Mám 24 týždňov dlho očakávaného tehotenstva. Pred mesiacom sa na nohách objavila červená vyrážka, ako keby kvapky praskli. Šiel som k dermatológovi, povedal som, že to nie je pre ňu.

Včera prišla k jej G, opravená moja terapeutka a keď videla, povedala nasledujúcu vetu: "Oooo, moja drahá, táto hemoragická vaskulitída nie je veľmi dobrá choroba." A poslala ma do Výskumného ústavu reumatológie.

Zavolal som, aby som sa zapísal do tohto ústavu reumatológie a tam, keď žena z registra sa zaujímala o to, čo som povedal: "Ach, čo je to dobré ochorenie.. prajem veľa šťastia, starať sa o seba a dieťa. Je to naozaj niečo veľmi vážne.

Dievčatá, ktoré mali taký problém, kto vie, aké sú nebezpečenstvá tejto choroby? Ovplyvní to moje dieťa. Čo sa liečilo.

Moja sestra bola chorá, bola v nemocnici. tam sú postihnuté plavidlá. To je to, čo som našiel na internete.

HEMORRAGICKÁ VASKULÍTIA (synonymum: Schönlein-Genochova choroba, kapilárna toxóza, anafylaktoidná purpura) je forma systémovej vaskulitídy s primárnou léziou malých ciev na koži, brušnej dutine a obličkách.

Etiológia a patogenéza nie sú dobre pochopené. V niektorých prípadoch ochorenie predchádza bakteriálne (zvyčajne streptokokové) a vírusové infekcie, parazitárne invázie, podávanie vakcín a sér, lieky. Veľká dôležitosť v mechanizme vývoja vaskulitídy je spojená s poruchami imunitného systému, ktoré poškodzujú steny prevažne malých ciev imunitnými komplexmi a výskytom zvýšenej vaskulárnej permeability.

Hemoragická vaskulitída sa rozvíja v akomkoľvek veku; častejšie sú deti a dospievajúci chorí. Hlavným a v mnohých prípadoch jediným klinickým príznakom je vyrážka na koži (syndróm kože). Charakterizovaná malou jasne červenou a modrofialovou papulózno-hemoragickou vyrážkou, ktorá sa nachádza symetricky na prednom povrchu nohy, chodidiel, stehien, zadku a oveľa menej na vonkajšom povrchu ramien a predlaktia. V závažných prípadoch má vyrážka nekrózny charakter s tvorbou vredov. Vývoj migrujúcej artritídy spojov kĺbov a kolen (kĺbový syndróm) je typický. U mnohých pacientov sa môže pozorovať abdominálny syndróm spolu s kožou a kĺbmi. V dôsledku poškodenia ciev mezenterií, čriev a iných orgánov brušnej dutiny dochádza k paroxyzmálnej bolesti brucha, často sprevádzanej opakovaným zvracaním krvi, pričom sa stanovuje prítomnosť krvi vo stolici. V niektorých prípadoch dochádza k poškodeniu obličkových ciev, zvyčajne sa prejavuje hematúriou, je tiež možné vyvinúť glomerulonefritídu (renálny syndróm).

Priebeh ochorenia je často charakterizovaný obdobiami exacerbácií a remisií. Počas exacerbácie môžu v tom istom čase v rôznych časoch prevažovať rôzne syndrómy (koža, brucha alebo obličiek). Prognóza v týchto prípadoch je zvyčajne priaznivá, s výnimkou zriedkavých prípadov vzniku chronickej glomerulonefritídy. Je tiež možné akútne, niekedy fulminantné priebeh ochorenia, keď je postihnuté mnoho vnútorných orgánov. V niektorých prípadoch je možná smrť, najmä pri krvácaní v nadobličkách.

Liečba sa vykonáva v nemocnici. Pri kožných a kožných artikulárnych syndrómoch sú predpísané antihistaminiká, kyselina askorbová vo vysokých dávkach, nesteroidné protizápalové lieky (indometacín, voltaren), kyselina nikotínová, zvončeky, trental. Glukokortikoidy sú indikované len pri ťažkých abdominálnych alebo renálnych syndrómoch.

Pri abdominálnom syndróme potrebujete strave na hladovanie a potom si zoberte polotuhú potravu v chladenej forme. Zavedenie očkovacích látok a sér je kontraindikované u pacientov s hemoragickou vaskulitídou.

Keď mi bolo 6 rokov, bol som s týmto zlým chlapcom chorý. V nemocnici bol mesiac, bohužiaľ nemôžem povedať nič o tehotenstve. Viem, že neskôr mi bolo zakázané milovať. A z nejakého dôvodu, všetci tiež povedali, čo je zlá choroba. Môžu on-line lekári spýtať, ako nebezpečné je pre dieťa?

Pozrite sa na tento odkaz, je o vaskulitíde v B.
http: //www.cironline. essageid = 14060

Veľmi vám ďakujem za článok, ale čítal som ho už dvadsaťkrát už na internete, ale nič o B nie je ničím iným a nebezpečenstvo, že sa nikde nenachádza. a vo všeobecnosti by som rád hovoril s tými, ktorí s tým mali čo robiť?

Ďakujem, moje oči

Pozrite sa na odkaz, tam konzultovať tehotnú ženu v 26 týždňoch.

Sakra, nerozumiem tomu, odkiaľ pochádza.

možno sa vysiela vzduchom.

Noooo, čo ste vy, nie je to infekčná choroba, jedná sa o cievne ochorenie, len odkiaľ môžem mať tento odpad vo veku 21 rokov? Áno, v súčasnosti sa o mňa vôbec nestarám, budem sa venovať zdraviu, keď porodím. Hlavná vec pre mňa je to, že dieťa neodráža, to je to, o čo sa najviac obávam. S takými ťažkosťami sme dosiahli jej koncepciu.

Áno, dievčatá. Práve na televíznej linke, čítali nočné mory. Mám tiež vaskulitídu, vystupuje na nohy, keď sa objaví vyrážka, bol som rozmazaný s troksevazínom (gél), teším sa na leto s hrôzou (vyrážka sa zvyčajne dostane do horúčavy).
Môj termín je o niečo menej ako tvoje, doteraz nepovedala nič gynekologovi (napokon nevenovala pozornosť mojej chronickej pyelonefritíde). Som v poriadku, hlavná vec je, že dieťa a pôrod sa neodrážajú.

a máte hladké vyrážky na dotyk alebo ako pupienky? Mám hladký profilový obrázok

Mám taký vyrážka. A ja som nepripisoval dôležitosť, nikdy neviete, čo to je :(
Predtým bola vyrážka len veľké červené škvrny ako žirafa, vo sprchách (voda) škvrny vínovej.

ak to nebude ťažké, potom napíšte, čo vám o tom povie váš G.

ahoj Ak máte stále záujem o túto tému a potrebujete informácie o vaskulitíde, môžem zdieľať svoje vlastné skúsenosti. Pred 11 rokmi som prvýkrát vyrážal a bol to len šok. Predstavte si, že ste prišli domov a zmenili si oblečenie, a mám všetky nohy v malej červenej bodke. A potom sa ponáhľali: lekári, nemocnice, konzultácie so špecialistami. Bělosť je zriedkavá a nie je pochopiteľná. Nikto mi nepovedal nič zrozumiteľné. Vyrážka bola ťažká a objavila sa pri najmenšej provokácii. A navyše kĺby sa skrútili neuveriteľne. Potom som ležal v mnohých nemocniciach, ale mal malý zmysel. A potom som sa dostala do regionálnej a potom viete, že veľmi, veľmi zriedkavo vylievam a vyrážka je veľmi malá. Ak chcete, vidím vo vyhlásení, ktoré drogy mi boli predpísané. Po ochorení nejako zabudnuté. Neleje a slávi Bohu. A potom boli problémy s obličkami. Konštantná bolesť chrbta, slabá analýza, opuch. Je to asi rok, kedy som bol diagnostikovaný s vaskulitídou. A čo je najzaujímavejšie, moja okresná terapeutka nevenovala pozornosť všetkým týmto príznakom. V dôsledku toho som po piatich rokoch ešte získal chronickú glonumeronefritídu, chorobu obličiek. V tom čase som bol už študentom. A teraz si predstavte, že som registrovaný s terapeutom na študentskej klinike, každé tri mesiace odovzdávam všetky testy, nefrológ neustále pozorujem. Keď som bola tehotná, môj doktor bol šokovaný. Aby som sa mohol zaregistrovať, musel som behať okolo banda nemocníc, centier a špecialistov. Doktor G ma odmietol registrovať a povedal, že nenesie zodpovednosť. Mala som šťastie: terapeut na LCD displeji to urobil. Počas celej tehotenstva som nemala žiadne problémy. Vynikajúce testy a pohoda, žiadna taxikóza, a to je s negatívnym rhesusom) Všeobecne platí, že hlavnou vecou je veriť v seba a vedieť, že všetko bude fungovať! Syn sa narodil zdravý a silný. Teraz sme s ním pravidelne prechádzali analýzami a mojou radou je, aby ste sa ľúbili sami, nohami a obličkami. Obličky sú slabým a zraniteľným miestom vaskulitídy. Postupujte podľa stravy, zabudnite na soľ, polievky varené na kostiach, čokoládu a všetok alkohol okrem vodky a brandy. Vrhnite a snažte sa nepreháňať. A kari si každý deň kampot fíg. Figy - najlepší liek na choroby krvných ciev a obličiek. Každý deň pijem liter takéhoto kompótu a cítim sa dobre.

Vaskulitída u dojčiacich matiek

Vaskulitída u detí (angiitída) je zápalový proces v stenách malých alebo väčších ciev (kapiláry, malé tepny alebo žily, veľké cievy až po aortu). Táto patológia zahŕňa rad ochorení, pri ktorých sú cievy ako komplikácia postihnuté ako samotné, tak aj ako dôsledok patológií iných orgánov a systémov.

Vaskulitída počas tehotenstva je systémová autoimunitná patológia, ktorá postihuje cievy rôznych veľkostí, od malých kapilár až po veľké tepny. Obzvlášť nebezpečný typ vaskulitídy počas tehotenstva je považovaný za hemoragický, čo vedie k množstvu závažných komplikácií, ktoré sú nezvratné. Patria sem vývoj antifosfolipidového syndrómu, placentárna nedostatočnosť s retardáciou rastu plodu alebo odlúčenie.

Výsledkom vaskulárnych lézií je miesto zápalu a smrť cievnych stien v oblasti poškodenia. Tak sa primárne zameriava na vaskulitídu. Sekundárne procesy sa vyskytujú pri rakovine, najmä pri lézeniach krvi, infekčných ochoreniach, autoimunitných alebo reumatických léziách. U detí sa často vyskytujú hemoragická vaskulitída (Shanlein-Henochova choroba), Kawasakiho choroba alebo Takayatsuova choroba (s poškodením steny aorty a artérií) a juvenilná polyarteriitída. U detí sú títo patológovia veľmi aktívni a náhle, so živými prejavmi, výraznou klinikou, ale sú lepšie liečené a majú pozitívnejšiu prognózu pre neskorší život. Patológia je relatívne zriedkavá, formy ochorenia sa líšia v závislosti od kalibru postihnutých ciev.

dôvody

Čo môže byť vaskulitída a ako sa ochorenie prejavuje počas laktácie - dojčenie? Hlavným dôvodom je zápal steny krvných ciev zodpovedných za krvný obeh v tele dojčiacej matky. Najčastejšie sa môže vyskytnúť vaskulitída, ktorá postihuje cievy dolných končatín.

Presná etiológia primárnej formy vaskulitídy stále chýba. Do zoznamu pravdepodobných príčin sa odborníci odvolávajú na autoimunitné poruchy. Čo sa týka sekundárnej vaskulitídy, hovoríme tu o komplikáciách:

 • chronické alebo infekčné ochorenie
 • očkovanie,
 • onkologické ochorenia
 • prehriatia alebo hypotermie tela,
 • tepelné lézie pokožky atď.

Často je vaskulitída výsledkom reakcie organizmu na liečbu. Existuje napríklad asi 150 liekov, ktoré môžu vyvolať alergické reakcie vo forme vaskulitídy.

