Z tohto článku sa dozviete, čo je to mikroskop, ako sa líši od rozsiahlej cievnej mozgovej príhody, ako zabrániť, identifikovať prvé príznaky včas a začať s potrebnou liečbou.

Mikroskop je pomerne podmienený pojem, ktorý sa nazýva akútne porušenie cerebrálnej cirkulácie, v ktorom časti mozgu zažijú hladovanie kyslíkom a umierajú alebo sa stávajú nekrotickými. Princíp akejkoľvek mozgovej príhody alebo mozgového krvného obehu je jednoduchý - dochádza k zablokovaniu alebo kŕčeniu ciev, ktoré kŕmia mozgové tkanivo, mozgové bunky zomierajú a človek stráca funkcie, za ktoré zodpovedala zosnulá časť mozgu (reč, sluch, vízia, kontrolovaný pohyb svalov).

Hlavný rozdiel mikroskopu možno vidieť už z termínu samotného - "mikro" alebo malého. Pri tomto type porúch cerebrálnej cirkulácie sú ovplyvnené malé tepny, ktoré kŕmia mozgové tkanivá, a preto je omnoho menšie množstvo mozgového tkaniva zabité v porovnaní s rozsiahlou mozgovou príhodou.

Dôsledky takýchto mikroskopických lézií sú omnoho menej, človek môže takmer úplne obnoviť stratenú funkciu reči, sluchu alebo pohybu, ale to si vyžaduje vynikajúce telesné rezervy a pretrvávajúcu prácu na sebe.

Hlavná zákernosť mikroútokov spočíva v vymazanom klinickom obrázku - prvé príznaky mikroúrazovej mozgovej príhody sa prejavujú neskôr a pomalšie, preto sa začiatok diagnostických a terapeutických opatrení výrazne oneskorí. A neskôr sa začína špecializovaná liečba porúch cerebrálnej cirkulácie, tým horšie sú výsledky a predpovede.

Zvyčajne sa neurológ zaoberá diagnózou a liečbou akejkoľvek mŕtvice. Avšak prvý lekár, ktorému sa pacientka s mikroskopom bude zaoberať, môže byť doktorkou akejkoľvek špecializácie, v závislosti od povahy sťažností pacienta - bolesť hlavy, zhoršenie zraku, prerušenie srdcovej práce atď.

Príčiny mikroúrazu

Ako sme už uviedli, hlavnou príčinou akéhokoľvek typu mŕtvice je jedna alebo iné prekážky prietoku krvi, ktorý prenáša živiny a kyslík do mozgových buniek. Zvyčajne sú príčiny takýchto prekážok rozdelené do troch skupín:

 1. Spazmus krvných ciev. Tento obraz sa najčastejšie vyskytuje u ľudí s neustále zvýšeným krvným tlakom - arteriálnej hypertenzie. Mŕtvica sa však môže vyskytnúť aj u dokonale zdravého človeka s neustálym normálnym tlakom v dôsledku stresu, užívania určitých liekov, dehydratácie, šoku a tak ďalej. Ostrý skok v tlaku u týchto pacientov môže spôsobiť mikroskop a iné typy porúch cerebrálnej cirkulácie.
 2. Uzavretie plavidiel. Porušenie priesvitu cievy bráni prietoku krvi - dochádza k hladeniu tkaniva kyslíkom. Očkovanie cievy sa môže vyskytnúť pri aterosklerotickom alebo cholesterolovom plaku, krvnej zrazenine, plynovej bubline alebo, menej často, pri skríningu baktérií, metastáze alebo cudzej organizácii.
 3. Roztrhnutie kŕmnej nádoby. Zdvihy vytvorené týmto spôsobom sa nazývajú hemoragické. Krv, ktorá sa vyliala z nádoby, nielenže nedosiahne "cieľ", ale tiež preniká do okolitých tkanív a zhoršuje porážku. Príčinou pretrhnutia cievy môže byť nával tlaku, ateroskleróza krvných ciev, poranenie hlavy, porušenie venózneho odtoku z hlavy - napríklad pokus o udušenie.

Rizikové skupiny pre vývoj ochorenia

Moderná medicína jasne identifikovala pacientov, ktorých zdravie a životný štýl významne zvyšujú riziko vzniku porúch cerebrálnej cirkulácie:

 • Ľudia s ochoreniami kardiovaskulárneho systému, najmä tí, ktorí majú poruchy srdcového rytmu a arteriálnu hypertenziu.
 • Ateroskleróza krvných ciev - ukladanie cholesterolových solí na vnútornú výstelku krvných ciev - tvorba plakov.
 • Dedičné a získané poruchy koagulácie krvi - antifosfolipidový syndróm, polycytémia, defekt faktora Leiden atď.
 • Obezita a používanie veľkého množstva tučných a sladkých potravín.
 • Diabetes mellitus.
 • Fajčenie a užívanie alkoholu vo veľkých dávkach.
 • Prijatie kombinovanej perorálnej antikoncepcie ženami.
 • Obdobie menopauzy u žien, najmä na pozadí ťažkého menopauzálneho syndrómu.
 • Mŕtvice a srdcové záchvaty v minulosti.
 • Dedičná predispozícia a rodinná anamnéza.
 • Sedavý životný štýl - najmä pacientov s lôžkami.
 • Chronická únava, stres, emočná strach.

Príznaky mikroskopu

V tejto časti sa pokúsime popísať čo najskôr prvé príznaky mikroskopu, aby čitateľ mohol predpokladať vývoj choroby v sebe alebo iných.

Hneď by bolo žiaduce poznamenať, že pri mikroskopi príznaky priamo závisia od lokalizácie zamerania a kalibru postihnutej nádoby, ktorá ju kŕmi. Jednoducho povedané, čím je nádoba menšia, tým menej príznakov choroby sú menej spoľahlivé.

 • Ťažká bolesť hlavy. Takáto bolesť hlavy sa vyskytuje alebo rastie pomerne prudko, nie je odstránená bežnými tabletami a neprejde po spánku alebo odpočinku.
 • Nepríjemnosť tváre, končatín, jazyka. Za prítomnosti mŕtvice je často zrejmé, že pacient má roh v ústach, pero visí a oko sa zavrie.
 • Dysfunkcie citlivých analyzátorov - sluch, vôňa a zrak. Pacient sa môže sťažovať na blikanie "kruhov" alebo "muchov", neurčitosť štruktúr, biele a tmavé škvrny, tinitus, skreslenie alebo strata zápachu.
 • Zhoršenie reči - jazyk pacienta sa zamotá, reč sa stáva fuzzy. Bohužiaľ, takíto pacienti sú často označovaní ako "opilci", preto začínajú dostávať pomoc oveľa neskôr.
 • Necitlivosť alebo úplné "zlyhanie" paží alebo nôh. Pri menších úderoch, znecitlivenie prstov a rúk, svalová slabosť, trasenie a nestabilná chôdza sú charakteristické.
 • Bežné symptómy, ako sú úzkosť, potenie, palpitácie, dýchavičnosť, závrat, pocity paniky a strachu, sa môžu pridať k týmto typickým symptómom.

Tieto príznaky môžu byť prítomné v rovnakej miere, alebo niektorý z nich bude vyniknúť. V každom prípade bolesť hlavy, ktorá nie je uvoľnená konvenčnými liekmi, znížená citlivosť a odmietnutie končatín alebo jazyka, najmä na pozadí vysokého krvného tlaku, je dôvodom okamžitej návštevy neurológov.

