Stav krvi priamo závisí od kardiovaskulárneho systému, a to aj napriek tomu, že mnohí lekári, pri zisťovaní problémov so srdcom, sa najprv snažia sústrediť na posilnenie srdcového svalu a dilatáciu krvných ciev.

Zloženie krvi je zároveň hlavným ukazovateľom zdravia, pretože krv je len hlavným životným prostredím. Kvalita krvi má priamy vplyv na životne dôležité procesy, ktoré sa vyskytujú v ľudskom tele.

V prípade porušenia základného zloženia krvi, oxidácie, zahustenia krvi, zvýšenie hladiny cholesterolu a oveľa viac. To vedie k narušeniu orgánov a tkanív, vrátane pečene, mozgu, obličiek a ďalšie. Aby ste tomu zabránili, je potrebné starostlivo sledovať zloženie krvi.

Symptómy zahusťovania krvi

Keď začne krv zahusťovať, človek sa stáva ospalý, rýchlo sa unaví, často sa dostane do depresie, zažíva konštantné bolesti hlavy, oslabuje pozornosť a chronickú únavu. Silná krv sa stáva príčinou vzniku ochorení, ako sú kŕčové žily, tromboflebitída, mŕtvica, infarkt.

Aby sa zabránilo výskytu ochorenia a liečby, používa sa metóda riedenia krvi tak, aby mohla voľne cirkulovať cez žilové cievy a tkanivá.

Prečo sa krv zahusťuje

Zahusťovanie krvi môže byť z niekoľkých dôvodov, vrátane dehydratácie, kyslých účinkov, nedostatku kyslíka, dysbiózy a ďalšie.

Dehydratácia nastáva v dôsledku nedostatku potrebného množstva vody v tele. Ako je známe, 90 percent krvi človeka pozostáva z vody, v niektorých prípadoch môže toto číslo dosiahnuť úroveň 94 percent.

Počas dehydratácie množstvo tekutiny v tele prudko klesá, čo vedie k zahusteniu krvi. To sa naopak odráža v stave ciev, ktoré sa začínajú zužovať, strácajú elasticitu a stávajú sa krehkými. Ak hustá krv, čo robiť v tomto stave?

Pri nedostatku vody v tele u ľudí sa v dôsledku energetických a biologických porúch pozoruje depresia, chronická únava a bolesti hlavy. Pri užívaní akýchkoľvek liekov, keď je na ich absorpciu potrebné ďalšie množstvo vody, situácia s dehydratáciou sa len zhoršuje.

To zase vedie k tomu, že lekári neoprávnene predpisujú lieky, ktoré môžu odstrániť iba príznaky tejto choroby a nie príčinu.

Nadmerné kyslé účinky na telo spôsobujú aj zahusťovanie krvi. Kyseliny sa vytvárajú ako výsledok interakcie proteínov, tukov a sacharidov, môžu byť silné aj slabé.

Medzi silné kyseliny patria látky ako kyselina sírová, kyselina močová a kyselina fosforečná. Vstupujú do tela prostredníctvom živočíšnych bielkovín. Aby sa ich zbavil, telo vyžaduje aktívnu prácu obličiek a pečene.

Obličky sú schopné denne odstraňovať iba určité množstvo kyselín, zvyšok sa ukladá na tkanivá obličiek. Aby ste tomu zabránili, mali by ste dodržiavať stravu a vyhnúť sa nadmernej spotrebe živočíšnych bielkovín.

K slabým kyselinám patria rastlinné bielkoviny, sacharidy, ako aj kyseliny vstupujúce do tela prostredníctvom mliečnych výrobkov. Takými kyselinami sú kyselina šťavelová, kyselina acetoctová, kyselina citrónová, kyselina pyrohroznová a ďalšie. Tiež sa nazývajú prchavé kyseliny, pretože sa dajú vylučovať vo forme oxidu uhličitého alebo pary cez dýchací systém. Pri častých a hlbokých respiračných pohyboch sa kyselina rýchlo a ľahko odstráni z tela.

Hypoxia spôsobená nedostatkom kyslíka alebo nedostatkom kyslíka sa začína rozvíjať s poruchami v obehovom systéme. V dôsledku zlyhania orgánov a tkanív začne chýbať zásobovanie krvou, čo vedie k vzniku ochorenia.

Prítomnosť cholesterolu v krvi vedie aj k zhoršenému zloženiu krvi. Je dôležité vedieť, aké by malo byť množstvo cholesterolu v krvi.

Pri pokuse o zvýšenie molekúl cholesterolu tesnejšie alebo stláčanie krvných ciev na zvýšenie tlaku, obehový systém nerieši cudzie látky, čo vedie k cholesterolu uloženému na stenách krvných ciev a oxidovaný. Najčastejšie ide o kvapalnú krv, ktorá nie je schopná tlačiť častice cholesterolu.

Zvýšená viskozita krvi nastáva v dôsledku prebytočného množstva proteínu v tele. Napriek tomu, že krv nie je tučná a neobsahuje cholesterol, krv sa zahusťuje. Podobný jav je veľmi častý pri bronchiálnej astme a podobných ochoreniach.

Dysbakterióza krvi vzniká v dôsledku chronickej intoxikácie tela v dôsledku črevných ochorení. Minerály, vitamíny, aminokyseliny a ďalšie živiny, ktoré potrebuje osoba, vstupujú do tela cez početné črevné krvné cievy. Absorpcia živín cez črevnú sliznicu a krv ich prenáša do všetkých buniek.

V zdravom tele sa všetko stáva priaznivo, avšak ak dôjde k narušeniu zažívacieho traktu, dôjde k kontaminácii krvi cudzími látkami. Jedy a toxické látky tvorené hrubým črevom sa absorbujú do žilovej krvi a unikajú do tela. Prechádzajúc cez pečeň infikovaná krv vstupuje do pľúc najprv, a preto ľudia trpiaci črevnými poruchami často vyvíjajú všetky druhy pľúcnych ochorení, okrem bronchiálnej astmy. Tiež toxikácia krvi môže viesť k vážnemu porušovaniu močového a dýchacieho systému. Hlavnou príčinou kontaminácie krvi môžu byť nekvalitné potraviny, intestinálna dysbióza, nepravidelná výživa a ďalšie.

Znížená enzýmová aktivita pankreasu môže spôsobiť tvorbu hrubšej krvi. Enzýmy pôsobia ako organické katalyzátory a urýchľujú metabolizmus v ľudskom tele, čo ovplyvňuje rýchlosť chemických reakcií. Takto sa proteíny úplne rozdelia na aminokyseliny, sacharidy, lipidy a iné základné látky.

Porušenia v práci enzýmov vedú k tomu, že oxidované produkty rozkladu bielkovín a lipidov vstupujú do krvi. V dôsledku zlyhaní v práci biochemických procesov sa červené krvinky v krvi prilepia, čo vedie k nedostatku kyslíka.

Znečistenie krvi vedie k poškodeniu krvného obehu. Krv v dôsledku vírusovej alebo bakteriálnej aktivity sa nedokáže vyrovnať s hubami, trichomonádami, chlamydiami a užívaním antibiotík v súčasnosti len zhoršuje situáciu a aktivuje reprodukčný proces infekcie.

