Demyelinizačný proces je patologický stav, pri ktorom dochádza k deštrukcii myelínu bielej hmoty centrálneho alebo periférneho nervového systému. Myelín je nahradený vláknitým tkanivom, čo vedie k narušeniu prenosu impulzov pozdĺž vodivých ciest mozgu. Táto choroba patrí autoimunitnej a v posledných rokoch došlo k zvýšeniu jej frekvencie. Počet prípadov zistenia tejto choroby u detí a ľudí vo veku nad 45 rokov sa tiež zvyšuje, stále viac chorôb sa zaznamenáva v geografických regiónoch, ktoré pre nich neboli typické. Výskum vedúcich vedcov v oblasti imunológie, neurogenetiky, molekulárnej biológie a biochémie urobil vývoj tejto choroby zrozumiteľnejší, čo umožňuje vývoj nových technológií na jej liečbu.

príčiny

Demyelinizujúca choroba mozgu sa môže vyvinúť z mnohých dôvodov, hlavné sú uvedené nižšie.

 1. Imunitná reakcia na proteíny, ktoré sú súčasťou myelínu. Tieto proteíny začínajú byť imunitným systémom vnímané ako cudzie a napadnuté, čo spôsobuje ich zničenie. Toto je najnebezpečnejšia príčina ochorenia. Spúšťačom na spustenie takého mechanizmu môže byť infekcia alebo vrodené znaky imunitného systému: viacnásobná encefalomyelitída, roztrúsená skleróza, Guillain-Barréov syndróm, reumatické ochorenia a infekcie v chronickej forme.
 2. Neuroinfekcia: Niektoré vírusy môžu infikovať myelín, čo má za následok demyelinizáciu mozgu.
 3. Zlyhanie mechanizmu metabolizmu. Tento proces môže byť sprevádzaný podvýživou myelínu a jeho následnou smrťou. To je typické pre patológiu, ako je ochorenie štítnej žľazy, diabetes.
 4. Intoxikácia chemikáliami inej povahy: silné alkoholické, narkotické, psychotropné, jedovaté látky, výrobky z výroby farieb a lakov, acetón, sušiaci olej alebo otravy životne dôležitými aktivitami organizmu: peroxidy, voľné radikály.
 5. Paraneoplastické procesy sú patológie, ktoré sú komplikáciou nádorových procesov.
  Nedávne štúdie potvrdzujú, že spustenie mechanizmu tejto choroby hrá dôležitú úlohu pri interakcii faktorov prostredia a dedičnej predispozície. Vzťah medzi geografickou polohou a pravdepodobnosťou výskytu choroby. Okrem toho hrajú dôležitú úlohu vírusy (ružienka, osýpky, Epstein-Barr, herpes), bakteriálne infekcie, stravovacie návyky, stres, ekológia.

Klasifikácia tejto choroby sa vykonáva v dvoch typoch:

 • myelinoklasma - genetická predispozícia k urýchlenej deštrukcii myelínového puzdra;
 • Myelinopatia - zničenie myelínového puzdra, ktoré už vzniklo v dôsledku akýchkoľvek príčin, myelínom nie je spojené.

príznaky

Demyelinizačný proces samotného mozgu nedáva žiadne jasné príznaky. Úplne závisia od toho, ktoré štruktúry centrálneho alebo periférneho nervového systému lokalizujú túto patológiu. Existujú tri hlavné demyelinizačné ochorenia: roztrúsená skleróza, progresívna multifokálna leukoencefalopatia a akútna diseminovaná encefalomyelitída.

Roztrúsená skleróza - najčastejšia choroba medzi nimi, sa vyznačuje porážkou niekoľkých častí centrálneho nervového systému. Je to sprevádzané širokou škálou príznakov. Nástup choroby sa prejavuje v mladom veku - asi 25 rokov a je bežnejší u žien. Muži sa ochorejú menej často, ale ochorenie sa prejavuje v progresívnejšej forme. Príznaky roztrúsenej sklerózy sú podmienene rozdelené do 7 hlavných skupín.

 1. Pyramídová trauma: paréza, klonusy, oslabenie kože a zvýšenie reflexov šľachy, spastický svalový tonus, patologické príznaky.
 2. Poškodenie mozgového kmeňa a nervov lebky: horizontálny, vertikálny alebo mnohonásobný nystagmus, oslabenie tvárových svalov, inter-nukleárna oftalmoplegia, bulbar syndróm.
 3. Dysfunkcia panvových orgánov: inkontinencia moču, nutkanie na močenie, zápcha, porucha potencie.
 4. Choroba cerebellum: nystagmus, ataxia trupu, končatiny, asynergia, svalová hypotónia, dysmetria.
 5. Zhoršenie zraku: strata ostrosti, skotóm, zhoršenie vnímania farieb, zmeny vo vizuálnych poliach, poškodenie jasu, kontrast.
 6. Senzorické poruchy: skreslenie vnímania teploty, dysestézia, citlivá ataxia, pocit tlaku v končatinách, skreslenie citlivosti na vibrácie.
 7. Neuropsychologické poruchy: hypochondria, depresia, eufória, asténia, intelektuálne poruchy, poruchy správania.

diagnostika

Najdôležitejšou výskumnou metódou, ktorá môže odhaliť ložiská demyelinizácie mozgu, je zobrazovanie pomocou magnetickej rezonancie. Typickým obrazom tejto choroby je identifikácia oválnych alebo guľovitých ohniskov v rozmedzí od 3 mm do 3 cm v ľubovoľnej časti mozgu. Typické pre lokalizáciu v tejto patológii je oblasť subkortikálnych a periventrikulárnych zón. Ak choroba trvá dlho, potom sa tieto lézie môžu zlúčiť. MRI tiež ukazuje zmeny v subarachnoidných priestoroch, zvýšenie komorového systému v dôsledku atrofie mozgu.

Relatívne nedávno sa začala používať metóda evokovaných potenciálov na diagnostiku dimeilizujúcich ochorení. Ukazujú sa tri ukazovatele: somatosenzorické, vizuálne a sluchové. To umožňuje posúdiť porušovanie vo vedení impulzov v mozgovom kmeni, vizuálnych orgánoch a mieche.

Elektronéromyografia ukazuje prítomnosť axonálnej degenerácie a umožňuje určiť zničenie myelínu. Použitím tejto metódy sa dosahuje aj kvantitatívne hodnotenie stupňa autonómnych porúch.

Imunologický plán podlieha oligoklonálnym imunoglobulínom obsiahnutým v mozgovomiechovej tekutine. Ak je ich koncentrácia vysoká, indikuje aktivitu patologického procesu.

liečba

Liečba demyelinizačných ochorení je špecifická a symptomatická. Nový výskum v medicíne umožnil dosiahnuť dobrý úspech v špecifických metódach liečby. Beta-interferóny sa považujú za jeden z najefektívnejších liekov, medzi ktoré patrí aj Rebife, Betaferon, Avanex. Klinické štúdie betaferónu preukázali, že jeho použitie znižuje rýchlosť progresie ochorenia o 30%, zabraňuje vzniku postihnutia a znižuje frekvenciu exacerbácií.

Odborníci stále viac uprednostňujú spôsob intravenózneho podávania imunoglobulínov (bioven, sandoglobulínu, venoglobulínu). Teda liečba exacerbácií ochorenia. Pred viac ako 20 rokmi bola vyvinutá nová, pomerne účinná metóda na liečbu demyelinizačných ochorení - imunofiltrácia cerebrospinálnej tekutiny. V súčasnosti prebiehajú štúdie o liekoch, ktorých činnosť je zameraná na zastavenie procesu demyelinizácie.

Ako prostriedok špecifickej liečby sa používajú kortikosteroidy, plazmaferéza, cytostatiká. Nootropika, neuroprotektory, aminokyseliny, svalové relaxanty sú tiež široko používané.

Ohniskové zmeny bielej hmoty mozgu

Ľudské telo nie je večné a vek, rozvíja rôzne patologické procesy. Najnebezpečnejšími z nich sú fokálne zmeny v mozgovej látke obehovej povahy. Vznikajú kvôli zhoršenému toku mozgu. Tento patologický proces sa prejavuje mnohými neurologickými príznakmi a vyznačuje sa progresívnym priebehom. Už nie je možné obnoviť stratené nervové bunky do života, ale je možné spomaliť priebeh ochorenia alebo úplne zabrániť jeho vývoju.

Príčiny a príznaky patológie

Čo má robiť s ohniskovou zmenou v podstate mozgu, má to povedať lekárovi, ale samotný pacient tiež môže podozrievať z prítomnosti patológie. Ochorenie je často post-ischemického pôvodu. To je charakteristické pre porušenie prietoku krvi v jednej z oblastí hemisféry (hemisféra). Je ťažké, aby niektorí ľudia pochopili, čo to je, takže pre pohodlie bol vývoj zmien v substanciách mozgu rozdelený do troch etáp:

 • Prvá fáza. V tomto štádiu sa neobjavujú príznaky ohniskových lézií v podstate mozgu. Pacient môže cítiť len miernu slabosť, závrat a apatie. Príležitostne je porucha spánku a bolesti hlavy. Foci vzniku cievnych génov vzniká len malá porucha krvného riečišťa;
 • Druhá fáza. S rozvojom patológie ochorenia sa zhoršuje. To sa prejavuje v podobe migrény, poklesu mentálnych schopností, tinitu, výbuchov emócií a poruchy koordinácie pohybov;
 • Tretia etapa. Ak táto choroba dosiahla túto fázu, potom majú fokálne zmeny v bielej hmoty mozgu nezvratné dôsledky. Väčšina neurónov uhynie a svalový tonus sa u pacienta rýchlo zníži. V priebehu času dochádza k symptómom demencie (demencie), zmysly prestali plniť svoje funkcie a človek úplne stráca kontrolu nad svojimi pohybmi.

Subkortikálne ohniská v bielej hmote, nachádzajúce sa pod mozgovou kôrou, sa nemusia dlho objaviť. Takéto poruchy sú diagnostikované hlavne náhodou.

Zmeny v bielej hmoty čelných lalokov sú zjavne aktívnejšie a hlavne vo forme zníženia mentálnych schopností.

Rizikové skupiny

Ak nie sú žiadne príznaky choroby, odporúča sa zistiť, aké sú rizikové skupiny pre túto chorobu. Podľa štatistík sa ohniskové lézie často vyskytujú v prítomnosti takýchto patológií:

 • ateroskleróza;
 • Vysoký tlak;
 • VSD (vegetatívna dystónia);
 • diabetes;
 • Patológia srdcového svalu;
 • Konštantný stres;
 • Sediace práce;
 • Zneužívanie zlých návykov;
 • Extra kilogramy.

Poškodenie bielej hmoty mozgu cievnej generácie sa môže vyskytnúť v dôsledku zmien súvisiacich s vekom. Malé jediné ohniská sa zvyčajne pozorujú u ľudí po 60 rokoch.

Dystrofické poškodenie

Okrem poškodenia spôsobeného vaskulárnym vznikom existujú aj iné typy ochorení, napríklad jednoramenné zmeny substancie mozgu dystrofickej povahy. Tento typ patológie vzniká v dôsledku nedostatku výživy. Dôvody tohto javu sú nasledovné:

 • Slabá krv;
 • Osteochondróza krčnej chrbtice v akútnom štádiu;
 • Onkologické choroby;
 • Poranenia hlavy

Poškodenie mozgovej substancie dystrofickej povahy sa obyčajne prejavuje nedostatkom výživy mozgových tkanív. Pacient má symptómy súčasne:

 • Zníženie aktivity mozgu;
 • demencie;
 • bolesti hlavy;
 • Oslabenie svalového tkaniva (pareza);
 • Paralýza určitých svalových skupín;
 • Závraty.

diagnostika

Väčšina ľudí s vekom sa objavuje ohniskové zmeny v látke, ktoré vznikli v dôsledku degenerácie tkaniva alebo zlyhaním krvného riečiska. Môžete ich vidieť pomocou zobrazovania magnetickou rezonanciou (MRI):

 • Zmeny v mozgovej kôre. Takéto zameranie sa vyskytuje hlavne v dôsledku zablokovania alebo zovretia vertebrálnej artérie. Toto je zvyčajne spojené s vrodenými anomáliami alebo s vývojom aterosklerózy. V zriedkavých prípadoch sa s výskytom lézie v mozgovej kôre objaví stavová chrbtica;
 • Viacnásobné ohniskové zmeny. Ich prítomnosť zvyčajne indikuje stav pred mozgovou príhodou. V niektorých prípadoch je možné zabrániť demencii, epilepsii a iným patologickým procesom spojeným s vaskulárnou atrofiou. Ak sa zistia takéto zmeny, malo by sa začať okamžitá liečba, aby sa zabránilo nezvratným účinkom;
 • Mikrofokálne zmeny. Takáto škoda sa vyskytuje prakticky v každej osobe po 50-55 rokoch. Vidieť ich s kontrastným činidlom je možné iba vtedy, ak majú patologický charakter výskytu. Malé ohniskové zmeny nie sú zvlášť zrejmé, ale ako sa rozvinú, môžu spôsobiť mŕtvicu;
 • Zmeny v bielej hmote čelných a parietálnych lalokov sú subkortikárne a periventrikulárne. Tento typ poškodenia sa vyskytuje v dôsledku neustáleho zvýšeného tlaku, najmä ak má osoba hypertenznú krízu. Niekedy sú malé vankúše vrodené. Nebezpečenstvo vzniká v dôsledku šírenia poškodenia bielou hmotou frontálnych a parietálnych lalokov subkortikálnych. V takejto situácii príznaky postupne postupujú.

