Pojem "riedenie krvi", je podľa odbornej terminológie ďalšie meno - trombocytopénia, čo znamená, že ochorenie spôsobené zníženie počtu krvných doštičiek (bezfarebné doštičky) v krvi. S touto patológiou sa krv stáva skvapalnená a jej zrážanlivosť je narušená. Príčiny trombocytopénie môžu byť dedičné aj získané. Liečba patológie by mala vykonávať len hematológ.

dôvody

Najčastejšou príčinou choroby je genetická predispozícia. Tento faktor zaberá tretinu všetkých diagnóz u pacientov s prítomnosťou tekutej krvi. Choroba sa môže vyvinúť kvôli problémom v imunitnom systéme, pri ktorom protilátky pôsobia na trombocyty negatívne a spôsobujú ich smrť. Inými slovami, vlastné krvné platne sú vnímané telom ako cudzie.

Riedenie krvi je tiež možné v dôsledku iných ochorení. Medzi nimi je potrebné zdôrazniť:

 • Preeklampsie. Táto choroba sa vyskytuje u tehotných žien a prejavuje sa výrazným zvýšením krvného tlaku. V tomto prípade existuje významná hrozba pre život pacienta i jej nenarodeného dieťaťa.
 • Nefropatia v ťažkej forme. Patológia, prejavujúca sa poruchou funkcie obličiek.
 • APS (antifosfolipidový syndróm). Toto ochorenie je spôsobené produkciou protilátok samotným telom, ktoré napadajú fosfolipidy (zložky živých buniek). Tento prejav vedie k vzniku krvných zrazenín a trombózy v cievach.
 • Poruchy zrážania krvi a straty krvi počas pôrodu.
 • Chudokrvnosť.
 • Dlhodobé užívanie určitých liekov, ako sú lieky, ktoré zničia krvné zrazeniny alebo antibiotiká.
 • Nedostatok kyseliny listovej v krvi.

Niekedy dochádza k zriedeniu krvi v dôsledku alergických reakcií alebo vírusových infekcií.

liečba

Na samom začiatku vývoja patológie, keď je počet krvných doštičiek stále mierne znížený, liečbu možno vykonať doma. V tomto prípade sa pacientovi odporúča správna strava s troma kompletnými jedlami. Pri tejto chorobe je potrebné upustiť od používania alkoholu, nálevu a korenín. Musíte jesť viac vitamínov. Lekári odporúčajú častejšie jesť mrkvu, papriky, arašidy, zemiaky, špenát a petržlen.

Na potvrdenie alebo vyvrátenie prítomnosti zriedenej krvi lekár predpíše pacientovi krvný test. Zároveň po vyberaní prstov lekárka zmeria čas, po ktorom bude plavidlo zablokované. Štúdia sa tiež vykonáva, aby sa zistila, do akej miery sa krvné doštičky pripájajú.

Na základe faktorov, ktoré ovplyvnili vývoj ochorenia, lekár stavia liečebný režim. Liečba začína odstránením hlavnej príčiny patológie. Bude individuálny pre každého pacienta. Existujú však všeobecné zásady liečby trombocytopénie, medzi ktoré patrí:

 1. Injekcie vitamínu K
 2. Predpísané lieky na zlepšenie fungovania proteínov.
 3. Použitie liekov, ktoré majú pozitívny účinok na interakciu krvných doštičiek, ako aj ich pripojenie k cievnym stenám.
 4. V prípade exacerbácie ochorenia sa vykonáva krvná transfúzia (používa sa krv darcu).

Dôsledky tejto choroby sú vždy odstránené pomocou liekov s vysokým obsahom železa. Tento prvok vám umožňuje doplniť stratu krvi v období choroby. Ak neužívate tieto lieky, môže sa vyskytnúť anémia s nedostatkom železa. Hematogén sa najčastejšie používa na trombocytopéniu.

V prípade vážnej straty krvi sa vyžadujú transfúzie. Lekár starostlivo vyberá typ darcovskej plazmy, aby sa vyhli nepríjemným komplikáciám. Tento postup sa vykonáva iba v nemocnici pod dohľadom viacerých špecialistov.

Tekutá krv je dobrá alebo zlá? A prečo?

Ak má osoba tekutú krv, lekári diagnostikujú trombocytopéniu, ktorá je súčasťou špeciálnej skupiny ochorení spôsobených abnormálnymi zmenami krvných doštičiek a ochorenie je už zlé: krv koaguluje veľmi zle, dochádza k zvýšenému krvácaniu (najčastejšie sa prejavuje krvácaním z nosa a obzvlášť nebezpečným je krvácanie do gastrointestinálneho traktu alebo obličiek), slezina je často zväčšená, krvný tlak klesá a krvácanie sa niekedy objaví bez zjavného dôvodu (dokonca aj cerebrálneho krvácania, hoci To je pomerne zriedkavé). V tejto súvislosti sa môže vyvinúť chronická anémia spôsobená nedostatkom železa.

Faktom je, že v priebehu trombocytopénie je množstvo krvných doštičiek v krvi omnoho nižšie než normálne, takže krv má vysoký obrat. (ak sa zvýši počet krvných doštičiek - môže to byť už trombocytóza, v tomto prípade je krv zahustená).

Prečo kvapalná krv?


Príčiny tekutej krvi môžu byť dedičné aj získané, v oboch prípadoch je spojené s dysfunkciou bielych krvných doštičiek (krvných doštičiek) obsiahnutých v plazme (to je tekutá časť krvi). Ich nedostatky av dôsledku toho poškodenie práce (hlavnou funkciou krvných doštičiek je prevencia straty krvi v prípade vaskulárneho poškodenia) vedie k zriedeniu krvi a zhoršeniu zrážanlivosti krvi.

Pre ženy počas tehotenstva je to mimoriadne nebezpečenstvo, pretože veľká krvná strata môže spôsobiť najväčšie katastrofálne dôsledky pre matku a plod, dokonca aj pre smrť.

Ak sa pri analýze zistí, že krv je tekutá, je diagnostikovaná trombocytopénia (stav charakterizovaný poklesom počtu krvných doštičiek a ich kvalitatívnou nedostatočnosťou, čo vedie k zvýšenému krvácaniu, ktoré je ťažké zastaviť). Existujú rôzne druhy krvácania, najčastejšie:

 • nosovej,
 • menštruačné obskurné,
 • z ďasien, predĺžené krvácanie po extrakcii zubov,
 • kvôli rezom,
 • počas tehotenstva.

Najnebezpečnejšie krvácanie je gastrointestinálny, obličkový, sietnicový, mozog a jeho membrány. Často sa vyskytujú také príznaky ako zvýšenie sleziny a pokles krvného tlaku a príčiny krvácania sú spravidla úplne nejasné.

V tejto súvislosti sa môže vyvinúť chronická anémia spôsobujúca nedostatok železa (skupina klinických syndrómov spôsobených znížením koncentrácie hemoglobínu v krvi), čo je obzvlášť nebezpečné pre ženy počas tehotenstva, a preto by jej liečba mala byť rýchla.
Ľudia, ktorí majú tekutú krv, pre akékoľvek, dokonca aj zdanlivo zanedbateľné zranenie, by sa mali poradiť s lekárom. Ale je najlepšie vyhnúť sa zraneniam, rovnako ako krvácanie, rektálne vyšetrenia a intramuskulárne injekcie. Pri výbere zubnej kefky sa uistite, že jej štetiny nie sú príliš tvrdé. Čo sa týka dentálnej nite a holiaceho strojčeka, mali by byť odstránené z každodenného použitia. Nemôžete používať lieky, ktoré potláčajú prácu krvných doštičiek. Napríklad nesteroidné protizápalové liečivá, ako je kyselina acetylsalicylová a iné výrobky na báze tejto látky, sú obzvlášť nebezpečné pre ženy počas tehotenstva.

Príznaky a príčiny

Tekutá krv môže mať dedičné príčiny. Vedú k frekvencii, pričom zaberajú 36% celkového počtu pacientov.
To môže byť tiež dôsledkom zníženia tvorby krvných doštičiek a zvýšenej odbúrateľnosti periférnych artérií a žíl.
Dôvody môžu byť pokryté problémami s imunitným systémom, keď krvné doštičky umierajú pod vplyvom protilátok. Inými slovami, v telo pacienta sú ich vlastné krvné doštičky vnímané ako cudzie, telo ich odmieta rozpoznať a potom neumožňujúci imunitný systém okamžite vytvára protilátky proti krvným doštičkám proti svojim nerozpoznaným krvným doštičkám, čo je choroba, ktorá sa vyskytuje u ľudí, ktorí boli predtým úplne zdraví.
Môže spôsobiť zriedenie krvi:

 1. preeklampsia (patológia, ktorá sa vyskytuje počas tehotenstva, keď krvný tlak stúpa tak vysoko, že existuje nebezpečenstvo pre život matky a dieťaťa);
 2. závažná forma nefropatie (ochorenie prejavujúce sa pri porušení obličiek);
 3. porušenie mechanizmu zrážanlivosti krvi; krvácanie počas pôrodu;
 4. antifosfolipidový syndróm (ochorenie, ktoré má mnoho prejavov, charakterizované veľkým počtom protilátok na produkované fosfolipidy - prvky, ktoré tvoria bunkovú časť);
 5. systémový lupus erythematosus (ochorenie spojivového tkaniva s vaskulárnymi léziami);
 6. nedostatok kyseliny listovej (nedostatok kyseliny listovej v sére);
 7. užívanie liekov na znižovanie krvného tlaku; alergická reakcia, vírusová infekcia.

