Pri akej teplote koaguje krv človeka?

Nepoviem s istotou, ale 40 je už nebezpečné, 40 a viac ľudí zomrie, 40 ľudí už má kŕče.

Ako dieťa som počul, že človek zomrie pri teplotách nad 41 stupňov. Zdá sa, že tento názor je práve vďaka tomu, že krv človeka začne pri zahrievaní klesať, čo vedie k smrteľnému výsledku.

Proces koagulácie krvi začína pri kritickej teplote 42 stupňov (pri tejto teplote začína proteín začať denaturovať (koagulovať) v krvi). Hoci krvné zrazeniny pri akejkoľvek teplote, je to prirodzená vlastnosť krvi, je to všetko záležitosť zrážania času

Vysoká teplota - stojí za to byť strach

Väčšina rodičov, ktorí počuli výraz "vysoká horúčka", spadajú do stavu podobného panike. Takáto reakcia je vysvetlená skutočnosťou, že mnohí nevedia, že nárast teploty často má blahodárny účinok na telo, ale nie vždy. Preto, aby sme pochopili, kedy je vysoká teplota u dieťaťa dôvodom na obavy, a keď pôsobí v prospech chorého človeka, je potrebné podrobnejšie porozumieť mechanizmom a dôvodom jeho výskytu.

Pri vysokých teplotách u dieťaťa sa mnohí rodičia panikajú.

Horúčka je druh obrannej reakcie. Teda sa telo snaží vyrovnať úroveň obsahu tepla s telesnou teplotou. Táto adaptívna funkcia sa vytvorila u všetkých teplokrvných zvierat v procese evolúcie.
Keď je v tele pozorovaná vysoká teplota, v ňom aktívne prebieha katabolizmus - fenomén, v ktorom sú jednoducho zničené smrteľné mikroorganizmy. To je dobre ilustrované príkladom spirochetov, pneumokokov a gonokokov. Pri telesnej teplote viac ako 40 stupňov nemôžu existovať.

V takejto situácii používanie prostriedkov, ktoré vedú k poklesu teploty, trochu "inhibuje" priebeh ochorenia. Pod vplyvom drog sa pre človeka stáva jednoduchšie a verí, že sa s touto chorobou už prakticky vyrovnal. Okrem toho, že antipyretiká neumožňujú telu plne bojovať proti ochoreniu, môžu spôsobovať alergie ako vedľajšie účinky, nepriaznivo ovplyvňovať gastrointestinálny trakt a viesť k inhibícii hematopoetického výhonku kostnej drene.

Bolo preukázané, že horúčka spôsobuje, že lymfocyty a vírusy sa počas migračného procesu zrazia navzájom a vytvárajú zväzok vírusov a lymfocytov. Nútené zníženie teploty náhle ukončí tento proces, čo môže byť impulzom pre prechod choroby z akútnej do chronickej formy.

Dôvody zvýšenia teploty dieťaťa a to, čo majú dospelí robiť v tejto situácii

Pri vysokých teplotách musíte dodržiavať špeciálny režim pitia.

 • Proces zvyšovania teploty je spojený s infekciami vírusovej alebo bakteriálnej povahy. Z väčšej časti môže samotné telo prekonať chorobu bez vonkajšej intervencie. Také ochorenia ako chrípka a nachladnutie sú najčastejšie príčiny horúčky. A ak je jedna z týchto ochorení diagnostikovaná lekárom, potom by aj značka na teplomere 40.5 nemala spôsobovať veľké obavy. V takom prípade môže dehydratácia poškodiť, preto v tejto situácii musíte dodržiavať špeciálny režim pitnej vody. Ak presvedčíte svoje dieťa, aby pili sklenenú kvapalinu v hodinových intervaloch, bude to najlepšia vec, ktorú môžete urobiť pre choré drobky. Môžete napiť absolútne všetko: čaj, kompóty, ovocné šťavy a ovocné nápoje.
 • Ak máte dostatočnú silu a trpezlivosť, potom môžete vykonať malý experiment - neposkytnúť anti-horúčku, a potom uvidíte, že teplomer nebude prekračovať značku 41 stupňov a pravdepodobne nebudete opraviť túto extrémnu teplotu. Lieky určené na zníženie horúčky, lekári zvyčajne predpisujú len preto, že na to trvajú úzkostní rodičia a vysvetľujú ich úzkosť zo strachu, že horúčka dosiahne kritické ukazovatele. Preto, aby nevyvolali ďalší záchvat paniky a nedôveru k lekárovi, sa snažia nepovieť skutočnosť, že tieto lieky neovplyvňujú priebeh ochorenia a proces hojenia. Okrem toho lekári dobre vedia schopnosť tela zabrániť zvýšeniu telesnej teploty na viac ako 41 stupňov.
 • Všetci dospelí majú mať na pamäti, že užívanie drog počas choroby, ktoré znižujú horúčku, použitie vody na trenie pre ten istý účel, môže len zhoršiť obraz priebehu ochorenia. Keď sú infikované horúčkou, rodičia by mali byť šťastní. Takáto reakcia tela je signálom, že telo vstúpilo do aktívnej fázy boja proti ochoreniu a teraz hlavnou vecou nie je zabrániť tomu, aby zvládla úlohu.
 • Vysoká teplota je jedným z najčastejších a najvýznamnejších príznakov pri ťažkých ochoreniach, za predpokladu, že neexistujú žiadne iné nezvyčajné príznaky ako dýchavičnosť, strata vedomia, prudká zmena farby kože (výrazná bledosť alebo dokonca cyanóza v nasolabiálnom trojuholníku). Teplota prechladnutia nedosiahne život ohrozujúce známky.
 • Zvýšená teplota nevyžaduje ďalšie činnosti okrem tých, ktoré budeme diskutovať nižšie. Nevystavujte horúčku - to je ukazovateľ kvalitatívneho boja s patogénmi choroby, čo povedie k úplnému zotaveniu.
 • Ak je vaše dieťa choré v prvých dvoch mesiacoch života a má teplotný skok nad 37,7 stupňov, potom musíte zavolať lekára. Takáto odchýlka od normy môže byť signálom, že dieťa bolo infikované ešte v maternici alebo došlo k infekcii v jeho tele počas narodenia. Zvýšená teplota u detí v tomto veku nie je charakteristická, takže je lepšie opäť navštíviť lekára a počuť, že nie je dôvod na obavy, ako ujsť drahocenný čas.
 • Pre deti, ktoré prekročili tento vek, nie je potrebné volat lekára, keď teplota stúpa. Ale keď vidíte, že k tomuto symptómu bolo pridané zvracanie, ťažkosti s dýchaním, objavil sa kašeľ a na takomto pozadí trpí horúčka viac ako tri dni - choďte na lekára. Možno sa stretnete s nebezpečnejšou chorobou, ako je bežná zimnica.
 • Signál, že dieťa potrebuje lekára, by malo byť neustále vracanie, svalové trasenie, nerovnomerné dýchanie, aj keď teplomer ukazuje, že teplota je v normálnych hraniciach.
 • Ak uvidíte, že dieťa je zimnica, nemusíte ho muflat - len poškodíte a spôsobíte, že telo zvýši ešte väčšiu telesnú teplotu. Samotný chlad nehrozí nebezpečenstvo, znamená to, že sa telo snaží prispôsobiť zvýšenej teplote.
 • Poskytnite svojmu dieťaťu odpočinok v posteli, to však neznamená, že vonkajšie prechádzky sú kontraindikované za predpokladu, že vonkajšie počasie nie je zima. Byť na voľnom priestranstve iba zmierňuje stav dieťaťa a zvyšuje jeho náladu. Ale v období takýchto liečebných prechádzok vylúčte hry vonku.
 • Ak máte všetky dôvody na presvedčenie, že príčinou vysokej teploty je prehriatie alebo akýkoľvek typ otravy, okamžite vezmite dieťa do nemocnice.
 • Výživa zohráva dôležitú úlohu v procese hojenia. Nechajte dieťa jesť všetko, čo sa pýta a v množstve, ktoré chce. Počas ochorenia sa množstvo karbohydrátov, bielkovín a tukov v tele prudko znižuje - choroba ich zničí, takže dieťa musí doplniť rezervy živín vo väčších množstvách, než keď je úplne zdravý. Má dieťa žiadnu chuť do jedla a pre neho ho vezmete večerou je takmer nemožná úloha? Potom mu dajte tekuté jedlo vo forme kuracieho vývaru a od pitia ponúknite viac šťavy.
 • Vysoká teplota je sprevádzaná dehydratáciou. Nedovoľte, aby do tohto stavu, naplniť nedostatok tekutých čajov, kompoty, ovocné odvar. Čím častejšie ich dáte svojmu dieťaťu, tým lepšie.
 • Pokúste sa prijať vyhlásenie pripisované Hippokrate: "Dajte mi horúčku a vyliečim akúkoľvek chorobu!"

