Vyskúšajte Calorie v systéme Android:

 • Predplatné -
 • Všetko -
 • Recepty /
 • Pred a po /
 • Fitness /
 • Rôzne /
 • Humor /
 • Teória /
 • Krása a zdravie /
 • Súťaže /
 • Produkty /
 • Psychológia /
 • Kalórie /
 • HLS /
 • Diéty /
 • Motivácia /
 • Video /
 • Cestovanie /
 • Móda /
 • Zvieratá /
 • Obrázky /
 • Deti /
 • Fotografie /
 • Kino, hudba, knihy /
 • Vzdelávanie /
 • Pre mužov /
 • Pre ženy /
 • Technológia /
 • Šport /

Preťaženie v tele a nadváha Každý by mal vedieť.

Naše telo má vnútorný a periférny tuk.

Vnútorný tuk sa nachádza medzi vnútornými orgánmi a slúži ako druh podpory pre ne. Jedná sa o vankúše, ktoré zmäkčujú priestorovú interakciu orgánov navzájom. To znamená, že normálny vnútorný tuk je vôbec. S rastúcou hmotnosťou sa objem vnútorného tuku vždy zvyšuje. Najprv! Preto od začiatku zmeny hmotnosti na jej jasnosť na tele zvyčajne trvá určitý čas. Keď začnete strácať hmotnosť, vnútorný tuk "opustí". Všimli ste si, že ste sa začali cítiť ľahšie, bolo ľahšie dýchať, pohybovať sa. Výstupné napätie. Toto je prvá vec, ktorá sa stane.

Po určitom čase začne telo "dať" periférny tuk. Ide o podkožný tuk, tj zvýšenú podkožnú tkanivu. Inými slovami - je to objem tela. Proces rozdeľovania periférneho tuku nie je pre všetkých ľahký.

Niektoré faktory ovplyvňujú kvalitu a trvanie procesu. Napríklad: objem telesného objemu, dĺžka trvania jeho existencie, vek, zdravie (najmä cievny systém, endokrinný systém atď.) Najčastejším dôvodom zníženia kvality a rýchlosti úbytku hmotnosti je stagnácia telesných tekutín. Opuch. Čo je to? Toto je nahromadenie a zastavenie (alebo pomalý pohyb) tekutiny v tkanivách v dôsledku porušenia cievnej zložky tkanív tela predovšetkým. Lymfatická a venózna nestabilita. Rôzne faktory vedú k takýmto porušeniam. V každom prípade je potrebné identifikovať a pokúsiť sa odstrániť príčinu. Je veľmi dôležité pomôcť mäkkým tkanivám vytvoriť venózny a lymfatický odtok. Za týmto účelom existujú domáce i profesionálne techniky.

Napríklad doma môžete praktizovať brušné dýchanie. To je veľmi užitočné. Zmenou tlaku v brušnej dutine stimulujeme cievy, vykonáme určitý druh masáže. Membrána uvoľňuje. Odtok žilovej krvi z dolných končatín sa zlepšuje, lymfa sa začína pohybovať voľnejšie cez lymfatické cievy. Odstraňuje toxíny, metabolické produkty, odpadové látky. Telo je aktualizované. Tuková bunka ľahšie uvoľňuje kvapalinu, ktorá vytvára svoj objem, znižuje, metabolické procesy v nej sa postupne upravujú. To je len jeden spôsob, ako zlepšiť prirodzene aktívnu lymfodrenáž. Účel pitného režimu tiež zlepšuje prirodzenú lymfodrenáž v tele.

Existuje aj pasívna lymfatická drenáž. Ide o procedúry lymfatickej drenáže: masáže, prístrojové techniky, plávanie, techniky osteopatie, atď.

Zlepšiť stav tkanív lymfatickej drenáže sám osebe nestačí. Žilová zložka sa tiež podieľa na tvorbe opuchu. Každý mal na konci pracovného dňa zistiť edém dolných končatín. Ide o venózny edém. Predpokladá sa, že je užitočné držať nohy nad úrovňou srdca. Skutočne sa tým zlepší odtok žilovej krvi. Je však tiež potrebné stimulovať nádoby. Zvyčajne ide o masáž chodidiel: špeciálna podložka počas sprchy, ruky masérskeho terapeuta, kamienkové dno na mori a ďalšie aktivity ovplyvňujúce povrch nôh. Nezabudnite na ne.

Takéto "vylúčenie" tekutiny z tkanív výrazne znižuje objem tela a tiež telo liečivo.

Preťaženie - hlavná príčina ochorenia

Na základe našich vlastných praktických skúseností a skúseností iných viscerálnych terapeutov možno povedať, že základom mnohých ochorení je venózna a lymfatická stávka vo vnútorných orgánoch.
Podľa Dr. Ogulova je väčšina ľudských chorôb spojená so stagnujúcimi udalosťami v pečeni, pankrease a ďalších vnútorných orgánoch v žalúdku. V každom chorom orgáne sa zvyčajne nachádzajú paréza nervových vlákien a vazospazmus, preto nie sú žiadne ochorenia bez narušenia krvného zásobovania! Tak začne sebapoškodzovanie buniek v dôsledku nedostatočného zásobovania kyslíkom a zlého odtoku metabolických produktov, žilovej a lymfatickej stagnácie. Inými slovami, akékoľvek narušenie kapilár je hlavnou príčinou mnohých chorôb.

Preťaženie na druhej strane spôsobuje aj spastický stav orgánov a to zase vedie k narušeniu metabolických procesov, vzájomným vzťahom orgánov, hladovaniu kyslíkom a silnému zníženiu imunity. Človek, rovnako ako všetky živé bytosti, je biologickým objektom, a ak je stagnácia a krvný obeh je narušený, potom by sa mali v tele objaviť baktérie, huby, parazity, vírusy, ktoré by sa tento biologický objekt mal premeniť na prach.
A prirodzene, odstránenie žilovej lymfatickej stavy v bruchu aktivuje "brušný mozog" a normalizuje prácu orgánov a celého organizmu bez použitia liekov. Aj keď sa používa liek alebo fytoterapia, brušná masáž urýchľuje niekoľkonásobné zotavenie. Zlepšenie krvného obehu v brušnej dutine prispieva k reflexnému zlepšeniu krvného obehu ak hrudníku, hlave, chrbtici, nohám a rúkam, výrazne zvyšuje celkovú imunitu, čo dáva väčšiu príležitosť na zotavenie. Viscerálna terapia je druh gymnastiky pre vnútorné orgány. Preto nielenže zaobchádza s gastrointestinálnym traktom, eliminuje stagnáciu, ale prispieva aj k liečbe mnohých ochorení celého organizmu. V mojej praxi existovali prípady, kedy sa okrem problémov s trávením, chronickými bolesťami hlavy alebo ochoreniami kĺbov uskutočnili po zasadnutí viscerálnej liečby, pacienti zotavili zrak a sluch. V tele je všetko úzko prepojené.

"Abdominálny" mozog

Zakladateľ neurogastroenterológie Michael Gershon hovorí, že človek má dva mozgy, druhý je nielen kdekoľvek, ale v žalúdku a jeho hlavnou funkciou je kontrola činnosti žalúdka a tráviaceho procesu. Anglický lekár Newport Langley vypočítal počet nervových buniek v žalúdku a črevách. Ukázalo sa, že existuje asi 100 miliónov - takmer toľko ako v mieche. "Druhý mozog" sa nachádza vo vrstvách tkaniva, lemuje vnútorné steny pažeráka, žalúdka, hrubého čreva a tenkého čreva a je sieťou neurónov, ktoré navzájom vymieňajú signály.

