POZOR! Ak chcete článok uložiť do záložiek, stlačte: CTRL + D

Opýtajte sa DOCTOR a dostanete ODPOVEĎ ZDARMA, môžete vyplniť špeciálny formulár na NAŠEJ STRÁNKE prostredníctvom tohto odkazu >>>

Núdzové situácie s krvou

Na pamiatku S. Seryozhkiho, ktorý sa dopustil HIV,

pri pôrode od narkomana vo vlaku

Modely núdzových situácií a ich odstránenie

V núdzovej situácii sa hovorí o kontaminácii kože, slizníc, ako aj zdravotných pracovníkov, vybavenia, povrchu tabuľky, podlahy krvi a iných sekrétov pacienta.

Krv je najsilnejším zdrojom infekcie vírusom hepatitídy B alebo HIV na pracovisku. Opatrenia na ochranu pred vírusom hepatitídy B a infekciou HIV spočívajú predovšetkým v prevencii ich prenosu krvou, ako aj v očkovaní proti hepatitíde B. Aj keď metódy prenosu vírusu hepatitídy B a HIV sú rovnaké, riziko infekcie vírusom hepatitídy B na pracovisku je vyššie ako HIV infekcia (je to spôsobené tým, že koncentrácia vírusu v krvi HIV-infikovaných pacientov je oveľa nižšia).

Havarijný model č. 1:

poškodenie kože (strih, výstrel)

Pravdepodobnosť infekcie HIV v prípade prepichnutia alebo prerezania pokožky nástrojmi kontaminovanými krvou infikovanou vírusom HIV je 0,3-0,5%. Pravdepodobnosť infekcie vírusom hepatitídy B v tejto núdzovej situácii je 6-30%.

Ak nastane výstrih alebo injekcia, ihneď odstráňte rukavice alebo vystavte oblasť rany. Stlačte krv z rany; utrite krv s tampónom navlhčeným v 70% alkohole. Potom, ak to rana dovolí, dôkladne umyte ruky pod tečúcou vodou s dvojitými mydlovými rukami. Namočte ranu 5% roztokom jódu. Po 15 minútach opakujte liečbu alkoholom; na lepenie baktericídnej omietky.

Havarijný model č. 2:

krv zasiahla exponované časti tela

Pravdepodobnosť infekcie HIV, ak infikovaná krv vnikne do neporušenej kože, sa odhaduje na 0,05%.

Ak sa krv (alebo iná biologická tekutina) dostala na neporušenú pokožku, treba okamžite ošetriť tampónom navlhčeným dezinfekčným roztokom alebo 70% alkoholovým roztokom v priebehu 0,5 - 1 minúty. Neotrite! Potom sa dvakrát umyte teplou tečúcou vodou a mydlom a utrite ju jednorazovou handričkou alebo individuálnym uterákom. Po 15 minútach zopakujte liečbu alkoholom (viac informácií nájdete v súbore Ručné spracovanie).

Havarijný model č. 3:

krv sa dostáva do očí, na nosnú sliznicu alebo ústnu dutinu

Pravdepodobnosť infekcie HIV, keď infikovaná krv vstupuje do slizníc, sa odhaduje na 0,09%.

Ak sa krv dostane do očí, ihneď ich umyte destilovanou vodou z lekárni na prevenciu infekcie HIV (alebo s čerstvo pripraveným 0,05% roztokom mangánu a draslíka - rozpustite 100 mg draslíka kyseliny mangánovej v 200 ml destilovanej vody). Ak chcete umyť oči, použite sklenené kúpele: naplňte ich vodou alebo roztokom, pripevnite k svojim očkám a opláchnite a 2 minúty blikajú. Vložte 2-3 kvapky 20% roztoku albusu do každého oka.

Ak sa na nosovú sliznicu dostane krv, okamžite opláchnite nos 2 minúty v čerstvo pripravenom 0,05% roztoku kyseliny mangán draselnej (rozpustite 100 mg v 200 ml vody). Do každej nosnej pasáže vložte 2-3 kvapky 20% roztoku albusu.

Ak sa krv dostane na sliznicu ústnej dutiny, okamžite by ste mali 2 minúty vypláchnuť ústami 70% etylalkoholom alebo čerstvo pripraveným roztokom manganu draselného (rozpustite 100 mg v 200 ml vody) v množstve 0,05%.

Havarijný model č. 4:

krv sa dostala na rúcho alebo iné pracovné oblečenie

Keď sa krv dostane na župan, pracovné oblečenie sa opatrne odstráni (v kontajneri sa zroluje kontaminovanou stranou) a ponorí sa do dezinfekčného roztoku na požadovaný čas (použije sa 5 litrov dezinfekčného prostriedku na 1 kg suchého bielizne). Potom sa opláchnu vo vode a premyje sa bežným spôsobom. Pokožka pod kontaminovaným oblečením je spracovaná tak, ako je to uvedené v odseku 2 tejto príručky. Obuv sa dvakrát otrie dezinfekčným roztokom (ruky sú chránené rukavicami, utierka sa po dezinfekcii likviduje).

