Dobrý deň, milí čitatelia! V článku sa dozvieme o príprave na čistenie nádob: predstavíme skupiny liekov, dáme klasifikáciu podľa rozsahu použitia, predstavíme ich účinné. Aplikujúc naše odporúčania, môžete zlepšiť telo bez práce a dodatočných nákladov.

Prípravky na čistenie nádob

Expozícia vonkajšieho prostredia, nezdravá strava, zneužívanie škodlivých zvykov vedie k tvorbe trosiek a toxínov.

Výsledok upchávania kapilárnych stien môže viesť k narušeniu kardiovaskulárneho systému, k poruche gastrointestinálneho traktu, k zvýšeniu hladiny cholesterolu ak všeobecnej únave.

Vo zvláštnych prípadoch odborníci odporúčajú používanie liekov na čistenie ciev. Výber lieku na čistenie ciev závisí od presných symptómov a stavu pacienta. Čistenie by sa malo vykonávať pod dohľadom lekára, pretože niektoré lieky majú široký zoznam vedľajších účinkov.

Skupiny liečiv na čistenie nádob

Všetky pilulky na čistenie nádob, ktoré posilňujú žily a cievy, je možné rozdeliť do niekoľkých skupín:

 • vitamínové komplexy (vitamín A, B, C, P, E);
 • Prípravky na čistenie ciev cholesterolu (Capillin, Corbalans);
 • lieky, ktoré posilňujú steny ciev (Cavinton, Dihydroquerticin),
 • lieky na zriedenie krvi (Cardiomagnyl, Thrombotic Ass);
 • blokátory kalciového kanála (cinnarizín);
 • Doplnky (Antiox, LSBalans, Vineks).

Široká škála tabliet vďaka prítomnosti mnohých žíl, krvných ciev, kapilár v tele. Aplikujte lieky podľa indikácií, striktne na základe patológií.

Čistenie nádob s liekmi

Sedavý životný štýl, nekvalitná výživa a neustále stres spôsobujú, že nádoby sa postupne znečisťujú škodlivými nečistotami.

Prestup kyslíka cez krvné bunky spomaľuje, steny sa postupne zahustia, strácajú elasticitu. Lúmen ciev sa zužuje v dôsledku tvorby cholesterolových plakov, živiny nevstupujú do buniek, čo vedie k ich smrti.

Tablety na čistenie krvných ciev umožňujú zbaviť sa žíl a kapilár toxínov, aktivovať metabolické procesy a znížiť pravdepodobnosť aterosklerózy.

Vitamíny na čistenie nádob

Vitamíny zlepšujú krvný obeh, posilňujú steny ciev a kapilár. Kyslík aktívne prichádza do vnútorných orgánov a plní výživnými minerálmi.

 • Vitamín A - zlepšuje metabolické procesy, normalizuje činnosť mozgových buniek. Obsahuje tekvicu, mliečne výrobky, mrkvu. Medzi liekmi sa emituje retinol, ktorý má podobný účinok ako lieky. Nemá žiadne kontraindikácie okrem individuálnej neznášanlivosti;
 • Vitamín B - udržuje cievny tonus, zabraňuje vzniku svalovej slabosti, normalizuje krvný obeh. Obsahuje fazuľa, ryby, pohánka, orechy. Alternatíva - liečivo Piradoxin. Žiadne vedľajšie účinky;
 • Vitamín C - nájdený v citrusových plodoch, bylinkách, bobúľach. Farmaceutická kyselina askorbová zvyšuje priepustnosť cievnych stien, zlepšuje imunitu, premieňa cholesterol na žlčové kyseliny;
 • Vitamín E - znižuje kapilárnu krehkosť, rozvoj kŕčových žíl. Dennú rýchlosť možno získať zo slnečnicového oleja, vaječného žĺtka, pečene. Alebo zakúpte v lekárni Tocopherol. Zabraňuje tvorbe voľných radikálov, zabraňuje vzniku aterosklerózy;
 • Vitamín P - liek Rutin obnovuje kapiláry a malé tepny, znižuje tlak, zlepšuje krvný obeh. Obsahuje jablká, divú ružu, maliny, hrozno. Účinné v kombinácii s vitamínom C.

Vitamíny - najjednoduchší a najbezpečnejší spôsob čistenia krvných ciev.

Prípravky na čistenie krvných ciev z cholesterolu

Nejúčinnejšie lieky na čistenie krvných ciev z cholesterolu predstavujú skupina statínov. Určené lekármi na zníženie hladín cholesterolu, adjuvantnú liečbu mozgových ciev, srdca.

Mechanizmus účinku je založený na blokovaní aktivity enzýmu, ktorý sa podieľa na procese syntézy cholesterolu. Cholesterol sa teda uvoľňuje z aterosklerotických plátov.

Prijatie takýchto liekov vedie k posilneniu cievnej steny orgánov, prevencii krvných zrazenín, zriedeniu krvi.

Spolu so silno pôsobiacimi liekmi, ktoré je potrebné pozorovať pod dohľadom lekára, sú lieky na čistenie od prírodných zložiek.

Liek znižuje krvné zrazeniny, cholesterol, znižuje viskozitu krvi. Okrem toho chráni bunkové membrány, zlepšuje kapilárnu funkciu a normalizuje priepustnosť cievnej steny.

Zloženie zahŕňa hlohu, divú ružu, výťažky z peľu. Odporúča sa na liečbu a prevenciu aterosklerózy a hypertenzie. Nemá žiadne kontraindikácie, okrem individuálnej neznášanlivosti komponentov.

Výsledkom je, že živiny sa dostávajú rýchlejšie do orgánov, metabolické procesy sa urýchľujú a kapiláry sa čistia. Dobrá prevencia kardiovaskulárnych ochorení, tvorby plakov a krvných zrazenín. Nemá žiadne kontraindikácie.

Lieky na posilnenie stien krvných ciev

Na správnu činnosť žíl a kapilár musia byť ich steny elastické, majú tón, nepriepustnosť. Ak dôjde k poruche jednej alebo viacerých funkcií ciev, potom sa tablety používajú na čistenie nádob.

Cavinton rýchlo rozširuje žily a cievne steny, znižuje krvný tlak, zlepšuje cerebrálnu cirkuláciu, obnovuje tón malých kapilár, zlepšuje pamäť. Kompozícia zahŕňa mastenec, kukuričný škrob, stearan horečnatý. Neodporúča sa pre ľudí s mentálnym postihnutím a po mŕtvici.

Preukázala dobré výsledky v liečbe a prevencii reumatizmu, vaskulárnej dystónie. Navyše má liek priaznivý účinok na pokožku, produkuje prírodný kolagén a tiež prispieva k rýchlemu hojeniu rán.

Lieky na zriedenie krvi

Príčinou krvných zrazenín je nedostatok enzýmov. To vyvoláva nahromadenie škodlivých nečistôt, ktoré postupne blokujú tok kyslíka do ľudských buniek. Dlhodobé vyhladenie buniek môže viesť k vzniku krvných zrazenín, mozgovej príhody, infarktu.

