Biochemická analýza je považovaná za jednu z hlavných výskumných metód, ktorá umožňuje určiť funkčný stav rôznych orgánov a tkanív. Získané výsledky umožňujú špecialistovi potvrdiť diagnózu, predpisovať účinnú liečbu a upraviť priebeh terapie.

Tymolový test u detí a jeho norma je biochemická štúdia, ktorá poskytuje informácie o schopnosti pečene vykonávať syntézu bielkovín. Avšak hladina proteínov v tele dieťaťa sa môže meniť nielen s progresiou rôznych patologických ochorení pečene, ale aj za iných patologických podmienok.

Tymolový test: opis postupu

Vlastnosti a výhody testu

Tymolový test je biochemický test, ktorý umožňuje posúdiť syntetickú schopnosť detskej pečene.

Práve tento orgán je miestom výroby veľkých množstiev plazmatických bielkovín, ktoré vykonávajú vitálne funkcie v tele detí:

 • Udržiavajte správny onkotický krvný tlak
 • Ovplyvnite zrážanlivosť krvi
 • Udržiavajte požadovanú hladinu pH v krvi
 • Zúčastniť sa prenosu určitých typov zlúčenín do orgánov a tkanív

Moderná medicína identifikuje 5 typov proteínov, ktoré sa môžu nachádzať v tele detí. Je to tymolový test, ktorý je schopný určiť ich pomer a tak v najskorších štádiách je možné identifikovať rôzne typy ochorenia pred prejavom jeho charakteristických znakov.

Takáto laboratórna štúdia je založená na zrážaní srvátkových bielkovín a keď sa stáva zakalená, môžeme hovoriť o pozitívnom výsledku.

Pre štúdiu sa krvný odber vzoriek uskutočňuje skoro ráno na prázdny žalúdok. Na získanie presných a spoľahlivých výsledkov postupu je potrebné pred vyšetrením z jedla 8-10 hodín. V takom prípade, ak dieťa chce piť, potom mu môžete dať trochu vody, ale vyhnúť sa piť čaj alebo džús.

Dekódovanie: normálne

Dešifrovanie výsledkov postupu

Vo väčšine prípadov interpretácia výslednej biochemickej analýzy nespôsobuje pre odborníkov žiadne ťažkosti. Zvyčajne pri absencii akýchkoľvek zmien v zložení bielkovín v krvnom sére v tele dieťaťa je indikovaný negatívny výsledok a indikátor nie je väčší ako 5 jednotiek.

Najčastejšie sa pozitívne výsledky tymolových testov používajú na detekciu hepatitídy, avšak tento výsledok môže sprevádzať ďalšie ochorenia. Tymolový test umožňuje diagnostikovať hepatitídu v štádiu, keď nie je manifestácia žltačky a indikátory, ako je bilirubín a aminotransferázy, neprekračujú normálnu hranicu.

Rýchlosť tymolového testu u detí vždy ukazuje pozitívny výsledok v tejto situácii, ak v tele vyvíjajú hepatitídu A. V prípade, že hepatitída B prebieha v tele dieťaťa, ukazovatele zvyčajne nepresahujú stanovené normy. Ukázanie pozitívneho tymolového testu môže naznačovať, že dieťa už malo hepatitídu a na základe týchto výsledkov je možné predpovedať dynamiku zotavenia pečene.

V každom prípade, na potvrdenie diagnózy, odborníci navyše vykonajú sérologický krvný test.

Charakteristickým vzorom je skutočnosť, že vo väčšine prípadov, keď je telo žltačky prítomné u dospelého, výsledky štúdie sú negatívne. Iba s vývojom komplikácií vo forme parenchýmového zápalu pečene sa výsledky stávajú pozitívnymi.

Viac informácií o biochemickej analýze krvi nájdete vo videu.

Pri hodnotení získaných indikátorov by odborník nemal zabúdať, že miera tymolového testu je určená týmito kritériami:

 • Veková kategória pacienta
 • závažia
 • Čas štúdie

Pri dešifrovaní výsledkov štúdie je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že hepatotoxické farmakologické činidlá môžu ovplyvniť výsledky analýzy.

Napriek týmto odchýlkam a prítomnosti ďalších efektívnejších metód výskumu je tymolový test stále široko používaný v lekárskej praxi. Je to spôsobené tým, že je to taká analýza, ktorá umožňuje zistiť ochorenie pečene v počiatočných štádiách vývoja a začať s jeho účinnou liečbou.

Zvýšený tymolový test

Dôvody zvýšenia výkonu a možných ochorení

Keď je identifikovaný pozitívny tymolový test u detí, hovorí o stave dysproteinémie, ktorý je sprevádzaný porušením kvalitatívneho a kvantitatívneho zloženia srvátkových bielkovín. Ich biológia v škole je známa tým, že sérové ​​proteíny sú vyjadrené v niekoľkých frakciách, ktoré sa vo fyzikálno-chemických vlastnostiach navzájom líšia.

Albumíny sú ľahšia frakcia, ktorá dokáže udržať stabilný stav celého koloidného krvného systému. Komponenty, ako sú globulíny a lipoproteíny, sa vyznačujú vysokou molekulovou hmotnosťou a tendenciou k usadzovaniu.

Porušenie koloidnej stability a tendencia tvorby koagulátov sa vyvíja v nasledujúcich prípadoch:

 1. Zníženie množstva albumínu
 2. Zvýšená koncentrácia globulínov
 3. Prítomnosť zložiek ako sú paraglobulíny v krvi, ktoré by zvyčajne chýbali

Práve tieto patologické stavy v krvnom sére môžu byť detegované uskutočnením tymolového testu. Hlavným orgánom, v ktorom sa pozoruje aktívna produkcia proteínov, je pečeň. Z tohto dôvodu sa pri rôznych poruchách pečene pozoruje zmena zloženia bielkovín v krvi a výsledkom je pozitívny tymolový test.

S progresiou v tele rôznych patológií obličiek sa veľké množstvo albumidov vylučuje močom dieťaťa, čo drasticky znižuje ich obsah.

Okrem toho je odstránenie veľkého počtu týchto komponentov pozorované v prípade, že dieťa má rozsiahle popáleniny.

Zvýšená frakcia globulínov je bežný výskyt v takých podmienkach, ako sú:

 • reumatoidná
 • autoimunitné
 • Infekčné patológie

Možné choroby

Choroby so zvýšeným tymolovým testom u detí

Nedávno boli pozitívne výsledky štúdie hodnotené ako jeden zo znakov patologického stavu pečene detského tela.

Dnes sa však názory na túto situáciu zmenili a to je spôsobené tým, že existuje veľké množstvo chorôb sprevádzaných dysproteinémiou.