Je dôležité pochopiť určité ťažkosti pri definovaní pojmov. Tieto príznaky majú právo byť nazývané mikroskopom, ak je možné mať podobné denné alebo dlhodobé neurologické príznaky. Všetko, čo trvá až 24 hodín, sa pripisuje akútnym prechodným poruchám cerebrálnej cirkulácie alebo TIA, prechodnému ischemickému záchvatu. V skutočnosti je hranica medzi týmito konceptmi veľmi tenká a je založená skôr na dlhodobých dôsledkoch - to znamená, že jeden alebo dva neurologické príznaky zostanú po 24 hodinách alebo nie.

diagnostika

"Zlatým štandardom" akéhokoľvek porušenia cerebrálneho obehu je zobrazovanie magnetickou rezonanciou alebo MRI mozgu. Na obrázku môžete podrobne preskúmať všetky štruktúry mozgu a vidieť najmenšie - až na zlomok milimetra - ložiská lézií. Pomocou MRI je tiež možné sledovať dynamiku regresie alebo "resorpcie" patologických ohniskov.

MRI je však zriedkavá, nedostupná a extrémne drahá metóda výskumu a je mimoriadne ťažké a nepraktické ju vykonávať núdzovo pre akéhokoľvek pacienta s bolesťou hlavy. Preto existuje niekoľko orientačných testov, ktorých výsledky možno použiť na posúdenie potreby tejto metódy výskumu pre konkrétneho pacienta:

 1. Vyšetrenie neurologa s vykonávaním špecifických neurologických testov na posúdenie stability pacienta, stavu jeho svalov, reflexov, žiakov.
 2. Meranie tlaku a hladiny cholesterolu - čím sú tieto čísla vyššie, tým väčšie je riziko mŕtvice.
 3. Stanovenie zrážania krvi - za prítomnosti určitých tendencií k zvýšenému zrážaniu krvi - hyperkoagulácia - riziko krvných zrazenín v mozgových cievach je vyššie.

Počiatočná diagnóza mŕtvice v domácnosti

Chcel by som venovať osobitnú pozornosť predlekárskej diagnostike ischemických lézií mozgu. Prvé príznaky mikroskopu sa v zdravotníckom zariadení nevyskytujú vždy, často sa stáva v práci, na ulici alebo v rodinnom kruhu. Je dôležité vedieť, ktoré indikatívne testy je možné vykonať pred návštevou lekárov.

 • Úsmevu. Ak požiadate pacienta, aby sa usmieval, bude viditeľná asymetria ústa - jeden roh bude nižší.
 • Reč - mali by ste požiadať pacienta, aby vyslovil niekoľko jednoduchých fráz - napríklad príslovie alebo príslovie. Rozprávanie bude pomalšie a nejasné.
 • Pohyb. Je potrebné požiadať pacienta, aby zdvihol ruky alebo nohy. Ak dôjde k porušeniu mozgovej cirkulácie - jedna z končatín bude zaostávať alebo nebude počúvať majiteľa.

Pri zdanlivej jednoduchosti sú tieto testy veľmi účinné a zachránili životy a zdravie mnohých ľudí.

Liečebné metódy

V ideálnom prípade sa už prvé príznaky porúch cerebrálnej cirkulácie stali zámienkou na začatie terapie, ale toto sa stáva veľmi zriedkavo. Pri prítomnosti rozmazaných mikroskopických príznakov sa liečba zriedka začne pred dňom od jej nástupu.

Hlavné lieky na liečbu porúch cerebrálnej cirkulácie sú:

 • Trombolytické lieky - táto skupina liekov porazí krvné zrazeniny v srdci - rozpúšťa krvnú zrazeninu a obnovuje tok krvi v cieve (streptokináza, urokináza, altepláza a ďalšie). Účinok trombolytickej terapie sa však môže dosiahnuť len do 72 hodín od začiatku trombózy, ale pri hemoragických mŕtviciach tieto lieky zabijú pacienta. Je dôležité jasne vedieť, aký typ mŕtvice musíte bojovať.
 • Antikoagulanciá - skupina liekov zameraná na prevenciu zrážania krvi a tvorbu krvných zrazenín - heparín a jeho analógy s nízkou molekulovou hmotnosťou (fragmin, fraxiparín a iné).
 • Nespokojnosť znamená zabrániť "zrazeniu" krvných buniek: aspirín, klopidogrel, dipyridamol atď.
 • Diuretiká, zvlášť manitol - selektívne odstraňujú opuch z mozgového tkaniva, zabraňujú závažnejším komplikáciám - vkladanie napučaného mozgového tkaniva do okcipitálneho foramenu.
 • Antihypertenzívne lieky - používajú sa ako "estrenny" lieky a konštantná, špeciálne zvolená liečba v období obnovy.
 • Neuroprotektívne - široká skupina liekov a vitamínov pre údržbu mozgových buniek vo fáze zotavenia - Antioxidačné komplex, vitamíny skupiny B, horčík, nootropiká, a tak ďalej.

Druhy liekov, ich kombinácie a liečba predpisuje len lekár.

Vo fáze oživenia sú nesmierne dôležité rehabilitačné opatrenia - fyzioterapia, hydroterapia, fyzioterapia, logopédia relácií a rehabilitator, terapeutickú stravu, kúpeľnú starostlivosť. Čím trvalejší a pracovitý je pacient, tým skôr sa mu vrátia stratené mozgové funkcie a reč, sluch, zrak, svalová sila sa obnovia.

Je veľmi dôležité podstúpiť liečbu predpísanú lekárom, užívať lieky na tlak, protidoštičkové látky. Je potrebné dodržiavať diétu, vzdať sa alkoholu a fajčiť, športovať, dostať spánok a chodiť veľa.

Prognóza ochorení

Účinky mikroskopu závisia od veku pacienta, jeho počiatočného stavu, priemeru postihnutej cievy a objemu mŕtveho mozgového tkaniva, ako aj rýchlosti, s ktorou sa liečba začala, a kvality rehabilitácie.

Mikroskopie často zahŕňa úplné obnovenie zdravia a kvality života pacientov, ale výrazne zvyšuje riziko opätovného výskytu epizódy zlyhania obehu v budúcnosti. Podľa štatistík asi 60% prípadov po mikroskopickom zásahu opakuje ischemický záchvat počas jedného roka.

Preto je zárukou zdravia a kvality života - prísne opatrenia na prevenciu ochorenia, pretože každá nasledujúca epizóda prebieha ťažšie a ťažšie.

Mikroskop - príznaky a prvé príznaky, príčiny, následky, liečba a prevencia

Mikroskop je poškodenie mozgu, ktoré sa vyskytuje nielen u starších ľudí, ale aj u mladých ľudí. Takáto vec nie je v úradnom lekárstve. Inými slovami, môže sa nazývať "prechodná porucha krvného obehu mozgu (PNMK)."

Výsledkom takzvaného mikroskopu je malé (bodové) poškodenie štruktúry mozgu. Keďže tieto poranenia sú veľmi slabé, poruchy súvisiace s mozgovou príhodou sa nezachovajú. Zistenie faktu bodového krvácania v mozgu je možné len v dôsledku post-mortem vyšetrenia.

Čo je choroba, ako sa prejavuje u dospelých, prvé príznaky a metódy liečby - neskôr v článku.

Čo je to mikroskop?

Mikroskop je nekróza mozgového tkaniva v dôsledku krvnej zrazeniny alebo ostrého zúženia (ischémie) malej cievy. Vzhľadom na poruchu zásobovania krvou sa v mozgovej tkanive objavujú bodové lézie. Pretože patologický proces zahŕňa veľmi malé oblasti štruktúry, neexistujú žiadne porušenia charakteristické pre "klasický" mŕtvicu.

Mikroskop sa nedá považovať za malú mŕtvicu. Tento koncept v medicíne je diagnóza priechodu toku cerebrálnej krvi (TIA), čo znamená, že problémy v mozgovej funkcie cievneho pôvodu, ktorá vznikla náhle a sprevádzané mozgovou alebo fokálnymi neurologickými symptómami (ako je mŕtvica), ale samy sú buď pod vplyvom liečby počas prvých 24 hodín.

