Silné srdce a silné krvné cievy sú kľúčom k dlhému a naplniteľnému životu. Mladí ľudia venujú malú pozornosť stavu ich kardiovaskulárneho systému, ktorí sa drží hlavy len vtedy, keď príde choroba. Ľudské srdce denne zvládne neuveriteľné zaťaženie. V dôsledku zúrivého tempa života, stresu, zlej výživy je obehový systém oslabený, naplnený toxínmi a toxickými látkami. Vitamíny pre srdce a krvné cievy sú potrebné nielen pre starších ľudí, ale aj pre mladých ľudí. Užívanie vitamínových prípravkov je istým spôsobom, ako udržať zdravie a predĺžiť život.

Príčiny srdcového ochorenia

Podľa štatistík je srdcová choroba jedným z lídrov medzi ľudskými patológiami v oblasti zdravotného postihnutia a úmrtnosti. Prečo sú moderni ľudia všetkých vekových skupín náchylní k ochoreniam kardiovaskulárneho systému? Hlavný vinník - zlý spôsob života. Zástupcovia dnešných mladých ľudí sa moc nehýbajú, kŕmia sa neúplne, sú často nervózni, strachovaní, stresovaní, prenasledujú úspech a zabúdajú na odpočinok. A nedostatok spánku a nadmerného zaťaženia sú hlavnými nepriateľmi srdca. Srdcové patológie vyplývajú z nasledujúcich faktorov:

 • vysoký krvný tlak;
 • obezita;
 • sedavý životný štýl;
 • zlé návyky;
 • konštantné napätie;
 • genetická predispozícia;
 • nedostatok vitamínov a minerálov v tele.

Vitamíny a biologicky aktívne látky potrebné pre srdce

Aby srdce zostalo zdravé, telo musí dostať vitamíny a stopové prvky v optimálnej výške. Nižšie sú uvedené vitamíny, ktoré sú najviac potrebné na normálne fungovanie srdcového svalu.

 1. Retinol alebo vitamín A. Ľahko rozpustná látka, ktorá stimuluje metabolizmus, bráni vzniku aterosklerózy. Rybí olej, mlieko, mrkva sú bohaté na retinol. Lekárne predávajú acetát retinolu, roztok na perorálne podanie.
 2. Kyselina askorbová alebo vitamín C. Vo vode rozpustná látka, ktorá aktivuje metabolizmus, zničí škodlivý cholesterol, posilňuje srdcový sval. Vitamín obsahuje vo veľkom počte najmä rastlinné produkty: dogrose, citrusy, ríbezle, paprika. Kyselina askorbová sa môže použiť v injekciách, tabletách a absorbovateľných tabletách.
 3. Tokoferolu alebo vitamínu E. Zabraňuje oxidácii tukov a tvorbe voľných radikálov, ktoré ničia tkanivá srdcového svalu a krvných ciev. V značnom množstve je prítomná v pečeni, orechy, rastlinný olej. V lekárni sa vitamín môže zakúpiť vo forme kapsúl alebo ako roztok.
 4. Rutín alebo vitamín P. Vodorozpustná látka, ktorá posilňuje steny krvných ciev, sa používa na patologické krvácanie. Vitamíny sú bohaté na citrusy, jablká, divokú ružu. V lekárňach sa rutín predáva vo forme tabliet.
 5. Tiamín alebo vitamín B1. Vo vode rozpustná látka potrebná na správnu kontrakciu srdcového svalu. Cereálne obilniny obsahujú väčšinu tiamínu. Na odstránenie nedostatku tohto vitamínu v tele sa zvyčajne predpisujú injekcie.
 6. Pyridoxín alebo vitamín B6. Zničí škodlivý cholesterol, normalizuje prácu ciev nosa, očí, mozgu, aktivuje metabolizmus lipidov. Významné množstvo sa vyskytuje v mäse, rybách, strukovinách, mlieku. Zvyčajne sa používa pri injekcii hydrochloridu pyridoxínu.
 7. Vitamín F. Vitamínové zlúčeniny sú polysaturované mastné kyseliny. Zabraňujú tvorbe cholesterolových plakov v krvných cievach. Rybí olej, rastlinné oleje, ryby a morské plody sú bohaté na mastné kyseliny.
 8. Koenzým Q10. Enzým, ktorý sa syntetizuje v ľudskej pečeni s dostatočným príjmom rastlinných a živočíšnych produktov do tela. Ak nedostatok látky zvyšuje pravdepodobnosť infarktu myokardu, telo rýchlo stárne.

Minerály požadované pre srdce

Niektoré minerály majú pozitívny vplyv na obehový systém. Nasleduje zoznam najdôležitejších srdcových minerálov.

 1. Vápnik. Reguluje frekvenciu kontrakcií srdcového svalu, posilňuje steny tepien a žíl. Významné množstvo je v rybách a mliečnych výrobkoch.
 2. Draselný. Ovláda nervové impulzy, ktoré spôsobujú kontrakciu srdcového svalu. Vysoko koncentrované v orechoch, sušenom ovocí, zemiakoch, kapusty.
 3. Horčík. Zlepšuje metabolizmus v tkanivách srdca, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Vo veľkom množstve je v mäse, strukovinách, rybách.
 4. Fosfor. Podieľa sa na tvorbe bunkových membrán. Reguluje svalové kontrakcie a prenos nervových signálov. V značnom množstve je prítomný v chlebe s otrubami, špargľou, sušeným ovocím.

Užitočné pre cievy mozgu vitamíny

Kvôli zhoršeniu krvného obehu v mozgu často dochádza k mŕtviciam. A po mŕtvici má človek zhoršenú pamäť, vizuálnu a rečnú funkciu. Aby mozog mohol správne fungovať, musíte pravidelne užívať vitamíny. Nasleduje zoznam látok dôležitých pre cievy mozgu.

 1. Tiamín alebo vitamín B1. Zlepšuje pamäť, pomáha rozširovať informácie rýchlejšie. S nedostatkom vitamínov, nespavosťou, častou únavou, problémami s koordináciou pohybov a depresiou sú zaznamenané. Ak chcete doplniť tiamín v tele, mali by ste jesť ryby, mäso, orechy, vajcia, ovsené vločky.
 2. Riboflavín alebo vitamín B2. Poskytuje energiu mozgového tkaniva, pomáha zvládať vysokú intelektuálnu a fyzickú aktivitu. S nedostatkom substancie sa človek stáva ospalým a chýbajúcim, jeho chuť sa zhoršuje a bolesti hlavy sa vyskytujú. Mäso a mliečne výrobky bohaté na vitamíny.
 3. Kyselina nikotínová alebo vitamín B3. Stimuluje syntézu energie v tele, normalizuje fungovanie ciev očí, nosa a mozgu. Je prítomný vo veľkom množstve v pečeni, mäse, strukovinách, rybách, orechoch a vajciach.
 4. Kyselina pantoténová alebo vitamín B5. Ovláda prenos nervových impulzov, podporuje duševné výkony. Pri nedostatku látok sa prejavuje depresia, nespavosť, chronická únava. Vitamín bohatý na mlieko, pečeň, kapustu.
 5. Pyridoxín alebo vitamín B6. Obnovuje nervy, posilňuje cievy mozgu. S nedostatkom látky sa človek stáva horúcim a úzkostným, stane sa depresívnym a spánok je narušený. Vitamín vo významných koncentráciách je prítomný v obilninách, pečeni, strukovinách a orechoch.
 6. Kyselina listová alebo vitamín b9. Zlepšuje mentálne schopnosti. Keď sa pamäť nedostatku vitamínov zhorší, je tu apatia a slabosť. Látka je bohatá na orechy, obilniny, huby, mäso, čerstvé rastlinné produkty.
 7. Cyanokobalamín alebo vitamín B12. Reguluje zmenu fáz spánku a bdelosti, zvyšuje aktivitu mozgu. Pri nedostatku látok sa zaznamenáva depresia, tinitus, znížená intelektuálna schopnosť, nervozita, zhoršené videnie a pamäť. Vitamín je prítomný iba v potravinách pre zvieratá a niektoré riasy.

