Z tohto článku sa naučíte: podstatu ochorenia sínusovej tachykardie, príčiny a typy patológie. Symptómy, spôsoby liečby.

Pri sínusovej tachykardii je frekvencia sínusového rytmu srdca viac ako 100 úderov za minútu. Bežná frekvencia kontrakcií je v rozmedzí 65 až 80 úderov za minútu. Od 80 do 100 úderov za minútu sú prijateľné ukazovatele, ale tieto čísla už sú nad normou. V takýchto situáciách lekári odporúčajú venovať pozornosť pulzovej frekvencii a skúmať.

Zvýšenie frekvencie kontrakcie srdca je normálna fyziologická reakcia človeka na stres a počas fyzickej námahy, pretože telo reaguje na zvýšené potreby tela pre živiny, kyslík. Takéto situácie prechádzajú bez stopy, nie sú sprevádzané príznakmi charakteristickými pre stabilnú formu sínusovej tachykardie. Nezáleží na pohlaví, veku osoby.

Ak sú poruchy rytmu, ako sú sínusové tachykardia, oneskorené v priebehu hodín, dní - spôsobujú nepríjemnosti a obmedzujú bežný spôsob života. Potom existuje potreba diagnostiky, liečby týchto stavov.

Problémom je kardiológ, arytmológ, neurológ.

Druhy a príčiny sínusovej tachykardie

Sinusová tachykardia je v zriedkavých prípadoch primárna (alebo idiopatická), tj "samotná", bez akýchkoľvek patológií alebo ochorení. Tento variant normy je kombinovaný s nízkym počtom krvného tlaku (tendencia k hypotenzii).

Často je však tachykardia sekundárna a vyskytuje sa na pozadí iných ochorení:

 1. Hypertenzia alebo hypotenzia (vysoký alebo nízky tlak).
 2. Ochorenie srdca, zápalové ochorenie srdca.
 3. Chronické ochorenie pľúc.
 4. Choroby štítnej žľazy.
 5. Infekcie, vysoká telesná teplota.
 6. Obezita.
 7. Zneužívanie energetických nápojov, alkoholu, fajčenia.
 8. Strata krvi na pozadí gastrointestinálneho krvácania alebo poranenia.
 9. Kachexia (závažná strata hmotnosti) pri srdcovom zlyhaní alebo onkológii.
 10. Choroby nervového systému.
 11. Nekontrolovaný príjem diuretík. Toto je mimoriadne nebezpečné! Zneužívané mladými ľuďmi, aby vyhovovali modelovým údajom. Okrem sínusovej tachykardie, ktorá predpokladá trvalú a závažnú povahu, takéto prijatie diuretík vyvoláva edém a dýchavičnosť, postupne a ireverzibilne sa tvorí obličková choroba veľmi pomaly. To nevyhnutne vedie osobu k potrebe umelých obličiek.

Symptómy sínusovej tachykardie

Príznaky sú rovnaké pri rôznych príčinách sínusovej tachykardie. Príznaky sú pre mužov a ženy to isté:

 • Zvýšené a trvalé zvýšenie srdcovej frekvencie.
 • Pocit srdcovej práce dokonca v kľude, vo sne.
 • Závraty.
 • Klesajúci krvný tlak (pod 100/60 mm Hg, čo je zlé pre osoby žijúce s tlakom 130/70 mm Hg).
 • Slabosť, malátnosť s predĺženými záchvatmi tachykardie (viac ako hodina).
 • Bolesť na hrudníku je sprevádzaná prudkým nárastom srdcovej frekvencie a je charakteristická pre pacientov s kombinovaným ochorením srdca (angina pectoris, srdcové ochorenie).
 • Neobjasnený a strašný strach, úzkosť, úzkosť (príznaky sa vyskytujú u emocionálnych pacientov alebo pri záchvatoch paniky). Tieto podmienky sú veľmi nebezpečné pre ľudskú psychiku.

Päť skupín liečby

V niektorých prípadoch môže byť tachykardia úplne vyliečená, čiastočne - nie; záleží na skutočnej príčine utrpenia.

Odstránenie príznakov sínusovej tachykardie je dlhý proces, ktorý trvá od jedného mesiaca (ak je napríklad príčinou infekcie) do jedného roka. Pri primárnej patológii sa liečba vykonáva počas celého života.

Všetky metódy možno rozdeliť do piatich veľkých skupín:

 1. Liečba základnej choroby - skutočná príčina tachykardie.
 2. Všeobecné odporúčania životného štýlu.
 3. Lieky na zníženie srdcovej frekvencie.
 4. Chirurgická liečba.
 5. Ľudové metódy.

Význam a význam liečby je v zostupnom poradí.

1. Liečba základnej choroby - skutočná príčina tachykardie

 • Ak je príčinou sínusovej tachykardie ochorenie srdca a krvných ciev, potom je potrebné zvoliť lieky (na zníženie tlaku) alebo kardiochirurgia na odstránenie srdcových chýb.
 • Ak je dôvodom použitie alkoholických alebo energetických nápojov, musíte ich prestať užívať. Pri závislosti na alkohole je sínusová tachykardia plná vývoja kardiomyopatie (táto expanzia a oslabenie steny srdca), pretože srdcový sval funguje v "zvýšenej miere" kvôli tachykardii. Jednou z príčin úmrtí alkoholikov - náhle zastavenie srdca - sa zvyčajne vyskytuje na pozadí nediagnostikovanej kardiomyopatie.
 • Pri infekciách sprevádzaných intoxikáciou tela je dôležité vybrať ten správny antibakteriálny liek a vykonať detoxifikačnú liečbu (napríklad nadmerné pitie).
 • Ak tachykardia sprevádza pľúcne ochorenie (chronická bronchitída u fajčiarov), potom je potrebné zastaviť respiračné zlyhanie, pretože to spôsobuje zvýšenú prácu srdca.
 • Útoky náhleho srdcového tepu sú typické pre záchvaty paniky. Záchvaty paniky - to je silný strach, panika, ktorá je sprevádzaná tlkot srdca, potenie, pocit vážnej úzkosti. Štáty vznikajú na pozadí rôznych fóbií (strach z niečoho - smrť, "blázon", prenasledovanie). Toto je nekontrolovateľná a veľmi závažná choroba, patológia zahŕňala psychiatra (neurológ).

2. Všeobecné usmernenia pre životný štýl

Zvyčajne pri absencii závažnej choroby - zmeny životného štýlu stačia na to, aby sa zbavil tachykardie. Často sa to dá zaznamenať počas sviatkov, keď nie sú žiadne negatívne faktory, skúsenosti.

Odporúčania z tohto bloku:

 1. Korekcia dňa: pravidelná správna výživa, potraviny by sa mali meniť v zložení (zelenina, ovocie, mäso, obilniny, zelenina).
 2. Vylučujte potraviny, ktoré vyvolávajú tachykardiu: káva, pikantná, mastná, údená.
 3. Denné prechádzky.
 4. Celý nočný odpočinok (najmenej 8 hodín).

3. Lieky na zníženie srdcovej frekvencie

V prípadoch, keď sa v sínusovej tachykardii nepodarilo identifikovať sprievodnú patológiu alebo sa vykoná liečba základnej patológie, môže lekár obsahovať ďalšie lieky na zníženie srdcovej frekvencie (HR):

Ako liečiť sínusovú tachykardiu

Ako liečiť sínusovú tachykardiu?

