Vzhľad modrín na tele spôsobený ranou, zranením alebo silným tlakom - to je normálny jav života. V mieste poškodenia sa kapiláry rozlomia a krv sa dostane do okolitej tkanivovej vrstvy a tvorí modrinu. Ak by však modrina vznikla "sama", mali by ste počúvať vaše zdravie. Zlomeniny nie sú vytvorené len tak, príčinou môže byť vážne ochorenie.

Prečo sa objavujú modriny?

Zrazu sa na tele objavila modrina - to je signál: hľadať príčinu! Môže byť dosť vážna. Tu sú niektoré z nasledujúcich dôvodov:

 1. Slabé kapilárne steny. Nedostatok potrebných vitamínov v ľudskom tele, ako sú C a P, vedie k narušeniu produkcie kolagénu - proteínu, ktorý chráni steny kapilár pred prasknutím a prasklinami. Pri nedostatku kolagénu sú nádoby slabé a krehké. Tento stav môže viesť k krvácaniu tkaniva a tvorbe modrín.
 2. Ochorenie pečene Ak je poškodená funkcia pečene, dochádza k zlyhaniu produkcie dôležitých prvkov zodpovedných za proces zrážania krvi. Ovplyvnené pečeň nie je schopné plne zvládnuť túto úlohu a osoba trpí zlým zrážaním krvi. Bruusy sa môžu formovať od najmenšieho dotyku, dosahujú veľkú veľkosť a nezmiznú dlhú dobu.
 3. Dlhodobé užívanie liekov - protidoštičkové lieky, ktoré významne znižujú zrážanlivosť krvi. Takéto lieky zahŕňajú: Aspirín a jeho analógy, Curantil, Plavix a ďalšie. Takéto lieky potláčajú krv a spôsobujú výskyt krvácania.
 4. Kŕčové žily Trpia väčšinou ľudstva. Pri tejto chorobe sa krvné cievy umiestnené pod kožou značne oslabujú a strácajú elasticitu. Pri najmenšom kontakte s pevným predmetom sú ľahko poškodené, zlomené a krv vstupuje do tkanív a vytvára modriny obklopené kapilárnymi sieťami.
 5. Ochorenie vaskulitídy. Pri tejto chorobe sa nádoby stávajú krehkejšími. Imunitný systém hodnotí krvné cievy ako niečo cudzie a produkuje protilátky ešte viac zničiť slabé cievne steny. Krvácanie sa často vyskytuje pod kožou a tvorí početné modriny.

Ak chcete zistiť príčinu modrín na tele, musíte sa podrobiť lekárskej prehliadke a odovzdať krv na analýzu. Podľa získaných výsledkov doktor dokáže identifikovať príčinu vzniku modrín a predpísať liečbu drogami. V žiadnom prípade by sa nemal uchýliť k seba-hojenie.

Ako zabrániť tvorbe modrín

Môžete zabrániť výskytu modrín na tele. Je potrebné vykonať preventívne opatrenia na prevenciu výskytu ochorení, ktoré sprevádzajú výskyt modrín. Použite tieto metódy:

 • Posilnite steny ciev. Vitamíny C a vitamíny P pomáhajú posilňovať krvné cievy Aby ste v tele dostali dostatočné množstvo vitamínov C a P v tele, musíte jesť viac citrusových plodov, bobúľ čierneho ryže a chokeberry, čerstvej a sušenej šípky, petržlenu. Takéto zdroje vitamínov by mali byť nasýtené jedlom každej osoby.
 • Je potrebné sledovať výkonnosť pečene a vyhnúť sa patologickým stavom, pri ktorých dochádza k narušeniu syntézy protrombínu a fibrinogénu. Aby ste predišli zlému zrážaniu krvi, mali by ste diagnostikovať trombotest a koagulogram.
 • Pri výskyte opuchov a modrín v tele počas liečby by sa antiagregačné lieky mali zrušiť.
 • Ak chcete zabrániť výskytu kŕčových žíl, odporúča sa častejšie venovať športu, hrať hry vonku, dlhé prechádzky, brať kontrastnú sprchu.
 • Pre prevenciu vaskulitídy je potrebné obmedziť kontakt s látkami a liekmi, ktoré spôsobujú alergiu. Pokúste sa vyhnúť sa hypotermii a zabrániť infekcii v tele.

Liečba modrín

Ak príčinou modrín na tele je banálny nedostatok vitamínov, môžete ich naplniť jedením nasledujúcich produktov: vajcia, citrusové plody, rybíz, čerstvé bylinky, morské ryby, mliečne výrobky. Môžete použiť biologické produkty vo forme prísad, ktoré zahŕňajú: kyselinu askorbovú, hesperedin, bioflavonoidy a rutín.

Ak je výskyt modrín spôsobený vážnym ochorením, je potrebné podstúpiť príslušnú liečbu, ktorú predpíše ošetrujúci lekár. Musíte byť pripravení na to, že proces obnovy bude dlhý.

Iba odstránením príčiny - môžete sa vyhnúť následnému vzniku modrín na tele.

Vzhľad modrín nie je taký neškodný stav, pred ktorým sú vážne choroby a patológie. Pri častom výskyte modrín na tele je potrebné vidieť hematológov, identifikovať príčinu a podrobiť sa terapeutickému ošetreniu. Nezabudnite na preventívne opatrenia.

Prečo sa na tele objavujú pomliaždeniny bez toho, čo majú robiť

Z tohto článku sa dozviete: prečo sa na tele objavujú modriny bez príčiny, aké ochorenia môžu spôsobiť tento problém. Čo s tým robiť.

Príčiny modrín na tele (obsah článku):

Rôzne veľkosti modrín, ktoré sa vyskytujú bez zrejmých zranení a štrajkov, môžu byť prejavom závažných ochorení krvi, metabolických porúch, rakovinovej patológie.

Na určenie presnej príčiny takýchto modrín, ako aj na to, ako s nimi zaobchádzať, bude s nimi schopný liečiť kvalifikovaný odborník (hematológ, endokrinológ alebo rodinný lekár).

Jediný hematóm (modrina), dokonca aj značnej veľkosti, nie je dôvodom na obavy. Je to možné, ublíženie bolo malé, a preto sa nespomína. Závažná úzkosť by mala spôsobiť systematický výskyt modrín akejkoľvek veľkosti. Čo je dôležité v takejto situácii nie je tak veľkosť a umiestnenie ako nedostatok viditeľnej príčiny.

Liečba bude zameraná na zabránenie výskytu modrín na tele, a nie na odstránenie existujúcich. Prognóza môže byť buď priaznivá alebo nie (napríklad v prípade amyloidózy), v závislosti od ochorenia.

Príčiny modrín na tele bez príčiny u žien a mužov sú zvyčajne rovnaké.

Tento problém rieši hematológ.

Patológia cievnej steny

Ochorenia Randyu-Oslera

Ide o dedičné ochorenie, ktoré sa vyznačuje systémovým narušením cievnej steny - nádoba nemá svalovú a vonkajšiu membránu, a preto je ľahko poškodená. Po progresii ochorenia sa cievy rozširujú a tvoria dilatáciu kožných ciev vo forme malého miesta.

Hlavným príznakom ochorenia sú pavučiny a modriny rôznych veľkostí, ktoré sa môžu objaviť kdekoľvek na tele. Najväčší počet je vyznačený na tvári, slizniciach dýchacích ciest a zažívacieho traktu.

