Moderná medicína otvára nové hranice pre dôkladnú a najspoľahlivejšiu diagnostiku chorôb. Stojí za zmienku, že všeobecný krvný test je základný, ale súčasne jedným z najviac informatívnych spôsobov, ako sa dozvedieť o prítomnosti chorôb.

Indikátor ESR pomáha určiť možné odchýlky v zdraví detí i dospelých.

procedúra

Biomateriál na analýzu odobratý z prsta. V niektorých prípadoch je potrebná venózna krv. Samotný postup sa nevyhnutne vykonáva na prázdny žalúdok. Ideálny čas posledného jedla je 8 až 10 hodín. Aby výsledky ukázali čo najpresnejšie výsledky, mali by byť minimálne odstránené smažené, skôr mastné jedlá dva dni pred dodaním. Pred začatím testov je potrebná predbežná konzultácia so špecialistom, ak ste užívali lieky.

indikátor

Rýchlosť sedimentácie erytrocytov, inými slovami ESR, sa stanovuje pomocou určitých postupov. Samotný mechanizmus interakcie je nasledujúci. Červené krvinky postupne klesajú na dno misky a potom reagujú s antikoagulanciami. Počas krátkeho časového obdobia sa kompozícia rozpadá na priehľadný plazmový a erytrocytový sediment. Na priehľadnej vrstve je určená rýchlosťou pohybu, čím sa komponenty znižujú po dobu jednej hodiny.

Tento proces sa porovnáva s telo dieťaťa, a najmä situácia charakterizuje sedimentáciu erytrocytov vo vertikálnej oblasti krvných ciev. Tento ukazovateľ sa stáva základom pre kvalitatívnu diagnostiku možných ochorení. Obzvlášť sa to týka prípadov, keď chýba charakteristická definujúca symptomatológia. Na diagnostiku sa používa venózna kapilárna krv.

V závislosti od úrovne indikátora môžete definovať niekoľko dôležitých procesov, zmien:

 • odhaliť latentný asymptomatický vývoj určitých ochorení;
 • používať ho na presnejšiu diagnostiku;
 • určená reakciou v priebehu liečby. Napríklad, ak je predpísaný priebeh liečby tuberkulózy.

ESR analýza sa odporúča deťom na určenie prítomnosti skrytých foriem ochorenia, pre dôkladnejšiu diagnózu.

norma

U veľmi malých detí môže ukazovateľ dosiahnuť hodnotu 0 - 2, maximálna normálna hodnota je 2,8. Ak dieťa dosiahlo 1 mesiac, potom 2-5; 2-6 mesiacov - 4-6. Do jedného roka sa indikátor zvyšuje, stáva sa od 3 do 10 mm / h. Do veku päť rokov sa ESR stáva 5-11, až 14 rokov - 4-12 mm / h.

Kolísanie fyziologickej normy, odchýlky závisia viac od metódy určenia. Maximálny indikátor znakov - 20 mm / h. Ak porušujete toto pravidlo, dochádza k porušovaniu ľudského zdravia.

Je to dôležité! V normálnom indikátore existuje šanca mať patológiu. ESR sa posudzuje komplexne spolu s ďalšími ukazovateľmi. Iba týmto spôsobom môže byť presná diagnóza ochorenia, vymedzenie efektívneho priebehu liečby.

Indikátor odchýlky a nárastu

Najčastejšie normálna úroveň SEA naznačuje normálnu funkčnosť detského obehového systému. Akékoľvek odchýlky sú možné nielen v prítomnosti patologického procesu. Ale v prípade individuálnych charakteristík alebo iných faktorov ovplyvňujúcich detské telo.

S poklesom výkonu, a to sa stáva menej často, tam je:

 • niektoré typy nádorov malígneho alebo benígneho charakteru;
 • prítomnosť vírusovej hepatitídy;
 • poruchy v oblasti bežných metabolických procesov;
 • dehydratácia;
 • dlhotrvajúca hnačka;
 • záchvaty zvracania, ktoré sú pravidelnými prejavmi;
 • prítomnosť dystrofických srdcových ochorení.

Varovanie! Zníženie ESR sa považuje za normálne, ak dieťa nedosiahne 2 týždne.

V dôsledku porušenia proteínových štruktúr v krvi dochádza k zvýšeniu tohto ukazovateľa. ESR nad normálnou hodnotou môže naznačovať možné zápalové procesy. Špecifickosť tohto procesu je nasledovná: obsah bielkovín sa zvyšuje v zložení krvi dieťaťa. V dôsledku tohto procesu sa lepenie erytrocytov urýchľuje a usadzuje sa v kratšom časovom období. Kvôli tomuto klinickému obrazu sa pozoruje zvýšenie ESR.

 1. akútne zápalové procesy sú prítomné;
 2. možné alergické reakcie;
 3. ARVI, bolesť hrdla alebo chrípka;
 4. čriev, všetky druhy infekčných chorôb, medzi možnými príčinami tiež rozlišuje proces neúplného zotavenia z predchádzajúcej infekčnej choroby;
 5. so zraneniami alebo častými stresovými situáciami;
 6. v prítomnosti ascariázy, sepsy, možných autoimunitných ochorení;
 7. v prípadoch diagnostiky rôznych foriem tuberkulózy, onkologických ochorení, sa indikátor ESR zvyšuje. Situácia je dôsledkom tkaniva tkaniva.

Zvýšená úroveň indexu v hrudnej oblasti sa pozoruje v prípade

 • nevhodná, nevyvážená výživa matky dieťaťa. Jedenie tučných, vysokokalorických potravín, materinské mlieko ovplyvňuje dieťa;
 • lieky, najmä ibuprofén, paracetamol alebo podobné lieky;
 • drobný proces;
 • v zriedkavých prípadoch dochádza k zvýšenému syndrómu ESR. Táto situácia je spôsobená individuálnym rysom dieťaťa.

Odchýlky sú celkom bezvýznamné alebo sa stávajú významnejšími. Vyvoláva vysokú mieru chrípky alebo ARVI; hubových infekčných ochorení. Tento zoznam zahŕňa vírusovú hepatitídu, pyelonefritídu, cystitídu, možnú bronchitídu.

Je to dôležité! Niektoré podmienky sa líšia, keď testy ukazujú nepravdivé výsledky. Takže prítomnosť abnormalít nie je dôkazom prítomnosti patologických zmien v tele.

Výsledky budú zobrazovať falošný ESR v nasledujúcich prípadoch:

 • obezita, prítomnosť nadváhy u dieťaťa;
 • proces obnovy po chorobe;
 • s individuálnymi, alergickými reakciami;
 • porušenie pravidiel pokračuje v analýze na prázdnom žalúdku spôsobuje nesprávne konečné výsledky;
 • kritických dní;
 • technické chyby;
 • použitie vakcíny;
 • používanie komplexov vitamínov, najmä prekročený stav vitamínu A. So zavedením dextránu je situácia podobná.

V prípade zostupnej odchýlky alebo zvýšenia je dôležité zohľadniť stav dieťaťa, venovať pozornosť individuálnym charakteristikám a prítomnosti sťažností. Je potrebné vykonať ďalšie vyšetrenia na presné určenie prítomnosti alebo neprítomnosti chorôb dieťaťa.

Prekročenie normálnej sadzby vyššej ako 15 bodov znamená odchýlku. Takýto proces by nemal zostať bez povšimnutia, v blízkej budúcnosti stojí za to vykonať presnú identifikáciu a potom sa podrobiť terapii.

Stojí za zmienku, že proces normalizácie môže trvať dlhú dobu. To znamená, že v prípade skokov neexistuje žiadna špecifická liečba. Existuje dôvod, ktorý vytvoril túto situáciu, čo viedlo k takýmto porušeniam. Indikátor sa postupne stabilizuje bez zásahu v prípade eliminácie zdroja ochorenia.

V závislosti od závažnosti ochorenia odborník predpisuje priebeh liečby. Ak je to potrebné, odporúčame použiť antifungálne alebo protivírusové lieky.

záver

Nepoužívajte len indikátor ESR. Presná a správna diagnostika pomocou integrovaného prístupu. Je dôležité zohľadniť skutočnosť, že v určitých prípadoch sa indikátor stáva nad normou bez dobrého dôvodu. Napríklad pri zotavovaní sa z liečby sa pozoruje pokles rýchlosti indikátora.

Tento indikátor má vysoký prah citlivosti. Zvlášť pre jeden indikátor na určenie presnej príčiny nebude fungovať. ESR je však základom, ktorým je možné zabrániť progresii asymptomatického ochorenia.

Miera ESR v krvi detí a čo robiť so zvýšenou hodnotou

Vďaka analýze krvi dieťaťa je možné určiť, či je dieťa zdravé alebo či má nejaké ochorenie. Toto je obzvlášť dôležité, ak je choroba skrytá. Na identifikáciu takýchto skrytých patológií sa všetky deti pravidelne posielajú na testy v určitom veku. A krvná analýza detí venuje zvýšenú pozornosť.

Jedným z dôležitých ukazovateľov stanovených v laboratóriu pri štúdiu krvi je ESR. Keď vidíme takéto zníženie vo forme krvného testu, mnohí rodičia nevedia, čo to znamená. Ak navyše analýza odhalí zvýšené ESR v krvi dieťaťa, to spôsobuje úzkosť a úzkosť. Aby sme vedeli, čo robiť v prípade takýchto zmien, je potrebné pochopiť, ako sa vykonáva analýza ESR u detí a ako sa interpretujú jeho výsledky.

Čo je ESR a ako určuje jeho hodnotu

Skratka ESR znižuje "rýchlosť sedimentácie erytrocytov", ktorá sa vyskytuje počas klinického krvného testu. Indikátor sa meria v milimetroch za hodinu. Kvôli určeniu je krv spojená s antikoagulanciá (je dôležité, aby zostala kvapalná) ponechaná v skúmavke, čo jej bunkám umožňuje usadiť sa pod vplyvom gravitačných síl. Po jednej hodine sa meria výška hornej vrstvy priehľadnej časti krvi (plazmy) nad krvnými bunkami, ktoré sa usadili.

Tabuľka hodnôt noriem

Pri dešifrovaní krvného testu sa všetky ukazovatele porovnávajú s predpismi, ktoré závisia od veku detí. To platí aj pre rýchlosť sedimentácie červených krviniek, pretože ESR bezprostredne po narodení bude rovnaká, vo veku 2-3 rokov alebo 8-9 rokov bude indikátor iný.

Normou ESR sú takéto výsledky:

Novorodenec v prvých dňoch života

U dojčiat do jedného roka

U detí starších ako jeden rok

Zvýšenie miery vo veku 27 dní života na dva roky sa považuje za normu. U detí tohto veku môže ESR dosiahnuť 12-17 mm / h. V dospievaní sa výsledky líšia pre dievčatá (rýchlosť je považovaná za až 14 mm za hodinu) a pre chlapcov (normálna hodnota ESR je 2-11 mm za hodinu).

Prečo je to menej ako normálne

Odchýlky od normálneho ESR sa často prejavujú zvýšením tohto indikátora a znižuje sa rýchlosť, pri ktorej sa erytrocyty usadzujú, pozorované oveľa menej často. Najčastejšou príčinou takýchto zmien je zvýšená viskozita krvi.

Nižšia hodnota ESR nastáva, keď:

 • Dehydratácia, napríklad v dôsledku akútnej črevnej infekcie.
 • Srdcové chyby.
 • Sickle anémia.
 • Akidóza (zníženie pH krvi).
 • Ťažká otravou.
 • Ostrá strata hmotnosti.
 • Steroidné lieky.
 • Zvýšený počet krviniek (polycytémia).
 • Prítomnosť v krvi erytrocytov s modifikovanou formou (sférocytóza alebo anizocytóza).
 • Patológie pečene a žlčníka, najmä prejavujúce sa hyperbilirubinémiou.

Príčiny zvýšenia ESR

Vysoká miera ESR u dieťaťa neznamená vždy zdravotné problémy. Tento indikátor sa môže zmeniť pod vplyvom rôznych faktorov, niekedy neškodných alebo dočasne pôsobiacich na dieťa. Avšak pomerne často je nárast ESR znakom tejto choroby, a niekedy veľmi vážne.

Nebezpečný

Z týchto dôvodov dochádza k miernemu zvýšeniu ESR, napríklad až o 20-25 mm / h. Takýto ukazovateľ ESR možno zistiť:

 • Pri kŕmení.
 • Keď je hypovitaminóza.
 • Ak dieťa užíva retinol (vitamín A).
 • So silnými pocitmi alebo stresom, napríklad po dlhom pláčaní.
 • S prísnou diétou alebo pôstom.
 • Pri užívaní určitých liekov, ako je paracetamol.
 • S obezitou.
 • S nadbytkom tučných jedál v strave drobky alebo dojčiacich matiek.
 • Po očkovaní proti hepatitíde B.

Okrem toho sa v detstve dá identifikovať takzvaný syndróm ESR. Je vysoká, ale dieťa nemá žiadne sťažnosti a zdravotné problémy.

patologický

Pri chorobách ESR stúpa oveľa viac ako norma, napríklad na 45-50 mm / h a vyššie. Jedným z hlavných dôvodov rýchlejšej sedimentácie erytrocytov je zvýšenie množstva bielkovín v krvi zvýšením hladiny fibrinogénu a produkcie imunoglobulínov. Tento stav sa vyskytuje v akútnej fáze mnohých ochorení.

Zvýšená ESR bola pozorovaná pri:

 • Infekčné choroby. Zvýšená frekvencia je často diagnostikovaná bronchitídou, ARVI, šarlami, sínusitídou, rubeolou, cystitídou, pneumóniou, parotitisou, ako aj tuberkulózou a inými infekciami.
 • Otrava, napríklad spôsobená toxínmi v potravinách alebo ťažkých kovových soliach.
 • Helminthiasis a giardiáza.
 • Anémia alebo hemoglobinopatia.
 • Zranenia mäkkých tkanív a kostí. ESR sa tiež zvyšuje počas obdobia zotavenia po operácii.
 • Alergické reakcie. ESR sa zvyšuje s diatézou a anafylaktickým šokom.
 • Kĺbové ochorenia.
 • Procesy tumoru, napríklad s leukémiou alebo lymfómom.
 • Endokrinné patológie, napríklad pri diabetes mellitus alebo tyreotoxikóze.
 • Autoimunitné ochorenia, najmä lupus.

ESR v prípade infekcií

Treba mať na pamäti, že pri diagnostikovaní infekcie sa berú do úvahy nielen zmeny v krvi, ale aj klinický obraz a história. Okrem toho je dôležité poznamenať, že po oživení zostáva indikátor ESR na niekoľkých mesiacoch zvýšený.

Informácie o rýchlosti ESR a príčinách zvýšených sadzieb nájdete v nasledujúcom videu.

príznaky

V niektorých prípadoch sa dieťa vôbec neobťažuje a počas rutinnej skúšky sa zistí zmena ESR. Často je však príznakom vysokého ESR, takže deti budú mať ďalší príznak:

 • Ak sa červené krvinky usadia rýchlejšie v dôsledku cukrovky, dieťa bude mať zvýšený smäd, zvýšené močenie, strata hmotnosti, výskyt kožných infekcií, drozd a iné príznaky.
 • Ak sa ESR zvýši kvôli tuberkulóze, dieťa stratí váhu, sťažuje sa na nepríjemné pocity, kašeľ, bolesť na hrudníku, bolesti hlavy. Rodičia si všimnú miernu horúčku a zníženú chuť do jedla.
 • S takým nebezpečným dôvodom na zvýšenie ESR, ako je rakovina, bude imunita dieťaťa klesať, lymfatické uzliny sa zvýšia, objaví sa slabosť a váha sa zníži.
 • Infekčné procesy, pri ktorých sa ESR najčastejšie zvyšuje, sa prejavia prudkým nárastom teploty, zvýšenou srdcovou frekvenciou, dýchavičnosťou a inými príznakmi intoxikácie.

Čo robiť

Pretože najčastejšie vysoké signály ESR pre lekára o prítomnosti zápalového procesu v tele dieťaťa, pediatr by nemal ignorovať zmenu tohto indikátora. V takomto prípade sú akcie lekárov determinované prítomnosťou akýchkoľvek sťažností u dieťaťa.

Ak sú niektoré prejavy ochorenia na dieťa tam, a ESR v krvnom teste je vysoká, lekár položiť dieťa na ďalšie vyšetrenia, ktorá bude obsahovať biochemické a imunologické krvné testy, röntgen hrudníka, rozbor moču, EKG a ďalšie metódy.

Ak nie sú zistené žiadne abnormality a zvyšuje sa ESR, napríklad 28 mm / h, zostane jediným alarmujúcim symptómom, pediatr po chvíli pošle dieťa, aby znovu podstúpil klinický krvný test. Tiež sa odporúča dieťaťu určiť C-reaktívny proteín v krvi, ktorý sa posudzuje na aktivitu zápalu v tele.

Ak je zvýšenie ESR symptómom akejkoľvek choroby, pediatr predpíše liečebnú liečbu. Akonáhle sa dieťa zotaví, ukazovateľ sa vráti do normálnych hodnôt. V prípade infekčnej choroby budú pre dieťa predpísané antibiotiká a iné lieky av prípade alergií bude dieťaťu podávané antihistaminiká.

Ako urobiť analýzu

Aby ste sa vyhli chybným pozitívam (zvýšené ESR bez zápalu v tele), je dôležité správne zložiť krvný test. Na ESR ovplyvňuje pomerne veľa faktorov, takže pri odovzdávaní analýzy sa odporúča vykonať ju na prázdny žalúdok a v pokojnom stave.

 • Nemali by ste darovať krv po RTG vyšetrení, jesť, pláč dlhú dobu alebo fyzioterapiu.
 • Je žiaduce, aby dieťa malo jesť pred odberom krvi najneskôr 8 hodín.
 • Navyše, dva dni pred začiatkom prieskumu by mali byť potraviny s vysokým obsahom kalórií a mastné kyseliny vylúčené z diéty dieťaťa.
 • V deň pred analýzou by sa dieťaťu nemali podávať vyprážané alebo údené jedlá.
 • Bezprostredne pred odberom krvi dieťaťa je potrebné ho upokojiť, pretože rozmary a pocity vyvolávajú zvýšenie ESR.
 • Nedoporučuje sa prísť na kliniku a ihneď darovať krv - je lepšie, aby sa dieťa oddýchlo po ulici na chodbe a bolo pokojné.

Odporúčame vidieť uverejnenie programu Dr. Komarovského, v ktorom je detailne venovaná problematika klinickej analýzy krvi u detí.

Čo znamená ESR 25 u dieťaťa, prečo sa to mení?

obsah

Čo znamená ESR 25 pre dieťa? Takmer všetky ukazovatele celkového krvného obrazu u detí sa výrazne líšia od dospelých. Je to spôsobené nielen pohlavím a vekom detí, ale aj charakteristikami ich tela. Takže úroveň ESR má aj svoje rozdiely. Práve on pomáha venovať pozornosť problému a nájsť spôsob, ako ho vyriešiť. V prípade neonatálneho obdobia a mierne staršieho veku je miera ESR iná, takže pri analýze si musíte pamätať. Iba týmto spôsobom bude možné vykonať presnú diagnostiku tela a v prípade potreby predpísať ďalší výskum.

Miera ESR pre deti rôzneho veku

Krv na klinickú analýzu u detí trvá rovnako ako u dospelých. Odporúča sa užívať ho ráno, ale nie po fyzioterapii alebo rádiografii. Môže to zmeniť zobrazenia.

Deti rôzneho veku majú svoje vlastné indikácie ESR:

 • neonatálne obdobie - 0-2 mm / h;
 • až do roka - 3-10 mm / h;
 • do 5 rokov - 5-10 mm / h;

V dospievaní sa sadzba za dievčatá a chlapcov bude líšiť. Obvykle u dievčat je 2-15 mm / h, u chlapcov od 1 do 10. Pri pohľade na normu možno poznamenať, že postupne stúpa s vekom. Ale veľa závisí od individuálnych vlastností tela detí.

Niekedy ESR v krvi dieťaťa presahuje normu alebo je nižšia o niekoľko jednotiek. V rovnakom čase sa dieťa cíti dobre a ostatné výsledky testu sú celkom normálne. V takom prípade nepanikujte. S najväčšou pravdepodobnosťou bude tento jav dočasný a čoskoro sa všetko obnoví. Pre niektorých môže byť tento jav osobnou charakteristikou. V budúcnosti môže zostať v dieťati stále a v dospelosti. Títo ľudia s nesprávnou úrovňou ESR, ale absolútne zdraví, zvyčajne okolo 5% na celom svete. Preto by nemal existovať dôvod na obavy.

Vo veku 10-12 rokov sa úroveň ESR u chlapcov a dievčat môže líšiť. Keďže dievčatá začínajú fyziologicky rásť pred niekoľkými rokmi, norma sa podľa toho líši.

To je zvyčajne o 2-3 jednotky vyššie ako chlapci. Závisí od nástupu hormonálnych zmien v tele dievčaťa a rozdiel v normách nie je hrozbou pre zdravie.

Prečo sa ESR mení

Ak má dieťa ESR 25, čo to znamená, ako reagovať a ako nebezpečné je to znamenie choroby? Vzhľadom na mieru ukazovateľov môžete vidieť, že táto hodnota je príliš vysoká pre deti všetkých vekových skupín. A čím je dieťa menšie, tým viac rodičov vznikajú paniky. Preto je potrebné zvážiť nielen rýchlosť sedimentácie erytrocytov, ale aj iné výsledky krvných testov.

Často dochádza k nárastu až o 25 mm / h v prítomnosti ochorenia. Ide zvyčajne o zápalový proces a infekčnú chorobu. Niekedy sa to stáva s chronickými ochoreniami v pokročilých formách a potrebujú naliehavú liečbu. Vyššia hodnota ESR povie o nebezpečných zdravotných problémoch dieťaťa, čo môže viesť k patologickým zmenám.

Iba klinický krvný test nemôže naznačovať ochorenie. Preto lekár musí predpísať potrebný výskum a musí vykonať inšpekciu. Možno má dieťa viditeľné príznaky, ktoré pomôžu určiť diagnózu.

Pre to môže byť potrebné:

 • biochémia krvi;
 • analýza moču;
 • kanalizácia rôznych telesných tekutín;
 • EKG;
 • ultrazvuk;
 • röntgen.

Čo spôsobuje zvýšenie až o 25

Ak zvýšenie ESR nevykazuje zjavné zmeny zostávajúcich ukazovateľov krvných výsledkov, môže sa u dieťaťa objaviť vírusová alebo bakteriálna infekcia. V priebehu času bude telo reagovať na zmeny v takmer väčšine ukazovateľov, ale v počiatočnom štádiu ochorenia môžu byť zanedbateľné. V budúcnosti bude závisieť od priebehu choroby a jej včasnej liečby. Najčastejšie však zvýšená sedimentácia erytrocytov naznačuje prítomnosť patológií v tele detí.

Medzi ne patria:

 • alergické reakcie;
 • respiračné choroby;
 • oslabenie imunitného systému;
 • relapsu vírusovej choroby bez liečby;
 • problémy s štítnou žľazou;
 • otrava;
 • poranenia.

Okrem ochorení môže byť dieťa ESR zvýšené z úplne jednoduchých a neškodných dôvodov. To sa zvyčajne deje počas obdobia kŕmenia. Nie všetky deti zažívajú túto zmenu, ale vyskytujú sa vo väčšine prípadov. Nedostatočná výživa a nedostatky vitamínov tiež zvyšujú hladiny ESR. A tie deti, ktoré užívajú drogy s paracetamolom, tiež porušujú ukazovatele.

Úroveň ukazovateľa stúpa po strese. U detí s nadváhou sa ESR takmer vždy preceňuje. Navyše príliš veľká váha sa stáva problémom nielen pre krvný obraz. Mnohé orgány a kĺby trpia týmto problémom. Preto nie je prekvapujúce, že zostávajúci počet krvných buniek sa tiež mení.

Určenie ESR a riešenie problémov

Keď deti nedodržiavajú vonkajšie prejavy ochorenia, iné štúdie a analýzy nepreukázali prítomnosť ochorení, možno také zvýšenie ESR je fyziologickým znakom. Dosť dostatočne dlho na sledovanie dieťaťa, pravidelne odovzdávajte kompletný krvný obraz a sledujte možné zmeny. Pomôže to potvrdiť alebo poprieť túto funkciu tela.

Na klinikách sa najčastejšie vykonáva štúdia ESR podľa metódy Panchenkov. V niektorých prípadoch môže byť nesprávne a poskytne nepravdivé výsledky. Štúdia však vo veľkej miere závisí nielen na krvi, ale aj na niektorých vonkajších podmienkach. Môžu zvýšiť mieru sedimentácie a každý erytrocyt sa dostane pod tento vplyv. Ak je výsledok pochybný, stačí urobiť analýzu znova alebo použiť inú metódu.

Existujú len tri z nich:

Ak sa ESR mierne zvýši, nemali by ste sa obávať. Zvyčajne rodičia okamžite požiadajú lekára, aby predpísal všetky druhy drog. Ale v prípade, keď je dieťa energické, vyzerá zdravo a nevykazuje príznaky chorôb, nie je potrebné niečo liečiť.

S nárastom o 12-14 jednotiek je dôležité identifikovať príčinu a odstrániť ju. Potom sa indikátory postupne vrátia k normálnej hodnote. Zároveň je dôležité pochopiť, že lekári nešetria testy, ale dieťa. Zlepšenie indikátorov sa preto nemusí prejaviť okamžite, ale po nejakom čase po úplnom zotavení.

Ak máte nejaké obavy o stav dieťaťa, obráťte sa na lekára. Platí to najmä pre novorodencov, ktorí nemajú bežnú liečbu.

Zvýšená ESR v krvi dieťaťa

Zvýšená vo výsledkoch štúdie ESR naznačuje zápalový proces u dieťaťa a stupeň zvýšenia tohto ukazovateľa odráža závažnosť ochorenia. Krvný test na určenie rýchlosti / odozvy sedimentácie erytrocytov (ESR, ROE) je predpísaný deťom s horúčkou, príznakmi infekčnej choroby, sťažnosťami na slabosť, zhoršením pohody.

Prečo sa ESR zvyšuje

Zvýšená hodnota sedimentačnej reakcie erytrocytov sa vyskytuje u detí nielen počas choroby. Niekedy sa pri bežnom vyšetrení zistí zvýšené ESR u dieťaťa, ale to neznamená, že príčinou vysokého ESR v krvi je nebezpečná choroba.

Testovacie indikátory sa môžu meniť, a to pod vplyvom prirodzených fyziologických procesov, aj pod vplyvom zápalových procesov. Fyziologický nárast ROE je dočasný jav, ktorý nevyžaduje liečbu, je riešený samostatne.

Zmeny v tomto indikátore spôsobené chorobou, ktoré vyžadujú liečbu, sa normalizujú až po zotavení. Na druhej strane, podľa dynamiky oživenia ESR, lekár pozoruje priebeh liečby, predpovedá výsledok ochorenia.

Fyziologické príčiny zvýšenej ESR

Fyziologická zmena ESR smerom nahor sa zaznamenáva v súvislosti s príjmom potravy, zvýšenou motorickou aktivitou, silnými emóciami. Tam sú denné výkyvy v rozsahu ESR. V období od 13:00 do 18:00 je ESR vyššia ako po prebudení alebo pred spaním.

 • V prípade dieťaťa môže byť zvýšenie ESR spôsobené vysokým obsahom tuku v materskom mlieku.
 • Ak chcete vyvolať nárast rýchlosti sedimentácie červených krviniek, môžu infikovať červy.
 • Očkovanie u detí môže slúžiť ako prirodzená príčina dočasného a bezpečného zvýšenia ESR.
 • ESR sa príležitostne zvýšil s liekmi obsahujúcimi paracetamol ibuprofen.

Dôvody, prečo sa ESR v krvi môže zvýšiť u dieťaťa patrí:

 • obezita;
 • znížený hemoglobín;
 • nedávne očkovanie proti hepatitíde;
 • liečba vitamín-minerálnymi komplexami obsahujúcimi vitamín A.

Fyziologické, ktoré nie sú spojené s akýmikoľvek patológiami, zvýšenie ESR pozorované u detí od 28 do 31 dní od narodenia, ako aj vo veku dvoch rokov. V tejto dobe môže ESR dosiahnuť 17 mm za hodinu aj pre perfektne zdravé dieťa.

U niektorých zdravých detí a dospelých je ESR neustále zvýšená, dokonca aj s dobrými stavmi, dobrými výsledkami iných testov a bez viditeľných príznakov ochorenia. Táto podmienka sa nazýva "zrýchlený syndróm ESR".

Podľa lekárskych štatistických údajov sa u 5-10% dospelých zvyšuje sedimentácia červených krviniek počas celého života v dôsledku absencie závažných ochorení.

Ktoré ochorenia sa zvýšili

Najčastejšie príčiny zvýšenej ESR u detí:

 • infekcie dýchacích orgánov, močových ciest;
 • anémia;
 • Choroby z ORL;
 • autoimunitné, imunitné ochorenia, alergie;
 • metabolické poruchy - diabetes, obezita;
 • patológia žlčových ciest, ochorenie žlčových ciest;
 • ochorenie obličiek;
 • stres;
 • onkológie.

Infekcia je najčastejšie u detí hlavným dôvodom zvýšenej produkcie imunoglobulínov v krvi, a preto môže mať dieťa ESR v analýze. ESR sa zvyšuje so všetkými typmi infekčných ochorení - s vírusovými, bakteriálnymi a hubovými.

Infekcie predstavujú 40% všetkých prípadov zvýšeného ESR u detí. Autoimunitné procesy a rakovina sú zodpovedné za zvýšenie ESR o 17% a 23%.

Zvláštnosti detstva zahŕňajú časté ochorenia ucha, paranazálne dutiny, nos a hrdlo, pri ktorých sa výrazne zrýchľuje sedimentácia v krvnej analýze erytrocytov. Príčinou prekročenia normy v testoch ESR u detí je sinusitída, akútny a chronický zápal stredného ucha, sínusitída.

Zvýšená ESR pri infekciách

Príčiny najvýraznejšieho zvýšenia ESR v krvi detí sú najčastejšie bakteriálne infekčné choroby. Zrýchlenie sedimentácie erytrocytov sa zistilo v krvnom teste po zvýšení leukocytov, ale s miernym oneskorením 1-2 dni. ESR sa normalizuje po normalizácii leukocytov vo vzorci leukocytov.

Pri akútnych respiračných infekciách sa ESR môže zvýšiť u dieťaťa až na 35 - 45 mm / h a ešte vyššie. Ak má dieťa ESR, ktoré dosahuje 30 mm za hodinu alebo viac, často to znamená, že by ste mali vyšetriť odborníkom na ORL, aby ste vylúčili choroby nosohltanu a uší.

Pri zápalu stredného ucha, sínusitíde (sinusitída, etmoiditída) môže ESR dosiahnuť až 50 mm za hodinu a viac. Normalizovaná v priebehu 3-4 týždňov, postupne klesá na normálne.

Veľmi vysoká hladina ROE sa zaznamenáva pri sepse, purulentných zápaloch. Zvýšenie až do 100 mm za hodinu je možné:

 • zápal pľúc;
 • chrípka;
 • tuberkulóza;
 • pyelonefritída;
 • zápal močového mechúra;
 • plesňové infekcie;
 • vírusová hepatitída;
 • infekcie červov;
 • ťažké zranenia;
 • onkológie.

Sedimentácia erytrocytov sa spomalí v priebehu 14 až 30 dní po zotavení, čo je dôvod, prečo v ESR analýze zostáva zvýšená po ochorení, aj keď iné ukazovatele sú normálne. Ak sa ROE udržiava dlhodobo na vysokej úrovni, potom by sa mal vylúčiť autoimunitný proces a onkológia.

Zvýšená ESR pri zápalových ochoreniach

ESR sa zvyšuje u autoimunitných ochorení sprevádzaných zápalovými procesmi. Tieto patologické procesy u detí zahŕňajú:

 • systémový lupus erythematosus;
 • artritída;
 • lupienka;
 • autoimunitná dermatóza;
 • vaskulitída;
 • sklerodermia;
 • Crohnova choroba;
 • celiakia;
 • glomerulonefritis;
 • autoimúnna hepatitída.

Zrýchlenie sedimentácie erytrocytov, nárast leukocytov v krvi sa pozoruje pri hemoragickej vaskulitíde. Toto ochorenie je spôsobené poškodením steny krvných ciev, vnútorných orgánov.

Ochorenie má imunitný charakter a streptokoková alebo vírusová infekcia, potravinové alergény sa často stávajú provokujúcim faktorom. Pri ťažkých formách hemoragickej vaskulitídy sa ESR môže zvýšiť až na 50 mm / h.

Zníženie počtu krvných doštičiek, nízke hladiny IgM a zvýšenie ESR pri dedičnej trombocytopénii. Zvýšenie počtu krvných doštičiek a zvýšenie ESR pozorované pri autoimunitnej hepatitíde.

U detí je autoimunitná hepatitída zriedkavá, čo predstavuje iba 2% všetkých prípadov tejto choroby vrátane dospelých. Avšak autoimunitná hepatitída je ťažké diagnostikovať, najmä s nízkym stupňom aktivity ochorenia, kvôli ktorému dieťa dlhodobo nedostáva potrebnú liečbu.

Medzi faktory prispievajúce k tvorbe autoimunitnej hepatitídy patria vírusy Epstein-Barra, hepatitída, osýpky. Existuje dokonca predpoklad, že táto patológia môže vyvolať príjem interferónu.

Pri zápalových ochoreniach sa udržiava vysoká hladina ESR po dlhú dobu a po zotavení. Ukazovatele tejto analýzy sa normalizujú po zotavení z autoimunitných ochorení v priebehu 1, 5 mesiacov.

ESR odchýlka od normy

S nárastom ESR v krvných testoch počas bežného vyšetrenia zdravého dieťaťa je potrebné opätovne vykonať test, najmä ak sú indikátory oveľa vyššie ako norma. Opätovné testovanie je nevyhnutné na vylúčenie laboratórnej chyby.

Ak sa ESR pri opätovnom vyšetrení dieťaťa zvýši na 15 - 17 mm za hodinu, potom to znamená, že imunita dieťaťa aktívne produkuje imunoglobulíny proti infekcii, a preto sa zvyšuje rýchlosť, pri ktorej sa červené krvinky usadia v krvnom testu. Takouto infekciou môže byť respiračný vírus, ktorý spôsobil malý výtok z nosa, a preto zostal nepovšimnutý.

Keď sa hodnota ESR zvýši na 21-22, znamená to, že zápalový proces u dieťaťa sa zvyšuje a ak ESR v krvi dosiahne 30 mm za hodinu alebo viac, potom taká odchýlka od normy znamená závažné ochorenie.

Pri vysokých hodnotách testu lekár predpísal ďalšie testy, aby našiel dôvod, ktorý by vysvetľoval, prečo sa ESR zvyšuje v krvi dieťaťa. Počas liečby je analýza ROE indikátorom odrážajúcim správnosť zvoleného liečebného režimu.

Po obnovení nie je ESR okamžite obnovená. Dokonca aj po malej chlade s nádorovým nosom a nízkou horúčkou môže trvať 2 až 4 týždne na obnovenie normálnej sedimentácie erytrocytov.

ESR u detí sa znižuje v prípadoch:

 • dehydratácia - spôsobená vracaním, hnačkou, nedostatok denného príjmu tekutín;
 • ochorenie pečene;
 • vrodené srdcové chyby;
 • otrava;
 • poruchy krvácania.

Zriedkavo dochádza k poklesu miery usadzovania erytrocytov a spravidla sa u detí dobre lieči.

Keď je zvýšená ESR, je jediným príznakom

Ak je dieťa veselé, cíti sa dobre, dobre jesť a v testoch niekoľko týždňov sa zistí len zrýchlenie sedimentácie erytrocytov, potom môžeme hovoriť o nasledujúcich možných zmenách v tele:

 • vývoj autoimunitných ochorení - astma, reumatoidná artritída, systémový lupus erythematosus;
 • extrapulmonárna tuberkulóza a pľúcna tuberkulóza;
 • endokrinné ochorenia - abnormality štítnej žľazy, cukrovka;
 • trauma;
 • Onkológie.

S rozvojom reumatoidnej artritídy sa ESR môže zvýšiť pomerne silno a pri analýze krvi u dieťaťa sa zisťujú ukazovatele 26-30 mm za hodinu. Choroba sa vyvíja dlhší čas bez vonkajších klinických príznakov. Prvým znakom môže byť opuch kĺbov. Pri vysokej ESR a podozrení na reumatoidnú artritídu je predpísaná analýza reumatických testov.

Čo sa týka ESR, nemôžete robiť diagnózu. Avšak s dlhou a významnou odchýlkou ​​od normy je potrebné vylúčiť prípadné systémové ochorenia, ktoré sú dlhodobo asymptomatické.

Tabuľka noriem ESR u detí podľa veku, príčiny zvýšených a znížených parametrov v krvi: dekódovanie výsledkov

Prijímajú výsledky krvného testu dieťaťa a rodičia chcú čo najskôr získať dešifrovanie a zistiť, či je všetko v poriadku s dieťaťom. Medzi ďalšie ukazovatele vo forme výsledku sú uvedené hodnoty ESR. Aká je norma pre novorodenca, dieťa staršie ako jeden rok, dieťa vo veku 2-3 rokov? Akú hodnotu ESR naznačuje patológia? Prečo sa objavujú abnormality? Budeme rozumieť spoločne.

Čo je ESR analýza a prečo sa vykonáva?

ESR analýza je určená na stanovenie rýchlosti sedimentácie červených krviniek - erytrocytov. Keď sa krv odoberie na analýzu, tieto telá sa začnú postupne "držať" spolu a usadzovať sa na dne trubice. Po 60 minútach sa vzorka rozdelí na takmer priehľadnú hornú časť a tmavú a hustú časť pod. Laboratórny technik napíše výšku priehľadnej časti v milimetroch vo forme analýzy.

Stav, zloženie, hladina viskozity a kyslosť krvi majú priamy vplyv na ukazovatele ESR. Podľa výsledkov tejto štúdie možno patológiu identifikovať v najskorších štádiách, keď sú vonkajšie príznaky takmer neviditeľné. ESR je veľmi citlivý ukazovateľ, ktorý je takmer nevyhnutný na diagnostiku chorôb u novorodencov a dojčiat.

Niekedy nájdete skratku ERA. Znamená to reakciu sedimentácie erytrocytov. V zásade je ROE zastaraným označením ESR. Niektorí lekári, väčšinou staršej generácie, používajú toto označenie, ESR, zvyk, ale to by nemalo zavádzať rodičov.

Miera ESR u detí rôzneho veku v tabuľke

ESR u detí závisí od veku dieťaťa. Treba mať na pamäti, že úroveň ESR u teenagerov tiež závisí od jeho pohlavia. Malé odchýlky od normy často naznačujú podvýživu, stres alebo miernu zimu. Všeobecne sa predpokladá, že čím silnejšia odchýlka a vyššia rýchlosť sedimentácie erytrocytov, tým závažnejšia je choroba.

Rôzne zdroje ponúkajú rôzne hraničné hodnoty pre normálne ESR u detí, rozsah sa môže stať širší, keď starne. Sadzba ESR pre deti od narodenia do dospievania je uvedená v nasledujúcej tabuľke. Treba pamätať na to, že telo každého dieťaťa je individuálne a len lekár robí konečné závery o odchýlkach hodnoty.

Napríklad, ak sa ESR u dieťaťa 2 roky rovná 10, je to normálne. Ak podľa výsledkov testu bola hodnota sedimentácie erytrocytov 20, existuje dôvod na opätovné testovanie a podstúpenie komplexného vyšetrenia na zistenie patologických alebo fyziologických dôvodov takejto významnej odchýlky od normy.

Metódy analýzy krvi pre ESR

Pre malé deti je vhodnejšia prvá metóda - je založená na použití kapilárnej krvi a je najmenej traumatickou zo všetkých.

Ak má dieťa vysoké výsledky ESR v dôsledku krvného testu pomocou metódy Panchenkov, lekár vám poskytne odporúčanie pre štúdiu Westergren. Táto metóda je presnejšia a je založená na použití žilovej krvi pacienta a citrátu sodného. Na identifikáciu chorôb je táto technika považovaná za najspoľahlivejšiu.

Faktory ovplyvňujúce hodnotu ESR u dieťaťa

ESR je citlivý indikátor, ktorý sa mení pod vplyvom mnohých faktorov, patologických aj fyziologických. Ak má dieťa ARVI, hodnota ESR sa zvýši do 4-6 týždňov po zotavení. Hodnotu ESR ovplyvňujú aj nasledujúce faktory:

 • zvýšená fyzická aktivita;
 • stresové situácie;
 • nevyvážená výživa;
 • hlísty;
 • nedostatok vitamínov a mikroelementov;
 • zníženie alebo zvýšenie počtu červených krviniek;
 • zmena viskozity alebo kyslosti krvi;
 • čas dňa;
 • vek (u detí mladších ako jeden rok, sadzby sa v prípade dospelých alebo dospievajúcich veľmi líšia od normálnych hodnôt);
 • podlahu
Mnohé faktory ovplyvňujú výsledky testov, takže lekári niekedy opýtajú pacientov na opakovaný krvný test.

Prečo sa zvyšujú sadzby a aké ochorenia to znamená?

Hodnota ESR v krvi dieťaťa nad 20 mm / h (25, 30, 40 a viac) indikuje vývoj patologického procesu. Hodnota 40 mm / h je známkou vážneho ochorenia, ktoré si vyžiada dlhodobú liečbu. Zvýšená hodnota ESR u dieťaťa je bežnejšia ako pokles. Sadzba sa zvyšuje s nasledujúcimi ochoreniami:

 • patológia pečene, obličiek;
 • veľká strata krvi;
 • hematologických zhubných nádorov;
 • leukémie;
 • anémia;
 • alergie;
 • hypertyreóza;
 • hypotyreóza;
 • diabetes mellitus;
 • autoimunitné ochorenia;
 • ochorenie spojivového tkaniva;
 • sepsa;
 • rakovina;
 • tuberkulóza;
 • srdcový záchvat;
 • infekčné choroby;
 • zápal.
Odchýlka výsledkov normy znamená patologický proces, ktorý určuje ošetrujúceho lekára

Na objasnenie diagnózy bude potrebné venovať pozornosť aj ďalším ukazovateľom, vrátane počtu krvných doštičiek a bielych krviniek. V onkológii, chudokrvnosti, reumatických ochoreniach alebo systematickom preťažení budú krvné doštičky zvýšené. Ak sú doštičky znižované, indikuje vírusovú infekciu (napríklad ARVI), hemofíliu alebo je výsledkom užívania určitých liekov.

Nízky počet leukocytov indikuje systémové ochorenia imunitného systému, vírusovú infekciu, sezónne nedostatky vitamínov. Nízke leukocyty sa často pozorujú u obyvateľov regiónov so zvýšenou radiačnou aktivitou. Zvýšené hladiny bielych krviniek sprevádzajú bronchitídu, pleuritídu, sinusitídu, apendicitídu.

Kedy sa zvýšenie ESR považuje za bezpečné?

Zvýšená miera sedimentácie červených krviniek nie je vždy výsledkom ochorení vnútorných orgánov alebo zápalových procesov v tele dieťaťa. Niekedy hovoríme o falošne pozitívnych výsledkoch analýzy. Medzi nepatologické príčiny, ktoré vyvolávajú zvýšenie ukazovateľov ESR, sú:

 1. množstvo tučných jedál vo výžive dojčiacej matky (pre deti na HB);
 2. silný stres bezprostredne pred zhromažďovaním biomateriálov (napríklad ak sa dieťa obáva testovania);
 3. prerezávanie zubov;
 4. užívanie paracetamolu a jeho analógov (po aplikácii týchto liekov bude výsledok analýzy nespoľahlivý);
 5. nezdravá strava (veľa tučných, údených a slaných jedál v strave dieťaťa);
 6. napadnutie červami;
 7. avitaminóza, hypovitaminóza, nutričné ​​nedostatky.
Pri počuteľnosti sú čísla ESR zvyčajne zvýšené.

Príčiny nízkych hodnôt

Ak je rýchlosť sedimentácie erytrocytov výrazne pod normou, často to znamená dehydratáciu. Príčinou môže byť hnačka, vracanie, hepatitída, epilepsia, krvné choroby, patológie kardiovaskulárneho systému. Niekedy deti dojčenia nemajú vôbec žiadnu vodu - je to bežná chyba, ktorá tiež vyvoláva dehydratáciu.

Nízke ukazovatele ESR sú často pozorované v rodinách, ktoré praktizujú úplné odmietnutie výživy zvierat. Ďalšou častou príčinou zníženej sedimentácie červených krviniek je otrava. Je potrebné mať na pamäti, že dieťa jedlo, aby zisťovalo, či jedlo nejaké lieky z domácej súpravy prvej pomoci.

Nízke hodnoty ESR v analýze nemusia byť dôsledkom ochorenia, ale ako vedľajší účinok liečby. Niektoré lieky majú silný vplyv na reakciu a krvné zloženie dieťaťa v akomkoľvek veku (napríklad chlorid vápenatý alebo kyselina acetylsalicylová). Dotknutý lekár musí upozorniť na takýto účinok rodičov.

Ako priniesť ukazovatele na normálne?

Odchýlka ukazovateľov ESR od normy nie je choroba, ale symptóm. Z tohto dôvodu je trávenie času a energie, ktoré ovplyvňujú sedimentáciu a prinášajú ju do normálnych hodnôt, nielen bezvýznamné, ale aj nebezpečné pre zdravie detí. Jediným istým spôsobom, ako normalizovať indikátory, je identifikovať a odstrániť príčinu odchýlok.

