17. októbra 2013

Zlomeniny na tele človeka sa objavujú z rôznych dôvodov. Mnoho ľudí má tendenciu myslieť si, že modriny a hematóm sú jedna a tá istá vec. Ale v skutočnosti existujú určité rozdiely. Krvácanie sa objavuje kvôli poškodeniu kapilár a hematóm je vnútorné krvácanie, to je fenomén, ktorý je pre človeka nebezpečnejší.

Ako sa objavujú modriny?

V ľudskom tele sa krvný obeh vyskytuje tak vo veľkých cievach, ako aj v malých kapilárach, ktoré sú prakticky pod kožou. Z dôvodu poranenia môže pokožka zostať úplne neporušená, ale kapiláry pod ňou budú prasknuté. Výskyt modriny je dôsledkom krvácania z poškodených kapilár. Neskôr, keď modrina zmizne, mení farbu, pretože je ovplyvnená enzýmami.

Zlomeniny na tele sa môžu objaviť v dôsledku vážnych zranení a po menších zraneniach. Niektorí ľudia majú časté modriny na svojom tele, ktoré sa niekedy objavujú bez zjavného dôvodu. Zlomeniny sa často vyskytujú ako príznaky určitých ochorení. Ak je bezpodmienečný vzhľad modrín obavy, potom by mal lekár zistiť, prečo sa na telo často objavujú modriny.

Odborníci určujú rôzne stupne modrín. Pri prvom stupni zranenia je koža mierne poškodená, človek cíti malú bolesť a modrina zmizne počas niekoľkých dní. Pri druhom stupni zranenia u človeka nie sú len povrchové modriny, ale aj svalové zlomy. Výsledkom sú hematómy a edémy. Tretí stupeň poškodenia vedie k poškodeniu svalov, k výronom môže dôjsť k výronom šliach. Zranenia hlavy v treťom stupni môžu byť veľmi nebezpečné. Najzávažnejší stupeň zranenia je štvrtý. V takom prípade môže poškodená časť tela úplne stratiť svoju funkciu.

Prečo sa objavujú modriny?

Dôvody, prečo sa tvoria modriny na tele, môžu byť rôzne faktory. Bežné príčiny tvorby modrín sú poškodenie kapilár, ktoré sa nachádzajú pod kožou.

Najčastejšie sa na tele objavujú modriny spôsobené modrínami a zraneniami. Modriny, ktoré sa v tomto prípade objavujú na koži, sú zreteľne viditeľné, ľahko si ich všimnú aj na fotografii. Zlomeniny na tele bez príčiny sa objavujú v dôsledku zmien súvisiacich s vekom v koži. Postupne sa telo stáva spojivové tkanivo, ktoré zabezpečuje pružnosť cievnej steny. Výsledkom je, že kapiláry, ktoré stratili svoju elasticitu, sa veľmi ľahko poškodia a vznikne modrina, aj keď sa dotýkajú tela oblečenia. Ďalším faktorom, ktorý môže byť odpoveďou na otázku, prečo sa objavujú modriny, je nedostatok estrogénu v tele. Spravidla je tento problém relevantný pre ženy, ktoré vstúpili do obdobia menštruačnej pauzy. Môže tiež spôsobiť náhly výskyt modrín tým, že pravidelne užíva aspirín na riedenie krvi, aby zabránil mŕtviciam a infarktu.

Ak sa človek rýchlo rozvinie modriny bez príčiny, musí si najprv pamätať, či nedošlo k zraneniam alebo modrín, ktoré jednoducho zabudol. Pri ľuďoch, ktorí majú férovú pokožku, sú výraznejšie modriny na ich rukách a na iných miestach tela. Títo ľudia majú často výrazné modriny okolo očí.

Ak však nie je nájdená odpoveď na otázku, prečo sa objavujú modriny, potom sa človek najskôr poradí s lekárom. Niekedy modriny na kolenách, na chrbte a na iných miestach sa valia kvôli nedostatku vitamínu C. V dôsledku nedostatku tohto vitamínu dochádza k narušeniu syntézy kolagénu, čo naopak spôsobuje zvýšenú krehkosť ciev.

Avšak v niektorých prípadoch môže byť výskyt modrín stále spojený s pomerne závažnými chorobami. Napríklad výskyt modrín na tele je charakteristický pre hemoragickú vaskulitídu, počas ktorej imunitný systém produkuje protilátky, ktoré zničia krvné cievy.

Veľké modriny na nohách sa niekedy objavujú u ľudí, ktorí majú kŕčové žily. Vzhľad modrín na nohách sprevádza vzhľad mriežky kapilár vedľa nich. Prečo sa objavujú modriny na nohách s kŕčovými žilami a ako sa zbaviť tohto javu, povedzte lekárovi, ktorý predpisuje liečbu kŕčových žíl.

Ak sa modriny objavia na nohách bez dôvodu a súčasne neprejdú dlhšie, konzultácia lekára je povinná. Iba po dôkladnom vyšetrení môžete presne povedať, kde sa objavujú modriny na nohách.

Zlomeniny pod nechtom sa objavujú v dôsledku poškodenia nechtov z dôvodu zranení a zovretia. Zvratky na nohách sa môžu objaviť kvôli noseniu veľmi strmej a nepohodlnej obuvi. Kvôli konštantnému tlaku takýchto topánok sa tvoria modriny aj na špičke.

Na niektorých ochoreniach sa objavujú malé modriny. Výskyt takýchto modrín môže byť spojený s kŕčovými žilami, čo zhoršuje zrážanlivosť krvi. Ak sa na ramená objaví modrina, môže to byť spôsobené krehkosťou ciev. Avšak je možné, že modrina na rukách alebo na prstoch ruky vznikla z dôvodu zranenia, o ktorom si človek jednoducho nepamätá. Podliatina po žilke sa často objavuje po lekárskych manipuláciách spojených s prepichnutím žily.

Tašky a modriny pod očami sú buď dôsledkom kožných problémov, alebo indikujú iné zdravotné problémy. Avšak akýkoľvek prostriedok na odstránenie modrín pod očami môže byť použitý len vtedy, ak bol dôvod ich vzhľadu presne stanovený.

Nepochybne je odpoveď na otázku, prečo sa objavili modriny v očnej oblasti v prípade, že osoba dostala ťažké zranenie. Po náraze sa modrina objaví po niekoľkých hodinách. Ľudové lieky pomáhajú rýchlo odstrániť modrinu pod očami. Odporúča sa ihneď po poranení pripojiť chladu na miesto nárazu, aby sa predišlo rozsiahlemu krvácaniu. Tento kompresný lístok sa musí uchovávať 10 minút, potom sa postup opakuje niekoľkokrát za 2 hodiny. Zlomeniny pod očami z rany pomôžu rýchlo odstrániť používanie určitých liekov. Toto je Troxevasin masť, Lioton, plavčík a iné miestne prostriedky, ktoré podporujú resorpciu modrín. Ako odstrániť modriny od rany, ak bolo poškodenie veľmi silné, povedzte to lekárovi.

Zlomeniny pod očami dieťaťa a dospelého sú často výsledkom špecifického umiestnenia ciev. Sú veľmi blízko k hornej vrstve kože, čo vytvára dojem tvorby modrín pod očami. V tomto prípade liečba neprinesie požadované výsledky. Niekedy modriny sú dôsledkom zmien pigmentácie kože. Čo robiť v tomto prípade, povedzte kozmetike. Zvyčajne sa môže dosiahnuť viditeľný výsledok po dlhodobom používaní bieliaceho krému.