Tekutá krv u pacienta sa prejavuje symptómami vo forme malých krvácaní a modrín. Hemoragický syndróm (krvácanie v dôsledku zmien hemostázy) je oveľa výraznejší u detí, adolescentov a žien. Posledný z nich má najväčší problém - predĺžené krvácanie z maternice, ktoré vedie k strate veľmi veľkého objemu krvi (čo je obzvlášť nebezpečné počas tehotenstva) a následkom závažnej anémie a hemoragického kolapsu (akútny pokles cievneho tonusu a zníženie cirkulujúceho krvného objemu v dôsledku masívna strata krvi).

Tekutá krv u tehotných žien

Počas tehotenstva musí žena opakovane darovať krv na analýzu a oznámiť najmenšiu poruchu v tele. Ak sa zdravie nelíši, je potrebné oveľa častejšie určovať hladinu červených krviniek, krvných doštičiek, leukocytov atď., Ako aj ich kvalitu.
Pri procesoch koagulácie krvi sú hlavnými prvkami jeho trombocytové elementy a sú tiež zodpovedné za reakcie nešpecifickej rezistencie tela. Tvorba krvných doštičiek sa vyskytuje v kostnej dreni a určujú sa úplným krvným obrazom.
Často sa počas tehotenstva hladina obsahu trombocytov v ženskom tele mení nejednoznačne a vo veľkej miere to ovplyvňuje individuálne vlastnosti. U zdravých žien počas tehotenstva môže počet krvných doštičiek mierne klesnúť, čo je dôvodom ich nízkej priemernej dĺžky života a zvýšenej spotreby v periférnej cirkulácii. Je to spôsobené tým, že tehotná časť tela v tele sa zvyšuje.
Silný pokles počtu vyrobených krvných doštičiek, ich zvýšená deštrukcia alebo spotreba spôsobuje zriedenie krvi. Typickými príznakmi sú krvácanie a výskyt malých modrín.
Nedostatočná produkcia krvných doštičiek u žien počas tehotenstva môže byť spôsobená zlou výživou. Navyše nízky počet krvných doštičiek môže byť spôsobený chronickým krvácaním alebo narušeným imunitným systémom. V týchto prípadoch sa krvné doštičky buď vyrábajú v nedostatočnom množstve, alebo majú chybnú štruktúru.
Na zistenie porúch zrážania krvi počas tehotenstva je pacient predpísaný na vytvorenie koagulogramu (štúdia preukazujúca účinnosť systému zodpovedného za zrážanie krvi) av prípade potreby sa vykoná príslušná liečba.
Nízke hladiny krvných doštičiek počas tehotenstva zvyšujú riziko krvácania počas pôrodu. Je však potrebné spomenúť, že existuje len pod podmienkou, že v čase narodenia počet krvných doštičiek nepresiahne 50 000. Počas spontánneho zrodenia sa riziko vnútorného krvácania u dieťaťa s imunitnou trombocytopéniou dramaticky zvyšuje. Zvláštne nebezpečenstvo spočíva v možnosti krvácania do mozgu. V takýchto prípadoch sa vykoná cisársky rez do zaistenia. Ale je tiež plné nebezpečenstva spôsobiť krvácanie v matke.

liečba

Tekutá krv je alarmujúcim znakom, ktorý vyžaduje povinnú liečbu, najmä pre ženy počas tehotenstva, pretože v tomto prípade nie je jeden život, ale dva sú nebezpečné. Avšak pri rôznych terapiách je zaručený pozitívny účinok.

Ak je krv kvapalná

Ako sa má liečiť, ak lekárom diagnostikovala trombocytopénia (krvná tekutina)?

09.20.2009 v 17:21, zobrazení: 92429

 • Najzaujímavejšie
 • Komentáre

Nechajte svoj komentár

Populárna v sociálnych sieťach

© CJSC "Redakcia novín" Moskovský Komkomolet "Elektronický časopis" MK.ru "

Registrované Federálnou službou pre dohľad nad komunikáciami, informačnými technológiami a hromadnými komunikáciami (Roskomnadzor). Certifikát El. Č. FS77-45245 Redakcia - CJSC "Redakcia redakcie časopisu Moskovský komsomolets Redakčná adresa: 125993, Moskva, 1905, 7. st., 1. Telefón: +7 (495) 609-44- 44, +7 (495) 609-44-33, e-mail [email protected], šéfredaktor a zakladateľ - P.N. Gusev.

Všetky práva na materiály zverejnené na webovej stránke www.mk.ru patria redakcii a sú chránené v súlade s právnymi predpismi Ruskej federácie.
Použitie materiálov uverejnených na stránkach www.mk.ru je povolené len s písomným súhlasom držiteľa autorských práv a povinným priamym odkazom na stránku, z ktorej bol materiál požičaný. Hypertextový odkaz by mal byť umiestnený priamo v texte, ktorý reprodukuje pôvodný materiál mk.ru pred alebo po kótovanom bloku.

Pre čitateľov: Národná bolševická strana, Svedkovia Jehovovi, Armáda ľudovej vôle, Ruská národná únia, Hnutie za nezákonnú prisťahovalectvo, Správny sektor, UNA-UNSO, UPA, "Trident ich. Stepan Bandera "," Divízia Mizantropik "," Mejlis z krymskej tatárskej Ľudovej "," Artprepodka "hnutie, všetko-ruská politická strana" Volya ".
Uznávané ako teroristické a zakázané: "Hnutie Talibanu", "Emirát v Kaukaze", "Islamský štát" (ISIS, ISIL), Jabhad al-Nusra, AUM Shinrike, Moslimské bratstvo, Al-Káida v islamskom Maghrebe ".

