Kŕčové žily - ochorenie, ktoré sa najčastejšie vyskytuje v dolných končatinách, kde sa vyznačuje výskytom hustých opuchnutých žíl pod kožou a tvorbou edému v nohách. Ale táto choroba niekedy postihuje iné časti tela.

Jedným z týchto bežných problémov sú kŕčové žily slizníc, ktoré postihujú ženy počas tehotenstva.

Čo robiť, ak sa počas tehotenstva objavili kŕčové žily v svaloch, vo vonkajšej časti vagíny, na pysky? Aké metódy liečby pomôžu bezpečne vyriešiť tento problém? A čo je najdôležitejšie - je možné porodiť naraz?

Opis choroby

Toto ochorenie sa zvyčajne vyskytuje v treťom trimestri tehotenstva, môže sa však vyskytnúť oveľa skôr - ženy sa často sťažujú na tento problém na začiatku druhého trimestra. Vo väčšine prípadov sa na pozadí kŕčových žíl dolných končatín vytvoria kŕčové okraje pohlavných pier.

Túto patológiu nemôžete ihneď pozorovať. V počiatočných štádiách vývoja sa na pupkách vytvára malý mäkký uzlík, ktorý nespôsobuje žiadne nepríjemnosti. Postupom času začne rásť, čo spôsobuje bolesť a iné nepohodlie.

Často táto choroba zmizne po narodení dieťaťa. To však neznamená, že môže zostať bez pozornosti, najmä ak kŕčovité uzly naďalej rásť vo veľkosti. Keď je choroba zistená, je nevyhnutné konzultovať s lekárom, pretože v pokročilých prípadoch varixov v tehotenstve môže viesť k kŕčové žily v panve a závažné komplikácie, ktoré ohrozujú zdravie matky a budúceho dieťaťa.

Príčiny a rizikové faktory

Toto ochorenie je charakteristické pre ženy "v pozícii", pretože počas tohto obdobia je telo podrobené ťažkým nákladom. Zvyšuje sa aj telesná hmotnosť, ako aj zmeny v hormonálnom systéme. Hormónne hladiny progesterónu a estrogénu sa dramaticky zvyšujú, čo negatívne ovplyvňuje štruktúru žíl. Oslabujú a stávajú sa rozšíriteľnými.

Ďalšie časté príčiny tejto choroby sú:

 • Plod roste, v dôsledku toho sa maternica zväčšuje a stláča spodnú časť vena cava, rovnako ako iliakálne žily. To vedie k poruchám obehu v panvových orgánoch.
 • Zvýšte objem krvi. Aby plod dostal dostatok kyslíka a živín, telo začne produkovať viac krvi. Prepadá žily, ktoré v dôsledku zvýšeného tlakového roztiahnutia a ich tón klesá.
 • Chronické choroby pohlavných orgánov, charakterizované zápalovými procesmi.
 • Nedostatočná fyzická aktivita, nečinnosť. Ak je žena v dlhej dobe stáť alebo sedieť, má stagnáciu v panvových orgánoch, jej krvný obeh sa zhoršuje, čo prispieva k vzniku patológie. Výskyt inguinálnych kŕčových žíl v tehotenstve môže byť spojený s vážnou fyzickou námahou - napríklad pri zdvíhaní závažia.
 • Fyziologické poruchy v štruktúre žilových chlopní, vrodené abnormality žilových stien, ako aj genetická predispozícia na kŕčové žily.
 • Obezita. Pri nesení dieťaťa žena rýchlo stúpa, a to nepriaznivo ovplyvňuje stav dolných končatín, pretože zaťaženie sa zvyšuje. To prispieva k rozvoju kŕčových žíl, ktoré často vedú k kŕčové žily slizníc.
 • Zápcha. Tento problém je typický pre takmer každú ženu počas tehotenstva. Činnosť čreva je narušená, napätie v ňom narastá, čo vedie k zvýšenému tlaku na panvové cievy, čo vyvoláva kŕčové žily.

Ako porodiť

Samotná choroba nie je kontraindikáciou prirodzeného pôrodu. Len ak sa patológia vyvíja rýchlo a dilatácia žíl dosiahne alarmujúce rozmery, môže sa zobraziť cisársky rez.

V každom prípade sa pred pôrodom vyžaduje podstúpiť nevyhnutné vyšetrenia, ktoré určujú možnosť prirodzeného pôrodu. S včasnou detekciou choroby môže mať čas na vyliečenie pred začiatkom pôrodu.

Po pôrode sa často vyskytujú kŕčové žily, ale ak je ochorenie ťažké a zanedbané, môže pokračovať v popôrodnom období. Ženy sú vystavené najvyššiemu riziku recidívy kŕčových žíl na intímnom mieste počas ďalšieho tehotenstva. Preto je veľmi dôležité, aby bol monitorovaný lekárom, dodržiavať všetky jeho pokyny a dodržiavať preventívne opatrenia.

Nebezpečenstvo a komplikácie

Perineálne kŕčové žily - nebezpečný stav počas tehotenstva, ktorý môže viesť k pretrhnutiu zmenených žíl počas pôrodu a ťažkému krvácaniu. Ďalšou komplikáciou tejto choroby je akútna varicotromboflebitída, ktorá je charakterizovaná zápalovými procesmi v stenách krvných ciev s tvorbou trombu v nich.

príznaky

Pred objavením sa vonkajších príznakov ochorenia začína tehotná žena pocítiť tieto nepríjemné zmeny:

 • bolesť v perineu;
 • pretrvávajúce svrbenie a pálenie;
 • labky vzhľad opuchnutý.

Nepohodlie je najvýraznejšie vo večerných hodinách, najmä ak počas dňa žena strávila mnoho hodín v rovnakej pozícii, alebo ak zažila ťažkú ​​fyzickú námahu.

Postupne sa začnú objavovať uzliny v oblasti labia. Vyzerajú ako malé opuchy, jemné na dotyk. V priebehu času sa tieto uzly dilatujú pod vplyvom vyčnievajúcich žíl, príznaky sa stávajú výraznejšie a estetika pohlavných orgánov sa zhoršuje.

Nepríjemné pocity v intímnej zóne spôsobujú veľa nepríjemností - pre ženu sa stáva ťažké pohybovať, zažíva bolesť pri chôdzi, dlhšie sedenie a dokonca aj v noci počas spánku. Najčastejšie matky sú nútené úplne opustiť sexuálny kontakt. A problém tu nie je len to, že sú plachtí, aby demonštrovali modifikované pohlavné orgány, ale aj strach z možného poškodenia opuchnutých žíl počas sexuálneho styku.

diagnostika

Je možné detegovať ochorenie nezávisle tým, že vyšetrí laby, ale stále sa odporúča konzultovať s lekárom na presnejšiu diagnózu.

Pri prvých príznakoch kŕčových žíl v tehotenstve by ste mali navštíviť flébolu, ktorý vykoná vyšetrenie a poskytne potrebné odporúčania na prevenciu vzniku ochorenia. Ak chcete urobiť presnú diagnózu, lekár môže predpísať duplexné vyšetrenie alebo ultrazvukové vyšetrenie. Iba potom, čo všetky tieto postupy sú určené priebehom vhodnej liečby.

Liečebné metódy

Hoci choroba vo väčšine prípadov zmizne sama po narodení dieťaťa, niektoré spôsoby liečby môžu zabrániť mnohým komplikáciám počas pôrodu a zmierniť stav pacienta.

lieky

Najbežnejšou metódou liečby kŕčových žíl v slabín počas tehotenstva je skleroterapia. Tento postup spočíva v zavedení špeciálnej drogy do postihnutej žily, v dôsledku čoho sa jej stav normalizuje. Injekcie sa vykonávajú v nemocnici, počet procedúr závisí od závažnosti ochorenia.