V niektorých prípadoch môžu vírusy dočasne znížiť svoju aktivitu pri vystavení antibiotiku, ale keď liek opustí telo, začne sa silnejší proces aktivity prvokov. Pri používaní antibiotík sa vírusy a baktérie premiestňujú do tkanív a krvných ciev a usadzujú sa v rôznych ľudských orgánoch. Existuje kolonizácia mikroorganizmov, čo vedie k porušeniu krvi.

Zavedenie cudzej krvi do tela tiež nezaručuje vzhľad cudzích mikroorganizmov v tele.

Zvýšené množstvo adrenalínu v krvi vedie k zúženiu krvných ciev, čo si vyžaduje značné úsilie, aby srdce presadilo krv cez úzke cievy. Adrenalín sa môže zvýšiť v dôsledku nervovej excitability človeka. Takíto ľudia ako vodiči, umelci, horolezci majú neustále vysokú úroveň adrenalínu kvôli profesionálnym charakteristikám práce. To spôsobuje ťažké napätie na srdce.

Také zlé návyky ako fajčenie a alkohol, znečistené prostredie, v ktorom človek žije, a nepriaznivá ekologická situácia vedú k zhrubnutiu krvi. Zahrnutie porúch obehového systému môže viesť k častým a vo veľkých dávkach spotrebe sacharidov a cukrov.

Často sa krv môže zmierniť kvôli nedostatku minerálov, vitamínov a iných priaznivých látok, ako je zinok, lecitín, vitamín C, selén a ďalšie látky, ktoré ovplyvňujú produkciu enzýmov a hormónov. To môže viesť k narušeniu pečene v dôsledku častej konzumácie údených, konzervovaných, mäsových a slaných potravín. Aby ste tomu zabránili, je potrebné pravidelne čistiť pečeň. Ďalšie informácie nájdete v článku na našej webovej stránke - hrubá krv: dôvody, ktoré odhaľujú určité nuansy tejto témy.

Užitočné tipy na zahustenie krvi

Aby sa zabránilo vzniku krvných zrazenín, je potrebné nielen jesť správne a plne, ale aj dostať dostatok vody, aby nedošlo k dehydratácii tela. Podľa pozorovaní vedcov, takmer všetci pacienti trpiaci krvnými ochoreniami, piť príliš málo vody, a to aj napriek teplu alebo fyzickým poruchám.

Ak chcete úplne naplniť telo potrebnou tekutinou, potrebujete piť dostatok vody denne. Jedná sa o vodu, ktorá patrí medzi prvé látky, ktoré majú zrieďujúci účinok na krv.

Okrem obyčajnej vody sa odporúča použiť zelený alebo čierny čaj s prídavkom mäty, prírodných štiav zo zeleniny a ovocia. Najužitočnejšie sú šťavy z pomaranča, citrónu, brusníc, paradajok, hrozna.

Mali by ste sa zdržať konzumácie alkoholu a najmä piva, pretože tieto nápoje sú diuretické a vylučujú tekutinu, ktorá prispieva k zhrubnutiu krvi.

S tromboflebitídou je veľmi užitočným a efektívnym produktom zmes cibule, cesnaku, medu a citrónu. Na prípravu tejto zmesi bude vyžadovať 200 gramov cibule, 100 gramov cesnaku, 50 gramov citróna a 100 gramov medu. Po zmiešaní sa má liečivo užívať trikrát denne, jedna čajová lyžička.

Medzi produkty, ktoré zahustia krv, patria zemiaky, alkohol, sladkosti, banány, cukor, tučné potraviny bohaté na bielkoviny, údené, slané jedlá, sóda, biely chlieb.

Také produkty ako voda, citrón, oranžová, žihľava, gaštan, malina, jahoda, cesnak, kakao, repa, granátové jablko, čokoláda, zázvor, slnečnicové semienka, artyčok majú zrieďovací účinok. Prírodné prostriedky sú tiež riedené s použitím vŕby, osika, čerešňa, červený ríbezľ, olivový olej, sabelník, koreň pivonky, kalančó, žihľava. Podrobnejšie, aké sú produkty, ktoré krvácajú krv, prečítajte si na našich webových stránkach.

Zrážanie krvi: príčiny, príznaky a účinky

Akékoľvek narušenie organizmu môže viesť k negatívnym následkom a zhoršeniu zdravia. Veľkú úlohu zohráva tekuté spojivové tkanivo - krv. Mnoho procesov v tele závisí od jej chemického zloženia. Preto je potrebné poznať príčiny krvných zrazenín, aby ste sa vyhli tomuto syndrómu.

Spôsobuje krvné zrazeniny

Príčinou krvných zrazenín môžu byť rôzne patologické procesy.

Krv vykonáva transportnú funkciu v tele a prenáša kyslík, vitamíny a minerály do orgánov a systémov. Keď sa konzistencia stáva silnejšou ako normálne, komplikuje jej pohyb cez cievy, v dôsledku čoho vznikajú zdravotné problémy.

Existuje mnoho dôvodov na vznik krvných zrazenín. Niektoré závisia od funkčnosti vnútorných orgánov, iné od výživy a životného štýlu.

Zvážte najčastejšie príčiny, ktoré ovplyvňujú krvnú hustotu:

 • jesť tučné jedlá. s nadmerným množstvom tuku, metabolizmus nemôže nastať úplne. Výsledkom je, že cholesterol zostáva na stenách krvných ciev a vytvára tzv. Cholesterolové plaky, ktoré upchávajú krvné cievy. Toto ochorenie sa nazýva ateroskleróza a je jednou z bežných príčin zmien krvnej konzistencie.
 • nadmernej spotreby cukru a sladkých potravín
 • porucha funkcie sleziny
 • nedostatok vitamínu C a zinku
 • pravidelné cvičenie
 • problémy s prácou dýchacieho systému
 • rôznych ochorení obličiek, v dôsledku ktorých je ich funkčnosť znížená. To vedie k zmene plazmy a v dôsledku toho k zrážaniu krvi.
 • používanie "ťažkých" potravín a znečistenej vody (z vodovodu). Príliš veľa energie sa spotrebuje na čistenie tela, čo vedie k nedostatku enzýmov, ktoré ovplyvňujú štruktúru plazmy.

Krv sa zahusťuje v dôsledku koagulácie červených krviniek. Vyskytuje sa vtedy, keď je nedostatok kyslíka (hladovanie krvi v kyslíku). A môže sa vyskytnúť v dôsledku skutočného nedostatku kyslíka v dôsledku toho, že žije v znečistených oblastiach alebo v prípade poruchy dýchacieho traktu.

Znaky

Bolesť hlavy, hypertenzia, únava a arytmia sú znaky silnej krvi.