LiveInternetLiveInternet

-kategórie

 • Musik. Playlist Deluxe. (248)
 • Architecture. Architektúr. (59)
 • Domácnosť. Haushalt. (362)
 • Interiér. Einrichtung. (116)
 • Kvetinové kvety. Zimmerblumen. (21)
 • Comfort. Komfort. (64)
 • Užitočné tipy. Nuetzliche Ratschlaege. (138)
 • Slávnostné Deco. (13)
 • Repair. Renovierung. (13)
 • Súkromný dom Privateigentum. (26)
 • Vyšívanie. Basteln. (562)
 • Navliekanie korálok. Perlen flechten. (40)
 • Plsťová vlna. Filzen aus wolle. (3)
 • Bábiky. Puppen. (152)
 • Modeling. Modellierung. (101)
 • Macrae. Makramee. (34)
 • Zvládnutie vlastných rúk. Handarbeit. (95)
 • Tkať. Flechten. (24)
 • Frivolitky. Kloeppeln. (8)
 • Radio. Audio. Video. TV. (82)
 • Starožitnosti. Antiquitaeten. (46)
 • Knižnicu. Bibliothek. (473)
 • Audioknihy. Hoerbuecher. (50)
 • Múdrosti. Príslovia. Weisheit. Sprueche. (89)
 • Pozitívne. Positiv. (71)
 • Poézie. Próza. Poesie. PROSA. (78)
 • Bohatá a krásna. Reich und Schoen. (5)
 • Žiť a učiť sa! Ganzes Leben soll človek lernen (441)
 • Deutsch. Nemecký jazyk. (177)
 • Angličtina. Anglický jazyk. (215)
 • Ruský jazyk. Russisch. (27)
 • Pre školákov. Fuer Schueler. (22)
 • Všetko pre blog. Alles fuer Blog. (1470)
 • Schémy pre blog. Návrh blogu. (532)
 • Kalendáre, hodinky. Kalender, Uhr. (105)
 • Avatary. Avatare. (19)
 • Animácia. Flash disky. Animácia. Gif. (98)
 • Generátory. Generátor. (12)
 • Koláže. Koláž. (187)
 • Pomoc pri udržiavaní. Najlepšie Blogfuehrung. (46)
 • Textové oddeľovače. Texttrenner. (22)
 • Epigrafy pre blog. Ansprache fuer Blog. (112)
 • Všetko o jedle. Alles ueber Lebensmittel. (165)
 • Orechy. Nuesse. (3)
 • Tea. Tee. (1)
 • Vína a ich vlastnosti. Wein. (16)
 • Huby. Pilze. (12)
 • Obilniny. Múka. Chlieb. Gruetze. Mehl. Brot. (5)
 • Rastlinný olej Oel. (6)
 • Med. Honig. (4)
 • Mliečne výrobky. Milchprodukte. (8)
 • Mäso a klobásy. Fleisch. Wurst. (9)
 • Korenie a korenie. Gewuerze. (33)
 • Syr prírodný. Kaes. (24)
 • Ovocie. Zelenina. Obst. Gemuese. (32)
 • Vajíčka. Eier. (1)
 • Vyšívanie. Stickerei. (154)
 • Vyšívané korálky. Sticken s Perlenom. (14)
 • Cross-steh. Kreuzstickerei. (43)
 • Vyšívacie pásky. Stickerei mit Baender. (22)
 • Pletenie. Haekeln und Stricken. (1723)
 • Bruges krajka. Bruegge Spitze. (4)
 • Pletené deti. Fuer Kinder. (54)
 • Pletené hračky. Amigurumi. (34)
 • Háčkované pletené módy. Haekelmode. (134)
 • Pletené módne pletenie. Strickmode. (174)
 • Knit v irl. style. Irisches Haekeln. (138)
 • Pletenie pre domácnosť. Fuer Zuhause. (29)
 • Háčkovanie. Haekeln. (576)
 • pletenie. Zasiahnutý. (216)
 • Podrobné spracovanie háčkovania. Haekeldeteils. (16)
 • Podrobné spracovanie ihiel. Stricketeils. (25)
 • Books. Časopisy. Buecher. Zeitschrifften. (33)
 • Germany. Deutschland. (52)
 • Deti. Kinder. (39)
 • Mentálne odhalenie. Seelisches Vertrauen. (21)
 • Ženská krása. Weibliche Schoenheit. (58)
 • Health. Gesundheit. (1195)
 • Choroby. Krankheiten. (16)
 • Masáž. Masáž. (10)
 • Homeopatie. Homoeopathie. (4)
 • Odpočívajte. Musik. Video. (13)
 • Anatómia. Anatómia. (28)
 • Vitamíny. Vitamín. (27)
 • Gymnastika. Cvičenie. Gymnastik. (163)
 • Krása a zdravie. Schoenheit und Gesundheit. (155)
 • Liečivé rastliny. Heilpflanzen. (70)
 • Ľudová medicína. Volksmedizin. (218)
 • Psychológie. Psychológie. (96)
 • Tipy na výživu. Ernaehrungsberatung. (281)
 • Ezoterike. Meditácia. Esoterik. Meditácia. (21)
 • Éterické oleje a koreniny. REB. Oele u. Gewuerze. (6)
 • Zemletvorchestvo. Gartenarbeit. (375)
 • Naša záhrada. Unser Garten. (106)
 • Záhradníctvo. Gemueseanbau. (49)
 • Záhradníctvo. Obstanbau. (31)
 • Kvetinárstvo. Blumenanbau. (43)
 • Interesnoe. Interessantes. (212)
 • Informácie. Slovníky. Informácie. Woerterbuecher. (44)
 • Umenie klipartu. Klipart Kunst. (1044)
 • Kliparty. Vektoren. (108)
 • Photoshop. (85)
 • Pictures. Bilder. (97)
 • Transparentné pozadie. Klare Hintergruende. (22)
 • Sady šrotov. Zostava šrotov. (103)
 • Textúru. Texturen. (30)
 • Saténové pozadie. Satinhintergruende. (16)
 • Pozadia sú bezproblémové. Nahtlose Hintergruende. (95)
 • Pozadia sú jasné. Hintergruende unifarbend. (26)
 • Pozadia sú odlišné. Hintergruende unsortiert. (197)
 • Art. Kultúre. Kunst. Kultúr. (352)
 • Maľovanie. Akvarel. Malerei. Aquarell. (180)
 • Opera. Oper. (9)
 • Umelcov. Maler. (158)
 • History. Geschichte. (166)
 • História Ruska. Russlands Geschichte. (72)
 • Cinema. Theater. Kino. Theater. (99)
 • Books. Časopisy. Buecher. Zeitschrifften. (0)
 • Computer. Computer. (26)
 • Krásne obrázky. Schoene Bilder. (68)
 • Varenie. Essen und Trinken. (3026)
 • Cufle. Souffle. (3)
 • Kulinaria a la carte. (60)
 • Recepty na cesto. Teigrezepte. (62)
 • Koláče a pečivo. Torten und Kuchen. (363)
 • Alkoholické nápoje. Alkoholische Getraenke. (43)
 • Nealkoholické nápoje Nichtalkoholische Getraenke (53)
 • Palacinky. Lievance. Pfannkuchen. (39)
 • Lístky s baklažánmi. Auberginengerichte. (35)
 • Jedlá z húb. Gerichte aus Pilzen. (79)
 • Miska z zemiakov. Kartoffelgerichte. (25)
 • Plechy z obilnín. Gerichte aus Gruetze. (38)
 • Miska z cestovín. Pastagerichte. (4)
 • Pokrmy z morských plodov. Meeresfruechtegerichte. (1)
 • Hydinové jedlá. Gerichte aus Gefluegel. (111)
 • Jedlá z vajec. Eiergerichte. (10)
 • Jedlá z grilu. (9)
 • Zaseknutý papier. Konfituere. (6)
 • Veggie menu. Vegetarisches. (7)
 • Pečenie slané. Nichtsuesses Gebaeck. (68)
 • Pečenie s tvarohom. Gebaeck mit Quark. (83)
 • Pečenie je sladké. Suesses Gebaeck und Kuchen. (356)
 • Obloha. Beilagen. (13)
 • Glazúra. Tmel. Glasur. Fondán. (23)
 • Dezerty. Zmrzlina Nachtisch. Eis. (166)
 • Domovský panel. Hausbar. (29)
 • Je horúco. Masové rolky. Braten. Španielsky vtáčik. (50)
 • Raňajky a večere. Fruehstueck und Abendessen. (30)
 • Predvalky na zimu. Wintervorraete. (167)
 • Občerstvenia. Imbiss. Vorspeisen. (140)
 • Rajnice. Auflauf. (22)
 • Zdravé jedlo. Gesunde Nahrung. (2)
 • Medzinárodná kuchyňa. Internationale Kueche. (191)
 • Morenie. Fermentieren. (12)
 • Books. Časopisy. Buecher. Zeitschrifften. (10)
 • Klobása. Wurst. (2)
 • Karbonátky. Karbonátky. Karbonátok. (38)
 • Krémy. Náplň. Creme. Fuellung. (37)
 • Kulinárske videá. Kochvideos. (64)
 • Kulinárske tipy. Kulinarische Ratgeber. (95)
 • Koláče. Ostergebaeck. (33)
 • Mliečne nádoby. Milchgerichte. (6)
 • Mäsové jedlá. Fleischgerichte. (146)
 • Nemecká kuchyňa. Deutsche Kueche. (146)
 • Jedálenský stôl. Mittagstisch. (86)
 • Rastlinné jedlá. Gemuesegerichte. (185)
 • Paštéty. Pasteten. (8)
 • Knedle. Knedle. Pelmeni. Maultaschen. (2)
 • Pesto. Omáčky. Deepa. Pesto. Sossa. Dip. (145)
 • Cookies. Keksy. (17)
 • Ovocné koláče. Obstkuchen. (31)
 • Piešťany, Chebureks, Teigtaschen. Quiche. (136)
 • Štíhlé jedlo. Fasten Essen. (2)
 • Slávnostné menu. Festtagsmenue. (124)
 • Varenie matice. Nuessezubereitung. (1)
 • Perník. Lebkuchen. (18)
 • Rybie misky. Fischgerichte. (50)
 • Šaláty. Salate. (159)
 • Nastavenie tabuľky. Tisch decken. (1)
 • Sladkosti. Suessigkeiten. (78)
 • Polievky. Boršč. Suppen. Eintoepfe. (85)
 • Chlieb. Brot. (37)
 • Studené občerstvenie. Kaltes Buffet. (37)
 • Chudnúť chudnutie. Leckeres abnehmen. (4)
 • Medzi nami. Odstrániť. (29)
 • Módy. Nájdite si svoj ideál. Mode. Štýl. (388)
 • Základný štýl. (12)
 • Typy oblečenia a kvality. Bekleidung. (7)
 • Boho. Romantische Damenmode. (58)
 • Ethno, Safari, vojenské, vintage štýl. (13)
 • Fruehjahr / Sommer. (7)
 • Gotický štýl. (4)
 • Herbst / Zima. (5)
 • Lolita štýl. (2)
 • Romantický štýl. (1)
 • História módy. Modegeschichte. (1)
 • Topánky. Schuhe. (3)
 • Stylistické tipy. Style Ratgeber. (44)
 • Ošúchaný štýl chic. Ošúchaný elegantný štýl. (1)
 • Neobvyklé fotografie. Aussergewoehnliche Fotos. (40)
 • News. Nachrichten. (10)
 • Pohľadnica. Grusskarten. (207)
 • Nature. Natur. (318)
 • Živočíšny svet. Tierwelt. (11)
 • Stále životy. Krajiny. Naturbilder. (100)
 • Kvety a rastliny. Blumen und Pflanzen. (125)
 • Travel. Reisen. (190)
 • Panorama. Panorama. (12)
 • Rôzne. Verschiedenes. (18)
 • Rámy pre texty. Textrahmen. (644)
 • Rámy béžová / kop. Textrahmen béžová / béžová. (45)
 • Rámy sú zelené. Textrahmen gruen. (35)
 • Rámy sú červené. Textrahmen rot. (20)
 • Rámy na varenie. Textrahmen Kochrezepte. (53)
 • Rámy podľa ročných období. (80)
 • Rámky ružové. Textrahmen rosa. (24)
 • Rámce s dievčatami. Textrahmen mit Frau. (59)
 • Rámy sú šedé. Textrahmen grau. (22)
 • Rámy sú modré. Textrahmen blau. (50)
 • Rámy lila. Textrahmen lila. (15)
 • Rusko. Russland. (44)
 • Kozmetický salón. Schoenheitssalon. (496)
 • Domovská kozmetológia. (63)
 • Spirits. Parfum. (13)
 • Kozmetiky. Kozmetiky. (18)
 • Manikúra a starostlivosť. Manikuere und Pflege. (30)
 • Pedikúra a starostlivosť. Pedikuere und Pflege. (17)
 • Tipy na make-up. Make-up-Ratgeber. (26)
 • Tipy. Ratgeber. (18)
 • Starostlivosť o vlasy Účesy. Haarpflege. Frisuren. (95)
 • Starostlivosť o pleť. Hautpflege. (104)
 • Ošetrenie tváre. Gesichtspflege. (59)
 • Orálna starostlivosť. Mundpflege. (9)
 • Vlastné vylepšenie. Selbstverbesserung. (84)
 • Rodina a láska. Familie und Liebe. (22)
 • Tradíciou. Obschestvo. Tradíciou. Gesellschaft. (220)
 • Slávnostné pozdravy. Aktuelle Feiertage. (23)
 • Náboženstvom. Náboženstvom. (82)
 • Krajčírstvo. Naehen. (641)
 • Druhy tkanín. Stoffarten. (12)
 • Vzory. Model. Zuschnitt. Modelle. (211)
 • Podrobné spracovanie. Detaily. (120)
 • Alter. Aenderung. (20)
 • Patchwork. Patchwork. (34)
 • Šitie pre deti. Kindermode. (13)
 • Šijujeme domov. Naehen fuer Zuhause. (12)
 • Šiť si hračky. (8)
 • Šaty sme šaty na jar a leto. (112)
 • Šité šaty na jeseň a zimu. (31)
 • Šijeme tašky. Naehen Taschen. (3)

