Dobrý deň, drahí lekári a len užívatelia. Nie som si istý v rubrike, ak niečo - prosím opravte.

Pred piatimi alebo šiestimi rokmi si začala všimnúť, že na nohách sa objavili podivné modriny. Prirodzene sa na prvý pohľad domnieval, že to bolo z úderov. Som rýchla dievča, stane sa to, začnem nový manéver bez toho, aby som dokončil ten starý, takže po celý čas s niečím príde. Ale v priebehu času som si všimol, že modriny sa objavujú častejšie, a nie viac ako jeden, ale tri až päť, na rôznych miestach, rôznych veľkostí. A môžem ľahko rozlíšiť modrinu od úderu z tejto modriny. Miesto nárazu vždy bolí, keď sa dotýkam, modrina je najprv červená, potom modrá, potom zelená, na konci žltá a zmizne. Rovnaké modriny sú hnedé hnedé, ako keby boli staré, ale som si istý, že som nemohol poraziť toľko a nepamätám si to. Navyše sa objavujú na takých miestach, že je jednoducho nemožné zasiahnuť napríklad vnútorný povrch stehien. Ako výsledok, vášeň počas sexu tiež nenašla potvrdenie, pretože v tom čase som nemal muža.

Daroval som krv na krvné doštičky, na koaguláciu (ak si správne pamätám toto meno) - všetko je čisté, bez odchýlok.

V zásade mi nedávajú žiadne problémy. Problém je skôr estetický. Mám ľahkú pokožku, ktorá sa nevyhne dobre, takže v lete v sukni moje pohmoždené nohy vyzerajú ošklivo. Chcel by som vedieť, čo spôsobilo výskyt modrín a čo je možné urobiť, aby sa zmenšili? Môžu byť tieto modriny spojené s pretrvávajúcou bolesťou bolesti v kolenách alebo kŕčoch lýtkových svalov?

Tu som pridala fotografiu mojej "krásy", aj keď som musel spracovať trochu kontrast, aby som to mohol vidieť lepšie.

Táto veľká modrina je možná od štrajku, ale aspoň ma zabiť, nepamätám si, kam a kedy som sa mohol riadiť, aby som to dostal!

Toto je jediný problém s plavidlami, ale objavil sa až po pôrode.

"Bruises bez príčiny na nohách žien: prečo sa objavujú a čo robiť?"

7 komentárov

Nie je jasné, prečo modriny na nohách môžu obťažovať ženy v každom veku. Pri absencii rany alebo modriny je žena v rozpakoch počuť obvinenia z nemotornosti v jej prejave, takže sa pokúša skryť modriny pod nohavicami alebo dlhú sukňu, ale nie je to len estetický nepohodlie. Zvratky na nohách žien, najmä početné alebo sa objavujú so závideniahodnou pravidelnosťou, môžu naznačovať zdravotné problémy.

Bruise: Čo sa stane?

Modrina (hematóm) je vonkajším výsledkom poškodenia ciev v blízkosti povrchu kože. Krv uviaznutá v subkutánnych vrstvách sa javí ako šarlátová škvrna. Dosť rýchlo sa začnú rozpadávať červené krvinky a modrina sa stáva modrastou.

Počas jedného týždňa začne hematóm "kvitnúť": od okraja sa jeho odtieň zmení na zelenkastú a žltkastú. Ak sa však plavete s takým "rozkvitnutým" modrínom, hematóm sa znova zmení na modro-modrastý. Zvyčajne je modrina bezbolestná, iba podkožným krvácaním vo veľkom meradle je mierna kondenzácia pod kožou.

Zvyčajne hematómy nezávisle prejdú niekoľko týždňov. Tento proces sa však môže urýchliť, ak dodržiavate určité odporúčania.

Tenká svetlá koža - "magnet" pre modriny

Prečo vzniknú modriny?

Vo väčšine prípadov sú modriny spôsobené tvorbou modrín. Obzvlášť často sa sťažujú na výskyt hematómov na koži ženy s ľahkou tenkou pokožkou. Kapiláry sú umiestnené veľmi blízko k povrchu kože a ich steny sú veľmi krehké.

Dokonca aj malý vplyv na jemnú pokožku môže viesť k modrým škvrnám na nohe:

 • stlačenie prstov, poškriabanie pokožky;
 • túžba po opálení - dlho ostať na slnku;
 • pobyt v saune / vani, sprcha;
 • anticelulitídna masáž, nesprávne vykonaná depilácia cukru alebo vosku.

Je to dôležité! Majitelia jemnej pokožky s častým výskytom modrín by mali byť vylúčení z rosacey. Geneticky určená, zvýšená krehkosť malých ciev je kožná porucha, ktorá nemá zmysel maskovať kozmetikou. Cuperóza na nohách je liečená cévnými chirurgami, pričom sa uchýlila k minimálne traumatickej modernej technike.

Zvratky na nohách bez dôvodu: znak abnormality v tele

Často výskyt modrín na nohách bez príčiny je dôsledkom miernej odchýlky v zdraví ženy, ktorá sa niekedy môže vyvinúť do ochorenia.

Cévní systém reaguje najskôr na starnutie tela. Kvôli fyziologickému poklesu elasticity cievnej steny sú pomliaždeniny u starších pacientov bežné. Ich častý výskyt však nemožno vysvetliť len starnutím: s najväčšou pravdepodobnosťou má žena vo veku vážne zdravotné problémy.

Pre elasticitu cievnej steny spĺňať Vit. A, C, K a R. Ich nedostatok, najmä často v zime-jar, vedie k bezproblémovému výskytu malých podkožných krvácaní v nohách. Zvratky na nohách často naznačujú nedostatok vápnika, selénu a kobaltu. Podvýživa a tesné diéty vyvolávajú tvorbu malých hematómov.

 • Vírusové infekcie: chrípka, ARVI

Vírusové infekcie významne zvyšujú priepustnosť krvných ciev. Preto sa v polovici ochorenia a neskôr v období zotavovania ženy často sťažujú na krvácanie z krvi a malé krvácanie sa objavuje na nohách a iných častiach tela, a to aj pri minimálnom stlačení kože.

Zlomeniny na pažích a nohách sa zvyčajne nenachádzajú u tehotných žien a súvisia so zvýšeným zaťažením dolných končatín a nedostatkom vitamínov. Rovnaký stav môžu ženy pozorovať počas menopauzy: pokles hladiny pohlavných hormónov nepriaznivo ovplyvňuje silu krvných ciev.

Zlomeniny na nohách môžu byť spôsobené nielen použitím liekov na zmierňovanie krvného obrazu (trombón ASS, heparín atď.). Obľúbená veľa dámami pre bolesť hlavy - Ibuprofen (Mig-400) - tiež zvyšuje krehkosť kapilár. Dlhodobý alebo nekontrolovaný príjem iných nesteroidných protizápalových liekov (Diclofenac, Naproxen, Ketanov), kortikosteroidy, niektoré antidepresíva a antiastmatické lieky môže byť hematómový provokatér. V tomto prípade sa hematómy zvyčajne objavujú po celom tele a môžu dosiahnuť významné veľkosti.

Hematómy v nohách sú symptómom vážneho ochorenia.

Pravidelné krvácanie v nohách žien niekedy naznačuje vnútornú patológiu. V tomto prípade možno dôvod, prečo nie, spočíva nielen v poruche práce akéhokoľvek orgánu, ale aj v genetickej "dedičnosti".