Ak má človek na tvári modrinu bez akéhokoľvek dôvodu a liečba improvizovanými prostriedkami neumožňuje jeho odstránenie, je potrebné konzultovať s odborníkom. Koniec koncov, takéto modriny môžu byť dôkazom problémov s aktivitou srdca, obličiek a iných orgánov. V tomto prípade by pacient nemal byť narušený tým, čo liečiť modrinu na tvári, ale ako vyliečiť príčinu tohto príznaku.

V niektorých prípadoch modriny pod očami spôsobujú dlhotrvajúcu diétu. Obzvlášť sa často objavujú modriny s chudobnou stravou u žien stredného veku. Taktiež modriny pod očami sú často výsledkom nezdravého životného štýlu. Ako zmierniť tieto modriny, odpoveď je jednoduchá: musíte úplne prehodnotiť svoje návyky a upustiť od škodlivých závislostí. Koľko modrín prechádza po upravovaní návykov je individuálna otázka. Ale niekedy sú pozitívne zmeny viditeľné po niekoľkých týždňoch.

Rodičia sa často zaujímajú o modriny u dieťaťa, ktoré sa objavujú na rôznych miestach tela bez dôvodu. Zlomeniny pod očami dieťaťa často naznačujú vývoj rôznych chorôb. S progresiou patologických procesov je koža riedená, v dôsledku čoho sa prejavujú krvné cievy. Pri takomto príznaku je dôležité presne určiť, čo to spôsobilo. Zvlášť by mal byť upozornený na skutočnosť, že modrina neprechádza dlhú dobu a zároveň každý deň, modrá farba sa stáva výraznejšou.

Zlomeniny pod očami dieťaťa sa často objavujú, aj keď je dieťa vystavené prílišnému stresu a v dôsledku toho má vysokú únavu. V tomto prípade pomôcť správnemu režimu dňa, aktivitam vo voľnej prírode, častým prechádzkam. Aneziárny nedostatok železa je ďalším nebezpečným stavom, ktorého jedným z príznakov sú tmavé kruhy pod očami. Ako liečiť anémiu možno určiť až po testovaní.

Nemali by sme však zabúdať na iné faktory ovplyvňujúce výskyt modrín u detí. Po prvé ide o genetickú predispozíciu. Ak rodičia dieťaťa majú veľmi tenkú kožu a sú citliví na vonkajšie vplyvy, potom môžu mať modriny na tele dieťaťa niekedy aj slabé údery. Ak dieťa má vždy veľa modrín, potom v tomto prípade nie je otázka, ako rozmazať miesta modrín, ale všeobecné posilnenie tela. Je dôležité mať správnu výživu, pravidelný príjem vitamínových komplexov.

Napriek tomu by mali rodičia pochopiť, že dieťa má modriny na nohách a iných častiach tela veľmi často kvôli svojej pohyblivosti. Ak je pomliaždenina malá, po chvíli zmizne bez liečby. Ak sa na viditeľnom mieste objavila veľká modrina spôsobená pomliaždeninami - napríklad na čele dieťaťa, môžete použiť masti, ktoré prispievajú k zmiznutiu modrín, aby sa modrina rozložila rýchlejšie.

Ako sa zbaviť modrín?

Brusy, ktoré sa objavili v osobe ako dôsledok normálnej modriny, spravidla po chvíli prechádzajú samy. Zvyčajne sa človek najčastejšie zaujíma o to, ako dlho trvá modrina a čo robiť, aby sa dostali modriny. Podľa odborníkov zvyčajná modrina, ktorá sa objavila po úraze, prechádza niekoľko týždňov. Niekedy, pri ťažkých modrinách, sa pokožka stáva úplne čistou asi za mesiac. V niektorých prípadoch sa po niekoľkých dňoch začína starať o to, prečo zostávajú stopy po modrinách. Avšak modrina nemôže zmiznúť za pár dní. Farba modrín sa postupne mení od modrastého na fialový a potom nazelenal.

Koľko podliatin závisí od toho, kde sa presne nachádzajú. Čím nižšia je modrina na tele, tým dlhšie to bude viditeľné. Následkom toho zhmoždenie na tvári zmizne približne za týždeň, no na nohách človeka niekedy pomliaždeniny neprechádzajú pomerne dlho. Dôvod je jednoduchý: krvný tlak v nádobách, ktoré sa nachádzajú v nohách viac, preto modriny na takom mieste bude výraznejšie.

Ako rýchlo prejdú podliatiny často závisí od toho, ako bola poskytnutá prvá pomoc. Aby sa rýchlejšie zbavili modriny, ktoré sa objavili v dôsledku úrazu spôsobeného poranením, ihneď po poranení použite ľad alebo studenú vykurovaciu vložku na miesto, kde padla rana. To nielenže zníži veľkosť výslednej modriny, ale aj zmierni bolesť.

Ak sa ublíženie vyskytlo na končatine, postihnuté miesto by malo byť obväzované elastickým obväzom, berúc do úvahy predovšetkým skutočnosť, prečo sa vytvárajú modriny. Faktom je, že pri tlaku na spárovanie kĺbov sa zabraňuje presakovaniu krvi. Následkom toho nebude modrina príliš veľká. Čo robiť ďalej závisí od toho, ako vážne bolo zranenie. So stredne ťažkými zraneniami a v prípade, že už je vytvorená modrina, môžete použiť teplo. Pomocou teplých obkladov môžu byť rozšírené krvné cievy, čo prispieva k intenzívnejšiemu rozvoju nahromadenej tekutiny a krviniek. Avšak, ako dlho budú modriny závisieť predovšetkým od intenzity poranenia a sily modrín.

Ak je človek neustále narušovaný vzhľadom na modriny, doktor bude schopný odpovedať na otázku, prečo modriny neprechádzajú dlhú dobu. Určite by ste sa mali poradiť s lekárom, a to aj vtedy, ak má pacient záujem o to, prečo sa objavujú modriny a edémy bez príčiny.

Krém alebo masť obsahujúca vitamín K pomôžu urýchliť proces zmiznutia normálnej modriny, ktorá sa objavila ako dôsledok modriny.Tieto lieky pomôžu vyliečiť modriny z rany na oku, na rameno a na iných miestach tela. Ak sa tieto finančné prostriedky zotavia na miesto, kde vzniknú modriny po údere, potrebujete aspoň dvakrát denne. Prostriedky obsahujúce extrakt arniky pomáhajú rýchlo odstrániť modriny po náraze. Môžu sa však použiť iba vtedy, ak na koži nie sú žiadne odreniny alebo odretia.

Na posilnenie imunitného systému a zabránenie výskytu veľkých modrín sa odporúča konzumovať potraviny obsahujúce veľké množstvo vitamínu C, ktoré aktivuje tvorbu kolagénu v tele.

Zvratky na tele: mali by sa liečiť alebo prejsť? Ako rýchlo získať modrinu?

1. Aké sú modriny na tele?

Modrina je najčastejším typom hematómu, t.j. takéto poškodenie traumatického tkaniva, pri ktorom sa kapiláry roztrhli a krv sa preliala do podkožného tuku bez poškodenia horných vrstiev kože.

Podliatina nie je choroba, respektíve, lekári ju nepovažujú za nezávislú patológiu. Ak vznikne hematóm ako dôsledok poranenia - všetko je obmedzené na symptomatickú terapiu zameranú na jeho odstránenie. Ale často modriny môžu pôsobiť ako indikátory určitých ochorení.

Aby sme pochopili povahu modrín, je potrebné pochopiť štruktúru ľudskej kože.

Štruktúra kože

Štruktúra kože je rozdelená na tri vrstvy: epidermis, dermis a subkutánne mastné tkanivo alebo hypodermis (najhlbšia vrstva kože). V hypodermis je tuk depot. Pre normálne a rýchle ukladanie nadbytočných živín z krvného obehu do tukového depotu je potrebný dobre vyvinutý systém dodávania krvi.