Pri mnohých poruchách obehu sa na čistenie ciev používajú špeciálne prípravky. Účinné lieky v tejto kategórii - Cardiomagnyl a Thrombotic Ass.

Je určený pre kardiovaskulárne ochorenia, prevenciu stenokardie, arteriálnu hypertenziu. Nemá žiadne kontraindikácie s výnimkou chronických ochorení vnútorných orgánov av akútnom štádiu, ako aj individuálnej neznášanlivosti zložiek.

Je indikovaný na prevenciu krvných zrazenín v hlbokých žilách, operáciu ciev, diabetes mellitus, nestabilnú angínu pectoris.

Okrem toho poskytuje antipyretické a analgetické účinky na telo. Kontraindikované u gravidných žien s respiračnými chorobami, u pacientov s individuálnou neznášanlivosťou.

Blokátory kalciových kanálov na čistenie nádob

Blokovanie krvných ciev vedie k hladeniu kyslíkom. Blokátory kalcifróznych kanálov uvoľňujú steny tepien, vďaka čomu sa arteriálny tlak znižuje, srdce pumpuje krv oveľa jednoduchšie, nedochádza k nedostatku kyslíka. Prípravky v tejto kategórii sú indikované pre arytmie, tachykardiu a po infarkte.

Výsledok - rozšírenie lumen ciev, zníženie krvného tlaku. Liečivo zlepšuje krvný obeh v mozgu, obličkách a končatinách. Nemá žiadne kontraindikácie okrem tehotenstva a individuálnej neznášanlivosti.

Bada - prípravky na čistenie nádob

Pomocnými látkami na čistenie nádob sú výživové doplnky. Hlavnou funkciou je mierne čistenie žíl, kapiláry od škodlivých nečistôt, ťažké kovy, zlepšovanie krvného obehu. Odborníci uprednostňujú antioxidačné doplnky +, Vinex, LSBalans.

Ich činnosť je zameraná na riedenie krvi, na správnu prepravu kyslíka do vnútorného orgánu. Chránia bunky pred nadmerným vstrebávaním cholesterolu z nezdravých potravín, zlepšujú funkciu srdca, posilňujú kapilárne steny.

Doplnky stravy sú dobrou prevenciou trombózy, použiteľnou v období zotavenia po mozgovej príhode, infarktom.

Prípravky na čistenie nádob nie sú lieky, nemajú žiadne kontraindikácie okrem individuálnej neznášanlivosti.

Čistenie nádob s liekmi by sa malo vykonávať pod dohľadom špecialistu, ktorý vám po vyšetrení a vyšetrení správne vyberie nápravu.

Nezanedbávajte, že idete na lekára, nemusíte lieciť sám. Na tomto sa náš článok skončí. Povedzte svojim priateľom o nás a zdieľajte odkaz na sociálnych sieťach.

Účinné farmaceutické prípravky na čistenie cievnej vrstvy

Otázka, či sa nádoby môžu čistiť bez operácie a len s pomocou liekov, sa týka všetkých pacientov trpiacich kardiovaskulárnymi ochoreniami. Koniec koncov, prebytok cholesterolu a tvorba plakov je hlavnou príčinou týchto ochorení. V dôsledku toho, aby sme sa zbavili tohto problému, potrebujeme špeciálne nástroje, ktoré znižujú hladinu cholesterolu, ako aj vyčistenie krvného riečiska.

Je možné vyčistiť nádoby pomocou liekov, ale iba vtedy, keď ešte nebol patologický proces príliš ďaleko. Skoré štádia aterosklerózy sú celkom dobre prístupné liečbe drogami.

Nedávno som čítal článok, ktorý hovorí o lieku Holedol na čistenie ciev a zbavenie sa cholesterolu. Táto liečivo zlepšuje celkový stav tela, normalizuje tón žíl, zabraňuje ukladaniu plakov cholesterolu, čistí krv a lymfy a tiež chráni pred hypertenziou, mŕtvicami a infarktmi.

Nebola som zvyknutá na dôveru k žiadnym informáciám, ale rozhodla som sa skontrolovať a objednať obal. Zmeny som si všimol o týždeň neskôr: neustále bolesti v srdci, ťažkosti, tlakové hroty, ktoré ma predtým trápili - ustúpili a po 2 týždňoch zmizli úplne. Skúste to a vy, a ak niekto má záujem, potom odkaz na článok nižšie.

Ale v pokročilých prípadoch, keď existuje už vytvorená, alebo dokonca zložitá plaketa, jediný naozaj účinný spôsob, ako sa ho zbaviť, je chirurgický zákrok.

Ale aj v takýchto prípadoch, okrem hlavných terapeutických opatrení (operácií), sú predpísané špeciálne prípravky. Spravidla ide o prostriedky na čistenie nádob, ktoré prispejú k normalizácii rovnováhy lipidov, čím sa zabráni tvorbe nových ložísk. Ďalej popíšeme, ktoré farmaceutické prípravky je možné použiť na tento účel.

Skupina statínov

Hlavným účinkom lieku v tejto skupine je inhibícia syntézy cholesterolu v pečeni. Tento účinok sa dosahuje inhibíciou funkcie HMG-CoA reduktázy - enzýmu, ktorý hrá kľúčovú úlohu pri syntéze vyššie uvedenej organickej zlúčeniny.

Medzi populárnych predstaviteľov tejto skupiny:

 • atorvastatín;
 • lovastatín;
 • rosuvastatín;
 • simvastatín;
 • Fluvastatín.

Zvážte dvoch zástupcov skupiny statínov podrobnejšie.

atorvastatín

Indikácie pre podávanie lieku Atorvastatín zahŕňajú:

 • hypercholesterolémia;
 • dyslipidémie;
 • prítomnosť významných rizikových faktorov koronárnej choroby srdca (CHD), ako aj cerebrovaskulárnej choroby;
 • vývoj ochorenia koronárnych artérií alebo vaskulárnej patológie mozgu;
 • poruchy metabolizmu lipidov v detstve.

Atorvastatín sa môže užívať len pri absencii kontraindikácií, ktoré zahŕňajú:

 • precitlivenosť na atorvastatín;
 • intolerancia laktózy;
 • zlyhanie pečene;
 • závažné infekčné choroby;
 • vek detí do 10 rokov.

Uvoľnite tento liek vo forme tabliet na perorálne podanie. Dávka účinnej látky sa vyberá individuálne a spravidla 2-3 týždne po začiatku podania je opravená lekárom.

Kvôli získaniu klinicky významného účinku sa má atorvastatín užívať dlhý čas, niekoľko mesiacov.

simvastatín

Indikácie používania tohto lieku zahŕňajú:

 • hypercholesterolémia vrátane dedičnej genetiky;
 • dyslipidémie;
 • diabetes mellitus;
 • ischemickej choroby srdca.

Medzi kontraindikáciami, ktoré je dôležité zvážiť:

 • precitlivenosť na simvastatín;
 • intolerancia laktózy;
 • zlyhanie pečene;
 • myopatia;
 • veku detí.