Posilnenie ciev

Hlavným problémom krvných ciev na nohách sú kŕčové žily. Ide o mimoriadne nepríjemné ochorenie v zanedbanom stave, ktoré sa prejavuje kolenami, nohami a nohami, zápalom a tmavnutím kože dolných končatín.

Na posilnenie ciev na rukách a nohách je potrebné vziať komplex vitamínov doplnený železom, zinkom a vápnikom. Eliminácia kŕčových žíl sa vykonáva komplexnou terapiou. Lekár predpisuje pacientovú gymnastiku, fyzioterapiu a vodné procedúry, lieky. Nemocná osoba by nemala stáť ani sedieť v jednej pozícii dlhú dobu, konzumovať veľa soli, kávy, čierneho čaju a alkoholu. Ak chcete úspešne odstrániť chorobu, je potrebné dodržiavať diétu, monitorovať telesnú hmotnosť.

Posilnenie očných ciev

Ak sú oči prerušené a zaparené, na ich povrchu sú viditeľné krvinky, potom môžeme hovoriť o oslabení očných ciev. Očné cievy sú oslabené nasledujúcimi faktormi:

 • alergie;
 • dlhodobý pobyt v počítači;
 • jasné slnko a ostrý vietor;
 • nespavosť;
 • diferenčný krvný tlak;
 • intenzívna fyzická námaha.

Aby nedošlo k roztrhnutiu krvných ciev v očiach, je potrebné užívať vitamíny B a kyselinu askorbovú. Keď sa prejavia vaskulárne ochorenia oka, odporúča sa intramuskulárne zaviesť rutín. Užitočné čerstvé ovocie a zelenina, zelený alebo šípkový čaj.

Výrobky na posilnenie krvných ciev a zlepšenie funkcie srdca

Aby kardiovaskulárny systém zostal zdravý, musíte do stravy zaradiť tieto potraviny.

 1. Olivový olej. Kvalitný produkt prvého odstreďovania je bohatý na nenasýtené tuky a antioxidanty, ktoré čistia nádoby pred škodlivými akumuláciami. Pri pravidelnom používaní olivového oleja v krvi sa výrazne znižuje koncentrácia škodlivého cholesterolu.
 2. Sušené marhule. Sušené marhule obsahujú obrovské množstvá prírodných antioxidantov, ktoré chránia srdcové bunky pred toxínmi a rozkladnými produktmi. V sušených marhule je draslík, ktorý zabraňuje vzniku srdcového infarktu.
 3. Ryby. Je bohatá na látky, ktoré posilňujú steny ciev. Užitočné pre arytmie.
 4. Orechy. Obsahujú arginín, aminokyselinu, ktorá má priaznivý účinok na srdce. Pri pravidelnom používaní orechov sa významne znižuje pravdepodobnosť infarktu.
 5. Horká čokoláda. Kvalitný výrobok obsahuje flavonoidy - pigmenty, ktoré dilatujú krvné cievy a pomáhajú eliminovať hypertenziu. Treba poznamenať, že ľudia s nízkym krvným tlakom neovplyvňujú čokoládu.
 6. Hrozno. Obsahuje značné množstvo antioxidantov a vitamínov pre srdce. Vysokokvalitné hroznové vína obsahujú aj antioxidanty. Nesmiete však zneužívať alkoholické nápoje, inak škoda prekročí výhody.

Kto sa odporúča užívať vitamíny pre cievy a srdce?

Mnoho ľudí sa stará o obehový systém iba vtedy, keď sa zhorší. Podporou a ochranou srdca a krvných ciev je možné nielen liečiť nebezpečné patológie, ale aj zabrániť ich výskytu. Aké skupiny ľudí potrebujú vitamíny pre srdce a krvné cievy?

 1. Pacienti s cievnymi ochoreniami mozgu a končatín.
 2. Športovci.
 3. Deti a mládež.
 4. Ľudia po 50 rokoch.
 5. Pacienti podstupujúci operáciu srdca.
 6. Ľudia robia ťažkú ​​fyzickú prácu.
 7. Ľudia pracujúci v nezdravých podnikoch.

Osoby patriace do vyššie uvedených kategórií sa musia poradiť s kardiológa. Lekár zvolí optimálny komplex vitamínov a minerálov. Odborný špecialista stanovuje dávku lieku a trvanie terapeutického kurzu so zameraním na vek a pohodu pacienta.

Najkvalitnejšie a najvýkonnejšie vitamínové komplexy pre srdce a krvné cievy

V lekárňach vo veľkých množstvách sa predávajú vitamínové prípravky pre srdce a krvné cievy. Mnoho vitamínových komplexov navyše obsahuje minerálne prvky a prírodné látky odvodené z liečivých rastlín. Nižšie sú uvedené názvy a charakteristiky najpopulárnejších a najkvalitnejších liekov na udržanie kardiovaskulárneho systému.