Podľa východnej medicíny sú miesta, kde sa nahromadia negatívne emócie, tiež umiestnené v žalúdku. Napríklad: hnev, závisť, podráždenie sú uložené v pečeni a žlčníku. Nie je to náhoda, že hovoria o zlej osobe, t. žlč. Prázdne pocity, úzkosť, márnosť sú uložené v žalúdku. Chamtivá osoba (za dobré skutky, pocity, lásku atď.) Zvyčajne trpí zápchou. Strach "sedí" v obličkách. To je zvlášť zreteľné u detí, u ktorých podvedomá strach vedie k poškodeniu funkcie obličiek a enuréze. Táto choroba, ktorá nie je liečená tradičnými liekmi, je dobre liečiteľná viscerálnou masážou. Stlačením obličiek a perirenal priestoru, sme ich trochu oslobodiť od tohto strachu, ktorý viedol k viazaniu obličiek a močového mechúra.

Preťaženie v tele a nadmerná hmotnosť

Naše telo má vnútorný a periférny tuk.

Vnútorný tuk sa nachádza medzi vnútornými orgánmi a slúži ako druh podpory pre ne. Jedná sa o vankúše, ktoré zmäkčujú priestorovú interakciu orgánov navzájom. To znamená, že normálny vnútorný tuk je vôbec. S rastúcou hmotnosťou sa objem vnútorného tuku vždy zvyšuje. Najprv! Preto od začiatku zmeny hmotnosti na jej jasnosť na tele zvyčajne trvá určitý čas. Keď začnete strácať hmotnosť, vnútorný tuk "opustí". Všimli ste si, že ste sa začali cítiť ľahšie, bolo ľahšie dýchať, pohybovať sa. Výstupné napätie. Toto je prvá vec, ktorá sa stane.

Po určitom čase začne telo "dať" periférny tuk. Ide o podkožný tuk, tj zvýšenú podkožnú tkanivu. Inými slovami - je to objem tela. Proces ladenia periférneho tuku nie je pre všetkých jednoduchý.

Niektoré faktory ovplyvňujú kvalitu a trvanie procesu. Napríklad: objem telesného objemu, dĺžka trvania jeho existencie, vek, zdravie (najmä cievny systém, endokrinný systém atď.) Najčastejším dôvodom zníženia kvality a rýchlosti úbytku hmotnosti je stagnácia tekutiny v tele. Opuch. Čo je to? Ide o akumuláciu a zastavenie (alebo pomalý pohyb) tekutiny v tkanivách v dôsledku porušenia cievnej zložky telesných tkanív predovšetkým. Lymfatická a venózna nestabilita. Rôzne faktory vedú k takýmto porušeniam. V každom prípade je potrebné identifikovať a pokúsiť sa odstrániť príčinu. Je veľmi dôležité pomôcť mäkkým tkanivám vytvoriť venózny a lymfatický odtok. Za týmto účelom existujú domáce i profesionálne techniky.

Napríklad doma môžete praktizovať brušné dýchanie. To je veľmi užitočné. Zmenou tlaku v brušnej dutine stimulujeme cievy, vykonáme určitý druh masáže. Membrána uvoľňuje. Odtok žilovej krvi z dolných končatín sa zlepšuje, lymfa sa začína pohybovať voľnejšie cez lymfatické cievy. Odstraňuje toxíny, metabolické produkty, odpadové látky. Telo je aktualizované. Tuková bunka ľahšie uvoľňuje kvapalinu, ktorá vytvára svoj objem, znižuje, metabolické procesy v nej sa postupne upravujú. Práve som opísal jeden zo spôsobov, ako zlepšiť prirodzene aktívnu lymfatickú drenáž. Účel pitného režimu má tiež prirodzenú lymfatickú drenáž v tele.

Existuje aj pasívna lymfatická drenáž. Ide o procedúry lymfatickej drenáže: masáže, prístrojové techniky, plávanie, techniky osteopatie, atď.

Zlepšiť stav tkanív lymfatickej drenáže sám osebe nestačí. Žilová zložka sa tiež podieľa na tvorbe opuchu. Každý mal na konci pracovného dňa zistiť edém dolných končatín. Ide o venózny edém. Predpokladá sa, že je užitočné držať nohy nad úrovňou srdca. Skutočne sa tým zlepší odtok žilovej krvi. Je však tiež potrebné stimulovať nádoby. Zvyčajne ide o masáž chodidiel: špeciálnu matu počas duše, ruky masérskeho terapeuta, kamienkové dno na mori a ďalšie činnosti, ktoré postihujú povrch nôh. Nezabudnite na ne.

Takéto "vylúčenie" tekutiny z tkanív výrazne znižuje objem tela a tiež telo liečivo. Ale to sú len symptomatické opatrenia. Najčastejšie akumulácia tekutín nie je porušením kompenzačných mechanizmov počas dlhej existencie nadváhy (je to sekundárne), ale zdravotné problémy. Vymedzenie postupov by preto malo vykonávať lekár, malo by ich pod dohľadom, ich dokončenie a výber funkcií kurzu by sa mali vykonávať len na základe rozhodnutia špecialistu.

Vždy si pamätáme hlavné princípy: neubližujte sa, nevykonávajte svedectvo, pozorujte.

Aké je nebezpečenstvo krvácania v ľudskom tele? záložka 8

Sedavý životný štýl sa pre moderných ľudí stal skutočným problémom. Strávime väčšinu času v sede. To nemôže ovplyvniť zdravotný stav. Okrem nadmernej hmotnosti a bolesti chrbta môže konštantný nedostatok pohybu spôsobiť stagnáciu venóznej krvi. Tento stav je charakterizovaný porušením odtoku krvi žilami v smere srdca, zatiaľ čo krv preteká arteriami normálnym spôsobom.

Čo je pre človeka nebezpečná stagnácia krvi?

Počas pohybu na nohách je mechanický efekt, ktorý spôsobuje, že krv prúdi rýchlejšie cez žily. Navyše pri vykonávaní akéhokoľvek fyzického cvičenia dochádza k svalovej kontrakcii, ktorá tiež urýchľuje prietok krvi. Preto nedostatok pohybu vedie k stagnácii krvi. Stáva sa viac viskózny, pretože krvné doštičky sa začnú držať spolu, dokonca aj bez poškodenia ciev. Formy krvných zrazenín, ktoré sa nakoniec stávajú hustejšie a čoraz viac.

Zablokuje tok krvi a narúša prácu celého obehového systému. Ale najhoršie je to, keď krvná zrazenina prenikne z nádob. Stúpa cez žily do srdca alebo mozgu, môže spôsobiť srdcový infarkt alebo mozgovú príhodu, čo je častou príčinou smrti. Takže aj menšia bolesť v tele v dôsledku stagnujúcej krvi môže mať vážne dôsledky pre zdravie a život človeka.