Ak je človek ohrozený, MRI (mozog) by sa mal vykonať raz ročne. V opačnom prípade je takýto prieskum žiaduci, aby sa urobil raz za 2-3 roky na prevenciu. Ak MRI vykazuje vysokú echogenicitu strediska disociatívnej genetiky, potom to môže naznačovať prítomnosť onkologického ochorenia v mozgu.

Metódy riešenia patológie

Postupne ovplyvňuje tkanivo ľudského mozgu, choroba môže spôsobiť nezvratné účinky. Aby sa zabránilo zmenám bielej hmoty mozgu vaskulárnej povahy, bude potrebné zastaviť objavujúce sa symptómy a zlepšiť tok krvi pomocou liekov a fyzioterapie. Liečba by mala byť komplexná, čo znamená, že budete musieť zmeniť svoj životný štýl. Ak to chcete urobiť, musíte dodržiavať tieto pravidlá:

 • Aktívny životný štýl. Pacient by sa mal pohybovať viac a športovať. Po jedle je vhodné ísť na prechádzku a to isté nebolí robiť pred spaním. Dobre ovplyvnené vodnými procedúrami, lyžovaním a behom. Liečba aktívneho životného štýlu zlepšuje celkový stav a tiež posilňuje kardiovaskulárny systém;
 • Správne zostavená strava. Pre úspešnú liečbu budete musieť opustiť alkoholické nápoje a znížiť spotrebu sladkostí, konzervovaných potravín, ako aj údené a vyprážané potraviny. Môžete ich nahradiť vareným jedlom alebo varením pár. Namiesto toho, aby ste si kúpili sladkosti, môžete si vyrobiť domáci koláč alebo jesť ovocie.
 • Vyhnite sa stresu. Konštantný duševný stres je jednou z príčin mnohých chorôb, takže je žiaduce uvoľniť viac a nie prepracovať;
 • Zdravý spánok. Osoba by mala spať aspoň 6-8 hodín denne. V prítomnosti patológie je žiaduce zvýšiť čas spánku o 1-2 hodiny;
 • Ročný prieskum. Ak sa diagnostikuje zmena bielej hmoty mozgu, pacient by mal podstúpiť MRI 2 krát za rok. Uistite sa, že ste dodržiavali všetky odporúčania lekára a aby ste včas prešli potrebnými testami.

Liečba ohniskových zmien zvyčajne spočíva v zmene životného štýlu a odstraňovaní príčin ich vývoja. Odporúčame okamžite zistiť problém, aby ste ho mohli spomaliť. K tomu by ste mali každý rok absolvovať úplnú skúšku.

otázky

Otázka: Opis vyšetrenia MRI na mozgu.

Bazálne cisterny mierne rozšírené.
Chiasmatická oblasť bez znakov, tkanivo hypofýzy má normálny signál.
Subarachnoidálne konvexitálne priestory a brázdy sú zväčšené najmä v oblasti čelných a parietálnych lalokov a sylvínskych trhlín so stredne výraznými atrofickými zmenami v mozgovej látke.
Stredné štruktúry nie sú presunuté.
Najčastejšie sa nachádzajú mandle cerebellum.
V bielom materiáli ľavých čelných a parietálnych lalokov sú ohniská demyelinizácie (2) definované vo veľkostiach do 0,5 a 0,6 cm.

Podľa prieskumu je možné pre tento vek posúdiť typické zmeny v mozgu. Avšak v prípade klinických príznakov je nevyhnutné osobné vyšetrenie neurológom.

Vitajte!
Mám 50 rokov, bojím sa bolesti hlavy, urobil som MRI z mozgu, obrázok stredne výrazného vonkajšieho náhradného hydrocefalu. Viacnásobné fokálne zmeny substancie mozgu budú pravdepodobne mať distikulárnu a dystrofickú povahu.
Môžete rozlúštiť popis a potom nič z toho nie je jasné, či sa poradí s lekárom, vážne. Ďakujem vám!

V takejto situácii sa nezabudnite kontaktovať svojho neurologa s osobnou konzultáciou. Ohniskové zmeny sú s najväčšou pravdepodobnosťou spojené s vekom. Príznaky hydrocefalu však naznačujú porušenie dynamiky likéru, čo spôsobuje útoky hlavy.

Aj 51 god.Postupila vaskulárnej oddelenie s diagnózou mozgovej mŕtvice, po čistení a vypúšťanie bola skúmaná pomocou MRI mozgu, kde sa určí: vrecká demyelization určená belomveschestve čelné a temennyhdoley, bez známok perifokální edému, naiboleeveroyatno geneza.Bokovye degeneratívne mozgovej komory nie rozšírená, s mierne výraznou zónou gliózy na periférii. 3 a 4 sa komory nemenia, bazálne cisterny sú mierne dilatované. Chiasmal priestor bez prvkov, hypofýza tkanivo imeetobychny signal.Subarahnoidalnye convexital priestor a ryha nerovnomerne rozšírený convexital povrchu mozgu a mozočku, uprostred mierne kortikálnej atrofie. Rozšírenie priestorov perivaskulárnych tekutín penetrujúcich ciev sa určuje hlavne na úrovni bazálnych jadier z dvoch strán. Stredné štruktúry nie sú presunuté, mandleíny cerebellum sa nachádzajú na úrovni BSE Záver: obrázok vonkajšieho náhradného hydrocefalu Ohniskové zmeny v substancii mozgu dystrofickej povahy. Otázka: pravdepodobné príčiny vzniku a prognózy pre budúcnosť.

Uveďte svoje antropologické údaje, komorbiditu a súčasný stav. Okrem prijatej liečby a používaných liekov. Prečítajte si viac o mŕtvici.

Vďaka za odpoveď! K tomu dodáva: výška 167, váha 80kg.V dieťa utrpelo reumatizmu, pyelonefritída, k dnešnému dňu bolo cievne dystónia Hypotonic typ 110/70, menopauza obdobie od roku 2006 bez toho, aby osobennostey.V nemocnice prišlo po tom, čo niekoľko útokov gipertonicheskogokriza so všetkými príznakmi ischemickej cievnej mozgovej príhody., po ošetrení aktoveginom a / C, vitamínu, glycín, horčík / m, vypúšťaného pod dohľadom lekára, a neurológom pre ďalšie skúmanie, pokračujúcej liečby indalamidom, lizinopril, tromboasom, sermion.v počas mesiaca., ale th lovokruzhenie, bolesti hlavy, poruchy koordinácie neboli, sú v súčasnej dobe prechádza liečbe: mexidol A / C, vitamíny, a rovnaké lieky vo forme tabliet, R- grafie krčnej chrbtice nebol nájdený zmeny ani vekom, zdravotný stav sa zlepšil, ale len mierne. Stres, fyzický stres (okrem gymnastiky na odstraňovanie tukových usadenín), alkohol nebol príčinou môjho zdravia. Chcel by som sa dozvedieť ďalšie možné príčiny, aby sa zabránilo opakovaniu útokov iprognoz.Mozhet nemali venovať pozornosť, pretože najdôležitejšou vecou je ruky, nohy práce a to nie je rozbité, ale naozaj nechcem čakať, až vážnejších útokov posledstviyami.zarannee veľmi vďačný za odpoveď.

Elena je najdôležitejšou vecou, ​​ktorá sa musí stať, aby sa nestala v očakávaní ďalšieho útoku. Musíte dosiahnuť chudnutie, neustále monitorovať krvný tlak, užívať antihypertenzívne lieky. Nezabudnite sledovať hladinu cholesterolu v krvi. Mali by ste sa poradiť s neurológom o možnej náhrade diuretík. Prognóza vo vašej situácii je priaznivá.

Dobrý deň, mám 23 rokov. Zariadenie MRI na mozog. Bol urobený nasledujúci záver - MR obraz vonkajšieho hydrocefalusu. Jediné ohniskové zmeny v substancii mozgu v pravom prednom a pravom parietálnom laloku (dyscirkulatívna povaha - Demyelinizačný proces?). Povedzte mi, či potrebujem liečbu a či je táto diagnóza nebezpečná?

Potrebujete vykonať komplexnú liečbu pod dohľadom neurológov. Pri absencii primeranej liečby dôjde k pokroku v poškodení centrálneho nervového systému, čo vedie k nezvratným následkom. Predovšetkým je potrebné predpisovať lieky, ktoré normalizujú intrakraniálny tlak.

Povedzte mi, prosím, že sa vnútrolebečný tlak stratil z liečby a môže to byť dôvod, prečo by mal pracovať v počítači v sede?

Intrakraniálna hypertenzia v niektorých prípadoch je možné stabilizovať liečivo. V každom prípade je potrebné zistiť príčinu nárastu intrakraniálneho tlaku a určenie primeranej liečby osobnou konzultáciou neurológov. Dlhodobá práca s počítačom môže byť jedným z faktorov zvyšujúceho sa tlaku.

Zopakujem to len pre prípad. V septembri tohto roku prišlo na NSR v cievnom centre s diagnózou ischemickej cievnej mozgovej príhody, pri diagnostike kladený na klinických údajov, aj keď CT dáta pre mŕtvice nedostane, prevedie po ošetrení bol prepustený z e-th: ischemickej cievnej mozgovej príhody u vertebrobazilárního-bazilárnej systému. Cerebrálna ateroskleróza. Hypertenzia 3 riziko4. IHD: aterosklerotická kardioskleróza, pre ďalšiu liečbu a pozorovanie neurológom. V októbri prijatá n / a s re TIA prešiel po ošetrení MRI mozgu, ktorý tiež nie je potvrdená zdvih (v závere:. Hydrocefalus substitúciou vonkajšej Ložiskové podstatné zmeny mozgovej degeneratívne charakteru) s.Vypisana d nd: Dôsledky ischemickú cievnu mozgovú príhodu vertebricko-bazilárny povodie s ľavou pyramídou Ned, ťažká ataxia, dysfágia, elementy dystartrie. Discirkulárna encefalopatia 2 s výrazným kognitívnym poklesom. Cerebrovaskulárne ochorenie, ktoré bolo odoslané do komisie na zriadenie zdravotného postihnutia, kde bolo popierané, tvrdiac, že ​​nedošlo k mŕtvici a zvyšok nezodpovedá, aj keď potrebujem konštantnú medikáciu a pozorovanie neurológom. V súčasnej dobe samochuvsivie nie je uspokojivá (pretrvávajúce bolesti hlavy, poruchy rovnováhy, nemôže robiť najviac jednoduchý gymnastika, pohybuje iba doma).Vopros: keby som mal mŕtvicu, podľa lekárov v cievnom centre? a či sa opäť zameria na vytváranie postihnutia, t. To. preobretat vyžaduje neustále lieky, ale tam sú finančné problémy, ale nechcem zažiť znova poníženie preukázať svojím zlým stavom zdorovya.Po zošit som nepracoval počas 10 rokov (privyrábal na súkromné ​​obchodníka, teraz nemôžem). Ďakujeme vopred za vašu odpoveď.

Bohužiaľ, v prípade, že diagnóza "mozgovej príhody" nie je potvrdená inštrumentálnymi vyšetrovacími metódami (MRI), nezobrazí sa v dokumentoch ICH. V prípade, že chcete požiadať o priradenie štatútu zdravotného postihnutia, budete potrebovať dôkladnú lekársku prehliadku a konzultáciu s právnikom, ktorý sa zaoberá podobnými problémami, ktorý vám môže poradiť s právnym základom pre pridelenie tohto stavu vo vašom konkrétnom prípade. Ďalšie informácie o mŕtvici, metódach diagnostiky a liečbe tejto choroby si môžete prečítať v našej časti: Mŕtvica.

Chcem, aby som vedel. ďakujem

Znova objasnite svoju otázku? V prípade, že ste chorý, uveďte úplnú diagnózu pre primerané poradenstvo.

Dobrý deň, žiadam o pomoc! Môj otec je 47 rokov, bol dlho bolený bolesťou hlavy, pravé ucho vôbec nepočuje, znecitlivenie jeho pravej strany. Odoslaná pre MRI ukázala MRI - v pravej časti mozgu sa stanovil tuhý objemový objem s jasným rovnomerným obrysom, nepravidelným zaobleným tvarom s rozmermi 27x20x17 mm heterogénnym hyperintenzívnym MR signálom T2 VI, izoinzívnym MR signálom T1BI.V bielej farbe čelnej a parietálnej laloky odhalili nepravidelne tvarované ohniská nepravidelného tvaru až do 4 mm, bez známok perifokálnej reakcie.
Povedzte mi, aké vážne to je? aké sú dôsledky? a čo robiť. Ďakujem vám. S pozdravom, Marina.

V tomto prípade sa odporúča konzultovať s onkológom na osobné vyšetrenie, študovať výsledky získané počas vyšetrenia a rozhodnúť o ďalšej taktike liečby a vyšetrenia. V prípade, že v okamihu, keď sú vyššie uvedené sťažnosti prítomné, situácia je veľmi vážna, nemali by ste odložiť návštevu lekára, pretože akékoľvek oneskorenie môže len zhoršiť situáciu a zhoršiť všeobecný stav. Prečítajte si viac o onkologickom vyšetrení kliknutím na odkaz: Onkológia.

