Vred v tromboflebitíde je zmena štruktúry kože dolných končatín, ktorá sa vyskytuje na pozadí porušenia prirodzenej cirkulácie krvi v cievnom lôžku. Medzi príčiny vedúce k patologickému stavu patria: diabetes mellitus, ateroskleróza, tromboflebitída, ischemická mozgová príhoda s léziou oblasti mozgu zodpovednou za normálny trofizmus kože. Preto sa pri poskytovaní lekárskych procedúr uplatňuje individuálny prístup každého pacienta. Najprv je potrebné identifikovať ochorenie pred vznikom nekrotických zmien na koži nohy.

Vredy na tromboflebitídu

V tomto článku skúmame vredy s tromboflebitídou dolných končatín. Zoznámenie sa s dôvodmi, patogenetickým priebehom ochorenia, hlavnými príznakmi a prejavmi prejavu je potrebné hovoriť o terapeutických prístupoch pri poskytovaní lekárskej starostlivosti ľuďom, ktorí trpia na trofické poruchy. Liečba vredov v tromboflebitíde patrí do kategórie symptomatickej terapie, ktorá má komplexný prístup. Na pomoc takýmto pacientom používajte lekársku terapiu, chirurgickú liečbu, prvky tradičnej medicíny.

Liečba

Pacienti sú nútení neustále používať lieky ako hlavnú a symptomatickú liečbu. Liečba trofických vredov s tromboflebitídou nie je možná bez použitia určitých liekov. Väčšine pacientov sa odporúča, aby na postihnuté miesto aplikovali denné obväzy s terapeutickými látkami a potom sa obliekali každý deň. Lekárska taktika pre vredy na nohy v dôsledku tromboflebitídy pozostáva z nasledujúcich bodov:

 1. trofické vredy sa liečia podľa princípu hnisavých rán. Používajte obväzy so masťami alebo práškom Streptotsid, Baktroban, Streptomycin, Mukoporitsina. Antibakteriálne činidlo je rozdrvené na rovnomernú práškovú hmotu a potom rozdrvená oblasť prášku.
 2. Z antiseptických látok bolo povolené použitie chlórhexidín diglukonátu, roztoku furacilínu v koncentrácii 1: 5000, 3% peroxidu vodíka. Tieto prostriedky pomáhajú čistiť povrch rany a urýchľovať jej hojenie. Je prísne zakázané používať čistý etylalkohol, ktorý má kauterizačný účinok. Môžu len otrieť povrch rany.
 3. Veľmi používané obväzy s Levomekolom, balzam pre Višnevetsky, Ihtiol. Masť pomáha vyčistiť vredy nekrotického obsahu.
 4. Actovegin, Solcoseryl, Methyluracil gél sa môže aplikovať na liečebný stupeň. Pod ich vplyvom je najrýchlejšie hojenie kože na nohách.

Liečba vredov tráviaceho traktu s tromboflebitídou zahŕňa nielen použitie lokálnej terapie vo forme umývania antiseptikami a použitia masťových obväzov, ale aj použitie orálnych liekov. Na tento účel používajú vitamínové a minerálne komplexy, látky zlepšujúce imunitný systém, protidoštičkové antibiotiká odporúčané špecialistom. Lieky sa používajú striktne podľa pokynov lekára. S liečbou sa dostáva do popredia boj proti tromboflebitíde. Podmanením tejto choroby je možné dosiahnuť pretrvávajúce zníženie komplikácií vo forme trofických vredov na dolných končatinách.

Kompresná terapia

Pacienti s poruchou krvného obehu cez cievy sú predpísané na nosenie špeciálnych kompresných pančúch, ktoré majú kompresívny pozitívny účinok na žily nohy. Aj na tento účel je vhodná obväz s elastickými bandážami alebo aplikáciou tlakového obväzu. Tento prístup k liečbe pomáha zmierniť edém a stagnáciu krvi v artériách dolných končatín, čo vedie k zlepšeniu celkového zdravotného stavu pacienta. Odstránením týchto príznakov dosiahneme najrýchlejšie hojenie trofických vredov počas tromboflebitídy nohy pacienta. Lekárske kompresné odevy by mali stláčať len povrchové nádoby a v žiadnom prípade nesmú narúšať cirkuláciu krvi cez hlboké žily a tepny.

Pri liečbe trofických vredov je dôležitý zdroj primárnej choroby.

Trofické vredy sú špecifické formácie, ktoré sa vyskytujú na povrchu kože v dôsledku aktívnej vitálnej aktivity patogénov.

Táto choroba môže viesť k mnohým negatívnym dôsledkom až po celkovú infekciu krvi (sepsu). V procese vývoja ochorenia pacient trpí mnohými nepríjemnosťami, pretože výskyt vredov je sprevádzaný ťažkým svrbením. Priaznivým výsledkom liečby trofických vredov je hojenie poškodených oblastí a tvorba jaziev.

Ak v priebehu liečby dôjde k zvýšeniu svrbenia alebo k rastu vredov, sú naliehavo potrebné účinné opatrenia. Nekrotické vredy by sa mali liečiť opatrne, hlavnou vecou je zabrániť prenikaniu infekcie z prostredia!

Základné princípy liečby trofických vredov

Trofické vredy sú samostatné ochorenia, ktoré vznikli ako komplikácia primárnej choroby. Najčastejšie v úlohe primárnej choroby sú:

Dôležité: ďalšie sprisahanie ruských lekární!

Farmaceutický chaos alebo chamtiví lekárnici skryli najpredávanejší liek v Európe pre kŕčové žily, ktorý stojí menej ako 100 rubľov.

 • Kŕčové žily dolných končatín;
 • zápal žíl;
 • tromboflebitída;
 • Lymfóza alebo elefantiáza.

To znamená, že tvorba rán a vredov je dôsledkom zanedbateľného procesu, ktorý nebol podrobený včasnému a správnemu ošetreniu.

S cieľom úplne obnoviť poškodený povrch pokožky a zbaviť sa trofických vredov navždy, je potrebné zamerať sa na liečbu hlavného ochorenia. Je to primárna choroba, ktorá spôsobuje silný zápalový proces a narúša normálny krvný obeh určitej časti dolných končatín.

Súbežne s liečbou pôvodného zdroja je potrebné starostlivo ošetriť poškodené oblasti pokožky, pretože veľké množstvo mikroorganizmov môže prechádzať ranami z prostredia, čo komplikuje liečbu a spôsobuje množstvo komplikácií.

Priaznivé podmienky pre trofické vredy sa vyskytujú, keď je imunitný systém veľmi slabý a telo je vyčerpané dlhým zápalovým procesom. Preto sa liečba trofických vredov musí doplniť o multivitamínové, minerálne a mikroelementové prísady, aby sa zvýšila stabilita a odolnosť tela.

V pokročilejších prípadoch užívajú imunitný proteín - interferón. Interferón sa vyrába v rôznych formách, môžu to byť čapíky, injekčné liekovky, tablety alebo kvapky. Ak sa pacient sťažuje na nedostatok chuti do jedla alebo bolesti brucha, je najlepšie použiť rektálne čapíky. Ak nie sú žiadne sťažnosti z tráviaceho systému, môžu sa použiť tablety alebo kvapky.

Hlavným liekom na liečbu bakteriálnych kožných lézií je antibiotikum. Antibiotiká blokujú vývoj a reprodukciu baktérií, zabraňujú zhoršeniu ochorenia a uzdravujú trofický vred. Ak sa teplota pacienta zvýši, predpísané sú intramuskulárne injekcie ceftriaxónu alebo ampicilínu. Ak je telesná teplota normálna, stačí použiť špeciálne masti, ktoré obsahujú antibiotikum.

Ľudové lieky na liečbu vredov

Liečba trofických vredov na kŕčové žily

Zavádzané kŕčové žily veľmi často vyvolávajú výskyt bakteriálnych rán. Mechanizmom výskytu je, že zväčšené oblasti slabých a poškodených žíl začnú zapáliť. Dlhodobý zápal oslabuje imunitný systém, prirodzená stafylokoková mikroflóra vystupuje z "rovnovážneho" stavu a doslova začne jesť s produktmi svojej životne dôležitých aktivít určité oblasti kože nôh. Existuje ďalší spôsob, ako sa ochorenie vyvinie, ak je poškodená kŕčová žila, napríklad pri domácom úraze. Takéto poškodenie môže vytvoriť dobré podmienky pre vývoj mikroorganizmov.

Každá forma liečby ťažkých foriem kŕčových žíl sa vykonáva v nemocnici a počiatočné štádiá sa môžu liečiť doma, ale s pravidelným lekárskym dohľadom. Trofický vred sa liečí výlučne v nemocnici s pomocou antibiotík na lokálne a interné použitie. Pri liečbe vredov na báze kŕčových žíl sa používa gél Solcoseryl.

Solkoseryl je dobrou voľbou pre komplexné riešenie problému s trofickým vredom na pozadí ochorenia kiahne.

Liečba trofických vredov s tromboflebitídou

Ak sa počas tromboflebitídy objaví trofický vred, znamená to, že ochorenie má zlú prognózu a na žilovom lôžku je veľké množstvo krvných zrazenín. Podľa uváženia ošetrujúceho lekára je predpísaná intenzívnejšia liečba, pretože je potrebné zbaviť sa nebezpečných krvných zrazenín.

Čiastočné odstránenie žily alebo rozpustenie krvných zrazenín pomocou fibrinolytik sa používa ako radikálna metóda. Prítomnosť krvnej zrazeniny v žilovom lôžku komplikuje liečbu trofických vredov a tiež zvyšuje zápalový proces. Po chirurgickom zákroku je potrebné užívať antibiotiká a použiť ako vonkajšie použitie masť založenú na heparíne a antibiotikách.

Hovorí expert - flebológ

Liečba trofických vredov v lymfostáze

Trofické vredy v lymfóze sú výsledkom kompresie blízkych lymfatických tkanív. V opuchnutej končatine je narušený normálny prietok krvi, čo vedie k hladovaniu kyslíkom a nedostatku výživy v určitej oblasti. Táto oblasť je vystavená nekróze alebo smrti buniek. Takéto bunky sa stávajú dobrým zdrojom výživy pre patogénne baktérie, preto začínajú objavovať trofické vredy.

Pre priaznivý výsledok je potrebné použiť lieky na lymfodrenáž, ktoré odstraňujú nadbytočnú tekutinu z končatín a pomáhajú obnoviť mikrocirkuláciu krvi.