Krv státia v nohách

Najčastejšie sa táto situácia vyvíja v nohách, pretože sú vzdialenejšie od srdca a nemôže správne pumpovať krv cez žily. Jediným faktorom stimulujúcim prietok krvi v nohách je pohyb. Ak to nestačí, potom krv začne stagnovať v žilách. To vedie k hladovaniu tkanív a krvných ciev kyslíkom. Rozťahujú sa, čo vedie k výraznému zníženiu prietoku krvi. To môže viesť k rozvoju kŕčových žíl.

príznaky

Aby ste predišli vzniku závažných ochorení, mali by ste okamžite venovať pozornosť nasledujúcim príznakom stagnácie krvi v nohách:

 • bolesť a opuch;
 • veľké množstvo kapilárnych mriežok na nohách;
 • malé krvácanie v miestach poškodenia krvných ciev;
 • modriny na nohách bez zrejmých zranení;
 • pocit ťažkosti v nohách na konci dňa;
 • zníženie telesnej teploty.

Stagnácia v panve

Zhoršený krvný obeh v tejto oblasti tela má vážne následky pre mužov i ženy. Títo ľudia sú obzvlášť často postihnutí týmto problémom, pretože ženy majú oveľa viac príčin tejto choroby.

Príčiny stagnácie u žien

 1. 1. Používanie hormonálnych liečiv a antikoncepčných prostriedkov.
 2. 2. dedičná predispozícia k vývoju ciev s nízkym tónom.
 3. 3. Nadmerný psychologický a fyzický stres.
 4. 4. Sedavý životný štýl.
 5. 5. Tuhé diéty s nedostatočným množstvom vitamínov, ktoré posilňujú plavidlá.
 6. 6. Šitý odev.
 7. 7. Tehotenstvo.
 8. 8. Komplikácie po pôrode.
 1. 1. Sedavý životný štýl.
 2. 2. Zlé návyky (fajčenie, alkohol).
 3. 3. dedičné faktory ovplyvňujúce elasticitu krvných ciev.

príznaky

Existujú len dva príznaky, ktoré môžu naznačovať, že v panvových orgánoch sa vytvorila krvná stáza. Musíte znieť alarm, ak máte nasledujúce pocity:

 • bolesť bolesti v dolnej časti brucha, ktorá trvá pomerne dlho a dáva v dolnej časti chrbta alebo bedra;
 • ťažkosti v bruchu.

účinky

Najnebezpečnejším je krvný stas pre ženy, pretože ich môže zbaviť schopnosti znášať a porodiť dieťa. Slabý obeh v maternici je bežnou príčinou potratov a neplodnosti. U žien môže byť menštruačný cyklus tiež narušený. Okrem toho krvácanie môže spôsobiť vážne krvácanie, život ohrozujúce.

Avšak, nielen ženy môžu mať vážne dôsledky spojené s touto podmienkou. U mužov môže poškodený krvný obeh v panvových orgánoch spôsobiť neplodnosť, prostatitídu, uretritídu, adenóm prostaty, hemoroidy a varikokélu (kŕčové žily). Prostatitída je pre nich najnebezpečnejšia, ako keby choroba nebola liečená, potom sa môže vyvinúť erektilná dysfunkcia alebo impotencia.

Krvné stavy v pľúcach

Spomalenie krvného obehu v pľúcach môže viesť k vážnym zdravotným problémom, ktoré môžu vyžadovať operáciu. Je to spôsobené tým, že žily v pľúcach sú široké, stláčajú pľúcne tkanivá a znižujú ich pružnosť.

príznaky

Pľúca zohrávajú dôležitú úlohu. Prerušenie ich fungovania môže byť smrteľné. Preto sa obráťte na svojho lekára, ak máte nasledujúce príznaky:

 • dýchavičnosť, aj pri malej fyzickej námahe;
 • ťažké dýchanie v dôsledku obmedzenia pohyblivosti membrány;
 • sipot;
 • hlien s krvou.

Stagnácia krvi v mozgu

Táto podmienka je zvyčajne dôsledkom patologických procesov, ktoré sa vyskytujú v tele. Krvné stavy v mozgu sa môžu vyskytnúť v dôsledku vývoja nádoru na krku, srdcových problémov, poranenia hlavy, respiračných chorôb a aneuryzmy.

príznaky

Zhoršený prietok krvi v hlave môže spôsobiť hladenie mozgu kyslíkom, čo má pre človeka nezvratné následky. Aby ste tomu zabránili, je potrebné venovať pozornosť nasledujúcim príznakom:

 • bolesti hlavy;
 • mdloby;
 • zvonenie v ušiach;
 • závraty;
 • bledosť tváre;
 • necitlivosť končatín.

prevencia

Samozrejme, je lepšie predchádzať ochoreniu než liečiť. Preto by sa mali použiť nasledujúce preventívne opatrenia, aby sa predišlo stagnácii krvi.

Hlavným dôvodom pre vznik tohto stavu je sedavý životný štýl. Preto by sa cvičenie malo vykonávať pravidelne. Najlepšie je rozptýliť krv cez žily, jogging, plávanie a jogu. Chôdza je potrebná niekoľkokrát týždenne. Pri sedení na pracovisku každých 1,5 hodiny musíte urobiť 10-minútovú prestávku, počas ktorej sa môžete trochu zahriať. Doma môžete robiť jednoduché cvičenia ako "bicykel" a drepy.

 • Odmietanie zlých návykov.

Fajčenie a alkohol zhoršujú elasticitu krvných ciev a prispievajú k tvorbe krvných zrazenín. Opustenie týchto zvykov pomôže vyhnúť sa strate krvi.

Veľký vplyv na cievy majú látky, ktoré vstupujú do krvi z potravy. Tvrdé diéty sú spojené s nedostatkom vitamínov a stopových prvkov. Preto by ste mali nasledovať zdravej výživy. Potrebujete jesť viac potravín obsahujúcich vitamín C a E, pričom odstráňte príliš ostré, slané a tučné jedlá.

Liečba stagnácie krvi

V súčasnej dobe sa vyvinulo veľké množstvo liekov, ale sú určené len na odstránenie príznakov stasu krvi v rôznych častiach tela. Existujú masti a gély s heparínom, ktoré zmierňujú ťažkosti v nohách. Niektoré lieky, ako sú troxevasín, glevenol a escuzan, sú zamerané na posilnenie a tonizáciu krvných ciev. Liečba liekov môže tiež spočívať v použití liekov na zníženie opuchu a krvácania. Všetky tieto lieky by mali byť predpísané lekárom. Samoliečenie je život ohrozujúce.

Na zlepšenie krvného obehu a zníženie opuchu tkaniva môžete použiť ľudové prostriedky. Napríklad infúzie maliny, hlohu, tymianu a konského gaštanu pôsobia dobre na plavidlách. Na zníženie závažnosti hlavy v dôsledku stagnácie krvi môže pomôcť odvar z koreňov a listov petržlenu.

Nezanedbávajte stasiu krvi. Vediete zdravý životný štýl, cvičenie a potom sa s týmto problémom nikdy nedostanete.

Stázu spermií - existuje patológia a ako sa s ňou zaobchádzať správne?

Počas pohlavného styku môže muž stoja až 10-20 ml spermií. Zloženie tejto tekutiny zahŕňa nielen zárodočné bunky - spermie, ale aj aminokyseliny, vitamíny, organické kyseliny a ďalšie látky. Spoločne tvoria tajomstvo semenníkov, prostaty a niekoľkých žliaz. Porušenie pomeru rôznych zložiek medzi sebou môže viesť k nepriaznivým následkom. Toto sa niekedy pozoruje pri stagnácii v genitálnej oblasti.