Odchýlky od normy podľa výsledkov oboch analýz sú signálom vývoja patológie v tele. Je potrebné podstúpiť vyšetrenie a okamžite začať liečbu. Pri podávaní protizápalových liekov a antibiotík sa spravidla normalizuje hodnota ESR.

Ak chcete určiť správnosť diagnózy a efektívnosť terapeutického kurzu pomôže znovu-kontrolovať. Ak sa po dvoch týždňoch hodnoty blížia normálu, pacient sa zotaví.

Ak odchýlka nie je spojená s vážnym problémom, ale je spôsobená nedostatkom železa alebo prítomnosťou tučných jedál vo výžive, môžete znížiť ESR pomocou odvarov na báze vápna a harmančeka, ktoré majú protizápalový účinok. Deti môžu tiež dostať čaj s malinami alebo citrónom.

Aby hodnota zodpovedala normálnym hodnotám, je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel:

 • vedie zdravý životný štýl;
 • upraviť stravu a vyvážiť stravu dieťaťa;
 • pravidelne chodiť s dieťaťom a chrániť pred stresovými situáciami;
 • dieťa musí byť učené robiť cvičenia alebo písať športovému oddielu.

otázky

Otázka: Vysoká ESR u dieťaťa.?

ahoj Dieťa (3 roky) kašľa 2 týždne. Runny nos Kašeľ mokrý, bez dýchavičnosti. Počas druhého týždňa kašľa sa teplota začala zvyšovať vo večerných hodinách na 38-39. Štvrtý deň sa testovala teplota. Teploty 5 večerov. Od včera je teplota normálna. Dieťa sa aktívne chová, len slabne. Dnes sme boli na recepcii, zasiahnutí výsledkami analýz. Krv: hemoglobín-126, leukocyt-13, ESR-42. Moč: Špecifická hmotnosť 1015, hlien +++, Reakcia-kyslé. Egg-ascaris eggs sú nájdené. Boli sme predpísané antibiotikumclaritromycín. Zdá sa mi, že som pochopil, že krv je zlá a potrebujem piť antibiotikum, ale v poslednom roku ich kurzov opil 10. Povedzte mi, AB je v našej situácii jedinou cestou? Mohol by taký krvný index byť výsledkom toho, že má ascaris? Ďakujem vám.

Je potrebné liečiť ascariasis. Táto choroba spôsobuje časté záchvaty bronchitídy a zápalu pľúc. Typicky ascariáza spôsobuje zvýšenie eozinofilov a ESR. Konzultujte s parazitológom o infekčných ochoreniach o liečbe tejto choroby (decaris, pyrantel, mebendazol) - má sa vykonávať pod dohľadom špecialistu v súlade so špeciálnymi hygienickými normami.

Dobrý deň, moje dieťa je staršie ako 2 roky, liečili sme viac ako 2 týždne, mokrý kašeľ, nosový nos, hnisavý nos, hnisavý, udržiavaná teplota 38,5 týždňov diagnostikovaná adenovírusová infekcia a faryngitída, boli liečené antibiotikami sumamed, erispal, hexoral, lazolvan, teraz teplota 2 dni sú normálne, podstúpili testy na zvýšenie ESR 43, hemoglobínu 109, leukocytov 10, predpísali antibiotiku v injekcii, čo robiť? Práve sme skončili s pitím sumami len pred 1 dňom.

Uistite sa, že máte podstúpiť liečbu intramuskulárnymi antibiotikami. Pravdepodobne Summamed nemal požadovaný účinok. S údajmi o laboratórnom vyšetrení, ktoré ste uviedli, je potrebné pokračovať v liečbe. Musíte tiež urobiť prieskumný snímok hrudníka, aby ste vylúčili zápal pľúc.

ahoj Dieťa má 11 mesiacov. Absolvoval kompletný krvný obraz. Zistili zvýšené hladiny leukocytov a zvýšili ESR. Hemoglobín tiež klesol. Neexistujú žiadne známky ochorenia alebo inej choroby. Dieťa je aktívne, má dobrú chuť do jedla, testy moču sú normálne. Lekár počúval a skúmal hrdlo. všetko je normálne. Čo môže spôsobiť zlý krvný test?

Uveďte čísla vo všeobecnej analýze krvi. Nízky hemoglobín môže byť spôsobený vývojom anémie u dieťaťa. Je potrebné konzultovať s hematológom.

V prípade dieťaťa, chlapca vo veku 8,5 rokov, choroba začala miernym kašľom, 5. deň sa kašeľ stal oslabujúcim, suchým štekaním, končiac vracaním alebo slintaním. Šesť nocí "spalo", 11. deň od začiatku ochorenia, OAK prešiel: leukocyty - 16 hl, ESR 16 mm h, eozinofily - 1%, injekčné bunky - 2%, segmentované jadro - 52%, lymfocyty -, hemoglobín - 103 (v našej krajine je "chronická", talasémia, o ktorej ide). Boli očkované len BCG. Teplota zostáva na úrovni 37,2 - 37,9, po 4 dňoch liečby Cefixom nedochádza k žiadnemu zlepšeniu dynamiky ("barking" poznámky mierne kašeľuje), druhý deň pili Klacid. Acetón ++, nauzea, vracanie, bolesti v kĺboch, slabosť, pediatri a pacienti s infekčnými ochoreniami spôsobujú akútnu tracheitídu, čierny kašeľ nie je známy kvôli zvýšeniu ESR. Röntgen: korene pľúc sú roztiahnuté, heterogénne, vľavo - zväčšené lymfatické uzliny. TBC lekár navrhuje opakovať obraz mesiac po zotavení, berúc do úvahy skutočnosť, že anamnéza bronchopulmonálnych ochorení 3-4 krát za rok. Hovorí, že krv nie je typická pre tuberkulózu. Takže čo je to? Môže sa objaviť pertusus v takej KLA? Možno nejaká atypická forma, hoci pre všetky symptómy, s výnimkou krvi, sa nám presne zapadá do pertussisu?

Ak chcete dokázať alebo vyvrátiť prítomnosť čierneho kašľa, krvný test párových sér pomôže, objaví sa protilátky na čierny kašeľ v krvi, ak sú v ňom. Naozaj sa klinike podobá čiernemu kašľu, avšak to môže byť komplikované bakteriálnou infekciou, ktorá spôsobila zmenu krvného testu. Bez špecifickej diagnostiky je takmer nemožné presne stanoviť diagnózu.

ahoj Dieťa má 2 roky, tretí týždeň sme zaobchádzaní za čo. Spočiatku teplota bola počas 6 dní 39 dní, pili antibiotiká 7 dní, zdalo sa, že spí, dali nám otitis, predpísali otepľovanie. Po treťom zasadnutí otepľovania sa zvýšila teplota 38 a zvracanie. Otestovali sa dvakrát, všetko je v poriadku okrem ESR 56. Podozrenie na zápal pľúc nebolo potvrdené. Lekári nenájdú nič, v tom momente, keď sa dieťa neobťažuje. Čo robí ESR tak vysoko?

Určite, aké ďalšie testy ste prešli? Existujú nejaké iné sťažnosti okrem vysokej teploty? Musíte odstrániť patológiu urogenitálneho traktu, parazitickú inváziu a ochorenie pečene. Zvýšená ESR naznačuje silný zápalový proces.

V súčasnosti nie sú žiadne sťažnosti, dieťa je aktívne. Z testov prechádzajú močom, ale všetko je normálne (nepamätám si presné údaje). Miestny lekár nenašiel zvýšenie sleziny alebo pečene. Pokiaľ ide o urogenitálny trakt, v novembri 2010 gynekológ odstránil komisu pre nás, kačica po tom, koľko času prešlo a dieťa si nesťažuje. Možno máme stále ešte nejaké testy?

Je nevyhnutné urobiť krv a močové kultúry na sterilitu. Rovnako ako komplexná biochemická analýza krvi.

ahoj Dcéry 2 roky 11 mesiacov. 31. januára mala orz / kašeľ, tečúci nos, horúčka / horúčka / horúčka v noci horúčka 39,6, dieťa malo kŕče / omdlelo / užívalo amoxocilín. Zdá sa, že sa zotavuje. Znova trvalo 3 dni, kedy teplota vzrástla a kašeľ / až do tej doby nikam nechodili len na prechádzku / opäť sme čítali rovnaké antibiotikum, šli sme na zahriatie. Zhodou okolností sa zotavili dva týždne. Ale po 2 dňoch opäť teplota je 37-38,5. Odovzdal krvný test a moč povedal dobre. Čo mi dieťa povie :-( Ďakujem.

Musíte sa poradiť s pediatrom a urobiť röntgenové vyšetrenie hrudníka. Pravdepodobne stratifikovaná bakteriálna infekcia. Okrem teploty uveďte, že stále existujú sťažnosti?

Dobrý deň! Povedz mi, prosím. Moja dcéra 4,5g. Pred mesiacom bol ARVI chorý, teplota bola 7 dní pri 38 stupňoch..nasmork kašeľ. Teraz prešli analýzy: moč je normálna, s výnimkou proteínov - 0,025.
Krv - hemoglobín-125, leukocyty - 12,7, ESR-20. Mohli by to byť následky našej choroby? Dieťa sa cíti dobre. Bola urobená počas ochorenia Flimoxinu Solutab.

Prítomnosť proteínu v moči naznačuje nedávne ochorenie, ale vysoký ESR a prítomnosť leukocytov hovoria v prospech zápalového procesu v tele. Musíte skontrolovať dieťa skôr, ako: röntgenové vyšetrenie hrudníka, analýza moču podľa Nechyporenka, denný proteín moču, biochemická analýza moču a ultrazvuk vnútorných orgánov. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia pediatr Vám poskytne presnú diagnózu a predpíše správnu liečbu.

Dobrý deň, pomôžte nám, povedzte mi, koho kontaktovať a ktoré testy urobiť! Dieťa je veľmi bolestivé od narodenia až po umelé kŕmenie, diatéza na kravskej veverke, nohy v ťažkých ranách až do roka, existujú obrupy. Trvalé prechladnutie so silným kašľom, bolesťami hrdla, dyskinéza žlčových ciest, giardium, diatéza, teraz už 5 rokov, pred štyrmi dňami sa pero zväčšilo, tvár sa nafúkala ďalší deň, koža pokožky sa zmenila na žlté a bielka bola normálna, krvný test ESR 40, analýza moču norme. Dieťa beží normálne, teplota je 37,3. Po dobu štyroch dní sa obraz nezmení. Ako začať skúšku?

Je potrebné vykonať biochemický krvný test a urobiť ultrazvuk vnútorných orgánov. Na základe údajov z prieskumu bude možné vyvodiť záver o funkčnom stave pečene a pankreasu dieťaťa. Okrem toho je žiaduce prejsť testom stolice pre vajíčka hlina.

6-ročná dievčina vykazovala pravostrannú pneumóniu. Lekár predpísal priebeh injekcií OKSAMP. 3 krát denne pre 3 kocky intramuskulárne. Iba 5 dní. Po kurze. Teplota dieťaťa opäť stúpla na 38,5. Čo môže byť a čo robiť.

Na identifikáciu predbežnej diagnózy je potrebné vykonať všeobecnú analýzu krvi a moču, ako aj osobnú konzultáciu s pediatrom. Bohužiaľ nie je možné nastaviť predbežnú diagnózu na základe jediného príznaku.

Vitajte! Moja dcéra bola diagnostikovaná s chronickou pyelonefritídou, bol podaný imunogram, imunita bola výrazne znížená, druhýkrát po jednoročnom prerušení a intenzívnej liečbe pyelonefritídy + sa mierne zvýšilo použitie imunotoník. Prežili zimu bez pružiny problem.Etoy zlého ARI, bez ohľadu na ich použitie "Ribomunil".Analizy: moč-reakcia je neutrálna; U.V.1012, žiadny iný proteín, cukor, negatívne leukocytov 2-3 v p / sp; epitelu 3-4. Podľa Nicheporenko: leukocytov 500; net.Biohimiya erytrocytov: 75 proteín močovina 2,66 cholesterolu 4,9, kyselina močová otritsatelnaya.pr.Reberga: diuréza 0,38; 0,051 kreatín KF 104,8; KR 99,6 %. na koprogram: trávené svalové vlákna (+), nestrávené vlákno (++); neutrálne tuky (+++) Cal Kompletný krvný obraz: HB 117g / l, L 3.8 ESR 45 (!) Čo mi záleží na neustálom zvyšovaní krvného ESR.A zriedkavým prípadom, keď dcéra má ESR za normálnych podmienok. V desiatich mesiacoch sa dievča ochorelo na salmonelu, odišla do nemocnice včas a bola vypustená 10. deň, ale dieťa sa často sťažuje na bolesti v bruchu, pančucháče a štišniški na elastickom páse pod pupkom, pretože ona tvrdí, že bolesť brušného gombíka. V súčasnosti užíva "mezimforte", "cannephron" (kvapalné), predpísal antibiotiká kvôli zvýšenému ESR a ja som už strach z toho, pred rokom mala intestinálnu parézu na použitie antibiotik.

Možno dôvodom pre neustále zvyšovanie ESR je zápal črevnej steny. Povedzte mi prosím, či vaše dieťa vyselo výkaly pre patogénnu črevnú flóru alebo výkal na dysbakteriózu?

Dobrý deň! Pred týždňom a pol sa malá džem v rohu pery objavila v dcére (G9m), o tri dni neskôr teplota vzrástla (38,3-39) s nurofenovými sviečkami.Tri mesiace neskôr bol lekárovi predpísaný gluefiron a krk bol ošetrený s Miramistinom (malý červený).4 dni zostala teplota, potom nebol žiadny deň a znova začal stúpať, celková teplota dcéry bola teplej na týždeň, neexistuje žiadny kašeľ zriedkavo suchý! PROPÁM, ŽE TENTO MÔŽE A AKO TO robíme.

Určite musíte skontrolovať dieťa v ústach, možno aj malé rany na sliznici, v tomto prípade budete musieť podstúpiť ďalšiu liečbu stomatitídy. Ak sa sliznica dutiny ústnej dutiny nezmení, bude potrebné, aby dieťa vykonalo všeobecný krvný test a na základe výsledkov vykonalo ďalšiu diagnostiku a rozhodlo o potrebe antibiotík.

Veľmi vám ďakujem a následne vaše rada kontrolované ústa a naozaj videl boláky, okamžite odvolať k zubárovi !! priradená liečba, budú teraz správne lechimsya.Prosto prekvapí jeden, že lekár, ktorý prišiel včera ráno, z ktorých ani jeden nie je vidieť a diagnostikoval chrípku, rovnako ako týždeň skôr!

Sme radi, že vám pomôžeme. Zdravie pre vás a vašu rodinu.

ahoj Dcéra (4 g) začala pred 6 dňami akútne otitis media, 2. deň bol predpísaný suprax - syndróm bolesti úplne zmizol a teplota sa každým dňom zvýšila na obed na 38,5-39. Propyl 4 dni supreks dňa 5. urobil KLA - Lake-you-7,6, gem-N -102, 19 monocyty, ESR - 56, OAM (!) - Lake vy 0-1, proteín, hlienu tam, Eritre-you-0-2, porov. -kislaya. Ant-doktor zmenil Sumamed (3 dni). Pred 2 rokmi boli ochorení pyelonefritídou, neboli žiadne relapsy. Povedzte mi, aký by mohol byť dôvod tohto ESR a teploty?

Bohužiaľ, príčina týchto testov môže byť aj naďalej zápal, musí vaše dieťa prejsť druhý krvný test po použití Sumamed Ak parametre zápalu (leukocyty, ESR) sa prudko zvýši, bude musieť rozhodnúť o vymenovaní antibakteriálnymi liekmi v injekčnej forme. Okrem všeobecného krvného testu musíte prejsť analýzou moču.

dcéra mala 9 mesiacov, teplota vzrástla asi 38. ďalší deň a 2-3 dni neskôr až 39 rokov. Dali sa na SARS (kašeľ a tečúci nos nebol pozorovaný) a bolesť v krku a enterovírus. vzal paracetamol, ibufen a pili veľa. po poklese teploty na 37,5 sa objavili vyrážky, ktoré zmizli po 2 dňoch a hnačka asi 4-5 krát denne. ale teplota je 38. ibufen dám len pre noc. Vo všeobecnosti je dieťa veselé, len tam nie je chuť k jedlu. darovaná krv, sója 11. leukocyty 6,4. lekár hovorí enterovírus a zuby? Je taká diagnóza rozumná?

Diagnóza bola vykonaná správne, vzhľadom na vaše sťažnosti a výsledky vyšetrenia. Dodržiavajte predpísanú liečbu v prípade zhoršenia stavu konzultujte s lekárom pediatra.

ahoj Dcéry 1 rok a 10 mesiacov. Pred očkovaním absolvovali analýzu krvi a moču a zistilo sa, že dieťa malo hemoglobín 120 (ako normálne), leukocyty 105 a SOYAN 14. Chápem, že dieťa (podľa lekárskej sestry, pretože testy sa stratili v laboratóriu) že v tele je vospolitelny proces, ale dieťa je aktívne, beží normálne, nie sú žiadne známky ochladení. Sú takéto výsledky možné, ak sa zvyšujú sadzby ALT a AST (diagnostika hepatitídy C)? A vo všeobecnosti, čo by mohlo byť dôvodom? Ďakujeme vopred!

Musíte zopakovať úplný krvný obraz a biochemický krvný test, ako aj pečeňové markery na vírusovú hepatitídu. Iba po obdržaní výsledkov testu Vám lekár poskytne presnú diagnózu a predpíše vhodnú liečbu. Očkovanie, kým nie je potrebné odložiť.

Vitajte! Syn má 11 rokov. Podstúpili krvný test (ordinálne vyšetrenie, pred ktorou bol výtok z nosa) ESR-20 a hormonálny test bol taktiež zlý + vysoká hmotnosť (od narodenia vždy bol veľký), boli zaznamenané na ultrazvukovom vyšetrení štítnej žľazy, ESR bol opisovaný po týždni 20. Dieťa nie je ničím narušené, len si všimol, že na jar je vždy veľmi pomalý a rýchlo sa unaví. Stojí to za to, aby sme sa obávajú vysokého ESR?

Potrebujete poradiť sa so svojím pediatrom a vykonať komplexné vyšetrenie. Vysoký počet ESR naznačuje zápalový proces v tele, je potrebné nájsť príčinu a začať liečbu včas.

Dobrý deň, povedz mi, prosím, 6-ročný chlapec má asi mesiac nočné kašeľ, až kým nevykašlia spúta, hnisavé zvracanie sa neutiahne a nespí. Teplota je normálna, predtým, než boli veľmi chorí. x-ray bol predpísaný.Na X-ray, niečo je rozmazané, potom pľúcna tomografia bola predpísaná, všetko je čisté! KLA ukázala ESR-19 a segmenty tam niečo. biochémia je normálna, sme chorí, že sme chorí, neviem, čo sa má liečiť, dieťa je plné, plné, dobre jesť, ale veľmi sa poteší, a to ako v noci, tak aj v noci.

Musíte sa poradiť so svojím pediatrom a ftiziánom a podrobiť sa komplexnej skúške. Je potrebné vylúčiť helminthickú inváziu, tuberkulózu, čierny kašeľ. Vysoký ESR a prítomnosť segmentovaných neutrofilov naznačujú prítomnosť zápalového procesu v tele.

Dobrý deň, dieťa (9 rokov) malo lekárske vyšetrenie t36,9-37,7 týždňa, aby diagnostikoval akútne respiračné vírusové infekcie so silným kašľom nasmorkom. Lekár napísal sumamed pili na 2 dni, daroval krvný roztok - 42 leukocytov - ďalších 28 indikátorov. môže to pneumónia? lekár mi povedal nič zločinec Odpoveď mi prosím - som veľmi znepokojený Ďakujem.

Potrebuješ x-ray na hrudi, pretože pravdepodobne vyvinie zápal pľúc. Parametre krvného testu sa značne menia a naznačujú silný zápalový proces v tele. Po obdržaní výsledkov vyšetrenia je potrebné upraviť liečbu.

Ďakujem vám za rýchlu odpoveď, dnes už prejdeme na X-ray.

Sme radi, že vám pomôžeme.

Ahoj všetci Otázka: dieťa nie je choré, húževnina netečie, nemá kašeľ, nie je teplota, je veselý, usmieva sa, dobre spí, ale je 58, hemoglobín 90, erytrocyty 75. Sedna podstúpila testy a zistila. dôvod nie je pre mňa jasný, prečo si myslíte, že dôvod je možný? Možno chybu pri písaní analýzy?
Dievča, 6 mesiacov, nikdy nemalo chrípku, ORVI. pah pah pah nie len jinx.

Musíte znova vykonať všeobecnú analýzu krvi a moču s vysokým ESR, je potrebné vylúčiť prítomnosť zápalu v tele, odporúča sa poradiť sa so svojím pediatrom a hematológiou na predpisovanie liečby anémie.

Až 3 mesiace liečíme anémiu, hoci by som nepovedal, že sa na ňu pozerám, že je chorá, dieťa je radostné. a tak jej dáme jej železo, jablká, obilniny, zmesi.
Zajtra vezmem krvný test.
Dúfam, že ide o chybu.

Ak je hemoglobín v celkovom krvnom teste nízky, liečba anémie bude potrebné pokračovať.

Dnes bol krvný test opätovne priradený v inej laboratóriu, výsledky sú nepriaznivé: hemoglobín 87, sóda 46, hyperchromia bola tiež napísaná. MDA. Pri pohľade na dieťa nevidím, že niečo potrebuje.
Zajtra idem do hemológa, uvidíme, čo nám hovorí.
Dávam dieťaťu Ferrum Lek, vápnik. Aké iné dobré lieky zvyšujúce hemoglobín, ktoré nepoškodzujú dieťa?

Prosím znova zistite, koľko dieťa a jeho váha, a tiež ste si drogu Gemofer v kvapkách?

Tiež som chcel vedieť, či môže hemoglobín spadnúť, a povstať:
1. Vychádzajú 2 zuby?
2. baktérie v črevách? (v poslednej dobe si všimol, že zelenkastá farba výkalov, aj keď môže byť spôsobená jedlom)
3. Niektorý proces dievčenského charakteru?

Aby sa úplne eliminoval zápalový proces, popri všeobecnom vyšetrení krvi prejde aj celková analýza moču. Dysbakterióza, ak je dysbakterióza a nie intestinálna infekcia, nemôže spôsobiť takéto zvýšenie ESR.

Dieťa má presne 6 mesiacov, 7800.
Hemofer nebol odobratý.
Pokiaľ ide o hemológa, on bol s ním dnes, dal nám injekcie vitamíny B1, B6, kyselina askorbová, každá 15 ampuliek, aby sa situácia napravila hemoglobínom (1 mesiac) a maltoferom. a o ESR povedal, že došlo k prepuknutiu infekcie, ale vo všeobecnosti bolo všetko normálne.
Neviem, či uveriť, alebo neveriť, ale bude lepšie, aby som absolvoval test moču a výkalov.

Áno, v tomto prípade je najlepšie opätovne vykonať testy na získanie spoľahlivých informácií o zdraví dieťaťa. Zdravie pre vás a vašu rodinu.

Ahoj, prosím, povedzte mi, že dieťa (4 roky) od januára 2011 neustále trpí chrípkou, kašľom, horúčkou až do 38-39, v decembri 2010 bol liečený na askoridózu, podrobil sa opätovnej analýze výkalov, žiadny askorid bol testovaný na helmintov, negatívne podal biochemickú analýzu krv je celkom dobrá, ale ESR sa zvyšuje 23, hemoglobín je normálny, analýza moču je dobrá, ale dieťa má bolesť brucha, pili drogu Stimififid, bolesť pretrváva, ale nie tak častá, lekári nemôžu diagnostikovať, čo je s dieťaťom, povedz mi

Aby bolo možné presnejšie identifikovať príčinu bolesti v bruchu, je potrebné urobiť ultrazvuk vnútorných orgánov, prejsť analýzou výkalov pre dysbakteriózu a koprogram.

Ahoj, predtým, než udelili výkaly pre patogénnu flóru: Klebsiella pneumonie9 bola zasiate (máj 2009), Prvulgaris / 10 pri -6 /. Klebsiella pulv sa vylúčila v moči Chlamidia psittaci.pneumoniae bola zistená v krvi pre vírusy s titrom Lg G 1:20 (analýza z augusta 2009). Na konci apríla prešli výkalmi na helmintov pomocou metódy obohacovania, výkalov na UPF.V súčasnosti ešte nepoznáme výsledky.V dnešnej dobe bola odobratá škvrna z nosa a faryngálnej flóry.Mimochodom, Candida bola predtým extrahovaná z hltana a z genitálneho traktu. Nefrológ predpísal amplitúdu do obličiek a močového mechúra a dvakrát to bola stolica zmiešaná s krvou, ale neposlali ma k gastroenterológu, rozhodujem sám o sebe v nadchádzajúcich dňoch, aby som dieťa na konzultáciu s týmto špecialistom na platenom základe.

V prítomnosti stolice s prídavkom krvi je potrebná konzultácia s pediatrickým proktológom.

Dobré popoludnie 4. mája sme boli hospitalizovaní, v prípade núdze sa dieťa sťažovalo na bolesť brucha a horúčka. Predtým okresný policajt diagnostikoval črevný vírus, ale nedošlo k žiadnemu hnačke a zvracaniu, boli vyšetrené močom a krvnými testami, najprv boli zvýšené niektoré leukocyty, po 2 dňoch normálne leukocyty a sójové 43. Bola odstránená diagnóza apendicitídy. A dnes si umývala svojho syna doma a našla bielu patinu. Chcem sa otestovať in vitro, ktoré z nich je potrebné, aký je dôvod takéhoto zvýšenia sóje v krvi. Neexistuje žiadna teplota, kašla sa tiež, pediatr sa pozrel na nemocnicu a povedal, že všetko je v poriadku.. Pomoc, prosím ťa..

Odporúča sa opätovne preniesť celkový moč a krvný test, biochemickú analýzu krvi, urobiť ultrazvuk z vnútorných orgánov a poradiť sa s pediatrom. Po obdržaní výsledkov vyšetrenia lekár urobí presnú diagnózu a predpíše správnu liečbu.

Dobrý deň, píšem vám druhýkrát, bolo to dieťa (9 rokov). bronchitída po ošetrení poskytla krvnú bielkovinu 22. (42 týždňov), týždeň neskôr sójové 20, aj lekár povedal, že alergické indikátory boli zvýšené.Zkontroloval som analýzu i / g, naozaj červy môžu dať takýto poter a stále tvrdohlavo nechcú, aby sme boli vyčerpaní. čo je dynamika zlepšenia krvi.

Helminthiasis môže spôsobiť výrazné zvýšenie ESR.

dieťa má 4 roky, má 2 týždne choroby, teplota je 37,2, pár dní má suchý kašeľ, červené hrdlo, šľapa žltá, testy Soe-45 boli vykonané, leukocyty-18, propropyl makro nepomohol, lekár predpísal flemoxín. rozprašuje hexoral a lekár tiež predpísal sprej v nose isofra. Povedz mi, či môžeme zmeniť antibiotikum?

V tomto prípade je liečba primerane predpísaná a nevyžaduje opravu.

ahoj povedz mi, čo je s mojím dieťaťom? sme boli chorí takmer mesiac, 2,5 týždňa bol silný kašeľ a tečúcim nosom, potom všetko šlo náhle, ale žalúdok začal zle zhoršovať. v priebehu týždňa sa teplota zvýšila na 40 stupňov každých 5 hodín, niekedy tam bol silný chlad, tam bola aj čierna kvapalina stolica, aj keď som nedal aktívny uhlík. prebehli testy moču - vysoký cukor, krv - soe-45. Lekári robia diagnózu - zápal pľúc, aj keď nás neobťažuje ani kašeľ, ani rinitída. pretože to nie je správna diagnóza. povedz mi, čo mám robiť.

Pri prítomnosti čiernej stoličky u dieťaťa je potrebné okamžite konzultovať lekára s gastrológom. Uveďte, či dieťa urobilo röntgenové vyšetrenie hrudníka? Odporúča sa tiež absolvovať všeobecnú analýzu moču a biochemickú analýzu krvi, urobiť ultrazvuk vnútorných orgánov. Len potom, čo dostanete všetky výsledky vyšetrenia, pediatr Vám poskytne presnú diagnózu a predpíše správnu liečbu.

nepoznali sme si obrázok hrudníka, stolica sa stala pevnejšou a normálnejšou farbou, ale na celom tele sa objavili červené vyrážky, ako sú kus a komár. Tavigil a diazolín nepomáhajú. Škvrny sa navzájom nahradzujú, malý priechod, veľký - s priemerom 1 cm, nezmiznite do 2 dní. Nás 2 roky 9 mesiacov - môžeme robiť biochémie?

Uveďte, akú je hladina krvných doštičiek vo všeobecnej analýze krvi?

Dieťa je staršie ako 2 roky, vyliečime 3. raz v intervaloch v týždni, prvýkrát sa objaví kašeľ a nič je bežnejšie, pediatrka sa zaobchádza s bežnou chrípkou. "O týždeň neskôr vykašal kašeľ - znova aj nemocnica. A znova po týždni choroby, ale už teplota 39 sond bola liečená na chrípku, bola vyliečená a kašeľ zostal. Hádali sme, že sme vymenovali x-ray (nič nebolo zistené) a testy sú normálne, ale ESR 38. Čo je s nami?

Odporúča sa konzultovať s pediatrom a vykonať komplexné vyšetrenie dieťaťa: kompletnú analýzu krvi a moču, biochemický krvný test, ultrazvuk vnútorných orgánov, reumatické testy. Iba po prijatí všetkých výsledkov vyšetrenia lekár urobí presnú diagnózu a predpíše správnu liečbu.

Dobrý deň! Syn 5 rokov 9. mája uši umierali, 10 hodín večer, ucho uniklo, teplota bola až 39, a my sme šli do nemocnice, opustili sme nemocnicu len dnes, došlo k bilaterálnemu hnisavému zápalu očí, predierali sme 10. mája. v deň včera v popoludňajších extrémnych prick.. V ušiach otofu, kompresy. Včera sme darovali krv a moč, takže tu sú 2-4 leukocyty v moči (hoci 1-3 boli prijaté), soli - fosfáty v malom počte a krv - leukocyty - 4.4 a ESR - 37. Chápem, že Je to dosť vysoké a leukocyty sa zdajú byť normou. Prečo a prečo to môže byť tak? Teraz sa syn cíti v poriadku, vyliečte rýľový nos - KUF, protorgol.

Zvýšená ESR môže byť spôsobená infekčným zápalovým ochorením.

dcéry 3 roky, choré presne pred 2 týždňami, kašeľ, tečúci nos, červené hrdlo. diagnostikovaný s rhinofaryngitídou, predpísaný - bronchomunal, hexoral, diazolin, ambroxol, inhalácie, oplachovanie pomocou rotocanu. kašeľ sa stal menej častým, mokrým, prchavý nos prešiel, ale hrdlo je stále červené. a znovu sa objavila kongescia nosa, bez výtoku. čo môže byť?

Uveďte, či bolo dieťa vyšetrené a aké sú výsledky: kompletný krvný obraz, hrudník, röntgen?

Dobrý deň, môj syn má 2,6 rokov. V posledných mesiacoch sa teplota opakovane zvýšila na takmer štyridsať, aplikovali na detského lekára a liečili sa na akútne vírusové infekcie dýchacích ciest, aj keď sa nevyskytli žiadne príznaky kašľa alebo rinitídy atď. A opäť, 6. deň je teplota, dieťa sa môže dostať na ďalší deň je aktívny a veselý, prišla na testy SOE 40, leukocyty 14. Napili antibiotikum amoxicilín. ORL vyšetrené zdravé, zdravé röntgenové vyšetrenie, boli krvné testy - leukocyty 14, ESR-25. Moč (všeobecné a Nichiporenko) je normálne, lekári nič nevedia

Je potrebné vykonať krvný test na protilátky proti chlamýdiám a mykoplazme, ako aj protilátok proti výskytu výskytu (toxoplazma, herpes, cytomegalovírus, ružienka), navyše musíte urobiť krvný test na protilátky proti mononukleóze.

Dieťa 6 mesiacov. krv a moč boli podané pred očkovaním. Moč je normálna a sója-41. Takisto sme prešli cez sóju-38, lekár trvá na antibiotikách, dieťa dobre jesť, spí. Lezenie zubov, trochu zlobivé. Mal by som okamžite užívať antibiotiká? Alebo sa môže podrobiť inej skúške?

Uveďte výsledok všeobecnej analýzy v plnom rozsahu, s týmito informáciami bude možné presnejšie odpovedať na vašu otázku.

Dobrý deň! Dieťa má vek 8,5 rokov: choroba nie je chorá, ORVI, druhá sa neobťažuje. Skúšky straty: krv-všeobecné, krv-biochémia, výkaly, moč. Lekár vždy diagnostikuje: závažnú hyperpláziu, hematomegáliu, cholestázu, cholecystitídu. Predpísaná liečba: hofitol, motilium, bififormná, hilak forte, dubazh, Gaviscon, asparkam. a tak ďalej. Unavený už piť a jesť to všetko! Odovzdáme platenú analýzu a neplatíme malé peniaze. A veci sú tu. Pozrel som sa na moje analýzy: Mám len ESR len 15. Urobili ultrazvuky pre dieťa: pečeň - ľavý lalok - 48 mm, pravý 104 mm; žlčník-70 * 18, obsah je nehomogénny a stagnuje; obličky - vpravo 72 * 39 a vľavo 71 * 38; pankreas - 14 mm hlava, telo 13 mm, chvost 16 mm. Ultrazvuk srdca: aorta 2,0; divergencia chvosta aorty 1,3 cm, ľavé predsiene 2,2 * 2,0 cm; pohyb ventilov je viacsmerný; niektoré prepadnuté otvory mitrálnej chlopne 1,7 mm (ďalej nie je jasné), dutina ľavej komory v systole 2,3 cm, diastoly 3,5 cm hemodynamiky (kruhové Teyholts) ďalej CSR 1,8 cm3. KDO 52 cc; PS 34 cc; PV 66; pankreasová septa v diastole 0,5 cm; zadná stena 0,6 cm; pravé predsiene 3,1 x 2,6 cm, výstupná dráha 2,3 cm, hrúbka prednej steny pravého žlčika 0,4 cm. Doktor tiež neustále hovorí, že dieťa má tachykardiu: posledný sínusový rytmus srdcovej frekvencie = 81 (a skôr to bolo 90 alebo viac).
V biochémii: glukóza-5,5; močoviny a 4,9; bilirubín-10; AST-22; ALT - 15; GGT-16; AP-550; celkový proteín-75; K-4.2; NA 140; CL-102; amylázy-64. Na konci listu je napísané: homizobakterióza (možno som to celkom nesprávne napísal toto slovo).
Potom: WBC-7.0 * 10 až 9 stupňov; RBC 4,99 na 10 v 12; HGB 13,1 g / dl; NST 0,398; MCV 79,8 fL; MCH - 26,3 pg; MCHC 32,9 g / dl; PLT + 403 pre 10 až 9 stupňov; ESR-29; LYM + 53,6%; MXD 7,9%; NEUT - 38,5%; LYM # 3.8 o 10 až 9 stupňov; MXD # 0,6 o 10 až 9 stupňov; NEUT # 2.6 o 10 až 9 stupňov; RDW 12,8%; PDW 10,1 fL; MPV-8,6fl; P-LCR 14,5%.
Erytrocyty 4,99 x 10 x 12 stupňov; hemoglobín 131; doštičiek 403 (pred 6 mesiacmi boli 393); leukocyty 7,0 * 10 v stupni 9; eozinofily 2; neutrofilov 1; segment 36; lymfocyty 55; monocyty 6.
Oxaláty (+8) sa našli v moči - s touto hodnotou sa mýlim, pretože nie je jasne napísané
Vo výkaloch: laktobacily: 10 v 6-8 stupňoch; bifidobaktérie: 10 až 8-10 stupňov; Eschericheus s normálnou poľnohospodárskou činnosťou: 32 * 10 až 8 stupňov. Všetky ostatné riadky v rozsiahlej analýze výkalov: hovorí sa "nenájdené".
Pomôžte mi s dekódovaním týchto čísel. Lekár s nami žartuje, vtipný a usmievavý, všetko je s vami v poriadku. A cítim sa svojím srdcom: niektoré čísla sú bolestivo veľké. Áno a ultrazvuk pečene: nie príliš veľké.
Ďakujeme vám vopred. Žiadam, aby ste odpovedali na môj e-mail (ak je to možné: [email protected]).

Výsledky, ktoré ste poskytli (tie, ktoré boli schopné identifikovať) analýzy výrazných odchýlok od vekovej normy, neodhalili. Existuje zvýšená úroveň ESR - tento ukazovateľ môže naznačovať mnohé ochorenia a patologické stavy:
* akékoľvek zápalové procesy
* intoxikácia
* akútne a chronické infekcie (pneumónia, osteomyelitída, tuberkulóza, syfilis)
* autoimunitné ochorenia (kolagenóza)
* zranenia, zlomené kosti
stav po šoku, operácii
* anémia, stav po strate krvi
* ochorenie obličiek (chronická nefritída, nefrotický syndróm)
* zhubné nádory
* paraproteinémia (mnohopočetný myelóm, Waldenstromova makroglobulinémia)
* hyperfibrinogenémia
* užívanie určitých liekov (estrogény, glukokortikoidy)

Dobrý deň, informujte, čo môže byť táto odchýlka spojená: dcéra po dobu 9,5 mesiaca podľa výsledkov abnormalít krvných testov pre nasledujúce ukazovatele
hemoglobín je 10,80 g / dl,
erytrocyty-3.9610e12 / l, krvné doštičky (PLT) -745 10e9 / l, lymfocyty (LYM) -73,70%.
lymfocyty (LYM) abs-7,47 10e9 / l, leukocyty 10,15 10e9 / l
COE-40 mm / hod
V priebehu troch mesiacov, podľa výsledkov krvného testu, zvýšené krvné doštičky (648,642,745); lymfocyty (72, 70, 73, 7), ESR (8, 20, 40)
,Analýzy moču a výkalov sú normálne, dieťa je aktívne kvôli sprievodným chorobám, dochádza k funkčnému narušeniu čreva, nedostatku laktózy, podľa výsledkov ultrazvuku, zväčšená pečeň (šikmá vertikálna veľkosť 7, cm) odpoveď.

Uveďte, či dieťa dostalo biochemický krvný test a ak áno, aké sú výsledky.

ahoj
Dieťa, dievča, 5 rokov, teplota 3 dni až 39,5. Pediatr dal pokyny na ultrazvuk vnútorných orgánov a obličiek, analýzu moču. Dnes sa vykonalo ultrazvukové vyšetrenie a darovala sa krv (výsledky krvi boli získané, zajtra však budú pripravené niektoré prepisy, ktoré sa robia ručne). Nemal rád pečeň, ale povedal, pretože proces zápalu prebieha, potom bude všetko normálne. Krv: Leukocyty 16,9, ESR 18.
Ako nebezpečné sú tieto príznaky, čo to môže byť? Čo môžem liečiť, môžem s ním zaobchádzať samostatne pediatrickým lekárom?
Ďakujeme vopred.

Výsledky krvného testu a klinické príznaky, ktoré vám boli poskytnuté, hovoria o infekčnom zápalovom procese. Iba po určení príčiny tejto choroby bude ošetrujúci pediatr schopný priradiť primeranú liečbu.

Vitajte! máme takúto situáciu - boli sme 4 roky, po dobu 4 dní v rade sme mali vysokú teplotu (39), dostali sme antipyretické lieky. pediatr predpísaný augmentín. pili týždeň, všetko bolo ako nič. Prišli k recepcii a začali sa pozerať na hrdlo - zvracať. a potom doma spali 12 hodín (od 18:00 do 6:00), chuť do jedla bola zlá, stala sa rozmarná, hysterická, niekedy letargická. soe s nami 42. prešiel druhýkrát. čaká na výsledky. moč je dobrý. Povedzte mi, toto správanie môže byť dôsledkom tejto choroby alebo o čom je to všetko? sily už prebiehajú.

Vysoká ESR a letargia dieťaťa hovoria o zápalovom procese, ktorý sa vyskytuje v tele dieťaťa. Odporúča sa znova konzultovať s pediatrom a podrobiť sa kompletnému vyšetreniu: kompletná analýza krvi a moču, biochemická krvná analýza, ultrazvuk vnútorných orgánov a výkal na parazitológiu, ak je to potrebné, rentgenové vyšetrenie hrudníka. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia lekár urobí presnú diagnózu a predpíše správnu liečbu.

Dobrý deň. Moja dcéra 1g 11m. Dieťa nie je bolestivé. Ale za posledných 4 mesiace za sebou bude mať teplotu 2-3 dni (až 38,8), ďalšie 5 dní preťaženia, mierne načervenalé hrdlo a všetko končí. Volám lekára predpísať Genferon Light 125 000, aquamaris, Eraspal. Tento mesiac sme opäť po teplote (až do 39). Tentokrát sa začala odchyľovať pravda. V pľúcach nie je dýchavičnosť. Boli udelené leukocyty 5.8, lymfocyty 1.7, hemoglobín 110, EUC 26. HLA-com, MIC-com, Cytomegalovirus, Epstein-Barr vírus boli negatívne testované na infekcie. Liečba bola predpísaná na vypláchnutie nosa, inhalácie, izoprinazínu na polovicu pilulky, 100 pacientov. Boli liečené, darovali krv, všetky ukazovatele boli v normálnom rozmedzí (leukocyty 6,5, lymfocyty 2,8 hemoglobínu 122). Dieťa má čisté ústa, nos - bez výtoku, uši sú normálne. Všetko liečenie bolo odstránené, povedali, že sa to stane. O chvíľu neskôr znova po 15 dňoch znova zobrať krv. Moja moč bola znova zopakovaná.
Len v prípade, gastroenterológ uvádza dysbakteriózu. Už sme opili entorofuril, teraz pijeme Linex.

Povedzte mi prosím, či dieťa bolo bakteriologicky kultivované zo slizníc hrdla alebo nosa, a ak áno, aké sú výsledky?

Áno, urobili sme štúdiu hlienu z nosa a tiež smeal. Žiadne výsledky siatia zatiaľ.
tu sú výsledky nazálneho hlienu
3-4-5 epitel
alveolárne makrofágy 0-1-2
leukocyty 18-20-25
červené krvinky neboli detegované
neutrofily 84
eizinofily 0
lymfocyty 11
monocyty 5
bunky s príznakmi atypie neboli detegované
hlien mierny

Podľa výsledkov štúdie možno usúdiť, že zápalový proces sa vyskytuje v sliznici nosnej dutiny. Musíte čakať na výsledky bakteriologickej kultúry, možno príčinou zvýšenej ESR a častými infekciami horných dýchacích ciest u dieťaťa je kolonizácia sliznice patogénnej mikroflóry.

Dobrý deň! Dostali sme opakované testy moču.
Mám záujem o tieto ukazovatele:
Reakcia Neutrálna
Proteín 0,033
Slizové č
leukocyty 4-6-10
hustota 1023
Obáva sa prítomnosti proteínov. Prvýkrát odovzdal, keď nebolo nič.

Zistené množstvo proteínu moču je normálne. Nie je dôvod na obavy.

Vitajte! Opäť mám otázku pre vás. Prešli sme diagnózou infekčných ochorení ELISA a zistili sme pozitívny vírus Epstein-Barr (NA-IgG) - pastinfekciu kvality a IgG IgG typu 6. To je veľmi desivé. Som veľmi vystrašený: ((

Odhalená herpesová infekcia s normálnym stavom imunity nie je nebezpečná. Nie je dôvod na obavy.

Dieťa vo veku 6 mesiacov má počas 3 týždňov teplotu 37,2 - 37,5, kašeľ, červený krk, lekár predpísal antibiotiká, pili týždeň, kašľa prešla, dieťa sa zotavilo a teplota zostala. Na začiatku ochorenia podstúpil krvný test, leukocyty sa zväčšili - 14,1, po 2 týždňoch boli leukocyty v krvi 12,0, hemoglobín bol 116 a po 2 týždňoch 114. Pľúca boli v normálnom stave rôntgenové, test na moč bol normálny, patológia ENT Momentálne sa nenašiel. Nemôžu nájsť príčinu tejto teploty s tým, čo môže byť pripojená. Ďakujeme vopred za vašu odpoveď.

Faktom je, že po prenesenom infekčnom procese, ktorý bol sprevádzaný ťažkou intoxikáciou, môže byť centrum termoregulácie ovplyvnené bakteriálnymi toxínmi. To vedie k pretrvávajúcemu a dlhodobému zvýšeniu telesnej teploty (nie vyššej ako 38 stupňov Celzia), pri absencii iných príznakov. Pokúste sa znova vykonať všeobecný krvný test a celkovú analýzu moču dieťaťa, ako aj vykonať ošetrenie slepého čreva zo sliznice hltana, ak v analýzach nie je patológia, tento nárast teploty je dočasný.

Ďakujem vám za objasnenie! Chcel by som sa dozvedieť viac o ukazovateľoch hemoglobínu a leukocytov v krvi, pokiaľ prekračujú normu.

Hemoglobín a počet leukocytov sú v normálnych hraniciach.

ahoj Dieťa 3 mesiace. Podstúpil krvný test, veľké množstvo leukocytov, ESR, leukoformula zlé. Absolvoval analýzu výkalov pre kaprogram, ukázal neutrálny tuk +++. Dieťa poopses na štvrtý, piaty deň, ale normálne, stolica je kashetsoobrazny, bez cudzích zápachov, žltá. Zlé zisk na váhe, za posledný mesiac 400 gramov, aj keď prvé dva mesiace sa dobre. Čo môže byť? Ďakujeme vopred.