Mechanizmus mikroskopu je:

 1. Existuje prudké zvýšenie tlaku v cievach jednej z oblastí mozgu, alebo sa nádoba upchala trombom.
 2. Normálny krvný obeh je narušený, bunky postihnutej oblasti začínajú pociťovať nedostatok kyslíka a živín.
 3. Takýto stav môže trvať približne šesť hodín, ak sa počas tohto obdobia obnoví krvný obeh na predchádzajúci objem a mozgové tkanivá sa tiež môžu zotaviť.
 4. Ak patologický stav trvá dlhšie, bunky umierajú, vzniká nekróza a plocha postihnutá mŕtvicou sa zväčšuje.

Hlavná zákernosť mikroútokov spočíva v vymazanom klinickom obrázku - prvé príznaky mikroúrazovej mozgovej príhody sa prejavujú neskôr a pomalšie, preto sa začiatok diagnostických a terapeutických opatrení výrazne oneskorí. A neskôr sa začína špecializovaná liečba porúch cerebrálnej cirkulácie, tým horšie sú výsledky a predpovede.

príčiny

Zoznam javov, ktoré spôsobujú výskyt mikroskopu, je skôr "štandardný", aplikovateľný na mnohé ochorenia kardiovaskulárneho systému:

 • prejedanie;
 • obezita;
 • zneužívanie alkoholu;
 • sedavá práca a stála hypodynamia;
 • častá únava, stres;
 • fajčenie;
 • nadmerná fyzická aktivita;
 • zlá ekológia;
 • odložená chirurgia srdca (napríklad výmena chlopní);
 • nadmerne veľké množstvo živočíšnych tukov v každodennej strave;
 • konštantné chladné klimatické podmienky (vyvolávajú zvýšenie krvného tlaku);
 • náhle zmeny obvyklých klimatických a poveternostných podmienok.

Poskytnite mikroskop a niektoré choroby:

 • Nekompenzovaný diabetes mellitus (s kvapkami glukózy);
 • Ateroskleróza v štádiu progresie (znižuje priemer lumen ciev);
 • Narušenie prietoku mozgu, prechádza do srdca;
 • Poškodenie srdcových chlopní infekčnej alebo reumatickej povahy (prispieva k ich zničeniu);
 • Vrodené srdcové chyby;
 • Infarkt myokardu - príčina TIA, komplikujúca jeho diagnostiku;
 • Arteritída (zápalový proces postihujúci vnútorné steny krvných ciev);
 • trombóza;
 • Arytmie - v prípade nepravidelného srdcového tepu dochádza k mikrotrombom, blokuje mozgové cievy (arytmia znižuje tlak, zmierňuje tok mozgu);
 • Onkologické problémy;
 • Hypertenzívne ochorenia s ich jasnými príznakmi zatmenia všetky príznaky mikroútoku;
 • Apnea (zastavte dýchanie počas spánku po dobu 10 sekúnd alebo viac).

Rizikové faktory

Medzi rizikové faktory patria ľudia s:

 • konštantné zaťaženie nervov v povolaniach vyžadujúcich zvýšenú pozornosť;
 • aterosklerotická lézia mozgových ciev, karotických a vertebrálnych artérií;
 • ochorenie srdca, najmä sprevádzané arytmiami, chlopňovými poruchami;
 • hypertenzia a symptomatická hypertenzia;
 • diabetes;
 • autoimunitná alergická vaskulitída;
 • ťažká osteochondróza, hernia v krčnej chrbtici s kompresiou ciev;
 • klíčivý nádor, hematogénne malé metastázy;
 • poranenia hlavy postihnutých otrasom;
 • vrodenej vaskulárnej patológie.

Mikroskopické príznaky u dospelých

Hneď by bolo žiaduce poznamenať, že pri mikroskopi príznaky priamo závisia od lokalizácie zamerania a kalibru postihnutej nádoby, ktorá ju kŕmi. Jednoducho povedané, čím je nádoba menšia, tým menej príznakov choroby sú menej spoľahlivé.

Pri príprave mikro-mozgovej príhody symptómy nie sú vždy charakterizované špecifickosťou. Mnohí pacienti ich obviňujú zo zmien v atmosférickom tlaku, zmien počasia, fyzického alebo psycho-emočného stresu a chronickej únavy. Prvé príznaky mikroútoku sú:

 • závraty;
 • vzhľad "mušky" pred očami;
 • bolesť hlavy s rôznou intenzitou;
 • všeobecná slabosť a malátnosť;
 • nevoľnosť.

Medzi hlavné príznaky patrí:

 • Nepríjemnosť tváre a končatín;
 • Závraty a náhla intenzívna bolesť hlavy;
 • Ťažké zvýšenie krvného tlaku;
 • Porušenie koordinácie pohybov, problémy pri chôdzi alebo udržiavanie rovnováhy;
 • Precitlivenosť na jasné svetlo a hlasné zvuky.

Môžu sa vyskytnúť aj ďalšie príznaky:

 • Všeobecná slabosť - pocit hlúposti, slabosti, ospalosti;
 • Možno, ale nie nevyhnutne, krátkodobá strata vedomia;
 • Krátkodobé poškodenie zraku;
 • Problémy s rečou, problémy s výslovnosťou a porozumením reči.

Mnoho znakov mikroúrazu (asymetria, zhoršenie zraku...) bude závisieť od postihnutej oblasti mozgu. Ak postihla ľavá hemisféra - príznaky sa objavujú na pravej strane tela. A naopak.

Strata pamäte je jedným z najvýraznejších príznakov mikroskopu. Umožňuje určiť závažnosť poškodenia mozgu. Ak osoba nemá úplnú ischemickú alebo hemoragickú mozgovú príhodu, obnovenie pamäti sa uskutoční v priebehu 5-6 hodín.

Ako rozpoznať prvé znaky mikroskopu v osobe?

Prvé príznaky a príznaky mikroskopu sa líšia v širokom rozmedzí, čo závisí od priemeru a umiestnenia postihnutej arteriálnej cievy, ako aj od mechanizmu vývoja poruchy (trombus, embólia, spazmus, kompresia, narušenie cerebrálnej cirkulácie).

V niektorých prípadoch človek nemusí ani predpokladať, že mal mikroskop, napríklad obyčajný závrat, bolesť hlavy, necitlivosť a brnenie v ruke na niekoľko sekúnd, rozmazané videnie, svalová slabosť môžu byť príznakmi prechodného ischemického záchvatu.

Príznaky mozgovej príhody a mikroúrazu sú dosť podobné, ale útok mikroústroja trvá od 5 minút do jedného dňa, menej zle vyjadrený.

Je dôležité vedieť, ktoré indikatívne testy je možné vykonať pred návštevou lekárov.

 • Úsmevu. Ak požiadate pacienta, aby sa usmieval, bude viditeľná asymetria ústa - jeden roh bude nižší.
 • Reč - mali by ste požiadať pacienta, aby vyslovil niekoľko jednoduchých fráz - napríklad príslovie alebo príslovie. Rozprávanie bude pomalšie a nejasné.
 • Pohyb. Je potrebné požiadať pacienta, aby zdvihol ruky alebo nohy. Ak dôjde k porušeniu mozgovej cirkulácie - jedna z končatín bude zaostávať alebo nebude počúvať majiteľa.

Aj keď sa u pacienta zistia iba niektoré z vyššie uvedených príznakov mikroskopu, je naliehavé zavolať sanitku. Správne liečenie počas prvého dňa výrazne zvyšuje možnosť úplného zotavenia.

Prvá pomoc

Rýchle zlepšenie mikroskopu by nemalo zavádzať prítomných.

 • Pokúste sa umiestniť alebo položiť do pohodlnej polohy.
 • Zistite telefón príbuzných a zavolajte im.
 • Ak je to možné, naneste na hlavu chlad.
 • Otvorte pevný golier, kravatu, opasok, opasok.
 • V prípade zvracania otočte hlavu obete na stranu.
 • Nezabudnite zavolať sanitku.