Havarijný model č. 5:

krv sa dostala na zariadenie, stolové povrchy, podlaha

Ak sa kvapky krvi dostanú na zariadenie alebo povrch nábytku, okamžite ich utrite handrou navlhčenou dezinfekčným roztokom. Opakujte liečbu po 15 minútach. Utierka sa potom dezinfikuje a zlikviduje.

V prítomnosti veľkého množstva krvi a tekutín obsahujúcich krv (napríklad zvracanie) by ste mali na podlahe nosiť rukavice, navlhčiť látku v dezinfekčnom roztoku a zbierať krv v kontajneri. Potom pridajte dekontaminačný roztok v pomere 1: 4. Expozícia podľa pokynov dezinfekčného prostriedku. Znečistená oblasť sa opätovne utreje jednorazovými utierkami navlhčenými dezinfekčným roztokom. Ošetrenie sa opakuje po 15 minútach. Ak sú na podlahe veľké bazény krvi, mali by sa zvážiť použitie jednorazových nepriepustných obalov obuvi a ak existuje hrozba striekajúcej vody, okuliare a vodotesná zásterka. Odstráňte kontaminované kryty z topánok a zástera by mala byť v rukaviciach.

Kontaminovaný čistiaci prostriedok má byť nasiaknutý v roztoku dezinfekčného prostriedku (koncentrácia a doba expozície - pozri návod na dezinfekciu) v pomere 1: 4 a potom likvidovať podľa pokynov na zneškodňovanie odpadu triedy B.

Súprava prvej pomoci na prevenciu HIV

Zloženie súpravy prvej pomoci:
 • 25 ml 5% alkoholového roztoku jódu vo fľaši - 1 ks.
 • 50 ml 70% etanolu vo fľaši - 1 ks.
 • vzorka pri tmavom zabalení suchej draselnej soli mangánovej kyseliny 100 mg - 2 ks.
 • fľaša s 200 ml destilovanej vody (na prípravu 0,05% roztoku draselnej kyseliny mangánovej) - 2 ks.
 • fľaša s 5 ml 20% roztoku albusidu - 1 ks.
 • pipety - 2 ks.
 • sklenené očné tácky - 2 ks.
 • gumička - 1 ks.
 • Sterilná bandáž 7x14 - 3 ks.
 • Sterilná bavlnená vlna 100 g - 1 balenie.
 • baktericídna omietka g - 5 ks.
Okrem toho je potrebné zabezpečiť prítomnosť v oddelení:
 • pokyny pre núdzové preventívne opatrenia v prípade núdzových situácií;
 • pracovné dezinfekčné roztoky v oblasti dezinfekcie, minimálna dodávka vodovodnej vody na umývanie rúk v 5-litrovej nádobe, toaletné mydlo, individuálne utierky na namáčanie rúk.

Na čistenie veľkých bazénov krvi môžete potrebovať: jednorazové nepriepustné obuv na topánky, gumené rukavice, handry. S hrozbou striekajúcej krvi alebo ochranným čelným plášťom, vodotesná zástera.

Sada na prvú pomoc na prevenciu infekcie HIV by mala byť uložená v oddelenom označenom boxe v miestnosti na ošetrenie. Zodpovednosť za monitorovanie skladovania a doplnenia súpravy prvej pomoci sa prideľuje hlavnej zdravotnej sestre oddelenia.

Obsah článku Núdzové situácie s krvou

• modely núdzových situácií; súprava prvej pomoci.

Dátum vytvorenia súboru: 05/21/2006

Upravený dokument: 02/22/2007

Copyright © Vanyukov DA

Sublata causa, tollitur effectus -

Odstránenie príčiny eliminuje účinok.

2. modely núdzových situácií; súprava prvej pomoci.

Vyhľadávanie na stránkach sa nachádza v dolnej časti stránky.

Reklama nemá žiadny vplyv na obsah

Antiretrovírusová terapia online

kalkulačky

Miesto je určené pre lekárov a farmaceutických pracovníkov 18+

Riziká HCV infekcie - krv má na slizniciach

Dobrý deň) vopred Mám veľké poľutovanie nad skutočnosťou, že po stotinu alebo tisíckrát vás táto otázka spýta, ale v sieti je veľmi málo informácií. 2:00 späť, krv z pacienta s hepatitídou C, je katéter drvené, krvné razbrazgalas okolo a dostal sa do očí, oh ja ani nepamätám presne hit, alebo nie, pretože to okamžite bežal k vodovodnému kohútiku a premýva avntiseptikom oko, potom prietok vody, 10% roztok chloridu sodného, ​​ahd, vo všeobecnosti všetko, čo sa našlo v našej resuscitácii. Aké kroky treba podniknúť, či už idete na epidémiu. služieb a nápojov? naozaj sa tešíme na vašu odpoveď, vďaka

CDC neverí, že HCV má významné riziká pre profesionálny kontakt. Ak sa pri injekcii, vrátane s dutými očami je sérokonverzia asi 1,8%, potom ak sa dostanete na spojivku, ktorá nie je poškodená z hľadiska profesionálneho kontaktu, boli popísané aspoň dva prenosové prípady v mnohých rokoch, ale je ťažké objasniť frekvenciu takejto prenosovej cesty, je veľmi malá.