Existuje nejaká vec ako stagnácia spermií?

Niektorí muži sa začínajú obávať, ak sa množstvo spermií zníži. Obvykle je indikátor zvyčajne nie menší ako 2 ml, inak sa môže urobiť diagnóza "oligospermia". V ostatných prípadoch ejakulácia vytvára silnú, nažltnutú tekutinu, ktorá sa deje s predĺženou abstinenciou. Tento jav sa všeobecne označuje ako "stagnácia spermií", zatiaľ čo lekársky význam tohto stavu je celkom odlišný.

V skutočnosti, s poklesom počtu sexuálnych činov v mužskom tele začne produkcia spermií klesať, a naopak, s konštantným sexuálnym životom rastie. Proces u zdravých mužov je logický a dôsledný, preto jediný výskyt hrubšieho tajomstva v dôsledku dočasnej abstinencie nie je nebezpečný.

Napriek vyššie uvedeným existuje patológia s vývojom stagnácie, ktorá môže ovplyvniť kvalitu sexuálneho života. Ide o stázu prostaty alebo kongestívnu prostatitídu.

Kongestívna prostatitída môže byť:

Obe stavy naznačujú oslabenie mikrocirkulácie krvi v panvových orgánoch mužského pohlavia. Zvyčajne je dôvodom nedostatok sexuality, ako aj množstvo ďalších negatívnych faktorov.

Príčiny problému

Sexuálna abstinencia je hlavnou, ale nie jedinou príčinou porušovania v intímnej sfére.

Pri dlhodobom vplyve týchto faktorov sa môže vyskytnúť zápalová prostatitída a ďalšie nepríjemné následky:

 • Hypodynamia, sedavá práca;
 • Zápcha, tráviace poruchy;
 • Nesprávna výživa;
 • Zneužívanie alkoholu vrátane piva;
 • Časté prechladnutie alebo prehriatie;
 • Kŕčové žily nohy, mieše;
 • Infekčné ochorenia panvy vrátane STI.

Pri prítomnosti hormonálnych porúch u mužov sa zvyšuje pravdepodobnosť stagnácie v panve. Ďalšou príčinou stagnácie je sexuálna dysfunkcia, napríklad neúplná ejakulácia, ochrana pri prerušení pohlavného styku.

Ako sa vyvinie patológia?

Vplyv týchto faktorov spôsobuje postupnú, ale progresívnu zmenu pohybu krvi v panvových orgánoch. Po čase narušená mikrocirkulácia ovplyvňuje výživu tkanív prostaty, ako aj odtok odpadových produktov z buniek.

V dôsledku stagnácie sa produkované spermie stávajú silnejšie a netečia dobre. Často to vedie k rozvoju zápalového procesu, najmä preto, že tieto podmienky sú priaznivé pre reprodukciu baktérií.

príznaky

Nie je potrebné čakať na jasnú kliniku, ktorá by spôsobila, že človek rýchlejšie navštívil lekára. Stagnácia sa necíti v počiatočných štádiách až do vývoja zápalu. Niekedy pacient navštevuje urológ iba vtedy, keď sa zápalový proces rozšíri do močovej trubice a spôsobí skôr nepríjemné príznaky.

Pri pozornej starostlivosti o zdravie je možné zaznamenať nasledujúce príznaky patológie:

 • Zníženie sexuálnej túžby;
 • Zníženie kvality, jasu orgazmu;
 • Výstup modifikovaného spermií - žltý, s hrudkami, hrubý;
 • Pocit plnosti močového mechúra, dokonca aj s pravidelnými výletmi na toaletu;
 • Nočné nutkanie na močenie;
 • Bolesť, nepríjemné pocity, pálenie pri močení;
 • Problémy s erekciou;
 • Pocit t'ahania v svaloch, perineum;
 • Ožiarenie bolesti v konečníku;
 • Všeobecná slabosť, zhoršenie nálady.

Počas diagnostiky urolog vykoná rektálne digitálne vyšetrenie, ktoré často vykazuje zväčšenú prostatu. Môže to byť bolestivé, spôsobuje nepríjemné pocity, keď cíti. V tomto prípade sa nevyhnutne priradí ultrazvuková kontrola, na stanovenie obsahu bakteriálnej flóry sa použije semenná tekutina.
Vo videu o príznakoch kongestívnej prostatitídy:

Liečba stagnujúcich procesov

Aby sa zbavilo stagnácie spermií, pacientovi je pridelené jedlo, údené produkty, nakladanie, vyprážané jedlá sú z menu odstránené. S nedostatkom rastlinných potravín by mali byť zahrnuté v strave triedy, vitamínové komplexy. Tiež je potrebné obohatiť menu s jedlom s vitamínom E, draslíkom, horčíkom, kyselinou askorbovou, jesť mäso, mliečne výrobky.

Liečba bude zameraná na zmiernenie príznakov, odstránenie bolesti, zastavenie stagnácie a zápalu v malej panve.
Odporúčajú sa nasledujúce lieky:

 • Lieky proti bolesti, nesteroidné protizápalové lieky;
 • Antibiotiká, lokálne antiseptiká;
 • Svalové relaxanty;
 • Ak je to potrebné, hormonálne látky;
 • spazmolytiká;
 • Venotonika, cievne prípravky.

Triedy telesnej terapie sú veľmi užitočné - vďaka nim dochádza k cirkulácii krvi na správnej úrovni.

Chirurgická liečba je predpísaná, ak je stagnácia spôsobená abnormalitou štruktúry orgánov reprodukčného systému a nádorov prostaty (častejšie s adenómom). Indikácie môžu byť tiež purulentné procesy vo vezikuloch, v prostatickej žľaze, ale toto sa stáva veľmi zriedkavo. Medzi netradičné metódy je používanie červeného koreňa, kôpru, propolisu, včelieho podmorníka, mumiye populárne.

účinky

Stagnácia spermií je škodlivá, ak sa hlavná patológia nezaobchádza včas a stagnácia nie je eliminovaná. Existuje riziko chronického procesu. Infekcia prostaty môže prechádzať do susedných orgánov - močovej trubice, semenníkov a dokonca aj močového mechúra. Aj človek môže trpieť porušovaním účinnosti, čo ovplyvňuje kvalitu intímneho života. Správnou výživou, rastúcou fyzickou aktivitou a prijímaním všetkých potrebných prostriedkov je prognóza na zotavenie priaznivá.
Vo videu o príčinách a liečbe kongestívnej prostatitídy:

Venózna kongescia v panve

Keď sa diskutuje o stagnácii v malej panve, znamená to porušenie odtoku krvi z rôznych orgánov nachádzajúcich sa v tejto časti. Každý z nich vykonáva svoje funkcie, ale všetky majú spoločný obehový systém. Z tohto hľadiska stagnácia krvi v jednom orgáne môže viesť k vzniku problému vo všetkých ostatných.

Stagnácia panvy je charakteristická pre mužov i ženy a niekedy spôsobuje silnú bolesť.