Vyššie popísané faktory môžu spôsobiť zmeny v antigénnej štruktúre tkanív podliehajúcich nádobám. Je teda možné spustiť autoimunitný proces, v ktorom sú vnútorné tkanivá vnímané telom ako cudzie. Ľudská imunita sa pokúša eliminovať ďalšiu dráždivú látku a v dôsledku toho napadne tkanivá krvných ciev a poškodzuje ich.

príznaky

Typy vaskulitídy môžu byť odlišné. Rovnako ako prejavy tejto choroby sa môžu líšiť v štádiu, keď sa práve začína alebo už dlho koná. Známky vaskulárnych lézií s vaskulitídou sú lokalizované v rôznych častiach tela a prejavujú sa rôznymi spôsobmi. Napríklad sú dnes najčastejšie tieto typy vaskulitídy:

 • Hemoragická. Spolu s prvými príznakmi povrchovej vaskulitídy ovplyvňuje kapiláry kože, kĺbov, gastrointestinálneho traktu a obličiek. Pri hemoragickej vaskulitíde je zaznamenaná zrýchlená tvorba imunitných komplexov, čo vedie k zvýšeniu vaskulárnej permeability a následkom poškodenia kapilárnych stien.
 • Wegenerova granulomatóza. V tomto prípade lézie ovplyvňuje malé cievy, ktoré tvoria základ horných dýchacích ciest a samotných pľúc, ako aj obličiek.
 • Alergický. Poškodenie stien krvných ciev je dôsledkom reakcie organizmu na rôzne alergény.

Pri porážke kože sa prvý znak vaskulitídy stáva vyrážkou. V prípade poškodenia nervového systému sa symptómy vzťahujú na citlivosť, ktorá je buď stratená alebo exacerbovaná. Cirkulačné poruchy v oblasti mozgu spôsobujú mŕtvicu.

Bežné symptómy, ktoré môžu určiť vaskulitídu počas dojčenia alebo zotavenia po pôrode, sú závažná slabosť, únava, problémy s chuťou do jedla. Ošetrovacia matka vyzerá bledá, teplota tela stúpa a môžete rozpoznať slabé, ale rýchlo sa rozvíjajúce príznaky krvácania na koži.

Na dolných končatinách sa prejavuje vaskulitída:

 • vyrážka,
 • škvrny,
 • krvné pľuzgiere
 • bolesti kĺbov a svalov
 • pocit svrbenia.

Prvé príznaky vaskulitídy a následné symptómy pretrvávajú dlhú dobu, pravidelne sa zhoršujú a postupujú.

Diagnóza vaskulitídy u dojčiacich matiek

Na diagnostiku vaskulitídy by mala byť resuscitácia. Základom presnej diagnózy sú vonkajšie prejavy ochorenia a celkový klinický obraz. V závislosti od situácie môže lekár predpísať ďalšie laboratórne testy biologických tekutín pre pacienta, ako aj ultrazvukové a inštrumentálne vyšetrenia, hlavne cievy.

komplikácie

Čo je nebezpečná vaskulitída? Počas dojčenia a iných fázach môže vaskulitída spôsobiť vážne poškodenie respiračného a nervového systému, pečene, obličiek, mozgu atď.

liečba

Liečte akýkoľvek typ vaskulitídy na individuálnom základe, berte do úvahy zvláštnosti priebehu ochorenia a blaho ženy počas dojčenia. Keďže veľká väčšina pacientov s vaskulitídou má chronické ochorenia náchylné na progresiu, je potrebná komplexná a dlhodobá liečba.

Čo môžete urobiť

Nie je možné vyliečiť vaskulitídu samostatne bez konzultácie s odborníkom. Nevediac čo má robiť s chorobou, ošetrujúca matka môže len situáciu zhoršiť.

Čo doktor urobí

Prvá pomoc lekárom zabezpečuje vymenovanie liekov, ktoré zastavia tvorbu protilátok, znížia citlivosť pokožky. Môžu to byť cytostatiká, glukokortikosteroidy a tiež antibiotiká. V prípade ťažkých foriem vaskulitídy sprevádzaných trombózou, stenózou atď. Lekár predpisuje chirurgickú liečbu.

prevencia

Aby sa zabránilo rozvoju vaskulitídy možno liečiť so zreteľom na stav ich zdravia, včas navštívte lekára pri najmenšom podozrení na ochorenie.

Vaskulitída a tehotenstvo

Vaskulitída je heterogénna skupina ochorení, pri ktorých dochádza k zápalu, nekróze a ischémii cievnych tkanív. Exacerbácia vaskulitídy u starších matiek negatívne ovplyvňuje priebeh tehotenstva a vývoj plodu. Systémová vaskulitída môže spôsobiť neplodnosť.

dôvody

Väčšina vaskulitídy sa týka autoimunitných ochorení spojivového tkaniva. Presný dôvod vývoja tejto patológie je pre lekárov stále neznámy. Predpokladá sa, že v dôsledku zlyhania imunitného systému začne telo vnímať svoje vlastné bunky ako cudzie a nebezpečné predmety. Vzniká špecifický zápal, ktorý vedie k zničeniu buniek agresívnymi autoprotilátkami. Veľká úloha pri vzniku ochorenia u žien je daná dedičnosti.

Niektoré formy vaskulitídy sú spojené s vírusovou infekciou. Konkrétne, infekcia hepatitídy B hrá hlavnú úlohu vo vývoji nodózy periarteritídy. Vírusová hepatitída C vedie k tvorbe kryoglobulinemickej vaskulitídy. Vplyv chrípkových vírusov, herpesu a ďalších na tvorbu tejto patológie nie je vylúčený.

Napriek tomu, že sa u mužov najčastejšie vyskytuje vaskulitída, tehotné ženy tiež nie sú chránené pred výskytom tejto patológie. Ochorenie prevažuje u ľudí dospelého veku. Exacerbácie vaskulitídy sú zaznamenané najmä v zime a na začiatku jari. Počas tehotenstva je vývoj patológie možný kedykoľvek.

klasifikácia

Existujú tri formy vaskulitídy, v závislosti od miesta choroby.

Pri porážke veľkých plavidiel:

 • Takayasuova choroba (zápal aorty);
 • arteritida obrovských buniek (ochorenie krčnej tepny).

Pri porážke plavidiel strednej ráže:

 • Kawasakiho choroba (vyskytuje sa prevažne u detí);
 • periarteritis nodosa (poškodenie kĺbov a obličiek).

S porážkou malých plavidiel:

 • Wegenerova choroba (lézie dýchacieho systému a obličiek);
 • mikroskopická polyarteritida (zápal v cievach pľúc a obličiek);
 • hemoragická vaskulitída.

Formy vaskulitídy sú oveľa väčšie a každá choroba má svoje vlastné charakteristické znaky. Počas tehotenstva sa lekári musia zvyčajne zaoberať zhoršením existujúcej choroby. Novo sa vyskytujúca vaskulitída v čakacom období dieťaťa je pomerne zriedkavá.

Hlavné príznaky

Veľké množstvo foriem vaskulitídy vysvetľuje rôznorodosť klinického obrazu. Manifestácia choroby bude závisieť od lokalizácie procesu a závažnosti porážky určitých ciev. Prvá epizóda ochorenia začína zvýšením telesnej teploty, výskytom slabosti a zimnica. Pri absencii iných príznakov vaskulitídy sa podobný jav často mýli s bežným ARVI alebo chrípkou.

Mnohé formy vaskulitídy sú sprevádzané léziami kože. Existuje niekoľko bežných príznakov spojených s akýmkoľvek typom vaskulitídy:

 • symetria vyrážky;
 • výskyt edému, nekrózy a krvácania;
 • tendenciu zlúčiť prvky vyrážky.

Primárne prvky vyrážky sa zvyčajne objavujú na nohách. Môžu to byť škvrny, uzliny, vredy alebo erózia. Najčastejšie sú husté, zreteľne viditeľné na dotyk, ktoré vyčnievajú nad povrch kože. Prvky vyrážky sa postupne nahrádzajú. Je možné rozšíriť lézie na iné oblasti tela.

Poškodenie kĺbov sa vyskytuje u periarteritis nodosa a niektorých iných foriem systémovej vaskulitídy. Zápal postihuje malé kĺby. Pri vaskulitíde dochádza k nasledujúcim príznakom:

 • symetria lézie;
 • bolesť postihnutých kĺbov;
 • opuch kože okolo kĺbov;
 • obmedzenie pohyblivosti orgánov.

Pri dlhom priebehu choroby je možné vyvinúť deformačnú artrózu a úplnú nehybnosť kĺbov. Bolesť kĺbov je spojená s poškodením kože, svalov a iných orgánov.

Zápalový proces v obličkách sa vyskytuje v mnohých formách systémovej vaskulitídy. Vo väčšine prípadov je ochorenie ťažké, s výraznou dysfunkciou orgánu. Tehotné ženy majú epizódy vysokého krvného tlaku. Renálna hypertenzia sa môže stať malígnym a môže spôsobiť ukončenie tehotenstva kedykoľvek.

  Zlyhanie srdca pri vaskulitíde je sprevádzané širokou škálou príznakov:

 • tachykardia;
 • dýchavičnosť;
 • srdcové zlyhanie
 • arteriálna hypertenzia;
 • bolesť v srdci.
 • diagnostika

  Diagnózu a liečbu systémovej vaskulitídy uskutočňuje reumatológ. Pri vyšetrovaní krvi matky v budúcnosti sú zistené špecifické autoimunitné protilátky a iné markery charakteristické pre určitú formu vaskulitídy. Na posúdenie celkového stavu tehotnej ženy sú potrebné bežné testy krvi a moču. Špeciálne inštrumentálne vyšetrenia (angiografia, MRI a ďalšie) počas tehotenstva sa vykonávajú podľa prísnych indikácií.

  Dôsledky pre plod

  Systémová vaskulitída je vážna patológia, ktorá môže narušiť normálny priebeh tehotenstva. Aj v štádiu plánovania dieťaťa mnohé ženy čelia rôznym problémom. Neplodnosť a časté spontánne potraty spôsobujú, že je potrebné podrobiť sa mnohým vyšetreniam lekárom a lekári nie sú vždy schopní rýchlo nájsť príčinu tohto ochorenia. Často sa vaskulitída kombinuje s antifosfolipidovým syndrómom, čo znižuje pravdepodobnosť úspešnej koncepcie dieťaťa.

  Počas gravidity môže exacerbácia vaskulitídy viesť k závažným komplikáciám:

  • spontánny potrat;
  • predčasné doručenie;
  • deštrukcia placenty;
  • hyperkoagulačný syndróm (patológia koagulačného systému).

  Všetky ženy, ktoré trpia vaskulitídou, sa musia pripraviť vopred na nadchádzajúce tehotenstvo. Pred počatím dieťaťa by ste mali navštíviť lekára a podrobiť sa kompletnému vyšetreniu. Plánovanie tehotenstva je možné len bez exacerbácie ochorenia. Ak dôjde k tehotenstvu, musíte sa čo najskôr zaregistrovať u gynekológa a reumatologa. Tento prístup výrazne zvyšuje šance na úspešný výsledok tehotenstva a narodenia zdravého dieťaťa.

  Liečba vaskulitídy

  Na liečbu systémovej vaskulitídy sa používajú lieky z nasledujúcich skupín:

  • antikoagulanciá (inhibujú funkciu krvného koagulačného systému);
  • protidoštičkové činidlá (znižujú aktivitu krvných doštičiek, zriedia krv);
  • kortikosteroidy (zníženie závažnosti autoimunitných procesov);
  • protizápalové lieky (zmierniť opuch, odstrániť zápal a zmierniť bolesť).

  Všetky lieky sú predpísané lekárom pri zohľadnení formy ochorenia a trvania tehotenstva. Niektoré z známych prostriedkov sa môžu aplikovať v prvom trimestri, zatiaľ čo iné budú musieť byť odložené do 12-14 týždňov. Ak žena už užíva akékoľvek lieky proti vaskulitíde, mala by konzultovať s lekárom o možnosti ďalšieho užívania. Mnoho silných liekov je počas tehotenstva zakázané. Po vyšetrení doktor dokáže vyzdvihnúť iné účinné prostriedky, ktoré sú pre ženu a jej dieťa bezpečné. Po pôrode je potrebné upraviť režim liečby.