Liečivo je tiež dostupné vo forme tabliet na orálne podanie. Lekár zvolí dávku, zatiaľ čo celá denná dávka je predpísaná naraz. Kontrola hladiny cholesterolu v krvi sa vykonáva najskôr po 4 týždňoch, po ktorých sa dávka upraví. Liečba simvastatínom, podobne ako ktorýkoľvek iný statín, je dlhá a trvá niekoľko mesiacov.

Vyčistiť VASCULAS, zabrániť krvným zrazeninám a zbaviť sa cholesterolu - naši čitatelia používajú nový prírodný produkt, ktorý odporúča Elena Malysheva. Prípravok obsahuje čučoriedkový džús, kvetiny ďateliny, koncentrát domáceho cesnaku, kamenný olej a divoký cesnakový džús.

Pomocou liekov v tejto skupine je možné znížiť hladinu "zlých" krvných lipidov, najmä lipoproteínov s nízkou a veľmi nízkou hustotou, pričom mierne zvyšuje hladinu "dobrých" lipidov (to znamená lipoproteínov s vysokou hustotou).

Lieky skupina fibráty

Hlavným účinkom užívania liekov v tejto skupine je zníženie hladiny "zlých" tukov, najmä cholesterolu, priamo v krvnom riečisku. Okrem toho fibráty zabraňujú nadmernej agregácii trombocytov, čím sa znižuje viskozita krvi.

To prispieva k účinnej prevencii trombózy vrátane hlavného prúdu mozgu. Medzi populárnych predstaviteľov tejto skupiny:

Zvážte klinické vlastnosti každého z nich podrobnejšie.

klofibrát

Indikácie používania klofibrátu zahŕňajú:

Mnohí z našich čitateľov pre ČISTENIE PLAVIDIEL a znižovanie hladín cholesterolu v tele aktívne používajú dobre známu techniku ​​založenú na semenách a šťave Amaranth, ktorú objavila Elena Malysheva. Odporúčame vám, aby ste sa s touto technikou oboznámili.

 • ateroskleróza koronárnych artérií;
 • ateroskleróza mozgových artérií;
 • diabetická retinopatia;
 • hyperlipidémia.
 • zlyhanie obličiek;
 • zlyhanie pečene;
 • vek detí;
 • obdobie tehotenstva a laktácie.

Štandardná forma uvoľňovania Clofibrate - kapsuly na orálne podanie. Zvyčajne sú predpísané, aby dostávali trikrát denne počas 30 dní (to je dĺžka trvania čistiacich nádob).

Po prestávke, ktorej trvanie je určené lekárom, sa musia čistiace kurzy zopakovať.

lipostabil

Indikácie na použitie Lipostabil zahŕňajú:

 • hyperlipidémia;
 • ateroskleróza koronárnych ciev;
 • koronárne arteriálne ochorenia;
 • infarkt myokardu;
 • ateroskleróza mozgových ciev;
 • utrpel mŕtvicu;
 • diabetes mellitus;
 • prevenciu trombózy a tromboembolizmu pred chirurgickým zákrokom.

Lipostabil sa môže používať pri absencii len jednej kontraindikácie - individuálnej intolerancie na túto drogu.

K dnešnému dňu Lipostabil je dostupný v dvoch formách - ampulky s roztokom a tobolky forte.

 1. Kapsuly sú určené na perorálne podávanie, ich dávkovací režim zvolí lekár a je určený spravidla na dlhé obdobie liečby (najmenej 12 týždňov).
 2. Roztok je určený na intravenózne podanie. Táto forma je pridelená vážnym pacientom. Po stabilizácii ich stavu sa injekcie zastavia a prejdú na príjem kapsúl.
do obsahu ↑

Traykor

Tento nástroj sa vyznačuje úzkym zoznamom indikácií v prítomnosti pomerne veľkého počtu kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Označenia zahŕňajú:

 • sekundárna hyperlipoproteinémia;
 • hypercholesterolémia s neúčinnosťou stravy;
 • hypertriglyceridémia s neúčinnosťou stravy.

Ak chcete vylúčiť prítomnosť kontraindikácií, ako aj rozhodnúť, či pacient môže užívať tento liek, lekár by mal. Štandardná forma lieku TRIKOR je tablety.

Fibráty sa používajú na očistenie koronárneho lôžka, ako aj krvných ciev mozgu. Účinne znižujú hladinu cholesterolu a iných "zlých" tukov v krvi.

Súčasne so statínmi tieto lieky nie sú predpísané. Lekár si zvyčajne zvolí jeden z prostriedkov na čistenie krvného riečišťa.

Ďalšie skupiny drog

Tiež inhibítory črevnej absorpcie a kyselina nikotínová sa môžu použiť na čistenie vaskulárneho lôžka.

Inhibítory intestinálnej absorpcie

Hlavným princípom pôsobenia tejto skupiny liekov je zabránenie absorpcie cholesterolu, ako aj jeho predchodcov v čreve. Okrem toho každý z pôvodných liekov realizuje svoj účinok rôznymi spôsobmi pomocou rôznych mechanizmov.

Medzi populárnych predstaviteľov tejto skupiny:

Zvážte jedného člena skupiny inhibítorov intestinálnej absorpcie podrobnejšie.

Účinná látka lieku Ezetrol po požití tela je fixovaná v mikroviloch tenkého čreva. Tam sa vyskytuje absorpčná jednotka cholesterolu. Organická zlúčenina nevstupuje do systémového obehu, preto nádoby nekontaminuje.

Indikácie pre užívanie Ezetrolu zahŕňajú:

 • primárna hypercholesterolémia;
 • sekundárna hypercholesterolémia;
 • dedičná dyslipidémia.

Kontraindikácie sú málo a zahŕňajú individuálnu intoleranciu účinnej látky, intoleranciu laktózy, tehotenstvo a laktáciu a detstvo.

Štandardná forma uvoľňovania lieku Ezetrol je prášky. Lekár zvolí dávku, zatiaľ čo vo väčšine prípadov kombinuje liečbu s užívaním statínov a inhibítorov intestinálnej absorpcie.

To umožňuje efektívnejšie a rýchlejšie čistenie cievnej vrstvy tela. Avšak s fibrátmi sa drogy inhibičnej skupiny veľmi zriedkavo kombinujú kvôli vysokej pravdepodobnosti vedľajších účinkov. Užívanie takejto kombinácie je možné len na určený účel, ako aj pod pravidelným dohľadom lekára.

Kyselina nikotínová

Na záver sme sa rozhodli povedať vám o vitamíne, s ktorým môžete očistiť krvné cievy a zlepšiť celé telo. Ide o kyselinu nikotínovú, alternatívne názvy sú:

Hypercholesterolémia a ateroskleróza sú jedným z indikácií pre užívanie tohto vitamínu. Kyselina nikotínová má schopnosť znížiť hladinu triglyceridov a krvných β-lipoproteínov, ako aj znížiť pomer cholesterolu a fosfolipidu v molekulách lipoproteínu s nízkou hustotou. To všetko pomáha vyčistiť krvné cievy, bojovať proti javom aterosklerózy vrátane lokalizácie lézií v mozgu. Kyselina nikotínová je súčasťou jedného z liekov, ktoré sme už spomenuli. Obsahuje Lipostabil.