Pri sínusovej tachykardii v medicíne rozumie nárast srdcovej frekvencie na hodnoty od 90 do 180 za minútu. Tým sa zachová správny sínusový rytmus. Dôvodom pre túto podmienku je nárast automatismu sinoatriálneho uzla, ktorý je hlavným kardiostimulátorom.

Prečo sa vyskytuje?

Výskyt sínusovej tachykardie u zdravých ľudí je spojený so stresom, emocionálnym alebo fyzickým, s horúcim počasím, v interiéri pri vysokej teplote, nedostatkom kyslíka vo vzduchu. Okrem toho môže byť častý srdcový rytmus spôsobený účinkom adrenalínu, kofeínu, nikotínu a alkoholu. Liečba sínusovej tachykardie v tomto prípade spravidla nie je znázornená.

Patologická sínusová tachykardia je spojená s ochorením a je rozdelená na adekvátne a nedostatočné. V prvom prípade sa pozorujú palpitácie srdca pri infekčných ochoreniach s vysokou telesnou teplotou, silnou bolesťou, hypotenziou, asténie, hypertyroidizmom, hypoxémiou, feochromocytómom, kardiovaskulárnymi poruchami.

Nedostatočná sínusová tachykardia je pomerne zriedkavý fenomén, ktorý sa vyskytuje tri mesiace alebo viac a nemá žiadne zjavné dôvody pre jeho výskyt. Je charakterizovaná pretrvávajúcim nárastom srdcovej frekvencie (viac ako 100 za minútu) v pokoji alebo pod miernym zaťažením. Môže byť sprevádzaná závratmi, slabosťou, dýchavičnosťou.

Ako liečiť sínusovú tachykardiu

Možnosť liečby a jej trvanie je individuálne zvolený lekárom v závislosti od typu sínusovej tachykardie a dôvodov jej výskytu. Existuje lieková a non-drog terapia.

Fyziologická tachykardia spojená s patologickými stavmi najčastejšie nevyžaduje liečbu. Pri niektorých okolnostiach, napríklad pri výrazných zmenách srdcovej frekvencie, môžu byť predpísané ľahké upokojujúce prípravky: Valerijské tablety, tinktúra alebo hľorková tinktúra. Okrem toho lekár môže odporučiť liečbu fyziologickej tachykardie pomocou iných liekov. Aby ste to urobili, musíte zmeniť stravu, zbaviť sa zlých návykov, eliminovať používanie alkoholu, čokolády, silného čaju a kávy, aby ste sa vyhli nadmernému námahe. Ľudia, ktorí zažívajú emocionálny vzrušenie z najmenšieho dôvodu, sa môžu prejaviť pomocou psychoterapeuta.

V prípade patologickej tachykardie spôsobenej chorobou je potrebné liečiť základné ochorenie, rovnako ako príznak - rýchly tep srdca.

Liečba liečiv

Lieková terapia je účinným prostriedkom na zníženie srdcovej frekvencie. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča v komplexe užívať rôzne lieky.

Hlavnými liekmi na sinusovú tachykardiu sú betablokátory, neutralizujúce adrenalín, antagonisty vápnika, zníženie srdcovej frekvencie a sedatíva. Pri srdcovom zlyhaní sú predpísané glykozidy.

Dnes existujú rôzne lieky na liečbu tachykardie. Lekár zvolí najlepšiu možnosť, berúc do úvahy kontraindikácie liekov a chorôb pacienta.

Ľudové metódy

Ľudová liečba je prípustná pre sínusovú tachykardiu ako doplnok k tradičnej. Už dlho sa používa na túto odvar a tinktúru bylín.

Tinktura založená na valeriánskom a matka. Budete potrebovať sušené sýpky: trávu trávou a koreň valeriánov (200 gramov), anízové ​​ovocie a rašelinovú trávu (100 gramov). Zmiešajte a premiešajte všetky zložky. Polievková lyžica zmesi nalejeme vriacou vodou (300 ml) a trváme asi hodinu v termose. Počas dňa piť v malých porciách.

Tinktura s nechtíkom a valeriánom. Sušené nechtové kvety a valeriánske korene (polievková lyžica), nalejte horúcu vodu a trvajte tri hodiny v termose. Kmeň a piť sto gramov štyrikrát denne.

Tinktura s melisou. Potrebujete odobrať suchú bylinkovú bylinkovú bylinu (100 gramov) a nalejte alkohol (200 ml). Nechajte ju stáť pod tesným vekom 10 dní, potom ju prefiltrujte. Čajová lyžička tinktúry zmiešaná s vodou (50 ml) a piť štyrikrát denne. Melissa sa už dlho používa na liečbu tachykardie. Upokojuje a normalizuje emocionálny stav.

Okrem toho si môžete prečítať, aké lieky pomáhajú zvyšovať srdcovú frekvenciu.

Sínusová tachykardia v tehotenstve a dieťati: príznaky a liečba

V bežnej osobe srdce robí 60-80 úderov za minútu, na splnenie a rýchlosť, ktorou je sínusový uzol zodpovedný. Vytvára impulzy prenášané srdcovým svalom, ale za určitých podmienok sa začína zvyšovať frekvencia týchto kontrakcií. Ak srdcová frekvencia prekročí 90 úderov za minútu, nazýva sa sínusová tachykardia. Často takáto odchýlka človek ignoruje a choroba sa náhodne objaví počas EKG (elektrokardiografia).

Čo je sínusová tachykardia srdca

Nie každý človek bude schopný určiť, čo spôsobuje búšenie srdca, pripisuje mu úzkosť alebo únava. Aby sa zabránilo komplikáciám, stojí za to vedieť, čo je sínusová tachykardia srdca: ide o zvýšenie srdcovej frekvencie (srdcovej frekvencie) na 100 úderov alebo viac. Tento príznak je znakom tachykardie, ktorá je formou supraventrikulárnej tachyarytmie. V medzinárodnom lekárstve má tachykardia skratku ICD-10. Lekári rozlišujú dva typy tejto choroby - fyziologické a patologické.

 1. Prvý typ ochorenia môže byť rovnako vrodený, čo sa často vyskytuje u dievčat akéhokoľvek veku a dospievajúcich chlapcov, ako aj v celom živote. Získaná tachykardia sa vyskytuje počas aktívnej fyzickej námahy, po nej, v stave veľkého vzrušenia a stresu. Takáto reakcia srdca je bežnou reakciou nášho tela, je dočasná.
 2. Patologická tachykardia je rozdelená na adekvátne a neadekvátne. Ten je charakterizovaný pretrvávajúcim symptomatickým nárastom srdcovej frekvencie o viac ako sto úderov za minútu, keď je človek bdieť a je v pokoji alebo počas miernej fyzickej námahy. Diagnóza je správna vtedy, ak útoky palpitácie trvajú tri mesiace bez zjavného dôvodu. Primeraná sínusová tachykardia (ST) sa nazýva zvýšenie srdcovej frekvencie s:
  • hypotenzia;
  • anémia;
  • hypoxémie;
  • feochromocytóm;
  • tyreotoxikóza.

Zrejmé príznaky útoku tachykardie sú zmeny srdcovej frekvencie a srdcovej frekvencie. Srdcová frekvencia je dôležitým príznakom problémov sínusových uzlín. Súčasná mierna tachykardia je typická reakcia tela na stres alebo stres. Charakteristické pre túto chorobu je zachovanie srdcového rytmu a ak je narušená, je to už arytmia. Mali by ste mať elektrokardiogram, ak máte:

 • pocit tlmenia srdca, častý rytmus srdca;
 • slabosť a závrat;
 • všeobecná slabosť, znížená výkonnosť;
 • zvýšený tep srdca pri zmene z horizontálnej na vertikálnu polohu tela;
 • bolesť na hrudníku.