Krvné zrazeniny môžu byť nezávisle podozrivé, počnúc nasledujúcimi príznakmi:

 • všeobecné nevoľnosť, pretrvávajúce bolesti hlavy
 • ospalosť, únavový syndróm po spánku
 • dočasné závraty, tmavnutie očí
 • kvôli nedostatku vzduchu mdloby
 • bolesť svalov
 • citlivosť na chlad (neustále chladné chodidlá a ruky)
 • narušenie srdcového tepu nahor alebo nadol
 • vysoký krvný tlak
 • podráždenosť, konštantný stres
 • brnenie v srdci a častá dýchavičnosť aj pri miernej chôdzi
 • pomalé krvácanie s ranami a poraneniami
 • prerušenie gastrointestinálneho traktu, nadúvanie a koliku, problémy so stoličkou
 • potratov u žien

Keď sa objavia tieto príznaky, musíte kontaktovať lekársku inštitúciu a podstúpiť výskum. Lekár bude schopný stanoviť diagnózu a predpísať lieky na zmierňovanie krvných ochorení, aby normalizoval celkové zdravie.

Aké je nebezpečenstvo hrubšej krvi?

Hore sa hovorilo, že krv vykonáva transportnú funkciu. Z tohto dôvodu sa záver samozrejme nazdáva, aké je nebezpečenstvo hrubšej krvi. s súdržnosťou červených krviniek, krv je nedostatočne nasýtená kyslíkom a zle odstraňuje oxid uhličitý z tela. Toto sa stáva hlavným dôvodom narušenia mnohých orgánov.

Hrubá krv môže vyvolať infarkt myokardu

V prípade nedostatku kyslíka koža začne modrá, srdcový tep je narušený a tlak stúpa. Kvôli tejto nedostatočnosti musí telo utrácať veľa síl a energie na vykonávanie svojich funkcií, kvôli čomu dochádza k nevoľnosti a neustálemu pocitu únavy.

Vzhľadom na dlhý pobyt krvi v zahustenom stave sa vyvinú srdcové choroby, ktoré môžu spôsobiť infarkt myokardu. Okrem toho sa často tvoria krvné zrazeniny, blokujú krvné cievy a narúšajú krvný obeh. Z tohto dôvodu existujú ďalšie problémy spojené s výskytom krvnej zrazeniny.

Okrem porušovania orgánov existujú tromboflebitída, kŕčové žily a ďalšie problémy.

Ak začneme prijímať opatrenia včas, potom sa vyhneme všetkým vyššie opísaným problémom. Ak na druhej strane včas nehľadáte lekársku starostlivosť, budete musieť nielen zriediť krv, ale aj obnoviť poškodené orgány. Ak sa problém ignoruje, situácia sa môže zhoršiť.

Je dôležité poznamenať, že SPV (zvýšený viskózny syndróm) nie je choroba, ale predispozícia k chorobám inej povahy. Podľa štatistík sa krv u mužov a starších ľudí zvyčajne zahusťuje. Ženy a dospievajúci sú menej pravdepodobné, že trpia nedostatkom kyslíka a problémami spôsobenými PWV.

Viac informácií o príčinách zhrubnutia krvi nájdete vo videu:

Diagnostické metódy

Na diagnostiku zvýšenej viskozity sa môže použiť iba laboratórna metóda. V tomto prípade vykonajte nasledujúce testy:

 1. hematokrit a kompletný krvný obraz. Táto analýza určuje hladinu hemoglobínu, rýchlosť sedimentácie erytrocytov a porovnáva všetky ukazovatele navzájom.
 2. koagulogram preukazuje zrážanie krvi, vaskulárnu integritu a trvanie krvácania
 3. APTTV určuje hladinu antikoagulancií a inhibítorov v krvi.

Okrem zhrubňujúceho syndrómu môže analýza dokázať klinický obraz ako celok a lekár bude môcť predpísať individuálnu liečbu. Nezávisle nie je možné diagnostikovať hrubú krv, a užívanie liekov na základe symptómov je prísne zakázané.

Liečba

Heparín je najúčinnejší prostriedok na riedenie krvi!

Spôsob liečenia príznaku zvýšenej viskozity je zriedenie krvi a obnovenie tela. za týmto účelom existuje niekoľko spôsobov liečby - lekárska, ľudová a hirudoterapia. Posledná je leeching. Môže sa vykonávať ako doma, tak aj v stacionárnych podmienkach (hoci mnohé kliniky už takú prax nevykonávajú kvôli výskytu syntetických antikoagulancií).

Táto metóda je účinná v tom, že pri pokožke pokožky uvoľňuje pijavica sliny, ktoré obsahujú hirudin - antikoagulant, ktorý zničí enzým trombín, čím zriedi krv. Od sedemdesiatych rokov 20. storočia je tento spôsob liečby veľmi populárny po celom svete, kým nebol umelo odstránený.

Ak lekár diagnostikuje zvýšenú viskozitu krvi, potom predpisuje komplexnú liečbu vrátane nasledovných liekov:

 • protidoštičkové činidlá - Magnekard, Aspirín, Cardiomagnyl, Cardiopyrin
 • antikoagulanciá - warfarín, heparín

Lieky na riedenie krvi sa vyberajú pre každého pacienta individuálne. Jednotlivé charakteristiky, história, výsledky testov - všetky tieto faktory ovplyvňujú priebeh liečby.

Okrem toho je veľmi dôležité odstrániť príčinu, pri ktorej došlo k zrážaniu krvi.

A čo je najdôležitejšie, je nasledovať diétu. Správna výživa je zárukou zdravia. Úprava režimu a stravy môže vyriešiť mnohé zdravotné problémy. Je potrebné odmietnuť mastné a vyprážané potraviny, príliš sladké a slané, kyslé a korenené. Nejedzte potraviny s vysokým obsahom cholesterolu. Patria sem krevety, kurací vajcia, bravčové mäso atď.

Ľudová medicína

Zmes medu a cesnaku pomôže normalizovať hustotu krvi!

Okrem liečby drogou sa ľudová medicína účinne etablovala. Je však dôležité mať na pamäti, že nie je možné začať liečbu sami Po prvé, je potrebné diagnostikovať v nemocnici a potom, v závislosti od výsledku, začať liečbu.

Metódy tradičnej medicíny nemôžu byť hlavným liečebným postupom, ale môžu dopĺňať účinok liekov.

Na riedenie krvi sa používajú tieto prostriedky:

 • odvar z kvetov konských gaštanov
 • tinktúra muškátového orecha
 • žihľava
 • cesnak a med
 • odvar z lúk a valeriánov

Súbežne s riedením krvi sa odporúča užívať lieky a látky, ktoré posilňujú steny ciev:

 • Výťažok z plantejnovej pokožky sa osvedčil ako najlepší prostriedok na tónovanie krvných ciev.
 • Jablkový jablkový oct sa musí užívať denne, aby sa obnovila činnosť srdcového svalu. Tento nástroj má tiež preventívne opatrenia proti mnohým chorobám, vrátane infarktu myokardu. Pohár vody je dosť 2 čajové lyžičky jablčného octu. Odporúča sa piť na prázdny žalúdok.

Zázvor sa odporúča pridávať do čaju alebo pripraviť samostatný zázvorový odvar alebo tinktúru. Dokonale zriedi krv, zvyšuje ochranné funkcie tela.