Orgány umiestnené v panve

Panva je druh úložiska orgánov, kosti ich spoľahlivo chránia pred poškodením. Existujú konečník a močový mechúr v mužskom aj ženskom tele, iné orgány sú odlišné:

 1. V ženskom tele v tejto oblasti sú vaječníky - telo, ktoré produkuje vajíčko a ženské hormóny. Existuje maternica - jediný orgán, ktorý sa nachádza v blízkosti močového mechúra a konečníka. Uterus sa spája s cervikom a ďalej po vagíne. Vagina je trubica s priemerom 9 až 11 cm, ktorá končí v genitálnej štrbine.
 2. V mužskom tele sa vylučujú sekréty, zmiešané so spermou, prostatickou žľazou a osivom vyžarujúcim bubliny.

Orgány sú podporované v malej panve pomocou spojivového tkaniva, čo im bráni v voľnom pohybe v interosseous priestore.

Cirkulačný systém

Krv vstupuje do panvy cez brušnú aortu, paralelne s ktorou prechádzajú žily, čím zabezpečuje odtok krvi v opačnom smere. Tepny a žily pevne splétajú každý orgán a vytvárajú sieť ciev podľa takej schémy, ktorá umožňuje zastaviť krvný obeh v prípade zablokovania jedného z nich. To je samozrejme dobré, ale existuje aj negatívna stránka takej duplikácie ciev - ak infekcia prenikne do jedného z orgánov, šíri sa do susedných orgánov obrovskou rýchlosťou.

Navyše panvové cievy nemajú ventily, ako napríklad v ramenách a nohách, čo umožňuje vytváranie stagnácie krvi v nich. A ďalšia skutočnosť: cievy panvy sú pevne pripojené k kostiam, a ak sa zlomia, potom sa nádoba roztrhne, vyplní celý intra-panvový priestor krvou.

Príčiny stagnácie krvi

Stagnácia sa môže vyskytnúť z viacerých dôvodov:

 1. Strata nádoby svojou štrukturálnou elasticitou. Tento jav sa nazýva kŕčové žily, môže sa vyvinúť v dôsledku zníženia hladiny kyseliny gualurónovej alebo v dôsledku chronického fenoménu dedičnej povahy.
 2. Integrita a elasticita krvných ciev je zničená pod vplyvom alkoholu, nikotínu a liekov chemického alebo syntetického pôvodu.
 3. Porucha nervového systému môže spôsobiť chaotické kŕče v cievach.
 4. Sedavý životný štýl charakteristický pre ľudí, ktorí sa zaoberajú sedavou prácou alebo aktivitami súvisiacimi s neustálou prítomnosťou za volantom auta.
 5. Porucha príjmu potravy, ktorá spôsobuje častú zmenu zápchy a hnačky, navyše abnormálna strava spôsobuje avitaminózu, ktorá je nebezpečná pre krvné cievy.
 6. Ženské telo podlieha vplyvu hormonálnych liekov a tehotenstva. Ktorý, samozrejme, postihuje panvový obehový systém.
 7. Nesprávne spodná bielizeň alebo korzety na znižovanie chuti môžu interferovať s krvným obehom, takže sledovanie módnych trendov, ktoré diktujú trendy v odevoch, môže viesť k vážnym ochoreniam.

Symptómy patológie

Stagnácia v obehovom systéme panvy nemá typické príznaky, zvyčajne sa tento problém stáva zrejmé z komplexu prejavov. Patria medzi ne:

 • Bolesť v panvovej oblasti. Bola v prírode a trvá dlho. Niekedy sa odráža v stehne, nohe alebo spodnej časti chrbta.
 • Človek cíti ťažkosti v dolnom bruchu.

S krvnou stázou sa rozvinú rôzne choroby a patológie:

 1. Nedostatok kyslíka a živín prenášaných krvou môže spôsobiť neplodnosť u mužov i žien.
 2. Ak prostata nie je zásobovaná krvou v plnom rozsahu, prostatitída sa vyvíja s následnou impotenciou.
 3. Keď klesne tlak v cievach kvôli stagnácii krvi u človeka, môže sa vyvinúť varikokéla, to je rozšírenie žíl, ktoré kŕmi semenníky.
 4. V ženskom tele krvácanie môže spôsobiť problémy v maternici - prolaps, krvácanie. V menštruačnom cykle dochádza k porušeniu.
 5. Stagnácia krvi v rektálnej oblasti vedie k výskytu hemoroidov, ktoré sú sprevádzané silnou bolesťou a neustálym svrbením v konečníku.

Ak sa stasová krv stane chronickým javom, potom sa to prejaví v duševnom stave človeka, stane sa podráždeným, depresívnym, agresívnym. Možná náhla zmena nálady.

Diagnóza a liečba krvácania

Táto anomália je diagnostikovaná pomocou hardvéru:

ultrazvuk

 1. Ultrazvukové vyšetrenie panvových ciev.
 2. Práca ciev sa skúma pomocou flebografie, tento postup sa vykonáva pomocou röntgenového prístroja, ktorý osvetľuje obehový systém, naplnený špeciálnou látkou, zreteľne viditeľnou na obrázkoch.
 3. MRI poskytuje najkomplexnejší obraz obehového systému.

Liečba tohto javu je zložitá. Zahŕňa príjem terapeutických liekov, špeciálnu telesnú výchovu a správnu výživu. A dokonca aj prostriedky tradičnej medicíny.

Aby boli cievy zdravé a krvný tlak bol normálny, mali by ste jesť správne. Je potrebné vyňať z vašej strave vyprážané, korenené jedlá, ako aj jedlá z hrachu a fazule, zvyšujú tvorbu plynov v črevách. Mali by sa venovať väčšia pozornosť rybím pokrmom, mliečnym výrobkom a vlákniny z rôznych obilnín.

Fyzické cvičenia sú ukázané ľuďom so sedavou prácou a sedavým životným štýlom: plávanie, jogging, jóga.

Prípravky na posilnenie krvných ciev sa majú užívať len na predpis - zahŕňajú Venza, Eskuzan, Ascorutin. Medzi ľudové lieky patrí použitie odvaru maliny, hlohu, divokej ruže, motherwort.

Stagnácia prostaty - symptómy a príčiny kongestívnej prostatitídy

Prostata žľaza hrá veľmi dôležitú úlohu v živote človeka, pretože to je ona, ktorá je ochrannou bariérou pre rôzne choroby.

Toto telo reguluje proces sekrécie počas ejakulácie, udržuje moč z nedobrovoľného vylučovania

V prostate forme rôzne dôležité látky pre telo. Ak je poškodená funkcia prostaty, trpí celé telo muža.

Jednou z možností pre porušenie prostaty je vývoj kongestívnej prostatitídy.

Keď stagnácia prostaty nemôže úplne plniť svoje funkcie. V priebehu času sa vyskytujú nebezpečné dôsledky: v močovom trakte sa môžu vyvinúť infekčné choroby, postihnuté sú obličky.

Zvyčajne stagnácia prostaty nastáva u mužov v dospelom veku, avšak medzi mladými ľuďmi taká choroba nie je nezvyčajná.

V každom prípade sa stagnujúca prostatitída môže prejaviť rôznymi spôsobmi - to vo veľkej miere závisí od charakteristík tela určitého človeka.

Stagnácia prostaty nie je choroba s akútnou Samozrejme, ak človek môže trpieť tohto ochorenia a ani neviem o tom: v skorých štádiách ochorenia identifikovať choroba môže iba moderné vybavenie pre diagnostiku. Existuje však niekoľko charakteristických znakov ochorenia prostaty. Príznaky tejto choroby sú podobné príznakom infekčnej prostatitídy. Príznaky kongescie v prostate, ktoré sa prejavujú zvonku, zahŕňajú mierny nárast prostaty.