Významný nadbytok štandardných ukazovateľov možno zaznamenať v týchto prípadoch:

 • Patologický stav pečene, ktorý sa môže prejaviť vo forme rôznych typov hepatitídy, cirhózy pečene, výskytu malígnych novotvarov na tomto orgáne a problémov s jeho fungovaním.
 • Choroby obličiek, ktoré sprevádzajú významné straty albimínových bielkovín spolu s močom.
 • Genetická skutočnosť, to znamená, že problémy s výmenou bielkovín možno zdediť.
 • Diagnóza patologických stavov, ako je systémová reumatoidná patológia.
 • Pokrok v tele detí s rôznymi chorobami zažívacieho systému a to je zvlášť výrazné pri takých patologických ochoreniach, ako je pankreatitída a enteritida.
 • Tvorba malígnych nádorov s rôznymi lokalizáciami.

V niektorých prípadoch sa môže pozorovať zvýšený výsledok tymolového testu pri konzumácii veľkého množstva tučných potravín. Z tohto dôvodu je pri hodnotení získaných výsledkov dôležité venovať pozornosť iným biochemickým analýzam.

Choroby pečene v detstve

Často zvýšené vzorky tymolu v detstve naznačujú progresiu rôznych typov ochorení pečene. Pre deti sú také patológie veľmi nežiaduce, pretože môžu vyvolať vývoj rôznych typov funkčných porúch.

Pokrok ochorenia pečene v tele môže viesť k zníženiu ochranných funkcií tela, ako aj k oneskorenému psychofyzikálnemu vývoju.

Dnes v detskom veku sú najčastejšie diagnostikované nasledujúce patologické ochorenia pečene:

 1. Počas niekoľkých dní po pôrode môže byť koža dieťaťa žltá a príčinou tohto javu bude žltačka novorodencov. Znamená to, že detská pečeň nemala čas rozvíjať sa v čase, keď sa narodil. Hlavným vinníkom v tomto patologickom stave je bilirubín, ktorý vzniká v dôsledku zničenia starých červených krviniek. Keď sa tento pigment nahromadí v tele, pokožka dieťaťa je škvrna žltá. Najčastejšie sa tento patologický stav rozvíja niekoľko dní po narodení dieťaťa a zaniká po 7-10 dňoch.
 2. Najčastejšími typmi hepatitídy v detských telách sú A a E, ktoré spôsobujú rôzne poruchy.

Hlavnými príznakmi týchto ochorení sú:

 • Záchvaty nevoľnosti a zvracania
 • Výskyt bolesti v pečeni
 • Farebná stolička biela
 • Tmavohnedý moč

Hepatitída A a E sa liečia doma s dieťaťom úplne izolovaným od ostatných. Hlavným indikátorom obnovy je úplné vymiznutie príznakov patológie a miery laboratórnych testov.

Dnes je tymolový test jednou z metód výskumu, ktorý umožňuje identifikovať patologický stav pečene u detí v najskorších štádiách svojho vývoja.

Práve z tohto dôvodu je biochemickým vyšetrením krvi hlavná analýza, ktorá je určená pre rôzne typy ochorení v detstve. Choroby pečene sú vážnym rizikom pre telo dieťaťa, a preto vyžadujú povinnú liečbu a kontrolu zo strany špecialistu.

Všimol si si chybu? Vyberte ho a stlačte klávesy Ctrl + Enter, aby ste nám to povedali.

Čo je tymolový test

Na správne posúdenie stavu a fungovania systémov vnútorných orgánov lekári odporúčajú biochemický krvný test. Najčastejšie je potrebné uchýliť sa k jeho pomoci, ak máte podozrenie na patológiu obličiek, pečene alebo v dôsledku porušenia metabolizmu soli.

Jednou z variantov biochemického testu je tymolový test. Umožňuje určiť schopnosť pečene syntetizovať proteínové zlúčeniny.

Stručný opis

Aby sme pochopili, čo je táto analýza, je potrebné pochopiť jej podstatu. Hlavná časť proteínov v krvi sa tvorí v prvkoch pečene. Majú veľa variabilných úloh:

 • aktívna účasť na regulácii zrážania krvi;
 • udržiavanie onkotického tlaku a zabezpečenie objemu tekutiny hlavného tela;
 • udržiavanie pH v krvi;
 • transport do tkanív určitých kategórií prvkov (napríklad cholesterolu).

Krvné sérum má rozmanité zloženie. Avšak len 5 proteínových frakcií sa považuje za dôležité zložky. Sú to rôzne globulíny.

Pod vplyvom určitých faktorov sa ich počet môže znížiť alebo zvýšiť. Napríklad, na pozadí poruchy pečene alebo podvýživy, je počet albumín prudko znížený. Zvýšenie globulínov sa vyskytuje v patologických stavoch spojivového tkaniva, infekčných procesoch rôznych etiológií a niektorých onkologických ochorení.

Rozkladom tymolu sa zvyčajne rozumie ako špeciálna biochemická štúdia. Poskytuje informácie o schopnosti pečene vykonávať úplnú syntézu proteínových frakcií.

Analýza pomáha posúdiť závažné porušenia v tele pred nástupom prvých príznakov akéhokoľvek ochorenia.

Princíp laboratórneho výskumu sa znižuje na zrážanie srvátkových bielkovín. Ak dôjde k zakaleniu látky, povedzte o pozitívnom výsledku testu. Stupeň zmeny vo vzhľade materiálu je určený fotokolorimetrickou metódou a je vyjadrený v takzvaných jednotkách McLaughan (jednotky M.).

Fyzikálno-chemické vlastnosti tejto analýzy zostávajú zle pochopené. Avšak vedci tvrdia, že pri vykonávaní reakcie je možné komplexné komplexy fosfolipidov a globulínov, tymol, cholesterol.

Ako darovať krv

Krvný test sa odporúča ráno. Približne 8 hodín pred navrhovaným postupom je lepšie dodržiavať strave hladov. Je dovolené piť len obyčajnú nekarbonizovanú vodu. Nejezte veľké množstvá silnej kávy alebo čaju, šťavy.

Výhody tymolového testu

Pokiaľ ide o pečeň, každý rozumie dôležitosti tohto orgánu. Bez jeho pomoci nemožno predstaviť úplnú prácu tela. Preto je dôležité, aby sa pravidelne podstupovali preventívne vyšetrenia a krvné testy. Test tymolov je často hlavným ukazovateľom kvality fungovania pečene.

Medzi ďalšie výhody tejto analýzy patria:

 • nevyžaduje použitie nákladného alebo zložitého vybavenia, náklady na materiál sú zanedbateľné;
 • charakterizovaná jednoduchosťou pri vykonávaní;
 • umožňuje identifikovať mnohé ochorenia v počiatočnom štádiu, aby sa predišlo vzniku komplikácií a dokonca aj smrti;
 • môže byť použitý ako druh indikátora liečby.

Moderná medicína ponúka širokú škálu rôznych diagnostických testov. Medzi odrodou patrí špeciálne miesto do tymolového testu. Je to jeden z hlavných testov, ktoré zisťujú patologické poruchy pečene.

Regulačné ukazovatele

Počiatočné dekódovanie vzorky je pomerne jednoduché:

 1. Ak je analytický stĺpec 0-5 jednotiek, mal by sa považovať za negatívny. Takéto ukazovatele naznačujú, že v sérovom zložení nie sú žiadne závažné porušenia.
 2. Ak je výsledok viac ako 5 kusov, test sa považuje za pozitívny. Sadzba pre mužov, spravodlivý pohlavie a deti je rovnaká.