Ak je epidermis a dermis nedostatočne dodávané s krvou, hypodermis je z uvedeného dôvodu doslova posiate malými krvnými cievami (kapiláry). V 95% prípadov je príčinou modrín mechanické poškodenie. Vzhľadom k tomu, že hrúbka kože je len niekoľko milimetrov, je veľmi ľahké poškodiť cievy hypodermisu.

2. Príčiny a mechanizmus tvorby modrín na tele

Ak odpoviete na otázku, prečo sa objavujú modriny na tele, mali by ste objasniť: existujú dva typy príčin: exogénne (externé) a endogénne (vnútorné). Prevažná väčšina hematómov je vyvolaná zraneniami. Samotné zranenia sa však môžu meniť.

Kontúzia tkanív. Jednoducho povedané, kontúzia je trauma tkanív (najmä mäkkých) spôsobených mŕtvicou. Blow vytvára dostatok kinetickej energie. Mechanická energia generovaná vlnou sa pohybuje približne 20-30% nad miestom zranenia a poškodzuje kapiláry, čo vedie k ich zničeniu. Krv zo zničených ciev ide do extracelulárneho priestoru. Výsledkom je modrina. Kontúzia v 86% prípadov je trauma, ktorá spôsobila vznik hematómu.

Rozdrviť tkanivo. Intenzita vplyvu na tkanivo s týmto typom poranenia je niekoľkonásobne nižšia ako pri kontúziách. Avšak doba expozície je vyššia. Dôvodom vzniku modrín je porušenie metabolických procesov. Krv stagnuje a prevyšuje kapiláry. Výsledkom toho je, že bez toho, aby sa to udržalo, sa roztrhli steny krvných ciev a krv prechádza do hypodermisu. Dobrým príkladom je účinok lekárskeho krúžku pri odobratí žilovej krvi, nosenie tesného obväzu, pásu atď.

Injekcií. Výsledkom injekcie je penetrácia poškodenia mäkkých tkanív. Oko nie je viditeľné, ale aj taká tenká lekárska ihla, ako postupuje, poškodzuje množstvo krvných ciev. Výsledkom je, že krv vstupuje do hypodermisu.

Barotrauma. Každý vie takúto lekársku manipuláciu ako zaobchádzanie bankami. Barotrauma spôsobená vystavením určitému priestoru zníženému tlaku tkanív. Vzhľadom k tomu, že koža je priepustná, tlak v hypodermis sa tiež znižuje. Vzhľadom na tlakový rozdiel medzi medzibunkovou látkou hlbokej vrstvy kože a krvných ciev prasknú kapiláry.

Zranenia hlavy (TBI). Tkanivo hlavy je obzvlášť hojne zásobené krvou, takže takmer akékoľvek mechanické poškodenie sprevádza uvoľňovanie krvi do podkožného mastného tkaniva. U väčšiny pacientov sa TBI prejavuje podliatinami. Najmä symptóm je vyjadrený zlomeninami v báze lebky.

Zlomeniny na tele: príčiny vzhľadu

Tvorba hematómov závisí od rôznych dôvodov vrátane pohlavia, rasy, biochemických charakteristík krvi, štrukturálnych znakov krvných ciev, štruktúry tela, hormónov, veku a prítomnosti sprievodných ochorení.

Paul. Je vedecky dokázané, že modriny na tele ženy sa vytvárajú jednoduchšie a častejšie ako muži. Je to spôsobené nestabilitou hormonálneho pozadia, ktorá narúša štruktúru krvi a zvyšuje priepustnosť kapilár.

Race. Je to mylný nápad, že zástupcovia rasy Negroid nemôžu mať modriny. Hematómy sú tvorené ľuďmi akejkoľvek rasy, ale kvôli tónu pleti nie sú viditeľné modriny. Navyše, kamenivo má zahustenú pokožku. Z tohto dôvodu je potrebná väčšia mechanická energia na zranenie krvných ciev. Na rozdiel od toho, Mongoloidy a belochovia sú najviac náchylní na hematómy, pretože majú tenšiu kožu.

Vlastnosti krvi. Nízka hladina hemoglobínu a poruchy koagulácie vedú k zvýšenému riziku tvorby podliatin. Za normálnych okolností krv plynie z kapiláry extrémne pomaly a krvné doštičky počas tohto času majú čas na účinné ucpanie poškodenej cievy. V prípade týchto porúch rýchlo vyteká krv.

Vlastnosti plavidiel. Ak majú steny krvných ciev zvýšenú priepustnosť (príčinou môžu byť niektoré ochorenia, hormonálne poruchy, vek), môže krv, dokonca aj v neprítomnosti zranenia, opustiť kanálik a vstúpiť do extracelulárneho priestoru.

Ústava tela. Ľudia s obezitou pravdepodobne trpia modrínami. Faktom je, že subkutánne tukové tkanivo vyžaduje dostatok krvi. Dôvod - potreba tela na rýchle zrútenie tukov z depa, ak je to potrebné. Preto čím je vrstva hypodermisu väčšia - tým viac je vyvinutý obehový systém a tým je ľahšie poškodiť krvné cievy.

Hormonálne pozadie. Porušenie hormonálneho zázemia - jedna z dôležitých sekundárnych príčin. Vysoká hladina estrogénu v ženskom tele znižuje vaskulárnu permeabilitu a zlepšuje zrážanie krvi. Avšak vrcholové hormonálne stavy (tehotenstvo atď.), Ktoré vedú k poklesu produkcie špecifického hormónu, ako aj patológie vaječníkov, spôsobujú zvýšené riziko tvorby hematómov. U mužov sú hladiny testosterónu, ktoré majú podobné funkcie, približne rovnaké počas celého života.

Age. S vekom sa koža podrobuje degeneratívnym procesom, kapiláry sú krehké a získavajú zvýšenú priepustnosť.

Súčasné ochorenia. Niektoré choroby vedú k zvýšeniu kapilárnej priepustnosti, napríklad cirhózy pečene, myelómu atď. Rovnaký účinok spôsobujú choroby spôsobené nedostatkom vitamínov (P, C, K). Avitaminóza spôsobuje nedostatočnú syntézu bunkových štruktúr epiteliálneho tkaniva tvoriaceho cievy.

Typ modriny je špecifické miesto pre diabetes mellitus (takzvaná diabetická dermopatia). Nedostatok inzulínu charakteristický pre diabetes mellitus prispieva k zníženiu permeability bunkových membrán na glukózu. Nedostatok glukózy vedie k významnému porušeniu výmeny lipoproteínov a proteínov, hormonálnych porúch. Normálna syntéza štruktúr epiteliálneho tkaniva sa nevyskytuje, nádoby sú krehké. V dôsledku toho dochádza k roztrhnutiu kapilár, ktoré vytvárajú modriny.

3. Zlomeniny na tele bez akéhokoľvek dôvodu.

Pacienti často dostávajú sťažnosti na bezproblémový výskyt modrín. Zdá sa, že nedošlo k žiadnym zraneniam, ale vzniká hematóm. Samozrejme, všetko má svoje vlastné dôvody a modriny nie sú výnimkou. Ako bolo povedané, mnohé choroby spôsobujú vývoj hematómov. Avšak okrem nákazy choroby sa vytvárajú pri užívaní určitých liekov.

Často sa tento vedľajší účinok pozoruje pri užívaní analgetík a antispazmikík, ako aj liekov na zníženie viskozity krvi (aspirín, analgin, ketorol, nise atď.). Prípravky týchto skupín zmierňujú krv a súčasne zvyšujú priepustnosť kapilárnych stien.

Je zrejmé, že s takouto kombináciou faktorov nemusí byť asi jedna vec, ale o celú masu modrín po celom tele. Keďže nohy sú vystavené najväčšej fyzickej námahe, najčastejšie sa tvoria modriny na dolných končatinách.