Vývary liečivých rastlín majú priaznivý účinok na telo vo všeobecnosti. Môžete denne vypiť pohár vývaru z lieku Hypericum, valerián, ďatelina alebo harmanček.

Všimol si si chybu? Vyberte ho a stlačte klávesy Ctrl + Enter, aby ste nám to povedali.

Spôsobuje hrubú liečbu krvi

Obehový systém tela vykonáva transportnú funkciu, dodáva kyslík a živiny do buniek a tkanív. Všetky patologické procesy, ktoré ju ovplyvňujú, vedú k narušeniu vnútorných orgánov. Hrubá krv naznačuje porušenie jej zloženia.

Tento patologický stav je charakterizovaný nasledujúcimi znakmi:

 • zvýšený objem červených krviniek;
 • zvýšené hladiny hemoglobínu;
 • rastúca koncentrácia krvných buniek a plazmy (hematokrit).

Predtým, než zistíte, prečo sa v osobe vytvorí hrubá krv, treba poznamenať, že ukazovatele uvedené vyššie sa menia, keď ľudia vyrastú.

O patologickom stave

Rozhodnutie o tom, čo robiť s hustou krvou, závisí od dôvodov, ktoré vyvolali tento stav. Je dôležité si uvedomiť, že skúmaný problém nie je samostatnou chorobou. Je to príznak, ktorý poukazuje na vážnu patológiu ľudského tela.

Krv pozostáva z dvoch zložiek:

 • krvných buniek alebo tvarovaných prvkov, na ktorých závisí hustota kvapaliny;
 • plazma predstavujúca kvapalnú časť.

Normálne je hustota prvej je 1092-1095, druhá - 1024-1050. To znamená, že koncentrácia tvarovaných prvkov vždy presahuje objem obsahu plazmy. Posledná z nich pozostáva z približne 91% vody a 9% sušiny. Okrem týchto buniek krv obsahuje rôzne proteíny a soli.

Pomer koncentrácie krvných buniek a plazmy, známy ako hematokrit, je u mužov a žien rozdielny. Je to spôsobené fyziologickými vlastnosťami ich organizmov.

Hustota krvi alebo viskozita závisí od koncentrácie dvoch zložiek: fibrinogénu a protrombínu. Toto číslo sa však môže zvýšiť po zvýšení množstva cholesterolu, glukózy a ďalších prvkov.

To vedie k zvýšeniu hematokritu

Príčinou silnej krvi môžu byť rôzne patologické procesy. Podobné faktory vyvolávajú zvýšenie hematokritu u mužov a žien. V prvom prípade je však predmetná problematika bežnejšia z vyššie uvedených dôvodov.

Existujú nasledujúce dôvody, ktoré zvyšujú hematokrit:

dehydratácia

Dehydratácia sa vyskytuje na pozadí:

 • nedostatočný príjem tekutiny v ľudskom tele;
 • renálne patológie;
 • priebeh diabetu;
 • horúčka;
 • žijúcich v regióne s vysokým teplotným prostredím;
 • kontinuálne zvracanie spôsobené ťažkou intoxikáciou alebo inými patologickými procesmi;
 • pretrvávajúca hnačka v dôsledku otravy jedlom;
 • chronická pyelonefritída.

Dehydratácia tiež ohrozuje osobu s chorobami, ktoré sú sprevádzané horúčkou. Táto reakcia na telo je navrhnutá tak, aby normalizovala stav pacienta, čoho dôsledkom je zvýšené potenie a časté močenie.

Dlhodobé lieky

Množstvo liekov (najmä syntetických drog) s dlhodobým používaním nepriaznivo ovplyvňuje stav krvi: plazma postupne stráca kvapalnú časť, čo nakoniec vedie k zvýšeniu hematokritu. Tieto javy môžu spôsobiť:

 • lieky používané na liečbu patológií kôry nadobličiek (napríklad hydrokortizón);
 • perorálne kontraceptíva;
 • diuretiká;
 • lieky určené na obnovenie erektilnej funkcie.

Tieto tablety je možné použiť iba po tom, čo súhlasíte s priebehom liečby lekárom av dávke predpísanej odborníkom.

Prerušenie metabolických procesov

Pri ochoreniach žalúdka, čreva a pečene nie sú niektoré metabolické produkty dostatočne oxidované a v tejto forme vstupujú do obehového systému. To vedie k zvýšeniu obsahu vytvorených prvkov vrátane glukózy, pričom sa zachová rovnaká plazmatická koncentrácia.

Výsledkom je zníženie množstva bielkovín v obehovom systéme, čo ďalej vyvoláva uvoľňovanie vody z krvi do tukových tkanív. O tomto probléme je znázornený výskyt edému.

Problémy s dýchacím systémom

Prerušenie dýchacieho systému spôsobuje zníženie množstva kyslíka vstupujúceho do tela. Nedostatok tejto látky vyvoláva nástup hypoxie a oxidácie krvi.

Táto druhá okolnosť negatívne ovplyvňuje životaschopnosť tvarovaných prvkov: začína sa hromadiť v nádobách. V dôsledku toho sa na pozadí hypoxie zrýchľuje proces dezintegrácie krvných buniek a uvoľňovanie produktov zhoršujúcich priebeh patologického stavu.

Zvýšte cholesterol

Zvýšenie hladiny cholesterolu v krvi je známe ako hypercholesterolémia. Tento proces prispieva k hematokritu. Súčasne dochádza k zmene viskozity krvi na pozadí aktívneho vstupu do plazmy nielen cholesterolu, ale aj ďalších prvkov: triglyceridov, lipoproteínov.

Infekcia tela

Infekcia tela rôznymi infekciami alebo parazitickými formami života vedie k aktivácii imunitného systému. Jeho bunky prenikajú do obehového systému, kde následne zomierajú, čím zvyšujú plazmatickú koncentráciu.

Tento proces je spôsobený skutočnosťou, že časť leukocytov je neustále umiestnená v submukóznej vrstve čreva. Takáto organizácia sa vyhýba stavu preplnenia. Avšak v prípade helmintickej alebo infekčnej patológie sa leukocyty vrátia do krvného obehu, čím sa zvyšuje viskozita tekutiny.

Nerve Surge

Silné skúsenosti vedú k zvýšeniu obsahu rôznych zložiek v krvnom riečisku: cholesterolu, glukózy a ďalších prvkov. Súčasne, aby sa zvýšil hematokrit, je potrebné, aby osoba pravidelne prežívala nervové nadmerné záťaže. Epizodické stresy majú malý vplyv na stav obehového systému.

Súčasné uvoľňovanie adrenalínu do krvi, ktoré sa vyskytuje na pozadí nervových zážitkov, zvyšuje nielen hematokrit, ale negatívne ovplyvňuje aj funkciu kostnej drene.

Ďalšie faktory

Existuje pomerne málo faktorov, ktoré vyvolávajú vznik hrubšej krvi. Patria sem aj:

 • negatívny vplyv prostredia, fajčenie, vystavenie oxidu uhoľnatému a výfukové plyny;
 • antifosfolipidový syndróm;
 • erytémia, v ktorej sa zvyšuje hladina červených krviniek;
 • leukémie;
 • myelóm;
 • cirhóza pečene;
 • hepatitída;
 • zápal pankreasu;
 • kŕčové žily;
 • tepelné popáleniny.