Na čistenie ciev je kyselina nikotínová predpísaná vo forme tabliet na orálne podanie. Začnite užívať vitamín s malými dávkami, pozorujte reakciu organizmu a postupne zvyšujte dennú dávku na 3-5 gramov. Zvyčajne sa denná dávka rozdelí na 2-3 dávky.

Preto sme považovali za najefektívnejšie liečivá, ktoré znižujú hladinu "zlých" krvných tukov, normalizujú metabolizmus lipidov a tiež umožňujú čistenie krvného riečiska.

Pomocou týchto nástrojov môžete vyčistiť koronárne tepny, tepny mozgu, ale ako všetky ostatné cievy v tele, ktoré sú náchylné na aterosklerózu.

Najdôležitejšie je kompetentný prístup k otázke výberu liekov, ako aj k výberu dávok. Ten môže vykonať iba kvalifikovaný odborník.

Prípravky na čistenie ciev v tele

Ako človek starne, v tele sa vyskytujú mnohé zmeny. Niektoré z nich súvisia so stavom nádob, v ktorých sa usadzujú škodlivé látky a iné "odpadky". Postupne sa cievny lúmen zužuje v dôsledku vytvorenia plakov a kalcinátov. Aby sa predišlo upchávaniu krvných ciev, musia byť pravidelne podrobené "čisteniu".

Čo je to čistiace nádoby

Toto je názov súboru opatrení zameraných na zníženie hladiny cholesterolu v krvi a na zničenie aterosklerotických plakov prítomných v cievnom lôžku. Sú to procedúry, ktoré pomôžu predchádzať ateroskleróze - ochoreniu tepien, ktoré postupne vedie k ich úplnému zablokovaniu. Takáto patológia môže spôsobiť mikroskop, mŕtvicu, pľúcnu embóliu, gangrénu dolných končatín.

Pri progresii ľudskej aterosklerózy sa objavujú príznaky nedostatočného prívodu krvi do rôznych orgánov, ktorých krmiva, ktorých tepny sú zúžené. V tomto štádiu, potrebné čistenie. Indikácie pre jeho implementáciu:

 • ťažké závraty;
 • pokles ostrosti zraku;
 • dýchavičnosť;
 • záchvaty angíny;
 • bolesť kĺbov;
 • kŕče;
 • hučanie v ušiach;
 • kŕčové žily;
 • chronická únava;
 • časté a intenzívne bolesti hlavy.

Ako čistiť nádoby

Skôr ako začnete čistiť, mali by ste vždy konzultovať s lekárom. Vhodná metóda je vybraná odborníkom na základe výsledkov krvného testu na cholesterol a angiografiu krvných ciev. Všetky metódy čistenia sa dajú rozdeliť na dve veľké skupiny: stacionárne a domáce. Prvým z nich sú tieto postupy:

 • Stentu. Zahŕňa zavedenie špeciálneho katétra do tepny, ktoré rozširuje vaskulárny lumen na mieste aterosklerotického plaku. Operácia sa vykonáva pri lokálnej anestézii.
 • Endarterektomie. Takáto chirurgická operácia na odstránenie usadenín cholesterolu alebo krvných zrazenín z lumen ciev. Pomáha obnoviť normálny prietok krvi. Pred čistením sa tepna alebo žila zachyti a krvný tok sa presmeruje so skratom, aby sa zabránilo krvácaniu. Iba potom sa doska odstráni.
 • Čistenie laserom. Táto technika spočíva v zavedení špeciálnej ihly vybavenej svetlovodom do cievneho lumenu. Prostredníctvom neho preniká laser, ktorý rozdeľuje plaky cholesterolu. Existuje aj varianta čistenia laserom, keď pôsobí žiarenie na nádobu cez kožu.

Ako doplnok k takýmto liečebným metódam sa môže použiť extrakorporálna hemokrekcia. V tomto postupe sa odoberie 500 ml krvi od pacienta, ktorého plazma prechádza centrifúgou. Takže sa zbavuje cholesterolu. Hlavným spôsobom čistenia krvných ciev doma je podanie špeciálnych liekov. Aby sa zvýšila ich účinnosť, človek musí zmeniť svoj životný štýl:

 • pohybovať sa viac, hrať šport, chodiť častejšie, pretože cholesterol je uložený v sedavých ľudí;
 • držať sa vegetariánskej stravy;
 • odstrániť stres a obavy;
 • posilniť imunitný systém.

U všetkých pacientov, u ktorých existuje riziko vzniku vaskulárnych porúch, je indikovaná motorická aktivita. Správna fyzická aktivita môže zabezpečiť plávanie, ľahké jogging alebo cvičenie vo fitness centre. Takáto činnosť a prípravky na čistenie nádob budú lepšie. V tomto procese je strava rovnako dôležitá. Niekoľko dní sa môže venovať terapeutickému pôstu. V budúcnosti je dôležité jesť len zdravé jedlo, ktoré navyše prispieva k zničeniu ložísk cholesterolu. Odporúčané produkty:

 • morské plody;
 • zelený čaj;
 • zobrať odvar;
 • obilniny;
 • jahody;
 • orechy;
 • čerstvá zelenina a ovocie;
 • slnečnicové semená;
 • chudé ryby

prípravky

Injekcie, masti a pilulky na čistenie nádob sa používajú častejšie ako chirurgické metódy. Tieto sa používajú iba s neúčinnosťou stravy v kombinácii s užívaním liekov. Čistenie nádob s liekmi má niekoľko výhod:

 • zvýšenie objemu dodávaného kyslíka do tkanív;
 • znižovanie hladiny cholesterolu;
 • prevencia trombózy;
 • zlepšený prietok krvi;
 • dilatácia krvných ciev.

Príjem liekov by sa mal uskutočňovať len pod dohľadom lekára. Predpísané dávkovanie a režim nie je možné zmeniť. Lieky na čistenie nádob sú:

 • Lipidov. Používa sa na normalizáciu metabolizmu tukov v tele, čo znižuje koncentráciu cholesterolu.
 • Posilnenie cievnych stien. Zlepšujú ich pružnosť, znižujú priepustnosť, čo zabezpečuje normálne fungovanie tepien, žíl a kapilár.
 • Riedidlá krvi. Znižuje jeho viskozitu, čo pomáha predchádzať tvorbe krvných zrazenín.
 • Proti kŕčom. Medzi tieto lieky na čistenie ciev používajú antagonisty vápnika. Uvoľňujú cievne steny, čím znižujú krvný tlak a uľahčujú prenos krvi do srdca.
 • Doplnky a vitamíny. Jedná sa o pomocné prípravky na čistenie nádob, ktoré zlepšujú krvný obeh, krvácajú krv a zabezpečujú správnu prepravu kyslíka do vnútorných orgánov.