Pri akomkoľvek fyzickom napätí sa zvyšuje počet modrín, môže dôjsť k krvácaniu. 90% pacientov má opakované epizódy nazálneho krvácania.

Terapia je zameraná na zastavenie krvácania, potom predpisuje miestne lieky, ktoré podporujú hojenie kože a resorpciu modrín. Prognóza je priaznivá, pretože sa zriedkavo vyskytuje masívne, život ohrozujúce krvácanie pacientov. Úplná liečba nie je možná.

Vrodené choroby spojivového tkaniva

Ide o veľkú skupinu dedičných ochorení, ktoré sú založené na porušení syntézy kolagénu - hlavného proteínu, ktorý tvorí cievnu stenu. Medzi ne patrí Marfan a Ehlers-Danlos syndróm, elastický pseudoxantóm, osteogenesis imperfecta.

Príznaky sa môžu u novorodenca objaviť a postupovať ako dieťa starne. Okrem modrín na koži sa vyskytujú defekty tvorby kostí a kĺbov, napríklad príliš dlhé kosti končatín v mužskej a ženskej časti populácie s Marfanovým syndrómom.

Kardinálna liečba ktorejkoľvek z vyššie uvedených kongenitálnych malformácií nie je možná. Liečba spočíva v možnej eliminácii alebo znížení intenzity symptómov prítomných u pacienta. Napríklad liečivá, ktoré zlepšujú cievny prietok krvi, môžu byť použité na zníženie závažnosti modrín.

Prognóza môže byť priaznivá aj nepriaznivá. Všetko závisí od závažnosti iných malformácií, pretože samotné zvýšené krvácanie nepredstavuje hrozbu pre život pacienta.

Získané poškodenie spojivového tkaniva

skorbut

Tento termín sa vzťahuje na výrazný nedostatok vitamínu C (kyselina askorbová). Táto látka nie je syntetizovaná v ľudskom tele, preto jej príjem v zložení stravy alebo jej nedostatok vedie k závažným zmenám metabolizmu. Predovšetkým sa týka porušenia syntézy kolagénu - proteínu, ktorý tvorí cievnu stenu a spojivové tkanivo.

 • výskyt modrín na tele (od malých až po veľké niekoľko centimetrov);
 • uvoľňovanie ďasien a ich krvácanie;
 • uvoľnenie a vypadávanie zubov;
 • svalová bolesť v dôsledku masívnych podliatin;
 • 75% pacientov má ťažkú ​​anémiu.

Liečba skorbutu je pomerne jednoduchá: predpísať syntetický vitamín C a výživu obohatenú kyselinou askorbovou. Pri začatí liečby je prognóza priaznivá. V pokročilých prípadoch a pri absencii potrebnej liečby môže masívne krvácanie viesť k smrti pacienta.

Purpura, ktorá spôsobila dlhodobé užívanie steroidov

Niektorí pacienti sú predpísaní glukokortikosteroidmi, napríklad v autoimunitných procesoch. Medzi možné vedľajšie účinky - zvýšená krehkosť ciev a výskyt modrín.

Neexistuje žiadna vážna hrozba pre život, pretože masívne krvácanie sa zvyčajne nedodáva.

Prognóza je priaznivá pre úspešné liečenie základnej choroby a zníženie dávky kortikosteroidov.

vaskulitída

Ide o skupinu ochorení, pri ktorých sa cievna stena zapáli a ďalej sa zrúti (nekróza). Systémová vaskulitída sa najčastejšie zaznamenáva (nazýva sa to aj Schönlein-Genochova choroba).

Prvé známky ochorenia sa vyskytujú v základnej škole alebo v dospievaní. Na vyvolanie ich výskytu môžu byť infekčné choroby, autoimunitné procesy, užívanie mnohých antibiotík.

Nasledujúce príznaky vaskulitídy Schönlein-Henoch sú známe:

 • modriny a iné prvky vyrážky, ktoré sa náhle vyskytnú;
 • po nich sa na tele objavujú očné pigmenty;
 • vyrážky sú hojnejšie na nohách než na rukách;
 • celkový stav sa zhoršuje (slabosť, mierne zvýšená teplota);
 • opuchnuté a bolestivé kĺby (zvyčajne členok a koleno);
 • môže sa vyskytnúť hnačka a katarálne príznaky.

Dapsone, sulfasalazín, plazmaferéza, glukokortikosteroidy sú predpísané na liečbu.

Prognóza je priaznivá, ak príznaky úplne nezmiznú, ale opakované epizódy zhoršenia sú možné.

Patológia krvných doštičiek

Táto skupina ochorení zahŕňa trombocytopatiu (porušenie funkčných schopností krvných doštičiek - bunky zodpovedné za zrážanie krvi - v normálnom množstve) a trombocytopénia (zníženie počtu počas normálnej funkcie). Ženy a muži sú rovnako postihnutí. Kvôli týmto chorobám sa objavujú aj modriny bez akéhokoľvek dôvodu.

Zlomeniny: vzhľadové faktory, kedy sa obávať, typy, liečba

Zdá sa, že nedošlo k žiadnym zraneniam a nikto sa nikomu nestretol a odkiaľ sa objavili modriny na tele... Časom sa stávajú žlté, zmiznú a iné sa objavujú. A opäť je nemožné pamätať: kde je osoba tak pripojená? Dospelí, najmä starí ľudia, veria, že tento starý vek je taký, ako sa ukradne, niektorí ich potrasia a hlásia, že tento jav sprevádza celý ich život, iba malé percento tých, ktorí pravidelne majú kožné kvetiny premýšľajú a hľadajú spôsoby, ako tento problém vyriešiť. Najčastejšie tieto patria nepokojné mamičky, nájdenie hematómov nikde na tele dieťaťa. Možno v materskej škole alebo v škole niekto ubližuje? Alebo je to stále signál, že niečo nie je v tele?

Zranenia, problémy s ženami, nedostatok vitamínov

Vzhľad hematómu z mŕtvice je považovaný za absolútne prirodzený. Zvlášť, ak je rána silná, schopná poškodiť mäkké tkanivá a krvné cievy, ktoré prenikajú do nášho tela, dodáme všetko potrebné a vezmeme produkty metabolizmu. Samozrejme, kapiláry získajú maximum, pretože sú veľmi dostupné, pretože sú umiestnené v koži.

Ale keď sa modriny objavia bez dôvodu, je to dôvod. Najprv sa zvyšuje krehkosť stien kapilárnych nádob. Prečo sa náhle začnú rozbiť, je ďalšia otázka alebo iný dôvod. A nie jeden.

Každý vie, že ženské modriny dávajú prednosť. Prečo? Ukazuje sa, že je to kvôli hormonálnemu zázemiu, alebo skôr nedostatku estrogénu. V priebehu života sa ženské telo podstupuje rôznymi hormonálnymi výkyvmi a v pre- a menopauze sa situácia niekedy katastroficky vo všeobecnosti rozvíja, takže sa ukazuje, že modriny sa zdajú byť bez akéhokoľvek dôvodu a ženy odpisujú svoj vek, ktorý sa samozrejme zaoberá podobnými javmi. Koniec koncov, plavidlá nie sú rovnaké. A niekedy nie je dostatok vitamínov s mikroelementmi. Tu je ďalší dôvod.