Prečo je teplota stále náchylná na churn?

Pre nás, vypaľovanie teploty znamená vytvrdenie. Nielen my, ale aj naši rodičia boli vychovaní na takomto vyhlásení. Preto, keď má dieťa horúčku, sme pripravení tlačiť do neho antipyretické hory.

Počuli sme o schopnosti zrážať krv pri teplote 42 stupňov a výskyte záchvatov pri vysokých teplotách.
Ale pamätajte - tieto kŕče, nazývané horúčkovité, nemajú smrteľné nebezpečenstvo. Svetová zdravotnícka organizácia tvrdí, že výskyt takýchto kŕčov nie je spôsobený vysokou teplotou, ale jeho skok alebo nahor alebo nadol. Preto používanie liekov na teplotu môže vyvolať kŕče fibrilátov.

Antipyretiká sú účinné pri ťažkých ochoreniach nervového a kardiovaskulárneho systému. Snažíme sa naplniť lieky a v prípade potreby a "len pre prípad", aby sme im zabránili. Takéto bezohľadné používanie piluliek viedlo k tomu, že už máme celú generáciu "často chorých detí". Prestalo sa dúfať v ochranné mechanizmy tela, ktoré sú stanovené prírodou. Pre nás bol indikátorom liečby príjem veľkého množstva rôznych liekov.

Naši predkovia vedeli o liečebných vlastnostiach kúpeľa, verili, že parný kúpeľ sa vyrovná s akoukoľvek chorobou. A spochybňujeme skutočnosť, že vyhrievanie tela podporuje hojenie.

Ide o to, že akonáhle porozumieme zbytočnosti užívania antipyretických liekov, o liečebných účinkoch, o ktorých nám neustále hovoria jasné brožúry a televízna reklama, farmaceutické spoločnosti začnú utrpieť straty. Preto v každom rohu počujeme, že deťom chutné sirupy a plnky s tabletkami sa starajú o svoje deti.

Lieky na zníženie teploty

Nurofen

Jedna z najbežnejších syntetických drog. Jeho reklama je viditeľná všade - znižuje teplotu a znižuje bolesť.
Existujú však prípady, keď užívanie tohto lieku spôsobuje prudký pokles teploty, na kritické úrovne, súčasne znižujúci tlak. Je to nebezpečné pre deti s ochorením srdca, intrakraniálnej hypertenzie. Nadmerná fascinácia s týmto liekom môže viesť k smrti pre deti v akomkoľvek veku.

paracetamol

Ďalšou obľúbenou drogou mnohých rodičov.
Séria štúdií, ktoré analyzovali údaje o stave detí po užití tohto lieku, odhalili príčinný vzťah medzi týmto ochorením a výskytom astmy. Okrem toho časté používanie paracetamolu ako terapeutického liečiva niekedy zvýšilo riziko nielen astmy, ale tiež ekzému a rinokonjunktivitídy.

aspirín

Najbežnejší aspirín, keď sa užíva počas ochorenia chrípky spôsobeného vírusom B, vyvoláva výskyt Reyeho syndrómu (neuralgický syndróm) a postihuje pečeň. Pri vírusovej chorobe sa ľudské krvné cievy dilatujú a krv zvyšuje ich zrážanlivosť. Aspirín funguje rovnako. V dôsledku toho zdvojnásobíme tento účinok a dostaneme najhoršie následky takejto liečby.

Aspirín (kyselina acetylsalicylová)

Dospelí by to mali vedieť.

 • Pokaždé, keď sa snažíme znížiť teplotu, potláčame obranyschopnosť tela a pri ďalšej imunite nemôžeme bojovať proti tejto chorobe.
 • Imunitný systém je múdrejší ako my - keď je chorý, reaguje na škodlivé vírusy a bojuje s tým, že zvyšuje teplotu. Keď ju zrazíme, znova a znova nás tlačíme na zvýšenie teploty. Umelo umelo odďaľujeme proces obnovy, ktorý by prešiel rýchlejšie bez našej účasti.
 • Nie vždy zasahovať do práce tela počas obdobia choroby, pomáhame mu.
 • Dehydratácia nie je výsledkom vysokej teploty, ale nie je doplnenie kvapaliny v čase. Samotná teplota sa zníži, keď má telo všetky predpoklady.
 • Vysoká teplota počas infekcie, počas chladenia a otravy jedlom je spôsob, ako bojovať proti tejto chorobe.
 • Počúvajte reakciu svojho tela, rešpektujte ho, pamätajte, že vie, čo robí. Vašou úlohou nie je ho rušiť a neškodiť. Tí, ktorí sa správne dostali zo stavu choroby, prakticky nemajú žiadne chronické ochorenia.
 • Je lepšie používať ľudové lieky, ako je med, harmanček, ryža, malina na pomoc chorému organizmu, než aby ho otrávili propagovanými syntetickými liekmi.

Ak chcete odstrániť teplo, môžete použiť ľudové prostriedky.

VIA Midgard-INFO

Pre mnohých rodičov spôsobuje panika aj slová "vysoká horúčka". Najčastejšie je však užitočné pre pacienta. Pozrime sa na istotu, kedy je vysoká teplota u dieťaťa alebo dospelého nášho priateľa, a keď je náš nepriateľ.

Najprv citujem slová pediatra N. Shabalova. (Petrohrad) o horúčke u detí:

"Horúčka je ochranná a adaptačná reakcia organizmu vyjadrená v reštrukturalizácii termoregulácie, aby sa udržala vyššia ako normálna hladina tepla a telesnej teploty. Ide o typický proces, ktorý vznikol v procese vývoja teplokrvných živočíchov. Horúčka je vytvorená samotným orgánom, jeho regulačnými systémami. Biologická uskutočniteľnosť horúčky ako proces pre situáciu, zrýchlil katabolizmus (rozklad) "cudzie" v ohnisku zápalu (preukázané pre pneumokoky, gonokokov, spirochéty, s vysokou teplotou - 40 ° C nad práve tieto škodlivé pre mikrobiálne fagocytózu a imunitu je aktivovaný).

