Z tohto článku sa dozviete: prečo sa na tele objavujú modriny bez príčiny, aké ochorenia môžu spôsobiť tento problém. Čo s tým robiť.

Príčiny modrín na tele (obsah článku):

Rôzne veľkosti modrín, ktoré sa vyskytujú bez zrejmých zranení a štrajkov, môžu byť prejavom závažných ochorení krvi, metabolických porúch, rakovinovej patológie.

Na určenie presnej príčiny takýchto modrín, ako aj na to, ako s nimi zaobchádzať, bude s nimi schopný liečiť kvalifikovaný odborník (hematológ, endokrinológ alebo rodinný lekár).

Jediný hematóm (modrina), dokonca aj značnej veľkosti, nie je dôvodom na obavy. Je to možné, ublíženie bolo malé, a preto sa nespomína. Závažná úzkosť by mala spôsobiť systematický výskyt modrín akejkoľvek veľkosti. Čo je dôležité v takejto situácii nie je tak veľkosť a umiestnenie ako nedostatok viditeľnej príčiny.

Liečba bude zameraná na zabránenie výskytu modrín na tele, a nie na odstránenie existujúcich. Prognóza môže byť buď priaznivá alebo nie (napríklad v prípade amyloidózy), v závislosti od ochorenia.

Príčiny modrín na tele bez príčiny u žien a mužov sú zvyčajne rovnaké.

Tento problém rieši hematológ.

Patológia cievnej steny

Ochorenia Randyu-Oslera

Ide o dedičné ochorenie, ktoré sa vyznačuje systémovým narušením cievnej steny - nádoba nemá svalovú a vonkajšiu membránu, a preto je ľahko poškodená. Po progresii ochorenia sa cievy rozširujú a tvoria dilatáciu kožných ciev vo forme malého miesta.

Hlavným príznakom ochorenia sú pavučiny a modriny rôznych veľkostí, ktoré sa môžu objaviť kdekoľvek na tele. Najväčší počet je vyznačený na tvári, slizniciach dýchacích ciest a zažívacieho traktu.

Pri akomkoľvek fyzickom napätí sa zvyšuje počet modrín, môže dôjsť k krvácaniu. 90% pacientov má opakované epizódy nazálneho krvácania.

Terapia je zameraná na zastavenie krvácania, potom predpisuje miestne lieky, ktoré podporujú hojenie kože a resorpciu modrín. Prognóza je priaznivá, pretože sa zriedkavo vyskytuje masívne, život ohrozujúce krvácanie pacientov. Úplná liečba nie je možná.

Vrodené choroby spojivového tkaniva

Ide o veľkú skupinu dedičných ochorení, ktoré sú založené na porušení syntézy kolagénu - hlavného proteínu, ktorý tvorí cievnu stenu. Medzi ne patrí Marfan a Ehlers-Danlos syndróm, elastický pseudoxantóm, osteogenesis imperfecta.

Príznaky sa môžu u novorodenca objaviť a postupovať ako dieťa starne. Okrem modrín na koži sa vyskytujú defekty tvorby kostí a kĺbov, napríklad príliš dlhé kosti končatín v mužskej a ženskej časti populácie s Marfanovým syndrómom.

Kardinálna liečba ktorejkoľvek z vyššie uvedených kongenitálnych malformácií nie je možná. Liečba spočíva v možnej eliminácii alebo znížení intenzity symptómov prítomných u pacienta. Napríklad liečivá, ktoré zlepšujú cievny prietok krvi, môžu byť použité na zníženie závažnosti modrín.

Prognóza môže byť priaznivá aj nepriaznivá. Všetko závisí od závažnosti iných malformácií, pretože samotné zvýšené krvácanie nepredstavuje hrozbu pre život pacienta.

Získané poškodenie spojivového tkaniva

skorbut

Tento termín sa vzťahuje na výrazný nedostatok vitamínu C (kyselina askorbová). Táto látka nie je syntetizovaná v ľudskom tele, preto jej príjem v zložení stravy alebo jej nedostatok vedie k závažným zmenám metabolizmu. Predovšetkým sa týka porušenia syntézy kolagénu - proteínu, ktorý tvorí cievnu stenu a spojivové tkanivo.

 • výskyt modrín na tele (od malých až po veľké niekoľko centimetrov);
 • uvoľňovanie ďasien a ich krvácanie;
 • uvoľnenie a vypadávanie zubov;
 • svalová bolesť v dôsledku masívnych podliatin;
 • 75% pacientov má ťažkú ​​anémiu.

Liečba skorbutu je pomerne jednoduchá: predpísať syntetický vitamín C a výživu obohatenú kyselinou askorbovou. Pri začatí liečby je prognóza priaznivá. V pokročilých prípadoch a pri absencii potrebnej liečby môže masívne krvácanie viesť k smrti pacienta.

Purpura, ktorá spôsobila dlhodobé užívanie steroidov

Niektorí pacienti sú predpísaní glukokortikosteroidmi, napríklad v autoimunitných procesoch. Medzi možné vedľajšie účinky - zvýšená krehkosť ciev a výskyt modrín.

Neexistuje žiadna vážna hrozba pre život, pretože masívne krvácanie sa zvyčajne nedodáva.

Prognóza je priaznivá pre úspešné liečenie základnej choroby a zníženie dávky kortikosteroidov.

vaskulitída

Ide o skupinu ochorení, pri ktorých sa cievna stena zapáli a ďalej sa zrúti (nekróza). Systémová vaskulitída sa najčastejšie zaznamenáva (nazýva sa to aj Schönlein-Genochova choroba).

Prvé známky ochorenia sa vyskytujú v základnej škole alebo v dospievaní. Na vyvolanie ich výskytu môžu byť infekčné choroby, autoimunitné procesy, užívanie mnohých antibiotík.

Nasledujúce príznaky vaskulitídy Schönlein-Henoch sú známe:

 • modriny a iné prvky vyrážky, ktoré sa náhle vyskytnú;
 • po nich sa na tele objavujú očné pigmenty;
 • vyrážky sú hojnejšie na nohách než na rukách;
 • celkový stav sa zhoršuje (slabosť, mierne zvýšená teplota);
 • opuchnuté a bolestivé kĺby (zvyčajne členok a koleno);
 • môže sa vyskytnúť hnačka a katarálne príznaky.

Dapsone, sulfasalazín, plazmaferéza, glukokortikosteroidy sú predpísané na liečbu.

Prognóza je priaznivá, ak príznaky úplne nezmiznú, ale opakované epizódy zhoršenia sú možné.

Patológia krvných doštičiek

Táto skupina ochorení zahŕňa trombocytopatiu (porušenie funkčných schopností krvných doštičiek - bunky zodpovedné za zrážanie krvi - v normálnom množstve) a trombocytopénia (zníženie počtu počas normálnej funkcie). Ženy a muži sú rovnako postihnutí. Kvôli týmto chorobám sa objavujú aj modriny bez akéhokoľvek dôvodu.

Prečo sa modriny objavujú sami a bez akéhokoľvek dôvodu

obsah

U zdravého človeka sa tvoria hematómy po dostatočne silných mechanických účinkoch, ako sú rany, modriny alebo stláčanie, a prečo sa objavujú modriny bez dôvodu? Tento príznak je spravidla znakom vývoja dostatočne závažného ochorenia v ľudskom tele, ktoré môže ohroziť nielen jeho zdravie, ale aj samotný život. Preto nesmú byť ignorované neprimerané modriny, ich vzhľad - stopercentný dôvod na to, aby šli k lekárovi.

Príčiny vzniku a priebehu invázie traumatického hematómu

V mieste, kde sa na povrch ľudského tela aplikuje nadmerná fyzická sila, dochádza k prasknutiu kapilárou, po ktorom nasleduje prietok krvi do okolitých tkanív a výskyt modriny.

Modrínie počas jej existencie sa menia (dochádza k jej inklúzii) v niekoľkých fázach:

 1. Hematóm, ktorý sa práve objavil má purpurovo-červenú farbu kvôli prítomnosti čerstvého hemoglobínu v ňom.
 2. Po určitom čase sa farba zmení na žlto-červenú (v dôsledku deštrukcie hemoglobínu na bilirubín).
 3. Ďalšia indukcia vedie k vzniku žltozelenej farby (keď sa bilirubín mení na biliverdin).
 4. Nakoniec sa produkty zničenia hemoglobínu úplne odstránia z okolitého tkaniva poškodeného tkaniva a obnoví sa farba kože.

Ak sú hematómy, ktorých výskyt súvisí s aplikáciou fyzickej traumatickej sily, pochopiteľné, ale prečo sa objavujú modriny, mali by ste to pochopiť viac.

Prečo sa hematómy objavia bez traumatického faktora?

Ak sa zjavne nevyskytnú modriny na akejkoľvek časti kože, môže to znamenať množstvo ochorení alebo patologických stavov:

 1. Hemoragická vaskulitída.
 2. Kŕčové žily.
 3. Nedostatok kyseliny askorbovej.
 4. Poruchy endokrinných žliaz.
 5. Dlhodobý alebo nekontrolovaný príjem liekov s antikoagulačným účinkom.
 6. Ďalšie dôvody.

Najbežnejšou príčinou bezpodstatných podliatin spočíva v zvýšenej krehkosti kapilár, ktoré začnú prasknúť v reakcii na aplikáciu malého úsilia. A autoimunitná patológia - hemoragická vaskulitída - ich prináša do takého stavu.

Táto choroba prebieha podľa nasledujúcej schémy:

 1. Imunita človeka začína vnímať vlastné krvné cievy ako cudzí agenti.
 2. Zničiť "nepriateľské" tkanivo poslal veľké množstvo protilátok.
 3. Tieto aktívne bunky postupne ničia steny krvných ciev a robia ich tenkými a krehkými.

Veľmi často sa pri hemoragickej vaskulitíde pozorujú hematómy nielen na koži, ale aj na membránach vnútorných orgánov:

Zlomeniny bez príčiny na koži sa objavujú v ešte jednom prípade - s rozvojom ochorenia kiahne. Táto patológia vedie k vzniku hematómov len na dolných končatinách, čo je jeden z hlavných diagnostických znakov, ktoré naznačujú stagnáciu v cievach nohy.

Nedostatočný príjem kyseliny askorbovej do ľudského tela môže tiež spôsobiť podliatiny bez traumatických účinkov.

Aby ste predišli takejto nepríjemnej situácii, mali by ste obohatiť svoju diétu:

 • zelené cibuľové perie;
 • citrusov;
 • paradajky;
 • egreše;
 • ananás;
 • čierne ríbezle;
 • šípky.

Ak nie je možné zakúpiť čerstvé bobuľovité ovocie, zeleninu alebo ovocie, môžete si vziať syntetické multivitamínové prípravky.

Hematómy sa môžu objaviť aj v rôznych poruchách endokrinného systému. Súčasne existuje závislosť od pohlavia pacienta. Takže najčastejšie ženy, ktoré sú v pre- a menopauze kvôli výraznému nedostatku estrogénu, najčastejšie trpia nespôsobujúcimi podliatinami.

Zvratky sa môžu objaviť na tele tak isto a s radom ďalších patológií, ako napríklad:

 1. Hypertenzívna srdcová choroba.
 2. Reumatizmus.
 3. Rôzne choroby krvi.
 4. Chronická tonzilitída.
 5. Ochorenie obličiek.
 6. Závažné infekcie atď.

odrody hematómov

Nie všetky modriny sú homogénne, medzi nimi existuje niekoľko typov, v závislosti od pôvodu a hlavného mechanizmu vzhľadu.

