Akékoľvek narušenie organizmu môže viesť k negatívnym následkom a zhoršeniu zdravia. Veľkú úlohu zohráva tekuté spojivové tkanivo - krv. Mnoho procesov v tele závisí od jej chemického zloženia. Preto je potrebné poznať príčiny krvných zrazenín, aby ste sa vyhli tomuto syndrómu.

Spôsobuje krvné zrazeniny

Príčinou krvných zrazenín môžu byť rôzne patologické procesy.

Krv vykonáva transportnú funkciu v tele a prenáša kyslík, vitamíny a minerály do orgánov a systémov. Keď sa konzistencia stáva silnejšou ako normálne, komplikuje jej pohyb cez cievy, v dôsledku čoho vznikajú zdravotné problémy.

Existuje mnoho dôvodov na vznik krvných zrazenín. Niektoré závisia od funkčnosti vnútorných orgánov, iné od výživy a životného štýlu.

Zvážte najčastejšie príčiny, ktoré ovplyvňujú krvnú hustotu:

 • jesť tučné jedlá. s nadmerným množstvom tuku, metabolizmus nemôže nastať úplne. Výsledkom je, že cholesterol zostáva na stenách krvných ciev a vytvára tzv. Cholesterolové plaky, ktoré upchávajú krvné cievy. Toto ochorenie sa nazýva ateroskleróza a je jednou z bežných príčin zmien krvnej konzistencie.
 • nadmernej spotreby cukru a sladkých potravín
 • porucha funkcie sleziny
 • nedostatok vitamínu C a zinku
 • pravidelné cvičenie
 • problémy s prácou dýchacieho systému
 • rôznych ochorení obličiek, v dôsledku ktorých je ich funkčnosť znížená. To vedie k zmene plazmy a v dôsledku toho k zrážaniu krvi.
 • používanie "ťažkých" potravín a znečistenej vody (z vodovodu). Príliš veľa energie sa spotrebuje na čistenie tela, čo vedie k nedostatku enzýmov, ktoré ovplyvňujú štruktúru plazmy.

Krv sa zahusťuje v dôsledku koagulácie červených krviniek. Vyskytuje sa vtedy, keď je nedostatok kyslíka (hladovanie krvi v kyslíku). A môže sa vyskytnúť v dôsledku skutočného nedostatku kyslíka v dôsledku toho, že žije v znečistených oblastiach alebo v prípade poruchy dýchacieho traktu.

Znaky

Bolesť hlavy, hypertenzia, únava a arytmia sú znaky silnej krvi.

Krvné zrazeniny môžu byť nezávisle podozrivé, počnúc nasledujúcimi príznakmi:

 • všeobecné nevoľnosť, pretrvávajúce bolesti hlavy
 • ospalosť, únavový syndróm po spánku
 • dočasné závraty, tmavnutie očí
 • kvôli nedostatku vzduchu mdloby
 • bolesť svalov
 • citlivosť na chlad (neustále chladné chodidlá a ruky)
 • narušenie srdcového tepu nahor alebo nadol
 • vysoký krvný tlak
 • podráždenosť, konštantný stres
 • brnenie v srdci a častá dýchavičnosť aj pri miernej chôdzi
 • pomalé krvácanie s ranami a poraneniami
 • prerušenie gastrointestinálneho traktu, nadúvanie a koliku, problémy so stoličkou
 • potratov u žien

Keď sa objavia tieto príznaky, musíte kontaktovať lekársku inštitúciu a podstúpiť výskum. Lekár bude schopný stanoviť diagnózu a predpísať lieky na zmierňovanie krvných ochorení, aby normalizoval celkové zdravie.

Aké je nebezpečenstvo hrubšej krvi?

Hore sa hovorilo, že krv vykonáva transportnú funkciu. Z tohto dôvodu sa záver samozrejme nazdáva, aké je nebezpečenstvo hrubšej krvi. s súdržnosťou červených krviniek, krv je nedostatočne nasýtená kyslíkom a zle odstraňuje oxid uhličitý z tela. Toto sa stáva hlavným dôvodom narušenia mnohých orgánov.

Hrubá krv môže vyvolať infarkt myokardu

V prípade nedostatku kyslíka koža začne modrá, srdcový tep je narušený a tlak stúpa. Kvôli tejto nedostatočnosti musí telo utrácať veľa síl a energie na vykonávanie svojich funkcií, kvôli čomu dochádza k nevoľnosti a neustálemu pocitu únavy.

Vzhľadom na dlhý pobyt krvi v zahustenom stave sa vyvinú srdcové choroby, ktoré môžu spôsobiť infarkt myokardu. Okrem toho sa často tvoria krvné zrazeniny, blokujú krvné cievy a narúšajú krvný obeh. Z tohto dôvodu existujú ďalšie problémy spojené s výskytom krvnej zrazeniny.

Okrem porušovania orgánov existujú tromboflebitída, kŕčové žily a ďalšie problémy.

Ak začneme prijímať opatrenia včas, potom sa vyhneme všetkým vyššie opísaným problémom. Ak na druhej strane včas nehľadáte lekársku starostlivosť, budete musieť nielen zriediť krv, ale aj obnoviť poškodené orgány. Ak sa problém ignoruje, situácia sa môže zhoršiť.

Je dôležité poznamenať, že SPV (zvýšený viskózny syndróm) nie je choroba, ale predispozícia k chorobám inej povahy. Podľa štatistík sa krv u mužov a starších ľudí zvyčajne zahusťuje. Ženy a dospievajúci sú menej pravdepodobné, že trpia nedostatkom kyslíka a problémami spôsobenými PWV.

Viac informácií o príčinách zhrubnutia krvi nájdete vo videu:

Diagnostické metódy

Na diagnostiku zvýšenej viskozity sa môže použiť iba laboratórna metóda. V tomto prípade vykonajte nasledujúce testy:

 1. hematokrit a kompletný krvný obraz. Táto analýza určuje hladinu hemoglobínu, rýchlosť sedimentácie erytrocytov a porovnáva všetky ukazovatele navzájom.
 2. koagulogram preukazuje zrážanie krvi, vaskulárnu integritu a trvanie krvácania
 3. APTTV určuje hladinu antikoagulancií a inhibítorov v krvi.

Okrem zhrubňujúceho syndrómu môže analýza dokázať klinický obraz ako celok a lekár bude môcť predpísať individuálnu liečbu. Nezávisle nie je možné diagnostikovať hrubú krv, a užívanie liekov na základe symptómov je prísne zakázané.

Liečba

Heparín je najúčinnejší prostriedok na riedenie krvi!

Spôsob liečenia príznaku zvýšenej viskozity je zriedenie krvi a obnovenie tela. za týmto účelom existuje niekoľko spôsobov liečby - lekárska, ľudová a hirudoterapia. Posledná je leeching. Môže sa vykonávať ako doma, tak aj v stacionárnych podmienkach (hoci mnohé kliniky už takú prax nevykonávajú kvôli výskytu syntetických antikoagulancií).

Táto metóda je účinná v tom, že pri pokožke pokožky uvoľňuje pijavica sliny, ktoré obsahujú hirudin - antikoagulant, ktorý zničí enzým trombín, čím zriedi krv. Od sedemdesiatych rokov 20. storočia je tento spôsob liečby veľmi populárny po celom svete, kým nebol umelo odstránený.

Ak lekár diagnostikuje zvýšenú viskozitu krvi, potom predpisuje komplexnú liečbu vrátane nasledovných liekov:

 • protidoštičkové činidlá - Magnekard, Aspirín, Cardiomagnyl, Cardiopyrin
 • antikoagulanciá - warfarín, heparín

Lieky na riedenie krvi sa vyberajú pre každého pacienta individuálne. Jednotlivé charakteristiky, história, výsledky testov - všetky tieto faktory ovplyvňujú priebeh liečby.