Použitie antipyretických liekov je nepraktické, pretože "zakrýva" klinický obraz tejto choroby a poskytuje pocit falošnej bezpečnosti. Antipyretická terapia prináša riziká - vedľajšie účinky liekov vo forme alergických reakcií, inhibícia krvotvorných kožných drevín, poškodenie žalúdočnej sliznice... "

Akademik GI Marchuk ukázalo, že zvýšená teplota urýchľuje migráciu lymfocytov a vírusov, stretávajú sa so sebou a tvoria komplexy "lymfocytov vírusom" a umelého poklesu teploty pomocou tabliet môže spôsobiť oneskorenie alebo chronického ochorenia.

Budem citovať niekoľko ďalších fragmentov z knihy Roberta Mendelsohn "Ako zvýšiť zdravé dieťa napriek. Lekári ":

Skutočnosť číslo 7. Väčšina prípadov horúčky je spojená s vírusovými a bakteriálnymi infekciami, s ktorými sa môže bez ťažkostí vyrovnať obranyschopnosť organizmu. Chrípky a chrípka sú najčastejšie príčiny horúčky. Teplota môže stúpnuť na 40,5 stupňov, ale ani v tomto prípade nie je dôvod na obavy. Jediným rizikom je riziko dehydratácie sprievodných procesov potenia, rýchleho pulzu a dýchania, kašeľ, vracanie a hnačka. Môže sa mu vyhnúť tým, že dostanete veľa nápoja. Bolo by pekné, keby dieťa vypil pohár tekutiny každú hodinu, najlepšie živinu. Môže to byť ovocná šťava, čaj a všetko, čo dieťa neodmieta.

Skutočnosť číslo 9. Teplota spôsobená vírusovou alebo bakteriálnou infekciou, ak nie je zostrelená, sa nezvýši nad 41 stupňov. Pediatri robia sklamanie tým, že predpisujú antipyretiká. V dôsledku ich vymenovania sa posilňuje a zintenzívňuje úzkosť rodičov, že teplota môže dosiahnuť extrémnu hranicu, ak sa nepodnikne. Lekári nemožno povedať, že víriace teplota nemá vplyv na proces hojenia, rovnako ako skutočnosť, že ľudské telo disponuje mechanizmus (ale nie úplne vysvetliť), ktorý neumožňuje, aby teplota prekonať bariéru 41 stupňov.

Skutočnosť číslo 10. Opatrenia na zníženie teploty, či už ide o použitie antipyretík alebo o rozkladanie s vodou, sú nielen zbytočné, ale aj škodlivé. Ak je dieťa nakazené, zvyšovanie teploty, ktoré sprevádza priebeh ochorenia, by nemalo byť považované za prekliatie rodičmi, ale za požehnanie. Teplota stúpa v dôsledku spontánnej produkcie pyrogénov - látok, ktoré spôsobujú horúčku. Toto je prirodzená obranyschopnosť tela proti chorobe. Zvýšenie teploty naznačuje, že liečebný systém tela je zapnutý a pracuje.

Rýchly sprievodca teploty z tej istej knihy:

Heat - častým príznakom u detí, nie je spojená so závažným ochorením (pri absencii iných rušivých príznaky, ako je neobvyklý vzhľad a správanie, ťažkosti s dýchaním a strata vedomia). Nie je to indikácia závažnosti ochorenia. Teplota, ktorá stúpa v dôsledku infekcie, nedosahuje hodnoty, pri ktorých je možné nezvratné poškodenie orgánov dieťaťa.

Horúčka nevyžaduje lekárske zákroky nad rámec toho, čo sa odporúča nižšie. Teplota sa nemusia chrčiť. Je to prirodzená ochrana tela pred infekciou a pomáha rýchlemu hojeniu.

1. Ak teplota tela dieťaťa vzrástla nad 37,7 stupňa na dva mesiace, poraďte sa s lekárom. Môže to byť príznak infekcie - intrauterinné alebo spojené s intervenciou v procese pôrodu. Zvýšená teplota u detí tohto veku je tak neobvyklá, že je rozumnejšie poistiť a skôr sa uklidniť, ak sa alarm ukáže ako nepravdivý.

2. Pre deti staršie ako dva mesiace, lekár pri vyšších teplotách nie je nutné, s výnimkou prípadov, keď sa teplota udržiava po dobu dlhšiu ako tri dni, alebo je sprevádzaná závažnými symptómami - vracanie, dýchacie ťažkosti, silným kašľom po dobu niekoľkých dní a iní nie sú špecifické pre prechladnutie. Porozprávajte sa so svojím lekárom, ak je vaše dieťa nezvyčajne letargické, dráždivé, chýbajúce alebo vážne choré.

3. Prejdite k lekárovi bez ohľadu na teplomere, v prípade, že dieťa má problémy s dýchaním, nekontrolovateľné vracanie, ak je teplota sprevádzaná nedobrovoľnej zášklby svalov alebo iné podivné pohyby či ruší niečo iné správanie a dieťa.

4. Ak je nárast teploty sprevádzaný zimnicami, nepokúšajte sa s týmto pocitom dieťaťa zvládnuť pokrývkou. To povedie k ešte výraznejšiemu zvýšeniu teploty. Chladenie nie je nebezpečné - ide o normálnu reakciu tela, mechanizmus prispôsobenia sa vyššej teplote. Neznamená to, že dieťa je zima.

5. Pokúste sa dať mierne dieťa do postele, ale nepreháňajte ho. Nie je potrebné, aby ste si dieťa poskladali na posteľ a udržali ho doma, ak počasie nie je príliš zlé. Čistý vzduch a mierna aktivita zlepší náladu vášho dieťaťa bez zhoršenia vášho stavu a uľahčí váš život. Príliš intenzívne záťaže a športy sa však nepodporujú.

6. Ak existuje dôvod domnievať sa, že dôvodom vysokej teploty nie je infekcia, ale iné okolnosti - prehrievanie alebo otravu, okamžite dieťa do nemocnice. Ak vo vašej oblasti nie je žiadna pohotovosť, použite akúkoľvek dostupnú lekársku starostlivosť.

7. Nepokúšajte sa, podľa ľudovej tradície, vyhladiť horúčku. Výživa je dôležitá pre zotavenie z akejkoľvek choroby. Ak dieťa nepôsobí proti, "krmiva" a horúčka. Obaja aj iní spaľujú zásoby bielkovín, tukov a sacharidov v tele a musia byť splatené. Ak dieťa odmieta jesť, napojte ho na živiny, ako je ovocná šťava. A nezabudnite, že kuracia polievka je pre všetkých dobrá.

Vysoká horúčka a zvyčajne spojené príznaky vedú k významnej strate tekutín a spôsobujú dehydratáciu. To sa dá vyhnúť tým, že dieťaťu veľa piť, najlepšie zo všetkých, ovocné šťavy, ale ak ich nechce, bude to robiť akékoľvek kvapaliny, najlepšie jednu pohár každú hodinu.

A nakoniec, ako si pamätať Hippokrates, ktorý tvrdil, "Dajte mi horúčku a vyliečim akúkoľvek chorobu!"

No, teraz niekoľko záverov a osobných skúseností. Prečo sedí v hlave dogma, že by mala byť zničená teplota? Áno, jednoducho preto, že okrem lekárov, ktorí predpisujú množstvo antipyretických, stále existujú naše matky a babičky, ktoré sa vzdelávali na antipyretikách a zdvihol nás v rovnakom duchu.