-Tagy

-video

-citácie

Pytyr - egyptský chutný! Pytyr - egyptský chutný! Zloženie: Mlieko 3.

Cookies "bozkáva devils." Laskavé bozky sú nezvyčajné. Guličky kvôli škrobu.

Všetky druhy analýz ruského jazyka - simulátor ruského jazyka, 1. až 4. ročník.,

*** ROSES ON DARK SÚVISLOSTI-4 ***

Krásne nízko rastúce kríky pre Vašu záhradu! 1. Juniper horizontálne. Morozov.

-hudba

-Fotoalbum

-Vždy po ruke

-Som fotograf

Bochum im Winter.

-referencie

-správy

-Vyhľadávanie podľa denníka

-záujmy

-priatelia

-Pravidelné čítačky

-spoločenstvo

-prenosy

-štatistika

Prečo kvapalná krv?

Prečo kvapalná krv?


Príčiny tekutej krvi môžu byť dedičné aj získané, v oboch prípadoch je spojené s dysfunkciou bielych krvných doštičiek (krvných doštičiek) obsiahnutých v plazme (to je tekutá časť krvi). Ich nedostatky av dôsledku toho poškodenie práce (hlavnou funkciou krvných doštičiek je prevencia straty krvi v prípade vaskulárneho poškodenia) vedie k zriedeniu krvi a zhoršeniu zrážanlivosti krvi.

Pre ženy počas tehotenstva je to mimoriadne nebezpečenstvo, pretože veľká krvná strata môže spôsobiť najväčšie katastrofálne dôsledky pre matku a plod, dokonca aj pre smrť.

Ak sa pri analýze zistí, že krv je tekutá, je diagnostikovaná trombocytopénia (stav charakterizovaný poklesom počtu krvných doštičiek a ich kvalitatívnou nedostatočnosťou, čo vedie k zvýšenému krvácaniu, ktoré je ťažké zastaviť). Existujú rôzne druhy krvácania, najčastejšie:

 • nosovej,
 • menštruačné obskurné,
 • z ďasien, predĺžené krvácanie po extrakcii zubov,
 • kvôli rezom,
 • počas tehotenstva.

Najnebezpečnejšie krvácanie je gastrointestinálny, obličkový, sietnicový, mozog a jeho membrány. Často sa vyskytujú také príznaky ako zvýšenie sleziny a pokles krvného tlaku a príčiny krvácania sú spravidla úplne nejasné.

V tejto súvislosti sa môže vyvinúť chronická anémia spôsobujúca nedostatok železa (skupina klinických syndrómov spôsobených znížením koncentrácie hemoglobínu v krvi), čo je obzvlášť nebezpečné pre ženy počas tehotenstva, a preto by jej liečba mala byť rýchla.
Ľudia, ktorí majú tekutú krv, pre akékoľvek, dokonca aj zdanlivo zanedbateľné zranenie, by sa mali poradiť s lekárom. Ale je najlepšie vyhnúť sa zraneniam, rovnako ako krvácanie, rektálne vyšetrenia a intramuskulárne injekcie. Pri výbere zubnej kefky sa uistite, že jej štetiny nie sú príliš tvrdé. Čo sa týka dentálnej nite a holiaceho strojčeka, mali by byť odstránené z každodenného použitia. Nemôžete používať lieky, ktoré potláčajú prácu krvných doštičiek. Napríklad nesteroidné protizápalové liečivá, ako je kyselina acetylsalicylová a iné výrobky na báze tejto látky, sú obzvlášť nebezpečné pre ženy počas tehotenstva.

Príznaky a príčiny.

Tekutá krv môže mať dedičné príčiny. Vedú k frekvencii, pričom zaberajú 36% celkového počtu pacientov.
To môže byť tiež dôsledkom zníženia tvorby krvných doštičiek a zvýšenej odbúrateľnosti periférnych artérií a žíl.
Dôvody môžu byť pokryté problémami s imunitným systémom, keď krvné doštičky umierajú pod vplyvom protilátok. Inými slovami, v telo pacienta sú ich vlastné krvné doštičky vnímané ako cudzie, telo ich odmieta rozpoznať a potom neumožňujúci imunitný systém okamžite vytvára protilátky proti krvným doštičkám proti svojim nerozpoznaným krvným doštičkám, čo je choroba, ktorá sa vyskytuje u ľudí, ktorí boli predtým úplne zdraví.
Môže spôsobiť zriedenie krvi:

 1. preeklampsia (patológia, ktorá sa vyskytuje počas tehotenstva, keď krvný tlak stúpa tak vysoko, že existuje nebezpečenstvo pre život matky a dieťaťa);
 2. závažná forma nefropatie (ochorenie prejavujúce sa pri porušení obličiek);
 3. porušenie mechanizmu zrážanlivosti krvi; krvácanie počas pôrodu;
 4. antifosfolipidový syndróm (ochorenie, ktoré má mnoho prejavov, charakterizované veľkým počtom protilátok na produkované fosfolipidy - prvky, ktoré tvoria bunkovú časť);
 5. systémový lupus erythematosus (ochorenie spojivového tkaniva s vaskulárnymi léziami);
 6. nedostatok kyseliny listovej (nedostatok kyseliny listovej v sére);
 7. užívanie liekov na znižovanie krvného tlaku; alergická reakcia, vírusová infekcia.

Tekutá krv u pacienta sa prejavuje symptómami vo forme malých krvácaní a modrín. Hemoragický syndróm (krvácanie v dôsledku zmien hemostázy) je oveľa výraznejší u detí, adolescentov a žien. Posledný z nich má najväčší problém - predĺžené krvácanie z maternice, ktoré vedie k strate veľmi veľkého objemu krvi (čo je obzvlášť nebezpečné počas tehotenstva) a následkom závažnej anémie a hemoragického kolapsu (akútny pokles cievneho tonusu a zníženie cirkulujúceho krvného objemu v dôsledku masívna strata krvi).

Tekutá krv u tehotných žien.