4. Diagnóza modrín na tele

Zlomeniny nie sú nezávislou chorobou. Preto sa osobitná diagnóza nevyžaduje. Dôvod tiež spočíva v dôkazoch o poškodení: modrina je viditeľná voľným okom a špeciálne laboratórne alebo inštrumentálne metódy nie sú potrebné na posúdenie jej stavu.

Avšak u pacientov s hematologickými ochoreniami môže modrina, dokonca aj veľkosť 10 kopeckých mincí, viesť k tvorbe krvných zrazenín. Nestojí to príliš veľa, riziko krvnej zrazeniny v dôsledku malej modriny je extrémne malé (nie viac ako 0,5%). Vo väčšine prípadov je telo schopné zvládnuť modrinu na vlastnú päsť.

Takmer vždy môže dôjsť k odstráneniu modrín.

Je rozumné konzultovať lekára v nasledujúcich prípadoch:

- Modrina má výrazný priemer (viac ako 15 cm).

- Modrina je v oblasti životne dôležitých orgánov.

- Hematóm "nafúknutý", tam je hnisavosť.

Veľký priemer modrín znamená veľké množstvo zosilnenej a stuhnutej krvi, čo zvyšuje riziko vzniku trombov. Ak je modrina dostatočne veľká a súčasne sa nachádza na mieste orgánov (pečeň, obličky, žalúdok atď.), Existuje pravdepodobnosť ich zranení (modrín).

Špecialisti na liečbu:

- Ak je okrem hematómu podozrenie na závažnejšie poškodenie tkaniva - traumatológ.

- Hematóm má významnú veľkosť stupňa plnosti krvi alebo hnisu - chirurga.

- Hematóm vznikol kvôli jednej z týchto ochorení - špecialistovi.

- Príčina modriny nie je známa, neboli žiadne zranenia alebo zranenia - hematológ.

- Existujú podozrenia na poškodenie vnútorných orgánov - profilový špecialista (žalúdok, pečeň - gastroenterológ, obličky - nefrolog, urológ, mozog - neurológ, neurochirurg, atď.).

Ako už bolo povedané, vo väčšine prípadov nie je dôvod na obavy. Ak sa však vyskytnú nezvyčajné prejavy s jednoduchou modrínou (vyzařujúcou bolesťou, nadmernou bolesťou v mieste úrazu), stojí za to navštíviť lekára, aby ste vylúčili vážne problémy a svoj vlastný pokoj.

5. Liečba modrín na tele.

Odstránenie modrín na tele (doma)

Hematóm nevyžaduje špeciálne ošetrenie. V 99% prípadov ide len o dočasnú kozmetickú chybu. Prípady, keď modriny vyžadujú špecializovanú liečbu - tak málo, že sa dá počítať na prstoch jednej ruky. Ale práve kvôli tomu, že hematóm prináša vzhľad nepríjemného vzhľadu, otázka, ako sa zbaviť modrín na tele, rozrušuje toľko ľudí.

Za normálnych podmienok sa modrina zmizne v priebehu 2-3 týždňov. Počas tejto doby odstránia leukocyty mŕtve bunky, ako sú odchyľovače. Samozrejme, nie je možné sa zbaviť modriny v jednom dni. Ľudské telo nie je zázračný stroj. Akýkoľvek proces, ktorý je na prvý pohľad bezvýznamný, vyžaduje koordinovanú prácu všetkých systémov a je neuveriteľne zložitý, a preto trvá určitý čas. Napriek tomu existuje množstvo liekov, ktoré urýchľujú proces zbavovania tejto nepríjemnej vady.

- Prípravky založené na látke heparín. V klinickej praxi sa heparín používa ako liek, ktorý zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Obchodné názvy: Lioton, Heparin, Trombless. V priemere sa ich cena pohybuje od 50 do 250 rubľov.

Pretože heparín je antikoagulant (t.j. interferuje s zrážaním krvi), je najúčinnejší iba v prvých hodinách po poranení. Keď sa už vytvorili krvné zrazeniny a liečba ešte nezačala, masť nepoužíva veľa. Je dôležité poznamenať, že je neprijateľné rozmazať otvorené rany, pretože to výrazne zvýši krvácanie.

Heparín vám umožňuje skrátiť trvanie liečby na 4-7 dní, pričom aplikácia tejto masti je potrebná najmenej 4-6 krát denne.

-Troksevazin. Zvyšuje elasticitu krvných ciev, zabraňuje vzniku hematómov veľkej veľkosti v dôsledku lokálneho protizápalového účinku. Avšak, má vysoký alergénny potenciál a môže spôsobiť vážne imunitné reakcie.

- Lieky založené na lieku Badyagi. Napriek nereprezentovanému názvu sú drogy vysoko účinné. Doba hojenia nie je dlhšia ako 5 dní. Efekt je založený na nasledujúcich skutočnostiach. Masť alebo prášok nanesený na poškodenú oblasť dráždi tkanivo a spôsobuje malý zápal. V dôsledku toho sa zrýchľujú metabolické procesy v postihnutom tkanive, krv sa aktivuje aktívnejšie, čo znamená, že krvné doštičky okrem iného rýchlejšie vykonávajú svoju funkciu.

- Špecializované "replikované" lieky na podliatiny (podliatiny atď.). V podstate sú to analógy Heparínu, ale za vyššiu cenu. Avšak heparínové lieky majú dostatočnú účinnosť (opäť podobné).

Nebolo by zbytočné uchýliť sa k "populárnym" metódam. Ihneď po zranení - pripojte ľad. Khorol prispieva k zúženiu krvných ciev a krv prestáva opustiť kanál. Teplo - naneste na 3-4 dni. Pri zahrievaní sa hemoglobín zničí rýchlejšie.

Špecializovaná liečba modrín na tele

Dáva to zmysel v dvoch prípadoch:

- Ak je hematóm komplikovaný (má veľkú plochu, je kombinovaný s hnisavosťou a pod.). V tomto prípade je indikovaná chirurgická disekcia a odvodnenie.

- Ak modrina výrazne narušuje vzhľad pacienta. V tomto prípade môžete využiť špecializovanú kliniku na odstránenie hematómov laserom. Účinok postupu je viditeľný takmer okamžite, ale samotný spôsob liečby je dosť drahý.

6. Prevencia tvorby modrín na tele

Prevencia modrín na tele je veľmi jednoduchá. Ak existujú špecifické ochorenia, mali by ste včas podstúpiť liečbu od špecialistu.

Ak vznikol hematóm ako vedľajší účinok liekov - mali by ste sa poradiť so špecialistom, aby ste si vybrali bezpečnejší náprotivok.

V opačnom prípade by ste sa mali vyhýbať zraneniam a byť opatrní.

Tak sú modriny pomerne bežné. Z väčšej časti nepredstavujú žiadne zdravotné riziko a nevyžadujú osobitnú pozornosť. Maximálne, ako sú nepríjemné - bolesť a pocit nepríjemnosti.

Mal by byť upozornený, ak vznik modriny nie je spojený s poranením a príčina je úplne neznáma. V tomto prípade odložiť výlet do hematológ nie je za to.

Je tiež potrebné vyhnúť sa používaniu široko propagovaných liekov spôsobujúcich poranenia.

Čím je reklama agresívnejšia, tým je účinnosť nižšia. V tomto prípade je to viac ako spravodlivé. Existujú oveľa spoľahlivejšie a účinnejšie lieky za nižšiu cenu.