Okrem toho sa na zlepšenie tónu žíl používajú rôzne lieky:

 • troxerutín;
 • diosmín;
 • detraleks;
 • hesperidín;
 • flebodia;
 • Lioton;
 • heparín;
 • Gély, krémy a masti obsahujúce extrakt z ginkgo biloby.

Kompresné spodné prádlo

Nosenie špeciálneho oblečenia, menovite špeciálnych kompresných pančúch, pomáha obnoviť normálny stav opuchnutej žily. Kompresné spodné prádlo pre kŕčové žily komprimuje postihnuté oblasti a vyvíja tlak na žily, čo má za následok konštantný tón.

Súbežne s nosením kompresného spodného prádla sa odporúčajú špeciálne gymnastické cvičenia na zmiernenie bolesti a udržanie krvných ciev. Napríklad, môžete ohýbať nohy na kolenách pri ležaní. Alebo stojte na všetkých štyroch, hlavu nadol na vankúš. V tomto prípade bude panvová oblasť umiestnená nad hlavou, čo zlepší odtok krvi z postihnutých oblastí a zmierni bolesť.

Dobrý účinok môže byť zdvihnutie na prsty, ohýbanie kolená pri ležaní na ľavej strane, alebo len chôdza na mieste. Špecifický súbor cvikov predpíše špecialista na základe jednotlivých údajov.

Preventívne opatrenia

Zabránenie kŕčových žíl na pupkách počas tehotenstva nie je veľmi náročná úloha. Stačí, aby ste dodržali určité preventívne opatrenia:

 • nechodíte na vysokých podpätkoch;
 • znížiť v strave množstvo slaných a príliš korenených jedál, ako aj potraviny s vysokým obsahom vitamínu C, ktoré prispievajú k tvorbe opuchov;
 • vyhnúť sa ťažkej fyzickej námahe, odpočívať častejšie, ale nezanedbávať pravidelnú gymnastiku;
 • kontrolná telesná hmotnosť;
 • nosiť špeciálny obväz na zabránenie preťaženiu rastúceho brucha na nohách a panvových orgánoch;
 • dodržiavať pravidlá intímnej hygieny - vykonávať hygienické postupy ráno a večer, používať špeciálne gély namiesto mydla, meniť spodnú bielizeň každý deň, uprednostňovať materiály z vysoko kvalitných prírodných tkanín.

Kŕčové slnko pri gravidných ženách je nepríjemné ochorenie, nie však veľmi nebezpečné. Včasné opatrenia pomôžu predísť jej výskytu a zabrániť akýmkoľvek iným typom kŕčových žíl. Ak sa choroba začala prejavovať, nie je opodstatnené oneskorenie s odvolaním sa na lekára. Čím skôr začne liečba, tým menej nebezpečných je vznik nebezpečných komplikácií.

Funkcie kŕčových pupiek počas tehotenstva

Kŕčové pysky počas tehotenstva sú zaznamenané u 20% očakávaných matiek. Ochorenie je charakterizované zvýšeným priemerom a stenčením steny žilových ciev vonkajších pohlavných orgánov, tvorba uzlov na nich. Vo väčšine prípadov nastáva spontánne hojenie po pôrode. Ale niekedy je porážka žíl počas tehotenstva taká veľká, že bez včasného zásahu môžu kŕčové žily spôsobiť nielen nepohodlie, ale aj komplikácie počas tehotenstva a pôrodu.

Kŕčové pysky počas tehotenstva sú zaznamenané u 20% očakávaných matiek.

príznaky

Hlavné črty patologického procesu:

 1. Deformácia veľkých pyskov. Rozšírené krvné cievy sa počas tehotenstva prejavujú ako zvlnené šnúry, uzly alebo zväzky kyanotickej farby.
 2. Podráždenie a suchosť kože, nepríjemné pocity, svrbenie, pálenie, bolesť v postihnutej oblasti.
 3. Bolestivosť počas pohlavného styku, pohybu, močenia.
 4. Tvorba pavúkov na povrchu kože počas tehotenstva.
 5. Odrazená bolesť v sacru, perineum.
 6. Problémy psychologickej povahy.

Patologický proces počas tehotenstva začína objavením sa malého uzlíka na povrchu labiek. Potom sa počet formácií zvyšuje, zlúčia sa do uzlov, zväčšujú sa žily.

Patologický proces počas tehotenstva začína objavením sa malého uzlíka na povrchu labiek.

dôvody

Najčastejšie sa v tehotenstve vyvíja kŕčové svalstvo ramien pohlavných orgánov, keď je ženské telo oslabené v dôsledku dodatočného stresu a hormonálnej úpravy. Počas tohto obdobia sa zhoršujú chronické ochorenia. Dilatované žily labia môžu byť komplikáciou kŕčových žíl dolných končatín alebo len predchodcom jej vývoja.

Progesterón, ktorého hladina začína rásť od prvého trimestra tehotenstva, znižuje tón svalových buniek cievnej steny. Zväčšená maternica zhoršuje stav, ktorý vytvára tlak na panvové žilové cievy, čo zabraňuje normálnemu odtoku krvi.

Vyvolávajú ochorenie počas tehotenstva a ďalších kíl, čo zvyšuje zaťaženie nohy a svalov panvového dna.

V tomto prípade sú mimoriadne zraniteľné subkutánne svaly dolných končatín a tkaniva, ktoré sú nechránené svalmi.

Progesterón, ktorého hladina začína rásť od prvého trimestra tehotenstva, znižuje tón svalových buniek cievnej steny.

Negatívny účinok na žily a zvýšenie objemu cirkulujúcej krvi tehotných. Zaťaženie vedie k pretiahnutiu stien.

Kľúčovým faktorom ovplyvňujúcim stav obehového systému počas tehotenstva je dedičnosť, ktorá určuje hustotu cievnej steny, jej elasticitu a stav chlopňového aparátu, ako aj vrodené anomálie štruktúry ciev.

Prispieva k vývoju patologického sedavého životného štýlu, vzpierania, zanedbávaného zápalu urogenitálneho systému, použitia hormónov, chronickej zápchy, zvýšeného intraabdominálneho tlaku, zvýšenej viskozity krvi na pozadí hypotenzie, endokrinných porúch.

liečba

Kŕčové varixy labia počas tehotenstva sú liečené konzervatívnymi metódami. Je dôležité odstrániť príčiny, ktoré zhoršujú stav. Je potrebné zmeniť spôsob života, regulovať hmotnosť, vyvážiť fyzickú aktivitu, liečiť chronické ochorenia.

Choroba u tehotných žien je liečená miernym cvičením. Aktívna práca kostrových svalov pomáha zlepšovať odtok krvi a činnosť ventilových prístrojov venóznych ciev. Počas tehotenstva vám pomôže intenzívna chôdza, plávanie, vodná aerobik.

V prípade závažného priebehu sa choroba liečí s použitím prípravkov - venotoník všeobecného a lokálneho použitia. Systémové účinky majú angioprotektory a korektory mikrocirkulácie: Hesperidín v kombinácii s Diosmínom, Troxerutínom a inými. Používanie liekov v tehotenstve počas gravidity nie je možné bez lekárskeho dohľadu.

Závažné kŕčové žily na labiach sa liečia okamžite bez toho, aby čakali na doručenie. Na tento účel sa počas tehotenstva používa klasická flebektómia, rádiofrekvenčná alebo laserová koagulácia postihnutých žíl.