Počas tehotenstva musí žena opakovane darovať krv na analýzu a oznámiť najmenšiu poruchu v tele. Ak sa zdravie nelíši, je potrebné oveľa častejšie určovať hladinu červených krviniek, krvných doštičiek, leukocytov atď., Ako aj ich kvalitu.
Pri procesoch koagulácie krvi sú hlavnými prvkami jeho trombocytové elementy a sú tiež zodpovedné za reakcie nešpecifickej rezistencie tela. Tvorba krvných doštičiek sa vyskytuje v kostnej dreni a určujú sa úplným krvným obrazom.
Často sa počas tehotenstva hladina obsahu trombocytov v ženskom tele mení nejednoznačne a vo veľkej miere to ovplyvňuje individuálne vlastnosti. U zdravých žien počas tehotenstva môže počet krvných doštičiek mierne klesnúť, čo je dôvodom ich nízkej priemernej dĺžky života a zvýšenej spotreby v periférnej cirkulácii. Je to spôsobené tým, že tehotná časť tela v tele sa zvyšuje.
Silný pokles počtu vyrobených krvných doštičiek, ich zvýšená deštrukcia alebo spotreba spôsobuje zriedenie krvi. Typickými príznakmi sú krvácanie a výskyt malých modrín.
Nedostatočná produkcia krvných doštičiek u žien počas tehotenstva môže byť spôsobená zlou výživou. Navyše nízky počet krvných doštičiek môže byť spôsobený chronickým krvácaním alebo narušeným imunitným systémom. V týchto prípadoch sa krvné doštičky buď vyrábajú v nedostatočnom množstve, alebo majú chybnú štruktúru.
Na zistenie porúch zrážania krvi počas tehotenstva je pacient predpísaný na vytvorenie koagulogramu (štúdia preukazujúca účinnosť systému zodpovedného za zrážanie krvi) av prípade potreby sa vykoná príslušná liečba.
Nízke hladiny krvných doštičiek počas tehotenstva zvyšujú riziko krvácania počas pôrodu. Je však potrebné spomenúť, že existuje len pod podmienkou, že v čase narodenia počet krvných doštičiek nepresiahne 50 000. Počas spontánneho zrodenia sa riziko vnútorného krvácania u dieťaťa s imunitnou trombocytopéniou dramaticky zvyšuje. Zvláštne nebezpečenstvo spočíva v možnosti krvácania do mozgu. V takýchto prípadoch sa vykoná cisársky rez do zaistenia. Ale je tiež plné nebezpečenstva spôsobiť krvácanie v matke.

Liečbu.

Ak analýza ukázala kvapalnú krv, hematológ bude liečiť tohto pacienta. Predpísal test krvi a moču a v prípade potreby aj punkciu kostnej drene z hrudnej kosti.
Veľké krvácanie z maternice, nazálne a iné Päť percentný roztok kyseliny aminokapronovej sa podáva intravenózne. Intramuskulárnym liekom sa podáva "Adroxon" a adenozín trifosfát, čo normalizuje krvné doštičky. Taktiež sa používajú lieky ako Pamba, Emosint, Ditsinon a kyselina tranexamová.
Liečba glukokortikosteroidmi je jednou z hlavných metód. Tieto hormóny zabraňujú deštrukcii krvných doštičiek znížením účinkov protilátok na ne. Okrem toho glukokortikosteroidy inhibujú deštrukciu krvných doštičiek v slezine, čím sa zvyšuje ich počet v krvi. Po dosiahnutí úrovne normy sa dávka postupne znižuje. Trvanie liečby glukokortikosteroidmi sa pohybuje od 4 do 6 týždňov.
Ak je hormonálna liečba neúčinná, liečba nehormonálnymi imunosupresívami. Súčasne je inhibovaná tvorba protilátok nepriaznivých voči vlastným krvným doštičkám, čo vedie k zníženiu stupňa deštrukcie krvných doštičiek a zvyšovaniu ich životnosti. Použité lieky: "Azatioprín", "Vincristín", "Azatioprín" a "Cyklofosfamid". Používajú sa niekoľko týždňov spolu s pravidelným monitorovaním krvných testov.
Veľmi účinná liečba s "Danazolom" s dlhodobým užívaním postupne zvyšuje prítomnosť krvných doštičiek. Táto liečba je najúčinnejšia u pacientov vo veku 45 rokov.
Závažné prípady naznačujú transfúzie krvných doštičiek, ako aj liečbu novými modernými technológiami vo forme transplantácií kostnej drene a kmeňových buniek.
Liečba nesmie obsahovať lieky, ktoré ovplyvňujú aktivitu krvných doštičiek a znížia ich počet. Skupina týchto liečiv zahŕňa: fibrinolytiká, nepriame antikoagulanciá a salicyláty. Sú to: aspirín, "Butadion", furosemid, antidepresíva, "Indometacin", penicilínové antibiotiká.

Liečba liečiv by mala byť sprevádzaná správnou výživou bohatou na vitamíny C, A a R. Na zvýšenie zrážanlivosti krvi by mali byť do dennej stravy zahrnuté aj orechy (hlavne arašidy a mandle), petržlen a zelený čaj.
Efektívnu liečbu môžu poskytnúť aj liečivé rastliny, ktorých bohatý sortiment pomáha zlepšiť zrážanlivosť krvi. Na tento účel je najlepšie využívať žihľavu. Rovnako účinnú liečbu poskytujú listy z čučoriedky a hrozna, husí z cinquefoil, limetového kvetu, prasličky, koreňa horčice, dubovej kôry, vodnej papriky, pastierskej tašky atď.

Tekutá krv je alarmujúcim znakom, ktorý vyžaduje povinnú liečbu, najmä pre ženy počas tehotenstva, pretože v tomto prípade nie je jeden život, ale dva sú nebezpečné. Avšak pri rôznych terapiách je zaručený pozitívny účinok.

Tekuté tkanivo. Čo je krv a ako zabrániť jej chorobe

Podľa čínskej medicíny je krv samostatným orgánom, ktorý sa môže cítiť dobre a môže sa ochorieť a vyžadovať nápravné opatrenia. Podľa západnej medicíny je krv kvapalnou tkanivou, ktorá musí mať určité zloženie a kvalitu, inak celé telo trpí kvôli svojmu "nesprávnemu" stavu.

Ako vyzerá krv z vedeckého hľadiska? Ide o plazmu (kvapalnú časť krvi), v ktorej sú suspendované tzv. Krvné jednotky: erytrocyty, leukocyty a krvné doštičky. Plazma je 60% vody, ostatné zložky plazmy sú proteíny (albumín, globulíny atď.) A niektoré ďalšie organické zlúčeniny. Pri transfúzii krvi sa krvná plazma odoberá od darcov, pretože celá krv (s výnimkou zriedkavých prípadov) nie je transfúziou.

Čo sa týka vytvorených prvkov (erytrocyty, leukocyty a krvné doštičky) - musia byť v rovnováhe v krvi. Každá odchýlka môže hlásiť určitú chorobu.

Leukocyty: infekcia alebo rakovina?

Leukocyty chránia bunky, ktorých úlohou je detegovať patogénne látky v tele (napríklad baktérie) a zničiť ich. V dôsledku toho môže zvýšená hladina leukocytov signalizovať, že organizmus bojuje proti baktériám alebo vírusom - to znamená, že existuje zápal. V prípade chladu je ľahké zistiť zdroj zápalu (hrdlo, nos, atď.), Ale existujú prípady, keď niekde existuje zápal, ale je to asymptomatické. Napríklad pyelonefritída (zápal obličiek) sa môže vyskytnúť na pozadí miernej bolesti chrbta, na ktorú sa pacient používa a nevšimne si ho.

Nízky počet leukocytov môže naznačovať úspešnú infekciu: v bitkách s baktériami alebo vírusmi vyhrali leukocyty, ale stratili veľa "bojovníkov". Okrem toho je zníženie počtu leukocytov charakteristické napríklad po otravách.

Avšak silné zvýšenie hladiny leukocytov, ako aj prudký pokles, môžu naznačovať malígny proces, ktorý sa vyskytuje v tele. Bohužiaľ, tieto postupy môžu byť aj niekoľko mesiacov asymptomatické a profylaktická ročná analýza môže zachrániť životy.

Krvné doštičky: veľa, málo, len správne

Hlavnou funkciou krvných doštičiek je ochrana tela pred stratou krvi. Väzbou na plazmatické bielkoviny sa krvné doštičky "prilepia" cievy v prípade poškodenia. Je to vďaka krvným doštičkám, že naše kusy a odreniny sú pomerne rýchlo oneskorené. Preto je nedostatok krvných doštičiek nebezpečný pre život a zdravie: bez nich sa krvná zrazenina netvorí a krvácanie sa nezastaví. Pri nízkej hladine krvných doštičiek existuje riziko vnútorného krvácania, krvácanie z nosa, krvácanie ďasien.

Preťaženie krvných doštičiek je nebezpečné, pretože častice krvi sa môžu vlepiť do nádoby a tvoriť trombus, ktorý je schopný ucpávať nádobu. V prípade zablokovania tepny, ktorá podáva srdce, dochádza k infarktu myokardu. Možno ste počuli, že príčinou infarktu sú cholesterolové usadeniny na stenách krvných ciev, ale spravidla len dosky s cholesterolom nestačia: zúžia lumen cievy a "posledná slama" je krvná zrazenina, ktorá blokuje problémové miesto a blokuje tok krvi.