Nesprávna strava je ďalšou bežnou príčinou zhrubnutia krvi. Vyvolanie takéhoto dôvodu sa vysvetľuje skutočnosťou, že po preniknutí výrobkov do tela imunitný systém uvoľňuje mnohé bunky, aby ich očistil od cudzích prvkov. To znamená, že po každom jedle sa ľudská krv stáva o niečo silnejšou.

U novorodencov

U novorodencov sa krvný obraz výrazne líši od počtu dospelých a detí od jedného roka do nasledujúceho. Normalizujú sa v priebehu času. Najmä novorodenci majú vysoký obsah hemoglobínu a červených krviniek.

Tieto javy sú spôsobené skutočnosťou, že telo dieťaťa spadá do neznámeho prostredia a zodpovedajúcim spôsobom reaguje. V priebehu roka sa obnovia všetky indikátory a približujú sa k hodnotám u dospelých.

Doba nosenia dieťaťa

Keď sa narodí dieťa, v ženskom tele sa vyskytujú závažné zmeny. Niektoré z nich sú potrebné na úplné vytvorenie plodu. Niektoré zmeny však majú negatívny vplyv na stav matky aj nenarodeného dieťaťa. Jednou z nich je hustá krv počas tehotenstva.

Zvýšený hematokrit u žien sa vyskytuje z nasledujúcich dôvodov:

 • individuálna fyziológia;
 • znížený príjem vody;
 • nedostatočný príjem vitamínov a minerálov, ktoré vo veľkom množstve vedú k tvorbe plodu;
 • nedostatok enzýmov;
 • užívanie liekov obsahujúcich železo predpísaných pre nízky obsah hemoglobínu;
 • aktívne používanie potravín bohatých na bielkovinové zložky a uhľohydráty;
 • aktívnu prácu sleziny.

Okrem toho vzniká hustá krv počas tehotenstva kvôli toku mnohých patológií:

 • veľká strata krvi;
 • zvýšená zrážavosť, ktorá často vedie k potratom;
 • patológie obličiek, pečene a čriev;
 • silná bolesť

Často sa hematokrit u tehotných žien zvyšuje počas krátkeho časového obdobia pod vplyvom samostatného faktora. Ale keď sa skombinuje, stav ženy sa zhoršuje.

Je dôležité pochopiť, že hrubá krv u tehotných žien je ochranná reakcia organizmu proti strate krvi počas pôrodu. To znamená, že počas tehotenstva plodu všetky ženy dočasne zvyšujú hematokrit. Diskusia o závažnosti tohto problému je možná len vtedy, ak koncentrácia plazmy a jednotných prvkov výrazne prekročila povolenú rýchlosť.

Možné komplikácie

Najčastejšie sa u starších ľudí diagnostikuje hrubá krv. Vysvetľuje to skutočnosť, že ľudské telo je v priebehu času horšie pri zvládaní svojich funkcií, v dôsledku čoho sa produkty rozpadu vypúšťajú v menšom rozsahu. Vzhľadom na silnú krv sa zvyšuje zaťaženie kardiovaskulárneho systému, čo nakoniec vedie k vzniku patologických stavov.

Riziko komplikácií v posudzovanom probléme priamo závisí od jeho príčin.

Účinky u dospelých

Hore sa hovorilo, že s hustou krvou dochádza k poklesu prietoku krvi. Obzvlášť jasne sa tento problém vyskytuje na úrovni malých plavidiel. Výsledkom je stagnácia tekutiny, ktorá vedie k:

 • zníženie prívodu kyslíka a živín do buniek;
 • stagnácia oxidovaných produktov;
 • voľných radikálov.

Popísané procesy prispievajú k porušeniu homeostázy a výskytu hypoxie.

Okrem toho vzhľadom na pomalší prietok krvi sa zvyšuje priepustnosť cievnych stien. Táto okolnosť je jedným z hlavných dôvodov:

 • tvorba aterosklerotických plátov;
 • spájanie krvných zrazenín medzi sebou, čo sa stáva predpokladom pre vznik trombózy.

Tieto procesy vyvolávajú:

 • infarkt myokardu;
 • mozgová mŕtvica;
 • tromboembolizmus systému pľúcnej artérie;
 • smrťou.

Pri vývoji patologického procesu sa pozoruje zhrubnutie steny myokardu s následným zriedením. Výsledkom je vývoj srdcového zlyhania.

Znížený prietok krvi prispieva aj k vzniku hypertenzie (vysoký krvný tlak), častého krvácania.

Dôsledky počas tehotenstva

Dôsledky pre dieťa počas tehotenstva v súvislosti s vývojom posudzovaného patologického procesu budú oveľa ťažšie ako pre ženu. Hrubá krv spôsobuje nasledujúce negatívne účinky:

 • kŕčové žily ovplyvňujúce dolné končatiny;
 • hypoxia neformálneho dieťaťa;
 • trombóza, mŕtvica, infarkt myokardu;
 • vývojové poruchy u dieťaťa;
 • pozastavenie tehotenského pokroku;
 • potrat.

Ak sa neprijmú žiadne opatrenia na zriedenie hrubšej krvi, pravdepodobnosť smrti dieťaťa bude mimoriadne vysoká.

Klinický obraz

Sporný problém nemá žiadne konkrétne znaky. To znamená, že príznaky hrubšej krvi nie sú priradené v samostatnej skupine. Nasledujúce príznaky môžu naznačovať výskyt zvýšeného hematokritu:

 • intenzívna smäd;
 • odvodnenie slizníc a kože;
 • vznik dýchavičnosti;
 • tolerancia pri nízkych zaťaženiach, svalová slabosť;
 • aktívny tlkot srdca bez zjavného dôvodu;
 • vzhľad nepríjemných pocitov, lokalizovaný za hrudníkom;
 • ťažkosťou v hlave;
 • pocit chladu v končatinách.

Dieťa s hustou krvou sa stáva viac ošúchaným a ospalým.

Spôsoby identifikácie problémov

Pred zvážením toho, ako sa zjemňuje tenká krv, je potrebné sa zamyslieť nad tým, ako identifikovať tento problém. Na tento účel sa konajú tieto podujatia:

 • kompletný krvný obraz;
 • koagulogram, povinný pre tehotné ženy v prípade patologického stavu;
 • biochemická analýza;
 • test glukózovej tolerancie;
 • analýza moču.

Všetky štúdie sa vykonávajú na určenie úrovne obsahu tvarovaných prvkov a ich odchýlky od normálnych hodnôt.

Liečba

Liečba hrubšej krvi zahŕňa vykonávanie činností zameraných na riedenie a potlačenie príčiny. Na dosiahnutie týchto cieľov sú pridelené:

 • postupy obnovy metabolizmu;
 • lieky, ktoré zabraňujú tvorbe krvných zrazenín;
 • opatrenia na elimináciu nádorových útvarov.