Dekódovanie kardiogramu má vykonať iba lekár, po ktorom napíše záver, predpisuje príslušnú liečbu tachykardie. Ak chcete pochopiť, čo vám EKG ukázal, mali by ste pochopiť nejakú terminológiu. Dôležité pre správnu diagnózu, určenie ďalšej liečby srdcových palpitácií sú nasledujúce ukazovatele:

 1. EOS (elektrická os srdca) indikuje polohu srdca počas kardiografie. Môže to byť normálne, s odchýlkou ​​vpravo alebo vľavo, horizontálne, vertikálne.
 2. Srdcová frekvencia. Odchýlka sa považuje za srdcovú frekvenciu nad 90 úderov za minútu.
 3. Pri stimulácii srdca sekundárne zdroje elektrických potenciálov srdca poukazujú na to, že ide o ryhmus nespreslenia. Indikátor hovorí o ochoreniach srdca.
 4. Hypertrofia pravého alebo ľavej komory. Hovorí o náraste veľkosti srdcovej komory alebo zhrubnutí jej steny.
 5. Fibrilácia predsiení. Hovorí o narušení rytmu srdca, ktoré je charakteristické pre ľudí starších ako 60 rokov. Existuje možnosť srdcového zlyhania, mozgovej mŕtvice.
 6. Paroxysm fibrilácie predsiení. Ide o ostrý zásah predsieňovej fibrilácie, ktorý sa nachádza na kardiograme, čo si vyžaduje okamžitú liečbu.
 7. Extrasystólia - abnormálny impulz na kardiograme v dôsledku mimoriadneho kontrakcie srdcového svalu. Existuje predsieňový, ventrikulárny, atrioventrikulárny extrasystol.

dôvody

 1. Hypovolémie.
 2. Hypoxia.
 3. Adrenergné lieky.
 4. Hypotenzia.
 5. Zvýšená teplota v dôsledku zápalu alebo systémovej infekcie.
 6. Tyreotoxikóza.
 7. Kardiomyopatia so sprievodnou dysfunkciou ľavej komory.
 8. Poruchy dýchania.
 9. Horúčka.
 10. Akútna vaskulárna nedostatočnosť.
 11. Hypertyreóza.
 12. Použitie viacerých liekov (aminofylín, pomalé blokátory kalciového kanála, kofeín).

Je tachykardia nebezpečná?

Sinusová tachykardia je abnormálna práca srdcového svalu. Takéto zaťaženie môže vyvolať vývoj srdcového zlyhania, iné poruchy rytmu, pokles krvného tlaku. Tachykardia narúša prívod krvi do srdca, čo zvyšuje pravdepodobnosť vzniku koronárnych ochorení srdca a srdcového infarktu. Osobitným rizikom je možnosť tromboembolizmu mozgových ciev, pľúcnej artérie a na pozadí infarktu myokardu - ventrikulárna fibrilácia, ktorá vedie k náhlej smrti. Preto v armáde s záchvatmi tachykardie neberú.

Pokiaľ ide o sínusovú tachykardiu alebo sa nazývajú "sínusové" pacienti, liečba je predpísaná v závislosti od dôvodov, ktoré ju spôsobili. S rozvojom CT na pozadí akútneho alebo chronického ochorenia sa najprv liečí primárna choroba. S anémiou najskôr normalizujte hladinu červených krviniek a hemoglobínu s hypertyreózou - vyberte správne dávkovanie liekov. Keď sa používa tachykardia ako liečebná terapia a liečba ľudových liečiv. V prípade neurogénnej príčiny ochorenia sa obráťte na psychológa.

lieky

 1. Valerian. Rozširuje cievy, spomaľuje srdcový tep.
 2. Tinktura hloh. Používa sa na paroxyzmálnu tachykardiu alebo fibriláciu predsiení.
 3. Liečivo "Persen". Jednoducho sedatívum, umožňuje vyrovnať sa s úzkosťou, nervozitou, spomaľuje srdcový tep.
 4. "Srdcovník". Sedácia pomáha vyrovnať sa s nespavosťou a normalizovať srdcovú frekvenciu, zriedkavo spôsobuje vedľajšie účinky.
 5. Liečivo "Diazepam". Eliminuje pocit úzkosti alebo strachu, liek má amnestický, sedatívny účinok, znižuje počet záchvatov tachykardie.
 6. Liečivo "fenobarbital". Nástroj sa používa v malých dávkach ako sedatívny liek, spomaľuje srdcový tep.
 7. Antiarytmiká ("verapamín", "adenozín", "anaprilín") sa užívajú výlučne na lekársky predpis.

Ľudové opravné prostriedky

 1. Čaj s hlohom s tachykardiou. Vezmite polovicu lyžice bokov ruže, hlohu, matka, zelený čaj. Dajte všetko do pohára, nalejte nad ním vriacu vodu, nechajte ju variť. Infúziu používajte ako čajový infuzér a pijete ju z tachykardie po celý deň.
 2. Zmiešajte 500 g rozdrvených citrónov, rovnaké množstvo medu, pridajte 20 jamiek z mandlí. Prijmite prostriedky ráno, večer na 1 polievkovú lyžicu do 3 týždňov. Ak chcete zbaviť tachykardie, bude potrebovať približne 3 kurzy.
 3. Med a reďkev s palpitáciou. Zmiešajte v pomere 1: 1 čiernej reďkovky a medu. Nástroj použite jeden po druhom. l. 2-3 krát denne. Recepčný kurz - 1 mesiac.
 4. Infúzia elempampanu s palpitáciou. Zmiešajte 0,5 litra alkoholu (70%) a 100 g sušeného koreňa z elekampánu, infúzie počas 14 dní. Pomocou lieku 3 krát 1 lyžičku denne počas 15 minút pred jedlom.

Vlastnosti liečby

Samostatne sa považujú za útoky tachykardie u tehotných žien a detí. Kvôli fyziologickým charakteristikám ženského tela počas tehotenstva a u dospievajúcich detí dochádza k častým výskytom sínusových tachykardií, ale vo väčšine prípadov nepredstavujú hrozbu. Ak chcete odstrániť palpitácie srdca, mali by ste vykonať určité terapeutické opatrenia alebo urobiť ľahké sedatíva.

Máte dieťa

U detí dochádza rýchlejšie k srdcu, čo súvisí s rastom tela, zrýchleným metabolizmom, zvýšeným dopytom po kyslíku. Sinusová tachykardia u dieťaťa môže byť mierna, stredná, vyjadrená v dôsledku neustáleho pohybu alebo vonkajších hier. Ak má dieťa útok, potom:

 • Je potrebné, aby sa dostal do otvoreného okna alebo ísť s ním na čerstvý vzduch, odstrániť šatku a vrchné odevy.
 • Potom dal dieťa do postele, poskytnúť úplný odpočinok, dať studený predmet na čelo, napríklad mokrý uterák (neodporúča sa pre novorodencov).
 • Opýtajte sa dieťaťa, aby držal dych a namáhal všetky svaly tela počas 15-20 sekúnd, po 2 minútach odpočinku opakujte postup.
 • Urobte to pred normalizáciou srdcového tepu dieťaťa. Tieto metódy sú použiteľné, ak sú útoky tachykardie pravidelné, inak musíte ísť do nemocnice.