Zlomeniny na tele bez dôvodu

Kríže z modrín alebo "zarobené" na jeseň prekvapujú nikto. Stane sa vám to, že je tu modrina - tu je, fialová a bolestivá - a nie je tam žiadna spomienka na to, odkiaľ pochádza, nie? Zostáva a nezmizne celé týždne a mesiace za sebou. A čo je dôležitejšie, takéto modriny odnikiaľ sa stávajú trvalým javom. Iste, mnohí sa stretli s niečím podobným a dokonca začali pochybovať o svojej vlastnej pamäti. Väčšina ľudí v takýchto prípadoch neúmyselne odmieta: premýšľať, viac pohmoždiť, menej pohmoždiť. V skutočnosti však "bezproblémové" modriny majú dôvody na objavenie a často veľmi závažné. Akonáhle si prečítate tento článok, zrejme je na čase zistiť príčiny takých modrín na vašom tele.

Prečo existujú modriny na tele?

Akákoľvek modrina alebo hematóm je krvácanie v mäkkých tkanivách, najčastejšie v dôsledku mechanickej deštrukcie cievnych stien. Krv z týchto poškodených tkanív vstupuje do okolitých tkanív, čo spôsobuje modrinu. Čím väčšia loď utrpela, tým väčší bude hematóm a čím dlhšie sa bude liečiť. Toto je odpoveď na zranenie.

Fialovo-červené, fialové modriny sú spôsobené hemoglobínom obsiahnutým v krvi. Pri rozpadu hemoglobínu sa uvoľňujú medziprodukty a hematómy "kvitnú" zelenými a žltými kvetmi. Postupom času by miesto modrín nemalo zostať stopou.

Zlomeniny sa môžu objaviť z rôznych dôvodov, od jednoduchej kontúzie, starnutia až po výživové nedostatky, prítomnosti určitých chorôb, ako je hemofília alebo rakovina.

Príčiny modrín na tele bez modrín

Nebudeme sa zaoberať mechanickými zraneniami, pretože tu a tak je všetko zrejmé. Hovorme o dôvodoch, ktoré spôsobujú výskyt "nevysvetlených" modrín. Bohužiaľ, najčastejšie to znamená zdravotné problémy. Tu sú najčastejšie príčiny tvorby modrín bez modrín.

Jednotlivé funkcie kože

Tento dôvod je viac "ženská". Tenká koža zle chráni subkutánne krvné cievy a dokonca aj malý tlak spôsobuje tvorbu modrín.

Hormonálne zmeny

Nedostatok estrogénu, ktorý sa často vyskytuje u žien počas menopauzy alebo pri užívaní antikoncepčných piluliek, má vplyv na steny krvných ciev.

Pri prebytku glukokortikosteroidov sa vyskytuje takzvaná purpura - početné hemorágie v koži, pod kožou alebo v slizniciach. Tento stav môže nastať napríklad v priebehu autoimunitných ochorení. Typicky tento príznak zmizne na konci liečby alebo pri zmene dávkovania liekov.

Prijatie niektorých liekov

V niektorých prípadoch môžu byť neprimerané modriny spôsobené dlhodobým používaním analgetík, antidepresív, protizápalových a antiastmatických liekov.

Vzhľad modrín na tele bez zjavného dôvodu môže byť signálom nedostatku vitamínu.

Vitamín R. Jeho nedostatok porušuje produkciu kolagénu, steny krvných ciev sú tenké, kvôli čomu sa ľahko zničia. Okrem modrín sa zvyčajne objavujú aj iné príznaky: gastrointestinálne poruchy (hnačka, pálenie záhy, plynatosť), podráždenosť a zvýšená citlivosť na kožu (kozmetika, chemikálie pre domácnosť, vystavenie slnku).

Vitamín K. V tomto prípade dochádza k narušeniu zrážanlivosti krvi, čo je dôvod, prečo sa tvorba častíc stáva častým výskytom. Nedostatok vitamínu K môže sprevádzať nazálne krvácanie, zlé hojenie rán, krvácanie ďasien.

Vitamín C. Keď jeho nedostatok zvyšuje krehkosť ciev, kvôli tomu, čo sa najčastejšie objavuje na nohách a ramenách. Existujú ďalšie príznaky nedostatku kyseliny askorbovej: systematická únava, časté prechladnutie, apatia, ospalosť, odlupovanie kože, vypadávanie vlasov.

Zinok a železo. Obidva tieto minerály sú dôležité pre zdravie a pomáhajú pri hojení rán. Okrem toho nedostatok železa vedie k anémii, ktorá je jednou zo známych príčin vzniku modrín.

Bioflavonoidy. Citrín, rutín, katechín a kvercetín sú niektoré bioflavonoidy, ktoré sú mimoriadne cenné na to, aby sa zbavili neustáleho sklonu k tvorbe podliatin.

Každá z týchto podmienok sa zvyčajne upravuje zahrnutím potravín do stravy - prírodnými zdrojmi potrebného vitamínu.

Choroby spojivového tkaniva

Niekoľko závažných ochorení môže byť príčinou porušenia výroby kolagénu, ktorý zabezpečuje silu cievnych stien:

Nedokonalá osteogenéza (ochorenie kryštálov);

Elastické pseudoksantómy a niektoré ďalšie.

Tieto ochorenia sú vrodené a, bohužiaľ, nie sú pripravené na úplné vyliečenie. Zvyčajne sa prihlásia už v ranom veku.

Ochorenia obehového systému

Jeho fungovanie je zabezpečené mnohými faktormi a poruchy v aspoň jednom z nich môžu spôsobiť modriny na tele.

Krvné doštičky sú zvyčajne zodpovedné za blokovanie poškodených ciev a zastavenie krvácania. Ak sa krvné doštičky nedokážu vyrovnať s ich funkciami, na koži sa môžu objaviť modriny a akékoľvek krvácanie bude mať vážne dôsledky.

Nedostatok koagulačných faktorov

V tomto prípade je každé poškodenie plavidla plné dlhotrvajúceho krvácania a výskytu hematómov. Jedným príkladom podobnej patológie je hemofília. "Bezproblémový" vzhľad modrín na tele je prvý zvonček a dôvod, prečo ísť na lekára.

Kŕčové žily

Výskyt modrín iba na nohách je dôkazom stagnácie krvi v cievach a prvých štádiách vývoja ochorenia.

Hemoragická vaskulitída je zápal steny krvných ciev, čo vedie k ich zničeniu. Táto podmienka vzniká v dôsledku zlyhania imunitného systému, keď telo začne napadnúť svoje bunky.

V niektorých prípadoch môže byť výskyt modrín dôkazom vývoja nádorových procesov. Ak sa objaví hematóm na pozadí ostrého úbytku hmotnosti, zvýšenie lymfatických uzlín, bledá pokožka, časté krvácanie z nosa, potom je to dôvod okamžitej liečby lekárovi.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa modriny môžu objaviť na tele bez zjavného dôvodu. Sú zvyčajne spôsobené chorobami sprevádzanými ďalšími príznakmi a príležitostné nevysvetliteľné podliatiny sa môžu vyskytnúť v neskorších štádiách ochorenia.

Závažné ochorenie pečene môže spôsobiť ľahké modriny, pretože pečeň nemôže produkovať dostatok krvných zrážacích faktorov. Okrem toho také ochorenia môžu sprevádzať žltá koža, spôsobiť svrbenie celého tela, opuch končatín a črevné krvácanie.

Ľahké modriny sú niekedy symptómy neskorých štádií chronického ochorenia obličiek. Takíto ľudia môžu mať ospalosť, necitlivosť na ruky a nohy, vracanie ráno, stolica s krvou.

Dlhodobé modriny môžu byť zaznamenané ľuďmi s cukrovkou. Je to spôsobené komplikáciami ochorenia krvných ciev. Najčastejšie sa na nohách nachádzajú modriny a sú znakom progresívneho cukrovky.