Nemôžete podniknúť účinné kroky, neexistujú žiadne usmernenia pre prevenciu, dostupné dostupné štúdie prevencie interferónu neposkytujú údaje o účinnosti a bezpečnosti.

Myslím, že sa nič nestalo, a ak sa však zrazu a zrazu stane najčastejším prípadom, potom ste klesli asi o 600-700USD, to je to, čo vás dnes bude stáť, ak sa chcete zbaviť HCV.

Prístup k pacientom s ochrannými okuliarmi dodržiavajte TBC, aj keď normy TB neobsahujú ochranné okuliare.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Ďakujem) Nechcel by som ukončiť svoju lekársku kariéru tak skoro (.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Dnes je HBV takmer zaručená vyliečiteľná choroba, nezabudnite na riziká, existuje aj HBV (mimochodom, ste očkovaný?), Existuje oveľa viac.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Mám testovať vírus RNA za 3-4 týždne?

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Aby nebola nervózna - áno. Ako psychoterapeutická udalosť hlavne.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

A opäť, otázka je - má pacient skutočne hepatitídu C alebo má jednoducho protilátky, ale nikto nevie jej PCR?

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Mám inú situáciu, ale rozhodol som sa, že tu napíšem, dostal som HIV, vyčistil som všetko žuťou, vrátane perinea, osoby s hepatitídou C a raz náhodou zmiešané zubné kefky, aká je pre neho a pre mňa kritická.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Nie je vystavená rizikám v oboch smeroch.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Dobrý deň, prosím, povedzte mi, aká je pravdepodobnosť výskytu hepatitídy C pri výkone tetovania obočím? Predtým, než som sa dozvedel o diagnóze HIV, urobil som tetovanie 1 krát za 2 roky, teraz je žiaduce ho opraviť, ale bojím sa ísť, pretože som sa v centre AIDS dozvedel, že mnohí ľudia infikovaní HIV tiež majú hepatitídu. Majstri vždy otvoria ihly u klientov, ale náhle opúšťajú farbu po ostatných klientoch, ktorí majú hepatitídu. Takže je možná infekcia? Ďakujeme vopred!

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

A ako sa vírus dostane do farby? Nemá žiadne nohy.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Kvapka krvi z písacieho stroja alebo ihly padne do farby (ako teoreticky je to možné?) Keď to majster zhromaždí; a ak z nejakého dôvodu sa farba nezmení a začnú robiť tetovanie s rovnakou farbou na inú farbu

Stačí sa diviť, že vírus hepatitídy C v farbe prežije? Po prečítaní jednej z tém fóra som si uvedomil, že HIV je príliš krehký na to, aby sa stal týmto spôsobom infikovaný, a hepatitída je húževnatá.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

A farba je také skvelé prostredie pre HIV, výživu. Viete, že farby sú takmer vždy antiseptikmi?

Teoreticky to pravdepodobne nie je.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Vďaka za odpoveď! Existujú nejaké štatistiky o infekcii spôsobenej vírusom hepatitídy C, aká metóda predstavuje väčšie percento? A prečo mnoho ľudí s HIV má hepatitídu C? Je tento trend spojený s užívaním drog, alebo existujú nejaké iné spôsoby ako napríklad manikúra? Ďakujem vám!

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Dnes je to predovšetkým v riziku, bežná injekčná striekačka, do roku 2000-2005, lekárske inštitúcie, krvné transfúzie a krvné produkty vedú v zdrojoch.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Veľmi vám ďakujem za odpovede!

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Dobré popoludnie Mám tento problém: Chcem vedieť načasovanie prežitia vírusov HBV a HCV pri izbovej teplote? (Už som nastavil podobnú samostatnú tému fóra, ale obávam sa, že sa zrazu neuverejní). Žijem s kamarátom svojho HIV, HCV, HBV, kvôli vredu zvrátila krv na inštaláciu, podlahu, steny, nábytok, sprej sa mohol dostať do mierne otvoreného nočného stolíka s make-upom, pinzety na zataženie obočia, laky na nechty. Okamžite odstráňte všetky škvrny nemohli kvôli rozrušeniu a mohli by sme rozbiť infekciu topánkami a rukami dotkne rukoväte a umývadlá po celom byte. Obávam sa, že sa mikročastice môžu dostať na veci. Všetky pranie a umývanie žiadna sila. A zbytočné! Všetko je už zmiešané. Bolo to tri týždne. Žijem v strachu, pravidelne sa poškriabem v byte, položím svoje spodné prádlo na nábytok, používam kozmetiku. Je hrozné mať mikrotitračné doštičky a mikročastice, ktoré s mojim okom nevidím. A pre HBV je infekčná dávka malá. Existuje očkovanie, ale keď som urobil 3 injekcie, bol som mesiac splatný. A nie skutočnosť, že sa objavili protilátky. Ruský regevak. Prosím, nesmejte sa na moju otázku. Ako dlho žije vírus v byte v suchých krvoch? vrátane kúpeľne s vlhkým vzduchom. Boli vykonané oficiálne štúdie na túto tému? Hovorí sa, že HBV je veľmi húževnatá a napriek tomu, koľko dní? Ďakujem vám!