Okrem toho je veľmi dôležité odstrániť príčinu, pri ktorej došlo k zrážaniu krvi.

A čo je najdôležitejšie, je nasledovať diétu. Správna výživa je zárukou zdravia. Úprava režimu a stravy môže vyriešiť mnohé zdravotné problémy. Je potrebné odmietnuť mastné a vyprážané potraviny, príliš sladké a slané, kyslé a korenené. Nejedzte potraviny s vysokým obsahom cholesterolu. Patria sem krevety, kurací vajcia, bravčové mäso atď.

Ľudová medicína

Zmes medu a cesnaku pomôže normalizovať hustotu krvi!

Okrem liečby drogou sa ľudová medicína účinne etablovala. Je však dôležité mať na pamäti, že nie je možné začať liečbu sami Po prvé, je potrebné diagnostikovať v nemocnici a potom, v závislosti od výsledku, začať liečbu.

Metódy tradičnej medicíny nemôžu byť hlavným liečebným postupom, ale môžu dopĺňať účinok liekov.

Na riedenie krvi sa používajú tieto prostriedky:

 • odvar z kvetov konských gaštanov
 • tinktúra muškátového orecha
 • žihľava
 • cesnak a med
 • odvar z lúk a valeriánov

Súbežne s riedením krvi sa odporúča užívať lieky a látky, ktoré posilňujú steny ciev:

 • Výťažok z plantejnovej pokožky sa osvedčil ako najlepší prostriedok na tónovanie krvných ciev.
 • Jablkový jablkový oct sa musí užívať denne, aby sa obnovila činnosť srdcového svalu. Tento nástroj má tiež preventívne opatrenia proti mnohým chorobám, vrátane infarktu myokardu. Pohár vody je dosť 2 čajové lyžičky jablčného octu. Odporúča sa piť na prázdny žalúdok.

Zázvor sa odporúča pridávať do čaju alebo pripraviť samostatný zázvorový odvar alebo tinktúru. Dokonale zriedi krv, zvyšuje ochranné funkcie tela.

Vývary liečivých rastlín majú priaznivý účinok na telo vo všeobecnosti. Môžete denne vypiť pohár vývaru z lieku Hypericum, valerián, ďatelina alebo harmanček.

Všimol si si chybu? Vyberte ho a stlačte klávesy Ctrl + Enter, aby ste nám to povedali.

Silná krv: príčiny, symptómy

Krv je skutočná "rieka života" v ľudskom tele a prakticky všetky procesy, ktoré sa vyskytujú v tele, závisia od jej normálneho zloženia. Hlavným problémom vyplývajúcim z porušenia zloženia tohto tekutého média v tele je krvné zrazeniny, čo vedie k práci mnohých orgánov a systémov v núdzovom režime. Najzávažnejšie následky v takýchto prípadoch sú infarkty a mŕtvica v dôsledku zvýšenej trombózy.

Málo o základných funkciách krvi

Všetky úlohy, ktoré telo podáva pred krvou, sa vykonávajú vďaka koordinovanej práci jeho zložiek:

 • plazma - tekutá nelunárna krv;
 • erytrocyty, krvné doštičky, leukocyty reprezentované rôznymi prvkami - bunková hmotnosť (alebo suspendované krvné bunky);
 • iónov rôznych mikro- a makro-elementov, enzýmov, hormónov a ďalších látok vstupujúcich do krvi.

Všetky vyššie uvedené komponenty vykonávajú nasledujúce funkcie:

 • prepravu látok potrebných na životne dôležitú činnosť (hormóny, enzýmy, živiny a "palivové" prvky) a odstraňovanie "odpadových" materiálov, ktoré sa nahromadili v krvi (oxid uhličitý atď.);
 • regulovať tok vody a elektrolytov v tkanive;
 • poskytnúť imunitný systém, keď sa vstrekuje do krvi patogénnych objektov (mikroorganizmy, ich vlastné mutované bunky).

Taký parameter, ako je hustota krvi, je určený rovnováhou medzi časťou tekutiny (plazmy) a bunkovou (tvorenými prvkami) krvi. Táto vlastnosť umožňuje preniknúť do najmenších kalibrovacích nádob a kapilár. Tým sa zabezpečí nevyhnutné dodávanie krvi do všetkých tkanív tela.

Anémia (alebo anémia) sprevádza zníženie počtu krviniek, ktoré sa týkajú červených krviniek. Práve tieto červené bunky prenášajú kyslík a v rozpore s ich produkciou sa rozvíja hypoxia tkanív všetkých telesných systémov.

Syndróm zvýšil hustotu krvi

Zahustenie (alebo hyperviskozita krvi) zhoršuje reologické vlastnosti tejto časti tela. To znamená, že krv sa začne pohybovať pomalšie (tok) cez krvné cievy. Takéto porušenia môžu spôsobiť takéto parametre:

 1. Spoločné zvýšenie hustoty a plazmy a krvi.
 2. Zvýšený hematokrit v dôsledku porušenia pomeru vytvorených prvkov k objemu krvi ako celku. Za normálnych okolností je hematokrit 4: 6 (časť 4, 6 - plazma). U mužov je tento údaj vždy mierne vyšší.
 3. Zvýšená hladina hemoglobínu.
 4. Znižuje elasticitu a schopnosť deformovať erytrocyty.
 5. Zvýšenie hladiny takéhoto proteínu zodpovedného za zrážanie krvi ako fibrinogénu.
 6. Zvýšená adhézia erytrocytov (alebo agregácia).
 7. Zvýšené hladiny paraproteínov, patologické proteíny vylučované do krvi pri chorobách, ako je myelóm.

Indikátory krvnej hustoty sa merajú pomocou viskozimetra, ktorý porovnáva rýchlosť pohybu tohto média vo vzťahu k rovnakému indikátoru destilovanej vody. Merania sa vykonávajú za rovnakých podmienok (t.j. s rovnakým objemom a teplotou). Bežne je prietok krvi 4-5 krát pomalší ako voda a viskozita krvi je 1 050 - 1 064 g / ml.

Krvné zrazeniny spôsobené nasledujúcimi faktormi:

 • fermentopatie - podmienky, ktoré vedú k neúplnému rozdeleniu potravy, kontaminácii krvi oxidovanými látkami, ktoré vyvolávajú jej acidifikáciu;
 • abnormality vo fungovaní pečene, ktoré sú vyvolané nedostatočnou zásobou vitamínov, minerálov, poklesom hladiny enzýmov a hormónov, konzumáciou veľkého množstva slaného, ​​sladkého, údeného, ​​mäsového a konzervovaného jedla;
 • nerovnováha medzi bunkovou hmotou krvi a plazmy v hematopoetických tkanivových nádoroch (napríklad leukémia);
 • dehydratácia - strata kvapalnej časti plazmy nadmerným zaťažením, teplotnými účinkami, užívaním diuretík, hnačkou, vracaním a slabou absorpciou vody.

Akými známkami môžeme pochopiť, že krv je silná?

Keď je krv zahustená, prejavujú sa nasledujúce zmeny v zdraví:

 • bolesti hlavy s kňučaním;
 • závrat so stratou koordinácie motorov;
 • svalová slabosť;
 • znížená tolerancia voči stresu;
 • hučanie v ušiach;
 • mdloby;
 • suchá koža;
 • parestézie v nohách a ramenách: plazenie, brnenie, pálenie, necitlivosť;
 • Modernosť (cyanóza) slizníc úst, očí a oblastí kože;
 • precitlivenosť na nízke teploty;
 • ospalosť;
 • časté zívnutie;
 • ťažkosti a bolesti v nohách;
 • úzkosť;
 • depresívny stav;
 • poruchy spánku;
 • roztržitosť;
 • pomalé krvácanie po rozštiepení;
 • zápcha a plynatosť (niekedy).