 1. Gematomnymi. Predstavujú vyliatie krvi veľkého objemu, prenikajúce do subkutánneho mastného tkaniva, ako aj do kĺbov a svalov, čo spôsobuje silnú bolesť človeku. Takéto modriny môžu byť komplikované deštrukciou tkanív, patologickými zlomeninami, artrózou a svalovou dystrofiou. Takéto hematómy sa najčastejšie vyvíjajú s koagulopatiou (hemofília A a B).
 2. Mikrocirkulatívne (petechiálne bodkované). Ide o modriny, ktoré sa objavujú na končatinách a slizniciach nosa a úst. V tomto prípade sa kapiláry rozpadnú aj v odpovedi na trenie rúk. Pozorované s trombocytopéniou.
 3. Mikrocirkulačný hematóm. Jedná sa o druh, ktorý zahŕňa charakteristiky predchádzajúcich dvoch. Modriny súvisiace s ním sú veľké, ale málo. Ich hlavným miestom pôvodu je subkutánne mastné tkanivo, v dôsledku čoho sú perfektne viditeľné cez kožu. Patológie, ktoré spôsobujú vznik takýchto hematómov, sú predávkovanie antikoagulanciami, hemofíliou A, DIC.
 4. Vaskulitída-fialové. Zlomeniny tohto typu sú charakterizované špecifickými zápalovými prejavmi, ako aj prítomnosťou svrbiacej vyrážky, po ktorej zostáva pigmentácia na postihnutej koži.

V tých prípadoch, keď osoba získava hematómy ako dôsledok vplyvu traumatických faktorov, dokáže s nimi zvládnuť samostatne.

Ak však dôvod ich výskytu zostáva záhadou pre človeka a nemôže odpovedať na otázku, prečo sa objavujú modriny, najlepším východiskom by bolo vidieť lekára.

Terapeutov, flebológovia a hematológovia sa zaoberajú liečbou takýchto patológií.

Niekedy po absolvovaní podrobného vyšetrenia sa pacienti posielajú na špecialistov z iného profilu - gynekológov alebo endokrinológov. V tomto prípade je prísne zakázané zapojiť sa do seba-diagnostiky a seba-liečby, pretože je možné uviesť patologický proces na kritickú, život ohrozujúcu úroveň, kde ani zásah špecialistov nezabráni situácii.

Zlomeniny na tele bez dôvodu

Kríže z modrín alebo "zarobené" na jeseň prekvapujú nikto. Stane sa vám to, že je tu modrina - tu je, fialová a bolestivá - a nie je tam žiadna spomienka na to, odkiaľ pochádza, nie? Zostáva a nezmizne celé týždne a mesiace za sebou. A čo je dôležitejšie, takéto modriny odnikiaľ sa stávajú trvalým javom. Iste, mnohí sa stretli s niečím podobným a dokonca začali pochybovať o svojej vlastnej pamäti. Väčšina ľudí v takýchto prípadoch neúmyselne odmieta: premýšľať, viac pohmoždiť, menej pohmoždiť. V skutočnosti však "bezproblémové" modriny majú dôvody na objavenie a často veľmi závažné. Akonáhle si prečítate tento článok, zrejme je na čase zistiť príčiny takých modrín na vašom tele.

Prečo existujú modriny na tele?

Akákoľvek modrina alebo hematóm je krvácanie v mäkkých tkanivách, najčastejšie v dôsledku mechanickej deštrukcie cievnych stien. Krv z týchto poškodených tkanív vstupuje do okolitých tkanív, čo spôsobuje modrinu. Čím väčšia loď utrpela, tým väčší bude hematóm a čím dlhšie sa bude liečiť. Toto je odpoveď na zranenie.

Fialovo-červené, fialové modriny sú spôsobené hemoglobínom obsiahnutým v krvi. Pri rozpadu hemoglobínu sa uvoľňujú medziprodukty a hematómy "kvitnú" zelenými a žltými kvetmi. Postupom času by miesto modrín nemalo zostať stopou.

Zlomeniny sa môžu objaviť z rôznych dôvodov, od jednoduchej kontúzie, starnutia až po výživové nedostatky, prítomnosti určitých chorôb, ako je hemofília alebo rakovina.

Príčiny modrín na tele bez modrín

Nebudeme sa zaoberať mechanickými zraneniami, pretože tu a tak je všetko zrejmé. Hovorme o dôvodoch, ktoré spôsobujú výskyt "nevysvetlených" modrín. Bohužiaľ, najčastejšie to znamená zdravotné problémy. Tu sú najčastejšie príčiny tvorby modrín bez modrín.

Jednotlivé funkcie kože

Tento dôvod je viac "ženská". Tenká koža zle chráni subkutánne krvné cievy a dokonca aj malý tlak spôsobuje tvorbu modrín.

Hormonálne zmeny

Nedostatok estrogénu, ktorý sa často vyskytuje u žien počas menopauzy alebo pri užívaní antikoncepčných piluliek, má vplyv na steny krvných ciev.

Pri prebytku glukokortikosteroidov sa vyskytuje takzvaná purpura - početné hemorágie v koži, pod kožou alebo v slizniciach. Tento stav môže nastať napríklad v priebehu autoimunitných ochorení. Typicky tento príznak zmizne na konci liečby alebo pri zmene dávkovania liekov.

Prijatie niektorých liekov

V niektorých prípadoch môžu byť neprimerané modriny spôsobené dlhodobým používaním analgetík, antidepresív, protizápalových a antiastmatických liekov.

Vzhľad modrín na tele bez zjavného dôvodu môže byť signálom nedostatku vitamínu.

Vitamín R. Jeho nedostatok porušuje produkciu kolagénu, steny krvných ciev sú tenké, kvôli čomu sa ľahko zničia. Okrem modrín sa zvyčajne objavujú aj iné príznaky: gastrointestinálne poruchy (hnačka, pálenie záhy, plynatosť), podráždenosť a zvýšená citlivosť na kožu (kozmetika, chemikálie pre domácnosť, vystavenie slnku).

Vitamín K. V tomto prípade dochádza k narušeniu zrážanlivosti krvi, čo je dôvod, prečo sa tvorba častíc stáva častým výskytom. Nedostatok vitamínu K môže sprevádzať nazálne krvácanie, zlé hojenie rán, krvácanie ďasien.

Vitamín C. Keď jeho nedostatok zvyšuje krehkosť ciev, kvôli tomu, čo sa najčastejšie objavuje na nohách a ramenách. Existujú ďalšie príznaky nedostatku kyseliny askorbovej: systematická únava, časté prechladnutie, apatia, ospalosť, odlupovanie kože, vypadávanie vlasov.

Zinok a železo. Obidva tieto minerály sú dôležité pre zdravie a pomáhajú pri hojení rán. Okrem toho nedostatok železa vedie k anémii, ktorá je jednou zo známych príčin vzniku modrín.

Bioflavonoidy. Citrín, rutín, katechín a kvercetín sú niektoré bioflavonoidy, ktoré sú mimoriadne cenné na to, aby sa zbavili neustáleho sklonu k tvorbe podliatin.

Každá z týchto podmienok sa zvyčajne upravuje zahrnutím potravín do stravy - prírodnými zdrojmi potrebného vitamínu.

Choroby spojivového tkaniva

Niekoľko závažných ochorení môže byť príčinou porušenia výroby kolagénu, ktorý zabezpečuje silu cievnych stien:

Nedokonalá osteogenéza (ochorenie kryštálov);

Elastické pseudoksantómy a niektoré ďalšie.

Tieto ochorenia sú vrodené a, bohužiaľ, nie sú pripravené na úplné vyliečenie. Zvyčajne sa prihlásia už v ranom veku.

Ochorenia obehového systému

Jeho fungovanie je zabezpečené mnohými faktormi a poruchy v aspoň jednom z nich môžu spôsobiť modriny na tele.

Krvné doštičky sú zvyčajne zodpovedné za blokovanie poškodených ciev a zastavenie krvácania. Ak sa krvné doštičky nedokážu vyrovnať s ich funkciami, na koži sa môžu objaviť modriny a akékoľvek krvácanie bude mať vážne dôsledky.

Nedostatok koagulačných faktorov

V tomto prípade je každé poškodenie plavidla plné dlhotrvajúceho krvácania a výskytu hematómov. Jedným príkladom podobnej patológie je hemofília. "Bezproblémový" vzhľad modrín na tele je prvý zvonček a dôvod, prečo ísť na lekára.

Kŕčové žily

Výskyt modrín iba na nohách je dôkazom stagnácie krvi v cievach a prvých štádiách vývoja ochorenia.

Hemoragická vaskulitída je zápal steny krvných ciev, čo vedie k ich zničeniu. Táto podmienka vzniká v dôsledku zlyhania imunitného systému, keď telo začne napadnúť svoje bunky.

V niektorých prípadoch môže byť výskyt modrín dôkazom vývoja nádorových procesov. Ak sa objaví hematóm na pozadí ostrého úbytku hmotnosti, zvýšenie lymfatických uzlín, bledá pokožka, časté krvácanie z nosa, potom je to dôvod okamžitej liečby lekárovi.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa modriny môžu objaviť na tele bez zjavného dôvodu. Sú zvyčajne spôsobené chorobami sprevádzanými ďalšími príznakmi a príležitostné nevysvetliteľné podliatiny sa môžu vyskytnúť v neskorších štádiách ochorenia.

Závažné ochorenie pečene môže spôsobiť ľahké modriny, pretože pečeň nemôže produkovať dostatok krvných zrážacích faktorov. Okrem toho také ochorenia môžu sprevádzať žltá koža, spôsobiť svrbenie celého tela, opuch končatín a črevné krvácanie.

Ľahké modriny sú niekedy symptómy neskorých štádií chronického ochorenia obličiek. Takíto ľudia môžu mať ospalosť, necitlivosť na ruky a nohy, vracanie ráno, stolica s krvou.

Dlhodobé modriny môžu byť zaznamenané ľuďmi s cukrovkou. Je to spôsobené komplikáciami ochorenia krvných ciev. Najčastejšie sa na nohách nachádzajú modriny a sú znakom progresívneho cukrovky.

Nemôžete zriecť veku. U starších ľudí sa zvyšuje priepustnosť krvných ciev, kapiláry sú krehké a koža stráca pružnosť, stáva sa tenšou, a preto sa tvoria modriny často.

Ženy sú navyše náchylnejšie k tvorbe podliatin ako muži a ich podliatiny sa často objavujú z drobných zranení ramien, bokov a hýždí.

Všetky príčiny modrín sú ťažké na zozname. Aby sa nevystavovali neprimeranému riziku, je potrebné sa poradiť s lekárom. Podrobný krvný test a koagulogram pomôžu určiť príčinu "bezproblémových" modrín a zvoliť liečbu.

Kedy navštíviť lekára

Spravidla modriny zmiznú do dvoch týždňov. Ak sa objavia neprimerané modriny spolu s inými príznakmi, poraďte sa so svojím lekárom, napríklad:

Nie sú žiadne modriny dlhšie ako dva týždne;

Zlomeniny na nohách a iných častiach tela sú často pozorované bez zjavného dôvodu.

Neexistujú žiadne modriny bez dôvodu. Ak ste sa neublížili a neboli zranení, nemôžete vysvetliť dôvod jeho vzhľadu, znamená to, že je skrytý hlbšie a len vyšetrenia pomôžu odhaliť jeho dôvod.

Ako sa zbaviť modrín na tele

Najskôr sa musíte pokúsiť minimalizovať možnosť hematómu po úraze:

 1. Pripojte niečo studené. Nízka teplota vedie k zúženiu krvných ciev, prietok krvi do pomliaždeného priestoru sa zníži. Je rozumné aplikovať chlad v prvých hodinách (čím skôr, tým lepšie). Po 4-5 hodinách je to zbytočné.
 2. Použite tesnú obväzovú bandáž. Môžete ho nosiť dlhšie ako 2 hodiny po poranení, aby nedošlo k poškodeniu krvného obehu.
 3. Použite na mieste poškodenia špeciálny gél a masť (troxevasín, indovazín, voltaren, dexpanthenol). Toto sa môže vykonať skôr ako 6-8 hodín po poranení. Ak použijete liek skôr, opuch sa zintenzívni a modriny budú výraznejšie.