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Tri týždne, t.j. môžete už to urobiť. HBV PCR DNA a upokojte sa.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

je to áno, ak samozrejme nemáte strach "zaobchádzať s priateľom".

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Mám väčšiu obavu, či je bezpečné byť v byte teraz a používať veci, ak tam sú stále malé miesta, ktoré nie sú viditeľné pre oči? Za tri týždne tieto miesta úplne vysušili a vírus zomrel? Odpoveď pzht, koľko žije vírus HBV a HCV v suchých krvných škvrnách?

Ďakujem za odpoveď. Napriek tomu povedzte, ako dlho žije vírus HBV v suchých miestach a mikročastách krvi pri izbovej teplote? Je po celom mesiaci bezpečné používať veci, na ktorých by sa mohli usadiť mikrokvapky a suché krvné mikročastice? Otázka je relevantná, pretože dnes som si obliekala topánky a pretrepala mi nohu krvou. A suchá krv by sa mohla dostať do topánok buď počas zvracania krvou, alebo neskôr prenesených nohami. Moja kamarátka bola prepustená, teraz už pije terapiu.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

ako dlho žije vírus HBV v suchých miestach a mikročastíc krvi pri izbovej teplote? Vírus nie je živý. Pochybnosti - test, PCR po 2-3 týždňoch, ale všeobecne od B musíte byť očkovaný.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Ilya, existuje riziko vyzdvihnúť HCV, ak ste sa narežali nôžkami, na ktorých neboli viditeľné stopy krvi? Dovoľte mi vysvetliť: navštívil som, neviem stav HCV, nevidel som zdravotné karty)), ale s nimi sme už dlho priatelia, všetko sa zdá byť zdravé, všetko je v poriadku, ale moja paranoja ma niekedy pokrýva. Takže, dieťa ma poškriabalo nožnicami, ktoré ležali v kúpeľni, niečo ako kozmetické s nimi. Lebo tam ležali 3 hodiny, nikto sa ich nedotkol (to je ja na skutočnosť, že keby tam bol nejaký vírus, bolo by "vyschlo")))

Okamžite som ošetril ranu antiseptikom. Podľa HIV rozumiem, že neexistuje riziko, vakcína je očkovaná proti HBV (noha), riziko a strach z HCV zostávajú. Naozaj dúfam, že vaša odpoveď. Ďakujeme vopred.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Predpokladá sa, že s vami nie je takéto riziko. Ak budete prvý - informujte sa.

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Ďakujem za odpoveď, Ilya! A predsa, ako si myslíte, že za pár týždňov stojí za to robiť PCR? Alebo neexistovalo žiadne riziko a nevenovala pozornosť vašej ironii?

 • Prihláste sa alebo sa zaregistrujte, ak chcete pridať komentáre

Nechcel by som. A môže byť pre vás užitočné dať viac peňazí, tento proces niekedy má dobrý terapeutický účinok sám osebe. Akonáhle dávate 10, mozog náhle začne pracovať správne pod vplyvom Bufo bufo.

Hepatitída vykrváca do očí

Ministerstvo zdravotníctva a ľudských služieb USA

Podľa charakteru ich práce sú zdravotnícki pracovníci vystavení riziku kontrahovania patogénov, ktoré sa prenášajú krvou, ako sú vírus hepatitídy B (HBV), vírus hepatitídy C (HBV) a vírus ľudskej imunitnej nedostatočnosti (HIV). Expozícia, t.j. fyzický kontakt s infikovaným materiálom, nastáva, keď sa náhodné injekcie alebo rezy urobia s ostrými prístrojmi so stopami krvi pacienta alebo keď sa táto krv dostane na sliznicu oka, nosa a ústnej dutiny alebo povrchu kože. Všeobecný ukazovateľ rizika hemofýzy pri práci je určený takými faktormi, ako je podiel infikovaných pacientov v ošetrovanej populácii, pravdepodobnosť infekcie pri jedinom kontakte s infikovanou krvou, ako aj druh a počet takýchto kontaktov.