Kŕčové žily sú najčastejšou príčinou modrých škvŕn na nohách. Žena zaznamenáva zvýšenú únavu nôh (pri dlhšom stojaní / sedení, horšie vo večerných hodinách), edému a pavúkov.

 • Hemoragická diatéza

Celá skupina získaných alebo geneticky určených chorôb, charakterizovaných výskytom modrín. Charakteristickým rysom - krvácanie je prítomné nielen na koži, ale aj na slizniciach, vo vnútorných orgánoch. Pri hemoragickej vaskulitíde je podliatina často symetrická.

Jednou z najvážnejších príčin vzniku modrín je krvotvorná choroba spôsobená poklesom / zvýšením počtu krvných doštičiek alebo ich neschopnosťou vykonávať svoje funkcie. Medzi takéto ochorenia patrí trombocytopénia (trombocytopenická purpura, DIC, lupus erythematosus), hemofília, leukémia, von Willebrandova choroba.

V tomto prípade sa náhle objavia hematómy a pacient má slabú regeneračnú schopnosť (dokonca aj zuby sa zle liečia). Choroby sú plné rozsiahleho krvácania: malá rana môže viesť k rozsiahlej strate krvi a smrti. Tehotné ženy môžu mať potrat alebo smrť plodu.

Je to dôležité! Hemofília postihuje iba chlapcov a genetický faktor sa prenáša cez ženskú líniu. Čím skôr sa choroba a modriny prejavujú bez príčiny, tým menej chudoby má dieťa na dlhý život.

 • Patológia vnútorných orgánov

Elasticita krvných ciev prudko klesá pri ťažkých ochoreniach pečene (cirhóza, hepatitída) a obličky. Niekedy sa u hypertenzných pacientov a pacientov s chronickou tonzilitídou vyskytujú malé podliatky na nohách bez príčiny. V tomto prípade žena bude indikovať krvácanie v celom tele a charakteristické symptómy, ktoré pomôžu pri diferenciálnej diagnostike patológie.

Zápal meningídy spôsobený meningokokovou infekciou (treba odlíšiť od neinfekčnej meningitídy) sprevádza meningokokemia a šok. Infekcia v krvnom riečisku vyvoláva výskyt modrých škvŕn na tele a končatinách, kritický nárast teploty a množstvo príznakov mozgu (stuhnutý krk atď.).

V tomto prípade je inkubačná doba 1 deň a príznaky sa rýchlo rozvinú. Ak existuje podozrenie na infekčnú meningitídu, je potrebná urgentná hospitalizácia a intenzívna starostlivosť.

Ako liečiť modriny na nohách?

Bez ohľadu na to, čo sa objavilo na nohách - bez úderov alebo v dôsledku modrín - odporúčajú sa nasledujúce manipulácie:

 • Noha s fialovou modřinou by mala byť zvýšená, aby sa znížil prietok krvi v krvi.
 • Pri veľkom krvácaní by mala byť bandážovaná noha, kompresia zastaví uvoľnenie krvi z poškodenej cievy a nárast modriny.
 • Umiestnenie nádoby na ľad alebo bežnú fľašu z chladničky zatlačí nádoby.
 • Keď veľké subkutánne krvácanie alebo viacnásobné modriny nezabudnite prestať užívať lieky na zriedenie krvi - aspirín atď.

Je to dôležité! Tieto opatrenia sú účinné len v prvých hodinách po objavení sa hematómu a len zabraňujú zvýšeniu krvácania. Pravidelne sa vyskytujúce modriny vyžadujú návštevu lekára a kompletné vyšetrenie.

Ak chcete rýchlo zbaviť modriny, môžete urobiť lokálnu liečbu. Ako odstrániť modriny na nohách:

 • Zahrievanie sa stlačí s odvarom z Hypericum s prídavkom levanduľového / rozmarínového oleja, alkoholových kompresii - teplo sa aplikuje od 2 dní po nástupe krvácania a iba pri absencii závažného ochorenia;
 • Používajte 2-3 krát denne masť troksevazin, lioton, pohmoždenie, najlepšie "modré oko" gél - záchranca (používajú športovci);
 • Kompresie s telesnými pomliaždeniami zmiznú v priebehu niekoľkých dní, ale potom dochádza k miernemu spáleniu a odlupovaniu kože, telo masť je menej účinná;
 • Jódová sieť - urýchľuje absorpciu hematómu a zabraňuje jej hojeniu.

V snahe rýchlo sa zbaviť kyanotických hematómov na nohách, ženy často používajú niekoľko metód naraz. Tento prístup je však plný podráždenia kože a alergií.

Kedy potrebujem navštíviť lekára?

Zbavenie modriny, ak je jej vzhľad spojený s akýmkoľvek porušením v ženskom tele, nezaručuje vznik nových krvácaní na nohách. Lekárska konzultácia sa vyžaduje v prípadoch:

 • Hematómy a výskyt závažných príznakov (horúčka, bolesť atď.);
 • Pravidelný vzhľad hematómov;
 • Výskyt jednej modriny s ďalšou tvorbou nových krvácaní na koži;
 • Vytvorenie tesnenia v oblasti modrín, zvýšenie lokálnej teploty (horúca koža) a celkovo až do 37,2 ° C naznačuje vyčerpanie hematómu.

Zlomeniny na tele bez dôvodu

Zvyčajne sa na telo objavia hematómy (modriny) po mŕtvici, tlaku alebo modrinách. Malé krvné kapiláry v mieste poškodenia a krv sa naleje pod kožu. V priebehu času sa miesto poranenia stane červeným prvkom, potom modrým, zeleným a postupne sa modrina dostane na žltkastý odtieň. Čím je nižšia tvorba modrín na tele, tým vyšší je tlak vnútri ciev, takže sa bude liečiť dlhšie. Ale niekedy sa na tele objavujú modriny bez príčiny: nedošlo k žiadnemu zraneniu, ale objavil sa hematóm. Prečo a s kým sa to stane, skúste to prísť na to.

Prečo sa objavujú modriny na tele bez udania dôvodu?

Hematómy na ľudskom tele, ktoré sa nevyskytujú žiadnym dôvodom, signalizujú ochorenia. A choroby môžu byť nevýznamné a veľmi závažné. Jednoduchým a rýchlo liečiteľným dôvodom je nedostatok vitamínov v ľudskom tele. Krehkosť ciev priamo závisí od dostatočného množstva vitamínov C, P, K, ale ak sú nedostatočné, vzniká podrážka z mierneho tlaku na kožu. Je ľahké doplniť zásoby týchto vitamínov pomocou správneho jedla:

 • morské plody;
 • morské riasy;
 • rybí olej;
 • zelená;
 • kuracie vajcia;
 • černice;
 • marhule;
 • citrusové plody;
 • sladké čerešne

Tiež nedostatok vitamínov C, K a P v tele sa ľahko naplní liekom:

 • kyselina askorbová;
 • bioflavonoidy;
 • rutín;
 • hesperidín.