Interpretácia výsledkov testov

Dekódovanie vzorky spravidla nespôsobuje kvalifikovaným lekárom žiadne osobitné ťažkosti. Ak nie je proteínová zložka séra doprevádzaná žiadnymi významnými zmenami, povedajú negatívny výsledok. V tomto prípade by mala byť vzorkovacia frekvencia menšia ako 5 jednotiek.

Pozitívna odpoveď často naznačuje vývoj hepatitídy. Treba poznamenať, že touto analýzou je možné diagnostikovať túto vážnu chorobu ešte pred nástupom primárnych prejavov. Pozitívny test je možný aj vtedy, keď bilirubín a aminotransferáza zostávajú v medziach regulačných možností.

Rýchlosť tymolového testu u detí je prekročená, ak boli predtým diagnostikované s hepatitídou A. Patológia skupiny B je zriedka sprevádzaná zvýšením indexu v porovnaní s normami prijatými v medicíne.

Pozitívna verzia testu niekedy naznačuje, že malý pacient už mal hepatitídu už predtým. V tomto prípade je test považovaný za druh majáka dynamiky normalizácie pečene.

Ak obézna žltačka prebieha v dospelom štáte, reakcie na tymolové testy sú najčastejšie negatívne. Avšak, ak sa vyskytnú komplikácie vo forme zápalu parenchýmu, je možná zmena výsledkov.

Pri odhadovaní testu na vzorku by odborník nemal zabúdať, že regulačné indikátory sú určené nasledujúcimi parametrami: vek pacienta, približná hmotnosť pacienta, čas diagnostiky. Pri dešifrovaní testu je tiež potrebné vziať do úvahy, že určité farmaceutické prípravky môžu ovplyvniť jeho parametre.

Napriek možným chybám sa tymolový test ešte dnes považuje za jeden z najinformatívnejších štúdií. Aby mu pomohol dostať sa dostatočne často. Ide o to, že vám umožňuje diagnostikovať poruchy v práci pečene v počiatočných štádiách a vybrať kompetentnú liečbu.

Prebytok regulačných ukazovateľov

Zvýšenie výkonnosti zvyčajne indikuje vývoj dysproteinémie. Tento stav je charakterizovaný zmenou štruktúry séra na úrovni proteínu. To ovplyvňuje jeho kvalitatívne charakteristiky. Tieto prvky sú vyjadrené v 5 zlomkoch. Každý z nich je odlišný v chemických aj fyzikálnych vlastnostiach.

Albuminy patria do kategórie najľahšej frakcie. Je charakterizovaná schopnosťou udržiavať stabilný stav takzvaného koloidného krvného systému. Globulíny majú o niečo väčšiu hmotnosť a tendenciu precipitovať.

Zmena rovnováhy v koloidnom systéme a proteíny na nevyhnutnú koaguláciu môže byť spôsobená takými poruchami, ako sú:

 1. Zníženie počtu albumínov.
 2. Zvýšená koncentrácia alfa-globulínu.
 3. Prítomnosť paraglobulínov v krvi (u zdravého človeka musia chýbať).

Tieto patológie možno identifikovať pomocou tymolového testu. Primárnym orgánom, v ktorom sa zvyčajne vyskytuje produkcia proteínov, je pečeň.

V prípade výrazných porúch v práci sa pozoruje zmena krvných charakteristík a tymolový test ukazuje prebytok určitých parametrov.

Na druhej strane je možná pozitívna analýza reakcie s rozsiahlymi popáleninami kože. Nadbytočné ukazovatele pre globulínovú frakciu sú tiež diagnostikované v infekčných procesoch, autoimunitných ochoreniach a reumatických ochoreniach.

Pravdepodobne choroby

Pred niekoľkými rokmi boli hlavné príčiny vylepšenia tymolov považované výhradne z hľadiska abnormálnej funkcie pečene. Dnes sa názory vedcov radikálne zmenili. Teraz experti identifikujú množstvo ochorení, ktorých vývoj sprevádza stav dysproteinémie.

Medzi nimi stojí za zmienku:

 1. Zlyhanie obličiek, charakterizované stratou albumínového proteínu spolu s vylúčeným močom.
 2. Patologické stavy pečene, ktoré sa prejavujú ako cirhóza, hepatitída alebo novotvary.
 3. Systémové reumatoidné ochorenia.
 4. Choroby tráviaceho traktu.
 5. Prítomnosť novotvarov malígnej etiológie.

Tymolový test je niekedy zvýšený v dôsledku nesprávnej stravy. Spravidla je takýto problém diagnostikovaný u žien. Zneužívanie nadmerných tukov môže viesť k zmenám vo výkone. Z tohto dôvodu je dôležité počas diagnostického vyšetrenia zohľadniť aj ďalšie možnosti krvných testov.

Časté ochorenia mladých pacientov

Ak má dieťa tymolový test, čo to znamená? Zvyčajne podobný výsledok naznačuje vývoj abnormalít pečene.

V mladom veku je prítomnosť takýchto ochorení veľmi nežiaduca, pretože môžu v budúcnosti ovplyvniť prácu celého organizmu. U detí sa prejavujú nielen znížením imunity, ale aj mentálnou retardáciou.

Dnes sú najčastejšie zistené nasledujúce ochorenia pečene u mladých pacientov:

 • Novorodenca žltačka. Zdá sa to do niekoľkých hodín po narodení dieťaťa. Pre túto patológiu sa vyznačuje farbením kože žltou farbou. Jeho vývoj je spôsobený skutočnosťou, že v čase pôrodu dieťa má pečeň nemal čas úplne sa objaviť. Preto ešte nie je pripravený na vykonanie všetkých funkcií. Lekári nazývajú bilirubín medzi hlavnými príčinami ochorenia. Vzniká na pozadí zničenia starých červených krviniek. Ak sa tento pigment začne hromadiť v tele makety, koža sa stáva zodpovedajúcou farbou. S včasnou diagnózou tejto choroby je možné ju zbaviť bez vážnych následkov počas 7-10 dní.
 • Hepatitídy skupiny A a E. Choroba týchto typov u mladých pacientov spôsobuje pretrvávajúce narušenie práce hlavných systémov vnútorných orgánov.

Aké sú príznaky problému s podozrením:

 1. Najprv sa dieťa začne cítiť zle. Niekedy sa zvracanie nezastaví niekoľko hodín.
 2. Potom sú bolestivé pocity v oblasti pečene.
 3. Fekálne hmoty sú maľované biele a moč sa stáva tmavou.

Keď sa objavia tieto príznaky, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

Lekár po komplexnej vyšetrení dokáže správne diagnostikovať. Iba po predpísaní tejto liečby. Liečba rôznych foriem hepatitídy sa vykonáva výlučne doma.

Choré dieťa je mimoriadne dôležité, aby sa izolovalo od rovesníkov. Hlavným znakom zotavenia je dobrý krvný test, absencia bolesti.