Počas tehotenstva vám pomôže intenzívna chôdza, plávanie, vodná aerobik.

Ľudové opravné prostriedky

Liečte inguinálne kŕčové žily a ľudové lieky. Prispievajú k zmierneniu patologického procesu a posilňujú steny ciev. Nasledujúce lieky sú obľúbené počas tehotenstva:

 1. Odvar z chmeľových šištičiek. 1 polievková lyžica. l. kužele sú rozdrvené, naliali pohár vriacej vody a varili sa vo vodnom kúpeli počas 15 minút. Chladený a odfiltrovaný odvar dávkuje 1 pohár pred jedlom 3 krát denne.
 2. Infúzia odrôd jabĺk Antonovka. 3 drvené jablká naliať 1 liter vriacej vody a trvať 3 hodiny. Potom sa jablká miesia priamo v infúzii. Vezmite si náradie ráno pred jedlom a večer pred spaním do 50 ml a zabijete 1 lyžičku. med. Znamená to krv. V prípade alergie na med a v treťom trimestri tehotenstva by sa mala opustiť.
 3. Denne môžete piť 1 pohár vody s 1 lyžičkou. jablkový mušt ocot.
 4. Infúzia žihľavy. Nástroj sa vykoná do šiestich mesiacov. Na jeho prípravu 1 polievková lyžica. l. nasekané bylinky by mali byť naplnené 1 šálkou vody, priveďte do varu, ochlaďte, namnožte. Výsledná infúzia je rozdelená na 3 porcie a užívaná počas dňa pred jedlom.
 5. Tinktúra gaštanu konského. 50 g kvetenstva je potrebné nalievať na 1 l vodky, infúziou po dobu 14 dní, pri pravidelnom trepaní kontajnera sa hotový výrobok musí vypustiť a skladovať v chladničke. Vezmite si tinktúru 2 lyžice. l. Trikrát denne pred jedlom po dobu 7 dní, potom prestávka po dobu 5 dní a zopakujte liečbu znova.

Tinktúra z gaštanového koníka je jedným z populárnych ľudových liekov pre kŕčové pupočníky počas tehotenstva.

Použitie ľudových prostriedkov na vnútorné použitie počas tehotenstva je prípustné iba v prípade, že nedochádza k individuálnej intolerancii k zložkám a pod dohľadom ošetrujúceho lekára.

Sedieť podnosy

Kŕčové kĺby oblasti svalov sa ošetrujú pomocou priedušných kúpeľov. Postupy počas tehotenstva sa môžu vykonávať dvakrát týždenne. Na tento účel používajte tonické infúzie chmeľových šištičiek, kvetov harmančeka, lístia lístia, trávy, listov brezy, kvetov lúčnych ďatelín. Komponenty môžu byť použité zase alebo ako súčasť zmesi.

Pri príprave kúpeľa sa 200 g rozdrvených surovín naleje na 2 litre vriacej vody a 10 minút sa zahrieva vo vodnom kúpeli a potom sa nechá vylúhovať v termose na hodinu. Do kúpeľa sa pridá napätá infúzia. Teplota vody by nemala presiahnuť + 38 ° C, trvanie postupu - nie dlhšie ako 15 minút. Voda by mala stačiť na to, aby zakryla nohy a telo do spodnej časti chrbta.

Kŕčové kĺby oblasti svalov sa ošetrujú pomocou priedušných kúpeľov.

Studené balenia

Bylinné infúzie počas tehotenstva sa používajú ako studené kompresie na postihnutom mieste. Nasledujúce opravné prostriedky sú najobľúbenejšie:

 1. Infúzia chmeľových šištičiek alebo listov z konského gaštanu a kvetov. 1 polievková lyžica. l. suroviny je potrebné naplniť 1 šálka vriacej vody, variť vo vodnom kúpeli po dobu 20 minút, napätie a chlad. Hotová infúzia je impregnovaná gázou alebo bavlnenou tkaninou a aplikovaná na dilatačné žily po dobu 20 minút.
 2. Olejová infúzia kvety heřmánku. 1 šálka kvetov, ktoré musíte naplniť 500 ml rastlinného oleja a trvať 30 dní, potom stlačiť a napnúť. Olej sa tretí do postihnutej oblasti ráno a večer. Môžete tiež použiť infúziu oleja z ovocia konského gaštanu: 50 g drveného ovocného jadra naliať 1 šálka rastlinného oleja.
 3. Infúzia nechtových kvetov. 1 polievková lyžica. l. rozdrvená surovina sa naleje s 1 šálkou vriacej vody a 1 hodinu sa vloží do termosféry, ochladí a prefiltruje.
 4. Ako kompresia sa používa predparená varená voda a chladené listy kapusty a ostružiny.

Infúzia heřmánkových kvetov sa používa ako studené kompresie v postihnutej oblasti.

Masť na vonkajšie použitie

Na lokálne liečenie kŕčových chorôb veľkých pyskov v tehotenstve sa používajú masti a gély obsahujúce venotoniku a antikoagulanciá: troxerutín, heparín, prípravky z ginkgo biloba (Detralex, Lioton-gél atď.). Masť sa aplikuje 2-3 krát denne na rozšírené žily s ľahkými pohybmi, bez trenia a lisovania na cievy.

Vonkajšie lieky zmierňujú opuch počas tehotenstva, znižujú bolesť a pálenie.

komplikácie

Ak sa liečba kŕčových žíl v tehotenstve neuskutoční, rozvinie sa patologický proces, rozsah a rozsah poškodenia sa výrazne zhorší kvalita života ženy. Existuje riziko krvácania, trombózy, tromboflebitídy.

Na lokálne liečenie kiahňovej choroby veľkých pyskov v gravidite sa používajú masti a gély obsahujúce venotoniku a antikoagulanciá.

Kŕčové žily pod kožou pohlavných pier zvyšujú riziko perineálnych slz, krvácanie pri podávaní prirodzeným spôsobom. Nedostatok liečby ochorenia počas tehotenstva vedie k šíreniu kŕčových žíl na nohách a orgánoch malého panvového útvaru. V 10% prípadov pretrváva patológia po pôrode.

Preventívne opatrenia

Tehotná žena potrebuje mierne cvičenie na posilnenie svalov. Počas pokoja musia byť nohy a panva zvýšené, čo prispieva k odtoku venóznej krvi. Nemôžete stáť ani sedieť dlho, pretože to spôsobuje žilové preťaženie. Užitočné pre tehotenstvo a samo-masáž.

Hlavnou úlohou v prevencii ochorenia kiahne je diéta. Je dôležité, aby týždenný prírastok tehotnej ženy neprekročil 300 g. Diéta by mala byť obohatená o výrobky, ktoré posilňujú steny žilových ciev, znižujú viskozitu krvi, zabraňujú opuchom. Výživa počas tehotenstva by mala byť frakčná, bohatá na vitamíny, minerály, bielkoviny, polynenasýtené mastné kyseliny. Správnou výživou bude mať prospech nielen očakávaná matka, ale aj dieťa.

Hlavnou úlohou v prevencii ochorenia kiahne je diéta.

Špeciálne oblečenie

Lekári odporúčajú používať kompresný odev alebo bandáž nohy s elastickými bandážami, aby zabránili tehotnej žene predchádzať ochoreniu kŕčových žíl. To pomáha zlepšiť prietok krvi cez žilové cievy, kompenzuje zlyhanie intravaskulárnych chlopní.