Počas tehotenstva

Mierna sínusová tachykardia sa počas tehotenstva často vyvíja v dôsledku zvýšených hladín hormónov. V tomto prípade neexistuje žiadna hrozba pre matku a dieťa, ale pre srdcový tep 120-150 úderov za minútu v pokoji, mali by ste sa poradiť s lekárom. Počas útoku rýchleho srdcového tepu poskytnite ženu pokoj, maximálny komfort. Počas prvého trimestra stačia ľahké sedatíva na zastavenie tachykardie.

V treťom trimestri môžu byť potrebné silnejšie sedatíva. Pri zvýšenej tepovej frekvencii je možné používať Persen, Novopassit v tekutej forme alebo Materna, Vitrum, Elevit. Ak sa pravidelne vyskytuje tachykardia, mali by ste ísť do nemocnice, pretože to môže mať vážne dôsledky pre plod.

Pozri tiež: tachykardia - príznaky a liečba choroby doma.

Video o tachykardii u detí

Tachykardia vo väčšine prípadov je výsledkom nejakej inej choroby, takže je dôležité stanoviť príčinu útokov. U detí sa rýchla srdcová frekvencia stala jedným z naliehavých problémov v oblasti kardiológie. Ak nechcete liečiť tachykardiu včas, je možné, že sa vyskytnú ďalšie závažnejšie ochorenia. Nižšie môžete sledovať video o tachykardii u detí, aby ste ju mohli identifikovať s vaším dieťaťom.

Liečba sínusovej tachykardie je tradične a ľudovými prostriedkami - sínusová tachykardia počas tehotenstva

Tachykardia je nárast rytmu srdcového rytmu (HR) v dôsledku expozície ako pridružených, tak nekardiovaskulárnych faktorov.

Pod sínusové tachykardiu je zrýchlenie priemernej tepovej frekvencie nad 100 tepov za minútu, pri ktorej sa srdcovej frekvencie zostáva elektrokardiograficheskiforma normálny kardiostimulátora (tj., Sval časť srdca, ktorá udáva rytmus svalových kontrakcií srdca, zostáva sínusového uzla), len sa mení počet srdcových tepov v za minútu.

Fyziologická a patologická tachykardia

Existujú fyziologické a patologické tachykardie.

Fyziologické zvýšenie frekvencie kontrakcií srdcovej (fyziologickej sínusovej tachykardie) je spojené výlučne s normálnym zvýšením potreby tela na prietok krvi do hlavných pracovných orgánov. Stáva sa to počas cvičenia, so stresom.

Takáto reakcia organizmu je absolútne prirodzená a zaisťuje normálne fungovanie ľudského tela v zmenených podmienkach.

Úplne iný fenomén - patologická sínusová tachykardia. Môže sa to vyskytnúť z rôznych dôvodov. Medzi najbežnejšie:

 • Akútna alebo chronická progresívna hypoxia - v tomto prípade je tiež sínusová tachykardia ochranná, ale na rozdiel od fyziologickej sínusovej tachykardie, dôvod, pre ktorý vyvolala, je ohrozenie zdravia alebo dokonca života pacienta;
 • Akútne alebo postupné znižovanie krvného tlaku. Súčasne je tachykardia tiež kompenzačnej povahy;
 • Znížený objem cirkulujúcej krvi (BCC). Postupný alebo prudký pokles bcc je závažná hemodynamická nerovnováha a vedie k porušeniu okysličenia všetkých orgánov a systémov. Zvýšená frekvencia kontrakcií srdca umožňuje do určitej miery poskytnúť orgánom a tkanivám určitú minimálnu úroveň krvného zásobovania a tým aj kyslík.

Systémová zápalová odpoveď - zmena srdcovej frekvencie je neoddeliteľnou súčasťou celkovej reakcie tela na zápal. Príčinou zápalu je najčastejšie infekčné činidlo (baktérie, vírusy, huby). Zvýšenie teploty a zrýchlenie srdcovej frekvencie sú povinné príznaky zápalu.

 • Thyrotoxikóza - účinok hormónov štítnej žľazy na funkciu srdca a stav autonómneho nervového systému je dobre známy. Keď tyreotoxikóza zvyšuje hladinu hormónov štítnej žľazy v krvi. To je sprevádzané pocením, úzkosťou a povinným zrýchlením srdcového tepu.
 • Prijatie určitých liekov (v tomto prípade musí byť v tachykardii uvedené ako vedľajší účinok)
 • Dysfunkcia ľavej komory. Príčiny takýchto porušení môžu byť hromadné, takže v prípade podozrenia, že to je dôvodom rozvoja tachykardie, pacient potrebuje podrobné vyšetrenie.
 • Teda príčiny tachykardie sa dajú rozdeliť na dve veľké skupiny:

  1. Intrakardia - tie, ktoré sú viac-menej spojené s patológiou kardiovaskulárneho systému.
  2. mimosrdeční

  Extracardiálne príčiny sínusovej tachykardie

 • Zvýšená telesná teplota rôznych etiológií
 • Tachykardia počas tehotenstva je dosť bežná. Zároveň je pre lekára a pacienta dôležité pamätať si, že zvýšenie srdcovej frekvencie počas tehotenstva je celkom normálne a nevyžaduje špeciálnu liečbu.
 • Anémia rôznych etiológií
 • Poruchy dýchania - ktoré sa môžu spúšťať aj rôznymi príčinami, ale bez toho, aby to viedlo k hypoxii tkaniva
 • Neurocirkulačná dystónia - je celkom bežná porucha spojená s aktiváciou sympatorenálneho systému
 • Použitie sympatomimetického, aminofylínu
 • Prijímanie veľkého množstva kofeínu (káva, kofeínové výrobky alebo kofeín predformované)
 • Intrakardiálne príčiny tachykardie

  Najčastejšie je vývoj sínusovej tachykardie vo väčšej miere spojený s patológiou ľavej komory.

  Hlavná hemodynamická porucha, ktorej vedie táto patológia, je zníženie ejekčnej frakcie a v dôsledku toho nedostatočný prietok krvi do orgánov a tkanív.

  Inými slovami, srdcový sval začne kontrahovať veľmi rýchlo (viac ako 100 úderov za minútu), preto srdcové dutiny nemajú dostatok času na vyplnenie krvi počas diastoly, zatiaľ čo oveľa menej krvi sa vloží do krvného riečišťa.

  Príčiny tachykardie spojené s ochorením srdca môžu byť:

  • Chronické srdcové zlyhanie je samotná príčina, ktorá priamo vedie k poruche sínusového uzla.
  • Infarkt myokardu
  • Ischemická choroba srdca so závažnou angínou
  • Zápalové ochorenia srdcového svalu (najmä myokarditída)
  • Kardiomyopatia rôznych etiológií (vrátane dedičných kardiomyopatií)

  Liečba sínusovej tachykardie

  Liečba liečiv. Najčastejšie sa u pacientov trpiacich sínusovou tachykardiou prejavujú lieky.

  Liečba je zostavená v súlade s medzinárodne prijatými štandardmi liečby tejto choroby a upravuje sa v súlade s povahou reakcie pacienta na navrhovanú kombináciu a dávkovanie liekov.

  Základný princíp liečby sínusovej tachykardie s extrakardiálnymi príčinami jej výskytu je etiologický. Jednoducho povedané, všetko úsilie sa zameriava na liečbu základnej choroby, ktorá viedla k zvýšeniu srdcovej frekvencie.