Liečivo na čistenie krvných ciev z cholesterolu

Lieky v tejto skupine sa nazývajú hypolipidemické. Ich pôsobenie je zamerané na čistenie nádob priamo z cholesterolu. Lieky na zníženie hladiny lipidov sa delia na dva typy: statíny a fibráty. Prvá inhibuje syntézu cholesterolu v pečeni inhibíciou HMG-CoA reduktázy, ktorá sa podieľa na produkcii tohto enzýmu. Príklady statínov:

 • rosuvastatín;
 • atorvastatín;
 • simvastatín;
 • lovastatín;
 • ZOCOR;
 • Fluvastatín.

Často sa medzi nimi používa atorvastatín. Liečivo je v zmesi pomenované pre rovnakú látku. Reguluje rýchlosť premeny HMG-CoA na mevalonát, ktorý sa následne mení na cholesterol. Plus atorvastatín - liečba pacientov s aterosklerotickými prejavmi rýchlo prináša výsledky. Ďalšou výhodou je možnosť užívania tabletky bez ohľadu na jedlo. Nevýhodou je nízka biologická dostupnosť, ktorá je spojená s účinkom "prvého prechodu cez pečeň" - asi 12%. Hlavné indikácie na používanie atorvastatínu:

 • zvýšené sérové ​​triglyceridy;
 • disbetalipoproteinemiya;
 • vysoké hladiny celkového cholesterolu, apolipoproteínu B, triglyceridov;
 • zvýšenie hladín cholesterolu u ľudí s homozygotnou familiárnou hypercholesterolémiou s neúčinnosťou diétnej liečby.

Druhou skupinou činidiel znižujúcich hladinu lipidov sú fibráty. Ich hlavným účinkom je zníženie hladiny "zlého" cholesterolu. Okrem toho fibráty znižujú viskozitu krvi z dôvodu prekážky nadmernej agregácie trombocytov. Jasní predstavitelia skupiny fibrátov:

Liečivo Clofibrát znižuje cholesterol zvýšením rozpadu tejto látky a blokovaním enzýmu, ktorý sa podieľa na jeho produkcii. Z nevýhod tohto nástroja môžete vybrať veľký zoznam vedľajších účinkov. Z tohto dôvodu je liek Clofibrate starostlivo predpisovaný ľuďom s cukrovkou. Výhodou lieku je možnosť opakovania priebehu liečby, ale až po 20 až 30-dňovej prestávke. Samotná terapia trvá rovnako dlho. Všeobecné indikácie použitia Clofibrát:

 • periférna a koronárna skleróza;
 • diabetická angiopatia a retinopatia;
 • hyperlipidémia so zvýšenou hladinou kyseliny močovej v plazme;
 • familiárna hypercholesterolémia, hyperlipidémia, triglyceridémia.

Posilnenie steny ciev

V procese čistenia plavidiel sa pozornosť venuje ich stenám. Musia byť flexibilné, aby fungoval normálny obehový systém. To platí najmä pre kŕčové žily. Prípravky, ktoré posilňujú cievne steny, predstavujú rôzne formy uvoľnenia. Príklady takýchto liekov:

 • injekcie Actovegin, Mexidol, Cavinton, Bravinton;
 • gély Troxevasin a Lioton;
 • Masť s heparínom;
 • tablety Verapamil, Falipamil, Gallopamil, Vinpocetín;
 • vitamíny - kyselina nikotínová a kyselina askorbová, omega 3 (pomáha rýchlo vymazať mozgové cievy z cholesterolu).

Hlavnou výhodou Dihydroquercetinu je neprítomnosť vedľajších účinkov. Nemá liek a kontraindikácie, okrem individuálnej neznášanlivosti na zloženie lieku. Medzi nedostatky možno pripomenúť vysokú cenu. Účinná látka dihydrokvestín je flavonoid, ktorý sa získava z dreva dahúrskeho a sibírskeho modřínu. Táto zložka má anti-edémový, detoxifikačný a antioxidačný účinok. Dihydrokercetin má veľa indikácií na použitie:

 • ochorenia kardiovaskulárneho systému;
 • akútne respiračné vírusové infekcie;
 • sekundárna imunodeficiencia;
 • infekcie močových ciest;
 • ochorenia muskuloskeletálneho systému.

Gél Troxevasin - často používaný nástroj pre kŕčové žily. Účinnou zložkou v kompozícii je troxerutín. Ovplyvňuje žily a kapiláry a poskytuje protizápalový a angioprotekčný účinok. Plus Troxevasin - ak sa aplikuje na postihnutú oblasť, jej aktívna zložka rýchlo preniká do epidermis. O polhodinu neskôr sa troxerutín dostane do dermis a po 3-5 hodinách - do podkožného tkaniva. Z mínusov užívatelia zaznamenajú ťažkosti pri aplikácii, pretože gél je absorbovaný dlhší čas. Troxevasin je indikovaný pre tieto ochorenia:

 • periflebit;
 • kŕčové žily;
 • chronická žilová insuficiencia;
 • varikózna dermatitída;
 • tromboflebitída;
 • opuch a bolesť po úraze.

Riedidlá krvi

Príliš viskózna krv vyvoláva nahromadenie toxínov v cievach. Okrem toho s koncentráciou zvyšuje riziko tvorby krvných zrazenín. Krvná zrazenina sa môže kedykoľvek odtrhnúť od cievnej steny. Potom sa krvná zrazenina začne "cestovať" krvným obehom cez telo. Nebezpečenstvo takéhoto stavu - možnosť zablokovania akéhokoľvek plavidla. To vedie k mozgovej mŕtvici, infarktu a mnohým ďalším komplikáciám.

Ak chcete zabrániť tvorbe krvných zrazenín, použite riedidlá krvi. Ich hlavné pôsobenie je prekážkou prilepovania buniek krvných doštičiek. Tento účinok má:

 • Cardiomagnil. Liečivo sa používa na chronickú, akútnu a nestabilnú ischémiu srdca, na prevenciu ochorení kardiovaskulárneho systému a akútnej venóznej trombózy. Kardiomagnyl je založený na kyseline acetylsalicylovej (ACC) a hydroxide horečnatom. Prvá látka uvoľňuje horúčku, zmierňuje bolesť a zápal, nedovoľuje, aby sa krvné doštičky držali spolu. Plus Cardiomagnyl - hydroxid horečnatý v jeho zložení chráni tráviaci trakt pred pôsobením kyseliny acetylsalicylovej. Z mínusov sa po začiatku užívania drogy zvýši krvácanie.
 • Thromboth ACC. Výhoda liečiva navyše poskytuje analgetické a antipyretické účinky spôsobené kyselinou acetylsalicylovou v kompozícii. Riedenie krvi Trombotický ACC poskytuje blokovanie syntézy tromboxánu A2. Nevýhoda tohto lieku - v porovnaní s liekom Cartomagnyl neobsahuje látky, ktoré chránia tráviaci trakt pred pôsobením ACC.

