopne, prečo sa vyvíja, ako sa prejavuje. Rozsah ochorenia a jeho črty. Ako sa zbaviť nedostatku mitrálnej chlopne.

Utesnenie aortálnej steny a aortálnej chlopne

Aorta je najväčšia nádoba v ľudskom tele, prostredníctvom ktorej sa cez menšie tepny distribuuje krv obohatená kyslíkom. Je priamo spojená s ľavou komorou srdca a tok arteriálnej krvi do nej je riadený prácou svalovej chlopne.

Čo zvyšuje ESR v krvi?

Rýchlosť sedimentácie erytrocytov (ESR) je ukazovateľ, ktorý je stále dôležitý pre diagnózu organizmu. Definícia ESR sa aktívne používa na diagnostiku dospelých a detí. Takáto analýza sa odporúča užívať raz ročne a vo veku - raz za šesť mesiacov.

Mozgové vasodilatátory

Prerušenie mikrocirkulácie krvi v mozgu je vážnou odchýlkou, ktorá môže byť spôsobená vaskulárnymi ochoreniami, nepriaznivými environmentálnymi podmienkami a množstvom ďalších faktorov.