 1. Askorutin. Otvára hodnotenie celkového lieku určeného na elimináciu deficitu kyseliny askorbovej a rutínu. Lacné tablety majú antioxidačný a rádioprotektívny účinok, normalizujú metabolizmus uhľohydrátov, aktivujú opravu tkaniva, pomáhajú srdcu odolávať negatívnym faktorom. Liečivo pomáha zvyšovať silu a elasticitu kapilár, potláča zápal a opuch stien krvných ciev.
 2. Asparkam. Liečivo s horčíkom a draslíkom, predávané v tabletách a injekčnom roztoku. Stimuluje činnosť srdcového svalu, normalizuje rovnováhu vody a soli v krvi, zabraňuje výskytu arytmií. Často sa predpisuje ako hlavný liek na srdcové zlyhanie, srdcový záchvat, otravu srdcovými glykozidmi.
 3. Bude riadiť. Liečivo vrátane tiamínu, riboflavínu, pyridoxínu, horčíka, draslíka, extraktov z ginkga biloba, šípky a hlohu. Tieto látky sú vynikajúcou podporou pre svaly srdca a krvných ciev. Liečivo, predávané vo forme kapsúl, obnovuje krvný obeh, zabraňuje vzniku aterosklerózy, znižuje pravdepodobnosť infarktu.
 4. Vitrum Cardio Omega-3. Liečivo je založené na polynenasýtených mastných kyselinách a tokoferole. Je predpísaný pre dospelých pacientov normalizovať metabolizmus lipidov, zabraňuje vzniku aterosklerózy a chráni telo pred voľnými radikálmi.
 5. Doppelgerz Cardiovital. Kardiotonický rastlinný pôvod. Na základe extraktu z hlohu. Spôsobuje dilatáciu srdca a ciev, normalizuje krvný tlak, má sedatívny a antispazmodálny účinok. Často sa vymenúva ako doplnkový agent na liečbu srdcového zlyhania I a II.
 6. Kardiosan. Komplex živín z Fínska zlepšuje prácu srdca a normalizuje krvný obeh. Pyridoxín, kyselina listová, kyanokobalamín a horčík sú zložky, ktoré majú priaznivý účinok na fungovanie kardiovaskulárneho systému. Fínske tablety sa majú opiť v prípade zhoršenia krvného obehu, svalových kŕčov, vysokého obsahu cukru v krvi, znecitlivenia rúk a nôh, ako aj prevencie patologických stavov srdca.
 7. Hawthorn Forte. Doplnky vrátane extraktu z hlohu, horčíka a draslíka. Tieto látky sú potrebné na normalizáciu kontrakcií srdca, zníženie krvného tlaku, posilnenie a upokojenie tela. Výťažok z hlohu je užitočný na posilnenie kapilár, na zháňanie zápalu steny krvných ciev, na ochranu obehového systému pred vírusovou infekciou a ďalšími negatívnymi faktormi. Liečivo sa odporúča pre vazospazmy a zhoršenie srdcového svalu.
 8. M-Card. Doplnky na báze draslíka a horčíka. Odporúča sa piť tieto tablety na srdcové abnormality spojené s nedostatkom v tele vyššie uvedených minerálov. Je prísne zakázané užívať drogu bez lekárskeho predpisu. Ak sa liek nesprávne používa v tele, minerálna bilancia môže byť narušená.
 9. Kardio Zdravie. Vysoko účinný biologický doplnok vhodný pre športovcov a ľudí, ktorí sa venujú ťažkej fyzickej práci. Liečivo obsahuje tokoferol, retinol, kyselinu askorbovú, kyanokobalamín, kyselinu listovú, horčík, draslík, zinok, koenzým Q10, liečivé rastliny. Liečivo je predpísané pri zvýšených hladinách cholesterolu a protrombínu v krvi, zhoršeniu metabolizmu, oslabeniu steny ciev, zhoršeniu krvného obehu a poruchám nervového systému. Doplnky pôsobia ako imunostimulant, znižujú zápal, znižujú krvný tlak.
 10. Synchron-7. Dobré lieky na srdce určené pre starších pacientov a pacientov so srdcovými poruchami. Kyselina askorbová, indoly, pektíny sú prítomné v zložení liečiva. Liečivo, predávané vo forme kapsúl, je predpísané pre aterosklerózu, zníženú imunitu, myokarditídu akejkoľvek formy - ochorenie srdcového svalu.
 11. Venatol. Biologicky aktívna prísada na posilnenie krvných ciev nohy má tonizujúci a protizápalový účinok, chráni nervy pred účinkami negatívnych faktorov a zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Prípravok obsahuje kyselinu askorbovú, tokoferol, rutín, enzýmy, minerály, flavonoidy, aminokyseliny, extrakty liečivých rastlín. Doplnky odporúčané pre starších ľudí, ktorí pozorovali vývoj kŕčových žíl.
 12. Smart Omega. Detské vitamíny v tabletkách. Prípravok obsahuje kyselinu askorbovú, retinol, kalciferol, omega-3 - látky dôležité pre normálny vývoj srdca a mozgu detí a dospievajúcich. Tieto vitamíny sa odporúčajú pre dieťa trpiace vaskulárnou dystóniou, tachykardiou, chronickou únavou.

Pred použitím vitamínov sa odporúča konzultovať s lekárom. Dokonca aj tie najlepšie vitamínové komplexy majú kontraindikácie. Lekár vám povie, ktorý liek je optimálny a bezpečný pre pacienta.

Aké vitamíny sú dobré pre srdce a cievy

Kardiovaskulárny systém je často vystavený stresu, stresu, zlým návykom, tvrdej práci alebo stresu, nepravidelnému harmonogramu s minimálnym odpočinkom a iným faktorom. Kardiológovia zaznamenali časté návštevy od pacientov a oslavujú čoraz mladší vek.

Ako zachovať svoje zdravie, zistíme v tomto článku.

Vitamíny pre srdce a krvné cievy

Takže začnime s pípávaním vitamínov, ktoré sú vzhľadom na svoje vlastnosti nevyhnutné pre kardiovaskulárny systém.

 • Retinol (vitamín A) má vlastnosti zrieďujúce krv, čím zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, zvyšuje silu a pružnosť krvných ciev a znižuje riziko aterosklerotických plakov.
 • Tiamín (B1), ktorý sa aktivuje v tele, stimuluje kontrakciu srdca.
 • Riboflavín (B2) je zodpovedný za bunkové dýchanie celého organizmu, zúčastňuje sa syntézy červených krviniek, dodáva kyslíku a krv do ciev mozgu, pomáha aktívnej forme niacínu (B3), ktorý reguluje aktivitu hlavových ciev a pyridoxínu (B6), ktorý je zodpovedný za elimináciu toxínov a cholesterolu z krvi.
 • Kyselina pantoténová (B5) chráni všetky sliznice, podporuje prácu nervového systému, zúčastňuje sa doplňovania energetických zásob organizmu.
 • Kyselina listová (B9) podporuje zdravie buniek, reguluje metabolizmus tukov a sacharidov, normalizuje krvný tlak a množstvo cholesterolu v krvi, odstraňuje toxíny.
 • Cyanokobalamín (B12) poskytuje bunkové dýchanie, má pozitívny vplyv na aktivitu červených krviniek a bielych krviniek, zabraňuje depresii, normalizuje spánok, reguluje krvný tlak.
 • Kyselina askorbová (C) zvyšuje imunitu, posilňuje cievne steny a funkciu myokardu, znižuje množstvo cholesterolu.
 • Tokoferol (E) zabraňuje hromadeniu tukových buniek, čím čisti a chráni cievy a sval srdca.
 • Prispievať k zdraviu kapilár a tepien a normálne fungovanie srdca rutinu (R), skupina kyselín pod všeobecným názvom vitamín F, prevenciu trombózy a akumuláciu cholesterolu, výstužné tepnu a koenzýmu Q 10, vitamín-varovanie infarkty a znižuje riziko arytmie.
 • Calciferol (D). Táto látka sa stará o zdravie nervového systému, obehového a kardiovaskulárneho systému. Reguluje výmenu vápnika, horčíka a fosforu, ktorého pôsobenie dáva silu kostným a svalovým (vrátane srdcového) tkaniva, stenám krvných ciev a artérií a normalizuje proces tvorby krvi a dodávanie krvi do tela.

Produkty, ktoré obsahujú

Vitamíny pre cievy a srdce je možné získať s jedlom, najmä preto, že sú k dispozícii takmer všetky produkty uvedené v tabuľke, mnohé sa pestujú v našich zemepisných šírkach.

retinol

tiamín

Chlieb a pečivo z pšeničnej múky, slnečnicové semienka, celozrnné obilniny (surové ryža, ovsené vločky, pohánka), pšeničné klíčky, brokolica, ružičkový kel, fazuľa, orechy, pomaranče, hrozienka, slivky, slivky, čierne ríbezle, petržlen, mäta, ďatelina, šťava, harmanček, žihľava, špenát, rybie produkty, pečeň, obličky, mozog, bravčové mäso, hovädzie mäso.

riboflavín

Droždie, mlieko, tvaroh, arašidy, fazuľa, ovsené vločky, pohánka, mandle, špenát, pšeničná múka, ražná múka, vajcia, zemiaky, karfiol, hrášok, kakao, listovej zelenina, syr, jahňacie mäso, mastné bravčové mäso, hovädzie mäso, teľacie.

niacín

Celozrnné obilniny, kvasnice, pšeničné otruby, orechy, fazuľa, brokolica, mrkva, syr, kukuričná múka, dáta, zemiaky, paradajky, olej z pšeničných klíčkov, rumančeka, ovos, šťaveľ, hovädzie pečeň, hydina, ryby, chudé mäso, hovädzie mäso, bravčové mäso, mlieko a mliečne výrobky, vajcia.

Kyselina pantoténová

Fazuľa, kvasnice, lieskové orechy, zelená listová zelenina, pohánka a ovsená krupica, karfiol, pečeň, obličky, srdce, mozog, hydina, vajcia, mlieko a mliečne výrobky, rybie kaviár.

pyridoxín

Nerafinované obilné zrná, špenát, kvasnice, obilniny, ryža, fazuľa, mrkva, avokádo, banány, orechy, karfiol, kapusta, paradajky, jahody, citrusové plody, kukurica, horčica, zemiaky, sója, mäso, ryby, ustrice, mlieko, mliečne výrobky, treska pečeň, mäsové droby, vajcia.