Antagonisti vápnika

Blokátory kalciového kanála alebo antagonisty vápnika sú lieky prvej voľby pre hypertenziu, ale používajú sa aj na iné účely. Aktívne zložky takýchto liekov znižujú množstvo špecifikovaného stopového prvku v kardiomyocytoch - bunkách srdca. To vedie k uvoľneniu cievnych stien, redukcii tlaku a eliminácii nedostatku kyslíka. Antagonisti kalcia sú účinné pri arytmických a post-infarkčných stavoch. Príklady takýchto liekov:

Posledná liečivá je uvedená v rovnakej účinnej zložke v kompozícii. Táto zložka znižuje množstvo vápnika vstupujúceho do bunky, čo znižuje tonus hladkého svalstva arteriolu a zvyšuje vazodilatačný účinok oxidu uhličitého. Výhodou Cinnarizinu je účinok zriedenia krvi. Mínusy niektorí pacienti, ktorí užívajú túto drogu, zaznamenali silné zvýšenie telesnej hmotnosti. Indikácie pre použitie Zinnarizina:

 • stav po ischemickej mŕtvici;
 • Minierova choroba;
 • preventívna kinetóza;
 • dyscirkulatívna encefalopatia;
 • migréna;
 • senilná demencia;
 • tromboangiitis obliterans;
 • tromboflebitída;
 • paresthesia;
 • trofické poruchy;
 • morskej a vzdušnej choroby.

Verapamil, na rozdiel od lieku Cinnarizine, je dostupný v niekoľkých formách: kvapky, intravenózny roztok a tablety s predĺženým účinkom. To možno pripísať prínosom tejto drogy. Nedostatok verapamilu - výraznejší vplyv na vodivý systém, než na nádoby. Nevýhodou je, že liek zhoršuje zlyhanie srdca, vyvoláva výraznú bradykardiu. Z tohto dôvodu sa Verapamil používa striktne podľa údajov zo zoznamu:

 • arteriálna hypertenzia;
 • sínusová tachykardia;
 • predsieňová tachyarytmia;
 • angína pectoris;
 • supraventrikulárny extrasystol;
 • hypertenzná kríza;
 • stabilnú námahovú angínu.

Tablety na čistenie nádob z kategórie doplnkov stravy sa používajú ako doplnok liekov. Doplnky čistia žily ťažkých kovov, škodlivé nečistoty, chránia bunky pred nadmerným vstrebávaním cholesterolu zo škodlivých potravín. Použitie doplnkov stravy priaznivo ovplyvňuje prietok krvi. Príklady takýchto liekov:

 • Antiox Plus;
 • Vineksim;
 • PM Balance;
 • Activin;
 • Kapillyarin;
 • Korbalans;
 • Normalayf;
 • Sophora.

Dodatok Antioxys Plus sa vyrába v Írsku. Uvoľňovanie formy - želatínové kapsuly. Zloženie liečiva obsahuje nasledujúce účinné zložky:

 • extrakt z hroznových výliskov;
 • vitamíny C a E;
 • beta-karotén;
 • extrakt z listov ginkgo bichromatického;
 • oxid zinočnatý;
 • kvasinky so selénom.

Antioxín vykazuje antioxidačné a tonické vlastnosti. Výhoda lieku pri absencii vedľajších účinkov. Len v zriedkavých prípadoch sa po ich podaní môžu vyvinúť alergické reakcie. Nevýhody zahŕňajú zložitosť prijímania, pretože niektorí pacienti majú problémy s prehĺtaním kapsúl. Antiox je možné použiť v nasledujúcich prípadoch:

 • na prevenciu kardiovaskulárnych chorôb;
 • na vyplnenie nedostatku výživy;
 • posilniť imunitný systém;
 • na zvýšenie odolnosti voči namáhaniu tela.

Corbalans má podobné zloženie. Obsahuje extrakt zo semien hrozna, ktorý sa považuje za najúčinnejší pri posilňovaní cievnych stien. Okrem toho Corbalans obsahuje:

 • extrakt z Centella Asiatic, ktorý zriedi krv a znižuje potrebu buniek na kyslík;
 • krvný červený výťažok z hlohu z ovocia;
 • kapucňa s matkou.

Výhodou doplnkov stravy je absencia iných kontraindikácií, ako je individuálna precitlivelosť na zloženie lieku. Neexistuje žiadny Corbalans a vedľajšie účinky. Hlavnou indikáciou pre jeho použitie je prevencia kardiovaskulárnych ochorení, vrátane infarktu, mŕtvice, aterosklerózy. Corbalance je užitočná pre tých, ktorí neustále užívajú lieky na arytmiu, pretože posilňuje srdcový sval.

vitamíny

Hlavným účinkom komplexov vitamín-minerál je posilnenie steny kapilár a tepien. Navyše tieto lieky stimulujú krvný obeh, ktorý zabezpečuje tok kyslíka do všetkých vnútorných systémov. Nasledujúce komplexy vitamínov sú užitočné pre plavidlá:

 • Vitrum. Výhoda tohto komplexu - zahŕňa takmer všetky možné vitamíny a minerály. Poskytuje telo odolnosť voči infekciám, normalizuje kardiovaskulárny systém, prispieva k normálnej redukcii myokardu, reguluje metabolické procesy. Medzi nevýhody patria vedľajšie účinky vo forme alergií. Vitrum sa používa na nedostatok vitamínov a hypovitaminózy, vysoké potreby vitamínov, zhoršenie odolnosti voči infekciám, nevyvážená výživa.
 • Dopelherts Activ Draslík a horčík. Okrem týchto stopových prvkov komplex obsahuje zinok, chróm, železo a vitamíny skupiny B. Kombinácia týchto látok pomáha obnoviť rovnováhu elektrolytov, posilniť nervové a srdcové systémy. Výhoda lieku - je vo forme šumivých tabliet, čo uľahčuje ich príjem. Nevýhody tohto komplexu nie sú označené. Indikácie pre jeho použitie: riziko srdcových ochorení, chronická únava, zvýšená vytrvalosť v tréningu a prevencia komplikácií diabetu.

Náklady na prípravu čistiacich nádob sa určujú formou uvoľnenia a výrobcom. Cena je tiež ovplyvnená počtom tabliet alebo kapsúl a objemom ampuliek (pre lieky vo forme roztokov na infúzie). Náklady na populárne lieky na krvné cievy:

Metódy čistenia nádob s lekárskymi prípravkami

Vymazanie tepien nadmerného cholesterolu sa vykonáva po predbežnej diagnostike tela. Dosky na cholesterol často zahŕňajú aterosklerózu, zhoršenie zdravia vo všeobecnosti, ako aj dodatočný stres na srdci a krvné cievy. Lieky na čistenie krvných ciev z cholesterolu vám pomôžu rýchlo a efektívne odstrániť problém.