  Pri intrakardiálnej etiológii sínusovej tachykardie sú najčastejšie predpísané antagonisty beta-adrenergného blokátora a liečba patológie srdca v maximálnej možnej miere.

  Liečba ľudových liečiv

  Liečba sínusovej tachykardie s ľudovými metódami je rozšírená. Malo by sa však objasniť, že takáto liečba je odôvodnená len ako súčasť komplexnej terapie tachykardie a podlieha predchádzajúcej predchádzajúcej konzultácii so svojím lekárom.

  Už dlho sa používa na liečbu zvýšenej srdcovej frekvencie používa rôzne druhy tinktúr, odvarov, bylinné. Nižšie sú uvedené niektoré z najpoužívanejších liekov na liečbu tachykardických ľudových metód.

  Bylinná zbierka na báze valeriánov a matka

  Zozbierať je potrebné: 200 g sušených koreňov valeriánu, 200 g sušenej trávy, 100 g sušenej trávy, 100 g anízového ovocia. Všetky zložky nakrájajte, premiešajte.

  Skladujte na mieste chránenom pred vlhkosťou a škodcami. Na použitie: 1 lyžica kolekcie nalejte v termose 300 ml vriacej vody a naplňte infúziu na infúziu asi hodinu.

  Infúzia sa má užívať v malých, rovnakých dávkach počas celého dňa. Tento nástroj možno použiť počas tehotenstva.

  Tinktúra na báze Melissy

  Melissa je tiež dlhodobo známym liekom na liečbu tachykardie, ktorý zlepšuje emocionálny stav. Jeho sedatívny účinok je všeobecne známy.

  Pri príprave tinktúry vezmite 100 g sušeného citrónového balzamu, nalejte 200 ml alkoholu, pevne zakryte viečkom a nechajte 10 dní. Potom by mala byť tinktúra filtrovaná. Užívajte 1 čajovú lyžičku tinktúry zriedenej 50 ml vody a užívajte túto dávku 4 krát denne.

  Infúzia na báze koriandra

  Koriander bol tiež známy ako prostriedok tachykardie aj našimi predkami. Pri príprave infúzie vezmite 1 lyžicu sušeného koriandra a nalejte nad ním 200 ml vriacej vody.

  Potom nechajte infúziu 2 hodiny. Užívajte pripravený liek 50 ml dvakrát denne a prednožte ho. Liečba by mala byť vykonaná v priebehu trvania maximálne 1 mesiac. Potom by ste mali mať prestávky po dobu 10-14 dní.

  Vývar založený na valeriánovi a nechtíka

  Ak chcete urobiť odvar, budete potrebovať: sušené korene valeriána a nechtové kvety. Byliny môžete ukladať spolu a samostatne bez miešania. Dôležité je, aby miesto, kde ste mali bylinky, bolo chránené pred svetlom a škodcami.

  Na prípravu infúzie vezmite 1 polievkovú lyžicu koreňov valeriánu a 1 lyžicu nechtíka, nalejte 400 ml vody do termosky. Nechajte liek podať infúziu 3 hodiny. Potom natečte infúziu a vezmite 100 ml 4 krát denne. Počas tehotenstva pomôže táto infúzia nielen odstrániť tachykardiu, ale aj emočnú rovnováhu ženy.

  Liečba by sa mala vykonať aj v trvaní najviac 20 dní. Po ukončení liečby by mala byť prestávka po dobu 10 dní.

  Môžete tiež vyrábať čaj na zlepšenie výkonu srdcového svalu. Pri príprave takého čaju premiešajte v rovnakých pomeroch sušené listy mäty, plody hlohu, valeriánske korene, trávu, plody divokej ruže, oregano.

  Vytvorte túto zmes, nechajte ju variť a namáhať. Čaj na základe tejto zmesi bude príjemný podľa chuti a pomôže vám obnoviť nielen prácu nervového systému, ale aj mentálnu rovnováhu. Použitie tohto čaju je špeciálne indikované u pacientov trpiacich tachykardiou počas tehotenstva.

  Ako rozpoznať a vyliečiť sínusovú tachykardiu?

  Prebieha štúdia EKG, ktorá poukazuje na rýchly srdcový tep, ale v iných ukazovateľoch nie sú žiadne odchýlky. Čo môže byť?

  Veľký počet tepov za minútu v medicíne sa nazýva sínusová tachykardia.

  Prečo sa objavuje a vyvíja sínusová tachykardia?

  Sínusový uzol - generátor srdcových impulzov, v dôsledku čoho sa srdce znižuje. Pulzovanie môže byť normálne alebo môže byť prekročené. Pri zvýšenej výžive je počet srdcových úderov 180 úderov za minútu. Toto je indikátor sínusovej tachykardie.

  Srdcové palpitácie sú tiež možné u zdravých ľudí: pri dlhšom miešaní, dlhodobom strese alebo pri zvýšenej fyzickej námahe.

  Nasledujúce typy tachykardie sú známe:

  Fyziologické môžu byť zase vrodené a získané. Vrodené tachykardie sú náchylnejšie na dievčatá. Rasto-vaskulárna dystónia spôsobuje tachykardiu, v tomto prípade je získaná.

  Choroba vyvoláva vnútorné prostredie tela a tieto faktory:

  Nasledujúce prípady tiež vedú k zvýšeniu počtu kontrakcií srdca:

  1. na lieky. Lieky, ktoré zvyšujú srdcový tep, zahŕňajú: antidepresíva, diuretiká a hormóny, lieky,

  EKG pacienta trpiaceho sínusovou tachykardiou

  obsahujúcich kofeín, ako aj na liečbu bronchiálnej astmy.

 • Choroba krvi alebo dýchacieho systému. Kyslíkové hladovanie zvyšuje počet kontrakcií srdca. Zvýšená krvná strata alebo anémia tiež stimulujú jeho prácu.
 • Ochorenie kardiovaskulárneho systému. Príkladmi takýchto ochorení môžu byť myokarditída, malformácia, zápal a koronárna choroba. Pri takýchto chorobách dochádza k veľkým emisiám krvi, aby sa nahradilo srdce, začne pracovať v zrýchlenom režime.
 • Zvýšená kyslosť tela, hypoxémia. Kyslosť organizmu vedie k zníženiu kyslíka, čo vedie k zvýšeniu srdcovej frekvencie.
 • Tehotenstvo. Zaťaženie tela počas obdobia, kedy žena nesie dieťa, sa zvyšuje, srdcový tep sa tým tiež zvyšuje. Tento druh tachykardie sa však považuje za prijateľný.
 • Ako rozpoznať túto chorobu?

  Symptómy sínusovej tachykardie sú:

  1. Srdcové palpitácie. Zdá sa, že motor pracuje v hrudníku.
  2. Tesnosť pri hrudníku s akýmkoľvek namáhaním na tele. Po cvičení alebo práci sa stáva ťažké dýchať, akoby ste stlačili hrudník.
  3. Dyspnoe, závrat, slabosť.
  4. Strata vedomia

  Ak sa sinusová tachykardia vyvíja súčasne s ischemickou chorobou srdca, objavia sa ďalšie príznaky:

  • Bolesť na hrudníku
  • Zhoršenie výkonu
  • Počas aktívnej práce sa necítite dobre

  Ak užívate lieky, ktoré vyvolávajú tachykardiu a máte to, nemali by ste nič robiť. Dokončite lieky, všetko prejde samo.