Tradičná medicína odporúča aplikovať listy kapusty alebo plátky zemiakov na hematómy (rozrezané na modrinu). Musia byť namontované a opotrebované niekoľko hodín.

Existuje mnoho ďalších domácich a ľudových liekov, ktoré možno použiť na zmiernenie bolesti, zápalu a urýchlenia vymiznutia modrín.

Existuje mnoho prírodných domácich liekov, ktoré môžete použiť na zníženie zápalu, zníženie bolesti a pomôcť pri tvorbe modrín rýchlejšie sa liečiť. Môžete mať mnoho z týchto liekov, ako sú čajové vrecká a aloe vera priamo na dosah ruky. Už som spomenul tieto prirodzené metódy liečby modrín, ktoré sú podporované vedeckými dôkazmi.

Tri hlavné príčiny modrín na tele, ktoré choroby ponechajú takéto známky

Prečo majú ženy bez tela modriny?

Zlomeniny na ženskom tele sa nikdy neobjavujú. Aj keď ich výskyt nebol vyvolaný úderom, modrínami alebo inými zraneniami, nemožno ich ignorovať. Koniec koncov, tvorba modrín (bez ohľadu na to, na ktorej časti tela - nohy, ruky, dolná časť chrbta, čelo, nohy atď.) Hovorí bez dôvodu o vážnych zdravotných problémoch vyžadujúcich povrchovú úpravu.

Zistite, prečo sa objavujú hematómy

Modrina je hematóm, ktorý je výsledkom subkutánnej modriny na pozadí poškodenia malých krvných kapilár. Najčastejšie sa vyskytuje v dôsledku nárazu alebo modriny, pri ktorej je medzera v stenách kapilár. A ako u niektorých žien je koža jemná a tenká a drobné zranenia, ktoré zostávajú nepostrehnuteľné, vedú k výskytu malých modrín na rukách a nohách.

hemofílie

Ak je však žena istá, že jej nedošlo k žiadnym zraneniam, výskyt podkožných podliatin môže byť príznakom vážnej choroby, hemofílie. Je charakterizovaná porušením zrážanlivosti krvi a znížením vaskulárnej permeability. Počas svojho vývoja krv prechádza cez cievne steny a hromadí sa v subkutánnych vrstvách, vytvárajúc tmavomodré alebo vínové škvrny viditeľné voľným okom.

Objav krvácania z hemofílie môže dokonca poškodiť domácnosť. Preto je nevyhnutné zapojiť sa do liečby tejto choroby ihneď po výskyte jej primárnych symptómov. A oni, rovnako, sú modriny, ktoré sa vyskytujú bez príčiny a na rôznych miestach tela:

 • pod očami;
 • na žalúdku;
 • na bokoch;
 • na prstoch a zápästiach;
 • na krku;
 • na chrámoch;
 • na lone;
 • na zadku;
 • na nohách atď.

trombocytopénia

Tvorba modrín na tele bez príčiny je tiež znakom vývoja trombocytopénie. Toto ochorenie je charakterizované poklesom počtu krvných doštičiek. S vývojom trombocytopénie u žien sa často pozoruje:

 • bohaté obdobia;
 • krv z nosa;
 • hemoragická vyrážka;
 • bolesť svalov a chrbtice.

Spoločnou satelitnou trombocytopéniou je anémia spôsobená nedostatkom železa, ktorá sa vyznačuje poklesom hladiny hemoglobínu v krvi. Jeho hlavné funkcie sú:

 • slabosť;
 • bledosť a suchú pokožku;
 • jasne červený ťažký výtok počas menštruácie;
 • znížená chuť do jedla;
 • vypadávanie vlasov;
 • závraty;
 • bolesti hlavy;
 • poškodenie pamäti a koncentrácia.

Vazopatiya

Iná choroba, ktorá sa prejavuje výskytom hematómov na tele. Vývoj vazopatie je spojený s poškodením žíl na pozadí negatívneho vplyvu infekčných, toxických, alergických alebo imunologických činiteľov. Krvný obeh v tele veľmi trpí touto chorobou, a preto je často sprevádzaný patologickými stavmi pečene a obličiek, pankreasu a reprodukčných orgánov.

leukémie

Leukémia je klonálna malígna (neoplastická) choroba hematopoetického systému. Môže tiež spôsobiť výskyt hematómov na bruchu, pretože vývoj tejto choroby u človeka otvára časté vnútorné krvácanie s krvácaním do brušnej dutiny.

Hormonálne poruchy

Často výskyt modrín na tele je dôsledkom hormonálnych porúch, ktoré sa vyskytujú na pozadí zhoršenej funkcie štítnej žľazy, vaječníkov, mliečnych žliaz a ďalších vnútorných orgánov, ktoré sa podieľajú na tvorbe hormonálnej rovnováhy.

liečenie

Podkožné podliatiny sa často vyskytujú u ľudí, ktorí zneužívajú aspirín. Tento liek potláča krv a znižuje elasticitu ciev. Ale s vývojom niektorých ochorení je jednoducho nemožné bez neho (to je často predpísané pre osoby, ktoré prežili mŕtvica a srdcový záchvat, rovnako ako pre tých, ktorí sú náchylní na tromboflebitídu). A ak užívate aspirín sprevádzané modrínami, musíte znížiť dávkovanie a poradiť sa so svojím lekárom.

beri-beri

Nedostatok vitamínov C a P v tele môže spôsobiť hematómy na tele. Tieto vitamíny posilňujú cievne steny a regulujú krvný obeh. Ich nedostatok spôsobuje, že nádoby sú krehké a krehké a spôsobujú časté subkutánne krvácanie.

Malígne nádory

Ak sa na očných viečkach objavia modriny a v takomto prípade neboli predtým žiadne zranenia, potom ich príčinou môže byť rakovina. Táto choroba významne mení zloženie krvi a negatívne pôsobí na steny krvných ciev, čo je krehké a krehké.

Hematómy na očných viečkach tiež vyvolávajú dlhú recepciu:

 • antidepresíva;
 • analgetiká;
 • lieky s vysokým obsahom železa.

Prečo sa na koži nevyskytujú modriny?

Zvratky na tele človeka sú zvyčajne výsledkom modriny alebo rany. V lekárskej praxi je hematóm zbierkou krvi v určitej oblasti kvôli otvoreným alebo uzavretým poraneniam. Vzhľad modrozelených škvŕn na tele v dôsledku mechanického vplyvu fenoménu každodenného a zrozumiteľného, ​​v tomto článku sa dozviete, prečo sa modriny objavujú na koži ľudí bez dôvodu.

Hematómy na koži a faktory, ktoré ich tvoria

Podkožné podliatiny sa tvoria bezprostredne po fyzickom kontakte s predmetom, v dôsledku čoho dochádza k prasknutiu kapilár. Odtoková krv vyplní okolité tkanivo modrínom a začne sa objavovať modrina. V prvých minútach má karmínovo-červený odtieň, pretože obsahuje nespracovaný hemoglobín. Pri procese deštrukcie hemoglobínu modrina modifikuje trikrát svoju farbu a až potom, keď sa hemoglobín úplne "odparí" od okolitej kapiláry tkanív, zmizne.

Mnohí veria, že vzhľad modrín bez akéhokoľvek dôvodu by nemal spôsobiť veľký poplach. Avšak, či neprimerané modriny na pokožke sú tak neškodné, ako si väčšina myslia, alebo existuje dobrý dôvod na vyhľadanie lekárskej pomoci. Väčšinou je ženské telo náchylné na modriny kvôli nedostatku estrogénu v tele.

Hlavnou príčinou bezproblémovej modriny je krehkosť ciev, a preto nádoby stratili svoju elasticitu a je potrebné ju nainštalovať.

Ak sa na tele objavia modriny, príčiny tohto javu majú korene v nasledujúcich ochoreniach:

 • krehkosť ciev. Kapiláry strácajú svoju elasticitu kvôli nedostatku kyseliny askorbovej a rutínu v tele. Nedostatok týchto vitamínov vedie k narušeniu produkcie kolagénu a v dôsledku toho vzniká podkožná tvorba modrín;
 • patologické procesy v pečeni. Dysfunkcia tohto životne dôležitého orgánu vedie k zlyhaniu tvorby špeciálnych prvkov v krvi zodpovedných za jeho zrážanie. Zvratky pri ochorení pečene sa objavujú pri najmenšom vplyve na pokožku a neprejdú dlhú dobu;
 • užívanie niektorých liekov na zriedenie krvi. Najdôležitejšie v zozname takýchto liekov sú Aspirín, Plavix (latinský názov Plavix) a Curantil 25 a 75;
 • kŕčové žily. Zväčšené žily strácajú svoju počiatočnú elasticitu a stávajú sa krehkou, preto sa v dôsledku čo i najmenšieho mechanického vplyvu na pokožku rozpadnú a modrina sa objavuje tak, ako to vyzerá zo strany takejto strany;
 • vaskulitída. Táto autoimunitná choroba prispieva k rozvoju krehkosti ciev. Ľudský imunitný systém začína vyrábať imunoglobulíny zamerané na boj proti plavidlám a zaobchádzať s nimi ako s cudzími. V dôsledku konfrontácie sa zdá, že modriny sa objavujú bez dôvodu. Hemoragická vaskulitída je hrozbou pre život pacienta a je najnebezpečnejšou príčinou tvorby modrín na tele;
 • nedostatok železa, anémia. Zníženie intenzity hemoglobínu v krvi spôsobené nedostatkom železa je ďalším faktorom, prečo sa modriny objavujú bez zjavného dôvodu;
 • choroby srdca, mozgu a pľúc môžu tiež spôsobiť neprimerané podliatiny;
 • trombocytopénia. Brusy, ktoré sa objavia, keď intenzita krvných doštičiek v krvi klesá, čo signalizuje patologickú zmenu v zložení biologickej tekutiny. Disseminovaný intravaskulárny koagulačný syndróm, hemangióm, hemoragická diatéza prispievajú k tvorbe tohto procesu;
 • koagulopatie. Genetické patológie vedúce k poruchám zrážanlivosti krvi. Charakterizovaná silnejším pohlavím. Jeho prítomnosť v tele sa prejavuje rozsiahlymi hematómami, ktoré sa šíria po celom ľudskom tele. Významným predstaviteľom tejto choroby je hemofília;
 • rakoviny prsníka. V tomto prípade sú subkutánne modriny bez zjavného dôvodu lokalizované v oblasti hrudníka.

Často sa u starších ľudí vyskytuje hematóm bez príčiny. Aká je prirodzená reakcia ciev, ktoré strácajú elasticitu v priebehu času? Ak sa už v mladom veku tvoria modriny, na pokožke by sa nemali vytvárať modriny, osobitná pozornosť by sa mala venovať potravine, ktorá sa požíva. Na prevenciu a liečbu neprimeraných hematómov vznikajúcich na pozadí deficitu vitamínu C a P je potrebné zvýšiť spotrebu potravín s ich obsahom.

Klasifikácia hematómov na koži

Bezproblémový vzhľad modrín na tele sa považuje za individuálny príznak mnohých patológií. V závislosti od typu a umiestnenia hematómu lekár vyvodzuje závery o dôvodoch, pre ktoré boli vytvorené.