Tymolový test: podstata analýzy, miera a odchýlky, príčiny zvýšenia

Tymolový test (tymolový test, tymolový test turbidity, McLaganov test) nie je medzi najpopulárnejšími biochemickými metódami krvného testu, ale pri identifikácii určitých ochorení sa nevylučuje a stále sa používa v klinickej laboratórnej diagnostike.

Nešpecifická reakcia na základe interakcie s tymolu v Veronal nárazníkovej samostatných plazmatické proteíny (gama-globulín a beta-globulínu, súvisiacich s lipidmi - lipoproteíny s nízkou hustotou) a zákal roztoku, jasná odpoveď vzhľadom k niektorým chorobám nie je, ale často výrazne napomáha v kombinácii s inými testami av niektorých prípadoch aj pred nimi. K tomu dochádza v počiatočných štádiách ochorenia (napr. Hapatite A u detí), keď iné laboratórne testy sú stále v normálnom rozmedzí. Okrem toho má ďalšie výhody, ktoré neumožňujú laboratórnu diagnostiku, aby túto analýzu zabudla.

Výhody tymolového testu

Typicky je tymolový test okrem bilirubínu a enzýmov (transaminázy - AlT, AST, alkalická fosfatáza) pre podozrenie na poškodenie orgánu charakterizované rôznymi biochemickými reakciami, ktoré sa v ňom vyskytujú. Samozrejme, hovoríme o pečeni, z ktorých normálne fungovanie závisí vo veľkej miere na vykonávaní základných životných procesov vo všetkých bunkách živého organizmu. A zaujímavé je, že tieto ukazovatele nemusia zvlášť reagovať na patologické zmeny, a preto neprekročia alebo mierne neprekročia úrovne normálnych hodnôt a tymolový test sa už zjavne "prechádza".

Okrem detekcie hepatálnych abnormalít, tymolový test, ktorého norma sa pohybuje od 0 do 4 U S-H, v iných prípadoch pomáha pri diagnostike patologických stavov srdca, gastrointestinálneho traktu, obličiek a iných orgánov.

Hlavnými výhodami tymolového testu sú:

 • Nevyžaduje špeciálne časové a materiálové náklady, použitie komplexného vybavenia (činidlá sa pripravujú na magnetickom miešadle v digestore);
 • Rozlišuje sa v jednoduchosti pri vykonávaní (výsledok sa číta pomocou elektrospektrofotometra, ktorý je dostupný v akejkoľvek laboratóriu);
 • Dáva príležitosť začať liečbu v počiatočných štádiách ochorenia, a tým pomáha predchádzať nežiaducim komplikáciám spôsobeným dlhotrvajúcim zápalovým procesom;
 • Môže sa použiť ako dobrý ukazovateľ účinnosti terapeutických opatrení zameraných na obnovenie funkčných schopností pečeňových tkanív.

Preto bez pozorovania širokej škály nových laboratórnych testov, v niektorých prípadoch vzorka zákalu tymolov zostáva medzi hlavnými testami, ktoré odhaľujú patologické stavy pečene.

Porucha pomeru proteínov - základ tymolového testu

V prípadoch poškodenia pečeňového parenchýmu, zníženie frakcie albumínu prispieva k ľahšiemu usadzovaniu globulínovej frakcie. Zmeny fyzikálno-chemických vlastností plazmatických proteínov pri rôznych ochoreniach pečene sa používajú ako základ pre diagnostické sedimentárne reakcie, ako sú tymol a Veltman.

zákal testu thymol, ktoré majú pomerne vysokú citlivosť, dáva pozitívny výsledok, (100%) v akútnej hepatitídy, však, zvláštne hodnota, ktorou je to, že pozitívne reakcie je detekovaná ani v dozheltushnom období a pri anicteric foriem ochorení (napr, v prípade hepatitídy C., ktorý sa vyznačuje ľahkým debutom).

Teda hlavné charakteristiky skúmaného testu môžu byť reprezentované nasledovne:

 • Hodnoty vzoriek tymolu sú vyjadrené v jednotkách zákalu tymolu v jednotkách Shank-Hoaland (U S-H) alebo McLaughan (jednotky M);
 • Normálne hodnoty výsledkov tymolových testov sú v rozmedzí 0 - 4 U S-H (niektoré laboratóriá poskytujú rýchlosť až 5 U S-H);
 • Norma ukazovateľov vzorky tymolu u žien a mužov nemá rozdiely - v zdravom tele, albumín, ktorý je v normálnych koncentráciách, zabezpečuje stabilitu globulínov, preto študovaný indikátor bez ohľadu na pohlavie neprekročí normálnu hranicu.

Medzitým u žien, mladých a zdravých, ale s použitím orálnych kontraceptív, môže byť tymolový test stále zvýšený. Je to preto, lebo tieto lieky ovplyvňujú funkčné schopnosti pečene, v dôsledku ktorých sa poruší zmena pomeru srvátkových proteínov, a preto sa hodnoty tohto koagulačného testu zvyšujú.

U detí, normálne hodnoty parametrov sú v 0 - 4 U S-H, však, hepatitída A, ktoré často "pick up" junior študentov stredných škôl a mladých ľudí, thymol zákal testu sa zvyšuje v počiatočnom štádiu choroby, kedy sebemenší príznaky žltačky chýba.

Ak sa výsledky zlepšia

Pri rôznych ochoreniach pečene priťahuje pozornosť zníženie frakcie albumínu, čo je spojené s porušením ich syntézy a zvýšením podielov gama a beta-globulínov. Je to preto, že albumín sa syntetizuje priamo v pečeňových bunkách a postihnutý parenchým nie je schopný poskytnúť normálnu hladinu albumínu. Súčasné zvýšenie frakcií globulínu (s poklesom koncentrácie albumínu) sa vysvetľuje skutočnosťou, že primárne sú zodpovedné za produkciu týchto proteínov aj iné zložky - bunky zo systému tkanivových makrofágov.

Hlavné príčiny zvýšeného tymolového testu sú ochorenia pečene, sprevádzané poškodením jeho parenchýmu:

 1. Infekčná a vírusová hepatitída;
 2. Novotvary lokalizované v pečeni;
 3. Porážka pečeňového parenchýmu alkoholom a najmä jeho náhradami;
 4. Toxické účinky rôznych jedov, ťažkých kovov a určitých drog;
 5. Cirhóza pečene;
 6. Mastná degenerácia pečeňového tkaniva (tuková hepatóza) - akumulácia tuku v hepatocytoch (bunky pečene);
 7. Funkčné poruchy spôsobené dlhodobým používaním perorálnych kontraceptív a iných hormonálnych liekov.

Pokiaľ však ide o pečeň, treba poznamenať, že mechanická žltačka, hoci je strašná svojimi vonkajšími prejavmi, sama o sebe nerozširuje hranice zákalu tymolu. Tento test sa zvýši iba v prípade účasti na patologickom procese pečeňového tkaniva a vývoji parenchymálnej hepatitídy.