Zmeny súvisiace s vekom sa tiež považujú za páchateľa výskytu hematómov bez dôvodu. Zvlášť náchylné na to sú ženy, ktoré majú nekonzistentnú hormonálnu rovnováhu. Krvácanie sa vyskytuje častejšie počas menopauzy, keď telu chýba estrogén. Medzi vážnejšie pravdepodobné ochorenia, bez príčiny hematómov na nohách a pažích, lekári volajú niekoľko:

 1. Kŕčové žily.
 2. Ochorenie pečene
 3. Zlé zrážanie krvi.
 4. Nedostatok doštičiek.
 5. Hemoragická vaskulitída.

Jeden z dôvodov vzniku hematómov sa považuje za zlé zrážanie krvi, čo je spôsobené užívaním liekov na znižovanie krvného tlaku. Dlhodobé užívanie Cavintonu, aspirínu, liekov obsahujúcich železo alebo ich analógov môže ľahko viesť k nepriaznivému výsledku. V prípade modrín na tele má byť liek okamžite zrušený tak, aby nedošlo k patologickému výskytu vnútorných orgánov.

Diagnóza a liečba dospelých a detí

Ak sú na tele absentované modriny bez akéhokoľvek dôvodu, musíte sa poradiť s hematológom. Vykoná koagulogram a predpíše krvný test na zistenie príčiny hematómov. Ak lekár diagnostikuje hemoragickú vaskulitídu (zápal steny ciev), v závislosti od štádia ochorenia bude predpísaná liečba. Toto ochorenie sa vyznačuje skutočnosťou, že bunky imunitného systému produkujú protilátky proti vlastným krvným cievam. Účinná liečba vaskulitídy je postup na čistenie krvnej plazmy, ktorá hromadí škodlivé látky.

Ak je príčinou modrín kŕčové žily, hematológ posiela pacienta flébologovi, pretože kŕčové žily často spôsobujú najzávažnejšie komplikácie, ktoré vyžadujú chirurgickú intervenciu. Ak sú v tele zistené príznaky nízkej zrážanlivosti krvi, predpísané sú lieky, ako sú koagulanty, contrykálna kyselina aminokaprónová a predpísané transfúzie krvnej plazmy.

Ak sa tvoria modriny bez príčiny na tele dieťaťa, mali by ste okamžite kontaktovať pediatra. Skúsený lekár bude vždy rozlišovať hematóm od pádu alebo rany, od modrín, ktoré sa objavili z nedostatku vitamínov v tele dieťaťa alebo zo zdravotnej poruchy. Po testoch bude pediatr diagnostikovať široké spektrum: od deficitu vitamínu k dedičnej hemofílii a na základe toho predpíše liečbu.

Ľudové opravné prostriedky

Ak sa modrina objavila bez akéhokoľvek dôvodu, potom je žiaduce okamžite aplikovať ľad na zranenie, potom poškodené kapiláry rýchlo zastavia krvácanie. Neskôr sa na modrinu má aplikovať teplý kompresný krém: urýchľuje hojenie a zmierňuje zápal. Ľudové recepty zmierňujú modrinu na tele, ale neodstraňujú príčiny jej výskytu. Účinné ľudové lieky na subkutánne krvácanie:

 • Infúzia listov čerešne (40 g sušených a 60 g čerstvých listov naliať ½ šálky vriacej vody, trvať 10 minút, napätie).
 • Masť s nechtíkom.
 • Krémy obsahujúce vitamín C
 • Parné kapustové listy vo vriacej vode, pripojte k modrín a bandáž.
 • Výťažok z harmančeka, v ktorom je bavlnená podložka zvlhčená a aplikovaná na hematóm.
 • Zmes myrhy, majoramu a harmančekového oleja (5 kvapiek).

Prevencia výskytu

Aby sa zabránilo tvorbe modrín na tele bez dôvodu, mali by ste neustále jesť potraviny bohaté na vitamínový komplex na posilnenie steny kapilár. Starostlivo sledujte zdravie pečene a nepoužívajte lieky, ktoré porušujú normálne zrážanie krvi. A tiež:

 • Strávte veľa času na čerstvom vzduchu.
 • Zapojte sa do akéhokoľvek športu.
 • Vytvorte kontrastnú sprchu.
 • Omezte kontakt s pravdepodobnými alergénmi.
 • Zabráňte podchladeniu alebo akejkoľvek infekcii.
 • Sledujte normálnu hmotnosť.

Video: Neprimerané modriny na rukách a nohách, čo to je?

Hematómy sa objavujú z troch hlavných dôvodov: ak dôjde k porušeniu krvnej zrážanlivosti, zníženiu počtu krvných doštičiek alebo zápalu cievnej steny, čo vedie k krehkosti ciev. Doktor G. Gandelman vám povie, kde sa z tela objavujú modriny pre absolútne žiadny dôvod, ako sa ich zbaviť a komu je ohrozené autoimunitné ochorenie:

Informácie uvedené v článku sú len informačné. Materiály výrobku nevyžadujú samošetrenie. Iba kvalifikovaný lekár môže diagnostikovať a poradiť o liečbe na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.

Prečo sa na nohách objavujú modriny bez dôvodov u žien? Krehkosť kĺbov, krvné choroby.

Zvratky na nohách, ktoré sa objavili z ničoho, rušia niektoré ženy, staré aj stredné, a dokonca veľmi mladé. Zdá sa, že nedošlo k úderom a zraneniam, ale modré škvrny "zdobia" nohy a musíte sa vzdať sukne s tenkými pančuchami. Koniec koncov, nie je možné, aby sa modriny objavili práve tak?

Samozrejme, keď hovoríme o neočakávanom výskyte modrín na nohách bez dôvodu, myslíme tu absenciu vonkajších príčin - to je priamy dopad na dolné končatiny.

Nič sa v tele nevyskytuje bez akéhokoľvek dôvodu, a preto by sa mali zvážiť skutočné príčiny modrín, väčšina z ktorých je spojená s ochoreniami, nedostatkami vo výžive a všeobecnými zdravotnými problémami.

Zlomeniny na nohách bez dôvodu u žien: je to nebezpečné?

Stojí za zmienku okamžite, že u zdravých žien, ktoré nemajú sťažnosti na ich zdravotný stav, výskyt tejto kozmetickej defekty zvyčajne nie je spojený s patologickými stavmi.

Umiestnenie kapilár je tiež dôležité: ak sú v blízkosti pokožky, potom môže akýkoľvek tlak spôsobiť tvorbu modrín. V tomto prípade nie je možné vyhnúť sa modrým škvrnám, s výnimkou mimoriadnej opatrnosti.

Na nohách žien sa vytvárajú bolesti kvôli nekontrolovanému príjmu určitých liekov. Takže aspirín spomaľuje zrážanie krvi a krvácanie sa objavuje pod kožou. Mnoho druhov liekov proti bolesti tiež prispieva k tvorbe modrín - naproxénu, ibuprofénu atď., Preto by sa nemali zneužívať.

Prečo sa na nohách objavujú modriny kvôli problémom s žilami?

Choroby žíl sprevádzajú nielen modriny, ale aj "hviezdy", uzliny na koži nohy. Okrem toho dochádza k pretrhnutiu bolesti v dolných končatinách, ktoré sa vo večerných hodinách zhoršujú. V žiadnom prípade by sa takáto záležitosť nemala ponechať bez dozoru a potrebujete sa poradiť s flebologom.

Ultrazvuk ciev nohy pomôže zistiť, či sú ovplyvnené len povrchové alebo hlboké žily.