S hrubou krvou u žien existuje tendencia k opakovaným spontánnym potratom. Navyše zvýšené hladiny hemoglobínu sú často zistené počas krvných testov. U pacientov s hyperviskóznym krvným syndrómom je často zistený jeden z nasledujúcich syndrómov:

Prečo dochádza k zrážaniu krvi?

Hyperviscozita krvi môže byť spôsobená dedičnými alebo genetickými dôvodmi:

 • v anamnéze predispozície na tvorbu krvných zrazenín;
 • história odhalila prípady neprimeraných potratov.

Nadmerné zahustenie krvi môže byť spôsobené nielen dedičnými príčinami, ale aj vonkajšími alebo vnútornými faktormi:

 1. Starnutie. Vo všetkých ľuďoch, s vekom, krv stáva hustší a nádoby sú tuhšie a kalcinované.
 2. Fajčenia. Látky obsiahnuté v tabakovom dyme zahustia krv a zvyšujú riziko vzniku krvných zrazenín.
 3. Nadváhou. Metabolické poruchy obezity vedú k aterosklerotickým zmenám v krvných cievach a krvnom zložení. V dôsledku toho sa stáva viac viskóznym.
 4. Zneužívanie alkoholu. Alkohol nielen urýchľuje odobranie tekutiny z tela, ale tiež zahusťuje krv.
 5. Dehydratácia. Pri nedostatku vody sa nádoby začínajú zužovať a tento moment spomaľuje tok krvi, čo vedie k jej zahusteniu.
 6. Dlhé oddychové postele. Podmienky po dlhých operáciách, ochorení alebo zranenia môžu byť dôvodom na vymenovanie dlhého odpočinku lôžka, ktorý narušuje tok krvi v orgánoch a oblastiach tela. Stagnácia krvného obehu vedie k zahusteniu krvi.
 7. Tehotenstvo. Rast maternice ako dospelý plod spôsobuje kontrakcie žíl v žilách a vedie k stagnácii krvi, čo môže viesť k tvorbe krvných zrazenín.
 8. Používanie antikoncepčných prostriedkov alebo liekov na báze hormónov. Takýto účinok na krv často vedie k zvýšenému riziku trombózy a vyžaduje povinné monitorovanie koagulačného systému počas podávania lieku.
 9. Muži po 45. Také zmeny súvisiace s vekom vedú k zvýšeniu tvorby krvných doštičiek, ktoré môžu tvoriť tromby.
 10. Hypodynamia (dlhé sedenie v aute, v kancelárii, na inom pracovisku, v lietadle atď.). Tento problém je akútny pre mestá a staršie osoby, a dôvody pre tvorbu krvných zrazenín a krvných zrazenín sú rovnaké ako pri dlhšom odpočinku posteli.
 11. Ťažké kovy, žiarenie, niektoré toxické zlúčeniny. Ortuť obsiahnutá v dravých morských rybách alebo starých zubných protéz a iné faktory môžu vyvolať krvné zrazeniny.
 12. Stresujúce situácie. Uvoľňovanie stresových hormónov vedie k zúženiu krvných ciev, spomaľuje krvný obeh a zhrubnutie krvi.
 13. Mikroorganizmy: huby, vírusy, baktérie a parazity. Infekčné a parazitárne ochorenia sú sprevádzané množstvom zmien (horúčka, otravy tela toxickými odpadovými produktmi), ktoré vedú k zahusteniu krvi. Stupeň takejto hyper-viskozity krvi závisí od povahy a vplyvu infekčného alebo parazitárneho činidla.
 14. Vysoký cholesterol v krvi. Takýto faktor môže byť vyvolaný nedostatočným príjmom Omega 3 alebo nesprávnou prípravou jeho denného menu.
 15. Transplantácia orgánov a implantácia rôznych zariadení (ventily, žilové katétre, dialýza, atď.), Chirurgické zákroky na krvných cievach alebo ich poranenia. Vplyv na steny krvných ciev alebo srdca vedie k vzniku rôznych nepravidelností. Výsledkom je zvýšenie rizika vzniku zvýšených krvných zrazenín.
 16. Teplotné účinky: popáleniny a hypotermia. Takéto faktory vedú k rôznym následkom - dehydratácii, stresovým reakciám na bolesť, poruchám vo fungovaní krvotvorných orgánov, ktoré spôsobujú zhrubnutie krvi.
 17. Zápalové procesy. Akýkoľvek chronický zápal spôsobuje zvýšenie hladín leukocytov, proteínov, fibrinogénu a cholesterolu. V dôsledku toho sa krv stáva viac viskóznou. Olovo na takéto zmeny môžu byť rôzne ochorenia a stavov: ochorenie z potravín, cirhóza, hepatitída, pankreatitída, hypoxia, srdcové zlyhanie, infarkt myokardu, diabetes, fibrilácia predsiení, adrenálna dysfunkcia, leukémie, ischemická mŕtvica a mnoho ďalších.
 18. Prijatie diuretického, nesteroidného protizápalového liečiva a liekov na báze estrogénu a fytoestrogénu vedie k zahusteniu krvi kvôli rôznym vplyvom liekov na krv a krvotvorné orgány.

Ktorý lekár sa má kontaktovať

Keď časté závrat, bolesť v mojej hlave bolestí, suchá koža a iné príznaky krvných zrazenín je potrebné vidieť lekára, ktorý vám predpíše potrebné skúšky, ktoré odrážajú stav jej členov - a celkový počet zrážanie plnej krvi. Ak chcete zistiť dôvody týchto odchýlok môžu vyžadovať konzultácie s ďalšími odborníkmi:. Endokrinológ, hepatológia, atď Po identifikácii príčin krvných zrazenín po liečbe základného ochorenia alebo elimináciu zmeny spôsobia vo svojom výkone.

Je to krv, ktorá je hlavným zdrojom živín pre naše telo. Zavádza ich do tkanív a odstraňuje škodlivé zložky, ktoré sa hromadia po ukončení fyziologických procesov. Jeho zloženie a vplyv na reologické vlastnosti môžu byť rôzne vonkajšie a vnútorné faktory, ktorých dopad by mal byť zastavený.

Ak chcete objasniť indikátory hustoty krvi, mali by pravidelne prechádzať krvný obraz. Frekvencia takýchto monitorovacích štúdií vykonávaných na profylaktické účely je určená vekom a prítomnosťou sprievodných ochorení.

Informačné video o zložení a funkciách krvi:

Hrubá krv: príčiny a liečba

Každý vie, že prevencia patologických stavov kardiovaskulárneho systému môže zabrániť mnohým nebezpečným ochoreniam, ale na taký dôležitý bod, ako ukazovatele viskozity krvi, venuje malú pozornosť. Ale napokon absolútne všetky procesy, ktoré sa vyskytujú v bunkách a orgánoch nášho tela, závisia od stavu tohto životného prostredia. Jeho hlavnou funkciou je prepravovať dýchacie plyny, hormóny, živiny a mnoho ďalších látok. Keď vlastnosti krvi, ktoré spočívajú v jeho zahustení, okyslení alebo zvyšovaní hladiny cukru a cholesterolu, sa zmenila funkcia prenosu, je výrazne narušená a redox procesy v srdci, cievach, mozgu, pečeni a iných orgánoch sú abnormálne.

Z tohto dôvodu by preventívne opatrenia na prevenciu chorôb srdca a krvných ciev nevyhnutne mali zahŕňať pravidelné monitorovanie ukazovateľov viskozity krvi. V tomto článku vám predstavíme príčiny hrubšej krvi (zvýšený syndróm viskozity krvi alebo syndróm hyperviskózy), príznaky, komplikácie, metódy diagnostiky a liečby. Tieto vedomosti vám pomôžu predchádzať nielen mnohým ochoreniam kardiovaskulárneho systému, ale aj ich nebezpečným komplikáciám.