Nedostatok vitamínu C a jednoducho - askorbinki spomaľuje regeneráciu tkanív po mechanickom poškodení a nedostatok vitamínu P prispieva k zvýšeniu kapilárnej priepustnosti, zlomu a krehkosti, akoby bez príčiny. Po kombinácii flavonoidného rutínu s P-vitamínovou aktivitou a kyselinou askorbovou vedci pred mnohými rokmi dostali nádherný liek Ascorutin, ktorý je veľmi chutný a veľmi zdravý. Posilňuje cievnu stenu, umožňuje zbaviť sa modrín a zabrániť tvorbe nových.

Ascorutín je dobrý prostriedok proti modrínam a je skvelý pre ľudí, ktorí majú hematómy spôsobené nedostatkom vyššie uvedených vitamínov.

Neprimerané, na prvý pohľad, výskyt modrín prispieva k dlhodobému užívaniu liekov s antikoagulačným účinkom, ako je aspirín, čo je hlavný dôvod vzniku tvorby modrín. Zriedi krv a jej používanie dlho vedie k vzniku hematómov v rôznych častiach ľudského tela.

Viac závažných dôvodov

Existujú však závažnejšie príčiny vzniku modrín v dôsledku rôznych, niekedy ťažkých porúch v tele, ktoré sa spájajú do veľkej skupiny ochorení nazývaných hemoragická diatéza. Patria medzi ne:

 • Vasopatia je poškodenie cievnej steny v dôsledku expozície infekčne toxickým alebo imunoalergickým činidlám, hemoragická vaskulitída môže byť považovaná za príklad takejto patológie;
 • Koagulopatie (vrodené alebo získané), ktoré vyplývajú zo zníženia hladiny koagulačných faktorov, ktoré zahŕňajú také známe ochorenie ako hemofília;
 • Trombocytopénia (zníženie počtu krvných buniek - krvných doštičiek v dôsledku ich traumatizácie, inhibície produkcie alebo zvýšenej spotreby, ku ktorému dochádza pri hemangiómoch, trombocytopenickej purpure, DIC);
 • Trombocytopatia (porušenie funkčných schopností trombocytov, charakteristické pre mnohopočetný myelóm, erytémia, systémový lupus erythematosus).

Ako sa ukázalo, existuje veľa dôvodov a predtým, než sa pokúsite odstrániť modrinu, bolo by dobré zistiť jej pôvod, pretože tým, že necháte všetko šancu, môžete začať ochorenie, ktoré povedie k ešte väčším porušeniam. Samozrejme, modrina pod hrebeňom si nezaslúži zvláštnu pozornosť, ak vznikla z úderu na prst s kladivom. V takomto prípade nemôžete prechádzať lekári a nemusíte prechádzať testami, musíte sa pokúsiť použiť ľudové prostriedky, alebo len počkať: klinec sa dostane dole - všetko prejde. Existujú však typy modrín, ktoré vás upozornia.

Čo sú modriny?

Časti tela, ktoré sa zmenili na modrú od zranenia, sú od detstva dobre známe. Zvratky na nohách, zrazené kolená - to je jednoduché pre chlapca, pretože v tom veku sú všetky triedy traumatizujúce. Vonkajšie hry, jazda na bicykli, prekonávanie takých výšok ako ploty a stromy a výsledkom nie je veľmi mäkké pristátie a veľké modriny s rovnakým pôvodom, ale s vlastnou históriou.

Typy modrín súvisiacich s ochoreniami sa zdajú byť odlišné a správajú sa odlišne. V lekárskej vede sú rozdelené na typy:

 1. Hematomatózny, ktorý sa vyznačuje obrovskými bolestivými krvácaním nielen v podkožnej vrstve, ale aj v hlbokých svaloch, kĺboch, spôsobujúcich deštrukciu tkaniva, patologické zlomeniny, artrózu a svalovú atrofiu. Veľké modriny na nohách, ramenách a na celom tele sú celkom prirodzené pre koagulopatiu, hemofíliu typu A a B;
 2. Mikrocirkulačný systém, ktorý sa nazýva petechiálne bodkovaný, sa prejavuje výskytom modrín na ramenách, nohách a slizniciach (nazálne, krvácanie z ďasien). Malá traumatizácia ciev mikrocirkulačného lôžka - kapiláry (stačí si tampať kožu rukami), okamžite spôsobuje podliatinu (trombocytopénia to vie);
 3. Mikrocirkulačný hematom, to je zmiešaný typ, zahŕňa kombináciu dvoch predchádzajúcich a je charakterizovaný výskytom aspoň niekoľkých, ale veľkých modrín, lokalizovaných v prevažne subkutánnom tuku, takže sú dobre viditeľné. DIC, hemofíliu A a predávkovanie antikoagulanciami sú sprevádzané podobným typom hematómu;
 4. Pri vaskulitídno-purpurových typoch je okrem typu zapálených modrín charakteristická aj svrbivá vyrážka, ktorá zvyšuje pigmentáciu v priebehu času.

Ak má však človek trvalé modriny, je lepšie sa poradiť s lekárom, pretože to môže byť príznakom ochorenia.

Zlomeniny na hrudi, modriny na žilách

Obzvlášť znepokojujúce sú pomliaždeniny na prsiach žien, pretože mliečna žľaza majú menšiu pravdepodobnosť zranenia ako paže a nohy, hoci zranenia nie sú vylúčené. Môžete spadnúť alebo zakopnúť na nejaký tupý objekt a hematóm je zabezpečený. Samozrejme, mali by ste sa pokúsiť vyhnúť poškodeniu mliečnych žliaz, pretože veľké hematómy sa môžu zmeniť na cysty, ktoré následne dávajú silné bolestivé pocity.

Ak je modrina spôsobená poranením alebo používaním antikoagulancií, potom môžeme dúfať, že prejde bez akýchkoľvek osobitných následkov. Je nebezpečné, keď sa objaví hematóm bez akéhokoľvek zjavného dôvodu, pretože potom môže byť znakom malígneho nádoru, najmä zápalového rakoviny prsníka, takže v takýchto prípadoch by ste nemali odkladať návštevu mammologovi alebo gynekológu.

Štruktúra zvyčajnej modriny (vľavo) a vzdelanie na hrudi, valencie v malígnom (vpravo)

Nie je imúnny z modrín na hrudi a mužskom pohlaví, ale u mužov je ich výskyt hlavne kvôli tupým poraneniam hrudníka a zlomeninám rebier, a ak modrina neprechádza dlhú dobu, príčinou môže byť koagulopatia alebo lieky na zmierňovanie krvi. V takom prípade musíte s takouto otázkou konzultovať lekára.

Často sa objavujú modriny v žilách. Po prvé, to platí pre ľudí s kŕčovými žilami. Niekedy je tento vzhľad vytvorený samotnými žilami a niekedy aj hematómy vyplývajú z prítomnosti kapilárnej siete, pavúkov a uzlín, ktoré majú sklon k pretrhnutiu. Dôvodom je najmä zranenie alebo slabosť stien cievy.

Masť, ktorá pomáha vyliečiť modriny

Vo všeobecnosti je zriedkavo možné vyliečiť modrinu, ale ak po zranení okamžite nanášate chlad (často používajú mrazené mäso, ktoré je vždy po ruke doma), potom môžete významne znížiť veľkosť hematómu a znížiť intenzitu zafarbenia. A ak sa zmeškaje prvý okamih, je lepšie poslať niekoho do najbližšej lekárne, aby ste dostali masť z modrín. V takýchto prípadoch je dobre preukázaná heparínová masť, ktorá rozpúšťa krvnú zrazeninu vytvorenú pod kožou a tým urýchľuje zmiznutie modrej. Okrem toho heparínová masť má tiež analgetický účinok vďaka svojmu lokálnemu anestéznemu benzokaínu.