Kompresné bielizeň počas tehotenstva v prípade rizika kŕčových žíl v slabín sa má nosiť a umyť denne. Kompresné pančuchy a punčochy počas pôrodu pomáhajú znižovať tlak v žilách.

Lekári odporúčajú používať kompresné spodné prádlo pre tehotnú ženu na prevenciu kŕčových žíl.

Narodenia s kŕčovými žilami na pohlavných orgánoch

V 38 týždňoch je tehotná žena hospitalizovaná, aby si vybrala spôsob doručenia v nemocnici. Vyžaduje to dodatočné vyšetrenie - dopplerografia žíl vonkajších pohlavných orgánov, kompletný krvný obraz atď. V počiatočných štádiách vývoja patológie a s nízkym rizikom prerušenia tkaniva môže lekár povoliť prirodzený pôrod.

V prípade rozsiahlych lézií počas tehotenstva sa vykonáva cisársky rez.

To pomôže zabrániť pretrhnutiu žíl vagíny, ktoré môžu byť zahrnuté do patologického procesu.

Ak bolo narodenie prirodzené a bez patológií, pre prevenciu komplikácií lekári odporúčajú včasnú chôdzu, fyzickú terapiu a stravu, aby zabránili zápche.

Kardiologické pyľavky u ženy počas tehotenstva: príčiny, liečba, odstránenie nepríjemných symptómov na intímnom mieste

V tele budúcej matky od prvého dňa tehotenstva sa začínajú vyskytovať vážne zmeny. Toxikóza a bolesť chrbta, podivné chuťové preferencie a zvýšenie žíl - počas tohto obdobia vzniká mnoho nových pocitov a nebezpečenstiev. Často sa tehotné ženy stretávajú s takým nepríjemným problémom, ako sú kŕčové pysky. Čo je táto choroba a ako ju liečiť? Ako zabrániť chúlostivému ochoreniu?

Príčiny ochorenia

Nasledujúce príčiny prispievajú k rozvoju patológie:

 • Progesterón nekoná selektívne. Spolu s tónom maternice sa tiež znižuje tón žíl.
 • Množstvo krvi v cievach sa zvyšuje. Z tohto dôvodu vnútorný tlak stúpa v nádobách a nízka elasticita a hustota ich stien vedie k tomu, že žily expandujú.
 • Zvýšenie hmotnosti tehotnej ženy prispieva k zvýšeniu zaťaženia nohy a ovplyvňujú žily.

Stupeň oslabenia žíl a zníženie ich tónu závisí od celkového stavu tehotnej ženy. Ak je hormonálna rovnováha narušená ešte pred tehotenstvom, zvyšuje sa pravdepodobnosť vzniku kŕčových žíl.

Popri nohách môžu pohlavné orgány trpieť oslabením žíl. Vo väčšine prípadov po pôrode prechádzajú genitálne varixy samy o sebe, ale choroba sa nemôže začať: nespracované kŕčové žily čelia vážnym komplikáciám počas pôrodu.

Vaginálne kŕčové žily sa vyskytujú v dôsledku zmeny polohy maternice. Vzpieranie, predĺženie pobytu v statickej polohe, či už stojí alebo sedí u počítača, alebo dokonca vleže, sa stáva príčinou zväčšenia tibie žily. Príliš intenzívna kondícia môže spustiť túto chorobu.

Pravdepodobnosť patológie počas tehotenstva je vyššia, ak boli predchádzajúce pôrodné ťažkosti. Každé nasledujúce tehotenstvo pravdepodobne spôsobí kŕčové žily.

Symptómy ochorenia

Varikózny perineum sa vyznačuje viacerými znakmi. Najdôležitejšie sú:

 • bolesť v pošve, bolesť v pošve, občas akútna;
 • ťažkosť v oblasti vulvy, výrazné nepohodlie po pohlavnom styku;
 • zvýšená závažnosť a bolesť v slabinách počas hypotermie, v stresovej situácii, s extrémnou únavou;
 • preformovanie a zväčšenie veľkosti pupiek, opuch žíl;
 • suchá koža v mieste opuchu;
 • varikózne pysky počas tehotenstva spôsobujú nepríjemné pocity v svaloch pri sedení.

Tieto príznaky, alebo niektoré z nich, sa môžu objaviť s exacerbáciou chronických ochorení žien. O príznakoch kŕčových žíl sa má hlásiť lekárovi.

Liečba kŕčových žíl

Ak sa objavia kŕčové žily, žena musí prehodnotiť stravu. Z ponuky odstráňte vyprážané, korenené a slané jedlá.

Ďalším dôležitým riešením kŕčových žíl je fyzická aktivita. Veľké zaťaženie počas tehotenstva sa neodporúča, ale pokojná chôdza, plávanie a špeciálna gymnastika pomáhajú zlepšiť krvný obeh a normalizujú činnosť venóznych chlopní. Súčasne je prísne zakázané preťaženie a zdvíhanie závaží, pretože také zaťaženie vedie k exacerbácii choroby.

Prípravky s kŕčovými žilami

Kŕčové pysky počas tehotenstva na liečbu systémovými liekmi sú nebezpečné. Avšak lekár predpisuje prostriedky na reguláciu krvného obehu:

 • Angioprotektory sú predpísané na zlepšenie mikrocirkulácie krvi, normalizáciu vaskulárnej permeability, zníženie tekutosti a aktiváciu metabolických procesov v cievnych stenách. Tieto lieky majú tiež antispazmický účinok. Najčastejšie predpisované bioflavonoidy sú Hesperidín s Diosminom, ktorý má venotonický a venoprotektívny účinok. Venotonický flavonoid Troxerutin, určený na vonkajšie použitie, tiež posilňuje kapilárne steny, zvyšuje hustotu cievnej steny. Snáď vymenovanie Phlebodia alebo Detralexu, ale počas tehotenstva na používanie liekov obsahujúcich Diosmin je potrebné s opatrnosťou.
 • Na prevenciu trombózy sú protidoštičkové látky predpísané na zabránenie adhézie krvných doštičiek a erytrocytov. Patrí k nim Curantil, inhibuje agregáciu krvných doštičiek a zlepšuje mikrocirkuláciu krvi bez ovplyvnenia veľkých ciev. Lekár môže tiež predpísať aspirín, ktorý je nielen antipyretickým a protizápalovým činidlom, ale tiež zabraňuje priľnutiu krvných doštičiek. Pri topickom podaní sa odporúča podávať Venolife, ktorý má antikoagulačný účinok, zlepšuje metabolizmus a podporuje regeneráciu pokožky. Znižuje tiež priepustnosť a krehkosť kapilár.
 • Benígnejšou a menej nebezpečnou metódou liečby je liečba vitamínmi. Vitamín C podporuje zriedenie krvi, zlepšuje krvný obeh. Na zníženie krehkosti a zvýšenie elasticity krvných ciev užívajte vitamín E.

Nežiaduce liečenie

Okrem venotoník a antikoagulancií, ktoré sa počas tehotenstva majú používať s opatrnosťou, existujú benígnejšie spôsoby, ako znížiť prejavy inguinálnych kŕčových žíl. Dobrým prostriedkom na zmiernenie bolesti a ťažkosti v oblasti rozkroku budú terapeutické cvičenia. Možno to urobiť doma, ale na začiatok je lepšie získať niekoľko lekcií od lekára cvičej terapie, aby bolo možné všetko správne vykonať. Takéto cvičenia zahŕňajú cvičenia, ktoré zabezpečujú prietok krvi z inguinálnych orgánov, zmierňujú tlak z žíl.