Dobrý deň, mám opakujúce sa vážne bolesti hlavy (niekoľkokrát za mesiac), začína bolesťami hlavy, končí zvracaním a nie je žiadny tlak.V poslednej dobe bolo vracanie celú noc s teplotou 39. Daroval som krv, roj 20, potom 41. Urobil som MRI, len jednoduché rozšírenie subarachnoidálnych konvexitálnych priestorov v oblasti čelných a parietálnych lalokov Aký je to rozšírenie? Čo mám robiť? Kde nájdem príčinu?

V tomto prípade sa odporúča poradiť sa s neurológom na osobnú prehliadku a vyšetrenie, aby sa zistila príčina bolesti hlavy. Toto rozšírenie môže byť prvkom normy, až po preskúmaní výsledkov vyšetrenia, ktoré urobí lekár, urobí presnú diagnózu a v prípade potreby predpíše primeranú liečbu. Prečítajte si viac o príčinách bolesti hlavy, metód diagnostiky a liečby, prečítajte si sériu článkov kliknutím na odkaz: Migréna, bolesť hlavy.

Dobrý deň, urobil som MRI 30 rokov, pretože fret časté bolesti hlavy. Po závere MRI "V bielej hmote frontálnych, parietálnych a ľavostranných lalokov sú malé subkortikálne ložiská zvyšujúce intenzitu signálu na T2 VI a FLAIR PI d stanovené na 0,4 cm Povedz mi, prosím, čo to je? A aké môžu byť dôsledky?

Zvýšenie intenzity signálu môže byť z niekoľkých dôvodov. Môže byť zápalového alebo cievneho pôvodu a môže byť tiež určený aj v neprítomnosti patológie. Na základe poskytnutých údajov nie je možné vyvodiť záver. Najprv musíte vidieť priamo obrázky, ktoré by mali byť hodnotené v spojení s inými štúdiami, vašimi sťažnosťami. Iba v tomto prípade bude možné hovoriť o možných porušeniach. Rovnako nie je možné dospieť k záveru o dôsledkoch, keďže sú vyhodnotené až potom, čo bola stanovená presná diagnóza a bola vykonaná adekvátna liečba. Vo vašom prípade odporúčam konzultáciu s neurológom. Prečítajte si viac o chorobách nervového a cievneho systému, o príčinách bolesti hlavy v časti: Bolesti hlavy

Záver MR je obraz ohniskových zmien v substanciách mozgu, s najväčšou pravdepodobnosťou diskurzívnej povahy. Rád by som to pochopil vážne. a čo to je. a či sa môže napríklad vyvolať rakovina z týchto prepuknutí alebo mŕtvice.

Zmeny v dyscirkulatívnej povahe nevedú k vzniku nádorov mozgu a príčinou mozgovej príhody sú extrémne zriedkavé prípady. Musíte byť pravidelne sledovaný neurológom a dostať vhodnú liečbu, obnoviť normálnu mikrocirkuláciu mozgu.

Tamara Leonidovna má 61 rokov. Bol diagnostikovaný diabetes mellitus, hypertenzia 3 stupňov, stenocordia 3 stupňov, astma, hypertenzná kríza po dobu 5 mesiacov, Bellova paralýza 14. augusta bola odkázaná na MRI. Záver MRI: obraz miernych javov vonkajšieho náhradného hydrocefalu. časti glioznyhových zmien v ľavej frontálnej a parietálnej oblasti a mozgový mostík, post-ischemická povaha. Ohniskové zmeny v substancii mozgu, dyscirkulatívna povaha. Pánové príznaky intraosyovej tvorby v správnej parietálnej kosti. V súčasnosti je zlepšenie menšie, bolesti hlavy, strach z hluku, trimer, slabosť. Tvár trochu vyrovnaný, ale ďaleko od normy. Cukor v priemere 10-14mmg.

Z vašej otázky nie je úplne jasné, čo presne chcete objasniť. Opýtajte sa všetkých vašich otázok a pokúsime sa ich čo najskôr odpovedať. Pre tieto ochorenia môžete získať podrobnejšie informácie v častiach: Diabetes, hypertenzia

Moja matka je 51 rokov a často je trápená bolesťami hlavy, tlak je normálny Mama urobila MRI tu je diagnóza - "MR obraz niekoľkých malých ohniskových zmien v mozgovej substancii discirkulačnej povahy nie je vyjadrený zmiešanou náhradou Godrocephaly" Môžete mi povedať, či je to vážna diagnóza? A čo sa stane ďalej, ako môže byť táto diagnóza liečená.

V tomto prípade, ak sú zmeny v mozgu spojené so zhoršenou hemodynamikou, existujú sťažnosti, odporúča sa poradiť s neurológom na vykonanie osobného vyšetrenia a posúdenia stavu v súčasnosti, ako aj určenia primeraného liečenia. Pri určení včasnej liečby sa stav môže zlepšiť a zmeny nebudú pokračovať. Prečítajte si viac o príčinách bolesti hlavy v rade článkov kliknutím na odkaz: Bolesti hlavy.

Môj manžel má vysoký pulz (120-140 úderov), bolesti hlavy sú znepokojujúce.. Existujú záchvaty - veľmi zvláštne, neurológ poslal na MRI, EEG. To je to, čo je napísané v závere MRI MRI - obraz vonkajšieho, vnútorného hydrocefalusu. Rozšírenie veľkej nádrže. Jediné ohniskové zmeny cievneho pôvodu v bielej hmote veľkých hemisfér. Cystická expanzia veľkej nádrže. Veľmi sa obávajú bolesti, ale neurológ predpísal len pilulky na epilepsiu.. A hlava je bolestivá! a čo robiť? čo piť z bolesti, ako odstrániť túto tekutinu z mozgu? Čítal som, že diuretiká, ale čo je možné? Som zúfalý.

Podľa prieskumu existujú výrazné poruchy: vnútorný hydrocefalus, rozšírené cerebrálne komory, narušený krvný obeh, prítomnosť cysty. V tomto prípade je potrebné podstúpiť komplexnú liečbu, pretože predpisovanie antiepileptických liekov je odôvodnené Všetky tieto zmeny môžu spôsobiť záchvaty. Odporúča sa opätovne konzultovať s lekárom neurológ, aby sa rozhodlo, či je hospitalizácia nevyhnutná, na vykonanie komplexnej liečby alebo na predpisovanie adekvátnej liečby v ambulantnom prostredí. Odporúča sa tiež konzultovať s kardiológa, aby ste ho vymenovali za primeranú liečbu, pretože pulz je oveľa vyšší ako normálne. Viac informácií o bolestiach hlavy nájdete v časti s rovnakým názvom kliknutím na odkaz: Bolesť hlavy.

MRI mozgu urobil angiografiu mozgových tepien Záver MRI známok expanzie subarachnoidálnych konvexitálnych a perivaskulárnych priestorov Jediné fokálne dystrofické zmeny v substancii mozgu o veľkosti 0,2-0,3 cm Na základe MR obrazových údajov pre patologické zmeny mozgových tepien neboli identifikované Povedz mi, prosím, čo to je? A je to nebezpečné?

Za prítomnosti takýchto zmien môže dôjsť k narušeniu prívodu krvi do mozgu. Potrebujete osobnú konzultáciu s neurológom, aby ste zhodnotili výsledok získaný v kombinácii s klinickým obrazom, sťažnosťami a anamnestickými údajmi. V súčasnosti neexistujú žiadne ohrozujúce a nebezpečné zmeny, ale je potrebný výber korekčnej liečby, ktorú môže ošetrujúci neuropatológ urobiť pre vás. Viac o tejto štúdii môžete získať z tematickej časti našej webovej stránky: MRI

MR obraz fokálnych zmien v mozgovej látke obehovej povahy, stredne výrazná difúzna bipolárna krvácavá atrofia

Podľa výsledkov prieskumov sú príznaky atrofie mozgového tkaniva, pravdepodobne atrofia spojená s poruchou cerebrálneho obehu. Ak chcete objasniť situáciu, potrebujete osobnú konzultáciu s neurológom. Viac informácií o dekódovaní výsledkov MRI nájdete v našej časti o tejto diagnostike: MRI. Viac si môžete prečítať o vyšetrení neurológov a aké otázky by ste sa mali obrátiť na tohto odborníka v sekcii: Neurológ.

MRI ukázalo fokálne zmeny bielej hmoty mozgu, zjavne vaskulárnej povahy. To je, ako nebezpečné a liečené?

Všetko závisí od stupňa porušenia cerebrálneho obehu. Na objasnenie diagnózy a určenie potreby ďalšieho vyšetrenia a liečby sa odporúča konzultovať s neurológom. Prečítajte si viac o neurologickom vyšetrení a vyšetrení v sérii článkov kliknutím na odkaz: Neurológ a neuropatológ.

mr obraz nerovnomerného rozšírenia subarachnoidného konvexného priestoru. Jednotlivé zameranie gliózy dissikulárneho charakteru

Bohužiaľ, na základe výsledkov vášho vyšetrenia nie je možné vyjadriť sa k stupňu závažnosti poškodenia mozgu. Potrebujete osobnú konzultáciu s neurológom na posúdenie výsledkov vyšetrenia. Viac informácií o vyšetrení neurológov a prečo je potrebný, si môžete prečítať v časti: Neurológ.

Obrázok MR vonkajšieho náhradného hydrocefalu, mierne výrazný. Jednotlivé ložiská demyelinizácie v substancii mozgu dystrofickej povahy. čo to znamená? Potrebujem navštíviť lekára? Mám 45 rokov

V takomto prípade musíte vyšetriť neurológ, lebo v prípade výskytu náhradného hydrocefalusu Vám lekár bude môcť predpísať liečbu v závislosti od všeobecného vyšetrenia, neurologického stavu a sťažností. Viac o tom môžete získať v časti: Hydrocefalus.

mr-obraz post-traumatických, pooperačných zón cysticko-glioznyhových zmien v pravej hemisfére mozgu a v pravej hemisfére mozočku, vnútorný neokluzívny a vonkajší hydrocefalus.

Na základe vyšetrenia MRI sa zistili hydrocefalus (vnútorný a vonkajší), ako aj posttraumatické a pooperačné zmeny. V tejto situácii je potrebné sa poradiť s neurológom, neurochirurgom, podrobnou štúdiou anamnézy a posúdením súčasného neurologického stavu, ktorý vám umožní vybrať vhodnú liečbu (lieky, ktoré znižujú opuch mozgu, zlepšujú mikrocirkuláciu). Odporúčam vám, aby ste sa osobne poradili s ošetrujúcim neurológom. Viac informácií o hydrocefáloch nájdete v tematickej časti našej stránky: Hydrocephalus

Dešifrovať, prosím, diagnózu:

Podľa poskytnutého prieskumu existujú zmeny dystrofickej povahy, t.j. zníženie určitých oblastí v mozgových štruktúrach, tieto zmeny môžu byť spôsobené rozšírením priestorov a štruktúr mozgu. Na objasnenie diagnózy sa odporúča konzultovať s neuropatológiou, až po osobnom vyšetrení a posúdení súčasného stavu, ako aj pri získaných údajoch počas vyšetrenia, bude možné určiť presnú diagnózu a predpísať primeranú liečbu. Prečítajte si viac o neurologickom vyšetrení a vyšetrení v sérii článkov kliknutím na odkaz: Neurológ a neuropatológ.

Objemová a fokálnych lézií v mozgu nie je opredelyaetsya.Zheludochki mozgu nie je rozšírený, postranné komory simmetrichny.Razmery postranné komory (úroveň otvor Monroe) vpravo vľavo 8 8Srednie štruktúra nie je smeschenny.Umerennoe nerovnomerné rozpínanie vonkajších likéru priestorov subkonveksitalno v front-parietálnej oblastiach bočné schelyah.Zatylochnaya nádrže sa zníži objem, amygdala výhrez v BZO k 5mm.Sellyarnaya, štítnu oblasti, uhol mosta-cerebelárne, kranio-spinálne prechod sa zobrazuje na ychno.Hod kalibru hlavných ciev, b Dobrý deň som 30 rokov v poslednej dobe obavy o pálenie a brnenie v hlave a na rôznych miestach, v Front temmenoy, v zadnej časti hlavy, chrámov! Pomôžte mi povedať, čo je so mnou a ako sa s ňou zaobchádzať, prosím!

Žiaľ, nie je možné predpísať liečbu len na základe poskytnutých výsledkov výskumu v on-line konzultácii. Odporúčame, aby ste osobne navštívili neurologa, ktorý dokáže porovnať protokoly o výskume s vašimi sťažnosťami a klinickými vyšetrovacími údajmi. Iba potom bude možné stanoviť diagnózu a začať liečbu. Viac informácií o tomto probléme nájdete v príslušnej tematickej časti našich webových stránok kliknutím na odkaz: Počítačová tomografia (CT)

Mám 36 rokov. Počas 10 dní bola moja hlava veľmi boľavá od spodnej vpravo dole, predtým som netrpela. Urobila MRI a to je to, čo napísali - ohniskové zmeny v bielom materiáli čelných lalokov, geneze, o ktorej sa hovorí (ohniská beliózy vaskulárnej povahy? Hemeeliniviruschyho proces?) Stredný vonkajší hypotrofný hydrocefalus. tak strašidelné. Prosím, povedz mi, čo mám robiť a čo ma očakáva?