Malo by sa pamätať na to, že masť sa používa s opatrnosťou, ak je ohrozená celistvosť kože a NEMÁ sa používať na hlbokú žilovú trombózu alebo súčasne s nesteroidnými protizápalovými liekmi (NSAID), ktoré sa často používajú na kontúziu na zníženie bolesti.

Okrem heparínu by bolo pekné používať troksevazinovú masť, pomáha tiež rýchlo vyliečiť modriny a zabudnúť na to. S pomerne širokým spektrom účinku sa masť používa pri mnohých ochoreniach spojených so zvýšenou krehkosťou cievnych stien. Hlavnou látkou lieku je rutínový flavonoid, ktorý má P-vitamínovú aktivitu. Na zvýšenie terapeutického účinku masti je žiaduce použiť ho spolu s troxevazínovými kapsulami alebo tabletami.

Pomôžte ľudovým metódam

Niektorí ľudia nerozpoznávajú farmaceutické prípravky a radšej používajú iba ľudové lieky na liečbu modrín. Ak sa z modriny objaví modrina, takáto liečba je plne odôvodnená a môže sa úspešne aplikovať doma.

 • s listom lopúcha (vnútorný povrch listu, celofán, vlnený šál),
 • kaša cibule s cukrom,
 • Drevo trávy alebo čerstvé (suché s vriacou vodou), pokryté celofánom a bandážované

prispievajú k rýchlemu hojeniu a zmiznutiu nepríťažlivého čierneho bodu.

Čerstvý petržlenový kompres je cenovo dostupný a (podľa populárneho názoru) efektívny spôsob, ako sa zbaviť modrín

S rovnakým účelom použite:

 • ½ čajovej lyžičky zázvoru a kurkuma, pridaním niekoľkých kvapiek vody (3 alebo 4),
 • varené jablká (do kaše) v mlieku,
 • čerstvý list tradescantia alebo
 • pleťová voda s ocotom (ľanová bielizeň navlhčená lyžicou octu alebo čajovou lyžičkou esencie rozpustenej vo vode).

Nesmieme však zabúdať, že všetky ľudové lieky sú dobré, ak nie je otvorená rana a krvácanie, pretože v tomto prípade je potrebný mierne odlišný prístup, ale z uvedených receptov, v prípade poškodenia kože a krvácania, bude teplé jablko varené v mlieku. Mal by sa použiť na zranené miesto.

Pacient sa rozhodne, ako liečiť modrinu spôsobenú tvorbou modrín, čo by sa však nemalo robiť, ak sa tvoria hematómy ako dôsledok iných ochorení, to znamená, že sú sami. Je potrebné kontaktovať špecialistu (phlebologist alebo hematológ), ktorý bude vykonávať potrebné štúdie (krvné testy, ultrazvuk krvných ciev atď.), Určite zistí, čo predpísajú a primeranú liečbu, pretože pacient sám sa nedokáže vyrovnať a ľudové lieky nemajú dostatočnú silu riešiť hlboko zakorenené problémy.

Prečo majú ženy bez tela modriny?

Zlomeniny na ženskom tele sa nikdy neobjavujú. Aj keď ich výskyt nebol vyvolaný úderom, modrínami alebo inými zraneniami, nemožno ich ignorovať. Koniec koncov, tvorba modrín (bez ohľadu na to, na ktorej časti tela - nohy, ruky, dolná časť chrbta, čelo, nohy atď.) Hovorí bez dôvodu o vážnych zdravotných problémoch vyžadujúcich povrchovú úpravu.

Zistite, prečo sa objavujú hematómy

Modrina je hematóm, ktorý je výsledkom subkutánnej modriny na pozadí poškodenia malých krvných kapilár. Najčastejšie sa vyskytuje v dôsledku nárazu alebo modriny, pri ktorej je medzera v stenách kapilár. A ako u niektorých žien je koža jemná a tenká a drobné zranenia, ktoré zostávajú nepostrehnuteľné, vedú k výskytu malých modrín na rukách a nohách.

hemofílie

Ak je však žena istá, že jej nedošlo k žiadnym zraneniam, výskyt podkožných podliatin môže byť príznakom vážnej choroby, hemofílie. Je charakterizovaná porušením zrážanlivosti krvi a znížením vaskulárnej permeability. Počas svojho vývoja krv prechádza cez cievne steny a hromadí sa v subkutánnych vrstvách, vytvárajúc tmavomodré alebo vínové škvrny viditeľné voľným okom.

Objav krvácania z hemofílie môže dokonca poškodiť domácnosť. Preto je nevyhnutné zapojiť sa do liečby tejto choroby ihneď po výskyte jej primárnych symptómov. A oni, rovnako, sú modriny, ktoré sa vyskytujú bez príčiny a na rôznych miestach tela:

 • pod očami;
 • na žalúdku;
 • na bokoch;
 • na prstoch a zápästiach;
 • na krku;
 • na chrámoch;
 • na lone;
 • na zadku;
 • na nohách atď.

trombocytopénia

Tvorba modrín na tele bez príčiny je tiež znakom vývoja trombocytopénie. Toto ochorenie je charakterizované poklesom počtu krvných doštičiek. S vývojom trombocytopénie u žien sa často pozoruje:

 • bohaté obdobia;
 • krv z nosa;
 • hemoragická vyrážka;
 • bolesť svalov a chrbtice.

Spoločnou satelitnou trombocytopéniou je anémia spôsobená nedostatkom železa, ktorá sa vyznačuje poklesom hladiny hemoglobínu v krvi. Jeho hlavné funkcie sú:

 • slabosť;
 • bledosť a suchú pokožku;
 • jasne červený ťažký výtok počas menštruácie;
 • znížená chuť do jedla;
 • vypadávanie vlasov;
 • závraty;
 • bolesti hlavy;
 • poškodenie pamäti a koncentrácia.

Vazopatiya

Iná choroba, ktorá sa prejavuje výskytom hematómov na tele. Vývoj vazopatie je spojený s poškodením žíl na pozadí negatívneho vplyvu infekčných, toxických, alergických alebo imunologických činiteľov. Krvný obeh v tele veľmi trpí touto chorobou, a preto je často sprevádzaný patologickými stavmi pečene a obličiek, pankreasu a reprodukčných orgánov.

leukémie

Leukémia je klonálna malígna (neoplastická) choroba hematopoetického systému. Môže tiež spôsobiť výskyt hematómov na bruchu, pretože vývoj tejto choroby u človeka otvára časté vnútorné krvácanie s krvácaním do brušnej dutiny.