Čo je hrubá krv?

Krv pozostáva z plazmy (kvapalnej časti) a jednotných prvkov (krviniek), ktoré určujú jej hustotu. Hematokrit (počet hematokritu) je určený pomerom medzi týmito dvoma krvnými médiami. Viskozita krvi sa zvyšuje so zvyšujúcou sa hladinou protrombínu a fibrinogénu, ale môže sa tiež spustiť zvýšením hladiny červených krviniek a iných krvných buniek, hemoglobínu, glukózy a cholesterolu. To znamená, že s hustou krvou sa hematokrit stáva vyšším.

Táto zmena krvného obrazu sa nazýva syndróm zvýšenej viskozity krvi alebo syndróm hyperviskózy. Jednotné ukazovatele vyššie uvedených parametrov neexistujú, pretože sa menia s vekom.

Zvýšenie viskozity krvi vedie k tomu, že niektoré krvné bunky nemôžu plne vykonávať svoje funkcie a niektoré orgány už nedostávajú látky, ktoré potrebujú, a nemôžu zbaviť rozkladných produktov. Navyše hustá krv je tlačená horšie cez cievy, náchylné na tvorbu krvných zrazenín, a srdce musí vynaložiť veľké úsilie na pumpovanie. Výsledkom je, že sa vyčerpáva rýchlejšie a človek rozvinie svoje patológie.

Je možné odhaliť zvýšenú krvnú hustotu pomocou všeobecného krvného testu, ktorý ukáže zvýšenie hematokritu spôsobené nárastom hladiny tvoriacich prvkov a hemoglobínu. Tento výsledok analýzy určite upozorní lekára a prijme potrebné opatrenia na identifikáciu príčiny a liečby syndrómu zvýšenej viskozity krvi. Takéto včasné opatrenia môžu zabrániť rozvoju celého radu chorôb.

Prečo sa krv stáva silnou?

Viskozita ľudskej krvi je regulovaná viacerými faktormi. Najčastejšie predisponujúce faktory rozvoja syndrómu zvýšenej viskozity krvi sú:

 • zvýšené zrážanie krvi;
 • zvýšenie počtu červených krviniek;
 • zvýšenie počtu trombocytov;
 • zvýšené hladiny hemoglobínu;
 • dehydratácia;
 • slabá absorpcia vody v hrubom čreve;
 • masívna strata krvi;
 • okyslenie tela;
 • hyperfunkcia sleziny;
 • nedostatok enzýmov;
 • nedostatok vitamínov a minerálov, ktoré sa podieľajú na syntéze hormónov a enzýmov;
 • expozícia;
 • veľké množstvo spotrebovaného cukru a uhľohydrátov.

Zvyčajne je zvýšená viskozita krvi spôsobená jedným z vyššie uvedených porušení, avšak v niektorých prípadoch sa zloženie krvi mení pod vplyvom celého súboru faktorov.

Príčiny takýchto porúch sú nasledujúce ochorenia a patológie:

 • choroby a choroby spojené s potravinami sprevádzané hnačkou a vracaním;
 • hypoxia;
 • niektoré formy leukémie;
 • antifosfolipidový syndróm;
 • polycythemia;
 • cukru a diabetes insipidus;
 • choroby sprevádzané zvýšenou hladinou proteínov v krvi (Waldenstromská makroglobulinémia atď.);
 • myelóm, AL amyloidóza a iné monoklonály
  gamapatia;
 • trombofília;
 • adrenálna nedostatočnosť;
 • hepatitída;
 • cirhóza pečene;
 • zápal pankreasu;
 • kŕčové žily;
 • tepelné popáleniny;
 • tehotenstvo.

príznaky

Symptómy syndrómu zvýšenej viskozity krvi vo veľkej miere závisia od klinických prejavov ochorenia, ktorým bola spôsobená. Niekedy sú dočasné a vymiznú nezávisle po odstránení dôvodov, ktoré ich vyvolali (napríklad dehydratácia alebo hypoxia).

Hlavné klinické príznaky hrubé krvi sú takéto príznaky:

 • sucho v ústach;
 • únava;
 • častá ospalosť;
 • roztržitosť;
 • vážna slabosť;
 • depresívny stav;
 • arteriálna hypertenzia;
 • bolesti hlavy;
 • ťažkosť v nohách;
 • neustále chladné nohy a ruky;
 • necitlivosť a brnenie v oblastiach so zhoršenou mikrocirkuláciou v krvi;
 • uzliny na žilách.

V niektorých prípadoch je syndróm zvýšenej viskozity krvi skrytý (bez symptómov) a je zistený až po vyhodnotení výsledkov krvného testu.

komplikácie

Zvýšený syndróm viskozity krvi nie je choroba, ale v prítomnosti vážnych patológií môže spôsobiť ťažké a strašné komplikácie. Často krv sa zhoršuje u starších ľudí, ale v posledných rokoch sa tento syndróm čoraz častejšie objavuje u mladých ľudí stredného veku. Podľa štatistík je hrubá krv bežnejšia u mužov.

Najnebezpečnejšími dôsledkami syndrómu zvýšenej viskozity krvi je tendencia k trombóze a trombóze. Nádory malého kalibru sú zvyčajne trombované, ale existuje zvýšené riziko, že krvná zrazenina zablokuje koronárnu artériu alebo mozgovú cievu. Takáto trombóza spôsobuje akútnu tkanivovú nekrózu postihnutého orgánu a pacient vyvíja infarkt myokardu alebo ischemickú mozgovú príhodu.

Ďalšími dôsledkami hrubého krvácania môžu byť také ochorenia a patologické stavy:

Stupeň rizika komplikácií syndrómu zvýšenej viskozity krvi závisí vo veľkej miere od základnej príčiny jeho vývoja. Preto je hlavným cieľom liečby tohto stavu a prevencie jeho komplikácií odstránenie základnej choroby.

diagnostika

Na identifikáciu syndrómu zvýšenej viskozity krvi sa priraďujú nasledujúce laboratórne testy:

 1. Kompletný krvný obraz a hematokrit. Umožňuje nastaviť počet krviniek, hladinu hemoglobínu a ich pomer k celkovému objemu krvi.
 2. Koagulácie. Poskytuje predstavu o stave hemostatického systému, krvnej zrážanlivosti, trvaní krvácania a integrity krvných ciev.
 3. APTT. Umožňuje vyhodnotiť účinnosť vnútornej a všeobecnej cesty koagulácie. Cieľom je určiť úroveň faktorov, inhibítorov a antikoagulancií krvnej plazmy.

Liečba liečiv

Hlavný cieľ liečenia syndrómu zvýšenej viskozity krvi je zameraný na liečbu základnej choroby, ktorá bola príčinou krvnej hustoty. V komplexnej schéme liečebnej liečby sa používajú protidoštičkové látky:

 • aspirín;
 • Kardiopirin;
 • cardiomagnil;
 • Thromboth ACC;
 • Magnekard a ďalšie.

Pri zvýšenej zrážanlivosti krvi môžu byť antikoagulanciá zahrnuté do komplexu liečebnej liečby:

Prípravky na riedenie krvi sa vyberajú individuálne pre každého pacienta a až po vylúčení kontraindikácií pre jeho použitie. Napríklad u myelómu, Waldenstromovej makroglobulinémie a iných monoklonálnych gamopatií sú antikoagulanciá absolútne kontraindikované.