Ak je naozaj choroba, potom je predpísaná špeciálna liečba, ktorá zahŕňa nasledujúce aspekty:

 • Pravidelné nosenie stláčacieho pančuchového tovaru;
 • Užívanie lieku na zvýšenie elasticity žíl a zabránenie kapilárnej krehkosti;
 • Skleroterapia je zavedenie ihiel do žíl s látkou, ktorá spája choré cievy. Táto metóda má len kozmetický účinok a nemá žiadny vplyv na príčinu choroby;

Chirurgická intervencia na venózne ochorenia sa používa extrémne zriedkavo a len vo veľmi závažných pokročilých prípadoch.

Ako krehkosť kĺbov spôsobuje modriny na nohách?

Krehké kapiláry sú veľmi častou príčinou vzniku modrín na koži dolných končatín. A bohužiaľ, tento problém sa objavuje v teplej sezóne, keď je dôležité mať sukne a šortky a nohy musia byť skryté. Faktom však je, že na jar a v lete telo často trpí nedostatkom vitamínov, najmä vitamínu C. Z tohto dôvodu bude mať liečba askorbutínom alebo kyselinou askorbovou významnú úlohu pri prevencii tvorby modrín.

Prečo choroba krvi spôsobuje modriny na nohách?

Ochorenia krvi sú celkom zriedkavým dôvodom vzniku modrín na nohách žien, ale sú stále dosť nebezpečné. Ak vyšetrenie nohy neodhalilo kŕčové žily alebo iné ochorenia žíl, potom dôvod určite spočíva v takých závažných ochoreniach ako je trombocytopénia (nedostatočná tvorba krvných doštičiek) alebo napríklad von Willebrandova choroba.

Tieto ochorenia sú tiež charakterizované zlé hojenie dokonca malých rán a odrenín a tendencia krvácania z krvi. V takom prípade musí byť stav tela vždy pod kontrolou.

Elena Malysheva bude hovoriť o príčinách a liečbe

Zlomeniny spôsobené zlyhaním obličiek na nohách

Pečeň v tele nevykonáva len funkciu čistenia z toxínov, ale tiež sa podieľa na procese homeostázy (zrážania krvi).

Preto akékoľvek porušenia v práci tohto orgánu vedú k zriedeniu krvi a výskytu tvorby modrín.

Pri cirhóze, hepatitíde a zlyhaní pečene sa vytvárajú modriny nielen na nohách, ale aj na tele, rukách a niekedy na tvári a koža sa stáva nažltnutou. Táto podmienka je veľmi nebezpečná, pretože môže viesť nielen k subkutánnemu, ale aj k vnútornému krvácaniu. Vyžaduje kvalifikovanú odbornú pomoc.

Čo mám robiť, ak mám modriny na nohách?

Samozrejme, ak sú identifikované patologické príčiny tvorby hematómov na dolných končatinách, je potrebné najprv začať liečbu. Existujú aj spôsoby, ako zabrániť tvorbe podliatin. Ich podstatou je zlepšiť krvný obeh a optimalizovať zaťaženie ciev:

 • Zvýšená fyzická aktivita - pravidelné prechádzky, ranné cvičenia, systematické kurzy fitness. Ak práca zahŕňa dlhé sedenie v sede, mali by ste pravidelne prestávky a hýbat svaly nohy a chrbta;
 • Samostatne vedie masáž chodidiel. Postup bude vyžadovať ľahký zvlhčovač a trochu času. Po aplikácii krému musíte pomaly miesiť nohu z kolena na stehno a potom masírovať holeň a hornú časť chodidla;
 • Nosenie pohodlnej obuvi a vyhýbanie sa úzkym topánkam;
 • Nepoužívajte príliš tesné pančuchy ani golf;
 • Zdravá výživa obohatená o všetky živiny vrátane vitamínu C a vápnika. Aj správny pitný režim je dôležitý;
 • Vyhnúť sa intenzívnemu fyzickému namáhaniu, prenášaniu ťažkých vreciek;
 • Stabilizácia a kontrola telesnej hmotnosti.

Prečítajte si o liečbe infekcie ľudskými papilomavírusmi liekmi. Aké sú príznaky ochorenia?

Dobrá rada, tu sa dozviete o príčinách bolesti chrbta u žien.

Po týchto jednoduchých pravidlách sa zabráni výskytu nových modrín (za predpokladu, že nedôjde k ochoreniu) a bude mať všeobecne pozitívny vplyv na zdravie plavidiel.

Čo hovoria modriny s neznámym pôvodom

Spravidla po modrinách, úderoch alebo tlaku, krvácanie, hematómy, inými slovami modriny, sa objavujú na ľudskej koži. Na poranenom mieste, kvôli pretrhnutiu kapilár, krv tečie pod kožu, ktorá sa postupne rozširuje do mäkkých tkanív obklopujúcich miesto poranenia.

Je tiež známe, že fenomén ľahkých podliatin sa môže vyskytnúť u zdravých ľudí, oveľa častejšie u žien. Ženská povaha samozrejme znamená citlivosť a krehkosť. Preto jemná koža a krehké kapiláry u žien môžu v rámci koncepcie individuálnych noriem poskytnúť nezmilnené modriny.

Ďalšia vec, keď sú na tele bez podliatin bez rozumu. Takýto jav by mal spôsobiť vážne obavy. S yyaki neznámeho pôvodu sa objavujú na tele úplne nečakane, a to je celkom vážny príznak, v prítomnosti ktorého je potrebné konzultovať s lekárom. Akýkoľvek nespôsobilý výskyt hematómov na ľudskom tele má mnoho odôvodnení.

Ak dôjde k poruche koagulácie za modriny, dôjde k ďalšiemu krvácaniu.

Fialový - fenomén spojený s rôznymi poruchami hematopoetického systému. Zlomeniny sú výsledkom subkutánnych krvácaní, ktoré môžu byť jedným zo symptómov leukémie, ktoré tiež spôsobujú slabosť, únavu, tendenciu k prechladnutiu, úbytok hmotnosti, krvácanie z nosa a / alebo tvorbu malých červených škvŕn pod kožou. Pre starších ľudí je charakteristický stav nazývaný purpura. Keď sa telo vyvracia, krvné cievy pod kožou sa stávajú tenšie a podliatiny sa môžu vyskytnúť aj pri malých zraneniach.

Autoimunitná choroba nazývaná hemoragická vaskulitída môže byť vysvetlením pre bezproblémovú tvorbu modrín na tele. Toto ochorenie sa vyznačuje skutočnosťou, že imunitné bunky ľudského tela začínajú odoberať krvné cievy pre cudzie telá. Výsledkom je, že imunitný systém začína bojovať, produkuje protilátky, ktoré pôsobia na krvné cievy najnebezpečnejším spôsobom, postupne ich zrieďujú a robia z nich krehké a nezvyčajne krehké. Vo väčšine prípadov má hemoragická vaskulitída vplyv na membrány takých životne dôležitých orgánov, ako sú srdce, pľúca, mozog, pečeň, obličky. Preto môžu byť modriny nájdené na žalúdku, chrbte, rukách, nohách, to znamená na rôznych miestach.

Prítomnosť modrín na nohách a úplná absencia hematómov v iných častiach tela výrečne hovorí o stagnujúcich procesoch a počiatočnom štádiu vývoja kŕčových žíl. V takejto situácii sa odporúča skontrolovať stav plavidiel.