  Vaskulitída po pôrode

  Správa Kucheryashka »Po Apr 08, 2013 15:01

  Správa pediatra Izyakov »Št Apr 11, 2013 19:20

  Správa Kucheryashka »Pi Apr 12, 2013 02:01

  Správa Pediatr Izyakov »Pi Apr 12, 2013 20:02

  Správa Kucheryashka »st Apr 15, 2013 07:32

  The Message Pediatrician Izyakov »st Apr 15, 2013 19:14

  Správa Kucheryashka »St Apr 16, 2013 02:09

  Správa pediatra Izyakov »Ut Apr 16, 2013 18:21

  Správa Kucheryashka »st Apr 22, 2013 15:27

  Správa Pediatr Izyakov »st Apr 22, 2013 19:29

  Správa MoorZilka »Po 17. júna 2013 14:21

  Správa Kucheryashka »Thu Jun 27, 2013 13:37

  Správa MoorZilka »Pi Jun 28, 2013 11:23

  Správa od Nadyush85 »Piatok 25.10. 2013 16:56

  Správa Kucheryashka "dňa 14. januára 2014 13:52

  Hemoragická vaskulitída: vzhľad mamy a lekára

  Ako rozpoznať a čo potrebujete vedieť o tejto chorobe.

  Odbočka: keď sme študovali v Ústave pediatrie krátky kurz, choroba "hemoragická vaskulitída" alebo "choroba-Henochova purpura" Spomínam zaujímavé mená lekárov, ktorí ho prvýkrát pred mnohými rokmi opísané. Ako hladko sa rozvinula teória patogenézy a klinického obrazu choroby, pretekajúcej z koži do kĺbov, z kĺbov do orgánov brušnej dutiny a potom, prípadne, obličiek. Všetko bolo jasné a zrozumiteľné a ja som bol pripravený povedať každému učiteľovi o tejto chorobe.

  A úplne iná bol obraz v čase, keď mnoho rokov po získaní lekársky diplom, keď to bolo "prebrať" diagnóza bola moja vlastné dieťa lekár vstupné infekčné prípad GKB číslo 40, kde v noci "fast" nás priviedla vylúčenie meningokokovej infekcie.

  Dnes je veľa odborníkov blízko k názoru, že hemoragická vaskulitída je skôr syndróm a nie nezávislé ochorenie, ktoré sa u detí rozvíja s poruchami imunitného systému spôsobenými faktormi, ktoré nie sú vždy možné identifikovať. Je však úplne jasné, že hemoragická vaskulitída je systémová imunitná komplexná odpoveď organizmu na určitý faktor, ktorý spustil patologický reťazec.

  Podľa literatúry, najčastejšie príčinou hemoragickej vaskulitídy môžu byť prenášané dieťa v predvečer SARS, bolesť hrdla, závažných ochorení somatické profilu - najmä z tráviaceho traktu, antibiotiká, jedlo, drogy, a všeobecne akékoľvek alergie, očkovanie, stres, trauma, a dokonca aj hmyzie uštipnutie, Časové obdobie je dôležité - ide o 2-3 týždne od vplyvu príčinného faktora, kým sa neobjavia prvé príznaky ochorenia. A napriek tomu vás uisťujem, že dnes žiaden špecialista v Jekaterinburgovi neposkytne matinej osobe presnú odpoveď, že v tomto konkrétnom prípade bola príčinou choroby jej dieťaťa. Faktom je, že v hemoragický vaskulitída tvorbu imunoglobulínu A, takže aj keď budeme môcť okamžite vykonať diagnózu na potraviny alebo respiračné alergény, kedy bude táto štúdia dané triedou imunoglobulínu E a bude posudzované len na všeobecné allergofone dieťaťa, a nie o príčine hemvaskulitídy.

  Niektorí autori napíšu, že očkovanie niekedy vedie k hemoragickej vaskulitíde a okamžite konštatuje, že sa nemôže považovať za argument proti jeho implementácii. Podľa môjho názoru však v tomto prípade nemožno považovať za argument "za" - následky takýchto "následkov" môžu byť príliš závažné. A chcem opäť zaplatiť pozornosť mamičiek používaniu antibiotík na "detské infekcie", niekedy nie celkom. Hemvaskulitída je skutočným príkladom poškodenia, ktoré môžeme s najlepším zámerom urobiť pre zdravie dieťaťa. Teraz, na základe mojej vlastnej skúsenosti, by som chcel pripomenúť rôzne atopické a alergické stavy v dieťa - sezónne alergie, alergická rinitída, kožné vyrážky, alergie na zvieracie chlpy a určité potravinárske výrobky. Nepodceňujte ich hodnotu a stojí za to - zvážiť ich, najmä ak alergická predispozícia ide v niekoľkých smeroch naraz ako veľmi vážny signál.

  Akási "špičky" exacerbácie hemoragickej vaskulitídy (ako chronické ochorenie, recidíva, ktorá môže nastať kedykoľvek) a nových prípadov ochorenia v Jekaterinburgu, pozorovanie pediatrov, dôjde na konci mája - začiatkom júna. Keď je dieťa choré, v krvi sa vytvárajú imunitné komplexy, ktoré spôsobujú aseptický zápal steny malých ciev na koži, kĺboch, črevách, obličkách a niekedy v pľúcach a mozgu. Mikroskopické krvácanie sa vyskytuje v mieste tohto zápalu, niektorí autori nazývajú "systémovú mikrotrombózu".

  Podľa kliniky ochorenia sa hemoragická vaskulitída môže objaviť ako koža (najľahšia), kĺbová, brušná, renálna alebo zmiešaná forma. Tam sú tiež fulminantné prípady ochorenia, keď dieťa zomrie skoro po nástupe choroby. Takéto prípady sme v meste dlho nemali, ale v priebehu jedného roka sa vyskytuje niekoľko desiatok nových prípadov hemoragickej vaskulitídy. A niekedy môže byť priebeh ochorenia pomerne zložitý.

  Vyrážka, na ktorej začína a končí kožná forma hemvasulitídy, je typická. Ale v prípade, že dieťa leží s vysokou horúčkou (ktorá môže byť aj tu), nie je vždy možné okamžite odlíšiť ju od vyrážky s meningokokovou infekciou. Vyrážka s hemoragickou vaskulitídou je najčastejšie umiestnená symetricky na nohách, zadok, v blízkosti veľkých kĺbov, niekedy stúpne do pupka. Nie je to na krku a tvári. Táto vyrážka sa môže ľahko vyskytnúť aj v oblastiach záhybov oblečenia, lôžka, s malým štipkou - dokonca aj eponymous "pinch symptom". Hemoragická vyrážka, jej jednotlivé zložky na začiatku ochorenia sa môžu líšiť len veľkosťou. Vyčnieva mierne nad pokožkou a po stlačení nezmizne. Potom s "návalom", ktorý sa často vyskytuje počas choroby, môžu byť prvky vyrážky odlišné - niektoré budú svieže, tmavo červené, malé alebo veľké, iné už začnú "kvitnúť". Pri veľmi vysokom výskyte vyrážok a veľkých ohniskov sa môže vyskytnúť aj ohnisková nekróza kože.

  Bolesť kĺbov. Príčinou bolesti v kĺboch ​​s hemvaskulitídou je tiež porážka malých ciev, ale nie koža, ale samotné kĺby. Často sa prejavuje vyrážka a bolesť kĺbov, v iných prípadoch kĺby dieťaťa (najčastejšie veľké) začínajú bolesť niekoľko dní po objavení sa vyrážky. Bolesť kĺbov s hemvaskulitídou zvyčajne netrvá dlho - niekedy iba jeden alebo dva dni, kĺb môže byť mierne opuchnutý a nad ním môže dôjsť k zahusteniu vyrážky.

  Bolesť brucha a ďalšie príznaky gastrointestinálneho traktu. Bohužiaľ, hemvaskulitída je systémové ochorenie a nepreniká do malých ciev umiestnených v črevných stenách a črevnej mezenterie. Podľa skúseností DGKB číslo 9 s ťažkou brušnou bolesťou, keď začína hemoragická vaskulitída ako brušná forma a dieťa nemá vyrážku, také deti môžu byť dokonca pod dohľadom lekárov. Bolesť brucha s hemoragickou vaskulitídou je bolesť v blízkosti pupka, intenzívna, kŕče. Často je to sprevádzané nevoľnosťou a vracaním s krvnými pruhmi alebo stolici zmiešanou s krvou (dôsledkom mikrocirkulácie v stenách žalúdka a čriev). Tieto bolesti nie sú vždy odľahčené antispazmodikami, ktoré sa používajú v pediatrii, najmä papaverínom. V týchto prípadoch pediatrickí chirurgovia dávajú prednosť použitiu iných liekov - napríklad bez silu a platifilínu.

  Poškodenie obličiek. Bohužiaľ, poškodenie obličiek je priamym dôsledkom hlavného patogenetického mechanizmu hemoragickej vaskulitídy. Nesmie sa objaviť okamžite, ale niekoľko mesiacov alebo dokonca rokov po poslednej exacerbácii ochorenia. Našťastie obličky u detí s hemoragickou vaskulitídou netrpia tak často, ako keby sa prvý záchvat choroby vyskytol u dospelého pacienta.

  Napriek tomu by mala byť opatrná v súvislosti s vývojom glomerulonefritídy u dieťaťa pre všetkých rodičov, ktorých deti trpia iba jednou epizódou hemvaskulitídy. Čo to znamená? To znamená, že musíte venovať pozornosť výskytu symptómov úzkosti - opuch tváre, ktorý je najčastejšie ráno, výskyt krvi v moči alebo zakalený moč. A počas prvých šiestich mesiacov po poslednej zhoršení každých 7-10 dní odovzdať všeobecnú analýzu dieťaťa moču (odhaliť ju v červenej krvinky a bielkoviny) a menej - potom, a dokonca nutné - po každom akútne respiračné či iné choroby. Chronická glomerulonefritída pri hemoragickej vaskulitíde nie je vždy úspešne liečená a môže spôsobiť aj chronické zlyhanie obličiek.

  Najčastejšie sa u detí vyskytuje hemoragická vaskulitída v zmiešanej forme, kde reťazec kĺbov, brucha a obličiek indikuje prevalenciu a závažnosť ochorenia. Chcem však uistiť rodičov, ktorých deti sú choré hemvaskulitídou, ktorá je podľa pozorovania mnohých pediatrov často obmedzená len na jednu epizódu.

  Liečte hemvaskulitídu v nemocnici. Len s ľahkou kožou môže byť teoreticky liečená doma s prísnym odpočinkom na lôžko 2-3 týždne od posledného vyrážky a podliehajú okamžitej lekárskej starostlivosti, keď sa objaví bolesť v kĺboch ​​alebo bruchu. Deti sú zvyčajne predpísané dezagregantmi a liekmi, ktoré zlepšujú mikrocirkuláciu - najmä zvonenie a trental. Nie vždy malé deti ich piť s veľkou radosťou, najmä trental a jeho domáce analóg, pentoxifylline, kvôli ich horkosti. Importované trental, podľa môjho dieťaťa, sa ukázalo byť trochu príjemnejšie na chuť. Určite, tak či onak, je potrebné užívať tieto lieky - vrátane zlepšenia výkonnosti všetkých malých ciev tela, ktorých poškodenie sa na prvý pohľad nemusí prejaviť.

  Závažnejšie lieky, vrátane prednisonu a heparínu a jeho analógov, sa tiež používajú pri liečbe gnevavulitídy. Čo chcete povedať rodičom o nich - tu stojí za to počúvať to, čo hovorí lekár a rozumieť nebezpečenstvu možných následkov, ak odmietnete všetky "droppery" vo všeobecnosti alebo len "injekcie do žalúdka". Pre vymenovanie prednisolónu s vaskulitídou má svoje vlastné indikácie. Hematológovia sa domnievajú, že jeho vymenovanie počas prvého záchvatu choroby zvyšuje riziko opakovania v budúcnosti, ale lekár by mal predpísať alebo zrušiť tento liek, zameriavajúc sa na kliniku a stav dieťaťa. Heparín je samostatná téma. Je potrebné obnoviť mikrocirkuláciu, v ťažkých formách sa vždy používa. Lekári v jeho vymenovaní sa riadia počtom krvných doštičiek u dieťaťa a údaje o koagulácii, čo v detskej interpretácii s vysokou presnosťou robí laboratórium CSTO číslo 1. Nemocnica, kde sú liečené a pozorované deti s hemoragickou vaskulitídou, sú dve DGKB číslo 11 a CSTO číslo 1. V poslednej nemocnici sú tu tiež poradcovia, ktorí môžu ukázať dieťaťu s touto chorobou.