Ďalšie príčiny zvýšeného tymolového testu:

 • Ťažká patológia obličiek (amyloidóza, pyelóza alebo glomerulonefritída), pri ktorej sa veľké množstvo proteínu kontinuálne vylučuje močom;
 • Choroby gastrointestinálneho traktu (pankreatitída, enteritida s ťažkou hnačkou);
 • Nádorové procesy s benígnou a malígnou povahou rôznych lokalizácií;
 • Patologické stavy spôsobené vírusovou infekciou;
 • Dedičná dysproteinémia (porušenie pomeru srvátkových bielkovín);
 • myelóm;
 • Systémové ochorenia (SLE - systémový lupus erythematosus, reumatoidná artritída, dermatomyozitída);
 • Septická endokarditída (s reumatizmom, vzorka sa nezvyšuje, zostáva v normálnom rozmedzí);
 • Malária.

Test tymolov sa môže zvýšiť v neprítomnosti ochorenia - napríklad ak je človek príliš horlivý na mastné potraviny. Aj v takomto prípade nebude blahobyt trvať neobmedzene. Rise ďalší problém - vysoký cholesterol, bude zmena profilu lipidov... hromadí v krvi lipoproteínu s nízkou hustotou sa ukladajú na stenách krvných ciev, ktoré tvoria aterosklerotických plátov, ktoré, podľa poradia, sa začnú tento patologický proces, ako je ateroskleróza. To znamená, že neustále zvyšovaný tymolový test a absencia klinických prejavov ochorenia naznačujú naliehavú potrebu zmeniť stravu.

Snažíme sa dešifrovať sami.

Dešifrovanie analýzy je jednoduché a prístupné aj samotnému pacientovi: všetko, čo potrebujete vedieť, je, že laboratórium trvá 4 alebo 5 U S-H nad hornou hranicou normálu. A rozsah ochorení sprevádzaný zvýšeným tymolovým testom nie je taký široký.

Pri dešifrovaní analýzy nezávisle nie je potrebné posudzovať kvantitatívny pomer proteínov. Možno len predpokladať, že albumín je z nejakého dôvodu syntetizovaný menej. Ak chcete nájsť tieto čísla v číselnom vyjadrení, by mala existovať ďalšie štúdie: stanovenie koncentrácie celkových bielkovín a albumínu, metóda elektroforézy prideliť proteínovej frakcie, vypočítať pomer albumín, globulín... A v prípade, že lekár považuje za potrebné, dát odozvy bude klásť a čitateľ potrebuje iba chápete, že na základe nejakej nešpecifickej analýzy nie je stanovená diagnóza. V tele sú všetky biochemické procesy navzájom prepojené, ako aj v laboratóriu: jedna skúška zahŕňa paralelné vedenie iných štúdií.

A posledná vec: Aby dekódovanie nespôsobovalo ťažkosti a problémy, je potrebné (ako vždy) riadne sa pripraviť na štúdium. A všetko je vždy jednoduché: krv sa odoberie z žily na prázdny žalúdok, počas večera deň pred vylúčením tučných jedál.

Tymolový test v biochemickej analýze krvi

Biochemická analýza krvi používanej pri diagnostike mnohých chorôb. Tymolový test je jedným z indikátorov, ktoré sa skúmajú počas tejto analýzy. Ukazuje schopnosť pečene syntetizovať proteínové zlúčeniny. Avšak odchýlky ukazovateľov od normy neznamenajú vždy patológiu pečene. Existuje mnoho dôvodov, prečo sa hodnoty vzorky tymolu menia. Zvážte, aký je tymolový test v biochemickej analýze krvi.

Tymolový test - čo to je?

Tymolový test je ukazovateľ, ktorý ukazuje pomer proteínov (albumín a globulíny) v ľudskej krvi. S jeho pomocou je ľahké určiť porušenie tejto rovnováhy, ktorá vždy sprevádza patologický proces, ktorý sa vyskytuje v pečeni.

Táto vzorka sa používa v medicíne od roku 1944. Pacientová krvná plazma a špeciálne reagencie, lieková zmes tymolu, sú potrebné pre jeho správanie. V verólskej skúmavke sa kombinuje fyziologický soľný roztok, tymolová zmes a plazma. Zároveň sa odhaduje stupeň zákalu obsahu rúrky. Za normálnych okolností je zakalenie výsledného roztoku slabo vyjadrené av prítomnosti určitej patológie sa stáva biele s veľkým množstvom vločiek (sediment).

Stupeň zákalu zmesi sa odhadne pomocou elektrického fotokolorimetra. Jednotkou merania je "maklagan". Je to tak meno po vedcovi, ktorý vynašiel tymolový test.

Rýchlosť tymolového krvného testu u žien, mužov a detí

Pri absencii patológie spojenej s porušením koncentrácie proteínových formácií v krvi, tymolový test nepresahuje hranice normy, to znamená, že ich neprekračuje. Treba poznamenať, že hranice normy sú pre všetkých ľudí rovnaké a nezávisia od pohlavia a veku pacienta.

Mierna zákalnosť roztoku počas testu zodpovedá hodnotám od 0 do 4 až 5 jednotiek Maclaghanu. Tieto hodnoty sa považujú za negatívne, to znamená, že pomer bielkovín v krvi nie je narušený.

Ak výsledok štúdie presiahne 5 jednotiek, má sa za to, že vzorka je pozitívna a existuje ochorenie pečene a iných vnútorných orgánov vyskytujúce sa v akútnej alebo chronickej forme. Po prijatí takéhoto výsledku analýzy je potrebné podrobiť sa ďalšiemu vyšetreniu s cieľom identifikovať príčinu dysproteinémie, tj nerovnováhu bielkovín v ľudskom tele.

Treba poznamenať, že ženy môžu mať falošne pozitívny výsledok. To znamená, že test je pozitívny (viac ako 5 jednotiek), ale neexistujú patológie. To je možné v prípade, že zástupca pekný sex na dlhú dobu užívať hormonálne perorálne kontraceptíva. Preto by mal lekár tento bod objasniť predtým, než sa pacientovi podrobí laboratórnemu výskumu.

Dešifrovanie analýzy tymolového testu

Je potrebné mať na pamäti, že v laboratóriu sa vykonáva len výpočet ukazovateľov. Vyhodnotenie výsledku je zodpovednosťou ošetrujúceho lekára. Musí však brať do úvahy faktory, ktoré môžu ovplyvniť výsledok:

 • Hmotnosť pacienta;
 • age;
 • Odložené choroby;
 • Používanie určitých skupín liekov, ktoré môžu mať určitý účinok na pečeň a jej výkon.

Ak je výsledok negatívny, potom je pacient zdravý. Ak sa vyskytne odchýlka od normy, lekár musí zistiť etiologické faktory tohto stavu.

Čo treba brať do úvahy pri hodnotení pozitívneho výsledku:

 • U malých detí je potrebné vziať do úvahy anamnézu, pretože vysoký výsledok môže byť spôsobený nedávno prenesenou hepatitídou A. V tomto prípade je pomocou tohto testu ľahké sledovať stupeň a rýchlosť obnovenia funkcie pečene. V priebehu času výkon klesá a normalizuje;
 • U dospelých môže byť tento indikátor prvým príznakom závažného ochorenia pečene. Test sa stáva pozitívny ešte pred nástupom patologických symptómov, čo umožňuje identifikáciu ochorenia v počiatočnom štádiu;
 • Pri miernom prekročení normy je potrebné zistiť, či výsledok nie je falošne pozitívny (porušenie prípravy a technológie zberu krvi). V prípade potreby sa vymenuje opätovné štúdium.