Rovnako máme radi vystrašiť príbehy o koagulácii krvi pri 42 stupňoch a prítomnosť záchvatov u detí pri vysokých teplotách. Stojí za zmienku, že febrilné záchvaty NIE sú život ohrozujúce. Ak je pre niekoho WHO indikátorom, potom sa tu uvádza, že kŕče nie sú výsledkom vysokej teploty, ale výsledkom jeho skoku. To znamená, že môžu začať ako prudký nárast teploty a prudký pokles (často vďaka zníženiu teploty).

Zaujímavé je, že váš strach, mamičky začínajú znižovať, strhávajú drogy nie sami. a v dieťati! A samozrejme, potom je choroba zaručená pre dieťa.

Použitie antipyretických liekov je odôvodnené len pre deti s ťažkými patologickými stavmi nervového systému s epilepsiou, vrodenými srdcovými chybami... Nadmerné užívanie antipyretických, protizápalových, antibakteriálnych, imunomodulátorov viedlo k tomu, že dnes máme veľa "často chorých detí". Rodičia "liečia" svoje deti a zabúdajú na prirodzené obranné mechanizmy tela.

Je tiež potrebné spomenúť na Slovania, ktorí vynašli kúpeľ špeciálne na vykurovanie (.) Telo. Z nejakého dôvodu naši predkovia vedeli, že kúrenie tela je užitočné pre choroby, a na to sme zabudli. Prečo?

Áno, jednoducho preto, že je to podnikanie. Ak si rodičia uvedomia, že antipyretický sirup a pilulky nedávajú požadované zotavenie, potom čo sa stane s farmaceutickými spoločnosťami? To je dôvod, prečo jasné a farebné reklamné letáky nám hovoria, ako sa zbaviť tepla. Celá táto reklama vytvárajú skúsení psychológovia - to je potrebné pochopiť.

V súčasnosti je liečba detí s Nurofenom dosť rozšírená. Táto droga je široko inzerovaná ako účinná a bezpečná antipyretická a analgetická látka.

"Avšak existovali prípady, keď nurofen spôsobil prudký pokles teploty na subnormálne čísla (34-35 stupňov), čo sprevádzalo život ohrozujúci kolaps - prudký pokles tlaku. Toto je obzvlášť nebezpečné pre deti s intoxikáciou spôsobené infekciou, ako aj pre deti trpiace poruchami srdcového vodivého systému (ktorý nie je vždy známy rodičom) s intrakraniálnou hypertenziou. Vážne komplikácie až do smrteľného výsledku sú možné, a to nielen u detí, ale aj u detí vo veku základnej školy... "

Môžete tiež spomenúť "zneužitia" paracetamolu - tiež obľúbeného lieku.

"Po analýze údajov o viac ako dvestotisíc detí (nie o prvej štúdii tohto druhu s podobnými výsledkami) sme museli uznať vážnu koreláciu vývoja detskej astmy s použitím paracetamolu. Okrem toho, čím viac užívajú, tým pravdepodobnejšie je astma, rinokonjunktivitída a ekzém... "

A samozrejme - aspirín. "Inštitút FLU" odporúča vyhnúť sa používaniu aspirínu. "Pretože s vírusom B, na rozdiel od vírusu A, aspirín spôsobuje neurologický syndróm (Rayov syndróm) so zväčšenými pečeňami. Okrem toho, keď vírus vstúpi do ľudského tela, cievy expandujú a zrážanie krvi sa zvyšuje, čo je spôsob, akým aspirín funguje. V skutočnosti dvojnásobný účinok môže spôsobiť veľmi vážne nežiaduce účinky... "

Rád by som ľuďom povedal:

1) Zníženie teploty dokonca o polovicu stupňa neumožňujeme telu vyvinúť konkrétnu imunitu a nabudúce sa s touto infekciou stretne, bude to predtým bezmocná.

2) Telo sa bude aj naďalej pokúšať "zaujať" a vykonať program, to znamená, že znižujeme teplotu, telo ho znova vyvoláva - a preto je proces hojenia oneskorený dlhšie, ako keby sme s ním nenarúšali.

3) Všetka pomoc je zásah, ale nie všetok zásah je pomoc.

4) Dehydratácia neprichádza z teploty, ale zo straty tekutiny, ktorá sa musí doplniť. Keď príde čas, teplota sama pokojne klesne.

5) Vysoká teplota počas infekcie, chladu, otravy jedlom. mechanizmus prežitia.

6) Reakcia vášho tela by mala byť rešpektovaná, liečená ako chytrá, schopná, blízka priateľka a ochotná liečiť a bude reagovať zdravým. Osoba, ktorá správne prechádza akútnym ochorením, nikdy nebude mať chronické ochorenie.

7) Ryža, malina, med, drobnosť, pitie - to je prospešné, ale v žiadnom prípade farmaceutické jedy, ktoré nám boli uložené z televíznych obrazoviek.

Teplota koagulácie u ľudí

Vyhrievajte mýty

Zvýšená telesná teplota môže nastať pri prehriatí, pri aktívnej fyzickej práci, pri strese alebo pri intenzívnom pocitom.

Keď teplomer ukazuje teplotu nad 38 ° C, nie sme len zlé, ale aj desivé. A strach, ako viete, má veľké oči, takže mýty sú o teplote.

Čím ťažšie je ochorenie, tým vyššia je teplota

Zvýšenie teploty nezávisí od závažnosti ochorenia, ale od charakteristík organizmu. Čím je človek mladší, tým silnejší je imunitný systém, tým silnejší je jeho reakcia na teplotu. Takmer bez horúčky sa vyskytujú choroby u starých a vyčerpaných ľudí so slabou imunitou.

Teplota je dobrá - spája vírusy a baktérie.

Patogénne mikroorganizmy "horia" len veľmi vysokú teplotu - až 41 ° C, čo je určite celkom škodlivé pre telo. Pri telesnej teplote 41 ° C sa zaťaženie srdca zvyšuje šesťkrát. Pri teplote 42 ° C v tele začne prehýbať proteín.

Teplota stúpa iba počas choroby.

Fyziologický nárast teploty (až do asi 37,5 ° C) vzniká pri prehriatí, pri aktívnej fyzickej práci, pri strese alebo pri veľmi silných skúsenostiach. A u detí môže teplota všeobecne vzrásť zo silného plaču, teplého oblečenia alebo príliš horúceho jedla.

Pre niektorých ľudí je normou horúčka. Výskumníci z University of Maryland, ktorí skúmali viac ako sto zdravých mužov a žien vo veku od 18 do 50 rokov, zistili, že normálna teplota sa môže pohybovať od 35,5 do 37,7 C.

Ak je choroba horúčavá, obnovenie je rýchlejšie.

To je dobré len pre vírusové ochorenia - rýchly nástup chrípky najčastejšie končí rýchlym zotavením. Pre mnohé ochorenia charakterizované pretrvávajúcou, dlhotrvajúcou horúčkou.

Teplota môže byť určená tým, že cítite čelo a ruky

Vďaka potu môže čelo zostať chladné aj pri veľmi vysokých teplotách. Taktická teplota je spoľahlivejšia v hornej časti brucha.

Aktuálna verzia stránky

skúsených účastníkov a môžu sa výrazne odlišovať od

, skontrolované 3. decembra 2017; kontroly vyžadujú

Aktuálna verzia stránky

skúsených účastníkov a môžu sa výrazne odlišovať od

, skontrolované 3. decembra 2017; kontroly vyžadujú

Koagulácia krvi je najdôležitejšou etapou v práci systému hemostázy, ktorý je zodpovedný za zastavenie krvácania pri poškodení cievneho systému tela. Kombinácia rôznych krvných koagulačných faktorov, ktoré navzájom veľmi komplikujú, tvorí systém zrážania krvi.