účinky

Veľmi často po prechodných poruchách cerebrálnej cirkulácie nie sú pozorovateľné žiadne následky. Niektorí ľudia však majú nasledujúce účinky mikroúrazu:

 • poškodenie pamäte
 • znížená koncentrácia
 • roztržitosť,
 • podráždenosť,
 • stlačený stav
 • roztrhnutie alebo naopak agresivita.

diagnostika

Potom, čo ste navštívili všetky príznaky microstroke je uvedené vyššie, mali by ste ísť k lekárovi, ktorý vás poslal na prieskum, ktorý má zistiť stav srdca a ciev. Tieto štúdie by mali obsahovať:

 • Diagnostika magnetickej rezonancie,
 • Počítačová tomografia
 • Angiografia.
 • Dopplerovská sonografia.
 • Echokardiografia.
 • Elektrokardiogram (EKG).
 • Podrobný krvný obraz.

Keď sa objavia príznaky mikroúrazu, mal by sa zavolať lekár. Je potrebné mať na pamäti, že tieto príznaky môžu naznačovať veľký ohniskový úder alebo infarkt myokardu. Hlavná liečba bude zameraná na základnú chorobu. Niekedy sa vyžaduje úplné vyšetrenie (najmä u mladých ľudí), aby sa zistilo presne to, čo spôsobilo krátkodobé obehové ochorenia mozgu.

Liečba a zotavenie

Po príchode do nemocnice lekár predpíše rad laboratórnych a röntgenových vyšetrení na potvrdenie predbežnej diagnózy. Zvyčajne sa na vyšetrení magnetickou rezonanciou deteguje mikroskop, kde sú zreteľne viditeľné tmavé oblasti poškodeného mozgového tkaniva.

lieky

Ďalší liečebný režim:

 • činidlá na zlepšenie krvnej mikrocirkulácie a metabolických procesov v cievach (angioprotektory): Nimopidín, Tanakan, Bilobil;
 • vazodilatačné liečivá: Instenon, nikotinát Xanthynol, pentoxifylín;
 • lieky na zlepšenie metabolizmu: Mexicor, Actovegin;
 • prostriedky na zníženie schopnosti červených krviniek tvoriť krvné zrazeniny v krvných cievach (protidoštičkové látky): tiklopidín, aspirín, dipyridamol;
 • lieky na zlepšenie mozgovej aktivity (nootropické): cinnarizín, vinpocetín, cerebrolyzín, piracetam.
 • Vitamínové pomôcky (quadvit, decamevit, corvitol) posilňujú imunitný systém tela a prispievajú k zlepšeniu mozgu. Tieto lieky by sa mali užívať pravidelne 1 t. 2 až 3 krát denne po jedle po dobu 1 mesiaca, potom musíte urobiť krátku prestávku na 1 - 2 týždne a potom pokračovať v užívaní.

Je potrebné liečiť mikroskop iba pod dohľadom lekára. Liečba doma je poskytnúť prvú pomoc pred príchodom špecialistov. Pacient by mal byť položený, mierne zdvihnúť hlavu, aby ho upokojil, pretože panika len zhoršuje priebeh útoku, aby zabezpečila prístup kyslíka.

Rehabilitácia po mikroskopii

Obnova pacienta po mikroúboji je najlepšie urobiť doma. Rehabilitačný komplexný program, ktorý sa netýka drog, pozostáva z:

 • odstrániť stresové situácie;
 • prestať fajčiť a piť alkohol;
 • diétna terapia, korekcia výživy, boj proti obezite;
 • bylinný liek;
 • fyzikálna terapia a masáže, pravidelné cvičenie;
 • fyzioterapeutické procedúry, liečba vodou a teplom, klimatoterapia;
 • iné netradičné metódy liečby a rehabilitácie (akupunktúra, jóga, hirudoterapia atď.).

Po mikro-mozgovej príhode sa pacientom prísne zakazuje konzumovať slané, mastné, korenené jedlá, ktoré len zhoršujú všeobecný priebeh ochorenia. Výživa pacientov by mala byť vysokokalorická, obsahujúca veľké množstvo vitamínov (draslíka a horčíka), ktoré sú potrebné na normalizáciu kardiovaskulárneho systému.

Projekcie na obnovu po mikroskopii závisia od jej príčin:

 • Ak je na povrchu (nadváha, stres), odstránenie provokatérov bude najlepšou prevenciou relapsov a komplikácií;
 • Ak bola príčinou špecifická choroba, pre jej liečbu sa vyvíja schéma.

prevencia

Metódy prevencie mikroskopu v akomkoľvek veku zahŕňajú:

 1. Kontrola krvného tlaku je najdôležitejšou z mnohých preventívnych opatrení. Hlavnou príčinou mikroskopu je vysoký krvný tlak alebo ostrý skok;
 2. Odmietanie zlých návykov pomáha výrazne znížiť riziko ochorenia;
 3. Správna výživa, ktorá neprispieva k obezite, je tiež zahrnutá do počtu preventívnych opatrení;
 4. Konštantné mierne cvičenie pomôže nielen robiť telo silné a vhodné, ale aj udržať zdravie mozgových ciev;
 5. Znižovanie stresových faktorov a zdravého spánku je ďalším kľúčom k úspechu v prevencii mikroútokov.

Mikroskop je veľmi nebezpečná choroba, ktorá narušuje výkon mozgu a spôsobuje nepríjemné a životne ťažké príznaky. Je potrebné, aby ste liečené ochorenie okamžite ošetrili, aby ste neodhalili vaše telo rôznym komplikáciám.

Mikroskop - liečba

Zvážte, ako zaobchádzať s mikroskopom a čo robiť po ňom. Okrem toho v navrhovanom materiáli zistite, aké lieky sa používajú na obnovenie zdravia a aké prostriedky tradičnej medicíny môžu byť použité.

Čo robiť s mikroskopom?

Bezprostredne v čase porúch obehu v mozgovom tkanive je potrebné vykonať všetky možné preventívne postupy. Ako sa zaobchádzať s mikroskopom, ktoré sa stalo, bude predpisované špecialistom po príchode ambulancie a diagnózy na klinike. Ale pred príchodom sanitky:

 1. Po prvé, je potrebné položiť osobu na posteľ, je žiaduce umiestniť hlavu na podložku, ktorá má niekoľko vankúšov.
 2. Potom by ste sa mali zbaviť všetkých tesných odevov a príslušenstva, aby nič nenarúšalo normálne dýchanie a krvný obeh.
 3. Odporúčame otvoriť okná a poskytnúť čerstvý vzduch.
 4. V žiadnom prípade sa pacientovi nesmie podať žiadna medikácia, najmä vazodilatačná liečba. Výnimkou môžu byť lieky na mikroútrak, ktoré umožnili lekárskej pohotovostnej zdravotnej starostlivosti.
 5. Obete obete by mali byť udržované v teple, aby ste na ne položili vykurovacie podložky alebo ich pokryli prikrývkou.
 6. Okrem toho sa musíte uistiť, že človek nestráca vedomie, snaží sa neustále prinášať mu svoje zmysly.
 7. Ak je pacient nevoľný, ústna dutina by sa mala dôkladne očistiť od zvracania, aby sa kvapalina nedostala do priedušnice alebo do pľúc.

Mikroskop - liečba chorôb

Po príchode do nemocnice lekár predpíše rad laboratórnych a röntgenových vyšetrení na potvrdenie predbežnej diagnózy. Zvyčajne sa na vyšetrení magnetickou rezonanciou deteguje mikroskop, kde sú zreteľne viditeľné tmavé oblasti poškodeného mozgového tkaniva.