V tajomstve prostaty nemožno vysledovať príznaky infekcie alebo zápalových procesov.

Muž môže pocítiť bolestivý pocit počas palpácie prostaty, pocítiť bolesť bolesti v sirómu.

V procese palpácie môže lekár identifikovať zmeny v prostate kvalitatívneho alebo morfologického typu:

 • nárast veľkosti (v dôsledku opuchu);
 • hladkosť v zóne stredného žliabku;
 • Precitlivenosť.

Všetky vyššie uvedené príznaky môžu naznačovať ochorenie stagnácie v prostate. Jeho príznaky sú rozmanité, ale hlavný ukazovateľ - porušenie močenia. Ťažkosti vyplývajú zo skutočnosti, že zapálená prostata má tlak na močovú trubicu. V počiatočných štádiách môže dôjsť k bolesti v procese močenia a ak dôjde k progresii ochorenia, môže sa akumulovať príliš veľa tekutín a v určitom okamihu sa močenie zastaví úplne.

Mnohí ľudia sú v rozpakoch konzultovať s lekárom, takže radšej "znášajú" prejav nepríjemných symptómov a veria, že ochorenie zmizne.

Ak nie je liečená statická prostatitída, žľaza pretečie krvou, v dôsledku ktorej sa začnú rozvíjať zápalové procesy.

Krvný test pomôže identifikovať stagnáciu prostaty - výsledky ukazujú, či existuje zápal. Okrem toho sa vykonáva tajná štúdia a táto analýza takmer vždy poskytuje presný výsledok prítomnosti zápalu v prostate. Lekár môže predpísať spermie, podrobiť sa ultrazvukovému vyšetreniu panvových orgánov a testovať na kontrolu rýchlosti toku krvi v cievach. Urológ môže navyše skúmať hemoroidné žily v dolnej konečníku.

K faktorom rozvoja stagnujúcej prostatitídy pomerne veľa, nazývame najčastejšie:

 • Neustály pobyt v sede (kvôli tomu sa stagnujúca prostatitída niekedy nazýva "choroba truckerov").
 • Dlhé stojace v stojacej polohe, čo zvyšuje zaťaženie dolnej časti chrbta, panvy a perinea. To vedie k poškodeniu krvného obehu v malých cievach tkanív v prostatickej žľaze.
 • Sedavý životný štýl.
 • Prítomnosť infekčných ochorení.
 • Zápalové procesy v panvových orgánoch. Príčinou takýchto zápalov môže byť hypotermia, nadmerné cvičenie a nadmerná stimulácia nervov. Infekcia, ktorá spôsobuje zápal v panvových orgánoch, sa môže rozšíriť do prostaty.
 • Porušenia v hormonálnom pozadí (môžu sa vyskytnúť tak v samotnej žľaze, ako aj v semenníkoch).
 • Krysy prostaty, fibróza a adhézie.
 • Fajčenia.
 • Nadmerný príjem alkoholu.
 • Predĺžená masturbácia alebo neúplné uvoľnenie spermy po pohlavnom styku.
 • Nepravidelný sexuálny život.
 • Prerušený pohlavný styk a nepohodlie počas pohlavného styku.
 • Problémy s venóznym prietokom krvi v nohách a perineu (vznik kŕčových žíl alebo varikokély).
 • Zápalové procesy v sliznici konečníka, zápcha.

Kongestívna prostatitída sa môže vyvinúť aj u tých mužov, ktorí vedú aktívny životný štýl, hrajú šport, majú pravidelný sex.

Na liečbu stagnácie v prostate sa používajú rôzne lieky, metódy tradičnej medicíny, masáže, fyzioterapia. Chirurgický zákrok sa zvyčajne nevyžaduje.

Príznaky kongestívnej prostatitídy: hlavné symptómy ochorenia

Hlavné znaky stagnujúcej prostatitídy sú:

 • konštantná bolesť v slabinách, perineu, kokyxu, sakru v dôsledku vývoja zápalových procesov;
 • časté nutkanie močiť a samotný proces je bolestivý a ťažký;
 • znížená citlivosť pohlavných orgánov, ktorá znižuje vzrušenie (libido);
 • erekcia nie je stabilná;
 • ejakulácia je slabá;
 • problémy s defekáciou;
 • pacient je charakterizovaný nervovým a podráždeným stavom.

Aké sú hlavné príznaky stagnácie prostaty?

Kongestívna prostatitída je nešpecifická choroba, pretože v niektorých prípadoch sa symptómy ochorenia nezobrazujú vôbec. Pacienti s kongestívnou prostatitídou spravidla detegujú ochorenie po dlhom období a až po ejakulácii spermií. Ochorenie sa môže vyskytnúť na pozadí chronickej prostatitídy.

Ak sa príznaky kongestívnej prostatitídy prejavia, budú:

Dysfunkcia lymfatického systému ľudského tela

Dysfunkcia lymfatického systému ľudského tela.

príznaky

 • Vôňa z úst
 • Časté prechladnutie
 • kašeľ
 • bronchitída
 • astma
 • pneumónia
 • Oklúzia lymfatickej cievy
 • Znížená imunita
 • Horúčka sena
 • alergie
 • Akékoľvek chronické ochorenie

Keď je lymfatická cieva zablokovaná, lymfa sa hromadí v miestach dostatočne ďaleko od prekážky, ktorá vznikla. Lymfatické uzliny sú umiestnené v takých oblastiach, nie sú schopné neutralizovať mŕtvych a živých fagocyty sa zachytených nimi mikroorganizmy, bunky tkanivových buniek mŕtvych, chorých, fermentačných produktov, pesticídov, prijímanej potravy, toxické látky zachytené v tele pri dýchaní, alebo potraviny, bunky malígnych nádorov, rovnako ako milióny rakovinových buniek, ktoré sa v tele vyskytujú dokonale zdravá osoba každý deň. Neúplné zničenie týchto prvkov je schopné stať sa. spôsobujú zápal lymfatických uzlín, zvyšujú ich veľkosť, blokujú. Avšak, vo väčšine prípadov upchatia lymfatických ciev dochádza postupne, s príznakmi, ako je nadúvanie, opuchy rúk, predlaktia, nohy, nohy a tvár vrátane očného okolia.

Dlhodobá obštrukcia lymfatických ciev vedie k chronickým ochoreniam. Príčiny takmer akéhokoľvek chronického ochorenia možno nájsť v stagnácii v chylovej nádrži. Hrudný kanál, ktorý dostáva viac a viac toxínov, postupne stráca svoju kapacitu. Tiež sa spája s veľkým množstvom iných lymfatických kanálov, ktoré sa "vplývajú" do neho, ako v kanalizačnom systéme, odpadu. Pretože hrudný kanálik je zodpovedný za odstránenie 85% denného objemu bunkového a iného telesného odpadu, znižovanie jeho priepustnosti znamená vrátenie časti odpadu späť do tela.

Ak sa metabolické odpady a zvyšky mŕtvych buniek po určitý čas neodstránia z akejkoľvek oblasti tela, objavia sa príznaky choroby. Tu sú len niektoré z typických príznakov ochorenia v dôsledku chronickej lokalizovanej upchatia lymfatických ciev: obezita, cysty v maternici alebo vaječníkov, zväčšenie prostaty, kĺbové reumatizmus, srdcové zväčšenie, srdcové zlyhanie, preťaženie v prieduškách a pľúc, opuch v oblasti krku, lupiny, vypadávanie vlasov, rozmazané videnie, hrudník, bolesť dolnej časti chrbta, opuch nôh, skolióza, mozgová dysfunkcia, strata pamäti, problémy s žalúdkom, zväčšenie sleziny, sliznica, kolitída, hernia a t. d.