Nasledujúce drogy zohrávajú aktívnu úlohu pri riešení problému:

 1. Aspirín, kardiomagnyl, dipyridamol a tirofiban. Prispievajú k zriedeniu krvi a normalizácii prietoku krvi. Tieto lieky nie sú predpísané pre nasledujúce patológie:
  • žalúdočné a duodenálne vredy;
  • bronchiálna astma;
  • hepatálna dysfunkcia;
  • hypertenzia;
  • alergie na zložky liekov;
  • tehotenstvo.
 2. Ak sú tieto patológie identifikované, tieto lieky sú nahradené inými látkami: neodikumarín, warfarín, heparín.

Je dôležité poznamenať, že súčasné podávanie liekov prvej a druhej skupiny je zakázané. Liečba hrubšej krvi sa vykonáva pod kontrolou koagulogramu.

Liečba patologického procesu zahŕňa aj intervencie a lieky určené na elimináciu základnej choroby. Preto sa režim liečby určuje v závislosti od jednotlivých indikátorov pacienta.

Normalizácia výkonu

S cieľom zriediť krv sa odporúča, aby tehotné ženy a iní pacienti zhodnotili svoju každodennú stravu. Strava pre posudzovaný problém zahŕňa odmietnutie určitých produktov. To, čo nemôže jesť, určuje ošetrujúci lekár na základe individuálnych indikátorov pacienta.

Dietetická výživa zahŕňa nasledujúce podmienky:

 1. Aktívny príjem tekutín. Každý deň pacient potrebuje piť až 1,5 až 2 litre tekutiny. Odporúča sa zastaviť voľbu na čistú, ne-uhličitú vodu. Samotná kvapalina musí byť spotrebovaná počas dňa.
 2. Znížte príjem soli. Zabraňuje odstráneniu tekutiny z tela, čo spôsobuje tvorbu opuchu.
 3. Existuje viac produktov s kyselinou askorbovou. Prispieva k rýchlemu zriedeniu krvi. Kyselina askorbová sa nachádza v plodoch, ovocí (grapefruit, limetka, citrón), zelenina, červená a oranžová.
 4. Pridajte do stravy množstvo korenia. Odporúča sa používať ako korenie na riad:
  • kurkuma;
  • oregáno;
  • kôpor;
  • zázvor;
  • tymián.
 5. Použite oleje z repkového, olivového a ľanového semena.

Počas liečby je potrebné opustiť:

 • mlieko a mliečne výrobky;
 • mäsové výrobky a konzervovanie;
 • vaječný žĺtok;
 • čokoláda, káva a potraviny s vysokým obsahom cukru;
 • pekárske výrobky.

Doplnenie stravy je navrhnuté tak, aby upravovalo každodennú fyzickú námahu v smere ich znižovania. V takom prípade ich nemôžete úplne opustiť.

Ľudová medicína

Liečba ľudovými prostriedkami tiež prináša pozitívne výsledky. Odporúča sa používať takéto výrobky iba po konzultácii s lekárom.

Vŕbová kôra

 1. Pri príprave lieku budete potrebovať čajovú lyžičku rastliny a dve poháre vriacej vody. Pri zmiešaní zložiek je potrebné ich pomaly ohrievať a 20 minút variť.
 2. Potom sa má kompozícia infúziť šesť hodín.
 3. Hotový liek sa užíva v pohári trikrát denne.

Koreň zázvoru

Rastlina musí byť drvená, potom zmiešaná s malým množstvom škorice a pridať do čaju. Kompozícia sa užíva nie viac ako trikrát denne po jedle.

Zber rastlín

 1. Ak chcete riediť krv, je potrebné zmiešať v rovnakých rozmeroch listy čierneho ryžového, hlohového a šípkového bobuľovitého, nechtových kvetov.
 2. Po brúsení by mali mať štyri polievkové lyžice zmesi a zriediť dvoma šálkami vriacej vody. Kompozícia sa varí 20 minút a infúzia sa nejaký čas.
 3. Hotový výrobok sa užíva vždy po jedle.

Je možné doplniť vyššie uvedené liečebné režimy s hirudoterapiou. Použitie tohto postupu je povolené len po konzultácii s lekárom, pretože má veľa kontraindikácií.

Ako prevenciu z hľadiska problému môžete použiť tipy týkajúce sa príjmu potravy. Tiež, aby sa zabránilo tvorbe silnej krvi, odporúča sa pravidelne cvičiť, udržiavať aktívny životný štýl a vzdávať zlé návyky.

Silná krv. Známky, rizikové faktory

Ospalosť, únava, závraty, bolesti hlavy, podráždenosť, strata pamäti, zrak - to sú len niektoré príznaky hrubšej krvi. Viskózna krv je vážnym signálom pre telo o probléme so zdravím.

Krv môže byť v našom tele nazývaná "rieka života", od nej závisia príliš dôležité procesy.

Pri zahustení dochádza k spomaleniu kapilárneho prietoku krvi, v dôsledku čoho dochádza k stagnácii, kyslíkového hladovania v tkanivách, postihnutí všetkých systémov a orgánov, srdca a mozog musia pracovať v núdzovom režime. Vysoké riziko vzniku krvných zrazenín, mŕtvice, infarktu.

Zvýšená krvná hustota sa nazýva syndróm zvýšenej viskozity, tiež syndróm hyperviskózy.

1. O funkciách vykonávaných krvou.
2. Zvýšená viskozita syndrómu.
3. Viskozita krvi je normálna.
4. Prečo sa krv stáva silnou.
5. Známky hrubé krvi.
6. Dôvody zvýšenia krvnej hustoty. Rizikové faktory.

Funkcie krvi:

 • Doprava je najdôležitejšia, ide o výmenu plynu, prenos živín, tepla, hormónov atď.
 • Zabezpečenie imunitných reakcií a homeostázy (stabilná vnútorná rovnováha).
 • Regulácia príjmu solí (elektrolytov) a vody,
 • Vytváranie ochranných bariér v ceste cudzích baktérií a vírusov, ich vlastných defektných buniek.

Všetky tieto dôležité úlohy sú splnené komplexným zložením:

 • kvapalná extracelulárna časť - plazma,
 • suspendované jednotné prvky (bunková hmotnosť) - erytrocyty, krvné doštičky, leukocyty;
 • enzýmy, hormóny, ióny, iné látky.

Hustota krvi určuje rovnováhu plazmy a bunkovej hmotnosti, kvapalná časť by mala byť väčšia, aby krv mohla voľne prúdiť do najmenších ciev a kapilár.

Vysoký viskozitný syndróm

Pri hyperviskózovom syndróme chápete množstvo zmien v reologických (tečúcich) vlastnostiach krvi:

 • zvýšenie hustoty krvi vo všeobecnosti a plazmy,
 • zvýšenie hematokritu (počet hematokritu).

Hematokrit ukazuje, ktorá časť celkového objemu krvi je obsadená tvarovými prvkami. Ak sa rovnováha posunie smerom k bunkovej hmote, krv sa zahustí.