Odporúča sa konzultovať so svojím lekárom gastroenterológ a odovzdať výkaly na dysbakteriózu. Odporúča sa tiež zložiť biochemický krvný test a analýzu moču a ultrazvuk vnútorných orgánov. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia lekár urobí presnú diagnózu a predpíše správnu liečbu.

Uveďte, prosím, čo máte robiť. Môj syn je teraz 11 mesiacov a problémom je, že jeho teplota neustále siaha zo štyroch mesiacov a zriedka pod 37 rokov. V posledných mesiacoch mal chlad 2 krát, ale naozaj nemal kašľu, len jeho hrdlo bolo mierne červené a, ako povedal doktor, granulárne. pili sumamed a niekoľkokrát sviečky viferon. ale teplota prešla maximálne týždeň a všetko bolo nové niekoľkokrát zvýšené na 40, ale nevyskytli sa žiadne viditeľné príznaky chrípky. doktor hovorí všetko, čo sú v súčasnosti naše zuby 6. A po týchto piatich dňoch sa teplota zvyšuje každých 8 hodín na 38 a trochu vyššia (zrazenie nurofenu so sirupom). Nevidel som presné testy, pretože mi to nedajú, ale lekár povedal, že krv je normálna a moč nezvyšuje veľa leukocytov, prítomnosť sóje a eozinofilov. v rovnakom čase som zabudol napísať, že kašeľ veľmi silne v noci. lekár opäť tvrdí, že je alergický na čokoľvek a zuby. predpísané kvapky fenistilu a interferón. PROSÍM, ČO JE TO MOŽNÉ. MÔŽETE VYKONAŤ INÉ ANALÝZY. Ďakujeme vopred, Victoria.

Ak chcete presnejšie odpovedať na vašu otázku, potrebujete najnovšie výsledky z celkového krvného testu a všeobecnej analýzy moču, je lepšie ich zopakovať a výsledky zobrať na dosah ruky. Okrem toho je nevyhnutné, aby sa dieťa bakopolovilo zo steny hltana, pretože príčinou týchto symptómov môže byť kolonizácia horných dýchacích ciest dieťaťa patogénnou mikroflórou.

Dobrý deň. Syn 2,7 roka. Pred 3 týždňami sa ARVI zhoršilo (došlo k kašľu). Dnes vo všeobecnej analýze krvných leukocytov 13. Obávam sa, že sú zvýšené! Hoci v niektorých zdrojoch u detí vo veku od 1 do 3 rokov sa leukocyty v krvi môžu meniť od 6 do 17,5. Ďakujeme vám vopred!

Tento ukazovateľ počtu leukocytov v krvi je v tomto veku normálny. Avšak na vyhodnotenie vzorca leukocytov sú potrebné údaje o percentách hlavných tried imunologických buniek.

Dieťa je vo veku 5 rokov, vysoké ESR je -45, teplota je 38. Nie je žiadna zima, nie je žiadny kašeľ.

Údaje o celkových krvných testoch, ktoré poskytnete, naznačujú akútny zápalový proces v tele.

ahoj Dieťa má 2 roky. Absolvoval kompletný krvný obraz, hemoglobín 63, ESR 33. Povedzte mi, s čím sa dá spojiť? Pomôžte poradiť. Ďakujem vám.

Bohužiaľ, v rámci internetovej konzultácie nie je možné určiť dôvod takéhoto nízkeho hemoglobínu na základe poskytnutých údajov. Na diagnostikovanie tejto choroby je potrebné čo najskôr konzultovať s hematológom na osobnú konzultáciu. Bude potrebné vykonať komplex hematologických štúdií, na základe ktorých bude možné určiť diagnózu a priradiť primeranú liečbu.

Buďte milí, napíšte, akú konkrétnu analýzu treba použiť na vyhodnotenie leukocytárneho vzorca s údajmi o percentuálnom pomere hlavných tried imunologických buniek?
Ďakujem vám!

Aby bolo možné primerane posúdiť výsledky celkového krvného testu, nestačí vedieť celkový počet leukocytov, je potrebné vedieť, koľko leukocytov každého z nich (eozinofily, neutrofily atď.) Sa nachádza v 1 ml krvi (percentuálny výsledok) alebo na 100 buniek, tj leukocytového vzorca. Podrobne sa tieto údaje vypočítavajú v podrobnom (klinickom) krvnom teste.

Dobrý deň, tu je druhý mesiac, kedy sme mali veľké množstvo leukocytov v moči, pili 10 dní, podali sme analýzu, všetko je dobré, o mesiac neskôr darovali veľké množstvo, opili amoxiclav, po tom vyrážka šla, moč sa nezmenila, urobila ultrazvuk moču a Všetky obličky sú dobré, teraz majú predpísané nitroxolín, prosím, povedzte mi, čo môže byť a ako sa liečiť?

Uveďte, prosím, pohlavie a vek dieťaťa a aký prieskum ste vykonali a jeho výsledky.

Dobrý deň. Nedávno sme ochoreli. Dali nám tracheitídu. Teraz prešli testy.
krvný
Percento neutrofilov pb 10
Červené krvinky 5.04
ESR (podľa Westergrenu) 17
moč
Leukocyty 10-15-16
Mierne baktérie
Proteín 0,066
Teraz užívame izoprinazín, môže to ovplyvniť percento neutrofilov v p / i? A čo o stave dieťaťa hovoria iné ukazovatele? Ďakujeme vopred.

Uveďte vek pacienta, príznaky choroby a sťažnosti.

Vek detí 1g 11 mesiacov dievča. V súčasnosti nie sú žiadne sťažnosti. Testy sa vykonávajú po ochorení. Nebolo tam žiadna teplota, ráno bol chrapľavý hlas. Po užití liekov bol mokrý kašeľ. Nemocný týždeň. Teraz sa dieťa cíti dobre. Ale chcel by som vedieť, čo ukazujú analýzy.

Dieťa má zápalovú reakciu v tele, vzhľadom na to, že vysoký ESR a leukoformuly sa posunuli doľava. Je to tiež zlé testy moču. Odporúča sa opätovne preniesť celkovú analýzu moču a moču podľa Nechiporenka, urobiť ultrazvuk z vnútorných orgánov, prejsť výkalmi pre parazity a poradiť sa s nefrologom. Je tiež potrebné odovzdať náplasť z vulvy a konzultovať s gynekológom.

Vitajte! Pomôžte prosím! Dcéra 6 mesiacov. Tretí deň je teplota 38,2, neexistujú žiadne ďalšie príznaky akútnych respiračných infekcií, v tretí deň začali hnačky. Analýza výkalov leukocytov -5-7, všetko ostatné je normálne. Moč je normálna. Krv: Leukocyty 3,2, krvné doštičky 103, hemoglobín 114.

Snáď príčinou týchto symptómov bola črevná infekcia, je potrebné čo najskôr darovať baktéviovú výkal patogénnu črevnú mikroflóru. Okrem toho musí byť dieťa vyšetrené odborníkom na infekčné ochorenia.

vnuk 3 roky. pri registrácii v materskej škole absolvovali testy krvi a moču. Všetky indikátory sú bežné, s výnimkou zvýšených jednotiek soE 20. Lekár to vysvetlil prítomnosťou malej vyrážky na koži, to znamená alergickej reakcie na "to, čo dieťa dávame." Predtým boli všetky analýzy normálne. Kožná vyrážka nebola. Nemusíte robiť iné testy?

Ak neexistujú žiadne vonkajšie prejavy zápalového procesu (s výnimkou alergickej kožnej reakcie), potom sa nevyžaduje ďalšia diagnóza.

Vitajte! Povedz mi, prosím! Moja dcéra sa zhoršila (2,9 g). Bolesti hlavy začali asi pred 2 týždňami. Od pondelka sa teplota zvýšila na 37,5, ale po chvíli sama spala. V materskej škole povedali, že sa stala pasívnou (hrá sama o sebe a vždy aktívne dieťa). Od utorka poslal do nemocnice. Povedali, že červené hrdlo a predpísané Macropen a Tantun Verde, darovali krv - ESR 21. Dnes, Lazolan bol tiež prepustený. Teplota a skoky, ale nie viac ako 37,5 a bolesti hlavy sa nezastavili.

Odporúča sa konzultovať s neurológom a urobiť ozvenu mozgu. Tiež sa odporúča opätovne prejsť všeobecnou analýzou krvi a moču, ako aj ultrazvukom vnútorných orgánov. Dieťa má zápalový proces a je potrebné určiť príčinu zvýšenej ESR a výskyt bolesti hlavy. Po obdržaní výsledkov vyšetrenia konzultujte s pediatrom ošetrenie.

dievča je vo veku 11 mesiacov, s výnimkou ultrazvuku (všetko je v poriadku bez patológií) a moču (významné množstvo leukocytov).

Dôvodom na zvýšenie počtu leukocytov môže byť skrytý zápalový proces v obličkách, na presnejšiu diagnostiku a identifikáciu pôvodcu, ktorý zapríčinil zápal, je potrebné vytvoriť močovú kultúru na sterilitu a prejsť analýzu moču podľa Nichiporenka.

Moja dcéra 2,5 roka bol chorý s bronchitídou Prijaté antibiotikami, prešli testami moču je dobrá, ale vysoký ESR 31, menovaný iný priebeh antibiotík perezdat krvný sedimentácie erytrocytov sa zvýšil na 41, to je už nie priradí znachit.Vrach čokoľvek, ale ja bespokoyus.Podskazhite, čo mám robiť?

V prípade, že nie sú žiadne príznaky infekčného zápalového ochorenia, potom je vysoká pravdepodobnosť, že ESR sa zvýši v dôsledku toxického účinku lieku, ktorý sa podáva.

Dobrý deň, moja dcéra bola 3 dni miera 38-38.5 pravidelne klesá opäť podnimayas.na tretiu noc sa zvýšil na takmer 40.na ďalší deň dieťaťa ako náhradka, vždy pokojný a dobrácky dievčaťom, a tu, kričal hystericky porazil kohokoľvek nenechať sa, že prosby ani idot.cherez určitú dobu (minut10-15 raz skoro hodinu), je viac či menej uspokaivaetsya.u moja otázka znie: môže to horúčka vplyv na zmeny v správaní, dieťa 2 goda.I viac. možno viete (žijem v Turecku), ako označili ESR, alebo možno latinským písmom.
ďakujem veľmi pekne!

Dieťa musí byť vyšetrené v nemocnici, takáto zmena správania môže naznačovať toxické poškodenie mozgu v dôsledku zvýšenej teploty. ESR sa pre tieto jednotky meria v mm / h alebo mm / h, tento ukazovateľ sa nachádza v klinickej analýze krvi v angličtine.

Vitajte! Dcéry 3,5 roka. Pred mesiacom mali akútne respiračné vírusové infekcie, teplota bola nízka iba 2 dni, 37,1 - 37,3 a veľmi silný kašeľ, vzali lasolvan, masť Dr. IOM, teplý nápoj. O týždeň neskôr lekár na záhrade napísal. Zdravý stav bol dobrý, len ráno po spánku som trochu vykúpil asi minútu. O pár dní neskôr som si všimol, že moja dcéra mala na krku trochu lymfatických uzlín, približne z hrachu. Absolvovali všeobecný klinický krvný test, všetky ukazovatele sú normálne, s výnimkou ESR - 17. Po 10 dňoch bola analýza opäť schválená, ESR bola opäť 17. V súčasnosti je zdravotný stav dobrý, ani kašeľ, ani rinitída. Lymfatické uzliny nie sú stratené, ale nezvyšujú sa, neublížia, neobťažujú sa. Povedzte mi prosím, aké ďalšie vyšetrenie musíte urobiť a aký lekár sa má kontaktovať? Ďakujem vám.

Odporúča sa zobrať kompletný krvný obraz a konzultovať s hematológom. Lymfatické uzliny sú prekážkou šírenia infekcie, takže môžu rásť a zabrániť šíreniu tohto procesu. Na zlepšenie lymfatickej drenáže je možné použiť kvapky lymfo myosotum.

Vitajte! Môj vnuk má 3,7 rokov, navštevuje materskú školu. V júni bol celý mesiac chorý. Teplota sa prudko zvýšila na 39,3 a trvala 5 dní, prvé dni bez akýchkoľvek príznakov, potom začal kašeľ a začervenanie. Zavolali lekára do domu, vymenovali ma za testy a röntgenové lúče. Odhalenie: bronchitída, krv v krvi 56. Antibiotiká boli predpísané lieky na výkaly a rinitídu, darovali krv týždenne. Soe klesla veľmi pomaly. Boli sme prepustení do materskej školy a po 2,5 týždni sa obraz opakuje - vysoká teplota 39,3 bez kašľa, len krvný nos, krv - SoE53, opäť antibiotiká. Uveďte, ktorý z nich sa podrobí najlepšiemu dodatočnému vyšetreniu, veľmi sa obávame. Vďaka veľa.

V takomto prípade je po ošetrení potrebné vyhľadať osobnú radu imunologa ako lekára. Takéto časté prechladnutie môže naznačovať zníženú imunitu.

ahoj dochke4.6 rokov 29. júna horúčka, bolesť v krku bol červený, bol diagnostikovaný s hltanu, teplota spal tretieho dňa, 4. júla išiel do detského lekára, povedal, že v hrdle pod cti nie je červená, je na vzostupe, v noci toho dňa začala sťažovať na bolesť v ušiach, zlé spol noc, 5 ráno sa teplota opäť zvýšila na 38 a 39,6 dni zavolal sanitku, injekcie vyrobené antipyretikum, 6. júla, išiel do pediater, načúvala, uviedol, že nepočul, dýchavičnosť, dych zrazil dole, ale nie povrchné, ORL našiel otitis ľavého ucha, zakapaal, položil masť, druhý deň ped Apríla opäť sipot nepočul, ale rap je ľahko odhaliť žuchnutie na ľavej strane X-rayed, diagnostikovaná bilaterálne fokálna zápal pľúc, ležal v nemocnici, od 7 do 15 rokov, urobil liečbu antibiotikami po vypustení prešiel testami na pneumokoky a streptokoky, všetko negatívne, nie je otitída, iba tu sa obávam o všeobecný krvný test, pri nástupe choroby sme mali leukocyty 16,7 ESR 55, pred vypustením boli normálne leukocyty, 6,8. ESR 27, prešiel analýzou 22. júla, leukocyty sú normálne, ESR 22! Povedz mi prosím, môže zvýšiť ESR byť kvôli predchádzajúcej chorobe, alebo to naznačuje, že je stále zápal v tele?

Výsledky prieskumu naznačujú pozitívny trend a zníženie zápalového procesu. Odporúča sa opakovať kompletný test krvi a moču po 10 dňoch, ak sú dávky stále vysoké, je potrebné pokračovať v symptomatickej liečbe.

Dieťa 2, 4 roky. Po ARVI boli ochorení, potom zrejme na pozadí alergie, ďalších 3 dní trpiacich nosom a kašľom, potom boli bez problémov prepustené, po 4 dňoch teplota vzrástla na 38,6 ráno, potom spali a nikdy nevrátili. Lekár nenašiel nič, bol poslaný na testy. Moč je normálna, krv je tiež s výnimkou ESR-36. Nechcú, aby sme boli prepustení z nemocnice, ale tiež nemôžu vysvetliť prečo. Vysvetlite prosím. Ďakujem vám!

Vysoký ESR hovorí o zápalovom procese v tele dieťaťa. Je potrebné opätovne prejsť všetky testy (kompletný test krvi a moču), biochemická analýza krvi, ultrazvuk vnútorných orgánov a parazitné testy. Iba potom lekár určí príčinu zvýšenej ESR a predpíše potrebnú liečbu.

ahoj Pomôžte prosím! Dieťa 4 roky, silná alergická (atopická dermatitída). Týždeň sa konala večer 38-38,5 ráno a popoludní 36 - 37,5. Prvé dni ochorenia boli hnisavé oči (Thorbrex kvapky 6 dní, 1 kvapka). O pár dní neskôr - kašeľ (predpísaný ROOT DIET). Pred dňom večer 37,8 a dnes 37,5, ale v analýze krvi ESR 45. Kašeľ sa stal menej častým. Žiadne dýchavičnosť. Priradené karty SUMMAMED 1 denne počas 6 dní. Za posledných 1,5 mesiacov už bola 3. ochorením ARVI s teplotou (prvýkrát je 4 dni pred 39 a viac). Povedzte mi, čo robiť, aké testy prejdú. Ďakujem vám.

Časté prechladnutie naznačuje zníženie imunity. Na diagnostikovanie tejto choroby sú potrebné osobné konzultácie s imunologom a imunologické krvné testy.

Dieťa je 2.6. Vo večerných hodinách som zaspal, potom aj teplota zvrátila 39,5, ibufen a ibuklin nemohli byť zrazené, sviečky pomohli, ale nie dlho, zvracali pred obedom. Pred začatím vracania sa začali triaška a bzučanie v žalúdku. Ráno prešli krvným testom, všetko je normálne. Doktor povedal, že rotovírus. Teplota 39,5-40 bola udržiavaná počas 5 dní. 5. deň lekár predpísal amoxicilín. 6. deň zmizla teplota, dieťa je aktívne, dobre jesť, len mierne bledo. Niekedy sa hovorí, že žalúdok a chrbát sú bolestivé v bedrovej oblasti. 8. deň prešiel analýzou ESR 42. Čo to mohlo byť?

Vaše dieťa by malo mať určite všeobecný test moču a test na močenie Nichiporenko, aby sa vylúčil zápalový proces v obličkách. Zvýšená hodnota ESR na takéto čísla indikuje prítomnosť bakteriálnej infekcie a výrazný zápalový proces v tele.

Vitajte! Dievča má 7,5 mesiacov. Pred týždňom tempo rástlo prudko na 38,5. Zavolali sanitku. Hovorili, SARS. Druhý deň prišiel pediatr. Dohliado na dieťa, všetko je normálne, iba červenkasté hrdlo a teplota. Sloboda, žiadny kašeľ. Dieťa je aktívne, veselé. Povedala, že dal viferon. Teplota bola zničená tsefekonovými sviečkami. V noci sa teplota zvýšila na 39,8. Znova zavolali sanitku. Hovorili sa, že to trie s vodkou a diagnostikou - ORVI. Teplota bola presne 2 dni. Potom odišiel. Pediatr povedal, všetko je v poriadku. Presne o týždeň neskôr (deň predtým včera) teplota opäť stúpla. To všetko, sloboda, žiadny kašeľ, kontrolovaný v Laure, všetko je normálne, iba červené hrdlo.
Dnes darovali krv, výkaly, moč, škvrny v databáze. Pediatr zavolal a povedal zlý krvný test: ESR-45, zvýšené leukocyty, hemoglobín-97. Priradené summamed na 3 dni. Zvyšok testov bude zajtra a databáza bude iba v piatok. Dnes, teplotné normy.
Napriek tomu, od začiatku choroby, stolička bola rozrušená: vodnatá, s hlienom, často, ale trochu po kúsku. Chcem si všimnúť, že dieťa do 6 mesiacov. bol úplne na GW. Stolička bola prakticky po každom kŕmení, vodnatá. Odovzdaná dysbióze. Vložte enzymatické zlyhanie. Od 6 mesiacov. zaviedla kašu, hrušku, banán, cuketu a kol. kapusta. So zavedením komplementárnych potravín sa stolica stala 1-2 pp za deň, ale stále vodnatá. A teraz znovu časté. Keď teplota. Jedz iba hruď a nejakú vodu s harmančekom, ktorý dám. Inokedy jesť ako obvykle.
Otázka: Čo môže dať takýto obraz a môže to byť na zuby? (žiadny z nich ešte nie je, ale ďasná sú opuchnuté). Možno stojí za to skúsiť niečo iné? Ďakujem vám!

Príčina symptómov, ktoré popíšeme, môže byť:
1. porušenie črevnej mikroflóry (nestabilná stolica a teplota)
2. rezanie zubov. Zvýšenie telesnej teploty (rezanie zubov však spravidla nedáva taký výrazný nárast telesnej teploty - 39,8 g). Proces priameho rezania je vizuálne viditeľný - kým porucha v stolici môže byť spôsobená zvýšenou telesnou teplotou.
Je zmysluplné vykonať koprologické vyšetrenie a bakteriologickú analýzu výkalov (tieto štúdie sú určené podľa uváženia ošetrujúceho pediatra).

Vitajte! Dieťa 1,7 (dievča). Do tej doby sa zriedka ochoreli hlavne s ARVI a moč a krvné testy boli normálne a potom: najskôr (približne 13-14.06.11) bola teplota 37,1 - 37,2 ráno, prešla večer a tak pár dní, súčasne, hojné sliny a naprašovanie + nočné kašeľ, spojené s prehĺtaním (horné tesáky sa kĺzali). Dňa 15. júna teplota vzrástla na 37,9 - 38,4, prešla močom a krvným testom a škrabala na enterobiázu - negatívna. Výsledok: v močovom proteíne je 0,132 a vo veľkom množstve sú leukocyty; krv: hemoglobín 106, leukocyty 5,7, ROE 6. Nasledujúci deň bola opakovaná analýza proteínov v moči už 0,165 a leukocyty boli v celom zornom poli. pyelonefritída. Teplota pod 39 bola udržiavaná 3 dni po norme. s týmto, dieťa jedlo a pilo a hralo. Cefix bol predpísaný (10 dní) a furamag 1 kapsula denne po mesiaci, všetci boli opití. v rovnakom čase sa uskutočnil ultrazvuk obličiek: obličky sú rozdelené typické. d = 6,6 x 2,7, s = 7,7 x 3,3; na pravej strane nie je rozšírený parenchým 0,9, vľavo 1.2 je stenové tesnenie. Prešiel na sejačke, ale v štvrtý deň užívania antibiotika sa hemolytické stafy vysiali 3 x 10 ^ 3. Každých 10 dní podali test moču a od 24.06 do 5.08 bolo všetko normálne. 5. týždňa prešli močom a krvou, v moči nenachádzali proteíny a 5-7 leukocytov; v krvi: hemoglobín 100, 6,7, ROE 25. Na 9. sa opakuje a má proteín 0,033 a leukocyty husto pokrývajú n / a pohľad. Opäť sme ostrá. pyelonefritídy a predpísal antibiotikum, tentokrát zinnat (10 dní) a pred odobratím vzorky moču do sejačky a povedal, aby urobil cystografiu. je potrebné vykonať cystografiu, prečo je rýchlosť leukocytov ROЄ vysoká. A čo by mohlo byť, aká je možná príčina pyelonefritídy, je potrebné znovu piť antibiotikum, ukáže sa to po druhý raz za 2 mesiace, bojím sa pre deti zo žalúdka? Ďakujem vám. Bol by som vďačný za odpoveď.

V tejto situácii je nutné opätovné použitie antibiotiká, pretože existuje výrazné známky zápalu a zhoršenou funkciou tubulárnej steny priepustnosti (zvýšený počet leukocytov v moči a bielkoviny v moči), ako je liečba potrebná, a to aj za bežných alebo zníženie ESR. Cystografia sa tiež musí vykonať. Ultrazvuk ukazuje iba vnútornú štruktúru obličiek, a ich funkčné aktivity v tejto štúdii nebolo možné overiť, ak je kontrast štúdie je pravdepodobné, že bude odporučená urography môžete zistiť nielen štruktúru, ale aj funkčnú aktivitu močového ústrojenstva.

ahoj Prosím, pomôžte môjmu synovi za 3,5 mesiaca: 4 dni teplota vyskočila z 36,9 na 38,5 bez akýchkoľvek príznakov. Dávala krv, keď nebola žiadna teplota, ukázalo sa, že je zvýšená ESR-31. Lekár nás pošle do Laury a na röntgenové lúče, predpísaný flemoxin salyubab. Povedz mi, prosím, čo môže byť? Ďakujeme vám vopred.
P.S.:Den pred teplotou zavolali špecialistov, ktorí lovili chyby. Mohlo by to mať vplyv na zhoršenie zdravia?

Najčastejšie príčinou zvýšeného ESR je zápalový proces, najmä ak je okrem ESR hladina leukocytov v krvi zvýšená. Je potrebné podrobiť sa vyšetreniu lekára ORL, aby sa vylúčila faryngitída alebo otitída, a aby sa urobil rádiogram hrudníka, aby sa vylúčila zápal pľúc (u malých detí môže pneumóniu pokračovať bez kašľa).

Vitajte! môj syn je 1,8, narodil sa na severe, v súčasnosti na dovolenke v Izhevsku. Po príchode týždeň sme boli hospitalizovaní s intestinálnou infekciou miernej závažnosti, po týždni boli bezpečne prepustení. Po ďalšom týždni teplota vzrástla na 38,3, obrátili sa na lekára, dostali sme akútne respiračné vírusové infekcie, údajne červené hrdlo, ale okrem teploty neboli žiadne ďalšie sťažnosti. Iný lekár povedal, že pravé ucho reaguje, ale dieťa si nesťažuje. Akonáhle došlo k uvoľneniu stolice, nevyskytla sa vyrážka a kašeľ, teplota sa pravidelne zvyšovala v priebehu 3 dní. Adekvátnosť v týchto dňoch bola normálna. Prvý deň, keď teplota prestala stúpať, darovali sme krv a moč. Moč je normálna. A krv nie je veľmi: WBC 9,9 RBC 4,83 HGB 130 HCT.369 PLT 304 MCV 76 MCH 27,0 MCHC 353. ESR 31 mm / h P 6 C 29 O 0 M 14 L 51%. Otázka: čo sa teplota zopakovala? Zvýšená ESR je dôsledkom intestinálnej infekcie. môže byť potrebné odovzdať ďalšiu analýzu? Darovali krv pred 2 dňami, dieťa je aktívne, dobre saje. Aktuálne predpísané sviečky VIFERON.

Okrem zvýšeného ESR má vaše dieťa zmeny leukocytov charakteristické pre vírusový proces. Je potrebné podstúpiť liečbu Viferonom a potom po 7-10 dňoch znova zobrať celý krvný obraz, aby ste v priebehu času sledovali krvný obraz.

Vitajte! 9-ročné dieťa bolo diagnostikované s lymfocytmi ESRD-32, 55 segmentovými jadrami 37 a zvyšok je normálny. Môže spôsobiť odchýlky JVP? Dieťa si nemôže sťažovať na nič, na aktívnu a dobrú chuť do jedla.

Za normálnych okolností má dieťa vo veku od 7 do 12 rokov lymfocyty 24 - 54%, výkonnosť je mierne vyššia ako normálne a segmentované neutrofily 35-65%. Zvýšená ESR však naznačuje zápalový proces v tele, mali by ste sa poradiť s pediatrom, aby ste určili príčinu zvýšenej ESR. DGVP môže byť tiež príčinou zvýšeného ESR počas obdobia exacerbácie.

ahoj Dieťa kašľa 3 týždne, pitie Dr mami, koreň sladkého drievka, nepomohlo, prešiel moč a krv, moč je dobrá, aj krv je normálne, ale ESR zvýšil 17. Predpísané Erespal, piť počas 5 dní, kašeľ niečo nižšie, ak by sme mali urobiť röntgen ? Lekár počúval, nedošlo k dýchavičnosti, ale dieťa už dávno kašlo. Ďakujem vám.

Je potrebné urobiť röntgenové vyšetrenie pľúc a konzultovať alergikov, aby sa vylúčila alergická povaha kašľa. Iba po osobnej konzultácii lekár urobí presnú diagnózu a predpíše primeranú liečbu.

Vitajte! Za mesiac malo dieťa teplotu, ktorá sa zvýšila 2 krát na 39,5. A bez symptómov. Darovali sme krv tri týždne za sebou a vždy rovnaké výsledky: leukocyty - 5,1, hemoglobín - 108, ESR - 43. Pediatr je na strate. Chcem počuť tvoju radu. Ďakujem vám.

Musíte starostlivo preskúmať dieťa komplexne, takéto údaje o ESR naznačujú zápalový proces v tele. Je potrebné prejsť analýzou moču, biochemickou analýzou krvi a ultrazvukom vnútorných orgánov. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia lekár rozhodne o potrebe ďalšieho vyšetrenia a urobí presnú diagnózu a v prípade potreby predpíše primeranú liečbu.

Prešiel krvný test znovu asi pred 1,5 hodinou. To je to, čo je: hemoglobín - 126, erytrocyty - 3,88, leukocyty - 4,3, krvné doštičky - 150, ESR - 35, metamyelocyty - 2%, n - 1%, s / m - 1%, 1 - 68%. No čo by to mohlo byť?

Prítomnosť metamyelocytov naznačuje naliehavú potrebu ísť na hematológov na špecializované vyšetrenie a presnú diagnózu, ako aj na určenie včasnej liečby

Vitajte! dieťa 3 mesiace. absolvovali testy. všetko je v poriadku močom, hemoglobínom 120, sójou 20. dieťa sa aktívne správa, dobre jes a spí, teplota nie je plná.
čo môže byť spojené so zvýšenou odpoveďou

Je potrebné vykonať všeobecný krvný test v dynamike, ak sa úroveň ESR zvýši, je potrebné poradiť sa s pediatrom na osobnú prehliadku a vyšetrenie.

Dobrý deň, povedz mi, prosím, moja dcéra je 4, 5 rokov, je vždy chorá každý mesiac alebo má ARVI alebo kašeľ, nedávno z nejakého zvláštneho dôvodu, teplota vzrástla na 39, 6 a spala o deň neskôr, 3 dni po teplote, podstúpila všeobecný krvný test, indikátor ESR 29 s čím súvisí a čo možno urobiť.

Vysoký počet ESR naznačuje zápalový proces v tele. Odporúčame konzultovať s pediatrom komplexné vyšetrenie a identifikovať príčiny zápalu. Odporúča sa tiež konzultovať s lekárom imunológ na vyšetrenie imunitného stavu tela a, ak je to potrebné, určenie imunomodulačnej liečby.

Dobrý deň! 31. júla mi dcéra dosiahla 2 roky. Máme nízky hemoglobín. Pri narodení to bolo 110, potom v 8 mesiacoch, boli chorí s abstraktívnou bronchitídou a ukazovatele klesli (92-93). Zvýšený Ferum-lek. Dnes máme krvný test. Hemoglabín 98, ESR 25, erytrocyty 3,3, leukocyty 5,1, neutrofritové bunky.1, segmentované neutríny. 28, eozinfily-5, lymfocyty-59, monocyty-6. Indikátory skočiť nahor a nadol sadzby. Povedzte mi, prosím, čo to znamená? ďakujem

Po prvé, vaše dieťa má zvýšený počet eozinofilov v krvi, čo môže naznačovať prítomnosť aktívneho alergického procesu v tele. Odporúča sa podrobiť vyšetreniu a vyšetreniu alergikom na presnejšiu diagnózu. Navyše vo forme leukocytov sa zvyšuje obsah lymfocytov a počet neutrofilov sa znižuje, čo môže naznačovať prítomnosť vírusovej infekcie u dieťaťa. ESR sa tiež zvýšil. V takejto situácii má dieťa vyšetriť pediatr, alergológ a odborník na ORL.

Dobrý deň, prišli sme s dieťaťom z mora a potrebujeme urobiť mantu, ale dieťa (chlapec) kašľa 6 rokov, počúva - pľúca sú čisté. prekonané testy: moč, výkaly, škrabanie - všetko je normálne, krv - ESR 19. Lekár povedal, že počkať pár dní a potom urobiť manta. Z liečby nebolo ukončené nič. To je všeobecne to, čo a ako. Ona sama padne alebo čo? vďaka vopred

Je potrebné sledovať dynamiku dieťaťa v dynamike, prechádzať výkaly do zoznamu vajec. Po týždni zopakujte úplný krvný obraz, ak dôjde k poklesu ESR, môžete podať mantu, ak nie, musíte vykonať komplexné vyšetrenie s cieľom zistiť príčinu zvýšeného ESR.

Dobrý deň, moja dcéra pred týždňom mala boľavé hrdlo, liečili ma lugolovým sprejom a zhrnuli. čo môže byť? vďaka vopred

Takéto príznaky môžu byť prejavmi akútnej pyelonefritídy. Je nevyhnutné prejsť opakovanou všeobecnou analýzou moču, analýzou moču podľa Nichiporenka as výsledkami vyšetrenia, prejsť vyšetrením detským nefrologom.

Nedávno získané z infekcie dýchacích ciest (dieťa 2.1). Popíjal si priebeh antibiotík Ospamox. 4 dni bolo všetko normálne, príležitostne mokrý kašeľ. V deň 5 sa teplota prudko zvýšila na 39 stupňov, začalo sa časté močenie, sťažnosti na bolesť brucha. Teplota klesla v druhý deň ochorenia. Podstúpil test moču - normálne všetky indikátory, krv - ESR - 25. Antibiotiká neboli predpísané. Boli predpísané Nifuroxosid a canephron H. V dieťati sa pravidelne vysvetľuje aj hrdla (hrubá). Čo môže byť? Ultrazvuk obličiek je predpísaný, ale zatiaľ neprešiel.

Ak chcete vytvoriť názor na možné dôvody pre stav poskytnutých informácií, je to úplne neadekvátne.
Potrebné sú nasledujúce informácie:
1. Diagnóza, ktorú urobil pediatr pred predpisovaním antibiotika (infekcia dýchacích ciest je kolektívnym konceptom mnohých ochorení).
2. Stav dieťaťa počas liečby antibiotikami (denná teplota, sťažnosti, iné príznaky - kašeľ, spúta, sipot).
3. Ak sa teplota zvyšuje, aký je povaha bolesti: akútna, pretrvávajúca, spojená / nesúvisiaca s močením, v ktorej oblasti brucha (horná, stredná, spodná, pravá, ľavá, zvyšuje sa alebo nie s tlakom na brucho)?
4. "Zvýšený obsah leukocytov a ESR 25" - digitálne indikátory leukocytov sú dôležité, ich percentuálny pomer.
Na základe informácií, o ktoré máme záujem, bude možné vykonať predbežnú diagnostiku.

Pred dvoma týždňami boli pacienti s akútnou faryngitídou ošetrení v nemocnici po dobu 4 dní, pretože teplota bola 37, potom 38 dní, po návrate sa vrátili domov druhý deň ráno, teplota bola opäť 37,3. infekcia v črevách vyložila deň, kedy boli prepustené, prešli analýzou ROE, preskakovali, že 57 potom 35 a teraz prešlo 27 leukocytov 7,2n10, lekár povedal, že sa nebojí piť čokoľvek 10 dní antibiotikum amoksil. Je zápal čriev alebo niečo iné?

Zvyčajne sa intestinálna infekcia nevyskytuje ako cyklicky, s výnimkou salmonelózy. Vaše dieťa musí znova užívať kultúru stolice pre patogénnu črevnú flóru, podrobiť sa vyšetreniu lekárom a pravdepodobne urobiť rádiografiu hrudných orgánov (aby sa vylúčila bronchitída a zápal pľúc).

Pred týždňom sa dieťa sťažovalo na jeho ucho, čo bolo veľmi bolestivé.37 Teplota vzrástla na 38-38,5 Začali klesať "otipax" to nepomohlo, po dvoch dňoch to prúdilo z môjho ucha Otočili sa k LOR.The 5% peroxidu vodíka a 3 kvapky boli nám napísané "Otofa" Darovať krv KLA a fyzioterapii Teplota je 37-37,5 Analýza ukázala sóju 43. Dieťa má 6 rokov Neviem, čo mám robiť.

Potreba znovu konzultovať s lekárom ORL na opätovné vyšetrenie a predpisovanie antibiotickej liečby. Tento výsledok naznačuje výrazný zápalový proces v tele dieťaťa.

Syn má skoro 5 rokov. OAM testy sa vykonávajú - všetko je normálne, OAK: Leukocyty 7,8 x 10,9, erytrocyty 4,74 x 10-12, hemoglobín 124, hematokrit 0,352, doštičky 366, celkový objem krvných doštičiek 0,29, priemerný objem erytrocytov 74,, obsah hemoglobínu erytrocytov je 26,1, priem. koncentrácia hemoglobínu v erytrocytoch 351, RDW 13, MPW 7,9, PDW 13,4%, bazofily 0%, eozinofily 1%, bodové jadro 1%, lymfocyty 53%, monocyty 8%, jadro segmentu 37%, ESR 19. Čo môže byť kvôli zvýšeniu ESR? Dieťa je aktívne, cíti sa dobre, teplota je normálna. Aký ďalší výskum je potrebný? Nedávno sme priniesli mačku - zvýšenie ESR môže byť prejavom alergií? (Neznášam vonkajšie znaky)

Okrem zvýšenia ESR je vaše dieťa mierne zvýšené a hladina bielych krviniek v krvi môže naznačovať prítomnosť skrytého zápalového procesu. Odporúča sa podstúpiť vyšetrenie na ORL s cieľom vylúčiť chronickú tonzilitídu alebo faryngitídu, ktorá môže byť asymptomatická.

ahoj Dievča 11 mesiacov. týždeň, teplota bola 39. niekedy klesá na 4-3 hodiny. Dostal antipyretický paracetamol vo sviečkach. V druhý deň ochorenia okresný pediatr predpísal sumomed (pili 3 dni), kvapky hilak forte a fenistil. Po KLA sa ukázalo, že tam bola veľmi zlá krv. Hemoglobín 101, červené krvinky 3.1, leukocyty 37.2. Coe-60. Aktívne dieťa neplačí, teplota sa stabilizuje. 36-36,6. na toaletu neplačí. Spánok je normálny. Aj chuť do jedla.

Je potrebné opätovne preniesť celý krvný obraz a analýzu moču. Na základe výsledkov tohto vyšetrenia bude váš pediatr schopný určiť ďalšie liečebné taktiky. Môžete potrebovať osobnú konzultáciu od hematológov, aby ste objasnili diagnózu.

Dcéry 3 roky 6 mesiacov, boli odobraté krvné a močové testy, ESR 17 v krvi a v moči bol detekovaný acetón-15, analýza moču v Nechiporenkovi bola dobrá, dieťa sa nič nestalo, analýza bola urobená pre urológa kvôli cystám obličiek.

Zvýšený acetón v moči môže naznačovať porušenie filtračnej funkcie obličiek a intoxikácie. Dieťa musí byť preukázané nefrologovi, môže byť potrebné ďalšie vyšetrenie (napríklad biochemický krvný test alebo ultrazvuk vnútorných orgánov).

Vitajte! Moja dcéra má desať mesiacov, šiesty deň má teplotu až 40, kvapky trvá len 5-6 hodín, lekár povedal, že má voľné krk, antibiotikum bolo predpísané po dobu 3 dní, na teplotu sme dávali sviečky. tak to je. Čo robiť?

Je nevyhnutné absolvovať všeobecnú analýzu krvi a moču až po obdržaní výsledkov vyšetrenia, lekár dokáže posúdiť situáciu, urobiť presnú diagnózu a korigovať liečbu.

Ďakujem, požiadal som o odvolanie na testy a my sme boli ihneď hospitalizovaní Dieťa ESR 59, hemoglobín 79. Moč je normálna, diagnostikovali sme stomatitídu, naozaj takáto teplota môže stúpať, teplota bola znížená a dieťa sa cítilo dobre. naozaj lekár nemohol okamžite poslať nás na doručenie testov.Taký pocit, že skutoční lekári len na internete? Opäť veľká vďaka!

Áno, stomatitída môže spôsobiť ostrý a dlhodobý nárast teploty a tiež výrazne zvýšiť ESR. Venujte zvláštnu pozornosť liečbe úst dieťaťa. Zdravie pre vás a vašu rodinu.

Dobrý deň, moje dievča je 4,5 gramov, povedali v záhrade, že klesá, že prináša (ako keby zaspala), krváca z nosa a má kašeľ. Absolvovali testy (hemoglobín - 119, erytrocyty - 4,08, krvné doštičky - 219, leukocyty - 8,0, systinkleárne - 7%, segmentované jadro - 63%, eozinofily - 2%, monofily - 4%, HCT - 33,9%, ESR - 12, krvná glukóza - 4,2, doba zrážania - 10 minút). Teplota nezvyšovala, chuť do jedla je normálna. V pľúcach vezikulárne dýchanie, bez dýchavičnosti. Jazyk ružový, mokrý. Určené Eraspal, aqua Maris, cykloferón. Pri sekundárnom príjme sa zvýšili lymfatické uzliny (krčka - v paketoch, submandibulárne - z lieskových orechov). Mandle zomreli hyperemicky, bez patologických inklúzií. Predpísané viac antibiotík (amoxicilín). Povedz mi, prosím, čo dieťa? Ďakujeme vopred!

Musíte sa poradiť s hematológom na osobnú prehliadku a komplexné vyšetrenie: musíte opätovne prejsť všeobecným a biochemickým krvným testom, ultrazvukom vnútorných orgánov. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia lekár urobí presnú diagnózu av prípade potreby upraví liečbu.

Vďaka za rýchlu odpoveď! Prihlásili sme sa na hematológ.Vďaka za podporu!

Vitajte! Muž 30 rokov
Leukocid 2,9 trombocyt 26 hemoglobín 60 erytrocyt 1,64 sója 14
erinofil 1 tyčinky 0 segmenty 20 lymfocyty 74 monocyty 5.
Mám bledú farbu kože so žltým nádychom, keď som vyšla okolo schodov asi pred šiestimi mesiacmi, keď som stúpala po schodoch, a tak som daroval krv z žily, prsta, výkalov, moču. Všetky výsledky sú napísané, urobené ultrazvuk z celej brušnej dutiny, všetko je v poriadku, fluória je v poriadku, žalúdok je v poriadku
Črevo nekontrolovalo, stolica nie je čierna, nedochádza k strate krvi. Čo je so mnou?

V tomto prípade musíte vyhľadať osobnú radu od hematológov, budete musieť vykonať podrobný krvný test, stanovenie sérového železa. Existuje mnoho dôvodov pre takúto závažnú anémiu: hypovitaminózu, stavy nedostatku železa, endokrinologické poruchy, rakovinu krvi.

Päťročnému chlapcovi bol diagnostikovaný bronchopneumónia liečená mokropenómom po 2 týždňoch nárastu v t 39,7 vypil suprex na pozadí primeru t boli vysoko darované krvné leukocyty 33 ESR 30 prepichnuté intravenózne cefabolové antibiotiká vo výkaloch deň, každý deň, stúpa z obeda na t 37,2-37,5. Dávame bifidobaktériu, že stolička sa nezískala

Odporúča sa prejsť výkalmi pre dysbakteriózu, môžete použiť Hilak Forte na normalizáciu črevnej mikroflóry. Odporúča sa preniesť kompletný krvný obraz v dynamike, ak je to potrebné na vykonanie röntgenového vyšetrenia hrudníka a ultrazvuku vnútorných orgánov. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia lekár urobí presnú diagnózu a predpíše primeranú liečbu.

Dieťa malo osem rokov, 27. augusta sa dostali do uvoľnenia s dutinózou a katarálovým otitisom, prepichli s noraxónom počas 5 dní - všetko je dobré, po 4 dňoch dostávame hubovú tonzilitídu, teplota je 5 dní 38,5 (ľahko bije), ale počas celej choroby od 12-13. Boli sme liečení nystatínom (alebo smečkou kandidou), orasept (oplachovanie sóda). Teplota klesá - dieťa je normálne - ale sója naďalej drží 15, leukocyty v hornej hranici sú normálne. Mononukleóza nebola potvrdená. Prečo som?

Po závažnej infekcii môže hodnota ESR počas dostatočne dlhého obdobia prekročiť normu. Úplný krvný obraz bude potrebné opätovne vykonať po 10 dňoch, aby sa mohol posúdiť stav v dynamike.

Milodiový syndróm - lekár povedal, že toto je moja diagnóza (mám nízky hemoglobín). Povedal, že naliehavo prejdú do nemocnice na vyšetrenie. Naozaj chcem vedieť, s akou chorobou sa zaobchádza, ak sa s ňou zaobchádza a stojí za to zaobchádzať vôbec? výskum sternal punctate:
Promyelocyty 0.1 Myelocyty 0.2 Staples 0.2 Segmentálne 10.6 Eosinofily (Juvenilné) 0.1 Basofily (lymfocyty) 79.5 Monocyty 0.3 Plazmatické bunky 1.0 Erythroblasty: Normoblasty: Basophil.-1.0 Polychróm, -4,0 Oksif, -2,0 Megakaryocyty 2/100

Toto ochorenie je charakterizované zhoršenou tvorbou krvi. Neexistuje normálna obnova bunkového zloženia krvi, čo vedie k nerovnováhe bunkovej kompozície. Liečba je v tomto prípade nevyhnutná - liečba drogami sa vykonáva pod dohľadom hematológov. Liečba tejto choroby je potrebná, pretože progresia ochorenia je nebezpečná pre vaše zdravie a môže byť život ohrozujúca.

ahoj Dieťa (8 mesiacov) malo horúčku po dobu 5 dní (38-39) a malo nádcha, zhrešilo sa na zuboch (dokonca ani jedno). na piaty deň začali podávať AB (Flemoxin Solutab), po prvej dávke lieku sa teplota vrátila do normálu. Dieťa bolo ošetrované týždeň. Vyskytol sa malý kašeľ a výtok z nosa. O týždeň neskôr sa dieťa zrazu začalo plakať, oslabovať, teplota začala stúpať. na chodníku deň tiež. Po vyšetrení lekár objavil červené hrdlo, vonkajšie otitis u jedného ucha, nepočul dýchavičnosť. Bolo vykonané röntgenové vyšetrenie pľúc - akútna bronchitída, počiatočná fáza bronchopneumónie. Dieťa nemá kašeľ.
Dala krv, biochémia je normálna, moč je normálna, ale KLA je:
ESR - 43!
WBC14.73, LYM 4.81, MID 0.25, GRA 9.67, RBC 4.11, HGB 96 (!), HCT 30.84%, MCV 75, MCH 23.3, MCHC 310, PLT 180, PCT 0.13%, MPV 7.0
Pediatr cítil rozšírenie pečene a sleziny. Urobil ste ultrazvuk - všetky orgány brušnej dutiny sú normálne! Teraz začali vyrážať Cefatoxime, teplota je opäť preč, len slabá slabosť zostáva.
Či je v našej diagnóze taká krv taká krv alebo táto krvná choroba? A čo ďalej? Ďakujem vám.