Mnoho nástrojov tradičnej medicíny môže byť užitočné pri liečení kŕčových žíl. Tie, ktoré sa vyžadujú, aby sa užívali perorálne, sa používajú, ak na tieto zložky nedošlo k žiadnej alergickej reakcii. Nasledujúce sú jednoduché recepty:

 • Jablká s vysokým obsahom vitamínu Antonovka sa odporúčajú na použitie v prvom a druhom trimestri, v 3 z nich je lepšie sa zdržať hlasovania. 3 veľké jablká jemne nakrájajte a nalejte liter vriacej vody. Trvať 3 hodiny, potom sa jablká rozdrvia do pyré s kvapalinou. Vezmite 50 g ráno na prázdny žalúdok a večer pred spaním, jesť kyslé lieky s čajovou lyžičkou medu. Kompozícia prispieva k zriedeniu krvi, ale je kontraindikovaná pre tých, ktorí sú alergickí na med.
 • 120 g listov brezy sa naleje s litrom vriacej vody, infúzia sa v uzavretej nádobe počas 7 hodín, potom sa listy odstránia a kvapalina sa prefiltruje cez bavlnenú tkaninu. Pridajte 40 g medu a 25 ml jablčného octu. Zmes sa dôkladne premieša a opája sklo ráno po dobu 7 dní.

Tieto fondy nemajú taký silný účinok ako farmaceutické lieky, ale testujú sa v priebehu rokov. V každom prípade však nemôžete začať s vlastnou liečbou. Ak existuje túžba liečiť ľudovou metódou, je potrebné konzultovať s lekárom, aby infúzie nespôsobili exacerbácie chronických ochorení a nevyvolali vznik nových.

Na liečbu kŕčových žíl vonkajších pohlavných orgánov môžete použiť prostriedky miestnej aplikácie. Bežná kapusta pomôže zmierniť bolesť. Široká tabuľka by mala byť vybavená vriacou vodou a potom po trochu ochladení ju priložte k intímnym orgánom.

Studené kompresie sú vyrobené z nechtíkových kvetov. Polievková lyžica rozdrvených kvetov je umiestnená v termosku, naliať pohár vriacej vody a nechať na hodinu. Potom sa infúzia ochladí, prefiltruje a zvlhčí niekoľkokrát zloženou gázou. Kompresia sa musí aplikovať na vaginálnu oblasť.

V postihnutých oblastiach slabín, môžete sa rozptýliť olej infúzie heřmánek kvety. Tento nástroj je však dlhodobo pripravený. Pohárik liečivých harmančekových kvetov sa naleje s pol litrom rastlinného oleja a infúzie po dobu jedného mesiaca. Potom sa kvety stlačia a infúzia sa filtruje. Následný nástroj sa pretreje do intímnych miest ráno a večer.

Žena počas tehotenstva musí opustiť stiesnené, napnuté, spodné prádlo. Niekedy lekári odporúčajú, aby tehotné ženy trpiace kŕčovými žilami nosili špeciálne kompresné odevy. Môžu to byť pančuchy, pančuchy alebo pančuchy. Lekár by mal ženu odporučiť, aké druhy výrobkov potrebuje na výber.

Možné komplikácie

Zvyčajne prechádzajú kŕčové žily v oblasti pohlavných rúk po narodení dieťaťa. Avšak ak ho ignorujete, ochorenie sa môže vyvinúť. Rozšírenie krvných ciev vo vnútri pysky, ohrozuje perineálne slzy a silné krvácanie počas pôrodu. Okrem toho, ak sa čas nezačne liečiť, ochorenie môže ovplyvniť panvové orgány a nohy.

Inkvilné kŕčové žily sú nebezpečné, keď sa tvoria krvné zrazeniny v panvových orgánoch. Vznik trofických vredov, krvácanie. Zvlášť vysoké riziko týchto komplikácií počas pôrodu.

Preventívne opatrenia

Prevencia žilových lézií je žiaduca, aby začala pred začiatkom tehotenstva. Pri plánovaní počatia stojí za to, aby ste sa postarali o svoje telo tak, aby mohol ľahšie vydržať tento najdôležitejší test v živote.

Po prvé, musíte správne organizovať jedlo. Musí byť úplné; V strave by mali byť potraviny bohaté na vlákninu a vitamíny. Pikantné, mastné a vyprážané jedlá by mali byť vylúčené z menu.

Je potrebné upraviť činnosť čriev, aby ste sa vyrovnali so zápchou. Na to urobte primerané cvičenie: plávanie, dlhé prechádzky pešo. Súčasne by sa nemalo povoliť prepracovanie.

Je tiež dôležité prísne dodržiavať intímnu hygienu, nosiť pohodlné spodné prádlo. Kompresné spodné prádlo sa môže nosiť iba v súlade s predpismi lekára. Iba on môže určiť, aké typy a čo obdobie môže nosiť.

Mali by byť pohodlné a topánky. Je lepšie odložiť vysoké podpätky na chvíľu. Je tiež užitočné urobiť kontrastnú sprchu pre nohy, striedavo teplej a studenej vody. V tomto prípade by sa mala upustiť od veľmi teplej sprchy a kúpania.

Pôrod s kŕčovými kĺbmi

Vo väčšine prípadov môžu kŕčové žily perineálnych orgánov umožniť ženám, aby sa narodili prirodzeným spôsobom. Rozhodnutie sa však robí individuálne.

Cisársky rez sa používa na ťažké lézie vulvy a významné riziko prasknutia a krvácania. Ak je nebezpečenstvo nízke, používa sa pri narodení elastické bandáž alebo kompresné pančuchy, aby sa nohy vytiahli z žíl.

Zvyčajne pri pôrode dochádza k zmiznutiu kŕčových príhod, ale riziko recidívy choroby zostáva. Aby ste sa tomu vyhli, mali by ste starostlivo zvážiť vaše zdravie, konzultovať s lekárom, jesť správne a pohybovať sa viac.

Kŕčové žily na labiach: príčiny, symptómy, liečba

Kŕčové žily - ochorenie, ktoré postihuje najmä krvné cievy nohy a prejavuje ich únavu, opuch a bolesť. Porušenie venóznej cirkulácie v panve vedie k rozvoju kŕčových žíl pohlavných orgánov. Kŕčové pysky - bolestivá patológia, ktorá zasahuje do plného sexuálneho života, sa zapája do aktívnych športov a prináša veľa nepríjemných symptómov.

Kŕčové pysky sa zvyčajne vyvíjajú u žien v poslednom trimestri tehotenstva. Jeho predchodca sa často stáva kŕčovými žilami. Príčinou patológie v tomto prípade je zvýšený tlak na maternicu a panvové dno. Žily nachádzajúce sa na vonkajších genitáliách sa zvyšujú a patologicky menia. Choroba trvá až do úplného narodenia a spôsobuje nepríjemné pocity a strach v budúcich matkách.