Príčiny cievnej oklúzie

Existuje veľa dôvodov na tvorbu plakov cholesterolu v cievach. Najbežnejšie sú tieto:

 1. Tvorba trombu. So zvýšeným hladinom cholesterolu tvoria aterosklerotické plaky u mnohých pacientov a môžu sa kedykoľvek zlomiť. Krvné zrazeniny tvoria krvné zrazeniny, ktoré spomaľujú prietok krvi a vedú k upchatým tepnám.
 2. Invázie červov. Chov v obehovom systéme sú parazity zoskupené do hromád, ktoré môžu narušiť normálny krvný obeh.
 3. Prítomnosť tukovej embólie. Patológia sa objavuje pri poraneniach kostrového systému, ako aj po amputácii končatín.
 4. Pevný životný štýl, nadváha.

Nesprávne injekcie môžu navyše spôsobiť tvorbu vzduchových bublín v žilách, čo ovplyvňuje cievne steny.

Aké sú lieky?

Plavidlá sú druhom elastických trubíc, ktorými krv prechádza cez telo, obohacuje vnútorné systémy s kyslíkom a priaznivými látkami.

Čistenie tepien je komplexom liečebných postupov zameraných na zníženie pravdepodobnosti vzniku ochorení srdca, ako aj na prevenciu krvných zrazenín, kŕčových žíl a aterosklerózy. V niektorých prípadoch lekári odporúčajú používanie liekov na čistenie ciev.

Potrebná metóda čistenia sa vyberá na základe zjavných symptómov a individuálnych charakteristík každého pacienta.

Čistenie nádob s lekárskymi prípravkami sa vykonáva pod lekárskym dohľadom: mnohé produkty majú obmedzenia a negatívne dôsledky.

Všetky lieky sú bežne rozdelené do nasledujúcich skupín:

 • statíny a fibráty;
 • lieky, ktoré čistia cievne steny plakov cholesterolu;
 • vitamíny;
 • lieky zamerané na posilnenie steny tepien;
 • lieky na zriedenie krvi;
 • biologicky aktívne prísady;
 • antagonisty vápnika.

Tieto lieky prispievajú k obnoveniu rovnováhy lipidov, čím zabraňujú tvorbe nových ložísk. Prostriedky sa môžu používať aj orálne as pomocou kvapiek. Výber konkrétnej metódy čistenia závisí od typu patológie a zanedbania prípadu.

Je možné očistiť krvné cievy v tele liečením, ak je patologický proces v počiatočnom štádiu. Iba počiatočné štádia aterosklerózy sú prístupné k liečbe liekmi. Prebiehajúce prípady vyžadujú operáciu, ale aj keď existujú náznaky operácie, špecialisti predpisujú lieky.

Spolu s liekom v pilulkách môžu kvapky predpísať lekár na čistenie ciev, ktoré sú okamžite absorbované telom a majú rýchly účinok. Intravenózne a intramuskulárne podávanie liekov neovplyvňuje činnosť gastrointestinálneho traktu a nevyvoláva alergie.

Najčastejšie predpisované lieky sú Cavinton, Xantinol, Nicotinate a Mexidol. Týmto spôsobom sa nádoby zvyčajne čistia v nemocnici.

vitamíny

Komplexy vitamínov stimulujú prietok krvi, posilňujú steny tepien a kapilár a tiež prispievajú k toku kyslíka do všetkých vnútorných systémov:

 • Vitamín A pomáha normalizovať fungovanie mozgu, zlepšuje metabolizmus. Zahrnuté do obsahu niektorých potravín: mrkva, mlieko, tekvica. Z medicínskych prípravkov obsahujúcich vitamín A je možné poznamenať retinol, ktorý má jediné obmedzenie - individuálnu intoleranciu.
 • Vitamín B má pozitívny účinok na arteriálny tonus, zabraňuje tvorbe svalovej slabosti a aktivuje prietok krvi. Zahrnuté v strukovinách, ryby, orechy, pohánka. Alternatívnym liekom je pyridoxín, ktorý nemá žiadne kontraindikácie ani vedľajšie účinky.
 • Kyselina askorbová je zahrnutá v obsahu citrusových plodov a bobúľ. Vitamín C je možné zakúpiť v tabletkách: liek zvyšuje priepustnosť steny tepien, stimuluje imunitný systém, aktivuje produkciu žlčových kyselín.
 • Vitamín E zabraňuje tvorbe kŕčových žíl, redukuje kapilárnu krehkosť. Obsahuje rastlinný olej, pečeň, vaječné žĺtky. Alternatívou je farmakologický liek tokoferol, ktorý zabraňuje tvorbe aterosklerózy.
 • Vitamín P je analóg rutínu lieku. Pozitívny vplyv na kapiláry, znižuje tlak, stimuluje prietok krvi. Zahrnuté do zloženia jabĺk, malín, divokej ruže, hrozna. Najčastejšie sa používa v kombinácii s kyselinou askorbovou.

Použitie vitamínových komplexov - jedna z najjednoduchších a neškodných metód čistenia upchatých žíl.

statíny

Najefektívnejšie lieky na čistenie vkladov cholesterolu sú statíny. Najčastejšie sa používajú na zníženie hladiny cholesterolu, ako aj pomocnú metódu liečenia ochorení centrálneho nervového systému a srdcových ochorení.

Princíp pôsobenia statínov je založený na potlačení enzýmov, ktoré sa podieľajú na tvorbe cholesterolu, čo spôsobuje zníženie usadenín a resorpciu plakov. Pomocou piluliek na čistenie ciev zo skupiny statínov môžete posilniť steny, zriediť krv, zabrániť tvorbe krvných zrazenín.

 • Atorvastatín. Indikácie na predpisovanie liekov sú koronárna srdcová choroba, vaskulárne ochorenia mozgu, porucha metabolizmu lipidov, zvýšený cholesterol, dyslipidémia. Tablety majú kontraindikácie - vek detí do 10 rokov, závažné infekcie, ochorenie pečene, precitlivenosť na laktózu a atorvastatín. Dávka a trvanie použitia závisia od jednotlivých charakteristík. Najčastejšie užívanie drogy trvá dlho.
 • Simvastatín je predpísaný pre diabetes 2. typu, ischemickú chorobu, vysoký cholesterol. Obmedzenia používania sú ochorenia pečene, detstvo, degeneratívne patologické stavy svalov a citlivosť na laktózu a liekové zložky.

Spolu so statínmi odborníci často predpisujú komplexy vitamínov.

fibráty

Účinok tejto skupiny liekov je zameraný na znižovanie zlého cholesterolu a prevenciu viskozity krvi. S využitím prostriedkov môžete zabrániť vzniku mozgovej trombózy:

 • Klofibrát je predpísaný pre aterosklerózu, zvýšené hladiny krvných lipidov, poškodenia sietnice, diabetes. Obmedzenia na používanie sú ochorenia obličiek a pečene, detstvo, tehotenstvo a dojčenie. Najčastejšie je liečba 1 mesiac, po ktorom by ste mali prestávku a opakovať liečbu.
 • Lipostabil je dostupný vo forme ampuliek na injekciu a kapsúl. Používa sa na liečbu aterosklerózy, ischemickej choroby, srdcového infarktu, mozgovej príhody, cukrovky typu 2, ako aj na prevenciu tvorby krvných zrazenín. Obmedzenie použitia - precitlivenosť na zložky. Prijímanie kapsúl by mali byť určené odborníkmi a spravidla trvá dlhší čas - minimálne 3 mesiace.