Pri syndróme zvýšenej viskozity krvi, ktorá je sprevádzaná tendenciou krvácania, sú vymenovaní:

 • plazmová výmena;
 • transfúzia krvných doštičiek;
 • symptomatickej liečby.

diéta

Hustotu krvi je možné upraviť dodržiavaním určitých pravidiel výživy. Vedci zistili, že krv sa stáva silnejšou, ak je do dennej stravy zahrnuté nedostatočné množstvo aminokyselín, bielkovín a nenasýtených mastných kyselín. Preto by mali byť do stravy osoby s hrubou krvou zaradené nasledujúce potraviny:

 • chudé mäso;
 • morské ryby;
 • vajec;
 • morská kel;
 • mliečne výrobky;
 • olivový olej;
 • ľanový olej.

Výrobky na zriedenie krvi môžu pomôcť pri korekcii zloženia krvi:

 • zázvor;
 • škorica;
 • zeler;
 • artičoky;
 • cesnak;
 • cibule;
 • repa;
 • uhorky;
 • paradajky;
 • slnečnicové semená;
 • kešu;
 • mandle;
 • tmavá čokoláda;
 • kakaa;
 • tmavé hrozno;
 • červené a biele kvety;
 • cherry;
 • jahody;
 • citrusové plody;
 • Na obr;
 • broskýň;
 • jablká a iné

So zvýšenou viskozitou krvi musí pacient sledovať rovnováhu vitamínov. Toto odporúčanie sa vzťahuje na výrobky, ktoré obsahujú veľké množstvo vitamínu C a K. Ich nadbytok prispieva k zvýšeniu viskozity krvi, a preto ich príjem by mal byť v súlade s denným príjmom. Tiež negatívny vplyv na zloženie krvi v dôsledku nedostatku vitamínu E, a preto stravné doplnky alebo potraviny, ktoré sú bohaté na tokoferoly a tokotrienoly (brokolica, zelená listová zelenina, strukoviny, maslo, mandle atď.).

Z vyššie opísaných produktov môžete vytvoriť rôzne menu. Každá osoba, ktorá čelí problému s hustou krvou, bude schopná zahrnúť do stravy chutné a zdravé jedlá.

Existuje zoznam produktov, ktoré prispievajú k zvýšeniu viskozity krvi. Patria medzi ne:

 • soľ;
 • tučné mäso;
 • tuk;
 • maslo;
 • krém;
 • pohánka;
 • fazuľa;
 • absolvent;
 • obličiek;
 • pečene;
 • mozog;
 • červená paprika;
 • reďkev;
 • žerucha;
 • kvaka;
 • červená kapusta;
 • reďkev;
 • fialové bobule;
 • banány;
 • mango;
 • vlašské orechy;
 • ľahké hrozno;
 • granáty;
 • bazalka;
 • kôpor;
 • petržlen;
 • biely chlieb.

Tieto výrobky nemožno úplne vylúčiť z stravy, ale jednoducho obmedziť ich spotrebu.

Režim pitnej vody

Veľa sa vie o nebezpečenstve dehydratácie. Nedostatok vody ovplyvňuje nielen prácu orgánov a systémov, ale aj viskozitu krvi. Je to dehydratácia, ktorá často spôsobuje vznik syndrómu zvýšenej viskozity krvi. Aby sa tomu zabránilo, odporúča sa piť denne nie menej ako 30 ml čistej vody na 1 kg hmotnosti. Ak z nejakého dôvodu osoba nepije obyčajnú vodu, ale nahradí ju čajom, džúsmi alebo kompótmi, objem spotrebovanej kvapaliny by mal byť vyšší.

Škodlivé návyky a drogy

Fajčenie a konzumácia alkoholu prispieva k výraznému zahusteniu krvi. Preto sa odporúča, aby sa ľudia s hrubou krvou vzdal týchto zlých návykov. Ak sa človek nedokáže vyrovnať s týmito závislosťami, potom sa odporúča použiť jeden z metód liečby závislostí od nikotínu alebo alkoholizmu.

Negatívne ovplyvňuje zloženie krvi a dlhodobé užívanie určitých liekov. Patria medzi ne:

 • diuretiká;
 • hormonálne lieky;
 • perorálne kontraceptíva;
 • Viagra.

Ak sa zistia krvné zrazeniny, odporúča sa s lekárom prediskutovať možnosť ich ďalšieho použitia.

Hirudotherapy

Hirudoterapia je jedným z účinných spôsobov krvácania. Zloženie pijavých slín, ktoré sa injekčne vpichujú do krvi, zahŕňa hirudín a ďalšie enzýmy, ktoré prispievajú k zriedeniu krvi a zabraňujú tvorbe krvných zrazenín. Táto metóda liečby môže byť predpísaná po vylúčení niektorých kontraindikácií:

 • trombocytopénia;
 • hemofílie;
 • ťažká hypotenzia;
 • kachexia;
 • závažné formy anémie;
 • zhubné nádory;
 • hemoragická diatéza;
 • tehotenstva;
 • cisársky rez pred 3 až 4 mesiacmi;
 • deti do 7 rokov;
 • individuálna neznášanlivosť.

Ľudové metódy

Syndróm hrubého krvného obehu sa dá liečiť použitím ľudových receptov založených na vlastnostiach liečivých rastlín. Pred použitím takýchto metód fytoterapie sa odporúča konzultovať so svojím lekárom a uistiť sa, že neexistujú žiadne kontraindikácie.

Na zriedenie hrubé krvi je možné použiť také populárne recepty:

 • tinktúra lúk (alebo lobaznika);
 • fytocentra rovnakých častí žltej ďateliny, kvetov lúčnych ďatelín, lúčnych listov, valeriánskych koreňov, citrónových balzamov, hustých listnatých plodov a plodov hlohu;
 • vŕbová kôra;
 • infúzia kvety konského gaštanu;
 • infúzia žihľavy;
 • tinktúra muškátového oriešku.

Silná krv má negatívny vplyv na stav kardiovaskulárnych a iných systémov tela. V niektorých prípadoch môže byť zvýšenie jeho viskozity eliminované nezávisle, ale častejšie takéto porušenie jeho stavu je spôsobené rôznymi chorobami a patológiami. Z tohto dôvodu by sa nikdy nemalo ignorovať identifikácia syndrómu zvýšenej viskozity krvi. Liečba základnej choroby, ktorá zapríčinila zahustenie krvi, a zahrnutie metód na zriedenie krvi do hlavného liečebného plánu vám pomôže zbaviť sa vývoja a progresie mnohých závažných komplikácií. Pamätajte na to a buďte zdraví!
Video verzia článku:

Príčiny a príznaky zhrubnutia krvi, produktov zriedenia krvi

Hrubá, viskózna krv je hlavným problémom pre ľudské zdravie. Často vysoká hladina krvnej hustoty spôsobuje srdcové záchvaty, zlé fungovanie obličiek, krvné zrazeniny na stenách krvných ciev av srdci a zlé zdravie.


Takmer všetky aktívne procesy, ktoré sa vyskytujú v ľudskom tele priamo závisia od normálneho fungovania krvi. Odchýlka od normy spôsobuje jeho zahustenie a skvapalnenie. A v prvom a druhom prípade to vedie k nežiaducim výsledkom.

Dôvodom pre vysokú viskozitu krvi je významná úroveň tlaku na cievy, ktoré "znižujú" krvné zrazeniny na svojich stenách. Sledovať svoje zdravie by malo byť neustále, takže keď nájdete prvé príznaky zhoršenia zdravia, je potrebné zistiť dôvod. V tomto článku vám podrobne vysvetlíme príčiny krvných zrazenín, ako aj to, čo treba urobiť, aby ste sa tomu vyhli a aké potraviny by mali byť zahrnuté vo vašej strave.

Spôsobuje krvné zrazeniny

Najbežnejšie príčiny sú:

 1. Dietné poruchy.
 2. Tvorba malígneho cholesterolu, ktorý poškodzuje steny krvných ciev.
 3. Jedenie potravín s vysokým obsahom škrobu, rovnako ako významné množstvo tučných jedál.
 4. Prerušenie pečene vedie k zmenám v plazme a vedie k viskozite krvi.