Hormonálne poruchy

Často výskyt modrín na tele je dôsledkom hormonálnych porúch, ktoré sa vyskytujú na pozadí zhoršenej funkcie štítnej žľazy, vaječníkov, mliečnych žliaz a ďalších vnútorných orgánov, ktoré sa podieľajú na tvorbe hormonálnej rovnováhy.

liečenie

Podkožné podliatiny sa často vyskytujú u ľudí, ktorí zneužívajú aspirín. Tento liek potláča krv a znižuje elasticitu ciev. Ale s vývojom niektorých ochorení je jednoducho nemožné bez neho (to je často predpísané pre osoby, ktoré prežili mŕtvica a srdcový záchvat, rovnako ako pre tých, ktorí sú náchylní na tromboflebitídu). A ak užívate aspirín sprevádzané modrínami, musíte znížiť dávkovanie a poradiť sa so svojím lekárom.

beri-beri

Nedostatok vitamínov C a P v tele môže spôsobiť hematómy na tele. Tieto vitamíny posilňujú cievne steny a regulujú krvný obeh. Ich nedostatok spôsobuje, že nádoby sú krehké a krehké a spôsobujú časté subkutánne krvácanie.

Malígne nádory

Ak sa na očných viečkach objavia modriny a v takomto prípade neboli predtým žiadne zranenia, potom ich príčinou môže byť rakovina. Táto choroba významne mení zloženie krvi a negatívne pôsobí na steny krvných ciev, čo je krehké a krehké.

Hematómy na očných viečkach tiež vyvolávajú dlhú recepciu:

 • antidepresíva;
 • analgetiká;
 • lieky s vysokým obsahom železa.

Prečo sa na koži nevyskytujú modriny?

Zvratky na tele človeka sú zvyčajne výsledkom modriny alebo rany. V lekárskej praxi je hematóm zbierkou krvi v určitej oblasti kvôli otvoreným alebo uzavretým poraneniam. Vzhľad modrozelených škvŕn na tele v dôsledku mechanického vplyvu fenoménu každodenného a zrozumiteľného, ​​v tomto článku sa dozviete, prečo sa modriny objavujú na koži ľudí bez dôvodu.

Hematómy na koži a faktory, ktoré ich tvoria

Podkožné podliatiny sa tvoria bezprostredne po fyzickom kontakte s predmetom, v dôsledku čoho dochádza k prasknutiu kapilár. Odtoková krv vyplní okolité tkanivo modrínom a začne sa objavovať modrina. V prvých minútach má karmínovo-červený odtieň, pretože obsahuje nespracovaný hemoglobín. Pri procese deštrukcie hemoglobínu modrina modifikuje trikrát svoju farbu a až potom, keď sa hemoglobín úplne "odparí" od okolitej kapiláry tkanív, zmizne.

Mnohí veria, že vzhľad modrín bez akéhokoľvek dôvodu by nemal spôsobiť veľký poplach. Avšak, či neprimerané modriny na pokožke sú tak neškodné, ako si väčšina myslia, alebo existuje dobrý dôvod na vyhľadanie lekárskej pomoci. Väčšinou je ženské telo náchylné na modriny kvôli nedostatku estrogénu v tele.

Hlavnou príčinou bezproblémovej modriny je krehkosť ciev, a preto nádoby stratili svoju elasticitu a je potrebné ju nainštalovať.

Ak sa na tele objavia modriny, príčiny tohto javu majú korene v nasledujúcich ochoreniach:

 • krehkosť ciev. Kapiláry strácajú svoju elasticitu kvôli nedostatku kyseliny askorbovej a rutínu v tele. Nedostatok týchto vitamínov vedie k narušeniu produkcie kolagénu a v dôsledku toho vzniká podkožná tvorba modrín;
 • patologické procesy v pečeni. Dysfunkcia tohto životne dôležitého orgánu vedie k zlyhaniu tvorby špeciálnych prvkov v krvi zodpovedných za jeho zrážanie. Zvratky pri ochorení pečene sa objavujú pri najmenšom vplyve na pokožku a neprejdú dlhú dobu;
 • užívanie niektorých liekov na zriedenie krvi. Najdôležitejšie v zozname takýchto liekov sú Aspirín, Plavix (latinský názov Plavix) a Curantil 25 a 75;
 • kŕčové žily. Zväčšené žily strácajú svoju počiatočnú elasticitu a stávajú sa krehkou, preto sa v dôsledku čo i najmenšieho mechanického vplyvu na pokožku rozpadnú a modrina sa objavuje tak, ako to vyzerá zo strany takejto strany;
 • vaskulitída. Táto autoimunitná choroba prispieva k rozvoju krehkosti ciev. Ľudský imunitný systém začína vyrábať imunoglobulíny zamerané na boj proti plavidlám a zaobchádzať s nimi ako s cudzími. V dôsledku konfrontácie sa zdá, že modriny sa objavujú bez dôvodu. Hemoragická vaskulitída je hrozbou pre život pacienta a je najnebezpečnejšou príčinou tvorby modrín na tele;
 • nedostatok železa, anémia. Zníženie intenzity hemoglobínu v krvi spôsobené nedostatkom železa je ďalším faktorom, prečo sa modriny objavujú bez zjavného dôvodu;
 • choroby srdca, mozgu a pľúc môžu tiež spôsobiť neprimerané podliatiny;
 • trombocytopénia. Brusy, ktoré sa objavia, keď intenzita krvných doštičiek v krvi klesá, čo signalizuje patologickú zmenu v zložení biologickej tekutiny. Disseminovaný intravaskulárny koagulačný syndróm, hemangióm, hemoragická diatéza prispievajú k tvorbe tohto procesu;
 • koagulopatie. Genetické patológie vedúce k poruchám zrážanlivosti krvi. Charakterizovaná silnejším pohlavím. Jeho prítomnosť v tele sa prejavuje rozsiahlymi hematómami, ktoré sa šíria po celom ľudskom tele. Významným predstaviteľom tejto choroby je hemofília;
 • rakoviny prsníka. V tomto prípade sú subkutánne modriny bez zjavného dôvodu lokalizované v oblasti hrudníka.

Často sa u starších ľudí vyskytuje hematóm bez príčiny. Aká je prirodzená reakcia ciev, ktoré strácajú elasticitu v priebehu času? Ak sa už v mladom veku tvoria modriny, na pokožke by sa nemali vytvárať modriny, osobitná pozornosť by sa mala venovať potravine, ktorá sa požíva. Na prevenciu a liečbu neprimeraných hematómov vznikajúcich na pozadí deficitu vitamínu C a P je potrebné zvýšiť spotrebu potravín s ich obsahom.

Klasifikácia hematómov na koži

Bezproblémový vzhľad modrín na tele sa považuje za individuálny príznak mnohých patológií. V závislosti od typu a umiestnenia hematómu lekár vyvodzuje závery o dôvodoch, pre ktoré boli vytvorené.

V lekárskej praxi sa rozlišujú tieto druhy neprimeraných modrín:

 1. Gematomny. Tento typ sa vyznačuje rozsiahlou tvorbou modrín, a to ako v podkožnej vrstve, tak v svalovom tkanive a kĺboch. Spôsobuje patologické zlomeniny kostí, nekrózu svalov, ako aj zmeny v kĺbovej chrupavke.
 2. Mikrokruhové cievy. Môže sa objaviť na dolných a horných končatinách a dokonca aj na sliznici nosa a ďasien a spôsobiť krvácanie z nich.
 3. Zmiešaný typ. Je charakterizovaný prejavmi hematómu a mikrocirkulačných druhov. Nie je veľa modrín s ním, ale sú veľkolepé. Ich formovanie je podporované DIC, predávkovaním antikoagulanciami a klasickou hemofíliou. Aby sa zabránilo objaveniu podliatin bez dôvodu, je potrebné podrobiť sa vyšetreniu a plnému priebehu liečby.
 4. Vazelitový fialový vzhľad sa prejavuje zapálenými hematómami so svrbivou vyrážkou.