Kyselina listová

Strukoviny, listová zelenina, pšeničné klíčky a kvasnice, obilniny, otruby, pohánka a ovsených obilnín, strukoviny, orechy, banány, melón, marhule, tekvica, figy, huby, cvikla, chlieb, pečeň, hovädzie, jahňacie, bravčové mäso, hydina, vajcia, mlieko a mliečne výrobky, ryby.

cyanocobalamin

Sladkovodné, sójové a sójové produkty, kvasnice, chmeľ, pečeň, obličky, srdce, mozog, hovädzie mäso, hydina, ryby a morské plody, vajcia, mlieko a mliečne výrobky.

Kyselina askorbová

Všetky citrusové plody, paradajky, zemiaky, bobule (jahody, čierne ríbezle), paprika, zelená (kôp, zelená cibuľa, petržlen) a kapusta (to platí aj pre kyslé a obyčajné), divokú ružu.

tokoferol

Sójové bôby, kukurica, slnečnica, arašidy, mandle, olivy, sezam, celé zrná, otruby a pšeničné klíčky, avokádo a tekvica, všetky druhy orechov; ryby a morské plody (treska pečene, červený kaviár, kaviár beluga, sleď, ustrice a morské ryby, hovädzia pečeň, špenát a brokolica.

Ruthin

Citrus, všetky odrody višní, hrozna, sliviek, jabĺk a marhúľ; divú ružu, malina, čierne ríbezle, černice, čučoriedka, bulharský korenie, paradajky, repa, šťavel, šalát, cesnak, zelený čaj, pohánka.

Vitamín F

Rastlinné oleje z vaječníkov pšenice, ľanového semena, slnečnice, svetlice, sójové bôby, arašidy; mandle, avokádo, ovsené vločky, kukurica, hnedá ryža, orechy.

Koenzým Q10

Mäso: hovädzie, bravčové, jahňacie, kuracie, králičie (najmä droby - srdce a pečeň), ryby: losos, losos, pstruh, úhor, sleď, sardinky, makrela. Bylinné produkty: sadenice zelenej pšenice, rastlinné oleje, orechy, špenát, hnedá ryža, sójové bôby.

Vitamín D

Surový žĺtok, mliečne výrobky, syr (tvaroh), maslo, morské plody, treska a halibut, pečeň, sleď, makrela, tuniak, makrela.

Najlepšie vitamínové komplexy

Zvážte dávkovú formu vitamínov pre srdce a krvné cievy v komplexoch, názov liekov a ich vlastnosti.

 • "Ascorutinu". Ako súčasť tandemového rutínu a kyseliny askorbovej poskytuje tento tím silu na steny krvných ciev, dáva im pružnosť, zlepšuje ich priepustnosť, podporuje kapiláry. "Ascorutin" normalizuje metabolizmus živín, bojuje proti prebytku cholesterolu, zabraňuje jeho akumulácii vo forme plakov, posilňuje myokard a znižuje riziko srdcového infarktu a mŕtvice. Okrem toho vitamín C aktivuje ochranné vlastnosti tela a zvyšuje odolnosť voči negatívnym faktorom životného prostredia.
 • Komplex Vitrum Cardio zahŕňa takmer celú skupinu vitamínov a minerálov na posilnenie srdca a krvných ciev: A, E, D3, C, B1, B2, B5, B6, B9, B12, selénu, chrómu, zinku,, Toto liečivo je tak kvalitatívnou prevenciou, ako aj ďalšou zložkou pri liečení ochorenia koronárnych artérií: srdcový záchvat, aterosklerotická kardiálno-ker- gická a angina pectoris. Interakcia zložiek zriedi krv, má vazodilatačný účinok, posilňuje myokard, normalizuje metabolické procesy, nervový systém, mozgové cievy a imunitu.
 • Zloženie Cardio Forte nie je menej bohaté: A, B6, B9, B12, C, E, horčík, draslík a rastlinné extrakty. Liečivo je predpísané na liečbu kardiovaskulárnych ochorení, ako je arytmia, hypertenzia, dystónia, asténia, myokardiálna dystrofia, ako aj na prevenciu týchto chorôb. Liek normalizuje krvný tlak, zabraňuje vegetatívnym krízam, posilňuje srdcové svaly, steny tepien a ciev, kapiláry, zmierňuje tremor a konvulzívny syndróm, stavy úzkosti.
 • Kardiohely sú komplex vitamínov (A, E, C, B3, B9, B12, Q10) a minerálov (vápnik, horčík, selén, zinok) a liečivé byliny. Liečivo reguluje metabolizmus lipidov, sacharidov, tukov a proteínov; pomáha posilňovať veľké a malé plavidlá; podporuje funkciu obehového a nervového systému, imunitného systému; normalizuje srdcový rytmus, zabraňuje trombóze a znižuje riziko infarktu myokardu.

Liečba a prevencia

Najúčinnejšou metódou liečby kardiovaskulárnych ochorení je jej včasná prevencia a diagnostika. Známky týchto ochorení sú:

 • závraty;
 • rýchla srdcová frekvencia;
 • dýchavičnosť;
 • mravčenie alebo kŕče srdca;
 • slabosť, až po stratu vedomia.

Kardiológovia zahŕňajú tieto rizikové skupiny obyvateľstva:

 • vek od 35 rokov;
 • športovci;
 • pracujú v nebezpečných odvetviach alebo v ťažkých (fyzických) podmienkach;
 • fajčiarov, ktorí zneužívajú alkohol (drogy);
 • žijúcich v nepriaznivých ekologických oblastiach;
 • pacienti s anamnézou patológie srdca alebo cievneho systému.

Komplexné minerálne a vitamínové komplexy na profylaxiu sa týmto ľuďom odporúčajú. Popri drogách má veľký význam aj zdravý životný štýl, ktorý zahŕňa nielen vzdanie sa zlých návykov, ale aj šport (ako možnosť - ranná gymnastika) a zdravá výživa. Prvým nepriateľom plavidiel a srdca je tučné jedlo. Odporúča sa používať menej tučných jedál, nahradiť tučné mäso rybou alebo hydinou, chudým teľacím mäsom alebo hovädzím mäsom; maslo - na zelenine; vyprážané potraviny - pečené, varené, dusené. Jesť viac ovocia a zeleniny, piť čerstvé šťavy a častejšie chodiť na čerstvom vzduchu.

Ak chcete zhrnúť: žiť zdravý a naplňujúci život nie je ťažké, stačí sa vzdať pochybných pôžitkov, vyrovnať sa s vašou stravou, mať fyzickú kondíciu a z času na čas navštíviť terapeuta a kardiológ. Lekár Vám pomôže nájsť komplex vitamínov, ktorý podporuje vaše srdce a krvné cievy tak, aby vyhovovali vášmu životnému štýlu a veku.

Vitamíny zlepšujú prácu srdca a krvných ciev

Kardiovaskulárny systém je jednou z hlavných zložiek celého organizmu, ale v priebehu rokov mnohé vonkajšie faktory dokážu túto "pevnosť" zničiť, čo vedie prácu srdca k abnormálnemu priebehu.

Neurozy, zážitky, časté vírusové ochorenia, nedostatok spánku, problémy s prácou sú len malým zoznamom toho, čo môže ovplyvniť stabilné fungovanie cievneho systému a srdca. Iba jedna spása môže pôsobiť proti týmto faktorom - vitamínom pre srdce a krvné cievy, prehodnoteniu vitálnych funkcií, prechodu na normálnu stravu, komplexu telesných aktivít.