Príčinou kolísania počtu krvných doštičiek môžu byť infekčné ochorenia a expozícia toxickým látkam, ako aj rakovina krvi. Existujú jednoduchšie dôvody: užívanie antidepresív (odstraňuje tekutinu z tela, "zahusťuje" krv a zvyšuje hladinu krvných doštičiek) alebo pravidelné užívanie aspirínu (tento liek zriedi krv, zhoršuje indikátory zrážania).

Kde je hemoglobín?

Červené krvinky - najpočetnejšia časť krviniek. Je to červené krvinky - červené krvinky - ktoré farbia krv všetkých cicavcov na planéte červenou farbou. Proteínový hemoglobín obsahujúci železo sa uchováva v zrelých erytrocytoch. Prečo to potrebujeme?

Vďaka nemu krv vykonáva svoju hlavnú funkciu: prenáša kyslík cez telo a vyživuje ju tkanivami. V pľúcnych alveolách hemoglobín viaže kyslík, ktorý prichádza z vonkajšieho prostredia a mení sa na oxyhemoglobín - to je hemoglobín obohatený kyslíkom. Takáto krv má jasný červený odtieň a preteká cez tepny. Venózna krv je tmavšia farba v dôsledku toho, že hemoglobín už uvoľnil kyslík a červené krvinky "vybledli". Navyše hemoglobín má schopnosť viazať určité množstvo oxidu uhličitého, odobrať ho z tkanív a prenášať ho do pľúc, odkiaľ osoba má schopnosť vydychovať.

Expertná poznámka

Dmitrij Peregudov, hematológ na klinike Medicina:

- Zvýšený počet krvných doštičiek sa nazýva trombocytóza a u žien môže byť spojený napríklad s ohniskovou chronickou infekciou alebo so zvýšením hladiny mužských pohlavných hormónov. V starobe môže vysoký počet krvných doštičiek signalizovať malígne ochorenie krvi. Navyše môže dôjsť aj k nárastu a zníženiu počtu krvných doštičiek v krvi. Zvýšené hladiny krvných doštičiek v krvi sa môžu prejaviť výskytom trombózy. Na tej istej nízkej úrovni krvných doštičiek môže signalizovať výskyt modrín na miestach, ktoré neboli zranené: to znamená, že osoba sa neublíži, ale je to modrina. Okrem toho s prudkým poklesom počtu krvných doštičiek sa môže objaviť hemoragická vyrážka - spravidla sa objavuje v oblasti nohy, nevytvára sa pri stlačení a pri palpácii sa necíti.

Anémia - skupina ochorení, spoločným bodom, pre ktorý je zníženie koncentrácie hemoglobínu v krvi. Existuje veľa rôznych anémií. Tento problém je však najdôležitejší pre ženy, ktoré strácajú krv každý mesiac, a ak sa telo neochráni, existuje pocit slabosti, letargia, bledosť, závraty, krehké nechty a vlasy. Mnohé ženy sa k tejto situácii prispôsobujú a považujú ich za normálne. Navyše existuje veľká menštruácia spojená s endometriózou alebo inými gynekologickými ochoreniami, v dôsledku ktorých dochádza každý mesiac k závažnej strate krvi a rýchlejšie sa rozvíja anémia.
Anémia môže byť spojená s ďalšími problémami: napríklad dlhotrvajúcou stratou krvi pri peptickom vredovom ochorení. Pacient môže dlhé roky tolerovať pravidelnú brušnú bolesť a prisudzovať ju gastritíde. Medzitým telo stráca krv, pretože vredy neustále krvácajú v žalúdku alebo črevách. Zníženie hladín hemoglobínu môže byť spôsobené predchádzajúcou infekciou. Pokiaľ ide o zvýšenú hladinu hemoglobínu, je to charakteristické pre mladých mužov, ktorí vedú aktívny životný štýl, ktorý sa venuje športu. Pre nich je indikátor 18 g / dl (alebo 180 g / l) v normálnom rozsahu. Ak je tento indikátor registrovaný u ženy alebo staršieho muža, vyšetrenie kostnej drene by sa malo vykonať, aby sa vylúčila možnosť vzniku malígnych ochorení.

Zlá analýza: čo robiť?

Aký je postup interakcie s lekármi:

 • Najprv dostanete odporúčanie na krvný test od terapeuta.
 • keď ste darovali krv, po niekoľkých dňoch sa vrátite k tomu istému terapeutovi. Ak dôjde k porušeniu analýzy, terapeut vás pošle hematológovi, špecialistovi na krvné choroby;
 • hematológ môže predpísať ďalšie štúdie (od rozšíreného krvného obrazu až po vyšetrenie kostnej drene), aby sa vylúčili malígne krvné poruchy;
 • Podľa výsledkov ďalších testov pacient buď zostane v hematológovi na liečbu, alebo nedokáže zistiť krvné choroby a neodkázal osobu inému odborníkovi (napríklad odborník na infekčné ochorenia alebo endokrinológ - odborník na hormóny, ktorý môže spôsobiť poruchu v tele).

Tekutá krv je dobrá alebo zlá? A prečo?

Ak má osoba tekutú krv, lekári diagnostikujú trombocytopéniu, ktorá je súčasťou špeciálnej skupiny ochorení spôsobených abnormálnymi zmenami krvných doštičiek a ochorenie je už zlé: krv koaguluje veľmi zle, dochádza k zvýšenému krvácaniu (najčastejšie sa prejavuje krvácaním z nosa a obzvlášť nebezpečným je krvácanie do gastrointestinálneho traktu alebo obličiek), slezina je často zväčšená, krvný tlak klesá a krvácanie sa niekedy objaví bez zjavného dôvodu (dokonca aj cerebrálneho krvácania, hoci To je pomerne zriedkavé). V tejto súvislosti sa môže vyvinúť chronická anémia spôsobená nedostatkom železa.

Faktom je, že v priebehu trombocytopénie je množstvo krvných doštičiek v krvi omnoho nižšie než normálne, takže krv má vysoký obrat. (ak sa zvýši počet krvných doštičiek - môže to byť už trombocytóza, v tomto prípade je krv zahustená).

Ako urobiť krv silnejší

Tekutá krv a ak je vyjadrená v lekárskej terminológii - trombocytopatia, je špeciálnou skupinou ochorení, ktorá zahŕňa asi štyridsať druhov ochorení spojených so získanými alebo dedičnými defektami doštičiek - bielych krvných doštičiek. Podstata problému s touto chorobou spočíva v tom, že krvné doštičky nevykonávajú svoje funkcie, spôsobujú skvapalnenie a komplikujú procesy jeho zloženia. Za prítomnosti tohto druhu ochorenia sa vyskytujú časté prípady krvácania z nosnej dutiny, ústnej sliznice, krvácania z maternice, krvácania z ďasien a tiež krvácania z gastrointestinálneho traktu. Zranenie pri takýchto ochoreniach je sprevádzané dlhodobým a hojným krvácaním, ktoré nesie vážne nebezpečenstvo nielen pre zdravie, ale aj pre život pacienta. Pre pacientov s trombocytopatiou je otázka, ako urobiť krv silnejší, životne dôležitý, a preto moderná medicína robí všetko pre to, aby vytvorila najefektívnejšie lieky na vyriešenie týchto problémov.

Ako určiť trombocytopatiu.

V prípade viacerých príznakov zlej koagulácie krvi sa musia urobiť opatrenia na zahustenie krvi. Najčastejšie príznaky, ktoré poukazujú na vývoj ochorenia, sú časté krvácanie z nosa, ťažké maternicové krvácanie. Ak sa objavia tieto príznaky, mali by ste naliehavo požiadať o pomoc a radu lekára, hematológa, ktorý vás najprv požiada o krvný test a tiež o analýzu moču. Ak je to potrebné, možno budete vyzvaní na prepichnutie kostnej drene odobratej z hrudnej kosti. V prípadoch, keď krvný test naznačuje nízky počet krvných doštičiek v krvi, ktorého miera je asi 150 - 400 tisíc na 1 μl, môžeme hovoriť o prítomnosti trombocytopatie.

Ako urobiť krv silnejšie na vlastnú päsť?

Aby sa krv silnejšie a zastavilo krvácanie z maternice,

Lekári môžu predpísať použitie päť percentného roztoku kyseliny aminokapronovej intravenózne. Okrem toho, na normalizáciu práce s krvnými doštičkami, môžete použiť "Androkson" intramuskulárne. Okrem týchto liekov existuje množstvo ďalších, ktoré sa tiež účinne vyrovnávajú s problémami s trombocytmi, ale je potrebné mať na pamäti, že neoprávnené použitie takýchto liekov môže spôsobiť vývoj vážnych ochorení, ako aj rôznych komplikácií.

Tiež lekári v ťažkých prípadoch môžu pacientovi vykonať transfúziu krvných doštičiek. Okrem toho aktívne prispievajú k riešeniu takýchto problémov najnovší vývoj v oblasti medicíny, ktorý umožňuje transplantáciu kmeňových buniek, ako aj inertný mozog.