Treba tiež poznamenať, že výskyt modrín na tele bez príčin často poukazuje na nedostatok potrebného vitamínu C v ľudskom tele. Aby sa zabránilo ďalšiemu vývoju hematómov, je potrebné zahrnúť do stravy viac potravín obsahujúcich dostatok kyseliny askorbovej. Medzi takéto výrobky patria všetky druhy citrusových plodov, paradajky, zelená cibuľa, ananás, angrešt, divoká ruža, čierne ríbezle. Môžete piť špeciálny multivitamínový kurz liekov.

Niekedy modriny na tele sú dôsledkom narušenia endokrinného a centrálneho nervového systému. V tomto prípade by sa mal do stravy pridať vitamín P. Kombinácia vitamínov C a P vedie k zvýšeniu vápnika v krvi, regulácii krvného tlaku, posilneniu krvných ciev a vysokej kapilárnej permeabilite. Čerstvý varený zelený čaj, pohánka, slivka, čerešňa, červená paprika môžu byť považované za prirodzený zdroj vitamínu P (rutínu).

Navyše, modriny na tele sa môžu objaviť pri ochoreniach obehového systému, pri hypertenzii, reumatizme, chronickej tonzilitíde, ochoreniach obličiek, po nedávno prenesených infekčných léziách. Ďalšie možné príčiny sú imunodeficiencia, aplastická anémia, zlyhanie obličiek, cirhóza.

Vyšetrenie zahŕňa konzultáciu s terapeutom (praktickým lekárom) alebo hematológom. Prieskumný plán zahŕňa:

 • Kompletný krvný obraz s krvnými doštičkami.
 • Koagulácie.
 • Test agregácie trombocytov.
 • Pečeňové testy.
 • Kreatinínu.
 • C-reaktívny proteín.
 • Dopplerovská žilová žila.
 • Rozbor moču.

Zlomeniny na tele bez dôvodu

Kríže z modrín alebo "zarobené" na jeseň prekvapujú nikto. Stane sa vám to, že je tu modrina - tu je, fialová a bolestivá - a nie je tam žiadna spomienka na to, odkiaľ pochádza, nie? Zostáva a nezmizne celé týždne a mesiace za sebou. A čo je dôležitejšie, takéto modriny odnikiaľ sa stávajú trvalým javom. Iste, mnohí sa stretli s niečím podobným a dokonca začali pochybovať o svojej vlastnej pamäti. Väčšina ľudí v takýchto prípadoch neúmyselne odmieta: premýšľať, viac pohmoždiť, menej pohmoždiť. V skutočnosti však "bezproblémové" modriny majú dôvody na objavenie a často veľmi závažné. Akonáhle si prečítate tento článok, zrejme je na čase zistiť príčiny takých modrín na vašom tele.

Prečo existujú modriny na tele?

Akákoľvek modrina alebo hematóm je krvácanie v mäkkých tkanivách, najčastejšie v dôsledku mechanickej deštrukcie cievnych stien. Krv z týchto poškodených tkanív vstupuje do okolitých tkanív, čo spôsobuje modrinu. Čím väčšia loď utrpela, tým väčší bude hematóm a čím dlhšie sa bude liečiť. Toto je odpoveď na zranenie.

Fialovo-červené, fialové modriny sú spôsobené hemoglobínom obsiahnutým v krvi. Pri rozpadu hemoglobínu sa uvoľňujú medziprodukty a hematómy "kvitnú" zelenými a žltými kvetmi. Postupom času by miesto modrín nemalo zostať stopou.

Zlomeniny sa môžu objaviť z rôznych dôvodov, od jednoduchej kontúzie, starnutia až po výživové nedostatky, prítomnosti určitých chorôb, ako je hemofília alebo rakovina.

Príčiny modrín na tele bez modrín

Nebudeme sa zaoberať mechanickými zraneniami, pretože tu a tak je všetko zrejmé. Hovorme o dôvodoch, ktoré spôsobujú výskyt "nevysvetlených" modrín. Bohužiaľ, najčastejšie to znamená zdravotné problémy. Tu sú najčastejšie príčiny tvorby modrín bez modrín.

Jednotlivé funkcie kože

Tento dôvod je viac "ženská". Tenká koža zle chráni subkutánne krvné cievy a dokonca aj malý tlak spôsobuje tvorbu modrín.

Hormonálne zmeny

Nedostatok estrogénu, ktorý sa často vyskytuje u žien počas menopauzy alebo pri užívaní antikoncepčných piluliek, má vplyv na steny krvných ciev.

Pri prebytku glukokortikosteroidov sa vyskytuje takzvaná purpura - početné hemorágie v koži, pod kožou alebo v slizniciach. Tento stav môže nastať napríklad v priebehu autoimunitných ochorení. Typicky tento príznak zmizne na konci liečby alebo pri zmene dávkovania liekov.

Prijatie niektorých liekov

V niektorých prípadoch môžu byť neprimerané modriny spôsobené dlhodobým používaním analgetík, antidepresív, protizápalových a antiastmatických liekov.

Vzhľad modrín na tele bez zjavného dôvodu môže byť signálom nedostatku vitamínu.

Vitamín R. Jeho nedostatok porušuje produkciu kolagénu, steny krvných ciev sú tenké, kvôli čomu sa ľahko zničia. Okrem modrín sa zvyčajne objavujú aj iné príznaky: gastrointestinálne poruchy (hnačka, pálenie záhy, plynatosť), podráždenosť a zvýšená citlivosť na kožu (kozmetika, chemikálie pre domácnosť, vystavenie slnku).

Vitamín K. V tomto prípade dochádza k narušeniu zrážanlivosti krvi, čo je dôvod, prečo sa tvorba častíc stáva častým výskytom. Nedostatok vitamínu K môže sprevádzať nazálne krvácanie, zlé hojenie rán, krvácanie ďasien.

Vitamín C. Keď jeho nedostatok zvyšuje krehkosť ciev, kvôli tomu, čo sa najčastejšie objavuje na nohách a ramenách. Existujú ďalšie príznaky nedostatku kyseliny askorbovej: systematická únava, časté prechladnutie, apatia, ospalosť, odlupovanie kože, vypadávanie vlasov.

Zinok a železo. Obidva tieto minerály sú dôležité pre zdravie a pomáhajú pri hojení rán. Okrem toho nedostatok železa vedie k anémii, ktorá je jednou zo známych príčin vzniku modrín.

Bioflavonoidy. Citrín, rutín, katechín a kvercetín sú niektoré bioflavonoidy, ktoré sú mimoriadne cenné na to, aby sa zbavili neustáleho sklonu k tvorbe podliatin.

Každá z týchto podmienok sa zvyčajne upravuje zahrnutím potravín do stravy - prírodnými zdrojmi potrebného vitamínu.

Choroby spojivového tkaniva

Niekoľko závažných ochorení môže byť príčinou porušenia výroby kolagénu, ktorý zabezpečuje silu cievnych stien:

Nedokonalá osteogenéza (ochorenie kryštálov);

Elastické pseudoksantómy a niektoré ďalšie.

Tieto ochorenia sú vrodené a, bohužiaľ, nie sú pripravené na úplné vyliečenie. Zvyčajne sa prihlásia už v ranom veku.

Ochorenia obehového systému

Jeho fungovanie je zabezpečené mnohými faktormi a poruchy v aspoň jednom z nich môžu spôsobiť modriny na tele.