  Prevencia hemoragickej vaskulitídy u relatívne zdravého dieťaťa je múdrosť rodičov a rady lekárov. Predchádzanie opakovaniu tejto choroby v už chorom dieťati je múdrosťou rodičov, vynásobená skúsenosťami a minulými chybami.

  Vaskulitída a tehotenstvo

  Vaskulitída počas tehotenstva!

  to nie je vaskulitída!

  odkiaľ pochádza akýkoľvek nákaz.

  tak naozaj chcem dať svojmu deťom život! nie krv!

  Vaskulitída, ktorú som stretol počas tehotenstva

  Povedzte mi prosím, a kedy ste dostali takúto diagnózu, aký druh liečby bol pred narodením? Pilulky, výstrely, masť, diéta? Boli testované, ak áno, ktoré z nich?

  hemoragická vaskulitída

  Kto bol predpísaný hemostisogram počas tehotenstva?

  vaskulitída

  Získate to počas tehotenstva a v detstve som bol chorý a teraz lekári hovoria, že kvôli tejto chorobe môže byť silná krv. Tak potom si spomínam presne, že mi bol podaný heparín, je to injekcia s klexánom, myslím, že by ste mali predpísať aj tieto lieky, ale samozrejme to všetko je podľa uváženia lekára a podľa vašich testov! Nemáte strach hlavnú vec, hlavnú vec, ktorú všetci objavili a včas začať liečbu! Prajem Vám a vašim dieťaťom dobré zdravie!

  Práve som dostala túto diagnózu... Som v panike. Povedz mi, ako to zvládneš?

  Mám dobrý tok a dokonca zmizol od začiatku b)

  Hovoríme o čistej očkovacej látke medzi pochybným rodičom a lekárom

  Kožná vyrážka u detí - analyzujte dôvody (s fotografiou)

  Aké hrozné plienky vyrážajú dievča na fotografii, mali sme tiež, ale nie tak. Ako ich deti trpia, neznamenajú, moja kvitnúca bola strašná, odmietla jesť, ale keď sa cítila, skoro vykríkla, zrejme z moču sa stalo ešte bolestivejšie. Nič moc nepomohlo, zorganizoval som ležérne kúpele, potom som nejako náhodou prečítala, že mi panthenol pomáha veľa, kúpil som si ju tiež a ďakujem Bohu za vyliečenie plienkovej vyrážky, ale potom by som mohol okamžite kričať, len potrebujem pantenol s úsmevom, aby som to falošoval s parabénami. A potom som hľadal informácie o tom, čo robiť na profylaxiu po dlhú dobu;
  http://www.medmoon.ru/oprelosti_u_malihei.html kto je ohrozený.

  Súhlasím s vyrážkou plienky - a to môže byť. Práve to sme sa sami stretli, ale nejako to bolo okamžite jasné, že syn mal toľko ťažkostí a nie niečo iné. A nemusel som dojčiť dieťa ničím, Panthenolsprey zaobchádzalo s podráždením, takže za pár dní sa všetko uzdravilo. Ale to je môj manžel a ja som skúsil :), ale pre mladé mumie je najlepšie utekať k lekárovi hneď, ale nikdy neviete, čo by mohlo byť. Lepšie byť v bezpečí. A našiel som dobrý článok o vyrážke detí: http://www.medicalj.ru/70-uncategorised/1385-mladenchestvo-bez-oprelostej - Dúfam, že mnohí budú mať úžitok

  Každý musí to vedieť. Rôzne typy vyrážok u detí.

  akú vášeň

  o plošinkách sa páčilo: jedenie raz za týždeň. - ale naopak, sakra.

  Reakcia na očkovanie!

  Keď je očkovanie proti rubeole vždy varované, že sa môže objaviť vyrážka, možno v skutočnosti je dieťa choré v jej miernom stave. Len pre niektorých z dôvodu individuálnych charakteristík sa táto vakcína prenáša ako plnohodnotná choroba! Rýchle zotavenie Lerochka!

  Mali ste tempo kvôli tomu?

  dievčatá, som napísal túto poznámku, aby mi neposkytol rady, čo mám robiť! Čo teraz viem a už prešlo všetko! a písal tak, aby ostatní, ktorí sa nestretli s touto vakcínou, vedeli o reakcii na to!

  Všeobecne tieto očkovania robia IMHO

  Kožná vyrážka u detí. Nervózne obrázky nevyzerajú.

  užitočný článok, ale nie všetky obrázky, alebo len veľmi zanedbávaná forma, to bolo len to, že moje detstvo nevyzeralo toľko ako svrab a nákazlivá šľachtica nevyzerala toľko, vyčistilo asi pred 4 rokmi... a mal som erytém, ktorý nie je infekčný, ale nodulárny, Bolo to PPC, na obrázku to nie je tak strašidelné, ale v skutočnosti... Naozaj som mal len nohy, ale názor nebol pre slabé srdce.

  to sú niektoré z najneváženejších prípadov... so svrabom, nie s takou vyrážkou, s oparom, všetko nie je tak strašné, s monoinfekciou, nie je to fakt, že tam bude vyrážka, roseola tiež nevyzerá tak strašidelne, ale vo všeobecnosti by mala byť záložkou. ďakujem

  nedávno sme mali rubeolu, úplne rovnaké príznaky. a najzaujímavejšia vec je, že šli do našej miestnej pediatrky a povedala, že bola alergická po hore. a ako ju teraz veriť, a nie tak po prvýkrát.

  Moja smutná skúsenosť...

  Čítal som tiež pocit, že ste dospelá dievčina, ktorá prešla toľko. Buďme priateľmi), môžete si prečítať môj posledný príspevok.
  Želám vám silu a trpezlivosť. No a hlavne veľa šťastia

  Toľko nešťastia pre takú mladú hlavu veľmi sympatizujem... Želám si zo srdca, že všetko bude v poriadku a zdravá malá Lalečka príde do tvojej rodiny :)

  Najpravdepodobnejšia genetika po genetike IVF sa vyskytuje častejšie. Po koľko je povolený protokol? Půl roka alebo skôr? Buďte nadšení

  Vyrážka na nohách! Čo je to?

  Neviem nič a pah pah nie je žiadny taký alebo podobný
  Počas tehotenstva, čo sa práve nestalo

  nebol. Prvýkrát som o tom počul.

  ČLÁNOK O KONTRAINDIKÁCIÁCH, KTORÝM POSKYTUJE VYUŽITIE

  Dievčatá pomoc!

  No, jednoducho povedané, tehotenstvo bolo a zamrzlo. Lekár povedal, že došlo k zápalovému procesu. Zaobchádzala so záhradkármi so svojím manželom, opil som Elevite, môj manžel je speman. Pripravené, ako hovoria.

  Histológia bola odovzdaná? Čo ukázalo? Nepodávajte, pretože ZAB odovzdáva hemostázu. Vôbec sa to zmení. Nestrácajte peniaze, IMHO.

  Moderný pohľad na problém preeklampsie

  Pre mňa je to veľmi známa téma. Počas 31 týždňov som bol naliehavo liečený z dôvodu preeklampsie. Chlapec sa narodil 1470, výška 40. Týždeň bola v intenzívnej starostlivosti, z toho 2 dni na umelý kyslík. Potom v predčasnom oddelení 1,5 mesiaca. Samozrejme sme tam zažili veľa. Ja som sa cítil veľmi zle, bolo to strašné napučiavanie, dokonca aj opuch srdca. Bol som schopný vstať sám na 4. deň a nejako som sa dostal do dieťaťa v intenzívnej starostlivosti. Dievčatá sa neporiadajú s tehotenstvom. Sledujte svoje zdravie. Aj ja som na začiatku tehotenstva bolo všetko v poriadku, všetky testy boli normálne. Preto je uvoľnený. Pri poslednom vyšetrení gynekológa pri 30 týždňoch tehotenstva prišli testy s nízkym hemoglobínom asi 90, hoci sa uvažuje o rýchlosti od 120 rokov. Nie som k tomuto problému veľmi dôležitý. A týždeň sa situácia zhoršila na preeklampsiu 3. stupňa. Ale vďaka Bohu sme prežili. A dnes moje dieťa je vo veku 4 mesiacov, vážime 5300, výška 60. Samozrejme, že v rozvoji sú problémy. Ale všetko je možné opraviť, ak dáte svojmu dieťaťu všetok čas. Už sme už prešli veľa a my s našimi rovesníkmi dobiehame. Ak máte záujem o môj príbeh, opýtajte sa, napíšte, zatiaľ si stále pamätám všetko.

  Predtým len na internete som videl túto zvláštnu slovnú gestózu... kým som sám nebol konfrontovaný s takou hroznou realitou! Vďaka Bohu sme teraz doma, ale strávili sme 3 mesiace v nemocnici...

  Veľký článok o mutáciách v hemostatickom systéme, časť 4

  Urobte si nejaký čas, aby ste si prečítali o očkovaní detí, užitočné informácie len pre moslimov

  Očkovanie je ďalšou otázkou, ktorú všetci lekári odpovedajú inak. neviem, kto počúvať. niektorí veria, že bez implantácie detí ich zbavujeme práva byť zdravý a chránení pred nebezpečnými chorobami, iní veria, že pri rozdávaní detí spáchame trestný čin proti imunity. je to strašné očkovanie bez toho, aby ste vedeli, či sa vaše dieťa stane invalidom alebo zomrie vôbec po ďalšej vakcíne, ale aj žiť bez očkovania, trasením po celý život, že dieťa vyzdvihne niečo príliš strašidelné... Nebol som zatiaľ očkovaný, máme osem mesiacov. Dúfam, že vďaka Alahovi, Alah pomôže mi a všetkým sestrám urobiť správne rozhodnutie, ktoré bude požehnaním pre naše malé deti.

  kým sa nečíst, zhromaždil som sa na prechádzku) večer)

  Pysy: Som proti očkovaniu, neviem, čo sa deje v iných krajinách, ale som si istý, že v Rusku Doktori musia tento plán splniť, takže sa nezačnú očkovať, pretože noha mojej dcéry bola vážne pomliaždená a prestala chodiť, dokonca ani nie je nadšenie pre liečbu bolo to vôbec.

  sme urobili všetky očkovania podľa plánu... pravdepodobne zvyk, stereotyp... bolo mi to urobené v detstve a nič sa nestalo hrozne, potom by mal byť môj syn

  všetko o očkovaniach.

  Ja som urobil prvý doktor pre očkovanie a druhý nie je jediný, prvý je chorý nekonečne 2-3 krát mesačne, zatiaľ čo najmladší od narodenia nijak neublížil slimák, identita môjho priateľa je identická, všetko s ňou spája s vakcínami.. ( Ja sám som nebol očkovaný, otec bol vojenský visieť z miesta na miesto, jednoducho nemal čas na to robiť, a zatraceně, netrpím zraneniami a tak ďalej)

  Očkovanie: pre alebo proti.

  Taktiež nečiníme očkovanie... Raz som sledoval program v televízii, keď v Rusku bola epidémia proti prasacej chrípke... všetko bolo podrobne vysvetlené, z čoho sú vyrobené! Sú vyrobené z nadzvy! Tieto vírusy sú potrebné pre vakcínu odobratú z tela ošípanej, trochu modifikovanej a voila! očkovanie je pripravené. No, povedz mi, aké je použitie najas? SubhanaAllah! Ak bude Alah chcieť, dieťa je stále choré, bez ohľadu na to, koľko očkovaní nemáte... a koľko úmrtí po týchto očkovaniach! Vytvoriť mini-chorobu v tele dieťaťa tak, aby bol chorý, trpí... ale potom bude v skutočnosti imunita... veľa lekárov hovorí nezmysel, robia čisto BUSINESS na očkovanie.