Aby ste účinne liečili problémy spojené s krvou, musíte úplne opustiť užívanie liekov, ktoré ovplyvňujú funkciu krvných doštičiek, ako aj znížiť ich počet. Aby sa krv silnejšie stala, mali by ste sa vyhnúť používaniu penicilínových antibiotík, papaverínu, aspirínu, antidepresív a mnohých iných liekov.

Správna, dobrá výživa, ktorá je bohatá na vitamíny P, C a A, aktívne prispieva k zrážaniu krvi a zvyšuje krv. Medzi produktmi. Najpočetnejšou z týchto látok sú orechy, ako sú arašidy a mandle, ako aj petržlen a zelený čaj.

Pomocou bohatej škály liečivých rastlín je tiež možné zvýšiť zrážanlivosť krvi. Najefektívnejším prírodným prostriedkom, aby sa krv silnejšie stala, je žihľava. Hroznové a lingonberry listy, dubová kôra, vodná paprika, striebristka a mnoho ďalších rastlín.

Hrubá krv: príčiny a liečba

Každý vie, že prevencia patologických stavov kardiovaskulárneho systému môže zabrániť mnohým nebezpečným ochoreniam, ale na taký dôležitý bod, ako ukazovatele viskozity krvi, venuje malú pozornosť. Ale napokon absolútne všetky procesy, ktoré sa vyskytujú v bunkách a orgánoch nášho tela, závisia od stavu tohto životného prostredia. Jeho hlavnou funkciou je prepravovať dýchacie plyny, hormóny, živiny a mnoho ďalších látok. Keď vlastnosti krvi, ktoré spočívajú v jeho zahustení, okyslení alebo zvyšovaní hladiny cukru a cholesterolu, sa zmenila funkcia prenosu, je výrazne narušená a redox procesy v srdci, cievach, mozgu, pečeni a iných orgánoch sú abnormálne.

Z tohto dôvodu by preventívne opatrenia na prevenciu chorôb srdca a krvných ciev nevyhnutne mali zahŕňať pravidelné monitorovanie ukazovateľov viskozity krvi. V tomto článku vám predstavíme príčiny hrubšej krvi (zvýšený syndróm viskozity krvi alebo syndróm hyperviskózy), príznaky, komplikácie, metódy diagnostiky a liečby. Tieto vedomosti vám pomôžu predchádzať nielen mnohým ochoreniam kardiovaskulárneho systému, ale aj ich nebezpečným komplikáciám.

Čo je hrubá krv?

Krv pozostáva z plazmy (kvapalnej časti) a jednotných prvkov (krviniek), ktoré určujú jej hustotu. Hematokrit (počet hematokritu) je určený pomerom medzi týmito dvoma krvnými médiami. Viskozita krvi sa zvyšuje so zvyšujúcou sa hladinou protrombínu a fibrinogénu, ale môže sa tiež spustiť zvýšením hladiny červených krviniek a iných krvných buniek, hemoglobínu, glukózy a cholesterolu. To znamená, že s hustou krvou sa hematokrit stáva vyšším.

Táto zmena krvného obrazu sa nazýva syndróm zvýšenej viskozity krvi alebo syndróm hyperviskózy. Jednotné ukazovatele vyššie uvedených parametrov neexistujú, pretože sa menia s vekom.

Zvýšenie viskozity krvi vedie k tomu, že niektoré krvné bunky nemôžu plne vykonávať svoje funkcie a niektoré orgány už nedostávajú látky, ktoré potrebujú, a nemôžu zbaviť rozkladných produktov. Navyše hustá krv je tlačená horšie cez cievy, náchylné na tvorbu krvných zrazenín, a srdce musí vynaložiť veľké úsilie na pumpovanie. Výsledkom je, že sa vyčerpáva rýchlejšie a človek rozvinie svoje patológie.

Je možné odhaliť zvýšenú krvnú hustotu pomocou všeobecného krvného testu, ktorý ukáže zvýšenie hematokritu spôsobené nárastom hladiny tvoriacich prvkov a hemoglobínu. Tento výsledok analýzy určite upozorní lekára a prijme potrebné opatrenia na identifikáciu príčiny a liečby syndrómu zvýšenej viskozity krvi. Takéto včasné opatrenia môžu zabrániť rozvoju celého radu chorôb.

Prečo sa krv stáva silnou?

Viskozita ľudskej krvi je regulovaná viacerými faktormi. Najčastejšie predisponujúce faktory rozvoja syndrómu zvýšenej viskozity krvi sú:

 • zvýšené zrážanie krvi;
 • zvýšenie počtu červených krviniek;
 • zvýšenie počtu trombocytov;
 • zvýšené hladiny hemoglobínu;
 • dehydratácia;
 • slabá absorpcia vody v hrubom čreve;
 • masívna strata krvi;
 • okyslenie tela;
 • hyperfunkcia sleziny;
 • nedostatok enzýmov;
 • nedostatok vitamínov a minerálov, ktoré sa podieľajú na syntéze hormónov a enzýmov;
 • expozícia;
 • veľké množstvo spotrebovaného cukru a uhľohydrátov.

Zvyčajne je zvýšená viskozita krvi spôsobená jedným z vyššie uvedených porušení, avšak v niektorých prípadoch sa zloženie krvi mení pod vplyvom celého súboru faktorov.

Príčiny takýchto porúch sú nasledujúce ochorenia a patológie:

 • choroby a choroby spojené s potravinami sprevádzané hnačkou a vracaním;
 • hypoxia;
 • niektoré formy leukémie;
 • antifosfolipidový syndróm;
 • polycythemia;
 • cukru a diabetes insipidus;
 • choroby sprevádzané zvýšenou hladinou proteínov v krvi (Waldenstromská makroglobulinémia atď.);
 • myelóm, AL amyloidóza a iné monoklonály
  gamapatia;
 • trombofília;
 • adrenálna nedostatočnosť;
 • hepatitída;
 • cirhóza pečene;
 • zápal pankreasu;
 • kŕčové žily;
 • tepelné popáleniny;
 • tehotenstvo.

príznaky

Symptómy syndrómu zvýšenej viskozity krvi vo veľkej miere závisia od klinických prejavov ochorenia, ktorým bola spôsobená. Niekedy sú dočasné a vymiznú nezávisle po odstránení dôvodov, ktoré ich vyvolali (napríklad dehydratácia alebo hypoxia).

Hlavné klinické príznaky hrubé krvi sú takéto príznaky:

 • sucho v ústach;
 • únava;
 • častá ospalosť;
 • roztržitosť;
 • vážna slabosť;
 • depresívny stav;
 • arteriálna hypertenzia;
 • bolesti hlavy;
 • ťažkosť v nohách;
 • neustále chladné nohy a ruky;
 • necitlivosť a brnenie v oblastiach so zhoršenou mikrocirkuláciou v krvi;
 • uzliny na žilách.

V niektorých prípadoch je syndróm zvýšenej viskozity krvi skrytý (bez symptómov) a je zistený až po vyhodnotení výsledkov krvného testu.

komplikácie

Zvýšený syndróm viskozity krvi nie je choroba, ale v prítomnosti vážnych patológií môže spôsobiť ťažké a strašné komplikácie. Často krv sa zhoršuje u starších ľudí, ale v posledných rokoch sa tento syndróm čoraz častejšie objavuje u mladých ľudí stredného veku. Podľa štatistík je hrubá krv bežnejšia u mužov.

Najnebezpečnejšími dôsledkami syndrómu zvýšenej viskozity krvi je tendencia k trombóze a trombóze. Nádory malého kalibru sú zvyčajne trombované, ale existuje zvýšené riziko, že krvná zrazenina zablokuje koronárnu artériu alebo mozgovú cievu. Takáto trombóza spôsobuje akútnu tkanivovú nekrózu postihnutého orgánu a pacient vyvíja infarkt myokardu alebo ischemickú mozgovú príhodu.

Ďalšími dôsledkami hrubého krvácania môžu byť také ochorenia a patologické stavy:

Stupeň rizika komplikácií syndrómu zvýšenej viskozity krvi závisí vo veľkej miere od základnej príčiny jeho vývoja. Preto je hlavným cieľom liečby tohto stavu a prevencie jeho komplikácií odstránenie základnej choroby.

diagnostika

Na identifikáciu syndrómu zvýšenej viskozity krvi sa priraďujú nasledujúce laboratórne testy:

 1. Kompletný krvný obraz a hematokrit. Umožňuje nastaviť počet krviniek, hladinu hemoglobínu a ich pomer k celkovému objemu krvi.
 2. Koagulácie. Poskytuje predstavu o stave hemostatického systému, krvnej zrážanlivosti, trvaní krvácania a integrity krvných ciev.
 3. APTT. Umožňuje vyhodnotiť účinnosť vnútornej a všeobecnej cesty koagulácie. Cieľom je určiť úroveň faktorov, inhibítorov a antikoagulancií krvnej plazmy.

Liečba liečiv

Hlavný cieľ liečenia syndrómu zvýšenej viskozity krvi je zameraný na liečbu základnej choroby, ktorá bola príčinou krvnej hustoty. V komplexnej schéme liečebnej liečby sa používajú protidoštičkové látky:

 • aspirín;
 • Kardiopirin;
 • cardiomagnil;
 • Thromboth ACC;
 • Magnekard a ďalšie.