Ak sa objaví subkutánny hematóm, masť heparínu pomôže problém vyriešiť. Tento nástroj sa už dlho považuje za najúčinnejší v boji proti modrínam inej povahy. Aplikujte masť, aby ste ukazovali hematóm.

Troxevasinový gél pomôže posilniť krehké cievy a znížiť pravdepodobnosť hematómov bez dôvodu.

Je to dôležité! V prípade nekonzistencie kože a hlbokej žilovej trombózy je použitie masti prísne zakázané. Pamätajte si, že akákoľvek samošetrenie sa môže zmeniť na nenapraviteľnú tragédiu. Miestny lekár, flebológ alebo hematológ sa podieľa na liečbe bezpodmienečne sa objavujúcej modriny na koži.

Zhrnutie

Zvratky na tele človeka bez akéhokoľvek dôvodu sa môžu objaviť v každom veku. Najdôležitejšie je včas pochopiť, čo vyvolalo ich výskyt. A za to nemôžete robiť bez dôkladnej lekárskej prehliadky. Po zistení príčin, ktoré vyvolávajú výskyt hematómov, ošetrujúci lekár predpíše terapeutické opatrenia na vyriešenie problému. Starostlivý postoj k vášmu telu pomôže zabrániť katastrofálnym následkom. Buďte zdraví.

Dôležité vedieť: cholesterol

Mnoho ľudí môže mať vysoký cholesterol, od mladých po staré. Cholesterol nikoho nestojí, preto buďte pozorní na vaše telo, ak si všimnete aspoň jedno znamenie, potom je čas zvoniť alarm.

Medzi príznakmi vysokého cholesterolu sa vyznačujú nasledovné príznaky: v blízkosti rohovky sa objaví svetlošedý okraj, žlté uzliny sa tvoria pod viečkami, bolesť v srdci, slabosť v nohách a plaketa v cievach.

Prečítajte si o najjednoduchšom spôsobe zníženia hladiny cholesterolu v ďalšom článku.

Príčiny modrín na nohách, tvári, hrudníku a pod kožou. Ako liečiť lieky a tradičnú medicínu?

Ľudia nie sú poistení pred náhlymi zraneniami, pádmi a tiež údermi. Čo je modriny takmer každý vie.

V medicíne je dokázané, že čím je nižšia modrina v tele, tým dlhšie sa liečia. Aj o rýchlosti liečenia odráža pohlavie osoby.

U mužov pomliaždenia zmiznú rýchlejšie ako v ženskom tele.

Vzhľadom na skutočnosť, že hemoglobín je prítomný v krvi ľudského tela, miesto poškodenia sa okamžite stáva tmavo hnedým z hemoglobínu. Keďže rozkladá bunky hemoglobínových molekúl v hematóme, preberá inú farbu.

Modrina sa stáva fialovou, potom začne modrá a niekedy sa stáva takmer čierna a potom sa stáva zelenožltou.

Nazelenalá alebo žltá farba poskytuje hematómové pigmenty žlčníka (biliverdin), ako aj červeno-žltý pigment (bilirubín).

Bilirubín je produkt rozkladu molekuly hemoglobínu. Hojivosť závisí priamo od polohy modrín a od intenzity poranenia.

Čo spôsobuje modriny a prečo?

Hematómy na tele pri náhlom údere sú bežnou vecou a ak je hematóm spojený so silným úderom, potom dochádza k poškodeniu mäkkých tkanív, ako aj ciev obehového systému. V tomto prípade sú modriny kapilár v koži.

Ak sa modriny objavia sami o sebe, je to príčina vzrušenia.

Pretože nerozumné modriny majú v skutočnosti svoju etiológiu, čo znamená slabosť a krehkosť stien cév, za prítomnosti modrín.

Čo znamenajú modriny na ženskom tele?

Zvratky sa na ženskom tele objavujú častejšie ako na mužskom tele. Je spojená s ženskými hormónmi a najčastejšie s nedostatkom hormónu estrogénu v tele. V ženskom tele sa vyskytujú hormonálne rázy a vibrácie.

V menopauze, keď sa hormóny znižujú, sa na tele objavujú modriny bez príčiny u žien. Takéto hematómy sa najčastejšie objavujú v dolnej časti ženského tela a hlavne na nohách.

Práve v obehovom systéme dochádza k narušeniu s vekom a dôležitú úlohu v tomto zohráva zníženie hormonálnych hladín. Áno, a nedostatočný príjem vitamínov môže spôsobiť prítomnosť hematómov.

Nedostatok kyseliny askorbovej v tele (vitamín C) vedie k dlhšiemu liečebnému procesu svalového tkaniva poškodeného hematómom, nedostatok vitamínu P v ženskom tele, kapilárna krehkosť a krehkosť krvných ciev s malým priemerom.

V modernej medicíne vyvinul liek, ktorý môže rýchlo obnoviť poškodené tkanivo. Táto droga sa nazýva Ascorutin.

Táto droga je vhodná pre ľudí, ktorí majú len modriny, ale príčinou hematómov je nedostatok týchto vitamínov.

Tvorba príčinných hematómov u dospelých sa objavuje aj po dlhodobom užívaní antikoagulancií a protidoštičkových liekov. Hoci sú lieky týchto farmakologických skupín hlavnou príčinou porúch v podkožnom podaní.

Tieto lieky zmierňujú krv a dlhé obdobie ich používania vedie k tvorbe modrín v tele, ktoré sa menia na modriny v rôznych častiach tela.

"Životný cyklus" modriny spôsobenej poranením na obsah ↑

Aké ochorenie spôsobuje problémy pod kožou?

Krčka sa môže objaviť na tele z dôvodov vývoja patológie v tele, ktoré spolu spájajú mnohé ochorenia a vedú skupinu hemoragických diastáz.

Patológie, pri ktorých sa na jednom mieste alebo na inom mieste stále objavujú modriny, sú:

 • Vasopatínová choroba. Toto ochorenie cievneho systému, pri ktorom dochádza k poškodeniu arteriálnej membrány, ktorá je vyvolaná vystavením činiteľom toxickej povahy, infekčným typom činidiel a alergickej etiológii so zníženou funkčnosťou imunitného systému. Toto ochorenie zahŕňa patológiu typu hemoragickej vaskulitídy;
 • Vrodená patológia alebo jej získaná forma je koagulopatia. S touto chorobou je nedostatočný počet koagulačných faktorov v tele, alebo dochádza k poklesu ich syntézy, čo je dôvod, prečo v krvnej plazme nie je dostatočné množstvo týchto faktorov zrážanlivosti. Tento typ krvnej poruchy je hemofília;
 • Ochorenie krvných doštičiek - trombocytopénia. Táto patológia je dôsledkom zhoršeného metabolizmu v krvi a nedostatočnej syntézy krvných buniek. Stáva sa to so zvýšenou konzumáciou krvných doštičiek orgánom, s patológiou, ktoré vyvolávajú ich útlak. Tento stav krvného zloženia sa vyskytuje v hemangiómoch, patológii trombocytopenickej purpury, ako aj v prípade ochorenia krvného zloženia DIC;
 • Ochorenie krvi - trombocytopatia. V tomto type patológie dochádza k narušeniu a deštrukcii väzby doštičiek, čo spôsobuje zlé koagulovanie krvnej plazmy. Tento stav trombocytov sa vyvíja v prípadoch myelómu, ako aj erytémia (patológia pri tvorbe červených krviniek), systémový lupus erythematosus.
Pred liečbou modriny je potrebné objasniť jej etiológiu. Ak je príčina tvorby modrín mechanická, od rany je všetko jasné.