  O očkovaniach

  1. Sexuálne omladenie adolescentov priamo súvisí s televíziou a moderným vzdelávaním, a nie s očkovaním (smiešne!).

  2. Ja osobne som poznal mladého muža, ktorý zomrel na tetanu.

  3. O spoločnosti Mantoux - súhlasím so 100%. Lekári, ktorí sú príliš leniví, robia testy, ktoré sú oveľa efektívnejšie.

  4. Ortuť bola zakázaná pred očkovaním pred 8 rokmi.

  5. A nepamätáte si nárast diftérie na začiatku 90. rokov? V Moskve a Moskovskom kraji zomreli rodiny!

  6. Očkovanie samozrejme oslabuje imunitný systém. Idioci ich robia podľa očkovacej schémy na klinike. Je potrebné hľadať každé dieťa individuálne a s analýzami. A nie všetky balíčky hrozné.

  7. 80 percent, ak je jedno dieťa v rodine alergické na očkovanie, zvyšok môže byť tiež pravdepodobný

  8. Krv, jed, horor! Nemáš jesť mäso mŕtvych zvierat? Nepoužívajte vôbec žiadny liek? Jedzte len prírodné produkty z vlastnej lôžka? Potom rešpektujem.

  9. Moje deti utrpeli ovčie kiahne vo veku 5 rokov. Teplota 40, pľuzgiere všade: vo vnútri hrtana, v očných bulvároch, na pohlavných orgánoch! Očkovacia látka proti ovčím kiahňam, urobená aj vtedy, keď si myslíte, že osoba je už nakazená, veľmi zmierňuje utrpenie. A ak nie je infikovaný, vylučuje infekciu. Jednoducho ste sa nestretli s ľuďmi, ktorí v dospelosti trpeli neštovicami.

  10. Výskyt chrípky pri epidémií je veľmi nebezpečný. Môžete to urobiť iba za predpokladu, že ste si istí, že ktokoľvek kýchne na vaše dieťa čoskoro.

  Očkovanie AKDS (veľa písmen) pokračovalo 1

  ako prvé, polio osobitne

  Informačný článok o detských chorobách a očkovacích látkach pre ne

  Chápem, že budem jediný. Článok nie je absolútne medicínsky, napísaný pre bežné múmie, keď počul príbehy škodlivých lekárov a imunológov. Som predovšetkým rád článku tu tento výraz: "Ďalej tieto údaje ukazujú, že hepatitída B spôsobil u neočkovaných osobe končí spontánneho zotavenia takmer 100% séropozitívnych pre molekulárne markery HBV (HBsAg, anti-HBsAg, HBeAg, anti-HBeAg alebo HBV DNA). "Autor nie je ani vôbec lekár, ani nemá predstavu o skutočnej situácii tejto problematiky. Odpusť mi, drahá bebirushki, ale to nie je pravda.

  Už som o tom už mnohokrát diskutoval a teraz to zopakujem. Štepte alebo nie, rozhodnite sa sami. Ja osobne myslím, že mamičky nikdy nepresvedčia. Ja sám osobne svedkom rodinu s absolútnym kategorické odmietnutie očkovania, ktorý sedel na jednotku intenzívnej starostlivosti dvere a slzy a modlitby vyzvaní k uloženiu jeho 11mes dieťa s vírusu kliešťovej meningoencefalitídy (aj keď by mohlo byť, a osýpky a rubeola, a opar), v tom čase ešte nebolo je jasné.

  Nechcem sa žiadnym spôsobom vystrašiť. Nech Boh požehná, aby vaše malé deti rástli zdravé a nevedeli všetky kúzla infekčných komplikácií.

  Vďaka autorovi ďakujem za dostupné informácie.

  Až som začal hľadať na internete informácie o účinkoch očkovania, myslel som si, že chráni telo - ale ukazuje sa to naopak - infikujú. Dieťa urobilo BCG, to bolo v poriadku, ďakujem Bohu. A to sa zastavilo, žiadne ďalšie očkovanie. Ak osud ochorie, budeme sa liečiť. Z osudu nebudete utiecť. A v živote sú veci a hroznejšie choroby, ktoré môžu byť vyliečené. Veľmi veľké štatistiky detskej úmrtnosti na cestách.

  Je prekvapujúce, že advokáti očkovanie len penou u úst asi svoj prospech, to nedokazuje ich prípad, jednoducho začať kričať a volať bláznov a hlupáci, aj keď ste práve záujem o účinkoch očkovania.

  Ďakujeme znovu za užitočné informácie.

  PRE INFORMÁCIE. Horkayuschimsya-by.

  V skutočnosti je pravda - či už je to "vhodné vakcíny" alebo "k ničomu" sa otvorí, keď je každý z nás dlho žiť nebude, keď všetci úradníci a farmaceutická mafie die sakra, to je, keď a začať písať pravdu o medicíne, o vakcínach, o liekoch, o príbehu. Rovnako ako príbeh, pravdivý príbeh môže písať / uverejňovať iba vtedy, keď VŠETCI vládcovia a ich potomkovia, ktorí sa na ňom podieľajú, hnali do zeme, až kým nenapíš skutočný príbeh, lebo pravda im stále môže ublížiť. Ako obvykle? Študujeme históriu v školách, na univerzitách, hlúpe veríme, že preteky sú v učebniciach a toľko rokov, to znamená, že je to pravda. A v 70-100 rokoch vidíte úplne iný príbeh o tej istej krajine, štáte, pravítku, vede, osobe atď. No, to je, ak robíte prieskum, a tak... a ani si nevšimnete, že po nejakom čase už kontroverzné písanie o tej istej téme.

  A autor tejto témy - GubaNeDura - ďakujem za repost. Dalo vám to rozmýšľanie. Na zamyslenie musí byť vždy, a je potrebné, aby odrážali využiť naše mozgy, aby raschmyshleniya analyzovať, alebo jednoducho si dokonca myslia, ako inak môžeme nazvať Homo sapiens, nie sme zvieratá stáda - "master" povedal potom by to malo byť, potom sa hovorí, urobil "Majster" môže byť len tak pohodlný, prospešný... nie vždy, "pán" má vzdelanie, vedomosti, ľudskosť a súcit... Ale nakoniec sa zbaví mäsa. :))

  Amarantový olej. kto sa pokúsil?

  Prvá časť: Alergie a metódy riešenia.

  Dýchacie orgány

  Bronchiálna astma je charakterizovaná opakujúcimi sa záchvatmi kašľa, dýchavičnosti, udusenia, viac v noci alebo po prebudení, častá bronchitída, s neznášanlivosťou pri cvičení. Mierny priebeh astmy sa môže prejaviť len ako obsedantný, suchý, paroxysmálny kašeľ bez typických záchvatov dýchavičnosti. Je potrebné starostlivo identifikovať faktory, ktoré vyvolávajú útoky a predisponujú k nim. Náchylnosť na atopickú reakciu naznačuje atopická dermatitída, alergická rinitída, konjunktivitída a tiež alergické ochorenia u príbuzných. V pozorovacom denníku u pacientov s opakujúcimi sa útokmi na udusenie treba poznamenať dĺžku záchvatu, pravdepodobne provokujúci faktor, predchádzajúcu lekársku terapiu a závažnosť predchádzajúcich záchvatov.

  Symptómy závisia od závažnosti ochorenia.

  Mimo útoku môžu byť výsledky štúdie v normálnom rozmedzí. V závažnejších prípadoch je možné počuť dýchavičnosť a suchosť bez ohľadu na pohodu pacienta.

  Pri astmatických záchvatoch je vhodné v pozorovacom denníku zaznamenať pulznú frekvenciu, krvný tlak, rýchlosť dýchania a telesnú teplotu; stanovte maximálnu rýchlosť expirácie pomocou špeciálneho zariadenia na individuálne použitie (špičkový prietokomer), zaznamenajte stav vedomia (ospalosť alebo agitácia môže naznačovať hladovanie kyslíka - hypoxia). Závažnosť dyspnoe charakterizuje odťahovanie ohybných oblastí hrudníka, použitie pomocných svalov počas dýchania.

  Opakovaná sinusitída, nedostatočné zlepšenie terapie vyžadovalo ďalšie vyšetrenie na vylúčenie iných ochorení (cystická fibróza, imunodeficiencia).

  Podľa stavu orgánov ENT pri alergickej rinitíde sa rozlišujú nasledovné klinické varianty: pacienti s "aktuálnym nosom", "chikhalytsiki" a "údený".

  Prevládanie kýchania a trhania je charakteristické pre epizodickú expozíciu alergénom a prejavuje sa nasledujúcimi príznakmi:

  - záchvaty kýchania, svrbenie v nosovej dutine, uši, lechtanie v krku;

  - vypúšťanie hojného hlienu;

  - zhoršenie príznakov, hlavne počas dňa a zlepšenie v noci;

  - konjuktivitída je často prítomná;

  - nestabilita nosovej kongescie;

  - môžu byť komplikované bolesťami hlavy, únavou, zhoršenou koncentráciou.

  Pacienti "s upchatým nosom", "solerschiki" - tí, ktorí majú ťažkosti s nazálnym dýchaním, ktorý je charakteristický pre pretrvávajúcu (celoročnú) rinitídu a má nasledujúce prejavy:

  - menšie záchvaty kýchania alebo ich nedostatok;

  - krátkodobé zlepšenie nazálneho dýchania a následné zvýšenie príznakov nazálnej kongescie ako odpoveď na použitie intranazálnych vazokonstrikčných činidiel (sanorín, galazolin atď.);

  - žiadne svrbenie v nosovej dutine;

  - konštantná nosná kongescia so zhoršením symptómov v noci;

  - hustý hlen z nosovej dutiny často prúdi do nosohltanu;

  - sucho v ústach a hrdla, nazálny odtieň hlasu a chrápanie.

  Na kontrolu priechodnosti nosných priechodov sa od pacienta vyžaduje, aby sa zhlboka nadýchol jednou nosnou dierkou a potom cez druhú. Pretože atopické ochorenia sú často komplikované otitis media, otoskopia sa vykonáva.

  Alergická laryngitída je spojená hlavne s edémom laryngu a je charakterizovaná ťažkosťami hlučnej inhalácie, chrapľavosti a hrubého štekania.

  Táto podmienka môže byť spôsobené tým, vírusové infekcie, ale v tomto prípade je zvýšenie teploty, typicky vysokých čísel a ďalších príznakov vírusového ochorenia (kašeľ, kýchanie, opuch a začervenanie v ústach a nose, bolesti hlavy a bolesti svalov, anorexia). Rodinná náchylnosť na alergie, ako aj predchádzajúce alebo sprievodné alergické ochorenia budú dôkazom alergickej povahy zápalu laryngitídy.

  Možno kombinované poškodenie dýchacieho traktu - hrtan, priedušnica, priedušiek (laryngotracheobronchitída).

  Ústa a orofaryngus skontrolovať jasným svetlom špachtľou. Zadné laterálne povrchy hltana a uvuly s alergickou rinitídou sú zvyčajne červené a opuchnuté.


  Iné orgány

  Poškodenie očí je vyjadrené alergickou konjunktivitídou, ktorá spravidla sprevádza rinitídu (alergickú rinokonjunktivitídu). Alergická konjunktivitída v akútnej forme je častejšie prejavom reakcie na rozkvet rastlín alebo iných pravidelných kontaktov s alergénom a môže sa objaviť v prípadoch angioedému. V dôsledku priameho kontaktu s časticami rozptýlenými vo vzduchu (peľ rastlín, spóry húb, prach, živočíšne ochorenie atď.) Sa môže izolovať alergická rinitída. V chronickej forme ochorenia je zaznamenaná nižšia intenzita symptómov. História anamnézy často naznačuje možnú príčinu konjunktivitídy, vykoná sa alergologické vyšetrenie na potvrdenie diagnózy.

  Alergické lézie gastrointestinálneho traktu sú hlavne spojené s potravinovými alergénmi. Klinickými prejavmi môžu byť bolesti brucha po jedení, nevoľnosť, vracanie, zmeny v charaktere stolice ("ovce" výkaly, spasticita, zvýšená s hlienom). Gastrotodenitída, enterokolitída môže byť alergickou príčinou.

  Pri porážke pohlavných orgánov sa u dievčat a žien vyskytuje alergická vulvovaginitída (erytém, svrbenie v oblasti vagíny a vulva).