V lekárskej praxi sa rozlišujú tieto druhy neprimeraných modrín:

 1. Gematomny. Tento typ sa vyznačuje rozsiahlou tvorbou modrín, a to ako v podkožnej vrstve, tak v svalovom tkanive a kĺboch. Spôsobuje patologické zlomeniny kostí, nekrózu svalov, ako aj zmeny v kĺbovej chrupavke.
 2. Mikrokruhové cievy. Môže sa objaviť na dolných a horných končatinách a dokonca aj na sliznici nosa a ďasien a spôsobiť krvácanie z nich.
 3. Zmiešaný typ. Je charakterizovaný prejavmi hematómu a mikrocirkulačných druhov. Nie je veľa modrín s ním, ale sú veľkolepé. Ich formovanie je podporované DIC, predávkovaním antikoagulanciami a klasickou hemofíliou. Aby sa zabránilo objaveniu podliatin bez dôvodu, je potrebné podrobiť sa vyšetreniu a plnému priebehu liečby.
 4. Vazelitový fialový vzhľad sa prejavuje zapálenými hematómami so svrbivou vyrážkou.

Ak sa objaví subkutánny hematóm, masť heparínu pomôže problém vyriešiť. Tento nástroj sa už dlho považuje za najúčinnejší v boji proti modrínam inej povahy. Aplikujte masť, aby ste ukazovali hematóm.

Troxevasinový gél pomôže posilniť krehké cievy a znížiť pravdepodobnosť hematómov bez dôvodu.

Je to dôležité! V prípade nekonzistencie kože a hlbokej žilovej trombózy je použitie masti prísne zakázané. Pamätajte si, že akákoľvek samošetrenie sa môže zmeniť na nenapraviteľnú tragédiu. Miestny lekár, flebológ alebo hematológ sa podieľa na liečbe bezpodmienečne sa objavujúcej modriny na koži.

Zhrnutie

Zvratky na tele človeka bez akéhokoľvek dôvodu sa môžu objaviť v každom veku. Najdôležitejšie je včas pochopiť, čo vyvolalo ich výskyt. A za to nemôžete robiť bez dôkladnej lekárskej prehliadky. Po zistení príčin, ktoré vyvolávajú výskyt hematómov, ošetrujúci lekár predpíše terapeutické opatrenia na vyriešenie problému. Starostlivý postoj k vášmu telu pomôže zabrániť katastrofálnym následkom. Buďte zdraví.

Dôležité vedieť: cholesterol

Mnoho ľudí môže mať vysoký cholesterol, od mladých po staré. Cholesterol nikoho nestojí, preto buďte pozorní na vaše telo, ak si všimnete aspoň jedno znamenie, potom je čas zvoniť alarm.

Medzi príznakmi vysokého cholesterolu sa vyznačujú nasledovné príznaky: v blízkosti rohovky sa objaví svetlošedý okraj, žlté uzliny sa tvoria pod viečkami, bolesť v srdci, slabosť v nohách a plaketa v cievach.

Prečítajte si o najjednoduchšom spôsobe zníženia hladiny cholesterolu v ďalšom článku.

Prečo sa objavujú modriny?

Prečo sa na tele objavujú pomliaždeniny bez toho, čo majú robiť

Z tohto článku sa dozviete: prečo sa na tele objavujú modriny bez príčiny, aké ochorenia môžu spôsobiť tento problém. Čo s tým robiť.

Príčiny modrín na tele (obsah článku):

Obsah:

Rôzne veľkosti modrín, ktoré sa vyskytujú bez zrejmých zranení a štrajkov, môžu byť prejavom závažných ochorení krvi, metabolických porúch, rakovinovej patológie.

Na určenie presnej príčiny takýchto modrín, ako aj na to, ako s nimi zaobchádzať, bude s nimi schopný liečiť kvalifikovaný odborník (hematológ, endokrinológ alebo rodinný lekár).

Jediný hematóm (modrina), dokonca aj značnej veľkosti, nie je dôvodom na obavy. Je to možné, ublíženie bolo malé, a preto sa nespomína. Závažná úzkosť by mala spôsobiť systematický výskyt modrín akejkoľvek veľkosti. Čo je dôležité v takejto situácii nie je tak veľkosť a umiestnenie ako nedostatok viditeľnej príčiny.

Liečba bude zameraná na zabránenie výskytu modrín na tele, a nie na odstránenie existujúcich. Prognóza môže byť buď priaznivá alebo nie (napríklad v prípade amyloidózy), v závislosti od ochorenia.

Príčiny modrín na tele bez príčiny u žien a mužov sú zvyčajne rovnaké.

Tento problém rieši hematológ.

Patológia cievnej steny

Ochorenia Randyu-Oslera

Ide o dedičné ochorenie, ktoré sa vyznačuje systémovým narušením cievnej steny - nádoba nemá svalovú a vonkajšiu membránu, a preto je ľahko poškodená. Po progresii ochorenia sa cievy rozširujú a tvoria dilatáciu kožných ciev vo forme malého miesta.

Hlavným príznakom ochorenia sú pavučiny a modriny rôznych veľkostí, ktoré sa môžu objaviť kdekoľvek na tele. Najväčší počet je vyznačený na tvári, slizniciach dýchacích ciest a zažívacieho traktu.

Pri akomkoľvek fyzickom napätí sa zvyšuje počet modrín, môže dôjsť k krvácaniu. 90% pacientov má opakované epizódy nazálneho krvácania.

Terapia je zameraná na zastavenie krvácania, potom predpisuje miestne lieky, ktoré podporujú hojenie kože a resorpciu modrín. Prognóza je priaznivá, pretože sa zriedkavo vyskytuje masívne, život ohrozujúce krvácanie pacientov. Úplná liečba nie je možná.

Vrodené choroby spojivového tkaniva

Ide o veľkú skupinu dedičných ochorení, ktoré sú založené na porušení syntézy kolagénu - hlavného proteínu, ktorý tvorí cievnu stenu. Medzi ne patrí Marfan a Ehlers-Danlos syndróm, elastický pseudoxantóm, osteogenesis imperfecta.

Príznaky sa môžu u novorodenca objaviť a postupovať ako dieťa starne. Okrem modrín na koži sa vyskytujú defekty tvorby kostí a kĺbov, napríklad príliš dlhé kosti končatín v mužskej a ženskej časti populácie s Marfanovým syndrómom.

Kardinálna liečba ktorejkoľvek z vyššie uvedených kongenitálnych malformácií nie je možná. Liečba spočíva v možnej eliminácii alebo znížení intenzity symptómov prítomných u pacienta. Napríklad liečivá, ktoré zlepšujú cievny prietok krvi, môžu byť použité na zníženie závažnosti modrín.

Prognóza môže byť priaznivá aj nepriaznivá. Všetko závisí od závažnosti iných malformácií, pretože samotné zvýšené krvácanie nepredstavuje hrozbu pre život pacienta.

Získané poškodenie spojivového tkaniva

skorbut

Tento termín sa vzťahuje na výrazný nedostatok vitamínu C (kyselina askorbová). Táto látka nie je syntetizovaná v ľudskom tele, preto jej príjem v zložení stravy alebo jej nedostatok vedie k závažným zmenám metabolizmu. Predovšetkým sa týka porušenia syntézy kolagénu - proteínu, ktorý tvorí cievnu stenu a spojivové tkanivo.

 • výskyt modrín na tele (od malých až po veľké niekoľko centimetrov);
 • uvoľňovanie ďasien a ich krvácanie;
 • uvoľnenie a vypadávanie zubov;
 • svalová bolesť v dôsledku masívnych podliatin;
 • 75% pacientov má ťažkú ​​anémiu.

Liečba skorbutu je pomerne jednoduchá: predpísať syntetický vitamín C a výživu obohatenú kyselinou askorbovou. Pri začatí liečby je prognóza priaznivá. V pokročilých prípadoch a pri absencii potrebnej liečby môže masívne krvácanie viesť k smrti pacienta.

Purpura, ktorá spôsobila dlhodobé užívanie steroidov

Niektorí pacienti sú predpísaní glukokortikosteroidmi, napríklad v autoimunitných procesoch. Medzi možné vedľajšie účinky - zvýšená krehkosť ciev a výskyt modrín.

Neexistuje žiadna vážna hrozba pre život, pretože masívne krvácanie sa zvyčajne nedodáva.

Prognóza je priaznivá pre úspešné liečenie základnej choroby a zníženie dávky kortikosteroidov.

vaskulitída

Ide o skupinu ochorení, pri ktorých sa cievna stena zapáli a ďalej sa zrúti (nekróza). Systémová vaskulitída sa najčastejšie zaznamenáva (nazýva sa to aj Schönlein-Genochova choroba).

Prvé známky ochorenia sa vyskytujú v základnej škole alebo v dospievaní. Na vyvolanie ich výskytu môžu byť infekčné choroby, autoimunitné procesy, užívanie mnohých antibiotík.

Nasledujúce príznaky vaskulitídy Schönlein-Henoch sú známe:

 • modriny a iné prvky vyrážky, ktoré sa náhle vyskytnú;
 • po nich sa na tele objavujú očné pigmenty;
 • vyrážky sú hojnejšie na nohách než na rukách;
 • celkový stav sa zhoršuje (slabosť, mierne zvýšená teplota);
 • opuchnuté a bolestivé kĺby (zvyčajne členok a koleno);
 • môže sa vyskytnúť hnačka a katarálne príznaky.

Dapsone, sulfasalazín, plazmaferéza, glukokortikosteroidy sú predpísané na liečbu.

Prognóza je priaznivá, ak príznaky úplne nezmiznú, ale opakované epizódy zhoršenia sú možné.

Patológia krvných doštičiek

Táto skupina ochorení zahŕňa trombocytopatiu (porušenie funkčných schopností krvných doštičiek - bunky zodpovedné za zrážanie krvi - v normálnom množstve) a trombocytopénia (zníženie počtu počas normálnej funkcie). Ženy a muži sú rovnako postihnutí. Kvôli týmto chorobám sa objavujú aj modriny bez akéhokoľvek dôvodu.

zvýšil ich rozpad

Brusky rôznych veľkostí

Zvýšený čas krvácania

Všeobecný klinický krvný test

Pinch a iné špeciálne testy

U 80% pacientov sa zaznamenala pozitívna dynamika ochorenia po odstránení sleziny.

Masové krvácanie môže viesť k smrti pacienta.

Nedostatok koagulačných faktorov

Je známe viac ako 10 faktorov zrážanlivosti, ktoré súčasne s krvnými doštičkami zastavujú krvácanie. Najznámejšia hemofília je zriedkavé ochorenie spojené s poruchami koagulácie.

Neexistujú žiadne špecifické príznaky. Zaznamenali sa krvácanie na tele, vnútorné krvácanie a krvácanie vo veľkých kĺboch. Diagnostika je náročná, pretože je potrebný zložitý hardvér.

Úplná liečba nie je možná. Liečba zahŕňa krvné transfúzie, hemostatické látky.

Liečba srdca a krvných ciev © 2016 | Mapa stránok Kontakt | Ochrana súkromia Dohoda o užívaní Pri citovaní dokumentu sa vyžaduje odkaz na miesto označujúce zdroj.

Prečo sú modriny na tele bez príčiny nebezpečné

Vzhľad modrín na tele spôsobený ranou, zranením alebo silným tlakom - to je normálny jav života. V mieste poškodenia sa kapiláry rozlomia a krv sa dostane do okolitej tkanivovej vrstvy a tvorí modrinu. Ak by však modrina vznikla "sama", mali by ste počúvať vaše zdravie. Zlomeniny nie sú vytvorené len tak, príčinou môže byť vážne ochorenie.

Prečo sa objavujú modriny?