Lieky posilňujúce cievne steny

Pre normálne fungovanie žily ich steny musí mať dobrú priepustnosť a byť v dobrej kondícii. Na tento účel sa používajú lieky, ktoré posilňujú steny:

 • Cavinton je antispazmodikum, ktoré zlepšuje tok krvi v mozgu. Tieto vaskulárne pilulky stimulujú metabolizmus, rozširujú žily, znižujú krvný tlak, aktivujú cerebrálnu cirkuláciu. Okrem toho nástroj má pozitívny vplyv na pamäť. Obsah obsahuje stearát horečnatý, mastenec, kukuričný škrob. Nie je vhodné na použitie pacientmi s mozgovou príhodou, ako aj pacientmi trpiacimi duševnými poruchami.
 • Dihydrokercetin - liek, ktorý podporuje normálny krvný obeh, pozitívne ovplyvňuje množstvo cukru a cholesterolu v tele. Znižuje riziko aterosklerózy a ischémie srdca, má priaznivý účinok na pokožku, rýchlo uzdravuje rany a je zdrojom kolagénu. Často predpísané pre reumatizmus, vegetatívno-vaskulárnu dystóniu.

Riedidlá krvi

Nedostatok enzýmov často vedie k vzniku krvných zrazenín a ukladaniu škodlivých látok, ktoré neumožňujú prenikanie kyslíka do vnútorných systémov. Dlhodobý nedostatok kyslíka vedie k tvorbe krvných zrazenín, rovnako ako k srdcovému ochoreniu - mŕtvici a infarktu. Najčastejšie sa používajú lieky na zlepšenie krvného obehu:

 • Cardiomagnil. Obsahuje kyselinu acetylsalicylovú, hydroxid horečnatý. Tento liek na čistenie krvných ciev od cholesterolu má pozitívne dokázané, že znižuje tlak a zmierňuje krv. Navyše liečivo zabraňuje priľnavosti krvných doštičiek, používa sa na liečbu srdcových ochorení, aby sa zabránilo angíne a vysokému krvnému tlaku. Obmedzením používania je exacerbácia chronických ochorení, ako aj precitlivenosť na zložky.
 • Trombotický ACC je analgetikum, ktoré znižuje horúčku. Zloženie lieku obsahuje aspirín, ktorý zabraňuje zrážaniu krvi. Určené na prevenciu trombózy pred chirurgickým zákrokom na cievach pri liečbe cukrovky typu 2, angíny. Nie je priradená ženám počas tehotenstva, s patologickými stavmi dýchacích ciest, neznášanlivosťou na zložky.

Antagonisti vápnika

Zdravotné čistiace prostriedky tejto skupiny pomôžu uvoľniť steny krvných ciev, znížiť tlak. Užívanie drog má pozitívny vplyv na prácu srdca, prispieva k toku kyslíka. Najčastejšie sú blokátory kalciového kanála predpísané pre srdcové arytmie, arytmie a po infarkte:

 • Cinnarizine - liek, ktorý znižuje vápnik v bunkách. Podporuje relaxáciu cievnych stien, zväčšuje lumen tepien, stabilizuje krvný tlak, má pozitívny účinok na cerebrálny krvný tok. Obmedzenia sú tehotenstvo, precitlivenosť na účinnú látku.

Biologicky aktívne prísady

Doplnky sa používajú ako prídavné prostriedky na čistenie cievnych stien. Mierny účinok, doplnky stravy čistí žily a kapiláry od škodlivých látok a ťažkých zlúčenín, majú pozitívny vplyv na krvný obeh. Najbežnejšie sú antioxidant Plus, Vinex, LS Balance. Okrem nich je možné poznamenať:

 • Capillaryn - prostriedok na podporu absorpcie vitamínov A, C, E. Kompozícia obsahuje prírodné zložky: hloh, peľ, psík. Je predpísaný pacientom na prevenciu aterosklerózy a vysokého krvného tlaku. Znižuje pravdepodobnosť trombózy a množstvo usadenín cholesterolu, znižuje viskozitu krvi, je druhom bariéry pre bunkové membrány, stimuluje fungovanie kapilár a ich priepustnosť.
 • Korbalans. Nástroj má schopnosť riediť krv, podporovať zásobovanie živinami všetkými telesnými systémami, aktivovať metabolizmus, čistiť kapiláry. Tablety zahŕňajú semená hrozna, kukuricu, Centellu a často sa predpisujú na prevenciu kardiovaskulárnych ochorení s takmer žiadnymi obmedzeniami.
 • Normálne kvapky - prírodné liečivo používané na stabilizáciu krvného tlaku, obnovenie elasticity steny tepien. Nástroj má priaznivý vplyv na fungovanie kardiovaskulárneho svalu, ako aj pozitívny vplyv na celkové zdravie.

Potravinové doplnky sa často používajú na prevenciu krvných zrazenín, ako aj počas rehabilitácie po mŕtviciach a infarkách.

Postupy čistenia sa vykonávajú s liekmi po konzultácii so špecialistom, ktorý vám pomôže pri výbere účinného lieku s ohľadom na individuálne vlastnosti pacienta.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Mitrálny ventil: anatómia, umiestnenie a účel

Ľudské srdce pozostáva zo 4 komôr a ventilov, ktoré vyzerajú ako malé ventily, ktoré sú malé, ale veľmi dôležité pre fungovanie srdca. Jedným typom ventilu je mitrálny ventil.

Ako rýchlo obnoviť pohyb paralyzovanej paže po mŕtvici

Dôsledky mŕtvice sú v každom prípade rôzne. Môže to byť reč, pamäť alebo lézie horných končatín. Skúsený špecialista vám povie, ako obnoviť ruku po mŕtvici.

V krvi nie sú žiadne neutrofily.

otázkyVitajte! Môj syn má 2 a pol roka. Dnes som dostal výsledok krvného testu. Neutrofily pásma - 0. Pred dvoma týždňami sme mali pľúcne SARS. Čo môže zobraziť výsledok analýzy?

Prečo sa žily v nohách prasknú a tvoria modriny a ako sa s nimi liečiť?

Každá sebaúctujúca sa žena, ktorá chce mať hladkú a dokonalú pleť s krásnou farbou, môže čeliť problému pri výbuchu ciev v nohách, objavujú sa žilové siete a modriny.

Venektómia: metódy riešenia tejto choroby

Venektómia je operácia radikálnej povahy, ktorá sa uskutočňuje pri komplexných ochoreniach cievneho systému. Táto metóda riešenia problému je určená ako posledná možnosť, keď už boli použité kompresné úplety, skleropatia a lieky.

Čo je to oklúzia ciev dolných končatín

Oklúziou artérií dolných končatín je zablokovanie krvných ciev, ktoré sa vyskytuje na pozadí aterosklerózy alebo trombózy. Dôsledkom blokovania je zhoršenie prívodu krvi do svalov nôh.