Krvný test zodpovedá obrazu akútneho zápalového zápalového procesu. Avšak s cieľom vylúčiť hematologické ochorenie, osobnú konzultáciu s hematológom je potrebný podrobný krvný test. Leukocytóza, znížený hemoglobín, zväčšená pečeň a slezina - tieto symptómy sú charakteristické ako pre hematologické ochorenia, tak pre pneumóniu.
Ak sa však na pozadí používania antibakteriálnych liekov zlepšil všeobecný stav dieťaťa, potom je veľmi pravdepodobné, že príčinou bola akútna respiračná choroba.

Dojčatá dieťa + cereálie a ovocné / zeleninové pyré.

Dieťa je vo veku 2,2 rokov, už 3,5 týždňa kašľa. Najprv 2 týždne bol suchý, štekal. Potom je týždeň veľmi mokrá, cíti sa, že všetko, čo vo vnútri bublalo počas dýchania. Keď som sa dvakrát pokúšal vyčistiť hrdlo, vracalo sa to, zväzok začal prúdiť, priehľadne pretekal dva dni, potom sa zastavil, ale zostalo nosné preťaženie, to znamená, že hluk stále stojí niekde. Teraz sa kašeľ značne zmenšil, stal sa suchší, nos sa "zavrčal" a začal kýchať. Lekár diagnostikuje tracheitídu. Boli ošetrené všetkým, čo bolo možné, umkalor, lazolvan, flyuditek, edém, otrivin, erispal, trenie s pulmaxom, kolekcia č. 2. Dnes darovali krv - zvýšenie ESR - 16, leukocyty - 8,4, hemoglobín - 138, stab-2, segmenty - 31, monocyty - 7, lymfocyty - 57, eozinofily 3. Lekár hovorí, že analýza je normálna, by sa už mali zotaviť. Je to pravda, nie je to veľké zvýšenie ESR?

Krvný test má príznaky zápalového procesu. Odporúča sa podrobiť sa ďalšiemu pediatrickému vyšetreniu, aby sa z dieťaťa vylúčila bronchitída. Možno budete musieť urobiť snímku hrudníka. Ak lekár nerozpozná dýchavičnosť v pľúcach a na rádiografii nie je žiadna patológia, bude možné pokračovať v liečbe bez použitia antibakteriálnych liekov.

Povedzte mi, prosím, že dieťa má 3 roky, vysoká teplota sa systematicky zvyšuje raz za dva mesiace, od 38 do 40 stupňov trvá jeden až dva dni, nestará sa pod 38. Okrem tempa nie sú žiadne príznaky, vyrážka. Čo je to, keď testovanie všetkých testov je normálne Čo mám robiť?

Je potrebné ukázať dieťaťu lekárovi na infekčnú chorobu a vyšetriť dieťa na skryté infekcie (cytomegalovírus, Epstein-Barr atď.). Takéto zvýšenie teploty nemôže byť normou.

Veľmi vám ďakujem za radu, poraďte sa s ďalším pediatrom! Mám inú otázku: môžu takéto príznaky a výsledky analýzy poskytnúť červy alebo alergie, alebo sú moje predpoklady lepšie vylúčené?

Po prvé, môže to byť napadnutie červami alebo chronická infekcia (cytomegalovírus, herpes, atď.). Oba skupiny ochorení môžu byť vylúčené po vyšetrení špecialistom na infekčné ochorenia.

Dobrý deň, dcéra za rok sa päťkrát dostala do bolesti v krku, naposledy bola prepustená 30. augusta a 18. septembra sme boli opäť v nemocnici, v auguste sme diagnostikovali lakunárnu tonzilitídu a teraz sa všetko opakuje, ale uplynulo len 2,5 týždňov. teplota od 37,3 do 39,6, dajte kvapky: glukózu, reamberin. dajte: diazolín, askorutín a pichnite antibiotikum cefotoxín, ak som čiastočne zavolal, tiež posypám lugol a hexoral. Leukocyty v moči 25, ESR v krvi 40, to znamená s obličkami je tiež nejaký problém. Prečo sme tak často chorí, čo máme robiť?

Nezabudnite konzultovať s nefrologom, možno na pozadí bolesti v krku, sa objavili prejavy pyelonefritídy. Pravdepodobne častá bolesť vášho dieťaťa je spojená s prítomnosťou chronickej infekcie v mandlích.

ďakujem teraz sme jej herpangina, koľko je nebezpečná choroba?

Toto ochorenie je vírusového pôvodu, s antibakteriálnymi liekmi sa s ním nemôže vyrovnať, je potrebné zahrnúť antivírusové lieky do liečebného režimu.

Dobrý deň, už som vám napísal skôr, moja dcéra Herpangin, všetko sa zdá byť urobené a antivírusové a antibiotiká a vitamíny, ale teplota sa udržiava od 18.09 dnes 6 dní, o 6.00 hod. 38.5. pomôž mi poskytnúť viferon, acyklovir, riboxin, askorbický.

Predpísaná liečba je absolútne správna, bohužiaľ herpetická angina pectoris trvá dlhšie ako bakteriálna, preto môže zvýšená teplota pretrvávať dlhšie, dokonca aj pri adekvátnej liečbe.

Dobrý deň! Moje dieťa (1 rok 4 mesiace) malo teplotu tretieho dňa, prvý deň dosiahlo 39,9 (nazvali sanitku), druhý deň 38-38,5, toto ráno znovu 39. Neexistujú žiadne ďalšie príznaky choroby. Vyčistíme vodkou, znižujeme teplotu pomocou nurofenu (ide iba na 37,5). Prvý deň som zavolal lekára, moje hrdlo nebolo červené, nebolo dýchavičnosti, povedal som, že som dal na Viferon ďalšiu sviečku a nižšiu teplotu, prídem za dva dni. Dnes nás musíme navštíviť. Aké testy musíme prejsť ?! Aký liek môže piť? Možno antibiotikum, ako dlho sme mali takú vysokú teplotu? Som veľmi znepokojený dieťaťom a nerozumiem tomu, čo sa s ním deje. Ďakujeme vopred

Pre presnejšiu diagnózu je potrebné preniesť kompletný krvný obraz a analýzu moču. Je žiaduce, aby sa dieťa vyšetrovalo v nemocnici, aby zistil presné príčiny vysokej teploty.

môžete mi povedať, či môže z furazolidonu vyrastať horúčka, zvracanie, stratu chuti do jedla a ako dlho môžu byť tieto príznaky. droga bola zrušená ráno, zvracala 4 krát denne, teplota bola 37,8.

Uveďte v súvislosti s tým, čo bol tento liek predpísaný, ako dlho bol použitý a v akom dávkovaní?

znova som stále veľmi silná bolesť hlavy, mohlo to byť všetko z predávkovania alebo vedľajšieho účinku, to je všetko päťročné dieťa s hmotnosťou 15 kg, dostala celú tabletu 50 mg 3 krát denne. ďakujem

Maximálna prípustná dávka lieku pre dieťa s hmotnosťou 15 kg je 25 mg * 3 krát denne. Príznaky, ktoré opísate, sú prejavy predávkovania furazolidonom.

Dobrý deň, povedzte mi, prosím, ESR-40 môže byť ovplyvnená alergiami, dieťa (3 roky) malo opuch z Quincke, bolo zistené na kravskom mlieku a brezovej farbe, v súčasnosti sa dieťa cíti dobre (beží, hraje, jesť), má chladno a má kašeľ. Test moču je normálny, lekár však odporúčal skontrolovať obličky, pretože modré kruhy pod očami a poslali ju alergistovi, ktorý má byť pozorovaný.Ako takéto indikátory musí byť ESR znepokojený? Môžete mi povedať PROSÍM?

Takéto vysoké počty ESR naznačujú zápalový proces v tele, s alergiami je tiež zápalová zložka. Je potrebné vylúčiť organickú patológiu obličiek a dýchacích orgánov, dodržiavať striktnú hypoalergénnu diétu a dodržiavať všetky odporúčania lekárskeho lekára.

Ahoj, dieťa sa narodilo pred 1,1 rokmi, osteomelitída humerusu bola premiestnená pred mesiacom, bola liečená spoločným umývaním a silnými antibiotikami.A pred 2 týždňami ste mali ARVI, boli liečené.Spôsoby prešli, ale od 18. septembra teplota vzrástla na 39 ° C bez symptómov za studena. normálna, krv z prstových leukocytov, 3,8 lymfocytov, 77 a zostávajúca celková krvná vzorka Er-3,95 Hb115 ESR-15. normálne, urobte si snímku pľúc - norma, viditeľné zmeny nie sú, chlór kontrolovaný - norma Všetko bolo odpísané na zuby Dieťa je trochu nepríjemné, potešenie sa zvyšuje Čo máme robiť? Ktoré testy a koho konzultovať?

V tomto prípade musí byť dieťa pod dohľadom pediatra. Ak je zvýšená teplota v priebehu 3 dní bez určeného dôvodu, táto okolnosť je indikáciou pre hospitalizáciu.

Dobrý deň! Pomôžte prosím. Moje dieťa je vo veku 4,5 rokov. Všetko začalo kašľom 4 mesiace. Pred. Myslel som, že táto alergia priniesla supresiu, ale nepomohla (v detstve bola alergia na mliečne proteíny). Kašeľ v podstate začal, keď dieťa šlo do postele. Obrátil som sa na detského pediatra a počul som, že pľúca sú čisté. Šli sme k pulmonológovi, on odpovedal, že pľúca sú čisté a navrhol, že to bol reflexný kašeľ. Rengen odpovedal povedal, že nie je potrebné. Predpísali nám reflexnú látku na potlačenie kašľa. Pili sme to cez výsledky neboli pozorované. Absolvoval kompletný krvný obraz. Analýza ukázala zvýšenie eozinofilov o 16%. Podané testy na parazity ich nenašli, prešli testy na niektoré analýzy chlamýdií prnevmaniya negatívne. Lekár predpísal liek na parazity a alergie - Ketotifen, rovnako ako Broncho-munal. Pili sme jednu cestu broncho-munal, pili to od parazitov, pil ketotifen pol mesiaca (namiesto jedného mesiaca). Dieťa ochorelo na ARVI, (pri súčasnom užívaní broncho-munálnej a ketotifénu), vypili antibiotikum Flamaksin Salyub, zotavili sa a týždeň po zotavení sa opäť dostali úplný krvný obraz. Výsledok: Eosinofil-6, ESR - 22. Mám podozrenie, že eozinofily redukujú drogu z alergií (inštrukcie hovoria, že znižuje počet eozinofilov v dýchacích cestách). Kašeľ je malý, väčšinou v polohe na chrbte. Lekár mi povedal, že ak je ESR zvýšená a eozinofily sú taktiež podozrivé na onkológiu. Ale naše pečeň nie je zväčšená, pankreas je normálny, lymfatické uzliny sú normálne (lekár sa pozrel pred mesiacom). Povedz mi, čo mám robiť, neviem čo myslieť. Obávam sa z toho najhoršieho.

Po prvé, pokúste sa upokojiť a nie paniku. Zvýšenie hladiny eozinofilov v krvi je možné pri helmintickej invázii, ako aj pri alergických ochoreniach. Pri zvyšovaní ESR v situácii, ktorú ste opísali, nie je prekvapujúce, keďže analýzy boli vykonané po predchádzajúcej ARVI. Zopakujte kompletný krvný obraz. Nezabudnite prejsť vyšetrením alergikov a skontrolovať hladinu IgE v krvi (ich hladina je zvýšená alergiami). Okrem toho je potrebné urobiť prehľad o hrudníku a test na čierny kašeľ.

ahoj Dieťa má 9 mesiacov. Počas týždňa sa teplota zvýšila trikrát v rôznych dňoch a zostala viac ako jeden deň (až 38,5). Prijaté analýzy, ESR-21 leukocyty 8,1 Dieťa hrá. Prsty stále v ústach drží, všetko kousne. Lekár trvá na antibiotikách. Diagnostika akútnych respiračných infekcií. Šiel sme navštíviť lekára, povedala, že máme zbytkové účinky (hrdlo je trochu červené). Prosím pomôžte mi na to prísť.

Uveďte, či vaše dieťa teraz má horúčku. Aké lieky Vám predpísal pediatr alebo lekár ORL, okrem antibiotík. Aký je stav dieťaťa teraz - chuť, nálada, aktivita, existujú nejaké prejavy ARD?

Dobrý deň! Môj syn má 1 rok 9 mesiacov. Pred dvoma mesiacmi sme mali bronchitídu. Pred 3 týždňami, začal mierny podkashlivanie, teplota vzrástla na 37,5 dva dni za sebou, jeden deň tam bola žiadna teplota, potom to bolo doplnené opäť na jeden deň. Pediatr povedal, že krk nebol červený, sójový - 43. O týždeň neskôr sa krv opäť prešla so sójou - 32. Röntgenové vyšetrenie ukázalo prítomnosť týmusovej žľazy. Mierne podkashlivanie pretrváva, nič viac sa deťom obťažuje. Pediatr trvá na kurze injekcií s antibiotikami. Povedzte mi, prosím, čo odborník, musíte kontaktovať, aby ste zistili príčinu vysokého popola a aké testy prejdú?

Najlepšie je prejsť vyšetrením pľúc, na presnejšiu diagnózu budete musieť zopakovať všeobecnú analýzu krvi a moču, vykonať analýzu spúta, ak sa vykašlia, a tiež mať test na pertusiu. Zväčšená týmusová žľaza môže spôsobiť kašeľ. V ESR by sa však nemalo zvyšovať.

Vitajte! Najstaršia dcéra 4g10mes. v treťom dni je biela hmota oka červená, umývam sa furasilínom a kvapkami kvapiek, ale moje oko je stále červené A dnes je teplota stále vysoká Hovorí tiež o bolesti hlavy Čo to môže byť a čo treba urobiť, pretože zajtra ideme do nemocnice a lekári hľadajú choroby podľa knihy, chcel by som vedieť, čo sa od nich môže požadovať, možno je potrebná nejaká analýza?

Po prvé, je potrebné vykonať vyšetrenie oftalmológa a neuropatológov. Je potrebné vylúčiť cudzorodé oko, konjunktivitídu, mozgu mozgu, nádorový proces v mozgu. V prípade potreby je potrebné vykonať oftalmoskopiu, EEG a ECHO-EG, MRI mozgu, všeobecnú a biochemickú analýzu krvi.

Pred týždňom bolo testované dieťa po siedmich mesiacoch, ESR bolo testované, zvýšil sa o 28, antibiotiká sa neprijali, po 4 dňoch prešli analýzou, teraz je ESR 1, dnes máme kŕčový nos a malý kašeľ, povedzte mi, čo môže súvisieť s poklesom ESR

Je potrebné znova vykonať klinické vyšetrenie krvného testu, možno to je laboratórna chyba. Iba po opätovnej analýze doktor urobí presnú diagnózu a opraví liečbu.

Teplota nebola 2 dni. Lekár najprv predpísal anaferón (liečený 5 dní) teraz predpísaný aflubín. A miramistín hrdlo posypeme. Dieťa hrá dobre, chuť do jedla je dobrá. Nezbedná, keď chce spať. Prsty stále v ústach. Dieťa beží trysky už 2 týždne (spánok a jesť nezasahujú).

Odporúča sa znova podať kompletný krvný obraz, v prípade zmien sa poraďte s pediatrom. Iba po vykonaní osobného vyšetrenia lekár určí stav dieťaťa a určí potrebu vymenovania antibakteriálnej liečby. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o reakciu na prehltnutie, je však potrebné vylúčiť pridanie bakteriálnej infekcie.

Vitajte! Dcéra vo veku 4 rokov absolvovala kompletný krvný obraz: hemogl-90, erytrocyty, 3,29 farebný index, 0,82 lymfocyty 44%, ESR-17 mm. Čo môžete povedať a poradiť s týmito údajmi? Ďakujem vám!

Krvný test odhalil zníženú hladinu hemoglobínu. V tomto prípade je potrebné vyšetriť dieťa pediatrom, aby zistil príčiny anémie (zlá výživa, intestinálne parazity, zhoršená tvorba krvi) a aby predpísal primeranú liečbu.

Chcem dodať, že všeobecný stav dieťaťa je dobrý, je dobrý, veľmi aktívny, nie sú žiadne príznaky hrudníka!

ahoj Môj syn má 2,2 rokov. Pred 2 týždňami náhle v noci teplota vzrástla. Ráno sa sťažovali na bolesť ucha. Poďme k ENT. Diagnostikovala otitis media. Predpísala otipax v uchu kvapkať do nosa nazivinu do hrdla verte verte. Teplota naďalej zostala pod 40. Zavolal som pediatra do domu. Lekár uviedol, že Uz bol zvyčajne bolesť v krku, odstránil tantum verde, povedal, že striekajúci mlynček plus antibiotiká flamoxime salyub. pili antibiotiká 3 dni. dieťa malo stomatitídu. Musel som prestať užívať antibiotiká. to bolí veľmi. stomatitída bola vyliečená za 3 dni. prišiel na recepciu v ENT, znova vrátila tantum Verde, odstránila mäsitosť. Včera prešiel analýzou. Moč je normálna, krv (hemoglobín 115, leukocyty 7,6 * 10, lymfocyty 43, ESR 42), poslaný pediatrovi. Ale je to len v pondelok. Čo robiť, neviem. Povedz mi, čo môže byť. Dieťa má stále tečúce nos. Predpísaný adrenol, inafra.

Vysoký počet ESR naznačuje zápalový proces v tele. Odporúča sa pokračovať v predpísanej liečbe lekárom ORL, kým dieťa nebude vyšetrené pediatrom. Možno bude potrebné vykonať ďalšie vyšetrenia: biochemickú analýzu krvi, ultrazvukovú diagnostiku, röntgenové vyšetrenie hrudníka, ako aj vymenovanie antibakteriálnej liečby.

Dieťa 1 rok 4 mesiace. Choroba ARD so silným kašľom. Kašeľ nebol ochorený folganmi, teplota sa zvýšila na 39,7 Flemoxin solutab bol odobratý, teplota neklesla, nedošlo k žiadnemu zlepšeniu, bol predpísaný suprax, teplota okamžite prestala stúpať na 39. Suprax sa užíval 7 dní. po 3 dňoch tempa. vzrástol na 38,3 a už nevyšol, po 2 dňoch zvýšený prietok krvi ESR 42, moč je jemná. určený sumamed a po 3 dňoch znovu darovať krv. Prečo má dieťa soje? bude sumamed help? a ak sedimentácia erytrocytov nezníži, čo to bude znamenať?

V tomto prípade existuje vysoká pravdepodobnosť, že mierna horúčka a zvýšenie ESR sú spojené s kŕčovou alebo chronickou tonzilitídou. V tomto prípade je potrebné liečbu vykonať pod dohľadom pediatra (podľa predpisu pediatra môžu byť lokálne antiseptiká použité ako sprej).

Prosím, povedzte mi: dieťa 1 rok 10 mesiacov, dva týždne boli choré 6 dní teplota sa dvakrát denne zvýšila na 39. pili antibiotiká amoxiclav analýza moču bola normálna krvná analýza sója 69 hemoglobín 102. čo robiť lekár predpísal železo, kyselinu askorbovú, fóliu kyselina

Po trvalom zápalovom procese môže ESR zostať po určitý čas zvýšený, liečba predpísaná lekárom je úplne adekvátna, avšak po 10 dňoch sa bude musieť celý krvný obraz opakovať, aby sa vyhodnotil stav krvného obrazu v dynamike.

Vitajte! dieťa 1,5 rokov! teplota počas 10 dní 37.1-37.3 počas dňa môže spať až 36.7-36.9 sama o sebe bez akéhokoľvek lieku! šiel na pediatra, povedal červené hrdlo, predtým, ako zaobchádzali so sólo (zelená) isofra rýchlo! Krvácali: ERYTHROCYTES -3,4; Hemoglobín 107; Leukocyty, 8,3; EOSINOFILY -0; WAND-1; ESR-27; Lymfocyty-12; Monocyty-3; VEDOMÍM, ČO DOSTUPNOSŤ VYSOKÉHO ESR JE VYPLÝVAJÚCICH PROCES! ale tempo samotný molárny chlapec vyliezol aktívny chlapec, ktorý zjedol ako obvykle! spí nie je naozaj ruky po celú dobu v ústach, to tak sa zhodovalo, že sme odtrhli od bradaviek! Nechcel by som si vziať antibiotiká, zajtra budeme mať test na moč! vďaka vopred!

Výsledky všeobecného krvného testu naznačujú, že dieťa má zápalový proces bakteriálneho pôvodu, bohužiaľ je v tejto situácii veľmi ťažké robiť bez antibiotickej liečby. V každom prípade by rozhodnutie o vymenovaní týchto liekov malo byť vykonané pediatrom alebo odborníkom na ORL po osobnom vyšetrení dieťaťa.

Dobrý deň, môj chlapče 3 mesyatsa.Snachala všimol, že jeho teplota stúpne na 37,3.Vyzvali lekár oprávnený sviečok Viferon, Fenistil a Erespal (pretože len málo prikashlival) vypršania.po liečby (5 dní), išiel k lekárovi, povedal, že všetky horosho.Smotrela krku a poslushala.Cherez 2 dni teplota stúpla na 38,8 (noc predtým som sa kúpal).Vyzyvali ambulancie v noci a ráno prišiel lekár, a znovu menovaný liečbu, pretože antibiotiká (amoxiclav), sviečky Genferon 125 mg, Erespal, Fenistil a Bifidumbakterin.V 3. deň choroby ma donútili močiť, zvýšená leykotsitov.Peresdavali obsahu 2 dni po poslednej dávke antibiotiká, sa mierne znížil, ale stále nie je norma.Skazhite, môže byť u pacientov užívajúcich antibiotiká? alebo niečo iné?

V tomto prípade existuje vysoká pravdepodobnosť, že antibakteriálna liečba nevedie k zničeniu infekcie močových ciest. Na určenie taktiky ďalšej liečby je potrebná osobná konzultácia s pediatrickým urológom.

Ahoj, moja dcéra je 3 roky stará, nie je veľa kašľu, každý večer teplota vzrástla 38-39, darovali krv, moč, dobrý moč, krv HB-122, Er-4.11, CP-0.90, L-9.9, ESR -42 a L-Formulár E-5, boli odoslané na RTG, diagnostikované s obštrukčnou bronchitídou, liečené, užívali Supraks, Bronhikum, Ascoril, Clenbuterol, všetko odišlo, bez kašľa, žiadna teplota, dobrý stav. HB-115, Er-4.11, CP-0.82, L-4.5, ESR-50! L-vzorca E-10, čo môže byť? ESR spôsobené červami alebo parazitmi ibud? Vďaka vopred.

Takýto vysoký počet ESR naznačuje výrazný zápalový proces v tele, odporúča sa konzultovať s lekárom infekčnej choroby, aby sa vylúčila nielen helminthická invázia, ale aj infekčná mononukleóza.

Môj syn je 3.9 v nemocnici druhý týždeň. Začali sa ublížiť teplotou 37. Pediatr vyšetril malý červený krk a vypchatý nos. Napísala erasal, tantum verde, aquamaris. K dnešnému dňu teplota nebola taká, že je to 37-37,2 Ráno nie je teplota a hodina po prebudení Povedz mi, prosím, čo môže byť?

Odporúča sa znova konzultovať so svojím pediatrom vyšetrenie: kompletná analýza krvi a moču, biochemická krvná analýza, ultrazvuk vnútorných orgánov, koprogram, krv pre parazity, ak je to potrebné, rentgenová diagnostika. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia lekár urobí presnú diagnózu a upraví liečbu.

Vitajte! Ja, v žiadnom zmätku. Faktom je, že moja dcéra (1 rok a 9 mesiacov) mala teplotu 3 noci a 2 dni, boli zrazené rôznymi sviečkami a sirupy naopak! Dodali sme nám ARVI, prirodzene pili predpísané lieky, predtým sme používali tieto lieky. Všeobecne platí, že potom, čo teplota klesla a už sa nezvyšovala, dieťa sa stalo veľmi psychotickou, hysterickou a podráždenou! Čo sa s ňou stalo? Ďakujem vám za pozornosť!

Veľmi často, po SARS, sprevádzané zvýšenou telesnou teplotou na vysoké hodnoty, sa dieťa stáva vzrušivejším. Je to spôsobené toxickými účinkami vysokej teploty na mozog. Uistite sa, že ste znova podstúpili testy krvi a moču, aby ste eliminovali prebiehajúci zápalový proces. Ak sú testy v poriadku, nevyžaduje sa žiadna dodatočná liečba. Fenomy zvýšenej excitability zmiznú nezávisle. Na zmiernenie tohto stavu môžete dieťaťu dať Viburcol sviečku na noc, 1 svieca na rektum až 5 dní.

Vitajte! Ďakujem vám za odpoveď! Urýchlil si ma trochu! Áno, máme najvyššiu teplotu, ktorá sa zvýšila na 40 gramov.

Vysoká telesná teplota Spol zvýšuje pravdepodobnosť vzniku neurologických reziduálnych účinkov. Preto sa pri vysokých teplotách odporúča uchýliť sa k fyzickým metódam znižovania telesnej teploty dieťaťa.

ahoj Pomôžte dieťaťu 3 roky a 7 mesiacov. Bol 3. októbra, horúčka vzrástla 40, kašeľ, tečúci nos. Potom otitis. Urobili blokádu. Pijali superx počas siedmich dní udržiavali teplotu. O týždeň neskôr darovali krv ESR 52. Teplota 37,5. Teraz pili bronchimunal. Teplota stále stúpa na 38. Opäť sme opäť absolvovali krvný test ESR 52. Doktor povedal, že je normálna v biochémii. Dieťa je aktívne, ale zle.

Odporúča sa poradiť sa s pediatrom na osobnú prehliadku a vyšetrenie: všeobecnú analýzu krvi a moču, ak je to potrebné, röntgenové vyšetrenie hrudníka, je potrebné vylúčiť pristúpenie bakteriálnej infekcie, latentnú pneumóniu, ochorenie močovej sústavy.

Vitajte! Prosím, dieťa 1g5m Doktor hovorí, že dieťa má pastovitú tvár, stratili biochémiu, cukr 15, cholesterol, bilirubín a kreatín sú tiež zvýšené. O niekoľko dní neskôr preniesli cukor z prsta-3.8. Ultrazvuk vnútorných orgánov vrátane obličiek a normálnych, všeobecných vyšetrení moču, ako aj krv. Po dobu trvania čas udržiava krok. 36,9-37,5. Oči sú vodné najmä na ulici, dieťa je aktívne, dobre jesť a spí. Často sa vyskytujú problémy so stoličkou, či už tekutou alebo nedotknutou. V poslednej dobe sa zriedka a postupne začalo pichať. Horné špičky sú rezané.

V tomto prípade je rozumné vykonať krvný test hormónov štítnej žľazy. Uveďte čísla s jednotkami merania biochemickej analýzy krvi.

Vitajte! Povedzte mi prosím, tu je dieťa 2,10 rokov Prekročenie purulentnej tonzilitídy, teplota dosiahla 39, vzala antibiotiká, vyzerala ako vyliečená, prešla krvným testom a podľa lekára sú všetky indikátory normálne, neexistuje žiadny zápalový proces, ale je to 37 znamená?

Znamená to, že došlo k výraznému zápalovému procesu v tele, odporúča sa po týždni opätovne zobrať celý krvný obraz, ak ESR neklesne, odporúča sa opäť konzultovať s pediatrom, aby ste predpísali symptomatickú liečbu.

Pred týždňom, teplota stúpla na 39, bol jeden deň, pediater hovorí, že krk je normálne, nie nádcha, odovzdal analýzu moču a krvi, to všetko v norme.Neskolko dňoch nebolo nič, a potom o týždeň neskôr znovu temperatura.Chto robiť, aby to, čo doktor?

V tomto prípade by diagnóza tohto príznaku mala začať osobnou konzultáciou lekára pediatra. Je potrebné vyšetriť dieťa, vykonať všeobecnú analýzu krvi a moču.

Vitajte! Pred viac ako dvoma týždňami, jeho dcéra sa jej 3 roky, pričom teplota stúpla na 38,3, červená v krku, kašeľ, lekár okamžite menovaný Amoksiklav, Ascoril, Geksoral, multitabs, dva dni nebolo teplota, kašeľ bol. Lekár predpísal Clenbuterol, stoptussin, no-silo, suprastin. Amoxiclav bol opitý dvakrát denne, po dobu 7 dní, hoci bolo potrebné piť 3 krát denne s 8 hodinovým intervalom (ako je napísané v abstrakte), ale nemohli sme ho podať a lekár povedal, že piť 7 dní namiesto 5. 8 dní po nástupe choroby teplota opäť stúpla na 38,2. Lekár určil druhým antibiotikám supraks a dokonca lizobakt, teplota nestúpa, ale kašeľ pretrváva, suché šarže, pred dvoma dňami začala vyrábať inhalačné rozprašovač s Ambrobene a minerálnej vody v dopoludňajších hodinách si odkašle a teraz suché pravidelne. Dnes prešiel krv ESR 35, 111 hemoglobínu, 40 lymfocytov, ostatné indikátory sú normálne, moč je normálna. Potrebujem urobiť čokoľvek iné na zníženie ESR alebo len neskôr opätovne vykonať analýzu.

Odporúča sa zobrať celý krvný obraz, aby ste určili úroveň ESR. V prípade, že sa sadzby neznižujú, odporúča sa opätovne konzultovať s pediatrom na osobnú prehliadku a predpisovanie symptomatickej liečby.

Vzali dieťa z sanatória; o dva dni neskôr boli lymfatické uzliny zapálené, maximálna teplota bola 38,5. Klinická analýza ESR 48! zvýšené bielych krviniek! Napili antibiotiká, ako lymfatická uzlina spala! Ultrazvuk brucha - orgány sú normálne, pankreas je mierne zväčšený! X-ray hrudníka ešte nebol urobený, včera som si všimol, že prsty mojej dcéry sú červené a bolestivé svojimi slovami! Čo to je? Napriek tomu, keď sme prišli, zľahka vzala náušnice, z nejakého dôvodu bol korok z bahna a dokonca aj tmavé duše! náušnice zlaté, alebo keď to nie je vidieť!

Po prechode antibiotika je potrebné znova vykonať krvný test, aby sa zabezpečila jeho účinnosť. Ak sú ukazovatele vysoké, vyžaduje sa konzultácia s hematológom.

Dobré popoludnie, povedzte nám, dal som očkovaciu látku proti chrípke 13. októbra 17. októbra, teplota sa prudko zvýšila, najskôr zostrelila na 38,5, druhý deň presne 40,2, nič viac, žiadny kašeľ, žiadna rinitída, 21 príde na stretnutie s lekárom antibiotikum až do piatku, subjekt do 38.5, ona sama nezanikla, znížila jej nuroferón, vypila antibiotikum do 24. októbra (4 dni), podstúpila všeobecný krvný test 24. októbra, všetko bolo normálne, ale je tu 30, zanechali sme doma až do pondelka Nenašla som nič, obávam sa, že som mala pneumóniu, mali sme ju v lete, mala tiež vysokú horúčku, Mám otázku, možno vznesená na pozadí veľmi vysokej témy. a očkovacie látky proti chrípke, prvýkrát sme to dali, alebo je to všetko vospolitelny proces? Lekár povedal, že to môže robiť na pozadí vysokej témy a takisto sa ľutujem za röntgen, nedávno to urobili, prosím, povedzte mi

Na pozadí vysokej teploty by ESR mala byť vysoká. Odporúča sa, aby následné vyšetrenia boli vykonané o týždeň neskôr, ak po týždni sú výsledky ESR vysoké, odporúča sa vykonať röntgenové vyšetrenie a prejsť analýzou moču až po získaní všetkých výsledkov vyšetrenia, špecialista urobí presnú diagnózu a predpíše primeranú liečbu.

ahoj Dieťa utrpela zápal očí počas roka a mesiac, obojsmerné rodičovstvo bolo vykonané, pili augmentin na 9 dní, uši a nos kvapkajú. Drvivá droga povedala, že s najväčšou pravdepodobnosťou kvôli antibiotikám a pediatr povedal, že brotchitída začína a predpisuje injekcie oxampu 2 krát denne počas 5 dní. drogy boli ošetrené nystatínom, ústa boli rozmazané furasilínom, sodou a Miramistinom, dokonca aj pediatr vyšetril herpes a napísal acyklovir 4 dni. Podstúpili sme všetko toto ošetrenie a po 5 dňoch testy zmizli. OAK leukocyty 12,8 ESR 20. moč je normálna, je to naozaj stále zápal v našej izbe? biele vredy sa objavia v ústach, zmiznú po ošetrení sódom. o dva dni neskôr sa znova objavia. čo môže byť? môže stomatitis? a ešte molárne zuby

S najväčšou pravdepodobnosťou na pozadí antibiotickej liečby dieťa vyvinulo kandidátnu stomatitídu, odporúča sa konzultovať so svojím zubným lekárom, aby ste objasnili diagnózu a postúpili primeranú liečbu. Iba po vykonaní osobného vyšetrenia lekár stanoví správnu diagnózu a predpíše primeranú liečbu. Prečítajte si viac o stomatitíde v článku: "Stomatitída"

od toho, čo dieťa môže mať sóju 24 a hemogloblín 109. Je to všetko veselé, a analýza je zlá v materskej škole nie je povolená.

Nízke hladiny hemoglobínu naznačujú anémiu, odporúča sa konzultovať s hematológom na osobnú prehliadku a predpísať primeranú liečbu. Vysoké miery ESR naznačujú zápalový proces v tele, odporúča sa odovzdať analýzu moču a vykonať ultrazvukovú diagnostiku vnútorných orgánov s cieľom objasniť diagnózu. Viac si prečítajte v článku: "Anémia"

ahoj Môj chlapec je 4 roky 10 mesiacov. Veľmi často choré. Choroba sa vyskytuje s nízkou, ale konštantnou teplotou, silným nárastom v správnej lymfatickej uzlovej ploche. Stále vredy v ústach, potom nalial na žľazy, potom na vnútornej strane tváre, potom na ďasná. Zubár tvrdí, že nejde o stomatitídu a môj syn je čistý, nečistota v ústach sa neťahuje, detský lekár si po celý čas ORVI. Liečia sa s Panavirom a lymfom myosoidom, ale všetko sa opakuje: krvný test: monocyty 0,818 10x9 / l, bazofily 0,133 10x9 / l, ESR-20mm / h. Môžete mi povedať, ako inak môžem pomôcť môjmu synovi? Prosím!

Príčiny opakujúcej sa stomatitídy môžu byť veľa. Veľmi často táto choroba vyplýva z poklesu imunity dieťaťa, čo vyvoláva zhoršenie aktivity patogénnej a podmienene patogénnej mikroflóry v ústnej dutine (hubová infekcia, stafylokok, streptokok a iné). Okrem toho príčinou chronickej stomatitídy môže byť avitaminóza, najmä spojená s nedostatkom vitamínu B12. Pre presnejšiu diagnózu je potrebné, aby vaše dieťa bolo preukázané imunológovi, aby skontroloval stav imunity, otorinolaryngológa - zasiať zo sliznice hltana do patogénnej mikroflóry. V období exacerbácie môžete navyše opláchnuť ústa roztokom morskej soli (1/2 čajovej lyžičky na pohár horúcej vody), rovnako ako topicky, nanášať vitamín B12. Okrem toho môžete užívať multivitamínové detské komplexy (Pikovit, Multi-tabs a iné - ich použitie, vždy musíte koordinovať so svojím lekárom, pediatrom alebo otolaryngológa).

dnes preukázal kompletný krvný obraz ukazovatele: leukocyty 9,3, lymfocyty 52, erytrocyty 4,31, ESR 39 hemoglobín 110. dieťa je štyri roky, čo nie je prípad.

Vysoké hladiny lymfocytov môžu naznačovať vírusovú infekciu a vysoký počet ESR naznačuje zápalový proces v tele. Hladina hemoglobínu je na dolnej hranici normy, čo je znakom začiatku anémie. Odporúčame konzultovať s pediatrom, aby ste študovali výsledky získané počas vyšetrenia, osobnú prehliadku a určenie primeranej liečby.

Dobrý deň, moja dcéra je 1 rok stará a 8 mesiacov stará Po dobu 2 mesiacov s malými prerušeniami sa najprv vyvinula studená a suchý kašeľ neodišla k lekárovi, liečili sa ľudovými prostriedkami, nenašli nič, šli k lekárovi a vymenovali Sumamedovi, vypili všetko, po týždni bola teplota 39 dní. ani jeden týždeň neskôr teplota neklesla na 40,2, dostali sa do nemocnice, pľúcny zásah bol dobrý, hemogl 107 bol analyzovaný v krvnom teste, EE22 bol prepichnutý antibiotikami, ale po 3 dňoch nebol vypustený, teplota bola opäť 38, 3 hlienka, kašeľ je mokrý, hovoria, že sa liečia doma, šli sa navštíviť iného lekára, povedali, že sa sinusitída testuje, moč je normálna v hemogl 105, EEE 50 teplota stúpa, ale nie každý deň.

Uveďte hladinu leukocytov v krvi, ktoré antibiotikum bolo podané intramuskulárne a v akom dávkovaní? Bola konzultácia s otolaryngológa, nebola vylúčená otitis media? Prečítajte si viac informácií o tejto chorobe v článku kliknutím na odkaz. Odporúča sa konzultovať s lekárom reumatológom a darovať krv na CEC, ASL-O, CRP, biochemických krvných testoch, imunoglobulínoch A, M, G na presnú diagnózu a úpravu liečby. Prečítajte si viac o normách klinickej analýzy krvi, prečítajte si článok: "Kompletný krvný obraz"

ahoj Povedz mi, prosím, tu moje dieťa (3 roky), po tom, čo šiel do záhrady, má stále boľavé hrdlo, takmer každý mesiac. Váš lekár hovorí, že je s najväčšou pravdepodobnosťou alergický na niečo. Ale ako to môže byť, pretože bolesť v krku je infekcia? Môžete poradiť, čo máte robiť, pretože je to stále antibiotiká a angína prináša rovnaké komplikácie. Ďakujeme vopred.

Dôvodom takýchto častých exacerbácií zápalových ochorení horných dýchacích ciest môže byť nedostatočná aktivita imunitného systému (viac informácií o tomto probléme a prostriedkoch na jeho prekonanie, nájdete v našej časti Detská imunita). Na objasnenie diagnózy musí byť dieťa vystavené imunológovi. Ak však dieťa má bolesť v krku, časté exacerbácie môžu byť spôsobené prítomnosťou horných dýchacích ciest dieťaťa, najmä na slizniciach hltanu, patogénnej mikroflóre (stafylokokmi, streptokokmi alebo inými baktériami, aké zmeny v tele môžu spôsobiť tieto baktérie, Môžete si prečítať v častiach s rovnakým názvom: Staphylococcus a Streptococcus). Ak je to tak, potom na identifikáciu týchto mikroorganizmov bude potrebné vytvoriť spätnú vodu zo sliznice hltana, ide o prieskum, je lepšie okamžite vykonať antibiogram (kontrola citlivosti identifikovaných infekčných agens na antibakteriálne lieky rôznych skupín). Podľa výsledkov vyšetrenia bude otolaryngológ schopný presne stanoviť diagnózu a predpísať primeranú liečbu. Na preventívne účely môžete svoje dieťa naučiť vypláchnuť ústa a krk roztokom morskej soli (1/2 čajovej lyžičky soli na pohár teplej vody), to môže byť vykonané denne (najlepšie pred spaním, 20-30 minút po jedle), pre dve tri mesiace.

fakt je, že sme mali tampón a výsledok je negatívny, neexistuje žiadna infekcia. To znamená, že je potrebné posilniť imunitný systém?

Potom je s najväčšou pravdepodobnosťou dôvodom zníženie imunity. Pamätajte si, že po osobnom vyšetrení a vyšetrení je ovplyvnená aktivita imunitného systému, iba imunológ, (môžete si prečítať o konkrétnom krvnom teste, ktorý im pridelí imunológ na hodnotenie imunitného systému, v časti Immunogram ), môže správne presne vybrať tie lieky, ktoré sú pre vaše dieťa najvhodnejšie. Zavlažovanie hrdla roztokom morskej soli sa môže použiť v prípade zníženej imunity, pretože tento postup stimuluje aktivitu lymfatického tkaniva mandlí a tým aktivuje lokálnu imunitu.

Dobrý deň, môj syn je 5 rokov, my sme boli chorí začiatkom októbra, ale teplota neklesla nad 37,5 a zostala 5 dní. Podstúpili celkovú analýzu krvi a moču, leukocyty boli mierne zvýšené v moči, ale krv ma strachovala: najprv boli krvné doštičky 420, leukocyty boli zvýšené a ESR bolo 40. Lekár poslal nás na opätovné naplnenie krvného testu. sme prešli a náš hemoglobín 115 má mierne znížený index farby, doštičky 380 a ESR-30. sme dostali predpísanú medikáciu, krv bola predpísaná na 19. novembra, ale znova sme ochoreli a teplota bola zachovaná 3 dni 37.2. a kašeľ a výtok č. Pozrel som sa na hrdlo Renky, je červené. Obávam sa z prítomnosti takejto teploty a s čím s ňou súvisí? Čítal som všetko na internete a vlasy stojí na konci, môže takáto teplota a takéto testy naznačujú infekciu krvi? Ďakujem vám

Zvýšenie teploty môže súvisieť so zápalovým procesom v krku alebo s obnovením zápalového procesu v obličkách. Ak chcete tieto procesy potvrdiť alebo vylúčiť, musíte prejsť krvným testom a analýzou moču. Výsledky by mali konzultovať hematológ, aby sa vylúčili krvné choroby. Ďalšie informácie o krvných doštičkách nájdete v rade článkov. Dôvody na zvýšenie alebo zníženie počtu krvných doštičiek.

moje dieťa bolo vo veku 6 mesiacov, všetko začalo kašľom a tečúcim nosom, teplota nebola suchá, trvala tri týždne, teplota bola 6 dní, pili antibiotiká, kašeľ prešiel, po týždni teplota opäť stúpla na 40. Nebol to žiadny kašeľ, hrdlo bolo červené bez plaku Teplota trvala 7 dní, prešli močom a krvným testom, voda bola dobrá, hemoglobín 95 bol zistený v krvi Soe 66. Čo mám robiť?

Vaše dieťa musí byť vyšetrené a ošetrené v nemocnici. Zvýšenie ESR na takéto hodnoty naznačuje výrazný bakteriálny zápal, ku ktorému dochádza v tele dieťaťa (ďalšie informácie o dešifrovaní krvného testu nájdete tu: kompletný krvný obraz). Takéto testy môžu byť charakteristické pre zápal pľúc, purulentnú tonzilitídu a mnoho ďalších rovnako nebezpečných a vážnych ochorení. Preto je potrebné diagnostikovať čo najskôr (urobiť RTG hrudníka na orgánoch hrudníka, vylúčiť zápal pľúc, ultrazvuk z brušných orgánov, analýzu moču Nichiporenko, močovú kultúru na sterilitu) a začať účinnú liečbu.

Dieťa 1g, 10m - kašeľ nebol. teplota je 38,5, a v noci 39,5 a tak 4 dni, prešli analýzu, povedal zvýšil ESR. Prečo je to zvýšené a z čoho? Zriedka sa zhoršujeme, chodíme do škôlky. lekár nevysvetlil

Odporúča sa absolvovať všeobecnú analýzu moču a v prípade potreby aj röntgenové vyšetrenie hrudníka, je potrebné vylúčiť latentnú pneumóniu, infekciu močového mechúra. Iba po prijatí výsledkov vyšetrenia pediatr urobí presnú diagnózu a predpíše primeranú liečbu. Uveďte, či v súčasnosti prebieha nejaká liečba? V takom prípade, ak lekár vylúči vyššie uvedené ochorenia, potom nie je vylúčené vírusové ochorenie, čo môže tiež viesť k takej vysokej teplote a k týmto zmenám vo všeobecnom krvnom teste. Prečítajte si viac o vírusových infekciách v rade článkov kliknutím na odkaz ARVI.

Dobrý deň, má dcéra 2,3 rokov. Niekedy (každé 2-3 dni) sa to stane takto, keď sa pýta na hrniec, ale nehne. Nesťažujte sa, že písanie je bolestivé. Prešli testom moču. Analýza je normálna. Povedz mi z nejakého iného dôvodu. Za posledných 6 dní je teplota 37,6. Niekedy sa to zdá, potom samo o sebe a padá. Absolvoval krvný test. SOE23. Leukocyty 12.5. Zvyšok je normálny. Počas štyroch dní užívame RESPIBRON

V tomto prípade je potrebná osobná konzultácia pediatrického gynekológa, urologa a pediatra, bude potrebné ultrazvukové vyšetrenie panvových orgánov. Podľa všeobecného krvného testu sú príznaky zápalu. Falošné naladenie do hrnca môže naznačovať lokalizáciu zápalu (zápal močového mechúra, rekta, zápal vnútorných pohlavných orgánov). Prečítajte si viac o cystitíde v článkoch o tejto patológii pomocou odkazu Cystitis.

Dobrý deň, dostal som krvný test, podľa ktorého ESR 46 a C-reaktívny proteín 24. Chcel by som vedieť, aký je štandard týchto ukazovateľov. Ďakujem vám

Úroveň ESR je vyššia ako normálne, čo naznačuje výrazný zápalový proces v tele. Uveďte jednotky merania C-reaktívneho proteínu, pre správnu interpretáciu výsledku a získajte primerané rady. Normálny C - reaktívny proteín chýba. Množstvo C-reaktívneho proteínu sa zvyšuje v prítomnosti zápalových procesov v tele. Odporúča sa poradiť sa s lekárom na osobnú prehliadku a v prípade potreby aj na ďalšie vyšetrenie na presnú diagnózu a predpisovanie adekvátnej liečby. Prečítajte si viac kliknutím na odkaz Vlastnosti biochemickej analýzy krvi.