  Klinické príznaky alergickej ochorenia môže byť: "správna" (pokrytá červenými škvrnami) preklad, bruxizmus (škrípanie zubov), "alergická podliatiny" a opuchy ( "vrecia") pod očami, hyperplázia ďasien, orofaciálnej deformačných zub pretiahnuté horná čeľusť nedostatočne rozvinutá brada, gotická obloha, overbite.

  Pre všetky klinické formy alergických ochorení je charakteristický recidivujúci priebeh ochorenia (s pravidelnými recidivami).


  anafylaxia

  Toto je závažná, život ohrozujúca generalizovaná alebo systémová reakcia z precitlivenosti. Príkladom takejto reakcie je potravinová anafylaxia spôsobená arašidmi alebo anafylaxia spôsobená včelím bodnutím.

  Potraviny môžu spôsobiť anafylaktickú smrteľnú reakciu. Medzi najčastejšie príčiny anafylaxie patria orechy, ryby, morské plody, mlieko, vaječné biele, strukoviny, niektoré druhy ovocia (kiwi), bobule, semená (sezam). Vývoj anafylaktickej reakcie na potraviny môže vyvolať príjem niektorých potravín po cvičení (zeler, krevety, jablká, pohánka, orechy, kurča). Je možné vyvinúť krížové reakcie medzi antigénmi rôznych potravín patriacich do rovnakej rodiny, napríklad medzi slnečnicovými semienkami a heřmánkovým čajom.

  Závažné alergické reakcie môžu spôsobiť rôzne konzervačné látky, farbivá, stabilizátory, antiseptiká, antioxidanty, enzýmy používané ako potravinové prísady (papaín, siričitany, oxid siričitý). V reštaurácii sa nachádza vysoký obsah sulfitov, ktoré sa v reštaurácii nachádzajú, sú prítomné v pive, víne, kôrovcoch, šaláte, čerstvom ovocí a zelenine.

  Anaphylaktogénne vlastnosti potravinových produktov môžu byť ovplyvnené ich skladovacími podmienkami.

  Podobné príznaky môžu byť spôsobené toxickými účinkami určitých látok obsiahnutých vo výrobkoch (otravy stafylokokovým toxínom obsiahnutým v čerstvých výrobkoch, chemické látky, ktoré sa dostali do húb, mäkkýšov, rýb atď.).

  Najčastejšou anafylaktickou reakciou medzi liečivami je použitie antibiotík, najmä penicilínu, a tiež cefalosporínov, ktoré majú riziko krížovej reakcie na penicilín od 0 do 30%. Krížová reaktivita sa pozoruje u penicilínov a iných antibiotík (imipeném, meropeném). Existujú prípady, anafylaxia pri priraďovaní antibiotiká, ako je streptomycín, vankomycín, tetracyklín, ďalšie antimikrobiálne látky (chloramfenikol, nitrofurány, sulfónamidy), protiplesňová činidlá (amfotericín B, trichofytóza), hormóny (kortikotropín - ACTH, progesterón, parathormónu, thymostimulin, hydrokortizón, inzulín ). S príchodom rekombinantného inzulínu sa alergické reakcie začali vyskytovať menej často. Anafylaktickej reakcie na účte ranitidínu, kyselina kromoglitsinovuyu, enzýmy (trypsín, chymotrypsín, penicilinázy, asparagináza, streptokináza, chymopapain, heparín).

  Časté kauzativní faktory anafylaxia - heterológneho antiséra (kôň) doteraz používané pri liečení a prevencii tetanu, záškrtu, besnota, botulizmu, plynaté sneti, sústo hada reakcie ďalej a tak ďalej.

  Zriedkavé prípady anafylaktickej reakcie na vakcínu môže byť spojená s potenciálne alergénnych potravín, v ktorých sú vyrobené: alergény kuracie alebo prepelíc v zložení mnohých vírusových vakcín (osýpky, mumps, rubeola, chrípka, besnota), antibiotiká, proteínových nečistôt.

  Počas hemodialýzy môže byť príčinou alergických a anafylaktoidných reakcií etylénoxid používaný na sterilizáciu a použitie dialýzových membrán AN69, najmä u pacientov užívajúcich inhibítory ACE (napríklad kapotín).

  Anafylaxia počas celkovej alebo lokálnej anestézie je možná.

  Alergické reakcie na lokálne anestetiká sa najčastejšie prejavujú formou alergickej kontaktnej dermatitídy, reakcie okamžitého typu sú veľmi zriedkavé. Väčšina vedľajších účinkov je spojená s vegetatívno-cievnymi poruchami, toxickými, hysterickými reakciami.

  U pacientov s anamnézou kontrastných látok pre röntgenové žiarenie je riziko ich anafylaktického šoku zvýšené.

  Existuje latexová (gumová) anafylaxia. Riziková skupina zahŕňa: pacientov, ktorí neustále používajú katétre; zdravotníckych pracovníkov; pracovníkov, ktorí sa zaoberajú výrobou gumy. Nečistoty z gumových stromových proteínov sú obsiahnuté v gumových rukaviciach, kondómoch, katétrech a iných gumových výrobkoch. Alergén môže pôsobiť pri kontakte cez kožu a sliznice prostredníctvom inhalácie, počas katetrizácie žíl počas chirurgických a zubných procedúr.

  Anafylaxia fyzická námaha sa obvykle vyvíja po dlhodobom fyzickej námahe a objaví sa pocit tepla, svrbenie, žihľavka, angioedém, nevoľnosť, vracanie, kŕčovité bolesti brucha, hnačka a obehový kolaps. Reakcia sa vyvíja počas alebo bezprostredne po cvičení. U pacientov s podobnými reakciami je charakteristická familiárna náchylnosť na atopické ochorenia.

  Studená anafylaxia sa vyznačuje prejavom svrbenia, začervenania a opuchu pokožky, ktorá prešla chladením. Chladené jedlá môžu spôsobiť opuch pier a jazyka. Expozícia chladu na celé telo (napríklad počas plávania) môže spôsobiť generalizovanú urtikáriu, pokles krvného tlaku a synkopu. Opísané prípady utopenia.

  Anafylaktický šok spôsobený bodnutím membrány (včelí med, vos, čmeliak, sršeň) nie je nezvyčajný a môže byť príčinou úmrtí.

  Najčastejším miestnym prejavom anafylaxie je urtikária.

  Systémové prejavy sú charakterizované léziami dýchacieho systému, kardiovaskulárneho systému, gastrointestinálneho traktu, kože a centrálneho nervového systému.

  Existujú tri závažnosti anafylaktických reakcií.

  Svetelné reakcie: v priebehu 2 hodín po kontakte s alergénom sa objaví brnenie a pocit tepla v končatinách, opuch očných viečok, slizníc úst, krku, nosa, svrbenie, roztrhnutie, kýchanie. Trvanie príznakov je zvyčajne 1-2 dni.

  Reakcie strednej závažnosti: dýchavičnosť, kašeľ, dýchavičnosť spôsobená edémom laryngu, bronchus, bronchospazmus. Môže sa objaviť generalizovaná urtikária, angioedém, nevoľnosť, vracanie, pruritus, horúčka, úzkosť.

  Ťažké reakcie: chrapot, silná dýchavičnosť, sipot, cyanóza a niekedy aj zástava dýchania. Z gastrointestinálneho traktu - kŕče bolesti brucha, hnačka, vracanie, zhoršené prehĺtanie (abdominálna variácia). Možné epileptické záchvaty, mimovoľné močenie (cerebrálny variant). Hypotenzia a respiračné zlyhanie sa vyvíjajú veľmi rýchlo (hemodynamický variant). Čím rýchlejšie sa vyvíjajú anafylaktické reakcie, tým ťažšie sú. Postupne sa všetky príznaky ubúdajú, ale je potrebné mať na pamäti, že po 2 - 24 hodinách sa môžu opäť zvýšiť. Najčastejšou príčinou smrti u detí je edém hrtana, u dospelých laryngeálny edém a poruchy srdcového rytmu.

  Diagnóza sa robí na základe klinických príznakov.


  FUNNY ALLERGY

  Pollinóza je peľ poľa a je charakterizovaná akútnymi zápalovými zmenami na povrchu epitelových tkanív (slizníc a kože). Choroba má jasne opakovanú sezónnosť, ktorá sa zhoduje s obdobím kvitnutia určitých rastlín. Charakter a závažnosť klinických prejavov sennej nádchy závisí od stupňa precitlivenosti tela na peľové alergény, súvisiacich alergických reakcií a ochorení. Až doteraz namiesto pojmu "pollinóza" sa používajú staré mená "jarný Katar" a "senná nádcha".

  Po prvýkrát sa svet dozvedel o alergii v roku 1914, keď obyvateľstvo celej dediny na juhu Francúzska s ťažkým edémom slizní bol vystrašený neznámym nebezpečenstvom. Sovietsky vedci najprv narazili na masívnu pollinózu v polovici šesťdesiatych rokov, keď v Kubane rozkvetli ambrosia dovezená z Ameriky. Okrem toho, chlapci trvajúci do 14 rokov od chlapcov (vrátane alergickej rinitídy) trpia viac ako dvakrát a po 14 rokoch dievčatá.

  Pollinóza je spôsobená len peľom, ktorý má alergénne vlastnosti, patrí k rozšíreným vetrom opeľovaným rastlinám a produkuje obrovské množstvo malého a prchavého peľu. V závislosti od obdobia rozkvetu rastlín existujú tri vrcholy výskytu pollinózy: jar, leto a jeseň. U niektorých pacientov sa klinické prejavy sennej nádchy môžu vyskytnúť počas celého obdobia od jari až do konca jesene.

  Od 0,5% do 15% celkovej populácie trpí rôznou sennou nádchou.

  Neexistuje oficiálna klasifikácia polinózy. V súčasnosti sa zvyčajne rozdeľuje v závislosti od lokalizácie patologického procesu a závažnosti ochorenia. rozlišujú:

  - alergické poškodenie očí;

  - alergické ochorenia horných a dolných dýchacích ciest;

  - alergické ochorenia kože;

  - kombinované alergické prejavy;

  - zriedkavé klinické prejavy príčiny peľu (etiológia).

  Alergická rinitída / rinosinusitída, alergická

  konjunktivitída, bronchiálna astma, angioedém, žihľavka, alergia

  (kontaktná) dermatitída. Môžu sa vyskytovať samostatne alebo v kombinácii. Najčastejšie sa vyskytujú syndróm nosohltanu, alergická rinitída a bronchiálna astma, alergická rinitída a kožné prejavy alergie.

  Menej časté sú zmeny v kardiovaskulárnych, tráviacich, nervových a urogenitálnych systémoch v dôsledku vystavenia peľovým alergénom.

  Závažnosť klinických prejavov vylučuje ľahké, mierne a ťažké formy sennej nádchy.

  Pyl spôsobuje pollinózu, ak má nasledujúce vlastnosti:

  - patriace do rodu rastlín, ktoré sú v krajine široko rozšírené;

  - ľahkosť a nestálosť (schopnosť rozloženia na veľké vzdialenosti),

  - priemer peľových zŕn nie je väčší ako 35 mikrónov, čo zabezpečuje jeho penetráciu do respiračného traktu;

  - schopnosť vyrábať vo významných množstvách, čo vytvára vysokú koncentráciu vo vzduchu.

  Pyl rastliny má komplexnú antigénnu kompozíciu a môže obsahovať od 5 do 10 antigénnych zložiek. Okrem toho sú antigény prítomné nielen v peľových zrnách, ale aj v iných častiach rastlín - stonky a listy. Najvýraznejšie alergénne vlastnosti majú vonkajší obal z peľových zŕn (exín), obsahujúci množstvo enzýmov, ktoré zohrávajú významnú úlohu v procese interakcie peľu s vonkajším prostredím. Bolo zistené, že vo vode rozpustná frakcia peľového alergénu spôsobuje poškodenie slizníc a rozpustné v tukoch - najmä keď prichádza do styku s kontaktnou dermatitídou pokožky.