Ak sa zrazu objaví modrina a nie je dôvod na to, musíte sa porozprávať s lekárom, aby ste zistili, aký druh ochorenia môžu byť časté hematómy a preskúmať telo pre možnú prítomnosť odchýlok v hemostáze v ňom.

Pohľady na ľudské telo

Existujú modriny spôsobené mechanickými účinkami na pokožku - modrínový hematóm. Tieto modriny majú individuálny pôvod, ale hlavný dôvod pre zranenie.

Ak sa na tele objaví modrina v dôsledku ochorenia, potom je jej prejav zvláštny, rovnako ako spôsob jeho liečby.

Typy modrín, ktoré sa v dôsledku ochorenia stali na tele:

Ak človek ľahko dostane hematómy na kožu a často celé telo je pomliaždené, potom jediným riešením tohto problému je odkaz na vaskulárneho lekára.

Bruise na ženské prsia

Modrina na ženskom prsníku vyvoláva úzkosť vo svojom majiteľovi. Koniec koncov, prsné žľazy sa nachádzajú na hrudi, ktoré sú len zriedka, ale stále sú vystavené zraneniu. Môžete jednoducho spadnúť a potom sa na hrudi objaví hematóm.

Ženy by mali vždy chrániť prsia pred zraneniami, pretože hematómy na prsných žľazách veľkej oblasti sa často stávajú cysty. Vývoj polycystických v hrudníku vedie k silnej bolesti.

Ak sa modrina na hrudi nezobrazila z dôvodu zranenia a nie z užívania antikoagulancií, ale jej výskyt je náhly, potom je to dosť vážny dôvod navštíviť gynekológa, ako aj odborníka na prsníky.

Príčinou modriny na prsníku môže byť malígny nádor v prsníku a ochorenie zápalového karcinómu prsníka.

U mužov sa na hrudi vyskytujú aj hematómy, ale majú len mechanickú povahu - od rany alebo modriny.

Bruza v venóznej patológii

Zvratky žíl sa objavujú pomerne často, ak existuje patológia žilových ciev - kŕčové žily. Sami uzly kŕčové žily vytvárajú v zóne porážky vzhľad modriny. Hematómy sa tiež vyskytujú vo venóznej oblasti s počiatočným rozvojom kŕčovej dilatácie.

Tam sú tiež viditeľné hematómy na hviezdičky ciev a na uzliny, ktoré sú náchylné k prasknutiu. Zvratky na nohách v oblasti postihnutých žíl tvoria malé poškodenie ciev alebo slabosť membrán krvných ciev, ktoré sú náchylné na krvácanie.

V mieste konvulzívneho svalového kŕče sa často vyskytujú hematómy kvôli poškodeniu kapilár.

Zlomeniny na nohách

Hematómy v nohách sa objavujú v dôsledku vážnych porušení v cievnom systéme, ako aj pri odchýlkach v zložení krvnej plazmy:

 • Odchýlka v hemostáze tela, ktorá vedie k porušeniu trombofilnej povahy. Hemostáza sa zaoberá udržaním zloženia krvi v skvapalnenom stave s cieľom vyhnúť sa arteriálnej trombóze a systém hemostázy funguje na včasné zastavenie krvácania, ktoré môže byť vyvolané roztrhnutím krvných ciev, resorpciou krvných zrazenín (trombov) a ich odstránením z krvného riečišťa. Patológia v systéme hemostázy je často genetická dedičná, ale veľmi často sa jedná o získané porušenie hematopoetického systému. Mnoho žien si počas tehotenstva všimne modriny na nohách a často sa to deje po narodení. Počas obdobia reštrukturalizácie tela počas tehotenstva dochádza k zlyhaniu hematopoetického systému a hemostáze. Takéto porušenia vedú k umelému ukončeniu tehotenstva orgánom v rôznych obdobiach vývoja dieťaťa, skorému zrodeniu dieťaťa a hojnému krvácaniu v čase dodania a po tomto procese. Trombofília je často príčinou neplodnosti u žien vo fertilnom veku;
 • Príčinou rozsiahlych modrín na rôznych častiach nohy, ako aj v celom tele môžu byť patologické hemoragické typy, ktoré vedú k pretrhnutiu kapilárnych puzdier a puzdier. Výsledkom je rozsiahle hematómy na všetkých častiach nohy: na nohách, v poplitealnom záreze, najčastejšie na stehne, a to sa stáva po celú dobu. Aj nízky obsah krvných doštičiek môže byť spôsobený infekčným alebo vírusovým ochorením. V tejto skupine chorôb a hemofílie. Táto patológia je najčastejšia u mužov;
 • Kŕčové žily sú skôr ochorením žien, hoci muži trpia aj kŕčovými žilkami a to sa stáva oveľa menej často. Príčinou kŕčových žíl môže byť: dlhá doba na nohách, preťaženie tela tvrdou prácou, ako aj fyzická nečinnosť. U žien sa pridá ďalšie obdobie tehotenstva, pri ktorom sa zvyšuje zaťaženie žíl a končatín. Varikozita spôsobuje silné bolesti a modriny na nohách postihnutých žíl. Kŕčové žily možno zastaviť v počiatočnom štádiu vývoja, ak vopred diagnostikujete systém žíl a začnete liečbu predpísanú lekárom-flebológom;
 • Choroby pečeňových buniek, ktoré vedú k intoxikácii systému krvného zásobovania a celého tela, spôsobujú veľké modriny na dolných končatinách. Tiež v dôsledku ochorení pečene dochádza k poruche v orgánoch endokrinného systému, čo znižuje produkciu hormónov, čo zhoršuje fungovanie hematopoetického systému, ako aj cievneho systému;
 • Avitaminóza často vedie k tvorbe modrín na rôznych miestach kože na nohách. Pri nedostatočnom množstve vitamínu C zráža krvná plazma zle a nedostatok vitamínu P vedie k krehkosti kapilárnych membrán. Pri nedostatku vitamínov sa modriny objavujú nielen na nohách, ale sú pozorované na všetkých kožných plochách, ale v rôznych objemoch.
Príčiny hematómu na ramenách sú rovnaké ako na nohách.

Priebeh patológie je rovnaký, s jedným rozdielom, že modriny na ramenách prechádzajú rýchlejšie ako na nohách.

Zlomeniny na tvári

Mechanické modriny na tvári sa objavujú hlavne z rany a nachádzajú sa v oblasti ústnej dutiny (na perách), rovnako ako v oblasti ľudského oka (na očných viečkach).

To sa vysvetľuje tým, že na týchto miestach na tvári sú kapiláry najbližšie k pokožke. Dokonca aj menšia modrina môže viesť k veľkej modriny.