Ako bolo uvedené vyššie, neschopnosť (v dôsledku stagnácie) lymfatického systému účinne odstrániť odpady z respiračných orgánov môže byť sprevádzaná množstvom príznakov. Keď sa toxíny nahromadia v nadmernom množstve, telo sa pokúsi odstrániť časť z nich oddelením dodatočného množstva hlienu, ktorý sa objaví s kašľom. Ak však človek užíva liek, ktorý mu zabraňuje, hlien sa zahustí a zostáva vo vnútri. To vedie k problémom s dýchaním, bronchitídou a následne k astme.

Zápal pľúc a iné respiračné infekcie dochádza, keď niektoré druhy baktérií, trvale a bez ujmy na zdraví tých, ktorí sú v pľúcach získať živnú pôdu pre rast vo stagnujúci životné prostredie a začnú sa množiť.

Priedušky a pľúca sa pokúšajú čiastočne zbaviť prebytočného hlienu, ktorý sa prejavuje ako reakcia na podráždenie prostredníctvom reflexu kašľa. Títo fajčiari sú oboznámení s ťažkými fajčiarmi - zvyčajne sa to stane ráno po prebudení.

Ak proces AMA pokračuje, niektoré toxíny prenikajú do týmusovej žľazy (týmus) alebo do okolitého tkaniva. Táto žľaza je zodpovedná za aktiváciu imunitných buniek. Preťaženie týmusu má negatívny vplyv na prirodzenú obranyschopnosť tela proti rakovine, patogénnym baktériám, parazitom a vírusom. V prípade nazálnej kongescie je hlúpe, že sa pokúšate liečiť ako lokálnu chorobu. Spoločná zimnica je kríza spojená so zvýšenou toxicitou tela a nutnosťou zbaviť sa toxínov, ktoré sa rozšírili všade. Ak prechladnutie alebo chrípka je často trápia ľudskej sliznice sú precitlivení na prach a peľ, ktoré môžu spôsobiť intenzívny kýchanie, bronchiálna kŕče a slzenie - typické príznaky sennej nádchy.

Všetky toxíny majú dehydratačný účinok, pretože bunky tela sú nútené obetovať drahocennú vodu, aby ich ovládali. Alergie (ako aj astma) súvisia s nadprodukciou histamínu, neurotransmiteru, ktorý je zodpovedný za metabolizmus vody, distribúciu vody v tele a tiež za antibakteriálnu a antivírusovú aktivitu. V organizme s dostatočným množstvom vody sú vonkajšie faktory, ako napríklad baktérie, vírusy, chemikálie a bielkoviny podobné tým, ktoré sa nachádzajú v peľu, ľahko neutralizované a nevyžadujú nadmerné zvýšenie hladín histamínu. Produkcia histamínu získava obzvlášť významný rozsah v podmienkach, keď je organizmus dehydrovaný v dôsledku vystavenia toxínom alebo nedostatočnému príjmu tekutín. V takejto situácii sa ľahko rozvíja precitlivenosť na akýkoľvek druh alergénov, vrátane pomarančovej šťavy, ktorá je bohatá na draslík.

Nadmerné uvoľňovanie histamínu u astmatikov spôsobuje kŕče v prieduškách. Keď organizmus astmy dostáva dennú dávku vody (Aby sa zabránilo reakcii tela na dehydratáciu produkciou histamínu, je niekedy postačujúce piť vodu.) Pri ďalšom príprave na astmu sa pokúste piť 3-4 poháre vody namiesto liekov, čo skoro zastaví reakciu okamžite), odstránia sa toxíny vrátane tých, ktoré sa získavajú z fermentovaných a hnilobných zvyškov potravín v črevách, ako aj žlčových kameňov v pečeni. V dôsledku toho sa produkcia histamínu znižuje, kŕče sa zastavia. Avšak v niektorých extrémnych prípadoch, aby sa úplne eliminovali alergie, je potrebné "vymazať" pamäť imunitných buniek, čo ich núti produkovať antigény po kontakte s alergénmi, ktoré sú zvyčajne neškodné vonkajšie faktory. Pre absolútne obnovenie rovnováhy v tele môže byť potrebné neutralizovať všetky existujúce typy alergií, vrátane skrytých: potraviny, peľ, prach, chemikálie, kovy atď.

Ak telo stále nahromadí viac toxínov, ako to odstráni, nakoniec si na ne zvykne. Inými slovami, si môžete zvyknúť na používanie alkoholu, fajčiť, nadmerne konzumovať jedlo, nosiť vlastné telo, bez toho, aby si všimol zvláštny nepríjemný pocit. To len znamená, že telo prestane reagovať na hromadenie toxínov. V tomto prípade vaše telo nie je schopné lepšie bojovať, a preto sa nemusia vyskytnúť krízy toxicity. Ani ste sa nestarali o prechladnutie a chrípku. V tomto okamihu však začínajú skutočné zdravotné problémy.

Keďže telo už nie je schopné odstraňovať toxický odpad, stúpa. Systém sebaobrany nevydáva signály určené na upozorňovanie tela na objavujúcu sa hrozbu. Ide o vývoj chronických ochorení. Čo sa predtým prejavilo ako akútna zimnica, sa teraz vyskytuje vo forme chronickej bronchitídy, zápalu pľúc, žalúdočných vredov, chronickej cystitídy, syfilisu, Alzheimerovej choroby, roztrúsenej sklerózy, fibromyalgie, zlyhania srdca, rakoviny a pod. Ľudia, ktorí potláčajú čistiace mechanizmy organizmus, ako je zápal alebo jednoduchá zimnica, spôsobujú väčšie poškodenie vášho tela, než si dokážete predstaviť. Zdravotné problémy sa pre nich prejavujú ako nejaký bludný kruh.

Keď toxíny stúpajú v smere hornej časti tela

príznaky

 • Srdcová arytmia
 • Strata hmotnosti
 • Svalová atrofia
 • Neuropsychický stres
 • Problémy so štítnou žľazou
 • exophthalmia
 • Metabolické poruchy
 • Zápal ucha
 • meningitída
 • Nezdravá červená farba
 • Zvýšenie telesnej hmotnosti
 • nervozita
 • Strata sluchu
 • Problémy s hrdlom, zubami a sínusmi
 • Ochorenia uší, bolesti hlavy
 • Strata vlasov
 • Strata pamäti

Keď "rieka odpadu" začne prúdiť v horných častiach tela, skôr alebo neskôr toxíny dosiahnu veľmi citlivé oblasti tela, ako napríklad štítnu žľazu. Krvný obeh a normálne fungovanie lymfatického systému sú narušené. Zvýšená viskozita krvi vedie k tomu, že hormóny nedosahujú určité množstvá a čas v určitých oblastiach tela. V dôsledku toho sa žľazy stávajú hypersekretizovanými (nadproduktovanými) hormónmi. Keď štítna žľaza vstúpi do režimu zvýšenej aktivity, celková rýchlosť metabolických procesov v tele sa zvyšuje. V tomto ohľade sa aktivita buniek významne zvyšuje a vyžadujú rastúce množstvo živín.