Pri dcére vo veku 11 rokov - sama teplota 37,3-37,6 stúpa. Teplota udržiava druhý týždeň alebo chladu na kašeľ alebo akékoľvek iné vonkajšie príznaky akejkoľvek choroby. Absolvoval kompletný krvný obraz:
ESR - 18
Leukocyty - 3,3
Lymfocyty - 52,7
Neutrofily 32.3
Eozinofily 9.7
Čo môže byť?

Vysoká pravdepodobnosť intestinálnych parazitov. Pravidelné zvýšenie telesnej teploty pri absencii príznakov za studena a zvýšené hladiny eozinofilov hovoria v prospech parazitárnej lézie. Na diagnostiku je potrebné analyzovať výkaly na vajíčkach červu. Pred vyšetrením je potrebná osobná konzultácia s pediatrom - je nevyhnutné osobné vyšetrenie dieťaťa odborníkom. Prečítajte si viac o intestinálnych parazitoch v článkoch venovaných tomuto problému po prepojení Helminthiasis.

Vitajte! Son 3 mesiace. Po očkovaní (DPT) sa teplota zvýšila na 37,4-37,5 a udržiavala sa 10 dní. Podstúpili krvné testy: hemoglobín-99, erytrocyty-3,7, leukocyty-7,1, eozinofily-3, lymfocyty-66, monocyty-4, SOE-20. Ani kašeľ, ani chlad, dieťa nie. Pohybujúce sa, zdravé, veselé, s dobrou chuťou. Na špičke ľavej nohy streptoderma vyskočila (niekoľko bublín), ošetrila roztokom manganistanu draselného a prášku penicocinu. Ďalšie zápaly nepôjdu. Náš pediatr zaisťuje, že teplota 37,3-37,4 je normálna pre dieťa nášho veku a vysoký ESR je dôsledkom streptodermy. Dieťa kŕmené fľašou od 3 mesiacov. (prenesené z HB tesne pred očkovaním). Lekár nenavrhol nič, aby zvýšil hemoglobín, ani žiadne testy na stanovenie diagnózy. Či môže byť vysoká hladina ESR a nízky hemoglobín v dôsledku anémie a tiež alergie? Ďakujeme vopred.

Vysoká hodnota ESR hovorí o zápalovom procese v tele dieťaťa, ako aj o hladine hemoglobínu pod normálnou hodnotou, čo poukazuje na vývoj anémie. Anémia u dieťaťa môže spôsobiť výskyt subfebrilnej telesnej teploty. Pre presnú diagnózu a určenie primeranej liečby sa odporúča konzultovať s hematológom na vyšetrenie a osobné vyšetrenie, ako aj pri potrebe ďalších metód vyšetrenia: ultrazvuk vnútorných orgánov, biochemický krvný test na hladiny železa v sére. Tiež teplota horúčky nízkeho stupňa môže byť dôsledkom streptodermy, ak je proces lokalizovaný a nerozšíri sa, odporúča sa pokračovať v priebehu liečby až do úplného zotavenia a opätovného prechodu celého krvného obrazu. Viac informácií o týchto ochoreniach získate kliknutím na odkazy Pyoderma u detí, anémia.

Aktiferrínu sme priradení na zvýšenie hladiny železa (10-15 kvapiek 3 krát denne). V našom provinčnom meste nie je žiadny lekár hematológ, takže s ním nikto nemôže konzultovať. Ale brušný ultrazvuk, ktorý sme urobili dnes, bez patológií. Mám otázku o streptoderme: náš lekár, okrem vonkajšej liečby (liečba silným roztokom manganistanu draselného), nepredpisoval nič, sami sme našli informácie o prášku Baniocin, ktorý pomáha s touto chorobou na internete. Je potrebné vykonať nejaký druh "internej" (liečebnej) liečby - nejaké pilulky alebo niečo také (antibiotická liečba atď.)? Ďakujeme vopred!

V tomto prípade sa odporúča konzultovať s dermatológom, ak je proces lokalizovaný a nerozšírený, potom pravdepodobne nie je potrebné používať antibiotikum, avšak len odborník môže objektívne posúdiť situáciu. Môžete tiež postihnúť postihnutú pokožku xeroformou, ale nie dlhšie ako 3-5 dní a vyhýbať sa kontaktu s očami dieťaťa tohto prášku. Podrobnejšie informácie o tejto chorobe získate kliknutím na odkaz Pyoderma u detí.

Dobrý deň, povedz mi prosím. Moja dcéra, 2,8, v auguste, keď sa vrátila z dovolenky, zobrala infekciu rotavírusom a ležala na infekcii. Vypustené pri obnove. V septembri utrpel ostrý obojsmerný otitis. Potom v októbri boli rovnaké testy normálne. Pri prvom zápalu očných šliach pili Argumentin. Keď druhá otitis prerážala cefozalín 14 dní. Z nemocnice boli prepustení na obnovu. Teraz sa obáva pravidelne stúpajúcej teploty na 38,5. Prudko stúpa a padá aj bez použitia antipyretiky. Zaznamenávam záznamy teploty o jeden deň, možno 37,5 ráno, 35,6 v odpoledne, 38,5 v noci, potom niekoľko dní bez teploty 36,2-36,8. Pediatr dal pokyny na analýzu moču a krvi a poslal ju do Laury. Sme v Laure v poriadku. Analýza moču je dobrá. A ESR 46. Zajtra chceme znovu zobrať krv a znova vidieť ESR. Prečo a kvôli tomu, čo je ESR tak vysoké. Aké testy môžu stále prechádzať? Uskutočnil sa ultrazvuk obličiek (malé množstvo tekutiny v obličkách) a ultrazvuk dutiny je normálny.

V niektorých prípadoch po tom, čo utrpel vážnu infekciu, ESR dosiahne vysoké počty a potom postupne klesá. V situácii, ktorú popisujete, budete musieť byť opätovne testovaný na krv a moč, ak sú výsledky ESR nižšie, nemali by ste mať dôvod na obavy. Ďalšie informácie o dešifrovaní výsledkov všeobecnej analýzy krvi a moču nájdete v našich eponymných článkoch o týchto diagnostických metódach: Analýza moču a Kompletný krvný obraz.

Vitajte! Vykonala analýza znova:
Bilirubín 3.4
Kreatinín 44
močovina 4.8
celkový proteín 80
ASL-O 4
C-reaktívny proteín 16,0
reumatoidný faktor

Bohužiaľ, text vašej otázky nie je úplne zobrazený. Skúste znova položiť svoju otázku. Zopakujte výsledky prieskumu s jednotkami, v ktorých bola vykonaná, bez týchto informácií nie je možné interpretovať výsledky.

dobrý večer dcéra 2,3 rokov. Pred dvoma mesiacmi mal bolesť v krku. pili sumamed. vyliečený. Po ochorení sedeli doma dva týždne. šli do škôlky dva dni pred obedom. Dvojstranné otitis media už boli umiestnené v nemocnici. šiel do postele s bolesťou brucha na podozrenie na prídavok, nie je potvrdené. Počas troch dní bol Cefosolin injikovaný 750 krát. s nemocnicou išli na domácu liečbu. dieťa sa cítilo dobre. Domáci ešte jeden deň podali injekciu a to je všetko. nebolo nikoho, kto by dal víkend. v pondelok odišli na lekára, predpísali flemoxlab, v utorok teplota vzrástla, zostala na dva dni 37, 5. potom sa zvýšila na 38, 5 zrušili flemoxlab bol predpísaný. teplota bola jeden deň normálna. Potom dva dni neskôr 38-39 znova na pozadí antibiotík. darovali krv moču: krv: soe-23, hemoglobín 137, monoity 12, lemfoity 53, stab 6, segmenty 28, eozinofily 1. čo robiť, prečo teplota trvá tak dlho. zrušiť antibiotiká?

Odporúča sa konzultovať s odborníkom na infekčné ochorenia lekára - pediatra, neurológom na osobnú prehliadku av prípade potreby dodatočným vyšetrením. Je potrebné vylúčiť mononukleózu, pretože hladina monocytov je zvýšená vo všeobecnej analýze krvi. Odporúča sa vykonať ultrazvukovú diagnostiku vnútorných orgánov a darovať krv na vírus Epstein Barr. Je tiež potrebné vylúčiť poškodenie nervového systému dieťaťa (otras mozgu atď.). Iba po tom, ako boli všetky výsledky vyšetrenia získané, urobí doktor-špecialista presnú diagnózu av prípade potreby predpíše primeranú liečbu. Prečítajte si viac informácií o tejto chorobe kliknutím na odkaz Mononukleóza.

ahoj Pripomíšte, prosím, krvný test.
ESR 45, WBC 11.1, LY 49.8, MO 6.2, GR 44, LY # 5.5, MO # 0.7, GR # 4.9, RBC 4.53, Hgb 128, Hct 40, MCV 88.2, MCH 28.3, MCHC 320, RDW 11.9 Plt 413, MPV 7,6 n / a 3, sb 50, e1b1m6l39
Dieťa malo 4,6 roka, pred darovaním krvi boli choré, 5 dní zostala teplá. 5. decembra zaznamenané v nemocnici na vyšetrenie. Lekár predpísal elkar 8 cap, 2 rv za 2-3 týždne. Nurofen 5 mg 1 krát denne počas 5 dní. znova po dvoch týždňoch. teraz sa dieťa cíti dobre. Stojí za to pitie liekov? Včera sme prestali piť Flemoxin, pili sme 5 dní na 250 mg. 2 krát denne. Ďakujem vám! Dieťa, ktoré sa dlho vyhubilo, bolo ošetrené alergikom. 11. novembra sa zvýšil na teplotu, 5 dní. v deň 5 sa zvýšila na 39,2. Obáva sa vzácneho kašľa a nosovej kongescie v noci. Napili antibiotikum flemoxín od 15. do 20. novembra. Krv darovala 18. novembra. teraz sa dieťa nič netrápi, len ráno niekoľkokrát čuchal a zakaľoval. Dobrá chuť do jedla. Je krv veľmi zlá? Áno, ešte bolo červené hrdlo, ale bolesť v krku nebolo nastavené. Posledný deň, kedy teplota vzrástla na 39,2 a sanitka nebola dobrá, aby sa stratila, lekár nedodal boľavé hrdlo, ani nepočul žiadne sipy. tem-ru zostreli so zmesou tabliet (paracetomol, analgin, suprastin, noshpa). Odrazili v 10.00 hod. Na 37.5, v noci opäť stúpla na 38.1 a spala sa. Predtým darovali krv v septembri. odpoveď bola normálna. Analýza moču teraz; GLU Negative, BIL Neg-Ve, KET, BLD, PRO, NIT, LEU Neg-ve, SG 1.020, Ph 6.5, UBG 3.2 Prepáčte za nezodpovedanú otázku! Aj v tejto dobe sme pili bronchomunálne. Počas choroby vdychovali s atroventom a pulmicortom.

Tieto výsledky naznačujú prítomnosť výrazného zápalového procesu v tele, pretože Úroveň ESR výrazne presahuje normu. Odporúča sa vykonať komplexný prieskum na určenie príčiny takýchto vysokých čísel ESR. Je potrebné opätovne prejsť všeobecnou analýzou krvi a moču, biochemickou analýzou krvi, ultrazvukom vnútorných orgánov, röntgenovými lúčmi pľúc. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia odborný lekár urobí presnú diagnózu av prípade potreby upraví liečbu. Liečba bola primerane predpísaná. Elkar je liek, ktorý normalizuje metabolické procesy v tele a prispieva k rýchlemu zotaveniu (podrobnosti nájdete na linke Elkar). Prečítajte si viac informácií o príčinách zvýšenia ESR kliknutím na položku Kompletný krvný obraz.

Dobrý deň, povedzte mi, prosím, dieťa má ESR 24, nedávno malo veľa tonzilitídy, a teraz nie je príliš veľa. Možno tento zápalový proces zatiaľ neprešiel?

Po infekčno-zápalovom procese normalizácia indikátora ESR môže trvať niekoľko týždňov od okamihu úplného zotavenia. Avšak prebiehajúci kašeľ môže naznačovať pokračujúci zápalový proces a spôsobiť zvýšenú ESR. Samotný indikátor indikuje len prítomnosť zápalu v tele a nevyžaduje žiadnu dodatočnú liečbu. Úroveň ESR normalizuje po určitom čase po vyliečení bežnej chladu. Prečítajte si viac o ukazovateľoch všeobecnej analýzy krvi, prečítajte si článok venovaný tomuto problému po prepojení na kompletný krvný obraz.

od narodenia sa zistila infekcia u stafylokokov liečených antibiotikami podľa lekára, ale testy sú stále zlé. moč je normálna, čo môže byť? lekár nerozpozná presne to, čo hovorí zápalový proces, idú do nemocnice, potrestáme vás za to, prečo a prečo nikto nevie vysvetliť, čo vám v tejto situácii odporučí a akú chorobu by to mohlo byť? A môže to byť z užívania antibiotík, ktoré sme od neho naplnené? ďakujem

Uveďte vek dieťaťa, o tom, čo je dieťa kŕmenie a jeho váha. Aký výsledok zisťovania zistili stafylokoky? Uveďte, aké testy boli vykonané a ich výsledky, ako aj aké kurzy a aké antibiotiká vaše dieťa urobilo? Iba po obdržaní týchto informácií budeme môcť vyjadriť svoju situáciu a poskytnúť adekvátne odporúčania. Prečítajte si viac o ukazovateľoch všeobecnej analýzy krvi, prečítajte si článok venovaný tomuto problému po prepojení na kompletný krvný obraz.

Vitajte! Môj syn, vo veku 6 mesiacov, bol až donedávna dojčený a doplnený (zemiaková kaša, obilniny). Pred 14 dňami sa dieťa začalo kašľať. Pediatr počul, povedal, že všetko bolo jasné v pľúcach, trochu červené hrdlo. Zvolil teplý nápoj s harmančekom, sviečkami viferon, sydelix sydelium. Liečba trvala 5 dní. Pri opätovnom vyšetrení lekár povedal, že všetko je v poriadku. Nasledujúci deň dieťa padlo z pohovky (výška 60 cm) na koberec pokrytý dvoma prikrývkami, nazývaným sanitkou, odišiel do nemocnice, zažiaril okcipitálnu časť hlavy a diagnostikoval modrinu tkaniva v mäkkých tkanivách hlavy. Ale dieťa ešte stále plakalo, tri dni po páde bolo dieťa odvezené do ortopéda, ktorý odhalil vylúčenie 6 stavcov, pretože hneď ako padol, hneď som ho chytil a trhal ho a spôsobil zranenie. Lekár povolil vylúčenie. Nasledujúci deň po páde dieťaťa som (matky) našiel bežnú pleuropneumóniu, s podozrením na tuberkulózu pleurisy, predpísané antibiotiká, v nemocnici, musel prudko previesť dieťa na IV. Po páde dieťaťa, zníženie dislokácie, odstavenie, dieťa kričalo každý deň do takej miery, že mal bolesť v krku, znovu sa objavil kašeľ a hrdza. Pediatr počúval pľúca, povedal, že všetko je čisté. Predpísal inhalácie s Yessentuki-4, Nazivin, teplý nápoj s harmančekom, Gadelikov. Včera sme darovali krv a moč pre testy. Moč je normálna. A krv je zlá: krvné doštičky - 647 tisíc / μl rýchlosťou 206-445, zvýšená ESR - 29 mm / h. Zostávajúce ukazovatele sú nasledujúce: Hematokrit 33,9%, hemoglobín 11,6, erytrocyty 4,40, leukocyty 8,6, lymfocyty 66, monocyty 9, neutrofily (celkový počet) 24, MCV 77,0, RDW 12,1, MCH - 26.4, MCHC - 34.2, eozinofily - 1, Basophils - 0. Teraz dieťa má mydlá, kašeľ ustúpi, nie je žiadna teplota, chuť do jedla je dobrá, poteje v noci. Dieťa zle pije vodu, vyplieslo. Mohlo by to byť, že krvné doštičky sú zvýšené v dôsledku náhleho prechodu na zmes? Alebo kvôli chorobe telo rýchlejšie dehydratuje? Alebo všetci spolu. Veľmi sa obávam o zvýšenie ESR. Je možné, že aj dieťa má zápal pľúc alebo tuberkulózu napriek tomu, že pri počúvaní všetkého je čisté? Aké ďalšie testy a testy musíme prejsť? Ďalšia otázka: dieťa bolo naočkované BCG vo veku jeden a pol mesiaca, ale po očkovaní nie je ešte žiadna zjavná a žiadna zmena na koži, ako keby ju neoznámili, je to normálne? Ďakujem vopred za vašu odpoveď.

V tomto prípade sa odporúča konzultovať s lekárom ftiziatria a vykonať ďalšie vyšetrenie: x-ray pľúc. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia môže odborník vylúčiť prítomnosť pneumónie alebo tuberkulózneho procesu v pľúcach. S takými vysokými počtami doštičiek sa odporúča poradiť sa s lekárom hematológ pre riešenie potrebu ďalšieho skúmania dieťaťa a vydávanie presnú diagnózu, ako aj účel včas a adekvátnu liečbu. Vysoký počet ESR naznačuje zápalový proces v tele dieťaťa. Po očkovaní BCG by mala zostať jazva. Prečítajte si viac o tejto chorobe v rade článkov kliknutím na odkaz Tuberkulóza u detí.

Ahoj, moje dieťa má 11 mesiacov, mám purulentný zápal stredného ucha, antibiotická liečba Sulbaktomat (5d VM) a cedex, teraz teplota SARS bola 4 dni 37,8 -38,0 a jej zuby prešli EAD 35 ESR (laboratórna frekvencia 1-10 mm / h ) a Segmented Neutrophils 50 (rýchlosťou 20-35%) Leukocyty 9.4
Môžete mi povedať, či zápalový proces bude trvať tak dlho (priebeh antibiotík bol dokončený pred 3 týždňami), alebo by mohol poskytnúť ESR
ĎAKUJEME VÁM VEĽMI

Zvýšenie ESR a zvýšenie počtu leukocytov v krvi naznačuje, že existuje zápalový proces bakteriálneho pôvodu, veľmi často takáto infekcia môže byť sekundárna a spája sa s SARS. Uistite sa, že opätovne konzultujte s pediatrom, s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude musieť opakovať liečba antibiotikami. Viac informácií o interpretácii výsledkov celkového krvného testu nájdete v našom článku s rovnakým názvom: Kompletný krvný obraz.

od 10/10/11 do 12/25/11, syn (2 roky 9 mesiacov) štyrikrát v intervaloch 7-10 dní, získaných z obštrukčnej bronchitídy. Pri primárnej diagnóze sa vždy podáva rinofaryngitída. Kašeľ sa začal miešať. etapa (suchá, štekanie, polotuhá), rušivé. Dýchanie - tvrdé, dýchavé suché a jemne bublinky vo všetkých poliach. Dýchavičnosť. Prvé tri krát t nebolo vyššie ako 38,5, štvrtý čas t zostal asi 36 hodín 39,5. Po užití antipyretiky klesla na 38 rokov a znovu vstala. Odvolal sa do nemocnice. Urobili rontgenové vyšetrenie - pneumónia je na obrázku vylúčená. Oslabenie dychu na oboch stranách, viac na pravej strane. Vdychovanie je ťažké. Roztrúsené dýchavičnosť. Hlasitý hlas od 3. dňa do 5. dňa
Krvný test: Neutrofily klesli. % - 8.0, Neutrophils segm-poison.% - 68.0, Eosinofily,% - 1.0, Lymfocyty - 17.0, Neutrophils drop-poison. 10,9 / l - 8,5, neutrofily segm-poison 10 ^ 9 / l-0,12, lymfocyty 10 ^ 9 / l-2,12, ESR-29.
Liečba: 1 - Sultasín, clarisens, dixametazón jedenkrát, inhalácia s beroduali a fyzické. riešenie, Lasolvan, Miramistin, Nazivin.
2 - Sumamed, inhalácia s beroduali nat. riešenie, Linkas, Miramistin, Ingalipt, Nazivin.
3 - Sumamed, inhalácia s beroduali a fyzické. riešenie, Linkas, Miramistin, Ingalipt, Nazivin.
4 - raz cifurabol, 3 výstrely cefazolínu, inhalácia s berodual a nat. riešenie, mukaltin, Linkas, Ingalipt, Nazivin.

Podľa výsledkov celkového krvného testu, ako aj klinických príznakov je antibiotická liečba skutočne nevyhnutná, pretože zvýšenie počtu leukocytov a zvýšenie ESR naznačujú bakteriálnu infekciu. Analýza mikroflóry (bakteriálna infekcia sliznicou nosohltanu) sa musí uskutočniť nevyhnutne, najlepšie s antibiogramom naraz (stanovenie citlivosti identifikovaných patogénov na antibiotiká rôznych skupín). Okrem toho je potrebné skontrolovať obsah krvi imunoglobulínov triedy E s alergickými ochoreniami bronchopulmonálneho systému, čo sa zvyšuje. Toto vyšetrenie umožní presnejšiu diferenciálnu diagnózu medzi normálnou bronchitídou a bronchiálnou astmou. Viac informácií o tejto chorobe, spôsoboch jej diagnostiky a liečby si môžete prečítať v tematickej sekcii s rovnakým názvom: bronchiálna astma.

Vitajte! Moja dcéra je stará 2 mesiace, tempo sa začalo zvyšovať. 37,6-37,7. Nebolo to vyššie. Strata testov - všetko je normálne, len hemoglobín 102. Teplota. zostali po dobu 7 dní, neboli žiadne iné príznaky ochladenia, po 7 dňoch podstúpili opakované testy, ESR - 15. Lekár predpísal antibiotiká, ale mali by som im dať? dieťa vyzerá úplne zdravo! baví sa.

V tomto prípade, ak nie sú žiadne klinické príznaky choroby a všetky laboratórne testy sú v normálnom rozmedzí (kompletný test krvi a moču), môžete sledovať stav dieťaťa a v súčasnosti nedávajú antibiotikum. Zvýšenie telesnej teploty môže byť spojené s nezrelosťou nervových štruktúr mozgu a dieťa nemôže normálne regulovať telesnú teplotu a pri prehriatí sa zvýši celková telesná teplota. Odporúča sa opakovať kompletnú analýzu krvi a moču za týždeň, ak sa úroveň ESR zvýši, je potrebné podrobiť sa komplexnej vyšetreniu s cieľom zistiť príčinu, stanoviť presnú diagnózu a až potom začať liečbu. Prečítajte si viac o teplote tela kliknutím na odkaz: Vysoká teplota.

Dobrý deň, moja dcéra je 9 rokov, pred troma mesiacmi bola chorá s axilárnou lymfodenitídou, liečila sa viac ako mesiac, podstúpila tri cykly antibiotík, bola 30 a mala zmeny v krvnom zložení, po tom, čo boli všetky ukazovatele normálne, s výnimkou sóje 20, lekár predpísal vitamíny s prebiotikami, akceptovali mesiac, dnes krvácame, všetko je v poriadku 20 dní už dva mesiace, aj keď bola chorá s narkónom a kašľom, povedz mi, čo mám robiť?

V tomto prípade sa odporúča konzultovať s hematológom na osobnú prehliadku av prípade potreby dodatočné vyšetrenie. Odporúča sa vylúčiť parazitnú inváziu, anémiu, ako aj vírusovú infekciu v čase analýzy, pretože so studenou hladinou ESR sa môže tiež zvýšiť, vysoké hodnoty ESR naznačujú zápalový proces v tele. Prečítajte si viac informácií o indikátoroch krvných testov kliknutím na odkaz: Kompletný krvný obraz.

Vitajte! Moje dieťa bolo vo veku 5 mesiacov, 3 týždne sa roztrhol nos, kvapky nepomohli, išiel sám, potom sedeli doma tempo až 37,6 týždňov, prešli krvným a močovým testom v krvi ESR 60. Týždeň bola v nemocnici, antibiotikum Ampicillin bolo pichnuté, týždňov ESR klesol na 27 a keď sa opäť vyčerpal na 50, je to normálne. Zároveň je dieťa aktívne, chuť do jedla je dobrá, nie je rinitída alebo kašeľ, krk je čistý, v srdci a pľúcach nie je žiadny šum. ESR v krvi? Možno sa zuby objavia čoskoro? Odpoveď, PROSÍM. Ďakujeme vopred!

Najčastejšie zvýšenie ESR naznačuje prítomnosť aktívneho zápalového procesu v tele. Ak nie je narušený stav dieťaťa, nevyskytnú sa žiadne patologické príznaky, opakovaná analýza krvi a moču sa bude musieť zopakovať po 7 dňoch. Okrem zápalu môže dôjsť k zvýšeniu ESR, keď sa krv zahustí (keď dieťa nedostane dostatok tekutiny). Ďalšie informácie o dešifrovaní výsledkov všeobecnej analýzy krvi a moču nájdete v našich eponymných článkoch o týchto diagnostických metódach: Analýza moču a Kompletný krvný obraz.

Dobrý deň! Povedzte mi, čo robiť.. Dieťa má 3 roky, na jeseň šli do záhrady. V októbri začali ťažko kašľať a kašeľ bol suchý, štekal, potom sa zmokol. Boli ošetrené so všetkým, čo je možné - Lasolvan, Sinekod, Haleksol, Stodal, byliny, masti.. Vyčerpali nás v polovici novembra s "zvyškovým kašľom". Nešli sme do záhrady a do týždňov, keď sa všetko vrátilo... prešli testami - leukocyty boli 12, ESR 20 - predpísali inhalácie s berodoulou a Lasolvanom, 5-krát UHF, Augmentinovým kurzom. Všetko hotovo, kašeľ skončilo. Pre bezpečnostnú sieť zostal doma ešte jeden týždeň. V pondelok sme chodili do záhrady - vo štvrtok máme v noci kašeľ, kašeľ v piatok, teplota je o víkend 38 (to nebolo v minulosti) - ale všetky príznaky zmizli veľmi rýchlo - doslova 3-4 dni. Potom teplota stúpa 38-38,5 každé 2 týždne každé 2 týždne. Bez akýchkoľvek príznakov za studena. Udržiava pár dní (zničíme Nurofen) a prechádza. Prešli testami - bežnou krvou a močom, krvou na cukor - hovorí pediatr, všetko je normálne (testy sú nalepené na mapu a bohužiaľ momentálne nemôžem dať presné údaje).. Ale nemôže teplota pravidelne narastať? Povedzte mi, čo robiť, akému špecialistu sa chcete obrátiť?

Bohužiaľ, pre mnohé deti pri návšteve detského kolektívu reaguje imunitný systém týmto spôsobom vzhľadom na to, že dieťa sa dostáva do neznámeho prostredia a často prichádza do styku s patogénmi rôznych infekcií. Najčastejšie sú neustále sa vyskytujúce akútne respiračné infekcie spojené s nedostatočnou aktivitou a tvorbou imunity. Na posúdenie stavu imunitného systému dieťaťa je potrebné podrobiť sa špeciálnemu vyšetreniu - prejsť imunogram (viac informácií o tejto analýze a interpretácii jeho výsledkov nájdete v našej časti: Immunogram). Podľa výsledkov imunogramu bude imunológ schopný vybrať si najlepšie metódy na opravu imunitného stavu Vášho dieťaťa. Podrobnejšie informácie o imunite ao spôsoboch propagujúcich jej zvýšenie nájdete v tematickej sekcii s rovnakým názvom: Imunita. Okrem zníženia imunity, časté akútne respiračné zhoršenie ochorenia môže vyvolať patogénne mikroflóru, v prípade, že sa vrhne na horných dýchacích sliznice a začne sa množiť hojne im. Aby sa predišlo tejto možnú príčinu časté akútne respiračné ochorenia je potrebné čo do činenia s mukóznej steny bakposev hrdlo a / alebo nos, s lepšou antibiogram (definícia citlivosť identifikované patogény voči antibiotikám z rôznych skupín). V prípade, že vyšetrenie odhalí patogénnu mikroflóru na slizniciach, lekár bude môcť predpísať najoptimálnejšiu liečbu na základe výsledkov antibiogramu.

Dobrý deň, dieťa jeden rok u1 mesiac po prázdninách, tam boli známky nachladnutia, nádcha, mierny kašeľ, suchý, začervenanie gorla.Pediatr menovaný injekcie ceftriaxonu 1 na den.Ukoly činenia sama.Posle Prvá injekcia sa nezlepší, nebol veľký deň odyshka.Na po injekcii za dve hodiny bola silná dychová nevoľnosť, že som musel zavolať sanitku, boli sme hospitalizovaní, už keď bolo dieťa zaregistrované, zavolala priamo pred lekárom, erupcia bola na tvári, hrudi, žalúdku, dieťa bolo astmatické a doktor navrhol, aby vyrážka následne antibiotika.Nas prokapali dexametazón a eufilinom.Diagnoz obštrukčná bronchitída. Následne sa teplota zvýši na 38,5 nás kapayut.sutki net.Potom Teplota sa opäť zvýši na 39 alebo 38,5, nás opäť kapayut.I už dney.Vse 16 analyzuje horoshie.tolko ESR 41.Gemoglobin 109 leukocyty 4,9, moč je normálna, EKG je normálne, boli sme prepustené na príjem dňa 17. Povedz mi, prosím, čo ďalej urobiť, aký test urobím Pre dieťa som veľmi znepokojený.. Existujú astmatické záchvaty.Vďaka vopred!

Najprv je potrebné urobiť rádiografiu hrudníka, aby sa vylúčila zápal pľúc. Okrem toho budete musieť prejsť krvný test na latentné infekcie - mononukleózu, cytomegalovírus, herpes, chlamydia. Tieto ochorenia môžu byť sprevádzané dlhotrvajúcou horúčkou a podobnými príznakmi ako pri chronickej bronchitíde. Viac informácií o prejave, klinickej diagnóze a metódach liečenia vyššie uvedených ochorení nájdete v nasledujúcich tematických sekciách: Mononukleóza, herpes, cytomegalovírus, chlamydia.

ahoj Máme takúto situáciu.. Bol som chorý po dobu 1,5 týždňa infekciou, ako je rotovírus, s horúčkou, vracaním, hnačkou. Šli sme do záhrady na 3 dni a teplota sa znova zvýšila, najprv sa nevyskytli žiadne príznaky, suchý, ale veľmi vzácny kašeľ sa objavil po dobu 2 dní. Teplota vo večerných hodinách sa zvýšila na 39 stupňov. Lekár predpísal anaferón, akvamaris, harmanček a mäkkýše. Piaty deň lekár predpísal antibiotiká Amoxicopin. Pomohol, v deň poklesu teploty. Pili sme päť dní, zdanlivo sa zotavili. ESR krvný test bol 19. Lekár opustil nás ďalších 5 dní doma. Do konca týždňa sa objavila rinitída, lekár znova poslal krv (schválený 17. februára). ESR sa zvýšil takmer v čase "44" Leukocyty "11"; Erytrocyty - 4,32; hemoglobín 118; PLT - 775; MO # 0,9 2H * 10 9 / L; Hct 32,5 1; Pt 429 H%; MPV 5,5 L. MCV 75,2 L. Pomoc prosím. môže byť naliehavá potreba zaznieť alarm.

Uveďte, aké je dieťa, či ste mal všeobecný test moču a aké sú jeho výsledky? Stále máte sťažnosti na túto chvíľu, okrem chladného a vysokého počtu ESR? Iba tým, že dostaneme odpovede na tieto otázky, budeme môcť poskytnúť ďalšie odporúčania. Je potrebné vylúčiť vstup sekundárnej infekcie a poškodenie močových ciest. Prečítajte si viac o zmenách vo všeobecnej analýze krvi ao dôvodoch zvýšenia ESR v cykle našich článkov kliknutím na odkaz: ESR.

Hello))) máme 11 denne udrží teplotu 38.5-39 kašeľ hlien nie je opitý antibiotiká Amoksiklav najprv hovoril na zuby a potom na 5. deň prešiel KLA a OAM, moč je dobrá, ale v cene krvnej sedimentácie erytrocytov 57 práve teraz vymenuje iného antibiotiká ceftazidim v m, a oni sami nevedia, čo máme, čo by mohlo byť? Môžeme dostať nejaké vyšetrenia?

Uveďte, aké je dieťa a ako sa cíti pri vysokej teplote (letargia, odmietanie jesť), v súčasnosti existujú nejaké sťažnosti (bolesť brucha, kĺby)? Odporúča sa znova konzultovať s pediatrom a vykonať komplexné vyšetrenie: ultrazvuk vnútorných orgánov, opakované vyšetrenie moču a krvné testy, biochemické krvné testy a krv na infekcie. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia odborný lekár urobí presnú diagnózu av prípade potreby upraví liečbu. Prečítajte si viac o dôvodoch zvýšenia teploty v rade článkov kliknutím na odkaz: Vysoká teplota.

dieťa vo veku 8 rokov, chlapec, nedávno mal ovčie kiahne a šarlach, prešiel ESR 40, vypil 7 dní antibiotik, ESR 20, mám trápne, čo môže spôsobiť taký vysoký ESR.Hoci viem, že obdobie šarla prešiel som.

Po infekčnom procese, najmä ak je sprevádzaná ťažkou intoxikáciou, sa často pozoruje zvýšenie ESR pri krvných testoch bez toho, aby sa zhoršil všeobecný stav dieťaťa. Takéto reakcie sú stopy a prejdú úplne nezávisle. Aby sa vylúčil zápalový pôvod týchto zmien v krvi, je potrebné podrobiť sa pediatrickému vyšetreniu, prejsť kompletný krvný obraz a kompletnú analýzu moču po 7 dňoch. Ďalšie informácie o dešifrovaní výsledkov všeobecnej analýzy krvi a moču nájdete v našich eponymných článkoch o týchto diagnostických metódach: Analýza moču a Kompletný krvný obraz.

Dobrý deň, moja dcéra 6 mesiacov pred mesiacom, plač chrapľavý, iné príznaky choroby nebol uvedený sviečky Viferon na odporúčanie lekára, dva týždne uplynuli krvný test, všetky ukazovatele sú normálne, prídavok ESR-32, druhý deň kontrolovať späť ESR-41, moč cal - štandard, keď prezrel ORL lekára - uši dobrý nos taky, červenkasté na krk - zaregistrovali zvládnuť krku yodinolom, dig Protargolum nos a amoxicilín antibiotiká - po 2 recepcie zjavných alergie, prestaňte ho po 3 dňoch boli opäť na recepcii v ORL - lekár, tam máme rúrky CHKO nos snažia vyčerpať hlien, to nebolo dosť a jasný (hoci s krvou, to povedal kapilyarchik dotkol), ale po tomto zákroku hlien tiekla a teraz 2,5 týždňov neprejdú, že dieťa je udusí, môže naozaj sať prsník, kašľa. Nazivin sa používal takmer od narodenia, potom sa už dva mesiace neobťažoval nosom, teraz nám to nepomôže. Teploty neboli vyššie ako 37. Po 2 týždňoch bol OBA-SOE-18 odvolaný; erytrocyty, 4,06; Hemoglobín-129; Leukocyty-6,7; Eozinofily-4; stab-1; 28-segmentové; Lymfocyty-55; Monocyty-12; Priemerný objem červených krviniek, indikátor farby-0,95. Počas tohto obdobia boli zrezané dva peryhové zuby. Povedzte mi prosím, či existuje dôvod na vážne vyšetrenie, alebo sa môže považovať za nárast ESR a výtok z nosa z výsledkov prezentácie. Všeobecne platí, že od odchýlok od normy môžem len pomenovať to, čo spí menej ako priemer. Narodil sa na stupnici Apgar 9.9. Ďakujeme vopred

Úroveň monocytov nad normou môže hovoriť o infekčnej chorobe - mononukleóze. Ak chcete objasniť diagnózu a rozhodnúť o potrebe ďalšieho vyšetrenia a liečby, odporúča sa konzultovať so svojím lekárom, odborníkom na infekčné ochorenia a vykonať vyšetrenie: krv pre vírus Epstein Barr. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia odborný lekár urobí presnú diagnózu. Prečítajte si viac o tejto chorobe kliknutím na odkaz: Mononukleóza.

Ďakujem, sme naozaj podobné symptómy choroby (s výnimkou zvýšenej temperatyry) a jeden mesiac pred naším synovcom ochorení žijúci s nami mal bolesť v krku a lymfatických uzlín bola značne zväčšený a príliš chorý, a jednej noci sa zvracaním, spracuje s tromi kurzy antibiotík - žiadny výsledok v priebehu času boli sťažnosti preč a všetko bolo zabudnuté. Čítal som, že táto choroba si nevyžaduje liečbu ako takú a analýza vôbec nepokojila nášho lekára, ale mám inú otázku. Kvôli chorobe sme minuli tretiu očkovaciu látku DPT (TETRAKOK), ktorú by sme mali urobiť teraz?

Nie, očkovanie počas tohto obdobia s cieľom objasniť diagnózu musí byť zrušené. Iba po zriedení diagnózy a vykonaní symptomatickej liečby bude dieťa znovu očkované. Prečítajte si viac o očkovaní kliknutím na odkaz: Očkovanie.

Dobrý deň, prosím, povedz mi, čo mám robiť so pri teplote v 16.března dieťaťa do 39 5 dní zostal, aj keď kašeľ nádcha nebol! Potom začal chodiť do hrnca malé kúsky a plakať sme si mysleli, zápal močového mechúra a kúpil kanefron H bol ako jednoduchší dnes ráno, že dieťa začalo chrliť Všetko samo Th?!

V tomto prípade sa odporúča konzultovať s nefrologom a vykonať komplexné vyšetrenie: močovú analýzu, močenie Nechiporenka, urokultúru, ultrazvukové vyšetrenie vnútorných orgánov, cystografiu, ak je to potrebné, ako aj znecitlivenie a reklama. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia lekár urobí presnú diagnózu a vylúči pyelonefritídu, renálny a ureterálny reflux a v prípade potreby predpíše primeranú liečbu. Prečítajte si viac o týchto ochoreniach v rade článkov kliknutím na odkaz: Cystitída, pyelonefritída, reflux.

Vitajte! Dcéry 4,5 ročné, šarlatie sa týždňom ochorela a hneď po jej ošetrení sa po dobu 2 týždňov liečila sinusitída. Pili sme 2 kurzy makropénu. Pred druhým priebehom antibiotík krvný test ukázal hemoglobín 108, leukocyty 6,8, ESR 46. Po 5 dňoch opäť prešli analýzu len pre ESR - 44. Lor hovorí, že sinusitída nemôže poskytnúť taký vysoký výskyt, stále existuje nejaký druh epidémie, pediatr ubezpečuje, že bielych krviniek je normálne a nemôžete venovať pozornosť ESR. Kto počúvať?

Po závažnej infekcii môže ESR dosiahnuť vysoké hodnoty, pokles ESR sa nevyskytuje okamžite, ale postupne. V takejto situácii sa kompletný krvný obraz bude musieť opakovať po 5 až 6 dňoch, navyše musíte absolvovať kompletnú analýzu moču, aby ste odstránili zápalový proces v obličkách, čo môže byť asymptomatické. Ďalšie informácie o dešifrovaní výsledkov všeobecnej analýzy krvi a moču nájdete v našich eponymných článkoch o týchto diagnostických metódach: Analýza moču a Kompletný krvný obraz.

Dvojročné dieťa ochorelo na ORVI (červené hrdlo, výtok z nosa, kašeľ, temp-ra prvé 3 dni 37). Liečba zahŕňala sviečky Genferon, sprej na krk, kvapky z chladného, ​​expektorantu Wed-in. Na 3. deň príjmu sviečok temp-ra začal rásť. 4., 5. deň približne 39. Pri vyšetrení lekára v 4. deň ochorenia je všeobecný stav lepší (krk je praktický, pokojný, menej kašľa). Prvý deň po genferóne je tiež asi 39, stúpa na 2. menej a menej. Ak je (zvýšená teplota) vedľajší účinok genferónu, ako dlho môže pokračovať po jeho ukončení?

V takomto prípade, aby sa primerane posúdil stav dieťaťa, odporúča sa vykonať všeobecný test krvi a moču. V prípade, že testy sú v normálnom rozmedzí, tento antivírusový liek by sa nemal brať viac ako 5-7 dní. V prípade, že výsledky vyšetrenia sú zlé, odporúča sa opätovne konzultovať s pediatrom na vyšetrenie a posúdenie stavu dieťaťa, ako aj na určenie primeranej liečby. Prečítajte si viac o príčinách zvýšenej telesnej teploty kliknutím na odkaz: Vysoká teplota.

Dieťa má 5 rokov (dievča), je často chorá, bola testovaná a tu máme nasledujúce výsledky: leukocyty 12.2 a ESR 35 (predovšetkým mi to zaujíma, prečo je to tak vysoké?)

Výsledky všeobecného krvného testu (zvýšenie ESR a zvýšenie počtu leukocytov v krvi) naznačujú prítomnosť aktívneho zápalového procesu bakteriálneho pôvodu v tele dieťaťa. Na objasnenie diagnózy je potrebné absolvovať analýzu moču a zložiť vyšetrenie pediatra. Ďalšie informácie o dešifrovaní výsledkov všeobecnej analýzy krvi a moču nájdete v našich eponymných článkoch o týchto diagnostických metódach: Analýza moču a Kompletný krvný obraz.

Ahoj, moja dcéra už 3 roky nemá žiadne príznaky choroby, ale prišla na testy moču a bolo veľmi prekvapené, keď mi povedali, že bielkovina je okolo 80, sóje 60, leukocyty sú okolo 40. a dodala, že jej obličky už hnijú. My z vidieka a iné prieskumy nemajú to, čo môžete poradiť alebo komentovať. Možno, že nemali testy správne skontrolované.

V tomto prípade sa odporúča čo najskôr konzultovať s nefrologom v regionálnej nemocnici alebo kliniky na osobnú prehliadku a kompletné vyšetrenie: kompletnú analýzu krvi a moču, biochemickú analýzu moču, močenie Nechiporenka a urockuláciu, škvrnu z vulvy, výkal na vajciach červami a ultrazvukovou diagnostikou vnútorných orgánov. Iba po tom, ako boli všetky výsledky vyšetrenia získané, urobí doktor-špecialista presnú diagnózu av prípade potreby predpíše primeranú liečbu. Prečítajte si viac o ochoreniach obličiek v časti s rovnakým názvom kliknutím na odkaz: Cystitída, glomerulonefritída, pyelonefritída.

Dievča má 2 roky. Po prevedenom ODS sme absolvovali krvný test a bol vysoký index ko-36, zvyšok ukazovateľov bol normálny. Po dobu dvoch týždňov sme absolvovali krvný test a počet sôch bol 38, 40 a 50. Podľa externých ukazovateľov je dieťa úplne zdravé. Moč je normálna, ultrazvuk vnútorných orgánov bol vykonaný, všetko je normálne, biochemická analýza krvi ukázala, že všetko je normálne a kalórie na červoch tiež neukázali nič. Podstúpili sme antibiotický kurz v nemocnici v nemocnici a klesli na 25. Budeme znovu načítať za týždeň. Povedzte mi, aký by mohol byť dôvod, ale neboli sme diagnostikovaní.

Dôvodom zvýšenia ESR je najčastejšie prítomnosť akútneho zápalového procesu baktériového pôvodu v tele. Takéto zmeny v krvi môžu priniesť veľa chorôb, bez údajov z prieskumu a osobného vyšetrenia, nie je možné presnejšie určiť príčinu nárastu ESR. Ďalšie informácie o dešifrovaní výsledkov všeobecnej analýzy krvi a moču nájdete v našich eponymných článkoch o týchto diagnostických metódach: Analýza moču a Kompletný krvný obraz.

Chápem, že nám nemôžete doručiť v neprítomnosti. Mám však záujem o všetky možné dôvody. Na čo musíme venovať pozornosť a nemám žiadnu dôveru v nášho pidiatra.

Najčastejšou príčinou zvýšeného ESR je zápalový proces v ľubovoľnom z orgánov (zápal stredného ucha, sínusitída, sínusitída, faryngitída atď.). Tento indikátor nie je špecifický a neumožňuje identifikovať lokalizáciu zápalového procesu. Ak máte pochybnosti o spôsobilosti lekára, ktorý vyšetril vaše dieťa, môžete vyhľadať osobnú radu od iného špecialistu.

Dobrý deň! Moje dieťa 2,8 malo po prvý týždeň bežné kašeľ, udržovalo teplotu opitú. Laura povedala, že v jednej nosnej dierke sa na sliznici stále napučiaval predpísané otepľovanie (UHF) 5 sedení, po 3. zasadnutí dieťa malo sutinu, chrapľavý hlas ráno, aj keď stále sedíme doma, aby sme sa znova nepoškodili, že ide o reakciu na UHF alebo potom d ugoe, povedzte nám, my sme v pondelok v záhrade, náš pediater nám napísal a ENT povedal, že po zahriatí, môžete bez obáv ísť do záhrady, ale v prípade dopravnej zápchy a objavil tesne po rozcvičke sme to začalo ?!

V tomto prípade môže byť tento stav spúšťaný pridaním sekundárnej vírusovej alebo bakteriálnej infekcie. Odporúča sa znova konzultovať s pediatrom a otolaryngológom na osobnú prehliadku av prípade potreby vyšetrenie: kompletný krvný obraz, orofaryngeálnu kultúru. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia stanoví lekár presnú diagnózu a v prípade potreby predpíše symptomatickú liečbu. Viac informácií o príčinách rinitídy si prečítajte sekciu s rovnakým názvom kliknutím na odkaz: Rhinitis.