Ďalší liečebný režim:

 • činidlá na zlepšenie krvnej mikrocirkulácie a metabolických procesov v cievach (angioprotektory): Nimopidín, Tanakan, Bilobil;
 • vazodilatačné liečivá: Instenon, nikotinát Xanthynol, pentoxifylín;
 • lieky na zlepšenie metabolizmu: Mexicor, Actovegin;
 • prostriedky na zníženie schopnosti červených krviniek tvoriť krvné zrazeniny v krvných cievach (protidoštičkové látky): tiklopidín, aspirín, dipyridamol;
 • lieky na zlepšenie mozgovej aktivity (nootropické): cinnarizín, vinpocetín, cerebrolyzín, piracetam.

Mikroskop - liečba ľudových prostriedkov

 1. V pohári vriacej vody trochu variť (na špičke noža) rozdrvený marinový koreň. Ak chcete prijať prostriedky na 30 ml trikrát denne pred jedlom.
 2. Piť bylinné čaje z žihľavy, hloh, plantain, valerián (1 lyžica surovín na 400 ml vriacej vody). Tieto byliny pomáhajú zvyšovať elasticitu krvných ciev, zabraňujú tvorbe krvných zrazenín a krvných zrazenín.

Predložené recepty sú pomalé, ale majú trvalý účinok, najmä v kombinácii s lekárskou starostlivosťou.

Micro Stroke - Obnova

Po náraze je samozrejme potrebné zmeniť životný štýl, aby sa zabránilo nezvratným následkom po mikroúboji. Musíte sa trvale zbaviť všetkých zlých návykov, ak sú, začať cvičiť, spať dostatočne dlho a pravidelne navštevovať ošetrujúceho lekára.

Zvláštne miesto v rehabilitácii trpí výživou mikroskopom. Špeciálna strava sa zvyčajne nevyžaduje, ale určite by ste mali vylúčiť tučné jedlá, pretože obsahujú veľa cholesterolu. Odporúča sa tiež opustiť kávu, čierny čaj a iné tonické nápoje, uprednostňujúce bylinné čaje, prírodné šťavy obsahujúce minerálne komplexy a vitamíny.

Aj keď počas mikroskopu neboli poškodené rozsiahle oblasti mozgového tkaniva a funkcie rôznych systémov tela neboli zásadne narušené, táto patológia si vyžaduje určité terapeutické opatrenia.

Ako zaobchádzať s mikroskopom?

V tomto článku sa budeme zaoberať ako liečiť mikroskop u dospelých.

Základné informácie o liečbe

Liečba microstroke by sa mala začať čo najskôr (do 5 - 7 hodín) po jeho vývoja, ako v prvých hodinách po vznikajúce microstroke, vývoj nežiaducich komplikácií poškodenia malých ciev v mozgu je znížená na minimum.

Komplexná liečba mikroskopu trvá pomerne dlhý čas a zahŕňa užívanie liekov, vykonávanie rôznych fyzikálnych terapií a tiež metódy tradičného lekárstva. Okrem toho je nevyhnutná pravidelná konzultácia s neuropatológiou (1-2 mesiace za mesiac), aby sa včas monitoroval predpísaný liečebný postup, aby sa zabránilo možnému zhoršeniu choroby.

Prvá pomoc

Keď počiatočné príznaky microstroke naliehavú potrebu zavolať sanitku, pacient by mal byť kladený na posteli, pod hlavou je potrebné dať mäkký vankúš, odstráňte vrchný odev, opasok, rozopnúť z kompresného odevu, dať napiť studenej vody alebo sprejom ho tam s výskytom vo stmavnutie pacienta v očích, závraty, musíte otvoriť okno na prístup k čerstvému ​​vzduchu.

Zmeria krvný tlak, ak je vysoká - by mal byť opitý po znížení tlaku lieky (kaptopres, kaptopril, Lozap, DioCore, nifedipín, liparazid) alebo odkvapkávacia 3 kvapky farmadipina (ale nie viac), na malom kúsku cukru a vziať pod jazyk úplné resorpciu. Ak je tlak nižší, potom by mal byť pacientovi podaný askofen na pitie, v prípade jeho neprítomnosti, na pitie silného čaju alebo kávy.

Ak pacient náhle objavilo vracanie, nevoľnosť, pacienta v tomto prípade sa uistite, že sa obrátiť na svojej strane, aby sa zabránilo možnému vdýchnutiu (uškrtenie).Předtím príchode pacientom sanitného potrebuje teplo ukrit a teple.

V žiadnom prípade by sa pacientovi v súčasnosti nemali podávať alkoholické nápoje, silazgirovannye, energetické nápoje, pretože to výrazne zhorší priebeh mikroútoku.

lieky

Liečba liečby mikroskopu je predpísaná neurológom v závislosti od individuálnej závažnosti ochorenia. Hlavnými liekmi na liečbu mikro-mozgovej príhody sú vazodilatanciá, kardiovaskulárne, antitrombotické, nootropné, ako aj vitamíny.

Na lokálnu expanziu krvných ciev sa používajú vazodilatačné lieky (cerebrolyzín, cavintón, trental, pentoxifylín, cinatropil) s cieľom zlepšiť cerebrálnu cirkuláciu. Lieky sa musia užívať 1 až 2 - 3 krát denne, počas 2 - 3 mesiacov. Ďalší postup liečby predpisuje ošetrujúci neuropatológ, v závislosti od rehabilitačného procesu.

Protidoštičkové látky (aspirín, kardiomagnyl, asdekard) sú povinné komplexné ošetrenie mikroskopu. Lieky sú predpísané dlhší čas, hlavným terapeutickým účelom je riedenie krvi z krvných zrazenín (krvné zrazeniny). Tieto lieky musia trvať 1 t. 1 - 2 p. za deň. Hlavný priebeh liečby trvá najmenej 3 - 5 mesiacov.

Lieky na srdce (aspartam, digoxín, verapamil, korglikon) sa používajú na normalizáciu fungovania kardiovaskulárneho systému tela. Lieky potrebujú piť 1 tonu 2-3 krát denne asi 1 mesiac. Asparkam obsahuje obrovské množstvo mikroprvkov draslíka a horčíka, ktoré zlepšujú fungovanie srdcových svalov, ako aj fungovanie mozgu. Odporúča sa, aby jadrá prebiehali priebežne.

Angioprotektory (bilobil, sulfasalazín) sú potrebné na posilnenie stien krvných ciev. Prijať tieto finančné prostriedky potrebujú 1 t. 1 - 2 str. za deň je priebeh liečby spravidla dlhší ako 1 - 2 mesiace.

Nootropika (piracetam, fezam, aminalon) zlepšujú cerebrálnu cirkuláciu, čím pomáhajú obnoviť pamäť, intelektuálne schopnosti, okrem toho metabolické procesy v mozgových tkanivách sú výrazne zrýchlené. Drogy sa odporúčajú, aby užívali 1 t 1 - 2 krát denne, v priemere 1 - 2 mesiace.

Vitamínové lieky (kadevit, dekamevit, corvitol) posilňujú imunitný systém tela a prispievajú k zlepšeniu mozgu. Tieto lieky by sa mali užívať pravidelne 1 t. 2 - 3 krát denne po jedle, po dobu 1 mesiaca, potom musíte urobiť malú prestávku na 1-2 týždne a potom pokračovať v užívaní.

Pozor: pred použitím liekov sa poraďte so svojim neurológom, aby ste predišli vzniku nežiaducich komplikácií (angína, ochorenie koronárnych artérií).