S progresívnym trofickým vredom s lymfóza, musíte kontaktovať skúseného odborníka, pretože existuje riziko vzniku gangrény!

Lieky na trofické vredy

Trofické formácie sa ošetrujú gélmi, masťami a antiseptikmi.

Tekuté antiseptiká, ako je roztok peroxidu vodíka, sa používajú na čistenie a vysušenie vredov. Často vred vylučuje špecifickú tekutinu alebo hnis. Tieto látky sa musia čistiť vatovým tampónom navlhčeným antiseptikom. Je dôležité pochopiť, že v žiadnom prípade nemôžete poškodiť vred alebo sa ho pokúsiť očistiť ostrými a tvrdými predmetmi!

Ako antiseptické riešenie môžete použiť odvar z bylín: harmanček, nechtík, ľubovník bodkovaný, lipa, oregano, mäta pieporná, šalvia a celandín. Byliny majú vynikajúci antibakteriálny účinok vďaka vysokému obsahu prírodných esenciálnych olejov a biologicky aktívnych látok.

Po vyčistení vredu môžete začať používať masť. Všetky gély používané na liečbu trofických vredov možno rozdeliť do troch skupín:

 1. Masť na čistenie z mŕtveho tkaniva a zvyškov bielkovín;
 2. Masti na zlepšenie krvného obehu a lymfy;
 3. Masti na boj proti patogénnym mikróbom.

Iruksol masť patrí do prvej kategórie. Tento liek hlboko čistí trofický vred a zabraňuje vývoju mikroorganizmov. Počas liečby trvá maximálne päť dní.

Druhou kategóriou sú masti na báze heparínu, ako je Troxevasin, Lioton. Tieto lieky zlepšujú lokálny krvný obeh a zmierňujú zápal žíl. Taktiež má Troxevasin chladiaci účinok, zmierňuje sčervenanie, bolesť, svrbenie a pocit tepla.

Tretia skupina zahŕňa výrobky obsahujúce antibiotiká. Použitie mastí Levomekol poskytuje veľmi dobré výsledky. Tento nástroj sa často používa na vredy, pretože účinne bojuje proti patogénnej mikroflóre a urýchľuje proces regenerácie tkaniva.

Kŕčové žily - samica "moru XXI. Storočia"!

57% pacientov zomrie v priebehu 10 rokov krvných zrazenín a rakoviny!

Ako nedávať kŕčové žľazu, aby vás zabili - rozhovor s Galinou Afanasyevna Melnichenko Akademik ruskej akadémie lekárskych vied, riaditeľ Výskumného ústavu fllebológie, Moskva.

Vredy na tromboflebitídu dolných končatín

Tromboflebitída dolných končatín, ktorá je komplikovaná trofickými vredmi, postihuje tretinu populácie našej planéty. A to je smutná postava. Táto choroba významne ovplyvňuje kvalitu života obyvateľstva a považuje sa za významný kozmetický problém, najmä u žien. Mnohí sa bojí nosiť sukne a šaty. Muži v tomto smere sú jednoduchší, chodia do nohavíc. Ale v lete, keď sa všetci chcú zbaviť, tento problém možno vidieť voľným okom.

Vredy v tromboflebitíde dolných končatín sa vyskytujú v dôsledku dlhotrvajúcej poruchy krvného toku, ktorá spôsobuje nielen vzhľad kože nôh, ale aj vnútorný stav tela ako celku. Vredy sa dlho nezdravujú, často sa nakazia, vytvárajú veľa nepríjemností a komplexov a preto vyžadujú starostlivú pozornosť, úzkosť a rýchlu liečbu.

Príčiny vredov v tromboflebitíde

Trofické vredy (otvorená rana na nohe alebo nohe, ktorá sa nezdravuje viac ako mesiac) sa nepovažujú za nezávislé ochorenie. Základom ich výskytu je chronická venózna insuficiencia v oblasti tromboflebitídy, teda akumulácia spracovanej venóznej krvi v nohách. Na žilách sú ventily, ktoré umožňujú tok krvi správnym smerom. Ak je porušená ich integrita, napríklad trombus narúša krv alebo príliš silnú krv, zvyšuje sa tlak na žilové steny. Keď sa steny nedokážu vyrovnať s tlakom, sú poškodené a uniká krv. Ak sa liečba vredov nezačne v tomto štádiu, potom ďalším štádiom vzniku ochorenia bude smrť kože.

Nie vždy s tromboflebitídou sa môžu objaviť rany a vredy. Všetko závisí od zložitosti priebehu choroby, jej charakteru a celkového stavu ľudského tela. Napríklad existujú nejaké chronické ochorenia alebo ako funguje imunitný systém človeka. S oslabenou imunitou je riziko ulcerácie dostatočne veľké. Preto pri najmenšom poškodení kože dochádza k aktívnej penetrácii bakteriálnej flóry, napríklad stafylokokom, menej často: peptokkokov, peptostreptokokkov alebo plesňových infekcií.

Symptómy a príznaky vredov v trombóze

Poranenia ulceróznej tromboflebitídy sú zvyčajne tmavé farby so škvrnitou štruktúrou. Na začiatku vzniku vredov sa objavujú edémy, začervenanie a nesnesiteľné svrbenie. Pacient začne poškriabať a roztrhnúť kožu, čo nakoniec vedie k jej poškodeniu a subkutánna tekutina začne unikať.

Zranenia sa zvyčajne objavujú na dolnej časti nohy alebo chodidla. Existuje veľké množstvo alebo jednotlivé rany, majú rozdielne veľkosti a tvary. Vredy majú vzhľad hnisavého rany, pozdĺž ktorého okraje je tesnenie. V rovnakej dobe sa nohy pacienta výrazne zväčšujú a objavuje sa únava. Ak vred kôra - to je dobré znamenie, to liečí. Ak však kvapalina z neho uniká, objaví sa nepríjemný zápach - to je znak toho, že choroba už dosiahla poslednú fázu a nemôže byť vylúčená bez lekárskej intervencie. Liečba by mala začať v tomto štádiu, inak je riziko infekcie možné - môže začať erysipel alebo všeobecná infekcia tela patogénmi (sepsa).

Ústavná liečba

Liečba progresívnych trofických vredov je povolená len v nemocnici. Ošetrujúci lekár diagnostikuje túto chorobu a predpíše liečbu hlavného ochorenia - tromboflebitídu. Pretože, ak sa zbavíte základnej choroby, potom sa rany hoja oveľa rýchlejšie. Flebológ môže vypracovať plán opatrení, ktorý uprednostňuje rýchle zotavenie pacienta:

 • elastická kompresia
 • liečba drogami
 • ozónovej terapie
 • masáže a fyzioterapie
 • diéta
 • miestnej liečby
 • chirurgická intervencia.

Elastická kompresia

Najúčinnejšou metódou eliminácie trofických vredov je napriek rôznym moderným vývojom zavedenie elastického obväzu. Proces ligácie trvá veľa času a niekedy je pacientovi povolené používať kompresné spodné prádlo. Existujú však niektoré nuansy. Ak je na dolných koncoch mokrý vred, potom je kompresný odev kontraindikovaný.

Liečba liečiv

Intenzívna starostlivosť je predpísaná, aby sa zbavili nebezpečných krvných zrazenín: fibrinolytiká a lieky, ktoré zabraňujú tvorbe nových krvných zrazenín v cievach a krvácajú. Fibrinolytiká rozpúšťajú krvné zrazeniny v žilách, ktoré sú hlavnou príčinou vredov.

Nepríjemný zápach vredov naznačuje prítomnosť infekcie. Preto lekár musí predpísať lokálne antibiotiká na zabíjanie infekčných látok. Antibiotiká vo vnútri určujú iba v extrémnych prípadoch. Ak po týchto procedúrach proces hojenia rán stále prebieha príliš pomaly, môže sa stimulovať: užívajte vitamíny skupiny B a A.

Ozónová terapia

Tento typ fyzioterapie sa používa v alternatívnej medicíne. S pomocou špeciálnych zdravotníckych pomôcok vzniká ozón, ktorý čistí rany z hnisu, zabíja baktérie a podporuje rýchle hojenie vredov. Plyn je toxický pre pľúca, takže sa nedá vdýchnuť. Okrem vonkajšieho použitia sa do krvného obehu vstrekuje aj ozón spolu so soľným roztokom.

Masáž a fyzioterapia

Zvyčajne sa vykonáva lymfatická drenážna masáž, ktorá normalizuje tok lymfy (bezfarebná tekutina, krv, odstraňuje toxíny, toxíny, baktérie a vírusy) v tele. Tento typ masáže odstraňuje edém dolných končatín, aktivuje krvný obeh a metabolizmus, zlepšuje funkciu venóznych chlopní, zlepšuje imunitu a podporuje resorpciu krvných zrazenín. Fyzikálna liečba je neoddeliteľnou súčasťou obdobia zotavenia a pomáha dobre v chronickom priebehu ochorenia. Často používajú elektrický prúd a magnetické žiarenie ako najbežnejšie metódy liečby fyzioterapie.

diéta

Pacient by mal obmedziť množstvo tučných jedál. Vegetariánska strava je vítaná. Zamerajte sa na zdravé potraviny, ktoré zriedia krv: olivový olej, kurkuma, cibuľa, cesnak, ovsené vločky, kakao, melón, tekvica, kôprid, červené potraviny (repa, paradajky, brusnice, vápno, melón, jahody, maliny) citrusové plody.

Lokálna liečba

Na boj proti trofickým vredom sa predpisuje protizápalová, antibakteriálna, topická masť na hojenie rán. Oblasti nekrózy tkaniva sa premyjú peroxidom vodíka, roztokom furatsilínu, bylinkovým odvarom (nechtík, harmanček, ľubovník bodkovaný) alebo inými antiseptikmi (chymotrypsín, chlórhexidín). Všetko je tiež relevantné masť Višnevskij pri čistení z hnis postihnutého priestoru. Potom zaveďte masti, ktoré liečia rany (Iruksol, Actovegin), obnovte krvný obeh (Troxevasin, Troxerutin), dezinfikujte rany (Dermazin, Levomekol). K dispozícii sú aj špeciálne hotové obväzy, ktoré podporujú hojenie rán.