S najväčšou pravdepodobnosťou bola chorá s mononukleózou, 11% atypických mononukleidov bolo zistené v krvi iba po 2 týždňoch, ESR bolo 65, teraz je 50. Je pravda, že ESR bude po takejto infekcii veľmi pomaly klesať

V skutočnosti s touto chorobou, úroveň ESR klesá veľmi pomaly. Musíte mať na pamäti, že musíte byť zaregistrovaný u hematológ-onkológ s dieťaťom na jeden rok a pravidelne absolvovať celkový krvný obraz. Pre viac informácií o tejto chorobe, metódach diagnostiky a liečby si prečítajte sériu článkov kliknutím na odkaz: Mononukleóza.

Dobrý deň, bol som diagnostikovaný s nedostatkom bauhinu ventilu a bárium bolo hodené do tenkého čreva pomocou irrigoskopie. Bol som podrobený apendektómii a plastu bauhinovho ventilu. okrem toho sa pred touto diagnózou uskutočnila chronická pyelonefritída.
Vysvetlili mi, že došlo k chronickej apendicitíde a bola zapálená chronická očkovanie tenkého čreva, obával som sa o teplotu subfibrilu 37, 1, pred a po operácii. Kedy prechádza zápal v tenkom čreve a ako sa liečia? Zaznamenávam ťažkosti s touto teplotou, po operácii uplynuli 17 dní. keď bolo 1 a 2 dni po operácii, nedošlo k žiadnej teplote. Keď sa jedz objaví a keď prebieha proces trávenia potravín, ráno to neexistuje. A prečo sú stále bolestivé pocity vpravo, kde bola operácia? Okrem toho, po operácii som dostal iba deň 4 metronizadol, draslík, horčík, noshpu, patefilín, glukózu s novokaínom a infúziu 5 dní. Čo robiť na odstránenie teploty. Podľa analýz moje krv ESR 13, WBC 4.3, P. 14, C 55, E 1, T 3, Hgb 101, 6, PLT 86, PCT, 077. Moja moč je špecifická. hmotnosť 1013, proteín 0. 165, reakcia s kyselinou, epitel 2-2 v p. zr., úplne leukocyty, erytrocyty 2-4-4 v p. zr. mikroflóra ++++. Prosím pomôžte! Bol som piol pyelonefritída nolitsin, ssmamammed, dal cefrioxon, nebol žiadny špeciálny účinok od predpísaných liekov. Povedzte mi, čo potrebujete vybrať drogu? Ďakujeme vopred Catherine

V tomto prípade sa odporúča konzultovať s nefrologom, aby vykonal osobnú prehliadku a vyšetrenie, pretože V analýze celkového moču sú výrazné zmeny. Je potrebné opätovne zobrať kompletnú analýzu moču, kompletný krvný obraz, biochemický krvný test, urokultúru, ultrazvuk vnútorných orgánov, moč Nechiporenka a dennú múru bielkovín. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia lekár urobí presnú diagnózu a v prípade potreby predpíše primeranú liečbu. Zvýšená teplota môže byť známkou poškodenia obličiek. Prečítajte si viac o ochorenia genitálnej oblasti moču v sérii článkov kliknutím na odkaz: Pyelonefritída, glomerulonefritída.

ahoj Vnuk 1,5 roka. Pred 8 dňami teplota vzrástla (v noci na 39) a stále drží, počas dňa 37,5-38. Spočiatku to pripísali skutočnosti, že sú zuby rezané, štyri očné naraz. Ouch. lekár prišiel, počúval, povedal, že je možné naozaj zuby. Po 5 dňoch lekár predpísal test moču - normálne. Už samotní rodičia šli do súkromného centra a podstúpili pokročilý krvný test, zvýšený ESR. Ouch. lekár (po telefóne!), po vypočutí výsledkov krvného testu, predpísal antibiotikum, vysvetľuje, že akonáhle je ESR zvýšená, znamená to, že v tele je zápalový proces a je potrebné ho odstrániť. A antibiotiká uvoľňujú zápalové procesy všade, to znamená, že musíte vypiť kurz. Lekár si nenašiel žiadne ďalšie testy na zistenie príčiny zápalu. Povedzte mi, čo máte robiť. A môže dôjsť k zvýšeniu ESR pri zrezaní zubov? Zuby ešte nevypukli, ďasná sa zväčšili. Chuť do jedla je dobrá, nie je moc dobrá, spí v noci zle, stolička je normálna. S pozdravom, Svetlana Viktorovna.

Dojčenie detí môže sprevádzať predĺžené zvýšenie telesnej teploty a tiež spôsobiť zvýšenie ESR. Pokúste sa ukázať dieťaťu inému pediatovi, bohužiaľ bez osobného vyšetrenia nie je možné správne posúdiť stav dieťaťa a potrebu antibiotickej liečby. Ďalšie informácie o dešifrovaní výsledkov všeobecnej analýzy krvi a moču nájdete v našich eponymných článkoch o týchto diagnostických metódach: Analýza moču a Kompletný krvný obraz.

Ďakujem za odpoveď. Teplota vnuka klesla. Chcela by som z vás vedieť, či ESR so zubami môže dosiahnuť 40 a či to ovplyvňuje nepresnosť krvného testu. čo dieťa vyrobilo sviečky. S pozdravom, Svetlana Viktorovna.

V prípade, že sa krvný test uvádza na pozadí vysokej telesnej teploty a dehydratácie, môžu sa vyskytnúť podobné hodnoty ESR bez prítomnosti zápalu. V každom prípade sa musí opätovne vykonať test krvi a moču (všeobecne), aj keď je stav dieťaťa uspokojivý a telesná teplota je normálna. Ak by dôvodom na zvýšenie ESR bolo práve rezanie zubov, po 5 - 6 dňoch by ukazovateľ ESR mal dosiahnuť normálne limity. Takisto v krvi a moči by sa nemal zvyšovať počet bielych krviniek.

ahoj Porozprávajte sa, prosím. 10 ročná dcéra. V priebehu jedného mesiaca (ako kvitnú rastliny) sa objavil výtok z nosa, nazálne kongescie, opuch a roztrhnutie očí. Lohr sa pozrela a povedala, že pravdepodobne alergie na peľ, pediatr tiež povedal, že je alergická, ale bolo veľa leukocytov a alergie nedal leukocyty, ale nemám rád krvné testy: leukocyty - 9,39; erytrocyty, 5.19; hemoglobín, 129,10; hematokritu, 42,69; objem erytrocytov - 82,24; sr.sod. gemoglob. v er-te-24,87; Koncentrácia st hemoglob., v er-te-302, 40; krvné doštičky, 413.30; promyelocyty, 0,00; blastové bunky - 0,00; myelocytov, 0.00; lymfocyty, 36,00; palochkoyad.neytrofily-1,00; segmentoyad. neutrofily, 42,00; eozinofily, 15,00; bazofily - 0,00; monocyty, 6,00; plazmatické bunky - 0,00; ESR-3.00. Celkový stav dieťaťa je dobrý, agilný, teplota je normálna. Povedz mi, prosím, že to môže byť a aký lekár sa má kontaktovať. Ďakujem vám.

V tomto prípade je hladina leukocytov v normálnom rozmedzí u detí vo veku 7-12 rokov až 10x10 x 9 / l, ale hladina eozinofilov je oveľa vyššia ako normálne. Odporúča sa, aby ste sa poradili so svojím alergikom a lekárom na infekčnú chorobu s cieľom vykonať osobnú prehliadku a vyšetrenie, aby ste stanovili presnú diagnózu a predpísali primeranú liečbu. Je potrebné vylúčiť alergie a napadnutie červami u dieťaťa. Prečítajte si viac o dekódovaní výsledkov analýzy v sérii článkov kliknutím na odkaz: Krvný test.

Ktorému lekárovi sa bude liečiť diagnóza nediferencovanej kolagenózy: autoimunitná tyroiditída? Sóda pod 26 rokov sa nezníži.

V tomto prípade sa odporúča konzultovať s doktorom endokrinológom a reumatológom na osobnú prehliadku a štúdium výsledkov získaných počas vyšetrenia. Prečítajte si viac o ochorení štítnej žľazy kliknutím na odkaz: Štítna žľaza.

DD! Nedávno moja dcéra mala horúčku -40% po dobu 1,5 roka, zatiaľ čo nebol žiadny kašeľ a výtok z nosa. Zavolali záchrannú službu, oparili si herpes. Boli sme liečené 1 deň s acyclostadom, epigenickým sprejom, viferonom a antipyretikom, teplota klesla počas trvania lieku, potom sa opäť zvýšila na 40, v deň 3 sa objavila hnačka.
Taksim bol vymenovaný za 5 dní v / m. Teplota ustúpila, bola priehľadná. Prešiel na 3. deň po podaní krvného testu na antibiotické klin.
Leukocyty, 13,3, krvné doštičky, 548, hemoglobín 131, erytrocyty 5,13, ​​lymfocyty 45,8, ESR-17.
Priamo nás k zonóznym infekciám. V tomto prípade sa dieťa cíti skvele. Stolička je normálna, nie je žiadny kašeľ a teplota.
Kontakt so zvieratami bol v deň, kedy teplota vzrástla.
Čo by to mohlo byť. Pomôžte prosím. Ďakujem vám! Čakáme.

Výsledky celkového krvného testu dieťaťa naznačujú prítomnosť zápalového procesu baktériového pôvodu v tele, takéto indikátory môžu byť charakteristické pre katarálnu angínu (bakteriálnu, nevírusovú). Pred vykonaním dodatočného vyšetrenia, ktoré odporúčajú lekári, je potrebné opätovne preniesť celý krvný obraz a analýzu moču. Ak sú všetky indikátory v normálnom rozsahu - dodatočné ošetrenie a vyšetrenie sa nebudú vyžadovať. Ďalšie informácie o dešifrovaní výsledkov všeobecnej analýzy krvi a moču nájdete v našich eponymných článkoch o týchto diagnostických metódach: Analýza moču a Kompletný krvný obraz.

Vitajte! Môžete mi prosím povedať mojej dcére už 10 mesiacov na týždeň, ktorý sa drží tempa 37-38,7. Runny nos, červené hrdlo. Neexistujú žiadne vredy a nájazdy. Určený makropen pili 5 dní, nie lepšie. Prebehli krvné testy: hemoglobín 105, leukocyty 8,0. ESR-51. Analýza moču je normálna. Kolim ceftazidím už 3 dni. Nemá to lepšie. Čo by to mohlo byť.

Takéto príznaky a krvný obraz môžu naznačovať prítomnosť akútneho zápalového pôvodu baktériového pôvodu v tele. Pre presnejšiu diagnózu je potrebné urobiť prehľad orgánov hrudníka a prejsť analýzou moču. Ďalšie informácie o dešifrovaní výsledkov všeobecnej analýzy krvi a moču nájdete v našich eponymných článkoch o týchto diagnostických metódach: Analýza moču a Kompletný krvný obraz.

dieťa 1 rok a 5 mesiacov. ochorel som veľmi hrdzavý bol položený nos a červený krk. kašeľ bez kašľa. boli liečené ako bežné ORVI. ENT predpísal nazálne umývanie pomocou prístroja. 3 krát a niekoľko dní po ukončení postupu sa teplota zvýšila na 38,3. Šli sme do platených ENT, nás nás porušila, že takéto dieťa bolo umývané a diagnostikované zápal stredného ucha a zápal adenoidného tkaniva. pedikátor nás nariadil, aby mu bol vyslaný a poslal ho na konzultáciu s odborníkmi na infekčné ochorenia. spochybnený inf. mononuklioz. inf. vyšetril dieťa a povedal, že čakáme na testy na latentné infekcie, pretože ani slezina ani pečeň neboli zväčšené. aj lymfatické uzliny, hrdlo mierne načervenalé. dieťa nie je pomalé. Klacida sme pil 3 dni, teplota pokračovala k nárastu popoludní aj večer až do 39. Znížili sme nurofen Na 4. deň klatsidu sme boli predpísaní cytoximom intramuskulárne. dali to na 3 dni a až 4. deň sa naša teplota znížila, najprv na 37 a 4, potom na 36,6. testy na prijaté skryté informácie, všetko je negatívne. ale všeobecná analýza krvi z prsta ukázala leukocyty 15 a ESR 50. toto bolo po takom množstve antibiotík. Poviem ihneď, že prešli močom, všetko bolo v poriadku, urobili tiež fotografiu pľúc, nenarazili na zápal pľúc. čo by mohlo byť. pediatr nm predpísal ďalšie injekcie (iba 7 dní) a ďalšie 4 dni klacidu a opätovne zobral krv. čo je s mojím dieťaťom

S najväčšou pravdepodobnosťou mal dieťa naozaj akútnu otitis, pretože Úroveň leukocytov a ESR sa výrazne zvýšila, čo môže naznačovať prítomnosť akútneho zápalového procesu v tele. Odporúča sa pokračovať v liečbe po skončení kurzu antibiotika znovu konzultovať s otolaryngológa a pediatra pre osobné vyšetrenie a hodnotenie stavu dieťaťa. Prečítajte si viac o tejto chorobe, ako aj príčinách horúčky, prečítajte si sériu článkov kliknutím na odkaz: Otitis, Vysoká teplota.

Dobrý deň! Mám aktívne formy hepatitídy C. V tomto ohľade raz za štyri mesiace bolo moje dieťa, dievča dlhšie ako 1 mesiac, zobralo krv na pečeňové testy, po 4 a 8 mesiacoch bola normálna analýza, pozoroval sa iba nárast tymolového testu, ale pediatr sa ubezpečil, že v 1g1 mesiaci opäť prešli pečeňové testy, transaminázy boli štvornásobne zvýšené a opäť tymolový test, bilirubín bol normálny, pri týchto testoch sa dostali do infekčnej choroby, vykonali testy na markery hepatitídy, vďaka Bohu, že dieťa malo negatívne testy, ale ukázalo sa to ako zlý všeobecný krvný test, nízky hemoglobín 80,8 6 a vysoké ESR 45, 48. Pretože stále sme nezahojili BCG, urobili sme rôntgenové vyšetrenie pľúc a konzultácia ftihiatrov povedala, že neexistuje tuberkulóza, že dieťa má zložitý priebeh BCG, s ktorým liečíme rifampicín. Dokonca urobili punkciu, dobré a všetko je negatívne. Po tom sa nemocnica spadla do inej s opuchnutou brušnou dutinou, ťažkou dysbiózou a hemoragickou vyrážkou. Absolvoval kurz kvapka vyrážka začala miznúť, celkom. en. krvný hemoglobín 101, sója 25 pri výtoku. Dieťa nezískava váhu, teraz jej váha je asi 9 kg, a to je za 1 rok 3 mesiace! Boli vyšetrené imunologom, urobili imunogram, podľa jej vírusovej infekcie Epstein-Bar a sekundárneho stavu imunodeficiencie, lekár povedal, že je to spôsobené touto infekciou a situácia nie je tak kritická, ale keď sme ju prešli znova bežnými. en. krv sme mali šok, ESR 70, hemoglobín 69, vzhľadom na to, že užívame ferrum-lek počas 3 týždňov, pečeňové testy sa pomaly vrátia do normálu. Hematológ povedal, že to nie je ich úloha, pretože krvný obraz je normálny a že je potrebné liečiť anémiu. Poslali nás, aby sme išli na oddelenie gastroenterológie, kde nás konzultoval pediatrický gastroenterológ, podľa nášho názoru môžeme mať nasledujúcu diagnózu: Celiakia.
Okrem toho: dieťa má zuby a neustále hustá hmota, kvôli ktorému ťažko dýcha, nie je počuť pri pohľade na sipot.
Povedzte mi, prosím, v ktorej oblasti sa ešte musíme podrobiť vyšetreniu, už som stratil svoju myseľ, stále som v nemocnici po dobu jedného mesiaca, stále sme vyšetrovaní mesiac, ale stále nedokážu diagnostikovať.

V tomto prípade je potrebné vylúčiť celiakiu, cytomegalovírusovú infekciu, ako aj hematologickú krvnú chorobu, keďže anamnéza hemoragických vyrážok a hladín hemoglobínu bola nízka. Iba po komplexnom vyšetrení urobí odborný gastroenterológ a hematológ presnú diagnózu a v prípade potreby predpíše primeranú liečbu. Prečítajte si viac o týchto ochoreniach v rade článkov kliknutím na odkaz: celiakia, anémia.

Vitajte! Dieťa má vek 1,5 roka. Pred 3 týždňami, horúčka dosiahla 39, runny nos, kašeľ. Boli liečení gedelixom, orpiramom, rôznymi kvapkami, flemoxin solyutab. Po dni nedošlo k žiadnej teplote, po 5 dňoch nebola žiadna zima alebo kašeľ. Ale flemoxín pili len 3,5 dní a po pár dňoch opäť vstala, 39 znova začali piť flemoxín, tentokrát pili 5 dní, ako sa očakávalo, a potom znovu v deň 39. Čo to mohlo byť? Dieťa nemá nič iné ako horúčku, aktívnu, blahobyt, chuť k jedlu je už lepšia. Zuby by tiež nemali byť, 16 sa dostalo von, vrátane zubov. Neviem, čo myslieť. Získajte testy? V poslednej dobe lekár povedal, že by nič nepreukázali, len vypiť antibiotiká.

V tomto prípade sa odporúča konzultovať s pediatrom na osobnú prehliadku a posúdenie stavu dieťaťa. V tomto prípade môže byť tento stav spúšťaný pridaním sekundárnej vírusovej alebo bakteriálnej infekcie, ako aj reakcie tela na kožu. Je potrebné vykonať vyšetrenie: všeobecnú analýzu krvi a moču, kultúru orofaryngu, ultrazvuku vnútorných orgánov a v prípade potreby aj röntgenové vyšetrenie hrudníka. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia stanoví lekár presnú diagnózu a v prípade potreby predpíše primeranú liečbu. Prečítajte si viac o príčinách zvýšenej telesnej teploty kliknutím na odkaz: Vysoká teplota.

Vitajte! Dieťa 2 roky 2 mesiace má veľmi boľavé hrdlo, ale nie boľavé hrdlo (lekár nezaznamenal diagnózu, povedal: Možno je to bolesť v krku, ale nie - tu nie je hnis, len hrdlo je veľmi červené). Tam bola teplota až 40, teraz druhý deň je 37-37.5. Včera prešiel analýzou. Lekár uviedol, že test moču bol dobrý a krvný tok bol zlý (povedal tak priamo) a predpísal Lopraks v pozastavení. Neexistuje žiadny lakovaný krvný test ako taký - laboratórny technik napísal indikátory s perom v samom smere. Jediné, čo som mohol urobiť, bolo odstrániť hemoglobín 131, ESR 25, potom buď písmeno "l", alebo alfa je 12,2, c je 34 a potom nič nemožno rozobrať. Lekár mi nevysvetlil analýzu, zopakoval, že je "zlý" a trvá na antibiotike. Samozrejme, verím lekárom, ale bolo by lepšie pochopiť, čo je to. Môžete poradiť niečo v tejto situácii s ESR a Lopraks? Vďaka veľa.

V prípade, že dieťa má červené hrdlo a teplotu 40 ° C, potom je s najväčšou pravdepodobnosťou katarálnou angínou, ktorá prebieha ako normálne boľavé hrdlo, len bez náletov a hnisavých mandlí. Úroveň ESR a leukocytov naznačuje prítomnosť výrazného zápalového procesu, bakteriálneho pôvodu, pretože počet leukocytov je vysoký. Vymenovanie antibiotika je odôvodnené Bez použitia antibiotík sa môžu vyskytnúť komplikácie. Prečítajte si viac o tejto chorobe, metódach diagnostiky a liečby, prečítajte si sériu článkov kliknutím na odkaz: Bolesť v krku u detí.

Dobrý deň. Dva týždne boli choré, 38 bolo horúčka, došlo k podozreniu na zápal pľúc, ale to sa nepotvrdilo, po 1,5 týždni je všetko v poriadku a teraz už má dieťa horúčku znova na 36,9-37,2 týždeň bez rinitídy, kašeľ tiež pľúca sú čisté, ESR 15, čo by mohlo byť a čo robiť.

Uveďte, aké dieťa bolo dieťa, aké drogy dieťa užívalo. Odporúča sa znova konzultovať s pediatrom na osobnú prehliadku a posúdenie stavu dieťaťa. V tomto prípade môže byť tento stav spúšťaný pridaním sekundárnej vírusovej alebo bakteriálnej infekcie. Je potrebné vykonať vyšetrenie: všeobecnú analýzu krvi a moču, kultúru orofaryngu, ultrazvuku vnútorných orgánov a v prípade potreby aj röntgenové vyšetrenie hrudníka. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia stanoví lekár presnú diagnózu a v prípade potreby predpíše primeranú liečbu. Prečítajte si viac o príčinách zvýšenej telesnej teploty kliknutím na odkaz: Vysoká teplota.

Vitajte! Naša vnučka má 9 mesiacov. Trvalá podváha. Narodil sa 4460, Teraz váži 7800. Chytil v nemocnici s vysokou teplotou. Podstúpili testy, máme leukocyty, 34, hemoglobín-116. Predtým neustále sledovali testy, často darované, hemoglobín je v rozmedzí 90-115, leukocyty sú vždy mierne zvýšené. Dieťa je aktívne, je pravda, že nie je veľmi, ale dcéra sa jej snaží dať všetko. Zatiaľ nie sú žiadne zuby. Čo robiť s leukocytmi, čo hľadať a ako získať váhu?

Počet leukocytov naznačuje závažnú bakteriálnu infekciu. Je potrebné konzultovať s pediatrom komplexné vyšetrenie dieťaťa a určiť príčinu leukocytózy, ako aj príčiny nízkeho prírastku hmotnosti. Iba po obdržaní všetkých výsledkov vyšetrenia: biochemická analýza krvi, analýza moču, výkaly na dysbakteriózu, ultrazvuk vnútorných orgánov, koprogram, lekár urobí presnú diagnózu a predpíše primeranú liečbu, ako aj vybrať stravu pre vás. Je potrebné vylúčiť porušenie intestinálneho trávenia (celiakia), patológiu respiračných, kardiovaskulárnych a močových a pohlavných systémov, ako aj genetické ochorenie. Prečítajte si viac o týchto ochoreniach v rade článkov kliknutím na odkaz: celiakia, anémia.

Moja dcéra je 4 roky stará, darovala krv, hemoglobín-129, leukocyty-6,8, soe-22! Nie je chorá, dobre jesá, posledná doba bola chorá začiatkom apríla.

Odporúča sa opätovne prejsť všeobecnou analýzou krvi a moču, ak je úroveň ESR na rovnakej úrovni, odporúča sa konzultovať s pediatrom na osobnú prehliadku a vyšetrenie, je potrebné vylúčiť helminthickú inváziu. Ďalšie informácie o dešifrovaní výsledkov všeobecnej analýzy krvi a moču nájdete v našich eponymných článkoch o týchto diagnostických metódach: Analýza moču a Kompletný krvný obraz.

Dobré popoludnie, povedzte mi, je možné s týmto výsledkom urobiť snímanie oka (dieťa 5 mesiacov)
Klinická analýza krvi.
Hematokrit 38,0% 32,0 - 40,0
Hemoglobín 13,0 g / dl 11,1 - 14,1
Červené krvinky 4,80 ppm / mm3 3,90 - 5,50
MCV (porovnaj objem Eritra.) 79,2 fl 68,0 - 85,0
RDW (WID. Eritre) 11,9 *% 14,9 - 18,7
MCH (porovnaj obsah Hb) 27,1 pg 24,0 až 30,0
MSHC (porovnaj koncentráciu Hb v er.) 34,2 g / dl 32,0 až 37,0
Trombocyty 408 tis. / Μl 247 - 580
Leukocyty 8,2 tisíc / μl 6,0 - 17,5
Stabilné neutrofy. 1% 1 - 6
Neutrofíl segmentovaný 18% 16 - 45
Neutrofily (spolu) 19% 17,0 - 51,0
Lymfocyty 70% 45,0 - 70,0
Monocyty 3 *% 4,0 - 10,0
Eosinofily 7 *% 1,0 - 5,0
Bazofily 1% < 1.0
ESR (podľa Panchenkova) 19 * mm / h < 12

Výsledky prieskumu sú prakticky v súlade s normami, dochádza k miernemu zvýšeniu eozinofilov, čo môže byť znakom alergickej reakcie organizmu. Úroveň ESR je tiež zvýšená, ale vzhľadom na prítomnosť dakryocystitídy je to variantná norma. Môže sa vykonať zvuk. Viac informácií o dešifrovaní výsledkov celkového krvného testu nájdete v našich eponymných článkoch o týchto diagnostických metódach: Kompletný krvný obraz.

Ahoj, moje dieťa má 1 rok a 5 mesiacov, má hnisavý ľavý zápal stredného ucha, v krvi sa vyskytujú vysoké ESR čísla (47 a pri výtoku 20), lymfocyty (49 a výtok 72), hemoglobín (104). Čo môže byť?

Vysoká hladina lymfocytov môže naznačovať vírusovú infekciu. Úroveň ESR v normálnom rozsahu, vzhľadom na históriu ochorenia. Odporúča sa po týždni opätovne zobrať celý krvný obraz a v prípade potreby sa poraďte s pediatrom, aby ste sa rozhodli, či vykonáte komplexné vyšetrenie a liečbu. Viac informácií o dešifrovaní výsledkov celkového krvného testu nájdete v našich eponymných článkoch o týchto diagnostických metódach: Kompletný krvný obraz.

ahoj Jeden mesiac staré dieťa. Absolvovali krvné testy. Všetko je normálne okrem ESR - 22. Dieťa malo črevnú koliku a pred dvoma dňami došlo k alergickej vyrážke. Je vyšetrený pediatrom, všetko je normálne. Čo môže byť spojené so zvýšeným ESR? Dojčatá dieťa. Ja sám som mal nedávno bolesť v krku.

Zvýšené počty ESR naznačujú zápalový proces v tele, alergická reakcia môže byť tiež príčinou zvýšenej ESR. Odporúča sa opätovné vyšetrenie pediatrom, aby sa rozhodlo, či sa má predpísať antialergická liečba. O týždeň neskôr sa odporúča zobrať celý krvný obraz, aby sa situácia objasnila a stanovila sa presná diagnóza. Viac informácií o dešifrovaní výsledkov celkového krvného testu nájdete v našich eponymných článkoch o týchto diagnostických metódach: Kompletný krvný obraz.

ahoj Dieťa 1g. 9m. Pred mesiacom začal slam a teplota bola 37,5, pili anaferónové zlepšenia neboli. Lekár vymenoval Flemoksina, vypil ho, ale nos zostal zaviazaný, bolesť uší. Určené Sumamed a kvapky do uší na týždeň. Pili to, nos neprešiel. Deň po užití Sumamedu sa teplota zvýšila na 38,5, lekár predpísal sviečky Viferon a antibiotikum Zinnat. Tretí deň odberu krvných testov:
ESR 27
WBC: 12.3
RBC: 4,47
HGB: 11.3
HCT: 36,6
PLT: 284
MCV: 82
MCH: 25,2
MCHC: 30,8
Lymfocyty 46
Monocyty 7
Povedzte mi, prečo je po 3 antibiotiká ESR taká vysoká? Teraz má dieťa normálnu teplotu len vo večerných hodinách 37. Len Protholol pomohol Nosikovi. Stolička 4-5 krát denne bez vône. Spí nesprávne. Škrabané uši. Pediatr povedal, že skončí piť Zinnat a Enterol. Čo iné sú naše činy?

Bohužiaľ, v niektorých prípadoch je potrebná intramuskulárna aplikácia antibakteriálnych liečiv na zmiernenie zápalu. Určite musíte ukázať dieťaťu lekárovi ORL. Možno má dieťa zápal stredného ucha - zápal stredného ucha. Môže vyžadovať korekčný liečebný režim. Podrobnejšie informácie o prejavoch otitis, metódach diagnostiky a liečbe tejto choroby si môžete prečítať v tematickej sekcii venovanej tejto chorobe: otitis. Podrobnejšie informácie o dekódovaní rôznych indikátorov z analýzy krvi a ich klinickej významnosti nájdete v našej časti: Kompletný krvný obraz.

Dieťa má 3 roky. Spočiatku sa udržiavala teplota 39,4 počas štyroch dní. Po ochorení ukázali analýzy zvýšené ESR 33 mm. Čo robiť a ako sa má liečiť?

V tomto prípade sa odporúča konzultovať s pediatrom, aby ste určili príčinu zvýšenia teploty, vykonali vyšetrenie (kompletný test krvi a moču, biochemický krvný test, ultrazvuk vnútorných orgánov) a v prípade potreby poskytli primeranú liečbu. V prípade, že úplný krvný obraz sa do týždňa nevráti do normálu, liečba bude potrebná. Prečítajte si viac informácií o interpretácii analýz v rade článkov kliknutím na odkaz: Kompletný krvný obraz.

Dobrý deň, dieťa 1.4. Môžete prosím povedať dieťaťu, že teplota bola udržiavaná po dobu 9 dní, nie sú žiadne príznaky ORZ, iba zuby začnú vyliezť von, môže byť taká reakcia na zuby.

Takéto predĺžené zvýšenie telesnej teploty nie je typické pre kožu. V prípade, že hladina ESR vo všeobecnom krvnom teste je oveľa vyššia ako norma, je potrebné vykonať komplexné vyšetrenie, pretože Sú to príznaky zápalového procesu v tele. Iba po osobnom vyšetrení pediatra a posúdení stavu dieťaťa, ako aj pri potrebnom vyšetrení, sa vykoná presná diagnóza a v prípade potreby sa predpíše primeraná liečba. Prečítajte si viac o dôvodoch zvýšenia telesnej teploty, prečítajte si sériu článkov kliknutím na odkaz: Vysoká teplota.

Máme 10 metrov. Rozveselte druhý týždeň. Na začiatku nasiaknutého nosa a kašľa sa dostali do Laferobionu a klesli do nosa, potom po 6 dňoch od nástupu tečúceho nosu teplota vzrástla 37,7 - ukázalo sa to to ucho. Vylial otipaks. A po 2 dňoch opäť, vysoká teplota 38,2. Vylial krv a moč - všetko je normálne okrem jóga (35). Aké sú možné dôvody?

Zvýšená hodnota ESR na takéto hodnoty naznačuje prítomnosť výrazného zápalového procesu v tele. Dieťa musí opätovne vyšetriť pediatra, s najväčšou pravdepodobnosťou bude vyžadovať vymenovanie antibiotickej liečby. Viac informácií o dešifrovaní výsledkov všeobecnej analýzy moču a všeobecnej analýzy krvi, ako aj diagnostické hodnoty ich parametrov nájdete v našich článkoch: Všeobecná analýza moču a všeobecná analýza krvi.

Dobrý deň! Môj syn je už takmer 4 roky starý. Dňa 23. marca sa ARVI ochorelo (kašeľ, výtok z nosa, horúčka), boli ošetrené pod dohľadom lekára, po 2 týždňoch sme boli prepustení do záhrady, ale s kašľom (lekár povedal, že to bolo zostatkové). Prešiel 2 dni začal silný kašeľ, niekedy nemohol spať (teraz suché, potom mokré, to je v noci, potom nie). Začal opäť liečiť pediatr, ale nič nepomohlo. Šli sme k alergikovi, potom imunológovi, dali sme laryngitídu, všetky testy boli normálne. Potom sme šli do pulmonológa, vzali sme si snímku nosa (je to zvláštne, že ENT neurčil), sa ukázalo, že má sínusitídu (mimochodom, často hovorí k nosu a často šípky, aj keď slizka nebeží), liečili, ale kašeľ zostal. Mali sme odpočinok, kašeľ bol, ale nie je časté (odpočíval na Ukrajine, žijeme na severe - Nižhnevartovsk), príležitostne čuchal (ale nie slobu). Prišli sme domov a začali sme. V dopoludňajších hodinách hrozný nosový kongescia (nič nevyfukuje, ale hniezdo je niekde vo vnútri), kašeľ. Šli sme do pediatra a Laury. Pediatr dal tracheobronchitídu, ENT - rinitídu. Pediatr predpísal Erispal, Ascoril, Claritin, Euphilin. ENT Cuckoo (aj keď to bolo vykonané na konci mája), rinofluimucil, nazálne umývanie a protargol. Oni prešli testami, odišli na recepciu dnes, ukázalo sa, že leukocyty boli zvýšené - 13,1, predpísali antibiotiká pre túto vec (pili augmentin koncom mája), ale nič v pľúcach, ako povedal lekár. Takže stojí za to pitie flemoxínu, ak v pľúcach nie je nič? A vo všeobecnosti, prečo máme také dlhotrvajúce ochorenie už takmer šesť mesiacov. Neviem, čo mám robiť. Môj syn, chudobní, bol mučený na kašeľ a spánok navždy. Vďaka za odpoveď!

Vo vašom prípade môže byť dlhotrvajúci priebeh ochorenia spojený so zníženou imunitou a prítomnosťou chronického zamerania infekcie v tele. Je možné, že existujú príznaky sínusitídy (zápal pankreasových dutín). Flemoxin je antibakteriálny prostriedok, ale nemusí byť vhodný pre vaše dieťa. Odporúča sa urobiť krvný test na určenie citlivosti na antibiotiká, aby ste vedeli, čo je pre vášho syna účinné. Okrem toho sa odporúča komplexné liečenie dlhotrvajúceho nachladnutia, vrátane použitia fyzioterapeutických postupov, prirodzených liekov na zvýšenie imunity a je nevyhnutné vykonať vytvrdzovacie postupy (po odstránení príznakov zápalu). Obráťte sa na fyzioterapeuta a prečítajte si viac v časti: Sínusitída

Faktom je, že sme boli v imunológovi. A vzala testy podľa ich výsledkov povedala, že s imunitou je všetko normálne a imunostimulancia by sa nemala predpisovať. Čítal som, že pri sínusitíde sú potrebné aj antibiotiká, ale ako zistíte, ktoré z nich sa hodia na moje dieťa?

Na výber správnej antibiotickej analýzy je priradená definícia citlivosti na antibiotiká. Na základe tejto štúdie je možné rozhodnúť, ktoré lieky majú maximálnu citlivosť. Viac o tom môžete získať v časti: Antibiotiká.

Vitajte! Máme 1,5 mesiaca, podstúpili sme plánované kolo lekárov, v krvnom vyšetrení sme zistili Er - 3,3; Hb - 100; Le-8.2; ESR - 35. Nízky hemoglobín a vysoký sójový pediatr Pediatr nemôže vysvetliť nič definitívne, predpísané antibiotiká (amoxicilín + linex) a kvapky v nose a ušiach. Po 5 dňoch podstúpili druhý krvný test, nič sa nezmenilo, teraz chcú dať do nemocnice a podať antibiotikum. Vonku neexistujú žiadne príznaky akejkoľvek choroby, dieťa je pokojné, dobre saje, spí a je vzrušené. Čo máme robiť? Ležať alebo nie? Obávam sa, že plnia dieťa s liekmi, ale to nepomôže. A dieťa je pomerne malé.

Vzhľadom na vysokú mieru ESR môžeme hovoriť o prítomnosti zápalového procesu v tele dieťaťa. Aby diagnóza a liečba neodďaľovali a nezhoršovali tento proces, odporučil som, aby ste boli v nemocnici ošetrení. Bude tu možnosť pozorovať dieťa, identifikovať príčinu porušenia. Doma je to mimoriadne ťažké. Prečítajte si viac v sekcii: ESR

Vitajte! Moja dcéra (2 roky) bola diagnostikovaná s "alergickou reakciou na hmyzový zhryz", mala kúsok na nohe, ktorá sa rschesa, potom sa objavil opuch, začal veľmi lámat, teplo (do 40 rokov) nemohlo byť zrazené na dva dni, teraz štvrtý týždeň ESR zostáva vysoká, keď bol výtok z chirurgického oddelenia 44, po dvoch týždňoch sa stalo 26, + leukocyty 15. žiadna liečba nie je predpísaná, lekár hovorí: "Nedávajte žiadne drogy, budeme sa pozerať na dynamiku, klesol zo 44 na 26, to je pokroku! " Zároveň nemá dieťa žiadnu teplotu, ani bolesť nohy, no nohy sa líšia farbou, pravá, na ktorej je kousnutie, je mierne tmavšia. Prosím, povedzte nám naše ďalšie kroky, pretože čakať, kým všetko zmizne, je to hlúpe

Kousnutia hmyzu môžu byť komplikované, najmä pri česaní. V takýchto prípadoch sa česaná oblasť stáva zdrojom penetrácie bakteriálnej infekcie, ktorá môže v ťažkých prípadoch viesť k septickým stavom. Navyše, v niektorých prípadoch môže uhryznutie hmyzom viesť k rozvoju vaskulitídy. Odporúčam vám urobiť bakteriologický krvný test, určiť koncentráciu IgA v krvnom sére, reumatoidnom faktore, ASL-O, CRP. Počkajte, keď prejde, v žiadnom prípade nie je potrebné. Dieťa sa má vyšetriť úplne, po ktorom bude možné predpísať liečbu. Prečítajte si viac v časti: Vaskulit

Vitajte! Moja dcéra (2 roky) od narodenia, neustále zdurenie nosnej sliznice, pretože toto, a zle spí, a rozprávanie nie je jasné, neustále tečie rezance, a dnes vonia hnis Zdá sa mi, ako jednoducho nie je liečená, adresované Laura, predpísané kvapky, ktoré nepomôžu. V meste je jedno dieťa, nie je ľahké sa tam dostať. Povedzte mi, ak ide o alergickú rinitídu, je možné prejsť testy na identifikáciu dráždivého v tomto veku, a ak sú to adenoidy, je potrebné ich odstrániť, v akom veku sa objavia? (v meste je zlá ekológia, mestský podnik, ktorý je "známy svojou emisiou plynu do atmosféry")

S najväčšou pravdepodobnosťou má zápalový proces v nazofaryngu dieťaťa infekčno-zápalovú povahu. Na objasnenie situácie je potrebné preniesť kompletný krvný obraz a prejsť bakosivom z nosohltanu antibiogramom. Antibiogram pomôže určiť citlivosť identifikovaných patogénov na antibiotiká rôznych skupín, čo zase umožní lekárovi vybrať si najefektívnejšiu liečbu. Aj keď problém spočíva v zväčšených adenoidoch, môžu (a mali by byť) odstránené až po liečení zameranom na odstránenie infekcie a zmiernenie zápalu. Môžete doplniť Limfomiazot vo vekovej dávke na lieky predpísané lekárom, tento liek pomôže normalizovať tok lymfy z adenoidov a pomôže ich znížiť. Podrobnejšie informácie o adenoidoch, o tom, aké nebezpečenstvo pre zdravie môže skrývať ich nárast, si môžete prečítať v našej časti s lekárskymi informáciami s rovnakým názvom: Adenoidy.

Dobrý deň!
Syn 1 rok a 5 mesiacov. Zostávame v nemocnici 3 týždne. prišla s hnisavou tonzilitídou.
K dnešnému dňu sa boľavé hrdlo vyliečilo, ale teplota sa nevrátila do normálu. sa mení v priebehu dňa v rozmedzí od 37 do 38,5
krvný test ukázal zvýšené ESR
testy na rôzne bacily, atď. negatívny
Analýza sa neuskutočnila, až po horúčku západného Nílu (poslaný do Novosibirsku, čakajúci na výsledok)
bol kvapkaný levometicín, nulový účinok
vankomycín v súčasnosti kvapká
silný počas dňa, dobre jesť, v noci - bolesti v žalúdku a hlave, držanie hlavy a žalúdka rukami, niekedy vracanie
Verím, že toto je vedľajšia časť od vankomycínu
pomôž mi lekári pokrčia ramenami, nemôžu klasifikovať chorobu, sú liečené náhodne

V tomto prípade je potrebné vylúčiť prítomnosť refluxu moču a genitálií, čo spôsobí zvýšenie ESR a teploty bez iných klinických prejavov, niekedy môže dôjsť k zvýšeniu leukocytov v moči. Odporúča sa vykonať ultrazvukové vyšetrenie obličiek av prípade potreby vykonať cystografiu, prejsť analýzou moču, biochemickým vyšetrením krvi. Iba po obdržaní výsledkov vyšetrenia sa vykoná presná diagnóza a v prípade potreby sa predpíše primeraná liečba. Prečítajte si viac o tejto chorobe v rade článkov kliknutím na odkaz: Genitourinary reflux.

Dnes bolo vykonané CT vyšetrenie brušnej dutiny, neboli zistené žiadne abnormality a patológie. zhromaždili radu - podozrenie lekárov o vzniku systémovej choroby, ktorá nie je známa. vylučuje vankomycín. Amikacín je teraz kvapkaný raz denne.
za posledných 24 hodín sa teplota dieťaťa vrátila do normálu a stala sa 36,8, veselá a veselá, hoci v súčasnosti je už 37,2
moč je normálna, feces-normálna, všetky testy sú negatívne.
zvýšená krvná soľ a leukocyty, znížený hemoglobín
Neviem, že konkrétne čísla, analýzy a karta nie sú uvedené
chcú vykonať onkologické vyšetrenie, opäť chcú urobiť prepichnutie chrbtice, som úplne proti. povedz mi, čo mám robiť? možno niekde v inom meste, je klinika vhodnejšia a kompetentnejšia?
Moskva, Novosibirsk, Omsk.

Vo vašom prípade je dôležité poznať históriu vývoja ochorenia - ako to začalo, keď sa objavili prvé príznaky, ktoré sú v súčasnosti znepokojujúce. Na základe údajov, ktoré ste uviedli, je ťažké predpokladať ďalšie skúmanie. Uveďte, že okrem zvýšenej teploty máte obavy. Ďalšie informácie o dôvodoch zvýšenia teploty nájdete v časti: Teplota

Vitajte! Syn má 3 roky. 17. septembra 18,19 bola vysoká teplota - Ibufen bol zbitý, Groprinosin bol podaný, hrdlo sa rozstrelo. Doktor Sazala SARS. 20. septembra, teplota 37,5 a ona šla do poklesu. Doktor stále povedal, že pije Oppamox (povedal, že to vyzerá ako bolesť v krku). Nedal som antibiotikum, 21. septembra som podstúpil kompletný krvný obraz (erytrocyty - 4.5 hemoglobín - 140 leukocytov - 7.8 eozinofilov - 2 neutrofily - stab - 3 segment-nuclear - 25) lymfocyty - 59 ) Zobudil som sa s bolesťou hlavy, ukazujúc na zadnú časť hlavy, ležiac ​​v posteli, meraním teploty - 37,5. Sloboda kašeľuje, ale zriedka. Čo to je? Možno bolo potrebné poskytnúť rovnaké antibiotikum.

Vaše dieťa naliehavo potrebuje absolvovať kompletný krvný obraz a analýzu moču, ako aj vyšetrenie pediatra a odborníka na ORL. Symptómy, ktoré opísate, môžu znamenať pridanie bakteriálnej infekcie, môže byť potrebné podať antibakteriálne lieky intramuskulárne. Ak sa bolesť hlavy zvýši - zavolajte sanitku, lekárske vyšetrenie vylúči meningitídu. Viac informácií o angíne a možných komplikáciách tejto choroby si môžete prečítať v časti: Angina.

Dieťa malo horúčku po dobu 5 dní 38.3-38.7 Kašeľ, kašeľ, oko bolo zapálené.Vďaka tomu, že Löhr bol na recepcii dlhý 3 dni, pilulil si na ušiach a poslal ho do OAK a OAM. Podľa analýz je všetko normálne okrem ESR-41. Mohol by spôsobiť zápal stredného ucha? Teplota dnes nie je 1. deň. Vymenovaný cefimed vo forme injekcií a ušných kúpeľov, po dobu 2 dní, potom sa pozrite, možno budete musieť urobiť prepichnutie.

Zvýšenie sadzby sedimentácie erytrocytov na takéto čísla môže byť skutočne dôsledkom otitis. Bohužiaľ, je potrebné podstúpiť liečbu antibakteriálnymi liekmi intramuskulárne (najmenej sedem dní). Na určenie potreby prepichnutia tympanickej dutiny môže byť len ošetrujúci lekár. Viac informácií o diagnóze a liečbe zápalu stredného ucha (stredného ucha) si môžete prečítať v tematickej sekcii o tejto chorobe: otitis.

Vitajte! Teplota sa udržiavala na 37,5 až 38,6 počas troch dní. Tretí deň, večer, teplota sa vrátila na normálnu hodnotu 36,6 a už sa nezvyšovala. Diagnóza faryngitídy. Bol podrobný krvný test. Hemoglobín 112, leukocyty 9,3 ESR 41. Liečba - tantum verde, nurofen, miramistín. Určite, aby ste prepichli cefizalín. Povedzte mi, či potrebujete toto antibiotikum pichnúť dieťaťu po 6 mesiacoch.

Vo vašom prípade je predpisovanie antibiotika absolútne odôvodnené, pretože v krvnom teste sa ESR zvyšuje a to je znakom výrazného zápalového procesu. Odporúča sa pokračovať v liečbe predpísanom lekárom. Viac informácií o faryngitíde ao možných komplikáciách tejto choroby sa dozviete v sekcii: Faryngitída

Dobrý deň!
Potrebujete svoju radu.
Moja dcéra má takmer 2 roky. Asi pred 2 týždňami nám bolo povedané, že počiatočná fáza bronchitídy bola chorá. Neexistovala žiadna teplota, bol len zlý kašeľ + malý načervenalý krk + trochu zima. Dala Erespal, Bronhipret (kvapky) a Orasept. Zdá sa, že všetko šlo. Ale po 4-5 dňoch po prechádzke po ulici sa teplota zvýšila pod 39 a trvala asi 3 dni. Potom, čo bola teplota normalizovaná na 36,6 a už sa nezvyšovala. Diagnostikované s SARS. Pripísali, že pili Engistal 10dn. Vykonal sa podrobný krvný test:
-hemoglobín 129;
-leukocyty 10,9;
-červené krvinky 4,78;
-segmentované neutrofily 62;
-neutrofily (celkom) 66;
-lymfocyty 6;
-ESR 39.
Krv a moč boli podávané, keď bola teplota ešte 37,3.
Chápem, že posledné štyri ukazovatele sú ďaleko od normy.
Povedzte mi, prosím, čo to znamená a ako vážne?
Lekár uviedol, že po týždni vráti test, ale obávam sa, že sa len vyliečim, kým uplynie týždeň.