90% ľudskej krvi je voda. Použitie chlórovanej, znečistenej, vysoko sýtenej vody núti telo vynaložiť veľké množstvo energie a energie na jeho očistenie. Samozrejme, s vyššou rýchlosťou práce telo trpí nedostatkom enzýmov, ktoré ovplyvňujú rozpad tukov, sacharidov a bielkovín. To spôsobuje prijatie nedostatočne oxidovaných produktov do krvi. Takéto produkty spôsobujú narušenie krvi biochemických procesov, v dôsledku ktorých sa červené krvinky "zhromažďujú" a v dôsledku toho sa tvorí v krvi nedostatočné množstvo kyslíka. Stručne povedané, tkanivá a bunky tela sú zbavené kyslíka.

Krvné zrazeniny majú niekoľko dôvodov:

 1. Obezita.
 2. Nadmerné a neustále používanie cukru, ako aj iných výrobkov, ktoré obsahujú veľké množstvo ľahkých sacharidov a cukru.
 3. Porucha funkcie sleziny.
 4. Nízka spotreba vody s vysokou fyzickou námahou.
 5. Trvalé bydlisko v ekologicky znečistených regiónoch.
 6. Žijeme v regióne s horúcou klímou.
 7. Nedostatočné používanie soli alebo odmietnutie.
 8. Dlhodobá expozícia.
 9. Prerušenie alkalickej rovnováhy tela.
 10. Nedostatok vitamínov a minerálov v tele, predovšetkým zinok, vitamín C, selén.
 11. Nízka absorpcia spotrebovanej vody.
 12. Časté používanie mäsa, konzervovaných, údených, solené potraviny.

Symptómy krvných zrazenín

Prvým znakom zvýšenej krvnej hustoty je vysoká únava. Dokonca aj po dobrom odpočinku a zdravom, úplnom spánku sa človek stále cíti tak unavený, ako keby pracoval celý deň bez toho, aby pracoval rukami. Okrem toho hlavné príčiny krvných ochorení zahŕňajú zhoršenie alebo stratu pamäti, vysokú ospalosť, náhle a neustále bolesti hlavy.

Okrem uvedených príznakov je potrebné dbať aj na zhoršenie nálady. Ak má človek depresívnu náladu, chronickú únavu, neprimerané výskyty agresie, depresiu, mali by ste okamžite konzultovať špecialistu, podstúpiť vyšetrenie, darovať krv na analýzu - bioimpedancia.

Čo môže viesť k tomu?

Pri zvýšenej hustote krvi dochádza v kapilárnom lôžku k zmenám jeho prúdu. Kvôli tomu je krv zle nasýtený kyslíkom, zle odstránený alebo neodstránený oxid uhličitý. To spôsobuje zmenu farby kože, časté závraty a dysfunkciu mnohých orgánov. So zvýšenou krvnou hustotou v cievach sa výrazne zvyšuje riziko akútnych mŕtvice a srdcových príhod.

V počiatočnom štádiu tvorby krvných zrazenín v cievach nachádzajúcich sa v hlbokých žilách sa objavujú edémy ramien (nohy) a až do miesta krvnej zrazeniny. V tejto oblasti je vysoká teplota.

Na začiatku ochorenia môžu byť svaly veľmi bolestivé, dochádza k opuchom, ktoré sa objavujú počas dlhého pobytu vo vzpriamenej polohe.

Ak sa v rôznych častiach žíl objaví krvná zrazenina, môže nastať akútna bolesť v oblasti pečene a v niektorých prípadoch aj vracanie krvi.

Pri ťažkej patológii je najťažšia trombóza mesenterických ciev. V tomto prípade sa ochorenie vyvíja veľmi rýchlo s takmer žiadnymi príznakmi.

Aké potraviny pomáhajú riediť krv?

Než zavoláte produkty, ktoré krvácajú krv, mali by ste sa dozvedieť o produktoch, pri ktorých by ste sa mali zdržiavať v blízkosti tejto choroby a je lepšie ich úplne vylúčiť zo stravy. Obsahujú vitamín K.

Použitie: biely cukor, cukor, bielkoviny bohaté na bielkoviny a tuky, banány, konzervovaná zelenina, sóda, údené mäso, sladké nápoje, čerstvo upečený biely chlieb, zemiaky vedú k zahusteniu krvi. bazalka. Dokonca aj čerstvo pripravená polievka bude škodlivá pre ľudí trpiacich touto chorobou.

Správna výživa, udržiavanie zdravého životného štýlu, dodržiavanie pitného režimu pomôže predchádzať vzniku krvných zrazenín. Den by mal vypiť najmenej jeden a pol litra čistej, ne-sýtenej vody. Okrem vody by ste mali tiež piť zeleninu, ovocné šťavy, bylinné čaje, zelený čaj. Tiež podľa lekárov pridávanie vápnika korálu do pitnej vody prispieva k zriedeniu krvi.

Čerstvá šťava z červených hrozna perfektne zriedi krv. Ak chcete riediť krv, mali by ste vo svojej strave zahrnúť jogurt, kefír, kuracie a prepelice, morské ryby, ktoré sú hlavným zdrojom bielkovín. Dvakrát do týždňa je potrebné jesť biele kuracie mäso (bez tuku a kože), rovnako ako morčacie mäso z moriek.

Zbavte sa choroby pomôže pri používaní takýchto produktov, ako sú:

 1. Granátové jablko.
 2. Obr.
 3. Ľanové semienko, olivový olej dokonale zmierňuje krv.
 4. Bobule, predovšetkým čerstvá čerešňa, sladká čerešňa a červený ríbezľ.
 5. Mandle, vlašské orechy. Ak chcete dosiahnuť výsledok, musíte jesť najmenej 30 kusov každý deň.
 6. Citróny a pomaranče.
 7. Moruše.
 8. Buriak.
 9. Kmeňové semená bohaté na vitamín E. Jedzte denne dve polievkové lyžice semien. Do teplého jedla sa môžu pridávať aj rozdrvené semená.
 10. Koreň zázvoru.
 11. Cibuľa a cesnak. V deň, kedy budete potrebovať jesť nie viac ako polovice cibule a jeden strúčiky cesnaku.
 12. Malé množstvo kakaa.
 13. Slnečnicové semená.
 14. Čerstvý grapefruitový alebo grapefruitový džús.
 15. Bulharský korenie (denne v jednom kuse).
 16. Paradajková šťava a paradajky sú veľmi dobré na zriedenie krvi.

Správne používanie vyššie uvedených produktov obohatí telo o užitočné látky. Nejedzte ovocie a zeleninu s prehltnutím a inými zraneniami.

Silná krv. Známky, rizikové faktory

Ospalosť, únava, závraty, bolesti hlavy, podráždenosť, strata pamäti, zrak - to sú len niektoré príznaky hrubšej krvi. Viskózna krv je vážnym signálom pre telo o probléme so zdravím.

Krv môže byť v našom tele nazývaná "rieka života", od nej závisia príliš dôležité procesy.

Pri zahustení dochádza k spomaleniu kapilárneho prietoku krvi, v dôsledku čoho dochádza k stagnácii, kyslíkového hladovania v tkanivách, postihnutí všetkých systémov a orgánov, srdca a mozog musia pracovať v núdzovom režime. Vysoké riziko vzniku krvných zrazenín, mŕtvice, infarktu.

Zvýšená krvná hustota sa nazýva syndróm zvýšenej viskozity, tiež syndróm hyperviskózy.

1. O funkciách vykonávaných krvou.
2. Zvýšená viskozita syndrómu.
3. Viskozita krvi je normálna.
4. Prečo sa krv stáva silnou.
5. Známky hrubé krvi.
6. Dôvody zvýšenia krvnej hustoty. Rizikové faktory.