Pri zvýšenej zrážanlivosti krvi môžu byť antikoagulanciá zahrnuté do komplexu liečebnej liečby:

Prípravky na riedenie krvi sa vyberajú individuálne pre každého pacienta a až po vylúčení kontraindikácií pre jeho použitie. Napríklad u myelómu, Waldenstromovej makroglobulinémie a iných monoklonálnych gamopatií sú antikoagulanciá absolútne kontraindikované.

Pri syndróme zvýšenej viskozity krvi, ktorá je sprevádzaná tendenciou krvácania, sú vymenovaní:

 • plazmová výmena;
 • transfúzia krvných doštičiek;
 • symptomatickej liečby.

diéta

Hustotu krvi je možné upraviť dodržiavaním určitých pravidiel výživy. Vedci zistili, že krv sa stáva silnejšou, ak je do dennej stravy zahrnuté nedostatočné množstvo aminokyselín, bielkovín a nenasýtených mastných kyselín. Preto by mali byť do stravy osoby s hrubou krvou zaradené nasledujúce potraviny:

 • chudé mäso;
 • morské ryby;
 • vajec;
 • morská kel;
 • mliečne výrobky;
 • olivový olej;
 • ľanový olej.

Výrobky na zriedenie krvi môžu pomôcť pri korekcii zloženia krvi:

 • zázvor;
 • škorica;
 • zeler;
 • artičoky;
 • cesnak;
 • cibule;
 • repa;
 • uhorky;
 • paradajky;
 • slnečnicové semená;
 • kešu;
 • mandle;
 • tmavá čokoláda;
 • kakaa;
 • tmavé hrozno;
 • červené a biele kvety;
 • cherry;
 • jahody;
 • citrusové plody;
 • Na obr;
 • broskýň;
 • jablká a iné

So zvýšenou viskozitou krvi musí pacient sledovať rovnováhu vitamínov. Toto odporúčanie sa vzťahuje na výrobky, ktoré obsahujú veľké množstvo vitamínu C a K. Ich nadbytok prispieva k zvýšeniu viskozity krvi, a preto ich príjem by mal byť v súlade s denným príjmom. Tiež negatívny vplyv na zloženie krvi v dôsledku nedostatku vitamínu E, a preto stravné doplnky alebo potraviny, ktoré sú bohaté na tokoferoly a tokotrienoly (brokolica, zelená listová zelenina, strukoviny, maslo, mandle atď.).

Z vyššie opísaných produktov môžete vytvoriť rôzne menu. Každá osoba, ktorá čelí problému s hustou krvou, bude schopná zahrnúť do stravy chutné a zdravé jedlá.

Existuje zoznam produktov, ktoré prispievajú k zvýšeniu viskozity krvi. Patria medzi ne:

 • soľ;
 • tučné mäso;
 • tuk;
 • maslo;
 • krém;
 • pohánka;
 • fazuľa;
 • absolvent;
 • obličiek;
 • pečene;
 • mozog;
 • červená paprika;
 • reďkev;
 • žerucha;
 • kvaka;
 • červená kapusta;
 • reďkev;
 • fialové bobule;
 • banány;
 • mango;
 • vlašské orechy;
 • ľahké hrozno;
 • granáty;
 • bazalka;
 • kôpor;
 • petržlen;
 • biely chlieb.

Tieto výrobky nemožno úplne vylúčiť z stravy, ale jednoducho obmedziť ich spotrebu.

Režim pitnej vody

Veľa sa vie o nebezpečenstve dehydratácie. Nedostatok vody ovplyvňuje nielen prácu orgánov a systémov, ale aj viskozitu krvi. Je to dehydratácia, ktorá často spôsobuje vznik syndrómu zvýšenej viskozity krvi. Aby sa tomu zabránilo, odporúča sa piť denne nie menej ako 30 ml čistej vody na 1 kg hmotnosti. Ak z nejakého dôvodu osoba nepije obyčajnú vodu, ale nahradí ju čajom, džúsmi alebo kompótmi, objem spotrebovanej kvapaliny by mal byť vyšší.

Škodlivé návyky a drogy

Fajčenie a konzumácia alkoholu prispieva k výraznému zahusteniu krvi. Preto sa odporúča, aby sa ľudia s hrubou krvou vzdal týchto zlých návykov. Ak sa človek nedokáže vyrovnať s týmito závislosťami, potom sa odporúča použiť jeden z metód liečby závislostí od nikotínu alebo alkoholizmu.

Negatívne ovplyvňuje zloženie krvi a dlhodobé užívanie určitých liekov. Patria medzi ne:

 • diuretiká;
 • hormonálne lieky;
 • perorálne kontraceptíva;
 • Viagra.

Ak sa zistia krvné zrazeniny, odporúča sa s lekárom prediskutovať možnosť ich ďalšieho použitia.

Hirudotherapy

Hirudoterapia je jedným z účinných spôsobov krvácania. Zloženie pijavých slín, ktoré sa injekčne vpichujú do krvi, zahŕňa hirudín a ďalšie enzýmy, ktoré prispievajú k zriedeniu krvi a zabraňujú tvorbe krvných zrazenín. Táto metóda liečby môže byť predpísaná po vylúčení niektorých kontraindikácií:

 • trombocytopénia;
 • hemofílie;
 • ťažká hypotenzia;
 • kachexia;
 • závažné formy anémie;
 • zhubné nádory;
 • hemoragická diatéza;
 • tehotenstva;
 • cisársky rez pred 3 až 4 mesiacmi;
 • deti do 7 rokov;
 • individuálna neznášanlivosť.

Ľudové metódy

Syndróm hrubého krvného obehu sa dá liečiť použitím ľudových receptov založených na vlastnostiach liečivých rastlín. Pred použitím takýchto metód fytoterapie sa odporúča konzultovať so svojím lekárom a uistiť sa, že neexistujú žiadne kontraindikácie.

Na zriedenie hrubé krvi je možné použiť také populárne recepty:

 • tinktúra lúk (alebo lobaznika);
 • fytocentra rovnakých častí žltej ďateliny, kvetov lúčnych ďatelín, lúčnych listov, valeriánskych koreňov, citrónových balzamov, hustých listnatých plodov a plodov hlohu;
 • vŕbová kôra;
 • infúzia kvety konského gaštanu;
 • infúzia žihľavy;
 • tinktúra muškátového oriešku.

Silná krv má negatívny vplyv na stav kardiovaskulárnych a iných systémov tela. V niektorých prípadoch môže byť zvýšenie jeho viskozity eliminované nezávisle, ale častejšie takéto porušenie jeho stavu je spôsobené rôznymi chorobami a patológiami. Z tohto dôvodu by sa nikdy nemalo ignorovať identifikácia syndrómu zvýšenej viskozity krvi. Liečba základnej choroby, ktorá zapríčinila zahustenie krvi, a zahrnutie metód na zriedenie krvi do hlavného liečebného plánu vám pomôže zbaviť sa vývoja a progresie mnohých závažných komplikácií. Pamätajte na to a buďte zdraví!
Video verzia článku:

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Kvantov protrombín: prepis, normálne hodnoty

Štúdia protrombínu je určená lekárom s cieľom určiť, ako rýchlo krvné zrazeniny. Protrombín od firmy Kvik veľmi často umožňuje identifikovať vážnu patológiu v tele.

Plavidlá na rukách praskli

Modrina, fenomén známy každému od detstva, je krv, ktorá sa nahromadila pod povrchom kože v dôsledku modrín a poškodenia cievy. Ako však ukazuje prax, integrita krvných ciev môže byť rozbitá nielen kvôli hrbole a modrín.

Prečo sa na žilách paží a nohy objavujú hrbole a čo robiť v takýchto prípadoch?

Vaskulárni lekári a flebológovia poznamenávajú, že ľudia, ktorí sa stretávajú s kŕčovými žilkami, často sa k nim nezaujímajú v okamihu, keď sa objavia problémy, ale keď sú komplikácie a zmeny vo fáze zdôrazňovania závažnosti.

Výskyt edému pri srdcovom zlyhaní

Srdce bude fungovať ako MOTOR!Zabudnete na tachykardiu, ak je pred spaním.Ľudské srdce je čerpadlo, ktoré pumpuje krv a tým zabezpečuje dodávanie krvi všetkým tkanivám a orgánom.

Posun ciev srdca: príprava, technika, život po operácii

Z tohto článku sa dozviete: prehľad operácie srdcového bypassu, ako aj z akých dôvodov sa vykoná. Druhy intervencie, následná rehabilitácia a ďalší život pacienta.

Diéta na zníženie hladiny cholesterolu - týždenné menu. Výrobky na týždeň na zníženie hladiny cholesterolu

Ako cieľ dietetickej výživy môžete nastaviť výsledok nielen o zníženie hmotnosti, ale aj zníženie hladiny cholesterolu v krvi.