Zostatok hematokritu v normálnom krvnom stave je 4: 6, kde 4 je tvarovaná časť a 6 je plazma.

U mužov je hematokrit vyšší ako u žien, kvôli prítomnosti androgénov (mužských hormónov), ktoré zahustia krv.

 • Vysoký hemoglobín a konkrétne hladina hemu (časť obsahujúca gél) a globínu (proteín).
 • Zníženie elasticity a schopnosti červených krviniek deformovať.

Vzhľadom na možnosť deformácie, získavania rôznych foriem, červené krvinky prenikajú do mikrovlnných ciev a dodávajú kyslík do tkanív.

 • Zvýšená syntéza fibrinogénu.

Fibrinogén - špeciálny proteín, ktorý je zodpovedný za zrážanie krvi. Jeho zvýšený obsah v krvi vedie k súdržnosti červených krviniek, tvorbe krvných zrazenín (trombu), vzniku trombózy.

 • Agregácia (zvýšené viazanie) červených krviniek.

Červené krvinky majú negatívny náboj a navzájom sa odpudzujú. Keď sa rovnováha kyselín a alkálií presúva smerom k kyslému médiu (okyslenie krvi), červené krvinky strácajú svoju pôvodnú polaritu a namiesto odpudzovania priťahujú a držia sa navzájom.

Bunkové zhluky, ako mincové stĺpy alebo šindle, sú tvorené z 25-50 červených krviniek.

 • Zvýšená produkcia paraproteínov.

V patologických podmienkach plazmatické bunky intenzívne produkujú paraproteíny, špeciálne proteíny, ktoré hlásia poruchu v tele do všetkých orgánov, takže sú usporiadané do požadovaného režimu.

Viskozita krvi je normálna

Hustota krvi u zdravých ľudí - 1050 - 1 064 g / ml. Táto hodnota je určená objemom bunkovej hmoty, lipidov, bielkovín v krvi.

Viskozita v krvi sa meria pomocou viskozimetra a porovnáva sa rýchlosť pohybu krvi s destilovanou vodou pri rovnakej teplote a objeme.

Prietok krvi je 4-5 krát pomalší ako voda.

Hrúbka ženskej krvi je nižšia ako samica. Demokritus je normálny u žien - 37-47%, u mužov 40-54%. Tento rozdiel je spôsobený rôznymi hormonálnymi systémami a fyziológiou.

Prečo sa krv stáva silnou

Viskozita krvi spôsobuje veľa príčin. Najbežnejšie:

Nedostatok enzýmov (fermentopathy, niekedy kongenitálna) - patológia, v ktorých žiadne jedlo alebo nedostatočne aktívne enzýmy, jedlo neštiepi úplne zoxidované produkty kontaminované krvi rozpad sa stáva kyslé, erytrocyty sa lepí, bunky a tkanivá bez hladovania kyslíka.

Nízka kvalita vody: chlórované, deštrukturované, sýtené, znečistené.

Pečeň nemôže vyrovnať sa s pracovným zaťažením v dôsledku nedostatku vitamínov a minerálov (vitamín C, selén, lecitín, zinok, vápnik, horčík atď.), Ktoré dodávajú enzýmy a hormóny, ktoré potrebuje.

To vedie k zmene chemických látok. zloženie plazmy, čím sa zvyšuje jej viskozita. Pečeň nesie zvýšené zaťaženie pri konzumácii konzervovaných, údených, mäsových, slaných, sladkých potravinách. Život v oblastiach s nepriaznivou ekológiou a prácou v rizikových odvetviach poškodzuje aj pečeň.

Rovnováha krvného zloženia je narušená: existuje väčšia bunková hmotnosť ako plazma.

Dehydratácia: s nedostatočným príjmom vody; silná fyzická námaha (keď sa potenie krvi zahusťuje); slabá absorpcia vody; užívanie diuretík, nápojov, byliniek; hnačka, vracanie.

Hyperfunkcia sleziny, nadmernú aktivitu zabíjania.

Lekári sa obávajú, že tendencia znižovať krv sa pozoruje nielen u starších (to je prirodzený proces), ale aj u mladých.

Mimochodom, pred 100 rokmi bola krv mladšej generácie tenšia. Vysvetliť túto skutočnosť môže byť špinavá ekológia a obrovské množstvo chémie v potravinách.

Silná silná krv ťažko vykonáva svoju hlavnú dopravnú úlohu. Porušená životná aktivita celého organizmu.

Známky hrubé krvi

Ak si nie ste vedomí toho, že vaša krv sa zahusťuje a pomaly cirkuluje, mali by vás tieto upozornenia upozorniť:

bolesť hlavy, závraty s krátkou stratou koordinácie, nevoľnosť, svalová slabosť a celkové mdloby.

Nepohodlie v oblasti paží a nôh:

necitlivosť, mravčenie, pálenie, "prechádzať husi"

Suchá koža
Modrá koža a sliznice.
Precitlivenosť na chrípku.
Ospalosť, porucha spánku.
Únava.
Brnenie v srdci, dýchavičnosť, rýchly tlkot srdca.
Mluviace žily, ťažkosť a bolesť v nohách.
Vždy studené nohy.
Zvýšený tlak na pozadí všeobecnej slabosti.
Podráždenosť.
Depresia, úzkosť.
Rozptýlenie.
Zníženie sluchu, zraku.
Trávenie, horiace oči.
Tinnitus.
Vysoký hemoglobín.
Časté zívanie ako príznak nedostatku kyslíka v mozgu.
Niekedy zápcha, nadúvanie, tvorba plynu.
Pomalé krvácanie s rezmi, ranami.
Opakované potraty.
Prítomnosť jednej alebo viacerých chronických ochorení, ako je syndróm chronickej únavy alebo syndróm dráždivého čreva, kandidóza.

Príčiny zvýšenej viskozity krvi. Rizikové faktory

Veľa príčin vedie k nadmernému zahusteniu krvi a obmedzenému prietoku krvi. Sú rozdelené na genetické a získané.

Genetické alebo dedičné príčiny sú menej časté.

Je pravdepodobnejšie, že máte genetickú príčinu nadmerného zrážania krvi, ak máte:

 • Členovia rodiny, ktorí mali krvné zrazeniny.
 • Osobná anamnéza opakovaných krvných zrazenín vo veku 40 rokov.
 • Osobná anamnéza nevysvetliteľných potratov.

Získané príčiny hrubšej krvi sú v prítomnosti iných ochorení alebo patologických stavov:

Starnutie. S vekom krv sa zahusťuje, hyperviskozita spôsobuje, že krvné cievy sú príliš stuhnuté, menej elastické a často kalcinované.

Fajčenie zvyšuje riziko nežiaducich krvných zrazenín. Fajčiari majú silnejšiu krv ako obvykle.

Zneužívanie alkoholu. Alkohol, ktorý je diuretikum, viaže a odstraňuje vodu z tela, a tým zahusťuje krv. Množstvo stratenej vody je štyrikrát vyššie ako množstvo spotrebovaného alkoholu.

Nadváha a obezita sú závažnými rizikovými faktormi krvných zrazenín.