V tomto prípade sa odporúča konzultovať s neurológom, ktorý rozhodne o potrebe ďalšieho vyšetrenia, čo pomôže objasniť diagnózu a predpísať primeranú liečbu. Prognózu možno určiť až po stanovení presnej diagnózy. Prečítajte si viac o neurologickom vyšetrení a vyšetrení v sérii článkov kliknutím na odkaz: Neurológ a neuropatológ.

Dobrý deň, ďakujem za spoluúčasť, prešiel som ďalším vyšetrením, všetko je v poriadku s očami, krvné cievy sú tiež normálne, ale nemal som rád röntgenové lúče - osteochondrózu a odkryté artrózu, nestabilitu, napísali Milgamu a fyzioterapiu, ale hlavu neprechádza. Môže byť osteochondróza príčinou ohniskových zmien?

Poruchy hemodynamiky a krvného zásobenia mozgu môžu spôsobiť zmeny v štruktúre mozgu. Tiež je potrebné odstrániť infekciu mozgu, ktorá má byť testovaná na toxoplazmózu a cytomegalovírus a herpes infekciu. Prečítajte si viac o týchto ochoreniach, ich účinkoch na nervový systém, prečítajte si sériu článkov kliknutím na odkaz: Cytomegalovírus, herpes, toxoplazmóza.

Dobrý deň, mám 35 rokov. Zatiaľ nie je príležitosť obrátiť sa na neurológov, takže ak by som tu chcel vysvetliť vysvetlenie, prepis môjho záveru, ako aj možné následky, preventívne / liečebné opatrenia. Záver MRI, "poznamenal expanziu subarachnoidálneho priestorov okolo prenikajú plavidiel GM v bazálnej jadrovej zonah.V oblasti predného rohu ľavej postrannej komory tavené izolované vrecká dystrofické 1-3 mm v priemere počiatočnej zmeny dyscirculatory GM.". Všetok zvyšok písma sa nezmení. Ďakujeme vopred.

Tieto zmeny súvisia s vekom, miernym. V prípade výskytu klinických ťažkostí sa vyžaduje vyšetrenie neurológom. Liečbu možno predpísať až po vyšetrení lekárom, v závislosti od dôkazu. Viac informácií o tomto probléme nájdete v tematickej sekcii našej stránky: MRI

Vďaka za odpoveď! Ospravedlňujeme sa, správne som pochopil, že prítomnosť takýchto sťažností ako slabá pamäť, rozptyl, nepozornosť, duševná labilita a nestabilita, tendencia k depresívnym stavom nie sú náznaky na to, aby ste sa odvolávali na neurológov? a môžu vyššie uvedené sťažnosti ovplyvniť veľkosť a počet ohniskov v budúcnosti? a tiež také ložiská dystrofickej povahy a dyscyrkulatívne zmeny, ako pre mňa, ešte nie sú znaky použitia akýchkoľvek liekov, ktoré napríklad zlepšujú dodávanie krvi do mozgu?

V každom prípade, ak máte akékoľvek sťažnosti, mali by ste osobne navštíviť neuropatologa, ktorý vám môže poskytnúť primeranú liečbu. Viac informácií o tomto probléme nájdete v tematickej časti našej stránky kliknutím na odkaz: Neurológ a neuropatológ

Vitajte! Mám 22 rokov. MRI mozgu bolo vykonané Záver: Jedna zmena v mozgu dystrofickej povahy. Povedzte mi, ako sa liečia? Je to vôbec nebezpečné? Mohlo by to byť na pozadí cervikálnej osteochondrózy, nedávno došlo k exacerbácii.

Jedna zmena v mozgu dystrofickej povahy je zvyčajne výsledkom zhoršenia krvného obehu a cievnej priechodnosti. Ako terapeutické opatrenia predpísané lieky zlepšujú cerebrálnu cirkuláciu, mikrocirkuláciu, posilňujú krvné cievy. Táto podmienka nie je ohrozujúca, ale vyžaduje opravu, preto odporúčam, aby ste osobne navštívili ošetrujúceho lekára neurológov, ktorý vám môže predpísať príslušnú liečbu. Viac informácií o tejto štúdii môžete nájsť v tematickej časti našej webovej stránky: Zobrazenie magnetickou rezonanciou (MRI)

Vitajte! Mám 54 rokov. Mám časté bolesti hlavy na pravej strane hlavy a tváre, niekedy sa cítim necitlivosť na pravej strane hlavy. Nevoľnosť, závrat a slabosť. Zariadenie MRI. Záver: Na základe MR obrazu neboli získané žiadne údaje o objemovej tvorbe mozgu. Jedno zaostrenie v ľavom temporálnom laloku, pravdepodobne dyscirkulatívnej povahy. Cystické zhrubnutie sliznice pravého maxilárneho sínusu. Variant vývoja kruhu Willis. Výrazné zníženie signálu z prietoku krvi vo vnútraniánnom segmente pravého PA (hypoplázia?). Nie je možné vylúčiť oblasti stenózy v segmente A2 ľavého PMA a v segmente P1 pravého ZMA.
Povedzte mi, aké vážne to je? Ktorí špecialisti musia kontaktovať?
Ďakujem vám.

V tejto situácii sú vaše sťažnosti s najväčšou pravdepodobnosťou spojené s porušením cerebrálneho obehu. S primeranou liečbou je možné eliminovať existujúce symptómy. Odporúčam vám, aby ste osobne navštívili neuropatologa, ktorý vám predpíše vhodnú protidrogovú liečbu. Prečítajte si viac o tejto štúdii v časti: MRI

Vitajte!
Môj manžel je 37 rokov, asi 10 rokov trpia neustálymi bolesťami hlavy, zatiaľ čo tlak je normálny. Počas jeho mladosti došlo k otrasom. Preskúmanie (pred niekoľkými rokmi) neukázalo nič neurologovi, predpísané bolesti. V poslednej dobe hlava veľmi bolí. Vyrobený mozog MRI, ktorých výsledky "údaje založené na MR vzor pre ložiskových a difúznych zmien nie sú získané a mierne predĺženie hlavných nádrží chetveroholmnoy slizničnej opuchy vľavo CDV, mastoid dutiny vľavo..." Na čo svedčí tento záver? Aké ďalšie potrebné vyšetrenia je potrebné urobiť na diagnostiku? Ďakujeme vopred!

Tieto zmeny sú možné v prítomnosti zvýšeného intrakraniálneho tlaku, ktorý môže byť dôsledkom zranení. Odporúčam vám, aby ste osobne navštívili neurologa, ktorý na základe dostupných výsledkov a so zreteľom na históriu a klinické príznaky bude môcť predpísať primeranú liečbu vášmu partnerovi. Viac informácií o tejto otázke nájdete v príslušnej časti našej stránky kliknutím na odkaz: Zobrazenie pomocou magnetickej rezonancie (MRI). Prečítajte si o príčinách bolesti hlavy a ich diagnostikovaní v informačnej časti našej webovej stránky: Bolesť hlavy

Vitajte! Som 43 rokov, urobil som vyšetrenie mozgu MRI, záverom je obraz miernej dystopie cerebellar mandlí. Jediné ohniskové zmeny cievneho pôvodu v bielej hmote veľkých hemisfér. Čo znamená "ohniskové zmeny v bielej hmote"? Príležitostne sa obávam - závraty (pri zmene polohy hlavy, pri ohnutí), bolesti v zadnej časti hlavy.

Ohniskové zmeny môžu naznačovať, že v niektorých oblastiach je narušená dodávka krvi, čo si vyžaduje liečbu. Závraty môžu byť spojené s dystopiou mozočkových mandlí, pretože tento orgán je zodpovedný za koordináciu pohybu. Odporúčam, aby ste osobne navštívili neurológov, aby ste predpísali primeranú liečbu. Prečítajte si viac o tejto štúdii na našej webovej stránke: MRI

Pomôžte rozlúštiť to, čo je - Ohnisková lézia ľavého parietálneho laloku, znak šedej hmoty. Vezmite do armády takúto diagnózu?

Heterotópia šedej hmoty je zvyčajne dedičná. V niektorých prípadoch môže táto patológia spôsobiť záchvaty, viesť k zmene intelektuálnych schopností. Pokiaľ ide o vojenskú službu v každom prípade, záležitosť je posudzovaná individuálne zo strany lekárskej komisie. Prečítajte si viac o tomto v sekcii: Neurológ a neurológ

Vitajte! Syn je 18 rokov, diagnostikovaný psychiatrom: depersonalizácia, smerovanie, záver MRI - Jediné zameranie dyscirkulácie ľavého čela laloku. Cyst epifýzy 11x8x6 mm. Cysty strednej plachty. Stredne otvorená vnútorná náhrada hydrocefalusu. Mohli by tieto zmeny spôsobiť psychiatrické ochorenie?

Bohužiaľ, tieto zmeny môžu byť príčinou vývoja psycho-neurologických porúch. Musíte sa osobne poradiť s neurochirurgom o ďalšej taktickej liečbe a tiež odporúčať, aby ste navštívili psychologa, ktorý môže poskytnúť skutočnú pomoc pri náprave takýchto prejavov. Prečítajte si viac o tomto v sekcii: Psychológ

Podľa výsledkov MRI získala záver:
MR obraz nerovnomerného rozširovania subarachnoidálnych priestorov. Jedno zameranie demyelinizácie v správnom parietálnom laloku (pravdepodobne dystrofickej povahy). Povedz mi, je to niečo desivé. Čo robiť

Rozšírenie suarachnoidového priestoru sa často pozoruje v dôsledku traumatických poranení mozgu, zvýšeného intrakraniálneho tlaku a predchádzajúcich infekcií centrálneho nervového systému. Subjekty demyelinizácie sú často zistené pri chorobe, ako je roztrúsená skleróza. V tomto prípade potrebujete osobnú štúdiu o získaných obrázkoch, preto odporúčam, aby ste navštívili neuropatologa, ktorý po štúdiu študijných protokolov bude schopný urobiť záver, stanoviť správnu diagnózu a predpísať príslušnú liečbu. Viac informácií o tomto probléme nájdete na našich webových stránkach: MRI

Mal som ischemickú mŕtvicu dvakrát (júl 2008 a november 2011, existujú protokoly pre výskum MRI). Dnes v júli boli nohy opäť a opäť sa vzdali slabosti. Urobila vyšetrenie MRI v novembri: obraz MRI fokálnych mozgových zmien dystrofickej a postischemickej povahy (prenesených lacunárnych infarkcií) charakteru. Zmiešaný náhradný hydrocefalus. Lekári sú poslaní do komisie (VTEK). Stojí to za to alebo nie? (Už som bol odopretý dvakrát (po prvom z 1 októbra). Vek 60 rokov, váha 58 kg, výška 164.

Vo vašej situácii existujú všetky náznaky na získanie skupiny zdravotne postihnutých, o tejto otázke rozhoduje lekárska komisia. Odporúčam vám, aby ste pripravili všetky dokumenty a navštívili komisiu VTEK. Viac informácií o vašej chorobe, jej priebehu a liečbe nájdete v tematickej sekcii našej stránky kliknutím na odkaz: Stroke

Vítame.Muzhu 27 rokov sa začali trápiť silné bolesti hlavy boli.Sdelali MRI: na sériu vážený MR T1 a T2 v troch dimenziách vizualizujú čiastkové a supratentoriálnych štruktúry.
Bočné komory mozgu normálnej veľkosti a konfigurácie 3 a 4
komory bazálnych cisterien sa nemenia. Chiasm je neznačiteľný, tkanivo hypofýzy má normálny signál.
Perivaskulárne priestory Virchow-Robin sú rozšírené najmä v oblasti bazálnych štruktúr.
Korene 8 párov FMN v oblasti cerebrálno-cerebelárneho uhla sú vysledované na obidvoch stranách symetrické.
Subarachnoidálne priestor miestne rozšíriť konveksitatalnoy povrchu mozgu a v oblasti bočnej konštrukcie scheley.Sredinnye nie je smescheny.Mindaliny mozoček normálne nachádza.
V bielej hmote pravého parietálneho laloku sa zaoblené zameranie gliózy, 0,5 x 0,4 cm, stanovuje subkortikálne bez perifokálnej reakcie.
Sliznica membrány nosovej konče sa zahusťuje, nosné priechody sa zužujú, zachová sa priechodnosť. Odchýlka nosnej priehradky vpravo sa určuje o 0,5 cm.
Záver: Pán obraz vonkajšej náhradnej hydrocyfálie Ohniskové zmeny v substancii mozgu reziduálnej povahy Zakrivenie nosnej septa.
Konzultácia s neurológom, otolaryngológa.
Laura povedala, že všetko je normálne, že žijeme v teréne na konzultáciu s neurológom a nebudeme tam čoskoro prísť, veľmi sa obávam, čo to je a ako je vážne a liečiteľné.

Podľa tohto záveru existujú známky náhradného hydrocefalusu, ku ktorému dochádza v takýchto prípadoch: zvýšený intrakraniálny tlak, zmeny v krvných cievach a metabolizme, encefalopatia atď. Liečba je v každom prípade predpísaná neurológom na základe štúdie o histórii, študijných protokoloch, osobnom vyšetrení a sťažnostiach pacienta. Nemali by ste predčasne prežiť, ale snažte sa dostať lekára neurologovi, ktorý bude schopný predpísať primeranú liečbu. Podrobnejšie informácie o zaujímavej otázke nájdete v tematickej časti našej webovej stránky: Substitúcia hydrocefalus

keď MRI mozgu odhalil zvyškové ohniskové zmeny v ľavej cerebrálnej hemisfére.
v prípade mra mozgových ciev sa určuje porušenie priebehu intrakraniálnej časti pravej vertebrálnej artérie.
jednoducho vysvetliť, čo to je? a je liečené?