Príčiny zvýšeného tymolového testu

Zvýšenie hodnôt sa pozoruje pri porušení pomeru proteínov v krvi. Zároveň sa zníži hladina albumínu, ale globulíny sa naopak zvyšujú. Aj v krvi chorého človeka sú paraglobulíny, ktoré nie sú v tele zdravého človeka.

Dôvody, pre ktoré sa zvyšuje tymolový test:

 • Patológia pečene: hepatitída, cirhóza, nádory rôznej povahy;
 • Choroby gastrointestinálneho traktu spojené s dyspeptickými poruchami (inými slovami, hnačka): pankreatitída, enteritida;
 • Ochorenie obličiek, pri ktorom sa albumín vylučuje močom vo veľkom množstve: pyelonefritída, glamulonefritída;
 • Systémové reumatické ochorenia;
 • Zhubné nádory rôznej lokalizácie;
 • Podvýživa, v ktorej je nedostatok živín.

U malých detí je odchýlka výsledkov testov z normy zaznamenaná v nasledujúcich prípadoch:

 • Novorodenca žltačka. Táto choroba je spojená s veľkým zaťažením pečene dieťaťa v prvých dňoch po narodení. Táto podmienka je zvyčajne fyziologická a zmizne v priebehu 1 až 2 týždňov;
 • Hepatitída A je vírusové ochorenie pečene. Vo väčšine prípadov sa zaznamenáva úplné zotavenie a obnovenie funkcií orgánov.

Pozitívny test

Po prvé, je potrebné podrobiť sa kompletnému vyšetreniu a po určení príčiny pokračovať v liečbe choroby. Etiologická liečba bude závisieť od patológie a je zameraná na obnovenie funkcií postihnutého orgánu. V závažných prípadoch (v prítomnosti zhubných nádorov) je indikovaná chirurgická liečba.

Okrem liečby drogou je dôležitá aj strava. V tomto prípade odborníci odporúčajú:

 • Znížiť používanie tukov živočíšneho a rastlinného pôvodu;
 • Úplne odmietnuť mastné, vyprážané, slané a konzervované jedlá;
 • Cukrovinky, kyslé plody a ovocie, rajčiaky, mäsové a rybie vývary sú z výživy vyňaté;
 • Uprednostňujú sa slizové polievky a kaše na vode, zelenina sa má konzumovať vo varenej, dusenej alebo pečenej forme, nízkotučné varené mäso a paradajky;
 • Obmedzte príjem soli;
 • Káva, silný čaj a alkohol sú vylúčené.

Test tymolu

Biochemický krvný test sa priradí v prípade, že existuje podozrenie na prítomnosť:

 • Patológia zažívacieho traktu;
 • Renálna dysfunkcia;
 • nádorov;
 • Ochorenia kĺbov a krvných ciev;
 • U malých detí s dlhodobým neprístupom žltačka novorodencov.

Testy na tymol sa pozorujú aj počas liečby a po ňom, aby sa vyhodnotila jeho účinnosť.

Na zabezpečenie presnosti výsledku je potrebné správne pripraviť na darcovstvo krvi:

 • Niekoľko dní pred analýzou prestaňte konzumovať mastné a vyprážané jedlá;
 • V predvečer štúdie urobte ľahkú večeru najneskôr do 20:00.
 • V deň odberu krvi nemôžete jesť a piť iné nápoje ako vodu. Štúdia sa uskutočňuje na prázdny žalúdok ráno.

Pre test je potrebné zobrať žilovú krv, ktorá sa zmieša s činidlami. Táto zmes sa skúma po 30 minútach použitím fotokolorimetra. Pacient môže získať výsledok nasledujúci deň po darovaní krvi.

Podobne ako tento článok? Zdieľajte to so svojimi priateľmi v sociálnych sieťach:

Tymolový test v biochemickej analýze

Mierne aplikovateľný tymolový test, ktorý sa dnes používa v krvnom teste, má svoje výhody a náznaky na vedenie. Podstatou testu je určiť nerovnováhu v bielkovinových frakciách. Stáva sa to v dôsledku porušenia syntetickej funkcie pečene pri hepatitíde a iných ochoreniach.

Čo je to tento test

Tymolový test je analýza, pri ktorej tymol pôsobí ako zrážacie činidlo na krvnom sére. Tento test určuje schopnosť pečene syntetizovať krvné proteíny. Údaje o výsledku vzorky sú zaznamenané vo forme biochemickej analýzy.

Na vykonanie tymloveronálnych štúdií trvať 0,1 ml séra a 6 ml tymolu. Výsledkom koagulačnej reakcie je po 30 minútach ukladanie zrazeniny, ktorá pozostáva z komplexu globulón-timol-fosfolipid. Tento komplex produkuje zákal roztoku, ktorý je stanovený fotochromatickou metódou a meria sa v jednotkách Maklagan (jednotky M.) alebo v jednotkách zákalu tymolu. (AU S-H).

Ak je pacientom dominovaný globulín v krvi, roztok sa zakalene rýchlejšie a vzorka tymolu sa zvýši. V tele je určitý pomer albumínu a globulínov. Albumín sa syntetizuje pečeňou a globulínmi plazmatickými bunkami, ktoré sa tvoria z B-lymfocytov. Preto patologické ochorenia pečene vedú k zníženiu množstva albumínu a k porušeniu pomeru krvných bielkovín.

S poklesom albumínu a zvýšením podielu globulínov nastáva silná reakcia na tymol a odchýlky od normy tymolovej vzorky - má viac ako 4 jednotky stmievajúce.

norma

Tak v jednotkách McLaughn, ako aj v jednotkách zákalu v AU S-H, je rýchlosť tymolovej vzorky 1-4 jednotiek - to je spôsob, ako sa považuje za negatívny. Ak ukazovatele prekročia túto hodnotu, hovoria o pozitívnom teste.

Rýchlosť tymolového krvného testu u žien, mužov a detí je rovnaká!

Dôvody pre výchovu

Tab.1. Porovnanie testu na hepatitídu B a C

Keď syntetická funkcia pečene trpí, množstvo bielkovín v dôsledku frakcie albumínu klesá. Globulíny neklesajú, ale dokonca sa zvyšujú v dôsledku infekčného procesu. Preto keď sa do krvného séra tohto pacienta pridá tymol, dôjde k precipitácii veľkého množstva globulínov, zvyšuje sa zákal a zvyšuje sa vzorka tymolu.

Takže aké patológie vedú k odchýlkam od normálnych hodnôt? Hlavnými dôvodmi zvýšenia vzorky sú patologické procesy ovplyvňujúce pečeňový parenchým:

 • hepatitída vírusového a iného pôvodu (alkoholické, toxické, kryptogénne)
 • cirhóza rôznych etiológií;
 • neoplazmy s lokalizáciou v pečeni;
 • tuková hepatóza;
 • dlhodobé užívanie hormonálnych liečiv, antikoncepčné prostriedky.