Zrazu sa na tele objavila modrina - to je signál: hľadať príčinu! Môže byť dosť vážna. Tu sú niektoré z nasledujúcich dôvodov:

 1. Slabé kapilárne steny. Nedostatok potrebných vitamínov v ľudskom tele, ako sú C a P, vedie k narušeniu produkcie kolagénu - proteínu, ktorý chráni steny kapilár pred prasknutím a prasklinami. Pri nedostatku kolagénu sú nádoby slabé a krehké. Tento stav môže viesť k krvácaniu tkaniva a tvorbe modrín.
 2. Ochorenie pečene Ak je poškodená funkcia pečene, dochádza k zlyhaniu produkcie dôležitých prvkov zodpovedných za proces zrážania krvi. Ovplyvnené pečeň nie je schopné plne zvládnuť túto úlohu a osoba trpí zlým zrážaním krvi. Bruusy sa môžu formovať od najmenšieho dotyku, dosahujú veľkú veľkosť a nezmiznú dlhú dobu.
 3. Dlhodobé užívanie liekov - protidoštičkové lieky, ktoré významne znižujú zrážanlivosť krvi. Takéto lieky zahŕňajú: Aspirín a jeho analógy, Curantil, Plavix a ďalšie. Takéto lieky potláčajú krv a spôsobujú výskyt krvácania.
 4. Kŕčové žily Trpia väčšinou ľudstva. Pri tejto chorobe sa krvné cievy umiestnené pod kožou značne oslabujú a strácajú elasticitu. Pri najmenšom kontakte s pevným predmetom sú ľahko poškodené, zlomené a krv vstupuje do tkanív a vytvára modriny obklopené kapilárnymi sieťami.
 5. Ochorenie vaskulitídy. Pri tejto chorobe sa nádoby stávajú krehkejšími. Imunitný systém hodnotí krvné cievy ako niečo cudzie a produkuje protilátky ešte viac zničiť slabé cievne steny. Krvácanie sa často vyskytuje pod kožou a tvorí početné modriny.

Ak chcete zistiť príčinu modrín na tele, musíte sa podrobiť lekárskej prehliadke a odovzdať krv na analýzu. Podľa získaných výsledkov doktor dokáže identifikovať príčinu vzniku modrín a predpísať liečbu drogami. V žiadnom prípade by sa nemal uchýliť k seba-hojenie.

Ako zabrániť tvorbe modrín

 • Posilnite steny ciev. Vitamíny C a vitamíny P pomáhajú posilňovať krvné cievy Aby ste v tele dostali dostatočné množstvo vitamínov C a P v tele, musíte jesť viac citrusových plodov, bobúľ čierneho ryže a chokeberry, čerstvej a sušenej šípky, petržlenu. Takéto zdroje vitamínov by mali byť nasýtené jedlom každej osoby.
 • Je potrebné sledovať výkonnosť pečene a vyhnúť sa patologickým stavom, pri ktorých dochádza k narušeniu syntézy protrombínu a fibrinogénu. Aby ste predišli zlému zrážaniu krvi, mali by ste diagnostikovať trombotest a koagulogram.
 • Pri výskyte opuchov a modrín v tele počas liečby by sa antiagregačné lieky mali zrušiť.
 • Ak chcete zabrániť výskytu kŕčových žíl, odporúča sa častejšie venovať športu, hrať hry vonku, dlhé prechádzky, brať kontrastnú sprchu.
 • Pre prevenciu vaskulitídy je potrebné obmedziť kontakt s látkami a liekmi, ktoré spôsobujú alergiu. Pokúste sa vyhnúť sa hypotermii a zabrániť infekcii v tele.

Liečba modrín

Ak príčinou modrín na tele je banálny nedostatok vitamínov, môžete ich naplniť jedením nasledujúcich produktov: vajcia, citrusové plody, rybíz, čerstvé bylinky, morské ryby, mliečne výrobky. Môžete použiť biologické produkty vo forme prísad, ktoré zahŕňajú: kyselinu askorbovú, hesperedin, bioflavonoidy a rutín.

Ak je výskyt modrín spôsobený vážnym ochorením, je potrebné podstúpiť príslušnú liečbu, ktorú predpíše ošetrujúci lekár. Musíte byť pripravení na to, že proces obnovy bude dlhý.

Iba odstránením príčiny - môžete sa vyhnúť následnému vzniku modrín na tele.

Vzhľad modrín nie je taký neškodný stav, pred ktorým sú vážne choroby a patológie. Pri častom výskyte modrín na tele je potrebné vidieť hematológov, identifikovať príčinu a podrobiť sa terapeutickému ošetreniu. Nezabudnite na preventívne opatrenia.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Re: Prečo modriny na tele bez akýchkoľvek dôvodov sú nebezpečné

Nedávno som začal objavovať modriny na tele, hlavne na nohách. Myslel som, že to je v poriadku, ale teraz chápem, že to nie je neškodný fenomén a potrebujem okamžite navštíviť lekára.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Re: Prečo modriny na tele bez akýchkoľvek dôvodov sú nebezpečné

Olenka, okamžite prejdite na krvný test. Pri modrinách, ktoré sa objavujú na tele bez akéhokoľvek dôvodu, musíte byť veľmi opatrní, pretože môžete preskočiť príznaky nebezpečných chorôb.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Re: Prečo modriny na tele bez akýchkoľvek dôvodov sú nebezpečné

Tiež som mal modriny po celom mojom tele, najprv som nepripisoval veľa dôležitosti, ale moja matka presvedčila, aby prišla na lekára) Mal som slabé cievne steny, lekár mi nariadil, aby som piť askorutín a opieral sa viac o ovocie a zeleninu)

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Re: Prečo modriny na tele bez akýchkoľvek dôvodov sú nebezpečné

Ak sa zjavne objavia modriny, nie je to žiadny dôvod - to je jasný znak buď patológie krvi a jej koagulačných systémov, alebo patológie ciev, že sú príliš krehké a často prasknú.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Pred 6 dňami a 20 hodinami

Dostávajte novinky poštou

Získajte tajomstvá pošty o dlhovekosti a zdraví.

Informácie sa poskytujú na zoznámenie, návštevníci by si mali poradiť so svojím lekárom!

Kopírovanie materiálov je zakázané. Kontakt | O stránke

Prečo sa tvoria modriny na vlastných nohách?

Bruise nie je tá najpriaznivejšia vec. Vo svojom vzhľade pripomína tmavú škvrnu, ktorá je navyše v niektorých prípadoch sprevádzaná bolestivým syndrómom. Hlavnou príčinou tohto ochorenia je poškodenie mäkkých tkanív, v dôsledku čoho sú poškodené kapiláry, ktoré sa nachádzajú v blízkosti kože. V tomto prípade je potrebné používať studené kompresie a masti (napríklad Traxivazin).

Existujú však aj prípady, keď sa modriny objavujú na vlastných nohách a iných častiach tela. Ako sa v tejto situácii nachádza? Okamžite prejdite na lekára! Napokon podobný príznak môže naznačovať vývoj rôznych ochorení kardiovaskulárneho systému, obličiek, pečene a ďalších vnútorných orgánov.

Príčiny modrín na nohách

V našom tele sa nič nedeje bez rozumu. Preto musíte starostlivo preskúmať skutočné príčiny modrín na dolných končatinách, z ktorých väčšina je, bohužiaľ, patologická.

Je potrebné poznamenať, že u úplne zdravých žien, ktoré nemajú sťažnosti na ich zdravotný stav, výskyt modrín na nohách nie je spojený s vývojom patologických procesov. To platí najmä pre ženy s veľmi tenkou a ľahkou pokožkou. Môžu mať modriny aj pri malých modrinách a zraneniach, ktoré si samy ženy nemusia všimnúť, ale na ich telách zostávajú stopy.

V niektorých prípadoch sa môžu objaviť modriny na nohách v dôsledku dlhodobého užívania určitých liekov, napríklad kyseliny acetylsalicylovej. Prispieva k zhoršeniu zrážanlivosti krvi, čo vedie k krvácaniu pod kožou.

Je tiež potrebné poznamenať, že okrem kyseliny acetylsalicylovej sa môžu objaviť aj modriny ako dôsledok užívania antipyretických a analgetických liekov. Preto by sa nemali zneužívať.

Venózne ochorenia

Rôzne ochorenia nôh môžu tiež spôsobiť výskyt modrín na nohách. Okrem toho sa okrem nich môžu na dolných končatinách objaviť hviezdičky a uzliny. Tieto ochorenia sú spravidla sprevádzané silnými bolesťami v nohách, ktoré sa zvyšujú vo večerných hodinách.

Ochorenia žíl vyžadujú naliehavú liečbu. Ak chcete prijať akékoľvek opatrenia sami v tomto prípade nestojí za to, pretože to môže viesť k rôznym komplikáciám. Ak sa objavia vyššie uvedené príznaky, mali by ste sa obrátiť na flébolu.

Skutočnosť prítomnosti komplikácií môže byť odhalená prechodom ultrazvukového vyšetrenia ciev nohy. Ak sa choroba zistí, individuálna liečba je predpísaná lekárom, čo môže zahŕňať:

 • nosenie kompresného úpletu;
 • užívanie liekov, ktoré zvyšujú tón žíl;
 • skleroterapia, počas ktorej sa podáva intravenózne špeciálne lieky, ktoré podporujú priľnavosť krvných ciev.

Bohužiaľ, skleroterapia nepomôže zbaviť sa tejto choroby. Pomáha iba eliminovať príznaky, to znamená modriny a hviezdičky.

Operačné metódy možno použiť aj na liečbu žilových ochorení. Priťahujú sa na ne, spravidla len v ťažkých prípadoch.

Krehkosť ciev

Keď sa modrina na nohe objavila sama o sebe, je to alarmujúce znamenie indikujúce vyčerpanie steny cievy, v dôsledku čoho sa stávajú krehké a krehké. Najčastejšie sa tento problém vyskytuje v období avitinózy, keď telo začne pociťovať nedostatok vitamínov a minerálov.

Z tohto dôvodu je na jeseň a na jar odporúčané dodatočne užívať vitamínové komplexy a konzumovať ovocie s vysokým obsahom vitamínu C.

Príjem komplexov vitamínov by mal byť v súlade s pripojenými pokynmi. Koniec koncov, prebytok vitamínov a minerálov môže viesť aj k rôznym zdravotným problémom.

Stojí za zmienku, že krehkosť krvných ciev sa často pozoruje presne s nedostatkom selénu, kobaltu a vápnika v tele. Preto by ste mali skontrolovať stravu dobre a obsahovať viac čerstvého ovocia a zeleniny. To pomôže znížiť riziko vzniku modrín v tele v budúcnosti.

Ochorenia krvi

Tieto patológie sú pomerne zriedkavé, ale môžu tiež spôsobiť výskyt modrín na nohách a tele. Ak ste absolvovali úplné lekárske vyšetrenie, ktoré neodhalilo kŕčové žily alebo iné patológie, potom je pravdepodobné, že príčinou tvorby modrín v tele je také závažné ochorenie.

Spravidla sú tieto patológie sprevádzané zlým hojením rany a odreninami, dokonca aj najmenšími. Pri zisťovaní krvných ochorení sa človek musí starať o svoje telo a udržiavať stav tela pomocou špeciálnych liekov.

Renálne zlyhanie

Pečeň je najfunkčnejší orgán, ktorý sa podieľa na viac ako 500 procesoch, ktoré sa vyskytujú v tele, vrátane homeostázy (zrážanie krvi). Preto akékoľvek porušenie funkčnosti tohto orgánu vedie k zriedeniu krvi a podliatinám, ktoré môžeme pozorovať vo forme modrín.

V prípade závažných ochorení pečene sa modriny môžu objaviť nielen na nohách, ale aj na iných miestach tela, dokonca aj na tvári. V tomto prípade sa koža stáva nezdravým žltým odtieňom. Nemožno ignorovať takéto ochorenia, pretože keď sa vyvíjajú, môžu viesť nielen k subkutánnym krvácaním, ale aj vnútorným krvácaním, ktoré v niektorých prípadoch končí smrťou.