V podmienkach stagnácie v chylovej cisterne a hrudnej kanáli lymfatické cievy, ktoré nesú metabolický odpad z štítnej žľazy do hrudného kanálika, prestali túto úlohu zvládnuť. Keď výtok lymfy z žliaz nie je dostatočný, stagnujú. Lymfatické uzliny sa môžu zvýšiť vo veľkosti, rovnako ako štítna žľaza. To spôsobuje hyposecretion (nedostatok) hormónov.

Choroby spôsobené nerovnováhou štítnej žľazy, ako sú toxické bolesti, Gravesova choroba, kretinizmus, myxedém, nádory štítnej žľazy a hypoparatyroidizmus, čo vedie k zníženej absorpcii vápnika a často kataraktu, ako aj poruchám správania a demencii. Dôsledkom nedostatočnej detoxikácie štítnej žľazy je tyreotoxikóza.

Vysoká hladina toxínov v štítnej žľaze často spôsobuje srdcové arytmie - závažné ochorenie, ktoré som sám utrpel v detstve. Srdce je vystavené nadmernému stresu a snažia sa dodávať dodatočný kyslík a živiny do nadmerne aktívnych buniek. Ďalšími príznakmi tejto choroby sú abnormálna strata hmotnosti, svalová atrofia a slabosť, nadmerná tvorba tepla v tele, sčervenanie v hrudníku, krku a tváre, zvýšená excitabilita. Ten spôsobuje nervozitu, nadmernú fyzickú aktivitu a neuropsychologický stres. V mnohých prípadoch sa vyskytuje chybné oko v dôsledku nahromadenia prebytočného tuku, bielkovín, vláknitých a iných odpadov vo vnútri aj za očami. Zvýšený vnútroočný tlak je sprevádzaný rôznymi problémami s videním, ako je pocit ťažkosti a napätia v očiach, rozmazané videnie.

Ak sa v ľudskej štítnej žľaze objaví lymfatická stagnácia, znížená produkcia hormónov vedie k zníženiu rýchlosti metabolických procesov, čo vedie k zvýšeniu hmotnosti a slabému duševnému účinku. Okrem toho majú osoby tohto typu v tomto prípade tendenciu zažiť chlad, a to aj pri dostatočne vysokých teplotách.

Problémy s počutím sa zvyčajne vyskytujú, keď toxíny, ktoré sú metabolickými odpadmi, nie sú správne odstránené z horných častí tela v dôsledku stagnácie v lymfatickom systéme a vstupujú do sluchových (Eustachovských) rúrok. Ak je to sprevádzané zápalom horných dýchacích ciest, baktérie môžu vstúpiť do ušných kanálov a spôsobiť bolestivé infekcie a nahromadenie hnisu (mŕtve, rozpadajúce sa bunky). Nesprávna liečba (prostredníctvom liekov) môže viesť k vzniku nádoru, meningitídy alebo iných mozgových ochorení a dokonca aj úplnej strate sluchu. Ak kvapalina vyčnieva z otvoru alebo sa objaví nádor okolo ušnice, mali by ste okamžite vykonať čistenie. Poznámka: Na dočasné zmiernenie bolesti môžete použiť staromódny ušný kužeľ alebo ušnú sviečku na odstránenie nahromadeného vosku, parazitárnych húb a toxického odpadu a zlepšiť priechodnosť lymfatických kanálikov.

Ak v tomto štádiu ešte nemá telo nedostatok vody, poskytne dostatok tekutín a hlienu, aby zabránil vnikaniu toxínov do obehového systému. Akékoľvek zákroky v tejto veľmi jemnej časti tela sa musia vykonávať s veľkou opatrnosťou, pretože ide o prípadné poškodenie orgánov zraku, sluchu, vône, chuti a dotyku.

Väčšina ľudí si myslí, že problémy, ako je kaz, zápal mandlí, bolesť ucha, závrat, zvonenie v ušiach, bolesť v krku, necitlivosť na krku a ramená, vypadávanie vlasov, dýchavičnosť v hlase, zakašlenie, bolesti hlavy, - to všetko sú náhodné udalosti, ktoré by nemali mať osobitný význam. Zároveň tieto "menšie nepríjemnosti" naznačujú veľkú nerovnováhu v zažívacom systéme a môžu byť predchodcami najvážnejších chronických zdravotných problémov - až po nádor na mozgu.

Konštantná prítomnosť toxínov v nosovej dutine môže viesť k zvýšeniu nazálnej chrupavky, čo môže spôsobiť sennú nádchu. Bolesť v nosových dutinách, slabý zrak, vodnaté alebo opuchnuté oči a bolesti hlavy priamo súvisia s akumuláciou toxínov - výsledkom stagnácie v lymfatickom systéme a návratu odpadu do tela pod vplyvom reverzného toku Vata. Čo sa nazývajú tieto príznaky, nie je tak dôležité. Avšak, musíte vedieť, že naznačujú, že telo sa snaží zbaviť toxínov, ktoré sa nahromadili v rôznych častiach. Prekážky činnosti Vaty, to znamená prenos vzduchu, vody, lymfy, krvi, odpadu v tele, sú najdôležitejším faktorom v akejkoľvek kríze spojenej so zvýšením hladiny toxínov.

Lieky zamerané len na odstránenie príznakov môžu spôsobiť výrazné poškodenie tela, a preto by sa mali používať iba v extrémnych prípadoch.

Okrem Toho Čítal O Plavidlách

Aké sú najčastejšie príčiny hematómov prsníka?

Modrínový hematóm alebo modrina môže často spôsobiť úzkosť u mnohých žien. Zvyčajne sa objavuje na jednej alebo oboch prsiach vo forme oblasti pozmenenej kože, ktorá môže byť modrá, zelená alebo fialová.

Čo je ROE v krvnom teste

ROE v krvi je reakcia alebo rýchlosť sedimentácie erytrocytov.
Normálna ROI pre ženy viac ako pre mužov.Je to spôsobené fyziologickými procesmi ženského tela.
Zvýšenie rýchlosti je často spojené so zápalovým procesom a je jeho prvým znakom.

ZRUŠENIE SRDCE

Vlastnosti krvného zásobovania srdcaKrvné zásobovanie srdca sa uskutočňuje dvoma hlavnými cievami - pravou a ľavou koronárnou artériou, začínajúc od aorty bezprostredne nad polovičnými ventilmi.

Ortostatická hypotenzia: príčiny, symptómy a liečba

Posturálna alebo ortostatická hypotenzia je krátkodobé porušenie krvného tlaku, ku ktorému dochádza v čase zmeny polohy tela. Ortostatická hypotenzia sa prejavuje, keď sa telo ostre prenáša z horizontálnej do vertikálnej polohy.

Hypotenzia (nízky tlak): príznaky, príčiny, neutralizácia patológie

Hypotenzia (hypotenzia) je porušením krvného tlaku v cievach. Hypotenzia je porucha tlaku v tepnách. Tlak závisí od tepovej frekvencie.

Neutrofily sú zvýšené počas tehotenstva: normálne, príčiny, prevencia

Každá tehotná žena pravidelne vykoná kompletný krvný obraz. Definuje množstvo ukazovateľov, ktoré poskytujú obraz o zdraví budúcej matky a jej dieťaťa.