Úroveň ESR v krvnom teste sa výrazne zvýšila. Ak má dieťa aspoň slabý kašeľ, aby sa vylúčila zápal pľúc a akútna bronchitída, je potrebné vykonať rádiografiu hrudníka. V ideálnom prípade by mal byť dieťa preukázané príslušnému pediatrovi a lekárovi ORL, aby sa vylúčil latentný zápalový proces, ktorý môže byť sprevádzaný podobnými zmenami vo všeobecnom krvnom teste. Ďalšie informácie o dešifrovaní výsledkov krvného testu nájdete v časti: Krvný test.

Dobrý deň! Baby 2g a 1 mesiac. Začiatkom septembra som išiel do záhrady.
26.09. vo večerných hodinách tam bolo zvracanie, rozhodol som sa opustiť domov na jeden deň. Nevyskytla sa žiadna zvýšená teplota, chôdza, hranie, zvyčajná chuť do jedla.
28.09. Prebudil som sa s teplotou 38,4. Veľmi zlé strašidelné. Okrem teploty neexistujú žiadne ďalšie príznaky. Počas víkendu sa to zhoršilo, teplota sa zvýšila často po spánku (vyššia) dosahujúca 39,4.
V dôsledku toho zložili testy. Moč je dobrá a ESR sa zvyšuje v krvi - 70 (!). Leukocyty sú normálne. Pediatr predpísal antibiotikum augmentin 200. Teplota sa udržiavala celkovo 7 dní. Teraz je normálne, pokračujeme v priebehu antibiotík, opakujeme testy na ďalšej. týždeň Čo môže byť s mojím dieťaťom?

Uveďte, prosím, v súvislosti s tým, akú diagnózu predpísalo antibiotikum. S týmto zvýšením teploty a ESR v tele dieťaťa existuje akútny zápalový proces, ktorý musí byť diagnostikovaný. Môže to byť v prípade atypickej pneumónie, akútnej pyelonefritídy, infekcií močovej rúry, detských infekcií. Musíte vykonať kontrolné testy krvi a moču, röntgenové vyšetrenie hrudníka a opätovne konzultovať s pediatrom. Viac informácií o zvyšovaní teploty u dieťaťa nájdete v tematickej sekcii našej webovej stránky: Prečo má dieťa horúčku

Antibiotikum bolo predpísané bez diagnózy. Okrem teploty nie je nič: (Iba transcendentálna ESR. Analýzy zopakujeme dnes.

Vykonajte všetky prieskumy, o ktorých sme hovorili vyššie, pretože dôvod sa ešte musí objasniť. Viac informácií o príčinách vysokej teploty u dieťaťa nájdete v tematickej sekcii: Vysoká teplota

Vitajte! Dieťa 1,10 mesiacov. tam bol núdzový nos, skôr ťažké nosné kongescie a všetko, nie je nič iného kašľať! Už týždeň udržiava teplotu 37! Hore nezvyšuje! Dnes prešli testy: moč je normálna a krv - červené krvinky - 4,37, hemoglobín - 135, leukocyty - 7,0, ESR - 45! Veľmi vysoká ESR, nemôže pochopiť, čo sa deje! V súčasnej dobe sa dieťa cíti dobre, môžete skoro povedať zdravé! Aký je dôvod? Je možné, že nárast ESR súvisí s dlhodobými liekmi?

Zvýšená ESR v krvi môže byť stopovou reakciou po zápalovom procese. Odporúča sa znova vyšetriť pediatra a lekára ORL a prejsť druhý krvný test po 5 až 6 dňoch. Podrobnejšie informácie o dekódovaní indikátorov celkového krvného testu nájdete v našej časti: Krvný test.

Dobrý deň, dcéry 2.4, pred mesiacom urobili OAK, hemoglobín bol 119, ESR sa zvýšil o 18 mm / h. Dnešná analýza - hemoglobín 108, ESR 16 mm / h. Dieťa je zdravé, veselé, žiadne sťažnosti. Robíme KLA v príprave na posledné očkovanie (DTP) pred materskou škôlkou Chcem objasniť, že dcéra je alergická, vylieva jej periódy, dá antihistaminiká Môže zvýšená ESR byť spojená s alergiami? ale stále)?

Anamnéza alergického ochorenia môže spôsobiť zmeny celkového krvného obrazu, pretože Alergická reakcia nie je nič iné ako lokálna a všeobecná zápalová reakcia. Pred očkovaním sa odporúča konzultovať s alergikom a podstúpiť liečbu, vakcína je najlepšie umiestnená v odpustení ochorenia, potom je pravdepodobnosť nežiaducich reakcií minimalizovaná. Prečítajte si viac o interpretácii generálneho krvného testu v sérii článkov kliknutím na odkaz: Kompletný krvný obraz. Očkovanie je tiež potrebné na oneskorenie, pretože existuje výrazný pokles hladiny hemoglobínu, čo si vyžaduje konzultáciu a liečbu. Prečítajte si viac v rade článkov kliknutím na odkaz: Anémia.

Vitajte! Asi 2 týždne je teplota 37 - 37,5! Bolo to pred 2 týždňami, kedy bolo dieťa choré s ťažkým nazálnym kongesciou, podali vysoký krvný test ESR 45! Momentálne sa dieťa neobťažuje! Lekár predpísal AB - "flekloklav solyutab" stráviť na pitie 5 dní a podstúpiť opakovaný krvný test! Hovorí, že "reakcia na chorobu, ktorá bola"! Čo môže byť? Dieťa 1,10 mesiacov.

Bohužiaľ, bez osobnej kontroly nie je možné posúdiť závažnosť situácie a primeranosť vykonaných úloh. Dajte dieťaťu všeobecný test moču (ak darujete s prvým krvným testom) a ukážte dieťaťu doktorovi ENT ENT, môže byť potrebné použiť antibakteriálne lieky. Ďalšie informácie o dešifrovaní výsledkov všeobecnej analýzy krvi a urinárnej analýzy, ako aj klinický význam ich indikátorov nájdete v našich častiach: Krvný test a analýza moču.

Dobrý deň, pomôžte mi zistiť, čo sa deje s mojim dieťaťom - lekári sú na konci. 3 týždne liečené antibiotikami (injekcie, potom Amoxiclavom) akútnou pyelonefritídou a cystitídou (Kanefron, furagin), ale keď sa v posledných testoch opakuje v moči veľký počet leukocytov. Krv so zvýšenou hladinou. ESR. Ultrazvuk obličiek a moču. bublina ukázala, že všetko je normálne-zápalový proces už. Ale nemôžeme písať, pretože analýzy sa nezlepšujú. Čo máme?

Bohužiaľ, v niektorých prípadoch sa pyelonefritída liečí dlhý čas (9 až 5 týždňov), akútny proces sa môže stať chronickým. Vo vašom prípade odporúčam pokračovať v liečbe a dôsledne dodržiavať odporúčania lekára. Viac informácií o tejto chorobe nájdete v časti: Pyelonefritída

Robili cystoskopiu svojej dcéry - znova objavili zápalový proces v močovom mechúri (to je po štyroch týždňoch liečby.). Furagin a monurálna forma boli opäť predpísané (jedenkrát), krvné testy ukazujú ESR-18 a v moči opäť veľké množstvo leukocytov. Opíšte antibiotiká už teraz! Kedy to skončí? Možno, že sme sa zaobchádzali nesprávne?

Bohužiaľ, zápalové procesy v močovom mechúre sú veľmi často charakterizované dlhotrvajúcim priebehom. Vo vašom prípade je liečba predpísaná správne, preto odporúčam, aby sa pokračovalo. Okrem toho odporúčam, aby ste osobne konzultovali s fytoterapeutom, aby ste absolvovali rehabilitačný kurz fytoterapie po ukončení hlavného liečebného cyklu. Viac o tom môžete získať z tematickej časti našej webovej stránky: Bylinná medicína

Dobrý deň!
Dieťa je 1 rok a mesiac. Pred 2 týždňami počas 5 dní bola silná vodnatá hnačka 10-15 krát denne. Neexistovala žiadna teplota. Niekoľkokrát vypliesol jedlo alebo liek, čo sa predtým nepozorovalo. Liečené nifurrxazidom a dezinfekciou. V deň 6 sa všetko vrátilo do normálu, ale po niekoľkých dňoch sa objavila zápcha. Dali lieky na báze laktulózy iba 2-krát a pri dávke nižšej ako je vek. Po 2 dňoch opäť hnačka. Tentokrát 4-7 krát denne, teplota je nízka (až 37,4) u dieťaťa od narodenia. Vo sne môže byť 36,6. Testy strát:
Červené krvinky 4,46
Hemoglobín 109
Hematokrit 0,334
Červené krvinky 74.9
St. koncentrácia hemoglobínu erytrocytov 326
Trombocyty 312
Priemerné ryby trombocytov 8.7
Trombokrit 0,270
Šírka rozdelenia krvných doštičiek 13.2
Leukocyty 6,1
Lymfocyty 46,5
Monocyty 15.1
Neutrofily / granulocyty 36
Eozinofily 2.2
Bazofily 0,2
Vzorec krvi (mikroskopické vyšetrenie)
Skupina neutrofilov 1
Segmentované neutrofily 36
Ezinofily 2
Lymfocyty 48
Monocyty 13
ESR 29
Dieťa sa cíti dobre, ale spí nedostatočne, hlavne ráno. Zdá sa mi, že ma trápil gazík.
Upozorňujeme na výsledky krvného testu. Lekári v skutočnosti nič nehovoria, som veľmi znepokojený. Ďakujeme vopred!

Úroveň monocytov sa výrazne zvyšuje, rovnako ako úroveň ESR, čo môže naznačovať prítomnosť infekčnej vírusovej choroby, mononukleózy. Odporúča sa, aby ste urobili krvný test na vírus Epstein-Barr av prípade potreby konzultovali špecialistu na infekčné choroby. Odporúča sa aj odovzdanie výkalov pre dysbakteriózu s antibiogramom, pretože striedanie zápchy a hnačky naznačuje prítomnosť intestinálnej dysbiózy. Prečítajte si viac o týchto ochoreniach v rade článkov kliknutím na odkaz: Dysbacterióza, Mononukleóza.

Dobrý deň! Baby 3 roky 3 mesiace. Od augusta malo dieťa bolesť žalúdka. Boli testované hemoglobín 105, ESR 45. Poskytlo sa odporúčanie gastroenterológu. Doktor poslal na ultrazvuk, ukázal, že pečeň a slezina boli zvýšené. Predpísali lieky - kreón, fosfoglyf, acipol. Po dvoch týždňoch sme sa rozhodli pre druhú konzultáciu. Uvedené boľavé hrdlo bolo vložené do nemocnice. V čase vypustenia boli v čase vypustenia ESR 38. V októbri boli opäť testované hemoglobín 105, ESR 65. Lekári nedokázali stanoviť diagnózu. Povedz mi, prosím, aby to bolo a ako vážne to je? Ďakujeme vopred!

Zvýšenie ESR na takéto hodnoty naznačuje prítomnosť výrazného zápalového procesu. Bohužiaľ, tento výsledok môže byť úplne lokalizovaný v zápalovom procese. Zväčšená pečeň a slezina môžu naznačovať prítomnosť dostatočne závažnej infekcie v tele, ktorá spôsobila takéto zmeny. Je zmysluplné ukázať dieťaťu príslušnému špecialistovi na infekčné ochorenia, ktorý bude môcť vypracovať plán na ďalšie vyšetrenie na základe údajov o vyšetrení a histórii. Viac informácií o dešifrovaní výsledkov krvného testu si môžete prečítať v našom eponymnom článku o tejto metóde laboratórnej diagnostiky: Kompletný krvný obraz.

dieťa do 2 mesiacov. utrpel niekoľko vírusových infekcií. 4-krát antibiotiká, ktoré predpisuje lekár. tam bola vysoká teplota až 40, bez kašľa a runny nos, hnačka.Teplota bola normálna niekoľko dní. teraz vzrástol na 37,5, urobil krvný test. 45. dieťa sa sťažuje na bolesť brucha, zvracanie. lekár vylúčil apendicitídu, pediatr predpokladá, že je spôsobený užívaním antibiotík a dieťa pije domáce (varené) mlieko. čo môže byť?

Uveďte vek a pohlavie dieťaťa, ako aj jeho hmotnosť a výška. Dieťa navštevuje predškolské alebo školské zariadenia? V prípade, že dieťa má vracanie raz, odporúčame konzultovať so svojím lekárom gastroenterológ, pretože Táto podmienka môže byť v skutočnosti spôsobená porušením črevnej disbióze, rovnako ako prítomnosť helmintické napadnutia u dieťaťa alebo exacerbácia pankreatitídy, rovnako ako prítomnosť črevnej infekcie. Až po osobnej prehliadke a analýze: Kompletné krvný obraz a rozbor moču, krvný chémia, ultrazvukové vnútorných orgánov, výkaly a črevné disbióze do skupiny útočia na krvný napadnutiu parazitmi, bude lekár špecialista môcť dať presnú diagnózu av prípade potreby predpísať vhodnú liečbu. Prečítajte si viac o príčinách vracania a teploty, prečítajte si sériu článkov kliknutím na odkaz: Zvracanie, teplota.

opätovne priradený krvný test. soľ 36. leukocyty sú normálne. moč je normálna, ale nájde sa ketón a Giardia lamblia sa zistí 3 roky. navštevuje materskú školu 2 mesiace. chorí takmer po celý čas. výška 110 cm, hmotnosť 17 kg. testovali na c-reaktívny proteín-negatív. v predvečer zvracania, dieťa jedlo zakysanú smotanu a džem. v noci pili 400 gramov domáceho mlieka. Môže to spôsobiť horúčku a bolesť brucha? vďaka za odpoveď

Možno, vzhľadom na skutočnosť, že dieťa konzumuje domáce mliečne výrobky. Olejová kyslá smotana môže spôsobiť pankreatitídu, a preto sa objavilo zvracanie a bolesť brucha a bolesť brucha sa vyskytuje aj pri parazitárnej lézii (giardiáza). Odporúča sa konzultovať so svojím lekárom gastroenterológ, pre komplexné vyšetrenie a určenie primeranej liečby. V súčasnosti sa odporúča dodržiavať prísnu diétu, aby sa vylúčila všetka mastná, vyprážaná, korenistá, Pevznerova diéta č. 5, frakčná výživa, v malých porciách. Odporúča sa tiež odlepiť dieťa roztokom Regidron. Viac informácií o týchto ochoreniach nájdete v článkoch kliknutím na odkaz: Pankreatitída, Giardiáza.

Dieťa má na krku pľuvenú lymfatickú uzlu po dobu pol roka, najprv mal faryngitídu, liečil ho, ale stále neopustil, po piatich mesiacoch mal opäť faryngitídu s narkóznym nosom a ďalší sa zdal trochu nižší, lekári nič nehovoria a nechcú odhaliť, čo a prečo, a lekár povedal, že sa to stalo s deťmi, že prešli PCC pre vírus Enteyn0barr, nie je nič, môžem dať ďalší vírus, teraz Alpizarin rastlinného pôvodu začal dať jej antivírusovú, ale stále nezostal, pretože bol zapálený.

Najprv je potrebné odovzdať bakpózu z krku antibiogramom (stanovením citlivosti identifikovaných patogénov na antibakteriálne lieky rôznych farmakologických skupín) a tiež navštíviť zubného lekára. Príčinou zápalu lymfatických uzlín môže byť prítomnosť akéhokoľvek aktívneho zápalového procesu v ústnej dutine, nazofaryngu a orofaryngu. Tiež je žiaduce absolvovať komplexný klinický krvný test, ktorého výsledky vám umožnia presnejšie posúdiť stav tela dieťaťa (napríklad môžete eliminovať mononukleózu). Podrobnejšie informácie o rôznych dôvodoch, ktoré môžu spôsobiť zvýšenie počtu lymfatických uzlín, nájdete v našej časti: Zápal lymfatických uzlín.

Vitajte! Dieťa 2g 4 mesiace. Sme chorí od 27. septembra - kašeľ, slizka, T 38.6 jeden deň, boli sme vyliečení z akútnych respiračných infekcií, 8. októbra sme prepustili, po 4 dňoch v záhrade znovu silný kašeľ, sedel doma na týždeň - potom znova jeden deň T 38.6, lymfatické uzliny boli zväčšené na zadnej strane krku, mandalíny, hrdlo červené, prešli analýzou mononukleózy - nepotvrdené, ESR-50, vypil flemoxyl - solyutab, tamtum verde, garbion, aqualore. Opätovne priradené ESR-52! kašeľ odišiel, pretekal núdzový nos a 2 dni po priebehu antibiotík, nos bol znovu naplnený. Hemoglobín 123, zlý moč 0-3-9 (ako je napísané v analýze) Lekár nevie, čo máme, 6 bolo povedané, aby opätovne zobral moč. Tiež vymenovali Sinupret (povedal, že biele hlienky pretečú z môjho krku z nosa) Lor je na dovolenke, podpísal sa na 15. miesto. Čo robiť - počkajte?

V tomto prípade sa odporúča konzultovať s otolaryngológa a pulmonológa, s najväčšou pravdepodobnosťou máte zvyškové príznaky ochorenia, môžete mať pneumóniu v vymazanom stave, diagnostiku môžete len objasniť, ak máte rtg vyšetrenie. Odporúča sa tiež absolvovať lekciu, t.j. moč na sterilitu, je potrebné röntgenové vyšetrenie vnútorných orgánov, je potrebné vylúčiť poškodenie močového systému (pyelonefritída). Iba po tom, ako boli všetky výsledky vyšetrenia získané, urobí doktor-špecialista presnú diagnózu av prípade potreby predpíše adekvátnu liečbu alebo symptomatickú liečbu na obnovenie imunity. Po skončení liečby by malo byť dieťa doma minimálne týždeň na obnovenie imunity. Prečítajte si viac informácií o bežných ochoreniach a interpretácii údajov z prieskumov v rade článkov kliknutím na odkaz Bežný studený, Kompletný krvný obraz a Analýza moču.

Ďakujem vám! Teraz šli na platenú lauru, povedali, že náš zápal stredného ucha a rinitída nie sú infekčné, ale opäť kúpili veľa liekov. Okrúbka ju nazývala strach z vysokého ESR, ale nemôže ponúknuť nič iné ako antibiotiká - otázka je - môže existovať taká veľká ESR od otitis a nádchy? A možno pravda je ešte stále nové antibiotiká na pitie (ENT nie je menovaný)?

Áno, otitis media môže spôsobiť zvýšenie ESR na významné počty. Musíte sa sústrediť na vymenovanie lekára ORL, iba doktor ORL môže posúdiť stav uší u dieťaťa. Pokúste sa naviac konzultovať s iným lekárom ORL (nevyhnutne na plný úväzok), spravidla s neúplnou liečbou zápalu stredného ucha, najmä na pozadí prítomnosti zápalových zmien vo všeobecnom krvnom teste, antibakteriálna liečba je povinná. Viac informácií o metódach diagnostiky a liečby zápalu očí môžete nájsť v tematickej sekcii s rovnakým názvom: Otitis.

ahoj Moja dcéra mala horúčku pred 25 dňami, 38,6 večer bola 39,5, žiadny kašeľ, žiadna slamka alebo nič iné. Priviedol som ju na 37,6. Dcéra 3,5 rokov Nasledujúci deň, znova to isté. Stretol som sa a išiel do nemocnice. Predtým nešlo, pretože to bol víkend. Teplota ustúpila na tretí deň a kašeľ začal suchý a potom začal pípanie píšťalkou. Lekár predpísal Augumentin 3 x denne * pre 3,5 ml, Lasolvan 2 x denne * 2,5 ml, eufilín 2 x 1/4 tabliet, Kipferonové sviečky 1 x denne, inhalácia s berodou 8 kvapiek + 5 ml fyziologického roztoku krát denne. Boli liečení počas 12 dní, zostal kašeľ a prechádzalo pískaním. Kašeľ sa skutočne zmenšil. Boli sme prepustení a po 2 dňoch opäť teplota bola 37,5 lekár povedal, aby dal Kipferon, nastavil teplotu spať, ale kašeľ začal silný. Ďalší lekár predpísal kolekciu bylinného kašľa, terpentínovú masť, ktorá sa počas noci striedala a striedala každý deň maslovou masťou. Už sme rozmazali 10 dní zmien. Pred dvoma dňami bola teplota opäť 37,2. Dnes vylučujú erytrocyty. 4,97, hemoglob. 139, trombocyt. 534, leukocyty 18,9, jar 12, seg. 28,5, lymfóza. 63,3, mono. 8.2 Neviem, čo s tým robiť. Ako sa liečiť? Lekár hovorí, že pravdepodobne máte niečo s krvou. Ale pravdepodobne mi to nevyhovuje. Help. Povedz mi, čo to môže byť. Možno, že niektoré testy prejdú. Čo jej musí dať jednoduchšie?

V tomto prípade sa odporúča opäť vykonať všeobecný test krvi a moču v prípade, že sa parametre krvi nemenia, odporúča sa urgentne konzultovať s hematológom, aby sa určili príčiny zvýšených hladín krvných doštičiek, ako je napríklad výrazná leukocytóza, s posunom leukocytového vzorca doľava. Podľa analýzy existuje výrazný zápal, ktorý si vyžaduje okamžité vymenovanie nového kurzu antibiotickej a dobrej detoxikačnej liečby, pretože vysoký počet krvných doštičiek môže byť dôsledkom zahustenia krvi v dôsledku zápalového procesu a vysokej horúčky. Prečítajte si viac o interpretácii výsledkov krvných testov v sérii článkov kliknutím na odkaz: Kompletný krvný obraz.

Moje dieťa od 1 roka a 2 mesiace sa neustále zvyšuje a teraz máme 2 roky a 7 mesiacov, často sme chorí, v súčasnosti sme boli v nemocnici s bolesťami v krku (bez kašľa alebo bez rinitídy). Keď boli leukocyty bunky preceňované, neboli významné, teraz prebieha analýza, leukocyty klesli, ale aktívne dieťa bolo 40 rokov. Som veľmi znepokojený tým, že to môže byť. Povedz mi prosím. Je to nebezpečné?

Zvýšené hladiny ESR sa môžu vyskytnúť počas dlhších teplôt, ak sa krvný test nezlepší pri pozadí liečby, odporúča sa znova konzultovať s pediatrom, aby ste rozhodli o potrebe ďalšieho vyšetrenia a vhodnej liečby. Prečítajte si viac o interpretácii testov v sérii článkov kliknutím na odkaz: Krvný test.

Moje dieťa má od 12. novembra 2 roky, dieťa má tečúci nos, nič sa neobťažuje. 16. novembra sa objavila teplota 38,7, ale po hodine 4 sa znova zvýšila v pondelok 19. novembra, obrátila sa na pediatra - nenašla nič a poslala nás do Laury - objavil zápal ucha menovaný Supraks a otipax, ale v stredu teplota neklesla a my šli do nemocnice - začali pichnúť antibiotikum Ficotax, ale teplota pokračovala v držaní, údaje o analýze boli normálne okrem ESR - bolo 26, bojím sa a my sme boli poslaní do regionálnej nemocnice, kde sme pokračovali v pichnutie rovnakým antibiotikom a paralelne sme boli vyšetrení. Teplota sa vrátila do normálu, urobila sa röntgenom všetko dobre, krvný test z 26. novembra: Er.4.48; Hb 112; L8.0; tr.396; ESR 25. Analýza moču: d 1008, epitol. 2-3, L1-2, Biochemický výskum: glukóza 3,6, bilirubín 7,4; Alt 13,9, močovina 2,43. Ultrazvuk brušnej dutiny pravý lalok 8,9 cm, lev. 4,4 cm, slezina 7,0 x 2,6. A šli sme do Laury, povedal, že katarrhal otitis, ale povedal, že už nie je potrebné liečiť. Dieťa malo normálnu teplotu na 7 dní antibiotiká, nedošlo k dýchavičnosti - došlo k malému červenavému krku, podali sme ďalší test krvi a moču - lekár povedal, že moč je dobrá, ale EEU z 30. novembra som sa jej pýtal, koľko norma, odpovedala 20 a rozhodla som sa napísať potvrdenie a my sme šli domov, ale druhý deň, presnejšie, 1. decembra, teplota vzrástla na 38.1 večer. Som veľmi znepokojený a nerozumiem, čo je to isté s dieťaťom Možno môžete poradiť, že žijeme v malom meste a nemáme pocit, že by sme sa znova dostali do nemocnice V stredu stále poznáme výsev z krku a nosa.

Normálna rýchlosť sedimentácie erytrocytov by nemala presiahnuť 12 mm / h. Opakované zvýšenie telesnej teploty u dieťaťa naznačuje zosilnenie zápalového procesu. Nezabudnite zavolať pediatra doma, možno budete musieť prejsť druhým liečebným postupom. Viac informácií o dešifrovaní výsledkov všeobecnej analýzy krvi a moču nájdete v sekciách: Krvný test a analýza moču. Viac informácií o príčinách zvýšenej telesnej teploty nájdete v časti: Vysoká teplota.

Dobrý deň, moja dcéra je 8 rokov, teplota vzrástla a mierny kašeľ včera ráno, teplota vzrástla na 39,5 v neskorých popoludňajších hodinách, zavolal som na ambulanciu, povedali vírus, hrdlo sa nedípalo. Ak sa teplota zvýši, odporučili 0,8 ml analginu a liekovku s glukózou, ale nešpecifikovali, koľko ml glukózy mi povedalo pomer. Aké odporúčania môžete dať? Dnes je teplota 38,5, dám Nurofen a Flu Heel

V tejto fáze nemôžete robiť nič okrem Nurofenu. Snažte sa dieťaťu poskytnúť kompletný krvný obraz a analýzu moču (v niektorých laboratóriách sa vyskytne servisná služba pre domáci laboratórium) - tieto štúdie odstránia bakteriálnu infekciu, ktorá si vyžaduje povinnú antibiotickú liečbu. Viac informácií o príčinách rastu telesnej teploty ao spôsoboch, ktoré jej umožňujú znižovať, nájdete v našej časti: Vysoká teplota.

Veľká dcéra má 1g 10m leukocytov 12,2 a ESR 6. Vnučka má 4g 6m leukocytov 7,9 a ESR 12. Existuje kašeľ. Takže nechcete piť antibiotiká.

Úroveň leukocytov u detí mladších ako dva roky sa môže meniť až na 12,5; ESR - do 10 mm / h, pre deti od 2 do 6 rokov, maximálna hladina leukocytov - 11.4. Podľa výsledkov vyšetrenia, ktoré ste uviedli, nie sú zrejmé dôvody na predpisovanie antibiotickej liečby. Avšak len pediatr môže počas interných vyšetrení posúdiť stav detí, ak neveríte názoru ošetrujúceho lekára, ukážete deťom inému odborníkovi v rovnakej oblasti medicíny a porovnávať odporúčania. Viac informácií o indikáciách na liečbu antibiotikami nájdete v našej časti: Antibiotická terapia.

Dobrý deň, pomôžte prosím. Dieťa má 1 rok a 2 mesiace, od začiatku decembra sa hneď vyliezlo 8 až 10 zubov. Tam bola teplota 37,4 večer, potom tam nebol žiadny 2 dni, a v noci 40. Oni volali sanitku, vzali nás do nemocnice, diagnostikoval SARS, aj keď tam boli žiadne známky zima. O týždeň sme boli prepustení, ale druhý deň sme boli opäť odvezený do ambulancie s ťažkou dehydratáciou, tentoraz infekciou rotavírusom (vyzdvihnutá v nemocnici), po tomto prepustení sme boli už tretíkrát v nemocnici po 4 dňoch, opäť bola teplota 40. A Od tretieho výtoku uplynuli dva týždne a opäť máme vysokú horúčku. 2 nižšie zuby sú teraz lezenie, zub je už cítil cez ďasno, ďasna je zapálená. Prešli testami: moč je normálna, leukocyty a leukocytárny vzorec je normálny, ale ESR 34, krv nie je z nejakého dôvodu odobratá z vencov. Ďalšímu lekárovi sa nepáčila analýza výkalov, kaprogramu, ktorá bola odovzdaná okamžite po vypustení. Dieťa sa stalo veľmi nervóznym, nespí dobre. Lekári nevedia, čo sa s ňou stalo, prosím pomôžte poradiť.

V takomto prípade sa príčina zvýšenej ESR stala zápalovým procesom v tele, môže to byť vyvolané kŕčmi, ako aj oslabením imunitného systému po ochorení. Vo vašom prípade sa odporúča konzultovať s pediatrom na posúdenie stavu dieťaťa v priebehu 3 dní na vykonanie symptomatickej liečby, ak sa stav nezlepší, bude potrebné opätovne preskúmať a predpísať priebeh antibiotík. Teplota zubov nemôže zostať dlhšie ako 3 dni. Nervozita môže byť tiež spojená s prehĺtaním a zmenou situácie: nemocničná liečba. Prečítajte si viac o črevách, prečítajte si sériu článkov kliknutím na odkaz: Teething.

Dňa 5. decembra sa dieťa ochorelo na ovčie kiahne, týždeň neskôr boli prepustené do materskej školy. V pondelok som chodila do materskej školy a v utorok som sa cítila dobre, mala vysokú teplotu, žiadnu chuť do jedla, lekár povedal, že má stomatitídu, potom bolesť v krku, potom infekčnú mononukleózu a horúčku opäť na konci decembra, bol injekčne podávaný antibiotikami. Dnes sme dostali KLA - leukocyty 16,9; SOE20; monocyty 25; mononukleárne bunky 16. Mohla by to byť mononukleóza? Doktor hovorí, že testy sú veľmi zlé. Ďakujeme vopred.

Dostupnosť týchto laboratórnych zmien môže byť spôsobená ako ovčím kiahňam, tak aj inými príčinami. Infekčnú mononukleózu však nemožno diagnostikovať len na základe krvného testu. Ak existuje podozrenie na infekčnú mononukleózu, krv a sérum sa má analyzovať pomocou PCR alebo ELISA na stanovenie prítomnosti špecifických vírusových protilátok. Odporúčam vám, aby ste sa osobne porozprávali s doktorom infekčných ochorení. Viac informácií o tejto chorobe, jej priebehu, diagnostike a liečbe sa môžete dozvedieť z príslušnej tematickej časti našej webovej stránky: Infekčná mononukleóza

Vďaka za odpoveď, ale chcel by som objasniť, aká strašná je táto analýza? Lekári zastrašovaní až po onkológiu. Po jedle sa odobral krvný test. Ďakujem.

Táto choroba je infekčná, liečí sa dobre, nespôsobuje následky. Najdôležitejšie je stanoviť presnú diagnózu včas a začať liečbu. Ak analýza po jedle mohla ovplyvniť výsledky analýzy, odporúčam ju vrátiť znova. Viac o tom môžete získať z tematickej časti našej webovej stránky: Všeobecná analýza krvi

Dievča 1 rok 7 mesiacov. 19. januára večer teplota vzrástla na 37,7, ráno 20. januára na 39. Vyzvali sanitku, nepočuli chrastítka, povedali, že majú hrdlo, predpísali liečbu - Genferon-light, furatsilín, aqualor, lysobakt. Potom sa ďalšie tri dni teplota zvýšila opakovane, najvyššia bola 39,8. Tri dni vypil summamed. 23. januára bol KLA odovzdaný - nepoviem všetky ukazovatele, ale ESR bolo 65! S podozrením na pneumóniu sme boli poslaní do nemocnice, röntgenový liek nepotvrdil pneumóniu a analýza moču nepotvrdila pyelonefritídu. 25. januára v nemocnici OAK - hemoglobín 105, počet červených krviniek 3,45, počet bielych krviniek 5,5, ESR 57, eozinofily 3, 42 segmentových buniek, 49 lymfocytov, monocytov 6. Od 24. januára do 28. januára bol cefazolin 400 t užívaný 3 krát denne. deň. 28. január KLA - hemoglobín 120, počet červených krviniek - počet leukocytov 9, ESR 56, eozinofily 3, segmentované jadro 32, stab 4, lymfocyty 56, monocyty 5. Internet už čítal všetkých. Prečo je vysoká hodnota ESR?

Zvýšené ukazovatele ESR naznačujú výrazný zápalový proces. V prípade, že dieťa trpí vysokou horúčkou dlhšie ako tri dni, tieto údaje sú normálne, pokles hladiny ESR je pomalý. V takomto prípade, ak nie je narušený celkový stav dieťaťa, odporúča sa sledovať stav dieťaťa dynamicky, sledovať vyváženú a vitamínovú diétu a dynamicky znovu zobrať celý krvný obraz po jednom týždni. Prečítajte si viac o interpretácii výsledkov prieskumu v sérii článkov kliknutím na odkaz: Krvný test.

Asi pred týždňom odmietla HB, nemá problémy s prsníkmi, ale objavila sa ďalšia. Dcéra je zvyknutá na hrniec, zatiaľ čo bola na zmiešanom kŕmení, všetko bolo dobré, teraz som ju dal do hrnca, jamky veľmi zle, nestíhala nič, prestala žiadať o hrniec a ak sa pýta, píše alebo veľmi málo. Čo by mohol byť problém? Naplánovali sme testy len v apríli. Myslím, že nemá zmysel čakať až do apríla, je potrebné podniknúť kroky teraz. Povedz mi, prosím, čo to je a kde začať?

Odmietnutie dojčenia viedlo k zníženiu príjmu tekutín, a preto došlo k poklesu filtrácie a následkom vylučovania močom. Odporúča sa doplniť dieťa navyše kompótmi, čajom, vodou, aby sa vylúčila priľnavosť infekcie panvových orgánov. Odporúča sa vykonať analýzu moču a v prípade potreby sa poraďte s pediatrickým nefrológom. Prečítajte si viac o interpretácii výsledkov prieskumu, ktorý vykonáte, prečítajte si sériu článkov kliknutím na odkaz: Všeobecná analýza moču u detí.

Moja dcéra je staršia ako 1 rok, prešiel cez OAK: hemoglobín 109, leukocyty 8,93, ESR 3. OAM: slamovo žltá farba, relatívna hustota 1010, reakcia PH6, proteín neg., Reflex glukózy, reflex acetónu, leukocyty 8- 10, plochý epitel 6-7, baktérie +. Pred týždňom som sa ARVI porozprával, prosím, na analýzu.

Úroveň leukocytov v moči je o niečo vyššia ako normálne. Odporúča sa podkopať dieťa a odovzdať strednú časť moču (analýza moču podľa Nechyporenka), aby sa objasnila diagnóza. Hladina hemoglobínu je tiež nižšia ako norma, je potrebné konzultovať s pediatrom na určenie adekvátnej liečby drogami obsahujúcimi železo. Prečítajte si viac o dôvodoch zmeny ukazovateľov všeobecnej analýzy krvi a moču, prečítajte si časť s rovnakým názvom kliknutím na odkaz: kompletný krvný obraz. Rozbor moču.

31. januára sa môj syn cítil zle, začal silný kašeľ, chňapatý nos. Obrátil sa na pediatra. O tri dni neskôr sa dieťa začalo stáť do jedného ucha, antibiotiká boli predpísané Laure, kvapky do uší a nosa. Počas týždňa sme bez akéhokoľvek zlepšenia, vrátili sme sa k Laure a boli sme nahradení antibiotikami. Uplynul ďalší týždeň a dieťa dostalo iba hluché do druhého ucha, len jeden nedostal kašeľ a tečúci nos a uši sa zhoršili. absolvovali testy a výsledok je:
OAK er-4,8610 / 12, hl-134, jazero-23,3 * 10/9, e-p-6 s-80 l-10 m-8 ESR-5 mm / h
Povedz mi, čo sa stane so svojím synom, ako uviazať uši. Syn má 13 rokov.

V tomto prípade je nevyhnutné urýchlene konzultovať s lekárom, otolaryngolom, na vykonanie impandometrie a audiogramu s cieľom presne stanoviť diagnózu a určiť ďalšie liečebné taktiky. Podľa výsledkov prieskumu sú v tele prítomné príznaky výrazného zápalového procesu. Môže vyžadovať liečbu v nemocnici. Prečítajte si viac informácií o prieskume a prečítajte si sériu článkov kliknutím na odkaz: Otolaryngológ.

Dieťa 2 roky 2 mesiace Všeobecný krvný test bol vykonaný pred materskou škôlkou, lekár povedal, že je to zlý človek, 46 a nariadil, aby sme pili Sumamed 3 dni. po 4 dňoch hemoglobín 106, erytrocyty 3,28, farebný index 0,92, leukocyty 6,2, pás 1, segment 35, eozinofily 6, lymfocyty 52, soľ 40 prešiel krvným testom, urobili snímku pľúc, všetko je jasné bez patológií, dýchanie je čisté., žiadny kašeľ, žiadna sóda. išiel do Laury, všetko je v poriadku. Čo by sme mali preskúmať ešte?

Prosím, ujasnite, či v súčasnosti existujú sťažnosti, kedy sa dieťa chystá, chuť do jedla? Dali ste test moču a aký je výsledok analýzy? Preskúmali ste vnútorné orgány, ultrazvukové diagnostiky? Iba tým, že dostaneme odpovede na tieto otázky, budeme môcť poskytnúť ďalšie odporúčania. Prečítajte si viac o interpretácii výsledkov prieskumu v rade článkov kliknutím na odkaz: Kompletný krvný obraz.

Dobrý deň! Prompt prosím, dieťa 2 roky 5 mesiacov 15. horúčka marca a 16 už obrátil na lekára, teplota bola 38,3, došlo k "štekať" kašeľ, nádcha, dať akútny zápal hrtanu, menovaní liečba sviečky "Viferon" Haliksol, Nazivin klesne na upchatie nosa a krku Miramistin 20.marca prišiel na recepcii, teplota nie je ustúpila, predpísať antibiotiká Macropen začal brať to na rovnaký deň a teplota počas dňa spí, budeme aj naďalej piť antibiotiká nie, teplota sa nestali 3 dni, zhoršenie žiadny zdravotný stav, takmer talsya mierny kašeľ a trochu zima, ale teplota opäť zvýšil na 24. marca a trvá až do dneška, prešiel testami krvi a moču. Test moču ešte nie je pripravený, ale moč je ľahká, ako obvykle, bez zápachu, dieťa nemá pri trávení močenie, všetko je obvyklé a krv vykazuje veľmi vysoký obsah ESR - 60. Teraz bol intramuskulárne podaný antimikrobiálny Cefazolin. Povedzte mi, čo by mohlo byť také vysoké ESR? Teraz má dieťa takmer žiadnu zimu a kašeľ raz alebo dvakrát denne, dobre spí v noci, dýcha cez nos, dýcha rovnomerne, bez dýchavičnosti. Pneumónia bola vylúčená.

Ďakujem za odpoveď. Teraz máme test moču, nič nepreukázal, analýza je dobrá. Teraz sme vložili intramuskulárne Cefazolin, a ak po antibiotike teplota nezmizne alebo sa znova nezvyšuje, čo potom robíte? V pondelok máme poslednú injekciu a v stredu znovu dávame krv.

Po obdržaní výsledkov vyšetrenia Váš pediatr určí ďalšiu taktiku a rozhodne o potrebe ďalších vyšetrení a liečby. Možno budete musieť prejsť test infekcie. Prečítajte si viac o príčinách zvýšenej telesnej teploty a zvýšenej ESR, prečítajte si odkaz: ESR, Vysoká teplota.

ahoj Moja dcéra (2g.8mes.) Pred približne šiestimi dňami mala teplota 37,9 - 38,6, zostala 2 dni, malá rinitída a voľné stolice asi 3 krát denne (1 deň), potom všetko odišlo, bolo liečené iba symptomaticky, bez antibiotík, potom si všimol tmavé kruhy pod očami dieťaťa, išiel do nemocnice: hltan bol zrnitý, podstúpili kompletný krvný obraz, výsledok: všetko je normálne, s výnimkou ESR - 28, dieťa sa teraz cíti dobre.
Najstaršia dcéra (8 rokov), ten istý obraz ochorenia, iba kvapalná stolica nebola užívaná, azitromycínové antibiotiká sa užívali 2 dni, výsledok krvi: všetko je normálne, ESR-16, lekár zrušil antibiotiká, ale predpísal len anaferón. Ako byť? Mám užívať antibiotiká? A je možné, aby najstaršia dcéra podala injekcie cykloferónu, pretože v zime bola chorá 4-5 krát. Predtým sa to nikdy nestalo.

V tomto prípade sa odporúča pokračovať v priebehu antibiotika až na 3-4 dni, aby nedošlo k vzniku rezistencie. O týždeň neskôr zopakujte všeobecnú analýzu krvi a moču, aby ste zhodnotili stav dieťaťa. Ak chcete začať s priebehom imunomodulátora, je to možné po konzultácii s lekárom pediatra. Prečítajte si viac o tomto lieku, ako aj o ochorení, prečítajte si sériu článkov kliknutím na odkaz: Cykloferón. Bežná zimnica.

Vitajte! Moje dieťa je vo veku 3,5 rokov, pred týždňom sme ochoreli, teplota sa zvýšila na 38,5 a vylievala druhý deň na tvár a žalúdok. V ambulancii sme uviedli vyrážku - alergiu, ale išli sme na kliniku a pripravili ju vopred. diagnostika šarlach! ROY-45, nie je žiadna teplota, pili sme antibiotikum. je to naozaj tak, a ako sa liečiť?

Na stanovenie diagnózy šarlach je potrebné vyšetrenie pediatra alebo špecialistu na infekčné ochorenia, ktoré dokáže vyhodnotiť klinické prejavy ochorenia. Ak je diagnóza potvrdená, potom liečba antibiotikami a liekmi, ktoré znižujú príznaky intoxikácie. Viac informácií o tomto probléme nájdete v tematickej sekcii našej stránky: Scarlet fever

Ahoj, moja dcéra dostala Mantoux v apríli 1,8,12 (15) naočkovala (kvapôčky), 17. apríla prešla močom, krvou, výkalmi, škrabaním, všetkou normou okrem ESR-24. Dieťa sa správa ako vždy. Deň pred testom padlo dieťa a zasiahlo mu hlavu. Môže byť zvýšená ESR spojená s pádom alebo očkovaním? Ďakujem vám!

Po očkovaní spravidla dochádza k nárastu ESR, ktorý sa potom sám vráti do normálu, tento pokles neovplyvnil tento ukazovateľ. Viac informácií o tomto probléme nájdete v tematickej sekcii našej stránky: Mantoux

Vitajte! Povedz mi, prosím, dnes sme absolvovali testy s dieťaťom 4 mesiace, obávam sa, že hemoglobín je len 101 a ESR 2. To je niečo vážne, dostaneme sa k lekárovi až po 3 dňoch.

V tomto prípade dôjde k zníženiu hladiny hemoglobínu, preto musíte vykonať vyšetrenie na určenie príčiny anémie a následne ošetrujúci lekár bude môcť predpísať adekvátnu korekciu hladiny hemoglobínu na vaše dieťa. Viac informácií o tomto probléme nájdete v sekcii: Anémia

Môj syn 2g 2m. Takmer štyri dni sa teplota pravidelne zvyšovala a vždy skoro pod 40 rokov. Obrátili sa na pediatra, prešli analýzami. V skúšobný deň po obede sa teplota vrátila do normálu a molárny zub vybuchol. Analýzy ukazujú ESR 40. Analýza moču je normálna. Pediatr odporúča piť antibiotiká, ale nechcel by som im dať. Možno je to len reakcia na erupciu? Ako sa v tejto situácii nachádza?

V tomto prípade je nárast ESR spojený so zápalovým procesom v tele, čo môže byť spojené s obličkami a iným zápalovým procesom. Pozorujte dieťa niekoľko dní a zopakujte všeobecný krvný test, ak dôjde k zníženiu ESR, nie je potrebné vykonať antibiotickú liečbu. Ak sa hemogram zhorší, pediatr určí príčinu ochorenia a predpíše primeranú liečbu. Podrobnejšie informácie o dôvodoch zvýšenia telesnej teploty nájdete v tematickej časti našej stránky: Vysoká teplota

Dobrý deň, moja dcéra je stará o 4 roky, ona je chorá 2 týždne, na krku má horúčku, červené hrdlo a stomatitídu, nie je rinitída, ale v noci je nosové dýchanie. Vo všeobecnosti má dieťa dobrú aktívnu chuť do jedla. Bolo 16. septembra v ordinácii lekára, povedala, že jej hrdlo bolo takmer preč, takisto sme absolvovali všeobecné testy. Krvný test je normálny okrem: leukocytov 12.3. krvné doštičky 349, sójou 23. v analýze moču, ketánových telies + - 5. zvyšok je normálny. Sme zaobchádzaní, umývame si hrdlo a tablety imudon. Obávam sa o tieto zvýšené hodnoty.

Podľa poskytnutých údajov je obraz zápalového procesu, preto odporúčam, aby ste urobili zadné body z krku, antibiogram a opätovne konzultovali s lekárom ORL, ktorý bude schopný predpísať adekvátnu liečbu. Prečítajte si viac o tomto probléme v časti: Bolesť v krku

Moja dcéra je 2,5 rokov. Runny nos, kašeľ. Počas 7 dní je teplota 40. Analýza moču je normálna, krvný test je ESR 26. Hľuzy začali ustupovať, kŕčový nos neprechádza. Pili Flemoxin, teraz pediatr predpísaný kašeľ, Hemomitsin-teplota neklesá. Žiadne ďalšie testy nie sú predpísané. Veľmi ma znepokojuje tento zdĺhavý stav dieťaťa.