Preto, ak primárne prejavy príznakov porušenia funkčnosti pečene, mali by okamžite požiadať o pomoc lekára.

Čo mám robiť, ak sa na nohách neustále objavujú modriny bez akéhokoľvek dôvodu?

V prípade, že ste odhalili patológie, ktoré vedú k tvorbe modrín na nohách, potom musíte urobiť prvú liečbu. Súčasne doma môžete prijať rôzne opatrenia, ktoré pomôžu predchádzať výskytu podkožných krvácaní.

Všetky vaše opatrenia by mali byť zamerané na zlepšenie krvného obehu a optimalizáciu zaťaženia ciev. A môžete to urobiť takto:

 1. Zvýšte fyzickú aktivitu. Ak pravidelne zabezpečujete chôdzu, ľahkú gymnastiku alebo fitness, môžete prispieť k posilneniu krvných ciev. V prípade, že vaša profesionálna aktivita vyžaduje dlhý pobyt v sede, potom by ste mali pravidelne prestávky a miesiť svaly nohy.
 2. Pravidelne masírujte nohy. Tento postup je jednoduchý a je ľahko vykonateľný doma. Za týmto účelom nanášajte ľubovoľnú smotanu na kožu nohy a treníte ju ľahkými masážnymi pohybmi od oblasti kolena až po stehno a od holení až po hornú časť chodidla.
 3. Používajte len pohodlnú obuv. Vyhnite sa vysokým podpätkom a pevným pančuchám, ktoré narúšajú krvný obeh.
 4. Jedzte správne. Je dôležité zahrnúť do stravy viac ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú veľa vitamínov a minerálov. Pomôžu posilniť steny ciev a zabrániť tvorbe podliatin.
 5. Nenoste ťažké vrecká.
 6. Nevykonávajte fyzickú námahu.
 7. Ak máte nadváhu, postupujte podľa nízkokalorickej stravy, ktorá pomôže znížiť telesnú hmotnosť a znížiť zaťaženie tela.

Kontrastné kúpele

Ak sa modriny objavia na nohách bez dôvodu, mali by ste pravidelne užívať kontrastné kúpele. Prispievajú k vytvrdzovaniu pokožky a robia ich odolnejšie voči rôznym druhom účinkov. Súčasne steny kapilár posilňujú a prestanú byť krehké a krehké.

Pre tento postup budete potrebovať teplej a studenú vodu. Keďže hovoríme o probléme s nohami, je lepšie použiť sprchový prúd. Najprv ich opláchnite studenou vodou a potom horúce. Takže striedajte účinky zmeny teploty o 5-10 minút.

Po kontrastnej sprche sa odporúča mazať pokožku nôh masťou, ktorá má spevňujúci efekt. V tomto prípade môžete použiť gél "Lioton 1000" alebo "Traksivazinovoy masť."

Tento postup by sa mal vykonávať denne, kým problém prestane obťažovať vás. Bude dobré, ak po kontrastnom kúpeli urobíte masáž nôh.

Ľudové prostriedky na tvorbu podliatin

Všetky vyššie uvedené opatrenia sú zamerané na zabránenie výskytu modrín na tele. Ale urýchliť hojenie existujúcich modrín, môžete s pomocou tradičnej medicíny.

Ak to chcete urobiť, môžete si vziať list z aloe, rozrezať ju pozdĺžne a pripojiť k modrín. Pre pohodlie je možné ho fixovať obväzom alebo širokou sadrou, pretože aloe by sa mala uchovávať niekoľko hodín. A pre najlepší účinok je lepšie nechať ju celú noc.

Tiež dobré riešiť modriny pomáha obyčajným zemiakom. Vezmite niekoľko malých zemiakov a varte ich do varenia, nie peeling. Potom popražte varené zemiaky a pridajte k nim niekoľko polievkových lyžíc medu a pšeničnej múky.

Zablokujte výsledný masový koláč. A pokiaľ nie je úplne v pohode, pripojte ho k poškodenej oblasti. Udržujte takýto kompresný prostriedok odporúčaný od 6 do 10 hodín.

Pamätajte si, že podliatiny majú vždy svoju príčinu. Preto sa pri ich častom výskyte na nohách alebo iných častiach tela je potrebné naliehavo požiadať o pomoc lekára a podrobiť sa dôkladnej lekárskej prehliadke na identifikáciu patológií.

Prečo sa na tele objavujú modriny a ako s nimi zaobchádzať

Zlomeniny na tele sa môžu objaviť v dôsledku poškodenia mäkkého tkaniva, čo má za následok tvorbu modrín. Takže sú povolaní v bežných ľuďoch, vo vedeckej literatúre sa nazývajú hematómy alebo kontúzie na tele. Zlomeniny a stláčanie sú poškodzujúce faktory, po ktorých sú kapiláry (v ktorých sú hlavne mnohé pod kožou) pretrhnuté v mieste poškodenia bez poškodenia celistvosti kože. Z poškodených kapilár pod kožou preteká krv, ktoré sa rozširujú do priľahlých mäkkých tkanív, čo dokazujú zjavné červeno-fialové škvrny. Rozptýlená krv obsahuje hemoglobín, ktorý sa časom zničí tvorbou biliverdínu (žltý pigment so zelenkavou farbou) a bilirubínu (žltočervený žlčujúci pigment), z ktorého modrina zmení svoj odtieň, od červeno-purpurovej (niekedy načerveno-hnedej), potom purpurovej a potom žltozelenej.

Podstata problému

Prečo sa na tele objavujú modriny? Príčiny modrín na tele v dôsledku modrín a stláčania sú pochopiteľné a vysvetliteľné. Mnoho otázok a obáv sú spôsobené hematómami na tele, ak nie je mechanické poškodenie. V takej situácii nájde každý človek svoje vysvetlenie: mladí ľudia si myslia, že si jednoducho nevšimli, keď klepali; dospelí - obviňovaní z blížiaceho sa veku; obzvlášť ostražité - budú premýšľať a budú mať podozrenie na zdravotné problémy.

Možné príčiny

Napríklad zvýšenie krehkosti kapilár, ktoré sa nazývajú hemoragická vaskulitída. Prevažná väčšina lekárov spája s týmito príčinami častý výskyt modrín. Táto patológia je autoimunitné ochorenie, ktoré sa prejavuje poruchou imunitných buniek tela. Tieto bunky, ako obrancovia tela, začínajú vnímať krvné cievy obehového systému pre cudzorodý antigén, čo vedie k vývoju protilátok, ktoré ničia steny krvných ciev. V dôsledku toho sa nádoby stávajú tenšou, ich krehkosť a krehkosť sa zvyšujú. Dokonca s minimálnym tlakom alebo nárazom, hypodermické cievy prasknú a spôsobia modriny na tele. V dôsledku zvýšenej krehkosti ciev umiestnených v membránach vnútorných orgánov (srdce, pľúca, obličky, pečeň) sa hematómy začínajú objavovať po celom tele (na chrbte, bruchu, ramenách a nohách) s výnimkou tváre.

Zvratky na tele príčiny môžu mať nasledovné:

 1. Pri kŕčových žilách sa na nohách začínajú objavovať hematómy. Táto patológia je sprevádzaná stagnáciou žíl nohy, ktorá spôsobuje nadmerné rozťahovanie a v dôsledku toho zriedenie stien krvných ciev.
 2. Hypovitaminóza alebo nedostatok vitamínu vitamín C a P - bežná príčina modrín na tele, kvôli ktorému je narušená funkcia a integrita krvných ciev. Telo je obzvlášť citlivé na nedostatok kyseliny askorbovej (vitamín C). Odstráňte príčinu zahrnutím do stravy paradajok, ananás, divokej ruže, egreše, jahody a tak ďalej. Pomoc v boji proti nedostatku vitamínov môže liečiť. Hypovitaminóza rutínu (vitamínu P) porušuje zdravý stav kapilár, zvyšuje ich priepustnosť a krvný tlak, čo na druhej strane zvyšuje zaťaženie ciev. Ak v tele dôjde k súčasnej hypovitaminóze vitamínu C a P, potom bude tiež v krvi nedostatok vápnika, čo tiež zvyšuje krehkosť stien krvných ciev a zmierňuje ich.
 3. Hormonálna nerovnováha. V dôsledku toho sa objavujú pomliaždeniny vo veľkom sexe. Pri nedostatku tela ženy estrogén znižuje silu ciev. Počas celého svojho života je hormonálne pozadie ženy veľmi mobilné a hlavne s nástupom menopauzy. Počas tohto obdobia väčšina žien začala objavovať váhavé hematómy (bez príčin).
 4. Choroby rakoviny Najmä rakovina krvi - leukémia, spôsobuje hematóm nie z modrín. Táto patológia je sprevádzaná poklesom počtu krvných doštičiek, erytrocytov a leukocytov. Trombocytopénia (nedostatok doštičiek) sa zasa prejavuje poklesom zrážanlivosti krvi. Pretože aj mierna rana alebo modrina môže viesť k rozsiahlemu krvácaniu pod kožou.
 5. Liečba. Množstvo liekov môže ovplyvniť silu krvných ciev, ako je užívanie antidepresív, analgetík, protizápalových, antineemických a krvných riedení. Zlomeniny sú závažným vedľajším účinkom, pri ktorom sa liek má ihneď zastaviť, aby sa zabránilo krvácaniu.
 6. Zníženie zrážanlivosti krvi. Ak sa zriedenie krvi nevyskytuje v dôsledku rakoviny alebo farmakoterapie, mali by ste venovať pozornosť vašej strave.

Navyše modriny na tele môžu byť spôsobené inými chorobami obehového systému, chronickou tonzilitídou, reumatizmom a ochoreniami obličiek.

Čo robiť?

Ako sa zbaviť modrín na tele? Samozrejme, ľudia s hematómami na otvorených miestach tela s bolesťou spôsobenou modrínami, otázkou je, ako rýchlo odstrániť modriny. Než si vyberiete spôsob, ako sa vysporiadať s modrínami, musíte presne pochopiť príčinu ich výskytu.

Keď sa teda hypovitaminóza alebo avitaminóza vitamínov C, P musí riadiť správnou výživou, v ktorej sa doplní nedostatok vitamínov. V tomto prípade príde rýchlo na obnovenie krvných ciev a modriny zmiznú skôr. Veľa kyseliny askorbovej (vitamín C) v žrebčine, citrusoch, čučoriedkach atď. Keď je avitaminóza účinnejšia liečba s liekmi obsahujúcimi tento vitamín. V zelenom čaji, pohánka, slivka, červená paprika, čerešňa je veľa rautiny. Kombinovaná droga Ascorutin, ktorá obsahuje oba vitamíny, je ideálnym prostriedkom na obnovu a posilnenie stien krvných ciev.

Rýchle odstránenie modrín z akejkoľvek etiológie pomôže heparínovej masti. Táto masť je schopná rýchlo rozpustiť krvnú zrazeninu, ktorá sa zhromaždila pod kožu a skrátila čas na fialovej fialovej škvrne na koži. Masť heparínu môže tiež zmierniť bolestivý pocit hematómu. Trojkavinová masť je ďalším účinným liekom, ktorý znižuje krehkosť cievnych stien.

V prípade núdzového použitia bezprostredne po poranení alebo niekoľko minút po ňom pôsobenie ľadu prináša pozitívny účinok. Ľad je umiestnený v vrecku alebo vyhrievacom podložku a umiestnený na uterák alebo vreckovku a potom na postihnuté miesto. Chlad vznikajúci z ľadu pomôže zastaviť tok krvi z poškodenej nádoby. Použitie chladu by malo zostať, kým modriny nebudú spoločné s farbou kože. Bude stačiť nastaviť ľad na minútu každý deň.