Tehotenstvo. Ženy sú viac náchylné na krvné zrazeniny, keď sú tehotné v dôsledku zvýšenia počtu krvných doštičiek a koagulačných faktorov krvi. Materina obmedzuje žily, spomaľuje tok krvi, čo môže viesť k vzniku krvných zrazenín.

Muži po 45 rokoch mali zlepšenú syntézu krvných doštičiek.

Použitie antikoncepčných tabliet alebo hormonálnej substitučnej liečby.

Predĺžený oddych lôžka v dôsledku chirurgického zákroku, hospitalizácie alebo choroby.

Nedostatok fyzickej aktivity, najmä medzi obyvateľstvom vo veľkých mestách, dlhým obdobím stálych sedení v aute, na lietadle alebo na pracovisku.

Dehydratácia. Stav, v ktorom vaše telo nedostane dostatok vody. Tento stav spôsobuje, že krvné cievy požičiavajú a krv sa zahusťuje, hrozí riziko vzniku krvných zrazenín.

Napríklad strieborné implantáty staromódnych zubov môžu obsahovať ortuť, ťažký kov, ktorý spôsobuje zhrubnutie krvi. Ortuť sa tiež nachádza vo veľkých množstvách v morských dravých rybách.

Nedostatok Omega-3 polynenasýtených mastných kyselín.

Mikróby: baktérie, vírusy, huby, parazity.

Stres ovplyvňuje krvné cievy, predáva im veľké množstvo stresových hormónov kortizolu a adrenalínu, ktoré zahustia krv, vstupujú do krvi.

Vysoké hladiny cholesterolu v krvi vedú k jeho kryštalizácii a ukladaniu na stenách krvných ciev, čo znižuje ich lúmen, prietok krvi sa spomaľuje.

Transplantácia orgánov a implantovateľné zariadenia, ako sú centrálne žilové katétre a dialýza.

Chirurgia na krvných cievach môže poškodiť steny krvných ciev, čo vedie k pravdepodobnosti vzniku krvných zrazenín. Naviac, katétre a výplne majú umelý povrch, ktorý spôsobuje zrážanie krvi.

Tepelné a chemické popáleniny.

 • obsahujúca ženský hormón estrogén alebo fytoestrogény. Ich príjem je spojený so zvýšeným rizikom vzniku krvných zrazenín.
 • Diuretiká intenzívne odstraňujú tekutinu cez obličky a krv sa zahusťuje.
 • Liek na zmierňovanie bolesti, ako sú NSAID (nesteroidné protizápalové látky, napríklad ibuprofén).
 • zápalové procesy vedú k zvýšeniu koncentrácií fibrinogénu, iných bielkovín a leukocytov v krvi. Súčasne sa zvyšuje hladina cholesterolu. To všetko má negatívny vplyv na hustotu a plynulosť krvi. Preto sa u každého zápalu musíte pokúsiť piť viac vody.
 • Zoznam chorôb prispievajúcich k zahusteniu krvi je pomerne rozsiahly:

narušenie gastrointestinálneho traktu v dôsledku toxických infekcie, zápal pankreasu, hypoxia (nahromadenie krvi oxidu uhličitého), erythremia (zvýšený počet červených krviniek), polycythemia (zvýšenie obsahu červených krviniek), nadobličiek, antifosfolipidové syndróm, cirhóza, hepatitída, zlyhanie srdca, hypertenzia, infarktu myokardu, fibrilácie predsiení, diabetes mellitus, ischemickej mozgovej príhody, leukémie, ochorení sleziny, vaskulitídy, myelómu, rakoviny, HIV, trombofílie, varixov nôh.

Zhrnutie

Senilná demencia, impotencia, ateroskleróza, srdcový záchvat, mozgová príhoda - nie je kompletný zoznam chorôb spojených s poškodením krvného obehu. Ľudia sú postihnutí rôznymi chorobami, ale príčina smrti je veľmi často rovnaká - viskózna trombózna krv.

Kvalitná krv je hlavnou podmienkou pre zdravie a aktívnu dlhovekosť. Je nevyhnutné odstrániť faktory, ktoré spôsobujú krvné zrazeniny. Nezabudnite venovať pozornosť dobrému životu.

Únava, zmätenosť, ospalosť, strata pamäti, ťažkosti v nohách sú možné príznaky hrubšej krvi.


Elena Valve pre projekt Sleepy kantáta.

Článok je chránený autorskými právami as nimi súvisiacimi právami. Akékoľvek použitie materiálu je možné len s aktívnym odkazom na stránku.
Sna-kantata.ru!

 • Hlien v tele zvyšuje viskozitu krvi, vytvára zdravotné problémy.
 • Aké nebezpečenstvo nesie hustú krv, ako znížiť jej viskozitu.
 • Vitamín K zahusťuje krvné produkty s obsahom, ktorý je vylúčený z potravy.
 • Aké potraviny sa treba vyhnúť silnou krvou.
 • Krv zriedenie jedla.
 • Kriedové látky v potravinách.

V nasledujúcich publikáciách:

 • Uzemnenie zriedi krv v priebehu 80 minút. Choď bosý?

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Príčiny, symptómy a liečba pľúcnej hypertenzie

Z tohto článku sa dozviete: čo je pľúcna hypertenzia. Príčiny ochorenia, typy zvýšeného tlaku v pľúcach a spôsob, akým sa prejavuje patológia. Vlastnosti diagnostiky, liečby a prognózy.

Hemangióm u detí

Hemangióm u detí je benígna cievna forma vzniknutá v dôsledku embryonálneho narušenia vývoja krvných ciev. Hemangióm u detí má vzhľad červeného, ​​fialového alebo modrastého miesta s plochým alebo zvýšeným povrchom nad kožou; hemangiómy sú náchylné k intenzívnemu rastu a krvácaniu.

Rozumiete tomu, čo krvný test PTI?

Krv môže existovať v dvoch stavoch - kvapalných a hustých. Tekutá krv plní mnohé funkcie - chráni telo pred infekciami, prenáša sa do neho, prenáša vitamíny, kyslík a potrebné prvky do všetkých orgánov, udržuje normálnu telesnú teplotu.

Operácia Ivanissevič - jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť varikokély

Na rozdiel od venerológie, ktorému sa dá vyhnúť, ak sa osoba zaoberá chráneným pohlavím a nepozoruje osobnú hygienu, nikto nie je poistený proti urologickým ochoreniam.

Konsolidácia aorty srdca: čo je to a čo s tým robiť?

Z tohto článku sa dozviete: čo je aortálna indurácia, je to nebezpečné. Je možné tento problém zbaviť a čo treba urobiť.Ak dôjde k zhutneniu aortálnej zhrubnutie, zvýšenie hustoty, zníženie elasticity stien veľkých krvných ciev v ľudskom tele (aorta).

Liečba porúch cerebrálnej cirkulácie

Podmienka nazývaná akútne porušenie cerebrálneho obehu je jednou z hlavných príčin smrti v rozvinutých krajinách. Podľa štatistík trpí každoročne viac ako 6 miliónov ľudí, z ktorých jedna tretina zomrie v dôsledku choroby.