Krvné doštičky sú zvyčajne zodpovedné za blokovanie poškodených ciev a zastavenie krvácania. Ak sa krvné doštičky nedokážu vyrovnať s ich funkciami, na koži sa môžu objaviť modriny a akékoľvek krvácanie bude mať vážne dôsledky.

Nedostatok koagulačných faktorov

V tomto prípade je každé poškodenie plavidla plné dlhotrvajúceho krvácania a výskytu hematómov. Jedným príkladom podobnej patológie je hemofília. "Bezproblémový" vzhľad modrín na tele je prvý zvonček a dôvod, prečo ísť na lekára.

Kŕčové žily

Výskyt modrín iba na nohách je dôkazom stagnácie krvi v cievach a prvých štádiách vývoja ochorenia.

Hemoragická vaskulitída je zápal steny krvných ciev, čo vedie k ich zničeniu. Táto podmienka vzniká v dôsledku zlyhania imunitného systému, keď telo začne napadnúť svoje bunky.

V niektorých prípadoch môže byť výskyt modrín dôkazom vývoja nádorových procesov. Ak sa objaví hematóm na pozadí ostrého úbytku hmotnosti, zvýšenie lymfatických uzlín, bledá pokožka, časté krvácanie z nosa, potom je to dôvod okamžitej liečby lekárovi.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa modriny môžu objaviť na tele bez zjavného dôvodu. Sú zvyčajne spôsobené chorobami sprevádzanými ďalšími príznakmi a príležitostné nevysvetliteľné podliatiny sa môžu vyskytnúť v neskorších štádiách ochorenia.

Závažné ochorenie pečene môže spôsobiť ľahké modriny, pretože pečeň nemôže produkovať dostatok krvných zrážacích faktorov. Okrem toho také ochorenia môžu sprevádzať žltá koža, spôsobiť svrbenie celého tela, opuch končatín a črevné krvácanie.

Ľahké modriny sú niekedy symptómy neskorých štádií chronického ochorenia obličiek. Takíto ľudia môžu mať ospalosť, necitlivosť na ruky a nohy, vracanie ráno, stolica s krvou.

Dlhodobé modriny môžu byť zaznamenané ľuďmi s cukrovkou. Je to spôsobené komplikáciami ochorenia krvných ciev. Najčastejšie sa na nohách nachádzajú modriny a sú znakom progresívneho cukrovky.

Nemôžete zriecť veku. U starších ľudí sa zvyšuje priepustnosť krvných ciev, kapiláry sú krehké a koža stráca pružnosť, stáva sa tenšou, a preto sa tvoria modriny často.

Ženy sú navyše náchylnejšie k tvorbe podliatin ako muži a ich podliatiny sa často objavujú z drobných zranení ramien, bokov a hýždí.

Všetky príčiny modrín sú ťažké na zozname. Aby sa nevystavovali neprimeranému riziku, je potrebné sa poradiť s lekárom. Podrobný krvný test a koagulogram pomôžu určiť príčinu "bezproblémových" modrín a zvoliť liečbu.

Kedy navštíviť lekára

Spravidla modriny zmiznú do dvoch týždňov. Ak sa objavia neprimerané modriny spolu s inými príznakmi, poraďte sa so svojím lekárom, napríklad:

Nie sú žiadne modriny dlhšie ako dva týždne;

Zlomeniny na nohách a iných častiach tela sú často pozorované bez zjavného dôvodu.

Neexistujú žiadne modriny bez dôvodu. Ak ste sa neublížili a neboli zranení, nemôžete vysvetliť dôvod jeho vzhľadu, znamená to, že je skrytý hlbšie a len vyšetrenia pomôžu odhaliť jeho dôvod.

Ako sa zbaviť modrín na tele

Najskôr sa musíte pokúsiť minimalizovať možnosť hematómu po úraze:

 1. Pripojte niečo studené. Nízka teplota vedie k zúženiu krvných ciev, prietok krvi do pomliaždeného priestoru sa zníži. Je rozumné aplikovať chlad v prvých hodinách (čím skôr, tým lepšie). Po 4-5 hodinách je to zbytočné.
 2. Použite tesnú obväzovú bandáž. Môžete ho nosiť dlhšie ako 2 hodiny po poranení, aby nedošlo k poškodeniu krvného obehu.
 3. Použite na mieste poškodenia špeciálny gél a masť (troxevasín, indovazín, voltaren, dexpanthenol). Toto sa môže vykonať skôr ako 6-8 hodín po poranení. Ak použijete liek skôr, opuch sa zintenzívni a modriny budú výraznejšie.

Tradičná medicína odporúča aplikovať listy kapusty alebo plátky zemiakov na hematómy (rozrezané na modrinu). Musia byť namontované a opotrebované niekoľko hodín.

Existuje mnoho ďalších domácich a ľudových liekov, ktoré možno použiť na zmiernenie bolesti, zápalu a urýchlenia vymiznutia modrín.

Existuje mnoho prírodných domácich liekov, ktoré môžete použiť na zníženie zápalu, zníženie bolesti a pomôcť pri tvorbe modrín rýchlejšie sa liečiť. Môžete mať mnoho z týchto liekov, ako sú čajové vrecká a aloe vera priamo na dosah ruky. Už som spomenul tieto prirodzené metódy liečby modrín, ktoré sú podporované vedeckými dôkazmi.

Tri hlavné príčiny modrín na tele, ktoré choroby ponechajú takéto známky

Ak sú modriny často odvádzané z ničoho, môže to byť niekoľko dôvodov.

Ste športovec alebo máte veľmi aktívny životný štýl.

Ak sa zúčastňujete súťaží alebo trénujete po celú dobu, môžu sa objaviť modriny v dôsledku kontaktu s inými športovcami alebo vybavením. To neznamená zdravotné problémy, mínus môže byť len v estetickom zmysle. Ak vás táto otázka neobťažuje, nemusíte sa obávať. Také modriny nevyžadujú liečbu. Ak je pomliaždenina príliš veľká (spadla ste alebo ste tvrdo zasiahli), skúste odpočívať, používajte studený kompresný krém a udržujte poškodenú končatinu vyššie. Pomôže to znížiť bolesť a opuch.

Stárateš

Telo staršej osoby sa po úraze zotavuje pomalšie ako telo mladého človeka, takže aj malé zranenie môže spôsobiť tvorbu modrín. S vekom sa koža a krvné cievy stávajú krehkými, telo má kolagén a elastín, rovnako ako tuk, ktorý slúži ako ochranná bariéra. Ak sa modrina objavila za posledných 24 hodín, pomôže vám pohodový kompresia a odpočinok. Ak je na koži dlhú dobu, stačí počkať a urobiť otepľovacie obklady.

Vaša pokožka je poškodená slnkom.

Roky vystavenia ultrafialovému žiareniu môžu oslabiť steny krvných ciev a spôsobiť modriny modrú farbu - sú umiestnené na rukách a predlaktia, aj keď nemáte žiadne zranenia. Odborníci odporúčajú masti, ktoré sa s nimi zaoberajú, napríklad retinolom. Tiež skúste nosiť oblečenie s dlhými rukávmi a zabráňte zraneniu. Používajte opaľovací krém.

Užívate lieky proti bolesti alebo riedidlá krvi

Užívanie riedkych piluliek alebo nesteroidných protizápalových liekov, ako je ibuprofén, môže viesť k vzniku podliatin, najmä u starších ľudí, ktorí užívajú tieto lieky častejšie. Tieto tabletky majú vplyv na zrážanie krvi. Výsledkom je zmena zloženia a rýchlejšie tvorba modrín.