Stará babička spôsob, ako sa zbaviť modrín, je použitie octu. Táto látka podporuje prietok krvi do poškodenej oblasti, v ktorej sa krvná zrazenina rozpúšťa. Rovnaký mechanizmus pôsobenia má teplo aplikované na hematóm.

Ďalším platným odporúčaním lekára o otázke pacienta, ako sa rýchlo zbaviť modrín, je posunúť postihnutú oblasť na "čo najvyššiu" pozíciu. Keďže hematóm je sprevádzaný nahromadením krvi pod kožou, s vertikálnou pozíciou tohto zhluku, podľa gravitačných zákonov, krv bude mať tendenciu k zemi.

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

Informácie na tejto stránke sú uvedené len na informačné účely. Pred aplikáciou odporúčaní sa poraďte so svojím lekárom.

Kopírovanie materiálov z lokality bez zadania aktívneho odkazu je zakázané.

Prečo sa modriny objavujú sami?

Na koži sa vytvorili modriny? Naliehavo k lekárovi!

Stalo sa to ťažké - získalo to modrinu. Šumivé všetky farby dúhy, bolestivé, ale predvídateľné.

Koniec koncov, objavil sa po štrajku. A keby nebol štrajk? A na koži sa zmenila modrá značka? Prečo sa na tele objavujú modriny?

Nepochopiteľné kyanotické škvrny - znak choroby

Ak sú na tele absentované modriny bez dôvodu, tak ako si myslíte, práve takto (nedošlo k žiadnemu nárazu), je potrebné ich vyšetriť lekárom. Cyanóza kože s jasne definovanými okrajmi je príznakom vážneho ochorenia. Bez zdravotnej starostlivosti to nemôže robiť. Aké sú tieto choroby, ktoré maľujú pokožku modrou?

Hemoragická vaskulitída

Jedná sa o léziu kapilár na koži, zápal vonkajších stien kĺbov, mikrotromby na stenách žalúdka, obličiek a čriev. Najčastejšie deti spadajú do veku štyri až dvanásť rokov.

Hlavným dôvodom je nadmerná sekrécia imunitných komplexov, zvýšená vaskulárna priepustnosť a porušenie integrity kapilárnych stien.

a) prechladnutia; b) bolesť hrdla; c) šarlach a iných infekcií; d) očkovanie; e) zranenie alebo hypotermia;

e) alergia na potraviny alebo drogy.

a) malé, symetricky lokalizované modriny, ktoré nezmiznú pod tlakom (lokalizačné miesta - ohyby lakťa a kolena, zadok); b) pigmentové škvrny na mieste zmiznutých modrín (s relapsmi - šupinatými); c) bolesť alebo zápal v kĺboch ​​(hlavne koleno a členok); d) opuch v oblasti veľkých kĺbov); e) bolesť brucha; e) poruchy príjmu potravy (nevoľnosť, vracanie, zmenené stolice);

g) črevné krvácanie (zriedkavé).

Kŕčové žily

Naše cievy sú určené na zabezpečenie prietoku krvi iba jedným smerom. Upravte svoje špeciálne ventily. U zdravého človeka sa krv cez žily pohybuje nielen smerom nadol, ale aj smerom hore, bojujúc so zemskou gravitáciou. Ak je cirkulácia narušená, krv stagnuje v oblasti ventilov, prechádza cez túto prekážku veľmi pomaly. V dôsledku toho sú steny krvných ciev napnuté.

Kto je ohrozený?

1. Ľudia s vrodenou nedostatočnosťou vaskulárnej elasticity (matka a babička trpeli kŕčovými žilami).

2. Ľudia robia stojaci alebo sediaci prácu, robia ťažkú ​​fyzickú prácu.

3. Pacienti s nadváhou.

Okrem modrín na nohách sú diagnostikované nasledovné príznaky:

a) nohy sa unavia, zväčšujú; b) hypodermické cievy sa zobrazujú ako "hviezdičky", uzly; mať hnedú farbu; c) postihnutá koža je charakterizovaná zvýšenou teplotou; d) ekzém, vredy, dermatitída;

e) kŕčové žily sú napäté a majú hustú štruktúru.

Nedostatok doštičiek alebo trombocytopénia

Môže to byť ukazovateľ zníženej zrážanlivosti krvi. Je to veľmi nebezpečné ochorenie, pretože existuje vysoké riziko krvácania, vonkajšie a vnútorné. Stačí, aby človek jemne zatlačil pokožku - objaví sa modrina.

Dôvody na zníženie hladín krvných doštičiek:

a) menštruačné krvácanie alebo tehotenstvo (trombocytopénia je dočasný fenomén, ide sama o sebe); b) vírusové alebo bakteriálne infekcie; c) anémia; d) zhubné nádory metastázujúce kostnú dreň; e) antibiotiká, lieky proti bolesti, antidepresíva, antiastma a niektoré antialergické lieky;

f) "zlá" dedičnosť.

zápal pečene

Tento termín sa týka zápalových lézií vírusovej a nevirovej povahy pečene. Chorobný orgán sa nedokáže vyrovnať so syntézou bielkovín v tele. Zrážanie krvi je znížené. Zvratky sa vytvárajú na tele v podobe škrabancov. Je to dôsledok akumulácie žlčových kyselín v krvi a tkanivách.

Horúčka, triaška, bolesť hlavy, slabosť a iné príznaky podobné chrípke ("preicterické" obdobie ochorenia);

Ľahké stolice, tmavý odtieň moču, žltačka, podráždenosť, bradykardia, nespavosť (ikterická fáza patológie).

Nedostatok vitamínov

Najmä C, K, R. S ich nedostatkom, aj ľahký tlak opúšťa modrinu na tele. Dôvod - krehkosť krvných ciev, nedostatočná sila spojivového tkaniva.

Je ťažké určiť pôvod modrín na vlastnú päsť a je nebezpečné ignorovať. Ak chcete objasniť príčinu, musíte sa poradiť s hematológiou.

Bola tu podliatina a očné viečka bez rany a príčiny

obsah
 • 1. Príčiny modrín
 • 2. Hueový hematóm

Čo ak je pod očami podliatina bez akéhokoľvek dôvodu? Nemal žiadny vplyv, potom aký je problém? Výskyt modriny na očné viečka bez príčiny je často indikátorom ochorení vnútorných orgánov. Vnútorná úprava vážne ovplyvňuje celé telo, takže existujú príznaky, pri ktorých je ťažké diagnostikovať ochorenie. V takýchto situáciách by ste sa mali poradiť s lekárom. Pomôže vám nájsť príčinu a nájsť správnu liečbu, ako aj poradiť s preventívnymi opatreniami.

Príčiny modrín

Môžu sa zistiť tieto bežné príčiny modrín:

 • So stratou elasticity tkaniva. Je to spôsobené vekovými charakteristikami kože. Staršia osoba je, koža je menej pružná a odolná.
 • Hormonálne prerušenia. Jedna z najčastejších príčin vzniku modrín v hornej časti očných viečok. Samozrejme zvyčajne z tohto dôvodu sú najviac postihnuté ženy. Vyskytujú sa s nedostatkom estrogénu. Často sa objavujú modriny počas menopauzy alebo pri užívaní liekov obsahujúcich hormóny.
 • Vitamíny. Nedostatok vitamínu C vedie k zriedeniu cievnych stien. Nedostatok vitamínov K a P tiež nedovoľuje, aby kardiovaskulárny systém fungoval v normálnom režime. Preto nedostatok týchto vitamínov vedie k vzniku hematómov.
 • Vaskulitída. Toto ochorenie je charakterizované silnou krehkosťou krvných ciev v dôsledku odmietnutia ich tela. Keď sú lámané, vytvára sa hematóm, vrátane toho, že sa môže objaviť na očných viečkach.
 • Onkologické ochorenia. Leukémia môže byť jednou z príčin hematómov pod očami. Pri leukémii sa krvné bunky prakticky zastavujú. Preto pri absencii krvných doštičiek zodpovedných za zrážanie sa objavujú modriny.
 • Lieky. Niektoré lieky môžu spôsobiť hematómy: analgetiká, antidepresíva, riedidlá krvi (účinok je rovnaký ako pri absencii požadovaného počtu krvných doštičiek v krvi), lieky obsahujúce železo.
 • Fyzické zranenie.
 • Chronická únava.

Existujú niektoré dôvody, ktoré sú menej časté, mali by ste si ich však tiež uvedomiť:

 • Dedičné vlastnosti.
 • Stopy uhryznutí hmyzom (uhryznutie môže poškodiť krvné cievy).
 • Choroby zubov.
 • Rôzne alergické reakcie.
 • Kievovitá anémia.
 • Rýchla strata hmotnosti. Pri strate hmotnosti zmizne aj mastná vrstva na očných viečkach, preto sa vytvárajú modriny.
 • Choroby postihujúce pankreasu.
 • Prítomnosť parazitov v tele. Invázie často spôsobujú intoxikáciu a poruchy spánku, preto sa tvoria modriny.
 • Znepokojený metabolizmus.

Hematómový odtieň

Najčastejšie odborník na stínovanie modriny dokáže najpresnejšie diagnostikovať ochorenie.

Farbami hematómov sa môžu choroby rozlíšiť nasledovne:

 • s červeným odtieňom hematómu môžete hovoriť o alergiách alebo problémoch v močovej sústave. Tiež červený hematóm na viečkach môže naznačovať, že osoba je chorá s rosaceou (choroba postihujúca kožu);
 • žltý nádych hovorí o chorobách spojených s krvou alebo pečeňou. Žltejšie modriny, tým ťažšie ochorenie ide. Ak má podliatina hnedý odtieň, s najväčšou pravdepodobnosťou choroba postupuje rýchlo;
 • Fialová farba hematómu naznačuje nedostatočný prísun kyslíka do tela. Zvyčajne sa tvoria pri ochoreniach pľúc alebo anémii;
 • čierny hematóm naznačuje prebytok melanínu. Tiež čierna farba môže hovoriť o konštantnej únave tela.

Keď sa človek zrania, modrina zmení farbu niekoľkokrát (zvyčajne zo žltej na čierne). Nemalo by sa to báť: v prípade fyzického zranenia prejde sám.

Pri výskyte hematómov pod očami a očných viečok bez dôvodu by ste mali hľadať porušenie vnútorných orgánov. Iba kvalifikovaný špecialista môže urobiť presnú diagnózu. Pomôže vám určiť príčinu, rovnako upraviť liečbu alebo v prípade potreby sa obrátiť na iných lekárov.

Prečo sa na tele objavujú modriny bez akéhokoľvek dôvodu a ako sa s nimi liečiť?

Zvratky na tele sú hematómy, ktoré vznikajú v dôsledku zranení, úderov a zranení. K tomu dochádza v dôsledku toho, že keď traumatický účinok krvných ciev praskne a krv sa šíri priamo pod kožu. Vonkajšie sa to prejavuje napučaním poškodenej oblasti a zmenou farby kože. Zvyčajne takéto prípady nespôsobujú úzkosť - odstránenie tohto javu, používanie špeciálnych masti, vytvorenie lotionu a trenie, v dôsledku čoho rýchlo zmiznú modriny. Ale niekedy sa vyskytujú subkutánne hematómy bez zjavného dôvodu. Ide o nebezpečný signál, ktorý môže naznačovať abnormality vo fungovaní vnútorných orgánov, nedostatok výživy a ochorenia krvi.

Hlavná príčina tvorby modrín môže byť nazývaná vaskulárna krehkosť. Po zimnom období je v našom tele nedostatok vitamínov. Zlorenie indikuje nedostatok vitamínu C

Hlavné príčiny vzniku podkožných hematómov

Aby sme odpovedali na otázku, prečo sa modriny objavujú na tele bez akéhokoľvek dôvodu, mali by sme mať predstavu o faktoroch, ktoré môžu vyvolať tvorbu hematómov bez mechanického účinku na tkanivo.