Zvyškové zmeny znamenajú reziduálne účinky encefalopatie, tj zmeny, ktoré by mohli vzniknúť v dôsledku zranení, hypoxie, intoxikácie atď. V prípade, že máte akékoľvek sťažnosti, musíte osobne navštíviť neurológa, aby ste vykonali vyšetrenie a predpísali primeranú liečbu. Podrobnejšie informácie o tomto probléme nájdete v tematickej sekcii našich stránok kliknutím na nasledujúci odkaz: Zobrazenie magnetickou rezonanciou

V bielej hmote frontálne, parietálnej laloky a subkortikálne pereventikulyarno určený početné malé ložiská gliózou s nejasnými kontúrami, bez známok perifokální edém. Čo to jednoducho znamená, že existovala mikroúraz?

Foci gliózou môže byť v porovnaní s jazvami, ktoré sa vyvíjajú v tkanivách centrálneho nervového systému v dôsledku choroby, najmä: encefalitídy a tuberózne skleróza, hypoxia, chronické hypertenzná encefalopatia, epilepsia, dlho existujúce hypertenziou, poruchami lipidového metabolizmu, atď, Táto zmena neznamená prenesený mikrotlač. Odporúčam, aby ste osobne navštívili neurológov, aby ste predpísali primeranú liečbu. Podrobnejšie informácie o otázke, o ktorú máte záujem, nájdete v tematickej časti našej webovej stránky kliknutím na nasledujúci odkaz: Neurológ a neuropatológ

Zdravstvuyte..Mne 46 years.I urobili MRI mozgu nedavno..t.k v poslednom mesiaci som bol dva gipertonichesih kriza.U máte vysoký krvný tlak a prijmem lekarstva.Biprol, indopamid a lizinopril..Do nedávnej krízy, nebolo necítil som ploho..Posle nedávne útoky veľmi zníženého tlaku až 95 a začal časté bolesti hlavy boli.MRT zalyuchenie je: MR obraz arachnoidální zmeny likvorokistoznogo haraktera.Ochagovye zmeny v bielej hmote mozgu, degeneratívne haraktera.Periventrikulyarnye Ones gliové zmeny.. Povedz mi, čo to znamená a či musím obrátiť doktoru..Spasibo..

Zmeny, ktoré máte na tomograme, sú dôsledkom hypertenzie a súvisia aj s vekom. Odporúčam vám, aby ste sa osobne poradili s kardiológa, ktorý predpíše primeranú liečbu hypertenzie, berúc do úvahy komplexné posúdenie celkového stavu a prítomnosti sprievodných ochorení. Viac informácií o tomto probléme nájdete v príslušnej sérii článkov na našich stránkach kliknutím na odkaz: Zvýšený krvný tlak. Hypertenzia. Informácie o počítačovej tomografii navyše prečítajte na našej webovej stránke: Počítačová tomografia

Vitajte! Mám 20 rokov.
História mojej choroby je nasledovná: vo veku 4 rokov som diagnostikoval epi syndróm, došlo k 3 útokom, po 5 rokoch bola diagnóza odstránená. V rovnakom veku sa vyskytli 2 zranenia hlavy - silné údery na zadnú časť hlavy.
Za 10 rokov začali migrény, pričom každý rok sa stával stále viac a viac. Žiadne lieky proti bolesti už nepomáhajú.
Hypotenzia.
Keď migréna ubližuje pravému okraju hlavy, kŕče odchádzajú z chrámu, otvárajú oči, lícu a čeľusť. Veľmi chorá. Bolí to chodiť, hovoriť.
Niekedy sú v zadnej časti hlavy a na ľavej strane koruny veľmi silné ostré bolesti: pár úderov a všetko prechádza.
Pred dvoma mesiacmi začali bolesti v rukách a nohách: akoby na kolenách a kolenách tlačili na body bolesti, také ostré záchvaty bolesti a potom slabosť.
Pred niekoľkými dňami som vykonala MRI a duplexné vyšetrenie krčných ciev. Doktor urobil diagnózu VSD a miernu angioencefalopatiu.
Mám pochybnosti, pretože niektoré príznaky, ako sú kŕče, nie sú vysvetlené týmito diagnózami.
Tu je to, čo je napísané v MRI: v subkortikálnych častiach čelných lalokov obidvoch pologuli sú detekované izolované ložiská gliózy dystrofickej povahy. Rozšírenie perivaskulárnych priestorov pozdĺž perforačných cerebrálnych ciev mozgu na úrovni bazálneho jadra na supraventrikulárnej úrovni je zaznamenané.
V závere na duplexe: príznaky mierneho extravasálneho vplyvu segmentu V3 PA na pravej strane s miernym poklesom.

Bohužiaľ je možné, že predchádzajúce kŕče boli prejavom konvulzívneho syndrómu, ktorý by mohol byť výsledkom zranení. Odporúčam vám, aby ste tiež urobili EEG, čo umožní posúdiť prítomnosť alebo absenciu tendencie k vzniku konvulzívneho syndrómu. Podrobnejšie informácie o tejto otázke nájdete v príslušnej časti našich webových stránok kliknutím na nasledujúci odkaz: EEG

To je pochopiteľné, vďaka. Čo sa týka ohniska gliózy? Čítal som, že nádor na mozgu - glióm - pozostáva z gliózy. Môže sa to vyvinúť z jednotlivých lézií na niečo vážnejšie?

Foli gliózy a gliómu sú rôzne koncepty. Fólia gliózy sú náhradou nervového tkaniva bunkami neuroglia. Fólia gliózy sa objavujú ako dôsledok hypoxie, encefalopatie, encefalitídy, predĺženej hypertenzie, roztrúsenej sklerózy a mnohých ďalších ochorení. Liečba je v tomto prípade primárnou chorobou. Podrobnejšie informácie o otázke, o ktorú máte záujem, nájdete v príslušnej časti našich webových stránok kliknutím na nasledujúci odkaz: Počítačová tomografia je najnovšou diagnostickou metódou

Dobrý deň, bol som MRI vo veku 52 rokov V bielom a subkortikálnych častiach čelných, temporálnych a parietálnych lalokov sú definované ohniská gliózy až do veľkosti 0,4 cm bez perifokálnej reakcie: vysvetlite, čo to znamená A záverom sú MRI príznaky ohniskových zmien v mozgovej látke, pravdepodobne dystrofická povaha MR príznaky stredne výrazného zmiešaného náhradného hydrocefalu! Ako to pochopiť, prosím, vysvetlite a či stojí za to zvýšiť paniku v tejto veci. alebo nie strašidelné.

Tieto zmeny nespôsobujú paniku - súvisia s vekom a môžu byť dôsledkom hypertenzie, aterosklerózy, traumatického poškodenia mozgu, hypoxie atď. V takejto situácii musíte pravidelne navštevovať ošetrujúceho lekára neuropatológov, ktorý po vyšetrení, dôkladnom preštudovaní histórie a vyhodnotení výsledkov výskumu bude schopný predpísať primeranú liečbu. Podrobnejšie informácie o záležitostiach, ktoré vás zaujímajú, nájdete v tematických sekciách našej webovej stránky kliknutím na nasledujúce odkazy: Zobrazenie magnetickou rezonanciou (MRI)

Dobrý deň, mám 20 rokov. Tu sú výsledky MRI.
T2 vážené a FLAIR tomogramy mozgu v axiálnom projekte, FLAIR tomogramy v čelnom projekte, T1 vážené v sagitálnej projekcii. Ohniskové lézie, patologické zmeny intenzity MR signálu v cerebrálnych hemisférach, kmeň a mozog neboli zistené. Stredné štruktúry nie sú presunuté. Komorový systém nie je deformovaný, normálnej veľkosti. Bočné komory sú mierne asymetrické (S> D). Cisternálne priestory mozgu sú zvyčajne vyjadrené, symetrické. Konvexné subarachnoidné brány sú vyjadrené nerovnomerne, zväčšuje sa vzor bradaviek mozgových hemisfér. Subarachnoidný priestor parietálnych lalokov, ľavý okcipitálny lalok a pravá laterálna trhlina sa mierne rozšíri. Hypofýza diferencovaná, nie zväčšená. Cerebelárne mandle na Chamberlainovej línii. Mriežkové mozgové rohy bez ďalších objemových útvarov, vnútorné sluchové priechody sa nerozširujú.
Povedzte mi, je to vážne a kto požiada o liečbu?

Tieto zmeny nie sú ohrozujúce a môžu sa pozorovať s intrakraniálnou hypertenziou, náhradou hydrocefalusu a inými patologiami, preto odporúčam, aby ste osobne navštívili neurologa, ktorý predpísal liečbu. Viac informácií o otázke, o ktorú máte záujem, nájdete v príslušnej časti našej stránky kliknutím na nasledujúci odkaz: Počítačová tomografia

Záver: MR-obraz ischemickej cievnej mozgovej príhody v bazéne koncových vetiev ľavej zadnej mozgovej, strednej mozgovej a čiastočne prednej tepny (akútne-subakútne) na pozadí malých ohniskových zmien bielej hmoty v okcipitálnych, parietálnych lalokoch cievneho vzniku od Staron.
Žena, 54 rokov, 110/65 cukru a cholesterolu sú normálne. Perspektívy obnovy. Ďakujem vám.

Zmeny sú dosť vážne, preto si vyžadujú pozorovanie v dynamike. Potrebujete dostať komplexnú liečbu pod dohľadom neurologa a pokračovať v monitorovaní, čo určuje vyhliadky na zotavenie. Podrobnejšie informácie o otázke, o ktorú máte záujem, nájdete v tematickej časti našej stránky kliknutím na nasledujúci odkaz: Zdvih. Okrem zobrazovania pomocou magnetickej rezonancie môžete získať informácie v príslušnej časti našej webovej stránky: Zobrazenie magnetickou rezonanciou (MRI)

Dobrý deň, mám syna 13 rokov, v poslednom mesiaci začal mať kŕče, skôr než nikdy neboli. Boli sme poslaní na MRI.
MRI mozgu - neboli zistené žiadne objemové lézie. Supra, paraventrikulárne v zadných rohoch, sú určené malými jedinými ohniskami s priemerom do 2 mm s hyperintenzívnym MR signálom v T2w obrazoch. Subarachnoidné priestory sú mierne lokálne rozšírené pozdĺž povrchu mozgu. Sylvianské praskliny nie sú rozšírené. Diferenciácia šedej a bielej hmoty mozgu nie je zlomená.
Bazalizované cisterny mozgu (okoltellar, interpedunit, veľké mozgové žily, pontín) nie sú rozšírené.
Bočné komory nie sú rozšírené, symetrické, na úrovni telies vpravo, 8 mm, vľavo, 8 mm.
Tretia, štvrtá komory nie sú rozšírené.
Stredná čiara mozgu nie je presunutá.
Bazálne ganglia bez zmien.
Kmeňové odbory, oblasť z.ch.ya. bez funkcií. Väčšina mozgových rohov sa nemení.
Turecké sedlo - umiestnenie, tvar, obrysy, rozmery sú zvyčajne vizualizované. Hypofýza, jej lievik a epifýza sú zvyčajne umiestnené, tvar a rozmery sa nemenia.
Kraniospinálny prechod nezmenený.
Očné bulvy, retroorbitálne tkanivá a optické nervy bez funkcií.
Paranazálne dutiny - lokálny edém sliznice etmoidného labyrintu na pravej strane, mastoidné procesy, stredné a vnútorné ucho sú zvyčajne vizualizované.
Osteo-deštruktívne zmeny nie sú odhalené.
Na úrovni C1-C4 v miechovom kanáli - bez patologických útvarov.
Prosím, povedzte mi, aké vážne a nebezpečné je to pre môjho syna?

Podľa tohto záveru nie sú vylúčené príznaky intrakraniálnej hypertenzie. Na objasnenie povahy záchvatov odporúčam, aby ste urobili EEG a osobne sa porozprávali s neurológom. Podrobnejšie informácie o otázke, ktorá vás zaujíma v tematickej sekcii našich webových stránok, môžete získať kliknutím na nasledujúci odkaz: EEG

Mám 39 rokov a mám MRI bez kontrastu.
Záver: Mr-príznaky kalcifikácie srp, jediné cievne zameranie v parietálnom laloku na ľavej strane, rozšírenie priestorov mozgovomiešnenej tekutiny.
Nechápal som ani jediné slovo. Čo to je? Vylekne to neznáme.

Tieto zmeny samy osebe nie sú diagnózou, odrážajú viditeľné zmeny, ktoré sa dajú zistiť v dôsledku počítačovej tomografie. V tejto situácii nie je vylúčená intrakraniálna hypertenzia a zmeny vaskulárnej povahy, preto musíte osobne navštíviť neurológa, aby vykonal vyšetrenie, študijné protokoly, porovnať výsledky s klinickými príznakmi atď., Po ktorom ošetrujúci lekár dokáže stanoviť správnu diagnózu a predpísať adekvátnu liečbu. Podrobnejšie informácie o tejto problematike nájdete v tematickej sekcii našich webových stránok kliknutím na nasledujúci odkaz: Počítačová tomografia (CT)

Vitajte! Syn je 10 rokov, diagnostikovaný: ohniská heterotópia šedej hmoty v oblasti centrálnej časti ľavej laterálnej komory. Povedz mi prosím, čo to je?