Ak sa u pacienta objaví žltačka spojená s obštrukciou žlčových kanálikov kameňom, nádorom, potom sa tymolový test nezvýši, pretože funkcia syntézy bielkovín nie je narušená.

Okrem ochorenia pečene môžu mať nasledujúce patológie aj pozitívny výsledok.

 1. Závažné poškodenie glomerulov obličiek, keď dôjde k významnej strate bielkovín: amyloidóza, glomerulonefritída, pyelonefritída.
 2. Gastrointestinálne poruchy s ťažkou hnačkou, pankreatitída.
 3. Onkologické procesy.
 4. Dedičná alebo získaná dysproteinémia.
 5. Myelóm.
 6. Reumatické alebo systémové patologické stavy - systémový lupus erythematosus, reumatoidná artritída atď.
 7. Malária.
 8. Septická endokarditída.

Je dôležité poznamenať, že zvýšeným množstvom lipoproteínu s nízkou hustotou, ktorá je založená na cholesterole, je tiež zrážaná touto reakciou. Preto zneužívanie tukových potravín, rozvoj vaskulárnej aterosklerózy je sprevádzaný zvýšenou zákalom v sére pridaním tymolu. Nadbytok cholesterolu v krvi žien, mužov po 50 rokoch vedie k rozvoju aterosklerózy srdcových ciev, infarktu, mŕtvice.

Keď sa u detí zdvihne

Test tymolov u detí sa zvyšuje vďaka rovnakým mechanizmom ako u dospelých. U novorodencov môže byť táto štúdia relevantná pri vývoji žltačky u detí, ako aj v prípade nedonosených detí, keď pečeň nie je úplne vytvorená a ešte nemôže vykonávať svoje funkcie.

Na rozdiel od dospelých sú deti charakteristické pre hepatitídu A a E. Ide o najľahšie tečúce formy av tomto prípade je tymolový test veľmi dôležitý, čo pomáha identifikovať poškodenie pečeňového parenchýmu, keď nie je žltačka a enzýmy nie sú zvýšené.

Indikácie pre analýzu

Indikácia pre reakciu krvného tymolu je:

 • diagnostika hepatitídy pred žltačkou;
 • hodnotenie aktivity hepatitídy;
 • detekcia dysproteinémie.

Ako darovať krv

Štúdia sa uskutočňuje na prázdny žalúdok. Nesmiete jesť tučné jedlá a piť alkohol ten deň predtým. Od žily sa odoberá krv, pretože táto analýza je súčasťou biochemickej analýzy.

Čo robiť, ak je indikátor nad normou

Príčiny zvýšeného tymolového testu sú najčastejšie spojené s poškodením pečeňových buniek. Z tohto hľadiska potrebuje pacient liečbu zameranú na udržanie normálneho obsahu proteínov, redukciu produktov metabolizmu dusíka v krvi, obnovenie pečeňových buniek.

Keďže tymolový test je spojený so zhoršenou funkciou pečene, je potrebné znížiť príjem tuku, proteín v potravinách by nemal byť vyšší ako 1 gram na kg telesnej hmotnosti pacienta. Živočíšne tuky sa musia odstrániť nahradením rastlinných tukov.

Liečba ľudských pečeňových ochorení s ľudskými liekmi by sa mala vykonávať iba po konzultácii s lekárom.

Ostatné sedimentárne metódy

Spolu s tymolom je tiež sublimátová a Veltmanova testovacia vzorka. Sú tiež založené na schopnosti reagentov tvoriť zrazeninu s pacientovým sérom.

Sublimátna reakcia je test založený na tvorbe koloidnej suspenzie chlórovej ortuti s albumínom. Ak je v sére veľa globulínov, táto suspenzia sa vyzráža vo vločkách. V prípade, že sa tieto vločky zistili v troch skúmavkách, test je pozitívny. Táto reakcia nie je špecifická, ale iba naznačuje porušenie pečeňového parenchýmu. Normou sublimátnej reakcie je 1,6-2,2 ml chloridu ortuťnatého.

Veltmanov test - precipitačné činidlo chlorid vápenatý. Jeho podstatou je skrátenie alebo predĺženie koagulačného pásika. Zvyčajne je 0,4 až 0,5 ml roztoku chloridu vápenatého 0,5%. Táto reakcia je pozitívna, keď sa vytvorí vločkovitá zrazenina s menším množstvom roztoku. Veltmanov test tiež pomáha určiť porušenie pomeru proteínových frakcií - albumínu a globulínov.

Dešifrovanie analýzy noriem tymolového testu a prebytku ukazovateľov, komu a za čo sa prideľuje?

Čo je tymolový test? Analogický názov vzorky: timoloveronalovaya, thymol opacities a Maklagan. Ide o štúdium krvného séra pre pomer a obsah bielkovín (albumín a globulíny) v komplexnej biochemickej analýze.

Podobný test v modernej medicíne je zriedka používaný, keďže sa vyvinuli mnohé oveľa viac informatívne vyšetrovacie metódy, ktoré ho môžu nahradiť. Ale pre včasnú diagnostiku patológií, ktoré spôsobili nerovnováhu proteínov, takáto analýza nie je rovnaká. To je spôsobené tým, že ukazovatele tymolového testu sa zvyšujú v predklinickom období, keď všetky ostatné sú stále v prijateľných medziach, čo umožňuje rýchlejšiu liečbu.

Čo je tymolový test, úloha v biochemickej analýze krvi

V praxi sú ukazovatele makulaganského testu sprevádzané získavaním informácií o koncentrácii bilirubínu a enzýmov (transaminázy - AlT, AST, alkalická fosfatáza) na zistenie dysfunkcie pečene. A čo ukazuje tymolový test?

Táto analýza odhaľuje atypickú reakciu gama a beta-globulínov (rovnako ako LDL) na tymol vo veronálnom pufri, ktorý sa prejavuje ako zrážanie a zakalenie roztoku. Takýto proces je charakteristický so zníženou koncentráciou albumínu, syntetizovanej priamo hepatickým parenchýmom, na pozadí zvýšeného obsahu globulínov, ktoré sa produkujú v tkanivových makrofágoch. Pri tymolovalerálnom teste sa hodnotí zákal roztoku, pre ktorý sa používa elektrický fotokolorimetr.

Dekódovanie McLaughanovej vzorky je produkcia komplexného globulín-timololipidového typu v priebehu reakcie, kde 40% sú globulíny, 32% sú tymol, 18% sú cholesterol a 10% sú fosfolipidy. Zmena týchto hodnôt v akomkoľvek smere ukazuje neschopnosť pečene syntetizovať proteíny pre krvnú plazmu. Preto pozitívny výsledok analýzy založený na skorom sedimentácii menej závažných globulínov môže naznačovať poškodenie pečeňového parenchýmu.

Test žilovej krvi

Kto je pridelený testu tymolu?

Ukážka McLaughana je pridelená, ak pre ňu existujú určité náznaky. Hovoríme o patologických ochoreniach pečene: hepatitída (zvyčajne vírusová), toxikóza drog, otravy alkoholom a iné patologické ochorenia pečene.