Vo väčšine prípadov nie je expozícia sprevádzaná infekciou. Riziko infekcie v každom prípade závisí od nasledujúcich faktorov:

 • typu patogénu
 • charakter expozície
 • množstvo infikovanej krvi, ktorá je pravdepodobne v tele obete
 • obsah vírusu v krvi pacienta v čase expozície

V inštitúcii, v ktorej pracujete, by sa mal odstrániť postup na oznamovanie prípadov expozície, čo vám umožní rýchlo posúdiť riziko infekcie a informovať zamestnancov o dostupných metódach prevencie, monitorovať vedľajšie účinky preventívnej liečby a určiť, či došlo k skutočnej infekcii. V tomto prípade môže byť potrebné analyzovať krv obete a pacienta s následným profylaktickým priebehom.

Ako zabrániť profesionálnej expozícii?

V mnohých prípadoch je možné zabrániť náhodným injekciám a rezom dodržiavaním určitých bezpečnostných opatrení, vrátane zabránenia umiestňovania uzáverov na používané ihly, použitím špeciálnych kontajnerov na odpad pre ostrý nástroj a používania zariadení s ihlami na ich ochranu. Môžete sa chrániť pred infikovaným materiálom v očiach, nosu, ústach alebo pokožke pomocou tradičného ochranného zariadenia: rukavice, okuliare, masky, šaty atď.

AK SA EXPOZÍCIA VYKONÁVA.

Čo robiť v prípade kontaktu s krvou pacienta?

1. Ihneď po hemografe:

 • umývajte miesto vpichu (rezané) mydlom a vodou;
 • opláchnite vodou oblasť sliznice (nosa, úst) a pokožku, ktorá má krv;
 • Ak sa vám dostane do očí krv, opláchnite ich čistou vodou, fyziologickým roztokom alebo vhodnou sterilnou tekutinou.

V súčasnosti neexistujú žiadne vedecké dôkazy potvrdzujúce zníženie rizika infekcie použitím antiseptických prípravkov alebo vytlačovaním obsahu rany. Neodporúča sa používať žieravé látky, ako je alkalické bielidlo.

2. V prípade hemokonjugácie je potrebné vykonať nasledujúce opatrenia.

Ohláste incident príslušným orgánom zodpovedným za záležitosti týkajúce sa vystavenia pracovným úrazom (oddelenie ochrany zdravia pri práci, oddelenie infekčných chorôb). Včasnosť správy je nevyhnutná, pretože môžete potrebovať okamžitú preventívnu starostlivosť (post-expozícia profylaxia).

Diskutujte o riziku získania hepatitídy B, C alebo AIDS ao potrebe profylaxie po expozícii u svojho lekára, ktorý je zodpovedný za váš prípad. Veríme, že ste už boli očkovaní proti hepatitíde B - absolútne bezpečný a veľmi účinný postup.

RIZIKO INFEKCIE PO EXPOZÍCII

Aká je pravdepodobnosť infekcie po expozícii na pracovisku?

Zdravotnícki pracovníci, ktorí boli očkovaní proti hepatitíde B a v dôsledku toho získali imunitu voči patogénu tohto ochorenia, prakticky nie sú ohrození infekciou. U neočkovaných jedincov je riziko infekcie náhodnou injekciou alebo rezom v kontakte s infikovanou krvou v rozmedzí od 6 do 30% a závisí od zdroja pacienta Stav HBeAg (stav HBeAg je stanovený prítomnosťou antigénu vírusu hepatitídy B v krvi). V krvi pacientov, ktorí dávajú pozitívnu reakciu na povrchovú (HBsAg) a na obalené antigény hepatitídy B, existuje viac vírusov a preto sa považujú za nákazlivejšie.

Podľa obmedzeného počtu štúdií je pravdepodobnosť infekcie hepatitídou C náhodnou injekciou alebo rezom, ktorá je sprevádzaná kontaktom s infikovanou krvou, približne 1,8%. Riziko infekcie, keď krv vstupuje do slizníc alebo kože, nie je známe, ale je považované za veľmi malé; správy o takýchto prípadoch sa však nachádzajú vo vedeckej literatúre.

 • Priemerná pravdepodobnosť infekcie HIV náhodnou injekciou alebo rezom, ktorá je sprevádzaná kontaktom s infikovanou krvou, je 0,3% (tri desatiny percenta alebo jedna šanca z 300). Inými slovami, 99,7% takýchto prípadov nevedie k infekcii.
 • Keď krv infikovaná vírusom HIV vstupuje do očí, nosa alebo úst, priemerná šanca na infekciu je 0,1% (jedna šanca na tisíc).
 • Ak krv infikovaná vírusom HIV vstupuje na kožu, je pravdepodobnosť infekcie menšia ako 0,1%. Získanie malého množstva krvi na neporušenú kožu nezdá vôbec žiadne nebezpečenstvo - v žiadnom prípade neexistujú žiadne doklady o infekcii za podobných okolností (niekoľko kvapiek krvi na neporušenú kožu v krátkom čase). Riziko sa môže zvýšiť, ak je pokožka poškodená (napríklad nedávny výsek) alebo ak je jej kontakt s infikovanou krvou rozsiahly alebo dlhší (napríklad keď krv zostáva na koži niekoľko hodín).