Užívate steroidy

Ak máte astmu, ekzém alebo reumatoidnú artritídu, môžete užívať kortikosteroidy. Užívanie tohto typu liečiva vedie k takému vedľajšiemu účinku ako tvorba modrín. Ak užívate lieky dlhší čas a vo vysokom dávkovaní, môže sa vaše kože stáť tenšou. Ak sa vám modriny stávajú problémom, poraďte sa so svojím lekárom, či je možné dávku zmeniť.

Máte malé krvné doštičky.

Ak sa objavia modriny bez zjavného dôvodu, môže to znamenať problém s krvnými doštičkami. Tieto krvné bunky majú veľký význam, pretože sú potrebné na kontrolu krvácania. Táto podmienka je zriedkavá, ale môže to byť príčinou vašich trvalých modrín.

Máte poruchu krvi

Slepé svaly nie vždy hovoria o probléme. Ak sú však sprevádzané ďalšími príznakmi, ako je krvácanie z nosa, intenzívna menštruácia alebo nadmerné krvácanie po operácii, mali by ste byť podozriví z akýchkoľvek zdravotných problémov. Najčastejšou je Willebrandova choroba - genetický stav spojený s neprítomnosťou alebo defektom proteínov v krvi. Jedno percento obyvateľstva trpí. Ľudia s touto poruchou vyžadujú osobitnú liečbu.

Máte problémy s pečeňou.

Ak máte zlé pečeň, v krvi bude menej krvných doštičiek a to môže spôsobiť tvorbu modrín. Existuje mnoho dôvodov na problémy s pečeňou, vrátane hepatitídy a ochorení súvisiacich s alkoholom. Musíte ísť na lekára pre podrobnú diagnózu.

Môžete mať rakovinu krvi.

Vzhľad modrín bez príčiny môže naznačovať rakovinu krv - leukémie alebo lymfóm. Je vhodné podozrenie na problém, ak spozorujete ďalšie príznaky - únava, opuchnuté lymfatické uzliny, bolesť kostí alebo kĺbov. Nezabudnite konzultovať s lekárom.

Na koži sa vytvorili modriny? Naliehavo k lekárovi!

Stalo sa to ťažké - získalo to modrinu. Šumivé všetky farby dúhy, bolestivé, ale predvídateľné.

Koniec koncov, objavil sa po štrajku. A keby nebol štrajk? A na koži sa zmenila modrá značka? Prečo sa na tele objavujú modriny?

Nepochopiteľné kyanotické škvrny - znak choroby

Ak sú na tele absentované modriny bez dôvodu, tak ako si myslíte, práve takto (nedošlo k žiadnemu nárazu), je potrebné ich vyšetriť lekárom. Cyanóza kože s jasne definovanými okrajmi je príznakom vážneho ochorenia. Bez zdravotnej starostlivosti to nemôže robiť. Aké sú tieto choroby, ktoré maľujú pokožku modrou?

Hemoragická vaskulitída

Jedná sa o léziu kapilár na koži, zápal vonkajších stien kĺbov, mikrotromby na stenách žalúdka, obličiek a čriev. Najčastejšie deti spadajú do veku štyri až dvanásť rokov.

Hlavným dôvodom je nadmerná sekrécia imunitných komplexov, zvýšená vaskulárna priepustnosť a porušenie integrity kapilárnych stien.

a) prechladnutia;
b) bolesť hrdla;
c) šarlach a iných infekcií;
d) očkovanie;
e) zranenie alebo hypotermia;
e) alergia na potraviny alebo drogy.

a) malé, symetricky lokalizované modriny, ktoré nezmiznú pod tlakom (lokalizačné miesta - ohyby lakťa a kolena, zadok);
b) pigmentové škvrny na mieste zmiznutých modrín (s relapsmi - šupinatými);
c) bolesť alebo zápal v kĺboch ​​(hlavne koleno a členok);
d) opuch v oblasti veľkých kĺbov);
e) bolesť brucha;
e) poruchy príjmu potravy (nevoľnosť, vracanie, zmenené stolice);
g) črevné krvácanie (zriedkavé).

Kŕčové žily

Zvratky na nohách bez akéhokoľvek dôvodu môžu naznačovať kŕčové žily.

Naše cievy sú určené na zabezpečenie prietoku krvi iba jedným smerom. Upravte svoje špeciálne ventily. U zdravého človeka sa krv cez žily pohybuje nielen smerom nadol, ale aj smerom hore, bojujúc so zemskou gravitáciou. Ak je cirkulácia narušená, krv stagnuje v oblasti ventilov, prechádza cez túto prekážku veľmi pomaly. V dôsledku toho sú steny krvných ciev napnuté.

Kto je ohrozený?

1. Ľudia s vrodenou nedostatočnosťou vaskulárnej elasticity (matka a babička trpeli kŕčovými žilami).

2. Ľudia robia stojaci alebo sediaci prácu, robia ťažkú ​​fyzickú prácu.

3. Pacienti s nadváhou.

Okrem modrín na nohách sú diagnostikované nasledovné príznaky:

a) nohy sa unavia, zväčšujú;
b) hypodermické cievy sa zobrazujú ako "hviezdičky", uzly; mať hnedú farbu;
c) postihnutá koža je charakterizovaná zvýšenou teplotou;
d) ekzém, vredy, dermatitída;
e) kŕčové žily sú napäté a majú hustú štruktúru.

Nedostatok doštičiek alebo trombocytopénia

Môže to byť ukazovateľ zníženej zrážanlivosti krvi. Je to veľmi nebezpečné ochorenie, pretože existuje vysoké riziko krvácania, vonkajšie a vnútorné. Stačí, aby človek jemne zatlačil pokožku - objaví sa modrina.

Dôvody na zníženie hladín krvných doštičiek:

a) menštruačné krvácanie alebo tehotenstvo (trombocytopénia je dočasný fenomén, ide sama o sebe);
b) vírusové alebo bakteriálne infekcie;
c) anémia;
d) zhubné nádory metastázujúce kostnú dreň;
e) antibiotiká, lieky proti bolesti, antidepresíva, antiastma a niektoré antialergické lieky;
f) "zlá" dedičnosť.

zápal pečene

Tento termín sa týka zápalových lézií vírusovej a nevirovej povahy pečene. Chorobný orgán sa nedokáže vyrovnať so syntézou bielkovín v tele. Zrážanie krvi je znížené. Zvratky sa vytvárajú na tele v podobe škrabancov. Je to dôsledok akumulácie žlčových kyselín v krvi a tkanivách.

Horúčka, triaška, bolesť hlavy, slabosť a iné príznaky podobné chrípke ("preicterické" obdobie ochorenia);

Ľahké stolice, tmavý odtieň moču, žltačka, podráždenosť, bradykardia, nespavosť (ikterická fáza patológie).

Nedostatok vitamínov

Najmä C, K, R. S ich nedostatkom, aj ľahký tlak opúšťa modrinu na tele. Dôvod - krehkosť krvných ciev, nedostatočná sila spojivového tkaniva.

Je ťažké určiť pôvod modrín na vlastnú päsť a je nebezpečné ignorovať. Ak chcete objasniť príčinu, musíte sa poradiť s hematológiou.