  Ak sa napriek tomu diagnostikuje a liečba je predpísaná, človek by mal viesť pokojný život, vyhnúť sa preťaženiu a stresovým situáciám.

  Často ľudia si ani neuvedomujú tachykardiu. Môžete to nájsť sami doma, stačí skontrolovať pulz, vypočítať to. Ak počet srdcových úderov za minútu v pokojnom stave prekročí 100, je to alarmujúce znamenie. Nemusíte sa zaobchádzať samostatne, je potrebné obrátiť sa na špecialistov a podrobiť sa štúdiu EKG, po ktorom sa všetko stane jasným.

  Prevencia a liečba

  Prevencia sínusovej tachykardie je možná len vtedy, ak vykonáte prevenciu základnej choroby, ktorá jej spôsobila.

  Hlavné odporúčania pre prevenciu sú tieto:

  1. Zdravý životný štýl. Odvykanie od fajčenia.
  2. Správna výživa. Výrobky obsahujúce vlákninu, vyhýbajúc sa alkoholu, pikantným a tučným potravinám. Odstráňte prejedanie.

  Alkohol, nikotín vedie k tachykardii

 • Osemhodinový spánok. Spanie by nemalo trvať dlhšie ako 23 hodín.
 • Pravidelné cvičenie, šport. Je potrebné kontrolovať telesnú hmotnosť a sledovať jej zmeny.
 • Plávanie. Bazén minimálne raz alebo dvakrát týždenne.
 • Masáž. Ďalšie relaxačné procedúry.
 • Travel. Pomôžu vyhnúť sa stresu a iným nepríjemným situáciám, normalizovať celkový duševný stav tela.
 • Zabránenie konfliktom. Nezaoberajte sa problémami. Robte rozhodnutia rýchlo.
 • Pokiaľ ide o liečbu, pacientom s podobnými symptómami sa zvyčajne predpisujú vhodné lieky. Sú priamo spojené s normami prijatými pri liečbe tejto choroby a tiež závisia od individuálnych charakteristík a znášanlivosti liekov.

  Zásada používaná pri liečbe je etiologická, prekladaná do jednoduchého jazyka, čo znamená, že liečba je zameraná na základnú chorobu, ktorá spôsobila frekvenciu srdcových kontrakcií.

  Pacienti majú obvykle predpísané antagonisty betablokátorov. Kardiologické patológie sa podľa možnosti odstraňujú všetkými dostupnými prostriedkami.

  Ak pacient netoleruje chorobu, predpísané lieky:

  Vymenuje ich iba kardiológ po celom výskume a analýze.

  Tradičné metódy liečby tachykardie

  Žiadna osoba v liečbe nemôže robiť bez ľudových prostriedkov. Tradičné metódy je možné použiť iba vtedy, keď sú s vaším lekárom vopred dohodnuté.

  Tinktúry, odvarky, rastlinné prípravky - najefektívnejší spôsob liečby srdcových palpitácií, používaných od dávnych čias.

  Spolu s liečením tachykardie sa používajú aj tradičné metódy.

  Napríklad, tinktúra založená na citrónovom balzamu. Jeho sedatívny účinok je všeobecne známy. Varenie nie je ťažké.

  Pre to budete potrebovať:

  • 100 g sušeného citróna
  • 200 ml alkoholu

  Sušený citrónový balzám sa naleje s alkoholom a 10 dní pod prísnym vekom. Potom musíte odstrániť tinktúru. Ak chcete akceptovať 4 krát denne v zriedenom vzhľade: 1 čajovú lyžičku na 50 ml. voda.

  Alebo iná infúzia, už na základe koriandra. Dokonca aj naši vzdialení predkovia použili koriander ako liek na tachykardiu.

  Pripravte túto infúziu nasledovne: nalejte 200 ml. vriacou vodou 1 polievková lyžica sušeného koriandra. Nechajte to. Môžete to užiť za dve hodiny v 50 ml. 2 krát denne.

  Je potrebné pamätať si a dodržiavať nasledujúce odporúčania: v priebehu jedného mesiaca liečbu prestať liečiť 2 týždne.

  Ak chcete zlepšiť činnosť srdcového svalu, môžete si vyrobiť špeciálny čaj. Zloženie čaju zahŕňa:

  • Rose Hips
  • majoránka
  • Listy máty
  • Hawthorn ovocie
  • Valerian Roots
  • Motherwort Grass

  Všetky vyššie uvedené zmesi v rovnakých rozmeroch, variť a nechať stáť. Výsledný čaj sa musí filtrovať a môže sa spotrebovať.

  Tento čaj má príjemnú chuť a vôňu, obnovuje nervový systém, prináša pokoj.

  Možno použitie takého čaju u tehotných žien.

  Takéto odvar, infúzie, čaje nepoškodia telo a dokonca ani naopak. Všetky sú vyrobené z prírodných produktov, ich použitie je bezpečné.

  Ak budete dodržiavať všetky potrebné odporúčania a budete vedieť všetko, čo potrebujete o svojej chorobe, môžete ju poraziť a zabrániť ďalšiemu výskytu.

  Špecialista na toto video vám povie, ako pomôcť osobe s tachykardiou:

  Všimol si si chybu? Vyberte ho a stlačte klávesy Ctrl + Enter, aby ste nám to povedali.

  Páči sa vám to? Laykni a uložte na svoju stránku!

  tachykardia

  Tachykardia je typ arytmie charakterizovanej srdcovou frekvenciou viac ako 90 úderov za minútu. Pri narastajúcom fyzickom alebo emočnom strese sa zvažuje variant normálnej tachykardie. Patologická tachykardia je dôsledkom ochorení kardiovaskulárnych alebo iných systémov. To sa prejavuje palpitáciami, pulzáciou ciev krku, úzkosťou, závratmi, mdlobou. Môže viesť k vzniku akútneho zlyhania srdca, infarktu myokardu, ischemickej choroby srdca, zástavy srdca.

  tachykardia

  Tachykardia je typ arytmie charakterizovanej srdcovou frekvenciou viac ako 90 úderov za minútu. Pri narastajúcom fyzickom alebo emočnom strese sa zvažuje variant normálnej tachykardie. Patologická tachykardia je dôsledkom ochorení kardiovaskulárnych alebo iných systémov. To sa prejavuje palpitáciami, pulzáciou ciev krku, úzkosťou, závratmi, mdlobou. Môže viesť k vzniku akútneho zlyhania srdca, infarktu myokardu, ischemickej choroby srdca, zástavy srdca.

  Základom vývoja tachykardie je zvýšená automatizácia sínusového uzla, ktorá normálne nastavuje tempo a rytmus srdcových kontrakcií alebo ektopické centrá automatizmu.

  Pocit osobe srdca (častejšie a zvýšená tepová frekvencia) nie vždy uveďte chorobu. Tachykardia objavia u zdravých ľudí počas cvičenia, stresu a nervové vzrušivosti, s nedostatkom kyslíka a vysoké teploty vzduchu, pod vplyvom niektorých liekov, alkoholu, kávy, s ostrým zmene polohy tela z horizontálnej na vertikálnu, a tak ďalej. D. tachykardie u detí mladších 7 rokov sa považuje za fyziologickú normu.