Nemôžete zriecť veku. U starších ľudí sa zvyšuje priepustnosť krvných ciev, kapiláry sú krehké a koža stráca pružnosť, stáva sa tenšou, a preto sa tvoria modriny často.

Ženy sú navyše náchylnejšie k tvorbe podliatin ako muži a ich podliatiny sa často objavujú z drobných zranení ramien, bokov a hýždí.

Všetky príčiny modrín sú ťažké na zozname. Aby sa nevystavovali neprimeranému riziku, je potrebné sa poradiť s lekárom. Podrobný krvný test a koagulogram pomôžu určiť príčinu "bezproblémových" modrín a zvoliť liečbu.

Kedy navštíviť lekára

Spravidla modriny zmiznú do dvoch týždňov. Ak sa objavia neprimerané modriny spolu s inými príznakmi, poraďte sa so svojím lekárom, napríklad:

Nie sú žiadne modriny dlhšie ako dva týždne;

Zlomeniny na nohách a iných častiach tela sú často pozorované bez zjavného dôvodu.

Neexistujú žiadne modriny bez dôvodu. Ak ste sa neublížili a neboli zranení, nemôžete vysvetliť dôvod jeho vzhľadu, znamená to, že je skrytý hlbšie a len vyšetrenia pomôžu odhaliť jeho dôvod.

Ako sa zbaviť modrín na tele

Najskôr sa musíte pokúsiť minimalizovať možnosť hematómu po úraze:

 1. Pripojte niečo studené. Nízka teplota vedie k zúženiu krvných ciev, prietok krvi do pomliaždeného priestoru sa zníži. Je rozumné aplikovať chlad v prvých hodinách (čím skôr, tým lepšie). Po 4-5 hodinách je to zbytočné.
 2. Použite tesnú obväzovú bandáž. Môžete ho nosiť dlhšie ako 2 hodiny po poranení, aby nedošlo k poškodeniu krvného obehu.
 3. Použite na mieste poškodenia špeciálny gél a masť (troxevasín, indovazín, voltaren, dexpanthenol). Toto sa môže vykonať skôr ako 6-8 hodín po poranení. Ak použijete liek skôr, opuch sa zintenzívni a modriny budú výraznejšie.

Tradičná medicína odporúča aplikovať listy kapusty alebo plátky zemiakov na hematómy (rozrezané na modrinu). Musia byť namontované a opotrebované niekoľko hodín.

Existuje mnoho ďalších domácich a ľudových liekov, ktoré možno použiť na zmiernenie bolesti, zápalu a urýchlenia vymiznutia modrín.

Existuje mnoho prírodných domácich liekov, ktoré môžete použiť na zníženie zápalu, zníženie bolesti a pomôcť pri tvorbe modrín rýchlejšie sa liečiť. Môžete mať mnoho z týchto liekov, ako sú čajové vrecká a aloe vera priamo na dosah ruky. Už som spomenul tieto prirodzené metódy liečby modrín, ktoré sú podporované vedeckými dôkazmi.

Tri hlavné príčiny modrín na tele, ktoré choroby ponechajú takéto známky

Čo keď sa objavia modriny bez dôvodu

Dôvody sú tu stále. A medzi nimi - veľmi nebezpečné.

Prečo sa objavujú modriny

Okamžite si urobte rezerváciu: dokonca aj pre absolútne bezdôvodné modriny, samozrejme, existujú dôvody. Len skryté.

Zlomeniny sú účinky poškodenia kapilár pod kožou. Mechanizmus ich tvorby je jednoduchý: hit - kapiláry trpeli - krv, ktorá sa z nich vyliala, tvorila subkutánny hematóm, rovnakú modrinu. Ak sa to nedotkne a ak sa vyskytne hematóm, potom sa kapiláry poškodia z iného dôvodu.

Ak sa modré modriny neobjavujú pravidelne, potom kapiláry trpia nejakým systémovým vnútorným zlyhaním v tele.

1. Nedostatok vitamínov a mikroelementov

Niektoré vitamíny (napríklad K a B12) sú do značnej miery zodpovedné za zloženie krvi a jej schopnosť zrážať sa. Iné - rovnaký vitamín C vitamín C - pre silu steny krvných ciev vrátane najmenších kapilár. Zinok a železo sú nevyhnutnými prvkami pre rýchle hojenie všetkých druhov poškodení vrátane kapilár. Bioflavonoidy (citrin, rutín, katechín a kvercetín) ovplyvňujú aj stav kapilárnych stien.

Pri nedostatku týchto látok sa modriny objavujú oveľa jednoduchšie a častejšie ako zvyčajne: nádoby sú krehké a krehké a telo nemá dostatočnú silu na rýchle zablokovanie krvácania.

2. Silový tréning

Fyzický stres môže spôsobiť prasknutie krvných ciev. Pozrite sa do očí športovcov, ktorí zdvíhajú rekordné váhy - všimnete si rozbité cievy okolo žiakov. A pre niektorých "šťastných" dokonca aj krv z nosa prichádza s mimoriadne intenzívnym prístupom.

Kapiláry pod kožou končatín a trupu sú tiež dôležité, takže modriny na tele sú úplne predvídateľné otočenie s nadmerným nadšením pre činky a ďalšie prvky pevnosti.

3. Užívanie určitých liekov a výživových doplnkov

Populárne lieky proti bolesti - ibuprofén a aspirín - zmierňujú krv a zhoršujú jej schopnosť zrážať sa. To isté platí pre 8 dôvodov nevysvetliteľných modrín na vaše kortikosteroidy v tele, ako aj mnohých obľúbených doplnkov - rybí olej a ginkgo biloba.

Prečo sú tu! Dokonca aj cesnak s nadmerným používaním môže spôsobiť zlé zrážanie krvi. A to je priama cesta k vzniku pomerne rozsiahlych hematómov, dokonca aj pri najmenšom údere.

4. Starnutie

S vekom sa pokožka stáva tenšou Stárne zmeny v koži, stáva sa bledšia a transparentnejšia. Z tohto dôvodu sa dokonca aj malé hematómy, ktoré by ste si nevšimli vo svojej mladosti, začali jasne prejavovať kožu. Zmeny majú vplyv aj na nádoby: stávajú sa krehkejšími a ľahšie sa ľahšie ľahšie zrania.

Zrejmým príkladom takýchto zmien je choroba nazývaná senilná purpura, Senil Purpura, sprevádzaná podliatinami. Toto ochorenie postihuje 10% ľudí vo veku nad 50 rokov. Randomizovaná, placebom kontrolovaná dvojito zaslepená štúdia.

5. Existujúci alebo vyvinujúci diabetes

Diabetes nie je len o hladinách cukru v krvi. Táto metabolická porucha postihuje celé telo, vrátane cirkulácie s nízkou krvou. Príznaky sú rovnaké ako vyššie: cievy sú krehkejšie, krv koaguluje horšie a zdá sa, že modriny sa objavujú dokonca aj z vetra.

6. Choroby spojené s poruchami zrážanlivosti krvi

Von Willebrandova choroba, trombofília, trombocytopénia... Niektoré z týchto chorôb sú dedičné, niektoré získané, ale všetky majú spoločný príznak: modriny a modriny sa tvoria takmer bez príčiny.

7. Onkológia

Najmä hovorí o leukémii. Jedným z prvých príznakov ochorenia von Willebrandovej choroby je vznik modrín s neznámym pôvodom v tele. Toto je opäť spojené s prudkým zhoršením zrážanlivosti krvi.

Čo keď sa objavia modriny bez dôvodu

Ak ste pozorne prečítali vyššie uvedený text, už ste pochopili: takéto modriny môžu byť celkom nevinné a môžu naznačovať vážne problémy.