Chirurgická intervencia

Ak externá liečba nepomôže, lokálna terapia je bezmocná, ošetrujúci lekár odporúča operáciu pacienta. Ak sa v žilovej vrstve vyskytne krvná zrazenina, liečba trofického vredu sa považuje za zbytočnú. Pomocou chirurgických techník chirurg odstráni krvnú zrazeninu, zápalové oblasti žíl a v prípade potreby vykonáva aj kožné štepy. Zvyčajne existuje niekoľko takýchto operácií, pretože trombóza neovplyvňuje ani jednu, ale dve alebo viac ciev. Po operácii je chorá končatina obalená elastickým obväzom. Lekár tiež predpisuje priebeh antibiotík, ktoré zabraňujú šíreniu infekcie.

Ľudová medicína

V ktorejkoľvek fáze liečby môžete použiť lieky z tradičnej medicíny: bylinné odvarky, rôzne alkoholické výťažky z kvetov konského gaštanu, ženšen, múmia. Ľudové lieky poskytujú analgetický a protizápalový účinok, zvyšujú imunitu ľudského tela, prispievajú k rýchlej regenerácii.

Lekárske ošetrenie pijavice

Hirudoterapia (liečba pijavicami) sa etablovala ako účinný prostriedok boja proti trofickým vredom. Vďaka lekárskym pijaviciam sa zlepšuje mikrocirkulácia krvi, odstraňuje sa edém a žilová kongescia, zvyšujú sa ochranné funkcie tela, čo v konečnom dôsledku vedie k hojeniu rán. Počet a opakovanie procedúr hirudoterapie závisí od celkového stavu rany a jeho štádia. Niekedy má pacient dosť 3-4 procedúr, ale niekedy musíte ísť viac ako desať.

Prevencia ochorení

Prevencia vredov trombózy nohy by mala začať elimináciou iných ochorení, ktoré prispievajú k jeho rozvoju. Je potrebné kontrolovať hladinu cukru v krvi pri cukrovke, liečiť hypertenziu, rôzne dermatitídy, ak nejaké existujú. Ihneď začnite liečbu, ak trpíte chronickou arteriálnou insuficienciou, kŕčovými žilami. Takže v budúcnosti sa už nemusíte uchýliť ku pomoci chirurga, teraz sa postarajte o svoje zdravie.

Je potrebná komplexná liečba vredov na tromboflebitídu dolných končatín. Avšak pre každého je to individuálne, to všetko závisí od štádia ochorenia a lézií kože. Iba phlebologist bude môcť vziať do úvahy veľa okamihov pri vytváraní plánu liečby, vybrať účinnú taktiku úľavu vredov a dávkovanie liekov. Ak neprijmete žiadne opatrenia, neskôr môžete stratiť dolnú končatinu. Vzhľadom k tomu, že tvorba veľkých ohniskov nekrózy tkaniva - jediným záchranou pacienta bude amputácia končatiny.

Ulcerózna tromboflebitída a jej liečba: bežné metódy expozície lieku

Pri tromboflebitíde rozumie zápalový proces, ktorý spôsobuje poškodenie steny žily, čo vedie k tvorbe krvnej zrazeniny. Medzi hlavné príčiny vývoja patológie patria: spomalenie prietoku krvi, deformácia žilových stien, zvýšená zrážavosť krvi.

Zdá sa, že liečba ulceróznej tromboflebitídy, ktorá je dosť komplikovaná, môže každá osoba bez ohľadu na spoločenské postavenie. Avšak lekári vo veku 40 rokov sú považovaní za osoby s mimoriadnym rizikom prejavu ochorenia.

Nadmerná hmotnosť a prítomnosť kardiovaskulárnych ochorení - to všetko vytvára predpoklady pre citlivosť.

O tejto chorobe

Niektorí odborníci tvrdia, že prípady tromboflebitídy v mladom veku sa objavujú častejšie. Dôvodom je predovšetkým moderný rytmus života - sedavá práca a nedostatok času na aktívny odpočinok. Ženy v období hormonálnych zmien musia venovať osobitnú pozornosť svojmu vlastnému telu, často sa prvé zvony prejavujú počas tehotenstva, laktácie a menopauzy.

Je to dôležité! Odborníci s jediným hlasom tvrdia, že manifestácia trofických vredov počas kŕčových žíl - nebezpečného znaku. Často tento jav naznačuje prítomnosť veľkého množstva krvných zrazenín v žilovom lôžku. Liečba v tomto prípade by mala byť neustále koordinovaná, je potrebná intenzívna liečba.

Pri chirurgických metódach liečby sa nepoužíva, ak liečba liekom neprinesie pozitívne výsledky. Operácia môže pozostávať z úplného alebo čiastočného odstránenia žily.

Technika sama o sebe je pomerne komplikovaný zákrok, ale operácia je často dobre tolerovaná pacientmi, pretože to vyžaduje pozorné sledovanie zvýšenie aktivity procesov a regenerácie užívajú drogy.

Základné princípy liečby

Po prvé, pacient by mal kontaktovať kliniku o pomoc, recepčný pomôže pacientovi zistiť, ktorý lekár vám pomôže vybrať si optimálnu liečbu choroby. Lekár vám povie, ako liečiť ulceráciu, je neprijateľné používať rôzne metódy samoliečby, pretože výber vhodnej techniky bude závisieť od viacerých faktorov.

Ak je zápalový proces sprevádzaný prejavom tromboembólie, pľúcna tepna si vyžaduje hospitalizáciu. Len komplexná terapia pomôže zbaviť sa choroby bez poškodenia tela.

Často liečba zahŕňa použitie takýchto metód a prostriedkov:

 • používanie farmakologických liečiv (protizápalové, veno-tonické, antikoagulačné, vitamínové, antihistaminiká);
 • použitie externých prostriedkov;
 • nosiť špeciálne bielizeň, ktoré poskytuje kompresiu.

V počiatočnom štádiu vývoja patológie je postihnutý povrch postihnutý chladom, čo spôsobuje výraznú anestéziu. Pevná bandáž je povinným prvkom terapie počas prvých 8-10 týždňov. Správna schéma aplikácie elastického obväzu je uvedená na fotografii.

Počas prvých 5 týždňov sa používa elastické bandáž nepretržite, a to výlučne počas dňa. Priebeh liečby si vyžaduje nepretržité monitorovanie krvných parametrov, ak sa počas liečby významne zníži zrážanie krvi, je nevyhnutná korekcia.

Účinky liekov

Trofické vredy pri akútnej tromboflebitíde sa vyskytujú v dôsledku stagnujúcich procesov na dolných končatinách. Bojovať proti trofickým formáciám s použitím rôznych antiseptických roztokov, krémov a masti.

Chlorhexidín a peroxid vodíka sa používajú na vyčistenie a vysušenie rany. Ak sa z rany uvoľní patogénny obsah, musí sa odstrániť tampónom navlhčeným dezinfekčným roztokom.

Fakt! Úraz do postihnutej oblasti môže viesť k zlému zdravotnému stavu, nemôže byť použitá na odstránenie hnisavý výpotok, nesterilné predmety - to môže spôsobiť pripojenie sekundárnej infekcie.

Na umývanie postihnutej oblasti môžete aplikovať nielen farmakologické zloženie, ale aj strmé odvarovanie nasledujúcich liečivých rastlín:

Zloženie bylín obsahuje aktívne éterické oleje a biologicky účinné látky, čo je spôsobené ich aktívnym antiseptickým účinkom. Po očistení postihnutého povrchu naneste masť.

Všetky finančné prostriedky použité na liečbu v tomto prípade možno rozdeliť na:

 • znamená zlepšenie prietoku krvi a lymfy;
 • masť na rehabilitáciu modifikovaných buniek a zvyškov bielkovinových produktov;
 • antimikrobiálne lieky.

Tieto prostriedky sú uvoľnené zo siete lekární vo voľnom režime. Cena niektorých fondov, medzi ktoré patrí aj antibiotikum, je pomerne vysoká, ale takéto lieky majú vo väčšine prípadov lacné nízkonákladové náprotivky.

Antibakteriálne lieky

Niektorí odborníci majú svoje osobné presvedčenie, že nie je možné zbaviť sa ulceróznej tromboflebitídy bez intramuskulárnych injekcií penicilínu. Tento rozsudok nemožno potvrdiť ani vyvrátiť kvôli nedostatku experimentálnych štúdií.

Je to dôležité! Je známe, že použitie antibakteriálnych liečiv pre povrchovú formu tromboflebitídy by nemalo byť, pretože zápal nie je systémovou odpoveďou.

Použitie intravenóznych injekcií s antibiotikami je potrebné pre tromboflebitídu v takýchto prípadoch:

 • pacient má otvorené poranenia;
 • prítomnosť zápalu v tele;
 • HIV pozitívny stav;
 • prítomnosť reumatických ochorení.

Antibiotiká, na rozdiel od prostriedkov lokálnej expozície, sa používajú extrémne zriedkavo, preto je vhodné zvážiť princíp ich pôsobenia na ľudský organizmus.

Externé produkty

Ak sú lézie lokalizované v saphenóznych žilách, najčastejšie používajú masť na tromboflebitídu dolných končatín. Látky aplikované na pokožku 2-3 krát denne, berúc do úvahy odporúčania špecialistu. Prípravky tohto druhu sa líšia v aktívnej látke a aktivite.

Spoločné lieky, ich účinné zložky, princíp vplyvu na ľudské telo a možné kontraindikácie sú uvedené v tabuľke:

Liečba tromboflebitídy dolných končatín

Mnohí ľudia, ktorí sú konfrontovaní s touto rozšírenou vaskulárnou patológiou, majú záujem o to, či tromboflebitída prechádza bez liečby?

Tvorba krvných zrazenín v žilách, ktorých príčinou sú v mnohých prípadoch anomálie procesov zrážania krvi a narušená venózna cirkulácia bez lekárskeho zásahu, nezmizne. Navyše, povrchná tromboflebitída sa môže premeniť na patológiu hlbokých žíl a viesť nielen k chronickej venóznej insuficiencii, ale aj k smrteľnej pľúcnej embólii. Mali by ste tiež vziať do úvahy väčšiu pravdepodobnosť takýchto komplikácií tromboflebitídy ako trofických vredov. Preto je nevyhnutné liečiť tromboflebitídu dolných končatín.

Štandard liečby tromboflebitídy

Lieková terapia s antikoagulačnými farmakologickými látkami na prevenciu ďalšieho zrážania krvi je normou pre liečbu tromboflebitídy, ktorú uznávajú európski flebológovia. Vo všeobecnosti však optimálna liečba tromboflebitídy (najmä povrchná) zostáva kontroverzná, čo dokazujú napríklad recenzie Cochrane z klinických štúdií v oblasti flebológie.