Heterotópia šedej hmoty nie je diagnóza, táto zmena charakterizuje posun v lokalizácii sivých látok v určitej zóne, ktorá je vývojovou poruchou mozgu. Klinické zmeny môžu chýbať. Ak chcete zistiť ďalšie manažérske taktiky, komplex liečebných a diagnostických opatrení, musíte osobne konzultovať so svojím lekárom, neurológom, ktorý vykoná osobné vyšetrenie, zhodnotiť zmeny v dynamike. Podrobnejšie informácie o otázke, ktorá vás zaujíma v tematickej sekcii našich stránok, môžete získať kliknutím na nasledujúci odkaz: Počítačová tomografia

Dobrý deň! Vek 36, fret časté bolesti hlavy. Podľa obrázka MR sú jednotlivé ohniská gliózy cievnej povahy v bielej hmote čelných lalokov. Ľahký vonkajší hypotrofný hydrocefál. Podľa röntgenovej PSD - osteochondrózy, obdobie 2 - 4. Povedz mi, čo je to všetko spolu? Ďakujem vám.

Ohniská gliózy sú poškodenie tkanív centrálneho nervového systému rôznych druhov. Rastlinné gliové bunky sú pomocné bunky nervového tkaniva, ktoré chránia a pomáhajú obnoviť nervové tkanivo. Vzhľadom na vaskulárnu povahu gliózy je jej pravdepodobnou príčinou porušenie vaskulárnej povahy, ktoré sa môže vyskytnúť na pozadí vaskulárnych porúch - arteriálna hypertenzia, encefalopatia, porucha mozgovej mikrocirkulácie v dôsledku zranení atď.

Ďakujem za odpoveď. Je možné objasniť, aká vážna je táto diagnóza?

Tento záver sám o sebe nie je diagnózou, ale odráža iba zmeny, ktoré sa vyvinuli na pozadí tejto choroby. Presnú diagnózu môže urobiť váš ošetrujúci neuropatológ po preskúmaní študijných protokolov, preskúmaní anamnézy, sťažností a osobnej prehliadke. Podrobnejšie informácie o otázke, ktorá vás zaujíma v tematickej sekcii našich webových stránok, môžete získať kliknutím na nasledujúci odkaz: Neurológ a neuropatológ

Povedzte mi, čo znamená záver
MRC vasogénnych ložísk mozgu, mám 49 rokov, vďaka vopred
ako postupovať

Tento záver naznačuje cievne zmeny, ktoré môžu súvisieť s vekom súvisiacim s ochorením mozgových ciev, encefalopatiou, hypertenziou atď. V tejto situácii vám odporúčam, aby ste osobne navštívili neurológ, aby ste predpísali primeranú liečbu. Podrobnejšie informácie o otázke, o ktorú máte záujem, nájdete v tematickej časti našej webovej stránky kliknutím na nasledujúci odkaz: MRI

Malý ohniskový proces v bielej hmoty čelných a parietálnych lalokov, obraz nie je špecifický, je možné s výsledkom perinatálneho poškodenia s angioencefalopatiou 1 polievková lyžica. Podozrenie z hypotézy mikroadenómu, prvej kliniky. Ľavostranná sínusitída. Dešifrovať prosím. Pred 7 rokmi bola operácia vykonaná na hemithyroidektómii štítnej žľazy s odstránením paratrecheálnej celulózy vľavo, pili som L-teroxín, TSH 1,9

Vzhľadom na podozrenie na hypofyzárny mikroadenóm je potrebná osobná štúdia študijných protokolov a pozorovania v priebehu času, čo umožní stanoviť správnu diagnózu a predpísať primeranú liečbu, preto odporúčam osobne navštíviť neuropatológov.
Podrobnejšie informácie o otázke, o ktorú máte záujem, nájdete v príslušnej časti našich webových stránok kliknutím na nasledujúci odkaz: Počítačová tomografia (CT). Ďalšie informácie nájdete aj v nasledujúcej časti našej webovej stránky: Neurológ a neurológ.

Dobrý deň! Dieťa má 2-ročnú tomografickú cysty bielej látky na ľavej strane a predĺženie n / mozgovomiechovej tekutiny pr-v. Je to nebezpečné? Kedy potrebujete urobiť druhú tomografiu?

Pri takýchto zmenách sa odporúča pozorovanie v priebehu času, vrátane re-tomografie po 6-12 mesiacoch. Podrobnejšie informácie o otázke, ktorá vás zaujíma v príslušnej časti našej webovej stránky, môžete získať kliknutím na nasledujúci odkaz: Počítačová tomografia. Ďalšie informácie nájdete aj v nasledujúcej časti našej webovej stránky: Neurológ a neurológ

Dobré popoludnie dieťa urobilo 2 g 3 m mr v závere písať príznaky fokálnej cystickej formácie v bielej hmoty temporálneho laloku cieľa ľavej pologule. mozog je lokálna expanzia perivakulárneho priestoru Virchow-Robina alebo malého cysty mozgovomiechovej tekutiny. Povedz mi. čo to znamená a ako to ohrozuje. Dieťa má spánkové apnoe. Mohla by to byť kvôli tomu, čo sa ukázalo na mrt byť apnoe?

Bohužiaľ, bez osobnej štúdie výskumných protokolov nie je možné uzavrieť. Avšak takýto príznak ako apnoe môže byť spôsobený cystom alkoholu, preto odporúčam, aby ste sa osobne poradili s pediatrickým neuropatológa alebo neurochirurgom a aby ste aj naďalej sledovali dynamiku - mali by sme MRI opakovať aspoň raz ročne. Podrobnejšie informácie o tejto problematike nájdete v tematickej časti našej webovej stránky kliknutím na nasledujúci odkaz: MRI. Ďalšie informácie nájdete aj v nasledujúcej časti našej webovej stránky: Neurológ a neurológ

Záver: Mr-príznaky anomálií Arnolda-Chiari I. Malé ohniskové zmeny čelných lalokov oboch hemisférov dyscirkulatívneho pôvodu

Anomália Arnolda Chiariho je vrodenou patológiou mozgovej kosti, často kombinovanej s hydrocefalom. Ak je jediným príznakom tejto choroby symptóm bolesti, potom je predpísaná konzervatívna liečba vrátane svalových relaxancií a nesteroidných protizápalových liekov. V prípade, že nie je pozorovaná účinnosť takejto liečby a objavia sa príznaky neurologickej nedostatočnosti (necitlivosť a slabosť končatín), odporúča sa chirurgická liečba.

Ahoj, dešifrovať, prosím, diagnózu MRI - obraz vonkajšieho vnútorného hydrocefalusu Dystoplázia cerebellárnych tonzilov Ohniskové zmeny vaskulárneho vzniku v bielej hmote veľkých hemisfér

Zmeny odhalené v dôsledku štúdie sú hlavne spojené s vaskulárnymi poruchami, ktoré môžu vzniknúť v dôsledku arteriálnej alebo intrakraniálnej hypertenzie, aterosklerózy atď. Odporúčam vám, aby ste sa osobne porozprávali so svojím lekárom, neurológom, ktorý Vám po dôkladnej štúdii študijných protokolov, vyšetrení a anamnéznych údajov predpíše primeranú liečbu.

Dobrý deň! Dešifrovať, prosím, MRI. 55-ročný papá je rozrušený častými bolesťami hlavy, v poslednej dobe je často chlad, celé telo sa otriasá 10-15 minút a potom prechádza. Na MRI sa na T2VI a FLAIR detekuje viacnásobné ohniská hyperintenzného MR signálu s veľkosťou od 3 do 9,4 mm bez perifokálneho edému.
Tretia komora s šírkou až 4,4 mm sa nachádza centrálne. Keď je angiografia hlavnej tepny predĺžená, široká. Existuje asymetria vertebrálnych artérií, ktorá už je vľavo. Záver: ohniskové zmeny v mozgu cievnej povahy, predĺžená bazilárna artéria.
Je to nebezpečné?

Tieto zmeny môžu súvisieť s vekom, aterosklerotickými a inými zmenami. Odporúčam osobne konzultovať so svojím lekárom, neurológom, ktorý vám po vyšetrení a preskúmaní študijných protokolov predpíše primeranú liečbu. Podrobnejšie informácie o otázke, ktorá vás zaujíma v tematickej sekcii našich webových stránok, môžete získať kliknutím na nasledujúci odkaz: Zobrazenie magnetickou rezonanciou (MRI). Ďalšie informácie nájdete aj v nasledujúcej časti našej webovej stránky: Neurológ a neurológ

Čo to znamená:
rozšírenie perivaskulárnych priestorov v oblasti bazálnych štruktúr
rozšírenie subarachnoidálnych konvexitálnych priestorov
retrocerebelárna cysta

Retrocerebelárna cysta je forma vo forme dutiny alebo močového mechúra, ktoré sú naplnené tekutinou. Takéto vzdelávanie sa môže objaviť kdekoľvek v mozgu. V modernej praktickej medicíne takéto formácie nie sú považované za patologické a považujú sa za jednu z variantov mozgovej štruktúry. Najčastejšie sa zisťujú náhodne počas vyšetrenia MRI, pretože nie sú sprevádzané žiadnymi sťažnosťami.

Bolestné bolesti hlavy, obrátil sa na neurológ odoslaný na MRI. Na MRI sa urobil záver: MR obraz jediného zamerania dmyelinácie v mozgovej látke. Je tiež napísané, že v pravom prednom laloku je subependymálna zóna určená stredom zvýšenej intenzity MR signálu do veľkosti 0,5 cm s fuzzy kontúrami - centrom demyelinácie reziduálnej povahy. Chcel by som vedieť, že dekódovanie diagnózy je známe, pretože môj neurológ nemôže dešifrovať a ako liečiť takúto chorobu, bolesti hlavy stále trápia, pravá strana tváre prichádza do znecitlivenia, krku to bolí.

Vzhľad ohniskov demyelinizácie nie je diagnózou, je to príznak, ktorý sa vyskytuje v prípade skupiny neurologických ochorení autoimunitného charakteru av niektorých prípadoch roztrúsenej sklerózy. Taktiež sa môžu vyskytnúť ohniská demyelinizácie po utrpení encefalitídy, meningitídy, chrípky, boreliózy, yersiniózy a poranenia mozgu. V tejto situácii sa odporúča podrobná štúdia neurologického stavu, preto odporúčam, aby ste navštívili ošetrujúceho lekára neurológov a tiež potrebujete štúdium imunitného stavu, a preto musíte urobiť imunogram a osobne sa poradiť s lekárom imunológom.

Vitajte!
Mám 21 rokov. Od 14 rokov až po IRR a hypotenziu, anémia. Boli ošetrené natrvalo na pichanie injekcií, boli predpísané masáže, LFC, fyzioterapia, videli hlavne Piracetam, Kavinton, Glycine, vitamíny. V júni došlo k zhoršeniu: bolesti hlavy, zhoršená pamäť, zrak, zlý spánok, emocionálne výbuchy, depresia, únava, nazálne krvácanie sa objavilo, počas teplôt a počasie sa zmenili mdloby. predchádzajúce röntgenové diagnózy: príznaky hypertenzie. obrátil sa na neurológ odoslaný na MRI.
v bielom materiáli ľavého predného laloku sa v oblasti zmien stanovuje lineárna časť hyperintenzie signálu Mr na signále T2-TI-TIRM MR až do rozmerov 0,4 x 0,2 cm, vizualizuje sa lumen cievy.
zvyšok je v normálnom rozsahu.

Takéto zmeny môžu mať vaskulárny pôvod, ale bohužiaľ je pre hodnotenie potrebné osobné štúdium študijných protokolov. Odporúčam vám, aby ste osobne navštívili ošetrujúceho lekára neuropatológov, ktorý vykoná vyšetrenie, študoval študijné protokoly a potom mohol dať ďalšie odporúčania.

Vitajte! Pomôž mi pochopiť môj problém. Mám 36 rokov. Pred šiestimi mesiacmi začala moje hlava prudko zraniť. Bola silná nárast tlaku 170/110. V súčasnej dobe sú neustále bolesti hlavy (chrámy, okcipitálna časť, bolesť je iná), v noci vrátane, ukladá uši, tlak sa pravidelne zvyšuje na 150/110, niekedy ruky zmrzačia, alebo sa objavuje brnenie v prstoch, cítim znížené videnie. Tiež bolí na krku a chrbtici na vrchu. Prišli niektoré prieskumy. Tu sú výsledky. CCP SHOP - Určený poklesom výšky medzistavcových priestorov v segmentoch C2-7; utesnenie spínacích dosiek telies C2-7; marginálne kosti rastu pozdĺž predného obrysu C4-6 apofýzy. Zaznamenali sa prejavy neznášenej artritídy C4-5 a C5-6. V Atlanto-axiálnom kĺbe sa určuje nerovnomerné zúženie kĺbového priestoru, subchondrálna skleróza kĺbových povrchov a okrajových osteofytov. Záver: CT príznaky bežnej osteochondrózy krčnej chrbtice. Atlanto-axiálna artikulácia kĺbového spoja, nekartóza. MRI hlavy - subarachnoidálne konvexitálne priestory mierne zväčšené v parasagitálnych častiach fronto-parietálnych oblastí, izolované drážky mierne, prehĺbené MR obraz menšího vonkajšieho otvoreného hydrocefalu MR príznaky miernych zápalových zmien v sliznici maxilárneho sínusu. vyjadrené slabo. Signál M-echo je rozdelený. Ultrazvuk záveru srdca: mierna hypertrofia ľavej komory, zhoršená diastolická funkcia Ultrazvuk záverov brachiocefalických ciev: závratný priebeh pravej a ľavej vertebrálnej artérie je hypodynamicky významný v segmentoch 1 a 2. Indikátory rýchlosti v oblasti vertebrálnych artérií vpravo a vľavo sú zvýšené (viac vpravo) - zhoršený prietok krvi. Venózna dysfunkcia na ľavej strane - VAV Renálna ultrazvuk - bez patológie Vyšetrenie doktora okulistickej angiopatie v sietnicových cievach (príznaky mierne výraznej intrakraniálnej hypertenzie) Krvná analýza lipidového spektra je normálna s výnimkou lipoproteínu 18,89 11,00), lipoproteín s vysokou hustotou 1,13 (normál> 1,15), aterogénny index 3,04 - riziko aterosklerózy a koronárneho srdcového ochorenia (norma 0,00-3,00). Sú tieto výsledky prieskumu príčinou mojej bolesti hlavy a aká liečba je potrebná? Ďakujeme vopred!

Vzhľadom na poskytnuté údaje je možné, že Váš stav súvisí s rôznymi príčinami, vrátane hypertenzie, koronárnej choroby srdca, bežnej osteochondrózy a syndrómu intrakraniálnej hypertenzie. Odporúčam vám, aby ste sa osobne porozprávali so svojím lekárom kardiológa a neuropatológom, ktorý vám po vyšetrení predpíše komplexnú a primeranú liečbu.

v hemisféroch mozgových ohniská, hyperintense na Flair (zvyškové zmeny). Čo to znamená?

Uveďte vek pacienta, po ktorom budete môcť tieto zmeny interpretovať. Podrobnejšie informácie o tomto probléme nájdete v tematickej sekcii našich webových stránok kliknutím na nasledujúci odkaz: EEG (Elektroencefalogram). Ďalšie informácie nájdete aj v nasledujúcej časti našej webovej stránky: Neurológ a neurológ

Vek 22 rokov. V priebehu roka dochádza k porušeniu menštruačného cyklu, najmä uprostred cyklu. Mesačné prídu vždy včas. Podstúpil vyšetrenie, infekcie neboli zistené Garmota tiež zdá byť normálne. Odoslaná na vykonanie MR vyšetrenia hypofýzy. Výsledky: gtpophyz sa zvyčajne nachádza, má rozmery: sagitárny - 1, 2 cm; vertikálne - 0,7 cm; predná -1,6 cm.
Obrysy hypofýzy sú jednoznačné, štruktúra je jednoročná kvôli malému cystu strednej zóny s priemerom až 0,2 cm. Neurohypofýza je jasne diferencovaná na T1 VI. Nálevka je umiestnená sagitálne, vizuálna križovatka bez znakov, vzdialenosť od horného rybníka hypofýzy k chiasmu je 0,3 cm. Sifóny oboch ICA sú bez funkcií. Mediobazálne delenie temporálnych lalokov sa nezmení, vzdialenosť medzi nimi je 2,9 cm Sagitálna veľkosť vchodu do tureckého sedla je 0,7 cm Záver: MR je obraz malej cysty v strednej zóne hypofýzy.
Povedz mi, čo to znamená? A či je spojená s porušením menštruačného cyklu. Čo robiť s cystou?

Prítomnosť cysty strednej zóny hypofýzy môže viesť k porušeniu menštruačného cyklu za predpokladu, že táto funkcia je sprevádzaná porušením hormonálnych hladín. Ak chcete získať objektívny obraz, odporúčame vykonať krvný test na pohlavné hormóny a osobne navštívte endokrinológ. Podrobnejšie informácie o tejto problematike nájdete v tematickej sekcii našej webovej stránky kliknutím na nasledujúci odkaz: Hormonálne analýzy - typy, princípy, diagnostikované ochorenia.

Vitajte! Mám 42 rokov, moja hlava bolí útokmi od 16 rokov. V očiach stmavne, objavujú sa škvrny, keď prechádzajú všetky miesta, začína silná bolesť hlavy. Môže byť sprevádzaný silným vracaním, pretože sa stáva ľahšie zvracať. Baralginov injekcia pomáha. Teraz v priebehu jedného mesiaca ma bola hlava bez toho, aby som sa zastavila od začiatku júla. Tam boli silné útoky. Šiel som do neurologu, aby som sa obrátil na MRI vyšetrenie mozgu. Záver: Mr-obraz jednotlivých fokálnych zmien v obe hemisfére mozgovej vaskulárnej povahy. Cysta ľavého maxilárneho sínusu. Povedzte mi prosím, že sa s tým zaobchádza. A vo všeobecnosti, čo sa mi môže stať?

MRI zmeny vaskulárnej povahy môžu byť spojené s dyscirkulatívnou encefalopatiou, intrakraniálnou hypertenziou, poraneniami hlavy atď. Prítomnosť cysty čeľustnej dutiny vyžaduje podrobnejšie úvahy a starostlivé štúdium protokolu štúdie, vám odporúčame, aby osobne navštíviť a lekár neurológ a maxilofaciálnej chirurg, ktorý bude skúmať a menovať vás adekvátnu liečbu (konzervatívny alebo chirurgickú, v závislosti na presnom umiestnení cysty, jeho veľkosť dynamika rastu atď.).

Vitajte! Ďakujeme vopred. Mám 29 rokov, kvôli častým bolestiam hlavy som urobil mozog mozgu a MRA. Záver: MR je obraz jednotlivých malých ohniskov zmeneného signálu v bielej hmote čelných lalokov - s väčšou pravdepodobnosťou vaskulárneho (dystrofického) charakteru. Jediné malé cysty v pravom maxilárnom sínuse. Variant vývoja kruhu Willis.

Tieto zmeny nie sú výrazné ani ohrozujúce: variant vývoja kruhu Vilýzy znamená anatomický rys a nie je patológia; v prípade dlhotrvajúcej vegetatívno-vaskulárnej dystónie, arteriálnej hypertenzie, intrakraniálnej hypertenzie atď. sa môžu tvoriť jednotlivé malé ohniská v bielej hmote. Odporúčam vám, aby ste osobne navštívili ošetrujúceho lekára neurológov, aby ste vykonali vyšetrenie a predpísali primeranú liečbu.

mr obraz bielej hmoty mozgu, s väčšou pravdepodobnosťou, discircular pôvod, rozšírenie subarachnadal priestoru konvexné. toto je posledná mrta.a na elektroencelograme.
Podľa EEG možno predpokladať, všeobecných zmien boielektricheskoy činnosti gol.mozga irratitivnogo znak na pozadí difunktsii kmeňové štruktúry parosizmalnoy aktivity v časti Front-centrálnej obl.i lokálnej parosizmalnoy činnosti pravej frontotemporálna stredovej obl..snizhen prah záchvatu mediobasal formácie temporálneho laloku nepriama známka intrakraniálnej hypertenzie.
lekár, čo to je a čo robiť?

Podľa predloženého záveru stretnete mierne zmeny v bioelektrickej aktivity mozgu, tam sú známky vnútrolebečnej hypertenzia mierneho charakteru, rovnako ako dolný prah záchvatu, to znamená, že existuje možnosť záchvatov. Odporúčame, aby ste osobne navštívili neurologa, aby ste vykonali vyšetrenie a predpísali primeranú liečbu.

Mám epilipsiu, potrebujem lekára, je to tak dôležité? alebo môžem ešte takto žiť? ďakujem

Vzhľadom na to, že trpíte epilepsiou, musíte osobne navštíviť ošetrujúceho lekára psychiatra alebo epileptológov, ktorý vyhodnotí výsledky vykonaného výskumu v priebehu času a určí ďalšiu taktiku manažmentu a liečby. V tejto situácii je dôležitý nielen dosiahnutý výsledok, ale aj jeho porovnanie s predchádzajúcimi štúdiami.

Prosím, pomôžte mi rozlúštiť MRI. Syn má 14 rokov. Sťažnosti častých bolesti hlavy a závraty.
Na sérii MR-tomogramov vážených T1 a T2 v troch
lietadiel, vizualizovaných sub- a supratentoriálnych štruktúr.
V pravej časti mozgu sa odhalilo centrum modifikovaného MR signálu
(hyperintenzia na T2-VI a Flair a izo-intenzívna na T1-VI), s
vyčistite aj kontúry, rozmery 11x9x7 mm, bez znakov
hmotnostný efekt.
Bočné komory sú trochu asymetrické (D> S), nie
rozšírený. III, IV. Komory a bazálne cisterny sa nezmenia.
Subarachnoidný priestor je jednotne vyjadrený, nie
predĺžená. Stredné štruktúry nie sú presunuté.
Chiasmal-sellyarny región a hypofýza bez funkcií.
Najčastejšie sa nachádzajú mandle cerebellum.
Obrázky boli získané na sérii MR angiogramov v režime 3D-TOF
hlavné tepny mozgu.
Dostal sa zreteľný mierne znížený MR signál
intrakraniálne časti oboch vnútorných krčných tepien,
predné, stredné a zadné cerebrálne tepny, ako aj predné a zadné cerebrálne tepny
zadné spojivové tepny. Kruh Willis je zatvorený.
Vertebrálne tepny sú symetrické, priemer prietoku
vertebrálne artérie 3 mm.
Základná tepna sa nachádza mediálne.
ZÁVER: MR-obraz jediného zamerania zmeneného MR-
signál v pravej nohe mozgu (tento obrázok môže zodpovedať)
neoplastický proces alebo post-ischemické zmeny).

Podľa záveru, že vzdelanie (cysta?), Rovnako ako poruchy cerebrálneho obehu je možné. Podrobnejšie vysvetlenie musíte osobne navštíviť ošetrujúceho lekára neurologa alebo neurochirurga, ktorý bude študovať protokoly výskumu a vykonať vyšetrenie dieťaťa, čo vám umožní správne stanoviť diagnózu a predpísať primeranú liečbu.

Vitajte! Moja matka má 77 rokov.
MRI štúdie odhalili príznaky chronickej cerebrálnej ischémie vo forme prítomnosti mnohých ložísk gliózy v cerebrálnej hemisfére. Otvorte náhradný hydrocefalus. Sifóny aterosklerózy vnútorných krčných tepien. Znížená rýchlosť krvného prietoku pozdĺž A1 pravého predného mozgového tepna. Nedokončený okruh pútnikov. Povedz mi, prosím, vážne to vážne?

Tento záver naznačuje prítomnosť chronického poškodenia krvi v mozgu, ktorá nie je vylúčená v dôsledku aterosklerózy. Pri zohľadnení týchto zmien a po zohľadnení existujúcich sťažností ošetrujúci lekár, neuropatológ, po vykonaní vyšetrenia predpíše primeranú liečbu, ktorá umožní matke cítiť sa dobre a pokračovať v práci.

Dieťa (dievča) má 10 rokov. Vzrušujú pravidelné silné bolesti hlavy sprevádzané zvracaním za posledné tri roky. Posledných šesť mesiacov bolesti na pozadí zvýšeného krvného tlaku. Zo sprievodných diagnóz je krátkozrakosť, za tri roky zhromaždili mínus 5,5 dioptrií. Fundus oka - bez patológií. Predtým uskutočnený výskum: echo EEG - bez patológie; EEG - bez patológie; REG - angiodystóniu hypertonickým typom, venózna dysfunkcia, mierne extrakraniálne účinky. Záver MRI: Tomografické príznaky MRI s kvapalinodynamickými poruchami so symptómami intrakraniálnej hypertenzie. Zmeny v mozgu nie sú zistené. Pripomeňme, prosím, tento záver.

Sťažnosti a príznaky, ktoré sa v súčasnosti vyskytujú u dieťaťa, sú spojené s oboma príznakmi intrakraniálnej hypertenzie a hypertenzným angiodystónom. Odporúčame konzultovať s vaším neurológom, ktorý vykoná vyšetrenie a predpíše optimálnu liečbu. Odporúčame tiež, aby dieťa vytvorilo najpohodlnejšie podmienky doma, monitorovalo spánok a odpočinok, obmedzilo sledovanie televízie a stalo sa pri počítači.

Paraventrikulárním biela hmota, ako v podkôrnych parietálnej a čelných lalokov, stredy sú vizualizované semiovalnyh mnozhnstvennye vreciek mení MR signál hyperintenzných T2 VI a gipoentensivnye v T1VI, 2,5 mm v priemere, bez jasných obrysov, vaskulárne genéza

Tento záver naznačuje prítomnosť viacerých ohniskov cievnej genézy, ktoré sa môžu pozorovať pri poruchách cerebrálnej cirkulácie, na pozadí arteriálnej hypertenzie, aterosklerózy atď. Odporúčame, aby ste osobne navštívili ošetrujúceho lekára neurológov, ktorý vykoná vyšetrenie a predpíše Vám primeranú liečbu.