Prečo majú ženy bez tela modriny?

Zlomeniny na ženskom tele sa nikdy neobjavujú. Aj keď ich výskyt nebol vyvolaný úderom, modrínami alebo inými zraneniami, nemožno ich ignorovať. Koniec koncov, tvorba modrín (bez ohľadu na to, na ktorej časti tela - nohy, ruky, dolná časť chrbta, čelo, nohy atď.) Hovorí bez dôvodu o vážnych zdravotných problémoch vyžadujúcich povrchovú úpravu.

Zistite, prečo sa objavujú hematómy

Modrina je hematóm, ktorý je výsledkom subkutánnej modriny na pozadí poškodenia malých krvných kapilár. Najčastejšie sa vyskytuje v dôsledku nárazu alebo modriny, pri ktorej je medzera v stenách kapilár. A ako u niektorých žien je koža jemná a tenká a drobné zranenia, ktoré zostávajú nepostrehnuteľné, vedú k výskytu malých modrín na rukách a nohách.

hemofílie

Ak je však žena istá, že jej nedošlo k žiadnym zraneniam, výskyt podkožných podliatin môže byť príznakom vážnej choroby, hemofílie. Je charakterizovaná porušením zrážanlivosti krvi a znížením vaskulárnej permeability. Počas svojho vývoja krv prechádza cez cievne steny a hromadí sa v subkutánnych vrstvách, vytvárajúc tmavomodré alebo vínové škvrny viditeľné voľným okom.

Objav krvácania z hemofílie môže dokonca poškodiť domácnosť. Preto je nevyhnutné zapojiť sa do liečby tejto choroby ihneď po výskyte jej primárnych symptómov. A oni, rovnako, sú modriny, ktoré sa vyskytujú bez príčiny a na rôznych miestach tela:

 • pod očami;
 • na žalúdku;
 • na bokoch;
 • na prstoch a zápästiach;
 • na krku;
 • na chrámoch;
 • na lone;
 • na zadku;
 • na nohách atď.

trombocytopénia

Tvorba modrín na tele bez príčiny je tiež znakom vývoja trombocytopénie. Toto ochorenie je charakterizované poklesom počtu krvných doštičiek. S vývojom trombocytopénie u žien sa často pozoruje:

 • bohaté obdobia;
 • krv z nosa;
 • hemoragická vyrážka;
 • bolesť svalov a chrbtice.

Spoločnou satelitnou trombocytopéniou je anémia spôsobená nedostatkom železa, ktorá sa vyznačuje poklesom hladiny hemoglobínu v krvi. Jeho hlavné funkcie sú:

 • slabosť;
 • bledosť a suchú pokožku;
 • jasne červený ťažký výtok počas menštruácie;
 • znížená chuť do jedla;
 • vypadávanie vlasov;
 • závraty;
 • bolesti hlavy;
 • poškodenie pamäti a koncentrácia.

Vazopatiya

Iná choroba, ktorá sa prejavuje výskytom hematómov na tele. Vývoj vazopatie je spojený s poškodením žíl na pozadí negatívneho vplyvu infekčných, toxických, alergických alebo imunologických činiteľov. Krvný obeh v tele veľmi trpí touto chorobou, a preto je často sprevádzaný patologickými stavmi pečene a obličiek, pankreasu a reprodukčných orgánov.

leukémie

Leukémia je klonálna malígna (neoplastická) choroba hematopoetického systému. Môže tiež spôsobiť výskyt hematómov na bruchu, pretože vývoj tejto choroby u človeka otvára časté vnútorné krvácanie s krvácaním do brušnej dutiny.

Hormonálne poruchy

Často výskyt modrín na tele je dôsledkom hormonálnych porúch, ktoré sa vyskytujú na pozadí zhoršenej funkcie štítnej žľazy, vaječníkov, mliečnych žliaz a ďalších vnútorných orgánov, ktoré sa podieľajú na tvorbe hormonálnej rovnováhy.

liečenie

Podkožné podliatiny sa často vyskytujú u ľudí, ktorí zneužívajú aspirín. Tento liek potláča krv a znižuje elasticitu ciev. Ale s vývojom niektorých ochorení je jednoducho nemožné bez neho (to je často predpísané pre osoby, ktoré prežili mŕtvica a srdcový záchvat, rovnako ako pre tých, ktorí sú náchylní na tromboflebitídu). A ak užívate aspirín sprevádzané modrínami, musíte znížiť dávkovanie a poradiť sa so svojím lekárom.

beri-beri

Nedostatok vitamínov C a P v tele môže spôsobiť hematómy na tele. Tieto vitamíny posilňujú cievne steny a regulujú krvný obeh. Ich nedostatok spôsobuje, že nádoby sú krehké a krehké a spôsobujú časté subkutánne krvácanie.

Malígne nádory

Ak sa na očných viečkach objavia modriny a v takomto prípade neboli predtým žiadne zranenia, potom ich príčinou môže byť rakovina. Táto choroba významne mení zloženie krvi a negatívne pôsobí na steny krvných ciev, čo je krehké a krehké.

Hematómy na očných viečkach tiež vyvolávajú dlhú recepciu:

 • antidepresíva;
 • analgetiká;
 • lieky s vysokým obsahom železa.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Zvýšená ESR: čo hovorí

Krvný test pre ESR sa vyznačuje jeho jednoduchosťou a lacnosťou, a preto sa mnohí lekári často obrátia na to, keď potrebujú pochopiť, či existuje zápalový proces. Čítanie a interpretácia výsledkov však nie je jednoznačné.

Čo je ultrazvukové vyšetrenie brachiocefalických artérií (BCA)?

Kardiovaskulárne ochorenia sú hlavnou príčinou úmrtnosti. Aby sa zabránilo takýmto ochoreniam, je potrebné diagnostikovať a používať včasné opatrenia, najmä jeden z nich je podrobený ultrazvukovému vyšetreniu brachiocefalických artérií (ultrazvuk BCA).

Externý náhradný hydrocefalus mozgu a jeho príznaky

V posledných rokoch sa najčastejšie choroby stali patologickými stavmi, ktoré sú spojené s centrálnym nervovým systémom. Je tiež potrebné zvážiť skutočnosť, že tieto abnormality sú stále mladšie, a preto boli čoraz diagnostikované u pacientov v pomerne mladom a strednom veku.

Príznaky a odstránenie aneuryzmy brušnej aorty: ako rozpoznať a predísť nebezpečenstvu v čase?

Aneuryzma je atypická expanzia cievy, ktorá sa najčastejšie tvorí v aorte. Miesto, kde sa táto patológia objavuje, je spravidla oblasťou oslabenej steny cievy, ktorá sa navyše ešte rozširuje pod vplyvom vysokého krvného tlaku.

Krv z nosa. Príčiny a prvá pomoc

Krv z nosa. Pravdepodobne každý človek v jeho živote sa stretol s takým nepríjemným javom. Tak prečo sa v skutočnosti nazálne krvácanie vyskytuje tak často, že ho niektorí ľudia často vnímajú ako celkom bežné problémy?

Čo to znamená, ak je tymolový krvný test zvýšený?

obsah

Ako pochopiť skutočnosť, že tymolový test sa zvyšuje, dôvody? Môže to nejako ovplyvniť všeobecný zdravotný stav a vo všeobecnosti to, čo to je? Tymolový test - súčasť biochemickej analýzy krvi.