Ľudové metódy

 • Liehovina trávy veľmi dobre pomáha obnoviť zhoršený cerebrálny obeh. Na prípravu tohto vývaru je potrebné jemne nakrájať koreň, vylejte vriacou vodou na neho a trvať 2 až 3 dni. Výsledný vývar musí byť dobre odfiltrovaný, vezmite 1 až 2 polievkové lyžice. 2 - 3 krát denne počas 1 - 2 mesiacov;
 • na zlepšenie krvného obehu, zlepšenie tónu a elasticity krvných ciev pomôže odvar z horčice, plantain listy, ktoré musia vyplniť 1 liter. vriacej vody a trvajú na tom deň. Potrebujte 30 - 40 ml. denne, 3-4 krát denne;
 • Infúzia valerianu má dobrú sedatívnu a angioprotektívnu (chrániciu stenu ciev). Odporúča sa užívať 20 - 30 ml. 2 - 3 str. za deň počas 1 mesiaca;
 • odvar z listov šalvie má významný vplyv na kardiovaskulárny systém, čím zlepšuje krvný obeh. Ak chcete pripraviť vývar, vezmite 2 polievkové lyžice. l. suché, rozdrvené listy šalvie a naplňte ich 1 l. vriacej vode, trvať asi 2 - 3 h. Výsledný vývar musí byť filtrovaný, odporúča sa, aby 1 až 2 polievkové lyžice. l. 2 - 3 krát denne po jedle. Hlavný priebeh liečby je v priemere 1 - 2 mesiace.

Fyzioterapeutické procedúry

Pravidelná fyzikálna liečba sa odporúča pre väčšinu pacientov, ktorí mali mikroskop a nemajú žiadne kontraindikácie. Denné cvičenie ľahké chôdza, jogging výrazne zlepšuje krvný obeh v tele a pomáha urýchliť rehabilitačný proces.

Vedenie miestnej masáže je tiež založené na zrýchlení metabolických procesov v tkanivách tela. Masáž sa odporúča vykonať v malých kurzoch po dobu 10 - 14 dní s prestávkami na 1-2 týždne.

jedlo

Po mikro-mozgovej príhode sa pacientom prísne zakazuje konzumovať slané, mastné, korenené jedlá, ktoré len zhoršujú všeobecný priebeh ochorenia. Výživa pacientov by mala byť vysokokalorická, obsahujúca veľké množstvo vitamínov (draslíka a horčíka), ktoré sú potrebné na normalizáciu kardiovaskulárneho systému.

prevencia

 • dodržiavanie vyváženej stravy (vylúčte mastné, korenené jedlá);
 • zdravý životný štýl bez zlých návykov (fajčenie, alkoholizmus);
 • fyzikálnej terapie a športu;
 • včas liečiť chronické ochorenia kardiovaskulárneho systému (ateroskleróza, arteriálna hypertenzia);
 • 1 - 2 krát ročne, aby sa podrobili lekárskemu vyšetreniu očkovaním, aby sa diagnostikovali malé kapiláry sietnice;
 • pravidelne merať krvný tlak.

Pamätajte si, že dodržiavanie opatrení na prevenciu mikroúrazov výrazne znižuje riziko vzniku ochorenia, ako aj jeho opakovanie.

V tomto článku sme zistili, ako zaobchádzať s mikroskopom u dospelých.

Liečba a zotavenie po mikro-mŕtvici

Oficiálny lekársky termín "mikroskop" neexistuje. To je presne to, čo lekári nazývajú mozgovou mŕtvicou, sprevádzané malými krvácaninami a minimálnymi ložiskami nekrózy. Označujú vývoj patologického stavu.

Napriek malému stupňu poškodenia mozgového tkaniva sa liečba a zotavenie po mikroskopickom zásahu nelíši od liečenia klasického priebehu hemoragických alebo ischemických foriem.

Úprava mikroskopmi

Mikroútrak, liečba a zotavenie, po ktorom sa vykonáva podľa štandardov protokolov pre všetky typy mozgovej mŕtvice - je to pomerne vážny stav, a preto sa prestavba rôznych skupín liekov stáva neoddeliteľnou súčasťou rehabilitácie.

Nasledujúce lieky sú predpísané pre mužov i ženy:

  1. Trombolytiká. Fondy zabraňujú tvorbe krvných zrazenín a prispievajú k zriedeniu krvi. Užívanie liekov z trombolytickej skupiny je vynikajúcou prevenciou vzniku recidivujúcej mozgovej príhody. Môže sa podať kyselina acetylsalicylová, klopidogrel, tiklopidín.
  2. Anticoagulants. Podporujte zriedenie krvi a predchádzajte trombóze. Najbežnejšie používané "Heparin", "Fraksiparin".
  3. Vazoaktivatory. Zlepšujú funkciu centrálneho nervového systému, prispievajú k rozšíreniu cievnych lúmenov a tiež zlepšujú cerebrálnu cirkuláciu. "Propranolol", "Pyroxan" sú určené na prijímanie.
  4. Dextrany s nízkou molekulovou hmotnosťou. Používa sa v prípade porušenia periférnej cirkulácie, ak je to potrebné, dekompenzácia srdcového zlyhania. Najčastejšie menovaný "Reopoliglyukin".
  5. Antihypertenzíva. Lieky sú určené na zníženie vysokého krvného tlaku. V ambulantnom období sú vymenovaní podľa údajov. Môže sa použiť kaptopril a nikardipín.
  6. Neuroprotektory a nootropiká. Tieto lieky stimulujú metabolizmus a tiež zlepšujú procesy regenerácie nervových buniek. Zlepšite tón stien krvných ciev a prietok krvi. Užívanie drog z týchto skupín výrazne zvyšuje šance pacienta na dokončenie zotavenia. Cerebrolysin, Piracetam a Semax sú určené na prijímanie.
  7. Lieky podporujúce metabolizmus a angioprotektéry. Používa sa na obnovenie funkčnosti krvných ciev, tónovanie kapilár, eliminovanie edému, normalizácia priebehu metabolických procesov. Medzi najčastejšie predpisované lieky patrí Phlebodia 600, Troxevasin.
  8. Komplexy vitamínov. Počas rehabilitačného obdobia musí byť pacientovi predpísané vitamíny.

Lieky predpísané na liečbu mikroskopu sú vybrané ošetrujúcim lekárom na základe všeobecného stavu pacienta.

Zotavenie mikroskopom

Obnova z mikroskopu by mala byť komplexná. Okrem užívania liekov sa pacientovi odporúča dodržiavať diétu a denný režim.

Je to dôležité! Ak je to žiaduce, človek môže dopĺňať liečivú terapiu s použitím ľudových prostriedkov.

diéta

Obnova po mikroskopii doma zabezpečuje dodržiavanie zásad stravovania.

Výrobky musia byť podrobené úplnému tepelnému spracovaniu. Najlepšie je použiť varenie a stewing. Jedlá by mali byť čiastočné - až 5-krát denne - v malých dávkach. Tým sa zníži zaťaženie orgánov tráviaceho systému a zlepšia sa procesy asimilácie živín.

Počas dňa je potrebné vypiť aspoň 1,5 litra vody. Adekvátny prívod tekutín urýchľuje elimináciu toxických látok.

Zoznam povolených a zakázaných produktov

Po mikroskopickej úprave by mali byť v strave pacienta prítomné nasledujúce potraviny:

 • čerstvá zelenina a ovocie;
 • chudé mäso;
 • cereálne polievky (na základe pohánky, ovsenej vločky, ryže) a zeleninových vývarov;
 • kaša s mliekom;
 • mliečne výrobky - sú povinnou skupinou výrobkov, ktoré by mali
 • byť prítomný vo výžive človeka, ktorý sa zotavil z mŕtvice;
 • nízkotučné ryby;
 • med (doporučený pre každodenné použitie, pretože zlepšuje funkciu mozgu).

Odporúča sa používať vodu, džúsy, ovocné nápoje, kompoty ako nápoj.

Z ponuky je potrebné úplne odstrániť:

 • vyprážané / korenené jedlá;
 • salinita, ochrana;
 • cestoviny;
 • granulovaný cukor, cukrovinky;
 • paradajky;
 • údené mäso;
 • sladká sóda;
 • kávu a nápoje obsahujúce kofeín (môžu vyvolať prudký skok v krvnom tlaku a vývoj opakujúcej sa cievnej mozgovej príhody).

Diéta je dôležitá podmienka, ktorá výrazne urýchľuje proces hojenia a zabraňuje vzniku nežiaducich následkov.