V tomto prípade je potrebné vylúčiť zápal pľúc, preto odporúčam, aby ste si zobrali röntgenové vyšetrenie hrudníka a tiež konzultujte s pľúcnym lekárom. Prečítajte si viac o tomto probléme na našej webovej stránke kliknutím na odkaz: Bronchitída a zápal pľúc.

Syn 3 roky, dva týždne kašľa - žiadny sipot alebo tak niečo nenájde, potom sa teplota zvýšila 39 - tvrdé údery na druhý deň rozvodnenej tváre ľudí, týždeň bolo ošetrené v nemocnici na SARS, lícne - zápal slinných žliaz, spí po žiadať diagnózu na druhý deň - slané uhorky, baby týždňa sa teplota na 40 - bodli liečbu antibiotikami, písaný s krvnými testami - s vysokým obsahom bielych krviniek, dom má dva alebo tri dni zvýšila teplota v noci tak rý nebol, potil, otpaivala enerosgelem a neo-smektinom, týždenná teplota Nima na 37,5, a zastavil Smektu enterosgelya začiatkom kurzu laktofiltrum Samozrejme, že dieťa od narodenia bola laktózu, ale za tri roky sme pili čaj s mliekom a jedol mliečnu kašu, počas choroby pristál na tuhou stravou, keď sa vezme laktofiltrum teplota sa vrátila do normálu, dieťa je veselé a veselé, ani kašeľ, ani chlad, ani nevoľnosť, stolica 1-2 krát denne, moč je normálna, ale krvné doštičky 460, ESR 51
Pokračujem v hypoalergénnej diéte, mlieko je výlučne bez laktózy, v stredu ideme alergikovi, ale zrazu nie je alergický, ale niečo iné, kam ísť, čo skontrolovať, kam kopať?
Áno! Eosinofily stále nula, jednoducho neexistujú - to spôsobuje podozrivé alergie

Zvýšené hladiny ESR sú známkou toho, že v organizme existuje zápalový proces a môže to byť tiež znakom otravy, anémie a alergických stavov. Zníženie počtu eozinofilov naznačuje infekčný proces, zatiaľ čo ich zvýšenie sprevádza alergické reakcie. Zvýšený počet krvných doštičiek je tiež znakom zápalovej odpovede. Odporúčam vám, aby ste užívali bakópus z hltanu, urobili antibiogram a tiež navštívili alergikov, vykonali testy na štandardné alergény. Viac informácií o tomto probléme nájdete v tematickej časti našej webovej stránky: Laboratórna diagnostika

ahoj pomôžte prosím moje dieťa má 10 mesiacov. pred týždňom, to znamená, že vo štvrtok dieťa malo tečúci nos. ďalší deň teplota vzrástla. Najvyššia miera týchto 7 dní bola 39,2. V utorok sme dostali predpísané antibiotikum flamoklav salyubab 125. Teplotu sme nechali 3 dni. dnes urobil rengen bez patológií. odovzdal som normálne. dubová sója-45 a iné indikátory sú normálne. čo by sme mali robiť? pomôžte prosím

Výrazne zvýšená hladina ESR naznačuje závažný zápal, preto odporúčam pokračovať v liečbe antibiotikami. Ak po 4 dňoch liečby zostane teplota, budete musieť znovu konzultovať s pediatrom ohľadom zmeny antibiotika. Ďalšie informácie o potrebných opatreniach, ktoré pomáhajú normalizovať teplotu v tematickej sekcii našich webových stránok, môžete získať kliknutím na odkaz: Vysoká teplota u dieťaťa - základné odporúčania pre rodičov

koľko môže ESR alebo iné ESR ísť hore pri rezaní zubov až na 23? a môže hemoglobin.ibi spadnúť na IV

Spravidla sa v priebehu periódy oslabuje imunita, infekcie sa ľahšie pripájajú, preto je možné zvýšiť ESR, ale jeho hodnoty budú závisieť od intenzity zápalového procesu. Hladina hemoglobínu je prakticky nezávislá na prstencoch, hoci môže byť znížená na pozadí sprievodného zápalového procesu. Viac informácií o tomto probléme nájdete v príslušnej sérii článkov na našich stránkach kliknutím na odkaz: Teething

a bez toho, aby sme vedeli o problémoch vysokej kvality, sme okamžite predpísali flemaxim 125 a normabakt.

Dobrý deň, drahá MedCollegia. včera som sa pýtal na otázku vysokého ESR pri rezaní zubu u dieťaťa Dnes sme vyšetrili obličky Nič sme nenašli. nie sú pozorované žiadne príznaky nachladnutia. Pred 2 dňami bola teplota od 38,3 do 38,8. ktoré sa konalo v pondelok a utorok.. nie je ani stopa z toho.. a včera krv ukázala ESR 23 a hemoglobín 110. šiesty deň sme dať sviečky VIFERON. Pediatr nemôže urobiť diagnózu, ale predpísal prípravok FLEMOXIN SOLUTAB 125. Je správne začať užívať ich, alebo to nestojí za to.

Aj keď nebol identifikovaný zdroj zápalu, antibiotiká sú predpísané na prevenciu komplikácií, preto odporúčam predpísanú liečbu. Podrobnejšie informácie o tejto otázke nájdete v príslušnej časti našej webovej stránky kliknutím na nasledujúci odkaz: Antibiotiká

V roku boli testy, cukor, OAM normálne, ale v KLA boli detekované hemoglobín 109 a SOY 37. Zároveň sme predtým neboli chorí a v súčasnosti je všetko v poriadku, iba zuby vyrážajú. Vyzývame kvôli tomu, čo môže byť zvýšená sója.

Zvýšená ESR môže byť spojená s procesom zubného kĺbu, preto vám odporúčam zopakovať celý krvný obraz po 10-14 dňoch. Znížené hladiny hemoglobínu môžu byť spôsobené nedostatočnou výživou, preto vám odporúčame poradiť sa so svojím pediatrom o režime a kvalite výživy vášho dieťaťa, zvýšiť príjem vitamínov v tele, chodiť viac na čerstvý vzduch a tiež na odporúčanie pediatra na liečbu vitamínmi a železnými doplnkami., Podrobnejšie informácie o záležitostiach, ktoré vás zaujímajú, nájdete v tematických sekciách našich stránok kliknutím na nasledujúce odkazy: Teething, Anémia

Ahoj Vážení MedCollegia! Mám taký problém. Dievča 5 rokov, teplota je už 5 dní 38-40. nič sa neobťažuje, trochu hrdlo, mierne červené, niekedy pri teplote, ktorá si sťažuje na bolesti hlavy, bolesti v pažích, nohách a chrbte. Prešiel krvný test hemoglobínu-128
leukocyty 7,6
hole-11
segmentového 51
eozinofily-1
lymfocyty-23
monocyty 14
ESR-22
Z liečby sa podáva len paracetamol, superstin, nápoj. Obáva sa, že päťdňová teplota neklesne a nedôjde k zlepšeniu. Povedz mi, ako to byť. Lekári hovoria vírusovú a ona prejde.

V prípade, že lekár diagnostikoval vírusovú infekciu, môžete naďalej dostávať predpísanú liečbu, ako aj navyše užívať antivírusové lieky, ktoré môže predpísať Váš pediatr. Podrobnejšie informácie o tomto probléme nájdete v tematickej sekcii našich webových stránok kliknutím na nasledujúci odkaz: ORVI

Vitajte! Pred dvoma týždňami sa choré deti (syn 7 rokov a dcéra 9 rokov), najprv dcéra, po 5 dňoch syna. V diagnostike sa urobila akútna respiračná vírusová infekcia, ale dcéra pridala antibiotikum Flemoxin Solutab 500 2 / deň na pozadí vysokej teploty 39,7, pili sedem dní. Syn robil bez antibiotík, obaja udržiavali svoju teplotu (postupne sa znižujú) po dobu 5 dní, okrem toho bol malý kašeľ a slam. Prišli na kliniku, ktorá mala byť prepustená 12 dní po nástupe dcérskej choroby, pediatr povedal počas vyšetrenia, že všetko je v poriadku. A ďalší deň obe deti súčasne mali horúčku 38,6 a ich hrdla sa zmenila na červenú. 2 dni po nástupe choroby podstúpil kompletný krvný obraz. Syn: er.4,53, jazero. 5,7, trombus. 398, hemoglobín 120, kol. k 0,8, ESR 49, tyčinky. 2, segm. 61, eos. 1, limf. 24, mono. 12.
Dcéra: er.4,63, jazero. 14,2, krvná zrazenina. 407, hemoglobín 123, kol. k 0,85, ESR 40, tyčinky. 1, segm 69, eos. 1, limf. 24, mono. 5.
Analýzy boli vykonané na pozadí recepcie v predvečer Nurofenu.
Pediatr predpísal lokálne antibiotikum, Bioparox, Gramidin, antivírusové Kagocel, Derinat. Syn Gramidina, antivírusový Kagocel, Derinat. Takže pokiaľ ide o krv, máme nový ARVI? staré relapsy? alebo niečo iné? Je potrebné antibiotiká? v momente, keď dcéra nemá žiadnu teplotu (to bolo 2 dni), syn sa zdvihne 38,5, zrazí ho s Nurofenom. Ďakujem vám.

V takejto situácii je možné, že na pozadí existujúcej vírusovej infekcie sa spojila sekundárna bakteriálna infekcia, takže deti predpísali liečbu správne, odporúčam vám dodržiavať predpis ošetrujúceho lekára. Podrobnejšie informácie o tejto otázke nájdete v príslušnej časti našej webovej stránky kliknutím na nasledujúci odkaz: ORVI

Povedzte mi, ako to byť? Dieťa 4 roky 8 mesiacov. Začali sme byť chorí začiatkom januára, teplota bola obvyklá ako zvyčajne počas 3 dní a zvyškový kašeľ skutočne zostal 2 týždne ráno silný a mokrý, ako keby očakával, že zhromaždený hlien bude cez noc. Budúci týždeň 2 odpočinok je dobrý. 15. februára sme ochoreli buď na chrípku alebo na chrípku. Po vysokej 4-dňovej teplote - lekár predpísal nazálne kvapky a makropenovú suspenziu - pili ho po dobu 5 dní - potom, čo 2 dni boli bez teploty. Poslali dieťa do materskej školy, od materskej školy až po večeru, ktorú odniesli so silnou bolesťou uší. Lauret dal otitis media. na uchu a na červenom krku boli pridelené ampicilínové injekcie a vždy, keď sedeli na paracetomole každých 6-8 hodín, sa podávalo, keď teplota vzrástla. Ampicilín bol znovu prepichnutý počas 5 dní - teplota zostala. Ale bolesti v čele sú silné, mŕtve, unavené. Opäť išiel do Laury. Lor povedal, že má urobené röntgenové žiarenie. Priradená suspenzia cefsimu. X-ray nosa - vykázal sinusitídu, rôntgenové pľúca - bronchitída pravých pľúc. Špecialista na infekčnú chorobu počas vyšetrenia tiež zistil, že konjunktivitída a lymfatické uzliny boli zväčšené za ušami a v slabinách. Tu pijeme tretí a pol dňa cefsim - teplota včera, ako vždy, bez paracytomol vzrástol na 39,6 gramov. Včera sa začalo dysbakterióza z antibiotík - silná hnačka - zavedené baktérie laktobifid a smeček a rehydron. Iba dnes, po prvýkrát, paracetomol nebol daný uprostred noci (to znamená, že od 21_00 do obeda 14_00 dnes bez teploty - dieťa ožilo, začalo hrať, začalo jesť malý kúsok pečeného chleba, alebo celý deň len na kompotu). Ale teraz znova znova začal stúpať 37,8 - 38 - znova som bolí na čele - spal, zaspal.. Taktiež kvapkáme do nosa a do očí interferónu, protargolovho nosa. Na podlahový stôl pijeme žltý herbón a supersť. Veľmi ľúto pre dieťa. Toľko, čo treba liečiť, a výstup nie je viditeľný. Opäť platí, že zmena antibiotika je nočná mora. Vydávam krvné testy: leukocyty 9,8, segmentový nukleín-52, koncentrácia hemoglobínu 132, hematokrit 37,3, porov. objem erytrocytov-83, porov. konc. hemog v erytrocytoch-354 ESR-4., Moč (ale moja dieťa sa naozaj nepúšťala, keď som zhromaždila moč, ale prvé kvapky za sebou): kyslé, zhromaždené proteíny v moči -0,01, šupinatý epitel v moči 2-1-1 p / s, leukocyty 1-2-2p / s, zmenené erytrocyty - 1-0-1 p / z, hlien +, soli - oxaláty +, baktérie +., Analýza pečene nevyvolala hepatitídu A - neg., Transaminázu ALT 14,3, transaminázu - AST - 34,7 celkový bilirubín 3,51, priamy bilirubín - 0,12 tymolov atď. - 2,1 Čo to môže byť. NÁPRAVU cefzim 7 dní navrhol... A ak to nepomôže.

Bohužiaľ, v tejto situácii sú príznaky pretrvávajúceho zápalu, je tiež možné, že nie všetky antibiotiká sú pre dieťa vhodné, preto odporúčam, aby ste urobili test citlivosti na antibiotiká a opätovne poraďte sa so svojím lekárom. Podrobnejšie informácie o otázke, ktorá vás zaujíma v príslušnej časti našich webových stránok, môžete získať kliknutím na nasledujúci odkaz: Antibiotiká

Vitajte! moje dieťa je 5 rokov.. ísť do záhrady. v záhrade sa jedno dieťa stalo chorobou tuberkulózou.. všetky deti boli vyšetrené lekárkou TBC. dostali sme návod na röntgenové vyšetrenie pľúc, analýzu krvi a moču.
x-ray pľúc nevykazoval patológiu
analýza moču je normálna
krvný obraz všetky ukazovatele sú normálne, ale existujú odchýlky:
lymfocyty 3, 83 (rýchlosťou 1,2 až 3)
bazofily 0,08 (rýchlosťou 0-0,06)
priemerný objem trombocytov 10,5 (rýchlosťou 5 až 10)
ESR (na modeli Westerngrain) 30 (rýchlosťou 2-15)
v noci čuchá, hovorí v nose, a tam nie je žiadna zima ako taká..
Vyplávam nos s kvapkami nazivínom z aqua maris. ale preťaženie neprejde 4 dni.
povedzte mi, prečo taký veľký ukazovateľ ESR

Zvýšené hladiny ESR naznačujú prítomnosť zápalu v tele. Symptómy, ktoré ste opísali, nevylučujú sinusitídu, nosové polypy, a preto vám odporúčam, aby ste predovšetkým ukázali dieťaťu ORL lekárovi, po ktorom bude môcť predpísať adekvátnu liečbu. Podrobnejšie informácie o otázke, o ktorú máte záujem, nájdete v príslušnej časti našej stránky kliknutím na nasledujúci odkaz: Sinusitída - príčiny, symptómy, diagnostika a liečba. Ďalšie informácie môžete získať aj v nasledujúcej časti našej webovej stránky: Kompletný krvný obraz

Dobré popoludnie, pomôžte mi pochopiť, čo ukazujem krvný test dieťaťa. Pred dvoma týždňami sa vyskytla vysoká horúčka (zle strašidelná), kašeľ, rýľový nos, rozšírené lymfatické uzliny. Lekár predpísal antibiotikum cefix. Prvý klinický + mononukleárny krvný test:
Červené krvinky 4.38
Hemoglobín 87
Hematokrit 0,263
Trombocyty 426
Trombokrit 0,341
MCV = 60
MCH = 19,9
MCHC = 331
RDW = 16,3
MPV = 8,0
PDW = 14,9
Kapela 2
Segmentácia 67
Eozinofily 2
Lymfocyty 18
Monocyty 7
Mononukleárne 5
ESR 22

Prítomnosť mononukleárnych buniek v krvi v kombinácii so zvýšením hladiny ESR naznačuje ochorenie, ako je infekčná mononukleóza, preto odporúčam, aby ste osobne konzultovali so svojím lekárom, odborníkom na infekčné ochorenia, predpísať primeranú liečbu. Podrobnejšie informácie o otázke, ktorá vás zaujíma v príslušnej časti našich stránok, môžete získať kliknutím na nasledujúci odkaz: Mononukleóza. Ďalšie informácie možno získať aj v nasledujúcej časti našej webovej stránky: Laboratórna diagnostika, ako aj v rade článkov: Kompletný krvný obraz

Vitajte! Mám dieťa 6,5 ​​mesiaca. Všetko to začalo tým, že v noci mal horúčku 38,5-39,0, nezvyšoval sa nad 38 denne, nevyskytli sa žiadne známky chladu, jeho hrdlo bolo perfektné, ani kašeľ ani narkóza. Po 4 dňoch bola teplota predpísaná suprax, teplota zmizla v ďalšom. deň, pili 5 dní. Preliať krv a moč - všetko je dobré.
2 dni po ukončení liečby antibiotikami znovu ochorel - teplota bola pod 40, malý nos a drozd. Určené Viferon, Glyuferon, aqualore v nose. Teplota sa udržiavala 4 dni, potom sa začala klesať, 7. deň sa teplota vrátila na normálnu teplotu a v ten istý večer začal vlhký kašeľ a teplota bola 38,3-39 počas 3 dní, 4. deň sme boli hospitalizovaní s podozrením na zápal pľúc, sa ukázalo ako bronchit. Vzali krv - jazero. 13,7, ESR 2. Injekcia cefazolínom počas 6 dní + inhalácia. Teplota na ďalšom deň bol už 37,2. V siedmy deň vzali krv a vypustili ju, ukázalo sa, že krv bola zle - zalievanie. 18.1, ESR 20, moč je dobrý.
Teraz už 3 dni od vypúšťania - nie je žiadny kašeľ, ani chlad, ale teplota sa udržuje 37,1-37,2, večer to niekedy klesá na 36,8-36,9 a dieťa je trochu pomalé. Povedzte mi, čo to môže byť, a to všetko máme s krvou? Možno budete musieť prejsť ešte niekoľko testov?

V súčasnosti dostupné symptómy sú spojené s akútnou bronchitídou. Predpísaná liečba zodpovedá diagnóze, normalizácia krvných testov sa nevyskytuje ihneď, takže by ste nemali paniku - je potrebné zopakovať testy znova po 10-14 dňoch. Zvyšovanie teploty až na 37,3% sa nepovažuje za odchýlku, takže stačí zaistiť dieťaťu adekvátny režim spánku a odpočinku, dobrú výživu, absolvovať priebeh vitamínov a chodiť viac na čerstvom vzduchu.

ahoj Máme zvýšené pôrode, dieťa je vo veku 2 roky 3 mesiace, bolo to 25 rokov, dieťa sa stalo o 23 týždňov neskôr, dieťa sa neurobilo a vyzerá zdravo, len zle sa zle, pediatr nehovorí nič zlého Povedz mi, čo mám robiť? urobiť reakciu mantou?

Zvýšená ESR naznačuje zápalový proces v tele dieťaťa. Aby sa vakcíny, vrátane Mantouxu, v tejto situácii kontraindikovali. Odporúčam vám prejsť podrobnejšími vyšetreniami - prejsť analýzou moču, biochemickým vyšetrením krvi, analýzou výkalov na vajíčka červov, ultrazvukom vnútorných orgánov a opäť navštíviť lekára pediatra. Ďalšie informácie o otázke, o ktorú máte záujem, nájdete v príslušnej časti našej webovej stránky kliknutím na nasledujúci odkaz: Kompletný krvný obraz. Ďalšie informácie nájdete aj v nasledujúcej časti našej webovej stránky: vzorka Mantoux

Dieťa je 3 roky 10 mesiacov. Počas troch dní bola teplota asi 38-38,5 bez kašľa a sleziny, hrdlo bolo trochu načervenalé. Lekár povedal, že je to len vírus, nedala nič zvláštne Geksoral, lysobakt, falfei, tonsilon a flemoxín sú len tri dni. teplota vyšla neskôr, ale začal suchý kašľajúci dych. V noci pravidelne kašeľuje kašeľ, stále krváca z nosa a nedokáže ju zastaviť. Absolvoval kompletný krvný obraz: nie je normálny - SOE-31, leukocyty, 10 / l -5,6, lymfocyty -50,5, monocyty-13,10, bazofily,% -1,4, šírka distribúcie populácie doštičiek, 17. Čo môže byť? Povedzte mi, prosím, čo ešte musíme prejsť, aby sme určili zameranie? Nič viac sme nedali! Ďakujeme vopred!

Je možné, že vírusová infekcia bola v tomto prípade komplikovaná bronchitídou alebo pneumóniou. Odporúčam vám, aby ste si vybrali röntgenové vyšetrenie hrudníka a osobne sa porozprávali s vaším lekárom na vyšetrenie a liečbu. Podrobnejšie informácie o otázke, ktorá vás zaujíma v príslušnej časti našich stránok, môžete získať kliknutím na nasledujúci odkaz: Bronchitída a zápal pľúc. Ďalšie informácie nájdete aj v nasledujúcej časti našej webovej stránky: Cold, ORZ a ARVI

moje vnučky -2g2mes a 6 mesiacov. zriedka sa ochorenie. kam ísť, prosím, povedzte mi?

V tejto situácii je potrebné kontaktovať pediatra, podrobiť podrobný krvný test, analýzu moču, imunogram, ako aj bakteriálny systém krvi a faryngálny bakteriálny systém. Okrem toho je žiaduce urobiť ultrazvuk vnútorných orgánov. Podrobnejšie informácie o otázke, ktorá vás zaujíma v príslušnej časti našej webovej stránky, môžete získať kliknutím na nasledujúci odkaz: Kompletný krvný obraz. Ďalšie informácie nájdete aj v nasledujúcej časti našej webovej stránky: Analýza moču u detí

Moje dieťa má 1 rok a 11 mesiacov. 5 dní bola teplota 38. predpísaných antibiotík. pili sedem dní, kým teplota neklesla. predpísané nové antibiotiká pili počas 3 dní. Po prvej dávke teplota klesla. prešiel úplný krvný obraz Erytrocyty-4,3, hemoglobín-98, kol. indikátor-0,7, retikulocyt-5200, krvné doštičky-562, parazity-14/906, leukocyty-9.2, bazofily-1, segmets-39, lymfocyty-55, monocyty-5, ROE-41. Dieťa je aktívne, dobre jesť, pravda je piť molovato. Povedz mi, prečo taká veľká ROE. Ďakujem vám

Vzhľadom na výsledok celkového krvného testu je zápalový proces pomerne výrazný a dieťa má anémiu. Normalizácia krvného obrazu po liečbe antibiotikami sa nevyskytuje okamžite, ale vzhľadom na relatívne vysokú úroveň ESR je rozumné vylúčiť komplikácie, ako je pneumónia, bronchitída atď. Odporúčame, aby ste opätovne konzultovali svojho lekára, pediatra, ktorý po vyšetrení predpíše nevyhnutné vyšetrenia a liečbu anémie.

Vitajte! Tu je problém. Povedzte nám, ako to byť. Dieťa začalo chodiť do škôlky, dieťa bolo 3 roky staré dievča, ďalší deň teplota vzrástla na 38 oz. Nešli do materskej školy, niekedy začína kašľa, niekedy silná. Asi týždeň boli liečení doma, dať paracetamol, ale temperaturka trochu ustúpila po tom, čo bič opäť povyshalas.Vyzvali krku felsher govorito dieťaťa, krasnoe.Posle hrdlo nás vziať do sanitky do nemocnice a dať na lieky. Lekár vyšetril dieťa na ranné hodiny a diagnostikoval ho s akútnou faryngitídou, testy prešli, moč je dobrá, krv je (SOY-23), RTG hrudníka bol urobený doktorom povedal, že po dvoch týždňoch teplota nebola tam, ale kašeľ bol načervenalý Zostali sme v posteli celé týždne, urobili sme injekcie, prešli sme do nemocnice, šli domov do večera, odišiel do nemocnice ďalší deň, zmerali teplotu dieťaťa na 38,4, podali injekciu (5 dní), vykonali nové krvné testy zvýšenie SOY 23), ale nie je žiadna teplota. Možno sa zápal zastavil a krvný test (SOY) sa normalizuje s časom, pretože čoskoro už sme vyčerpaní. Ako môžeme byť rýchlo, prosím. Ďakujem veľmi pekne!

V tejto situácii je možné, že vybrané antibiotikum sa ukázalo ako neúčinné, preto odporúčam vziať späť vodu. Napriek skutočnosti, že v súvislosti s podávaním antibiotík nie je táto štúdia predpísaná skôr ako 10 dní po ukončení liečby, v prípadoch, keď liečba nie je účinná, môžete vykonať takúto analýzu, ktorá vám umožní opraviť ďalšiu liečbu. Viac informácií o otázke, ktorá Vás zaujíma v príslušnej časti našej webovej stránky, môžete získať kliknutím na nasledujúci odkaz: Faryngitída. Ďalšie informácie možno získať aj v nasledujúcej časti našej webovej stránky: Antibiotiká

Dobrý deň, napísal som vám nedávno. Povedzte nám, ako to byť. Dieťa začalo chodiť do škôlky, dieťa bolo 3 roky staré dievča, ďalší deň teplota vzrástla na 38 oz. Nešli do materskej školy, niekedy začína kašľa, niekedy silná. Asi týždeň boli liečení doma, dať paracetamol, ale temperaturka trochu ustúpila po tom, čo bič opäť povyshalas.Vyzvali krku felsher govorito dieťaťa, krasnoe.Posle hrdlo nás vziať do sanitky do nemocnice a dať na lieky. Lekár vyšetril dieťa na ranné hodiny a diagnostikoval ho s akútnou faryngitídou, testy prešli, moč je dobrá, krv je (SOY-23), RTG hrudníka bol urobený doktorom povedal, že po dvoch týždňoch teplota nebola tam, ale kašeľ bol načervenalý Zostali sme v posteli celé týždne, urobili sme injekcie, prešli sme do nemocnice, šli domov do večera, odišiel do nemocnice ďalší deň, zmerali teplotu dieťaťa na 38,4, podali injekciu (5 dní), vykonali nové krvné testy zvýšenie SOY 23), ale nie je žiadna teplota. Možno sa zápal zastavil a krvný test (SOY) sa normalizuje s časom, pretože čoskoro už sme vyčerpaní. Ako môžeme byť rýchlo, prosím. Ďakujem veľmi pekne! Tu je problém. Povedzte nám, ako to byť. Dieťa začalo chodiť do škôlky, dieťa bolo 3 roky staré dievča, ďalší deň teplota vzrástla na 38 oz. Nešli do materskej školy, niekedy začína kašľa, niekedy silná. Asi týždeň boli liečení doma, dať paracetamol, ale temperaturka trochu ustúpila po tom, čo bič opäť povyshalas.Vyzvali krku felsher govorito dieťaťa, krasnoe.Posle hrdlo nás vziať do sanitky do nemocnice a dať na lieky. Doktor na ranu preskúmal dieťa a diagnostikoval hrdlo strap., Prešiel testy, moč je dobrá, krov- (SEC-23).Rengen hrudi urobil doktor povedal horoshiy.Spustya dva týždne teploty totiž, nie kašeľ, ale rudý krku Zostali sme v posteli celé týždne, urobili sme injekcie, prešli sme do nemocnice, šli domov do večera, odišiel do nemocnice ďalší deň, zmerali teplotu dieťaťa na 38,4, podali injekciu (5 dní), vykonali nové krvné testy zvýšenie SOY 23), ale nie je žiadna teplota. Možno sa zápal zastavil a krvný test (SOY) sa normalizuje s časom. Teraz sme zaznamenali teplotu asi 4 dni., ale dieťa kašľa a kašeľ je expektorantom. Domy už, ako druhý deň nás prepustili, vysielali miestnosti počas dňa, ale dieťa bolo v inej miestnosti. Dnes ráno som cítil, že dieťa bolo trochu horúce, merať teplotu a bolo 37,5 čo mohlo byť? Nemáte v skutočnosti dieťa vyfuknuté? Alebo zanechali zostatkové efekty?, Ďakujem veľmi pekne!

V tejto situácii je možné, že faryngitída je komplikovaná bronchitídou. V takýchto prípadoch sa počas liečby hladina ESR nemusí normalizovať okamžite, ale na 10-14 dní. Vzhľadom na to, že sa stále pozoruje horúčka, napriek liečbe odporúčam, aby ste darovali krv a backózu sputa, a tiež test na infekčnú mononukleózu, toxoplazmózu, cytomegalovírus a osobne navštívte doktora infekčných ochorení.

Dobrý deň, moje dieťa bolo v materskej škole 3 dni a my sme sa zle, objavili kašeľ, spoločný doktor nás diagnostikoval s omáčkou, predpísal nás piť Ampisides a paracetamol, ale to nepomohlo, pretože teplota bola vysoká a klesol na 38.Potom lekár navrhol, že pôjdeme do nemocnice, kde bol diagnostikovaný o.faringit a adenovírusu infektsiya.Delali intramuskulárne amikotsin, sviečky viferon.Vrode bol legche.Sdali krvný ESR 23.Temperatura spala.Na druhý deň vstal zrušiť a menoval 38.6.Amikotsin cefepim vnutrimyshechno.Kololi 6 dní, teploty krvi ESR spala.Stalo legche.Sdali 23.Nas vypisali.Proshlo 3 dni po prepustení, a teraz opäť horúčka a kašeľ sohranilsya.Zhdem vracha.Chto nás Ďakujeme vám vopred.

V tejto situácii je možné, že akútna faryngitída, ako je často prípad, bola komplikovaná bronchitídou. Odporúčam vám, aby ste dieťa ukázali deťovi pediatra za účelom predpisovania primeranej liečby. Podrobnejšie informácie o otázke, o ktorú máte záujem, nájdete v príslušnej časti našej webovej stránky kliknutím na nasledujúci odkaz: Ako liečiť faryngitídu. Ďalšie informácie možno získať aj v nasledujúcej časti našej webovej stránky: Bronchitída a zápal pľúc

Zabudol som napísať, vzali röntgen, bolo to dobré a jeho oči sa rozplývali, mali sme do nich levomycetinové kvapky a všetko odišlo.

Odporúča tiež, aby ste darovali imunogram a osobne navštívili lekára imunológov, pretože je možné zníženie imunity dieťaťa. Podrobnejšie informácie o otázke, o ktorú máte záujem, nájdete v príslušnej časti našich webových stránok kliknutím na nasledujúci odkaz: Imunita

Dobrý deň! Syn 4 g a 6 mesiacov Od 16 júla do 18 júla bola teplota 0t 37,2 až 38,5 plus hnačka Moja dcéra mala časté dva dni pred synom, ale bez horúčky, hneď som dostala nifuroxazid, smekt, diétu. -5 dní, potom 2 dni dal enterol.vse normalizovalos.pri, že mám s 19,07 na 23,07 bolelo brucho, bez hnačka, teplota 37,5, kyslou, opuchnuté oči a poškrabal ako v spojiviek, svrbenie pocit pre ženu s drozd prostredníctvom menštruácia začala deň, takže neviedla gynekologa, videl som enterol, očné oči, moja masť kvapkajú na noc, lekár mi odporučil zmeniť Na okomistin a loratodin proti allergicheskiy.s 22.07 syna a dcéru za syna sadike.24.07 teplota 37,4.sdali krvi a moču 25.07.krov 122 hemoglobínu, bielych krviniek 7,9, neviem, čo to je? e-4,0, c-0,91, coe-18, ďalej esophila 5, 2, segmento-48, 1-41, m-4 moč je transparentná, žltá, nie, žiadne erythr, leykots-1-2-2, ale neexistujú žiadne príznaky, lekár nie je na dovolenke v meste od 07/24 do 37,4,25.07 až 37,5,26.07 až 39,5,27.07-38. lekar počúval 25.07 sme si povedali, trochu červené gorlyshko.ponizhaem paracetamol v noci, chlorofylín krku rozpustiť dať immunoflazid.u dieťaťu žiadne sťažnosti okrem nezbedný s rastúcou temperatury.posovetuyte, že ďalšie alebo trvať dlho čakať, nechápem, je to nový vírus alebo prilepené nejaký druh infekcie. il som opísal, že nám všetkým bylo.esche na vedomie, pred dvoma mesiacmi, my traja pohyboval ovčie kiahne v stredne ľahká forme.slezhu moču z jeho syna, pretože v zime po zápale stredného ucha a 10-dňový kurz sulbaktomaksa bola bielkovina v moči a biele krvinky, pil kanefron a furagin, výsevná nádrž bola sterilná, ultrazvuk bol normálny, povedal, že neustále monitoruje moč a zvyšuje sa teplota asymptomaticky, aký je váš názor a ak sa dostanete na testovanie, čo?

V tejto situácii nie je vylúčená vírusová infekcia, napriek tomu s prihliadnutím na anamnézu odporúčam pokračovať v monitorovaní v priebehu času - podstúpiť analýzu moču a krvné testy raz za mesiac, aby ste sa osobne poradili s detským nefrologom. Podrobnejšie informácie o otázke, o ktorú máte záujem, nájdete v príslušnej časti našej webovej stránky kliknutím na nasledujúci odkaz: Kompletný krvný obraz a séria článkov: Kompletná analýza moču u detí. Ďalšie informácie je možné získať aj v nasledujúcej časti našej webovej stránky: ARVI (ORZ)

ahoj Dieťa má 6 mesiacov. Lekár povedal, že dieťa je zdravé. Test moču je normálny (merná hmotnosť je 1,010), krvný test ma upozornil: hemoglobín 111, leukocyty 9, ESR 20. Je dojčený, 5 dní v strave, potraviny sa zavádzajú - cuketu. V stolici sa nenachádzajú žiadne zmeny, nie je bezvýznamné.
Čo môže spôsobiť zvýšenie ESR. Mala by som sa obávať? Ďakujem vám.

Podľa údajov poskytnutých dieťaťom sa pozoruje zvýšenie hladiny ESR, čo môže byť spôsobené mnohými dôvodmi - najmä zvýšenie hladiny tohto indikátora naznačuje prítomnosť zápalového procesu v tele a je možné ju pozorovať pri ARD a ARVI, zuby atď. Odporúčame, aby ste opätovne navštívili lekára na podrobnejšie vyšetrenie. Podrobnejšie informácie o otázke, ktorá Vás zaujíma, nájdete v tematickej časti našej webovej stránky kliknutím na nasledujúci odkaz: Kompletný krvný obraz. Ďalšie informácie nájdete aj v nasledujúcej časti našej webovej stránky: Pediater

Vitajte! Môj syn je 4,5. Pred týždňom začal suchý kašeľ, hrdlo červené. Pediatr dal katarálne boľavé hrdlo. Predpísaná liečba bez antibiotík a antivírusov, ale nepomohla. Dnes som prešiel analýzou - ESR 20, trambotsidy sa zvýšil. Myslíte si, že stojí za to užívať antibiotikum?

V takýchto situáciách sa odporúča v prípade absencie pozitívnej dynamiky liečba antibiotikami, preto odporúčame, aby ste opäť navštívili ošetrujúceho lekára, pediatra alebo lekára ORL. Viac informácií o tomto probléme si môžete prečítať v tematickej sérii článkov na našich stránkach kliknutím na odkaz: Prečo vzniká bolesť v krku? Ďalšie informácie nájdete aj v nasledujúcej časti našej webovej stránky: Antibiotiká a v rade článkov: Otolaryngológ, pediatr

Vitajte!
Pred desiatimi dňami malo dieťa horúčku až 38,5, boľavé hrdlo, sťažovalo sa na bolesť kĺbov, pili sumamed (plus miestne pshikalki), všetko odišlo, 8 dní po začatí sumamed, teplota opäť stúpla na 38,2, dieťa sťažoval sa na bolesť v krku na pravej strane (tam bola rozšírená lymfatická uzlina), po niekoľkých hodinách všetko odísť samo od seba. darovala krv, moč, škvrny. Doterajšie výsledky iba krv: ESR 22, CRP 55, ASLO 9, lymfocyty 26.6. zvyšok je normálny. Dieťa je veselé a veselé, dobrý chuť, unavený, dych, a tak nie je. Aké veľké je riziko srdcových komplikácií? Zajtra budeme robiť ultrazvuk srdca.

Vzhľadom na používanie antibiotík je riziko komplikácií srdca a kĺbov malé, odporúčame však podrobiť sa ultrazvuku srdca 4-5 týždňov po ukončení liečby a taktiež testovať znova po 7-10 dňoch. Tiež odporúčame, aby ste prešli testom infekčnej mononukleózy na vylúčenie tejto choroby.

Ďakujem za takú podrobnú odpoveď! Potom nepijeme nové antibiotiká, konáme podľa vášho plánu.

Sme radi, že vám pomôžeme!

Dobrý deň. Dieťa je 2,9 ročné choré. Najprv rieka sóje, večer 38,5. potom do 2 až 3 dní. až 39. churned nurofen / paracetomol. spravidla paracetomol pomohol zle. ruže 39,6 - spôsobil sanitku - injekciu analgin / suprastin / noshpa.. potom opäť ráno zrazil zostupne dole na 35. myslel si každý. (v rovnakom čase Viferon, krk nosu kapela / voda) sa opäť zvýšil za pol dňa na 39. V dôsledku toho lekári, ktorí prišli, nič nevidia - ARVI. v deň 6 (39 znova) sa dieťa sťažovalo na hluk v uchu (a sluch sa zhoršil), som dal summamed strachom (aj keď som dúfal, že to bol len vírus). v deň 7, teplota prešla (buď z summammed sám o sebe) daroval krv a moč (16 hodín po prvej dávke summammed) - nakoniec zvýšil na aea 45 !! a monocyty 19! zvyšok je v poriadku. odišiel 8. deň do Laury - začína otitis. (na odkvapkávanie Otipaks / voda, atď.) pediatri nepočuli nič, čo by röntgen nešiel.. Sumamed bol povedaný, aby skončil.. Čítal som o mononukleóze - teraz si myslím, že možno to bol celý ten istý vírus? by mohol sumamed konať tak, že leukocyty sú normálne hneď Potrebujem byť testovaný na protilátky g CMV EBV.

Tieto zmeny vo všeobecnom krvnom teste môžu byť výsledkom vírusovej alebo bakteriálnej infekcie a môžu sa pozorovať aj pri akútnom otitis media. Sumamed je pomerne silný antibakteriálny prostriedok, takže je možné, že krvný obraz po jeho použití sa vrátil do normálu. Vylučovanie infekčnej mononukleózy vyžaduje analýzu.

Okrem popisu ochorenia - zabudol som napísať - v dopoludňajších hodinách sme boli na ultrazvuku (1 deň choroby) - došlo k zvýšeniu pečene a pankreasu) Neviem, ako možno neboli správne na lačno a čoskoro bolezni.No si uvedomil, že sa jedná o dôležitý symptóm v Inf. mononukleóza.

Odporúčame, aby ste urobili krvný test na infekčnú mononukleózu, po ktorej by ste mali osobne konzultovať so svojím lekárom špecialista na infekčné ochorenia, ktorý vykoná vyšetrenie a v prípade potreby predpíše primeranú liečbu.

Vitajte! Syn 3.7. Nedávno som mal 3 príšery s kašľom, takmer jeden bol výsledkom iného. Jeden raz sa sťažuje na oko. Prokapali otipaks. Poskytli askoril, inhalovali soľným roztokom, ergoferónom. Teplota sa udržiavala posledných 4 dni 37,7 večer. Posledné 2 dni č. Kašeľ takmer prešiel - len ráno. A trochu chrapľavosť. Drvený nos je príliš zostatkový. Ale včera bola darovaná krv len pre prípad: ESR 43! monocyty 1,12, monocyty% - 14,1. Rel. distribučná šírka Eritrea. objemovo (porovnaj odchýlku) - 34,6, rel. distribučná šírka Eritrea. objemu (variačný koeficient) - 12,4. Všetko ostatné je normálne. Hemoglobín 111, Leukocyty - 7,95. Moč zbieraná a okamžite odobratá, ale zatiaľ žiadne výsledky. Vyzerá to najmenej zakalené, žlté (nie veľmi ľahké). Dieťa je teraz aktívne, jeho chuť do jedla je trochu horšia. Včera a deň predtým boli občas letargia. Kam ideme ďalej? Ďakujem vám!

Významné zvýšenie hladiny ESR naznačuje výrazný zápalový proces, ktorý môže byť spojený s otitis media, reziduálnymi účinkami akútnych respiračných vírusových infekcií a laryngotracheitída nie je vylúčená. Odporúčame vám osobne konzultovať s otolaryngológa, ktorý v prípade potreby vykoná vyšetrenie a predpíše dieťaťu dodatočnú liečbu.

Vitajte! Povedzte mi, prosím, správne predpísané ošetrenie? Dieťa má 10 mesiacov, päť dní má teplotu 39,5. Zrazili ich nurofen na 3 dni, zdalo sa, že ustúpili 4 dni a bolo 38, a v deň 5 sa v noci znova zvýšil na 39,5 (oni boli zrazení trením s teplou vodou). Krvný test: leukoc 11,5, erytroc 4,68; hemogl 101, sója 39; objem médií Eritr 71, priemerný obsah hemoglómu v Eritri 21,7; hemog koncentrácia v erythr 304; palochkoyad. 2, segmentované 38, monocyty 10, lymfocyty 50. Dieťa pije zle, dáva vodu silou, jes bez kŕmenia pri dojčení. Pravidelne letargické. Zvyšok je všetko normálne. Len hrdlo je načervenalé a búchanie lezenie. lekár predpísal flemoxín, tantum verde, kreón, anaferón, hovorí, že vírus. Presná diagnóza nehovorí. Nechápem, či je potrebné vyšetriť alebo prejsť testy, príčina ochorenia nie je jasná a my okamžite liečíme antibiotikom. Antibiotikum bolo pridané k liečbe 5. deň, 6. miesto v dieťati, voľné stolice. Je možné prevziať všetok enterol? Predpísaná liečba je správne?

Ak pediatr diagnostikuje vírusovú infekciu, potom je liečba správna, odporúčame ju. Je možné, že uvoľnené stolice sú spojené s príjmom antibiotík - v tomto prípade sa uvádza enterol. Napriek tomu odporúčame konzultovať s pediatrom vopred.

Okrem predchádzajúcej správy: v norme (6. deň), 5. deň som bol zlý, povedali zle a urobili analýzu z banku (aj keď sa umyla mydlom a poprášila sa vriacou vodou). Po pití vody má dieťa veľa slín (rezáky). Dáva si prsty do úst. taktiež pred týždňom (k miernemu), dieťa malo vracanie raz, stolička bola Kashiu, pili enterosgel na 4 dni

Odporúčame vám, aby ste pokračovali v liečbe predpísanou pediatrom a po piatich až piatich dňoch opäť vykonali kompletný test krvi a moču.

Dobrý deň! Povedz nám prosím! Pred mesiacom darovali krv a moč podľa plánu. Dieťa má 10 mesiacov. Všetky testy sú normálne, ale nízky hemoglobín je 100 (Ferrum-lek a multitabs sirup vypil mesiac, potom znovu darovali krv.) Hemoglobín bol na rovnakej úrovni Pediatr mi povedal, aby som i naďalej pili tieto lieky.. Pred niekoľkými dňami som si všimol, že koža dieťaťa bola mierne žltá, Oči sú modrasté, inak nie sú žiadne zmeny - dobrá chuť do jedla, doplnky podľa veku, stráže, pravidelné stolice, dieťa je aktívne, nič sa nemôže sťažovať, zajtra podáme podrobný krvný test a moč, po týždni ideme platenému hematológovi. aby to bolo? Stojí to za to ďalšiu jamu železné doplnky podľa odporúčania pediatra alebo zastaviť prijímanie hematológ?

V tomto prípade môžete pokračovať v priebehu liečby a na tomto pozadí vykonať podrobný krvný test a tiež odporúčame vykonať krvný test na markery hepatitídy, aby sa vylúčila pravdepodobnosť infekcie vírusovou hepatitídou.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Srdcová arytmia - čo je to a ako sa liečiť?

Arytmie srdca - porušenie frekvencie, rytmu a sekvencie kontrakcií srdca. Môžu sa vyskytnúť pri štrukturálnych zmenách v systéme vodivosti pri ochoreniach srdca a (alebo) pod vplyvom vegetatívnych, endokrinných, elektrolytických a iných metabolických porúch, s intoxikáciou a niektorými liečivými účinkami.

Príčiny vazospazmu, symptómov, diagnózy a liečby

Z tohto článku sa dozviete: aký druh stavu sa nazýva cievny kŕč. Prečo sa vyskytuje, príznaky patológie. Aké typy ciev často ovplyvňujú kŕče a ako sú nebezpečné pre ľudí.

Aké sú hlavné príčiny silnej krvi u žien a mužov a aké liečenie je potrebné?

Príčiny a liečba hrubé krvi je témou, ktorá je pre mnohých pacientov dôležitá. Obehový systém vykonáva najdôležitejšiu životnú funkciu - dodáva živiny a kyslík do všetkých orgánov a tkanív.

Príznaky a príčiny ložísk gliózy v bielej hmote

Ohniská v bielej hmoty mozgu sú oblasti poškodenia mozgového tkaniva sprevádzané poruchami duševných a neurologických funkcií vyššej nervovej aktivity. Ohniskové oblasti sú spôsobené infekciami, atrofiou, poruchami obehu a zraneniami.

Normálny tlak a pulz osoby podľa veku: tabuľka, abnormality

Z tohto článku sa dozviete: aký tlak je normálny v rôznych vekových kategóriách. Ak sa odchýlka od normy považuje za patológiu a kedy - nie.

Čo naznačujú ukazovatele ESR pre ženy

Dlhodobo v oblasti medicíny pre klinické skúšky používajte veľmi efektívnu a lacnú analýzu s názvom ROE. Pri dešifrovaní táto skratka znamená "reakciu na sedimentáciu erytrocytov".