  Vzhľad tachykardia u inak zdravých ľudí v dôsledku fyziologických kompenzačné mechanizmy: aktivácia sympatického nervového systému, uvoľňovanie adrenalínu do krvi, čo vedie k zvýšeniu srdcovej frekvencie v závislosti na vonkajšom faktora. Hneď ako prestane účinok vonkajšieho faktora, srdcová frekvencia sa postupne vráti do normálu. Tachykardia však často sprevádza sériu patologických stavov.

  Klasifikácia tachykardie

  Vzhľadom príčin zrýchlenie srdcovej frekvencie, vylučujú fyziologický tachykardia vznikajúce počas normálnej prevádzky srdca ako reakcia adekvátnu organizmu na určitých faktorov, a patologické, vyvíja sám v dôsledku vrodené alebo získané srdca alebo iného ochorenia.

  Patologické tachykardia je nebezpečný príznak, tj. A. vedie k zníženiu emisií a ďalších porúch krvnej vnútrosrdcovú hemodynamiky. S príliš časté búšenie srdca komory nemajú čas na vyplnenie krvou, znížený srdcový výdaj, pokles krvného tlaku, oslabený tok krvi a kyslíka do orgánov, a to vrátane srdca. Dlhodobý pokles účinnosti srdca vedie k arytmogénny srdcovej, srdcového sťahu a zvyšuje svoj objem. Zlý prívod krvi do srdca sa zvyšuje riziko vzniku ischemickej choroby srdca a infarktu myokardu.

  Podľa zdroja, ktorý generuje elektrické impulzy v srdci, sa uvolňuje tachykardia:

  • sínus - sa rozvíja so zvýšenou aktivitou sínusového (sinoatrálneho) uzla, ktorý je hlavným zdrojom elektrických impulzov, ktorý normálne nastavuje srdcovú frekvenciu;
  • ektopická (paroxyzmálna) miera tachykardia, pri ktorej sa generátor umiestnený mimo sinoatriálním uzla - atriálne (supraventrikulárne) alebo komôr (ventrikulárna). Všeobecne prebieha vo forme krídlach (paroxyzmálna), ktorý spúšťa a zastavuje naraz prebiehajú od niekoľkých minút do niekoľkých dní, zatiaľ čo srdcová frekvencia zostáva stále vysoká.

  Pri sínusovej tachykardii je charakteristické zvýšenie srdcovej frekvencie na 120-220 úderov za minútu, postupný nástup a správny sínusový srdcový rytmus.

  Príčiny sínusovej tachykardie

  Sinusová tachykardia sa vyskytuje v rôznych vekových skupinách, častejšie u zdravých ľudí, ako aj u pacientov so srdcom a inými ochoreniami. Do výskytu sínusovej tachykardie prispievajú intrakardiálne (srdcové) alebo extracardiálne (extrakardiálne) etiologické faktory.

  Sínusová tachykardia u pacientov s kardiovaskulárnym ochorením je často jedným z prvých príznakov srdcového zlyhania či dysfunkciou ľavej komory. Pre vnútrosrdcovú príčin sinus tachykardia zahŕňajú: akútna a kongestívneho chronického srdcového zlyhania, infarkt myokardu, angína pectoris, ťažkú ​​reumatické myokarditídy, toxické, infekčné a iného pôvodu, kardiomyopatiu, kardio, srdcové ochorenia, bakteriálna endokarditída, perikardiálnej a adhezívne perikarditídy.

  Medzi fyziologických nekardiochirurgických príčin sínusovej tachykardiu môže byť fyzické stres, emočný stres, vrodené vlastnosti. Neurogénna tachykardia predstavujú väčšinu, a mimosrdeční arytmia súvisiace s primárnou dysfunkciou mozgovej kôry a bazálnych ganglií, rovnako ako poruchy autonómneho nervového systému: neuróz, psychóz, afektívne (emocionálne tachykardia), neuro dystónia. Neurogénne tachykardie najčastejšie postihuje mladých ľudí s labilným nervovým systémom.

  Medzi ďalšie faktory, mimosrdeční tachykardia dôjsť endokrinné poruchy (hypertyreóza, zvýšená tvorba adrenalínu v feochromocytóm), anémia, akútneho zlyhania krvného obehu (šok kolaps, akútna strata krvi, synkopa), hypoxémia, akútne bolestivé útokov (napr., Renálna koliky).

  Vzhľad tachykardia môže spôsobiť horúčku, vyvíja v rôznych infekčných a zápalových ochorení (zápal pľúc, angína, tuberkulóza, sepsa, alopécia infekcie). Zvýšenie telesnej teploty o 1 ° C vedie k zvýšeniu srdcovej frekvencie, v porovnaní s konvenčnou, dieťa 10-15 tepov za minútu, a dospelý - 8-9 tepov za minútu.

  Farmakologická (liečivo) a toxické sínusové tachykardiu nastať pri náraze na funkciu sínusového uzla liekov a chemikálií: Sympatomimetiká (adrenalín a noradrenalín) vagolitikov (atropín), aminofylín, kortikosteroidy, thyreotropní hormóny, diuretiká, gipotenzivyh lieky, kofeín (káva, čaj), alkohol, nikotín, jedy (dusičnany) a ďalšie. niektoré látky nemajú žiadny priamy účinok na funkciu sínusového uzla a spôsobiť tzv reflexnú tachykardiu zvýšením tónu krásny yo matíc nervový systém.

  Sínusová tachykardia môže byť adekvátna a nedostatočná. Nedostatočná sínusová tachykardia sa môže udržiavať v kľude, nezávislá na záťaži, pri užívaní liekov, sprevádzaná pocitmi búšenia a nedostatku vzduchu. Ide o zriedkavé a málo skúmané ochorenie neznámeho pôvodu. Predpokladá sa, že je spojená s primárnou léziou sínusového uzla.

  Symptómy sínusovej tachykardie

  Prítomnosť klinických príznakov sínusovej tachykardie závisí od jej závažnosti, trvania, charakteru základnej choroby. Pri sínusovej tachykardii môžu byť subjektívne symptómy neprítomné alebo nevýznamné: palpitácie, nepríjemné pocity, pocit ťažkosti alebo bolesti v oblasti srdca. Nedostatočná sínusová tachykardia sa môže prejaviť pretrvávajúcimi palpitáciami, pocitom nedostatku vzduchu, dýchavičnosťou, slabosťou, častým závratom. Môže to byť únava, nespavosť, strata chuti do jedla, výkon, zhoršenie nálady.

  Stupeň subjektívnych symptómov diktovaných základnému ochoreniu a prahu citlivosti nervového systému. Ochorenie srdca (napr., Koronárna ateroskleróza) zvýšenie srdcovej frekvencie môže spôsobiť angínu pectoris, zhoršenie príznakov srdcového zlyhania.

  Pri sínusovej tachykardii dochádza k postupnému začiatku a koncu. V prípade ťažkej tachykardie môžu symptómy odrážať znížený prísun krvi do rôznych orgánov a tkanív v dôsledku zníženia srdcového výdaja. Závraty, niekedy aj mdloby; s poškodením mozgových ciev - ohniskové neurologické poruchy, kŕče. Pri dlhodobej tachykardii dochádza k poklesu krvného tlaku (hypotenzia), poklesu diurézy a ochladzovania končatín.