Tip! Ak sa mikroúrovni podrobujú komplikáciám v podobe porušenia žuvania a / alebo prehĺtania, potom by sa jedlo malo podávať v kvapalnej alebo podobnej konzistencii.

Bylinné lieky

Ak chcete obnoviť telo po apoplexickej mŕtvici (hemoragická mŕtvica), môžete použiť recepty tradičnej medicíny.

Odporúča sa vykonať vlastnú masáž postihnutých rúk / nôh (pohyby by mali ísť prísne od zdola nahor), krčnej chrbtice. Na tento postup sa používajú tieto druhy éterických olejov (odporúčaný počet kvapiek sa rozpustí v 55 ml oleja rastlinného pôvodu, napríklad olív):

 1. Sage (7-8 kvapiek). Zlepšuje nervové vedenie, pamäť, lokálny prietok krvi. Masáž je žiaduce kombinovať s použitím infúzie šalvia - 1 polievková lyžica. l. sušené kvety varenie 210 ml vriacej vody, trvať 60 minút, piť 50 ml štyrikrát denne pred jedlom. Môžete sa tiež vykúpať. Dĺžka kúpania je 20 minút, kurz je 15 kúpeľov každý druhý deň.
 2. Rozmarín (5-6 kvapiek). Zlepšuje lokálny krvný obeh, duševný stav pacienta, normalizuje stav nervového systému, stabilizuje ukazovatele krvného tlaku.
 3. Tymian (6-7 kvapiek). Používa sa ako antidepresívum a normalizuje lokálny krvný obeh.

Tip! Pred spaním môžete osvetliť aromatickú lampu pomocou éterických olejov z citrónu, pelargónie alebo levandule. Pomáhajú upokojiť nervový systém, čo uľahčuje zaspávanie.

Pacienti, vrátane starších pacientov, majú možnosť praktizovať užívanie bylinných infúzií a odvarov:

 • Zmiešajte korene pelyňa (60 gramov), pivonky (40 gramov), čierne korene (10 gramov), trávu materskej (40 gramov), cyanózy (40 gramov), langága (40 gramov). Nalejte veľkú lyžicu zmesi s horúcou vodou (1,5 šálky) a varíme s minimálnou teplotou varu po dobu 10 minút. Nechajte sedieť 20 minút, prefiltrujte. Infúzia sa má počas dňa piť niekoľkými recepciami striktne pred jedlom.
 • Borovicové šištičky (5 kusov) umyte, nalejte alkohol (210 ml) a trvajte 2 týždne v tme. Nalejte do slabo vareného čaju na 1 lyžičku. Vezmite 1 denne.
  Naliate 5 kužeľov vodou (510 ml) a varíme ďalších 7 minút po varení. Filter. Vezmite 50 ml po jedle. Ak chcete zlepšiť chuť nápoja v nej, môžete pridať trochu medu. Kurz je 30 dní. Prestávka - 10 dní a liečbu môžete zopakovať.
 • Suché korene pivonky (1 lyžička) nalejte vodku (310 ml). Trvať na 7 dní. Filtrovať a piť 25 kvapiek trikrát denne. Dĺžka trvania kurzu - celý kalendárny mesiac. Break - 10 dní a opakujte príjem.

Pred začatím domácej terapie sa poraďte so svojím lekárom.

režim

Rehabilitácia po mŕtvici doma zabezpečuje dodržiavanie denného režimu. Rýchlejšie zotavenie sa dá dosiahnuť dodržaním stability v jeho rutine, to znamená, že ráno vzostup, jesť a spanie by mali nastať vždy súčasne.

Pacientovi sa dôrazne odporúča denné prechádzky na čerstvom vzduchu, ale nesmú spôsobovať nadmerné práce. Pacient musí vykonávať každodennú gymnastiku. Cvičenie pomôže vybrať si rehabilitačného lekára.

Ak je práca človeka spojená s trvalým fyzickým a psycho-emocionálnym stresom, odporúča sa zmeniť profesiu.

Po mikroskopu je potrebné úplne opustiť používanie silných a slabých alkoholických nápojov, ako aj fajčenie. Okrem toho by sa osoba mala pravidelne podrobiť lekárskej prehliadke na klinike, ku ktorej je geograficky pripojený.

Tip! Ak máte možnosť ísť do profilu sanatória, nemali by ste to odmietnuť.

Dôsledky mikroskopu nie sú také ťažké ako klasický kurz. A pri dodržaní všetkých odporúčaní lekára sa človek dokáže úplne zotaviť.

Aké lieky sa užívajú na liečbu po mikroskopii mozgu

V prípade akútneho porušenia krvného obehu v mozgu - mikroúrazu - liečba drogami by mala začať čo najskôr. Len v tomto prípade sa telo rýchlo zotaví. Pri tejto chorobe dochádza k porušeniu normálneho krvného obehu a postihnuté mozgové bunky trpia nedostatkom živín a kyslíka. K tomu dochádza na pozadí prudkého nárastu tlaku v cievach alebo v dôsledku zrážania krvi v určitej oblasti mozgu.

Tým sa zvyšuje krvný tlak, pacientova koordinácia pohybu je narušená, cíti slabosť celého tela, necitlivosť končatín a závrat. Ak tento stav trvá približne 6 hodín, môže sa obnoviť krvný obeh a mozgová tkanivá. S dlhším časom môžu bunky zomrieť a veľká oblasť mozgu bude ovplyvnená mŕtvicou.

Prvá pomoc

Ak má človek tieto príznaky, potrebuje okamžitú lekársku pomoc. Rizikom sú často ľudia trpiaci hypertenziou, kardiovaskulárnymi ochoreniami, cukrovkou. Často je táto choroba vystavená starším osobám a tým, ktorí majú navyše kilo.

Pred príchodom núdzovej brigády musí byť osobe poskytnutá prvá pomoc:

 1. Dajte vodorovnú pozíciu, zdvihnite hlavu a uvoľnite zo stláčacieho oblečenia.
 2. Poskytnite pacientovi úplný odpočinok.
 3. Zabezpečte dýchanie a čerstvý vzduch. Pacienta môžete umývať studenou vodou.
 4. Ak je to možné, zmerajte krvný tlak. Ak je veľmi vysoká, odporúča sa užívať liek na jeho zníženie (Captopril alebo Captopress). Ak nie je k dispozícii žiadny liek, môžete pripevniť horúcu fľašu vody k nohám pacienta tak, aby sa zahrial.
 5. Je možné, že so slabým a nepravidelným dýchaním bude človek potrebovať resuscitačné postupy, ako napríklad nepriamu masáž srdca. Odporúča sa s nimi telefonicky konzultovať a dodržiavať všetky odporúčania pred príchodom lekárov.

U niektorých pacientov nie sú príznaky mikroskopu jasne vyjadrené a za pár hodín odišli bez lekárskej pomoci. Často odmietajú hospitalizáciu a ďalšie liečenie. Je to veľmi nebezpečné pre zdravie. Preniknutie zdroja ochorenia hlbšie môže viesť k opätovnému napadnutiu, rozvoju ischémie, čiastočnej strate fyzických schopností a dokonca aj k duševným poruchám.

Úprava mikroskopmi

Na liečbu mikroúrazu sa začne po diagnostikovaní príznakov pacienta a po jeho vyšetrení. Je potrebné rýchlo zastaviť patologický proces, aby sa zabránilo šíreniu poškodenia mozgu v iných oblastiach. Je potrebné obnoviť normálny krvný obeh, vyliečiť základnú chorobu, ktorá by mohla spôsobiť mikroskop a predpísať preventívne opatrenia, aby sa zabránilo druhému útoku.

Liečba s mikroskopom dlhá. Zahŕňa užívanie liekov, používanie populárnych receptov a fyzikálnej terapie. Súčasne sa odporúča pravidelné konzultácie s neurológom aspoň raz za mesiac. To umožní sledovanie stavu pacienta a v prípade potreby opravu predpísanej liečby.