Koagulácii krvi predchádza štádium primárnej hemostázy cievnej doštičky. Táto primárna hemostáza je takmer úplne spôsobená vazokonstrikciou a mechanickým blokovaním agregátov krvných doštičiek v mieste poškodenia cievnej steny. Charakteristická doba primárnej hemostázy u zdravého človeka je 1-3 minúty. Krvná koagulácia (hemokoagulácia, koagulácia, plazmatická hemostáza, sekundárna hemostáza) sa nazýva komplexný biologický proces tvorby filamentov fibrínových proteínov v krvi, ktoré polymerizujú a vytvárajú tromby, v dôsledku čoho krv stráca tekutosť a získava tvarovú štruktúru. Koagulácia krvi u zdravého človeka sa objavuje lokálne, v mieste vzniku primárnej trombocytovej zátky. Charakteristický čas tvorby fibrínovej zrazeniny je približne 10 minút. Koagulácia krvi je enzymatický proces.

Zakladateľom modernej fyziologickej teórie krvnej zrážanlivosti je Alexander Schmidt. V devätnástom storočí vedecké štúdie uskutočnené v centre hematologického výskumu pod vedením Ataullakhana F. I. presvedčivo preukázali, že koagulácia krvi je typický proces autovraku, v ktorom hrá dôležitú úlohu bifurkačná pamäť.

Fibrínová zrazenina získaná pridaním trombínu do celej krvi. Skenovacia elektrónová mikroskopia.

Proces hemostázy sa znižuje na tvorbu zrazeniny trombocytov a fibrínu. Tradične sa delí na tri etapy:

 1. dočasný (primárny) cievny kŕč;
 2. tvorba trombocytovej zátky v dôsledku adhézie a agregácie krvných doštičiek;
 3. (zmenšenie a zhutnenie) zátky doštičiek.

Poškodenie krvných ciev je sprevádzané okamžitou aktiváciou krvných doštičiek. Adhézia (adhézia) krvných doštičiek k vláknami spojivového tkaniva na okrajoch rany je spôsobená von Willebrandovým faktorovým glykoproteínom. Súbežne s adhéziou dochádza k agregácii krvných doštičiek: aktivované krvné doštičky sa naviažu na poškodené tkanivá a navzájom, čím vytvárajú agregáty, ktoré blokujú cestu k strate krvi. Zobrazí sa zásuvka na krvné doštičky.

Z doštičiek podrobených adhézii a agregácii sú silne vylučované rôzne biologicky aktívne látky (ADP, adrenalín, norepinefrín a ďalšie), čo vedie k sekundárnej, nevratnej agregácii. Súbežne s uvoľňovaním faktorov krvných doštičiek dochádza k tvorbe trombínu, ktorý ovplyvňuje fibrinogén a vytvára sieť fibrínu, v ktorej sa stuhnú jednotlivé erytrocyty a leukocyty - tzv. Trombocytárna fibrínová zrazenina (doštičková zátka). Vďaka kontraktilnému proteínu, trombosthenínu, krvných doštičiek, trombocytárna zátka sa znižuje a zhutňuje a dochádza k jej odtiahnutiu.

Klasická schéma koagulácie krvi v Moravici (1905)

Proces zrážania krvi je prevažne proenzým-enzýmová kaskáda, v ktorej proenzýmy, ktoré vstupujú do aktívneho stavu, získavajú schopnosť aktivovať iné koagulačné faktory krvi. V najjednoduchšej forme môže byť proces zrážania krvi rozdelený do troch fáz:

 1. aktivačná fáza zahŕňa komplex postupných reakcií vedúcich k tvorbe protrombinázy a prechodu protrombínu k trombínu;
 2. koagulačná fáza - tvorba fibrínu z fibrinogénu;
 3. fázová retrakcia - tvorba hustých fibrínových zrazenín.

Táto schéma bola popísaná už v roku 1905 firmou Moravice a stále nezanikla.

V oblasti podrobného pochopenia procesu zrážania krvi od roku 1905 sa dosiahol významný pokrok. Bolo objavených desiatky nových proteínov a reakcií, ktoré sa podieľajú na procese koagulácie krvi, ktorá má kaskádový charakter. Zložitosť tohto systému je spôsobená potrebou regulovať tento proces.

Moderný pohľad z hľadiska fyziológie kaskády reakcií sprevádzajúcich koaguláciu krvi je uvedený na obr. 2 a 3. V dôsledku deštrukcie tkanivových buniek a aktivácie krvných doštičiek sa uvoľňujú fosfolipoproteínové proteíny, ktoré spolu s plazmatickými faktormi Xa a Va, ako aj Ca2 + iónmi vytvárajú enzýmový komplex, ktorý aktivuje protrombín. Ak proces koagulácie začína pod pôsobením fosfolipoproteínov vylučovaných z buniek poškodených ciev alebo spojivového tkaniva, hovoríme o vonkajšom systéme zrážania krvi (vonkajšia cesta na aktiváciu koagulácie alebo dráhu tkanivového faktora). Hlavnými zložkami tejto cesty sú 2 proteíny: faktor VIIa a tkanivový faktor, komplex týchto 2 bielkovín sa tiež nazýva komplex externej tenázy.

Ak sa iniciácia vyskytne pod vplyvom koagulačných faktorov prítomných v plazme, používa sa termín vnútorný koagulačný systém. Komplex faktorov IXa a VIIIa, ktorý sa tvorí na povrchu aktivovaných krvných doštičiek, sa nazýva interná tenáza. Faktor X teda môže byť aktivovaný ako komplexom VIIa - TF (vonkajšia tenáza), tak komplexom IXa - VIIIa (interná tenáza). Vonkajšie a vnútorné koagulačné systémy sa navzájom dopĺňajú.

Pri procese adhézie dochádza k zmene tvaru krvných doštičiek - sú to zaoblené bunky s tŕňovými procesmi. Pod vplyvom ADP (čiastočne vylučovaného z poškodených buniek) a adrenalínu sa zvyšuje schopnosť agregátov krvných doštičiek. Zároveň sa z nich vylučuje serotonín, katecholamíny a množstvo ďalších látok. Pod ich vplyvom sa lúmen poškodených ciev zužuje, dochádza k funkčnej ischémii. V konečnom dôsledku sa nádoby prekrývajú s množstvom krvných doštičiek prilepených k okrajom kolagénových vlákien na okrajoch rany.

V tomto štádiu hemostázy sa tvorí trombín pôsobením tkanivového tromboplastínu. Je to ten, kto iniciuje nezvratnú agregáciu krvných doštičiek. Pri reakcii so špecifickými receptormi v membráne krvných doštičiek spôsobuje trombín fosforyláciu intracelulárnych proteínov a uvoľňovanie Ca2 + iónov.

V prítomnosti iónov vápnika v krvi pri pôsobení trombínu dochádza k polymerizácii rozpustného fibrinogénu (pozri fibrín) a tvorbe štruktúrnej siete nerozpustných fibrínových vlákien. Od tohto okamihu sa krvné bunky začínajú fi ltrovať v týchto vláknach, čím sa vytvára dodatočná tuhosť celého systému a po chvíli tvorí trombocytárna fibrínová zrazenina (fyziologická zrazenina), ktorá upcháva miesto pretrhnutia, na jednej strane zabraňuje strate krvi a na druhej strane - blokuje vstup vonkajších látok a mikroorganizmov do krvi. Rôzne stavy ovplyvňujú koaguláciu krvi. Napríklad katióny urýchľujú proces a anióny sa spomaľujú. Okrem toho existujú látky, ktoré úplne blokujú krvnú zrážanlivosť (heparín, hirudin a ďalšie) a aktivujú ho (gurza jed, ferakryl).