Analýza môže byť predpísaná aj pri poruchách práce iných systémov tela, ktoré sa vyznačujú nárastom indexu. Patria sem chorí ľudia:

 • reumatoidná artritída;
 • chronický zápal chrbtice a kĺbov;
 • lupus erythematosus (autoimunitné lézie spojivových tkanív a kapilár);
 • zápal pankreasu;
 • ochorenie obličiek;
 • onkológie.

Technológia opacifikácie tymolu sa používa aj na kontrolu znovuzískania funkcií a regenerácie pečeňového tkaniva po výsledkoch liečby. Nad normou sa indikátor drží po dobu šiestich mesiacov po utrpení hepatitídy.

Tymolový test: normálny

Tymolový test sa vykonáva ráno na prázdny žalúdok. V rovnakej dobe, pár hodín pred procedúrou sa neodporúča piť nič, a od 20-00 predchádzajúceho dňa - nejedzte, ale v malých množstvách vypijte iba čistú, nekarbonizovanú vodu. Ak osoba užíva akékoľvek lieky, mala by byť dočasne opustená alebo by mala byť lekárovi oznámená o ich prijatí. Správne stanovenie koncentrácie srvátkových bielkovín závisí od dodržania týchto podmienok.

Vedľa biologického materiálu odobraného z žily sa pridá veronálno-medinálny pufor v množstve 6 ml a koncentrovaný roztok tymolu v množstve 0,1 ml. Po pol hodine sa výsledný materiál skúma na stupeň zákalu a koagulácie. Výsledok je zobrazený v jednotkách zákalu tymolov podľa Shank-Hoaland (jednotky S-H) alebo v jednotkách McLaughan (jednotky M).

Tymolový test je normou pre mužov, ženy v krvi majú rovnakú hodnotu: od 0 do 4 jednotiek. M (niektoré laboratóriá umožňujú ukazovateľ od 0 do 5). Vek tiež neovplyvňuje rýchlosť, pretože zdravá pečeň produkuje dostatok albumínu na zaistenie stability globulínov a zákal thymolu bol v prijateľných medziach.

Ale aj u zdravých mladých žien je možná zmena vzorky McLaughana: perorálna antikoncepcia, ktorá ovplyvňuje funkciu pečene, môže zvýšiť rýchlosť.

Tabuľka noriem tymolového testu v detskej biochémii

Je to dôležité! Hodnoty tymolového testu u detí, ktorých norma sa tiež pohybuje od 0 do 4 jednotiek. S-H môže často vzrastať, pretože deti a starší adolescenti majú väčšiu pravdepodobnosť infekcie hepatitídou A než dospelí muži a ženy.

Tymolový test sa zvýšil: spôsobuje

Akákoľvek patológia pečeňového tkaniva spojená s dysproteinémickým syndrómom môže spôsobiť zvýšenie indexu v teste. Príčiny sedimentácie a zákalu proteínov v krvi môžu byť prejavmi:

 • vírusová hepatitída;
 • nádorové procesy v pečeni;
 • otravy parenchým alkoholickými nápojmi;
 • cirhóza;
Cirhóza pečene
 • intoxikácia jedmi, bez ohľadu na ich pôvod, s kovmi a liekmi;
 • individuálna intolerancia alebo nadmerné užívanie perorálnych kontraceptív a iných hormonálnych (steroidných) liekov;
 • transformácia pečeňových buniek spôsobená nahromadením tuku v nich (tuková hepatóza).
Degradácia pečene v tukovom hepatóze

Treba poznamenať, že McLaganov test jasne ukazuje hepatitídu vírusového pôvodu, ale nemusí reagovať na obštrukčnú žltačku, ktorá je spôsobená blokovaním choleretických kanálikov. To naznačuje, že bunky parenchýmu, ktoré sú zodpovedné za produkciu albumínu, sa nezúčastňujú na ikterickom procese.

Pozitívna reakcia na analýzu môže byť spôsobená týmito ochoreniami:

 • ťažké obličkové patológie vedúce k odobraniu veľkého množstva bielkovín močom (amyloidóza, glomerulonefritída alebo pyelonefritída);
 • neoplazmy (benígne a malígne), bez ohľadu na miesto vzniku;
 • choroby zažívacieho traktu (enteritida a pankreatitída, zhoršené ťažkou hnačkou);
 • choroby, ktoré sú spôsobené vírusovou infekciou;
 • myelóm;
 • dedičné patologické stavy spojené s narušením koncentrácií sérových proteínov;
 • septická endokarditída;
 • systémové poruchy (lupus erythematosus, reumatoidná artritída, dermatomyozitída);
 • Malária.

Tymolové zakalenie môže byť vyvolané zneužívaním príliš tučných potravín.

Je dôležité mať na pamäti, že jediné zvýšenie tymolového testu nestačí na diagnostiku ochorenia pečene. Okrem toho sa budú vyžadovať údaje o bilirubíne, transamináze, cholesterole, alkalickej fosfatáze, sulfátovej alebo sublimátnej vzorke zinku a ďalšie vyšetrovacie techniky. A len s potvrdením diagnózy môže človek začať liečiť chorobu tradičnou lekárskou alebo chirurgickou terapiou, rovnako ako ľudovými prostriedkami.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Ako vykonať auskultáciu srdca, pre ktoré je potrebné

Z tohto článku sa dozviete o takej starodávnej metóde štúdia zdravotného stavu, ako je auskultácia srdca. História metódy, základné princípy auskultácie a chorôb, ktoré možno identifikovať alebo prinajmenšom predpokladať pomocou tejto techniky.

Ochorenie srdca u novorodencov

Počas vývoja dieťaťa v maternici sa niekedy narúšajú procesy rastu a tvorby tkanív a orgánov, čo vedie k vzniku defektov. Jednou z najnebezpečnejších sú srdcové chyby.Čo je srdcová chyba?

Liečba kompresie extravasálnej vertebrálnej artérie

Extravasálna kompresia vertebrálnej artérie je hlavnou príčinou porúch obehu v mozgu. Krv vstupuje do mozgu dvomi kanálmi. Prvý kanál je dve karotické tepny, druhý kanál je dve vertebrálne tepny.

Aneuryzma mozgových ciev: príznaky, príčiny, diagnóza, liečba a prognóza

Desať minút pred koncom predstavenia, počas finálneho monologu Figaro, Andrej Mironov odišiel, oprel svoju ruku na altánok a začal klesať...

Žila na ruke je zlomená.

Často počujem ľudí, ktorých poznám - žila na mojom ramene, nevyžadovali zranenie. Čo je to, ako sa liečiť a iné problémy roll v vlnách. Niektorí aj po spánku nájsť bolestivé tuberkulózy pod kožou alebo modra na paži.

Kompletná revízia bypassu koronárnych artérií: ako to ide, výsledky liečby

Z tohto článku sa dozviete, čo je chirurgia bypassu koronárnej artérie, úplné informácie o tom, čo bude človek musieť čeliť takým zásahom, ako aj ako dosiahnuť maximálny pozitívny výsledok takejto terapie.