V tomto článku sa podrobne uvádzajú všetky aspekty použitia vitamínov pre srdce a krvné cievy v dávkovej forme, ako aj opis ich obsahu v potravinách.

Odporúčania pre užívanie vitamínov pre kardiovaskulárny systém

Pre správny výber všetkých zložiek zložitých procedúr budete musieť začať terapeuta, ktorý vás po vyšetrení odkáže na kardiológ. Pri príprave príjmu týchto organických zlúčenín musí lekár vychádzať z individuálnych skutočností ľudského vývoja: hmotnosť, vek, menšie choroby.

S týmto zdravým priebehom terapie sa môžete cítiť oveľa lepšie a činnosť srdca sa stabilizuje. Koniec koncov, mnohí ľudia vedia, že dôvod, prečo ísť na lekára prichádza, keď už sú srdcové problémy.

Nezabudnite, že existujú preventívne opatrenia kardiovaskulárneho systému, ktoré pomôžu nielen chrániť pred prejavmi závažných ochorení, ale tiež pomáhajú vykonávať "efektívnu komplexnú prácu" na posilnenie krvných ciev a srdcového svalu.

Existuje však istý zoznam ľudí, ktorých kardiológovia dôrazne odporúčajú podstúpiť cyklus liečby vitamínmi na prevenciu:

 • Pacienti s nedostatočnou vaskulárnou funkciou v hlave, ako aj problémy s funkciou dolných končatín tela;
 • Prešiel vážnou chorobou srdca;
 • Vekové faktory - od 29 rokov sa odporúča začať užívať vitamíny a minerály;
 • Ľudia, ktorí venujú väčšinu svojho života športu (záchranári, gymnastika);
 • Pracovníci v chemických zariadeniach, nakladačoch, baníkoch - ľudia, ktorých práca zahŕňa škodlivé látky alebo tvrdá práca;
 • Deti a dospievajúci prísne na odporúčanie lekára.

Ak sa nachádzate v jednej z položiek v tomto zozname, musíte sa poradiť s kardiológa, ktorý si pre každú z nich môže vybrať najkvalitnejší komplex metód profylaxie: použite dávkovanie, cyklus, periódu roka, lepšiu absorpciu atď.

Zoznam požadovaných vitamínov pre srdce a krvné cievy

Budete mať zoznam užitočných vitamínov, ktoré ovplyvňujú výkonnosť tohto orgánového systému, a keď sa užívajú v požadovanom poradí as správnou dávkou, môžu urobiť obrovskú prácu pre tieto životne dôležité orgány.

Účinok vitamínov C, A, E, P na cievy a srdce zlepšuje biochemickú funkciu v krvných cievach srdca a tiež ovplyvňuje životne dôležitú činnosť srdca.

Vitamíny pre plavidlá

 • Vitamín C - nazýva sa aj kyselina askorbová. Tento typ prispieva k zhutneniu cievnych stien, po ktorých sa stávajú pružnejšími, nie sú náchylní na krehkosť a prasknutie. Po absolvovaní priebehu kyseliny askorbovej možno pozorovať zlepšenie zrážanlivosti krvi, zrýchlenie procesov regenerácie v tkanivách (zvlášť dobré pre športovcov).
 • A - retinol. Vedie silnú obranu stien krvných ciev, kým voľné radikály nemajú taký vplyv na steny, čo môže zabrániť aterosklerotickým zmenám.
 • E - tokoferol. Zvyšuje zrážanlivosť krvi, čo zabraňuje akumulácii cholesterolu, čo je vynikajúca pomôcka pri normalizácii krvného tlaku s častým zvyšovaním. Je to spôsobené dodatočnou dodávkou kyslíka do nádob.
 • R - rutín. Má priaznivý účinok na utesnenie cievnych stien, po ktorých sa stávajú elastickými, nie sú náchylné na krehkosť a prasknutie.
 • B12 - kyanokolamín. Vedie k normálnemu výkonu biochemického zloženia obehového systému krvných ciev.
 • F - polynenasýtené mastné kyseliny. Zabraňujú akumulácii cholesterolu, ako aj aterosklerotickým zmenám.
 • Ca je vápnik. Prispieva k zhutneniu cievnych stien, po ktorých sa stávajú pružnejšími.

Aký vitamín je potrebný pre srdce:

 • B1 je tiamín. Dohliava na funkčnosť myokardu, stimuluje hladké svaly srdca. Dobrý pomocník v nervovom systéme svalových kontrakcií srdca.
 • B6 - pyridoxín. Zabraňuje anémii, stabilizuje metabolizmus tukov, zabraňuje akumulácii cholesterolu.
 • B9 - kyselina listová. Znižuje stupeň syntézy aminokyselín z metionínu, čím zabraňuje vzniku srdcového infarktu, vedie k normálnemu výkonu biochemického zloženia obehového systému v srdci.
 • B11 - L-vzorovanie. Prispieva k rozdeleniu tukových usadenín, čím vytvára pozitívnu energiu na posilnenie srdcového svalu.
 • Ka, Mg - Zlepšuje dynamiku srdcového svalu, zrieďuje krv a dáva elasticite krvných ciev. Prípravky s draslíkom a horčíkom - zlepšiť činnosť srdcového svalu.

Vitamíny vo vývoji arytmie

Ako mnoho už vieme, arytmia má mnoho príznakov: časté bolesti hlavy, závraty, palpitácie, častá slabosť v tele, chvenie ruky atď.

Je celkom možné pomôcť pri prevencii tejto choroby počúvaním lekára a užívaním komplexu vitamínov potrebných pre cievy mozgu a srdca:

 • Koenzým Q 10. Jedna z hlavných látok, ktorá obnovuje metabolický proces v myokarde srdca. Je silným antioxidantom, ktorý dokáže regulovať enzýmové systémy.
 • Megapolyén - zabraňuje chudokrvnosti, infarktu, normalizuje metabolizmus tukov, zabraňuje akumulácii cholesterolových plakov.

Aké potraviny by sa mali konzumovať

Vyvážené stravovanie je hlavným faktorom práce srdcového svalu a krvných ciev. Aby ste to urobili, musíte vedieť, kde je tento alebo ten vitamín obsiahnutý v tomto orgáne. Vitamínový komplex na posilnenie krvných ciev a srdca, obsiahnutý v konkrétnom výrobku, môže pozitívne ovplyvniť steny krvných ciev, kapilár, srdcových svalov, srdcového tepu atď.

Potraviny obsahujúce vitamíny zahŕňajú:

 • Rybie produkty - hlavný zdroj potrebných látok na posilnenie steny srdca;
 • Olivový olej - chráni cievny systém vďaka obsahu polyfenolu a mononenasýtených tukov;
 • Orechy - arginín obsahujúci v nich priaznivo ovplyvňuje prácu srdca, čím sa znižuje riziko ochorení, ako je arytmia, srdcový záchvat, tachykardia;
 • Sušené marhule - tieto produkty normalizujú prácu srdca, zriedia krvný systém, dávajú steny krvných ciev pružnosť;
 • Hrozno - možno použiť na konzumáciu, tak v zrelom stave, a vo forme nápojov na víno, pretože bobule majú veľké množstvo vitamínov pre srdce;
 • Horká čokoláda je skôr chutný výrobok, ktorý podporuje vývoj krvných ciev, výbornú pomoc pri normalizácii krvného tlaku s častým zvyšovaním.

Známe názvy komplexov vitamínov a minerálov pre srdce a krvné cievy

Keď prejdete do lekárne, môžete vidieť obrovské množstvo liekov na srdce, ale každý z nich má iba určitú funkciu. Predstavíme vám zoznam liekov, ktoré sa účinne vyrovnávajú s prevenciou a liečbou mnohých kardiovaskulárnych problémov.

askorutin

Zloženie: vitamín C a rutín.

Náraz: posilnenie steny ciev, po tom, čo ste sa dostali do plnej elasticity, nie sú náchylní k krehkosti a prasknutiu, môžete si všimnúť zlepšenie zrážania krvi a krvných ciev, zrýchlenie regeneračných prúdov v tkanivách.

Asparkam

Zloženie: aspartát draselný a aspartát horečnatý

Vplyv: udržiavanie činnosti srdcového svalu, eliminovanie tvorby arytmií, srdcových infarktov, srdcového zlyhania. Okrem preventívnych opatrení účinne bojuje proti už vyvinutým vyššie uvedeným ochoreniam. Okrem pomoci v srdci môže nástroj zlepšiť trávenie.

Vitrum Cardio

Zloženie: vitamín A, E, D3, C, B1, B12, B6, B2, nikotínamid, selén, Zn, ovsené otruby, rybí olej, kyselina listová.

Vplyv: preventívne opatrenia na rozvoj ochorenia koronárnych artérií, prejavy aterosklerózy a tiež účinne bojovať proti procesu obnovy po mozgovej príhode, infarktu. Normalizuje metabolizmus tukov, zabraňuje akumulácii plakov cholesterolu, lieku na podporu srdca v dobrom rytme.

Pošle (evalar)

Zloženie: vitamín B1, B2, B6, aspartát draselný a aspartát horečnatý, extrakt z ginkgo biloby, extrakt zo šípky.

Vplyv: Pomáha posilňovať steny krvných ciev, po ktorých sa stávajú pružnejšími, vykonávajú regeneračnú prácu s myokardom, znižujú pravdepodobnosť výskytu infarktu a účinne zlepšujú činnosť srdcových svalov.

Doppelgerz Cardiovital

Zloženie: boryshnik výťažok vo forme listov a kvetov.

Účinok: antispazmodický, kardiotonický, sedatívny účinok na srdcový sval a krvné cievy, čo vedie k rozšíreniu ciev hlavy, normalizácii tlaku. Často používajú kardiológovia s nedostatočnou prácou srdcového svalu 2-3 stupne.

Kardioaktivum (výrobca Evalar)

Zloženie: vitamín B12, B6, koenzým Q10.

Vplyv: Zabraňuje anémii, normalizuje metabolizmus tukov, zabraňuje akumulácii cholesterolu. Vitamíny pomáhajú posilňovať prácu srdca a pomáhajú spomaľovať proces starnutia.

Panangin

Tento typ lieku má niekoľko typov produkcie: tablety, injekcie. Jeho účel je potrebný pre dobrú znášanlivosť srdcových glykozidov, ako aj vysoko účinný pri porušení činnosti srdca a krvných ciev. Často sa používa ako liek na prevenciu vzniku infarktu. Prispieva k rozdeleniu tukových usadenín, čím vytvára pozitívnu energiu pre srdcový sval.

Detské vitamíny na zlepšenie činnosti srdca by mali byť určené iba ošetrujúcim lekárom. Mali by byť len neškodné, a tým pomáhať detskému srdcovému svalu podstúpiť správny cyklus vývoja a fungovania.

Synchron - 7

Komponenty: viac ako sedem typov vitamínu C, grapefruitového pektínu, polyfenolu, vitamínu P.

Expozícia: kardiológovia ju odporúčajú pri vývoji ochorení, ako je ateroskleróza, srdcové choroby, tachykardia. Normalizuje rovnováhu cholesterolu v krvi, zatiaľ čo podporuje imunitný systém ako celok, urýchľuje opravu tkaniva. Aplikujte s častým duševným a fyzickým stresom. Po ukončení cyklu Synchron - 7 môžete zaznamenať zlepšenie zrážania krvi.

Každá droga je sprevádzaná návodom na použitie.

Okrem vyššie uvedených typov liekov existuje aj obrovský zoznam vitamínov pre srdce a krvné cievy. Poskytli sme vám len tie najznámejšie a najužitočnejšie, medzi ostatnými. Ak chcete zistiť, ktorý z nich by ste radšej kúpili, mali by ste sa poradiť s kardiológa. Malo by sa pamätať na to, že každé z týchto liekov má zoznam pozitívnych aj negatívnych aspektov - kontraindikácie, vekové obmedzenia.

Pamätajte na tieto chvíle a buďte zdraví!

Vitamíny pre srdce a cievy: zoznam liekov

Sedavý životný štýl, častý stres, zlé návyky, nezdravá strava, nepravidelná pracovná doba - teraz vyzerá ako život mnohých ľudí. Také zaťaženie nemôže ovplyvniť zdravie kardiovaskulárneho systému a počet pacientov s kardiológmi sa neustále zvyšuje. Je smutné, že medzi nimi je stále viac a viac mladých ľudí, dospievajúcich a detí.

V snahe vyrovnať sa s týmto problémom a minimalizovať negatívny vplyv na srdce a cievy nemôže iba v súlade s pravidlami zdravého životného štýlu a pravidelné monitorovanie lekárom, ale aj pomocou DRX vitamínov a stopových prvkov, ktoré sú schopné závažného podporu kardiovaskulárneho systému. Terapeut alebo kardiológ vám pomôže vybrať si taký komplex vitamínov a minerálov, ktorý zohľadní vaše individuálne vlastnosti: vek, hmotnosť a zdravotný stav. V našom článku vám predstavíme tie vitamíny, minerály a prípravky, ktoré sú založené na nich a ktoré sú schopné obnoviť a udržiavať srdce a krvné cievy.

Aké vitamíny sú dobré pre srdce a krvné cievy?

Zoznam vitamínov, ktoré posilňujú srdce a krvné cievy, zahŕňajú:

 1. Vitamín C (alebo kyselina askorbová) - je schopný urýchliť všetky metabolické procesy, posilňuje myokard a cievne steny, zabraňuje nadmernej tvorbe cholesterolu.
 2. Vitamín A (alebo retinol) - zabraňuje vývoju aterosklerotických procesov na stenách krvných ciev a zlepšuje metabolické procesy.
 3. Vitamín E (tokoferol) - je antioxidantom a zabraňuje oxidácii tuku. Takýto náraz chráni tkanivá krvných ciev a srdca pred poškodením.
 4. Vitamín P (rutín) - posilňuje steny tepien a zabraňuje nadmernému krvácaniu.
 5. Vitamín F (skupina polynenasýtených mastných kyselín: kyselina linolová, kyselina arachidónová a kyselina linolénová) - posilňuje srdcové tkanivo, zabraňuje výskytu plakov cholesterolu a krvných zrazenín na vnútornej vrstve tepien.
 6. Koenzým Q10 je vitamínom podobná látka syntetizovaná v pečeni, potrebná pre energiu, zabraňuje infarktu myokardu, arytmiám a predčasnému starnutiu.
 7. Vitamín B1 (tiamín) - po vstupe do tela sa mení na kokarboxylázu, čo je nevyhnutné na stimuláciu kontrakcií srdca.
 8. Vitamín B6 (pyridoxín) - normalizuje metabolizmus lipidov a prispieva k porušeniu a odstráneniu prebytku cholesterolu.

Aké stopové prvky sú dobré pre srdce a krvné cievy?

Zoznam stopových prvkov, ktoré posilňujú srdce a krvné cievy, zahŕňajú:

 1. Horčík - poskytuje rovnováhu draslíka a sodíka, stabilizuje krvný tlak, zlepšuje metabolizmus v myokarde a zabraňuje tvorbe krvných zrazenín.
 2. Vápnik - posilňuje steny ciev a normalizuje kontrakciu srdcového svalu. Pre lepšiu absorpciu vitamínu D
 3. Draslík - poskytuje vysoko kvalitné vedenie nervových impulzov potrebných na kontrakciu myokardu pozdĺž nervových vlákien.
 4. Fosfor - je stavebným materiálom pre bunkové membrány a poskytuje prenos nervových impulzov a kontrakciu myokardu.
 5. Selén - ničí voľné radikály, ktoré poškodzujú steny krvných ciev a srdcového tkaniva, a prispieva k lepšiemu vstrebávaniu iných vitamínov a minerálov.

Kto by mal najprv užívať vitamínové a minerálne prípravky na srdce a krvné cievy?

Väčšina ľudí začne myslieť na zdravie srdca a krvných ciev a ich podporu len vtedy, ak majú nejakú chorobu. Je známe, že prevencia kardiovaskulárnych ochorení môže nielen chrániť proti progresii ochorenia, ale tiež zabrániť jej vzniku.

Kardiológovia rozlišujú takéto skupiny osôb, u ktorých sa preukázalo, že užívajú komplex vitamínov a minerálov pre srdce a krvné cievy:

 • pacienti s vaskulárnymi patologiami hlavy alebo dolných končatín;
 • pacienti, u ktorých sa vyskytlo závažné kardiovaskulárne ochorenie;
 • osoby nad 35 rokov;
 • športovci;
 • ľudia pracujúci v odvetviach s nebezpečenstvom alebo ktorí vykonávajú ťažkú ​​fyzickú prácu;
 • deti a dospievajúci (ak je to uvedené).

Ak patríte do jednej z vyššie uvedených skupín, mali by ste sa obrátiť na terapeuta alebo kardiológa, ktorý vám pre Vás vyberie ten správny liek. Vzhľadom na vaše individuálne charakteristiky bude lekár schopný predpísať dávku, poradiť, v ktorom ročnom období je lepšie absolvovať priebeh liečby vitamínmi, určiť trvanie a frekvenciu podávania.

Nejúčinnejšie a najpopulárnejšie vitamínovo-minerálne komplexy pre srdce a krvné cievy

Dnes na regáloch lekární nájdete veľa vitamínových prípravkov pre kardiovaskulárny systém. Niektoré z nich zahŕňajú minerály a rôzne prírodné zložky (šípka, zázvor, hloh, ginkgo biloba, mäta, L-cysteín atď.). Zvážte tie najefektívnejšie a najobľúbenejšie.

askorutin

Zloženie tohto liečiva zahŕňa vitamín C a rutín. Jeho príjem pomáha znižovať krehkosť a priepustnosť kapilár, posilňuje cievne steny, eliminuje ich zápal a opuch. Ascorutín má antioxidačný a rádioprotektívny účinok, prispieva k normalizácii metabolizmu uhľohydrátov, urýchľuje regeneráciu tkanív a zvyšuje odolnosť voči vonkajším nepriaznivým faktorom.

Asparkam

Zloženie tohto lieku zahŕňa aspartát draselný a aspartát horečnatý, ktoré podporujú činnosť srdca, obnovujú rovnováhu elektrolytov a majú antiarytmický účinok. Môže sa používať nielen ako vitamínový doplnok, ale aj ako kompletný liek na arytmie, infarkt myokardu, digitálnu intoxikáciu a srdcové zlyhanie. Okrem priaznivých účinkov na srdce Asparkam zlepšuje trávenie a zlepšuje kontraktilné schopnosti kostrového svalstva.

BAA Hawthorn Forte

V zložení potravinárskej prídavnej látky je obsiahnutý hloh (ovocia a kvetín extrakt), aspartát horečnatý a aspartát draselný, ktoré prispievajú k normalizácii srdcovej frekvencie, zníženie krvného tlaku a vyvíjať osviežujúci a mierny sedatívny účinok. Rutín obsahujúci hlohu, hyperosid a kvercetín lieči kapiláry, eliminujú zápaly cievnych stien, bojujú s vírusmi a chránia krvné cievy pred účinkami nepriaznivých faktorov. Vitexín, ktorý je súčasťou lieku, eliminuje kŕče a normalizuje činnosť myokardu a aktivuje jeho enzýmy.

Vitrum Cardio

Tento vitamín-minerálny komplex obsahuje komplex vitamínov A, E, D3, C, B1, B12, B6, B2, pantoténovú a kyseliny listovej, nikotínamid, selén, chróm, sójový lecitín, beta sito sterol, zinok, psyllium semeno, ovsených otrúb a rybí olej. Liečivo sa používa na prevenciu vzniku ochorenia koronárnych artérií a aterosklerózy, je určené počas rehabilitácie po mozgovej príhode a infarkte myokardu. Vitrum Cardio normalizuje metabolizmus lipidov a pomáha normalizovať hladinu triglyceridov a cholesterolu v krvi.

Bude riadiť

Zloženie tohto lieku zahŕňa vitamíny B1, B2 a B6, aspartát draslík a horčík, boky, kvety z hlohu a extrakt z ginkgo biloba. Tieto zložky posilňujú cievne steny, normalizujú krvný obeh, obnovujú myokard a zlepšujú jeho kontraktilitu. Liek je schopný spomaliť aterosklerotické procesy v koronárnych cievach a zabrániť vzniku infarktu.

Cardio Forte

Zloženie vitamínovo-minerálny komplex obsahuje vitamíny C, B6, B12, E, kyselinu listovú, beta-karotén, horčík, lykopén, valeriána a hloh extrakty, viacnásobne nenasýtené mastné kyseliny, L-arginín, L-taurín, draslík a škorice. Cardio Forte sa používa na liečbu a prevenciu neurocirkulačnej dystónie srdcového alebo hypertenzného typu, hypertenzie a iných patologických stavov srdca a krvných ciev. Taktiež sa liek môže podávať ľuďom, ktorí sú ohrození vývojom chorôb srdca a krvných ciev.

Doppelgerz Cardiovital

Zloženie tohto liečiva je extrakt z listov a kvetov hloh, ktorý má antispazmodické, kardiotonické a sedatívne účinky. Príjem Doppelgerts Cardiovital poskytuje selektívnu dilatáciu krvných ciev hlavy a srdca, pomáha normalizovať krvný tlak a normalizuje venózny tlak. Liečivo sa používa pri komplexnej liečbe srdcového zlyhania stupňa I-II.

CoQ10 (koenzým Q10)

Zloženie tohto unikátneho liečiva zahŕňa koenzým Q10, ktorý prispieva k produkcii a akumulácii energie v bunkách. Recepcia CoQ10 poskytuje zvýšenú imunitu a normalizáciu srdca a krvných ciev. Liečivo sa používa na liečbu a prevenciu hypertenzie, zlyhania srdca, myokarditídy a myokardiálnej dystrofie. Koenzým Q10 pomáha znižovať krvný tlak, normalizuje krvný obeh, má pozitívny účinok na mozog a poskytuje celé telo potrebnú energiu.

Kardiohels

Zloženie tohto prípravku patria vitamíny A, C (štyri formy), E, ​​B12, kyselinu listovú, draslík, selén, zinok, horčík, niacín, koenzým Q10, L-karnitín, cesnak, Ginkgo biloba, vŕba biela a hloh. Príjem Kardiohelsa pomáha stabilizovať látkovú výmenu, znižuje hladiny cholesterolu a protrombínu, posilnenie cievnej steny, obnovenie ich pružnosti, prevencia tvorby aterosklerotických poškodení, zlepšenie nervového systému a obehového normalizácie. Liek má protizápalový, imunostimulačný, hypotenzívny a choleretický účinok.

Synchron-7

Zloženie tohto liečiva zahŕňa sedem prírodných foriem vitamínu C, grapefruitového pektínu, bioflavonoidov a diétnych indolov. Synchron-7 je úspešne používaný kardiológmi na liečbu výraznej aterosklerózy, niektorých srdcových chýb a myokarditídy. Tiež môže byť liek predpísaný na normalizáciu cholesterolu v krvi, udržiavať imunitu, eliminovať hormonálnu nerovnováhu, urýchliť regeneráciu tkaniva a udržiavať duševnú a fyzickú aktivitu počas intenzívnej námahy.

Existuje oveľa viac multivitamínových prípravkov pre srdce a krvné cievy. V tomto článku sme vám predstavili len niektoré z nich a popísali ich hlavné vlastnosti. Ktorý z nich je pre vás najvýhodnejší? Odpoveď na túto otázku možno získať konzultáciou s lekárom, pretože každá droga má svoj vlastný počet indikácií a kontraindikácií. Pamätajte na to a buďte zdraví!

5 najlepších vitamínov pre srdce a krvné cievy

Hodnotenie funkcií

Kardiovaskulárny systém je jednou z hlavných zložiek nášho tela. V podmienkach súčasného životného štýlu je však pod obrovským tlakom. Monotónna práca na počítači, snacking na úteku, neustále stres a konfliktné situácie, fajčenie a alkohol: to všetko pomaly, ale iste zničí naše srdce a cievy.

Samozrejme, nemožno sa úplne ochrániť pred stresovými situáciami a nie každý odíde z práce, len preto, že sedí. Je však možné vytvoriť rovnováhu a posilniť srdce. Ak chcete zahrnúť do každodennej rutiny rannej prevádzky a kontrastnej sprchy, prestanete fajčiť. A už potom náš kardiovaskulárny systém nereaguje takým spôsobom na škodlivé vonkajšie faktory, ktoré nemožno úplne vylúčiť z nášho života. Okrem toho získavanie špeciálnych vitamínov bude vynikajúcou podporou práce srdca a krvných ciev. Správne zvolený komplex pomôže chrániť hlavný motor nášho tela pred predčasným starnutím, aby bol silnejší.

Top 5 vitamínov pre srdce a krvné cievy

Zostavili sme hodnotenie najlepších liekov na základe odborných odporúčaní a spätnej väzby od ľudí, ktorí ich už zaradili do stravy.

5 Doppelgerts Active Omega-3

Samozrejme, nie je to všeliek, ale ako preventívne opatrenie sa používa všade. Okrem toho tento komplex prispieva k aktívnejšiemu prúdeniu kyslíka do mozgu a chráni naše telo pred poruchami cerebrálneho obehu.

V dôsledku nedostatku horčíka a kyslíka trpia srdce a krvné cievy. Doppelgerz, kvôli prítomnosti vitamínu E, eliminuje tento problém tým, že pomáha dodávať potrebné prvky do srdcového svalu. Plavidlá sú odolnejšie a menej krehké. A vďaka extraktu z hlohu v zložení lieku má "Doppelgerts" upokojujúci účinok, jemne upravuje tlak.

4 Panangin

Jedná sa o najlepšie vitamíny pri liečbe chronických ochorení srdca. Vzhľadom na prítomnosť draslíka a horčíka sa liek používa aj pre pacientov po infarkte myokardu ako ďalší prostriedok.

Aj "Panangin" je dobrým pomocníkom v boji proti arytmiám (najmä komorám), umožňuje vám ovládať srdcový rytmus. A v počiatočnej fáze pomáha prekonať túto chorobu. Je to výborná prevencia srdcového zlyhania. Na pozadí príjmu liekov sa zvyšuje odolnosť proti stresu, zmizne ťažkosť srdca a objavuje sa výkonnosť.

3 Hawthorn Forte

Vitamínový doplnok pozostávajúci z kvetov a plodov hlohu. V kompozícii je horčík asparaginát a draslík, rutín. Jedná sa o najlepších pomocníkov pre srdce, pomáhajú odolávať vysokému krvnému tlaku a postupne ho znižujú. Súčasne sa srdcová frekvencia vráti do normálu, zlepší sa funkcia myokardu.

Zápalové procesy sa vylučujú v stenách ciev. Stávajú menej krehké a priepustné. Okrem toho má Hawthorn Forte dobrý sedatívny účinok, čím zvyšuje odolnosť tela proti stresu. Spätná väzba od ľudí, ktorí absolvovali dlhodobé kurzy, je pozitívna. Okrem uvedených vlastností pomáha vyrovnať sa s tachykardiou.

2 Cardio Active Omega-3

Tieto vitamíny obsahujú v tuku atlantického lososa, bohatého na omega-3. Je zistené, že tento komponent nevytvára naše telo nezávisle a je veľmi ťažké ho dostať z výrobkov v správnom množstve. Jediným riešením je konzumovať vitamíny, v ktorých je tento cenný prvok prítomný.

Z mastných kyselín omega-3 sú vytvorené bunky srdca, mozgu a krvných ciev. Tieto kyseliny zabraňujú tvorbe škodlivého cholesterolu, udržiavajú cievny tonus, regulujú krvný tlak, spôsobujú, že srdce bude trvalejší. Okrem toho tí, ktorí užívajú drogy, posilňujú imunitu. Dobrý bonus k vyššie uvedeným vlastnostiam.

1 Askorutin

Vďaka dostupnej cene a vysokej účinnosti sú tieto vitamíny najlepšie v našom rebríčku. Často ich menujú kardiológovia v spojení s hlavnou terapiou pre existujúce srdcové a cievne ochorenia. Z názvu je jasné, že liek pozostáva z kyseliny askorbovej a rutínu. Prvá zložka posilňuje srdcový sval, čím sa stáva pružnejšou. Okrem toho sa kyselina askorbová podieľa na tvorbe steny kapilár, zabraňuje ich starnutiu, zlepšuje imunitné vlastnosti tela.

Rutín naopak zvyšuje pevnosť stien cév, čím zabraňuje krehkosti. Samotná droga thins krvi. Tento účinok sa však vyskytuje až po dlhom užívaní lieku. Na začiatku kurzu "Askorutin", naopak, má opačný účinok, zahusťovanie krvi.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Príčiny silnej krvi

Stav ľudskej krvi je najdôležitejším ukazovateľom kardiovaskulárneho systému. Kvalita všetkých procesov vyskytujúcich sa v orgánoch a bunkách tela závisí od krvi, pretože je ich hlavným životným prostredím.

Ochorenie srdca

iserdceSymptómy, diagnostika a liečba paroxyzmálnej supraventrikulárnej tachykardieSupraventrikulárna tachykardia sa vyskytuje častejšie u žien a zriedkavo súvisí s organickými zmenami srdcového svalu.

Príčiny, diagnostika a liečba vaskulárnej krehkosti

Prečo praskli nádoby na tele? Táto otázka znepokojuje každú druhú osobu - fakt potvrdený lekárskou štatistikou. Cievne siete (telangiektázia) sú dilatované tepny, žily alebo kapiláry umiestnené pod kožou.

Prolaps mitrálnej chlopne srdca

Prolaps mitrálnej chlopne je jedným z vrodených znakov štruktúry srdca. Aby ste ľahšie pochopili presne to, čo je táto funkcia, zvážte stručne niektoré nuansy anatómie a fyziológie srdca.

Lymfóza dolných končatín: príčiny. Ako liečiť lymfóza dolných končatín?

Ako viete, mnoho ľudí trpí opuchom. Vo večerných hodinách môžete pozorovať mierny opuch nôh a žíl, ráno sa situácia najčastejšie normalizuje.

Na EKG sú príznaky hypertrofie ľavej komory: transkript

Hypertrofia nie je choroba, ale syndróm, to znamená, že je to začiatok poruchy srdca. Toto je proces, ktorý vedie k zvýšeniu veľkosti srdca. Prečo?