  Aké sú štatistiky zdravotníckych pracovníkov vystavených infekciám prenášaným krvou?

  Od rozsiahlej vakcinácie zdravotníckych pracovníkov proti vírusu hepatitídy B sa začalo v roku 1982, ročné miery infekcie za výrobných podmienok dramaticky klesli (o 90% od roku 1985 do roku 1996). Približne 800 nových prípadov infekcie vírusom hepatitídy B sa zaznamenáva každý rok v dôsledku expozície na pracovisku.

  Nie sú k dispozícii presné údaje o rozsahu choroby z povolania zdravotníckych pracovníkov s hepatitídou C, avšak prebiehajúce štúdie ukazujú príznaky tejto infekcie u 1% nemocničného personálu (pre celú populáciu USA je to približne 1,8%). Aký podiel týchto zamestnancov bol nakazený v dôsledku profesionálnej expozície, nie je známy. HIV

  Od decembra 1998, od začiatku úradných záznamov od roku 1985, dostalo CDC 54 hlásených dokumentov a 134 hlásení o údajných prípadoch infekcie HIV z povolania u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v USA.

  PREVENCIA INFEKCIÍ EXPOZÍCIE

  Existuje vakcína alebo iné spôsoby, ako zabrániť hemofinancii?

  Ako už bolo uvedené, očkovanie proti hepatitíde B sa vykonáva od roku 1982. Všetci zdravotnícki pracovníci, ktorým hrozí náhodný kontakt s infikovanou krvou a inými telesnými tekutinami, by mali dostať očkovanie proti hepatitíde B. V ideálnom prípade by sa malo vykonávať počas odbornej prípravy budúcich zdravotníckych pracovníkov. Na potvrdenie prítomnosti imunity počas 1-2 mesiacov po očkovaní musíte vykonať príslušnú kontrolu.

  Aby sa zabránilo vzniku infekcie po expozícii, úspešne sa použil špeciálny serotoninergický imunoglobulín (HBIG). Rozhodnutie o začatí profylaxie sa robí s prihliadnutím na nasledujúce okolnosti:

  • či zdrojový pacient má pozitívnu reakciu na povrchový antigén vírusu hepatitídy B;
  • či bola obeť očkovaná;
  • Má obeť imunitu v dôsledku očkovania?

  K dnešnému dňu neexistuje ani očkovacia látka proti hepatitíde C ani vhodné post-expozičné profylaxie. Použitie liečby imunoglobulínmi sa neodporúča. V tomto ohľade sú exponovaní zdravotnícki pracovníci povinní prísne dodržiavať pokyny o nešírení infekcie.

  Neexistuje žiadna očkovacia látka proti HIV. Súčasne výsledky relatívne malého počtu štúdií ukazujú, že v niektorých prípadoch sa pravdepodobnosť infekcie HIV po expozícii môže znížiť použitím zidovudínu.

  Post-expozícia profylaxiu nemožno odporučiť pre všetky pracovné expozície, pretože po prvé z väčšej časti nie sú sprevádzané infekciou HIV a po druhé, lieky používané na tento účel majú často veľmi vážne vedľajšie účinky, a preto ich predpis dostatočne nízke riziko infekcie sa nezdá byť vhodné. Pred začatím kurzu post-expozičnej profylaxie je nevyhnutné prediskutovať všetky tieto problémy so svojím lekárom.

  Čo robiť v prípade kontaktu s krvou pacienta, ktorého infekčný stav nie je známy?

  Ak nie je možné založiť alebo testovať zdroj pacienta, rozhodnutie o opatreniach po expozícii by malo byť založené na analýze možných rizík a pravdepodobnosti vzniku hemofekcie. Všetci pracovníci v zdravotníctve, ktorí sa obávajú možných infekcií v dôsledku vystavenia pracovným úrazom, by mali byť schopní testovať.

  Aké lieky sa odporúčajú po expozícii?

  Ak ešte nie ste zaočkovaní, bez ohľadu na to, či je alebo nie je zdroj hepatitídy B u pacienta, musíte byť očkovaný. V závislosti od stavu vašej imunity a infekčného stavu zdroja môžete predpísať očkovanie proti HBIG a / alebo hepatitíde B.

  V súčasnosti neexistujú žiadne prostriedky na profylaxiu po expozícii, ktorá môže zabrániť vzniku infekcie HCV.

  Zdravotníctvo odporúča 4-týždňový priebeh dvoch liečiv (zidovudín a lamivudín), pre väčšinu prípadov expozície HIV alebo zidovudínom a lamivudínom a inhibítora proteázy (indinavir alebo nelfinavir) pre ťažších prípadoch (styku s veľkým množstvom krvi s vysokým obsahom alebo HIV o rezistencii vírusu na liečivá). Výber jedného z týchto dvoch liekov môže byť spôsobený rozdielmi v ich vedľajších účinkoch.