Hlavné lieky používané na zníženie schopnosti krvných zrazenín - priamy antikoagulanciá - môžu zabrániť tvorbe krvných zrazenín, ale nepôsobia priamo na krvnú zrazeninu, ktorá existuje v žilách. Prípravky tejto farmakologickej skupiny sa používajú pri liečení akútnej tromboflebitídy a hlbokej žilovej tromboflebitídy.

Keď sú ovplyvnené saphenózne žily, vždy sa podávajú injekcie na tromboflebitídu. Najprv sa injekčne podá heparín (nefrakcionovaný) do bolusu žily. Liek účinkuje aktiváciou antitrombínu III, ale táto činnosť je veľmi krátka. Okrem toho, medzi hematologického vedľajšie účinky heparínu poznamenať, heparínom indukovanú trombocytopéniu (takmer 6% prípadov), predisponuje k trombóze v dôsledku tvorby protilátok proti heparínu, keď sa viaže k PF4 doštičkový faktor proteínu. Tieto protilátky aktivujú krvné doštičky, takže je potrebné sledovať zloženie krvi. A počas liečby Heparínom nesmiete užívať nesteroidné protizápalové lieky!

K dnešnému dňu, v ostrom tromboflebitídy dolných končatín, pokiaľ ide o maximálne možnou účinnosťou a menej závažných vedľajších účinkov, odôvodnenejšie rozpoznal použitie tzv nízkou molekulovou hmotnosťou (frakcionovaný) heparín - enoxaparínu (dp tradenames Anfibra, Clexane, Gemapaksan, Lovenox.), Dalteparínom (Fragmina) alebo Tinzaparinom. Tieto lieky sa injikujú subkutánne (v oblasti peritonea) 1-2 krát denne.

Pomáha znižovať syntézu koagulačného faktora II (trombín) a zabraňuje tvorbe injekcií trombu počas tromboflebitídy s Fondaparinuxom (Arixtra), ktorý sa podáva subkutánne jedenkrát denne.

Najskôr 72 hodín po ukončení liečby heparínom sa predpisuje perorálne podávanie (raz denne) antagonistov vitamínu K - antitrombotiká zo skupiny nepriamych antikoagulancií. Tieto lieky - warfarín (varferex) alebo Atsenocumarol - blokujú krvný koagulačný faktor, ktorý sa syntetizuje v pečeni za účasti vitamínu K. Dávka sa stanovuje individuálne podľa výsledkov krvného testu na protrombínový čas; konvenčný liečebný kurz je tri mesiace.

Aspirín na tromboflebitídu povrchových žíl v niektorých prípadoch možno použiť na zriedenie krvi (kyselina acetylsalicylová inhibuje agregáciu krvných doštičiek); jeho denné dávkovanie sa pohybuje v rozmedzí od 0,125 do 0,3 g. Nové antikoagulančné lieky zahŕňajú Rivaroxaban (Xarelto), o ktorom sa predpokladá, že sa užíva jedna tableta (0,01 g) raz denne.

Pri tromboflebitíde hlbokých žíl dolných končatín a pľúcnej tromboembolizmu a tiež v prípade, že iné lieky nedajú účinok, je potrebná agresívnejšia liečba trombolytikami: streptokináza, urokináza alebo alterpláza. Keď sa vstrekne do žily cez IV alebo cez katéter priamo do krvnej zrazeniny, tieto lieky rozpúšťajú výslednú krvnú zrazeninu. Ich použitie je spojené s rizikom vážneho krvácania a spravidla sa používajú iba v život ohrozujúcich situáciách v klinickej jednotke intenzívnej starostlivosti.

Podľa zahraničných odborníkov nesteroidné protizápalové lieky (NSAID) nielen zmierňujú bolesť a zápal, ale tiež znižujú riziko rozšírenia povrchovej tromboflebitídy do systému hlbokých žíl, podobne ako heparíny s nízkou molekulovou hmotnosťou. Diklofenak alebo ketoprofén sa odporúčajú najčastejšie (na tablete dvakrát denne).

Antibiotiká pre tromboflebitídu dolných končatín

V niektorých lekárskych inštitúciách sú antibiotiká pre tromboflebitídu dolných končatín stále predpísané pre každého a empirická liečba sa vykonáva pomocou intramuskulárnych injekcií penicilínu.

American Society Infekčné choroby (IDSA), odborníci objasniť, že hnisavý trombózy periférnych žíl sa vyskytuje častejšie u pacientov sa pri intravenóznej katetrizácie, a príznaky zápalu žíl sú lokálne reakcie, skôr než systémovým odpoveď na bakteriálnu infekciu. Preto antibiotiká pre povrchovú formu ochorenia nie sú zahrnuté do povinnej normy pre liečbu tromboflebitídy v západnej medicíne.

Ak sa však vyskytne podozrenie na infekciu a tiež v prípade, že krvný test preukázal prítomnosť baktérií (v dôsledku vývoja streptokokového zápalu lymfatických ciev), pacienti okamžite podali IV s Vancomycinom. Ako intravenózne sa podáva cefalexín alebo ceftriaxón, cefalosporínové antibiotiká, ktoré sú účinné proti širokému spektru gramnegatívnych mikróbov.

V posledných rokoch naši lekári začali používať menej antibiotík na liečbu tromboflebitídy dolných končatín: keď sú pacienti zameraní na zápal, otvorené traumy, cukrovku, reumatické choroby alebo HIV.

Masť pre tromboflebitídu dolných končatín

S lokalizáciou patológie v saphenóznych žilách sa masti široko používajú na tromboflebitídu dolných končatín, ktoré sa majú aplikovať na pokožku cez poškodenú nádobu najmenej dvakrát denne. Sú to nástroje ako:

 • Heparínové masti a gély: Heparínová masť, Heparin-Akrigel, Trombogel, Tromboles, Lyogel, Hepatrombin, Lioton, Viatrombe gélový sprej. Neustále používanie týchto masťov je povolené po dobu jedného týždňa, potom je potrebná konzultácia s flebologom. Masti s obsahom heparínu nie sú predpísané na hlbokú žilovú tromboflebitídu.
 • 5% butadiová masť (zmierňuje bolesť a znižuje intenzitu zápalu).
 • Diklofenaková masť (a Diclac, Diclofenacol, Diklovit atď., Ktoré ju obsahujú) zmierňujú bolesť a zápal).
 • gély s ketoprofenom Ketonal alebo Febrofid (pôsobí podobne).
 • prípravky založené na rutíne, ktoré pomáhajú znižovať zrážanlivosť krvi, zmierňujú opuch a znižujú bolesť: 2% gél Venoruton (Rudoside), Troxerutin (Troxegel) gély a Troxevasin. Počas prvých troch mesiacov tehotenstva sa tieto finančné prostriedky neuplatňujú.

Ale Višnevsková masť pre tromboflebitídu bez trofických vredov je absolútne nepotrebná, pretože je to antiseptik používaný iba na vonkajšie hnisanie, okrem brezového dechtu v zložení masti dráždi pokožku.

Tiež by sa nemali robiť horúce alebo teplovodné kompresie s tromboflebitídou dolných končatín; kompresy môžu byť iba studené (na zníženie bolesti).

Liečba vredov na tromboflebitídu dolných končatín

Z hľadiska techniky sa liečba vredov tromboflebitídy dolných končatín nelíši od liečenia otvorených rán a musí sa vykonávať podľa pravidiel.

Po prvé, je potrebné zabiť infekčné agens, za týmto účelom sú predpísané vhodné systémové antibiotiká, napríklad klindamycín (150 až 300 mg 4 krát denne).

Oblasti nekrózy sa musia uvoľniť z mŕtveho tkaniva umytím ulcerácie roztokom furacilínu, peroxidom vodíka, chymotrypsínom, chlórhexidínom, dekametoxínom atď. Až po sušení sterilný tkaninu na vredu môže byť aplikovaná masť:. Levomekol, Dioksikol, Baneotsin, Streptonitol, methyluracil emulzie sintomitsina atď tiež pre čistenie postihnutých oblastí hnisu naďalej používať masť Wisniewski tromboflebitídy. Všetky masti naznačujú obliekanie so svojou každodennou zmenou. Existujú špeciálne hotové obväzy (Proteox a ďalšie), ktoré urýchľujú hojenie vredov.

Hojenie vredov v tromboflebitíde začína základnými vrstvami kože a podkožného tkaniva - tvorbou granulačného tkaniva. Ak je tento proces príliš pomalý (kvôli nedostatočnému prívodu krvi do tkanív), môže byť trochu stimulovaný - používa sa Kolocil pod obväzom, rovnako ako komplex vitamínov A, B1, B2 a B5.

S malou oblasťou vredu sa uzdraví sám. Avšak s výrazným poškodením môže byť potrebné počas plastickej chirurgie zavrieť kožným štepom.

Chirurgická liečba tromboflebitídy dolných končatín

Rozhodnutie o vykonaní chirurgickej liečby tromboflebitídy dolných končatín sa vykoná len podľa nasledujúcich údajov:

 • keď sa trombus vytvorený vo veľkej žily vonkajšej holennej kosti, už zistené vo veľkom safenózní žily na stehne, a existuje reálne nebezpečenstvo pádu cez saphenofemorální anastomózy hlboké žily (tzv nahor tromboflebitída);
 • keď existuje hrozba oddelenia trombu a prenos emblózy do pľúcnej tepny s vysokou pravdepodobnosťou jej prekrývania (tromboembolizmus);
 • s vysušením krvnej zrazeniny a tavením steny cievy, v ktorej sa priľne, s vývojom abscesu;
 • ak sa v hlbokých žilách nohy alebo stehna vyskytnú viaceré krvné zrazeniny;
 • za predpokladu, že pacient neprijíma konzervatívnu liečbu antikoagulanciami;
 • ak sa objaví vývoj tromboflebitídy na pozadí onkológie.

V moderných cievnych chirurgických zákrokoch chirurgická liečba akútnej tromboflebitídy dolných končatín zahŕňa:

 • ligácia (krížová sektómia) vonkajšej žily, buď nad trombom, alebo v oblasti saphenofemorálnej fistuly;
 • endovaskulárna trombektómia (endoskopické čistenie žily pomocou katétra);
 • čiastočné prekrytie lúmenu postihnutej nádoby blikaním alebo upnutím;
 • flebektómia (odstránenie postihnutej žily);
 • endovaskulárna implantácia dočasného alebo trvalého kovového IVC filtra vo vnútri dolnej dutej žily (vykonávaná iba s vysokým rizikom pľúcnej tromboembólie na oddialenie veľkých zrazenín až do ich kolapsu alebo akútnej proximálnej hlbokej žilovej trombózy).