  Príčinou alergií na peľ sú zvyčajne veterné opeľované rastliny, pretože ich koncentrácia vo vzduchu je oveľa vyššia ako koncentrácia peľu opyleného hmyzom. Vysunutie peľu ožiareného vetram sa vyskytuje skoro ráno, ale jeho koncentrácia vo vzduchu sa zvyčajne stáva maximálnou odpoledne alebo začiatkom večera. Je to spôsobené vysokou cirkuláciou vzduchu počas týchto hodín dňa. V suchom počasí môže byť koncentrácia peľu v mestách veľmi vysoká. Alergénne vlastnosti peľu môžu pretrvávať mnoho hodín. Keď prší, takmer úplne zmizne zo vzduchu.

  Každý región má svoj vlastný kalendár kvitnúcich rastlín. V Rusku, ako v mnohých krajinách Európy, Ameriky, Kanady a Ázie, je kalendár kvitnúcich rastlín. Pre stredné pásmo európskej časti Ruska sa vyznačujú tri obdobia kvitnúcich rastlín. Na jar (apríl - máj) sa pozoruje kvitnutie stromov (jelša, lieska, breza, dub, topoľ, vŕba, javor, borovica, popol, jalovica, osika a iné). Na začiatku leta (jún - júl) sa pozoruje kvitnutie trávnatých tráv (timothy, ježko, rajgras, kobylka, foxtail, bluegrass, oheň, kukurica, raž). Neskoré letné obdobie (júl - august - začiatok jesene) je charakterizované kvitnutím buriny (pelyň, quinoa, púpava, matka - nevlastná matka) v južných oblastiach Ruska - ambrosia, slnečnica.

  Je zakázané užívať bylinky, lieky a kozmetiku, ktoré zahŕňajú peľ a časti rastlín z rodín, ktoré sú alergické. Vo väčšine prípadov sa neodporúča fytoterapia (rastlinná medicína). Starostlivosť by sa mala venovať homeopatickým liekom, pretože často zahŕňajú rôzne rastliny.

  V jedinej rodine sú rastliny, ktoré sú blízke navzájom v evolučnom vzťahu. Medzi peľom rastliny, jej listami, stonkami, plodmi a príbuznými rastlinami existuje antigénna komunita. Preto ak sa alergia vyvinie na jednu z rastlín rodiny, potom je pravdepodobné, že dôjde k reakcii na iné rastliny z tej istej rodiny.

  Sú známe aj "priechody" medzi rôznymi rodinami: obilniny - kríženci; obilniny - ľalie; bříza - dáždnik - asteraceae; Birch - Rosaceae. Zoznam rastlín podľa rodiny nájdete v dodatku.

  Bez predbežného hodnotenia znášanlivosti sa neodporúča používať niektoré lieky skupiny penicilínov (vrátane karbenicilínu, ampicilínu, oxacilínu atď.) A novokaínu. Intramuskulárne alebo intravenózne podávanie niektorých liekov sa neodporúča: vitamíny skupiny B, kyselina nikotínová, lieky obsahujúce jód.


  Klinické prejavy

  Môžu sa vyskytnúť v ľubovoľnom veku, ale najčastejšie sa vyskytujú u detí vo veku od 3 do 10 rokov.

  Najčastejším prejavom polinózy je alergická rinitída, alergická konjunktivitída a ich kombinácia (rinokonjunktiválny syndróm). Alergická rinitída spojená s peľou rastlín sa vyznačuje častým kýchaním, bohatými sekréty (obvykle sérovo-slizníc), svrbením a nazálnym kongesciou. Tieto príznaky môžu mať rôzny stupeň závažnosti.

  Alergická konjunktivitída z poľnej etiológie začína s výskytom svrbenia v očnej oblasti a môže byť sprevádzaná pocitom pálenia. Svrbenie začína vo vnútornom rohu oka a potom sa rozšíri do očných viečok. Súčasne dochádza k začervenaniu očných viečok s následným vyprázdnením priehľadnej sekrécie slizníc, k roztrhnutiu, fotofóbii, bolestivým pocitom v oblasti supercilárnych oblúkov. V závažných prípadoch sa vyvíja blefarospazmus (nedobrovoľné šmýkanie), keratitída (zápal rohovky), erózia a ulcerácia pozdĺž okraja oka. Relatívne zriedkavo sa pri polinóze pozoruje uveitída (zápal očnej dúhovky).

  Rino-konjunktiválny syndróm môže byť sprevádzaný únavou, zníženou chuťou do jedla, potenie, slzami, poruchami spánku.

  Bronchiálna astma je zvyčajne kombinovaná s nosohmotným konjunktiválnym syndrómom, niekedy s kožnými prejavmi alergie. V tomto prípade sa prejavujú hlavné klinické symptómy peľovej bronchiálnej astmy záchvatmi bronchospazmu (dýchavičnosť), dýchavičnosť, kašeľ a suché dýchavice v pľúcach.

  Kožné prejavy alergií na peľ sa vyskytujú vo forme urtikárie a angioedému a sú charakterizované výskytom blistrov rôznej veľkosti svetlo ružovej alebo bielej. Ich počet sa môže líšiť, niekedy sa spájajú. Prvky žihľavky sú obklopené halo sčervenanej kože a sú sprevádzané svrbením alebo pálenie. Jednou formou urtikárie je opuch podkožného tkaniva a slizníc pier, tváre, čela a ďalších častí tela.

  Kontaktná alergická dermatitída je zriedkavý prejav polinózy. Môže sa vyskytnúť v otvorených oblastiach pokožky po kontakte s listami alebo stonkami rastlín a prejavuje sa sčervenaním kože s následnými vyrážkami na postihnutých miestach. Na mieste kontaktu s alergénom sa vyskytuje svrbivá koža.

  Kardiovaskulárne zmeny spôsobené alergiami na peľ sú charakterizované tachykardiou, tlmenými srdcovými tónmi, systolickým šelestom na vrchole, zvýšeným krvným tlakom. Tieto zmeny sú funkčné a nie sú zaznamenané mimo obdobia kvitnutia.

  Pollinóza je v niektorých prípadoch sprevádzaná príznakmi zažívacieho systému, ako je nevoľnosť, epigastrická bolesť a nestabilná stolica. Vyskytujú sa spolu s ďalšími prejavmi sennej nádchy a môžu byť spojené s peľom a / alebo potravinovými alergénmi, ktoré vstupujú do gastrointestinálneho traktu.

  Zmeny v nervovom systéme sú funkčné v prírode a sú charakterizované vzhľadom počas obdobia kvitnutia bolesti hlavy, slabosti, porúch spánku, horúčky. Tieto príznaky sa pozorujú pri ťažkej pollinóze s masívnou koncentráciou peľu vo vzduchu.


  Možnosti krížovej alergie


  Alergia peľu stromu

  Ľudia, ktorí sú alergickí na peľ stromov (breza, jelša, lieska, dub, jačmeň, javor) často netolerujú:

  - kôstkové ovocie: slivky, broskyne, nektárinky, marhule, čerešne, čerešne, olivy a olivy;

  - jablká, hrušky, kivi;

  - orechy: lieskové orechy (lieskové orechy), vlašské orechy, mandle;

  - zelenina a koreniny (zeler, kôpor, kari, aníz, rasca, petržlen);

  - možné reakcie na zemiaky, paradajky, uhorky, cibuľu.

  Povolené k jedlu:

  - chlieb, pekáreň a sušienky;

  - polievky a mäsové jedlá, ľubovoľné z chudého hovädzieho mäsa, teľacieho mäsa, hydiny;

  - všetky jedlá na vajcia;

  - mlieko a mliečne výrobky: mlieko, jogurt, ryazenka, kefír, acidofilné mlieko, kyslá smotana, nekovová syrová tvarohová zmes na krátku dobu skladovateľnosti;

  - obilniny, obilniny z obilnín, cestoviny;

  - zelenina: staré plodiny zemiaky, repa, reďkovky, reďkovky, uhorky, paradajky;

  - strukoviny: fazuľa, hrášok, šošovica, arašidy;

  - nápoje: čaj, slabá káva s mliekom, pitná a minerálna voda.

  Je potrebné obmedziť: sladké jedlá a cukrovinky (cukor, cukrovinky, džem), potravinárske farbivá a potravinárske prídavné látky, nálevy, fajčenie, uhorky, údené klobásy, studené nápoje, čokoláda, kakao, zmrzlina, alkohol.

  Zakázané používanie bylinných prípravkov: brezové listy, brezy pižmové, jelša kužeľovité, kukurica z kôra.

  Zakázané: med, jablká, orechy, čerešne, broskyne, marhule, čerešne, jahody, nové zemiaky, mrkva, brezová šťava, brandy.


  Alergia peľu z burín

  Ľudia alergickí na peľ ťažko kvitnúcich bylín (pelyňa, ambrózia) často netolerujú:

  - slnečnicové semená a slnečnicový olej (slnečnicová halva, majonéza, horčica);

  - nápoje pripravené s použitím palinu (vermút, balzam, absint);

  - melónové plodiny (melón, melón);

  - zelenina a koreniny (zeler, kôpor, rasca, petržlen, kari, korenie, anýzu, muškátový oriešok, škorica, zázvor a koriander);

  - možné reakcie na mrkvu, cesnak, citrusy, banány, cuketu, baklažán, hlávkový šalát, jeruzalemský artičok, med.

  A ľudia, ktorí sú alergickí na peľ hmyzu (quinoa) často netolerujú repu a špenátu.

  V strave ľudí s neznášanlivosťou na tvrdé farby alebo šedivé byliny sú povolené:

  - výrobky z chleba: pšeničný, šedý a ražný chlieb, pekárenské výrobky a sušienky;

  - mäsové jedlá: chudé hovädzie mäso, teľacie mäso, hydina vo varenej, pečenej alebo dusenej forme;

  - všetky jedlá na vajcia;

  - mlieko a mliečne výrobky: mlieko, jogurt, ryazenka, kefír, acidofilné mlieko, kyslá smotana, nekovová syrová tvarohová zmes na krátku dobu skladovateľnosti;

  - obilniny, obilniny z obilnín, cestoviny;

  - zelenina: zemiaky, repa, reďkev, reďkev, uhorka, kapusta a karfiol, kelan, brokolica;

  - strukoviny: fazuľa, hrášok, šošovica;

  - nápoje: čaj, slabá káva s mliekom, pitná a minerálna voda, ovocné a sýtené nápoje.

  Obmedzenie: sladké jedlá a cukrovinky (cukor, sladkosti, džem), potravinárske farbivá a potravinárske prísady, nálevy, údené potraviny, nálevy, údené klobásy, studené nápoje, čokoláda, kakao, zmrzlina, alkohol.

  Je zakázané používať bylinné prípravky: pena, heřmánek, nechtík, pazúrik, bastard, líniový, rašelinový, tanya, púpava.

  Zakázané: med, halva, slnečnicový olej, semená, melón, melón, broskyňa, zeler, bylinné, ktoré sú zložené z harmančeka, nechtíka a nopky.


  Alergia na peľ trávy

  Ľudia alergickí na peľ trávnatých lúk (timothy, oheň, ježko, rajgra, foxtail, raž) často netolerujú:

  - chlieb a pekárenské výrobky;

  - pivo, kvas, slad, pšeničná vodka;

  - výrobky vyrobené z múky, krupice, otruby, klíčky obilnín, strúhanky;

  - zmrzlina, sorbet, pudingy, knedle, palacinky;

  - Herkules a obilniny (ovos, pšenica, jačmeň atď.);

  - klobásy a párky (často pridávajú rôzne rastlinné zložky);

  - sójové bôby, fazuľa, arašidy, cirok;

  - možné reakcie na jahody, jahody, citrusy.

  V strave sú povolené:

  - vegetariánske polievky, boršč, kapustová polievka, polievka z červenej repy, nízkotučná mäsová polievka;

  - mäsové jedlá: chudé hovädzie mäso, teľacie mäso, hydina vo varenej, pečenej alebo dusenej forme;

  - jedlá z vajec: mäkké varené vajcia (nie viac ako 1 ks za deň), bielkovinovú omeletu alebo z 1 vajec;

  - mlieko a mliečne výrobky: mlieko, jogurt, kefír, acidofilné mlieko, kyslá smotana, tvarohový tvaroh pre krátku skladovateľnosť;

  - strukoviny: fazuľa, hrášok, šošovica, arašidy;

  - akékoľvek ovocie a zelenina;

  - nápoje: čaj, slabá káva s mliekom, minerálna voda, ovocné a sýtené nápoje.