Vrodené poruchy koagulačného systému sa nazývajú hemofília.

Všetky rôzne klinické testy krvného koagulačného systému možno rozdeliť do dvoch skupín:

 • globálne (integrálne, všeobecné) testy;
 • "Lokálne" (špecifické) testy.

Globálne testy charakterizujú výsledok celej koagulačnej kaskády. Sú vhodné na diagnostikovanie celkového stavu koagulačného systému krvi a závažnosti patologických stavov pri súčasnom zohľadnení všetkých súvisiacich faktorov ovplyvňovania. Globálne metódy zohrávajú kľúčovú úlohu v prvej fáze diagnostiky: poskytujú komplexný obraz o zmenách v systéme koagulácie a umožňujú predpovedať tendenciu k hyper- alebo hypokoagulácii ako celku. Lokálne testy charakterizujú výsledok práce jednotlivých spojov v kaskáde krvného zrážacieho systému, ako aj jednotlivé koagulačné faktory. Sú nevyhnutné na možné objasnenie lokalizácie patológie s presnosťou koagulačného faktora. Ak chcete získať kompletný obraz práce hemostázy u pacienta, lekár musí mať možnosť vybrať si, ktorý test potrebuje.

 • stanovenie času koagulácie celej krvi (metóda Mas-Magro alebo metóda MURITS);
 • Tromboelastografie;
 • test generovania trombínu (trombínový potenciál, endogénny trombínový potenciál);
 • trombodinamika.
 • aktivovaný parciálny tromboplastínový čas (APTT);
 • protrombínový test času (alebo protrombínový test, INR, PV);
 • vysoko špecializované metódy na zisťovanie zmien v koncentrácii jednotlivých faktorov.

Všetky metódy, ktoré merajú čas od momentu pridania činidla (aktivátora, ktorý spúšťa koagulačný proces), do tvorby fibrínovej zrazeniny v plazme, ktorá je predmetom štúdie, sú metódy cllotted (z anglických drážok - zrazenina).

Poruchy zrážania krvi môžu byť spôsobené nedostatkom jedného alebo viacerých faktorov zrážanlivosti krvi, výskytu imunitných inhibítorov v krvi

Príklady porúch koagulácie krvi:

 • hemofílie;
 • von Willebrandova choroba;
 • DIC syndróm;
 • purpura;

Hlavná tekutina ľudského tela, krv, sa vyznačuje množstvom vlastností, ktoré sú nevyhnutné pre fungovanie všetkých orgánov a systémov. Jedným z týchto parametrov je zrážanie krvi, ktoré charakterizuje schopnosť tela predchádzať veľkým stratám krvi v rozpore s celistvosťou krvných ciev prostredníctvom tvorby krvných zrazenín alebo krvných zrazenín.

Hodnota krvi spočíva v jedinečnej schopnosti dodávať potravu a kyslík do všetkých orgánov, zabezpečiť ich interakciu, evakuovať odpadové trosky a toxíny z tela. Preto sa aj malá strata krvi stáva hrozbou pre zdravie. Prechod krvi z tekutiny na želatinu, teda hemokoaguláciu, začína fyzikálno-chemickou zmenou zloženia krvi, a to transformáciou fibrinogénu rozpusteného v plazme.

Aká látka prevažuje pri tvorbe krvných zrazenín? Poškodenie krvných ciev je signálom pre fibrinogén, ktorý sa začína transformovať, transformuje sa na nerozpustný fibrín vo forme vlákien. Tieto vlákna, ktoré sa navzájom spájajú, tvoria hustú sieť, ktorej bunky zachovávajú vytvorené prvky krvi a vytvárajú nerozpustný plazmatický proteín, ktorý tvorí krvnú zrazeninu.

Ďalej je rana zatvorená, zrazenina je zhutnená kvôli intenzívnej práci krvných doštičiek, okraje rany sú utiahnuté a nebezpečenstvo je neutralizované. Číra žltkastá kvapalina, ktorá sa uvoľní po zhutnení krvnej zrazeniny, sa nazýva sérum.

Proces zrážania krvi

Aby sme mohli tento proces jasnejšie prezentovať, môžeme pripomenúť spôsob výroby tvarohu: koagulácia kazeínového mliečneho proteínu tiež prispieva k tvorbe srvátky. Časom sa rana rozpadá v dôsledku postupného rozpúšťania fibrínových zrazenín v blízkych tkanivách.

Krvné zrazeniny alebo zrazeniny vytvorené počas tohto procesu sú rozdelené do troch typov:

 • Biela krvná zrazenina tvorená krvnými doštičkami a fibrínom. Vyskytuje sa pri zraneniach s vysokou rýchlosťou krvného prietoku, hlavne v tepnách. Nazýva sa to preto, lebo červené krvinky v trombu obsahujú stopové množstvo.
 • Rozptýlené ukladanie fibrínu sa tvorí vo veľmi malých cievach, kapilároch.
 • Červený trombus. Koagulovaná krv sa objavuje len v prípade, že nedošlo k poškodeniu cievnej steny, s pomalým prietokom krvi.

Najdôležitejšia úloha v mechanizme zrážanlivosti patrí medzi enzýmy. Prvýkrát sa to zistilo v roku 1861 a dospelo sa k záveru, že proces nebol možný bez prítomnosti enzýmov, a to trombínu. Pretože koagulácia je spojená s prechodom fibrinogénu rozpusteného v plazme na nerozpustný fibrínový proteín, je táto látka ústrednou súčasťou koagulačných procesov.

Každý z nás má trombín v malom množstve v neaktívnom stave. Jeho ďalšie meno je protrombín. Syntetizuje sa v pečeni, interaguje s tromboplastínom a vápenatými soľami a stáva sa aktívnym trombínom. V krvnej plazme sa nachádzajú ióny vápnika a tromboplastín je výsledkom deštrukcie krvných doštičiek a iných buniek.

Aby sa zabránilo spomaleniu reakcie alebo jej neuskutočneniu, je nevyhnutná prítomnosť určitých enzýmov a proteínov v určitej koncentrácii. Napríklad známe genetické ochorenie hemofílie, pri ktorom je človek vyčerpaný krvácaním a môže stratiť nebezpečný objem krvi kvôli jedinému poškriabaniu, je spôsobený tým, že krvný globulín, ktorý sa podieľa na procese, nedokáže zvládnuť svoju úlohu kvôli nedostatočnej koncentrácii.

Mechanizmus obsahu koagulácie krvi

Proces zrážania krvi pozostáva z troch fáz, ktoré prechádzajú do seba:

 • Prvou fázou je tvorba tromboplastínu. To je on, kto dostane signál z poškodených ciev a začne reakciu. Toto je najťažšia fáza kvôli komplexnej štruktúre tromboplastínu.
 • Transformácia inaktívneho protrombínového enzýmu na aktívny trombín.
 • Záverečná fáza Táto fáza sa končí tvorbou krvnej zrazeniny. Existuje účinok trombínu na fibrinogén za účasti iónov vápnika, čo vedie k fibrínu (nerozpustnému filamentóznemu proteínu), ktorý uzavrie ranu. Vápnikové ióny a proteínové trombostény kondenzujú a fixujú zrazeninu, čo vedie k zníženiu krvnej zrazeniny (pokles) o takmer polovicu za niekoľko hodín. Následne sa rana nahradí spojivovým tkanivom.