Posledná metóda bola zavedená v USA v roku 2003. Počas tohto obdobia podľa FDA u 35,6% operovaných pacientov nebolo možné uchovávať IVC filter na mieste inštalácie; 7,6% malo perforáciu žily; 15,8% vyvinul pľúcnu embóliu (napriek filtru).

Liečba tromboflebitídy laserom sa používa na uzatvorenie lumen žily (obliteráciu) a zabraňuje vniknutiu zrazeniny do systémovej cirkulácie. Táto manipulácia sa uskutočňuje endoskopickou metódou.

Ďalšie metódy liečby tromboflebitídy dolných končatín

Kompresia ciev s pleteným obväzom alebo špeciálnymi kompresnými pleteninami je štandard pre liečbu tromboflebitídy dolných končatín na celom svete. Takýto vonkajší tlak pomáha normalizovať venózny tranzit krvi a zlepšuje pohodu pacientov. Lekári si vyberajú požadovanú triedu produktov kompresie: Trieda 1 - 18-22 mm Hg. v.; Stupeň 2 - 23-32 mm Hg. v.; Stupeň 3 - 34-46 mm Hg. v.; Stupeň 4 - viac ako 49 mm Hg. Art. Akýkoľvek špeciálny trik sa nosí hneď po rannom prebudení, v polohe náchylnosti.

Po akútnom období tromboflebitídy sú predpísané fyzioterapeutické postupy: UHF, elektroforéza alebo ionoforéza (s heparínom a inými liekmi), magnetická terapia atď. Pravidelná masáž tromboflebitídy dolných končatín je kontraindikovaná, ale predsa sa môžu predpísať relácie hardvérovej pneumatickej masáže, aby sa uvoľnil silný opuch nôh.

Hirudoterapia pre tromboflebitídu sa dlhodobo a úspešne používa a zmierňuje bolesť a konštantné napätie v nohách. A vďaka hirudínu - antikoagulačnému enzýmu pijavých slín, ktorý mu umožňuje krmiť krvou - ich použitie má účinok trombolýzy, to znamená postupnú resorpciu krvných zrazenín. Mimochodom, môžete použiť gél na báze hirudínu - Hirudoven.

Homeopatia na liečbu tromboflebitídy v nohách ponúka prípravky Varipulsum (s arnicou, lykopodium, sírou a zinkom), Venopulsaninum a Plebohamum. A na liečenie trofických vredov existujú také prostriedky na zníženie hnisavosti, ako sú Arnica, Lachesis a Hepar sulfuris. Fyzikálna terapia, tj gymnastika s tromboflebitídou dolných končatín (samozrejme, keď prechádza akútna fáza), naznačuje ľahké cvičenie, napríklad meranie chôdze na krátke vzdialenosti.

Gymnastika s tromboflebitídou dolnej končatiny

Základná pozícia pre vykonanie odporúčaných cvičení je ležať. Zvyčajne začínajú "vykladaním" nohy, pre ktoré je umiestnená vankúš, takže na ne sú umiestnené nielen nohy, ale aj časť nohy.

V takejto situácii je striedavo potrebné robiť pohyby s nohami "dovnútra od seba" (pomaly); potom ohýbajte a odblokujte prsty.

Nasledujúcim cvičením je striedanie ohybov nohy na kolenných kĺboch. Potom to komplikuje úloha: noha ohnutá na kolená musí byť vytiahnutá až k rebrovej klietke (bez zdvihnutia hlavy). Každé cvičenie nohy sa vykonáva 5-6 krát.

Pri vykonávaní nasledujúceho cvičenia sa noha ohnutá na koleno a blízko hrudníka musí vyrovnať; potom sa znova ohnite do hrudníka a narovnáte horizontálne (5 krát s každou nohou).

Ako oddych si môžete ľahnúť na chvíľu s nohami narovnanými (nohy a nohy zostávajú na podklade). A opäť cvičenie pre nohy: simultánne otáčacie pohyby smerom k, a potom - v opačných smeroch.

Teraz musíte zobrať vankúš pod nohami, ohnúť si nohy na kolená a upnúť si vankúš medzi nimi, čo musíte skomprimovať a uvoľniť 10-12 krát a napnúť si svaly stehien. A posledné cvičenie v náchylnej polohe je dobre známe "bicykel".

Sedíme a pomaly znižujeme nohy na podlahu a v tejto polohe je potrebné jednoducho ohýbať a unbend nohy na kolenách (striedavo s každou nohou).

Taktiež vstávame pomaly a vo stojacom postavení sa začneme pohybovať nohami od päty po päty a späť (12-15 krát).

Ľudová liečba tromboflebitídy dolných končatín

Väčšina ľudskej liečby tromboflebitídy ponúka prostriedok na hojenie vredov na nohách. Takže pri umývaní vredov sa odporúča použiť odvar z listov plantej alebo nelievovej kvety; na sušenie vlhkých vredov - spracujte ho roztokom spáleného kamenca, propolisu alebo múmie (3 g na pol pohára vriacej vody).

Navrhuje sa aj liečenie tromboflebitídy sóda - vo forme obkladov so strúhanými surovými zemiakmi (na sušenie vredov). A na utiahnutie povrchu vhodný olej rakytníka, zmiešaný s niekoľkými kvapkami esenciálnych olejov z čajovníka, pelargónie alebo ľubovník bodkovaný.

Liečba tromboflebitídy s aloe vera spočíva v zavlažovaní vredu čerstvou šťavou rastliny, rovnako ako v aplikácii obväzu navlhčeného s ňou na ranu.

Pri tromboflebitíde sa bežne používa rastlinná liečba, ktorej odvar sa má používať vo forme obkladov a pleťových vody. Je to horké palina (obsahuje prírodné antibiotikum Chamazulene a antiseptický cineol) a bežnú čakanku (čistí hnisavé ohniská kvôli glykozidu antibinínu). Prispieva k regenerácii poškodeného koreňového koreňového koreňa (v podobe lotion s odvarom - 15 g na 200 ml vody). Korene farbiva madderu sú bohaté na fenolkarboxylové kyseliny a antracénové aglykóny, ktoré tiež vykazujú antibakteriálne vlastnosti.

Vodná infúzia lekárov trávy ďateliny už dávno odporúča používať vnútri (dvakrát denne, 100-150 ml): táto rastlina obsahuje kumarín laktón a dicumarín, ktoré zabraňujú zrážaniu krvi.

A alkoholová tinktúra z kože plodu konského gaštanu môže spomaliť agregáciu krvných doštičiek - kvôli prítomnosti esculinu a fraxínu v jeho zložení. Stačí stačiť trvať 15 kvapiek dvakrát denne. Biela vrbová kôra, ktorá obsahuje fenolové glykozidy, ako je salicín a salicortín, má aj antikoagulačné vlastnosti. V skutočnosti pred viac ako 120 rokmi bol syntetizovaný aspirín z vrbovej kôry.

Meď v liečbe tromboflebitídy

Meď v liečbe tromboflebitídy sa odporúča použiť s pomocou... medenej mince alebo malej dosky z medi, ktorá by mala byť vložená do topánok, aby sa kov dotýkal päty pri chôdzi. Rovnako ako všetky príznaky choroby z tohto odchádzajú. Mechanizmus pôsobenia medenej mince na tvorbu krvných zrazenín v žilách nohy alebo na posilnenie venózneho obehu nie je vysvetlený.

Je známe, že za účasti medi vzniká tvorba červených krviniek a produkcia hemoglobínu nesúceho kyslík. Avšak s tromboflebitídou je dôležitým faktorom stav cievnych stien, tj dostatočná produkcia elastínu (tropoelastínu), ktorý tvorí ich vláknité tkanivá. Na syntézu tohto proteínu je potrebný katalyzátor na zosieťovanie aminokyselín - extracelulárna peptidová lyzyl oxidáza, obsahujúca v jeho komplexnej cyklickej štruktúre metaloproteín s aktívnym iónom Cu + 2.

Samozrejme, meď z mince pod pätou nevstúpi do tela! Ale doplnenie "medených rezerv" pomôže jedlom. Z rastlinných produktov je najbohatším obsahom Cu sójové, tekvicové, slnečnicové, ľanové a koriandrové (koriandrové) semená; orech, les a borovica; arašidy a všetky strukoviny; pohánka, proso a ovos; šampiňóny a cesnak (takmer v rovnakom množstve) atď.

Informácie o tom, aké ďalšie produkty sú v tejto patológii považované za užitočné, pozri ďalej v časti Diéta pre tromboflebitídu dolných končatín.

Liečba tromboflebitídy v sanatóriách

Je užitočné pre venózny krvný obeh a pre celkové zotavenie pokračovať v liečbe tromboflebitídy v sanatóriách: tri mesiace po stabilizácii stavu s povrchovou formou ochorenia a nie skôr ako šesť mesiacov po tromboflebitíde hlbokých žíl.

Pre tento účel sú vhodné sanatoria-rezorty vaskulárneho a kardiologického profilu, ako aj mnoho multi profilových balneologických rezortov, kde sa nachádza minerálna voda so sirníkom a bahno, oxid uhličitý a radónové vody.

S touto patológiou, balneologické ošetrenie vo forme kúpeľov alebo prijatie vodných procedúr v otvorených vodných útvaroch a bazénoch prispieva k normalizácii hemodynamiky, zvyšuje vaskulárny tonus a zlepšuje prácu celého obehového systému.

Hlavnou podmienkou úspešnej liečby tromboflebitídy v sanatóriách je liečenie trofických vredov nôh. A s hnisavou tromboflebitídou sú kontraindikované.