  Odporúčania majú všeobecný charakter a môžu byť upravené pre každý konkrétny prípad. Otázka presne, čo a koľko liekov sa má použiť alebo kedy zmeniť schému ich prijatia, rozhoduje ošetrujúci lekár individuálne. Ak je to možné, mali by ste sa poradiť s odborníkom na antivírusové lieky, a to najmä pokiaľ ide o liek, ktorý nie je voľne k dispozícii, ak sa očakáva, že tento kmeň vírusu prítomnosť rezistencie k odporúčaných liekov, a ak tieto lieky sú zle tolerované obetí.

  Kedy sa má začať profylaxia po expozícii?

  Prevencia sa má začať čo najskôr, najlepšie do 24 hodín po expozícii, najneskôr však do 7 dní.

  Profylaxia po expozícii by sa mala začať bezodkladne - je žiaduce udržiavať skóre v dňoch, nie v hodinách. Hoci pokusy na zvieratách poukazujú na neúčinnosť liečby, začalo sa 24 až 36 hodín po expozícii, nie je známe, či je to pravda pre ľudí. V prípade, keď sa expozícia spojená s veľmi vysokým stupňom rizika, prevencia, môžete skúsiť spustiť ani po 1-2 týždne, aj keď nemožno zabrániť infekcii, to je pomerne skorá liečba môže pomôcť znížiť závažnosť príznakov a spomalilo rozvoj AIDS.

  Sú všetky tieto lieky schválené Správou USA pre potraviny a liečivá ako prostriedok na prevenciu hemofýzy?

  Áno. Obe vakcíny proti hepatitíde B a HBIG sú oficiálne schválené v tejto funkcii.

  Nie. Manažment schválil vhodné lieky ako liečbu infekcie HIV, ale nie ako prostriedok prevencie. Avšak lekár má právo predpisovať akékoľvek schválené lieky, ak podľa neho môže byť prínosom pre pacienta.

  Čo je známe o bezpečnosti a vedľajších účinkoch týchto liekov?

  Vakcína proti hepatitíde B je mimoriadne bezpečná. Neexistuje žiadny dôkaz o tom, že môže spôsobiť akékoľvek chronické poškodenie. Vo väčšine prípadov sa choroby, ktoré sa vyskytujú po očkovaní proti HBV, nie sú spojené s očkovaním samotným, ale z niektorých iných dôvodov. Ak však po očkovaní zaznamenáte nejaké nezvyčajné reakcie, informujte o tom svojho lekára.

  Všetky anti-HIV lieky majú niektoré vedľajšie účinky, z ktorých najčastejšie sú poruchy trávenia (nevoľnosť, vracanie, hnačka), únava a bolesť hlavy. Medzi závažnejšie vedľajšie účinky, ktoré sa pozorovali u zdravotníckych pracovníkov, ktorí absolvovali kombinovaný priebeh profylaxie po expozícii, sú tvorba obličkových kameňov, hepatitída a depresia hematopoetických funkcií. Vzhľadom k tomu, že inhibítory proteázy (indinavir a nefinavir) schopné interakcie s inými liekmi, čo môže spôsobiť vážne poruchy nežiaduce, nemali by byť podávané v kombinácii s určitými typmi liekov antihistaminiká. Ak váš lekár predpisuje antivírusové lieky na profylaxiu HIV po expozícii, povedzte mu, aké iné lieky v súčasnosti užívate.

  Môžem tieto lieky užívať tehotným ženám?

  Áno. Tehotným ženám a dojčiacim matkám sa môže podať očkovanie proti hepatitíde B a / alebo HBIG. Očkovanie tehotných žien, ktoré sa podrobili hemokompozícii, je potrebné, pretože infekcia môže byť sprevádzaná vývojom vážneho ochorenia matiek a chronickej infekcie u dieťaťa. Vakcína nemá negatívny vplyv na plod.

  Tehotenstvo nevylučuje možnosť profylaxie po expozícii v prípadoch, keď je to naozaj potrebné. Ak chcete urobiť kvalifikované rozhodnutie o formálnom súhlase s týmto postupom, musíte jasne porozumieť potenciálnym prínosom a rizikám spojeným s užívaním antivírusových liekov počas tehotenstva.

  POZOROVANIE PO EXPOZÍCII

  Čo by malo byť pozorovanie po expozícii?

  Vzhľadom na veľmi vysokú účinnosť post-expozície profylaxie infekcie HBV, CDC verí, že nie sú potrebné štandardné následné postupy pre osoby, ktoré takéto liečenie dostávajú. Zároveň s výskytom symptómov svedčiacich o možný vývoj hepatitídy (zožltnutie očného bielka a kože, strata chuti do jedla, nevoľnosť, vracanie, horúčka, bolesti brucha alebo bolesti kĺbov, ťažká slabosť), musíte to oznámiť svojmu lekárovi.