Subkutánny hematóm sa často vytvára u starších pacientov. Je to spôsobené tým, že starnutie tela je sprevádzané zmenami v štruktúre spojivového tkaniva, kvôli čomu sú steny krvných ciev menej elastické a krehkejšie.

Zlomeniny sú obzvlášť časté u žien počas menopauzy, keď je nedostatok estrogénu, ženské pohlavné hormóny, a preto sú cievy výrazne oslabené.

Tiež výskyt modrín na tele bez príčin je spojený s rôznymi chorobami a chorobami, ktoré predstavujú vážne nebezpečenstvo pre plnohodnotnú existenciu a niekedy pre ľudský život. Patria medzi ne:

 • hemoragická vaskulitída. S touto patológiou zlyhá a imunitný systém určuje krvné cievy ako cudzie telá, kvôli ktorým aktivuje tvorbu protilátok na boj proti nim. V takýchto podmienkach sa kapilárne steny oslabia a pretrhnu aj pri absencii akéhokoľvek vonkajšieho vplyvu. Ak chcete zistiť, že sa objavujú modriny z tohto dôvodu, pomôžu niektoré príznaky. Takže pri hemoragickej vaskulitíde sú modriny malé a symetricky usporiadané. Miestami ich lokalizácie sú hýždenok, periartikulárne oblasti, extenzívne povrchy horných a dolných končatín. Ak existuje niekoľko hematómov, nakoniec sa zlúčia do jedného veľkého miesta;
 • hemofílie. Táto choroba je zdedená a je porušením procesu zrážania krvi. V tomto prípade modriny neprechádzajú dlhú dobu. Sú veľké, môžu byť umiestnené na ľubovoľných miestach tela vrátane - na rukách a nohách;
 • porucha funkčnosti imunitného systému (napríklad lupus erythematosus). V tomto prípade dôjde k vážnemu porušeniu: postihnuté sú spojivové tkanivá a cievy, zatiaľ čo telo aktívne vylučuje protilátky, ktoré infikujú štruktúru DNA zdravých buniek;
 • rakoviny prsníka. Ak dievča nájde modriny a modré škvrny v prsníku, môže to znamenať onkologické ochorenie;
 • choroby mozgu a kardiovaskulárneho systému;
 • kŕčové žily. Škvrny v tvare modrín na telo žien, lokalizované iba na nohách, naznačujú stagnáciu v cievach dolných končatín;
 • anémia spojená s nedostatkom železa. Znížením hladiny hemoglobínu v krvnom tkanive sa získava nedostatočné množstvo kyslíka, čo zvyšuje priepustnosť kapilár;
 • onkologické ochorenia. Výskyt modrín bez príčiny na tele u žien a mužov môže často indikovať vývoj malígnych procesov v tele;
 • poškodenie pečene. Pečeň sa podieľa na udržaní homeostázy, preto narušenie fungovania tohto orgánu prispieva k zrieďovaniu krvi a tvorbe modrín.

Rôzne typy hematómov spôsobené abnormalitami vnútorných orgánov sú viditeľné na fotografii.

Zvratky na tele bez príčiny môžu byť dôkazom poruchy obehového systému, chorôb vnútorných orgánov a krvi. Ak osoba nedostane dostatok spánku, objavia sa pod očami záťaž, dym, podliatiny (dôvodom je zúženie krvných ciev a nedostatočná výživa kože)

Navyše, modriny na tele bez akýchkoľvek dôvodov sa môžu objaviť za nasledujúcich podmienok:

 • nedostatok vitamínov a živín. Hovoríme o vitamínoch C, P a K, ktoré sú zodpovedné za cievny tonus;
 • užívanie liekov na znižovanie krvného tlaku (napríklad Aspirín a Cavinton, ako aj ich protipoložiek, antidepresíva, lieky na nedostatok železa);
 • hormonálne zlyhanie v tele.

Je to dôležité! Ak chcete zistiť, prečo sa modriny objavujú na tele bez zjavného dôvodu, je potrebné podrobiť sa komplexnému vyšetreniu: je možné, že hematómy naznačujú vážny patologický proces.

Zlomeniny na tele dieťaťa bez dôvodu: nebezpečenstvo tohto javu

Príčiny modrín na tele dieťaťa sú mnohé: činnosť detí je úzko spojená s veľkým počtom modrín, odrenín a modrín na koži. Ale, rovnako ako u dospelých, môže mať dieťa neprimerané modriny, aj keď ho nenarazí.

Ak sa objaví hematóm, môže to byť spôsobené vyššie uvedenými chorobami, ako aj nedostatok stopových prvkov a vitamínov.

Okrem toho, modriny bez modrín a zranení u malých detí sú výsledkom:

 • narušenia denného rozvrhu;
 • nedostatočná motorická aktivita;
 • napadnutie červami;
 • nesprávna strava;
 • vaskulárna krehkosť spôsobená dedičnými faktormi;
 • prítomnosť ochorenia štítnej žľazy;
 • utrpeli vážne choroby.

Často je výskyt modriny na koži dieťaťa spojený so zavedením injekcií. Zlomeniny môžu byť ľahko provokované perom a zostávajú dlhý čas za nasledujúcich podmienok:

 • liek bol podaný rýchlo;
 • na striekačku bola položená krátka ihla;
 • svaly reagovali s kŕčmi;
 • Zavedené liečivo spôsobilo u dieťaťa alergickú reakciu.

Bez ohľadu na dôvod vzniku modrých škvŕn ihneď vyhľadajte lekársku pomoc, pretože nie je možné diagnostikovať doma a príčiny môžu byť malé aj závažné.

Rodičia by mali byť obzvlášť opatrní v prípadoch, keď modriny bez príčiny sú sprevádzané špecifickými príznakmi vrátane:

 • zvýšenie teploty;
 • ťažkosti pri rozprávaní alebo chôdzi, rozmazané videnie;
 • ospalosť;
 • závraty.

Venujte pozornosť! Nebezpečenstvo vzniku modrín je dostatočne vysoké, ak sú umiestnené na hlave alebo v oblasti očí, chrbta alebo zadnej časti rúk.

Ak sa chcete dozvedieť, ako sa zbaviť modrín na tele, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom a podrobiť sa potrebným diagnostickým postupom.

Metódy riešenia modrín

S cieľom odstrániť modriny na tele, ktoré sa objavili bez dôvodu a dlhodobo zostali, je dôležité zaobchádzať s faktorom, ktorý ich vyvolal. Ak sa však chcete zbaviť externých prejavov, môžete použiť určité metódy. Robiť to sami, je povolené len so súhlasom lekára.

Ak chcete, aby hematóm bol menší a jeho farba bola menej intenzívna, môžete použiť:

 • heparínová masť. Prispieva k rozpusteniu krvnej zrazeniny vytvorenej pod kožou a urýchľuje elimináciu modrej;
 • troksevazinovoy masť. Tento nástroj vám umožňuje odstrániť modriny, pretože jeho účinná látka priamo ovplyvňuje krehké kapiláry a krvné cievy. Na zlepšenie účinku sa odporúča súčasne užívať kapsuly alebo tablety Troxevasinu;
 • znamená "záchranca". Pomôže to odstrániť modriny na rukách, nohách a iných častiach tela. Táto masť nie je vhodná len pre oblasť okolo očí a pier.

Ak sa chcete dozvedieť, ako sa rýchlo zbaviť modrín, môžete sa odvolávať na recepty tradičnej medicíny.

S pomerne širokým spektrom účinku sa masť používa pri mnohých ochoreniach spojených so zvýšenou krehkosťou cievnych stien. Hlavnou látkou lieku je rutínový flavonoid, ktorý má P-vitamínovú aktivitu

 • Dobrým prostriedkom na vytvorenie modrín sú listy kapusty. Nie sú ponorené vo vriacej vode po určitý čas, vyhladené s valčekom a nanesené na modriny, ktoré sa objavili. Zelné listy zostávajú 20 minút, potom nové;
 • Calendula kvetiny tiež pomôže odstrániť hematómy na nohách, ramenách a iných oblastiach tela. Je potrebné hýbať čerstvé suroviny a pripevniť k pokožke;
 • modriny, ktoré sa objavili sami, môžete sa pokúsiť odstrániť pomocou škrobu. Ak to chcete urobiť, zrieďte ju vodou až do konzistencie kôry a uložte na miesto lokalizácie hematómu;
 • Ak sa modrina po údere nezobrazí, môžete sa pokúsiť vytvoriť kompresiu založenú na lopúche. Musí byť pripevnený k miestu hematómu, obalený celofánom a teplý s vlneným šálom;
 • ak vznikne otázka, ako rýchlo odstrániť stopy modriny, mali by ste použiť kompresiu vyrobenú z vareného mlieka do stavu jabĺk jabĺk;
 • Ak vznikne modrina bez predchádzajúceho poškodenia tkaniva, môže sa použiť lotion na báze octu. Aby ste to dosiahli, navlhčite kúsok látky v lyžičke octu a prilepte ho na boľavé miesto.

Výskyt subkutánnych hematómov sa odporúča zabrániť pomocou posilňovania ciev. Preto je potrebné urobiť liečebnú gymnastiku, užívať vitamíny a špeciálne prípravky.

Zvratky bez akéhokoľvek dôvodu sa môžu objaviť pod vplyvom rôznych patológií a zostávajú na koži dlhú dobu. Na ich odstránenie je potrebné bojovať proti ochoreniu, ktoré spôsobilo tento príznak. Výsledná modrá škvrna na koži je dôvodom na konzultáciu s odborníkom. Čím skôr začne liečba, tým je pravdepodobnejšie, že sa človek vráti do zdravého života.

Úvod »Príznaky» Prečo sa na tele objavujú modriny bez dôvodu a ako s nimi zaobchádzať?

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Krvný tlak (AD) u dospelých podľa veku

Kontrola krvného tlaku pre ľudí starších ako 45-50 rokov je kľúčom k dlhému, zdravému životu a rýchlej reakcii na mnohé patológie. Čo by malo byť v závislosti od veku, aká je jej norma, prijatá v Rusku av zahraničí?

Dilatovaná vena cava

Podradná vena cava sa chápe ako široká nádoba, ktorá sa tvorí, keď sa pravá a ľavá iliaca žila spoja na úrovni 4-5 stavcov v bedrovej oblasti. Veľkosť priemeru dolnej dutej žily je približne 20-30 mm.

Zvýšené zrážanie krvi: príznaky, príčiny a liečba

Ľudská krv je najdôležitejšou tekutinou v celom tele. Z krvného tlaku závisí od stavu osoby. Štruktúra kvapaliny nie menej ovplyvňuje vnútorné procesy orgánov.

Liečba mikroinfarkcie: čo treba pamätať?

Ochorenie srdca, známe ako mikroinfarkcia, infarkt myokardu, infarkt bez Q-vlny, je prejavom klinickej formy ischémie.Príčiny mikroinfarkcieV prípade malého ohniskového srdcového infarktu sa v dôsledku zhoršeného koronárneho obehu v tejto oblasti vyskytujú malé ložiská nekrotického poškodenia srdcového svalu.

Čo môžete jesť s infarktom v intenzívnej starostlivosti

Indikácie a kontraindikácie trombolýzy pri infarkte myokarduV niektorých prípadoch po podaní série diagnostických postupov je pacientovi predpísaná trombolýza na infarkt myokardu.

ESR v krvi: norma u žien podľa veku (tabuľka)

Rýchlosť sedimentácie erytrocytov je biologický parameter, ktorý určuje pomer proteínov a krviniek. ESR je dôležitým parametrom celkového krvného testu, pretože ukazovatele sedimentácie sa menia v niektorých chorobách a špecifických podmienkach tela.