Vykonáva sa liečba tromboflebitídou, napríklad sanatóriá ako:

 • "Sinyak" (Zakarpatský región, okres Mukačevo, s.Sinyak), známy mimo Ukrajiny za svoj jedinečný pôvod vodíka sulfánu.
 • sanatórium. Pirogov (Odessa, st. Limannaya), kde sa liečba vykonáva s terapeutickým bahnom a soľným roztokom Kuyalnik Liman.
 • "Khmilnyk" (región Vinnytsia, Khmilnyk, Kurortnaya str., 2), kde sú minerálne radónové vody a rašelinové bahno.
 • Lazurny (región Záporožie, Berdyansk, Central Boulevard, 4a) ponúka liečbu minerálnou vodou chloridom sodným a bahnom sulfidového bahna.
 • Klinické sanatórium "Avangard" (región Vinnitsa, Nemirov, Ševčenko, 16) je známe pre patentovanú metódu objemového pneumoplazenia na venóznom systéme, vďaka ktorému sa obnovuje troficita cievnych tkanív.
 • Sanitárne zariadenie Eisk (Ruská federácia, územie Krasnodar, ul. Yeisk, Kommunarov, 41) sa špecializuje na peloiodoterapiu a minerálne kúpele.
 • Victoria Sanatorium (Stavropolské územie, Essentuki, Puškinova ulica, 22).
 • "Tarkhany" (Stavropolské územie, Piatigorsk, ul. K. Marx, 14).
 • "Jar" ​​(Stavropolské územie, Pyatigorsk, bulharský bulvár Gagarin, 2).
 • multiprofilový komplex sanatórium-resort "Svetlana" (Krasnodarské územie, Soči, Kurortniy Prospect, 75).

Diéta pre tromboflebitídu dolných končatín

Neexistuje špeciálna strava určená pre pacientov s tromboflebitídou. To však neznamená, že v tejto strave neexistujú žiadne potraviny, ktoré by boli pre túto chorobu nežiaduce.

Špecialisti z Akadémie výživy a dietetiky (USA) poznamenávajú, že diéta pre tromboflebitídu nižších končatín je v zásade nemožná. Táto patológia vyžaduje obmedzenie príjmu potravy z hlavného vitamínu z koagulácie krvi - vitamínu K.

Tento vitálny vitamín má tri modifikácie: K1 (fylochinón), K2 (menachinón) a K3 (menadion).

Naším hlavným zdrojom vitamínovej koagulácie je krvová kapusta (akékoľvek druhy). Zelená listová zelenina (šalát, špenát, petržlen, bazalka, koriandro) sú najbohatším zdrojom vitamínu K1, ktorý umožňuje zrážanlivosť krvi.

Vitamín K2 pomáha predchádzať vytvrdzovaniu tepien, čo je bežný faktor pri rozvoji kardiovaskulárnych ochorení, a tiež zachováva vápnik v našich kostiach, ktorý chráni proti osteoporóze. Tento vitamín je bohatý na ryby (sardinky, tuniaky a lososy) a krevety. Jeho prítomnosť v mäse, mliečnych výrobkoch a vajciach závisí od toho, čo kŕmi krávou alebo kurením: jedenie čerstvej trávy zaisťuje prítomnosť vitamínu K2 v živočíšnych produktoch.

V ayurvedickej medicíne na tisíce rokov krvácanie používa kurkum, ktorý obsahuje kurkumín, ktorý pôsobí ako protidoštičkový agens. A uverejnenej European Journal of Nutrition, ošetrenie dolných končatín tromboflebitída môže byť vykonané a prírodné antikoagulanty, jesť potraviny, ktoré obsahujú také množstvo derivátov kyseliny salicylovej: zázvor, kajenské korenie, cesnak, cibuľa, paprika, tymian, kôpor, oregano, hrozna a čerešní maliny a brusnice, jahody a jahody, rovnako ako citrusy.

Liečba trofických vredov tromboflebitídy

Vznik trofických vredov a ich liečba

Trofické vredy sú defekty kože alebo slizníc, ktoré sa vyskytujú po odmietnutí nekrotického tkaniva, charakterizované malou tendenciou k hojeniu a tendenciou k opakovaniu. Vyvíjajú sa v dôsledku porúch krvi, cirkulácie lymfy alebo inervácie, čo vedie k podvýžive tkanív.

Podľa profesora V.B. Bregovsky (2006), s vyšetrením v Petrohrade, boli u 3,1% pacientov zistené vredy z trofického nôh. To je veľa. Situáciu zhoršuje skutočnosť, že trofické vredy sa ťažko liečia, pacienti už roky neúspešne liečia a niekedy strácajú nádej na zotavenie. Ale medicína sa pohybuje dopredu a nádej sa stáva realitou...

Príčiny trofických vredov

Najčastejšie sú trofické vredy dolných končatín spôsobené chronickými poruchami venózneho, arteriálneho krvného obehu, poškodením lymfatického obehu. Príčiny môžu byť mnohé, uvádzame hlavné dôvody.

Kŕčové žily dolných končatín. Pri tejto chorobe je poškodený venózny odtok a mikrocirkulácia v tkanivách spojená so zlyhaním venóznych chlopní. Výsledné trofické vredy sú lokalizované v oblasti vnútorného členku, dlho sa nehojí.

Tromboflebitída. Ide o zápal žily s tvorbou krvnej zrazeniny. Často komplikuje priebeh kŕčových žíl. Sprevádzané sčervenaním a bolesťou pozdĺž postihnutej žily. Dokonca aj vyliečiť tromboflebitída nebezpečné výskyt trofických vredov v dôsledku deštrukcie systéme žily ventilu, čo vedie k narušeniu žilového odtoku (po trombophlebitic syndróm). Vredy v posttromboflebitickom syndróme spravidla majú nepravidelný tvar. Ich okraje sú utesnené, koža okolo je riedená. Vaky samotné spôsobujú veľkú bolesť. Farba kože na významnej časti nohy okolo vredov je cyanotická alebo hnedá. Často existuje niekoľko vredov, niekedy pokrývajú nohu v podobe manžety.

Trombóza hlbokých žíl najčastejšie vedie k posttromboflebitickému syndrómu. Od okamihu trombózy po vznik klinických príznakov post-trombotického ochorenia trvá zriedkavejšie tri až päť rokov. Počas tohto časového obdobia je veľmi dôležité, aby sa nestratol čas a aby sa vykonali preventívne kurzy liečby s cieľom zvýšiť trvanie "jasného" obdobia.

Vylučuje aterosklerózu dolných končatín. Vyvinuté v súvislosti s porušením metabolizmu cholesterolu. Plaky tvoria na stenách krvných ciev, niekedy - krvné zrazeniny. Zhoršenie dodávky krvi do svalov vedie k vzniku syndrómu lýtkových svaloch pri chôdzi, čo znižuje hlavný prietok krvi a dochádza v dôsledku porušenia mikrocirkulácie v nohách - k vzniku trofických vredov. Vredy sú lokalizované na prstoch, majú výraznú bolesť.

Vylučuje endarteritidu. Ide o chronické ochorenie periférnych ciev s prevažujúcou léziou artérií chodidiel a nôh, vedie k zníženiu lumenov ciev a k zhoršenému zásobovaniu krvi tkanivami. dodávka kyslíka a živín do tkanív sa zníži, a v niektorých oblastiach môže a má zastaviť, je plná s rozvojom gangrény a amputácie končatín.

Dôsledky zranení, popálenín a omrzliny. Príčinou ulcerácie je trombóza ciev alebo ich kompresia tkanivom jazvy. Ak je škoda rozsiahla - významnú negatívnu úlohu zohráva vyčerpanie rezervy tela.

Diabetes mellitus. Toto ochorenie sa len v piatich percentách prípadov stane príčinou trofických vredov. Avšak také vredy patria medzi najnebezpečnejšie. Táto otázka si vyžaduje samostatné posúdenie, náš článok "Diabetická noha: situácia nie je beznádejná" je venovaná.

Poškodenie nervového systému - poškodenie nervov dolných končatín, zranenia a nádory mozgu a miechy, akútne porušenie cerebrálnej cirkulácie, v dôsledku čoho sa často rozvíja paréza a paralýza. Dlhodobá nehybnosť vedie k zhoršeniu mikrocirkulácie a inervácie s vývojom neurotrofických vredov (záchvatov).

Chronické ochorenia kože - ekzém, erysipel, atď.

Inými príčinami sú nádory, systémové ochorenia spojivového tkaniva, choroba slonov (lymphotáza), tuberkulóza a iné ochorenia, vystavenie toxickým látkam, radiačné poranenia.

Trofické vredy sú plné komplikácií

Dlhodobo existujúce trofické vredy sú vstupnou bránou na infekciu a často sú komplikované flegmom a osteomyelitídou. Vysoká pravdepodobnosť generalizácie infekcie a rozvoj sepsy. Dlhodobé liečebné trofické vredy môžu degenerovať do malígnych nádorov.

Často sa pozoruje pretrvávajúce opuchnutie nôh a chodidiel, alergická dermatitída, sekundárny mikrobiálny ekzém a zmena farby kože (pretrvávajúca pigmentácia).

Vážne prípady môžu mať za následok amputáciu dolnej končatiny.

Diagnóza trofických vredov

Externe podobné trofické vredy môžu byť tvorené úplne odlišnými mechanizmami. Existuje veľa chorôb, ktoré vedú k vzniku trofických vredov a musia sa s nimi zaobchádzať inak. Preto je veľmi dôležité najskôr urobiť správnu diagnózu a až potom pokračovať v liečbe.

Komplexná prehliadka v našom oddelení zahŕňa konzultácie s flébolog-angiológom a plastickým chirurgom, USDG ciev dolných končatín, kultúry výtokových vredov, krvné testy. Na klinike Dr. Gruzdeva stačí jedna návšteva pacienta na vykonanie tohto výskumu. V prípade potreby môžete doma kontaktovať lekára.

Liečba trofických vredov

Často sa to deje takto: pacienti sa v priebehu mnohých rokov podrobili početným konzultáciám, vyšetreniam a liečebným postupom, ale nedošlo k žiadnemu zlepšeniu. Je potrebné niečo efektívnejšie, a to je v našom oddelení. Jedná sa o pokročilú terapeutickú a chirurgickú liečbu trofických vredov.

Terapeutické metódy používané v oddelení môžu byť správne nazývané pokročilé, a to len preto, že v našej mestskej klinike Dr. Gruzdeva je zariadenie na sonoterapiu. Toto zariadenie je posledné slovo vo svete medicíny. S jeho pomocou sa zlepšuje arteriálny obeh v dolných končatinách pri ochoreniach, ako sú obliterány aterosklerózy, obliteranty tromboangiitídy, obliteranty endarteriídy, diabetická angiopatia.