Vo väčšine prípadov príznaky kŕčových žíl zmiznú bezprostredne po narodení dieťaťa. Stáva sa však, že bez včasnej liečby sa varikózna dilatácia stáva problémom počas tehotenstva a počas pôrodu. Zastavenie ďalšej progresie ochorenia pomôže lekárovi iba predpísať správnu liečbu. Z tohto dôvodu tehotné ženy neodmietajú prirodzené pôrode. Patologicky modifikované a rozšírené žily možno úplne obnoviť.

dôvody

Tehotenstvo - hlavná príčina varikóznych vulválnych pier. Počas tohto obdobia, ktoré je zodpovedné za každú ženu, je telo veľmi vážne. Významné prírastky na váhe, hormonálna nerovnováha, hypodynamia, fyzický nadmerný tlak, venózna dysfunkcia, vaskulárna hypotenzia - faktory prispievajúce k poškodeniu žilovej cirkulácie v tele budúcich mamičiek. Rozšírená maternica vytvára tlak na panvové žily, čo vedie k porušeniu odtoku krvi, zvýšeniu objemu krvi a zvýšeniu zaťaženia ciev v tele. Žily nie sú také husté a pružné ako tepny. Preto sú najskôr prekvapení. U žien perineum bobtnaje, žily labia sa "vyleze" a utiahnu.

Dôvody vzniku ochorenia u ženy, ktorá nedoniesla, sú tieto:

 • Nadváha telesnej hmotnosti
 • Dlhodobá hormonálna liečba
 • dedičnosť,
 • Slabosť cievnej steny
 • Nedostatok ventilového zariadenia žíl,
 • Tvrdá fyzická práca
 • Zápal panvových orgánov,
 • Stála práca
 • nedostatok pohybu,
 • zápcha,
 • Dlhý pobyt v horúčave, najmä vo vani alebo saune.

symptomatológie

U žien s kŕčovými zubami sa vonkajšie genitálie zväčšujú, žily sa zväčšujú a často tvoria celé konglomeráty uzlín. Na sliznici a na koži sa objavujú väzby a pavúky. Podráždená a suchá koža perinea je svrbivá, upokojená alebo bolestivá, dochádza k pocitu pálenia, rozptýlenia a nepohodlia, objavujú sa poruchy dysuria. Tieto nepríjemné a bolestivé pocity narastajú počas pohlavného styku po fyzickom náraze a návštevách toalety. Bolestivá bolesť sa zvyčajne dáva v sakru a perineu. Psychický stav ženy sa zhoršuje, jej nálada sa znižuje a objavuje sa podráždenosť.

Odborníci vizuálne zisťujú deformáciu žíl, ktoré sú esteticky nepríjemné zraky. Po prvé, na pupkách sa objaví malý uzlík, ktorý sa klinicky neprejavuje. Postupne sa uzliny stávajú mnohými, zväčšujú ich veľkosť a bránia normálnemu sedeniu, chôdzi a sexuálnemu životu. Venózne uzliny, pramene a hrbole rastú a cítia počas palpácie. Ovplyvnená suchá koža perinea je pigmentovaná. V posledných štádiách tehotenstva sa bolesť stáva nesnesivým a jasné príznaky kŕčových žíl sú najmarkantnejšie. V závažných prípadoch pacienti chodia a sedia s veľkými ťažkosťami.

Ak sa objavia klinické príznaky ochorenia, mali by ste okamžite konzultovať lekára o ďalšom výskume a vhodnej liečbe.

Komplikácie kŕčových chlopní na pohlavných orgánoch sú: krvácanie a roztrhnutie perineu počas pôrodu, ako aj varikotromboplititída, krvné zrazeniny, trombóza v pánevnej žile.

Zistite, kŕčové žily perineu môžu byť nezávisle, cítiť vonkajšie genitálie. Gynekológovia, flebológovia a vaskulári sa zaoberajú diagnostikou a liečbou varikóznych vulválnych rúk. Lekár skúma ženu, počúva sťažnosti a zhromažďuje anamnézu. Medzi ďalšie diagnostické metódy patrí: klinická analýza krvi, koagulogram, ultrazvuk. Ultrazvukové vyšetrenie vám umožňuje vidieť stav žilovej steny a potvrdiť diagnózu ochorenia.

liečba

Liečba tehotných žien je ťažký a veľmi zodpovedný proces. Úplne sa zbavte kŕčových žíl, tehotné ženy môžu až po pôrode. Účinná a správna terapia pomôže znížiť závažnosť klinických príznakov ochorenia a zastaví ďalší vývoj patologického procesu. Vhodné a bezpečné lieky predpísané lekárom výrazne zlepšia stav žíl, znížia ich viditeľnosť a bolestivosť.

Tehotné ženy trpiace kŕčovými kosťami, experti dávajú tieto odporúčania:

 1. Nezvyšujte predmety vážiace viac ako 3 kg,
 2. Poskytnite optimálne (mierne) cvičenie,
 3. Regulácia hmotnosti
 4. Regulujte črevá,
 5. Navštívte bazén
 6. Nepoužívajte horúce kúpele, používajte sprchu,
 7. Noste pohodlné spodné prádlo,
 8. Dodržujte pravidlá osobnej hygieny,
 9. Odpočívaj v špeciálnej polohe: ležiace na ľavej strane s kolenami ohnutými a stlačenými do žalúdka.

Konzervatívna liečba zahŕňa nosenie kompresívnej bielizne, používanie anestetických krémov a používanie liekov. Zameriava sa na zastavenie spätného toku krvi a zmiernenie príznakov bolesti.

 • Pacientom je predpísaná venotonika vo forme tabliet, gélov a masti - "Troxerutin", "Detralex", "Lioton", "Venoruton", "Eskuzan".
 • Antidoštičkové látky, ktoré zabraňujú trombóze - "Trental", "Kurantil", "Venolife", "Aspirín".
 • Nosenie kompresného odevu pomáha znižovať stagnujúce procesy, urýchľuje proces krvného obehu, eliminuje prejavy patológie a zlepšuje blahobyt tehotnej ženy.
 • Vitamínová terapia - užíva vitamín C, zriedenie krvi a zlepšuje krvný obeh, ako aj vitamín E, čo zlepšuje elasticitu krvných ciev.
 • Terapeutické cvičenia pomôžu znížiť bolesť. Aby ste to dosiahli, musíte sa dostať na všetky štyri a položiť hlavu na vankúš tak, aby umývadlo bolo nad hlavou. Táto pozícia prispieva k odtoku krvi.
 • Ak príčinou kŕčových varixov nie je tehotenstvo, vykoná sa symptomatická liečba. Pacienti predpísali protidoštičkové, protizápalové a analgetiká.
 • Skleroterapia je medicínska metóda, ako sa zbaviť kŕčových žíl labia. Ide o injekčnú techniku, ktorá umožňuje zmiznúť úplne zmenené žily. Oblasť postihnutá kŕčovými žilami sa ochladí vzduchom a potom sa do žily injektuje špeciálny roztok, ktorý ju zužuje a vytláča krv, zastavuje tok krvi a zabraňuje tvorbe trombu. Dotknuté cievy prestávajú fungovať a krv preteká zdravými žilami. Po injekcii sa dvojstranná kompresia postihnutej oblasti uskutočňuje počas 5 až 7 minút.

Skleroterapia je najúčinnejší a všeobecne bezbolestný spôsob liečby sexuálnych varixov, vykonávaný ambulantne a poskytujúci kvalitatívny výsledok. Labioplastika a mikrotermokoagulácia sú tiež možné. Avšak tehotné ženy sú tieto metódy prísne kontraindikované.

Ak sa kŕčové svalstvo pyskov neprenikne po narodení dieťaťa, ale naďalej pokračuje, pokračujte v operácii. Hlavnými typmi operácií pre kŕčové žily sú klasická flebektómia, rádiofrekvencia a laserová koagulácia deformovaných žíl.

prevencia

Opatrenia na zabránenie vzniku kŕčových chlopní:

 1. Gynekologické preventívne vyšetrenie,
 2. Nosenie pohodlných topánok bez podpätkov,
 3. Časté prechádzky,
 4. Kontrastná sprcha
 5. masáže,
 6. Kúpele s morskou soľou,
 7. Výživa, prevencia zápchy,
 8. Cvičenie zamerané na prevenciu varikóznych vulválnych pier,
 9. Nosenie pohodlného spodného prádla vyrobeného z prírodných tkanín,
 10. Lekársky monitoring koagulácie krvi.