Funkcie krvi:

 • Doprava je najdôležitejšia, ide o výmenu plynu, prenos živín, tepla, hormónov atď.
 • Zabezpečenie imunitných reakcií a homeostázy (stabilná vnútorná rovnováha).
 • Regulácia príjmu solí (elektrolytov) a vody,
 • Vytváranie ochranných bariér v ceste cudzích baktérií a vírusov, ich vlastných defektných buniek.

Všetky tieto dôležité úlohy sú splnené komplexným zložením:

 • kvapalná extracelulárna časť - plazma,
 • suspendované jednotné prvky (bunková hmotnosť) - erytrocyty, krvné doštičky, leukocyty;
 • enzýmy, hormóny, ióny, iné látky.

Hustota krvi určuje rovnováhu plazmy a bunkovej hmotnosti, kvapalná časť by mala byť väčšia, aby krv mohla voľne prúdiť do najmenších ciev a kapilár.

Vysoký viskozitný syndróm

Pri hyperviskózovom syndróme chápete množstvo zmien v reologických (tečúcich) vlastnostiach krvi:

 • zvýšenie hustoty krvi vo všeobecnosti a plazmy,
 • zvýšenie hematokritu (počet hematokritu).

Hematokrit ukazuje, ktorá časť celkového objemu krvi je obsadená tvarovými prvkami. Ak sa rovnováha posunie smerom k bunkovej hmote, krv sa zahustí.

Zostatok hematokritu v normálnom krvnom stave je 4: 6, kde 4 je tvarovaná časť a 6 je plazma.

U mužov je hematokrit vyšší ako u žien, kvôli prítomnosti androgénov (mužských hormónov), ktoré zahustia krv.

 • Vysoký hemoglobín a konkrétne hladina hemu (časť obsahujúca gél) a globínu (proteín).
 • Zníženie elasticity a schopnosti červených krviniek deformovať.

Vzhľadom na možnosť deformácie, získavania rôznych foriem, červené krvinky prenikajú do mikrovlnných ciev a dodávajú kyslík do tkanív.

 • Zvýšená syntéza fibrinogénu.

Fibrinogén - špeciálny proteín, ktorý je zodpovedný za zrážanie krvi. Jeho zvýšený obsah v krvi vedie k súdržnosti červených krviniek, tvorbe krvných zrazenín (trombu), vzniku trombózy.

 • Agregácia (zvýšené viazanie) červených krviniek.

Červené krvinky majú negatívny náboj a navzájom sa odpudzujú. Keď sa rovnováha kyselín a alkálií presúva smerom k kyslému médiu (okyslenie krvi), červené krvinky strácajú svoju pôvodnú polaritu a namiesto odpudzovania priťahujú a držia sa navzájom.

Bunkové zhluky, ako mincové stĺpy alebo šindle, sú tvorené z 25-50 červených krviniek.

 • Zvýšená produkcia paraproteínov.

V patologických podmienkach plazmatické bunky intenzívne produkujú paraproteíny, špeciálne proteíny, ktoré hlásia poruchu v tele do všetkých orgánov, takže sú usporiadané do požadovaného režimu.

Viskozita krvi je normálna

Hustota krvi u zdravých ľudí - 1050 - 1 064 g / ml. Táto hodnota je určená objemom bunkovej hmoty, lipidov, bielkovín v krvi.

Viskozita v krvi sa meria pomocou viskozimetra a porovnáva sa rýchlosť pohybu krvi s destilovanou vodou pri rovnakej teplote a objeme.

Prietok krvi je 4-5 krát pomalší ako voda.

Hrúbka ženskej krvi je nižšia ako samica. Demokritus je normálny u žien - 37-47%, u mužov 40-54%. Tento rozdiel je spôsobený rôznymi hormonálnymi systémami a fyziológiou.

Prečo sa krv stáva silnou

Viskozita krvi spôsobuje veľa príčin. Najbežnejšie:

Nedostatok enzýmov (fermentopathy, niekedy kongenitálna) - patológia, v ktorých žiadne jedlo alebo nedostatočne aktívne enzýmy, jedlo neštiepi úplne zoxidované produkty kontaminované krvi rozpad sa stáva kyslé, erytrocyty sa lepí, bunky a tkanivá bez hladovania kyslíka.

Nízka kvalita vody: chlórované, deštrukturované, sýtené, znečistené.

Pečeň nemôže vyrovnať sa s pracovným zaťažením v dôsledku nedostatku vitamínov a minerálov (vitamín C, selén, lecitín, zinok, vápnik, horčík atď.), Ktoré dodávajú enzýmy a hormóny, ktoré potrebuje.

To vedie k zmene chemických látok. zloženie plazmy, čím sa zvyšuje jej viskozita. Pečeň nesie zvýšené zaťaženie pri konzumácii konzervovaných, údených, mäsových, slaných, sladkých potravinách. Život v oblastiach s nepriaznivou ekológiou a prácou v rizikových odvetviach poškodzuje aj pečeň.

Rovnováha krvného zloženia je narušená: existuje väčšia bunková hmotnosť ako plazma.

Dehydratácia: s nedostatočným príjmom vody; silná fyzická námaha (keď sa potenie krvi zahusťuje); slabá absorpcia vody; užívanie diuretík, nápojov, byliniek; hnačka, vracanie.

Hyperfunkcia sleziny, nadmernú aktivitu zabíjania.

Lekári sa obávajú, že tendencia znižovať krv sa pozoruje nielen u starších (to je prirodzený proces), ale aj u mladých.

Mimochodom, pred 100 rokmi bola krv mladšej generácie tenšia. Vysvetliť túto skutočnosť môže byť špinavá ekológia a obrovské množstvo chémie v potravinách.

Silná silná krv ťažko vykonáva svoju hlavnú dopravnú úlohu. Porušená životná aktivita celého organizmu.

Známky hrubé krvi

Ak si nie ste vedomí toho, že vaša krv sa zahusťuje a pomaly cirkuluje, mali by vás tieto upozornenia upozorniť:

bolesť hlavy, závraty s krátkou stratou koordinácie, nevoľnosť, svalová slabosť a celkové mdloby.

Nepohodlie v oblasti paží a nôh:

necitlivosť, mravčenie, pálenie, "prechádzať husi"

Suchá koža
Modrá koža a sliznice.
Precitlivenosť na chrípku.
Ospalosť, porucha spánku.
Únava.
Brnenie v srdci, dýchavičnosť, rýchly tlkot srdca.
Mluviace žily, ťažkosť a bolesť v nohách.
Vždy studené nohy.
Zvýšený tlak na pozadí všeobecnej slabosti.
Podráždenosť.
Depresia, úzkosť.
Rozptýlenie.
Zníženie sluchu, zraku.
Trávenie, horiace oči.
Tinnitus.
Vysoký hemoglobín.
Časté zívanie ako príznak nedostatku kyslíka v mozgu.
Niekedy zápcha, nadúvanie, tvorba plynu.
Pomalé krvácanie s rezmi, ranami.
Opakované potraty.
Prítomnosť jednej alebo viacerých chronických ochorení, ako je syndróm chronickej únavy alebo syndróm dráždivého čreva, kandidóza.

Príčiny zvýšenej viskozity krvi. Rizikové faktory

Veľa príčin vedie k nadmernému zahusteniu krvi a obmedzenému prietoku krvi. Sú rozdelené na genetické a získané.

Genetické alebo dedičné príčiny sú menej časté.

Je pravdepodobnejšie, že máte genetickú príčinu nadmerného zrážania krvi, ak máte:

 • Členovia rodiny, ktorí mali krvné zrazeniny.
 • Osobná anamnéza opakovaných krvných zrazenín vo veku 40 rokov.
 • Osobná anamnéza nevysvetliteľných potratov.