  Obmedzenie: sladké jedlá a cukrovinky (cukor, sladkosti, džem), potravinárske farbivá a potravinárske prísady, nálevy, údené potraviny, nálevy, údené klobásy, studené nápoje, čokoláda, kakao, zmrzlina, alkohol.

  Zakázané používanie bylinných prípravkov: všetky obilné trávy.

  Zakázané: med, pšenica, pšeničná múka a jej produkty (chlieb, sušienky, cestoviny atď.), Krupica, pšeničné klíčky, otruby, strúhanka, zmesi na prípravu omáčok a krémov, a údené klobásy, klobásy, konzervované mäso), kávové náhrady na báze pšenice, pivo, whisky, pšeničná vodka.


  Domáce rastliny a alergie

  Z rastlín, ktoré môžu spôsobiť alergickú reakciu u ľudí, sú bežnejšie nájdené tie, ktoré obsahujú esenciálne oleje. Komponenty týchto olejov sú ľahko prchavé a rýchlo sa dostávajú do respiračných orgánov, prichádzajú do kontaktu so sliznicami a spôsobujú alergickú reakciu u ľudí, ktorí sú predisponovaní. Rovnaká reakcia môže byť spôsobená biologicky aktívnymi látkami obsiahnutými v niektorých domácich rastlinách (saponíny, alkaloidy atď.).

  Tu sú niektoré z týchto rastlín. Alergická reakcia na ne je individuálnym prejavom, tento zoznam bude užitočný, ak potrebujete zistiť povahu alergie, ktorá sa objavila.

  Pelargonium z čeľade Geraniahs (hovorovo "pelargonium"). Obvykle domy sú častejšie pestované odrody pelargonium voňavé. Jeho listy obsahujú esenciálny olej. Ak má osoba predispozíciu byť alergická na to, potom vôňa kvetu bude vnímaná ako "dusivá".

  Paprade. Rôzne rastliny tejto rodiny sú potenciálne nebezpečné. Môžu spôsobiť alergie spôsobené ich spórami (reprodukčné orgány alebo "peľ"), ktoré sa po dozretí šíria po celej miestnosti.

  Eucharis a Crinum a z rodiny Amaryllis sú počas obdobia kvitnutia veľmi pekné, ale vôňa kvetov je podmienená prítomnosťou esenciálnych olejov, ktoré môžu u niektorých ľudí spôsobiť alergiu.

  Oleander, katarantus, alamanda - rastliny z rodiny Kutrov. Aj počas obdobia kvitnutia sa veľké množstvo vonných látok uvoľňuje do životného prostredia.

  Dieffenbachia, filodendron, alokaziya, aglaonema, tarokiya a rad ďalších rastlín rodiny Aroid môžu byť nebezpečné, ak koža a sliznica osoby prídu do styku so svojou šťavou. To sa môže stať napríklad počas transplantácie. Preto pri práci s týmito rastlinami je lepšie nosiť gumené rukavice a gázovú obväz. A po práci s rastlinami musíte dôkladne umyť ruky a všetky exponované oblasti tela.

  Euphorbia (Euphorbia), acalife, Codiaeum (Croton) sú obľúbené rastliny rodiny Euphorbia. Obsahujú žieravé mliečne šťavy, ktoré môžu spôsobiť alergickú reakciu u osoby. Takáto činnosť je možná v procese transplantácie alebo napríklad pri umývaní listov.

  Krasula (Žiryanka), Echeveria, Kalanchoe (viviparous strom), Sedum (stonecrop) patria do rodiny Tolstiankov. Používajú sa nielen ako okrasné rastliny, ale používajú sa aj v tradičnej medicíne. Musíte však vedieť, že môžu vyvolať alergickú reakciu na koži a pri instilácii šťavy z rastlín - opuch dýchacích ciest.

  Rastliny mnohých druhov rododendronov majú veľmi silnú vôňu kvetov. Platí to najmä pre žltý rast prírody na Kaukaze. Zostať v miestnostiach, kde tento typ rododendronu kvitne, často vedie k ťažkej a pretrvávajúcej bolesti hlavy a u niektorých ľudí spôsobuje kožné vyrážky.

  Dá sa tiež poznamenať, že až doteraz neboli zaznamenané žiadne prípady alergií z kontaktu s rastlinami z rodov Begonium (begónia), balsamín (balzam), palmy (butey, carioka, trachycarpus a ďalšie), Bromeliad (ananás, bromelia) (kalízia alebo zlaté fúzy, dihorizandra, setcreasia, tradescantia, zebrina, reo), vresovec (arbutus, heather a erica) atď. Možno to kvôli skutočnosti, že pre normálny rast týchto druhov rastlín je potrebná vysoká vlhkosť vzduchu, pozastavené (zaprášené s) vo vzduchu.


  Liečba pollinózy

  Liečba polinózy sa má vykonávať len pod vedením lekára. Obsahuje najviac úplné obmedzenie kontaktu s alergénom (eliminačná liečba):

  - obmedzenie prechádzok v suchom veternom počasí, vylúčenie ciest mimo mesta, nosenie slnečných okuliarov na ulici;

  - zabránenie vniknutiu peľu do obytných priestorov (zatváranie okien a okien sieťou, výmena šiat a sprchovanie pri návrate z ulice, ak je to možné pomocou čističiek vzduchu);

  - vylúčenie potravinárskych výrobkov a bylinných prípravkov s krížovými alergénnymi vlastnosťami s peľom rastlín a diétu z potravy (pozri časť "Možnosti krížových potravinových alergií").

  Ak sa lekár domnieva, že je účinný, vykoná sa špecifická imunoterapia - metóda zahŕňajúca zavedenie alergénov do pacienta v postupne sa zvyšujúcich dávkach na zníženie citlivosti na ich opakované účinky. Tiež lekár predpisuje lieky, ktoré znižujú prejavy alergií. A je veľmi dôležité povedať pacientovi, ako sa má správať v "nebezpečnej" sezóne.


  DOMÁCIA ALERGIA A ALERGIA ZVIERAT

  Dlho je známe, že prach z domu môže spôsobiť alergie. Jeho prejavom môže byť dlhotrvajúci nos, kýchanie, kašeľ, podráždenie očí, dermatitída a dokonca bronchiálna astma.

  Domáci prach je komplexná zmes rôznych vlákien, zvieracích chlpov, spór foriem, fragmenty mŕtveho hmyzu, obilniny. Ale roztoče domáceho prachu hrajú hlavnú úlohu pri výskyte alergií domácností. Nachádzajú sa takmer vo všetkých domácnostiach. Žijú v postelích, kobercoch, látkach, čalúnenom nábytku. Kŕmia sa exfoliovanými časticami ľudskej kože. V jednom matraci môže byť až 2 milióny kliešťov. V priebehu dňa každý roztoč produkuje až 20 mikroskopických fekálnych peliet, ktoré sa ľahko šíria po celom byte.

  Ďalšími dôležitými alergénnymi zložkami domáceho prachu sú odpadové produkty (vlna, lupiny, sliny, výkaly) všetkých druhov domácich zvierat, spór plísní húb a tiež pyl rastliny, ktorý preniká do priestorov počas kvitnutia.

  Domáce alergie sa zvyčajne vyskytujú po 3-5 rokoch, ale predpoklady pre to sú položené oveľa skôr. Bolo zistené, že ak bola matka počas tehotenstva a dieťa v prvých mesiacoch života v prostredí s vysokou koncentráciou alergénov, riziko alergie na domácnosť sa mnohonásobne zvyšuje. Obzvlášť sa to týka tých prípadov, keď niekto z rodičov je alergický.

  Na zníženie pravdepodobnosti alergií na domácnosť je možné pomocou preventívnych opatrení. Môže ísť o množstvo čističiek vzduchu, ktoré odstraňujú najjemnejší prach zo vzduchu v interiéri, vrátane všetkých hlavných alergénov nesených vzduchom. Filtrácia sa vykonáva pomocou intenzívneho núteného vzduchu cez špeciálny mikrofiltr. Teraz existujú vysávače so špeciálnymi antialergénnymi filtrami, ktoré poskytujú takmer úplnú filtráciu najmenšieho prachu. Práve tento prach preniká do pľúc najhlbšie a môže preletieť po celom objekte celé hodiny bez usadzovania. Na špecializované obchody je možné zakúpiť aj produkty a príslušenstvo, ktoré sú kliešťové, ktoré sú nepriepustné pre anti-alergénne ochranné kryty na bielizeň na bielizeň (matrace, vankúše, prikrývky) a ošetrenie matracov, kobercov a čalúneného nábytku proti kliešťom. K dispozícii sú tiež vankúše a prikrývky so syntetickými výplňami, ktoré odolávajú častému praniu pri teplote 60 stupňov (pri tejto teplote začínajú zomrieť roztoče žijúce v nich).

  Zvieracia alergia je celosvetový problém. Psy, mačky, morčatá, škrečky, potkany, králiky, kone, ovce a vtáky môžu spôsobiť alergické ochorenie. Zároveň asi polovica ľudí, ktorí sú alergickí na zvieratá, nemá domáce zvieratá.

  Alergény zvierat - jeden z najbežnejších. Zdrojom alergénov sú zvieratá aj hospodárske zvieratá. Keď hovoria o epidermálnych alergiách, znamenajú reakcie na alergény epidermálneho pôvodu: vlasy, perie, lupiny. Ale sliny, moč a exkrementy zvierat majú alergickú aktivitu. Alergény zvierat sa nachádzajú v bytoch a domoch ľudí, ktorí chovajú alebo držia zvieratá. V oblastiach, kde sú koberce, existuje viac takýchto alergénov. Alergény môžu byť prepravované ľudským oblečením, takže sa nachádzajú aj tam, kde zvieratá nikdy neboli - na verejných miestach, ako sú školy a kancelárie. Alergény zvierat

  Zvieracia alergia je celosvetový problém. Psy, mačky, morčatá, škrečky, potkany, králiky, kone, ovce a vtáky - ktoré môžu spôsobiť alergické ochorenie. Asi polovica ľudí, ktorí sú alergickí na zvieratá, nemá domáce zvieratá.

  Okrem Toho Čítal O Plavidlách

  Aké sú postupy na vyšetrenie ciev hlavy, krku a mozgu, pri ktorých je lepšia diagnóza?

  Plavidlá zohrávajú obrovskú úlohu pri zabezpečovaní fungovania všetkých ľudských systémov a orgánov. Kyslík a základné živiny sa prepravujú cez krvný obeh.

  Teleangiektázia: typy, vývojové faktory, metódy odstraňovania a liečby

  Steny zdravých kapilár majú malú hrúbku (len 20 mikrometrov), takže sa nedajú vidieť voľným okom. Ale v dôsledku niektorých ochorení sa toto číslo môže zvýšiť.

  Produkty, ktoré zvyšujú a znižujú zrážanlivosť krvi

  obsah

  Existujú produkty, ktoré zvyšujú zrážanlivosť krvi, ako aj jej znižovanie. Môžu regulovať viskozitu krvi a zohrávať dôležitú úlohu pri liečbe chorôb, ktorých príčinou alebo účinkom je zvýšená alebo znížená koagulabilita.

  Preskúmanie reovasografie: podstata výskumu, kedy a kto ho potrebuje

  Z tohto článku sa dozviete, aký je účel reovasografie, čo to je, ak máte podozrenie, aké ochorenia sa prejavuje. Budú sa považovať za pravidlá a princípy dekódovania výsledkov štúdie.

  Segment hypoplazie a1 pravého predného mozgového tepna

  Hypoplázia vertebrálnej artérieČo je hypoplázia?Hypoplázia je charakterizovaná intrauterinným nedostatkom tkanív alebo orgánov. Neúplný vývoj vertebrálnej (chrbticovej) tepny sa prejavuje zúžením jej priemeru.

  Trombus v pľúcach: príčiny, dôsledky a liečba vážneho stavu

  Krvná zrazenina v pľúcach môže poškodiť nielen vnútorné orgány dýchania vzduchu, ale aj telo ako celok. Výsledkom krvnej zrazeniny je vývoj ochorenia - pľúcna embólia (PE).