Kŕčové pysky sú v súčasnosti úplne liečiteľné choroby. Pomocou modernej medicíny môžete rýchlo a bezbolestne eliminovať príznaky ochorenia a prípadné kozmetické poruchy. Na dosiahnutie tohto cieľa je potrebné toto ochorenie identifikovať včas. V opačnom prípade môže kŕčové pysky spôsobiť veľa problémov, najmä pre tehotné ženy. Stačí stať sa všetkými odporúčaniami a predpismi špecialistov. Samodiagnostika a samošetrenie vždy skončia poruchou!

Začnite teraz liečiť kŕčové bolesti počas tehotenstva! Neočakávajte komplikácie

Kŕčové žily sa pri gravidite vyvíjajú a sú diagnostikované u 30% tehotných žien. Typicky sa patológia vylúči po pôrode a pretrváva v nie viac ako 10% prípadov.

príznaky

Príznaky kŕčových chlopní pohlavných rúk majú progresívnu povahu a zvyšujú sa s rastúcou dĺžkou tehotenstva. V počiatočných štádiách tehotenstva sa choroba nezjavuje.

 • bolesť v perineu, zhoršená počas pohybu;
 • svrbenie pohlavných orgánov;
 • pocit ťažkosti a distenzie v perineu;
 • zvýšenie veľkosti vulvy, výskyt tesných uzlín na labkách.

Príčiny kŕčových žíl počas tehotenstva

Hlavný dôvod výskytu kŕčových žíl počas gravidity je priamo spojený s tehotenstvom, a to zmenami v hormonálnych hladinách. Od okamihu počatia sa hormón progesterón začína rýchlo zvyšovať, pričom veľké koncentrácie majú relaxačný účinok na žily, vďaka čomu sa tón cievnej steny znižuje.

Spúšťanie kŕčových žíl v tehotenstve v slabín môže tiež placenta previa alebo jeho nízke umiestnenie, rovnako ako iné gynekologické patológie, ktoré bránia prietoku krvi:

 • abnormálne umiestnenie maternice, ohyb maternicového krčka maternice;
 • zhoubných novotvarov maternice a vaječníkov;
 • endometrióza.

Dôležitými faktormi, ktoré prispievajú k výskytu kŕčových žíl, sú zvýšenie tlaku v žilách a zvýšenie cirkulujúceho objemu krvi. Zníženie tonusu žilovej steny spôsobené hormonálnou nerovnováhou spolu s pomalým prietokom krvi vedie k vzniku nedostatočnej ventilovej chlopne pri vývoji náhradných ciev (kolaterálov) v genitálnej oblasti.

Čo je nebezpečné


Kŕčové žily v tehotenstve sa vyskytujú v dvoch formách - komplikované a nekomplikované a pravdepodobnosť komplikácií sa zvyšuje s rastúcim gestačným vekom, keď maternica rastie, čo vytvára kompresiu žíl a narúša normálny prietok krvi.

Nebezpečný pre tehotné ženy nie je tak kŕčové žily samotné, ako jeho komplikácie:

 1. Vývoj akútnej tromboflebitídy perineálnych žíl, ktorý je sprevádzaný syndrómom silnej bolesti, horúčkou, edémom.
 2. Masívne krvácanie z postihnutých žíl, ktoré je ťažké zastaviť kvôli vysokému tlaku a zriedenej cievnej stene. Krvácanie môže byť vyvolané sexuálnym stykom a pôrodom.

Ako sa rodí?

Pôrod u žien s kŕčovými žilami je často komplikovaný placentárnym prerušením, prasknutím plodovej vody, slabosťou pokusov. Výber spôsobu podávania závisí od stavu ženy a od štádia ochorenia. Výhodou je prirodzené dodávanie, pretože počas cisárskeho rezu existuje vysoká pravdepodobnosť masívneho krvácania.

Pred porodením tehotnej ženy by sa mal vykonať krvný test na diagnostikovanie stavu hemostatického systému, podľa výsledkov ktorého môže byť žene predpísaná dezagregujúca liečba. Keď sa varikózne žily perineu roztrhajú počas pôrodu a krvácanie začalo, je zastavené operatívnym cievnym blikaním a sklerooblitráciou.

diagnostika


Úlohou diagnostického štúdie je určiť patologický zdroj, ktorý vyvoláva vulválne varixy.

Na tento účel použite nasledujúce metódy:

 1. Ultrazvuková angiografia. Žilové ventily hlbokej femorálnej a veľkej saphenóznej žily sa skúmajú ultrazvukovou sondou cez oblasť svalov. Počas štúdie je tiež vhodné posúdiť stav celého systému dolnej dutej vény, pretože kŕčové chlpy z pupiek sa často kombinujú s kŕčovými chorobami nohy.
 2. Varikografiya. Používa sa v prípadoch, keď príčinu žilového výboja nemožno zistiť pomocou angioskaningu. Táto metóda zahŕňa zavedenie kontrastného činidla do kŕčových žíl, ktorého distribúcia je monitorovaná elektrónovým optickým konvertorom.
 3. Počítačová tomografia. Umožňuje odhaliť kŕčové žily vo vaječníkoch, okolo maternice. Procedúra počas tehotenstva sa vykonáva v zriedkavých prípadoch, keď nie je možné určiť patológiu inými diagnostickými metódami.

Podľa štúdie sa rieši otázka taktiky liečby kŕčových žíl v tehotnej žene. Ak sa potvrdí asociácia kŕčových chlopní pohlavných pier s patologickým prietokom krvi cez saphenofemorálnu fistulu (miesto, kde veľká saphenózna žila vstupuje do hlbokej femorálnej oblasti) a tento stav nesie vysokú pravdepodobnosť komplikácií, potom sa vykoná operácia.

Ak je patológia spojená s vaječníkmi, operácia sa vykoná šesť mesiacov po pôrode.

Liečba varikóznych vulválnych pier


Liečba kŕčových žíl v intímnom prostredí je primárne zameraná na odstránenie bolesti a prevenciu komplikácií. Čo s takouto nepríjemnou chorobou? Od druhého trimestra tehotenstva sa predpisujú orálne prípravky - fleboprotektory obsahujúce flavonoidy: diosmín a troxerutín:

Tieto lieky normalizujú priepustnosť kapilár, eliminujú edém, zvyšujú hustotu vaskulárneho tkaniva, zvyšujú tón žilovej steny, zabraňujú vzniku zápalu.

Pri absencii klinického účinku farmakoterapie sa ošetrujúci lekár môže rozhodnúť vykonať liečbu flebosklerózy v druhom trimestri tehotenstva, ktorého podstata je intravenózne podávanie sklerotizujúcich liekov do zväčšených žíl vulvy a perinea.

Tento postup je kontraindikovaný počas tehotenstva, avšak v niektorých prípadoch s progresiou ochorenia kiahne a neúčinnosťou konzervatívnej liečby, podľa prísnych medicínskych indikácií, táto metóda môže byť použitá u tehotných žien.

chirurgia

Otázka chirurgického zákroku je zvýšená v prípadoch výraznej dilatácie žíl, sprevádzaná nedostatočnosťou ventilov saphenofemorálnej fistuly. Operácia sa vykonáva u tehotných žien v prípadoch, keď je pravdepodobnosť vzniku komplikácií veľmi vysoká.