Procedúra sa nazýva sonoterapia, čo znamená "zdravú liečbu". Je bezbolestný a nevyžaduje špeciálny tréning. Noha pacienta je upevnená na plošine zariadenia. Lekár vstupuje do počítača na jednotlivé parametre pacienta, kladie snímače, ktoré priebežne odstraňujú elektrokardiogram a zaznamenávajú teplotu kože nohy. Potom zapína generátor akustických a magnetických vĺn a riadi stav pacienta. Liečivé vlny sú synchronizované so srdcovým rytmom, čo vedie k vzniku rezonančnej pulznej vlny, čo prispieva k zlepšeniu mikrocirkulácie v oblasti chodidiel a nôh pacienta.

Výsledok nie je dlhý. Už počas postupu sa teplota pokožky nohy zvyšuje vďaka zlepšeniu toku krvi do nohy a celkové zlepšenie stavu pacienta. V ťažkých prípadoch používanie sonoterapie pri komplexnej liečbe umožňuje vyhnúť sa amputácii alebo sa zbaviť chirurgických zákrokov s maximálnym zachovaním podpornej schopnosti končatiny.

Ďalšie moderné metódy liečenia trofických vredov sa na oddelení úspešne uplatňujú - laserová terapia, ozónová terapia, magnetická terapia a elektromyostimulácia svalov nôh.

Ak je ochorenie v zanedbanom stave, môže byť potrebná operácia. Na oddelení sa používajú chirurgické metódy na konzervovanie orgánov, ktoré spolu s konzervatívnymi metódami umožňujú obnoviť dodávanie krvi do dolných končatín, zabrániť vzniku závažných komplikácií a vyhnúť sa vysokým amputáciám. Pri liečení neurotrofických vredov a detských vredov sa používajú moderné metódy plastového uzáveru defektov, ktoré zaručujú stabilný pozitívny výsledok.

Odborníci kliniky Dr. Gruzdeva majú rozsiahle skúsenosti s diagnostikou a liečbou ochorení, ktoré vedú k trofickým vredom a záchvatom. Pre každého pacienta predstavujú individuálny program vyšetrenia a liečby, berúc do úvahy históriu ochorenia, závažnosť ochorenia a charakteristiku patologického procesu.

Veľmi dôležitým bodom v liečbe trofických vredov končatín je včasnosť vyhľadávania pomoci lekárom. Nespoliehajte sa na skutočnosť, že "možno prejde sama." Nespoliehajte sa na skúsenosti priateľov, ktorí sa v dôsledku samoliečenia údajne uzdravili.

Hlavná vec - nenechajte si ujsť čas. To uľahčí úlohu lekára a urýchli proces hojenia. Príďte na naše oddelenie - a ponúkneme vám efektívne riešenie vášho problému!

Trofické vredy liečby dolných končatín

Trofické vredy - patológia, ktorá existuje mimo všeobecne uznávanú klasifikáciu ochorení. Táto patológia má spoločný popis podobných symptómov rôznych chorôb. Napriek tomu trofické vredy boli opísané liečiteľmi starovekého Egypta, keďže sa stretávali pomerne často medzi faraónmi a medzi otrokmi. Keď sa na pokožke vyskytujú trofické vredy dolných končatín, liečba by mala začať okamžite.

Trofické vredy sa vyskytujú v tých tkanivách, v ktorých sa vyskytla venózna kongescia, mikrocirkulácia a trofický lymfatický systém, čo vedie k zhoršeniu odtoku tekutiny z tkanív dolných končatín.

Faktory, ktoré vedú k takejto patológii alebo ju vyvolávajú, sú rôzne choroby spojené so zhoršeným prietokom krvi, metabolickými poruchami, zraneniami a popáleninami kože.

1. Kŕčové žily (52% prípadov).

2. Arteriálne patológie (14% prípadov).

3. Zmiešaná patológia (13% prípadov).

4. Tromboflebitída (7% prípadov).

5. Stavy po poranení a kožných léziách (6% prípadov).

6. Diabetes mellitus (5% prípadov).

7. Neurotrofické patológie (1% prípadov).

8. Atypické ochorenia a komplikácie (2% prípadov).

Liečba trofických vredov závisí od povahy lézie a príčiny týchto lézií. Spočiatku by mala byť liečba zameraná na liečbu základného ochorenia, bez toho by liečba trofických vredov mohla byť zbytočná.

Na prevenciu trofických vredov, ktoré môžu byť spôsobené venóznou nedostatočnosťou, je liečba zameraná na organizáciu režimu a práce pacienta. Na dolných končatinách sa používa elastické bandáž. Využíva sa komplexná liečba s liekmi, ktoré zlepšujú trofické procesy a mikrocirkuláciu, ako aj lieky miestneho vplyvu na výsledné trofické vredy.

V prípade masívnych lézií končatín a nedostatočného účinku terapie sa uskutočňuje chirurgická chirurgia, ktorá sa uskutočňuje v dvoch fázach s vyrezaním veľkej žily do hornej tretiny nohy, potom s liečbou alebo excíziou vredu.

Arteriálne trofické vredy vznikajú v dôsledku ischémie mäkkých tkanív končatiny, táto patológia sa zaznamenáva nielen u starších ľudí, ale aj u ľudí mladého alebo stredného veku.

Diabetické trofické vredy sa tvoria u pacientov s diabetes mellitus v dôsledku metabolických porúch a mikrocirkulácie v tkanivách. Zvyčajne je znížená citlivosť trofických vredov u pacientov s diabetes mellitus, nie je bolesť kvôli nekróze tkanív s nervovými zakončeniami. Ovplyvnené končatiny majú tvar "roztrhané ponožky". Absencia bolesti je zavádzajúca pacienta, čo vyvoláva pocit miernej kožnej lézie a pacient neskoro požiada o liečbu v nemocnici. Avšak postihnuté oblasti pokožky sú často infikované, dochádza k hlbokej nekróze mäkkých tkanív končatín, čo vedie k gangréne, ktorá je pre pacienta s touto chorobou život ohrozujúca a môže byť liečená len okamžite - s amputáciou končatín.

Neurotrofické vredy sa vyskytujú u pacientov, ktorí utrpeli poranenia chrbtice, ako aj periférnych nervov. Poškodenie ischiatického nervu vedie k vzniku rozsiahlych trofických vredov na nohách, päte, na chodidle. Vredy sú necitlivé, niekedy sa pozoruje úplná anestézia postihnutého tkaniva nohy. Liečba neurotrofických vredov sa uskutočňuje s úplnou kontrolou a vyšetrením neurochirurga.

Trofické vredy dolných končatín - liečba.

Liečba trofických vredov by sa mala vykonávať iba v nemocnici s účasťou všetkých najnovších metód, ktoré môžu zastaviť tento proces, aby sa udržali končatiny pacienta.

Pacienti s arteriálnou chorobou majú byť liečení úplnou kontrolou angiológov.

Najnovšie metódy chirurgickej liečby postihnutých končatín sú založené na rekonštrukčnej chirurgii ciev končatín pacienta.

Liečba trofických vredov pri hypertenzii (Martarellův vred) je založená na liečbe arteriálnej hypertenzie, ako aj na metódach sanitácie povrchu vredov.

Na začiatku liečby trofických vredov sa uskutočňuje bakteriologické očkovanie výtoku vredov z povrchu, aby sa určil stupeň infekcie a diferenciálna diagnostika trofického vredu z infekčných kožných lézií. Súčasne sa určuje typ ultrazvukovej mikroflóry a jej citlivosť na antibiotiká.

Liečba žilových vredov by mala obsahovať nasledujúce fázy starostlivosti:

1. Ležadlá na opaľovanie pre pacienta, najmä ak je trofický vred spôsobený venóznymi alebo arteriálnymi poruchami.

2. Systém antibakteriálnej liečby vredov.

3. Umývanie vredov mydlom alebo sodovou vodou denne.

4. Suché rany.

5. Bandage končatiny alebo nosenie elastické pančuchy do 40 mm Hg.

6. Liečba kortikosteroidmi, ak sa v oblasti vredov objavia ekzémy a dermatitída.

7. Po ošetrení a hojenie ohniska trofických vredov - stále používajte elastické kompresné pančuchy.

Liečba trofických vredov trvá pomerne dlho: epitelizácia postihnutých tkanív sa vyskytuje iba 30-45 dní od začiatku liečby.

Pri liečbe trofických vredov by sa mala venovať veľká pozornosť správnemu výberu stravy pre pacienta, odstráneniu mastných a korenených potravín z diéty. Súbežne s liečbou vredov sa vykonáva liečba základnej choroby, ktorá spôsobila masívne kožné lézie.

Miestne sa masť Gepatrombin používa na liečbu trofických vredov, ktoré sa osvedčili na liečenie trofických vredov a prevenciu recidívy choroby.

Ambulantná liečba trofických vredov sa nepoužíva z dôvodu ťažkostí s pohybom pacientov, ako aj s veľkým množstvom potrebných procedúr na liečbu, ktoré sa musia vykonávať počas dňa.

Súbežne s liečbou trofických vredov predpísaných lekárom môže pacient na základe odporúčania ošetrujúceho lekára čo najskôr použiť tradičné lieky na hojenie a dezinfekciu povrchu vredov. Medzi ľudovými prostriedkami na boj proti trofickým vredom sú obzvlášť účinné kompresné kompozície s infúziou aloe, kalanchoe, mliečny olej, extrakty z mumio, odvar z dubovej kôry, šalvia, harmanček, rakva, ľubovník bodkovaný, nechtík.

Keď sa na pokožke vyskytujú trofické vredy dolných končatín, liečba by mala začať okamžite a mala by sa uskutočňovať pod plným dohľadom lekára.

Ťa žehnaj!

Použitie potravinových doplnkov spoločnosti NSP pri liečbe komplikácií kŕčových žíl, tromboflebitídy, trofického vredu

Mudrik I.V. pán Kiev

K dnešnému dňu sú kŕčové žily s dolnými končatinami najčastejšou patológiou periférnych ciev. Rôzne formy tejto choroby sa vyskytujú u 26-38% žien a 20-30% mužov v produktívnom veku. Ročný nárast choroby v populácii obyvateľov priemyselných krajín dosahuje 2,6% u žien a 1,9% u mužov. Ochorenie kiahne je nielen kozmetický problém, pretože jeho komplikácie sú tromboflebitída, trofické vredy výrazne znižujú účinnosť a kvalitu života.

Patogenéza žilovej nedostatočnosti je spojené so zvýšením kapacity alebo zníženie priepustnosti žilového riečišťa, čo vedie k stagnácii, ktorá vedie k narušeniu ochranných vlastností a štruktúry cievnej steny, zápalu, mikro poruchy trombóza Mikrocirkulačná a lymfatickú drenáž, čo následne vedie ku komplikáciám.