Aby ste nezmeškali moment výskytu skutočne hrozného ochorenia, je dôležité dôkladne zvážiť hematómy, ktorých pôvod si nie ste istí.

Sledujte, ako sa modriny správajú v nasledujúcich dňoch. Ak sa vytrvalo nezhojí, nezvyšuje veľkosť alebo sa objavia nové nevysvetliteľné modriny, je potrebné čo najskôr konzultovať s terapeutom.

Ak všetko ide dobre a testy nevykazujú problémy, lekár Vám odporučí:

 1. Upravte strave, aby ste získali potrebné množstvo vitamínov a stopových prvkov.
 2. Menej horlivý v tréningu.
 3. Odmietajte lieky na zriedenie krvi a výživové doplnky a nahraďte ich analógmi.
 4. Používajte krémy a masti, ktoré posilňujú steny krvných ciev.

Zvyčajne to stačí na to, aby sa pokožka zbavila nevzhľadných modrín a zabránila ich vzniku v budúcnosti.

Krízy sa objavia rýchlo

MedDaily - MedDaily Medical News // Projekt kombinovanej edície NEWSru.com

29. augusta 2018 // Posledné správy 28. augusta 2018 17:52

Všetky práva na materiály a správy zverejnené na webovej stránke MedDaily sú chránené v súlade so zákonmi Ruskej federácie. Citácia je povolená bez súhlasu redaktorov maximálne 50% objemu pôvodného materiálu s povinným priamym hypertextovým odkazom na stránku, z ktorej bol materiál požičaný. Hypertextový odkaz musí byť umiestnený priamo v texte, ktorý reprodukuje pôvodný materiál MedDaily, pred alebo po kótovanom bloku.

Prečo sa tvoria modriny tak rýchlo?

Niektorí ľudia majú ľahké modriny. Dokonca aj ľahký dotyk. Je to nebezpečné? Ako sa zbaviť modrín?

Alexander Myšnikov, hlavný lekár Mestskej klinickej nemocnice č. 71, lekár medicíny USA, kandidát lekárskej vedy odpovedá:

Ak sú modriny tvorené hlavne na ramenách a nohách, potom je s najväčšou pravdepodobnosťou ide o variant normy. Pri problémoch s koaguláciou sa zvyčajne vyskytujú v celom tele - späť, žalúdok. Ruky a nohy sú aktívnejšie zapojené do nášho života a často si ani nepamätáme, kde sme narazili, narazili alebo kto tlačil. Vidíme potom modrinu a zázrak. Veľké modriny sú podozrivé ako malé. Mal by sa upozorniť aj na prítomnosť viac ako 5 modrín s priemerom väčším ako 1 cm v rôznych častiach tela bez prítomnosti poranenia. Obráťte sa na lekára a vyskúšajte ho. Je dôležité, aby vám povedal, či máte často pretrvávajúce krvácanie z nosa, krvácanie ďasien, ťažkú ​​menštruáciu a aké lieky užívate. Mnohé z nich môžu vyvolať zvýšené krvácanie.

Príčiny modrín od najmenšej rany

Tvorba modriny alebo modriny na tele je normálna, ak sa objaví v dôsledku fyzického nárazu (šok, silný tlak alebo mechanické poškodenie). Ak sa však hematómy objavia svojvoľne, bez akéhokoľvek vplyvu, mali by ste premýšľať o vašom zdraví. Je možné, že zrážanie krvi je poškodené v tele.

Ak existuje podozrenie, že modriny vychádzajú z najmenšej rany alebo dokonca bez vonkajšieho vplyvu, mali by ste okamžite konzultovať s lekárom, aby ste vylúčili vývoj vážneho ochorenia alebo patológie. Príčiny modrín môžu byť úplne iné. Pre lekára bol schopný presne určiť príčinu tohto javu, musíte absolvovať dôkladné fyzické vyšetrenie a zložiť všetky potrebné testy. Iba potom doktor dokáže identifikovať príčinu a predpísať lieky.

Príčiny modrín na tele

Tu je dôležité, ako bolo uvedené vyššie, identifikovať dôvod vzniku modrej škvrny na koži, čo sa stalo v dôsledku vystavenia pokožke alebo bez nej.

Ak nedošlo k žiadnemu nárazu alebo poraneniu, mali by sa zvážiť nasledovné príčiny vzniku modrín: • Slabé steny krvných ciev. Ak ľudské telo neobsahuje vhodné vitamíny a mikroelementy, steny kapilár a veľkých ciev sa stávajú tenšie a následne dochádza aj k pretrhnutiu, čo vedie k tvorbe modrín.
 • Problémy s pečeňou. Ak je pečeň poškodená, enzýmy potrebné na zrážanie krvi prestávajú alebo sú v ľudskom tele zle vytvorené. V tomto prípade sa od najmenšej rany objavia modriny a navyše môžu byť dlhé a pretrvávajú na tele.
 • Dlhodobé užívanie drog. Lieky prispievajú k zriedeniu krvi, čo vedie k zlej koagulácii krvi. Preto aj v dôsledku mierneho zranenia alebo depresie sa na koži tvoria hematómy.
 • Kŕčové žily Je to skutočná pohroma modernej spoločnosti. Obrovský počet ľudí trpí touto chorobou. V dôsledku tejto choroby strácajú cievy a kapiláry pod kožou prirodzenú elasticitu a steny ciev sú slabé a slabé. V dôsledku tohto ochorenia môže byť telo ľahko pomliaždené a pohmožděné.
 • Vaskulitída. Vaskulitída je tiež bežnou príčinou vzniku modrín. V dôsledku tejto choroby sa nádoby stanú krehkými a telo ich vezme do cudzích telies, ktoré následne odmietajú.

Keď sa rozhodnete pre príčinu vzniku hematómov na tele bez fyzického nárazu, alebo prečo sa objavujú modriny od najmenšej rany, musíte ju odstrániť a prijať prísne kontrolovať stav vášho tela. Je dôležité aplikovať metódy na zabránenie tvorby hematómov na tele.

Prevencia tvorby modrín na ľudskom tele

Na prevenciu kŕčových žíl potrebujete hrať šport, udržať aktívny životný štýl a nezabudnúť na kontrastnú sprchu. Stimuluje posilnenie stien krvných ciev.

Vzhľad modriny, dokonca aj malej, na koži nie je vždy neškodným prejavom. Je dôležité pochopiť, že týmto spôsobom môže telo reagovať na ochorenie alebo patológiu. Je nevyhnutné kontaktovať svojho lekára, ktorý príslušne vykoná lekárske vyšetrenie a po určení príčiny tvorby hematómov na tele predpíše vhodnú liečbu. Samošetrenie v tomto prípade je neprijateľné a dokonca nebezpečné, pretože môže viesť k vážnemu zhoršeniu stavu osoby.

Zlomeniny na tele bez dôvodu

Zvyčajne sa na telo objavia hematómy (modriny) po mŕtvici, tlaku alebo modrinách. Malé krvné kapiláry v mieste poškodenia a krv sa naleje pod kožu. V priebehu času sa miesto poranenia stane červeným prvkom, potom modrým, zeleným a postupne sa modrina dostane na žltkastý odtieň. Čím je nižšia tvorba modrín na tele, tým vyšší je tlak vnútri ciev, takže sa bude liečiť dlhšie. Ale niekedy sa na tele objavujú modriny bez príčiny: nedošlo k žiadnemu zraneniu, ale objavil sa hematóm. Prečo a s kým sa to stane, skúste to prísť na to.

Prečo sa objavujú modriny na tele bez udania dôvodu?