Komory mozgu nie sú deformované, bočné sú mierne rozšírené, ich telo je až 1,35 cm, stredné štruktúry nie sú presunuté. Subarachnoidné priestory sú rozšírené, väčšinou konvexne v parietálnej a čelnej oblasti. Chiasm, kmeňové štruktúry bez patologických zmien. Hypofýza je umiestnená v smere rozptýlených, ohniskové zmeny intenzity MR signálu neboli detegované. Nie sú identifikované ďalšie formácie v oblasti mosto-mozočkových rohov. Prechodová a vertebrálna premena - bez funkcií. Značené parietálne zhrubnutie sliznice membrán etmoidu, čelných sínusov.

Podľa poskytnutých údajov neboli zistené žiadne významné abnormality, existujú príznaky chronickej etmoiditídy, chronickej sínusitídy. Odporúčame vám, aby ste sa osobne porozprávali so svojím lekárom ORL, ktorý vás podrobí vyšetreniu av prípade potreby vám predpíše optimálnu liečbu. Existujú aj príznaky miernej intrakraniálnej hypertenzie, takže navyše musíte konzultovať s neurológom.

Pánové príznaky dyscirkulatívnej encefalopatie.
Vysvetlite mi, čo je so mnou a čo to všetko povedie v budúcnosti.

Dyscirkulatívna encefalopatia - cerebrovaskulárna nedostatočnosť, ktorá sa vyznačuje pomalým pokrokom. Táto patológia sa prejavuje v závislosti od závažnosti zvýšenej únavy, závraty, možných problémov s koordináciou. Spravidla sa choroba vyvíja na pozadí aterosklerózy, hypertenzie, existuje zmiešaná forma kurzu. Pri primeranej liečbe sa nevyvinú komplikácie, prognóza je priaznivá.

Získané výsledky MRI mozgu: oddelenie v subkortikálne bielej hmote mozgových hemisfér definovaný jediný ložiská izointensivnye NMR signálu na T1 a hyperintenzných na T2 a Flair veľkosti až 0,5 cm v pravom temporálním laloku a subkortikálne oddelenia perventrikulyarno v pravej postrannej komory zadný roh bez objemovej expozície a perifokálneho edému. Nezaznamenal sa fokálny zmenený signál mr v kmeň a mozog. Všetko ostatné je normálne. V septembri došlo k ľahkej poraneniu hlavy, 41 rokov, tlaku 100-110 / 70-80. Ďakujem vám.

Tieto zmeny môžu súvisieť s dyscirkulatívnou encefalopatiou, cerebrálnou arteriosklerózou a traumatickým poškodením mozgu. Odporúčame, aby ste osobne navštívili ošetrujúceho lekára neuropatologa, ktorý vykoná vyšetrenie, zhodnotí výsledky štúdií a postúpi primeranú liečbu v súlade s existujúcimi sťažnosťami.

Vďaka za odpoveď! m moje problémy neviditeľné Mám jasnú hlavu tras, ráno nemôžem zrazu otvoriť ľavé oko (rezhit ako ostrie asi 5 minút), a položí uši (rovnako ako v lietadle) To všetko som jej povedal nervopatologu a bol som poslaný do ústavu profesora špecializuje na Parkensonizme. Možno to nestojí za to?

V tejto situácii je potrebné vylúčenie parkinsonizmu, preto odporúčame navštíviť špecialistu na vykonanie vyšetrenia a predpísať primeranú liečbu po správnej diagnóze.

ahoj Dešifrovať, nenahrádzajte výsledky MRI. Šla so sťažnosťou na znecitlivenie ľavej strany tela neuropatológovi a tam bola poslaná do MRT. Existuje niečo vážne alebo desivé? Ďakujeme vopred
Na sérii MR tomogramov vážených pomocou T1 a T2, DWI v troch projekciách vizualizovaných štruktúr.
V bielej hmote obidvoch pologulí, v oblasti čelných a parietálnych lalokov, subkortikálnych, paraventrikulárnych, v corpus callosum sa vyskytujú viaceré ložiská demyenilizácie vysokej intenzity signálu T2 a FLAIR a nízkej intenzity signálu TIBI, z ktorých väčšina má nepravidelný predĺžený a zaoblený tvar, 0, 2 cm až 1, 1 cm, bez presvedčivého perifokálneho edému. krby

Prítomnosť viacerých ložísk demyelinizácie na MRI sa môže pozorovať pri takých ochoreniach ako roztrúsená skleróza. Ak chcete objasniť diagnózu, potrebujete osobnú a veľmi starostlivú štúdiu študijných protokolov, preto odporúčame, aby ste osobne navštívili ošetrujúceho lekára neuropatologa, ktorý vykoná vyšetrenie a predpíše Vám primeranú liečbu.

Dobré popoludnie, moje meno je Anton, rozrušený bolesťami, bodavými bolesťami hlavy, dávajúc mi do ucha, akoby opitý.
Vyrobené nádoby MRT a mozog.. Záver:
V bielej hmote pravého čelného laloku sa určuje veľkosť cievneho zamerania 0,4 cm
Prosím, povedzte mi, čo to je Čo to znamená Čo znamená 0,4 cm, môže to byť nádor kvôli tomu alebo mŕtvica.

Tento záver nie je základom pre diagnostiku, pretože prítomnosť vaskulárne nisteje môže byť z mnohých dôvodov, najmä na cievne dilatácie, intrakraniálna hypertenzia, arteriálna hypertenzia, aterosklerotických zmien, vrodené poruchy, atď. Odporúčame, aby ste osobne navštívili neurochirurga, ktorý vykoná vyšetrenie, zhodnotí výsledky výskumu a predpíše primeranú liečbu.

Dobré popoludnie, pomôžte mi rozlúčiť výsledky MRI. Potrebujem liečbu a nebezpečenstvo jeho neprítomnosti? Mám 29 rokov, pretože detstvo trpí bolesťami hlavy počasím. Existuje diagnóza všetkých typov zmiešaných, ale častejšie problémov s vysokým krvným tlakom.
Výsledky MRI
Ústne štruktúry súdu a Sacramento sú vizualizované na sérii mrts vážených t1 a t2 v troch projekciách
Stredné štruktúry nie sú posunuté.
Biela záležitosť doľava čelný lalok, podkôrové, a tiež v corpus callosum kolená určené individuálne malú ohniskách destalinizácie, bez perifokální edém pravdepodobne dyscirculatory-dystrofického.
Bočné a tretie komory mozgu nie sú rozšírené, bočné sú trochu asymetrické (D> S). Štvrtá komora a bazálne nádrže sú nezmenené. Chiasmatická oblasť bez znakov, tkanivo hypofýzy má normálny signál.
Subarachnoidálne konvexitálne priestory a brázdy sú mierne nerovnomerne roztiahnuté, hlavne v oblasti čelných a parietálnych lalokov. Najčastejšie sa nachádzajú mandle cerebellum.
V porovnaní s predchádzajúcim MRI z roku 2010 je mierny negatívny trend.

Tieto zmeny môžu súvisieť s intrakraniálnou hypertenziou, ako aj so zvýšeným krvným tlakom. Ak chcete zistiť dynamiku magnetického rezonancie, musíte osobne navštíviť ošetrujúceho lekára neurológov, ktorý s nimi bude hodnotiť predchádzajúce štúdie. Pozitívna dynamika vášho stavu na pozadí homeopatie naznačuje, že existuje dôvod pokračovať v liečbe.

21.10.2014 držal MRI predpísané lekárom, aby mi 23 rokov, výška 168 cm, váha 56 kg.V počas 8 dní, postupne som mal horúčku v celom tele, vyadost a únavy, bzučanie hlavu, mal vysoký krvný tlak a 190, letargiu a nadmerné únava, znížené videnie, položené uši a bzučiaca hlava, bol pocit, ako keby mali chrámy zlodej atď.
Výsledky MRI:
V bielej hmote frontálnych, parietálnych a okcipitálnych lalokov sú na T2-VI a Flair izolované viaceré centrá zvýšeného MR signálu, na T1-VI je izointenzívny, bez perifokálneho edému a objemových účinkov, od 1 mm do 4,5 mm V bazálnom jadre vnútornej kapsule trupu mazolistu sa nezaznamenajú žiadne zmeny MR signálu Nezistili sa žiadne ohniskové zmeny MR signálu v kmeni a mozhzhechke. Po injekcii kontrastného činidla (optimark 0,2 ml / kg telesnej hmotnosti) sa v zvyšku mozgu nenachádza žiadna patologická akumulácia detegovaných ložísk. Mediálne štruktúry mozgu nie sú presunuté. Mozgových komôr nie sú rozšírený tvar komôr nie izmenena.Bokovye simmetrichny.Priznakov likvoroottoka porušovaniu a zvýšeného vnútrolebečného tlaku nie vyyavleno.Subarahnoidalnoe priestor mozgových hemisfér a mozhzhechka predĺžené. Konvexitálne brázdy cerebellus cerebellus bez znakov. Turecké sedlo a hypofýza sa nemenia. Paraselárne štruktúry bez vlastností. Neboli zistené ďalšie formácie v oblasti mozgových mozgových uhlov. Vnútorné zvukové pasáže nie sú rozšírené, symetrické, kraniovetebrálny prechod bez funkcií, orbity bez funkcií. Približne nosné dutiny a bunky mastoidných procesov temporálnych kostí sa správne rozvinuli a ich pneumatizácia nie je narušená.

Tento záver neodhaľuje významné abnormality v mozgu. Zvýšenie MR signálu nie je vylúčené v prípade gliózy - nahradením tkanív centrálneho nervového systému spojivovým tkanivom. Správnu diagnózu však môže urobiť len ošetrujúci neurológ po osobnej prehliadke.

Pánové známky dyscirkulatívnych zmien v mozgu. Často zvonenie v ušiach. Vysvetlite mi, čo sa mi stane a čo bude v budúcnosti viesť. Môžete to vyliečiť.

Dyscyrkulatívne zmeny v mozgu môžu byť spôsobené arteriálnou hypertenziou, aterosklerotickými zmenami v mozgových cievach, traumou atď. V každom prípade je liečba predpísaná individuálne, berúc do úvahy sťažnosti, dĺžku choroby, charakteristiky priebehu, súbežné ochorenia atď. Odporúčame, aby ste osobne navštívili ošetrujúceho lekára neurológov, ktorý vykoná vyšetrenie, skúma protokoly o výskume a predpíše Vám primeranú liečbu. Spravidla sa na pozadí liečby (vrátane základnej choroby) stav normalizuje pomerne rýchlo. Liečba sa musí vykonať pod dohľadom ošetrujúceho lekára.

MR známky jednotlivých cievnych lézií. Rozšírené perivaskulárne priestory. Mierny vnútorný hydrocefalus. Keď je MPA určená nevýznamná asymetria intrakraniálnych oddelení PA, hypoplázie PSA a ľavého ASD.

Tento záver neodhalí výrazné odchýlky, ale poznamenal, vnútorné hydrocefalus, zle označené, takže sa budete musieť osobne navštíviť lekára neuropathologist pre vyšetrenie a ošetrenie účely v závislosti od dostupnosti sťažností a ďalších výsledkov výskumu. Odporúčame tiež vytvoriť REG pre mozgové cievy.

Záver: Údaje o fokálnych, difúznych, posttraumatických zmenách v mozgovej látke neboli zistené.
Rozšírenie perivaskulárnych priestorov v oblasti bazálnych štruktúr.
Rozšírenie subarachnoidálnych konvexitálnych priestorov

Podľa predloženého záveru neboli zistené žiadne významné abnormality, rozšírenie perivaskulárnych priestorov je jedným zo znakov intrakraniálnej hypertenzie. Odporúčame vám, aby ste sa osobne porozprávali so svojím lekárom neurológom, ktorý vykoná vyšetrenie, preštudoval históriu a predpísal primeranú liečbu.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Kvantov protrombín: prepis, normálne hodnoty

Štúdia protrombínu je určená lekárom s cieľom určiť, ako rýchlo krvné zrazeniny. Protrombín od firmy Kvik veľmi často umožňuje identifikovať vážnu patológiu v tele.

Odporúčania na zníženie LDL

Prvý z nich bol popísaný v dôsledku poškodenia cholesterolu, lipoproteínov s nízkou a vysokou hustotou (LDL a VLDL) v Spojených štátoch. Programy boli vyvinuté s odporúčaniami na zníženie hladiny cholesterolu.

Liečba srdca

online adresáraModerný zoznam beta blokátorovLieky s dôležitými terapeutickými účinkami sú široko používané odborníkmi. Používajú sa na liečbu srdcových ochorení, ktoré sú najčastejšie medzi inými patologickými stavmi.

Rehabilitačný plán po mŕtvici akéhokoľvek druhu.

Z tohto článku sa dozviete, čo sa deje v rehabilitácii po mŕtvici doma, ako by mala prebehnúť každá fáza obnovy. Čo musíte urobiť, aby ste sa zotavili čo najskôr.

Srdcová arytmia - čo je to a ako sa liečiť?

Arytmie srdca - porušenie frekvencie, rytmu a sekvencie kontrakcií srdca. Môžu sa vyskytnúť pri štrukturálnych zmenách v systéme vodivosti pri ochoreniach srdca a (alebo) pod vplyvom vegetatívnych, endokrinných, elektrolytických a iných metabolických porúch, s intoxikáciou a niektorými liečivými účinkami.

Krvný test na viskozitu, ako sa nazýva

Krvný test na viskozituKrv pozostáva z dvoch častí - jednotných prvkov a plazmy. Plazma je kvapalná časť a tvarované prvky sú krvné bunky, ktoré okrem svojich hlavných funkcií taktiež robia silnú krv.