Kaskádový proces tvorby trombov je pomerne komplikovaný, pretože obrovské množstvo rôznych proteínov a enzýmov sa podieľa na koagulácii. Tieto základné bunky zapojené do procesu (proteíny a enzýmy) sú koagulačné faktory krvi, celkovo 35, z ktorých 22 je buniek doštičiek a 13 je plazmatické bunky.

Faktory obsiahnuté v plazme, zvyčajne označované rímskymi číslicami a faktory krvných doštičiek - arabské. V normálnom stave sú všetky tieto faktory prítomné v tele v neaktívnom stave av prípade vaskulárnych lézií sa spúšťa proces ich rýchlej aktivácie, čo má za následok vznik hemostázy, to znamená, že krvácanie sa zastaví.

Plazmatické faktory sú založené na proteínoch a aktivujú sa, keď dôjde k poškodeniu ciev. Sú rozdelené do dvoch skupín:

 • Vitamín K závislý a produkovaný len v pečeni;
 • Nezávisle od vitamínu K.

Faktory možno nájsť aj v leukocytoch a erytrocytoch, čo určuje enormnú fyziologickú úlohu týchto buniek v krvnej koagulácii.

Koagulačné faktory sú prítomné nielen v krvi, ale aj v iných tkanivách. Faktor tromboplastínu sa nachádza vo veľkých množstvách v mozgovej kôre, placentách a pľúcach.

Faktory krvných doštičiek vykonávajú v tele nasledujúce úlohy:

 • Zvýšenie rýchlosti tvorby trombínu;
 • Podporiť konverziu fibrinogénu na nerozpustný fibrín;
 • Vyriešte krvnú zrazeninu.
 • Podporujte vazokonstrikciu;
 • Zúčastnite sa neutralizácie antikoagulancií;
 • Prispievajte k "lepeniu" krvných doštičiek, v dôsledku čoho dochádza k hemostáze.

Jedným z hlavných ukazovateľov krvi je koagulogram - štúdia, ktorá určuje kvalitu zrážania. Lekár sa vždy bude venovať tejto štúdii, ak má pacient trombózu, autoimunitné poruchy, kŕčové žily, neznámu etiológiu, akútne a chronické krvácanie. Takáto analýza je potrebná aj pre nevyhnutné prípady počas operácie a počas tehotenstva.

Reakcia krvnej zrazeniny sa vykonáva odobratím krvi z prsta a meraním času, počas ktorého krvácanie prestane. Miera zrážanlivosti je 3-4 minúty. Po 6 minútach by už mala byť želatínová zrazenina. Ak sa z kapilár odoberie krv, zrazenina by mala tvoriť do 2 minút.

U detí je rýchlejšia koagulácia krvi než u dospelých: krv sa zastaví v priebehu 1,2 minúty a tvorí sa krvná zrazenina po 2,5-5 minútach.

Aj pri vyšetrovaní krvi je dôležité meranie:

 • Protrombín - proteín zodpovedný za koagulačné mechanizmy. Jeho rýchlosť: 77-142%.
 • Protrombínový index: pomer štandardnej hodnoty tohto indikátora k hodnote protrombínu u pacienta. Norma: 70-100%
 • Protrombínový čas: obdobie, počas ktorého sa vykonáva zrážanie. U dospelých by malo trvať 11-15 sekúnd, u malých detí 13-17 sekúnd. Je to diagnostická metóda pre podozrenie na hemofíliu, DIC.
 • Trombínový čas: ukazuje rýchlosť tvorby krvných zrazenín. Norma 14-21 s.
 • Fibrinogén - bielkovina zodpovedná za trombózu, čo naznačuje, že v tele je zápal. Bežne by mala byť v krvi 2 až 4 g / l.
 • Antitrombín - špecifická proteínová látka, ktorá poskytuje resorpciu trombu.

V ľudskom tele súčasne pracujú dva systémy, ktoré zabezpečujú procesy zrážania: jeden organizuje najskorší nástup trombózy, aby sa znížila krvná strata na nulu, druhá v každom prípade zabraňuje a prispieva k udržaniu krvi v kvapalnej fáze. Často sa v určitých zdravotných podmienkach vyskytuje abnormálne zrážanie krvi vo vnútri neporušených ciev, čo je veľké nebezpečenstvo, čím výrazne prevyšuje riziko krvácania. Z tohto dôvodu dochádza k trombóze krvných ciev mozgu, pľúcnej tepny a iných ochorení.

Je dôležité, aby oba tieto systémy fungovali správne a boli v stave intravitálnej rovnováhy, v ktorej krv bude koagulovať len vtedy, ak dôjde k poškodeniu ciev a vo vnútri nepoškodenej vôle zostane tekutá.

na obsah ↑ Faktory krvnej zrážanlivosti

 • Heparín je špeciálna látka, ktorá zabraňuje tvorbe tromboplastínu a tým ukončí proces koagulácie. Syntetizuje sa v pľúcach a pečeni.
 • Fibrolín - proteín, ktorý podporuje rozpúšťanie fibrínu.
 • Útoky silnej bolesti.
 • Nízka okolitá teplota.
 • Účinky hirudínu, fibrinolyzínu.
 • Užívanie citrátu draselného alebo sodného.

V prípadoch podozrenia na zlú krvnú zrážanlivosť je dôležité identifikovať príčiny situácie a eliminovať riziká závažných porúch.

na obsah ↑ Kedy by som mal mať testy zrážania krvi?

Je nevyhnutné okamžite prejsť diagnostikovanie krvi v nasledujúcich prípadoch:

 • Ak sú problémy s ukončením krvácania;
 • Detekcia rôznych cyanotických škvŕn na tele;
 • Výskyt rozsiahlych hematómov po malom poranení;
 • Krvácanie ďasien;
 • Vysoká frekvencia krvácania z nosa.

Väčšina rodičov, ktorí počuli výraz "vysoká horúčka", spadajú do stavu podobného panike. Takáto reakcia je vysvetlená skutočnosťou, že mnohí nevedia, že nárast teploty často má blahodárny účinok na telo, ale nie vždy. Preto, aby sme pochopili, kedy je vysoká teplota u dieťaťa dôvodom na obavy, a keď pôsobí v prospech chorého človeka, je potrebné podrobnejšie porozumieť mechanizmom a dôvodom jeho výskytu.

Pri vysokých teplotách u dieťaťa sa mnohí rodičia panikajú.

Horúčka je druh obrannej reakcie. Teda sa telo snaží vyrovnať úroveň obsahu tepla s telesnou teplotou. Táto adaptívna funkcia sa vytvorila u všetkých teplokrvných zvierat v procese evolúcie.
Keď je v tele pozorovaná vysoká teplota, v ňom aktívne prebieha katabolizmus - fenomén, v ktorom sú jednoducho zničené smrteľné mikroorganizmy. To je dobre ilustrované príkladom spirochetov, pneumokokov a gonokokov. Pri telesnej teplote viac ako 40 stupňov nemôžu existovať.