Výrazne zvyšuje pravdepodobnosť komplikácií ochorenia kiahní počas starnutia: zmena v štruktúre kolagénu súvisiaca s vekom, zvýšená tendencia k trombóze, porušenie ochranných vlastností cievnej steny vytvára predpoklady pre široké šírenie tromboflebitídy a trofických vredov u starších ľudí.

Tromboflebitída je zápal žily s tvorbou parietálnych krvných zrazenín, niekedy s úplnou lumenovou trombózou. Je to najčastejšia komplikácia kŕčových žíl. Vykazuje bolesť, lokálne a závažné prípady a všeobecné zvýšenie telesnej teploty, zvýšenie objemu, napätie v mäkkých tkanivách počas tromboflebitídy hlbokých žíl a sčervenanie a opuch kože nad komprimovanými bolestivými saphenóznymi žilami počas povrchovej tromboflebitídy. V prípade rýchleho rozšírenia procesu v proximálnom smere existuje nebezpečenstvo jeho prechodu na panvové žily, ako aj oddelenie krvnej zrazeniny a pľúcnej embólie.

Pri nedostatočnej liečbe sa stáva chronickým, zatiaľ čo pacient udržuje limbovú lymfostázu, hyperpigmentáciu a iné prejavy trofizmu mäkkého tkaniva až do nástupu trofického vredu. Dokonca aj vo fáze trofických vredov a tromboflebitídy môže adekvátna konzervatívna terapia eliminovať potrebu chirurgického zásahu, podporiť hojenie vredov, zlepšiť krvný obeh.

A v tomto sme úspešne pomohli doplnkami stravy spoločnosti NSP, s ktorými môžeme ovplyvniť mnohé faktory patogenézy choroby. Nesmieme však zabúdať, že s progresiou procesu tromboflebitídy smerom nahor, smerom k panve, pacient vyžaduje okamžitú chirurgickú liečbu.

Zlý NSP na liečbu a prevenciu kŕčových žíl.

Gotu Kola - zlepšuje mikrocirkuláciu, cerebrálnu cirkuláciu, zlepšuje duševné schopnosti a tiež urýchľuje hojenie rán, odrenín, popálenín.

Aplikácia: 1 kapsula 2 krát denne - po celú dobu liečby. Posilňuje žily, znižuje vaskulárnu priepustnosť, zlepšuje mikrocirkuláciu. V praxi vidíme zlepšenie už 3-4 dni od začiatku príjmu, opuch zmizne, pocit ťažkosti v dolných končatinách zmizne. Viac podrobností.

Vary gon - odporúča sa používať pri prvých príznakoch ochorenia. Priaznivý účinok na krvný obeh v dolných končatinách; panvové orgány vrátane oblasti hemoroidálneho plexu; má venotonický, kapilárny, protizápalový, protiedematózny účinok; uvoľňuje unavené nohy. Aplikácia: - 1 kapsula 2 krát denne - a vo forme krému pri užívaní Gotu Kola. Kompozícia je viaczložková, ovplyvňuje rôzne spojenia patogenézy choroby. Je dobre kombinovaná s použitím farmaceutických gélov obsahujúcich heparín (Heparil, Hepat-rhombin, Lioton), zvyšuje ich účinok.

Pozor: pri užívaní lieku sa odporúča pravidelne sledovať systém zrážania krvi. Pri užívaní liekov a liekov, ktoré znižujú zrážanlivosť krvi (vrátane vitamínu E, ginkga biloba, cesnaku), je potrebné konzultovať s lekárom, pretože môže zvýšiť krvácanie. Nepodávajte krvácanie. Viac podrobností.

Boswellia Plus - 1 kapsula 3 krát denne - ako pri tromboflebitíde, tak pri trofických vredoch. Zabraňuje zápalovým reakciám v spojivových tkanivách, pomáha obnovovať poškodené krvné cievy, zlepšuje mikrocirkuláciu, významne znižuje opuch. Viac podrobností.

Chlorofylová kvapalina - 1 čajovú lyžičku na 1/2 šálku vody 2 krát denne. Je indikovaná na ochorenie kiahne a ako antioxidant a ako prostriedok na zníženie hypoxie tkaniva a ako protizápalové činidlo. Okrem požití sa Chlorofyl osvedčil v liečbe trofických vredov vo forme aplikácie na ranu v zriedení 1:10, 1: 5. Keď sa používa chlorofyl, vredy sa hoja oveľa rýchlejšie, najmä v kombinácii s Po d'Arco. Viac podrobností.

Do d'arco - 2 čiapky. 2 krát denne - 15-20 dní. Ukázalo sa, že sa používa v prítomnosti príznakov zápalu, a to ako pri tromboflebitíde, tak pri zápale mäkkých tkanív okolo trofického vredu. Dobré výsledky boli dosiahnuté pri liečbe trofických vredov končatín pri použití infúzie vody Podľa d'Arco (4 kapsuly nalijeme 100 ml vriacej vody, ochladíme) s 1 polievkovou lyžicou tekutého chlorofylu a 1-2 kvapky oleja z čajovníka pridané do výslednej infúzie na ligáciu v prítomnosti purulentného výboja. U pacientov s trofickým vredom som zaradil tablety zinku v liečebnom režime - 1 tabletu 3-5 krát denne, berúc do úvahy skutočnosť, že podľa nedávnych štúdií u takýchto pacientov bol zistený nedostatok zinku. Viac podrobností.

Kapsikum, Garlick, Pasli - 1 kapsula 3 krát denne - 1 mesiac. (pod kontrolou času zrážania krvi). Je to antioxidant, znižuje viskozitu krvi, zlepšuje mikrocirkuláciu, má antibakteriálne vlastnosti. Tak ako pri tromboflebitíde a za prítomnosti trofického vredu, ktorý je najčastejšie sprevádzaný zápalovým procesom v mäkkých tkanivách, ktoré ho obklopujú, dobrý účinok je daný lokálnou aplikáciou ako protizápalový a analgetický Tzu Fu - 2-3 krát denne (okrem oblasti vredov) paralelne s hisfarmel obsahujúci heparín. Viac podrobností.

Na pozadí uvedených výživových doplnkov, podľa indikácií, obsahujem výživový doplnok na čistenie čriev, detoxikáciu (Lockley. Cascara Cagrad ), reguláciu pečene a obnovenie pečeňových buniek (Berdok. Livarde. Milk Thysl. lecitín ), obnovenie črevnej mikroflóry (Bifidofilus Flora Force a) komplexy vitamínov a antioxidantov (Nutri Calm. Mega hel. antioxidant. superkompleks. Vitamín E a Vitamín C. Grepayn ) - 1 tabletu 1 krát denne - dlho.

Grepayn - obsahuje oligomérne proantokyanidíny (OPC), ktoré sú najsilnejšie zo všetkých známych antioxidantov. OPT posilňujú steny ciev, majú schopnosť zlepšiť periférny krvný obeh. Tieto vlastnosti robia Grepine nepostrádateľným pri liečbe CVI a jeho komplikácií.

Z 11 pacientov s tromboflebitídou, ktorí dostali liečbu s použitím doplnkov výživy vyššie uvedených, sa ochorenie nestalo chronickým. Liečba 2 z 11 pacientov bola podporená pracovnými terapiami.

Hojenie vredov sa vyskytlo u 7 z 12 pacientov, čo bolo zlepšenie u 5 pacientov (kvôli ich materiálovému stavu dostali neúplný schéma výživového doplnku). Pozorujem 2 roky u 3 pacientov, ktorí mali trofické vredy po dobu 1,2 a 1,5 roka a dostali liečenie na pozadí diétnych doplnkov.

6 pacientov s ochorením kŕčových žíl z týchto skupín, uvedomujúc si dôležitosť doplnkov stravy pre zdravie, profylakticky užívať antioxidanty, vitamínové komplexy, venotoniku, v tejto skupine zmizol edém, znížila sa hmotnosť dolných končatín, celkový stav sa zlepšil.

Pozorovanie pacientov s ochorením kiahní po štyroch rokoch dáva dôvod na vyvodenie záverov o vysokej účinnosti používania doplnkov stravy spoločnosti NSP na liečbu tejto patológie, a to tak v štádiu štádia, ako aj v štádiu IV-V ochorenia.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Kombinovaná flebektómia - moderný spôsob liečenia kŕčových žíl

Kŕčové žily sú ochorenie, ktoré sa vyznačuje nárastom veľkosti žíl. Súčasne sa ich elasticita znižuje a forma sa mení.Ak ventily pracujú normálne, zatvárajú sa okamžite po prechode krvi.

Ako sa vysporiadať so slabými a prasknutými kapilárami na nos

Rozšírené cievy na tvári (tzv. Kuperoz) nevyzerajú extrémne esteticky príjemné. Ženy sú obzvlášť vystrašené červenými kapilárami na nosi, pretože to ostatným naznačuje myšlienku chronického alkoholizmu.

Akútna a chronická žilová insuficiencia (AOM a CVI)

Z tohto článku sa dozviete o žilovej nedostatočnosti (skrátenej VN), o nebezpečnosti tejto patológie. Ako sa vyvíja, rozdiely medzi akútnymi a chronickými formami venóznej insuficiencie.

Efektívne metódy liečby tromboflebitídy dolných končatín doma

Tromboflebitída je vaskulárne ochorenie, ktoré vedie k venóznemu zápalu. Pri tejto chorobe dochádza k silnému zrážaniu krvi, krvný obeh je narušený a dochádza k opuchu končatín.

Čo je prolaps mitrálnej chlopne (MVP) 1 stupňa?

Prolaps mitrálnej chlopne je jednou z najčastejších ochorení srdca. Táto patológia sa vyznačuje nedostatkom funkcie mitrálnej chlopne. Existuje 3 závažnosť ochorenia, pričom prvý stupeň je najmenej nebezpečný.

Príčinou modrín na tele pri absencii modrín alebo zranení.

Vo väčšine prípadov, modriny, a ak použijete správnu terminológiu, hematóm, ekchymóza a modriny (obaja často označovaný ako modriny), sú kvôli niektorým či iných traumatických takýchto prejavov vozdeystviy.Odnako možno pozorovať na pomerne veľkom počte ochorení, z ktorých niektoré vyžaduje čo najskorší začiatok liečby, najmä pri modrinách, dokonca aj vtedy, ak sú malé, podobne veľké ako vyrážky, bez modrín a iných zranení.