Pri lokálnej anestézii sa pomocou zárezu v oblasti slabín uskutočňuje ligácia žíl a prítokov veľkej saphenóznej žily v saphenofemorálnej križovatke. Ďalšie chirurgické zákroky sa vykonávajú u pacientov až po ich podaní.

Ľudové metódy


Niektoré rastlinné prípravky pomáhajú zlepšiť krvný obeh v panve a tiež majú protizápalové účinky.

 1. Nakrájajte kvety rastie, plantejnových listov, kvetov a plodov konských gaštanov, koreňa Althea, harmančeky, ruje, premiešajte všetko. 2 polievkové lyžice. lyžička nalejte 3 šálky vriacej vody, priveďte do varu, okamžite odstráňte a trvá 12 hodín. Napiť ¾ šálku pred spaním.
 2. Korene sladkého drievka a Aralia Manchu, listy poľných prasien, poschodia, boky, nezmyselné, koreň z elecampus, jačmeňa - zmiešame 1 lyžicu. 2 polievkové lyžice. lyžička varíme pol litra vriacej vody a necháme 12 hodín. Pijte 4 polievkové lyžice. lyžičku 3 krát denne po jedle.
 3. Zmiešajte 10 gramov harmančeka, šalviových listov, 50 gramov ovocia z konského gaštanu a 5 gramov zemiakového škrobu. Nalejte pohár roztaveného kuracieho tuku, protomit vo vodnom kúpeli. Mazajte prijaté miesta masti do oblasti slabín.

Gymnastické cvičenie


Cvičenie sa musí vykonávať ráno a večer v polohe na ľavej strane 15 minút, výdavky na každé cvičenie 3 minúty a 2 minúty odpočinku medzi nimi. Gymnastika na výkon po dychových cvičeniach - pomalý dýchavý a úplný výdych.

 1. "Birch". Ležať na chrbte, spočívajúci na podlahe dlhými rukami, natiahnutými pozdĺž tela, musíte zdvihnúť nohy a nadvihnúť ich nad hlavou. Zostaňte v tejto polohe a udržujte dýchanie stabilné 3 minúty. Upozornenie: Od tretieho trimestra tehotenstva sa neodporúča vykonať "brez".
 2. "Kol". Ležať, zdvihnúť nohy z podlahy, položiť dlaň na zem, by ste mali ohýbať a odviazať kolená, napodobňujúce jazdu na bicykli. Dôležité: udržujte dýchanie hladké a rytmické, lis nie je napätie.
 3. "Nožnice". Spoliehajúc sa na podlahu s dlaniami vašich rúk, mali by ste zdvihnúť svoje rovné nohy pod uhlom 45 ° a prekročiť ich prekrížením a rozložením. Dôležité: Ak je tlačiareň silne namáhaná, môžete znížiť zaťaženie, ak zvyšujete nohy trochu vyššie.

Spolu s cvičeniami sa odporúča každý deň sprchovať na rozkroku. Viac informácií o gymnastických cvičeniach nájdete tu.

Kompresné spodné prádlo

Od prvého trimestra tehotenstva sú všetky ženy vystavené špeciálnym lekárskym kompresným pančuchám pre tehotné ženy s vložkou pre brucho kompresnej triedy 2. Na zvýšenie terapeutického účinku je možné použiť špeciálne latexové podušky na inguinálne oblasti. Lekárske pančuchy zlepšujú tok krvi z žíl nohy, žilové plexusy hýždia a perinea.

Denné spodné prádlo by malo byť vyrobené z organickej bavlny, byť voľné, bez stláčania oblasti panvy a slabín. Viac informácií o voľbe a princípe kompresného spodného prádla nájdete tu.

prevencia


Vzhľadom na to, že počas tehotenstva často dochádza k varikóznym vulvám u žien s kŕčovými chorobami nohy a panvových orgánov v stave pred tehotenstvom, je dôležité podstúpiť terapeutickú liečbu v štádiu plánovania. Ženy s hormonálnymi poruchami tiež spadajú do vysokorizikového pásma.

Počas tehotenstva je dôležité vyhnúť sa aktívnej fyzickej námahe, dlhodobému pobytu v stojacej alebo sediacej polohe. Musíte užívať vitamíny B3 (kyselina nikotínová), C a doplnky vápnika. Strava by sa mala skladať hlavne z produktov rastlinného pôvodu - čerstvého ovocia, zeleniny, rastlinného oleja. Prečítajte si viac o diéte pre kŕčové žily tu.

Spodná bielizeň by mala byť voľná. Každý deň sa odporúča použiť kontrastnú sprchu, nasmerovanie prúdu do oblasti rozkroku, horúce kúpele, sauna a kúpeľ by mali byť vylúčené.

Prechádza ochorenie po tehotenstve?

Po pôrode sa kŕčové žily labia a perinea nezávisle vrátia do normálu, zvyčajne počas prvých 2 mesiacov. Zvyškové prejavy ochorenia vo forme opuchnutých žíl na labkách uchované v nie viac ako 10% prípadov a sú najčastejšie spojené s nedostatočnosťou ventilov saphenofemorálnej fistuly.

Prežívajúce varikózne kŕčové kŕčové žily môžu tiež indikovať syndróm panvového venózneho nadbytku. Pomocou diagnostických metód sa určuje príčina ochorenia a určujú sa ďalšie liečebné postupy.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Soe v moči: čo to znamená, normy a ako to je nebezpečné

Mnohí ľudia, ktorí objavili zvýšenú úroveň ESR ako výsledok analýzy, okamžite začnú znieť alarm bez toho, aby pochopili problém správne. V tomto článku sa budeme zaoberať tým, čo je ESR, aká zvýšená úroveň je nebezpečná, aké normy existujú a ako zistiť vašu hodnotu ukazovateľa.

Kalcifikácia mitrálnej chlopne - príčiny a mechanizmus vývoja

Často sa človek začne starať o svoje zdravie po diagnóze už urobenej. Čo spôsobuje porušenie metabolizmu vápnika v tele alebo ako vyliečiť kalcifikáciu mitrálnej chlopne?

Prečo sa na tele objavujú pomliaždeniny bez toho, čo majú robiť

Z tohto článku sa dozviete: prečo sa na tele objavujú modriny bez príčiny, aké ochorenia môžu spôsobiť tento problém. Čo s tým robiť.Príčiny modrín na tele (obsah článku):

Regurgitácia na ventile pľúcnej tepny 1 stupňa a čo to je

Regurgitácia je opačný pohyb krvi z jednej dutiny srdca do druhej cez ventily.Môže sa objaviť na akomkoľvek ventile (mitrálny, aortálny, trikuspidálny, pľúcny artériový ventil) a je prekurzorom normálneho aj patologického stavu.

arachnoiditis

Arachnoiditída je autoimunitná zápalová lézia arachnoidnej membrány mozgu, čo vedie k tvorbe adhézií a cystov v nej. Arachnoiditída prejavujú klinicky alkohol vysokému krvnému tlaku, neurasthenic alebo astenické syndrómu a fokálnej príznaky (strata hlavových nervov, pyramidálních ochorenie, cerebelárne poruchy), v závislosti na prevládajúce procesu lokalizácie.

Prečo sa modriny objavujú sami a bez akéhokoľvek dôvodu

obsah

U zdravého človeka sa tvoria hematómy po dostatočne silných mechanických účinkoch, ako sú rany, modriny alebo stláčanie, a prečo sa objavujú modriny bez dôvodu?