Zlomeniny nemechanickej, traumatické povahy môžu byť na tvári v dôsledku:

 • Nedostatky vitamínov, ktoré poskytujú maximálnu výživu pre systém krvného obehu (avitaminóza v ťažkom štádiu);
 • Alergické reakcie tela;
 • Ochorenia pečene, ktoré vedú k intoxikácii celého organizmu. Obzvlášť výrazná cyanóza pri hepatitíde, ako aj pri cirhótickej deštrukcii pečeňových buniek;
 • Nedostatok ženských gomónov v tele. Pokles produkcie hormónov začína po 35 rokoch života. K vrcholu tohto procesu dochádza počas menopauzy a v čase menopauzy. V tomto čase sa na ženskom tele objavia bezpodstatné modriny (najmä na dolných končatinách a v blízkosti tváre);
 • Po utrpení infekčných ochorení alebo prítomnosti vírusov v tele, ktoré vyvolali zápalový proces vo vnútri tela, a tiež spôsobili poruchy v systéme krvného obehu a narušenia integrity membrán cievy;
 • Po ťažkom kašľovom ataku, keď dôjde k prudkému nárastu indexu krvného tlaku, sa na tvári môžu vytvoriť malé bodové hematómy.
Zlomeniny na tvári k obsahu ↑

Liečba poškodenia

Aby sa čo najrýchlejšie zbavili modriny, používajú sa lieky, ktoré nie sú pre telo vždy bezpečné.

Pri liečbe neprimeraných modrín je potrebné poradiť sa s lekárom s cieľom nájsť maximálnu liečbu patológie, pri ktorej je tvorba modrín ako sekundárne ochorenie.

Na liečbu netraumatických hematómov sa používajú:

 • Masť heparínu je liek, ktorý dobre absorbuje hematóm. Musí sa však pamätať na to, že tento liek má kontraindikácie a nie je vhodný pre ľudí, ktorí majú patológiu zrážania krvnej plazmy;
 • Masťový záchranca - tento lekársky nástroj na rozpustenie modrín na tele. Existuje kontraindikácia tohto lieku - nebezpečný záchvat na perách a navždy;
 • Gél Troxevasin - toto lekárske liečivo nielenže rieši hematóm, ale tiež posilňuje membrány krvných ciev, zabraňuje krehkosti kapilár. Existujú kontraindikácie gélu s troxevazínom - nevzťahujú sa na citlivé miesta na koži a v oblasti slizníc;
 • Liečivá morská špongia (bodyaga) je lacná, ale účinná liečba podliatin. Prášok sa musí aplikovať na modrinu v pastovitom stave (predtým zriedený vodou). Najväčší účinok prášku bodyagi - táto aplikácia v prvých minútach výskytu modriny.
Gél Troxevasin na obsah ↑

Liečba receptami z tradičnej medicíny

Keď sa objaví modrina, môžete aplikovať kompresie z liečivých rastlín:

 • Prilepte list lopúcha k hematómu;
 • Vytvorte kompresiu cibule, ku ktorej sa pridáva cukor;
 • Rozdrviť čerstvú petržlenovú vňať a pripevniť sa na modrinu, obaliť obväzom na vrchu;
 • Na štvrtej časti čajovej lyžičky kurkuma a zázvoru pridajte niekoľko kvapiek vody a aplikujte na hematóm;
 • Aplikujte listy kapusty alebo listy listov na modrinu;
 • 50,0 mililitrov vody a lyžice octu rozpustiť. Namočte obväz a aplikujte tento kompres na modrinu a omotajte;
 • Slaný kompresný roztok pomôže rozpúšťať modrinu - 100,0 mililitrov vody a jednu lyžicu soli. Osušte obväz a aplikujte na boľavé miesto.
Čerstvý petržlen komprimovať na obsah содерж

prevencia

Aby sa zabránilo objaveniu modrín vo veľkých množstvách na tele, mali by sa dodržiavať preventívne opatrenia:

 • Zabráňte poškodeniu kože a modrín;
 • Je potrebné kontrolovať hmotnosť (obezita nie je povolená)
 • Stráviť veľa času na ulici pomôže naplniť krvný obeh kyslíkom, čo posilní steny ciev;
 • Potravinová kultúra s maximálnym množstvom čerstvej zeleniny a ovocia;
 • Monitorujte doplňovanie vitamínov v tele;
 • Pravidelne používajte masáž alebo samo-masáž nohy;
 • Topánky musia byť čo najstabilnejšie;
 • Pre kŕčové žily nosiť kompresné pančuchy;
 • Je to veľa pohybu, ktoré neumožňuje stagnáciu žilovej aj arteriálnej krvi;
 • Vyhnite sa látkam a produktom, ktoré vyvolávajú alergie.
 • Pozorované u lekára na profylaktické účely 2 krát ročne.

Ak chcete maximálne vytvrdnúť kožu a kapiláry pod nimi, je potrebné používať kontrastnú sprchu každý deň, najmä pre dolné končatiny. Väčšina modrín trpí nohami, tak u dieťaťa, ako aj u dospelých.

Najlepší čas na kontrastnú sprchu sú hodiny pred spaním. Nohy odpočívajú čo najviac, únava sa odstráni z dolných končatín.

záver

A nezabudnite, že nie každá modrina môže byť liečená samostatne. Ak dieťa spadne z bicykla alebo dospelý narazí na roh stola, je to jasná príčina vzniku hematómov a je jasné, ako s ním zaobchádzať.

Ak však nedošlo k žiadnemu mechanickému poškodeniu kože, ale z času na čas sa objavia modriny, najmä veľké, potom je nevyhnutná naliehavá potreba navštíviť hematológa alebo flebologa, aby sa po diagnostickej štúdii zistila pôvodná príčina vzniku modrín.

Lekár predpíše liečbu, ktorá liečí hlavnú príčinu hematómu, a nie samotnú modrinu, ako pri mechanickom poškodení kože.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Čo ak plavidlo v oku praskne?

Nádoba v oku môže prasknúť pri vystavení rôznym faktorom. To zahŕňa mŕtvicu a v dôsledku toho zranenie očí, fyzickú námahu, infekcie, ako aj závažnejšie príčiny.Osoba, ktorá sa pozerá na seba v zrkadle, vidí, že zobudil jeden z jeho očí.

Fytálna choroidná plexusová cysta: diagnostika a účinky

Po podaní ultrazvuku sa tehotné ženy niekedy veľmi bojí, keď dostanú stanovisko lekára, v ktorom sa uvádza, že v plodoch sa nachádza cysta choroidálneho plexu mozgu.

Dilatovaná vena cava

Podradná vena cava sa chápe ako široká nádoba, ktorá sa tvorí, keď sa pravá a ľavá iliaca žila spoja na úrovni 4-5 stavcov v bedrovej oblasti. Veľkosť priemeru dolnej dutej žily je približne 20-30 mm.

Utesnenie aortálnej steny a aortálnej chlopne

Aorta je najväčšia nádoba v ľudskom tele, prostredníctvom ktorej sa cez menšie tepny distribuuje krv obohatená kyslíkom. Je priamo spojená s ľavou komorou srdca a tok arteriálnej krvi do nej je riadený prácou svalovej chlopne.

Patológie kardiovaskulárneho systému: typy, príznaky a terapia

V súčasnosti sú ochorenia kardiovaskulárneho systému veľmi častým problémom medzi ľuďmi všetkých vekových kategórií. Treba poznamenať, že úmrtnosť na tieto ochorenia sa každý rok zvyšuje.

Čo je leukorázou mozgu

Leukôrória nie je nezávislé ochorenie, ale je jedným z hlavných diagnostických príznakov mnohých patologických zmien v subkortikálnej štruktúre mozgu.Môže to byť symptóm CNS atrofických a iných ochorení: