Vzhľad modrín na tele spôsobený ranou, zranením alebo silným tlakom - to je normálny jav života. V mieste poškodenia sa kapiláry rozlomia a krv sa dostane do okolitej tkanivovej vrstvy a tvorí modrinu. Ak by však modrina vznikla "sama", mali by ste počúvať vaše zdravie. Zlomeniny nie sú vytvorené len tak, príčinou môže byť vážne ochorenie.

Prečo sa objavujú modriny?

Zrazu sa na tele objavila modrina - to je signál: hľadať príčinu! Môže byť dosť vážna. Tu sú niektoré z nasledujúcich dôvodov:

 1. Slabé kapilárne steny. Nedostatok potrebných vitamínov v ľudskom tele, ako sú C a P, vedie k narušeniu produkcie kolagénu - proteínu, ktorý chráni steny kapilár pred prasknutím a prasklinami. Pri nedostatku kolagénu sú nádoby slabé a krehké. Tento stav môže viesť k krvácaniu tkaniva a tvorbe modrín.
 2. Ochorenie pečene Ak je poškodená funkcia pečene, dochádza k zlyhaniu produkcie dôležitých prvkov zodpovedných za proces zrážania krvi. Ovplyvnené pečeň nie je schopné plne zvládnuť túto úlohu a osoba trpí zlým zrážaním krvi. Bruusy sa môžu formovať od najmenšieho dotyku, dosahujú veľkú veľkosť a nezmiznú dlhú dobu.
 3. Dlhodobé užívanie liekov - protidoštičkové lieky, ktoré významne znižujú zrážanlivosť krvi. Takéto lieky zahŕňajú: Aspirín a jeho analógy, Curantil, Plavix a ďalšie. Takéto lieky potláčajú krv a spôsobujú výskyt krvácania.
 4. Kŕčové žily Trpia väčšinou ľudstva. Pri tejto chorobe sa krvné cievy umiestnené pod kožou značne oslabujú a strácajú elasticitu. Pri najmenšom kontakte s pevným predmetom sú ľahko poškodené, zlomené a krv vstupuje do tkanív a vytvára modriny obklopené kapilárnymi sieťami.
 5. Ochorenie vaskulitídy. Pri tejto chorobe sa nádoby stávajú krehkejšími. Imunitný systém hodnotí krvné cievy ako niečo cudzie a produkuje protilátky ešte viac zničiť slabé cievne steny. Krvácanie sa často vyskytuje pod kožou a tvorí početné modriny.

Ak chcete zistiť príčinu modrín na tele, musíte sa podrobiť lekárskej prehliadke a odovzdať krv na analýzu. Podľa získaných výsledkov doktor dokáže identifikovať príčinu vzniku modrín a predpísať liečbu drogami. V žiadnom prípade by sa nemal uchýliť k seba-hojenie.

Ako zabrániť tvorbe modrín

Môžete zabrániť výskytu modrín na tele. Je potrebné vykonať preventívne opatrenia na prevenciu výskytu ochorení, ktoré sprevádzajú výskyt modrín. Použite tieto metódy:

 • Posilnite steny ciev. Vitamíny C a vitamíny P pomáhajú posilňovať krvné cievy Aby ste v tele dostali dostatočné množstvo vitamínov C a P v tele, musíte jesť viac citrusových plodov, bobúľ čierneho ryže a chokeberry, čerstvej a sušenej šípky, petržlenu. Takéto zdroje vitamínov by mali byť nasýtené jedlom každej osoby.
 • Je potrebné sledovať výkonnosť pečene a vyhnúť sa patologickým stavom, pri ktorých dochádza k narušeniu syntézy protrombínu a fibrinogénu. Aby ste predišli zlému zrážaniu krvi, mali by ste diagnostikovať trombotest a koagulogram.
 • Pri výskyte opuchov a modrín v tele počas liečby by sa antiagregačné lieky mali zrušiť.
 • Ak chcete zabrániť výskytu kŕčových žíl, odporúča sa častejšie venovať športu, hrať hry vonku, dlhé prechádzky, brať kontrastnú sprchu.
 • Pre prevenciu vaskulitídy je potrebné obmedziť kontakt s látkami a liekmi, ktoré spôsobujú alergiu. Pokúste sa vyhnúť sa hypotermii a zabrániť infekcii v tele.

Liečba modrín

Ak príčinou modrín na tele je banálny nedostatok vitamínov, môžete ich naplniť jedením nasledujúcich produktov: vajcia, citrusové plody, rybíz, čerstvé bylinky, morské ryby, mliečne výrobky. Môžete použiť biologické produkty vo forme prísad, ktoré zahŕňajú: kyselinu askorbovú, hesperedin, bioflavonoidy a rutín.

Ak je výskyt modrín spôsobený vážnym ochorením, je potrebné podstúpiť príslušnú liečbu, ktorú predpíše ošetrujúci lekár. Musíte byť pripravení na to, že proces obnovy bude dlhý.

Iba odstránením príčiny - môžete sa vyhnúť následnému vzniku modrín na tele.

Vzhľad modrín nie je taký neškodný stav, pred ktorým sú vážne choroby a patológie. Pri častom výskyte modrín na tele je potrebné vidieť hematológov, identifikovať príčinu a podrobiť sa terapeutickému ošetreniu. Nezabudnite na preventívne opatrenia.

Zlomeniny na tele bez dôvodu

Kríže z modrín alebo "zarobené" na jeseň prekvapujú nikto. Stane sa vám to, že je tu modrina - tu je, fialová a bolestivá - a nie je tam žiadna spomienka na to, odkiaľ pochádza, nie? Zostáva a nezmizne celé týždne a mesiace za sebou. A čo je dôležitejšie, takéto modriny odnikiaľ sa stávajú trvalým javom. Iste, mnohí sa stretli s niečím podobným a dokonca začali pochybovať o svojej vlastnej pamäti. Väčšina ľudí v takýchto prípadoch neúmyselne odmieta: premýšľať, viac pohmoždiť, menej pohmoždiť. V skutočnosti však "bezproblémové" modriny majú dôvody na objavenie a často veľmi závažné. Akonáhle si prečítate tento článok, zrejme je na čase zistiť príčiny takých modrín na vašom tele.

Prečo existujú modriny na tele?

Akákoľvek modrina alebo hematóm je krvácanie v mäkkých tkanivách, najčastejšie v dôsledku mechanickej deštrukcie cievnych stien. Krv z týchto poškodených tkanív vstupuje do okolitých tkanív, čo spôsobuje modrinu. Čím väčšia loď utrpela, tým väčší bude hematóm a čím dlhšie sa bude liečiť. Toto je odpoveď na zranenie.

Fialovo-červené, fialové modriny sú spôsobené hemoglobínom obsiahnutým v krvi. Pri rozpadu hemoglobínu sa uvoľňujú medziprodukty a hematómy "kvitnú" zelenými a žltými kvetmi. Postupom času by miesto modrín nemalo zostať stopou.

Zlomeniny sa môžu objaviť z rôznych dôvodov, od jednoduchej kontúzie, starnutia až po výživové nedostatky, prítomnosti určitých chorôb, ako je hemofília alebo rakovina.

Príčiny modrín na tele bez modrín

Nebudeme sa zaoberať mechanickými zraneniami, pretože tu a tak je všetko zrejmé. Hovorme o dôvodoch, ktoré spôsobujú výskyt "nevysvetlených" modrín. Bohužiaľ, najčastejšie to znamená zdravotné problémy. Tu sú najčastejšie príčiny tvorby modrín bez modrín.

Jednotlivé funkcie kože

Tento dôvod je viac "ženská". Tenká koža zle chráni subkutánne krvné cievy a dokonca aj malý tlak spôsobuje tvorbu modrín.

Hormonálne zmeny

Nedostatok estrogénu, ktorý sa často vyskytuje u žien počas menopauzy alebo pri užívaní antikoncepčných piluliek, má vplyv na steny krvných ciev.

Pri prebytku glukokortikosteroidov sa vyskytuje takzvaná purpura - početné hemorágie v koži, pod kožou alebo v slizniciach. Tento stav môže nastať napríklad v priebehu autoimunitných ochorení. Typicky tento príznak zmizne na konci liečby alebo pri zmene dávkovania liekov.

Prijatie niektorých liekov

V niektorých prípadoch môžu byť neprimerané modriny spôsobené dlhodobým používaním analgetík, antidepresív, protizápalových a antiastmatických liekov.

Vzhľad modrín na tele bez zjavného dôvodu môže byť signálom nedostatku vitamínu.

Vitamín R. Jeho nedostatok porušuje produkciu kolagénu, steny krvných ciev sú tenké, kvôli čomu sa ľahko zničia. Okrem modrín sa zvyčajne objavujú aj iné príznaky: gastrointestinálne poruchy (hnačka, pálenie záhy, plynatosť), podráždenosť a zvýšená citlivosť na kožu (kozmetika, chemikálie pre domácnosť, vystavenie slnku).

Vitamín K. V tomto prípade dochádza k narušeniu zrážanlivosti krvi, čo je dôvod, prečo sa tvorba častíc stáva častým výskytom. Nedostatok vitamínu K môže sprevádzať nazálne krvácanie, zlé hojenie rán, krvácanie ďasien.

Vitamín C. Keď jeho nedostatok zvyšuje krehkosť ciev, kvôli tomu, čo sa najčastejšie objavuje na nohách a ramenách. Existujú ďalšie príznaky nedostatku kyseliny askorbovej: systematická únava, časté prechladnutie, apatia, ospalosť, odlupovanie kože, vypadávanie vlasov.

Zinok a železo. Obidva tieto minerály sú dôležité pre zdravie a pomáhajú pri hojení rán. Okrem toho nedostatok železa vedie k anémii, ktorá je jednou zo známych príčin vzniku modrín.

Bioflavonoidy. Citrín, rutín, katechín a kvercetín sú niektoré bioflavonoidy, ktoré sú mimoriadne cenné na to, aby sa zbavili neustáleho sklonu k tvorbe podliatin.

Každá z týchto podmienok sa zvyčajne upravuje zahrnutím potravín do stravy - prírodnými zdrojmi potrebného vitamínu.

Choroby spojivového tkaniva

Niekoľko závažných ochorení môže byť príčinou porušenia výroby kolagénu, ktorý zabezpečuje silu cievnych stien:

Nedokonalá osteogenéza (ochorenie kryštálov);

Elastické pseudoksantómy a niektoré ďalšie.

Tieto ochorenia sú vrodené a, bohužiaľ, nie sú pripravené na úplné vyliečenie. Zvyčajne sa prihlásia už v ranom veku.

Ochorenia obehového systému

Jeho fungovanie je zabezpečené mnohými faktormi a poruchy v aspoň jednom z nich môžu spôsobiť modriny na tele.

Krvné doštičky sú zvyčajne zodpovedné za blokovanie poškodených ciev a zastavenie krvácania. Ak sa krvné doštičky nedokážu vyrovnať s ich funkciami, na koži sa môžu objaviť modriny a akékoľvek krvácanie bude mať vážne dôsledky.

Nedostatok koagulačných faktorov

V tomto prípade je každé poškodenie plavidla plné dlhotrvajúceho krvácania a výskytu hematómov. Jedným príkladom podobnej patológie je hemofília. "Bezproblémový" vzhľad modrín na tele je prvý zvonček a dôvod, prečo ísť na lekára.

Kŕčové žily

Výskyt modrín iba na nohách je dôkazom stagnácie krvi v cievach a prvých štádiách vývoja ochorenia.

Hemoragická vaskulitída je zápal steny krvných ciev, čo vedie k ich zničeniu. Táto podmienka vzniká v dôsledku zlyhania imunitného systému, keď telo začne napadnúť svoje bunky.

V niektorých prípadoch môže byť výskyt modrín dôkazom vývoja nádorových procesov. Ak sa objaví hematóm na pozadí ostrého úbytku hmotnosti, zvýšenie lymfatických uzlín, bledá pokožka, časté krvácanie z nosa, potom je to dôvod okamžitej liečby lekárovi.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa modriny môžu objaviť na tele bez zjavného dôvodu. Sú zvyčajne spôsobené chorobami sprevádzanými ďalšími príznakmi a príležitostné nevysvetliteľné podliatiny sa môžu vyskytnúť v neskorších štádiách ochorenia.

Závažné ochorenie pečene môže spôsobiť ľahké modriny, pretože pečeň nemôže produkovať dostatok krvných zrážacích faktorov. Okrem toho také ochorenia môžu sprevádzať žltá koža, spôsobiť svrbenie celého tela, opuch končatín a črevné krvácanie.

Ľahké modriny sú niekedy symptómy neskorých štádií chronického ochorenia obličiek. Takíto ľudia môžu mať ospalosť, necitlivosť na ruky a nohy, vracanie ráno, stolica s krvou.

Dlhodobé modriny môžu byť zaznamenané ľuďmi s cukrovkou. Je to spôsobené komplikáciami ochorenia krvných ciev. Najčastejšie sa na nohách nachádzajú modriny a sú znakom progresívneho cukrovky.

Nemôžete zriecť veku. U starších ľudí sa zvyšuje priepustnosť krvných ciev, kapiláry sú krehké a koža stráca pružnosť, stáva sa tenšou, a preto sa tvoria modriny často.

Ženy sú navyše náchylnejšie k tvorbe podliatin ako muži a ich podliatiny sa často objavujú z drobných zranení ramien, bokov a hýždí.

Všetky príčiny modrín sú ťažké na zozname. Aby sa nevystavovali neprimeranému riziku, je potrebné sa poradiť s lekárom. Podrobný krvný test a koagulogram pomôžu určiť príčinu "bezproblémových" modrín a zvoliť liečbu.

Kedy navštíviť lekára

Spravidla modriny zmiznú do dvoch týždňov. Ak sa objavia neprimerané modriny spolu s inými príznakmi, poraďte sa so svojím lekárom, napríklad:

Nie sú žiadne modriny dlhšie ako dva týždne;

Zlomeniny na nohách a iných častiach tela sú často pozorované bez zjavného dôvodu.

Neexistujú žiadne modriny bez dôvodu. Ak ste sa neublížili a neboli zranení, nemôžete vysvetliť dôvod jeho vzhľadu, znamená to, že je skrytý hlbšie a len vyšetrenia pomôžu odhaliť jeho dôvod.

Ako sa zbaviť modrín na tele

Najskôr sa musíte pokúsiť minimalizovať možnosť hematómu po úraze:

 1. Pripojte niečo studené. Nízka teplota vedie k zúženiu krvných ciev, prietok krvi do pomliaždeného priestoru sa zníži. Je rozumné aplikovať chlad v prvých hodinách (čím skôr, tým lepšie). Po 4-5 hodinách je to zbytočné.
 2. Použite tesnú obväzovú bandáž. Môžete ho nosiť dlhšie ako 2 hodiny po poranení, aby nedošlo k poškodeniu krvného obehu.
 3. Použite na mieste poškodenia špeciálny gél a masť (troxevasín, indovazín, voltaren, dexpanthenol). Toto sa môže vykonať skôr ako 6-8 hodín po poranení. Ak použijete liek skôr, opuch sa zintenzívni a modriny budú výraznejšie.

Tradičná medicína odporúča aplikovať listy kapusty alebo plátky zemiakov na hematómy (rozrezané na modrinu). Musia byť namontované a opotrebované niekoľko hodín.

Existuje mnoho ďalších domácich a ľudových liekov, ktoré možno použiť na zmiernenie bolesti, zápalu a urýchlenia vymiznutia modrín.

Existuje mnoho prírodných domácich liekov, ktoré môžete použiť na zníženie zápalu, zníženie bolesti a pomôcť pri tvorbe modrín rýchlejšie sa liečiť. Môžete mať mnoho z týchto liekov, ako sú čajové vrecká a aloe vera priamo na dosah ruky. Už som spomenul tieto prirodzené metódy liečby modrín, ktoré sú podporované vedeckými dôkazmi.

Tri hlavné príčiny modrín na tele, ktoré choroby ponechajú takéto známky

Čo spôsobuje modriny na telách žien bez dôvodu

Každý človek padol a dostal modriny a na jeho tele sa objavili modriny. Ale niekedy nemôžu byť spojené so zranením. Pozrime sa, prečo existujú modriny na tele bez príčiny u žien, na ktorých častiach tela sa objavujú a spôsoby ich liečby.

Príčiny modrín na ženskom tele

Pred liečbou choroby musíte poznať príčiny jej výskytu. Zvratky, vo vedeckej terminológii nazývané hematómy, sú kolekcia krvi pod kožou, ktorá sa tvorí, keď sa kapiláry a väčšie cievy zlomia. To isté sa deje pri rezaní - až potom sa pokožka poškodí. A pri hematómoch dochádza k vnútornému pretrhnutiu krvných ciev bez otvorenej rany. Zvyčajne sú spôsobené mechanickým poškodením (zranenie), takéto modriny na tele prechádzajú rýchlo.

Hematómy na rôznych miestach tela (na nohách a rukách, dlani, chrbte) sú niekedy znaky vážneho narušenia tela. To znamená, že krvné cievy sú poškodené v dôsledku vnútorných ochorení.

Je to dôležité! U starších žien je častým výskytom nežiaduce cievne poškodenie ciev, pretože sú staršie.

Na nohách

Príčinou hematómov je zvýšená alebo dlhotrvajúca fyzická námaha - napríklad pre predajcov, ktorí stáli na jednom mieste dlhú dobu. Krv v žilách stagnuje, môže dôjsť k poškodeniu krvných ciev (obvykle vo večerných hodinách alebo po spánku). Bojovať s týmto je jednoduchý - mali by ste chodiť viac a cvičiť, pravidelne udržiavať nohy vo vyvýšenom postavení.

Ďalšou možnosťou, prečo sa hematómy objavili len na nohách - kŕčové žily. Toto ochorenie sa môže objaviť po pôrode. Je tiež sprevádzané silným rozšírením ciev v nohách a opuchom vo večerných hodinách. Jeho príznaky sú rozmanité, takže ak máte podozrenie na ochorenie kiahne, potrebujete kontaktovať špecialistu.

Je to dôležité! Kŕčové žily - bežná choroba, je diagnostikovaná u 70-80% žien. Táto choroba nie je život ohrozujúca, ale je sprevádzaná nepríjemnými pocitmi, môže viesť k tvorbe trofických vredov. Liečte to je potrebné.

Na rukách

Patológie krvi a cievnych systémov vedú k vzniku modrín na rukách. Ide o nebezpečnú skupinu príčin hematómu - množstvo ochorení je sprevádzaných takýmto symptómom (difúzne choroby spojivového tkaniva, rakovina krvi, rôzne vaskulitídy). Pri reumatoidnej artritíde sú modriny na rukách kvôli zvýšenej krehkosti ciev iba nepriamym znakom základnej patológie.

Hemoragická vaskulitída spôsobuje hematómy v dôsledku poškodenia steny mikroskopov, čo vedie k krvácaniu pod kožou a farebným škvrnám na ramene. Okrem toho môžu byť k tejto skupine prisudzované ochorenia kardiovaskulárneho systému, zlé zrážanie krvi (hemofília), anémia s nedostatkom železa a leukémia. Nezávisle určiť presnú príčinu modrín na jeho rukách je nemožné - potrebujú odbornú radu.

Na storočie

Je to zriedkavý typ modriny, ale ak sa na viečkach objavujú hematómy, je to dôvod na obavy. Môžu to byť príznakom rakoviny, rozvoja rakoviny krvi. Pod týmto názvom sa ukrýva celá skupina orgánových nádorov spojených s hematopoetickým systémom (kostná dreň, lymfatické uzliny).

Pri malígnom novotvaru sú hematómy na očné viečka sprevádzané inými príznakmi - zvracanie, závrat, zvýšené potenie, slabosť a strata hmotnosti. Akonáhle žena má podozrenie na nádor, je potrebné ju vyšetriť v lekárskej inštitúcii. Poranenia očných viečok sú prvými príznakmi, v tomto štádiu je rakovina stále liečiteľná.

Taktiež sa objavujú modriny na očných viečkach so zvýšenou krehkosťou kapilár, ochorením obličiek, nedostatkom vitamínov.

Zlomeniny na kolenách a žalúdku

Zlomeniny na týchto častiach tela sú zvyčajne spôsobené menej závažnými príčinami, ako je hypovitaminóza - nedostatok vitamínu C (kyselina askorbová) a rutínu v tele, v dôsledku čoho sa nádoby stanú krehkými a krehkými. Na prevenciu výskytu hematómov potrebujete piť askorutín, potom pomliaždenia zmiznú.

Ak táto liečba nepomôže - problém je v hormonálnej poruche. Toto sa pozoruje počas menopauzy, keď je narušený normálny metabolizmus. Vaječné vaječky nevyvolávajú dôležitý hormonálny estrogén, cievy stratia svoju elasticitu a stanú sa krehkými. Takéto porušenia môžu byť jednorazové a trvalé. V druhom prípade musíte konzultovať s lekárom - trvalé modriny môžu indikovať dysfunkciu štítnej žľazy alebo pečene, ochorenia krvného systému.

Všeobecné odporúčania pre manifestáciu

Aby sa zabránilo tvorbe podliatin bez udania dôvodu, žena by mala dodržiavať tieto pravidlá:

 • Nepokúšajte sa liečiť pravidelné modriny s krémami alebo masťami;
 • choďte na kliniku a vyšetrite ho hematológ;
 • nezabudnite pred časom - zmeny súvisiace s vekom, nedostatok vitamínov alebo nadmerné cvičenie;
 • postupujte podľa stravy.

Po kontaktovaní špecialistu musíte prísne dodržiavať jeho odporúčania, aby ste predišli opätovnému objaveniu sa hematómov na tele.

Liečebné metódy

Liečba hematómov závisí výlučne od príčiny ich výskytu. Príznaky môžu byť eliminované rôznymi ľudovými prostriedkami (fyziologická kompozícia, adekvátna výživa, fyzická aktivita) a lieky (Bruise off, krémy s badagiou). Ale to problém nerieši ako celok. Len preto, že sa objavujú modriny - ak sú nádoby poškodené bez vonkajšieho vplyvu, telo potrebuje liečbu.

Keď hypovitaminóza vyžaduje pridávanie do potravy vitamín C (divoká ruža, čierny ríbezľ, korenie). Hormonálne poruchy sa liečia špeciálnymi liekmi, ktoré predpisujú endokrinológ alebo gynekológ. Ak je podozrenie na onkologickú chorobu, je potrebné odvolať sa na odborníka - samošetrenie je neprijateľné.

V tejto chvíli môže nastať otázka: ktorý lekár sa má obrátiť, ak modriny majú také rôzne príčiny. Pri silných modrinách, ktoré sú zvyčajne príčinou farebných škvŕn na tele, sú napísané chirurgovi alebo traumatológovi. V iných prípadoch je potrebné navštíviť hematológov - špecialista na ochorenia krvi a kostnej drene. Po vykonaní primárneho vyšetrenia bude poslaný onkológovi (ak existuje podozrenie na rakovinu), endokrinológovi (ak je to hormonálna príčina) alebo reumatológovi (s vaskulitídou). V prípade patológie krvného systému, sám hematológ predpíše liečbu. Ak na klinike nie je takýto špecialista, môžete kontaktovať lekára.

Hematómy a modriny v rôznych častiach tela môžu byť symptómom vážnych ochorení krvi, hormonálneho systému alebo celého tela. Preto sa pravidelne objavujú modriny na miestach, ktoré neboli vystavené mechanickému poškodeniu - mali by ste sa určite obrátiť na špecialistu.

Prečo majú ženy bez tela modriny?

Zlomeniny na ženskom tele sa nikdy neobjavujú. Aj keď ich výskyt nebol vyvolaný úderom, modrínami alebo inými zraneniami, nemožno ich ignorovať. Koniec koncov, tvorba modrín (bez ohľadu na to, na ktorej časti tela - nohy, ruky, dolná časť chrbta, čelo, nohy atď.) Hovorí bez dôvodu o vážnych zdravotných problémoch vyžadujúcich povrchovú úpravu.

Zistite, prečo sa objavujú hematómy

Modrina je hematóm, ktorý je výsledkom subkutánnej modriny na pozadí poškodenia malých krvných kapilár. Najčastejšie sa vyskytuje v dôsledku nárazu alebo modriny, pri ktorej je medzera v stenách kapilár. A ako u niektorých žien je koža jemná a tenká a drobné zranenia, ktoré zostávajú nepostrehnuteľné, vedú k výskytu malých modrín na rukách a nohách.

hemofílie

Ak je však žena istá, že jej nedošlo k žiadnym zraneniam, výskyt podkožných podliatin môže byť príznakom vážnej choroby, hemofílie. Je charakterizovaná porušením zrážanlivosti krvi a znížením vaskulárnej permeability. Počas svojho vývoja krv prechádza cez cievne steny a hromadí sa v subkutánnych vrstvách, vytvárajúc tmavomodré alebo vínové škvrny viditeľné voľným okom.

Objav krvácania z hemofílie môže dokonca poškodiť domácnosť. Preto je nevyhnutné zapojiť sa do liečby tejto choroby ihneď po výskyte jej primárnych symptómov. A oni, rovnako, sú modriny, ktoré sa vyskytujú bez príčiny a na rôznych miestach tela:

 • pod očami;
 • na žalúdku;
 • na bokoch;
 • na prstoch a zápästiach;
 • na krku;
 • na chrámoch;
 • na lone;
 • na zadku;
 • na nohách atď.

trombocytopénia

Tvorba modrín na tele bez príčiny je tiež znakom vývoja trombocytopénie. Toto ochorenie je charakterizované poklesom počtu krvných doštičiek. S vývojom trombocytopénie u žien sa často pozoruje:

 • bohaté obdobia;
 • krv z nosa;
 • hemoragická vyrážka;
 • bolesť svalov a chrbtice.

Spoločnou satelitnou trombocytopéniou je anémia spôsobená nedostatkom železa, ktorá sa vyznačuje poklesom hladiny hemoglobínu v krvi. Jeho hlavné funkcie sú:

 • slabosť;
 • bledosť a suchú pokožku;
 • jasne červený ťažký výtok počas menštruácie;
 • znížená chuť do jedla;
 • vypadávanie vlasov;
 • závraty;
 • bolesti hlavy;
 • poškodenie pamäti a koncentrácia.

Vazopatiya

Iná choroba, ktorá sa prejavuje výskytom hematómov na tele. Vývoj vazopatie je spojený s poškodením žíl na pozadí negatívneho vplyvu infekčných, toxických, alergických alebo imunologických činiteľov. Krvný obeh v tele veľmi trpí touto chorobou, a preto je často sprevádzaný patologickými stavmi pečene a obličiek, pankreasu a reprodukčných orgánov.

leukémie

Leukémia je klonálna malígna (neoplastická) choroba hematopoetického systému. Môže tiež spôsobiť výskyt hematómov na bruchu, pretože vývoj tejto choroby u človeka otvára časté vnútorné krvácanie s krvácaním do brušnej dutiny.

Hormonálne poruchy

Často výskyt modrín na tele je dôsledkom hormonálnych porúch, ktoré sa vyskytujú na pozadí zhoršenej funkcie štítnej žľazy, vaječníkov, mliečnych žliaz a ďalších vnútorných orgánov, ktoré sa podieľajú na tvorbe hormonálnej rovnováhy.

liečenie

Podkožné podliatiny sa často vyskytujú u ľudí, ktorí zneužívajú aspirín. Tento liek potláča krv a znižuje elasticitu ciev. Ale s vývojom niektorých ochorení je jednoducho nemožné bez neho (to je často predpísané pre osoby, ktoré prežili mŕtvica a srdcový záchvat, rovnako ako pre tých, ktorí sú náchylní na tromboflebitídu). A ak užívate aspirín sprevádzané modrínami, musíte znížiť dávkovanie a poradiť sa so svojím lekárom.

beri-beri

Nedostatok vitamínov C a P v tele môže spôsobiť hematómy na tele. Tieto vitamíny posilňujú cievne steny a regulujú krvný obeh. Ich nedostatok spôsobuje, že nádoby sú krehké a krehké a spôsobujú časté subkutánne krvácanie.

Malígne nádory

Ak sa na očných viečkach objavia modriny a v takomto prípade neboli predtým žiadne zranenia, potom ich príčinou môže byť rakovina. Táto choroba významne mení zloženie krvi a negatívne pôsobí na steny krvných ciev, čo je krehké a krehké.

Hematómy na očných viečkach tiež vyvolávajú dlhú recepciu:

 • antidepresíva;
 • analgetiká;
 • lieky s vysokým obsahom železa.

Čo keď sa objavia modriny bez dôvodu

Dôvody sú tu stále. A medzi nimi - veľmi nebezpečné.

Prečo sa objavujú modriny

Okamžite si urobte rezerváciu: dokonca aj pre absolútne bezdôvodné modriny, samozrejme, existujú dôvody. Len skryté.

Zlomeniny sú účinky poškodenia kapilár pod kožou. Mechanizmus ich tvorby je jednoduchý: hit - kapiláry trpeli - krv, ktorá sa z nich vyliala, tvorila subkutánny hematóm, rovnakú modrinu. Ak sa to nedotkne a ak sa vyskytne hematóm, potom sa kapiláry poškodia z iného dôvodu.

Ak sa modré modriny neobjavujú pravidelne, potom kapiláry trpia nejakým systémovým vnútorným zlyhaním v tele.

1. Nedostatok vitamínov a mikroelementov

Niektoré vitamíny (napríklad K a B12) sú do značnej miery zodpovedné za zloženie krvi a jej schopnosť zrážať sa. Iné - rovnaký vitamín C vitamín C - pre silu steny krvných ciev vrátane najmenších kapilár. Zinok a železo sú nevyhnutnými prvkami pre rýchle hojenie všetkých druhov poškodení vrátane kapilár. Bioflavonoidy (citrin, rutín, katechín a kvercetín) ovplyvňujú aj stav kapilárnych stien.

Pri nedostatku týchto látok sa modriny objavujú oveľa jednoduchšie a častejšie ako zvyčajne: nádoby sú krehké a krehké a telo nemá dostatočnú silu na rýchle zablokovanie krvácania.

2. Silový tréning

Fyzický stres môže spôsobiť prasknutie krvných ciev. Pozrite sa do očí športovcov, ktorí zdvíhajú rekordné váhy - všimnete si rozbité cievy okolo žiakov. A pre niektorých "šťastných" dokonca aj krv z nosa prichádza s mimoriadne intenzívnym prístupom.

Kapiláry pod kožou končatín a trupu sú tiež dôležité, takže modriny na tele sú úplne predvídateľné otočenie s nadmerným nadšením pre činky a ďalšie prvky pevnosti.

3. Užívanie určitých liekov a výživových doplnkov

Populárne lieky proti bolesti - ibuprofén a aspirín - zmierňujú krv a zhoršujú jej schopnosť zrážať sa. To isté platí pre 8 dôvodov nevysvetliteľných modrín na vaše kortikosteroidy v tele, ako aj mnohých obľúbených doplnkov - rybí olej a ginkgo biloba.

Prečo sú tu! Dokonca aj cesnak s nadmerným používaním môže spôsobiť zlé zrážanie krvi. A to je priama cesta k vzniku pomerne rozsiahlych hematómov, dokonca aj pri najmenšom údere.

4. Starnutie

S vekom sa pokožka stáva tenšou Stárne zmeny v koži, stáva sa bledšia a transparentnejšia. Z tohto dôvodu sa dokonca aj malé hematómy, ktoré by ste si nevšimli vo svojej mladosti, začali jasne prejavovať kožu. Zmeny majú vplyv aj na nádoby: stávajú sa krehkejšími a ľahšie sa ľahšie ľahšie zrania.

Zrejmým príkladom takýchto zmien je choroba nazývaná senilná purpura, Senil Purpura, sprevádzaná podliatinami. Toto ochorenie postihuje 10% ľudí vo veku nad 50 rokov. Randomizovaná, placebom kontrolovaná dvojito zaslepená štúdia.

5. Existujúci alebo vyvinujúci diabetes

Diabetes nie je len o hladinách cukru v krvi. Táto metabolická porucha postihuje celé telo, vrátane cirkulácie s nízkou krvou. Príznaky sú rovnaké ako vyššie: cievy sú krehkejšie, krv koaguluje horšie a zdá sa, že modriny sa objavujú dokonca aj z vetra.

6. Choroby spojené s poruchami zrážanlivosti krvi

Von Willebrandova choroba, trombofília, trombocytopénia... Niektoré z týchto chorôb sú dedičné, niektoré získané, ale všetky majú spoločný príznak: modriny a modriny sa tvoria takmer bez príčiny.

7. Onkológia

Najmä hovorí o leukémii. Jedným z prvých príznakov ochorenia von Willebrandovej choroby je vznik modrín s neznámym pôvodom v tele. Toto je opäť spojené s prudkým zhoršením zrážanlivosti krvi.

Čo keď sa objavia modriny bez dôvodu

Ak ste pozorne prečítali vyššie uvedený text, už ste pochopili: takéto modriny môžu byť celkom nevinné a môžu naznačovať vážne problémy.

Aby ste nezmeškali moment výskytu skutočne hrozného ochorenia, je dôležité dôkladne zvážiť hematómy, ktorých pôvod si nie ste istí.

Sledujte, ako sa modriny správajú v nasledujúcich dňoch. Ak sa vytrvalo nezhojí, nezvyšuje veľkosť alebo sa objavia nové nevysvetliteľné modriny, je potrebné čo najskôr konzultovať s terapeutom.

Ak všetko ide dobre a testy nevykazujú problémy, lekár Vám odporučí:

 1. Upravte strave, aby ste získali potrebné množstvo vitamínov a stopových prvkov.
 2. Menej horlivý v tréningu.
 3. Odmietajte lieky na zriedenie krvi a výživové doplnky a nahraďte ich analógmi.
 4. Používajte krémy a masti, ktoré posilňujú steny krvných ciev.

Zvyčajne to stačí na to, aby sa pokožka zbavila nevzhľadných modrín a zabránila ich vzniku v budúcnosti.

Príčiny modrín na nohách, tvári, hrudníku a pod kožou. Ako liečiť lieky a tradičnú medicínu?

Ľudia nie sú poistení pred náhlymi zraneniami, pádmi a tiež údermi. Čo je modriny takmer každý vie.

V medicíne je dokázané, že čím je nižšia modrina v tele, tým dlhšie sa liečia. Aj o rýchlosti liečenia odráža pohlavie osoby.

U mužov pomliaždenia zmiznú rýchlejšie ako v ženskom tele.

Vzhľadom na skutočnosť, že hemoglobín je prítomný v krvi ľudského tela, miesto poškodenia sa okamžite stáva tmavo hnedým z hemoglobínu. Keďže rozkladá bunky hemoglobínových molekúl v hematóme, preberá inú farbu.

Modrina sa stáva fialovou, potom začne modrá a niekedy sa stáva takmer čierna a potom sa stáva zelenožltou.

Nazelenalá alebo žltá farba poskytuje hematómové pigmenty žlčníka (biliverdin), ako aj červeno-žltý pigment (bilirubín).

Bilirubín je produkt rozkladu molekuly hemoglobínu. Hojivosť závisí priamo od polohy modrín a od intenzity poranenia.

Čo spôsobuje modriny a prečo?

Hematómy na tele pri náhlom údere sú bežnou vecou a ak je hematóm spojený so silným úderom, potom dochádza k poškodeniu mäkkých tkanív, ako aj ciev obehového systému. V tomto prípade sú modriny kapilár v koži.

Ak sa modriny objavia sami o sebe, je to príčina vzrušenia.

Pretože nerozumné modriny majú v skutočnosti svoju etiológiu, čo znamená slabosť a krehkosť stien cév, za prítomnosti modrín.

Čo znamenajú modriny na ženskom tele?

Zvratky sa na ženskom tele objavujú častejšie ako na mužskom tele. Je spojená s ženskými hormónmi a najčastejšie s nedostatkom hormónu estrogénu v tele. V ženskom tele sa vyskytujú hormonálne rázy a vibrácie.

V menopauze, keď sa hormóny znižujú, sa na tele objavujú modriny bez príčiny u žien. Takéto hematómy sa najčastejšie objavujú v dolnej časti ženského tela a hlavne na nohách.

Práve v obehovom systéme dochádza k narušeniu s vekom a dôležitú úlohu v tomto zohráva zníženie hormonálnych hladín. Áno, a nedostatočný príjem vitamínov môže spôsobiť prítomnosť hematómov.

Nedostatok kyseliny askorbovej v tele (vitamín C) vedie k dlhšiemu liečebnému procesu svalového tkaniva poškodeného hematómom, nedostatok vitamínu P v ženskom tele, kapilárna krehkosť a krehkosť krvných ciev s malým priemerom.

V modernej medicíne vyvinul liek, ktorý môže rýchlo obnoviť poškodené tkanivo. Táto droga sa nazýva Ascorutin.

Táto droga je vhodná pre ľudí, ktorí majú len modriny, ale príčinou hematómov je nedostatok týchto vitamínov.

Tvorba príčinných hematómov u dospelých sa objavuje aj po dlhodobom užívaní antikoagulancií a protidoštičkových liekov. Hoci sú lieky týchto farmakologických skupín hlavnou príčinou porúch v podkožnom podaní.

Tieto lieky zmierňujú krv a dlhé obdobie ich používania vedie k tvorbe modrín v tele, ktoré sa menia na modriny v rôznych častiach tela.

"Životný cyklus" modriny spôsobenej poranením na obsah ↑

Aké ochorenie spôsobuje problémy pod kožou?

Krčka sa môže objaviť na tele z dôvodov vývoja patológie v tele, ktoré spolu spájajú mnohé ochorenia a vedú skupinu hemoragických diastáz.

Patológie, pri ktorých sa na jednom mieste alebo na inom mieste stále objavujú modriny, sú:

 • Vasopatínová choroba. Toto ochorenie cievneho systému, pri ktorom dochádza k poškodeniu arteriálnej membrány, ktorá je vyvolaná vystavením činiteľom toxickej povahy, infekčným typom činidiel a alergickej etiológii so zníženou funkčnosťou imunitného systému. Toto ochorenie zahŕňa patológiu typu hemoragickej vaskulitídy;
 • Vrodená patológia alebo jej získaná forma je koagulopatia. S touto chorobou je nedostatočný počet koagulačných faktorov v tele, alebo dochádza k poklesu ich syntézy, čo je dôvod, prečo v krvnej plazme nie je dostatočné množstvo týchto faktorov zrážanlivosti. Tento typ krvnej poruchy je hemofília;
 • Ochorenie krvných doštičiek - trombocytopénia. Táto patológia je dôsledkom zhoršeného metabolizmu v krvi a nedostatočnej syntézy krvných buniek. Stáva sa to so zvýšenou konzumáciou krvných doštičiek orgánom, s patológiou, ktoré vyvolávajú ich útlak. Tento stav krvného zloženia sa vyskytuje v hemangiómoch, patológii trombocytopenickej purpury, ako aj v prípade ochorenia krvného zloženia DIC;
 • Ochorenie krvi - trombocytopatia. V tomto type patológie dochádza k narušeniu a deštrukcii väzby doštičiek, čo spôsobuje zlé koagulovanie krvnej plazmy. Tento stav trombocytov sa vyvíja v prípadoch myelómu, ako aj erytémia (patológia pri tvorbe červených krviniek), systémový lupus erythematosus.
Pred liečbou modriny je potrebné objasniť jej etiológiu. Ak je príčina tvorby modrín mechanická, od rany je všetko jasné.

Ak sa zrazu objaví modrina a nie je dôvod na to, musíte sa porozprávať s lekárom, aby ste zistili, aký druh ochorenia môžu byť časté hematómy a preskúmať telo pre možnú prítomnosť odchýlok v hemostáze v ňom.

Pohľady na ľudské telo

Existujú modriny spôsobené mechanickými účinkami na pokožku - modrínový hematóm. Tieto modriny majú individuálny pôvod, ale hlavný dôvod pre zranenie.

Ak sa na tele objaví modrina v dôsledku ochorenia, potom je jej prejav zvláštny, rovnako ako spôsob jeho liečby.

Typy modrín, ktoré sa v dôsledku ochorenia stali na tele:

Ak človek ľahko dostane hematómy na kožu a často celé telo je pomliaždené, potom jediným riešením tohto problému je odkaz na vaskulárneho lekára.

Bruise na ženské prsia

Modrina na ženskom prsníku vyvoláva úzkosť vo svojom majiteľovi. Koniec koncov, prsné žľazy sa nachádzajú na hrudi, ktoré sú len zriedka, ale stále sú vystavené zraneniu. Môžete jednoducho spadnúť a potom sa na hrudi objaví hematóm.

Ženy by mali vždy chrániť prsia pred zraneniami, pretože hematómy na prsných žľazách veľkej oblasti sa často stávajú cysty. Vývoj polycystických v hrudníku vedie k silnej bolesti.

Ak sa modrina na hrudi nezobrazila z dôvodu zranenia a nie z užívania antikoagulancií, ale jej výskyt je náhly, potom je to dosť vážny dôvod navštíviť gynekológa, ako aj odborníka na prsníky.

Príčinou modriny na prsníku môže byť malígny nádor v prsníku a ochorenie zápalového karcinómu prsníka.

U mužov sa na hrudi vyskytujú aj hematómy, ale majú len mechanickú povahu - od rany alebo modriny.

Bruza v venóznej patológii

Zvratky žíl sa objavujú pomerne často, ak existuje patológia žilových ciev - kŕčové žily. Sami uzly kŕčové žily vytvárajú v zóne porážky vzhľad modriny. Hematómy sa tiež vyskytujú vo venóznej oblasti s počiatočným rozvojom kŕčovej dilatácie.

Tam sú tiež viditeľné hematómy na hviezdičky ciev a na uzliny, ktoré sú náchylné k prasknutiu. Zvratky na nohách v oblasti postihnutých žíl tvoria malé poškodenie ciev alebo slabosť membrán krvných ciev, ktoré sú náchylné na krvácanie.

V mieste konvulzívneho svalového kŕče sa často vyskytujú hematómy kvôli poškodeniu kapilár.

Zlomeniny na nohách

Hematómy v nohách sa objavujú v dôsledku vážnych porušení v cievnom systéme, ako aj pri odchýlkach v zložení krvnej plazmy:

 • Odchýlka v hemostáze tela, ktorá vedie k porušeniu trombofilnej povahy. Hemostáza sa zaoberá udržaním zloženia krvi v skvapalnenom stave s cieľom vyhnúť sa arteriálnej trombóze a systém hemostázy funguje na včasné zastavenie krvácania, ktoré môže byť vyvolané roztrhnutím krvných ciev, resorpciou krvných zrazenín (trombov) a ich odstránením z krvného riečišťa. Patológia v systéme hemostázy je často genetická dedičná, ale veľmi často sa jedná o získané porušenie hematopoetického systému. Mnoho žien si počas tehotenstva všimne modriny na nohách a často sa to deje po narodení. Počas obdobia reštrukturalizácie tela počas tehotenstva dochádza k zlyhaniu hematopoetického systému a hemostáze. Takéto porušenia vedú k umelému ukončeniu tehotenstva orgánom v rôznych obdobiach vývoja dieťaťa, skorému zrodeniu dieťaťa a hojnému krvácaniu v čase dodania a po tomto procese. Trombofília je často príčinou neplodnosti u žien vo fertilnom veku;
 • Príčinou rozsiahlych modrín na rôznych častiach nohy, ako aj v celom tele môžu byť patologické hemoragické typy, ktoré vedú k pretrhnutiu kapilárnych puzdier a puzdier. Výsledkom je rozsiahle hematómy na všetkých častiach nohy: na nohách, v poplitealnom záreze, najčastejšie na stehne, a to sa stáva po celú dobu. Aj nízky obsah krvných doštičiek môže byť spôsobený infekčným alebo vírusovým ochorením. V tejto skupine chorôb a hemofílie. Táto patológia je najčastejšia u mužov;
 • Kŕčové žily sú skôr ochorením žien, hoci muži trpia aj kŕčovými žilkami a to sa stáva oveľa menej často. Príčinou kŕčových žíl môže byť: dlhá doba na nohách, preťaženie tela tvrdou prácou, ako aj fyzická nečinnosť. U žien sa pridá ďalšie obdobie tehotenstva, pri ktorom sa zvyšuje zaťaženie žíl a končatín. Varikozita spôsobuje silné bolesti a modriny na nohách postihnutých žíl. Kŕčové žily možno zastaviť v počiatočnom štádiu vývoja, ak vopred diagnostikujete systém žíl a začnete liečbu predpísanú lekárom-flebológom;
 • Choroby pečeňových buniek, ktoré vedú k intoxikácii systému krvného zásobovania a celého tela, spôsobujú veľké modriny na dolných končatinách. Tiež v dôsledku ochorení pečene dochádza k poruche v orgánoch endokrinného systému, čo znižuje produkciu hormónov, čo zhoršuje fungovanie hematopoetického systému, ako aj cievneho systému;
 • Avitaminóza často vedie k tvorbe modrín na rôznych miestach kože na nohách. Pri nedostatočnom množstve vitamínu C zráža krvná plazma zle a nedostatok vitamínu P vedie k krehkosti kapilárnych membrán. Pri nedostatku vitamínov sa modriny objavujú nielen na nohách, ale sú pozorované na všetkých kožných plochách, ale v rôznych objemoch.
Príčiny hematómu na ramenách sú rovnaké ako na nohách.

Priebeh patológie je rovnaký, s jedným rozdielom, že modriny na ramenách prechádzajú rýchlejšie ako na nohách.

Zlomeniny na tvári

Mechanické modriny na tvári sa objavujú hlavne z rany a nachádzajú sa v oblasti ústnej dutiny (na perách), rovnako ako v oblasti ľudského oka (na očných viečkach).

To sa vysvetľuje tým, že na týchto miestach na tvári sú kapiláry najbližšie k pokožke. Dokonca aj menšia modrina môže viesť k veľkej modriny.

Zlomeniny nemechanickej, traumatické povahy môžu byť na tvári v dôsledku:

 • Nedostatky vitamínov, ktoré poskytujú maximálnu výživu pre systém krvného obehu (avitaminóza v ťažkom štádiu);
 • Alergické reakcie tela;
 • Ochorenia pečene, ktoré vedú k intoxikácii celého organizmu. Obzvlášť výrazná cyanóza pri hepatitíde, ako aj pri cirhótickej deštrukcii pečeňových buniek;
 • Nedostatok ženských gomónov v tele. Pokles produkcie hormónov začína po 35 rokoch života. K vrcholu tohto procesu dochádza počas menopauzy a v čase menopauzy. V tomto čase sa na ženskom tele objavia bezpodstatné modriny (najmä na dolných končatinách a v blízkosti tváre);
 • Po utrpení infekčných ochorení alebo prítomnosti vírusov v tele, ktoré vyvolali zápalový proces vo vnútri tela, a tiež spôsobili poruchy v systéme krvného obehu a narušenia integrity membrán cievy;
 • Po ťažkom kašľovom ataku, keď dôjde k prudkému nárastu indexu krvného tlaku, sa na tvári môžu vytvoriť malé bodové hematómy.
Zlomeniny na tvári k obsahu ↑

Liečba poškodenia

Aby sa čo najrýchlejšie zbavili modriny, používajú sa lieky, ktoré nie sú pre telo vždy bezpečné.

Pri liečbe neprimeraných modrín je potrebné poradiť sa s lekárom s cieľom nájsť maximálnu liečbu patológie, pri ktorej je tvorba modrín ako sekundárne ochorenie.

Na liečbu netraumatických hematómov sa používajú:

 • Masť heparínu je liek, ktorý dobre absorbuje hematóm. Musí sa však pamätať na to, že tento liek má kontraindikácie a nie je vhodný pre ľudí, ktorí majú patológiu zrážania krvnej plazmy;
 • Masťový záchranca - tento lekársky nástroj na rozpustenie modrín na tele. Existuje kontraindikácia tohto lieku - nebezpečný záchvat na perách a navždy;
 • Gél Troxevasin - toto lekárske liečivo nielenže rieši hematóm, ale tiež posilňuje membrány krvných ciev, zabraňuje krehkosti kapilár. Existujú kontraindikácie gélu s troxevazínom - nevzťahujú sa na citlivé miesta na koži a v oblasti slizníc;
 • Liečivá morská špongia (bodyaga) je lacná, ale účinná liečba podliatin. Prášok sa musí aplikovať na modrinu v pastovitom stave (predtým zriedený vodou). Najväčší účinok prášku bodyagi - táto aplikácia v prvých minútach výskytu modriny.
Gél Troxevasin na obsah ↑

Liečba receptami z tradičnej medicíny

Keď sa objaví modrina, môžete aplikovať kompresie z liečivých rastlín:

 • Prilepte list lopúcha k hematómu;
 • Vytvorte kompresiu cibule, ku ktorej sa pridáva cukor;
 • Rozdrviť čerstvú petržlenovú vňať a pripevniť sa na modrinu, obaliť obväzom na vrchu;
 • Na štvrtej časti čajovej lyžičky kurkuma a zázvoru pridajte niekoľko kvapiek vody a aplikujte na hematóm;
 • Aplikujte listy kapusty alebo listy listov na modrinu;
 • 50,0 mililitrov vody a lyžice octu rozpustiť. Namočte obväz a aplikujte tento kompres na modrinu a omotajte;
 • Slaný kompresný roztok pomôže rozpúšťať modrinu - 100,0 mililitrov vody a jednu lyžicu soli. Osušte obväz a aplikujte na boľavé miesto.
Čerstvý petržlen komprimovať na obsah содерж

prevencia

Aby sa zabránilo objaveniu modrín vo veľkých množstvách na tele, mali by sa dodržiavať preventívne opatrenia:

 • Zabráňte poškodeniu kože a modrín;
 • Je potrebné kontrolovať hmotnosť (obezita nie je povolená)
 • Stráviť veľa času na ulici pomôže naplniť krvný obeh kyslíkom, čo posilní steny ciev;
 • Potravinová kultúra s maximálnym množstvom čerstvej zeleniny a ovocia;
 • Monitorujte doplňovanie vitamínov v tele;
 • Pravidelne používajte masáž alebo samo-masáž nohy;
 • Topánky musia byť čo najstabilnejšie;
 • Pre kŕčové žily nosiť kompresné pančuchy;
 • Je to veľa pohybu, ktoré neumožňuje stagnáciu žilovej aj arteriálnej krvi;
 • Vyhnite sa látkam a produktom, ktoré vyvolávajú alergie.
 • Pozorované u lekára na profylaktické účely 2 krát ročne.

Ak chcete maximálne vytvrdnúť kožu a kapiláry pod nimi, je potrebné používať kontrastnú sprchu každý deň, najmä pre dolné končatiny. Väčšina modrín trpí nohami, tak u dieťaťa, ako aj u dospelých.

Najlepší čas na kontrastnú sprchu sú hodiny pred spaním. Nohy odpočívajú čo najviac, únava sa odstráni z dolných končatín.

záver

A nezabudnite, že nie každá modrina môže byť liečená samostatne. Ak dieťa spadne z bicykla alebo dospelý narazí na roh stola, je to jasná príčina vzniku hematómov a je jasné, ako s ním zaobchádzať.

Ak však nedošlo k žiadnemu mechanickému poškodeniu kože, ale z času na čas sa objavia modriny, najmä veľké, potom je nevyhnutná naliehavá potreba navštíviť hematológa alebo flebologa, aby sa po diagnostickej štúdii zistila pôvodná príčina vzniku modrín.

Lekár predpíše liečbu, ktorá liečí hlavnú príčinu hematómu, a nie samotnú modrinu, ako pri mechanickom poškodení kože.

7 problémy s telom, ktoré môžu byť hlásené bezpodmienečné modriny na tele

Čo ak sa modriny na koži objavia bez akéhokoľvek dôvodu, aká je povaha tohto javu a stojí za to znepokojovať?

Tu sú názory lekárov o tom, čo sa môže vyskytnúť v tele, ak sa na koži často objavujú modriny. Dávajte pozor a poraďte sa so špecialistom. Lekár, ktorý sa zaoberá takýmito problémami, sa nazýva hematológ.

Ak sa objavia modriny, potom sú kapiláry veľmi tenké. Čo ich ovplyvňuje?

1. Užívanie liekov

Užívanie liekov, ktoré ovplyvňujú krv, môže viesť k miernym alebo silným modrínam. Najčastejšie ide o antidepresíva, analgetiká, protizápalové lieky, lieky obsahujúce železo a antiastma.

Najznámejšie lieky, ktoré zmierňujú krv a spôsobujú tvorbu podliatin, sú aspirín, kavintón a ich analógy.

Ak spozorujete spojenie medzi užívaním liekov a zmenami pokožky, mali by ste sa poradiť s lekárom. Možno budete musieť dočasne prerušiť príjem, aby ste eliminovali riziko vnútorného krvácania.

2. Choroby krvi

Jedným z možných príčin neočakávaného výskytu modrín môže byť ochorenie krvi a krvných ciev. Kŕčové žily, Willebrandova choroba, trombocytopénia alebo hrozná diagnóza leukémie sú vždy problémy s krvným obehom.

Neodkladajte návštevu lekárovi, ak spozorujete iné varovné príznaky: bolesť a opuch nôh, krvácanie ďasien, malé kapilárne body na tele, krvácanie z nosa.

3. Nedostatok živín

Vitamíny, vitamíny! Zabezpečujeme, aby ich deti dostávali v dostatočnom množstve a často zabúdali na seba. Náhle modriny telo nám ukazuje: chýba dôležité prvky.

Takže B12 sa podieľa na tvorbe krvi, vitamín K je zodpovedný za zrážanie a vitamín C hrá jednu z prvých húb v tvorbe nových tkanív, bez toho, aby sa nádoby stali krehkými.

Ďalším dôležitým vitamínom je bez toho, že sa nevytvorí kolagén a steny krvných ciev sa stávajú tenšie, čo znamená, že okrem modrín sa stav pokožky zhoršuje, nie je vôbec radostný obraz.

Element, ktorého rovnováha je jednoducho potrebná v tele, je železo. Jeho nadbytok, podobne ako jeho nedostatok, ovplyvňuje kapiláry.

Nepokúšajte sa vykonávať umelé opevnenie, najskôr skontrolujte stravu a vykonajte testy na nedostatky vitamínov.

Zdrojom vitamínu P je čerstvý zelený čaj, jablká, tekvica a cesnak. Vitamín K v banánoch, vajciach, orechoch a mastných rybách. B12 - hovädzia pečeň, ryby, syr, zelený šalát.

4. Silový tréning, zdvíhanie

Zdvíhanie je druhou príčinou vzniku podliatin. To znamená, že kapiláry sú už slabé a fyzická námaha "dokončuje obraz". Napriek tomu príliš silné zaťaženie môže spôsobiť prasknutie a úplne zdravé kapiláry. Napríklad silový tréning, ktorý nie ste pripravení.

Také modriny sa môžu objaviť aj u detí: veľmi ťažké školské tašky sú skutočnosťou našej doby.

Predpokladá sa, že modriny spôsobené preťaženými svalmi nie sú nebezpečné, ale ukazujú, že zaťaženie prevyšujete.

5. Hormonálne poruchy

Hormonálna "hojdačka" - jedna z pomerne častých príčin vzniku modrín. Vyskytujú sa, ak je estrogén v tele nedostatočný.

Táto situácia je možná počas menopauzy, hormonálnych liekov, tehotenstva. Nedostatok estrogénu výrazne oslabuje krvné cievy a steny kapilár môžu byť poškodené takmer bez námahy.

6. Vek zmeny

Smutným, ale prirodzeným dôvodom, o ktorom hovoria lekári, sú zmeny v tele, ktoré sa týkajú veku, takzvaného opotrebovania kapilár. Cévny systém je oslabený, pretože s vekom sa znižuje elasticita tkanív.

Stojí za povšimnutie, že takéto "modriny" súvisiace s vekom sa objavujú hlavne na nohách. Napriek tomu vznikajú z malých úderov, ktorým mladá koža jednoducho "nevenovala pozornosť".

7. Diabetes

Cukor a krv sú prvými asociáciami pri spomínaní na túto chorobu. Diabetes má negatívny vplyv na procesy krvného obehu, takže modriny sú veľmi ľahké. Súčasne tento proces nie je nutne sprevádzaný už vyvinutým ochorením, môže to byť jeden z príznakov začínajúceho problému.

Ďalšie príznaky: atypická smäd, zlé hojenie rán, rýchla únava a občasné rozmazané videnie, biele škvrny vitiligo na pokožke sú možné.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Čo to je - krvný test PTI: hodnota, norma a nebezpečie odchýlky od normy

Niektoré dysfunkcie ľudského tela vyžadujú biochemické analýzy, z ktorých jeden je krvný test PTI (protrombínový index). Vykonáva sa pred chirurgickým zákrokom av pooperačnom období pri chorobách charakterizovaných zhoršenou funkciou plazmatickej koagulácie v krvi.

Príznaky mŕtvice, prvé príznaky

Mŕtvica je deštruktívne narušenie normálneho zásobovania mozgu, čo spôsobuje smrť mozgového tkaniva kvôli nedostatku kyslíka a základných živín. Vyskytuje sa vtedy, keď sa zastaví alebo významne oslabuje prívod krvi do časti mozgu.

Akútna a chronická žilová insuficiencia (AOM a CVI)

Z tohto článku sa dozviete o žilovej nedostatočnosti (skrátenej VN), o nebezpečnosti tejto patológie. Ako sa vyvíja, rozdiely medzi akútnymi a chronickými formami venóznej insuficiencie.

Valvulárna choroba srdca

Valvulárne srdcové choroby sú choroby založené na funkčných a / alebo morfologických poruchách chlopňového aparátu srdca (hrudky, papilárne svaly, akordy, vláknitý prsteň), ktoré vznikli zranením, rôznymi chorobami (akútnymi a chronickými).

Ako skontrolovať krvné cievy tela, indikácie pre takéto štúdie

Z tohto článku sa dozviete, ako skontrolovať cievy celého tela, aké metódy sa používajú na získanie obrázkov tepien a žíl a identifikujte ich choroby.

Zacvaknite plavidlo pod oči

Koža okolo očí je veľmi tenká a citlivá, ak je poškodená, môžete vidieť oblasti subkutánneho krvácania vo forme malých podliatin alebo petechií. Stáva sa to častejšie po poranení, úderu alebo silnom tlaku na pokožku.