V takejto situácii používanie prostriedkov, ktoré vedú k poklesu teploty, trochu "inhibuje" priebeh ochorenia. Pod vplyvom drog sa pre človeka stáva jednoduchšie a verí, že sa s touto chorobou už prakticky vyrovnal. Okrem toho, že antipyretiká neumožňujú telu plne bojovať proti ochoreniu, môžu spôsobovať alergie ako vedľajšie účinky, nepriaznivo ovplyvňovať gastrointestinálny trakt a viesť k inhibícii hematopoetického výhonku kostnej drene.

Bolo preukázané, že horúčka spôsobuje, že lymfocyty a vírusy sa počas migračného procesu zrazia navzájom a vytvárajú zväzok vírusov a lymfocytov. Nútené zníženie teploty náhle ukončí tento proces, čo môže byť impulzom pre prechod choroby z akútnej do chronickej formy.

Pri vysokých teplotách musíte dodržiavať špeciálny režim pitia.

Prečo je teplota stále náchylná na churn?

Pre nás, vypaľovanie teploty znamená vytvrdenie. Nielen my, ale aj naši rodičia boli vychovaní na takomto vyhlásení. Preto, keď má dieťa horúčku, sme pripravení tlačiť do neho antipyretické hory.

Počuli sme o schopnosti zrážať krv pri teplote 42 stupňov a výskyte záchvatov pri vysokých teplotách.
Ale pamätajte - tieto kŕče, nazývané horúčkovité, nemajú smrteľné nebezpečenstvo. Svetová zdravotnícka organizácia tvrdí, že výskyt takýchto kŕčov nie je spôsobený vysokou teplotou, ale jeho skok alebo nahor alebo nadol. Preto používanie liekov na teplotu môže vyvolať kŕče fibrilátov.

Antipyretiká sú účinné pri ťažkých ochoreniach nervového a kardiovaskulárneho systému. Snažíme sa naplniť lieky a v prípade potreby a "len pre prípad", aby sme im zabránili. Takéto bezohľadné používanie piluliek viedlo k tomu, že už máme celú generáciu "často chorých detí". Prestalo sa dúfať v ochranné mechanizmy tela, ktoré sú stanovené prírodou. Pre nás bol indikátorom liečby príjem veľkého množstva rôznych liekov.

Naši predkovia vedeli o liečebných vlastnostiach kúpeľa, verili, že parný kúpeľ sa vyrovná s akoukoľvek chorobou. A spochybňujeme skutočnosť, že vyhrievanie tela podporuje hojenie.

Ide o to, že akonáhle porozumieme zbytočnosti užívania antipyretických liekov, o liečebných účinkoch, o ktorých nám neustále hovorí svetlé brožúry a televízia, farmaceutické spoločnosti začnú trpieť stratami. Preto v každom rohu počujeme, že deťom chutné sirupy a plnky s tabletkami sa starajú o svoje deti.

Nurofen

Jedna z najbežnejších syntetických drog. Jeho reklama je viditeľná všade - znižuje teplotu a znižuje bolesť.
Existujú však prípady, keď užívanie tohto lieku spôsobuje prudký pokles teploty, na kritické úrovne, súčasne znižujúci tlak. Je to nebezpečné pre deti s ochorením srdca, intrakraniálnej hypertenzie. Nadmerná fascinácia s týmto liekom môže viesť k smrti pre deti v akomkoľvek veku.

paracetamol

Ďalšou obľúbenou drogou mnohých rodičov.
Séria štúdií, ktoré analyzovali údaje o stave detí po užití tohto lieku, odhalili príčinný vzťah medzi týmto ochorením a výskytom astmy. Okrem toho časté používanie paracetamolu ako terapeutického liečiva niekedy zvýšilo riziko nielen astmy, ale tiež ekzému a rinokonjunktivitídy.

aspirín

Najbežnejší aspirín, keď sa užíva počas ochorenia chrípky spôsobeného vírusom B, vyvoláva výskyt Reyeho syndrómu (neuralgický syndróm) a postihuje pečeň. Pri vírusovej chorobe sa ľudské krvné cievy dilatujú a krv zvyšuje ich zrážanlivosť. Aspirín funguje rovnako. V dôsledku toho zdvojnásobíme tento účinok a dostaneme najhoršie následky takejto liečby.

Aspirín (kyselina acetylsalicylová)

Dospelí by to mali vedieť.

 • Pokaždé, keď sa snažíme znížiť teplotu, potláčame obranyschopnosť tela a pri ďalšej imunite nemôžeme bojovať proti tejto chorobe.
 • Imunitný systém je múdrejší ako my - keď je chorý, reaguje na škodlivé vírusy a bojuje s tým, že zvyšuje teplotu. Keď ju zrazíme, znova a znova nás tlačíme na zvýšenie teploty. Umelo umelo odďaľujeme proces obnovy, ktorý by prešiel rýchlejšie bez našej účasti.
 • Nie vždy zasahovať do práce tela počas obdobia choroby, pomáhame mu.
 • Dehydratácia nie je výsledkom vysokej teploty, ale nie je doplnenie kvapaliny v čase. Samotná teplota sa zníži, keď má telo všetky predpoklady.
 • Vysoká teplota počas infekcie, počas chladenia a otravy jedlom je spôsob, ako bojovať proti tejto chorobe.
 • Počúvajte reakciu svojho tela, rešpektujte ho, pamätajte, že vie, čo robí. Vašou úlohou nie je ho rušiť a neškodiť. Tí, ktorí sa správne dostali zo stavu choroby, prakticky nemajú žiadne chronické ochorenia.
 • Je lepšie používať ľudové lieky, ako je med, harmanček, ryža, malina na pomoc chorému organizmu, než aby ho otrávili propagovanými syntetickými liekmi.

Ak chcete odstrániť teplo, môžete použiť ľudové prostriedky.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Perikarditída: ako rozpoznať symptómy a začať liečbu včas

Bolesť na ľavej strane hrudníka je zvyčajne spojená s infarktom myokardu.Môže to však byť príznakom úplne inej choroby, ktorá tiež vyžaduje, aby bol lekár na vyšetrenie a liečbu.

Aké sú najbezpečnejšie a najúčinnejšie statíny cholesterolu?

Zvýšené hladiny cholesterolu v krvi vedú k rozvoju aterosklerózy. Táto patológia zahŕňa použitie liekov. Liečba začína použitím statínov. Pomáhajú redukovať umelo cholesterol.

Dešifrovať diagnózu - roztrúsená skleróza?

Victoria sa spýta:Pred rokom sa sestra začala zažívať príznaky ako veľká slabosť, dokonca aj z rúk pokožky pádu, závrat, nevoľnosť, dvojité videnie. Po dlhú dobu nemohli odhaliť nič a zaobchádzali s čímkoľvek.

Zásady správnej výživy pri ateroskleróze

Z tohto článku sa dozviete, čo potrebujete dodržiavať diétu pre aterosklerózu. Koľko pomáha s touto chorobou, či je ťažké ju dodržiavať a ako dlho to treba urobiť.

Príčiny, symptómy a liečba reumatizmu srdca

Z tohto článku sa dozviete, čo je reumatizmus srdca, prečo sa to vyvíja. Aké komplikácie je plné? Symptómy ochorenia, diagnostické metódy, metódy liečby.Ďalším názvom pre reumatické ochorenie srdca je reumatické ochorenie srdca.

Ľudová liečba ateroskleróznych obliteranov dolných končatín

Zvrhnutie aterosklerózy ciev dolných končatín je jednou z foriem aterosklerózy. Keď je táto choroba krvný obeh v nohách znížená kvôli nánosom na stenách tepien a zúženiu ich lúmenu.