Získané príčiny hrubšej krvi sú v prítomnosti iných ochorení alebo patologických stavov:

Starnutie. S vekom krv sa zahusťuje, hyperviskozita spôsobuje, že krvné cievy sú príliš stuhnuté, menej elastické a často kalcinované.

Fajčenie zvyšuje riziko nežiaducich krvných zrazenín. Fajčiari majú silnejšiu krv ako obvykle.

Zneužívanie alkoholu. Alkohol, ktorý je diuretikum, viaže a odstraňuje vodu z tela, a tým zahusťuje krv. Množstvo stratenej vody je štyrikrát vyššie ako množstvo spotrebovaného alkoholu.

Nadváha a obezita sú závažnými rizikovými faktormi krvných zrazenín.

Tehotenstvo. Ženy sú viac náchylné na krvné zrazeniny, keď sú tehotné v dôsledku zvýšenia počtu krvných doštičiek a koagulačných faktorov krvi. Materina obmedzuje žily, spomaľuje tok krvi, čo môže viesť k vzniku krvných zrazenín.

Muži po 45 rokoch mali zlepšenú syntézu krvných doštičiek.

Použitie antikoncepčných tabliet alebo hormonálnej substitučnej liečby.

Predĺžený oddych lôžka v dôsledku chirurgického zákroku, hospitalizácie alebo choroby.

Nedostatok fyzickej aktivity, najmä medzi obyvateľstvom vo veľkých mestách, dlhým obdobím stálych sedení v aute, na lietadle alebo na pracovisku.

Dehydratácia. Stav, v ktorom vaše telo nedostane dostatok vody. Tento stav spôsobuje, že krvné cievy požičiavajú a krv sa zahusťuje, hrozí riziko vzniku krvných zrazenín.

Napríklad strieborné implantáty staromódnych zubov môžu obsahovať ortuť, ťažký kov, ktorý spôsobuje zhrubnutie krvi. Ortuť sa tiež nachádza vo veľkých množstvách v morských dravých rybách.

Nedostatok Omega-3 polynenasýtených mastných kyselín.

Mikróby: baktérie, vírusy, huby, parazity.

Stres ovplyvňuje krvné cievy, predáva im veľké množstvo stresových hormónov kortizolu a adrenalínu, ktoré zahustia krv, vstupujú do krvi.

Vysoké hladiny cholesterolu v krvi vedú k jeho kryštalizácii a ukladaniu na stenách krvných ciev, čo znižuje ich lúmen, prietok krvi sa spomaľuje.

Transplantácia orgánov a implantovateľné zariadenia, ako sú centrálne žilové katétre a dialýza.

Chirurgia na krvných cievach môže poškodiť steny krvných ciev, čo vedie k pravdepodobnosti vzniku krvných zrazenín. Naviac, katétre a výplne majú umelý povrch, ktorý spôsobuje zrážanie krvi.

Tepelné a chemické popáleniny.

 • obsahujúca ženský hormón estrogén alebo fytoestrogény. Ich príjem je spojený so zvýšeným rizikom vzniku krvných zrazenín.
 • Diuretiká intenzívne odstraňujú tekutinu cez obličky a krv sa zahusťuje.
 • Liek na zmierňovanie bolesti, ako sú NSAID (nesteroidné protizápalové látky, napríklad ibuprofén).
 • zápalové procesy vedú k zvýšeniu koncentrácií fibrinogénu, iných bielkovín a leukocytov v krvi. Súčasne sa zvyšuje hladina cholesterolu. To všetko má negatívny vplyv na hustotu a plynulosť krvi. Preto sa u každého zápalu musíte pokúsiť piť viac vody.
 • Zoznam chorôb prispievajúcich k zahusteniu krvi je pomerne rozsiahly:

narušenie gastrointestinálneho traktu v dôsledku toxických infekcie, zápal pankreasu, hypoxia (nahromadenie krvi oxidu uhličitého), erythremia (zvýšený počet červených krviniek), polycythemia (zvýšenie obsahu červených krviniek), nadobličiek, antifosfolipidové syndróm, cirhóza, hepatitída, zlyhanie srdca, hypertenzia, infarktu myokardu, fibrilácie predsiení, diabetes mellitus, ischemickej mozgovej príhody, leukémie, ochorení sleziny, vaskulitídy, myelómu, rakoviny, HIV, trombofílie, varixov nôh.

Zhrnutie

Senilná demencia, impotencia, ateroskleróza, srdcový záchvat, mozgová príhoda - nie je kompletný zoznam chorôb spojených s poškodením krvného obehu. Ľudia sú postihnutí rôznymi chorobami, ale príčina smrti je veľmi často rovnaká - viskózna trombózna krv.

Kvalitná krv je hlavnou podmienkou pre zdravie a aktívnu dlhovekosť. Je nevyhnutné odstrániť faktory, ktoré spôsobujú krvné zrazeniny. Nezabudnite venovať pozornosť dobrému životu.

Únava, zmätenosť, ospalosť, strata pamäti, ťažkosti v nohách sú možné príznaky hrubšej krvi.


Elena Valve pre projekt Sleepy kantáta.

Článok je chránený autorskými právami as nimi súvisiacimi právami. Akékoľvek použitie materiálu je možné len s aktívnym odkazom na stránku.
Sna-kantata.ru!

 • Hlien v tele zvyšuje viskozitu krvi, vytvára zdravotné problémy.
 • Aké nebezpečenstvo nesie hustú krv, ako znížiť jej viskozitu.
 • Vitamín K zahusťuje krvné produkty s obsahom, ktorý je vylúčený z potravy.
 • Aké potraviny sa treba vyhnúť silnou krvou.
 • Krv zriedenie jedla.
 • Kriedové látky v potravinách.

V nasledujúcich publikáciách:

 • Uzemnenie zriedi krv v priebehu 80 minút. Choď bosý?

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Kompresia pod kŕčovými žilami: čo je lepšie kúpiť?

Kŕčové žily sa prejavujú ako pretrvávajúca dilatácia a predĺženie žíl dolných končatín, čo vedie k zriedeniu cievnych stien a tvorbe uzlín. Vývoj choroby tiež prispieva k slabosti venóznych chlopní, čo je vrodená patológia.

Analyzujeme otázku, ako čistiť cievy mozgu a aké sú možnosti?

Ako človek dozrieva, škodlivé látky sa usadia na stenách svojich krvných ciev. Tento stav spôsobuje zúžené tepny a blokuje prietok krvi. Medzi faktory, ktoré vedú k zaneseniu krvných ciev viac, patrí nedostatočná výživa, nedostatok fyzickej aktivity a fajčenie.

Biochemická analýza krvi INR a PTI - čo je to?

Biochemická analýza krvi (koagulogram) zahŕňa špeciálnu štúdiu a analýzu krvného PTI, ako aj analýzu INR, ktoré sú ukazovateľmi stavu systému koagulácie ľudskej krvi.

Aké sú dôsledky varikóznych žíl na semenníky u mužov: liečba, príznaky

Každý šiesty muž v plodnom veku je náchylný na túto zákernú chorobu, zatiaľ čo mnohí nemajú ani podozrenie, že majú varicocel. Choroba, ktorá je jednou z najčastejších príčin chirurgického zákroku u dospievajúcich chlapcov vo veku 13 až 17 rokov, je kŕčové žily spermatickej šnúry, ktorá obklopuje semenník.

Protrombín: normálny

V ľudskom tele je konštantný pohyb krvi - životodarná tekutina, ktorá poskytuje výživu všetkým bunkám tela a metabolizmu. Dĺžka plavidiel je tisíc kilometrov a ich poloha je viac ako pol hektára.

Príčiny poklesu monocytov v krvi dieťaťa

Monocyty v tele dieťaťa sú rozdelené do dvoch hlavných tried - cirkulujúcich a okrajových. Prvé sú neustále prítomné v krvi (25% všetkých tvorených v kostnej dreni).