  Diagnóza sínusovej tachykardie

  Diagnostické opatrenia sa vykonávajú s cieľom identifikovať príčinu (poškodenie srdca alebo extrakardiálne faktory) a diferencovať sínusovú a ektopickú tachykardiu. EKG zohráva vedúcu úlohu v diferenciálnej diagnostike typu tachykardie, pričom určuje frekvenciu a rytmus kontrakcií srdca. Denné sledovanie EKG podľa Holtera je veľmi informatívne a absolútne bezpečné pre pacienta, identifikuje a analyzuje všetky typy porúch srdcového rytmu, zmeny aktivity srdca počas bežnej činnosti pacienta.

  Echokardiografia (echokardiografia), srdcové MRI (magnetická rezonancia), bola vykonaná pre detekciu intrakardiálne patológiu spôsobuje patologické tachykardia EFI (elektrofyziologické vyšetrenie) srdce, štúdium šírenie elektrického impulzu na srdcovom svale, na stanovenie mechanizmu tachykardia a srdcové vodivosti poruchy. Ďalšie metódy štúdia (úplný krvný obraz, stanovenie tyreoideu stimulujúceho hormónu sekundárne v krvi, mozgu a EEG al.) A nechá sa vylúčiť krvné choroby, endokrinné poruchy, patologického CNS aktivitu a m. P.

  Liečba sínusovej tachykardie

  Zásady liečby sínusovej tachykardie sú určené predovšetkým príčinami jej výskytu. Liečba by mala vykonávať kardiológ spolu s ďalšími odborníkmi. Je potrebné odstrániť faktory prispievajúce k zvýšeniu srdcovej frekvencie: vylúčiť kofeínové nápoje (čaj, kávu), nikotín, alkohol, korenené jedlá, čokoládu; chráňte sa pred psycho-emocionálnym a fyzickým preťažením. Pri fyziologickej sínusovej tachykardii sa liečba nevyžaduje.

  Liečba patologickej tachykardie by mala byť zameraná na odstránenie základnej choroby. V prípade extrakardiálnej sínusovej tachykardie neurogénneho charakteru potrebuje pacient konzultáciu s neurológom. Liečba využíva psychoterapiu a sedatíva (luminal, tranquilizéry a antipsychotiká: mebicar, diazepam). V prípade reflexnej tachykardie (s hypovolemiou) a kompenzačnej tachykardie (s anémiou, hypertyreoidizmom) je potrebné odstrániť príčiny, ktoré ich spôsobili. V opačnom prípade môže terapia zameraná na zníženie srdcovej frekvencie viesť k prudkému zníženiu krvného tlaku a zhoršeniu hemodynamických porúch.

  V prípade sínusovej tachykardie spôsobenej tyreotoxikózou sa okrem tyreostatických prípravkov predpísaných endokrinológom používajú β-adrenergné blokátory. Výhodné sú beta-blokátory skupín hydroxyprenololu a pindololu. Ak existujú kontraindikácie beta-adrenoblokátorov, používajú sa alternatívne lieky - vápnikové antagonisty nehydropyridínového radu (verapamil, diltiazem).

  V prípade sínusovej tachykardie spôsobenej srdcovým zlyhaním sú v kombinácii s beta-adrenergnými blokátormi predpísané srdcové glykozidy (digoxín). Cieľová srdcová frekvencia by sa mala zvoliť individuálne, v závislosti od stavu pacienta a jeho hlavného ochorenia. Cieľová srdcová frekvencia pre angínu je obvykle 55 až 60 úderov za minútu; s neurocirkulačnou dystóniou - 60 - 90 úderov za minútu v závislosti od subjektívnej tolerancie.

  Pri paraxysmálnej tachykardii môže byť vagusový nerv zvýšený na špeciálnu masáž - tlak na očné laloky. Pri absencii účinku sa intravenózne podáva antiarytmikum (verapamil, amiodarón atď.). Pacienti s komorovou tachykardiou vyžadujú núdzovú starostlivosť, pohotovostnú hospitalizáciu a antiarytmickú antiarytmickú liečbu.

  Pri nedostatočnej sínusovej tachykardii s neúčinnosťou b-adrenergných blokátorov a v prípade výrazného zhoršenia stavu pacienta sa používa transvenózna RFA srdca (obnovenie normálneho srdcového rytmu vypálením postihnutej časti srdca). Pri absencii účinku alebo život ohrozujúceho pacienta sa vykoná chirurgická operácia pri implantácii kardiostimulátora (EX) - umelého kardiostimulátora.

  Prognóza a prevencia sínusovej tachykardie

  Sinusová tachykardia u pacientov so srdcovým ochorením je najčastejšie prejavom zlyhania srdca alebo dysfunkciou ľavej komory. V týchto prípadoch môže byť prognóza pomerne závažná, pretože sínusová tachykardia je odrazom odozvy kardiovaskulárneho systému na zníženie ejekčnej frakcie a poruchy intrakardiálnej hemodynamiky. V prípade fyziologickej sínusovej tachykardie, aj pri výrazných subjektívnych prejavoch je prognóza spravidla uspokojivá.

  Prevencia sinusovej tachykardie pozostáva z včasnej diagnostiky a včasnej liečby srdcovej patológie, eliminácie extrakardiálnych faktorov prispievajúcich k rozvoju porušovania srdcovej frekvencie a funkcie sínusového uzla. Aby sa zabránilo vážnym následkom tachykardie, je potrebné dodržiavať odporúčania pre zdravý životný štýl.

  Okrem Toho Čítal O Plavidlách

  Prolaps mitrálnej chlopne (MVP) 1 stupeň: čo to je, symptómy a liečba

  Z tohto článku sa dozviete: čo je prolaps mitrálnej chlopne 1 stupeň, jej príčiny a príznaky. Liečba a prognóza ochorenia.Prolaps mitrálnej chlopne (skrátená PMK) je najčastejšou kongenitálnou alebo získanou patológiou štruktúry chlopňového aparátu srdca.

  Prečo sa vyskytujú kŕče v nohách a čo robiť v tomto prípade?

  Kŕče dolných končatín objaviť v každom veku, ale najviac obťažujúce všetci rovnakí ľudia vo veku nad 50 rokov kŕče - sa vznikajúce spontánne znížiť priečne pruhované svalstvo nôh, ktoré môžu byť spôsobené mnohých dôvodov.

  Kardiovaskulárna dystónia: príznaky a liečba

  Poruchy fungovania srdca a výskyt bolesti v hrudníku, pacienti sa pripisujú srdcovým ochoreniam. Ale tieto sťažnosti sú často založené na zmenách v práci vegetatívneho systému.

  Revízia mitrálnej nedostatočnosti, 1, 2 a zvyšné stupne ochorenia

  Z tohto článku sa dozviete: čo je nedostatočnosť mitrálnej chlopne, prečo sa vyvíja, ako sa prejavuje. Rozsah ochorenia a jeho črty. Ako sa zbaviť nedostatku mitrálnej chlopne.

  Čo robiť, ak sa plameň v oku praskne, príčiny patológie

  Z tohto článku sa dozviete: príčiny, prečo máte v oku vypuknuté plavidlo, ktoré môže mať vplyv na to. Potrebujem liečbu? čo sa stane s vami.Plná funkcia očnej sietnice je zabezpečená choroidom vo forme kapilárno-venóznej siete.

  Najlepšie metódy liečby kŕčových žíl v nohách

  Kŕčové žily - závažné ochorenie, ktoré významne narúša kvalitu života a bez včasnej liečby, je jednoducho neznesiteľné.Preto každý, kto má tento problém, je dôležité poznať príčiny kŕčových žíl, jej prejavy a čo je najdôležitejšie, študovať najlepšie metódy liečby tejto choroby.