  Bezprostredne po expozícii (základná línia) a po 4-6 mesiacoch je potrebné analyzovať protilátky proti vírusu hepatitídy C a pečeňových enzýmov (alanín aminotransferáza). Niektorí odborníci odporúčajú inú vzorku (HCV RNA) na zistenie infekcie HCV 4-6 týždňov po expozícii. Informujte svojho lekára o akýchkoľvek príznakoch možnej hepatitídy (pozri vyššie).

  Ihneď po expozícii (základná línia), potom pravidelne, najmenej 6 mesiacov (napríklad po 6 týždňoch, 12 týždňoch a 6 mesiacoch), je potrebné podrobiť sa testovaniu na HIV protilátky.

  Ak vám boli predpísané antivírusové lieky ako post-expozícia profylaxia, potom predtým, než začnete užívať, a po 2 týždňoch musíte vykonať test toxicity vrátane výpočtu krvných buniek a testov na obličky a pečeň.

  Ak sa v priebehu sledovaného obdobia, budete mať príznaky náhlej alebo výraznej chrípky, ako je horúčka, kožná vyrážka, bolesti svalov, únava, malátnosť a opuchnuté žľazy, musíte okamžite informovať povesť lekára. Každý z týchto prejavov môže naznačovať infekciu HIV, reakciu na liek alebo nejakú inú poruchu.

  Akékoľvek otázky a obavy, ktoré sa objavia počas tohto obdobia, by sa mali prerokovať aj s lekárom, ktorý dohliada na váš prípad.

  Aké opatrenia by ste mali dodržiavať počas pozorovacieho obdobia?

  Ak po expozícii prebehne vhodná profylaxia, pravdepodobnosť infekcie a nebezpečenstvo infekcie okolia sú prakticky vylúčené. Preto nie je potrebné dodržiavať žiadne zvláštne opatrenia.

  Vzhľadom na to, že nebezpečenstvo infekcie HCV po infikovaní a infekcie okolo nich je dostatočne malé, nebudú od vás vyžadovať žiadne osobitné opatrenia.

  Počas obdobia pozorovania, najmä v prvých 6-12 týždňoch, keď sa vo väčšine infikovaných zvierat objavia prvé príznaky infekcie, je potrebné dodržiavať odporúčania týkajúce sa nešírenia infekcie HIV. Patrí medzi ne opustenie darcovstva krvi, spermie a orgánov a upustenie od sexu. Ak stále máte v úmysle pokračovať v sexe, pravidelné a správne používanie kondómov môže pomôcť znížiť riziko infekcie vášho partnera. Ošetrovateľky počas pozorovacieho obdobia sa odporúča, aby dojčili, aby sa HIV nedostal do tela dieťaťa spolu s mliekom.

  Program pre infekcie v nemocnici a oddelenie vírusových a riketových ochorení.

  Ďalšie materiály je možné získať kontaktovaním

  Nadácia verejného zdravia

  tel. 877-252-1200 (bezplatný hovor v USA)

 • Okrem Toho Čítal O Plavidlách

  Charakteristika mikroinfarkcie: symptómy, diagnóza, liečba a prognóza

  Z tohto článku sa dozviete: čo je mikroinfarkcia a ako sa líši od klasického infarktu. Príčiny, typické príznaky. Liečba a prognóza.

  Zvýšené hladiny HDL v krvi

  Lipoproteíny s vysokou hustotou cirkulujú v krvnej plazme. Ich hlavná vlastnosť je anti-aterogénna. Práve tieto lipoproteíny chránia cievy pred depozitami aterosklerotických plakov na ich stenách.

  Aké produkty majú nižší tlak: 10 najefektívnejších

  V tomto článku sa dozviete, aké jedlo pomáha znižovať tlak a prečo. Takisto na konci každej časti výrobku je uvedené, či je možné jesť výrobky, ktoré znižujú tlak, hypotenzívne (niektoré potraviny môžu byť konzumované, niektoré sú mierne, niektoré sú zakázané).

  SHEIA.RU

  Zadné (predné) trifurkácia správnej vnútornej karotidovej tepny: čo to je Čo je trifurkácia správnej vnútornej krčnej tepnyTrifurkácia správnej vnútornej karotidovej tepny, čo je a ako sa vyskytuje normálny jav, sa stáva známym po vykonaní viacerých diagnostických postupov.

  Zlomeniny na chrbtici

  Výskyt modrín v chrbtici - dôvod návštevy lekára?Bruise je pomerne bežný fenomén v živote každého človeka. Každý z nás musel nájsť rýchly a účinný spôsob liečby modrín. Po prvé, uvidíme, čo je modrina alebo hematóm z medicínskeho hľadiska.

  Dilatovaná vena cava

  Video: Žily systémového obehového systému hornej, dolnej dutej žily a portálnej žilyNižšia vena cava. Rozšírenie sa pozoruje s významným objemovým nárastom pravého predsieňa a oslabením jeho kontrakčnej funkcie, hlavne z rovnakých dôvodov ako rozšírenie hornej dutej žily, tj zúženie pravostrannej ventrikulárnej komory a nedostatočnosti trikuspidálnej chlopne.