Hematómy na ľudskom tele, ktoré sa nevyskytujú žiadnym dôvodom, signalizujú ochorenia. A choroby môžu byť nevýznamné a veľmi závažné. Jednoduchým a rýchlo liečiteľným dôvodom je nedostatok vitamínov v ľudskom tele. Krehkosť ciev priamo závisí od dostatočného množstva vitamínov C, P, K, ale ak sú nedostatočné, vzniká podrážka z mierneho tlaku na kožu. Je ľahké doplniť zásoby týchto vitamínov pomocou správneho jedla:

 • morské plody;
 • morské riasy;
 • rybí olej;
 • zelená;
 • kuracie vajcia;
 • černice;
 • marhule;
 • citrusové plody;
 • sladké čerešne

Tiež nedostatok vitamínov C, K a P v tele sa ľahko naplní liekom:

 • kyselina askorbová;
 • bioflavonoidy;
 • rutín;
 • hesperidín.

Zmeny súvisiace s vekom sa tiež považujú za páchateľa výskytu hematómov bez dôvodu. Zvlášť náchylné na to sú ženy, ktoré majú nekonzistentnú hormonálnu rovnováhu. Krvácanie sa vyskytuje častejšie počas menopauzy, keď telu chýba estrogén. Medzi vážnejšie pravdepodobné ochorenia, bez príčiny hematómov na nohách a pažích, lekári volajú niekoľko:

 1. Kŕčové žily.
 2. Ochorenie pečene
 3. Zlé zrážanie krvi.
 4. Nedostatok doštičiek.
 5. Hemoragická vaskulitída.

Jeden z dôvodov vzniku hematómov sa považuje za zlé zrážanie krvi, čo je spôsobené užívaním liekov na znižovanie krvného tlaku. Dlhodobé užívanie Cavintonu, aspirínu, liekov obsahujúcich železo alebo ich analógov môže ľahko viesť k nepriaznivému výsledku. V prípade modrín na tele má byť liek okamžite zrušený tak, aby nedošlo k patologickému výskytu vnútorných orgánov.

Diagnóza a liečba dospelých a detí

Ak sú na tele absentované modriny bez akéhokoľvek dôvodu, musíte sa poradiť s hematológom. Vykoná koagulogram a predpíše krvný test na zistenie príčiny hematómov. Ak lekár diagnostikuje hemoragickú vaskulitídu (zápal steny ciev), v závislosti od štádia ochorenia bude predpísaná liečba. Toto ochorenie sa vyznačuje skutočnosťou, že bunky imunitného systému produkujú protilátky proti vlastným krvným cievam. Účinná liečba vaskulitídy je postup na čistenie krvnej plazmy, ktorá hromadí škodlivé látky.

Ak je príčinou modrín kŕčové žily, hematológ posiela pacienta flébologovi, pretože kŕčové žily často spôsobujú najzávažnejšie komplikácie, ktoré vyžadujú chirurgickú intervenciu. Ak sú v tele zistené príznaky nízkej zrážanlivosti krvi, predpísané sú lieky, ako sú koagulanty, contrykálna kyselina aminokaprónová a predpísané transfúzie krvnej plazmy.

Ak sa tvoria modriny bez príčiny na tele dieťaťa, mali by ste okamžite kontaktovať pediatra. Skúsený lekár bude vždy rozlišovať hematóm od pádu alebo rany, od modrín, ktoré sa objavili z nedostatku vitamínov v tele dieťaťa alebo zo zdravotnej poruchy. Po testoch bude pediatr diagnostikovať široké spektrum: od deficitu vitamínu k dedičnej hemofílii a na základe toho predpíše liečbu.

Ľudové opravné prostriedky

Ak sa modrina objavila bez akéhokoľvek dôvodu, potom je žiaduce okamžite aplikovať ľad na zranenie, potom poškodené kapiláry rýchlo zastavia krvácanie. Neskôr sa na modrinu má aplikovať teplý kompresný krém: urýchľuje hojenie a zmierňuje zápal. Ľudové recepty zmierňujú modrinu na tele, ale neodstraňujú príčiny jej výskytu. Účinné ľudové lieky na subkutánne krvácanie:

 • Infúzia listov čerešne (40 g sušených a 60 g čerstvých listov naliať ½ šálky vriacej vody, trvať 10 minút, napätie).
 • Masť s nechtíkom.
 • Krémy obsahujúce vitamín C
 • Parné kapustové listy vo vriacej vode, pripojte k modrín a bandáž.
 • Výťažok z harmančeka, v ktorom je bavlnená podložka zvlhčená a aplikovaná na hematóm.
 • Zmes myrhy, majoramu a harmančekového oleja (5 kvapiek).

Prevencia výskytu

Aby sa zabránilo tvorbe modrín na tele bez dôvodu, mali by ste neustále jesť potraviny bohaté na vitamínový komplex na posilnenie steny kapilár. Starostlivo sledujte zdravie pečene a nepoužívajte lieky, ktoré porušujú normálne zrážanie krvi. A tiež:

 • Strávte veľa času na čerstvom vzduchu.
 • Zapojte sa do akéhokoľvek športu.
 • Vytvorte kontrastnú sprchu.
 • Omezte kontakt s pravdepodobnými alergénmi.
 • Zabráňte podchladeniu alebo akejkoľvek infekcii.
 • Sledujte normálnu hmotnosť.

Video: Neprimerané modriny na rukách a nohách, čo to je?

Hematómy sa objavujú z troch hlavných dôvodov: ak dôjde k porušeniu krvnej zrážanlivosti, zníženiu počtu krvných doštičiek alebo zápalu cievnej steny, čo vedie k krehkosti ciev. Doktor G. Gandelman vám povie, kde sa z tela objavujú modriny pre absolútne žiadny dôvod, ako sa ich zbaviť a komu je ohrozené autoimunitné ochorenie:

Informácie uvedené v článku sú len informačné. Materiály výrobku nevyžadujú samošetrenie. Iba kvalifikovaný lekár môže diagnostikovať a poradiť o liečbe na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Aká je miera ESR v krvi mužov?

Normou ESR u mužov je ukazovateľ odrážajúci optimálnu mieru sedimentácie erytrocytov v krvi. Zmeny, ktoré ukazujú zvýšenie alebo zníženie hladiny aktivity krvných buniek, poukazujú na vývoj patológie v tele.

Indikátory hematokritu v krvnom vyšetrení: čo to je a ako sa určuje

Kompletný krvný obraz sa považuje za univerzálny. Aj keď sa skúma niekoľko ukazovateľov, všetky sú základné. Patrí medzi ne hematokrit alebo index NST.

Čo robiť, keď je krv príliš silná

Krv je biologické prostredie, ktoré poskytuje ľudský život. Vďaka práci kardiovaskulárneho systému dodáva tkanivám základné živiny a kyslík pre normálne rozdelenie a rast buniek.

Všetky fakty o extrasystole srdca: čo to je a ako sa má liečiť

Srdce je považované nielen za jeden z najdôležitejších orgánov ľudského tela, ale aj za jedno z najzraniteľnejších chorôb. To je dôvod, prečo musí byť jeho zdravie monitorované.

Čo je arytmia? Príčiny a liečba arytmie doma

Arytmia je porušením frekvencie, rytmu a / alebo sekvencie kontrakcie srdca. Termín kombinuje rôzne príčiny, klinické prejavy a dôsledky zlyhania srdcového zlyhania: jeho zvýšenie (> 100 úderov za minútu, tachykardia); spomalenie (

Príčiny zvýšeného MCHC v krvnom teste

obsah

Krvný test vie veľa o zdraví človeka, keď sa správne dešifruje: ak je MSN v krvnom teste zvýšená, potom príčiny môžu spočívať v závažných ochoreniach. Odpoveď možno získať od lekára, ktorý bude môcť správne dešifrovať výsledky: pre nezasvätenú osobu bude pomerne ťažké zistiť indexy a skratky.