Aké lieky treba prijať v prípade akútnych porúch mozgu v obehu a koľko neuropatológov rozhoduje individuálne v závislosti od závažnosti ochorenia. Pre presnú diagnostiku je potrebné zobrazenie magnetickou rezonanciou. Táto metóda výskumu poskytne najkomplexnejší obraz o porušeniach v mozgu. Hlavné lieky sú vazodilatanciá, nootropické, antitrombotické a srdcové.

Vazodilatačné liečivá (Trental, Cavinton, Zinatropil) prispievajú k rozšíreniu ciev a zlepšujú cerebrálnu cirkuláciu. Dĺžka liečby môže trvať až 3 mesiace.

Nootropické lieky, ako napríklad Fezam, Piracetam alebo Aminalon, sú tiež predpísané na zlepšenie cerebrálneho obehu. Tieto lieky vám umožňujú obnoviť pamäť pacienta a jeho intelektuálne schopnosti. Zvyčajne sa užívajú do 2 mesiacov. V počiatočnom štádiu sa liek môže podávať intravenózne a potom sa môže liečiť tabletami.

Ak chcete krvácať krv, aby ste predišli vzniku krvných zrazenín, určite predpíšte Cardiomagnyl alebo Aspirín. Tieto lieky sa užívajú pomerne dlho.

S mikroskopom je nevyhnutné používať lieky, ktoré zlepšujú činnosť kardiovaskulárneho systému. Odporúča sa piť také pilulky ako Asparkam, Verapamil alebo Digoxin. Asparkam obsahuje veľa draslíka a horčíka, tieto užitočné stopové prvky zlepšujú fungovanie mozgu a srdca.

Komplexná liečba nevyhnutne zahŕňa užívanie vitamínov na posilnenie imunitného systému a zlepšenie fungovania mozgu. Vitamíny (Dekamevit, Kvadevit) trvajú mesiac, potom prestávkujte 2 týždne a zopakujte priebeh liečby.

Vlastnosti liečby mikroskopu

Mikroskop môže byť 2 typy - ischemické a hemoragické. Pri liečbe ischemického prejavu je hlavnou úlohou zabrániť tvorbe krvných zrazenín. Trombolitika je predpísaná ako núdzová pomoc a podávaná intravenózne. Vazodilatačné lieky, ktorých liečba môže trvať až šesť mesiacov, pomáhajú obnoviť činnosť mozgu, posilňovať steny ciev a obnovovať ich pohyblivosť. Nootropické lieky sú predpísané na zotavenie a ako profylaxiu.

Hemoragická mikroskopia je omnoho nebezpečnejšia, v tomto prípade môže dôjsť k pretrhnutiu stien krvných ciev a krvácaniu v mozgu. Na zastavenie krvácania je potrebné použiť hemostatické látky. Na zníženie krvného tlaku a normalizáciu srdcového rytmu sa predpisujú aspirín a papaverín.

Aby sa zabránilo opuchu mozgu, čo môže viesť k kóme, lieky sú predpísané na zlepšenie metabolizmu a krvného obehu, môže to byť Actovegin, Urbazon alebo Furosemid. Na zmiernenie bolesti, kŕčov a kŕčov počas regenerácie a prevencie lekár predpísal antispazmiku - Buscopan, No-silo.

V nemocnici môže pacient zostať asi 3 týždne, v súčasnosti sa vyšetruje jeho analýza, vykoná sa úplná diagnostika a poskytne sa lekárska pomoc. Obnova a prevencia opätovného útoku sa môže uskutočniť doma: lieky pokračujú, fyzioterapia, masáže a doplnky stravy sú predpísané. Počas tohto obdobia sa zvyčajne vyhýba fyzickej námahe a stresovým situáciám.

Zotavenie mikroskopom

Po predpísanom priebehu liečby musí pacient nevyhnutne absolvovať rehabilitačný kurz. Toto obdobie prispeje k maximálnej regenerácii postihnutej oblasti mozgu. Okrem pravidelného užívania liekov na expanzie krvných ciev bude pacient potrebovať fyzioterapeutické postupy, špeciálnu fyzikálnu terapiu a diétnu výživu.

Ak sa na liečbu choroby vyžaduje hospitalizácia pacienta, môže sa uzdravenie uskutočniť doma. Počas rehabilitácie je dôležité čo najviac obnoviť všetky stratené funkcie a zabrániť druhému útoku.

Náhle poklesy krvného tlaku, vysoké hladiny cukru v krvi, obezita a zlé návyky môžu viesť k mikroskopu. Aby sa zabránilo opakovaniu útoku, musí sa pacient zbaviť zlých návykov a v prípade potreby znížiť telesnú hmotnosť.

Počas rehabilitácie je potrebné liečiť základnú chorobu, ktorá by mohla spôsobiť mikroskop. Môže byť tiež potrebné poradiť sa s psychoterapeutom alebo psychológa, pretože po mikrotúte je človek často nervózny a podráždenı.

Ak mikroskop nemôže byť samoliečivý, všetky potrebné lieky by mali byť predpísané iba lekárom. Ak sa liečba nezačne včas, následky môžu byť nepredvídateľné. Len neustále sledovanie lekára a striktná implementácia všetkých jeho odporúčaní môže výrazne av krátkom čase zmierniť stav pacienta.

Dôležité vedieť!

Takáto choroba ako mŕtvica je nebezpečná pri výskyte závažných komplikácií pacienta, z ktorých mnohé môžu byť smrteľné. Liečba musí začať teraz. Len málo lekárov vie (a preto neposkytujú informácie príbuzným pacienta), že správna čajová terapia pomáha zvládnuť túto chorobu bez akýchkoľvek následkov a je prirodou prevenciou mŕtvice.

Aký čaj potrebujete na pitie po mozgovej príhode, na jej prevenciu a ako to urobiť správne v ďalšom článku.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Prečo sú žily na rukách, diagnóza, čo robiť

Z tohto článku sa dozviete: žily v náručí, aké sú dôvody. Je to normálne alebo patologické? Aké sú spôsoby riešenia tohto problému?Žily na ramenách sú viditeľné alebo vyčnievajú, keď majú veľký priemer a sú umiestnené priamo pod kožou.

Porušenie mozgového obehu

Porušenie mozgovej cirkulácie - patologický proces, ktorý vedie k obštrukcii krvného obehu cez cievy mozgu. Takéto porušenie je plné vážnych následkov, nie výnimky - smrteľného výsledku.

Monocyty v krvi

Monocyty (MONO) sú bunky obehového systému, ktoré patria do série leukocytov. Sú najväčšími predstaviteľmi rodiny leukocytov.Tvorba týchto bunkových prvkov sa vyskytuje v bunkách kostnej drene, odkiaľ vstupujú do krvi.

Prečo a prečo sú diuretiká nebezpečné

Pri niektorých ochoreniach srdca, obličiek, pečene alebo kvôli príjmu niektorých liekov dochádza k zadržiavaniu vody v tele. Aby ste sa zbavili nadbytočnej tekutiny, je potrebné užívať diuretiká.

Diagnóza mozgovej gliózy - ohniská patológie, liečby a následkov

Glióza mozgu je proces spúšťaný v mozgovom tkanive ako reakcia na rôzne bunkové poškodenia.Na vyplnenie dutín v oblasti postihnutých buniek (neurónov) v tele sa produkujú gliové bunky, ktoré vykonávajú funkcie neurónov a chránia zdravé tkanivá pred poškodením.

Tlakové skoky - vysoké a nízke: príčiny a liečba

Z tohto článku sa dozviete: z akého tlaku sa skočí a čo toto porušenie naznačuje. Aké poruchy v tele spôsobujú drastické tlakové straty, čo treba urobiť na normalizáciu zmenených indexov.